banshee - en to bg translation catalogue (680 entries)

en: Banshee Music Player
bg: Слушане на музика (Banshee)

en: Music Player
bg: Слушане на музика

en: 0 MB
bg: {0} МБ

en: <b>Albu_m:</b>
bg: <b>Албу_м:</b>

en: <b>Album Cover:</b>
bg: <b>Обложка на албума:</b>

en: <b>Bitrate:</b>
bg: <b>Битрейт:</b>

en: <b>CD Importing</b>
bg: <b>Внасяне на CD</b>

en: <b>Channels:</b>
bg: <b>Канали:</b>

en: <b>Details</b>
bg: <b>Подробности</b>

en: <b>Duration:</b>
bg: <b>Продължителност:</b>

en: <b>File System Organization</b>
bg: <b>Организация на файловата система</b>

en: <b>File name:</b>
bg: <b>Файл:</b>

en: <b>File size:</b>
bg: <b>Размер на файла:</b>

en: <b>Imported on:</b>
bg: <b>Внесено на:</b>

en: <b>Last played:</b>
bg: <b>Последно слушана:</b>

en: <b>Location:</b>
bg: <b>Местоположение:</b>

en: <b>Music _Library</b>
bg: <b>_Фонотека</b>

en: <b>Play count:</b>
bg: <b>Брой слушания</b>

en: <b>Session Information</b>
bg: <b>Информация за сесията</b>

en: <b>Track _count:</b>
bg: <b>Брой песни:</b>

en: <b>Track _number:</b>
bg: <b>Номер на _песен:</b>

en: <b>Write Options</b>
bg: <b>Опции за запис</b>

en: <b>_Artist:</b>
bg: <b>_Изпълнител:</b>

en: <b>_Genre:</b>
bg: <b>_Жанр:</b>

en: <b>_Rating:</b>
bg: <b>_Рейтинг:</b>

en: <b>_Title:</b>
bg: <b>_Заглавие:</b>

en: <b>_Year:</b>
bg: <b>_Година:</b>

en: <big><b>Import Music to Library</b></big>
bg: <big><b>Внасяне на музика във фонотеката</b></big>

en: Apply common field values to all tracks
bg: Прилагане на всички песни

en: Artwork
bg: Художествено оформление

en: Back
bg: Назад

en: Choose an import source:
bg: Изберете източник:

en: Copy to all
bg: Копиране към всички

en: Details
bg: Подробности

en: Disc Options
bg: Опции

en: Disc format:
bg: Формат:

en: Disc name:
bg: Име:

en: Do not show this dialog again
bg: Да не се показва отново

en: Eject disc after writing
bg: Изваждане на диска след записа

en: Embed directly in song
bg: Вграждане направо в песента

en: Enabled
bg: Активен

en: Enter Next
bg: Следващо

en: Enter the address of the file you would like to open:
bg: Въведете адреса на файла, който искате да отворите:

en: Equalizer
bg: Еквалайзер

en: Error
bg: Грешка

en: File _name:
bg: Име _на файл:

en: Folder hie_rarchy:
bg: Йе_рархия на папките:

en: Forward
bg: Напред

en: Import Music Source
bg: Внасяне на музика

en: Import Music to Library
bg: Внасяне на файлове във фонотеката

en: Metadata
bg: Мета-данни

en: O_utput format:
bg: Изх_одящ формат:

en: Open Location
bg: Отваряне на местоположение

en: Open in editor
bg: Отваряне в редактор

en: Playlist _Name:
bg: Име _на списъка:

en: Preferences
bg: Настройки

en: Reset
bg: Зануляване

en: Save to song directory
bg: Запазване в папката на песента

en: Unknown
bg: Непознат

en: Use error correction when importing
bg: Поправяне на грешките при внасяне

en: Write speed:
bg: Скорост на запис:

en: Your music library is empty. You may import new music into your library now, or choose to do so later.
bg: Фонотеката е празна. Може да внесете нова музика сега или да изберете да го направите друг път.

en: _Write
bg: _Запис

en: <b>Loading...</b>
bg: <b>Зарежда се...</b>

en: Disk Usage:
bg: Заето пространство:

en: _Search:
bg: Тър_сене:

en: Bitrate
bg: Битрейт

en: Proprietary and standardized format that is superior to MP3, but not as popular.
bg: Собственически, стандартизиран формат, който е по-добър от mp3, но не е толкова популярен.

en: Channels
bg: Канали

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
bg: Free Lossless Audio Codec (FLAC) е кодек с отворен код, който компресира, но не намалява качеството.

en: Average Bitrate
bg: Среден битрейт

en: Best
bg: Най-добро

en: Constant Bitrate
bg: Постоянен битрейт

en: VBR Mode
bg: Режим VBR

en: Worst
bg: Най-лош

en: Audio quality
bg: Качество на звука

en: Extra processing
bg: Допълнителна обработка

en: Lossy mode
bg: Режим Lossy

en: Mode
bg: Режим

en: Store MD5 sum in the file
bg: Запазване на MD5 сумата във файла

en: Audio Quality
bg: Качество на звука

en: Could not initialize cdparanoia
bg: Не може да се инициализира cdparanoia

en: Could not create mbtrm plugin
bg: Не може да създаде приставка „mbtrm“

en: Could not create queue plugin
bg: Не може да създаде приставка „queue“

en: Could not link cdparanoiasrc to mbtrm
bg: Неуспех при свързването на  cdparanoia с mbtrm

en: Could not link mbtrm to queue
bg: Неуспех при свързването на mbtrm с queue

en: Could not link queue to encoder
bg: Неуспех при свързването на queue с енкодер

en: Encoding element does not support tagging!
bg: Кодиращия елемент не поддържа етикиране!

en: No decoder could be found for source format.
bg: Неуспех при намирането на декодер за този формат.

en: Could not stat encoded file
bg: Неуспех при стартирането на кодирания файл

en: Could not create 'gnomevfssrc' plugin
bg: Не може да се създаде приставка „gnomevfssrc“

en: Order
bg: Ред

en: Order of Album column
bg: Ред на колоната за албума

en: Order of Artist column
bg: Ред на колоната за изпълнителя

en: Order of Genre column
bg: Ред на колоната за жанровете

en: Order of Last Played column
bg: Ред на колоната за последното слушане

en: Order of Play Count column
bg: Ред на колоната за броя слушания

en: Order of Rating column
bg: Ред на колоната за оценката

en: Order of Time column
bg: Ред на колоната за времетраенето

en: Order of Title column
bg: Ред на колоната за заглавието

en: Order of Track column
bg: Ред на колоната за песента

en: Order of Uri column
bg: Ред на колоната за адреса

en: Order of Year column
bg: Ред на колоната за годината

en: Visibility of Album column
bg: Видимост на колоната за албума

en: Visibility of Artist column
bg: Видимост на колоната за изпълнителя

en: Visibility of Genre column
bg: Видимост на колоната за жанра

en: Visibility of Last Played column
bg: Видимост на колоната за последно слушане

en: Visibility of Play Count column
bg: Видимост на колоната за брой слушания

en: Visibility of Rating column
bg: Видимост на колоната за оценката

en: Visibility of Time column
bg: Видимост на колоната за времетраенето

en: Visibility of Title column
bg: Видимост на колоната за заглавието

en: Visibility of Track column
bg: Видимост на колоната за песента

en: Visibility of Uri column
bg: Видимост на колоната за адреса

en: Visibility of Year column
bg: Видимост на колоната за годината

en: Visiblity
bg: Видимост

en: Width
bg: Ширина

en: Width of Album column
bg: Ширина на колоната за албума

en: Width of Artist column
bg: Ширина на колоната за изпълнителя

en: Width of Genre column
bg: Ширина на колоната за жанра

en: Width of Last Played column
bg: Ширина на колоната за последното слушане

en: Width of Play Count column
bg: Ширина на колоната за броя слушания

en: Width of Time column
bg: Ширина на колоната за времетраенето

en: Width of Title column
bg: Ширина на колоната за заглавието

en: Width of Uri column
bg: Ширина на колоната за адреса

en: Width of Year column
bg: Ширина на колоната за годината

en: Album
bg: Албум

en: Artist
bg: Изпълнител

en: Time
bg: Време

en: N/A
bg: няма

en: Genre
bg: Жанр

en: Last Played
bg: Последно слушана

en: Plays
bg: Брой слушания

en: Rating
bg: Оценка

en: Title
bg: Заглавие

en: Missing
bg: Липсващ

en: No Codec
bg: Няма кодек

en: Unknown Error
bg: Непозната грешка

en: Track
bg: Песен

en: Columns...
bg: Колони...

note: Translators: {0} is the title of the column, e.g. 'Hide Artist'
en: Hide {0}
bg: Скриване на {0}

en: Location
bg: Местоположение

en: Year
bg: Година

en: _Music
bg: _Музика

en: _New Playlist
bg: _Нов списък

en: Create a new empty playlist
bg: Създаване на нов списък с песни

en: Import _Folder...
bg: Внасяне на _папка...

en: Import the contents of an entire folder
bg: Внасяне цялото съдържание на папка

en: Import Files...
bg: Внасяне на файлове...

en: Import files inside a folder
bg: Внасяне на файлове в папка

en: Import _Music...
bg: Внасяне на _музика...

en: Import music from a variety of sources
bg: Внасяне на музика от различни източници

en: Open _Location...
bg: Отваряне на _местоположение...

en: Open a remote location for playback
bg: Слушане на отдалечен файл

en: Write CD
bg: Запис на диск

en: Write selection to audio CD
bg: Записване на избраното на аудио диск

en: User Scripts
bg: Потребителски скриптове

en: Run available user scripts
bg: Стартиране на наличните потребителски скриптове

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: Quit Banshee
bg: Спиране на Banshee

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: Select _All
bg: Избир_ане на всичко

en: Select all songs in song list
bg: Избиране на всички песни в списъка

en: Unselect all songs in song list
bg: Махане избора от всички песни в списъка

en: _Jump to playing song
bg: Отиване на текущата песен

en: Plu_gins...
bg: Приставки...

en: Configure Banshee plugins
bg: Настройки на приставките

en: _Tools
bg: Инс_трументи

en: _View
bg: _Изглед

en: _Columns...
bg: _Колони...

en: Select which columns to display in the song list
bg: Избиране кои колони да се показват в списъците

en: Open Boo Buddy
bg: Отваряне на Boo Buddy

en: Display the equalizer.
bg: Показване на еквалайзера.

en: View a detailed log of events
bg: Преглед на подробен запис на събитията

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Version Information...
bg: Информация за _версията...

en: View detailed version and configuration information
bg: Преглед на подробна информация за версията и конфигурацията

en: _Web Resources
bg: _Уеб ресурси

en: Banshee _User Guide (Wiki)
bg: Ръководство на Banshee (Уики)

en: Learn about how to use Banshee
bg: Ръководство

en: Banshee _Home Page
bg: Интернет страница на Banshee

en: _Get Involved
bg: _Включване в разработката

en: Become a contributor to Banshee
bg: Помогнете за разработката на Banshee

en: _Playback
bg: _Слушане

note: Translators: Source being the generic word for playlist, device, library, etc
en: Source
bg: Източник

en: _Debug
bg: Продле_дяване на грешки

en: _Fullscreen
bg: _На цял екран

en: Toggle Fullscreen Mode
bg: Включване/изключване на режим пълен екран

en: Show Cover _Art
bg: Показв_ане на обложката на диска

en: Toggle display of album cover art
bg: Превключване на показването на обложки

en: _Copy
bg: _Копоране

en: Copy selected song(s) to clipboard
bg: Копиране на избраната песен(и) в буфера за обмен

en: _Remove
bg: П_ремахване

en: Remove selected song(s) from library
bg: Премахване на избраната песен(и) от фонотеката

en: _Delete From Drive
bg: _Изтриване от устройството

en: Permanently delete selected song(s) from storage medium
bg: Окончателно изтриване на избраната песен(и) от носителя

en: _Edit Song Metadata
bg: Р_едактиране на мета-данните за песента

en: Edit metadata on selected songs
bg: Редактиране на мета-данните за избраните песни

en: _Search for songs
bg: Тър_сене за песни

en: Search for songs matching certain criteria
bg: Търсене за песни отговарящи на определен критерий

en: By matching _album
bg: По съвпадащ _албум

en: By matching a_rtist
bg: По съвпадащ _изпълнител

en: By matching _genre
bg: По съвпадащ _жанр

en: Add _to Playlist
bg: _Добавяне към списък с песни

en: Append selected songs to playlist or create new playlist from selection
bg: Добавяне на избраните песни към списък или създаване на нов списък с песни от избраното

en: Ratin_g
bg: _Оценка

en: Set rating for selected songs
bg: Задаване на рейтинг за избраните песни

en: Import CD
bg: Внасяне на CD

en: Import audio CD to library
bg: Внасяне на диск с музика във фонотеката

en: _Play
bg: _Слушане

en: Play or pause the current song
bg: Слушане или пауза на текущата песен

en: _Next
bg: С_ледваща

en: Play the next song
bg: Следваща песен

en: Pre_vious
bg: _Предишна

en: Play the previous song
bg: Предишна песен

en: Do not repeat playlist
bg: Списъкът с песни да не бъде изпълняван повторно

en: Repeat _All
bg: Повт_аряне на всички

en: Play all songs before repeating playlist
bg: Слушане на всички песни преди да се повтаря списъкът

en: Repeat the current playing song
bg: Повтаряне на текущата песен

en: Shu_ffle
bg: Разбъркано

en: Toggle between shuffle or continuous playback modes
bg: Превключване между режимите за произволно и последователно слушане

en: Stop playback after the current song finishes playing
bg: Спиране на изпълнението след тази песен

en: Seek backward in current song
bg: Прескачане назад в текущата песен

en: Seek forward in current song
bg: Прескачане напред в текущата песен

en: _Restart Song
bg: _Рестартиране на песента

en: Restart the current song
bg: Рестартиране на текущата песен

en: Synchronize
bg: Синхронизиране

en: Save changes to device or synchronize music library
bg: Запазване на промените върху устройството или синхронизиране на фонотеката

en: HAL is not initialized
bg: HAL не е инициализиран.

note: work around mcs #76642
en: Could not Read Audio CD
bg: Не може да се прочете аудио диска

en: Unknown Artist
bg: Непознат изпълнител

en: Unknown Album
bg: Непознат албум

en: Track {0}
bg: Песен {0}

en: Audio CD
bg: Аудио диск

en: Cannot Eject CD
bg: CD-то не може да бъде извадено

en: The CD cannot be ejected while it is importing. Stop the import first.
bg: Дискът не може да бъде изваден докато се внася. Първо спрете внасянето.

en: Could not create CD Ripper
bg: Неуспех при създаването на CD Ripper

en: Importing CD
bg: Внасяне на CD

en: <i>{0}</i> is still being imported into the music library. Would you like to stop it?
bg: <i>{0}</i> все още се внася във фонотеката. Искате ли да спрете процеса?

en: Importing Audio CD
bg: Внасяне на музикален диск (CD)

en: Initializing Drive
bg: Инициализиране на устройство

en: Cannot Import CD
bg: Съдържанието на CD-то не може да бъде внесено

en: Importing {0} of {1}
bg: Внасяне на {0} от {1}

en: No available profiles
bg: Няма налични профили

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Audio Disc:
bg: Аудио диск:

en: Data Disc:
bg: Диск с данни:

en: Unknown Minutes
bg: Неизвестни минути

en: {0} Minutes
bg: {0} минути

en: {0} of {1}
bg: {0} от {1}

en: New Audio C_D
bg: Ново аудио C_D

en: Create a new audio CD
bg: Създаване на ново аудио CD

en: Problem creating CD
bg: Грешка при записване на CD

en: No CD recording hardware was found.
bg: Не е намерен хардуер за записване на CD.

en: Audio
bg: Аудио

en: Some songs could not be found.
bg: Някой песни не могат да бъдат намерени.

en: No CD writers were found on your system.
bg: Не са открити CD записвачки на системата Ви.

en: Insert Blank CD
bg: Поставете празен диск

en: Please insert a blank CD disk for the write process.
bg: Поставете празен диск за процеса на записване

en: The inserted media is not large enough to hold your selected music.
bg: Поставеният носител не е с достатъчен капацитет, за да побере избраната музика.

en: {0} more minute is needed on the media. | {0} more minutes are needed on the media.
bg[0]: Нужна е още {0} минута на носителя
bg[1]: Нужни са още {0} минути на носителя

en: Not Enough Space on Disc
bg: Няма достатъчно място на диска

en: Insufficient Disk Space
bg: На диска няма достатъчно място

en: Continue Anyway
bg: Продължаване въпреки това

en: Could Not Write CD
bg: Не може да се запише диск

en: Writing a disc
bg: Записване на диск

en: Writing Disc
bg: Записване на диск

en: Error writing disc
bg: Грешка при записване на диск

en: Disc writing complete
bg: Записването на диска завърши

en: Preparing to record
bg: Подготовка за запис

en: Recording contents
bg: Съдържание на записа

en: Fixating disc
bg: Фиксиране на диска

en: Waiting for Media
bg: Изчакване за носител

en: Insert blank disc
bg: Поставете празен диск

en: New Audio CD
bg: Ново аудио CD

en: CD Session
bg: CD сесия

en: Maximum
bg: Максимална

en: High
bg: Висока

en: Medium
bg: Средна

en: Low
bg: Ниска

en: Copy CD failed
bg: Копирането на CD е неуспешно

en: Copy and rename music to banshee music library directory when importing
bg: Копиране и преименуване на музиката в папката за музика на Banshee при внасянето

en: Copy music on import
bg: Копиране на музика при внасяне

en: Enable shuffle mode
bg: Активиране на режима „Произволно“

en: Height of the main interface window.
bg: Височина на главния прозорец

en: Library location
bg: Местоположение на фонотеката

en: Move music on info save
bg: Копиране на музика запазване на информация

en: Move music within banshee music library directory when saving track info
bg: Копиране на музиката в папката за музика на Banshee при запазване на информация за песните.

en: Show cover art
bg: Показване на обложката

en: True if main window is to be maximized, false if it is not.
bg: Включено, ако главния прозорец ще се максимизира, ако не - изключено.

en: Width of Source View Column.
bg: Ширина на колоната за източника.

en: Width of the main interface window.
bg: Ширина на главния прозорец.

en: Window Height
bg: Височина на прозореца

en: Window Maximized
bg: Максимизиран прозорец

en: Window Position X
bg: Х позиция на прозореца

en: Window Position Y
bg: Y позиция на прозореца

en: Window Width
bg: Ширина на прозореца

en: Scanning
bg: Сканиране

en: Artist Name
bg: Име на изпълнител

en: Song Name
bg: Име на песен

en: Album Title
bg: Заглавие на албум

en: is
bg: е

en: is not
bg: не е

en: is less than
bg: е по-малко от

en: is greater than
bg: е повече от

en: more than
bg: повече от

en: less than
bg: по-малко от

en: is at least
bg: поне колкото

en: contains
bg: съдържа

en: does not contain
bg: не съдържа

en: starts with
bg: започва с

en: ends with
bg: свършва с

en: is before
bg: е преди

en: is after
bg: е след

en: is between
bg: е между

en: between
bg: между

en: to
bg: до

en: _Match
bg: _Съвпадение

en: all
bg: всички

en: any
bg: всеки

en: of the following:
bg: от следните:

en: _Limit to
bg: _Ограничаване до

en: selected by
bg: избрани от

en: Random
bg: Случайни

en: Highest Rating
bg: Най-висок рейтинг

en: Lowest Rating
bg: Най-нисък рейтинг

en: Least Often Played
bg: Най-рядко слушана

en: Most Often Played
bg: Най-често слушана

en: Most Recently Added
bg: Най-скоро добавена

en: Least Recently Added
bg: Най-отдавна добавена

en: Most Recently Played
bg: Най-скоро слушана

en: Least Recently Played
bg: Най-отдавна слушана

en: songs
bg: песни

en: minutes
bg: минути

en: hours
bg: часове

en: MB
bg: МБ

en: Seconds
bg: Секунди

en: Minutes
bg: Минути

en: Hours
bg: Часове

en: Days
bg: Дни

en: Weeks
bg: Седмици

en: Months
bg: Месеци

en: Years
bg: Години

en: ago
bg: преди

en: Date Added
bg: Датата е добавена

en: Duration
bg: Продължителност

en: Playlist
bg: Списък за изпълнение

en: Smart Playlist
bg: Умен списък за изпълнение

en: Path
bg: Път

en: New _Smart Playlist...
bg: Нов умен _списък за изпълнение...

en: New Smart Playlist _from Search...
bg: Нов умен списък за изпълнение от _търсене...

en: Delete Smart Playlist
bg: Изтриване на умен списък за изпълнение

en: Edit Smart Playlist...
bg: Редактиране на умен списък за изпълнение...

en: Converting Files
bg: Прекодиране на файлове

en: Files are currently being converted to another audio format. Would you like to stop this?
bg: В момента файловете се прекодират в друг аудио формат. Искате ли да спрете това?

en: Could not initialize component
bg: Не може да се инициализира компонент

en: Device
bg: Устройство

en: Synchronizing {0}
bg: Синхронизиране на {0}

en: Processing...
bg: Обработване...

en: Could not encode some files
bg: Някой файлове не могат да бъдат кодирани

en: Continue synchronizing
bg: Продължаване на синхронизирането

note: Translators: {0} is the name assigned to a Digital Audio Player by its owner
en: {0} Properties
bg: Настройки за {0}

en: Device name
bg: Име на устройство

en: Owner name
bg: Име на собственика

en: Encode to
bg: Кодиране в

en: Volume usage
bg: Заето пространство

en: Advanced details
bg: Допълнителни

en: Import Files to Library
bg: Внасяне на файлове във фонотеката

en: Local Files
bg: Локални файлове

en: Count
bg: Брой

en: Number
bg: Номер

en: Count (unsorted)
bg: Брой (неподреден)

en: Number (unsorted)
bg: Номер (неподреден)

en: Import Folder to Library
bg: Внасяне на папка във фонотеката

en: Local Folder
bg: Локална папка

en: Starting background tasks
bg: Стартиране на фоновите задачи

en: Initializing audio engine
bg: Инициализиране на аудио двигателя

en: Detecting network settings
bg: Засичане на мрежовите настройки

en: Creating action manager
bg: Създаване на ръководител на действията

en: Loading music library
bg: Зареждане на фонотеката

en: Initializing audio profiles
bg: Инициализиране на аудио профилите

en: Initializing audio CD support
bg: Инициализиране на CD поддръжката

en: Loading user interface
bg: Зареждане на потребителския интерфейс

en: Primary Development
bg: Основна разработка

en: Copyright © 2005-2007 Novell, Inc.
    Copyright © 2005 Aaron Bockover
bg: Авторски права © 2005 Novell, Inc.
    Авторски права © 2005 Aaron Bockover

en: Banshee Wiki
bg: Уики на Banshee

en: Important tasks are running
bg: Стартирани са важни задачи

en: Closing Banshee now will cancel any currently running tasks. They cannot be resumed automatically the next time Banshee is run.
bg: Спирането на Banshee ще прекъсне всички стартирани задачи. Те няма да могат да бъдат продължени автоматични следващия път, когато пуснете Banshee.

en: Quit anyway
bg: Спиране на въпреки това

en: Banshee Encountered a Fatal Error
bg: Появи се фатална грешка

en: Error Details
bg: Информация за грешката

en: Select album cover image
bg: Избор на обложка за албума

en: All image files
bg: Всички изображения

en: JPEG image files
bg: Изображения от вида JPEG

en: PNG image files
bg: Изображения от вида PNG

en: Log Viewer
bg: Преглед на дневник

en: Time Stamp
bg: Време:

en: Message
bg: Съобщение

en: Show:
bg: Показване:

en: All Log Entries
bg: Всички записи в дневника

en: Only Error Messages
bg: Само съобщенията за грешки

en: Only Warning Messages
bg: Само предупрежденията

en: Only Information Messages
bg: Само информационните съобщения

en: Only Debug Messages
bg: Само съобщения за проследяване на грешки

en: Entry Details:
bg: Информация за записа:

en: Browse...
bg: Избор...

en: Repeat None
bg: Без повтаряне

en: Repeat Single
bg: Повтаряне на песен

en: Repeat All
bg: Повтаряне на всички

en: Shuffle
bg: Разбъркан ред

en: Continuous
bg: Непрекъснат

en: Never played
bg: Не е слушана

en: Editing song {0} of {1}
bg: Редактиране на песен {0} от {1}

en: Editing {0}
bg: Редактиране на {0}

en: Version
bg: Версия

en: Home Directory
bg: Домашна директория

en: Scanning for songs
bg: Сканиране за песни

en: Importing Songs
bg: Внасяне на песни

en: The import process is currently running. Would you like to stop it?
bg: Процесът по внасяне работи. Искате ли да го спрете?

en: Could not load track from library
bg: Не може да се зареди песента от фонотеката

en: There is no available network connection
bg: Няма налични мрежови връзки

en: Cannot connect to NetworkManager
bg: Неуспех при свързването към мениджъра за локална мрежа

en: Default player engine
bg: Подразбиращия се двигател за слушане

en: Banshee Plugins
bg: Приставки за Banshee

en: Plugin Name
bg: Име

en: Overview
bg: Обзор

en: Description
bg: Описание

en: Author(s)
bg: Автор(и)

en: This plugin could not be initialized.
bg: Приставката не може да бъде инициализирана.

en: Configuration
bg: Настройки

en: Playing Music
bg: Слушане на музика

en: Source Properties...
bg: Настройки на източника...

en: Delete {0}
bg: Изтриване на {0}

en: Import
bg: Внасяне

en: Rename {0}
bg: Преименуване на {0}

en: Delete Playlist
bg: Изтриване на списък

en: Are you sure you want to delete this {0}?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете {0}?

en: Do not ask me this again
bg: Да не бъда питан отново

en: Eject CD
bg: Изваждане

en: Reading table of contents from CD...
bg: Четене на съдържанието на диска

en: Searching for CD metadata...
bg: Търсене за мета-данни за диска...

en: Searching for CD cover art...
bg: Търсене за обложка на диска...

en: Could not fetch metadata for CD.
bg: Не може да се вземе мета информацията за диска.

en: Copy CD
bg: Копиране на CD

en: Invalid Selection
bg: Невалидна селекция

en: You must select at least one track to import.
bg: Трябва да изберете поне една песен за внасяне

en: Synchronizing your Device, Please Wait...
bg: Синхронизиране на устройството. Изчакайте...

en: Importing
bg: Внасяне

en: You are currently importing from {0}. Would you like to stop it?
bg: В момента внасяте от {0}. Искате ли да спрете?

note: import_manager.UserEvent.Icon = GetIcon;
en: Copying from {0}
bg: Копиране от {0}

en: Scanning...
bg: Сканиране...

en: Cannot import track from {0}
bg: Неуспех при внасянето на песен от {0}

en: ({0} Remaining)
bg: (остават {0})

en: Eject {0}
bg: Изваждане на {0}

en: Import Errors
bg: Грешки

en: File Name
bg: Име на файл

en: Close Error Report
bg: Затваряне на доклада за грешки

en: Music Library
bg: Фонотека за музика

en: Sort Playlists
bg: Подреждане на списъци за изпълнение

en: Name Ascending
bg: Име (възходящо)

en: Name Descending
bg: Име (низходящо)

en: Size Ascending
bg: Размер (възходящо)

en: Size Descending
bg: Размер (низходящо)

en: Local Queue
bg: Локална опашка

en: New Playlist
bg: Нов списък

en: Cannot Rename Playlist
bg: Списък не може да се преименува

en: A playlist with this name already exists. Please choose another name.
bg: Списък с песни с това име, вече съществува. Изберете друго име.

en: Saving tags for {0}
bg: Запазване на етикетите за {0}

en: Unknown Title
bg: Непознато заглавие

en: by
bg: изпълнител

en: from
bg: албум

en: All
bg: Всички

en: Write selection to CD
bg: Записване на избраното върху диск (CD)

en: Import CD into library
bg: Внасяне на CD във фонотеката

en: Play previous song
bg: Предишна песен

en: Play/pause current song
bg: Слушане/пауза на текущата песен

en: Play next song
bg: Следваща песен

en: Device disk usage
bg: Заето пространство на устройството

en: Synchronize music library to device
bg: Синхронизиране на фонотеката с устройството

en: Adjust volume
bg: Промяна силата на звука

en: Change repeat playback mode
bg: Промяна на режима „Повтаряне“

en: Toggle shuffle playback mode
bg: Смяна на режима „Произволен ред“

en: Edit and view metadata of selected songs
bg: Редактиране и преглед на мета-данните за избраните песни

en: Pause
bg: Пауза

en: Stop
bg: Стоп

en: Cannot Play Song
bg: Песента не може да бъде изпълнена

en: Play
bg: Слушане

en: {0} Item | {0} Items
bg[0]: {0} обект
bg[1]: {0} обекта

en: {0} day | {0} days
bg[0]: {0} ден
bg[1]: {0} дни

en: {0} hour
bg: {0} час

en: {0} second
bg: {0} секунда

en: Clear
bg: Изчистване

en: If you delete the selection, it will be permanently lost.
bg: Ако изтриете избраните файлове, те ще бъдат загубени за постоянно.

en: Delete songs from drive
bg: Изтриване на песни от устройството

en: New CD
bg: Ново CD

note: Translators: {0} is the name of the DAP device (i.e. 'iPod')
en: Synchronize {0}
bg: Синхронизиране на {0}

en: You have made changes to your {0}. Please choose a method for updating the contents of your {0}.
    
    <big>•</big> <i>Synchronize Library</i>: synchronize Banshee library to {0}
    <big>•</big> <i>Save Manual Changes</i>: save only the manual changes you made
bg: Направили сте промени по {0}. Изберете метод за обновяване на съдържанието на {0}.
    
    <big>•</big> <i>Синхронизиране на фонотеката</i>: синхронизиране на фонотеката на Banshee с{0}
    <big>•</big> <i>Запазване на ръчни промени</i>: запазване само на ръчните промени направени от Вас

en: Synchronize Library
bg: Синхронизиране на фонотеката

en: Save Manual Changes
bg: Запазване на ръчните промени

en: Choose Columns
bg: Избор на колони

en: Visible Playlist Columns
bg: Видми колони при списъците

en: Stop {0}
bg: Спиране на {0}

en: Continue {0}
bg: Продължаване на {0}

en: Insert
    Disc
bg: Внасяне
    на диск

en: Searching: {0}
bg: Търси се: {0}

en: Buffering
bg: Буфериране

en: Contacting...
bg: Свързване...

en: Idle
bg: В покой

en: Muted
bg: Заглушено

en: Full Volume
bg: Максимално силно

en: Rebuilding Database
bg: Повторно изграждане на базата от данни

en: Scanning iPod...
bg: Сканиране на iPod...

en: Processing Tracks...
bg: Обработване...

en: Saving new database...
bg: Запазване на нова база-данни...

en: Error rebuilding iPod database
bg: Грешка при повторното изграждане на базата от данни на iPod

en: Week {0} of {1}
bg: Седмица {0} от {1}

en: Your iPod could not be identified
bg: Вашият iPod не може да бъде идентифициран

en: Do not ask me again
bg: Да не бъда питан отново

en: Could not eject iPod
bg: Не може да се извади

en: Synchronizing iPod
bg: Синхронизиране на iPod...

en: Pre-processing tracks
bg: Предварително обработване на песни

en: Failed to synchronize iPod
bg: Неуспех при синхронизиране на iPod

en: Unable to read your iPod
bg: Неуспех при четенето на вашия iPod

en: What is the reason for this?
bg: Каква е причината за това?

en: Synchronizing Device
bg: Синхронизиране на устройство

en: Removing Songs
bg: Премахване на песни

en: Failed to Unmount {0}
bg: Неуспех при отмонтирането на {0}

en: Failed to Eject {0}
bg: Неуспех при изваждането на {0}

en: Removing songs from {0}
bg: Премахване на песни от {0}

en: Audio Device
bg: Аудио устройство

en: Loading device
bg: Зареждане на устройство

en: Done
bg: Готово

en: Cannot read device
bg: Неуспех при четенето от устройството

en: Could not initialize GStreamer library
bg: Не може да се инициализира GStreamer библиотеката

en: Password:
bg: Парола:

en: Audioscrobbler Reporting
bg: Докладване на Audioscrobbler

en: Create an account
bg: Създаване на акаунт

en: Join the Banshee group
bg: Влючване към групата на Banshee

en: Enable song reporting
bg: Включване на докладването за песни

en: Last.fm Username
bg: Потребителско име за Last.fm

en: Last.fm Password
bg: Парола за Last.fm

en: Your profile page on Last.fm is automatically updated whenever you listen to music. It lets others see what you're listening to right now, and shows charts of your listening history.
bg: Страницата с профила Ви на Last.fm се обновява автоматично, когато слушате музика. Другите могат да виждат какво слушате на момента и класации свързани с слушаното от Васпреди.

en: Configure the Audioscrobbler plugin
bg: Настройване на приставката за Audioscrobbler

en: Visit your Audioscrobbler profile page
bg: Вашият профил на Audioscrobbler

en: Visit the Banshee last.fm group page
bg: Страницата на групата на Banshee в last.fm

en: _Configure...
bg: _Настройване...

en: _Enable song reporting
bg: Включван_е на докладването за песни

en: Engine enabled
bg: Двигателят е активиран

en: Password
bg: Парола

en: Plugin enabled
bg: Приставката е активирана

en: Username
bg: Потребителско име

en: DAAP plugin enabled
bg: Приставката за DAAP е активирана

en: Share name
bg: Име на споделеното

en: Share server enabled
bg: Сървърът за споделяне е активиран

en: Music Sharing
bg: Споделяне на музика

en: Share my music library with others
bg: Споделяне на фонотеката Ви с други хора

en: Share name:
bg: Име на споделеното:

en: Shared Music
bg: Споделена музика

en: Banshee Music Share
bg: Споделяне на музика с Banshee

en: Login to Music Share
bg: Преглед на споделената музика

en: Authentication Required
bg: Изисква се идентификация

en: Username:
bg: Потребителско име:

en: Login
bg: Вход

en: Connecting to {0}
bg: Свързване с {0}

en: Disconnect
bg: Прекъсване на връзката

en: Automatically search for missing and supplementary metadata and cover art for songs in your library.
bg: Автоматично търсене за липсваща и допълнителна мета-информация и обложки за песните във фонотеката Ви.

en: Download Cover Art
bg: Изтегляне на обложките

en: Download
bg: Изтегляне

en: Downloading Cover Art
bg: Изтегляне на обложките

en: Searching
bg: Търсене

en: MiniMode plugin enabled
bg: Приставката за Мини-режим е активирана

en: <b><big>This is the title</big></b>
bg: <b><big>Това е заглавието</big></b>

en: <i>This is the album</i>
bg: <i>Това е албумът</i>

en: Current source:
bg: Текущ източник:

en: Full Mode
bg: Пълен режим

en: This is the artist
bg: Това е изпълнителя

en: Quit on close
bg: Спиране при затваряне на прозореца

en: Show notifications
bg: Показване на известяванията

en: Notification Area Icon
bg: Икона в областта за уведомяване

en: Shows the Notification Area Icon
bg: Показване на икона в областта за уведомяване

en: _Close
bg: _Затваряне

en: Close
bg: Затваряне

en: Still Running
bg: Все още работи

en: Now Playing
bg: В момента слушате

en: Podcast date column
bg: Колоната за датата на подкаста

en: Podcast feed column
bg: Колоната за емисията на подкаста

en: Podcast plugin enabled
bg: Приставката за подкастите е активирана

en: Download already queued.
bg: Изтеглянето вече е на опашката

en: uri is empty
bg: адресът е празен

en: path is empty
bg: пътят е празен

en: Downloading Files
bg: Изтегляне на файлове

en: Canceling Downloads
bg: Спиране на изтеглянията

en: Currently transfering 1 file at {0} kB/s
bg: В момента се изтегля 1 файл със скорост от {0} kB/s

en: Item not in queue.
bg: Записът не е на опашката.

en: File complete
bg: Файлът в завършен

en: Unable to create directory:  {0}
bg: Неуспех при създаването на папка.  {0}

en: HTTP error
bg: HTTP грешка

en: Feed has no title
bg: Емисията няма заглавие

en: Invalid URL
bg: Невалиден адрес

en: Podcast feed URL is invalid.
bg: Адреса на емисията на подкаста не е правилна.

en: Download Failed
bg: Изтеглянето е неуспешно

en: Unable to add file to library
bg: Неуспех при добавянето на файла във фонотеката

en: Updating "{0}"
bg: Актуализиране на "{0}"

en: Podcast Feed Update
bg: Актуализиране на подкастите

en: Updating
bg: Актуализиране

en: Preparing to update feeds
bg: Подготовка за актуализиране на емисии

en: Updating podcast feed {0} of {1}
bg: Актуализиране на емисия {0} от {1}

en: Canceling updates
bg: Отказване на актуализациите

en: Title Property Changed
bg: Заглавието е променено

note: Should users be notified of this?
en: Already Subscribed
bg: Вече сте абониран

en: Podcasting
bg: Подкастинг

en: Podcast
bg: Подкаст

en: Manage the Podcast plugin
bg: Настройване на приставката за подкасти

en: Update Podcasts
bg: Актуализиране на подкастите

en: Update Subscribed Podcasts
bg: Актуализиране на подкастите, за които сте абонирани

en: Subscribe to Podcast
bg: Абониране към подкаст

en: Subscribe to a new Podcast
bg: Абониране за нов подкаст

en: Find New Podcasts
bg: Намиране на нови подкасти

en: Find New Podcasts at PodcastAlley.com
bg: Нови подкасти на PodcastAlley.com

en: Errors
bg: Грешки

en: Description:
bg: Описание:

en: Last Updated:
bg: Последна актуализация:

en: URL:
bg: Адрес:

en: When feed is updated:
bg: При актуализация на емисията:

en: No description available
bg: Няма налично обяснение

en: Podcasts
bg: Подкасти

en: Episode
bg: Епизод

en: New
bg: Нов

en: Date
bg: Дата

en: Podcast:
bg: Подкаст:

en: Date:
bg: Дата:

en: Update All Podcasts
bg: Актуализиране на всички подкасти

en: Subscribed
bg: Абониран

en: Update Podcast
bg: Актуализиране на подкаст

en: Delete Podcast
bg: Изтриване на подкаст

en: Homepage
bg: Интернет страница

en: Properties
bg: Настройки

en: Cancel
bg: Отказване

en: Remove Episodes(s)
bg: Премахване на епизод/и

en: Select All
bg: Избиране на всичко

en: Select None
bg: Отизбиране на всичко

en: Link
bg: Връзка

en: Subscribe
bg: Абониране

en: Subscribe to New Podcast
bg: Абониране за нов подкаст

en: Please enter the URL of the podcast to which you are subscribing.
bg: Въведете адреса на подкаста, за които искате да се абониране.

en: When new episodes are available:
bg: При наличието на нови епизоди:

en: Download all episodes
bg: Изтегляне на всички епизоди

en: Download the most recent episode
bg: Изтегляне на най-новия епизод

en: Let me decide which episodes to download
bg: Да ми бъде позволено да избера кои епизоди да бъдат изтеглени

en: Radio plugin enabled
bg: Приставката за радиото е активирана

en: Show remote stations
bg: Показване на отдалечените радиостанции

en: Show stations requiring Helix/RealPlayer
bg: Показване на радиата, които се нуждаят от Helix/RealPlayer

en: Time of the last radio update
bg: Време на последното радио актуализиране

en: Loading
bg: Зареждане

en: Radio
bg: Радио

en: Show Remote Stations
bg: Показване на отдалечените станции

en: Refresh Stations
bg: Презареждане на радиата

en: Copy URI
bg: Копиране на адреса

en: Edit
bg: Редактиране

en: Edit Radio Station
bg: Редактиране на радио

en: Add Station
bg: Добавяне на радио

en: Add new Radio Station
bg: Добавяне на ново радио

en: Remove
bg: Премахване

en: Remove selected Radio Station
bg: Премахване на избраното радио

en: Failed to load radio stations:
bg: Неуспех при зареждането на радиата:

en: Invalid URI format.
bg: Невалиден формат на адреса

en: Add new radio station
bg: Добавяне на ново радио

en: Edit radio station
bg: Редактиране на радиото

en: Station Group:
bg: Група:

en: Station Title:
bg: Заглавие:

en: Stream URL:
bg: Адрес на радиото:

en: Station
bg: Радио

en: Comment
bg: Коментар

en: Recommendation plugin enabled
bg: Приставката за препоръки е активирана

en: Recommended Artists
bg: Препоръчан изпълнител

en: No similar artists found
bg: Не са намерени подобни артисти

en: Top Tracks by {0}
bg: Топ песни по {0}

en: Top Albums by {0}
bg: Топ албуми по {0}

note: translators: 25% similarity
en: {0}% similarity
bg: {0}% съвпадение

en: Music Recommendations
bg: Музикални препоръки

en: Show Recommendations
bg: Показване на изискванията
