gnome-vfs - en to bg translation catalogue (236 entries)

en: Could not initialize Bonobo
bg: Bonobo не може да бъде инициализиран

en: Could not initialize gnome vfs
bg: Не може да бъде инициализиран gnome vfs

en: ISO 9660 Volume
bg: ISO 9660 Диск

en: %s:%d contains NUL characters.
bg: %s:%d съдържа NUL символи.

en: %s:%d contains no method name.
bg: %s:%d не съдържа име на метод.

en: %s:%d has no options endmarker.
bg: %s: %d няма краен маркер на опциите

en: %s:%d has unknown options %s.
bg: %s:%d има непознати опции %s.

en: %s:%d contains no module name.
bg: %s:%d не съдържа име на модул.

en: Configuration file `%s' was not found: %s
bg: Конфигурационният файл "%s" не е намерен: %s

en: AFFS Volume
bg: Диск AFFS

en: AFS Network Volume
bg: Мрежови диск AFS

en: Auto-detected Volume
bg: Автоматично засекуем диск

en: CD-ROM Drive
bg: CD-ROM устройство

en: CD Digital Audio
bg: CD дигитален звук

en: Hardware Device Volume
bg: Hardware Device диск

en: Ext2 Linux Volume
bg: Ext2 Linux диск

en: Ext3 Linux Volume
bg: Ext3 Linux диск

en: MSDOS Volume
bg: MSDOS диск

en: MacOS Volume
bg: MacOS диск

en: CDROM Volume
bg: CDROM диск

en: Hsfs CDROM Volume
bg: Hsfs CDROM диск

en: JFS Volume
bg: JFS диск

en: Windows NT Volume
bg: Windows NT диск

en: System Volume
bg: System диск

en: Memory Volume
bg: Memory диск

en: Minix Volume
bg: Minix диск

en: NFS Network Volume
bg: NFS мрежови диск

en: Netware Volume
bg: Netware диск

en: Reiser4 Linux Volume
bg: Reiser4 Linux диск

en: ReiserFS Linux Volume
bg: ReiserFS Linux диск

en: Windows Shared Volume
bg: Споделен диск на Windows

en: SuperMount Volume
bg: SuperMount диск

en: DVD Volume
bg: DVD диск

en: Solaris/BSD Volume
bg: Solaris/BSD диск

en: Udfs Solaris Volume
bg: Udfs Solaris диск

en: Pcfs Solaris Volume
bg: Pcfs Solaris диск

en: Sun SAM-QFS Volume
bg: Sun SAM-QFS носител

en: Enhanced DOS Volume
bg: Enhanced DOS диск

en: Windows VFAT Volume
bg: Windows VFAT Диск

en: Xenix Volume
bg: Xenix диск

en: XFS Linux Volume
bg: XFS Linux диск

en: XIAFS Volume
bg: XIAFS диск

en: CIFS Volume
bg: CIFS диск

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unknown operation type %u
bg: Неизвестен тип операция %u

en: Cannot create pipe for open GIOChannel: %s
bg: Не може да се създаде програмен канал за отваряне на GIOChannel: %s

en: Unknown job kind %u
bg: Неизвестен вид задание %u

en: Operation stopped
bg: Операцията е спряна

en: Deprecated function.  User modifications to the MIME database are no longer supported.
bg: Остаряла фунцкия, да не се използва! Не се поддържат вече потребителски промени по базата с данни за типове MIME.

en: Could not parse: %s
bg: Не може да се анализира: %s

en: More parsing errors will be ignored.
bg: Следващите грешки при анализиране ще бъдат игнорирани.

note: GNOME_VFS_OK
en: No error
bg: Няма грешка

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_FOUND
en: File not found
bg: Файлът не е намерен

note: GNOME_VFS_ERROR_GENERIC
en: Generic error
bg: Обща грешка

note: GNOME_VFS_ERROR_INTERNAL
en: Internal error
bg: Вътрешна грешка

note: GNOME_VFS_ERROR_BAD_PARAMETERS
en: Invalid parameters
bg: Неправилни параметри

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_SUPPORTED
en: Unsupported operation
bg: Неподдържана операция

note: GNOME_VFS_ERROR_IO
en: I/O error
bg: Вх./изх. грешка

note: GNOME_VFS_ERROR_CORRUPTED_DATA
en: Data corrupted
bg: Повредени данни

note: GNOME_VFS_ERROR_WRONG_FORMAT
en: Format not valid
bg: Невалиден формат

note: GNOME_VFS_ERROR_BAD_FILE
en: Bad file handle
bg: Лош указател към файл

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_BIG
en: File too big
bg: Файлът е твърде голям

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_SPACE
en: No space left on device
bg: Няма свободно място на устройството

note: GNOME_VFS_ERROR_READ_ONLY
en: Read-only file system
bg: Файлова система само за четене

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_URI
en: Invalid URI
bg: Грешен URI

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_OPEN
en: File not open
bg: Файлът не е отворен

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_OPEN_MODE
en: Open mode not valid
bg: Режимът на отваряне не е валиден

note: GNOME_VFS_ERROR_ACCESS_DENIED
en: Access denied
bg: Достъпът забранен

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_MANY_OPEN_FILES
en: Too many open files
bg: Прекалено много отворени файлове

note: GNOME_VFS_ERROR_EOF
en: End of file
bg: Край на файл

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_A_DIRECTORY
en: Not a directory
bg: Не е директория

note: GNOME_VFS_ERROR_IN_PROGRESS
en: Operation in progress
bg: Изпълнява се операция

note: GNOME_VFS_ERROR_INTERRUPTED
en: Operation interrupted
bg: Операцията прекъсна

note: GNOME_VFS_ERROR_FILE_EXISTS
en: File exists
bg: Файлът съществува

note: GNOME_VFS_ERROR_LOOP
en: Looping links encountered
bg: Открити са зациклени връзки

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_PERMITTED
en: Operation not permitted
bg: Операцията не е позволена

note: GNOME_VFS_ERROR_IS_DIRECTORY
en: Is a directory
bg: Е директория

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_MEMORY
en: Not enough memory
bg: Няма достатъчно памет

note: GNOME_VFS_ERROR_HOST_NOT_FOUND
en: Host not found
bg: Хостът не е намерен

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_HOST_NAME
en: Host name not valid
bg: Името на хоста не е валидно

note: GNOME_VFS_ERROR_HOST_HAS_NO_ADDRESS
en: Host has no address
bg: Хостът няма адрес

note: GNOME_VFS_ERROR_LOGIN_FAILED
en: Login failed
bg: Влизането в системата е неуспешно

note: GNOME_VFS_ERROR_CANCELLED
en: Operation cancelled
bg: Операцията прекъсна

note: GNOME_VFS_ERROR_DIRECTORY_BUSY
en: Directory busy
bg: Директорията е заета

note: GNOME_VFS_ERROR_DIRECTORY_NOT_EMPTY
en: Directory not empty
bg: Директорията не е празна

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_MANY_LINKS
en: Too many links
bg: Прекалено много връзки

note: GNOME_VFS_ERROR_READ_ONLY_FILE_SYSTEM
en: Read only file system
bg: Файлова система само за четене

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_SAME_FILE_SYSTEM
en: Not on the same file system
bg: Не е в същата файлова система

note: GNOME_VFS_ERROR_NAME_TOO_LONG
en: Name too long
bg: Името е твърде дълго

note: GNOME_VFS_ERROR_SERVICE_NOT_AVAILABLE
en: Service not available
bg: Услугата не е достъпна

note: GNOME_VFS_ERROR_SERVICE_OBSOLETE
en: Request obsoletes service's data
bg: Данните от услугата са остарели вследствие на заявката

note: GNOME_VFS_ERROR_PROTOCOL_ERROR
en: Protocol error
bg: Протоколна грешка

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_MASTER_BROWSER
en: Could not find master browser
bg: Не може да се открие основния браузър

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_DEFAULT
en: No default action associated
bg: Няма асоциирано действие по подразбиране

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_HANDLER
en: No handler for URL scheme
bg: Няма обработване за URL схема

note: GNOME_VFS_ERROR_PARSE
en: Error parsing command line
bg: Грешка при подаването на командния ред

note: GNOME_VFS_ERROR_LAUNCH
en: Error launching command
bg: Грешка при стартирането на програмата

note: GNOME_VFS_ERROR_TIMEOUT
en: Timeout reached
bg: Времето изтече

note: GNOME_VFS_ERROR_NAMESERVER
en: Nameserver error
bg: Грешка на сървъра за имена

note: GNOME_VFS_ERROR_LOCKED
en: The resource is locked
bg: Ресурсът е заключен

note: GNOME_VFS_ERROR_DEPRECATED_FUNCTION
en: Function call deprecated
bg: Това извикване на функция е остаряло и не трябвя да се ползва

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: %u byte | %u bytes
bg[0]: %u байт
bg[1]: %u байта

en: %.1f KB
bg: %.1f КБ

en: %.1f MB
bg: %.1f МБ

en: %.1f GB
bg: %.1f ГБ

en:  (invalid Unicode)
bg:  (грешен уникод)

en: Floppy
bg: Дискета

en: Disk
bg: Диск

en: USB Drive
bg: USB устройство

en: IEEE1394 Drive
bg: IEEE1394 устройство

en: Zip Drive
bg: Zip устройство

en: Camera
bg: Фотоапарат

en: Root Volume
bg: Root диск

en: Audio CD
bg: Аудио CD

en: Unknown volume
bg: Неизвестно устройство

en: Network server
bg: Мрежови сървър

note: Handle floppy case
en: Unable to mount the floppy drive. There is probably no floppy in the drive.
bg: Дисковото устройство не може да бъде монтирано. Вероятно няма дискета в устройството.

note: All others
en: Unable to mount the volume. There is probably no media in the device.
bg: Не можеше да бъде монтирано устройството. Вероятно няма източник в него.

en: Unable to mount the floppy drive. The floppy is probably in a format that cannot be mounted.
bg: Не може да бъде монтирано флопито. Вероятно е във формат, който не може да бъде монтиран.

en: Unable to mount the selected volume. The volume is probably in a format that cannot be mounted.
bg: Не може да се монтира избраното устройство. Вероятно е във формат, който не може да бъде монтиран.

en: Unable to mount the selected floppy drive.
bg: Не може да бъде монтирано избраното флопи устройство.

en: Unable to mount the selected volume.
bg: Не може да бъде монтирано избраното устройство.

en: Unable to unmount the selected volume.
bg: Не може де бъде демонтирано избраното устройство.

en: Failed to start command
bg: Неуспех при стартирането на програмата

en: Unable to eject media
bg: Не може да бъде изкаран източника на медията

en: Unable to unmount connected server
bg: Не може да бъде демонтиран свързания сървър

en: Network
bg: Мрежа

en: Home
bg: У дома

en: Filesystem
bg: Файлова система

en: Unknown GnomeVFSSeekPosition %d
bg: Неизвестно GnomeVFSSeekPosition %d

en: Windows Network
bg: Windows мрежа

en: The identity of the remote computer (%s) is unknown.
bg: Идентичността на отдалечения компютър (%s) е непозната.

en: This happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
bg: Това се случва, когато влизате за пръв път.
    
    Идентичността изпрате от отдалечения компютър е %s. Ако искате напълно да се уверите, че е безопасно да се продължи, свържете се със системния администратор.

en: Log In Anyway
bg: Влизане въпреки всичко

en: Cancel Login
bg: Отказ на влизането

note: FIXME: we probably shouldn't use printf to output the message
en: Didn't find a valid settings file at %s
bg: Не е намерен валиден файл с настройки в %s

en: Use the %s environment variable to specify a different location.
bg: Ползвайте променливата на средата %s , за да зададете различно местоположение.

en: Standard Moniker factory
bg: Фабрика за стандартни псевдоними

en: file MonikerExtender
bg: файл MonikerExtender

en: generic Gnome VFS moniker
bg: стандартен Gnome VFS псевдоним

en: generic file moniker
bg: стандартен псевдоним на файл

en: Default component viewer application
bg: Стандартната програма за преглед на компоненти

en: Default terminal application
bg: Стандартна програма за терминал

en: Exec argument for default terminal
bg: Аргументът exec за стандартната програма за терминал

en: The application to use for viewing files that require a component to view them. The parameter %s will be replaced by the file's URIs, the parameter %c will be replaced by the component IID.
bg: Програмата, която да се използва за преглед на файлове, които изискват даден компонент за прегледа им. Параметърът %s ще бъде заменен пътя до файла, параметъра %c ще бъде заменен за IID на компонента.

en: The default terminal application to use for applications that require a terminal.
bg: Стандартната конзолна програма да се използва за програми, които изискват конзола.

en: The exec argument to use for the default terminal application.
bg: Аргументът за изпълнение за терминалния емулатор по подразбиране.

en: Run the command in a terminal
bg: Пускане на програмата в терминал

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
bg: Програмата използвана за обработване на URL-та от тип "aim", ако е включена.

en: The command used to handle "callto" URLs, if enabled.
bg: Програмата използвана за обработване на URL-та от тип "callto", ако е включена.

en: The command used to handle "ghelp" URLs, if enabled.
bg: Програмата използвана за обработване на URL-та от тип "ghelp", ако е включена.

en: The command used to handle "h323" URLs, if enabled.
bg: Програмата използвана за обработване на URL-та от тип "h323", ако е включена.

en: The command used to handle "http" URLs, if enabled.
bg: Програмата използвана за обработване на URL-та от тип "http", ако е включена.

en: The command used to handle "https" URLs, if enabled.
bg: Програмата използвана за обработване на URL-та от тип "https", ако е включена.

en: The command used to handle "info" URLs, if enabled.
bg: Програмата използвана за обработване на URL-та от тип "info", ако е включена.

en: The command used to handle "mailto" URLs, if enabled.
bg: Програмата използвана за обработване на URL-та от тип "mailto", ако е включена.

en: The command used to handle "man" URLs, if enabled.
bg: Програмата използвана за обработване на URL-та от тип "man", ако е включена.

en: The command used to handle "trash" URLs, if enabled.
bg: Програмата използвана за обработване на URL-та от тип "trash", ако е включена.

en: The handler for "aim" URLs
bg: Програма за обработка на URL-та от тип "aim"

en: The handler for "callto" URLs
bg: Програма за обработка на URL-та от тип "callto"

en: The handler for "ghelp" URLs
bg: Програма за обработка на URL-та от тип "ghelp"

en: The handler for "h323" URLs
bg: Програма за обработка на URL-та от тип "h323"

en: The handler for "http" URLs
bg: Програма за обработка на URL-та от тип "http"

en: The handler for "https" URLs
bg: Програма за обработка на URL-та от тип "https"

en: The handler for "info" URLs
bg: Програма за обработка на URL-та от тип "info"

en: The handler for "mailto" URLs
bg: Програма за обработка на URL-та от тип "mailto"

en: The handler for "man" URLs
bg: Програма за обработка на URL-та от тип "man"

en: The handler for "trash" URLs
bg: Програма за обработка на URL-та от тип "trash"

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
bg: Включено, ако програмата в ключа "програма" ще изпълнява URL-та от тип "aim".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "callto" URLs.
bg: Включено, ако програмата в ключа "програма" ще изпълнява URL-та от тип "callto".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "ghelp" URLs.
bg: Включено, ако програмата в ключа "програма" ще изпълнява URL-та от тип "ghelp".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "h323" URLs.
bg: Включено, ако програмата в ключа "програма" ще изпълнява URL-та от тип "h323".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "http" URLs.
bg: Включено, ако програмата в ключа "програма" ще изпълнява URL-та от тип "http".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "https" URLs.
bg: Включено, ако програмата в ключа "програма" ще изпълнява URL-та от тип "https".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "info" URLs.
bg: Включено, ако програмата в ключа "програма" ще изпълнява URL-та от тип "info".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "mailto" URLs.
bg: Включено, ако програмата в ключа "програма" ще изпълнява URL-та от тип "mailto".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "man" URLs.
bg: Включено, ако програмата в ключа "програма" ще изпълнява URL-та от тип "man".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "trash" URLs.
bg: Включено, ако програмата в ключа "програма" ще изпълнява URL-та от тип "trash".

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
bg: Включено, ако програмата, която ще обработва това URL трябва да бъде пусната в терминал.

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
bg: Дали избраната програма да обработва URL-та от тип "aim"

en: Whether the specified command should handle "callto" URLs
bg: Дали избраната програма да обработва URL-та от тип "callto"

en: Whether the specified command should handle "ghelp" URLs
bg: Дали избраната програма да обработва URL-та от тип "ghelp"

en: Whether the specified command should handle "h323" URLs
bg: Дали избраната програма да обработва URL-та от тип "h323"

en: Whether the specified command should handle "http" URLs
bg: Дали избраната програма да обработва URL-та от тип "http"

en: Whether the specified command should handle "https" URLs
bg: Дали избраната програма да обработва URL-та от тип "https"

en: Whether the specified command should handle "info" URLs
bg: Дали избраната програма да обработва URL-та от тип "info"

en: Whether the specified command should handle "mailto" URLs
bg: Дали избраната програма да обработва URL-та от тип "mailto"

en: Whether the specified command should handle "man" URLs
bg: Дали избраната програма да обработва URL-та от тип "man"

en: Whether the specified command should handle "trash" URLs
bg: Дали избраната програма да обработва URL-та от тип "trash"

en: Comma separated list of DNS-SD domains that should be visible in the "network:///" location.
bg: Списък от домейни тип DNS-SD, разделени със запетаи, които трябва да са видими в местоположението "network:///".

en: Extra domains to look for DNS-SD services in
bg: Допълнителни домейни, в които да се търсят услуги от тип DNS-SD

en: How to display local DNS-SD service
bg: Как да се показва локална услуга от тип DNS-SD

en: Possible values are "merged", "separate" and "disabled".
bg: Възможни стойности са "merged", "separate" и "disabled".

en: Authenticate proxy server connections
bg: Идентификация на връзката със сървъра-посредник

en: Automatic proxy configuration URL
bg: URL за автоматични настройки на сървъра-посредник

en: Enables the proxy settings when accessing HTTP over the Internet.
bg: Включва настройки за сървър-посредник за HTTP в интернет

en: FTP proxy host name
bg: Име на сървъра-посредник за FTP

en: FTP proxy port
bg: Порт на сървъра-посредник за FTP

en: HTTP proxy host name
bg: Име на сървъра-посредник за HTTP

en: HTTP proxy password
bg: Парола за сървъра-посредник за HTTP

en: HTTP proxy port
bg: Порт на сървъра-посредник за HTTP

en: HTTP proxy username
bg: Потребителско име за сървъра-посредник за HTTP

en: If true, then connections to the proxy server require authentication. The username/password combo is defined by "/system/http_proxy/authentication_user" and "/system/http_proxy/authentication_password".
bg: Ако е истина, връзките към сървъра-посредник изискват идентификация. Комбинацията "потребителско име/парола" е дефинирана в "/system/http_proxy/authentication_user" и "/system/http_proxy/authentication_password".

en: Non-proxy hosts
bg: Сървъри, които да не минават през сървър-посредник

en: Password to pass as authentication when doing HTTP proxying.
bg: Парола, която да се подава като идентификация на сървъра-посредник за HTTP.

en: Proxy configuration mode
bg: Режим на конфигурация на сървър-посредник

en: SOCKS proxy host name
bg: Име на сървъра-посредник за SOCKS

en: SOCKS proxy port
bg: Порт на сървъра-посредник за SOCKS

en: Secure HTTP proxy host name
bg: Име на сървъра-посредник за HTTPS

en: Secure HTTP proxy port
bg: Порт на сървъра-посредник за HTTPS

en: Select the proxy configuration mode. Supported values are "none", "manual", "auto".
bg: Изберете режим на настройка на сървър-посредник. Поддържани стойности са "няма", "ръчен", "автоматичен"

en: The machine name to proxy FTP through.
bg: Името на сървъра-посредник за FTP връзки

en: The machine name to proxy HTTP through.
bg: Името на сървъра-посредник за HTTP връзки

en: The machine name to proxy secure HTTP through.
bg: Името на сървъра-посредник за HTTPS връзки

en: The machine name to proxy socks through.
bg: Името на сървъра-посредник за SOCKS връзки

en: The port on the machine defined by "/system/http_proxy/host" that you proxy through.
bg: Портът на сървъра-посредник, който е дефиниран в "/system/proxy/http_host".

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/ftp_host" that you proxy through.
bg: Портът на сървъра-посредник, който е дефиниран в "/system/proxy/ftp_host".

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/secure_host" that you proxy through.
bg: Портът на сървъра-посредник, който е дефиниран в "/system/proxy/secure_host".

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/socks_host" that you proxy through.
bg: Портът на сървъра-посредник, който е дефиниран в "/system/proxy/socks_host".

en: This key contains a list of hosts which are connected to directly, rather than via the proxy (if it is active). The values can be hostnames, domains (using an initial wildcard like *.foo.com), IP host addresses (both IPv4 and IPv6) and network addresses with a netmask (something like 192.168.0.0/24).
bg: Този ключ съдържа списък с хостове, които за свързани директно, вместо през сървър-посредник (ако е активно). Стойностите могат да са хостове, домейни (*.foo.com), IP адреси на хостове(и IPv4, и IPv6) и мрежови адреси с мрежова маска (192.168.0.0/24).

en: URL that provides proxy configuration values.
bg: URL, което дава стойности за настройките на сървъра-посредник.

en: Use HTTP proxy
bg: Използване на сървър-посредник за HTTP

en: User name to pass as authentication when doing HTTP proxying.
bg: Потребителско име, което да се подава като идентификация при използване на сървър-посредник за HTTP.

en: SMB workgroup
bg: SMB работна група

en: The Windows networking workgroup or domain that the user is part of. In order for a new workgroup to fully take effect the user may need to log out and log back in.
bg: Работната група или областта на Windows, в която потребителят участва. Възможно е да се наложи да излете и да влезете в системата отново, за да може тази настройка да влезе в сила.

en: Display SCSI drives
bg: Показване на SCSI устройствата

en: Display SCSI optical drives
bg: Показване на оптичните SCSI устройства

en: Display drives with removable media
bg: Показване на устройствата със заменяеми носители

en: Display external drives
bg: Показване на външните устройства

en: Display internal hard drives
bg: Показване на вътрешните твърди дискове

en: Whether to display SCSI optical drives even if /system/storage/display_scsi_drives is set to FALSE.
bg: Дали да се показват оптичните SCSI устройства, дори ако /system/storage/display_scsi_drives е зададено да е FALSE.

en: Whether to display drives and mountable volumes from SCSI drives.
bg: Дали да се показват устройствата и дяловете в тях, които могат да се монтират, при SCSI устройствата.

en: Whether to display drives and mountable volumes from drives with removable media (e.g. drives where media can be inserted and removed).
bg: Дали да се показват устройствата и дяловете в тях, които могат да се монтират, при устройства със заменяеми носители (т.е. устройства, в които пъхате и изваждате носители на информация).

en: Whether to display drives and mountable volumes from external drives (e.g. drives that are hotpluggable; e.g. drives that can be attached and detached while the system is running).
bg: Дали да се показват устройствата и дяловете в тях, които могат да се монтират, при външните устройства (т.е. устройства, които се добавят и махат без да има нужда да се рестартира системата).

en: Whether to display drives and mountable volumes from internal hard drives (non-SCSI optical drives are always shown).
bg: Дали да се показват устройствата и дяловете в тях, които могат да се монтират, при вътрешните твърди дискове (винаги се показват оптичните устройства, които не са SCSI).
