f-spot - en to bg translation catalogue (325 entries)

en: F-Spot Photo Album
bg: F-Spot фото албум

en: Photo Album
bg: Фото албум

en: By Extension
bg: По разширение

en: Unsupported file format.
bg: Неподдържан файлов формат.

en: Determine File Type:
bg: Определяне вида на файла:

en: Load Image
bg: Зареждане на изображение

en: Save Image
bg: Запазване на изображение

en: No image loaded.
bg: Няма заредено изображение.

en: Can't save non local files.
bg: Не може да се запазват не-локални файлове.

en: Unsupported image type for saving.
bg: Неподдържан за запис вид изображение

en: interpolation type
bg: вид на интерполацията

en: the type of interpolation to use
bg: вида на интерполацията, която да се използва

en: check type
bg: вид проверка

en: the type of chequering to use
bg: вида на шахматния шаблон

en: the size of chequers to use
bg: размера на шахматния шаблон, който да се използва

en: dither
bg: дифузия

en: dither type
bg: вид дифузия

en: File not found
bg: Файлът не е открит

en: Unknown transform type %d
bg: Непознат вид трансформация - %d

en: Operation failed
bg: Операцията пропадна

en: Preview
bg: Преглед

en: Path
bg: Път

en: File
bg: Файл

en: Index
bg: Индекс

en: Downloading Previews
bg: Сваляне на прегледи

en: Downloading Preview of {0}
bg: Сваляне на преглед на {0}

en: Unknown destination.
bg: Непозната целева папка

en: When copying files from a camera you must select a valid destination on the local filesystem
bg: Когато копирате файлове от фотоапарат, трябва да изберете валидна дестинация на локалната файлова система.

en: Unable to create directory.
bg: Неуспех при създаването на папка.

en: Error "{0}" while creating directory "{1}".  Check that the path and permissions are correct and try again
bg: Грешка „{0}“ при създаване на папката „{1}“.  Проверете пътя и правата и опитайте отново.

en: Transferring Pictures
bg: Прехвърляне на снимки

en: Copying file {0} of {1}
bg: Копиране на файл {0} от общо {1}

en: Done Copying Files
bg: Копирането на файловете приключи

en: Download Complete
bg: Свалянето на файловете приключи

en: Error transferring file
bg: Грешка при пренасянето на файла

en: Transferring "{0}" from camera
bg: Пренасяне на снимка „{0}“ от камера

en: Select Destination
bg: Избор на целева папка

en: Camera
bg: Фотоапарат

en: Port
bg: Порт

en: Transferring picture "{0}" To CD
bg: Пренасяне на снимка „{0}“ на CD

en: {0} of {1}
bg: {0} от общо {1}

en: Done Sending Photos
bg: Изпращането приключено

en: Transfer Complete
bg: Прехвърлянето е завършено

en: Error While Transferring
bg: Грешка при прехвърлянето

en: Error Transferring
bg: Грешка при пренасянето

en: Error: Error while transferring; Aborting
bg: Грешка при трансфера - спиране.

en: Error: File Already Exists; Aborting
bg: Грешка: Файлът вече съществува - прекъсване

en: Error saving adjusted photo
bg: Грешка при запазване ан променената снимка

en: Received exception "{0}". Unable to save image {1}
bg: Получи се изключение „{0}“. Не може да се запази изображението {1}

en: Image Directory
bg: Папка с изображения

en: Thumbnail Directory
bg: Папка за малките изображения за преглед

en: Exif Directory
bg: Exif папка

en: GPS Directory
bg: GPS папка

en: InterOperability Directory
bg: Директория за съвместимост

en: Unknown Directory
bg: Непозната папка

en: Enter Password
bg: Въведете парола

en: Enter Password for
bg: Въведете парола за

en: Uploading picture "{0}"
bg: Качване на снимка „{0}“

en: Upload Complete
bg: Качването е завършено

en: Error Uploading To Flickr
bg: Грешка при качването на Flickr

en: Uploading Pictures
bg: Качване на изображения

en: Unable to log on.
bg: Не може да се влезне

en: F-Spot was unable to log on to Flickr.  Make sure the settings you supplied are correct.
bg: F-Spot не успя да влезне във Flickr.  Уверете се, че настройките, който сте предложили са правилни.

en: Building Gallery
bg: Създаване на галерия

en: Error: Error while transferring, Aborting
bg: Грешка при трансфера - спиране.

en: Error: File Already Exists, Aborting
bg: Грешка: Файлът вече съществува - прекъсване

en: Transfering Pictures
bg: Прехвърляне на изображения

en: Prev
bg: Предишна

en: Next
bg: Следващо

en: Gallery generated by
bg: Галерията е генерирана от

en: Pages:
bg: Страници:

en: Exit fullscreen
bg: Изход от пълен екран

en: <b>Account</b>
bg: <b>Абонамент</b>

en: <b>Album</b>
bg: <b>Албум</b>

en: <b>Color Temperature</b>
bg: <b>Температура на цвета</b>

en: <b>Destination</b>
bg: <b>Местонахождение</b>

en: <b>End Date</b>
bg: <b>Крайна дата</b>

en: <b>Export Method</b>
bg: <b>Метод на изнасяне</b>

en: <b>Exposure</b>
bg: <b>Експонация</b>

en: <b>From Image</b>
bg: <b>От изображение</b>

en: <b>Gallery</b>
bg: <b>Галерия</b>

en: <b>Histogram</b>
bg: <b>Хистограма</b>

en: <b>Items to Burn</b>
bg: <b>Изображения за запис</b>

en: <b>Photograph Layout</b>
bg: <b>Изглед на фотографията</b>

en: <b>Photos</b>
bg: <b>Снимки</b>

en: <b>Predefined</b>
bg: <b>Предварителн определено</b>

en: <b>Preview</b>
bg: <b>Преглед</b>

en: <b>Printer Details</b>
bg: <b>Информация за принтера</b>

en: <b>Start Date</b>
bg: <b>Начална дата</b>

en: <b>Style</b>
bg: <b>Стил</b>

en: <span weight='bold' size='larger'>Error Connecting to Gallery</span>
bg: <span weight='bold' size='larger'>Грешка при свързване с галерията</span>

en: Ad_just Color...
bg: Настройване на цвета...

en: Adjust Color
bg: Настройване на цвета

en: Arranged _By
bg: Подредени по

en: Attach Tag:
bg: Прикачане на етикет:

en: Border:
bg: Граница:

en: Brightness:
bg: Яркост:

en: Browse
bg: Разглеждане

en: Browse Previously Scheduled Files
bg: Разглеждане на предишно насрочени файлове

en: CD
bg: Диск

en: Camera Selection
bg: Избор на фотоапарат

en: Caption:
bg: Текст:

en: Category:
bg: Категория:

en: Co_nfigure
bg: Настройки

en: Contrast:
bg: Контраст:

en: Copy Files To:
bg: Копиране на файлове в:

en: Create CD
bg: Създаване на CD

en: Create New _Category...
bg: Създаване на нова категория...

en: Create New _Tag...
bg: Създаване на нов етикет...

en: Create _new version...
bg: Създаване на нова версия...

en: Crop Photo to Fit
bg: Изрязване на част от
    снимката, за да пасне

en: Description:
bg: Описание:

en: Destination Temp
bg: Временна целева директория

en: Directory
bg: Папка

en: Display Side_bar
bg: Показване на страничния панел

en: Display T_ags
bg: Показване на етикетите

en: Display _Dates
bg: Показване на датите

en: Display _Timeline
bg: Показване на времевата линия

en: E-Mail:
bg: Адрес на ел. поща:

en: E_xport To CD...
bg: Изнасяне на CD...

en: Edit Tag Icon
bg: Редакция на иконата за етикет

en: Export
bg: Изнасяне

en: Export Tags and Categories
bg: Изнасяне на етикети и категории

en: Export tags and categories
bg: Изнасяне на етикети и категории

en: Export titles and comments
bg: Изнасяне на заглавията и коментарите

en: Export to Album:
bg: Изнасяне към албум:

en: Export to Original
bg: Изнасяне към оригинала

en: Export to _Flickr...
bg: Изнасяне към _Flickr...

en: Export to _Folder...
bg: Изнасяне към _папка...

en: Export to _Web Gallery...
bg: Изнасяне към галерия в интернет

en: F-Spot Photo Viewer
bg: Преглед на снимки F-Spot

en: F-Spot View
bg: F-Spot преглед

en: Fin_d
bg: Търсене

en: Find by _Tag
bg: Търсене по етикет

en: Folder Export
bg: Изнасяне на папка

en: Folder URI:
bg: URI на папка:

en: Full Page
    Standard - 4x6
bg: Пълна страница
    Стандартна - 4x6

en: Fullscreen
bg: Пълен екран

en: Gallery
bg: Галерия

en: Gallery Name:
bg: Име на галерията:

en: Gallery:
bg: Галерия:

en: Hairline
    0.25"
    0.5"
    1"
bg: Косъм
    0.25 инча
    0.5 инча
    1 инча

en: Hue:
bg: Отенък:

en: Icon:
bg: Икона:

en: Import
bg: Внасяне

en: Import Source:
bg: Внасяне на източник:

en: Import files after copy.
bg: Внасяне на файловете след копиране

en: Import from C_amera...
bg: Внасяне от _фотоапарат

en: Include subdirectories.
bg: Включително и подпапките

en: None
    Title
    Filename
    Date
    Photo Details
bg: Няма
    Заглавие
    Име на файла
    Дата
    Информация за снимката

en: Number of Copies:
bg: Брой на копията:

en: Open album in browser when done uploading
bg: Отваряне на албума в браузъра при приключване на качването

en: Open destination when done exporting.
bg: Отваряне на папката при приключване на изнасянето

en: Page 1 of 3
bg: Страница 1 от 3

en: Password:
bg: Парола:

en: Pause
bg: Пауза

en: Photo 0 of 0
bg: Снимка 0 от 0

en: Photo Source:
bg: Източник на фотография:

en: PhotoSize:
bg: Размер на снимката:

en: Plain Files.
bg: Обикновени файлове

en: Please verify that the settings for this gallery are correct.
bg: Уверете се, че настройките за тази галерия са правилни.

en: Prefix:
bg: Префикс:

en: Previous
bg: Предишно

en: Print Crop Marks
bg: Отпечатване на маркетите подрязване

en: Rem_ove Tag
bg: Премахване на етикет

en: Resize to:
bg: Преоразмеряване към:

en: Rotate _Left
bg: Завъртане на ляво

en: Rotate _Right
bg: Завъртане на дясно

en: Saturation:
bg: Наситеност:

en: Scale images to no larger than:
bg: Скалиране на изображенията
    да са не по-големи от:

en: Select Files To Copy From Camera...
bg: Избор на файлове, които да се копират от фотоапарата...

en: Select Tags...
bg: Избор на етикети...

en: Select _All
bg: Избор на всичко

en: Select _None
bg: Отизбиране на всичко

en: Select a tag...
bg: Избор на етикет...

en: Select the camera you want to transfer files from.
bg: Изберете камерата, от която искате да копирате файлове.

en: Selected Camera:
bg: Избран фотоапарат:

en: Selection
    Gallery
    Viewport
bg: Избор
    Галерия
    Изглед

en: Send _Mail...
bg: Изпращане на поща...

en: Set _Date Range...
bg: Поставяне на времевия обхват

en: Set as _Background
bg: Поставяне за фон

en: Show or hide the side pane
bg: Показване или скриване на страничния панел

en: Show or hide the toolbar
bg: Показване или скриване на лентата с инструментите

en: Side _pane
bg: Страничен _панел

en: Slideshow
bg: Прожекция

en: Source Temp
bg: Временна директория източник

en: Strip Image Metadata
bg: Махане на метаинформацията на изображението

en: Strip metadata
bg: Махане на метаинформацията

en: Tag name:
bg: Име на етикет:

en: Toolbar
bg: Лента с инструменти

en: Use Original.
bg: Използване на оригинала

en: Use static HTML.
bg: Използване на статичен HTML код

en: Username:
bg: Потребителско име:

en: View
bg: Преглед

en: View photos in browser when done uploading
bg: Показване на снимките в браузъра при приключване на качването

en: Virtual Filesystem
bg: Виртуална файлова система

en: Will print Using: US Letter size on Generic Postscript
bg: Ще се отпечата на: размер US писмо с Generic Postscript

en: Write only these Items to CD
bg: Записване само на тези обекти на диска

en: Zoom _In
bg: Увеличаване

en: Zoom _Out
bg: Намаляне

en: _Attach Tag
bg: Прикачване на етикет

en: _Attach Tag To Selection
bg: Прикачване на етикет към избраното

en: _Clear Date Range
bg: Изчистване на времевия обхват

en: _Close
bg: Затваряне

en: _Delete Selected Tag
bg: Изтриване на избрания етикет

en: _Delete Version
bg: Изтриване на версията

en: _Delete from Drive
bg: Изтриване от диска

en: _Directory
bg: Папка

en: _EXIF Data
bg: _EXIF информация

en: _Edit Selected Tag...
bg: Редакция на избрания етикет...

en: _Export
bg: Изнасяне

en: _Fullscreen
bg: Пълен екран

en: _Import...
bg: Внасяне...

en: _Large
bg: Голямо

en: _Medium
bg: Средно

en: _Month
bg: Месец

en: _Print...
bg: Принтиране

en: _Remove From Catalog
bg: Премахване от каталога

en: _Remove Tag From Selection
bg: Премахване на етикет от избраното

en: _Rename Version
bg: Преименуване на версията

en: _Sharpen...
bg: Изостряне на изображението

en: _Size
bg: Размер

en: _Slideshow
bg: Прожекция

en: _Small
bg: Малки

en: _Tags
bg: Етикети

en: _Update Thumbnail
bg: Обновяване на малкото изображение

en: _Version
bg: Версия

en: _View
bg: Преглед

en: dialog1
bg: прозорец1

en: pixels
bg: пиксела

en: Error Uploading To Gallery
bg: Грешка при качване в галерията

en: (No Gallery)
bg: (няма галерия)

en: (Not Connected)
bg: (Няма осъществена връзка)

en: (No Albums)
bg: (няма албуми)

en: Select Folder
bg: Избор на папка

en: (No Cameras Detected)
bg: Няма засечени фотоапарати.

note: Gtk.Menu menu = new Gtk.Menu();
en: Select Tag
bg: Избор на етикет

en: Directory does not exist.
bg: Папката не съществува.

en: The directory you selected "{0}" does not exist.  Please choose a different directory
bg: Папката, която сте избрали „{0}“ не съществува.  Изберете друга папка.

en: Name:
bg: Име:

en: Version:
bg: Версия:

en: Date:
bg: Дата:

en: Size:
bg: Размер:

en: Exposure:
bg: Експонация:

en: (None)
bg: (няма)

en: No EXIF info available
bg: Няма налични EXIF данни

en: No cameras detected.
bg: Няма засечени фотоапарати.

en: F-Spot was unable to find any cameras attached to this system.  Double check that the camera is connected and has power
bg: F-Spot не успя да намери фотоапарати включени към компютъра.  Уверете се, че фотоапарата е свързан към компютъра и че е включен.

en: Error connecting to camera
bg: Грешка при свързване с фотоапарата

en: Received error "{0}" while connecting to camera
bg: Получи се грешка „{0}“ при свързването с фотоапарата

en: Unsharp Mask
bg: Нерязко маркиране

en: Amount:
bg: Количество:

en: Radius:
bg: Радиус:

en: Threshold:
bg: Праг:

en: Error saving sharpened photo
bg: Грешка при запазване на изостреното изображение.

en: Delete the selected photo permanently? | Delete the {0} selected photos permanently?
bg[0]: Изтриване на избраната снимка за постоянно?
bg[1]: Изтриване на {0}те избрани снимки за постоянно?

en: This deletes all versions of the selected photo from your drive. | This deletes all versions of the selected photos from your drive.
bg[0]: Това изтрива всички версии на избраните снимки от диска Ви.
bg[1]: Това изтрива всички версии на избраната снимка от диска Ви.

en: _Delete photo | _Delete photos
bg[0]: Изтриване на снимката
bg[1]: Изтриване на снимките

en: Remove the selected photo from F-Spot? | Remove the {0} selected photos from F-Spot?
bg[0]: Премахване на избраната снимка от каталога?
bg[1]: Премахване на {0}те избрани снимки от каталога?

en: If you remove photos from the F-Spot catalog all tag information will be lost. The photos remain on your computer and can be imported into F-Spot again.
bg: Ако премахнете снимки от каталога всичките етикети ще бъдат загубени. Самите снимки остават на вашия компютър и могат по-късно да се внесат във F-Spot отново.

en: _Remove from Catalog
bg: Премахване от каталога

en: Delete the selected tag? | Delete the {0} selected tags?
bg[0]: Изтриване на избрания етикет?
bg[1]: Изтриване на избраните {0} етикети?

en: If you delete a tag, all associations with photos are lost.
bg: Ако изтриете етикет, всички връзки със снимките ще се загубят.

en: _Delete tag | _Delete tags
bg[0]: Изтриване на етикет
bg[1]: Изтриване на етикети

en: Copy Image Location
bg: Копиране местоположението на снимката

en: Remove From Catalog
bg: Премахване от каталога

en: Delete From Drive
bg: Изтриване от хард диска

note: FIXME TagMenu is ugly.
en: Attach Tag
bg: Прикачане на етикет

note: FIXME finish the IPhotoSelection stuff and move the activate handler into the class this current method is way too complicated.
en: Remove Tag
bg: Премахване на етикет

en: Modified | Modified ({0})
bg[0]: Променена
bg[1]: Променена

note: Note that the original version is never stored in the photo_versions table in the database.
en: Original
bg: Оригинал

note: Fixme this should really set parent menu items insensitve
en: (No Tags)
bg: (няма етикет)

en: Create New Version
bg: Създаване на нова версия

en: Rename Version
bg: Преименуване на версията

en: New name:
bg: Ново име:

en: Really Delete?
bg: Наистина ли да се изтрие?

en: Really delete version "{0}"?
bg: Наистина ли да се изтрие версията „{0}“?

en: (No Edits)
bg: (няма редакции)

en: No Constraint
bg: Няма ограничители

en: 4 x 3 (Book)
bg: 4 x 3 (Книга)

en: 4 x 6 (Postcard)
bg: 4 x 6 (Картичка)

en: 4 x 3 Portrait (Book)
bg: 4 x 3 Портрет (Книга)

en: 4 x 6 Portrait (Postcard)
bg: 4 x 6 Портрет (Картичка)

en: 5 x 7 Portrait (L, 2L)
bg: 5 x 7 Портрет (L, 2L)

en: 8 x 10 Portrait
bg: 8 x 10 Портрет

en: Square
bg: Квадрат

en: Error editing photo
bg: Грешка при редактиране на изображението

en: Crop image to selected area
bg: Изрязване на изображението до избрания регион

en: Remove redeye from selected area
bg: Премахване на ефекта „червени очи“ от избрания регион

en: Adjust the image colors
bg: Настройване на цвета

en: Received exception "{0}" while rotating image {1}
bg: Получи се грешка „{0}“ при завъртане на изображението {1}.

en: Unknown Error while Rotating Image.
bg: Непозната грешка при завъртане на изображението.

en: Rotating pictures
bg: Завъртане на изображения

en: Rotating picture "{0}"
bg: Завъртане на сникмата „{0}“

en: Unable to rotate image | Unable to rotate {0} images
bg[0]: Не може да се завърти изображението
bg[1]: Не може да се завъртят {0} изображения.

en: The image could not be rotated because it is on a read only file system or media such as a CDROM.  Please check the permissions and try again | {0} images could not be rotated because they are on a read only file system or media such as a CDROM.  Please check the permissions and try again
bg[0]: Изображението не може да бъде завъртяно, защото се намира на файлова система с права само за четене или на носител като CDROM. Проверете привилегиите и опитайте пак.
bg[1]: {0} изображения не може да бъдат завъртени, защото се намират на файлова система с права само за четене или на носител като CDROM. Проверете привилегиите и опитайте пак.

en: Crop
bg: Изрязване

en: Edit Image
bg: Редакция на изображението

en: Logo
bg: Лого

en: Question
bg: Въпрос

en: Reduce Red-Eye
bg: Премахване на ефекта „Червени очи“

en: Loading
bg: Зареждане

en: Near
bg: Близо

en: Far
bg: Далече

en: (No categories)
bg: (няма категории)

en: This name is already in use
bg: Това име е вече заето

en: Create New Tag
bg: Създаване на нов етикет

en: Name of new tag:
bg: Име за новия етикет:

en: Create New Category
bg: Създаване на нова категория

en: Name of new category:
bg: Име на новата категория:

en: Edit Category
bg: Редакция на категорията

en: Category name:
bg: Име на категорията:

en: Edit Tag
bg: Редакция на етикет

en: Photo {0} of {1}
bg: Снимка {0} от общо {1}

en: Edit icon For category {0}
bg: Редактиране на икона за категорията {0}

en: Edit icon for tag {0}
bg: Редакция на иконата за етикет {0}

en: Delete Tag
bg: Изтриване на етикет

en: Attach Tag To Selection
bg: Прикачване на етикет към избраното

en: Remove Tag From Selection
bg: Премахване на етикет от избраните

en: There was an error invoking the external handler
bg: Грешка при стартирането на външна програма за обработка

en: Received error:
    "{0}"
bg: Получена е грешка:
    „{0}“

en: Find:
bg: Търсене:

en: No matching images found
bg: Няма открити съвпадения

en: Scaling picture "{0}"
bg: Скалиране на снимката „{0}“

en: Transferring picture "{0}"
bg: Пренасяне на снимка „{0}“
