gconf - en to bg translation catalogue (455 entries)

en: Failed to get configurion file path from '%s'
bg: Неуспех при получаването на пътя до конфигурационния файл от "%s"

en: Created Evolution/LDAP source using configuration file '%s'
bg: Създаден е източник на Evolution с LDAP от конфигурационния файл "%s"

en: Unable to parse xml file '%s'
bg: Неуспех при анализиране на файла с XML "%s"

en: Config file '%s' is empty
bg: Документът "%s" е празен

en: Root node of '%s' must be <evoldap>, not <%s>
bg: Кореновият възел на "%s" трябва да е <evoldap>, а не <%s>

en: No <template> specified in '%s'
bg: В "%s" не е указан шаблон <template>

en: No "filter" attribute specified on <template> in '%s'
bg: Не е указан атрибут "filter" за шаблон <template> в "%s"

en: No LDAP server or base DN specified in '%s'
bg: В "%s" не е указан сървър за LDAP или базов DN

en: Contacting LDAP server: host '%s', port '%d', base DN '%s'
bg: Свързване към сървър за LDAP: хост "%s", порт "%d", базов DN "%s"

en: Failed to contact LDAP server: %s
bg: Неуспех при свързване със сървър LDAP: %s

en: Searching for entries using filter: %s
bg: Търсене за записи чрез ползването на филтър: %s

en: Error querying LDAP server: %s
bg: Грешка при запитване към сървър LDAP: %s

en: Got %d entries using filter: %s
bg: Получени са %d записа чрез ползването на филът: %s

en: Cannot find directory %s
bg: Не може да се намери папката %s

en: Error saving GConf tree to '%s': %s
bg: Грешка при запазване на GConf дървото в '%s': %s

en: Usage: %s <dir>
bg: Употреба: %s <папка>

en: Usage: %s <dir>
      Merges a markup backend filesystem hierarchy like:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      to:
        dir/%%gconf-tree.xml
bg: Употреба: %s <папка>
      Слива йерархия на файловата система във вид на XML по следния начин:
        папка/%%gconf.xml
            подпапка1/%%gconf.xml
            подпака2/%%gconf.xml
      в:
        папка/%%gconf-tree.xml

en: Unloading text markup backend module.
bg: Изключва се модула за работа с XML.

en: Couldn't find the XML root directory in the address `%s'
bg: Не може да се намери основната папка на XML в адреса "%s"

en: Could not make directory `%s': %s
bg: Не може да се създаде папката "%s": %s

en: Can't read from or write to the XML root directory in the address "%s"
bg: Не може да се чете или пише в главната XML папка в адреса "%s"

en: Directory/file permissions for XML source at root %s are: %o/%o
bg: Правата за достъп до папка/файл с XML изходен код в %s са: %o/%o

en: Remove directory operation is no longer supported, just remove all the values in the directory
bg: Операцията по изтриването на папка вече не се поддържа. Просто премахнете всички стойности в папката

en: Could not open lock directory for %s to remove locks: %s
bg: Не може да се отвори папката със заключващи записи за %s, за да се премахнат заключванията: %s

en: Could not remove file %s: %s
bg: Не може да се премахне файл %s: %s

en: Initializing Markup backend module
bg: Инициализира се модула за работа с XML

en: Failed to give up lock on XML directory "%s": %s
bg: Грешка при поставяне на заключване на XML папката "%s": %s

en: Failed to write some configuration data to disk
bg: Неуспех при запазването на част от конфигурацията

en: Could not make directory "%s": %s
bg: Не може да се създаде папка "%s": %s

en: Could not remove "%s": %s
bg: Не може да се премахне файл "%s": %s

en: Failed to write "%s": %s
bg: Неуспех при писане в "%s": %s

en: Line %d character %d: %s
bg: Ред %d символ %d: %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
bg: Атрибута "%s" е повторен два пъти в същия <%s> елемент

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
bg: Атрибутът "%s" е невалиден при <%s> елемента в този контекст

en: Didn't understand `%s' (expected integer)
bg: Не се разбира "%s" (очакваше се цяло число)

en: Integer `%s' is too large or small
bg: Цялото число "%s" е твърде голямо или малко

en: Didn't understand `%s' (expected true or false)
bg: Не се разбира "%s" (очакваше се истина или лъжа)

en: Didn't understand `%s' (expected real number)
bg: Не се разбира "%s" (очакваше се реално число)

en: No "%s" attribute on element <%s>
bg: Липсва атрибута "%s" на елемента <%s>

en: Unknown value "%s" for "%s" attribute on element <%s>
bg: Непозната стойност "%s" за "%s" атрибута на елемента <%s>

en: Invalid ltype "%s" on <%s>
bg: Невалиден вид "%s" в <%s>

en: Invalid first-element type "%s" on <%s>
bg: Невалиден вид на първия елемент "%s" в <%s>

en: Invalid cdr_type "%s" on <%s>
bg: Невалиден cdr_вид "%s" в <%s>

en: Invalid list_type "%s" on <%s>
bg: Невалиден списъчен вид "%s" в <%s>

en: Two <default> elements below a <local_schema>
bg: Два <default> елемента под <local_schema>

en: Two <longdesc> elements below a <local_schema>
bg: Два <longdesc> елемента под <local_schema>

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
bg: Елементът <%s> не е позволен под <%s>

en: <%s> provided but current element does not have type %s
bg: <%s> доставен, но текущия елемент няма вид %s

en: Two <car> elements given for same pair
bg: Два <car> елемента дадени за една и съща двойка

en: Two <cdr> elements given for same pair
bg: Два <cдr> елемента дадени за една и съща двойка

en: <li> has wrong type %s
bg: <li> има грешен вид %s

en: <%s> provided but parent <entry> does not have a value
bg: <%s> доставен, но висшестоящия запис няма стойност

en: Element <%s> is not allowed inside current element
bg: Елемента <%s> не е позволен в текущия елемент

en: Outermost element in menu file must be <gconf> not <%s>
bg: Най-външният елемент във файла на менюто трябва да е <gconf>, а не <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
bg: Елемента <%s> не е позволен в <%s> елемент

en: No text is allowed inside element <%s>
bg: Не е позволен текст в елемента <%s>

en: Failed to open "%s": %s
bg: Неуспех при отваряне на "%s": %s

en: Error writing file "%s": %s
bg: Грешка при писане във файл "%s": %s

en: Failed to move temporary file "%s" to final location "%s": %s
bg: Неуспех при преместване на времнния файл "%s" в крайното местоположение "%s": %s

en: Unloading XML backend module.
bg: Освобождава се XML модул.

en: Error syncing the XML backend directory cache: %s
bg: Грешка при синхронизация на кеш папката на модул XML: %s

en: Initializing XML backend module
bg: Инициализира се XML модула

en: Failed to sync XML cache contents to disk
bg: Неуспешно синхронизиране на съдържането на XML кеша към диска

en: Unable to remove directory `%s' from the XML backend cache, because it has not been successfully synced to disk
bg: Не може да се премахне папка "%s" от XML кеша, понеже не е синхронизирана успешно на диска

en: Could not stat `%s': %s
bg: Не може да се изпълни stat върху "%s": %s

en: XML filename `%s' is a directory
bg: Името на XML файл "%s" е папка

en: Failed to delete "%s": %s
bg: Неуспех при изтриването на "%s": %s

en: Failed to write file `%s': %s
bg: Неуспех при запазването на файла "%s": %s

en: Failed to set mode on `%s': %s
bg: Неуспех при задаване на режим на "%s": %s

en: Failed to write XML data to `%s': %s
bg: Неуспех при запазването на XML данни в "%s": %s

en: Failed to close file `%s': %s
bg: Неуспех при затваряне на файл "%s": %s

en: Failed to rename `%s' to `%s': %s
bg: Неуспех при преименуване на "%s" на "%s": %s

en: Failed to restore `%s' from `%s': %s
bg: Неуспех при възстановяне на "%s" от "%s": %s

en: Failed to delete old file `%s': %s
bg: Неуспех при изтриване на стария файл "%s": %s

note: These are all fatal errors
en: Failed to stat `%s': %s
bg: Неуспех при изпълнението на stat върху "%s": %s

en: Duplicate entry `%s' in `%s', ignoring
bg: Дублиран запис "%s" в "%s", игнорира се

en: Entry with no name in XML file `%s', ignoring
bg: Запис без име в XML файла "%s", игнорира се

en: A toplevel node in XML file `%s' is <%s> rather than <entry>, ignoring
bg: Най-горният възел в XML файла "%s" е <%s> вместо <entry>, игнорира се

en: Failed to create file `%s': %s
bg: Неуспех при създаване на файл "%s": %s

en: Failed to parse XML file "%s"
bg: Неуспех при анализиране на XML файл "%s"

note: There was an error
en: Ignoring XML node with name `%s': %s
bg: Игнориране на XML възел с име "%s": %s

en: Ignoring schema name `%s', invalid: %s
bg: Игнориране на схема с име "%s", неправилен: %s

en: Ignoring XML node `%s': %s
bg: Игнорира се XML възел "%s": %s

en: Failed reading default value for schema: %s
bg: Неуспех при прочитането на подразбираща се стойност за схема: %s

en: No "type" attribute for <%s> node
bg: Няма атрибут "вид" за възел <%s>

en: A node has unknown "type" attribute `%s', ignoring
bg: Възелът има неизвестен атрибут "вид"- "%s", игнорира се

en: No "value" attribute for node
bg: Липсва атрибутът "стойност" за възел

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML list node
bg: Не може да се разбере XML възела <%s> във възел с XML списък

en: Invalid type (list, pair, or unknown) in a list node
bg: Неправилен вид (списък, двойка или неизвестно) във възел-списък

en: Bad XML node: %s
bg: Лош XML възел: %s

en: List contains a badly-typed node (%s, should be %s)
bg: Списъкът съдържа възел от неподходящ вид (%s, трябва да е %s)

en: Ignoring bad car from XML pair: %s
bg: Игнорира се неправилен car остатък за XML двойка: %s

en: parsing XML file: lists and pairs may not be placed inside a pair
bg: анализира се XML файл: списъците и двойките не могат да са разположени в двойка

en: Ignoring bad cdr from XML pair: %s
bg: Игнорира се неправилен cdr остатък за XML двойка: %s

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML pair node
bg: Не може да се разбере XML възел <%s> в XML възел-двойка

en: Didn't find car and cdr for XML pair node
bg: Не са открити car и cdr остатъците за XML възел-двойка

en: Missing cdr from pair of values in XML file
bg: Няма cdr остатъкът на двойка стойности в XML файл

en: Missing car from pair of values in XML file
bg: Няма car остатъкът на двойката стойности в XML файл

en: Missing both car and cdr values from pair in XML file
bg: Няма ги и car, и cdr остатъците за двойка в XML файл

en: `%c' is an invalid character in a configuration storage address
bg: "%c"  е невалиден символ в адрес за запазване на конфигурация

note: -- end debug only
en: No such file `%s'
bg: Не съществува файл "%s"

en: Backend `%s' failed return a vtable
bg: Системата "%s" не успя да върне vtable

en: Backend `%s' missing required vtable member `%s'
bg: Системата "%s" се нуждае от необходимия член на vtable "%s"

en: Bad address `%s': %s
bg: Лош адрес "%s": %s

en: Bad address `%s'
bg: Лош адрес "%s"

en: GConf won't work without dynamic module support (gmodule)
bg: GConf не може да работи без поддръжка на динамични модули (gmodule)

en: Error opening module `%s': %s
bg: Грешка при отваряне на модула "%s": %s

en: Error initializing module `%s': %s
bg: Грешка при инициализиране на модула "%s": %s

en: Couldn't locate backend module for `%s'
bg: Не може да се намери модула за обработка на "%s"

en: Failed to shut down backend
bg: Неуспех при спиране на модула за обработка

en: GConf Error: %s
bg: GConf грешка: %s

en: GConf warning: failure listing pairs in `%s': %s
bg: GConf предупреждение: неуспех при изброяването на двойки в "%s": %s

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
bg: Очаквано "%s", а се получи "%s" за ключа %s

en: Received invalid value in set request
bg: Получи се недопустимо значение в запитването за настройване

en: Couldn't make sense of CORBA value received in set request for key `%s'
bg: Не може да се разбере CORBA стойността, получена при заявка за задаване на ключа "%s"

en: Received request to drop all cached data
bg: Получена е заявка за нулиране на всички кеширани данни

en: Received request to sync synchronously
bg: Получена е заявка за синхронно изпълняване на sync

en: Fatal error: failed to get object reference for ConfigDatabase
bg: Фатална грешка: неуспех при получаване на указател към обект за ConfigDatabase

en: Failed to sync one or more sources: %s
bg: Неуспех при синхронизиране на един или повече източници: %s

en: Error obtaining new value for `%s' after change notification from backend `%s': %s
bg: Грешка при получаването на нова стойност за "%s" след уведомяване за промяна от модула "%s": %s

en: Failed to log addition of listener %s (%s);will not be able to restore this listener on gconfd restart, resulting in unreliable notification of configuration changes.
bg: Неуспех при запазването в журнала добавянето на програмата-слушател %s (%s). Няма да може да се възстанови слушането при рестартиране на gconfd, резултатът е ненадеждно уведомяване за измененията в настройките.

en: Listener ID %lu doesn't exist
bg: Не съществува програма-слушател с ID %lu

en: Failed to log removal of listener to logfile (most likely harmless, may result in a notification weirdly reappearing): %s
bg: Неуспех при запазването в журнала премахването на програма слушател (най-често безобидна грешка, която може да възобнови уведомяването): %s

en: Error getting value for `%s': %s
bg: Грешка при получаване на стойност за "%s": %s

en: Error setting value for `%s': %s
bg: Грешка при задаване на стойност за "%s": %s

en: Error unsetting `%s': %s
bg: Грешка при премахване на стойността на "%s": %s

en: Error getting default value for `%s': %s
bg: Грешка при получаване на подразбираща се стойност на "%s": %s

en: Error unsetting "%s": %s
bg: Грешка при премахване на стойността на "%s": %s

en: Error getting new value for "%s": %s
bg: Грешка при получаване на нова стойност на "%s": %s

en: Error checking existence of `%s': %s
bg: Грешка при проверка дали "%s" съществува: %s

en: Error removing directory "%s": %s
bg: Грешка при изтриване на папка "%s": %s

en: Failed to get all entries in `%s': %s
bg: Неуспех при получаване на всички записи в "%s": %s

en: Error listing dirs in `%s': %s
bg: Грешка при показването на папки в "%s": %s

en: Error setting schema for `%s': %s
bg: Грешка при установяване на схема за "%s": %s

en: Success
bg: Успех

en: Failed
bg: Неуспех

en: Configuration server couldn't be contacted
bg: Сървърът за настройки е недостъпен

en: Permission denied
bg: Достъпът отказан!

en: Couldn't resolve address for configuration source
bg: Неуспех при разрешаването на адреса на източника на настройки

en: Bad key or directory name
bg: Лош ключ или име на папка

en: Parse error
bg: Грешка при анализ

en: Corrupt data in configuration source database
bg: Повредени данни в източника на базата данни с настройки

en: Type mismatch
bg: Несъответствие на вида

en: Key operation on directory
bg: Ключова операция върху папка

en: Directory operation on key
bg: Директорна операция върху ключ

en: Can't overwrite existing read-only value
bg: Не може да се записва върху съществуваща стойност само за четене

en: Object Activation Framework error
bg: Грешка в OAF

en: Operation not allowed without configuration server
bg: Операцията не е позволена без сървър за настройки

en: Failed to get a lock
bg: Неуспех при заключане

en: No database available to save your configuration
bg: Няма налична база данни за запазване на настройките

en: No '/' in key "%s"
bg: Няма "/" в ключа "%s"

en: Invalid UTF-8 in string value in '%s'
bg: Неправилен UTF-8 в низ със стойност в "%s"

en: Couldn't interpret CORBA value for list element
bg: Неуспех при интерпретирането на CORBA стойността за елемент-списък

en: Incorrect type for list element in %s
bg: Некоректен вид за елемент-списък в %s

en: Received list from gconfd with a bad list type
bg: Получен е списък от gconfd с лош вид на списък

en: Failed to convert object to IOR
bg: Неуспех при преобразуването на обект в IOR

en: Invalid UTF-8 in locale for schema
bg: Неправилен UTF-8 в локала на схема

en: Invalid UTF-8 in short description for schema
bg: Неправилен UTF-8 в късото описание на схема

en: Invalid UTF-8 in long description for schema
bg: Неправилен UTF-8 в подробното описание на схема

en: Invalid UTF-8 in owner for schema
bg: Неправилен UTF-8 в собственика на схема

en: Couldn't open path file `%s': %s
bg: Не може да се отвори файла с пътища "%s": %s

en: Adding source `%s'
bg: Добавя се източника "%s"

en: Read error on file `%s': %s
bg: Грешка при четене от файла "%s": %s

en: Text contains invalid UTF-8
bg: Текстът съдържа неправилен UTF-8

en: Expected list, got %s
bg: Очакваше се списък, получен бе %s

en: Expected list of %s, got list of %s
bg: Очакваше се списък от %s, получен бе списък от %s

en: Expected pair, got %s
bg: Очакваше се двойка, получи се %s

en: Expected (%s,%s) pair, got a pair with one or both values missing
bg: Очакваше се двойка (%s,%s), получена бе двойка с една или две липсващи стойности

en: Expected pair of type (%s,%s) got type (%s,%s)
bg: Очакваше се двойка вид (%s,%s), получена бе (%s,%s)

en: Quoted string doesn't begin with a quotation mark
bg: Цитираният низ не започва с кавички

en: Quoted string doesn't end with a quotation mark
bg: Цитираният низ не завършва с кавички

en: Encoded value is not valid UTF-8
bg: Кодираната стойност е неправилен UTF-8

en: Could not lock temporary file '%s': %s
bg: Не може да се заключва временния файл "%s": %s

en: Could not create file '%s', probably because it already exists
bg: Не може да се създаде файла "%s", вероятно той вече съществува

en: Failed to create or open '%s'
bg: Неуспех при създаване или отваряне на "%s"

en: Failed to lock '%s': probably another process has the lock, or your operating system has NFS file locking misconfigured (%s)
bg: Неуспех при заключването на "%s": вероятно друг процес го е заключил или системата Ви е с грешно настроена подсистема за заключване на NFS файлове (%s)

en: Failed to remove '%s': %s
bg: Неуспех при изтриване на "%s": %s

en: IOR file '%s' not opened successfully, no gconfd located: %s
bg: IOR файлът "%s" не е отворен успешно, не открих gconfd: %s

en: gconftool or other non-gconfd process has the lock file '%s'
bg: gconftool или друг не-gconfd процес е заключил файла "%s"

en: couldn't contact ORB to resolve existing gconfd object reference
bg: не може да се свърже с ORB, за да се разреши съществуващо обръщение към gconfd обект

en: Failed to convert IOR '%s' to an object reference
bg: Неуспех при превъщането на IOR "%s" към указател към обект

en: couldn't create directory `%s': %s
bg: Неуспех при създаването на папка "%s": %s

en: Can't write to file `%s': %s
bg: На може да се пише във файла "%s": %s

en: We didn't have the lock on file `%s', but we should have
bg: Не притежавате заключването на файл "%s", а трябва

en: Failed to link '%s' to '%s': %s
bg: Неуспех при свързването на '%s' с '%s': %s

en: Failed to remove lock file `%s': %s
bg: Неуспех при премахването на файл-ключалка "%s": %s

en: Failed to clean up file '%s': %s
bg: Неуспех при изчистването на файл "%s": %s

en: Failed to remove lock directory `%s': %s
bg: Неуспех при премахването на папка-ключалка "%s": %s

en: Failed to unlink lock file %s: %s
bg: Неуспех при махане на препратка от заключващ файл %s: %s

en: Failed to stat %s: %s
bg: Неуспех при изпълнение на stat върху %s: %s

en: Server ping error: %s
bg: Грешка при ping на сървър: %s

en: Failed to create pipe for communicating with spawned gconf daemon: %s
bg: Неуспех при създаването на канал за комуникация с породените gconf демони: %s

en: Failed to launch configuration server: %s
bg: Неуспех при стартирането на сървъра за настройки: %s

en: Failed to contact configuration server; some possible causes are that you need to enable TCP/IP networking for ORBit, or you have stale NFS locks due to a system crash. See http://www.gnome.org/projects/gconf/ for information. (Details - %s)
bg: Не успях да се свържа със сървър за настройки. Може би трябва да разрешите TCP/IP мрежа за ORBit, или имате остарели NFS заключвания. За повече информация: http://www.gnome.org/projects/gconf/. (Подробности - %s)

en: none
bg: няма

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
bg: Грешка в опция %s: %s.
    Изпълнете "%s --help", за да видите пълния списък от налични опции на командата.

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not open or create the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your configuration, as many programs will need to create files in your home directory. The error was "%s" (errno = %d).
bg: Обърнете се към системния администратор да реши следния проблем:
    Не мога да се отвори или създаде файл "%s". Това означава, че има проблем с вашата конфигурация, понеже много програми създават файлове във вашата домашна папка. Грешката е "%s" (errno = %d).

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not lock the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your operating system configuration. If you have an NFS-mounted home directory, either the client or the server may be set up incorrectly. See the rpc.statd and rpc.lockd documentation. A common cause of this error is that the "nfslock" service has been disabled.The error was "%s" (errno = %d).
bg: Обърнете се към системния администратор да реши следния проблем:
    Не мога да заключа файла "%s"; това означава, че има проблем с конфигурацията на операционната Ви система. Ако домашната Ви папка е монтирана през NFS, клиентът или сървърът вероятно не са настроени правилно. Вижте документацията на rpc.statd и rpc.lockd. Честа причина за тази грешка е, че услугата "nfslock" е забранена. Грешката е "%s" (errno = %d).

en: Can't remove file %s: %s
bg: Не може да се премахне файл %s: %s

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    No configuration sources in the configuration file "%s"; this means that preferences and other settings can't be saved. %s%s
bg: Обърнете се към системния администратор да реши следния проблем:
    Няма източници на настройки в конфигурационен файл "%s"; това означава че настройките не могат да се запазват. %s%s

en: Error reading the file:
bg: Грешка при четене на файла:

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not resolve the address "%s" in the configuration file "%s": %s
bg: Обърнете се към системния администратор да реши следния проблем:
    Не може да се намери адреса "%s" в конфигурационния файл "%s": %s

en: The files that contain your preference settings are currently in use.
    
    You might be logged in to a session from another computer, and the other login session is using your preference settings files.
    
    You can continue to use the current session, but this might cause temporary problems with the preference settings in the other session.
    
    Do you want to continue?
bg: Файловете, който съдържат вашите настройки се използват в момента.
    
    Може да сте влезнали със сесия от друг компютър и от другата сесия да използва тези файлове.
    
    Може да продължите да използвате текущата сесия, но това може да причини временни проблеми с настройките в другата сесия.
    
    Желаете ли да продължите?

en: _Log Out
bg: Излизане

en: _Continue
bg: Продължаване

en: %s Continue (y/n)?
bg: %s Да се продължи ли? (y/n) (y=Да/n=Не)

en: Schema contains invalid UTF-8
bg: Схемата съдържа невалиден UTF-8

en: Schema specifies type list but doesn't specify the type of the list elements
bg: Схемата указва вида на списъка, но не и вида на елементите му

en: Schema specifies type pair but doesn't specify the type of the car/cdr elements
bg: Схемата указва вида на двойката, но не и вида на car/cdr остатъците

en: Failed to load source "%s": %s
bg: Неуспех при зареждане на източника "%s": %s

en: Resolved address "%s" to a writable configuration source at position %d
bg: Намери се адрес "%s" към източник на настройки с право на запис на позиция %d

en: Resolved address "%s" to a read-only configuration source at position %d
bg: Намери се адрес "%s" към източник на настройки без право на запис на позиция %d

en: Resolved address "%s" to a partially writable config source at position %d
bg: Намери се адреса "%s" към източник на настройки с непълно право на запис на позиция %d

en: None of the resolved addresses are writable; saving configuration settings will not be possible
bg: Никой от адресите не позволява запис. Настройките няма да могат да се запазват

en: Schema `%s' specified for `%s' stores a non-schema value
bg: Схемата "%s", зададена за "%s", съдържа стойност, която не е схема

en: The '/' name can only be a directory, not a key
bg: Името "/" може да е само папка, а не ключ

en: Value for `%s' set in a read-only source at the front of your configuration path
bg: Стойността за "%s" е указна в източник само за четене в началото на пътя към настройките

en: Unable to store a value at key '%s', as the configuration server has no writable databases. There are some common causes of this problem: 1) your configuration path file %s/path doesn't contain any databases or wasn't found 2) somehow we mistakenly created two gconfd processes 3) your operating system is misconfigured so NFS file locking doesn't work in your home directory or 4) your NFS client machine crashed and didn't properly notify the server on reboot that file locks should be dropped. If you have two gconfd processes (or had two at the time the second was launched), logging out, killing all copies of gconfd, and logging back in may help. If you have stale locks, remove ~/.gconf*/*lock. Perhaps the problem is that you attempted to use GConf from two machines at once, and ORBit still has its default configuration that prevents remote CORBA connections - put "ORBIIOPIPv4=1" in /etc/orbitrc. As always, check the user.* syslog for details on problems gconfd encountered. There can only be one gconfd per home directory, and it must own a lockfile in ~/.gconfd and also lockfiles in individual storage locations such as ~/.gconf
bg: Не може да се запази стойността на ключа "%s", защото сървърът за настройки няма база данни за писане. Чести причини за това са: 1) файлът с пътищата до настройките %s/path не съдържа база данни или не е бил открит; 2) погрешка са създадени два gconfd процеса; 3) операционната Ви система е лошо конфигурирана и NFS заключването на файлове не работи в домашната Ви папка или 4) Вашият NFS клиентът е забил и не е известил сървъра при рестартирането си, че заключванията на файловете трябва да се махнат. Ако имате два gconfd процеса, излезте от системата, убийте всички копия на gconfd, и влезте отново. Ако имате остарели заключвания, изтрийте ~/.gconf*/*lock.Може би проблемът е, че се опитвате да използвате GConf от две машини едновременно, а ORBit е с конфигурацията си по подразбиране, която предотвратява отдалечени CORBA връзки - сложете "ORBIIOPIPv4=1" в /etc/orbitrc. Проверете и потребителските * syslog журнални файлове за повече подробности за проблемите на gconf. Може да има само по един gconfd за домашна папка и той трябва да притежава заключващия файл в ~/.gconfd и заключващите файлове в отделните места за съхранение като ~/.gconf

en: Error finding metainfo: %s
bg: Грешка при търсене на метаинформация: %s

en: Error getting metainfo: %s
bg: Грешка при получаване на метаинформация: %s

en: Key `%s' listed as schema for key `%s' actually stores type `%s'
bg: Ключът "%s", посочен като схема за ключа "%s", в действителност съдържа вида "%s"

en: Didn't understand `%s' (list must start with a '[')
bg: Не се разбира "%s" (списъкът трябва да започва с "[")

en: Didn't understand `%s' (list must end with a ']')
bg: Не се разбира "%s" (списъкът трябва да завършва с "]")

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ']' found inside list)
bg: Не се разбира "%s" (в списъка има излишна, неекранирана "]")

en: Didn't understand `%s' (extra trailing characters)
bg: Не се разбира "%s" (в края има излишни символи)

en: Didn't understand `%s' (pair must start with a '(')
bg: Не се разбира "%s" (двойката трябва да започва с "(")

en: Didn't understand `%s' (pair must end with a ')')
bg: Не се разбира "%s" (двойката трябва да завършва с ")")

en: Didn't understand `%s' (wrong number of elements)
bg: Не се разбира "%s" (грешен брой елементи)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ')' found inside pair)
bg: Не се разбира "%s" (в двойката има излишна, неекранирана ")")

en: Key "%s" is NULL
bg: Ключът "%s" е NULL

en: Server couldn't resolve the address `%s'
bg: Сървърът не успя да разреши адреса "%s"

en: Can't add notifications to a local configuration source
bg: Не може да се добави уведомяване в локален източник на настройки

en: Adding client to server's list failed, CORBA error: %s
bg: Неуспех при добавяне на клиент към списъка със сървъри, грешка на CORBA: %s

en: Must begin with a slash (/)
bg: Трябва да започва с наклонена черта (/)

en: Can't have two slashes (/) in a row
bg: Не може да има две наклонени черти една след друга (/)

en: Can't have a period (.) right after a slash (/)
bg: Не може веднага след наклонена черта (/) да следва точка (.)

en: '%c' is not an ASCII character, so isn't allowed in key names
bg: "%c" не е ASCII символ и не може да се използва в имената на ключовете

en: `%c' is an invalid character in key/directory names
bg: "%c" не е валиден символ в името на ключ/папка

en: Key/directory may not end with a slash (/)
bg: Ключ/папка не трябва да завършват с наклонена черта (/)

en: Failure shutting down config server: %s
bg: Неуспех при спиране на сървър за настройки: %s

en: Expected float, got %s
bg: Очакваше се число с плаваща точка, а бе получено %s

en: Expected int, got %s
bg: Очакваше се цяло число, а бе получено %s

en: Expected string, got %s
bg: Очакваше се низ, а бе получено %s

en: Expected bool, got %s
bg: Очакваше се булева стойност, а бе получено %s

en: Expected schema, got %s
bg: Очакваше се схема, а бе получено %s

en: CORBA error: %s
bg: CORBA грешка: %s

en: Shutdown request received
bg: Получена е заявка за спиране

en: gconfd compiled with debugging; trying to load gconf.path from the source directory
bg: gconfd е компилиран с информация за изчиствана на грешки. Опит да се зареди gconf.path от папката с изходен код...

en: No configuration files found, trying to use the default config source `%s'
bg: Не се намери нито един конфигурационен файл, опитва се подразбиращия се източник на ресурси "%s"

note: We want to stay alive but do nothing, because otherwise every request would result in another failed gconfd being spawned.
en: No configuration sources in the source path, configuration won't be saved; edit %s%s
bg: Няма нито един източник на настройки в пътя, конфигурирането няма да се запази. Редактирайте %s%s

en: Error loading some config sources: %s
bg: Грешка при зареждане на някои източници на настройки: %s

en: No config source addresses successfully resolved, can't load or store config data
bg: Не е разрешен нито един адрес на източник на настройки. Не може да се заредят или запазят конфигурационните данни.

en: No writable config sources successfully resolved, may not be able to save some configuration changes
bg: Не е разрешен нито един източник на настройки с права за запис, може да не се запазят промените.

en: Received signal %d, dumping core. Please report a GConf bug.
bg: Получи се %d сигнал, създава се core файл. Изпратете доклад за грешка в GConf.

en: Received signal %d. Please report a GConf bug.
bg: Получи се сигнал %d. Изпратете доклад за грешка в GConf.

en: Received signal %d, shutting down abnormally. Please file a GConf bug report.
bg: Получи се %d сигнал, спира се ненормално. Изпратете доклад за грешка в GConf.

en: Received signal %d, shutting down cleanly
bg: Получи се %d сигнал, спира се чисто

en: Failed to open %s: %s
bg: Неуспех при отваряне на %s: %s

en: Owner of %s is not the current user
bg: Собственикът на %s не е текущия потребител

en: Bad permissions %lo on directory %s
bg: Грешни привилегии %lo за папката %s

note: openlog() does not copy logname - what total brokenness. So we free it at the end of main()
en: starting (version %s), pid %u user '%s'
bg: стартира се (версия %s), pid %u, потребител "%s"

en: Failed to get object reference for ConfigServer
bg: Неуспех при получаване на указател към обект за ConfigServer

en: Failed to create %s: %s
bg: Неуспех при създаване на %s: %s

en: Directory %s has a problem, gconfd can't use it
bg: Папката %s има проблем, gconfd не може да я използва

en: Failed to write byte to pipe file descriptor %d so client program may hang: %s
bg: Неуспех при запис на байт в файлов дескриптор на програмен канал %d, клиентската програма може да забие: %s

en: Failed to get lock for daemon, exiting: %s
bg: Неуспех при получаване на заключване за демон, приключвам: %s

en: Error releasing lockfile: %s
bg: Грешка при освобождаване на файл-ключалка: %s

en: Exiting
bg: Приключва се

en: SIGHUP received, reloading all databases
bg: Получен е сигнал SIGHUP, всички бази данни се презареждат

en: GConf server is not in use, shutting down.
bg: Не се използва сървър GConf, приключвам.

en: Error obtaining new value for `%s': %s
bg: Грешка при получаване на нова стойност за "%s": %s

en: Returning exception: %s
bg: Върнато изключение: %s

en: Failed to open gconfd logfile; won't be able to restore listeners after gconfd shutdown (%s)
bg: Неуспех при отваряне на журнален файл за gconfd. Няма да може да се възстановят процесите-слушатели след спиране на gconfd (%s)

en: Failed to close gconfd logfile; data may not have been properly saved (%s)
bg: Неуспех при затварянето на журналния файл на gconfd. Данните може да не са запазени успешно (%s)

en: Could not open saved state file '%s' for writing: %s
bg: Неуспех при отваряне на файла за запазване на състоянието "%s" за запис: %s

en: Could not write saved state file '%s' fd: %d: %s
bg: Не може да се запише файла за запазване на състоянието "%s" fd: %d: %s

en: Failed to close new saved state file '%s': %s
bg: Неуспех при затваряне на нов файл за запазване на състоянието "%s": %s

en: Could not move aside old saved state file '%s': %s
bg: Не може да се премести стария файл за запазване на състоянието "%s": %s

en: Failed to move new save state file into place: %s
bg: Неуспех при преместването на новия файл за запазване на състоянието на мястото му: %s

en: Failed to restore original saved state file that had been moved to '%s': %s
bg: Неуспех при възстановяването на първоначалния файл за запазване на състоянието, който е преместен в "%s": %s

en: Unable to restore a listener on address '%s', couldn't resolve the database
bg: Не може да възстанови процеса-слушател на адрес "%s", не може да се открие базата данни

en: Error reading saved state file: %s
bg: Грешка при четене на файл за запазване на състоянието: %s

en: Unable to open saved state file '%s': %s
bg: Не може да се отвори файла за запазване на състоянието "%s": %s

en: Failed to log addition of listener to gconfd logfile; won't be able to re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
bg: Неуспех при запис на добавянето на процес-слушател в журнала на gconfd; няма да може да се добави след спиране или завършване на gconfd (%s)

en: Failed to log removal of listener to gconfd logfile; might erroneously re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
bg: Неуспех при запис на премахването на процес-слушател в журнала на gconfd. Може погрешно отново да бъде добавен след спиране или завършване на gconfd (%s)

en: Failed to get IOR for client: %s
bg: Неуспех при получаване на IOR за клиент: %s

en: Failed to open saved state file: %s
bg: Неуспех при отваряне на файл за запазване на състоянието: %s

en: Failed to write client add to saved state file: %s
bg: Неуспех при запис на добавянето на клиент във файл за запазване на състоянието: %s

en: Failed to flush client add to saved state file: %s
bg: Неуспех при приключване на добавянето на клиент във файл за запазване на състоянието: %s

en: Some client removed itself from the GConf server when it hadn't been added.
bg: Някой клиент се самоизтри от GConf сървъра, без да е бил добавен

en: Set a key to a value and sync. Use with --type.
bg: Задаване стойност на клавиш и записва на диска. Използва се с --type.

en: Print the value of a key to standard output.
bg: Отпечатване на стойността на ключ на стандартния изход.

en: Set a schema and sync. Use with --short-desc, --long-desc, --owner, and --type.
bg: Задаване на схема и записва на диска. Използва се със --short-desc, --long-desc, --owner, и --type.

en: Unset the keys on the command line
bg: Премахва стойностите на ключовете на командния ред

en: Recursively unset all keys at or below the key/directory names on the command line
bg: Рекурсивно премахва стойностите на всички ключове под ключа/папката на командния ред

en: Print all key/value pairs in a directory.
bg: Показване на всички двойки ключ/стойност в папка.

en: Print all subdirectories in a directory.
bg: Показване на всички подпапки в папка.

en: Dump to standard output an XML description of all entries under a directory, recursively.
bg: Рекурсивно извеждане на описание на всички записи в папка във вид на XML.

en: Load from the specified file an XML description of values and set them relative to a directory.
bg: Зареждане от избрания файл на описание във вид на XML на стойностите и настройване относително към папка.

en: Unload a set of values described in an XML file.
bg: Махане на набор от стойности описани във файл на XML.

en: Print all subdirectories and entries under a directory, recursively.
bg: Рекурсивен печат на всички записи в папка.

en: Return 0 if the directory exists, 2 if it does not.
bg: Връщане на 0, ако папката съществува, и 2, ако не съществува.

en: Shut down gconfd. DON'T USE THIS OPTION WITHOUT GOOD REASON.
bg: Спиране на gconfd. НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТАЗИ ОПЦИЯ БЕЗ ДОБРА ПРИЧИНА.

en: Return 0 if gconfd is running, 2 if not.
bg: Връщане на 0, ако gconfd се изпълнява в момента, и 2, ако не се изпълнява.

en: Launch the config server (gconfd). (Normally happens automatically when needed.)
bg: Стартиране на конфигурационен сървър (gconfd). (Нормално стартирането е автоматично - при необходимост)

en: Specify the type of the value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
bg: Указване на вида, който се задава, или вида на стойностите, които схемата описва. Уникалните съкращения са позволени.

en: Print the data type of a key to standard output.
bg: Отпечатва вида данни на ключ на стандартния изход.

en: Get the number of elements in a list key.
bg: Взимане номера на елементите в списъчен ключ.

en: Get a specific element from a list key, numerically indexed.
bg: Взимане на специфичен елемент от списъчен ключ, индексирано с номера.

en: Specify the type of the list value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
bg: Указване на вида на стойността на списъка, която се задава, или вида на стойностите, които схемата описва. Уникалните съкращения са позволени.

en: Specify the type of the car pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
bg: Указване на вида на "car" остатъка от двойката, който се задава или вида на стойностите, които схемата описва. Уникалните съкращения са позволени.

en: Specify the type of the cdr pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
bg: Указване на вида на "cdr" остатъка от двойката, който се задава или вида на стойностите, които схемата описва. Уникалните съкращения са позволени.

en: Specify a short half-line description to go in a schema.
bg: Указване на кратко описание на схема

en: DESCRIPTION
bg: ОПИСАНИЕ

en: Specify a several-line description to go in a schema.
bg: Указване на подробно описание на схема.

en: Specify the owner of a schema
bg: Указване на собственик на схема

en: OWNER
bg: СОБСТВЕНИК

en: Specify a schema file to be installed
bg: Указване на файл-схема за инсталиране

en: FILENAME
bg: ИМЕ НА ФАЙЛ

en: Specify a configuration source to use rather than the default path
bg: Указване на източник на настройки, който да се използва, вместо пътя по подразбиране

en: SOURCE
bg: ИЗТОЧНИК

en: Access the config database directly, bypassing server. Requires that gconfd is not running.
bg: Директен достъп до базата данни с настройки. Сървърът се прескача. Не трябва да има стартиран gconfd процес.

en: Properly installs schema files on the command line into the database. GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable should be set to a non-default config source or set to the empty string to use the default.
bg: Инсталира файловете-схеми от командния ред в базата данни. За да се ползва различен от подразбиращия се източник на настройки, той трябва да е посочен в променливата на средата GCONF_CONFIG_SOURCE. Ако тя е празна, се използва източника по подразбиране.

en: Properly uninstalls schema files on the command line from the database. GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable should be set to a non-default config source or set to the empty string to use the default.
bg: Деинсталира файловете-схеми от командния ред в базата данни. За да се ползва различен от подразбиращия се източник на настройки, той трябва да е посочен в променливата на средата GCONF_CONFIG_SOURCE. Ако тя е празна, се използва източника по подразбиране.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of values of different types for keys on the command line.
bg: Стрес изпитване на приложение чрез задаване и премахване на различни видове стойности на ключовете на командния ред.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of keys inside the directories on the command line.
bg: Стрес изпитване на приложение чрез задаване и премахване на стойности на ключове в папките на командния ред.

en: Get the short doc string for a key
bg: Получаване на кратка информация за ключа

en: Get the long doc string for a key
bg: Получаване на подробна информация за ключа

en: Get the name of the schema applied to this key
bg: Получаване на името на схемата присвоена на този ключ

en: Specify the schema name followed by the key to apply the schema name to
bg: Указване на името на схемата, последвано от ключа, на който да се присвои схемата

en: Remove any schema name applied to the given keys
bg: Премахване на всяко име на схема присвоена на дадените ключове

en: Ignore schema defaults when reading values.
bg: Игнориране на стандартните настройки на схемата, когато се четат стойностите.

en: Get the name of the default source
bg: Получаване на името на източника по подразбиране

en: Print version
bg: Показване на версията

en: Can't get and set/unset simultaneously
bg: Не може едновременно да се получава и да задава/премахва информация

en: Can't set and get/unset simultaneously
bg: Не може едновременно да се задава и получава/премахва информация

en: Can't get type and set/unset simultaneously
bg: Не може едновременно да се получава вида и да задава/премахва

en: Can't use --all-entries with --get or --set
bg: --all-entries не може да се използва с --get или --set

en: Can't use --all-dirs with --get or --set
bg: --all-dirs не може да се използва с --get или --set

en: --recursive-list should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, or --all-dirs
bg: --recursive-list не може да се използва с --get, --set, --unset, --all-entries или --all-dirs

en: --set_schema should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs
bg: --set_schema не може да се използва с --get, --set, --unset, --all-entries или --all-dirs

en: Value type is only relevant when setting a value
bg: Вид на стойността е уместен само, когато се задава стойност

en: Must specify a type when setting a value
bg: Когато задавате стойност, трябва да зададете и вида й

en: --ignore-schema-defaults is only relevant with --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size or --get-list-element
bg: --ignore-schema-defaults се използва само с --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size или --get-list-element

en: %s option must be used by itself.
bg: Опцията %s се използва самостоятелно.

en: You must specify a config source with --config-source when using --direct
bg: Трябва да укажете източник на настройки с --config-source, когато използвате --direct

en: Failed to init GConf: %s
bg: Неуспех при инициализиране на GConf: %s

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
bg: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL е зададена, не се инсталират схеми

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL is set, not uninstalling schemas
bg: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL е зададена, не се деинсталират схеми

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
bg: Трябва да зададете променливата на средата GCONF_CONFIG_SOURCE

en: Failed to access configuration source(s): %s
bg: Неуспех при свързване с източник/ци на настройки: %s

en: Shutdown error: %s
bg: Грешка при спиране: %s

en: Must specify one or more directories to recursively list.
bg: Трябва да укажете една или повече папки за рекурсивно показване.

en: Must specify one or more directories to dump.
bg: Трябва да укажете една или повече папки, чиято стойност да се премахне.

en: Failure listing entries in `%s': %s
bg: Неуспех при показване на записите в "%s": %s

en: (no value set)
bg: (няма зададена стойност)

en: Failed to spawn the config server (gconfd): %s
bg: Неуспех при стартиране на сървъра за настройки (gconfd): %s

en: Must specify a key or keys to get
bg: Трябва да укажете ключ/ове за получаване

en: Type: %s
bg: Вид: %s

en: List Type: %s
bg: Вид списък: %s

en: Car Type: %s
bg: Вид на Car: %s

en: Cdr Type: %s
bg: Вид на Cdr: %s

en: Default Value: %s
bg: Подразбираща се стойност: %s

en: Unset
bg: Без стойност

en: Owner: %s
bg: Собственик: %s

en: Short Desc: %s
bg: Кр. опис.: %s

en: Long Desc: %s
bg: Подр. опис.: %s

en: No value set for `%s'
bg: Няма зададена стойност за "%s"

en: Failed to get value for `%s': %s
bg: Неуспех при получаване на стойността на "%s": %s

en: Don't understand type `%s'
bg: Не може да се разбере вида "%s"

en: Must specify alternating keys/values as arguments
bg: Трябва да укажете редуващи се ключ/стойност като аргументи

en: No value to set for key: `%s'
bg: Не е зададена стойност на ключа: "%s"

en: Cannot set schema as value
bg: Не може да се зададе схема като стойност

en: When setting a list you must specify a primitive list-type
bg: При задаването на списък, трябва да се укаже вида на елементите

en: When setting a pair you must specify a primitive car-type and cdr-type
bg: При задаването на двойка, трябва да се укажат видовете на car и cdr остатъците

en: Error: %s
bg: Грешка: %s

en: Error setting value: %s
bg: Грешка при задаване на стойност: %s

en: Error syncing: %s
bg: Грешка при синхронизация: %s

en: Must specify a key or keys to get type
bg: Трябва да укажете ключ за получаване на вида

en: Must specify a key to lookup size of.
bg: Трябва да укажете ключ, от който да се гледа размера

en: Key %s is not a list.
bg: Ключа %s не е списък.

en: Must specify a key from which to get list element.
bg: Трябва да се определи ключ, от който да се вземе списъчния елемент.

en: Must specify list index.
bg: Трябва да се обозначи списъчен индекс.

en: List index must be non-negative.
bg: Индекса на списъка трябва да е не-отрицателен.

en: List index is out of bounds.
bg: Индекса на списъка е извън граници.

en: Must specify a key or keys on the command line
bg: Трябва да укажете ключ/ове на командния ред

en: No schema known for `%s'
bg: Няма известна схема за "%s"

en: No doc string stored in schema at '%s'
bg: Няма документиращ низ в схемата на "%s"

en: Error getting schema at '%s': %s
bg: Грешка при получаване на схема на "%s": %s

en: No schema stored at '%s'
bg: Няма запазена схема в "%s"

en: Value at '%s' is not a schema
bg: Стойността на "%s" не е схема

en: Must specify a schema name followed by the key name to apply it to
bg: Трябва да укажете име на схема последвано от име на ключ, на който да се присвои схемата

en: Error associating schema name '%s' with key name '%s': %s
bg: Грешка при свързване на името на схемата "%s" с името на ключа "%s": %s

en: Must specify keys to unapply schema from
bg: Трябва да укажете ключове за махане на схемата

en: Error removing schema name from '%s': %s
bg: Грешка при премахване на името на схемата от "%s": %s

en: Must specify key (schema name) as the only argument
bg: Трябва да укажете ключ (име на схема) като единствен аргумент

en: List type must be a primitive type: string, int, float or bool
bg: Видът на списъка трябва да е: string, int, float или bool

en: Pair car type must be a primitive type: string, int, float or bool
bg: Видът на car остатъка трябва да е: string, int, float или bool

en: Pair cdr type must be a primitive type: string, int, float or bool
bg: Видът на cdr остатъка трябва да е: string, int, float или bool

en: Error setting value: %s
bg: Грешка при задаване на стойност: %s

en: Error syncing: %s
bg: Грешка при синхронизация: %s

en: Must specify one or more directories to get key/value pairs from.
bg: Трябва да укажете една или повече папки, от които да получите двойката ключ/стойност.

en: Must specify one or more keys to unset.
bg: Трябва да укажете един или повече ключове, чиято стойност да се премахне.

en: Error unsetting `%s': %s
bg: Грешка при премахване на "%s": %s

en: Must specify one or more keys to recursively unset.
bg: Трябва да укажете един или повече ключове, чиито стойности рекурсивно да се премахнат.

en: Failure during recursive unset of "%s": %s
bg: Неуспех при премахване рекурсивно на "%s": %s

en: Must specify one or more directories to get subdirs from.
bg: Трябва да укажете една или повече папки, от които да получите подпапки.

en: Error listing dirs: %s
bg: Грешка при показване на папки: %s

en: WARNING: must specify both a <car> and a <cdr> in a <pair>
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: трябва да определите <car> и <cdr> в двойка

en: WARNING: key specified (%s) for schema under a <value> - ignoring
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: указан ключ (%s) за схемата под <стойност> - игнорира се

en: WARNING: must have a child node under <value>
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: трябва да има подчинен възел под <value>

en: WARNING: node <%s> not understood
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: възелът <%s> не се разбира

en: WARNING: Failed to parse int value `%s'
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Неуспех при анализиране на целочислената стойност "%s"

en: WARNING: Failed to parse float value `%s'
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Неуспех при анализиране на стойността с плаваща запетая "%s"

en: WARNING: Failed to parse string value `%s'
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Неуспех при анализиране на стойността на низа "%s"

en: WARNING: Failed to parse boolean value `%s'
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Неуспех при анализиране на булева стойност "%s"

en: WARNING: failed to associate schema `%s' with key `%s': %s
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Неуспех при свързване на схема "%s" с ключа "%s": %s

en: WARNING: invalid or missing type for schema (%s)
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: неправилен или липсващ вид на схема (%s)

en: WARNING: invalid or missing list_type for schema (%s)
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: неправилен или липсващ вид на списък за схема (%s)

en: WARNING: Failed to parse default value `%s' for schema (%s)
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Неуспех при анализиране на подразбираща се стойност "%s" на схемата (%s)

en: WARNING: invalid or missing car_type or cdr_type for schema (%s)
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: неправилни или липсващи видове на car или cdr остатъците за схема (%s)

en: WARNING: You cannot set a default value for a schema
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Не може да задавате подразбираща се стойност за схема

en: WARNING: gconftool internal error, unknown GConfValueType
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: вътрешна грешка на gconftool, неизвестен GConfValueType

en: WARNING: failed to parse type name `%s'
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Неуспех при анализиране на името на вида "%s"

en: WARNING: list_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: видът на списъка може да е само int, float, string или bool, а не "%s"

en: WARNING: car_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: видът на car остатъка може да е само int, float, string или bool, а не "%s"

en: WARNING: cdr_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: видът на cdr остатъка може да е само int, float, string или bool, а не "%s"

en: WARNING: empty <applyto> node
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: празен възел <applyto>

en: WARNING: node <%s> not understood below <schema>
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: възелът <%s> не се разбира под <schema>

en: WARNING: no <list_type> specified for schema of type list
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: няма зададен <list_type>  за схема-списък

en: WARNING: no <car_type> specified for schema of type pair
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: няма зададен <car_type> за схема-двойка

en: WARNING: no <cdr_type> specified for schema of type pair
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: няма зададен <cdr_type> за схема-двойка

en: WARNING: <locale> node has no `name="locale"' attribute, ignoring
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: възел <locale> няма атрибут name="локал", игнорира се

en: WARNING: multiple <locale> nodes for locale `%s', ignoring all past first
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: множество <locale> възли за локала "%s", игнорират се всички след първия

en: WARNING: Invalid node <%s> in a <locale> node
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Неправилен възел <%s> във възел <locale>

en: Attached schema `%s' to key `%s'
bg: Прикачи се схемата "%s" към ключа "%s"

en: You must have at least one <locale> entry in a <schema>
bg: Трябва да имате поне един запис <locale> в <schema>

en: WARNING: failed to install schema `%s' locale `%s': %s
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Неуспех при инсталиране на схема "%s" локала "%s": %s

en: Installed schema `%s' for locale `%s'
bg: Инсталира се схема "%s" за локала "%s"

en: WARNING: failed to uninstall schema `%s' locale `%s': %s
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Неуспех при деинсталиране на схема "%s" локала "%s": %s

en: Uninstalled schema `%s' from locale `%s'
bg: Деинсталира се схемата "%s" за локала "%s"

en: WARNING: no key specified for schema
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: няма указан ключ за схема

en: WARNING: node <%s> not understood below <%s>
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: възелът <%s> не се разбира под <%s>

en: Failed to open `%s': %s
bg: Неуспех при отворяне на "%s": %s

en: Document `%s' is empty?
bg: Документът "%s" е празен?

en: Document `%s' has the wrong type of root node (<%s>, should be <%s>)
bg: Документът "%s" е с коренов възел от грешен вид (<%s>, а трябва да е <%s>)

en: Document `%s' has no top level <%s> node
bg: Документът "%s" няма горно ниво <%s>

en: WARNING: node <%s> below <%s> not understood
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: възелът <%s> под <%s> не се разбира

en: Error syncing config data: %s
bg: Грешка при синхронизиране на данните с настройки: %s

en: Must specify some schema files to install
bg: Трябва да укажете файлове със схеми за инсталиране

en: Failed to unset breakage key %s: %s
bg: Неуспех при премахване на стойността на ключа, който се тества %s: %s

en: Must specify some keys to break
bg: Трябва да укажете ключове за стрес изпитване

en: Trying to break your application by setting bad values for key:
      %s
bg: Правят се опити да се забие програма чрез задаване на лоша стойност на ключа:
      %s

en: Must specify some directories to break
bg: Трябва да укажете папки за стрес изпитване

en: Trying to break your application by setting bad values for keys in directory:
      %s
bg: Правят се опити да се забие програма, чрез задаване на лоши стойности на ключовете в папка
      %s
