dasher - en to bg translation catalogue (112 entries)

en: Predictive text entry
bg: Въвеждане на текст с предсказване

note: TODO should probably pop up a Gtk error message and think about how to do i18n:
en: Dasher socket input: failed to launch reader thread.
bg: Вход на Dasher от гнездо: неуспех при стартиране на нишката за четеца.

en: <b>Actions:</b>
bg: <b>Действия:</b>

en: <b>Adaptation:</b>
bg: <b>Адаптиране:</b>

en: <b>Alphabet Selection:</b>
bg: <b>Избор на азбука:</b>

en: <b>Appearance Options:</b>
bg: <b>Настройки на външния вид:</b>

en: <b>Application Options:</b>
bg: <b>Настройки на програмата:</b>

en: <b>Application Style:</b>
bg: <b>Начин на адаптиране:</b>

en: <b>Colour Scheme:</b>
bg: <b>Цветова схема:</b>

en: <b>Control Style:</b>
bg: <b>Стил на управлението:</b>

en: <b>Dasher Font:</b>
bg: <b>Шрифт на Dasher</b>

en: <b>Direction:</b>
bg: <b>Посока:</b>

en: <b>Editor Font:</b>
bg: <b>Шрифт на редактора:</b>

en: <b>Input Device:</b>
bg: <b>Входящо устройство:</b>

en: <b>Language Model:</b>
bg: <b>Модел на езика:</b>

en: <b>Prediction:</b>
bg: <b>Предсказване:</b>

en: <b>Smoothing:</b>
bg: <b>Заглаждане:</b>

en: <b>Speed:</b>
bg: <b>Скорост:</b>

en: <b>Starting And Stopping:</b>
bg: <b>Стартиране и спиране:</b>

en: Adapt speed automatically
bg: Автоматична промяна на скоростта

en: Alphabet Default
bg: Стандартна азбука

en: Alphabet:
bg: Азбука:

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Application
bg: Програма

en: Bottom to Top
bg: От долу - нагоре

en: Centre circle
    Two box
bg: Централен кръг
    Две кутии

en: Composition
bg: Съставяне

en: Control
bg: Управление

en: Control mode
bg: Режим на управление

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy _All
bg: Копиране на _всичко

en: Custom colour scheme:
bg: Потребителска цветова схема:

en: Custom:
bg: Потребителски:

en: Cut
bg: Изрязване

en: Dasher Preferences
bg: Настройки на Dasher

en: Dasher _Tutorial
bg: _Въведение в Dasher

en: Direct entry
bg: Директен вход

en: Dock application window
bg: Скачване на прозореца на приложението

en: Draw box outlines
bg: Рисуване на външните линии на кутиите

en: Draw line between crosshairs and mouse
bg: Рисуване на линия между центъра на интерес и мишката

en: Full Screen
bg: На цял екран

en: Increase line thickness
bg: Увеличаване на дебелината на линията

en: Japanese
bg: Японски

en: Language
bg: Език

en: Language model adapts as you write.
bg: Езиковият модел се адаптира докато пишете.

en: Large font
bg: Едър шрифт

en: Left to Right
bg: От ляво - надясно

en: Mixture model (PPM/dictionary)
bg: Смесен модел (PPM/dictionary)

en: New file
bg: Нов файл

en: Open file
bg: Отваряне на файл

en: Options
bg: Настройки

en: Paste
bg: Поставяне

en: Pause outside of canvas
bg: Пауза при излизане от прозореца

en: Please Wait...
bg: Изчакайте...

en: Pr_eferences
bg: _Настройки

en: Right to Left
bg: От дясно - наляво

en: Save file
bg: Запазване на файл

en: Save file as
bg: Запазване на файл като

note: TODO: Fix this GtkWidget *filesel = gtk_file_chooser_dialog_new(_("Select File"), GTK_WINDOW(pPrivate->pMainWindow), GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_OPEN, GTK_STOCK_OPEN, GTK_RESPONSE_ACCEPT, GTK_STOCK_CANCEL, GTK_RESPONSE_CANCEL, NULL); GtkWidget *filesel = gtk_file_chooser_dialog_new(_("Select File"), GTK
en: Select File
bg: Избор на файл

en: Select Font
bg: Избор на шрифт

en: Show mouse position
bg: Показване на мястото на мишката

en: Show speed slider
bg: Показване на плъзгача на скоростта

en: Show toolbar
bg: Показване на лентата с инструментите

en: Small font
bg: Дребен шрифт

en: Speed:
bg: Скорост:

en: Stand-alone
bg: Самостоятелно

en: Standard letter-based PPM
bg: Стандартен, базиран на букви PPM

en: Start on left mouse button
bg: Започване при натискане на левия бутон на мишката

en: Start on space bar
bg: Започване с натискането на бутона за интервал

en: Start with mouse position:
bg: Започване с позиция на мишката:

en: Timestamp new files
bg: Поставяне на време на новите файлове

en: Top to Bottom
bg: От горе - надолу

en: Use this control to adjust the relative sizes of the 
    letter boxes. Note that selecting high values will slow
    your writing speed.
bg: С това да установявате относителните размери
    на кутиите за буквите. Големите стойности
    забавят скоростта на писане.

en: Very large font
bg: Много едър шрифт

en: Word-based model
bg: Базиран на думи

en: _About
bg: _Относно

en: _Append to file
bg: _Добавяне към файл

en: _Contents
bg: _Съдържание

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _File
bg: _Файл

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Import Training Text
bg: _Внасяне на текст за обучение

en: abcdefghijk ABCDEFGHIJK
bg: абвгдежзийк АБВГДЕЖЗИЙК

en: Pr_eferences...
bg: _Настройки...

en: _About...
bg: _Относно...

en: _Contents...
bg: _Съдържание...

en: _Import Training Text...
bg: _Внасяне на текст за обучение...

en: Unable to initialize speech support
bg: Поддръжката на гласовете не може да бъде инициализирана

en: Unable to initialize voices
bg: Гласовете не могат да бъдат инициализирани

en: Warning: unable to set speech parameters
bg: Внимание: параметрите на речта не можаха да бъдат настроени

en: Do you want to save your changes to %s?
    
    Your changes will be lost if you don't save them.
bg: Искате ли да запазите промените в „%s“?
    
    В противен случай те ще бъдат изгубени.

en: Do you want to save your changes?
    
    Your changes will be lost if you don't save them.
bg: Искате ли да запазите промените?
    
    В противен случай те ще бъдат изгубени.<

en: Don't save
bg: Без запазване

en: Don't quit
bg: Продължаване на работата

en: Save and quit
bg: Запазване и спиране

en: Dasher is a predictive text entry application
bg: Dasher е приложение за въвеждане на текст с предсказване

en: Enter text into other windows
bg: Въвеждане на текст в други прозорци

en: Large
bg: Едър

en: Normal
bg: Нормален

en: Very Large
bg: Много едър

en: _Dasher Font
bg: _Шрифт на Dasher

en: _Dasher Font Size
bg: _Големина на шрифта

en: _Edit Font
bg: _Редактиране на шрифт

en: _Options
bg: _Настройки

en: _Reset fonts
bg: _Пренастройване на шрифтовете

en: <b>Display Size:</b>
bg: <b>Размер на екрана:</b>

en: <b>Orientation:</b>
bg: <b>Ориентация:</b>

en: Alphabet
bg: Азбука

en: Enlarge input window
bg: Увеличаване на прозореца за въвеждане

en: P
bg: П

en: Prediction
bg: Предсказване

en: View
bg: Изглед
