orca - en to bg translation catalogue (678 entries)

en: Orca Screen Reader and Magnifier
bg: Orca - четец на екрана и лупа

en: Present on-screen information as speech or braille, or magnify the screen
bg: Представяне на информацията на екрана чрез прочитане, брайлово писмо или лупа

en: grayed
bg: посивено

en: expanded
bg: разгърнат

en: collapsed
bg: свит

en: TREE LEVEL %d
bg: НИВО В ДЪРВОТО %d

en: Line Left
bg: Ред отляво

en: Line Right
bg: Ред отдясно

en: Line Up
bg: Ред отгоре

en: Line Down
bg: Ред отдолу

en: Top Left
bg: Горе вляво

en: Bottom Right
bg: Долу вдясно

en: Cursor Position
bg: Положение на курсора

en: space
bg: шпация

en: newline
bg: нов ред

en: tab
bg: табулация

en: exclaim
bg: удивителна

en: apostrophe
bg: апостроф

en: comma
bg: запетая

en: dot
bg: точка

en: question
bg: въпросителна

en: quote
bg: цитат

en: left paren
bg: лява скоба

en: right paren
bg: дясна скоба

en: dash
bg: тире

en: underscore
bg: долна черта

en: colon
bg: двоеточие

en: semicolon
bg: точка и запетая

en: less than
bg: по-малко

en: greater than
bg: по-голямо

en: left bracket
bg: лява квадратна скоба

en: right bracket
bg: дясна квадратна скоба

en: backslash
bg: обратна наклонена черта

en: vertical line
bg: вертикална линия

en: grave accent
bg: тежко ударение

en: tilde
bg: тилда

en: left brace
bg: лява фигурна скоба

en: right brace
bg: дясна фигурна скоба

en: pound
bg: лира

en: dollar
bg: долар

en: percent
bg: процент

en: and
bg: и

en: star
bg: звезда

en: plus
bg: плюс

en: slash
bg: наклонена черта

en: equals
bg: равно

en: at
bg: на

en: caret
bg: каретка

en: plus minus
bg: меню плюс

en: divide
bg: разделяне

en: multiply
bg: умножение

en: Performs left click on current flat review item.
bg: Ляво натискане върху елемента в плоския преглед.

en: Performs right click on current flat review item.
bg: Дясно натискане върху елемента в плоския преглед.

en: Speaks entire document.
bg: Произнасяне на целия документ.

en: Performs the where am I operation.
bg: Извършване на операцията „Къде съм?“

en: Opens the Orca Find dialog.
bg: Отваряне на диалоговата кутия на Orca за търсене.

en: Searches for the next instance of a string.
bg: Търсене на следващата поява на низ.

en: Searches for the previous instance of a string.
bg: Търсене на предишната поява на низ.

en: Paints and prints the visible zones in the active window.
bg: Оцветяване и отпечатване на видимите зони в активния прозорец.

en: Enters and exits flat review mode.
bg: Влизане и излизане от режим на плосък преглед

en: Moves flat review to the beginning of the previous line.
bg: Преместване на плоския преглед в началото на предишния ред.

en: Moves flat review to the home position.
bg: Преместване на плоския преглед в началото.

en: Speaks the current flat review line.
bg: Произнасяне на текущия ред в плоския преглед.

en: Moves flat review to the beginning of the next line.
bg: Преместване на плоския преглед в началото на следващия ред.

en: Moves flat review to the end position.
bg: Преместване на плоския преглед в края.

en: Moves flat review to the previous item or word.
bg: Преместване на плоския преглед към предишния елемент или дума.

en: Moves flat review to the word above the current word.
bg: Преместване на плоския преглед към думата над текущата.

en: Speaks or spells the current flat review item or word.
bg: Произнасяне или побуквено произнасяне на текущия елемент или дума в плоския преглед.

en: Speaks the current flat review object.
bg: Произнасяне или побуквено произнасяне на текущия обект в плоския преглед.

en: Moves flat review to the next item or word.
bg: Преместване на плоския преглед към следващия елемент или дума.

en: Moves flat review to the word below the current word.
bg: Преместване на плоския преглед към думата под текущата.

en: Moves flat review to the previous character.
bg: Преместване на плоския преглед към предишния знак.

en: Moves flat review to the end of the line.
bg: Преместване на плоския преглед към края на реда.

en: Speaks the current flat review character.
bg: Произнасяне или побуквено произнасяне на текущия знак в плоския преглед.

en: Moves flat review to the next character.
bg: Преместване на плоския преглед към следващия знак.

en: Toggles whether to read just the current table cell or the whole row.
bg: Превключване да ли да се произнася само текущата клетка или целия ред.

en: Reads the attributes associated with the current text character.
bg: Прочитане на атрибутите свързани с текущия знак.

en: Reports information on current script.
bg: Докладване на информация за текущия скрипт.

en: Pans the braille display to the left.
bg: Разширяване на брайловия екран наляво.

en: Pans the braille display to the right.
bg: Разширяване на брайловия екран надясно.

en: Moves flat review to the bottom left.
bg: Преместване на плоския преглед надолу и наляво.

en: Returns to object with keyboard focus.
bg: Връщане към обекта с клавиатурния фокус.

en: Enters learn mode.  Press escape to exit learn mode.
bg: Влизане в режим на обучение. За излизане от него натиснете клавиша „Esc“.

en: Exits learn mode.
bg: Излизане от режима на обучение.

en: Decreases the speech rate.
bg: Намаляване на скоростта на гласа.

en: Increases the speech rate.
bg: Увеличаване на скоростта на гласа.

en: Decreases the speech pitch.
bg: Намаляване на височината на гласа.

en: Increases the speech pitch.
bg: Увеличаване на височината на гласа.

en: Quits Orca
bg: Спиране на Orca

en: Toggles keystroke recording on and off.
bg: Превключване на записването на натиснатите клавиши

en: Displays the preferences configuration dialog.
bg: Показване на диалога с настройките.

en: Reloads user settings and reinitializes services as necessary.
bg: Презареждане на потребителските настройки и ново инициализиране на услугите при необходимост.

en: Toggles the silencing of speech.
bg: Превключване на заглушаването на гласа.

en: Prints a debug listing of all known applications to the console where Orca is running.
bg: Отпечатване на списък с всички познати приложения на конзолата, на която работи Orca.

en: Cycles the debug level at run time.
bg: Преминаване през различното ниво на подробност по време на работа.

en: Prints debug information about the currently active application to the console where Orca is running.
bg: Отпечатване на информация за текущо активното приложение на конзолата, на която върви Orca.

en: Prints debug information about the ancestry of the object with focus
bg: Отпечатване на информация за родителите на обекта на фокус

en: Prints debug information about the application with focus
bg: Отпечатване на информация за приложението на фокус

en: Switches to the next presentation manager.
bg: Превключване към следващия мениджър на представяне

en: blank
bg: нищо

en: 1 space
bg: 1 шпация

en: %d spaces
bg: %d шпации

en: 1 tab
bg: 1 табулация

en: %d tabs
bg: %d табулации

en: tree level %d
bg: %d ниво в дървото

en: entire document selected
bg: избран е целият документ

en: Speak
bg: Произнасяне

en: row
bg: ред

en: cell
bg: клетка

en: bold
bg: получерно

en:  pixels
bg:  пиксели

en: Entering learn mode.  Press any key to hear its function.
bg: Влизане в режим на обучение. Натиснете произволен клавиш, за да чуете функцията му.

en: To exit learn mode, press the escape key.
bg: За да излезете от режима на обучение, натиснете клавиша „Esc“.

en: Learn mode.  Press escape to exit.
bg: Режим на обучение. За излизане от него натиснете клавиша „Esc“.

en: Exiting learn mode.
bg: Излизане от режима на обучение.

en: white space
bg: празно място

en: string not found
bg: низът не е открит

en: Misspelled word:
bg: Грешно изписана дума:

en:  Context is
bg: Контекстът е

en:  %d %s characters
bg:  %d знака %s

en: page selected from cursor position
bg: страницата е избрана от положението на курсора

en: page selected to cursor position
bg: страницата е избрана до положението на курсора

en: line selected down from cursor position
bg: редът е избран след положението на курсора

en: line selected up from cursor position
bg: редът е избран до положението на курсора

en: document selected to cursor position
bg: документът е избран до положението на курсора

en: document selected from cursor position
bg: документът е избран от положението на курсора

en: selected
bg: Избран

en: unselected
bg: Неизбран

en: Emacspeak Speech Services
bg: Услуги за глас на Emacs

en: Wrapping to Bottom
bg: Прескачане към края

en: Wrapping to Top
bg: Прескачане към началото

en: No focus
bg: Няма фокус

en: Switching to focus tracking mode.
bg: Преминаване към режим на следене на фокуса

en: link
bg: връзка

en: Loading.  Please wait.
bg: Зареждане - изчакайте.

en: Finished loading %s.
bg: Зареждането на „%s“ свърши.

en: Finished loading.
bg: Зареждането свърши.

en: No more headings.
bg: Няма повече заглавия.

en: No more chunks.
bg: Няма повече дялове.

en: GNOME Speech Services
bg: Услуги за глас на GNOME

note: # Replace ellipses (both manual and UTF-8) with "dot dot dot" #
en:  dot dot dot
bg: многоточие

en: minus
bg: минус

en: higher.
bg: по-високо.

en: lower.
bg: по-ниско.

en: faster.
bg: по-бързо.

en: slower.
bg: по-бавно.

en: Switching to hierarchical navigation mode.
bg: Преминаване към йерархичен режим режим на навигация.

en: Caps_Lock
bg: _CapsLock

en: left shift
bg: ляв shift

en: left alt
bg: ляв alt

en: left control
bg: ляв control

en: right shift
bg: десен shift

en: right alt
bg: десен alt

en: right control
bg: десен control

en: left meta
bg: ляв meta

en: right meta
bg: десен meta

en: page up
bg: страница нагоре

en: page down
bg: страница надолу

en: left tab
bg: ляв табулатор

en: F 11
bg: Ф 11

en: F 12
bg: Ф 12

en: Speech is unavailable.
bg: Няма гласове.

en: Welcome to Orca setup.
bg: Добре дошли в настройките на Orca

en: Select desired speech system:
bg: Изберете предпочитаната система за глас:

en: Enter choice:
bg: Въведете избор:

en: Speech will not be used.
bg: Няма да се използва глас.

en: No servers available.
bg: Няма налични сървъра.

en: Select desired speech server.
bg: Изберете желания сървър за произнасяне.

en: No voices available.
bg: Няма налични гласове.

en: Select desired voice:
bg: Избор на желания глас:

note: Ask the user if they would like to enable echoing by word.
en: Enable echo by word?  Enter y or n:
bg: Включване на произнасянето по думи? Натиснете y или n:

note: Ask the user if they would like to enable key echo. If they say yes, then for each of the five different types of keys, ask the user if they would like to enable them. These key types are: o Alphanumeric and punctuation keys o Modifier keys: CTRL, ALT, Shift, Insert, and "Fn" on laptops. o Locking k
en: Enable key echo?  Enter y or n:
bg: Включване на произнасянето на клавиши? Въведете y или n:

en: Enable alphanumeric and punctuation keys?  Enter y or n:
bg: Включване за клавишите за букви, цифри и пунктуация. Въведете y или n:

en: Enable modifier keys?  Enter y or n:
bg: Включване за клавишите за модификация. Въведете y или n:

en: Enable locking keys?  Enter y or n:
bg: Включване за клавишите за заключване. Въведете y или n:

en: Enable function keys?  Enter y or n:
bg: Включване за функционалните клавиши. Въведете y или n:

en: Enable action keys?  Enter y or n:
bg: Включване за клавишите за действие. Въведете y или n:

en: Select desired keyboard layout.
bg: Изберете предпочитаната клавиатурна подредба.

en: 1. Desktop
bg: 1. Работна станция

en: 2. Laptop
bg: 2. Преносим компютър

en: Invalid choice. Selecting desktop keyboard layout.
bg: Невъзможен избор. Избира се подредба за работна станция.

en: Enable Braille?  Enter y or n:
bg: Включване на Брайл. Въведете y или n:

en: Enable Braille Monitor?  Enter y or n:
bg: Включване на брайлов монитор. Въведете y или n:

en: Accessibility support for GNOME has just been enabled.
bg: Поддръжката на достъпност в GNOME бе включена току що.

en: You need to log out and log back in for the change to take effect.
bg: Ще трябва да излезете и да влезете в работната среда, за да влезнат в действие тези настройки.

en: Do you want to logout now?  Enter y or n:
bg: Искате ли да излезете от сесията? Натиснете y или n:

en: Setup complete. Logging out now.
bg: Настройката завърши. В момента се излиза от сесията.

en: Setup complete.  Press Return to continue.
bg: Настройките завършиха, за да продължите, натиснете „Enter“.

en: <b>Start from:</b>
bg: <b>Започване от:</b>

en: C_urrent location
bg: _Текущото местоположение

en: Close
bg: Затваряне

en: Match _entire word only
bg: Търсене само на _цели думи

en: Orca Find
bg: Търсене с Orca

en: Orca Find Dialog
bg: Диалогова кутия на Orca за търсене

en: Search _backwards
bg: Търсене наза_д

en: Search for:
bg: Търсене на:

en: Start from:
bg: Започване от:

en: Top of window
bg: Горната част на прозореца

en: _Match case
bg: _Зачитане на малки/големи

en: _Search for:
bg: _Търсене на:

en: _Top of window
bg: _Горната част на прозореца

en: _Wrap around
bg: _След края - от началото

note: Treeview Column Implementation: (HANDLER,    DESCRIP, MOD_MASK1,  MOD_USED1,  KEY1,   TEXT1, MOD_MASK2,  MOD_USED2,  KEY2,   TEXT2, MODIF,      EDITABLE) HANDLER
en: Handler
bg: Обработка

en: Function
bg: Функция

note: MOD_MASK1
en: Mod.Mask 1
bg: Маска на модиф. 1

note: MOD_USED1
en: Use Mod.1
bg: Модиф. 1

note: KEY1
en: Key1
bg: Клавиш1

en: Key Binding
bg: Функция на клавиша

note: MOD_MASK2
en: Mod.Mask 2
bg: Маска на модиф. 2

note: MOD_USED2
en: Use Mod.2
bg: Модиф. 2

note: KEY2
en: Key2
bg: Клавиш2

en: Alternate
bg: Алтернатива

en: Modified
bg: С модификатор

en: Default
bg: По подразбиране

en: Uppercase
bg: Като с главни букви

en: Hyperlink
bg: Като за хипервръзка

en: Speech not available.
bg: Липсва възможност за произнасяне.

en: Bilinear
bg: билинейно

en: None
bg: никакво

en: Centered
bg: центрирано

en: Proportional
bg: пропорционално

en: Push
bg: с избутване

note: Braille Bindings from default script, in default.py
en: Braille Bindings
bg: Брайлови функции на клавишите

en: _None
bg: Ня_ма

en: So_me
bg: Н_якои

en: M_ost
bg: Пов_ечето

en: Brie_f
bg: Зани_жена

en: Speak current _cell
bg: Произнасяне на тек_ущата клетка

en: enter new key
bg: въведете нов клавиш

en: The new key is: %s
bg: Новият клавиш е: %s

en: The key entered is the same. Nothing changed.
bg: Въведен е старият клавиш. Нищо не е променено.

en: _Desktop
bg: _Работен плот

en: Accessibility support for GNOME has just been enabled.
bg: Поддръжката на достъпност в GNOME бе включена току що.

en: You need to log out and log back in for the change to take effect.
bg: Ще трябва да излезете и да влезете в работната среда, за да влезнат в действие тези настройки.

en: Orca Screen Reader / Magnifier
bg: Orca - четец на екрана/лупа

en: Preferences
bg: Настройки

en: Quit
bg: Изход от програмата

en: User logged out - shutting down.
bg: Потребителят излезе от системата - програмата се спира.

en: Debug level all.
bg: Ниво за съобщения за грешки - всички.

en: Debug level finest.
bg: Ниво за съобщения за грешки - най-точно.

en: Debug level finer.
bg: Ниво за съобщения за грешки - по-точно.

en:  off
bg:  изключен

en:  on
bg:  включен

en: Num_Lock
bg: _NumLock

en: Key captured: %s. Press enter to confirm.
bg: Въведен клавиш: „%s“. За да продължите, натиснете „Enter“.

en: Speech enabled.
bg: Гласът е включен.

en: Speech disabled.
bg: Гласът е изключен.

en: Orca user settings reloaded.
bg: Настройките на Orca са презаредени

en: Welcome to Orca.
bg: Добре дошли в Orca.

en: goodbye.
bg: довиждане.

en: Goodbye.
bg: Довиждане.

en: Usage: orca [OPTION...]
bg: Употреба: orca [ОПЦИИ...]

en: -?, --help                   Show this help message
bg: -?, --help                          Показване на това помощно съобщение

en: -v, --version                %s
bg: -v, --version                       %s

en: -s, --setup, --gui-setup     Set up user preferences
bg: -s, --setup, --gui-setup            Задаване на настройките

en: -t, --text-setup             Set up user preferences (text version)
bg: -t, --text-setup                    Задаване на настройките (текстова
                                        версия)

en: -n, --no-setup               Skip set up of user preferences
bg: -n, --no-setup                      Пропускане на задаването на потре-
                                        бителските настройки

en: -u, --user-prefs-dir=dirname Use alternate directory for user preferences
bg: -u, --user-prefs-dir=ИмеНаПапка     Използване на друга папка за потре-
                                        бителските настройки

en: -e, --enable=[speech|braille|braille-monitor|magnifier|main-window] Force use of option
bg: -e, --enable=[speech|braille|braille-monitor|magnifier|main-window]
                                        Използване на съответната настройка

en: -d, --disable=[speech|braille|braille-monitor|magnifier|main-window] Prevent use of option
bg: -d, --disable=[speech|braille|braille-monitor|magnifier|main-window]
                                        Предотвратяване на ползването на
                                        съответната настройка

en: -q, --quit                   Quits Orca (if shell script used)
bg: -q, --quit                          Спиране на Orca (ако се използва
                                        скрипт на обвивката)

en: If Orca has not been previously set up by the user, Orca
    will automatically launch the preferences set up unless
    the -n or --no-setup option is used.
bg: Ако настройките на Orca не са били задавани досега от
    потребителя, Orca автоматично ще покаже диалога за
    настройване, освен ако не се използва някоя от опциите
    „-n“ или „--no-setup“.

en: Report bugs to orca-list@gnome.org.
bg: Докладвайте за грешки в програмата на адрес: orca-list@gnome.org.

en: Do you really want to quit Orca?
bg: Наистина ли искате да напуснете Orca?

en: Question
bg: Въпрос

en: <b>Cross-hair Settings</b>
bg: <b>Настройки на кръстачката</b>

en: <b>Cursor Settings</b>
bg: <b>Настройки на курсора</b>

en: <b>Keyboard Layout</b>
bg: <b>Клавиатурна подредба</b>

en: <b>Punctuation Level</b>
bg: <b>Ниво на пунктуация</b>

en: <b>Table Row Speech</b>
bg: <b>Произнасяне на таблиците по редове</b>

en: <b>Verbosity</b>
bg: <b>Подробност</b>

en: <b>Zoomer Position</b>
bg: <b>Позиция на лупата</b>

en: <b>Zoomer Settings</b>
bg: <b>Настройки на лупата</b>

en: Braille
bg: Брайл

en: Centered
    None
    Proportional
    Push
bg: Центриран
    Никакъв
    Пропорционален
    С избутване

en: Color:
bg: Цвят:

en: Custom siz_e
bg: Потре_бителски размер на курсора

en: Default
    Uppercase
    Hyperlink
bg: По подразбиране
    Като с главни букви
    Като хипервръзка

en: Disable gksu _keyboard grab
bg: _Изключване на прихващането на клавиатурата от gksu

en: Enable Braille _monitor
bg: Включване на брайлов _монитор

en: Enable Braille _support
bg: Включване на поддръжка на _брайл

en: Enable _alphanumeric and punctuation keys
bg: Включване на _клавишите за цифри, букви и пунктуация

en: Enable _function keys
bg: Включване на _функционалните клавиши

en: Enable _key echo
bg: _Включване на произнасянето на клавиши

en: Enable _magnifier
bg: _Включване на лупата

en: Enable _modifier keys
bg: Включване на _модификаторите на клавиши

en: Enable ac_tion keys
bg: Включване на де_йстващите клавиши

en: Enable c_ursor
bg: Включване на _курсор

en: Enable cross-h_air
bg: Включване на кр_ъстачка

en: Enable cross-hair cli_p
bg: Включване на изрязване на кръста_чката

en: Enable echo by _word
bg: Включване на произнасяне по д_уми

en: Enable lockin_g keys
bg: Включване на _заключващите клавиши

en: General
bg: Общи

en: In_vert colors
bg: Обръ_щане на цветовете

en: Key Binding List
bg: Списък с функциите на клавишите

en: Key Bindings
bg: Функции на клавишите

en: Key Echo
bg: Произнасяне на клавишите

en: Magnifier
bg: Лупа

en: Mouse trac_king mode:
bg: _Следене на мишката

en: None
    Bilinear
bg: Никакъв
    Билинеен

en: Orca Modifier Keys
bg: Модификатори на клавиши в Orca

en: Orca Preferences
bg: Настройки на Orca

en: Orca _Modifier Key(s):
bg: _Модификатори на клавиши в Orca

en: Pi_tch:
bg: В_исочина:

en: S_ource display:
bg: Из_ходен дисплей:

en: Scale _factor:
bg: Коефициент на _мащабиране:

en: Show Orca _main window
bg: Пок_азване на основния прозорец на Orca

en: Si_ze:
bg: Р_азмер:

en: Speak _indentation and justification
bg: Произн_асяне на отместването по ред и подравняването

en: Speak blank lines
bg: Произнасяне на празните редове

en: Speak current ro_w
bg: Произнасяне на теку_щия ред

en: Speech
bg: Глас

en: Speech _system:
bg: _Система за глас:

en: Speech synthesi_zer:
bg: Синтезатор на _глас:

en: Tar_get display:
bg: _Целеви дисплей:

en: Ver_bose
bg: Пови_шена

en: Vo_lume:
bg: Ниво на _звука:

en: _Abbreviated role names
bg: _Съкратени имена на ролите

en: _All
bg: Всич_ко

en: _Bottom:
bg: Дол_у:

en: _Enable speech
bg: _Включване на глас

en: _Laptop
bg: Преносим _компютър

en: _Left:
bg: _Ляво:

en: _Person:
bg: _Човек

en: _Rate:
bg: Скорос_т:

en: _Right:
bg: Д_ясно:

en: _Smoothing:
bg: _Заглаждане

en: _Top:
bg: _Горе:

en: _Voice settings:
bg: _Настройки на гласа:

en: _Width:
bg: _Широчина:

en: pixels
bg: пиксела

en: alpha
bg: алфа

en: bravo
bg: браво

en: charlie
bg: чарли

en: delta
bg: делта

en: echo
bg: еко

en: foxtrot
bg: фокстрот

en: golf
bg: голф

en: hotel
bg: хоутел

en: india
bg: индиа

en: juliet
bg: джулиет

en: kilo
bg: кило

en: lima
bg: лима

en: mike
bg: майк

en: november
bg: ноувембър

en: oscar
bg: оскар

en: papa
bg: папа

en: quebec
bg: куебек

en: romeo
bg: роумио

en: sierra
bg: сиера

en: tango
bg: танго

en: uniform
bg: юниформ

en: victor
bg: виктор

en: whiskey
bg: уиски

en: xray
bg: ексрей

en: yankee
bg: янки

en: zulu
bg: зулу

en: as soon as possible
bg: колкото може по-скоро

en: gigahertz
bg: гигахерца

en: eye map
bg: ай мап

en: ell dap
bg: ел дап

en: laughing out loud
bg: силно се смея

en: megahertz
bg: мегахерца

en: strike through
bg: зачертано

en: ess ee linux
bg: ий ес линукс

en: Invalid
bg: Невалиден

en: invalid
bg: невалиден

en: acc
bg: уск

en: Accelerator
bg: Ускорител

en: accelerator
bg: ускорител

en: alert
bg: предупреждение

en: Alert
bg: Предупреждение

en: Anim
bg: Аним.

en: Animation
bg: Анимация

en: animation
bg: анимация

en: arrow
bg: стрелка

en: Arrow
bg: Стрелка

en: cal
bg: кал.

en: Calendar
bg: Календар

en: calendar
bg: календар

en: cnv
bg: кан.

en: Canvas
bg: Канава

en: canvas
bg: канава

en: cptn
bg: загл.

en: Caption
bg: Заглавие

en: caption
bg: заглавие

en: chk
bg: отм.

en: CheckBox
bg: Кутийка за отмятане

en: check box
bg: кутийка за отмятане

en: CheckItem
bg: Елемент за отметка

en: check item
bg: елемент за отметка

en: ckm
bg: отм. м.

en: CheckMenu
bg: Елемент от меню с отметки

en: check menu
bg: елемент от меню с отметки

en: clrchsr
bg: изб. цв.

en: ColorChooser
bg: Избор на цвят

en: color chooser
bg: избор на цвят

en: colhdr
bg: ант. кол.

en: ColumnHeader
bg: антетка на колона

en: column header
bg: антетка на колона

en: cbo
bg: п. кут.

en: Combo
bg: Падаща кутия

en: combo box
bg: падаща кутия

en: dat
bg: ред. д.

en: DateEditor
bg: Редактор на дата

en: date editor
bg: редактор на дата

en: icon
bg: икона

en: DesktopIcon
bg: Икона на работния плот

en: desktop icon
bg: икона на работния плот

en: frame
bg: рамка

en: DesktopFrame
bg: Рамка на работното място

en: desktop frame
bg: рамка на работното място

en: dial
bg: циферблат

en: Dial
bg: Циферблат

en: dlg
bg: диал.

en: Dialog
bg: Диалог

en: dialog
bg: диалог

en: dip
bg: пан. п.

en: DirectoryPane
bg: Панел с папки

en: directory pane
bg: панел с папки

en: HtmlPane
bg: Панел с HTML

en: html content
bg: съдържание с HTML

en: draw
bg: обл. рис.

en: DrawingArea
bg: Област за рисуване

en: drawing area
bg: област за рисуване

en: fchsr
bg: изб. файл.

en: FileChooser
bg: Избор на файлове

en: file chooser
bg: избор на файлове

en: flr
bg: пълн.

en: Filler
bg: Пълнител

en: filler
bg: пълнител

en: fnt
bg: изб. шр.

en: FontChooser
bg: Избор на шрифт

en: font chooser
bg: избор на шрифт

en: form
bg: формуляр

en: Form
bg: Формуляр

en: frm
bg: рамка

en: Frame
bg: Рамка

en: gpn
bg: ст. пан.

en: GlassPane
bg: Стъклен панел

en: glass pane
bg: стъклен панел

en: hdng
bg: загл.

en: Heading
bg: Заглавие

en: heading
bg: заглавие

en: HtmlContainer
bg: Контейнер на HTML

en: h t m l container
bg: контейнер на HTML

en: Icon
bg: Икона

en: img
bg: из.

en: Image
bg: Изображение

en: image
bg: изображение

en: InternalFrame
bg: Вътрешна рамка

en: internal frame
bg: вътрешна рамка

en: lbl
bg: ет.

en: Label
bg: Етикет

en: label
bg: етикет

en: lyrdpn
bg: пан. пласт.

en: LayeredPane
bg: Панел на пластове

en: layered pane
bg: панел на пластове

en: lnk
bg: врзк

en: Link
bg: Връзка

en: lst
bg: сп.

en: List
bg: Списък

en: list
bg: списък

en: lstitm
bg: ел. сп.

en: ListItem
bg: Елемент от списък

en: list item
bg: елемент от списък

en: mnu
bg: меню

en: Menu
bg: Меню

en: menu
bg: меню

en: mnubr
bg: л. мен.

en: MenuBar
bg: Лента с менюта

en: menu bar
bg: лента с менюта

en: mnuitm
bg: ел. м.

en: MenuItem
bg: Елемент от меню

en: menu item
bg: елемент от меню

en: optnpn
bg: пан. н.

en: OptionPane
bg: Панел с настройки

en: option pane
bg: панел с настройки

en: page
bg: стр.

en: Page
bg: Страница

en: tblst
bg: сп. таб.

en: TabList
bg: Списък с табове

en: tab list
bg: Списък с табове

en: pnl
bg: пан.

en: Panel
bg: Панел

en: panel
bg: панел

en: pwd
bg: пар.

en: Password
bg: Парола

en: password
bg: парола

en: popmnu
bg: изск. м.

en: PopupMenu
bg: Изскачащо меню

en: popup menu
bg: изскачащо меню

en: pgbar
bg: л. пр.

en: Progress
bg: Лента за прогреса

en: progress bar
bg: лента за прогреса

en: btn
bg: бут.

en: Button
bg: Бутон

en: button
bg: бутон

en: radio
bg: р. бут.

en: RadioButton
bg: Радио бутон

en: radio button
bg: радио бутон

en: rdmnuitm
bg: ел. рад.

en: RadioItem
bg: Елемент от радио меню

en: radio menu item
bg: елемент от радио меню

en: rdmnu
bg: рад. м.

en: RadioMenu
bg: Радио меню

en: radio menu
bg: радио меню

en: rtpn
bg: осн. пан.

en: RootPane
bg: Основен панел

en: root pane
bg: основен панел

en: rwhdr
bg: ант. ред

en: RowHeader
bg: Антетка на ред

en: row header
bg: антетка на ред

en: scbr
bg: л. пр.

en: ScrollBar
bg: Лента за прелистване

en: scroll bar
bg: лента за прелистване

en: scpn
bg: пан. пр.

en: ScrollPane
bg: Панел за прелистване

en: scroll pane
bg: панел за прелистване

en: sctn
bg: разд.

en: Section
bg: Раздел

en: section
bg: раздел

en: seprtr
bg: разд.

en: Separator
bg: Разделител

en: separator
bg: разделител

en: sldr
bg: пл.

en: Slider
bg: Плъзгач

en: slider
bg: плъзгач

en: spltpn
bg: разд. п.

en: SplitPane
bg: Разделен панел

en: split pane
bg: разделен панел

en: spin
bg: бут. стр.

en: SpinButton
bg: Бутон със стрелки

en: spin button
bg: бутон със стрелки

en: statbr
bg: л. съст.

en: StatusBar
bg: Лента за състоянието

en: status bar
bg: лента за състоянието

en: tbl
bg: табл.

en: Table
bg: Таблица

en: table
bg: таблица

en: Cell
bg: Клетка

en: tomnuitm
bg: м. отк.

en: TearOffMenuItem
bg: Меню за откъсване

en: tear off menu item
bg: меню за откъсване

en: term
bg: терм.

en: Terminal
bg: Терминал

en: terminal
bg: терминал

en: txt
bg: текст

en: Text
bg: Текст

en: text
bg: текст

en: tglbtn
bg: пр. бут.

en: ToggleButton
bg: Превключващ бутон

en: toggle button
bg: превключващ бутон

en: tbar
bg: л. инстр.

en: ToolBar
bg: Лента с инструменти

en: tool bar
bg: лента с инструменти

en: tip
bg: подск.

en: ToolTip
bg: Подсказка

en: tool tip
bg: подсказка

en: tree
bg: дърво

en: Tree
bg: Дърво

en: trtbl
bg: дърв. табл.

en: TreeTable
bg: Дървовидна таблица

en: tree table
bg: дървовидна таблица

en: unk
bg: неизв.

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: unknown
bg: неизвестно

en: vwprt
bg: изгл.

en: Viewport
bg: Изглед

en: viewport
bg: изглед

en: wnd
bg: проз.

en: Window
bg: Прозорец

en: window
bg: прозорец

en: hdr
bg: г. кол.

en: Header
bg: Горен колонтитул

en: header
bg: горен колонтитул

en: ftr
bg: д. кол.

en: Footer
bg: Долен колонтитул

en: footer
bg: долен колонтитул

en: para
bg: Абз.

en: Paragraph
bg: Абзац

en: paragraph
bg: абзац

en: app
bg: прогр.

en: Application
bg: Програма

en: application
bg: програма

en: auto
bg: автом.

en: AutoComplete
bg: Автоматично завършване

en: autocomplete
bg: автоматично завършване

en: edtbr
bg: л. ред.

en: EditBar
bg: Лента за редактиране

en: edit bar
bg: лента за редактиране

en: emb
bg: влож.

en: EmbeddedComponent
bg: Вложен компонент

en: embedded component
bg: вложен компонент

en: doc
bg: док.

en: Document
bg: Документ

en: document
bg: документ

note: We've entered a table.  Announce the dimensions.
en: table with %d rows and %d columns.
bg: таблица с %d реда и %d колони

note: We've left a table.  Announce this fact.
en: leaving table.
bg: изход от таблица.

note: We can't count on being in the first/last cell of the new row -- only the first/last cell of the new row that contains data.
en: row %d, column %d
bg: ред %d, колона %d

en: column %d
bg: колона %d

en: calv
bg: кал. изгл.

en: CalendarView
bg: Календарен изглед

en: calendar view
bg: календарен изглед

en: cale
bg: кал.

en: CalendarEvent
bg: календарно събитие

en: calendar event
bg: календарно събитие

en: Toggle whether we present new mail if we are not the active script.
bg: Превключване дали този скрипт показва новата поща, ако не е активен.

en: present new mail if this script is not active.
bg: показване на новата поща, ако този скрипт не е активен.

en: do not present new mail if this script is not active.
bg: без показване на новата поща, ако този скрипт не е активен.

en:  screen
bg: екран

note: Most of the Setup Assistant screens have a useful piece of text starting with the word "Please". We want to speak these. For the first screen, the useful piece of text starts with "Welcome". For the last screen, it starts with "Congratulations". Speak those too.
en: Please
bg: Моля

en: Welcome
bg: Добре дошли

en: Congratulations
bg: Поздравления

en: Status
bg: Състояние

en: unread
bg: непрочетени

en: Attachment
bg: Прикрепен обект

en: No appointments
bg: Няма срещи

en: Directories button
bg: Бутон за папки

en: Assistant
bg: Помощник

en: Toggle whether we prefix chat room messages with the name of the chat room.
bg: Превключване дали съобщенията да се предхождат от имената на стаите за чата

en: Speak and braille a previous chat room message.
bg: Произнасяне и показване с Брайл на предишното съобщение в стаята.

en: speak chat room name.
bg: произнасяне на името на стаята.

en: Do not speak chat room name.
bg: Без произнасяне на името на стаята.

en: Message from chat room
bg: Съобщение от стая

en: Change to:
bg: Промяна на:

en: Misspelled word:
bg: Грешно изписана дума:

note: The indication that spell checking is complete is when the "misspelt" word is set to "Completed spell checking". Ugh! Try to detect this and let the user know.
en: Completed spell checking
bg: Проверката на правописа завърши

en: Spell checking is complete.
bg: Проверката на правописа завърши.

en: Press Tab and Return to terminate.
bg: Натиснете табулатора или клавиша „Enter“ за край.

note: Check to see if we have just had an "object:state-changed:showing" event for the Find button. If the name is "Find", and one of its states is VISIBLE and we are currently searching, that means we have just stopped a search. Inform the user that the search is complete and tell them how many files wer
en: Find
bg: Търсене

en: Check Spelling
bg: Проверка на правописа

note: Fall-thru to process the event with the default handler. 2) find dialog - phrase not found. If we've received an "object:property-change:accessible-name" for the status bar and the current locus of focus is on the Find button on the Find dialog or the combo box in the Find dialog and the last input 
en: Phrase not found
bg: Фразата не е открита

en: Phrase found.
bg: Фразата е открита.

en: Searching.
bg: Търсене.

note: Check to see if we have just had an "object:state-changed:showing" event for the Stop button. If the name is "Stop", and one of its states is VISIBLE, that means we have started a search. As the search progresses, regularly inform the user of this by speaking "Searching" (assuming the search tool ha
en: Stop
bg: Спиране

en: Search complete.
bg: Търсенето завърши.

en:  files found
bg:  файла открити

en: No files found.
bg: Не са открити файлове.

en: Work online / offline
bg: Работа с връзка/без връзка

note: Note to translators: the "Workspace " and "Desk " strings are the prefix of what metacity shows when you press Ctrl+Alt and the left or right arrow keys to switch between workspaces.  The goal here is to find a match with that prefix.
en: Workspace
bg: Работен плот

en: Desk
bg: Работен плот

en: inaccessible
bg: недостъпен

en: Display more options
bg: Показване на повече настройки

en: pressed
bg: натиснат

en: not pressed
bg: не е натиснат

en: Calc
bg: Калкулатор

en: on
bg: включен

en: off
bg: изключен

en: Speaks the contents of the input line.
bg: Произнасяне на съдържанието на реда за въвеждане.

en: Set the row to use as dynamic column headers when speaking calc cells.
bg: Задаване на реда, който да се използва като динамична антетка за колони при произнасянето на изчислените клетки.

en: Set the column to use as dynamic row headers to use when speaking calc cells.
bg: Задаване на колоната, която да се използва като динамична антетка за редове при произнасянето на изчислените клетки.

en: empty
bg: празна

en: Dynamic column header cleared.
bg: Динамичната антетка е изчистена.

en: Dynamic column header set for row
bg: Динамичната антетка е зададена за ред

en: Dynamic row header cleared.
bg: Динамичната антетка е изчистена.

en: Dynamic row header set for column %s
bg: Динамичната антетка е зададена за ред %s

en: Welcome to StarOffice
bg: Добре дошли в StarOffice

en: Text Document
bg: Текстов документ

en: Spellcheck:
bg: Проверка на правописа:

en: Note that the Scroll Down button has to be pressed numerous times.
bg: Забележете, че трябва да натиснете многократно бутона за прелистване надолу.

en: License Agreement Accept button now has focus.
bg: Бутонът за приемането на лицензното споразумение е на фокус.

en: First name
bg: Лично име

en: Move to cell
bg: Преместване към клетка

en:  has formula
bg:  съдържа формула

en: Cell
bg: Клетка

en: %s panel
bg: %s панел

en: checked
bg: избран

en: not checked
bg: не е избран

en: 0 items
bg: 0 елемента

en: not selected
bg: не е избран

en: tear off
bg: за откъсване

en: %s percent
bg: %s процент

en: %s page
bg: %s стр.

en: row %d
bg: %d ред

en: row %d of %d
bg: %d ред от общо %d

en: item %d of %d
bg: %d елемент от общо %d

en: Read
bg: Прочетено
