gdm2 - en to bg translation catalogue (767 entries)

en: This session logs you into CDE
bg: Тази сесия включва CDE

en: Default System Session
bg: Стандартна системна сесия

en: This is the default system session
bg: Това е стандартната системна сесия

note: DON\'T CHANGE THIS BY HAND! CHANGE THE SCRIPT THIS IS GENERATED ALWAYS ADD A CHANGELOG OR I WILL PERSONALLY KICK YOUR ASS!
en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
bg: Х сървърът не може да се стартира (това е графичната инфраструктура). Изглежда не е настроен коректно. Ще трябва да влезете в конзола и да стартирате отново конфигурационната програма за X. След това рестартирайте GDM.

en: Would you like me to try to run the X configuration program?  Note that you will need the root password for this.
bg: Искате ли да се стартира конфигурационната програма на X? Ще Ви трябва паролата на администратора.

en: Please type in the root (privileged user) password.
bg: Въведете паролата на администратора.

en: I will now try to restart the X server again.
bg: Отново ще се опита рестартиране на X.

en: I will disable this X server for now.  Restart GDM when it is configured correctly.
bg: Този X сървър ще бъде изключен засега. Рестартирайте GDM, когато той е конфигуриран коректно.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
bg: Сървърът X не може да се стартира (това е графичната инфраструктура). Вероятно не е настроен коректно. Искате ли да видите изхода от опита за стартиране, за да диагностицирате проблема?

en: Would you like to view the detailed X server output as well?
bg: Искате ли да видите и пълния изход на Х?

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It seems that the pointer device (your mouse) is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
bg: X сървърът не може да се стартира (това е графичната инфраструктура). Вероятно посочващото устройство (мишката) не е настроено коректно. Искате ли да видите изхода от опита за стартиране, за да диагностицирате проблема?

en: Would you like me to try to run the mouse configuration program?  Note that you will need the root password for this.
bg: Да се стартира ли конфигурационната програма за мишката? За това е необходима паролата на „root“.

en: This is the failsafe xterm session.  Windows now have focus only if you have your cursor above them.  To get out of this mode type 'exit' in the window in the upper left corner
bg: Това е аварийната сесия с xterm. Можете да фокусирате прозорец, като поставите курсора върху него. За да излезете от тази сесия, напишете „exit“ в прозореца в горния ляв ъгъл.

en: I could not start your session and so I have started the failsafe xterm session.  Windows now have focus only if you have your cursor above them.  To get out of this mode type 'exit' in the window in the upper left corner
bg: Неуспешно стартиране на избраната сесия, затова беше стартирана аварийната сесия с xterm. Можете да фокусирате прозорец, като поставите курсора върху него. За да излезете от тази сесия, напишете „exit“ в прозореца в горния ляв ъгъл.

en: This session logs you into GNOME
bg: Тази сесия включва GNOME

en: %s: Could not write new authorization entry: %s
bg: %s: Не може да се запише нов запис за упълномощаване: %s

en: %s: Could not write new authorization entry.  Possibly out of diskspace
bg: %s: Не може да се запише нов запис за упълномощаване. Вероятно няма дисково пространство.

en: GDM could not write a new authorization entry to disk.  Possibly out of diskspace.%s%s
bg: GDM не може да запише нов запис за упълномощаване върху диска. Вероятно няма дисково пространство.%s%s

en: %s: Could not make new cookie file in %s
bg: %s: Невъзможно е да се създаде нова бисквитка в %s

en: %s: Cannot safely open %s
bg: %s: Не може безопасно да се отвори %s

note: Really no need to clean up here - this process is a goner anyway
en: %s: Could not open cookie file %s
bg: %s: Неуспех при отваряне на файл с бисквитка %s

en: %s: Could not lock cookie file %s
bg: %s: Неуспех при заключването на файл с бисквитка %s

en: %s: Could not write cookie
bg: %s: Неуспех при запис на бисквитка

en: %s: Ignoring suspiciously looking cookie file %s
bg: %s: Игнориране на подозрителния файл с бисквитка %s

en: Can't write to %s: %s
bg: Неуспех при запис в %s: %s

note: This means we have no clue what's happening, * it's not X server crashing as we would have * cought that elsewhere.  Things are just * not working out, so tell the user. * However this may have been caused by a malicious local user * zapping the display repeatedly, that shouldn't cause gdm * to stop
en: The display server has been shut down about 6 times in the last 90 seconds. It is likely that something bad is going on.  Waiting for 2 minutes before trying again on display %s.
bg: Този X сървър беше спрян около 6 пъти за последните 90 секунди. Вероятно се случва нещо лошо. Ще се изчакат 2 мин. преди следващия опит за стартиране на дисплей %s.

en: %s: Cannot create pipe
bg: %s: Неуспех при създаването на програмен канал

en: %s: Failed forking GDM slave process for %s
bg: %s: Неуспех при създаване на процес дъщерен за GDM за %s

en: %s not a regular file!
bg: %s не е обикновен файл!

en: 
    ... File too long to display ...
bg: 
    ... Файлът е прекалено голям, за да бъде показан ...

en: %s could not be opened
bg: %s не може да бъде отворен

en: %s: Cannot fork to display error/info box
bg: %s: Неуспех при създаването на процес за показването на грешка/информация

en: %s: Directory %s does not exist.
bg: %s: Папката %s не съществува.

en: %s: %s is not owned by uid %d.
bg: %s: %s не е собственост на uid %d.

en: %s: %s is writable by group.
bg: %s: %s е с възможност за писане от група.

en: %s: %s is writable by other.
bg: %s: %s е с възможност за писане от други.

en: %s: %s does not exist but must exist.
bg: %s: %s не съществува, а трябва.

en: %s: %s is not a regular file.
bg: %s: %s не е обикновен файл.

en: %s: %s is writable by group/other.
bg: %s: %s е с възможност за писане от група/други.

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
bg: %s: %s е по-голям от максималния размер за големина на файл зададен от администратора.

en: %s: Could not make socket
bg: %s: Неуспех при създаването на гнездо

en: %s: Could not bind socket
bg: %s: Неуспех при привързването към гнездо

en: %s: Could not make FIFO
bg: %s: Неуспех при създаването на именуван канал

en: %s: Could not open FIFO
bg: %s: Неуспех при отварянето на именуван канал

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this does not exist. Please correct GDM configuration and restart GDM.
bg: Папката за упълномощаване на сървъра (daemon/ServAuthDir) е зададена като %s, но тя не съществува. Коригирайте конфигурацията на GDM и го рестартирайте.

en: %s: Authdir %s does not exist. Aborting.
bg: %s: Папката за упълномощаване %s не съществува. Спиране на програмата.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this is not a directory. Please correct GDM configuration and restart GDM.
bg: Папката за упълномощаване на сървъра (daemon/ServAuthDir) е зададена като %s, но това не е папка. Коригирайте настройките на GDM и го рестартирайте.

en: %s: Authdir %s is not a directory. Aborting.
bg: %s: Папката за упълномощаване %s не е папка. Спиране на програмата.

en: %s: Logdir %s does not exist or isn't a directory.  Using ServAuthDir %s.
bg: %s: Папката с журналите - %s не съществува или не е папка. Ще се полза ServAuthDir %s.

en: %s: No GDM configuration file: %s. Using defaults.
bg: %s: Няма конфигурационен файл за GDM: %s. Използват се настройките по подразбиране.

en: %s: BaseXsession empty; using %s/gdm/Xsession
bg: %s: BaseXsession е празен. Използва се %s/gdm/Xsession

en: %s: Standard X server not found; trying alternatives
bg: %s: Стандартният X сървър не е намерен, опитват се алтернативните

en: %s: XDMCP was enabled while there is no XDMCP support; turning it off
bg: %s: Ползването на XDMCP е включено, но няма поддръжка за това. XDMCP се изключва.

en: %s: Root cannot be logged in automatically, turning off automatic login
bg: %s: Администраторът не може да влиза автоматично. Автоматичното влизане се изключва.

en: %s: Root cannot be logged in automatically, turning off timed login
bg: %s: Администраторът не може да влезе автоматично. Автоматичното влизане по време се изключва.

en: %s: TimedLoginDelay is less than 5, defaulting to 5.
bg: %s: TimedLoginDelay е по-малко от 5, ще се използва 5.

en: %s: No greeter specified.
bg: %s: Няма зададена програма за посрещане.

en: %s: No remote greeter specified.
bg: %s: Няма зададена програма за посрещане при отдалечен достъп.

en: %s: No sessions directory specified.
bg: %s: Няма зададена папка за сесии.

en: %s: Empty server command; using standard command.
bg: %s: Празна команда към сървър, ползва се стандартна.

en: %s: Display number %d in use!  Defaulting to %d
bg: %s: Дисплей с номер %d е зает! Ще се използва %d

en: %s: Invalid server line in config file. Ignoring!
bg: %s: Грешен ред в конфигурационния файл за сървър. Ще бъде игнориран!

en: %s: XDMCP disabled and no static servers defined. Aborting!
bg: %s: XDMCP е забранен и няма зададени статични сървъри. Програмата спира.

note: start server uid
en: %s: XDMCP disabled and no static servers defined. Adding %s on :%d to allow configuration!
bg: %s: XDMCP е забранен и не са зададени статични сървъри. Ще се добави %s за :%d, за да е възможно конфигуриране!

en: XDMCP is disabled and GDM cannot find any static server to start.  Aborting!  Please correct the configuration and restart GDM.
bg: XDMCP е забранен и GDM не може да намери статичен сървър за стартиране. Програмата спира. Коригирайте конфигурацията %s и рестартирайте GDM.

en: The GDM user '%s' does not exist. Please correct GDM configuration and restart GDM.
bg: Потребителят за GDM - „%s“ не съществува. Поправете настройките на GDM и го рестартирайте.

en: %s: Can't find the GDM user '%s'. Aborting!
bg: %s: Не може да се открие потребителя на GDM - „%s“. Програмата спира!

en: The GDM user is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk.  Please correct GDM configuration and restart GDM.
bg: Потребителят на GDM е зададен да бъде администраторът, но това не е позволено заради сигурността. Коригирайте %s и рестартирайте GDM.

en: %s: The GDM user should not be root. Aborting!
bg: %s: Потребителят на GDM не трябва да е „root“. Програмата спира!

en: The GDM group '%s' does not exist. Please correct GDM configuration and restart GDM.
bg: Групата на GDM - „%s“ не съществува. Коригирайте конфигурацията и рестартирайте GDM.

en: %s: Can't find the GDM group '%s'. Aborting!
bg: %s: Не може да се намери групата на GDM (%s). Програмата спира!

en: The GDM group is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk. Please correct GDM configuration and restart GDM.
bg: Групата на GDM е зададена да бъде администраторската, но това не е позволено заради сигурността. Коригирайте настройките на GDM и го рестартирайте.

en: %s: The GDM group should not be root. Aborting!
bg: %s: Групата на GDM не може да е „root“. Програмата спира!

en: %s: Greeter not found or can't be executed by the GDM user
bg: %s: Програмата за посрещане не е намерена или не може да бъде изпълнена от потребителя за GDM

en: %s: Remote greeter not found or can't be executed by the GDM user
bg: %s: Програмата за посрещане за отдалечен достъп не е намерена или не може да бъде изпълнена от потребителя за GDM

en: %s: Chooser not found or it can't be executed by the GDM user
bg: %s: Програмата за избор на машини „chooser“ не е намерена или не може да бъде изпълнена от потребителя за GDM

en: No daemon/ServAuthDir specified in the GDM configuration file
bg: Няма зададен daemon/ServAuthDir в конфигурационния файл на GDM

en: %s: No daemon/ServAuthDir specified.
bg: %s: Няма зададен daemon/ServAuthDir.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but is not owned by user %s and group %s. Please correct the ownership or GDM configuration and restart GDM.
bg: Папката за упълномощаване на сървъра (daemon/ServAuthDir) е зададена да е %s, но тя не принадлежи на потребител %s и група %s. Коригирайте собствениците или конфигурацията на GDM и го рестартирайте.

en: %s: Authdir %s is not owned by user %s, group %s. Aborting.
bg: %s: Папката за упълномощаване %s не принадлежи на потребител %s, група %s. Програмата спира!

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but has the wrong permissions: it should have permissions of %o. Please correct the permissions or the GDM configuration and restart GDM.
bg: Папката за упълномощаване на сървъра (daemon/ServAuthDir) е зададена да е %s, но тя е с неподходящи права за достъп. Те трябва да са %o. Коригирайте правата или конфигурацията на GDM и го рестартирайте.

en: %s: Authdir %s has wrong permissions %o. Should be %o. Aborting.
bg: %s: Папката за упълномощаване %s е с грешни права %o. Трябва да са %o. Програмата спира!

note: FIXME: how to handle this?
en: Cannot write PID file %s: possibly out of diskspace.  Error: %s
bg: Невъзможно е да се запише файл с номер на процес %s, най-вероятно няма пространство на диска. Грешката е: %s

en: Cannot write PID file %s: possibly out of diskspace.  Error: %s
bg: Невъзможно е да се запише файл с номер на процес %s, най-вероятно няма пространство на диска. Грешката е: %s

en: %s: fork() failed!
bg: %s: Неуспешен fork()!

note: should never happen
en: %s: setsid() failed: %s!
bg: %s: Неуспешен setsid(): %s!

en: %s: Trying failsafe X server %s
bg: %s: Опит за аварийна сесия с X сървър %s

en: %s: Running the XKeepsCrashing script
bg: %s: Изпълнява се скрипта XKeepsCrashing

en: The X server (your graphical interface) cannot be started.  It is likely that it is not set up correctly.  You will need to log in on a console and rerun the X configuration application, then restart GDM.
bg: Сървърът X не може да се стартира (това е графичната инфраструктура). Вероятно не е настроен коректно. Ще трябва да влезете в конзолата и да стартирате отново конфигурационната програма за X. След това рестартирайте GDM.

note: else { * At this point .... screw the user, we don't know how to * talk to him.  He's on some 'l33t system anyway, so syslog * reading will do him good * }
en: Failed to start X server several times in a short time period; disabling display %s
bg: Имаше няколко неуспешни опита за стартиране на X сървъра за кратък период от време. Засега дисплей %s бива забранен

en: Master suspending...
bg: Компютърът преминава в състояние на заспиване...

en: System is rebooting, please wait ...
bg: Компютърът се рестартира, изчакайте ...

en: System is shutting down, please wait ...
bg: Компютърът се спира, изчакайте...

en: Master halting...
bg: Спиране...

en: %s: Halt failed: %s
bg: %s: Спирането е неуспешно: %s!

en: Master rebooting...
bg: Рестартиране...

en: %s: Reboot failed: %s
bg: %s: Неуспешно рестартиране: %s!

en: Reboot or Halt request when there is no system menu from display %s
bg: Заявка за рестартиране или спиране, когато няма системно меню от дисплей %s

en: Restart, Reboot or Halt request from a non-static display %s
bg: Заявка за презареждане, рестартиране или спиране от отдалечен дисплей %s

note: Bury this display for good
en: %s: Aborting display %s
bg: %s: Отказ на дисплей %s

en: GDM restarting ...
bg: GDM се рестартира ...

en: Failed to restart self
bg: Неуспех при рестартирането на GDM

note: FIXME: note that this could mean out of memory
en: main daemon: Got SIGABRT. Something went very wrong. Going down!
bg: основният демон: получен е сигнал SIGABRT, случило се е нещо много лошо. Програмата спира!

en: Do not fork into the background
bg: Без преминаване във фонов режим

en: No console (static) servers to be run
bg: Няма конзолни (статични) сървъри, които да се стартират

en: Alternative configuration file
bg: Алтернативен конфигурационен файл

en: CONFIGFILE
bg: КОНФИГУРАЦИОНЕН_ФАЙЛ

en: Preserve LD_* variables
bg: Запазване на променливите LD_*

en: Print GDM version
bg: Показване на версията на GDM

en: Start the first X server but then halt until we get a GO in the fifo
bg: Да се стартира първият X сървър, но след това да се спре и изчака до получаване на съобщение в програмния канал

en: Can't open %s for writing
bg: Неуспех при отварянето на %s за запис

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
bg: Грешка в опция %s: %s.
    Изпълнете „%s --help“, за да видите пълния списък от налични опции за командата.

en: Only root wants to run gdm
bg: Само администраторът може да изпълни gdm

en: %s: Error setting up %s signal handler: %s
bg: %s: Грешка при задаване на обработката на сигнал %s: %s

en: gdm already running. Aborting!
bg: GDM вече е стартиран. Преустановяване на действието!

en: %s: Error setting up CHLD signal handler
bg: %s: Грешка при задаване на обработка на сигнал CHLD

en: DYNAMIC request denied: Not authenticated
bg: Заявката DYNAMIC е отказана: няма идентификация

en: %s request denied: Not authenticated
bg: Заявката %s е отказана: няма идентификация

note: Don't print the name to syslog as it might be * long and dangerous
en: Unknown server type requested; using standard server.
bg: Заявка за неизвестен вид сървър, използва се стандартен сървър.

en: Requested server %s not allowed to be used for flexible servers; using standard server.
bg: Заявеният сървър %s не може да се използва като гъвкав, използва се стандартен сървър.

note: Translators, don't translate the 'y' and 'n'
en: y = Yes or n = No? >
bg: y = „Да“ или n = „Не“? >

en: %s: Cannot get local addresses!
bg: %s: Локалните адреси не могат да бъдат получени!

en: Could not setgid %d. Aborting.
bg: Не може да се зададе setgid %d. Програмата спира.

en: initgroups() failed for %s. Aborting.
bg: Неуспех при initgroups() за %s. Програмата спира.

en: %s: Error setting signal %d to %s
bg: %s: Грешка при задаване на сигнал %d към %s

en: Last login:
    %s
bg: Последно влизане:
    %s

en: Can not start fallback console
bg: Не може да се стартира аварийната конзола

en: There already appears to be an X server running on display %s.  Should another display number by tried?  Answering no will cause GDM to attempt starting the server on %s again.%s
bg: Изглежда има работещ X сървър на дисплей %s. Да се пробва ли друг номер за дисплей? Ако отговорите не, GDM отново ще опита да стартира сървър на %s. %s

en:   (You can change consoles by pressing Ctrl-Alt plus a function key, such as Ctrl-Alt-F7 to go to console 7.  X servers usually run on consoles 7 and higher.)
bg:  (Можете да промените конзолите с натискане на Ctrl-Alt+ функционален клавиш, напр. Ctrl-Alt-F7, за да отидете на конзола 7. X сървърът обикновено работи на конзоли от 7 нагоре.)

en: Display '%s' cannot be opened by Xnest
bg: Дисплеят „%s“ не може да бъде отворен от Xnest

en: Display %s is busy. There is another X server running already.
bg: Дисплеят %s е зает. На него работи друг X сървър.

en: %s: Error opening a pipe: %s
bg: %s: Грешка при отваряне на програмен канал: %s

en: %s: failed to connect to parent display '%s'
bg: %s: неуспех при свързването към родителския дисплей „%s“

note: Send X too busy
en: %s: Cannot find a free display number
bg: %s: Не може да се открие свободен номер на дисплей

en: %s: Display %s busy.  Trying another display number.
bg: %s: Дисплеят %s е зает. Пробва се друг номер на дисплей.

en: Invalid server command '%s'
bg: Грешна команда за сървър „%s“

en: Server name '%s' not found; using standard server
bg: Името на сървъра „%s“ не е намерено. Използва се стандартен сървър.

en: %s: Could not open logfile for display %s!
bg: %s: Не може да се отвори журналният файл за дисплей %s!

en: %s: Error setting %s to %s
bg: %s: Грешка при задаване на %s да е %s

en: %s: Empty server command for display %s
bg: %s: Празна команда за дисплей %s

en: %s: Server was to be spawned by uid %d but that user doesn't exist
bg: %s: Сървърът бе породен от uid %d, но такъв потребител не съществува

en: %s: Couldn't set groupid to %d
bg: %s: groupid не може да се зададе да е %d

en: %s: initgroups() failed for %s
bg: %s: неуспех на initgroups() за %s

en: %s: Couldn't set userid to %d
bg: %s: userid не може да се зададе да е %d

en: %s: Couldn't set groupid to 0
bg: %s: groupid не може да се зададе да е 0

en: %s: Xserver not found: %s
bg: %s: X сървърът не е открит: %s

en: %s: Can't fork Xserver process!
bg: %s: Не може да се създаде процес за X сървъра

en: Can't set EGID to user GID
bg: Не може да се установи EGID да е GID

en: Can't set EUID to user UID
bg: Не може да се установи EUID да е UID

en: Log in anyway
bg: Влизане отново

en: You are already logged in.  You can log in anyway, return to your previous login session, or abort this login
bg: Вече сте влязъл. Какво желаете: да влезете отново, да се върнете към предишното влизане или да прекратите това влизане?

en: Return to previous login
bg: Връщане към предишно влизане

en: Abort login
bg: Прекратяване на влизането

en: You are already logged in.  You can log in anyway or abort this login
bg: Вече сте влязъл. Можете да влезете отново или да прекратите това влизане

en: Could not start the X
    server (your graphical environment)
    due to some internal error.
    Please contact your system administrator
    or check your syslog to diagnose.
    In the meantime this display will be
    disabled.  Please restart gdm when
    the problem is corrected.
bg: Не може да се стартира X сървъра
    (това е графичната инфраструктура)
    поради вътрешна грешка. Обърнете се
    към системният администратор, за
    да провери дневниците за диагностика.
    Този дисплей ще бъде забранен.
    Рестартирайте GDM, когато проблемът
    е коригиран.

en: %s: cannot fork
bg: %s: не може да се създаде процес

en: %s: cannot open display %s
bg: %s: невъзможно е да се отвори дисплей %s

en: Could not execute the configuration application.  Make sure its path is set correctly in the configuration file.  Attempting to start it from the default location.
bg: Програмата за настройване не може да се изпълни. Проверете дали пътят до нея в конфигурационния файл е правилен. Ще се пробва стартиране на програмата от стандартното й местоположение.

en: Could not execute the configuration application.  Make sure its path is set correctly in the configuration file.
bg: Програмата за настройки не може да се изпълни. Проверете дали пътят до нея в конфигурационния файл е правилен.

en: You must authenticate as root to run configuration.
bg: Трябва да сте администратор, за да настройвате.

en: Login sound requested on non-local display or the play software cannot be run or the sound does not exist.
bg: Звукът за влизане в системата е заявен за отдалечен дисплей, програмата за просвирване на файла не може да бъде стартирана, или аудио файлът не съществува.

en: %s: Can't init pipe to gdmgreeter
bg: %s: Не може да се инициализира програмен канал за gdmgreeter

en: No servers were defined in the configuration file and XDMCP was disabled.  This can only be a configuration error.  GDM has started a single server for you.  You should log in and fix the configuration.  Note that automatic and timed logins are disabled now.
bg: Не е зададен сървър в конфигурационния файл, а XDMCP е забранен. Това трябва да е грешка в конфигурацията. GDM е стартирал един сървър за вас. Ще трябва да влезете и да коригирате конфигурацията. Автоматичното влизане по време е забранено в момента.

en: Could not start the regular X server (your graphical environment) and so this is a failsafe X server.  You should log in and properly configure the X server.
bg: Не може да стартира обикновен X сървър (това е графичната инфраструктура). Това е авариен X сървър. Ще трябва да влезете в системата и да коригирате конфигурацията на X сървъра.

en: The specified display number was busy, so this server was started on display %s.
bg: Зададеният номер дисплей е зает, този сървър е стартиран на дисплей %s.

en: The greeter application appears to be crashing.
    Attempting to use a different one.
bg: Програмата за посрещане явно забива.
    Ще се пробва с друга програма.

note: Something went wrong
en: %s: Cannot start greeter with gtk modules: %s. Trying without modules
bg: %s: Програмата за посрещане не може да бъде стартирана с модулите за gtk: %s. Опитва се без модули.

en: %s: Cannot start greeter trying default: %s
bg: %s: Не може да се стартира програмата за посрещане, опитва се с тази по подразбиране: %s

en: Cannot start the greeter application; you will not be able to log in.  This display will be disabled.  Try logging in by other means and editing the configuration file
bg: Не може да се стартира програмата за посрещане. Няма да сте в състояние да влезете. Този дисплей ще бъде изключен. Опитайте се да влезете по друг начин и да коригирате конфигурационния файл

note: If no greeter we really have to disable the display
en: %s: Error starting greeter on display %s
bg: %s: Грешка при стартиране на програмата за посрещане от дисплей %s

en: %s: Can't fork gdmgreeter process
bg: %s: Неуспех при създаването на процес gdmgreeter

en: %s: Can't open fifo!
bg: %s: Не може да се отвори програмен канал!

en: %s: Can't init pipe to gdmchooser
bg: %s: Не може да се инициализира програмен канал към gdmgreeter

en: Cannot start the chooser application. You will probably not be able to log in.  Please contact the system administrator.
bg: Програмата за избор на сесия не може да се стартира. Вероятно няма да можете да влезете. Обърнете се към системния администратор.

en: %s: Error starting chooser on display %s
bg: %s: Грешка при стартиране на програмата за избор на сесия на дисплей %s

en: %s: Can't fork gdmchooser process
bg: %s: Не може да се създаде процес gdmchooser

en: %s: Could not open ~/.xsession-errors
bg: %s: Не може да се отвори ~/.xsession-errors

en: %s: Execution of PreSession script returned > 0. Aborting.
bg: %s: Изпълнението на скрипта PreSession върна резултат > 0. Влизането се преустановява.

en: Language %s does not exist; using %s
bg: Езикът %s не съществува, използва се %s

en: System default
bg: Системни настройки по подразбиране

en: %s: Could not setup environment for %s. Aborting.
bg: %s: Не може да се зададе обкръжението за %s. Влизането се преустановява.

en: %s: setusercontext() failed for %s. Aborting.
bg: %s: неуспешно setusercontext() за %s. Влизането се преустановява.

en: %s: Could not become %s. Aborting.
bg: %s: Неуспех при придобиване на права на %s. Влизането се преустановява.

en: %s: No Exec line in the session file: %s. Starting failsafe GNOME
bg: %s: Не е открит ред за изпълнение чрез exec в сесийния файл: %s. Използва се авариен GNOME

en: The session you selected does not look valid.  Running the GNOME failsafe session instead.
bg: Сесията, която сте избрали, не изглежда валидна. Ще бъде стартирана аварийната сесия на GNOME.

en: %s: Cannot find or run the base Xsession script.  Running the GNOME failsafe session instead.
bg: %s: Основният скрипт за сесии или не беше открит, или може да се стартира, ще се опита с аварийна сесия за GNOME.

en: Cannot find or run the base session script.  Running the GNOME failsafe session instead.
bg: Основният скрипт за сесии или не беше открит, или може да се стартира, ще се опита с аварийна сесия за GNOME.

note: yaikes
en: %s: gnome-session not found for a failsafe GNOME session; trying xterm
bg: %s: gnome-session не беше открит. Не може да се стартира аварийна сесия на GNOME, пробва се xterm

en: Could not find the GNOME installation.  Running the "Failsafe xterm" session instead.
bg: Не може да се открие инсталацията на GNOME. Ще се пробва аварийна сесия с xterm.

en: This is the Failsafe GNOME session.  You will be logged into the 'Default' session of GNOME without the startup scripts being run.  This should be used to fix problems in your installation.
bg: Това е аварийна сесия на GNOME. Ще влезете в сесията по подразбиране на GNOME без да се стартират началните скриптове. Така ще можете да коригирате проблемите във Вашата инсталация.

en: Cannot find "xterm" to start a failsafe session.
bg: Не може да се открие „xterm“, за да се стартира аварийна сесия.

en: This is the Failsafe xterm session.  You will be logged into a terminal console so that you may fix your system if you cannot log in any other way.  To exit the terminal emulator, type 'exit' and an enter into the window.
bg: Това е аварийна сесия с xterm. Ще трябва да влезете в терминала, за да коригирате проблемите в системата, ако не може да влезете по друг начин. За да излезете от терминалния емулатор, напишете „exit“ (без кавичките) в прозореца и натиснете клавиша „Enter“.

en: %s: User not allowed to log in
bg: %s: Забранено е на потребителя да влиза в системата

en: The system administrator has disabled your account.
bg: Системният администратор е спрял достъпа Ви до системата.

en: Error! Unable to set executable context.
bg: Грешка! Не може да се зададе контекст на изпълнение.

note: will go to .xsession-errors
en: %s: Could not exec %s %s %s
bg: %s: Неуспех при стартирането на %s %s %s

note: we can't really be any more specific
en: Cannot start the session due to some internal error.
bg: Не може да бъде стартирана сесията заради вътрешна грешка

en: %s: User passed auth but getpwnam(%s) failed!
bg: %s: Потребителят е идентифициран, но изпълнението на getpwnam(%s) беше неуспешно!

en: %s: Execution of PostLogin script returned > 0. Aborting.
bg: %s: Изпълнението на скрипта PostLogin върна резултат > 0. Влизането се преустановява.

en: Your home directory is listed as:
    '%s'
    but it does not appear to exist.  Do you want to log in with the / (root) directory as your home directory?
    
    It is unlikely anything will work unless you use a failsafe session.
bg: Домашната Ви папка е описана като:
    „%s“
    но изглежда, че не съществува.
    Искате ли да влезете в главната
    папка, все едно е Ваша?
    
    Най-вероятно нищо няма да работи по нормалния начин, освен ако не сте
    в аварийна сесия.

en: %s: Home directory for %s: '%s' does not exist!
bg: %s: Домашната папка на %s: „%s“ не съществува!

en: Your $HOME/.dmrc file has incorrect permissions and is being ignored.  This prevents the default session and language from being saved.  File sould be owned by user and have 644 permissions.
bg: Вашият файл $HOME/.dmrc е с погрешни настройки за достъп. Поради тази причина той е игнориран. Това пречи да се запишат настройките за сесията и езика по подразбиране. Файлът трябва да се притежава от потребителя и да има настройки за достъп - 644.

en: GDM could not write to your authorization file.  This could mean that you are out of disk space or that your home directory could not be opened for writing.  In any case, it is not possible to log in.  Please contact your system administrator
bg: GDM не може да пише във файла за упълномощаване. Това може да означава, че нямате свободно място на диска или Вашата домашна папка не може да бъде отворена с права за писане. Във всеки случай е невъзможно да влезете. Обърнете се към системния администратор.

en: %s: Error forking user session
bg: %s: Грешка при създаването на процес за потребителска сесия

en: Your session only lasted less than 10 seconds.  If you have not logged out yourself, this could mean that there is some installation problem or that you may be out of diskspace.  Try logging in with one of the failsafe sessions to see if you can fix this problem.
bg: Сесията Ви продължи по-малко от 10 секунди. Ако не сте излезли сами, това означава, че има някакъв проблем с инсталацията или нямате дисково пространство. Опитайте се да влезете с аварийна сесия, за да се опитате да оправите проблема.

en: View details (~/.xsession-errors file)
bg: Подробен преглед (на файла ~/.xsession-errors)

en: GDM detected a shutdown or reboot in progress.
bg: GDM установи, че в момента тече спиране или рестартиране на компютъра.

en: Ping to %s failed; whacking display!
bg: Неуспех при пращането на ping до %s. Дисплеят е отхвърлен!

en: %s: Fatal X error - Restarting %s
bg: %s: Фатална грешка в X - рестартира се %s

en: Login sound requested on non-local display or the play software cannot be run or the sound does not exist
bg: Звукът за влизане в системата е заявен за отдалечен дисплей, програмата за просвирване на файла не може да бъде стартирана, или аудио файлът не съществува.

en: %s: Failed starting: %s
bg: %s: Неуспех при стартиране на %s

en: %s: Can't fork script process!
bg: %s: Не може да се създаде процес за скрипт!

en: %s: Failed creating pipe
bg: %s: Не може да се създаде програмен канал

en: %s: Failed executing: %s
bg: %s: Грешка при изпълнение на: %s

en: 
    Incorrect username or password.  Letters must be typed in the correct case.
bg: 
    Грешно име или парола. Регистърът (големината) на буквите е от значение.

en: Please make sure the Caps Lock key is not enabled.
bg: Проверете дали не е натиснат клавишът CapsLock.

en: Please enter your username
bg: Въведете Вашето потребителско име

note: login: is whacked always translate to Username:
en: Username:
bg: Потребител:

en: Password:
bg: Парола:

en: Couldn't authenticate user "%s"
bg: Неуспех при идентифицирането на потребителя „%s“

en: Root login disallowed on display '%s'
bg: Влизането като „root“ е отхвърлено от дисплей „%s“

en: The system administrator is not allowed to login from this screen
bg: На системния администратор не му е позволено да влиза от този екран

en: User %s not allowed to log in
bg: Потребител %s не може да влиза в системата

en: 
    The system administrator has disabled your account.
bg: 
    Системният администратор е забранил достъпа Ви до системата.

en: Cannot set user group for %s
bg: Не може да се зададе потребителска група за %s

en: 
    Cannot set your user group; you will not be able to log in. Please contact your system administrator.
bg: 
    Групата на потребителя не може да бъде зададена, няма да може да влезете в системата. Обърнете се към системния администратор.

en: Password of %s has expired
bg: Изтече срокът на валидност на паролата на %s

en: You are required to change your password.
    Please choose a new one.
bg: От Вас се изисква да промените
    паролата си. Изберете нова.

en: 
    Cannot change your password; you will not be able to log in. Please try again later or contact your system administrator.
bg: 
    Паролата Ви не може да бъде сменена. Няма да може да влезете в системата. Опитайте отново малко по-късно или се обърнете към системния администратор.

en: Your password has been changed but you may have to change it again. Please try again later or contact your system administrator.
bg: Паролата Ви бе сменена, но може да се наложи отново да я промените. Опитайте отново малко по-късно или се обърнете към системния администратор.

en: Your password has expired.
    Only a system administrator can now change it
bg: Вашата парола вече не е валидна.
    Само системният администратор може да я промени

en: Internal error on passwdexpired
bg: Вътрешна грешка при паролата с изтекла валидност

en: An internal error occurred. You will not be able to log in.
    Please try again later or contact your system administrator.
bg: Възникна вътрешна грешка. Няма да можете да влезете.
    Опитайте отново малко по-късно или се обърнете към системния администратор.

en: Cannot get passwd structure for %s
bg: Неуспех при получаването на структурата за „passwd“ за %s

en: You are required to change your password immediately (password aged)
bg: Задължени сте да смените паролата си веднага. (остаряла е)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
bg: Трябва задължително да смените Вашата парола веднага (изискване на системния администратор)

en: Your account has expired; please contact your system administrator
bg: Вашият абонамент е изтекъл. Свържете се със системния администратор

en: No password supplied
bg: Не беше въведена парола

en: Password unchanged
bg: Паролата е непроменена

en: Can not get username
bg: Неуспех при взимане на име

en: Retype new UNIX password:
bg: Напишете отново новата парола:

en: Enter new UNIX password:
bg: Напишете новата парола:

en: (current) UNIX password:
bg: (текуща) парола:

en: Error while changing NIS password.
bg: Грешка при сменяне на парола за NIS.

en: You must choose a longer password
bg: Трябва да изберете по-дълга парола

en: Password has been already used. Choose another.
bg: Паролата е вече използвана. Изберете друга.

en: You must wait longer to change your password
bg: Трябва да почакате повече, за да смените паролата си.

en: Sorry, passwords do not match
bg: За съжаление паролите не са еднакви

en: Cannot setup pam handle with null display
bg: Неуспех при задаването на поддръжката на „pam“ за дисплей сочен от „null“

en: Unable to establish service %s: %s
bg: Неуспех при установяване на услугата %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
bg: Неуспех при задаване на PAM_TTY=%s

en: Can't set PAM_RHOST=%s
bg: Неуспех при задаване на PAM_RHOST=%s

note: #endif PAM_FAIL_DELAY is not really an auth problem, but it will pretty much look as such, it shouldn't really happen
en: Couldn't authenticate user
bg: Неуспех при идентификацията на потребителя

en: 
    The system administrator is not allowed to login from this screen
bg: 
    На системния администратор не е позволено да влиза от този екран

en: Authentication token change failed for user %s
bg: Неуспех при промяната на жетона (token) за идентификация за потребител %s

en: 
    The change of the authentication token failed. Please try again later or contact the system administrator.
bg: 
    Неуспех при промяната на жетона (token) за идентифициране. Опитайте отново по-късно или се обърнете към системния администратор

en: User %s no longer permitted to access the system
bg: Потребител %s вече няма права за достъп до системата

en: User %s not permitted to gain access at this time
bg: Потребител %s няма права за достъп до системата в момента

en: 
    The system administrator has disabled access to the system temporarily.
bg: 
    Системният администратор временно е забранил достъпа до системата.

en: Couldn't set acct. mgmt for %s
bg: Неуспех при настройването на управлението на абонаментите за %s

en: Couldn't set credentials for %s
bg: Неуспех при задаване на акредитация за %s

en: Couldn't open session for %s
bg: Неуспех при отваряне на сесия за %s

en: 
    Authentication failed.  Letters must be typed in the correct case.
bg: 
    Идентификацията пропадна. Регистъра (големината) на буквите е от значение.

en: Authentication failed
bg: Идентификацията пропадна

en: Automatic login
bg: Автоматично влизане

en: 
    The system administrator has disabled your access to the system temporarily.
bg: 
    Системният администратор временно е забранил Вашия достъп до системата.

en: Can't find PAM configuration for gdm.
bg: Не може да се открие конфигурацията на PAM за GDM.

en: %s: Could not get server hostname: %s!
bg: %s: Неуспех при получаване на името на сървър: %s!

en: %s: Could not create socket!
bg: %s: Неуспех при създаването на гнездо!

en: %s: Could not bind to XDMCP socket!
bg: %s: Неуспех при привързването към гнездо на XDMCP!

en: %s: Could not create XDMCP buffer!
bg: %s: Неуспех при създаването на буфер за XDMCP!

en: %s: Could not read XDMCP header!
bg: %s: Неуспех при прочитането на заглавната част на XDMCP!

en: %s: Incorrect XDMCP version!
bg: %s: Грешна версия на XDMCP!

en: %s: Unknown opcode from host %s
bg: %s: Неизвестен код на операция от хост %s

en: %s: Could not extract authlist from packet
bg: %s: Неуспех при извличането на „authlist“ от пакет

en: %s: Error in checksum
bg: %s: Грешка в контролната сума

en: %s: Could not read display address
bg: %s: Неуспех при прочитането на адреса на дисплея

en: %s: Could not read display port number
bg: %s: Неуспех при четенето на номера на порта на дисплей

en: %s: Bad address
bg: %s: Лош адрес

en: Denied XDMCP query from host %s
bg: Отказана заявка на XDMCP от хост %s

en: %s: Got REQUEST from banned host %s
bg: %s: Получена е заявка от забранената система %s

en: %s: Could not read Display Number
bg: %s: Неуспех при прочитането на номера на дисплея

en: %s: Could not read Connection Type
bg: %s: Неуспех при прочитането на типа на връзката

en: %s: Could not read Client Address
bg: %s: Неуспех при прочитането на адреса на клиента

en: %s: Could not read Authentication Names
bg: %s: Неуспех при прочитането на имената за идентификация

en: %s: Could not read Authentication Data
bg: %s: Неуспех при прочитането на данните за идентификация

en: %s: Could not read Authorization List
bg: %s: Неуспех при прочитането на списъка за идентификация

en: %s: Could not read Manufacturer ID
bg: %s: Неуспех при прочитането на идентификатора на производителя

en: %s: Failed checksum from %s
bg: %s: Грешка в контролната сума на %s

en: %s: Got Manage from banned host %s
bg: %s: Получена е заявка за управление от забранения хост %s

en: %s: Could not read Session ID
bg: %s: Неуспех при прочитането на идентификатора на сесията.

en: %s: Could not read Display Class
bg: %s: Неуспех при прочитането на класа на дисплей

en: %s: Could not read address
bg: %s: Неуспех при прочитането на адреса

en: %s: Got KEEPALIVE from banned host %s
bg: %s: Получена я заявка за поддържане на връзката от забранения хост %s

en: %s: Failed to run '%s --display %s --display-authfile %s --to %s --to-authfile %s': %s
bg: %s: Неуспех при стартирането на „%s --display %s --display-authfile %s --to %s --to-authfile %s“: %s

en: %s: No XDMCP support
bg: %s: Няма поддръжка на XDMCP

en: Xnest command line
bg: Команден ред на Xnest

en: STRING
bg: НИЗ

en: Extra options for Xnest
bg: Допълнителни опции за Xnest

en: OPTIONS
bg: ОПЦИИ

en: Run in background
bg: Изпълнение във фонов режим

en: Just run Xnest, no query (no chooser)
bg: Изпълнение само на Xnest, без заявка (без chooser)

en: Do direct query instead of indirect (chooser)
bg: Директна заявка вместо индиректна (chooser)

en: Run broadcast instead of indirect (chooser)
bg: Изпълняване на заявка в режим на „broadcast“ вместо индиректна заявка (chooser)

en: Don't check for running gdm
bg: Без проверка за работещ GDM

en: Could not access GDM configuration file.
bg: Конфигурационният файл на GDM не може да бъде достъпен.

note: markup
en: Xnest doesn't exist.
bg: Xnest не съществува.

en: Please ask your system administrator to install it.
bg: Помолете Вашия системен администратор да го инсталира.

note: markup
en: Indirect XDMCP is not enabled
bg: Не е включен индиректен режим на XDMCP

en: Please ask your system administrator to enable this feature.
bg: Помолете Вашия системен администратор да включи тази възможност.

note: markup
en: XDMCP is not enabled
bg: XDMCP не е включен

note: markup
en: GDM is not running
bg: GDM не е стартиран

en: Please ask your system administrator to start it.
bg: Помолете системния администратор да го стартира.

note: markup
en: Could not find a free display number
bg: Неуспех при намирането на свободен номер за дисплей

en: Please wait: scanning local network...
bg: Изчакайте: локалната мрежа се сканира...

en: No serving hosts were found.
bg: Не са намерени обслужващи хостове.

en: Choose a ho_st to connect to:
bg: Избор на хост за връзка:

note: markup
en: Cannot connect to remote server
bg: Не може да осъществи връзка към отдалечен сървър

en: The host "%s" is not willing to support a login session right now.  Please try again later.
bg: В момента не са позволени влизания в хоста „%s“. Опитайте по-късно.

note: markup
en: Did not receive response from server
bg: Отговор от сървър не е получен

en: Did not receive any response from host "%s" in %d seconds.  Perhaps the host is not turned on, or is not willing to support a login session right now.  Please try again later.
bg: Не е получен отговор от хоста „%s“ за последните %d секунди. Хостът може да е изключен или да не са позволени влизания в момента. Опитайте по-късно.

en: Cannot find host
bg: Неуспех при откриването на хост

en: Cannot find the host "%s". Perhaps you have mistyped it.
bg: Неуспех при откриването на хоста „%s“. Може би сте го написали грешно.

en: The main area of this application shows the hosts on the local network that have "XDMCP" enabled. This allows users to login remotely to other computers as if they were logged on using the console.
    
    You can rescan the network for new hosts by clicking "Refresh".  When you have selected a host click "Connect" to open a session to that computer.
bg: Главният прозорец на това приложение показва хостовете във вашата локална мрежа, които имат включена поддръжка на „XDMCP“. Това позволява на потребителите да влизат в системите отдалечено, все едно през локална конзола.
    
    Може да сканирате отново мрежата за нови хостове като натиснете на „Обновяване“ Когато изберете хост, натиснете „Връзка“, за да се отвори сесия към тази машина.

en: Can't open default host icon: %s
bg: Неуспех при отварянето на икона по подразбиране на хост: %s

en: Could not set signal mask!
bg: Неуспех при задаването на маска на сигнала!

en: Socket for xdm communication
bg: Гнездо за комуникация тип xdm

en: SOCKET
bg: ГНЕЗДО

en: Client address to return in response to xdm
bg: Клиентски адрес за връщане при отговор на xdm

en: ADDRESS
bg: АДРЕС

en: Connection type to return in response to xdm
bg: Тип на връзка за връщане при отговор на xdm

en: TYPE
bg: ТИП

note: markup
en: Cannot run chooser
bg: Програмата за избор не може да се стартира

en: The chooser version (%s) does not match the daemon version (%s).  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or the computer.
bg: Версията на програмата за избор на сесии (%s) не съвпада с тази на демона (%s). Вероятно току що сте обновили GDM. Рестартирайте демона на GDM или рестартирайте компютъра.

en: A_dd host:
bg: Добавяне на хост:

en: C_onnect
bg: В_ръзка

en: Exit the application
bg: Спиране на програмата

en: GDM Host Chooser
bg: Програма за избор на хостове в GDM

en: How to use this application
bg: Как се използва това приложение

en: Open a session to the selected host
bg: Отваряне на сесия към избран хост

en: Probe the network
bg: Пробване на мрежата.

en: Query and add this host to the above list
bg: Изпробване и добавяне на този хост в горния списък

en: Status
bg: Състояние

en: _Add
bg: _Добавяне

note: markup
en: GDM (The GNOME Display Manager) is not running.
bg: GDM (програмата за управление на дисплеи на GNOME) не е стартирана.

en: You might in fact be using a different display manager, such as KDM (KDE Display Manager) or xdm.
bg: Може би използвате различен мениджър на дисплеи, като KDM или xdm.

en: If you still wish to use this feature, either start GDM yourself or ask your system administrator to start GDM.
bg: Ако все още искате да използвате тази функция, стартирайте сами GDM или помолете Вашия системен администратор за това.

note: markup
en: Cannot communicate with GDM (The GNOME Display Manager)
bg: Неуспех при свързване с GDM (програмата за управление на дисплеи на GNOME)

en: Perhaps you have an old version of GDM running.
bg: Може би вече е стартирана стара версия на GDM.

en: Cannot communicate with gdm. Perhaps you have an old version running.
bg: Не може да се комуникира с GDM. Може би в момента е стартирана стара версия.

en: The allowed limit of flexible X servers reached.
bg: Достигнат е лимита на гъвкави X сървъри.

en: There were errors trying to start the X server.
bg: Имаше грешки при опит за стартиране на X сървъра.

en: The X server failed.  Perhaps it is not configured well.
bg: Неуспешно стартиране на X сървъра. Може би не е конфигуриран добре.

en: Too many X sessions running.
bg: Твърде много работещи сесии на X.

en: The nested X server (Xnest) cannot connect to your current X server.  You may be missing an X authorization file.
bg: Вложеният X сървър (Xnest) не може да се свърже с текущият Ви X сървър. Може би липсва файла за упълномощаване.

en: The nested X server (Xnest) is not available, or gdm is badly configured.
    Please install the Xnest package in order to use the nested login.
bg: Липсва сървър Xnest или GDM е лошо конфигуриран.
    Инсталирайте пакета с Xnest, за да ползвате вложени влизания.

en: The X server is not available. GDM may be misconfigured.
bg: Липсва X сървър. Най-вероятно GDM е лошо конфигуриран.

en: Trying to set an unknown logout action, or trying to set a logout action which is not available.
bg: Опит за задаване на непознато действие за излизане или за задаване на действие, което не е достъпно.

en: Virtual terminals not supported.
bg: Не се поддържат виртуални терминали.

en: Trying to change to an invalid virtual terminal number.
bg: Опит да се премине към невалиден номер на виртуален терминал.

en: Trying to update an unsupported configuration key.
bg: Опит да се обнови неподдържан конфигурационен ключ.

en: You do not seem to have the authentication needed for this operation.  Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
bg: Изглежда нямате идентификация за тази операция. Най-вероятно вашият файл .Xauthority не е коректен.

en: Too many messages were sent to gdm and it hung upon us.
bg: Прекалено много съобщения бяха пратени към GDM и той заби.

en: Unknown error occurred.
bg: Появи се неизвестна грешка.

note: Translators: Translate this to '12-hour', or '24-hour'. Meaning of the translation is the default time format in your locale.
en: 24-hour
bg: 24-часов

en: Log in as another user inside a nested window
bg: Влизане в системата като друг потребител във вложен прозорец

en: New Login in a Nested Window
bg: Ново влизане във вложен прозорец

note: markup
en: Cannot change display
bg: Дисплеят не може да бъде променен

en: Nobody
bg: Никой

en: Display %s on virtual terminal %d
bg: Дисплей %s на виртуален терминал %d

en: Nested display %s on virtual terminal %d
bg: Вложен дисплей %s на виртуален терминал %d<

en: Username
bg: Потребителско име

en: Display
bg: Дисплей

en: Open Displays
bg: Отваряне на дисплеи

note: parent flags
en: _Open New Display
bg: _Отваряне на нов дисплей

en: Change to _Existing Display
bg: Преминаване към _съществуващ дисплей

en: There are some displays already open.  You can select one from the list below or open a new one.
bg: Вече има отворени дисплеи. Можете да изберете някой от долния списък или да отворите нов.

en: Can't lock screen
bg: Неуспех при заключването на екрана

en: Can't disable xscreensaver display hacks
bg: Неуспех при забраняването на предпазителя на екрана

en: Choose server
bg: Избор на сървър

en: Choose the X server to start
bg: Избор на X сървър за стартиране

en: Standard server
bg: Стандартен сървър

en: Send the specified protocol command to gdm
bg: Изпращане на команда със зададения протокол на GDM

en: COMMAND
bg: КОМАНДА

en: Xnest mode
bg: Режим на Xnest

en: Do not lock current screen
bg: Без заключване на текущия екран

en: Debugging output
bg: Съобщения за грешка

en: Authenticate before running --command
bg: Идентификация преди изпълнение на --команда

note: markup
en: You do not seem to have the authentication needed for this operation
bg: Изглежда нямате идентификация за тази операция.

en: Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
bg: Може би Вашият файл .Xauthority не е коректен

note: markup
en: You do not seem to be logged in on the console
bg: Изглежда не сте влезли в конзолата.

en: Starting a new login only works correctly on the console.
bg: Стартирането на ново влизане работи само на конзолата

note: markup
en: Cannot start new display
bg: Неуспех при стартирането на нов дисплей

en: Log in as another user without logging out
bg: Влизане като друг потребител без излизане от системата

en: New Login
bg: Ново влизане

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Afrikaans
bg: А-К|Африкаанс

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Albanian
bg: А-К|Албански

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Amharic
bg: А-К|Амхарски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Arabic (Egypt)
bg: А-К|Арабски (Египетски)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Arabic (Lebanon)
bg: А-К|Арабски (Ливан)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Armenian
bg: А-К|Арменски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Azerbaijani
bg: А-К|Азербайджански

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Basque
bg: А-К|Баски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Belarusian
bg: А-К|Белоруски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Bengali
bg: А-К|Бенгалски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Bengali (India)
bg: А-К|Бенгалски (Индия)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Bulgarian
bg: А-К|Български

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Bosnian
bg: А-К|Босненски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Catalan
bg: А-К|Каталонски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Chinese (China Mainland)
bg: А-К|Китайски (континентален Китай)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Chinese (Hong Kong)
bg: А-К|Китайски (Хонконг)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Chinese (Singapore)
bg: А-К|Китайски (Сингапур)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Chinese (Taiwan)
bg: А-К|Китайски (Тайван)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Croatian
bg: Л-Я|Хърватски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Czech
bg: Л-Я|Чешки

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Danish
bg: А-К|Датски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Dutch
bg: Л-Я|Холандски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|English (USA)
bg: А-К|Английски (САЩ)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|English (Australia)
bg: А-К|Английски (Австралия)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|English (UK)
bg: А-К|Английски (Обединено кралство)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|English (Canada)
bg: А-К|Английски (Канада)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|English (Ireland)
bg: А-К|Английски (Ирландия)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|English (Denmark)
bg: А-К|Английски (Дания)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|English (South Africa)
bg: А-К|Английски (ЮАР)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Estonian
bg: А-К|Естонски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Finnish
bg: Л-Я|Фински

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|French
bg: Л-Я|Френски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|French (Belgium)
bg: Л-Я|Френски (Белгия)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|French (Switzerland)
bg: Л-Я|Френски (Швейцария)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Galician
bg: А-К|Галицийски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|German
bg: Л-Я|Немски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|German (Austria)
bg: Л-Я|Немски (Австрия)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|German (Switzerland)
bg: Л-Я|Немски (Швейцария)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Greek
bg: А-К|Гръцки

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Gujarati
bg: А-К|Гуджарати

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Hebrew
bg: А-К|Иврит

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Hindi
bg: Л-Я|Хинди

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Hungarian
bg: Л-Я|Унгарски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Icelandic
bg: А-К|Исландски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Indonesian
bg: А-К|Индонезийски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Interlingua
bg: А-К|Интерлингуа

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Irish
bg: А-К|Ирландски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Italian
bg: А-К|Италиански

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Japanese
bg: Л-Я|Японски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Kannada
bg: А-К|Канарески

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Kinyarwanda
bg: А-К|Кинярвандски

en: A-M|Korean
bg: А-К|Корейски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Latvian
bg: Л-Я|Латвийски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Lithuanian
bg: Л-Я|Литовски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Macedonian
bg: Л-Я|Македонски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Malay
bg: Л-Я|Малайски

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Malayalam
bg: Л-Я|Малаялам

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Marathi
bg: Л-Я|Марати

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Mongolian
bg: Л-Я|Монголски

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Northern Sotho
bg: Л-Я|Северно Сото

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Norwegian (bokmal)
bg: Л-Я|Норвежки (Бокмал)

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Norwegian (nynorsk)
bg: Л-Я|Норвежки (Нинорск)

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Oriya
bg: Л-Я|Ория

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Panjabi
bg: Л-Я|Панджаби

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Persian
bg: Л-Я|Персийски

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Polish
bg: Л-Я|Полски

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Portuguese
bg: Л-Я|Португалски

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Portuguese (Brazilian)
bg: Л-Я|Португалски (Бразилия)

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Romanian
bg: Л-Я|Румънски

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Russian
bg: Л-Я|Руски

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Serbian
bg: Л-Я|Сръбски

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Serbian (Latin)
bg: Л-Я|Сръбски (на латиница)

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Serbian (Jekavian)
bg: Л-Я|Сръбски (йекав диалект)

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Slovak
bg: Л-Я|Словашки

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Slovenian
bg: Л-Я|Словенски

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Spanish
bg: А-К|Испански

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Spanish (Mexico)
bg: А-К|Испански (Мексико)

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Swedish
bg: Л-Я|Шведски

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Swedish (Finland)
bg: Л-Я|Шведски (Финландия)

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Tamil
bg: Л-Я|Тамилски

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Telugu
bg: Л-Я|Телугу

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Thai
bg: Л-Я|Тайски

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Turkish
bg: Л-Я|Турски

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Ukrainian
bg: Л-Я|Украински

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Vietnamese
bg: А-К|Виетнамски

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Walloon
bg: А-К|Валонски

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Welsh
bg: Л-Я|Уелски

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Yiddish
bg: А-К|Идиш

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Zulu
bg: Л-Я|Зулу

note: This is the POSIX/C locale for english, should really be in Other
en: Other|POSIX/C English
bg: Друг|Английски - POSIX/C

note: This should be the same as in the front of the language strings * else the languages will appear in the "Other" submenu
en: A-M
bg: А-К

note: This should be the same as in the front of the language strings * else the languages will appear in the "Other" submenu
en: N-Z
bg: Л-Я

en: Cannot start background application
bg: Неуспех при стартирането на програмата за фона

en: Cannot run command '%s': %s.
bg: Неуспех при стартирането на програмата „%s“: %s.

en: User %s will login in %d seconds
bg: Потребителят %s ще влезе след %d секунди

en: User %s will login in %d second | User %s will login in %d seconds
bg[0]: Потребителят %s ще влезе след %d секунда
bg[1]: Потребителят %s ще влезе след %d секунди

en: %s: String too long!
bg: %s: Низът е твърде дълъг!

en: %sWelcome to %s%s
bg: %sДобре дошли в %s%s

en: Are you sure you want to restart the computer?
bg: Наистина ли искате да рестартирате машината?

note: markup
en: _Restart
bg: _Рестартиране

en: Are you sure you want to shut down the computer?
bg: Сигурни ли сте, че искате да спрете машината?

note: markup
en: Shut _Down
bg: _Спиране

en: Are you sure you want to suspend the computer?
bg: Сигурни ли сте, че искате да доведете машината до „спящо“ състояние?

note: markup
en: _Suspend
bg: _Приспиване

en: %s: No configuration file: %s. Using defaults.
bg: %s: Няма конфигурационен файл: %s. Използват се настройките по подразбиране.

en: TimedLoginDelay was less than 5.  I'll just use 5.
bg: TimedLoginDelay бе по-малко от 5. Ще бъде зададено на 5.

en: Your preferred session type %s is not installed on this computer.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
bg: Сесията предпочитана от Вас %s не е инсталирана на тази машина.
    Искате ли да направите %s сесия по подразбиране?

note: markup
en: Make _Default
bg: _Задаване по подразбиране

en: Just _Log In
bg: Само _влизане

note: never_encoding no_group untranslated markup
en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
bg: Избрахте %s за тази сесия, но по подразбиране е %s.
    Искате ли да направите %s сесия по подразбиране?

en: Just For _This Session
bg: Само за _тази сесия

en: You have chosen %s for this session.
    If you wish to make %s the default for future sessions,
    run the 'switchdesk' utility
    (System->Desktop Switching Tool from the panel menu).
bg: Избрахте %s за тази сесия.
    Ако искате да направите %s сесия по подразбиране,
    изпълнете програмата „switchdesk“
    (Система->Инструмент за превключване) от менюто на панела.

en: System Default
bg: Системни настройки по подразбиране

en: _Username:
bg: _Потребителско име:

en: %s session selected
bg: Избрана е сесията %s

en: _Last
bg: _Последна

en: Log in using the session that you have used last time you logged in
bg: Влизане в системата използвайки последната работна сесия

note: never_encoding no_group untranslated makrup
en: %s language selected
bg: Езикът %s е избран

en: Log in using the language that you have used last time you logged in
bg: Влизане в системата като се ползва последно избраният език

en: _System Default
bg: _Системни настройки по подразбиране

en: Log in using the default system language
bg: Влизане в системата като се ползва езика по подразбиране

en: _Other
bg: _Друг

en: _Password:
bg: _Парола:

note: markup translators:  This is a nice and evil eggie text, translate * to your favourite currency
en: Please insert 25 cents to log in.
bg: Поставете 50 стотинки, за да влезете.

en: GNOME Desktop Manager
bg: Мениджър на дисплеи на GNOME

en: %a %b %d, %H:%M
bg: %d %b, %a. %H:%M

note: Translators: You should translate time part as %H:%M if your language does not have AM and PM equivalent.
en: %a %b %d, %l:%M %p
bg: %d %b, %a. %H:%M

en: GDM Login
bg: Влизане в системата чрез GDM

en: _Session
bg: _Сесия

en: _Language
bg: _Език

en: _XDMCP Chooser...
bg: Програма за избор чрез _XDMCP...

en: Run an XDMCP chooser which will allow you to log into available remote computers, if there are any.
bg: Стартиране на програмата за избор чрез XDMCP, което ще позволи да влизате в наличните отдалечени машини, ако има такива.

en: _Configure Login Manager...
bg: _Конфигуриране на входната програма...

en: Configure GDM (this login manager). This will require the root password.
bg: Конфигуриране на GDM (тази програма за вход). Това изисква паролата на потребителя „root“.

en: Restart your computer
bg: Рестартиране на компютъра

en: Shut down the system so that you may safely turn off the computer.
bg: Спиране на компютъра, така че спокойно да го загасите.

en: Suspend your computer
bg: Приспиване на компютъра

en: _Actions
bg: _Действия

en: _Theme
bg: _Тема

en: _Quit
bg: _Изход

en: D_isconnect
bg: Р_азкачване

en: Icon
bg: Икона

note: markup
en: Cannot start the greeter
bg: Неуспех при стартиране на програмата за посрещане

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or the computer.
bg: Версията на програмата за посрещане (%s) не съвпада с версията на демона. Вероятно току що сте обновили GDM. Рестартирайте демона на GDM или рестартирайте компютъра.

en: Restart
bg: Рестартиране

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or the computer.
bg: Версията на програмата за посрещане (%s) не съвпада с версията на демона (%s). Вероятно току що сте обновили GDM. Рестартирайте демона на GDM или рестартирайте компютъра.

en: Restart gdm
bg: Рестартиране на GDM

en: Restart computer
bg: Рестартиране на компютъра

en: Can't open DefaultImage: %s. Suspending face browser!
bg: Неуспех при отваряне на стандартно изображение: %s. Лентата с лицата ще бъде изключена!

note: markup
en: Session directory is missing
bg: Папката за сесии липсва

en: Your session directory is missing or empty!  There are two available sessions you can use, but you should log in and correct the gdm configuration.
bg: Папка Ви за сесии липсва или е празна! Има две възможни сесии, от които може да избирате, но трябва да влезете и да коригирате конфигурацията на GDM.

note: markup
en: Configuration is not correct
bg: Конфигурацията е грешна

en: The configuration file contains an invalid command line for the login dialog, so running the default command.  Please fix your configuration.
bg: Конфигурационният файл съдържа грешна команда за програмата за посрещане и затова беше изпълнена командата по подразбиране. Оправете конфигурацията.

note: markup
en: No configuration was found
bg: Не беше открита конфигурация

en: The configuration was not found.  GDM is using defaults to run this session.  You should log in and create a configuration file with the GDM configuration application.
bg: Конфигурацията не е намерена. GDM ще използва настройките по подразбиране за изпълнение на тази сесия. Ще трябва да влезете и да създадете конфигурационен файл с конфигурационната програма за GDM.

note: markup
en: Cannot open file
bg: Файлът не може да бъде отворен

en: File %s cannot be opened for writing
bg: Файлът %s не може да бъде отворен за писане

en: Select Image
bg: Избор на изображение

en: All Images
bg: Всички изображение

en: Change the picture that will show in the GDM (login manager) face browser
bg: Промяна на картинката, която ще бъде показвана в лентата за лица на GDM

en: Login Photo
bg: Снимка за влизане в системата

en: <b>Selection</b>
bg: <b>Избор</b>

en: <b>User Image</b>
bg: <b>Потребителско изображение</b>

en: User Image
bg: Потребителско изображение

en: _Browse
bg: _Разглеждане

en: Failsafe _GNOME
bg: Аварийна сесия на _GNOME

en: This is a failsafe session that will log you into GNOME. No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  GNOME will use the 'Default' session.
bg: Това е аварийна сесия, която ще ви позволи да влезете в GNOME. Няма да се изпълнят стартовите скриптове. Тя се използва, само когато не може да влезете по друг начин. GNOME ще използва сесията по подразбиране,

en: Failsafe _Terminal
bg: Авариен _терминал

en: This is a failsafe session that will log you into a terminal.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  To exit the terminal, type 'exit'.
bg: Това е аварийна сесия, която ще позволи да влезете в терминал. Няма да се изпълнят стартовите скриптове. Тя се използва, само когато не може да влезете по друг начин. За да излезете от терминала напишете „exit“.

en: %s: Session directory %s not found!
bg: %s: Папката за сесии %s не е намерена!

en: Yikes, nothing found in the session directory.
bg: Грешка - в папката за сесии не е открито нищо.

en: No default session link found. Using Failsafe GNOME.
bg: Няма връзка към сесия по подразбиране. Ползва се аварийна сесия на GNOME.

note: markup
en: An error occurred while trying to contact the login screens.  Not all updates may have taken effect.
bg: Появи се грешка при опит за контакт с екрана за влизане в системата. Не всички обновявания са влезли в сила.

note: markup
en: Autologin or timed login to the root account is not allowed.
bg: На системния администратор (root) не е позволено да влиза автоматично или по определено време.

en: Open File
bg: Отваряне на файл

en: PNG and JPEG
bg: PNG и JPEG

en: None
bg: Без

en: All files
bg: Всички файлове

en: Archive is not of a subdirectory
bg: Архивът не е на подпапка

en: Archive is not of a single subdirectory
bg: Архивът не е на една подпапка

en: File not a tar.gz or tar archive
bg: Файлът не е във формат tar.gz или tar

en: Archive does not include a GdmGreeterTheme.info file
bg: В архив липсва файл GdmGreeterTheme.info

en: File does not exist
bg: Файлът не съществува

note: markup
en: No file selected
bg: Не е избран файл

note: markup
en: Not a theme archive
bg: Не е архив с тема

en: Details: %s
bg: Подробности: %s

note: FIXME: if exists already perhaps we could also have an * option to change the dir name
en: Theme directory '%s' seems to be already installed. Install again anyway?
bg: Папката на тема „%s“ изглежда вече е инсталирана. Да бъде ли проведена повторна инсталация?

note: markup
en: Some error occurred when installing the theme
bg: Появи се някаква грешка при инсталиране на темата

en: Select new theme archive to install
bg: Избиране на нов архив с тема за инсталиране

en: _Install
bg: _Инсталиране

en: Do you really wish to remove theme '%s' from the system?
bg: Наистина ли желаете да премахнете темата „%s“ от системата?

en: _Remove Theme
bg: П_ремахване на тема

note: This is the temporary help dialog
en: This configuration window changes settings for the GDM daemon, which is the graphical login screen for GNOME.  Changes that you make will take effect immediately.
    
    Note that not all configuration options are listed here.  You may want to edit %s if you cannot find what you are looking for.
    
    For complete documentation see the GNOME help browser under the "Desktop" category.
bg: Този конфигурационен прозорец сменя настройките на демона GDM, който е графичният екран за влизане на GNOME. Промените, които правите незабавно ще влязат в сила.
    
    Забележете, че тук не са показани всички настройки. Може да се наложи да да редактирате %s, ако не намирате това, което търсите.
    
    За пълна документация погледнете в помощната система на GNOME в категория „Работен плот.“

note: markup
en: You must be the root user to configure GDM.
bg: Трябва да сте идентифицирани като администратор, за да настройвате GDM.

note: EOF
en: Configure the login screen (GNOME Display Manager)
bg: Настройване на мениджъра на дисплеи (Gnome Display Manager)

en: Login Screen Setup
bg: Настройка на изгледа на входната програма

en: <b>Server Settings</b>
bg: <b>Настройки на сървъра</b>

en: <b>Servers to Start</b>
bg: <b>Сървъри, които да се стартират</b>

en: <b>WARNING:</b> Placing values in this section that your Xserver does not support will stop your Xserver
    from restarting (effectively not allowing this configuration application to run), BE CAREFUL!
bg: <b>ВНИМАНИЕ:</b> Ако в този дял запишете настройки, които Вашият X сървър не поддържа,
    ще премахнете възможността за рестартиране на сървъра (т.е. тази програма за настройки
    няма да може да стартира отново), затова БЪДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ!

en: Accessibility
bg: Достъпност

en: Add/Modify Server
bg: Добавяне/промяна на сървър

en: Allow _configuration from the login screen
bg: Позволяване на конфигуриране от екрана за влизане

en: Allow _root to login with GDM
bg: Позволяване на _администратора да влиза в системата чрез GDM

en: Allow remote _timed logins
bg: Позволяване на отдалечени влизания по определено време

en: Allow root to login r_emotely with GDM
bg: Позволяване на администратора да влиза от от_далечено чрез GDM

en: Allow running _XDMCP chooser from the login screen
bg: Позволяване стартирането на избор чрез _XDMCP от програмата за посрещане

en: Allow theme selection in _GTK+ Greeter
bg: Позволяване на избор на тема в програмата за _посрещане.

en: Apply
bg: Прилагане

en: Author:
bg: Автор:

en: Automatic Login
bg: Автоматично влизане

en: Background
bg: Фон

en: Browse
bg: Отваряне

en: Choose network computer to connect to.
bg: Избор на мрежови компютър за връзка:

en: Chooser
bg: Избор

en: Color Depth:
bg: Дълбочина на цвета:

en: Command:
bg: Команда:

en: Copyright:
bg: Авторски права:

en: Create Server Definition
bg: Създаване на дефиниция за сървър

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete Server Definition
bg: Изтриване на дефиниция за сървър

en: Description:
bg: Описание:

en: Displays per _host:
bg: Дисплеи за хост:

en: Enable _XDMCP
bg: Включване на _XDMCP

en: Enable _accessibility modules
bg: Включване на модулите за _достъпност

en: Enable debu_g messages to system log
bg: Съобщенията за грешка да се записват в дневника на системата

en: Exclude
bg: Изваждане

en: Flexible
bg: Гъвкав

en: GTK+ Greeter
bg: Програма за посрещане

en: GTK+ Greeter
    Themed Greeter
bg: Програма за посрещане на GTK+
    Програма за посрещане с тема

en: GTK+ Greeter
    Themed Greeter
    Disabled
bg: Програма за посрещане на GTK+
    Програма за посрещане с тема
    Изключен

en: General
bg: Основни

en: Greeter
bg: Екран за вход

en: Handled
bg: Обработва се

en: Honour _indirect requests
bg: Изпълняване на _индиректни заявки

en: Include
bg: Добавяне

en: Is a login attempt handled by this computer?
bg: Дали тази машина обработва заявките за вход?

en: L_ocal:
bg: _Локален:

en: Listen on _UDP port:
bg: Следене на порт по UDP:

en: Login Greeter.
bg: Екран за вход.

en: Login a _user automatically after a specified number of seconds
bg: Автоматично влизане в системата _след определен брой секунди

en: Logo
bg: Лого

en: Make a _sound after a failed login attempt
bg: Издаване на звук след _неуспешно влизане в системата

en: Make a _sound after a successful login attempt
bg: Издаване на звук _след успешно влизане в системата

en: Make a _sound when login window is ready
bg: Изпълнение на _звук, когато екранът за идентификация е готов

en: Max p_ending indirect requests:
bg: Максимален брой чакащи _индиректни заявки:

en: Maximum _pending requests:
bg: Максимален брой _чакащи заявки:

en: Maximum _remote sessions:
bg: Максимален брой _отдалечени сесии:

en: Maximum _wait time:
bg: Максимално време на _изчакване:

en: Maximum indirect w_ait time:
bg: Максимално време за изчакване при индиректна _заявка:

en: No Logo
bg: Без лого

en: No Sound
bg: Без звук

en: No XDMCP support in the binary.  To enable XDMCP support you must recompile GDM with the XDMCP libraries.
bg: Няма поддръжка на XDMCP. За да включите поддръжката на XDMCP, трябва да прекомпилирате GDM с библиотеките за XDMCP.

en: No screenshot available
bg: Няма налична снимка на екран

en: Note: For settings to take effect, the gdm service will require a restart.
bg: Внимание: За да влязат настройките в сила, трябва да рестартирате GDM.

en: Only One Theme
    Random Theme
bg: Само една тема
    Случайна тема

en: Options
bg: Настройки

en: Pick a color
bg: Избор на цвят

en: Pin_g interval (seconds):
bg: Интервал за ping (секунди):

en: Ping interval (seconds):
bg: Ping интервал (секунди):

en: Preview:
bg: Преглед:

en: Re_mote welcome string (%n = hostname):
bg: Поздрав при отдалечено влизане (%n = име на хоста):

en: Refresh Rate:
bg: Честота на опресняване:

en: Remove Server
bg: Премахване на   сървър

en: Resolution:
bg: Разделителна способност:

en: Retry delay (_seconds):
bg: Интервал за повторен опит (_секунди):

en: Security
bg: Сигурност

en: Server Definition to Modify:
bg: Дефиниция на сървър за промяна:

en: Server Name:
bg: Име на сървър:

en: Show _Face Browser
bg: Избор на лица

en: Show _actions menu
bg: Показване на менюто „_Действия“

en: Show the "Actions" menu (formerly known as the "System" menu).  If not set, none of the system commands will be available (this includes restart, shutdown, configure, chooser)
bg: Показване на менюто „Действия“ (познато преди като „Система“). Ако това не е зададено, няма да бъдат налични системните команди (това включва рестартиране, спиране, настройване, програма за избор)

en: Sound file:
bg: Звуков файл:

en: String to be shown in the greeter as welcome.  You can insert %n in here and it will be replaced by the name of your computer.
bg: Низ, който да бъде показван на екрана за вход. Тук може да вмъкнете %n, което ще бъде заменено с името на Вашия компютър.

en: String to be shown in the greeter for people logging in remotely with XDMCP.  You can insert %n in here and it will be replaced by the name of your computer.
bg: Низ, който да бъде показван на екрана за вход при отдалечено влизане чрез XDMCP. Тук може да вмъкнете %n, което ще бъде заменено с името на Вашия компютър.

en: Test Sound
bg: Проба на звука

en: The "Users" tab specifies which users are visible to GDM.  Users listed in "Include" will appear
    in the Face Browser if it is enabled in the "Security" tab and will also appear in the
    drop-down list for Automatic/Timed login under the "General" tab.  Users listed in "Exclude"
    will not be displayed regardless of whether "Include All Users" is checked.
bg: Страницата „Потребители“ указва, кои потребители са видими за GDM. Включените в списъка „Добавяне“ потребители ще бъдат видими в избора на лица, ако тази възможност е включена в раздела „Сигурност“. Те ще бъдат достъпни и в страницата „Основни“ в списъка с падащото меню за автоматично влизане, както и влизане на определено време. Потребителите от списъка „Изваждане“ не се показват, дори и ако е зададено „Включване на всички потребители“.

en: Themed Greeter
bg: Програма за посрещане с тема

en: Timed Login
bg: Влизане по определено време

en: Use default Remote Welcome
bg: Използване на стандартния отдалечен поздрав

en: Use default Welcome
bg: Използване на стандартния поздрав

en: User to Include
bg: Потребител за добавяне

en: User to exclude
bg: Потребител за изваждане

en: Users
bg: Потребители

en: Usually something like: /usr/bin/X
bg: Обикновено е нещо като  : /usr/bin/X

en: X Server Settings
bg: Настройки на X сървъра

en: XServer
bg: X сървър

en: _Automatic login username:
bg: Име на _потребител за автоматично влизане в системата:

en: _Background color:
bg: _Цвят на фон:

en: _Color
bg: Цв_ят

en: _Delete theme
bg: _Изтриване на тема

en: _Deny TCP connections to Xserver (disables xforwarding, but does not affect XDMCP)
bg: Да се _забраняват всички връзки по TCP към X сървъра (тази настройка забранява xforwarding, но не засяга XDMCP)

en: _Image
bg: _Изображение

en: _Include All Users (Get "Include" user list from /etc/passwd.  Not appropriate if using NIS)
bg: Добавяне на _всички потребители (Списъкът ще бъде взет от файла /etc/passwd. Това не е подходящо, ако ползвате NIS)

en: _Install new theme
bg: _Инсталиране на нова тема

en: _Login a user automatically on first bootup
bg: _Автоматично влизане на потребителя при първо стартиране

en: _Mode:
bg: _Режим:

en: _No background
bg: _Без фон

en: _Only color on remote displays
bg: _Само цвят на отдалечен дисплей

en: _Remote:
bg: _Отдалечен:

en: _Scale background image to fit
bg: _Мащабиране на фоновата картинка до изпълване на екрана

en: _Seconds before login:
bg: _Секунди преди влизане в системата:

en: _Timed login username:
bg: Име на потребител при влизане по определено време:

en: _Welcome string:
bg: _Поздравително съобщение:

en: author
bg: автор

en: copyright
bg: авторски права

en: description
    widget
bg: описание
    елемент

en: dummy
bg: глупав

en: Too many users to list here...
bg: Прекалено много потребители...

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or the computer.
bg: Версията на програмата за програмата за посрещане (%s) не съвпада с тази на демона.
    Вероятно току що сте обновили GDM.
    Рестартирайте демона на GDM или рестартирайте компютъра.

en: Reboot
bg: Рестартиране

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or the computer.
bg: Версията на програмата за програмата за посрещане (%s) не съвпада с тази на демона (%s).
    Вероятно току що сте обновили GDM.
    Рестартирайте демона на GDM или рестартирайте компютъра.

en: There was an error loading the theme %s
bg: Грешка при зареждането на темата %s

note: markup
en: The greeter theme is corrupt
bg: Темата за програмата за посрещане е развалена

en: The theme does not contain definition for the username/password entry element.
bg: Темата за входната програма е развалена. Не съдържа дефиниция за елементи за въвеждане на потребителско име/парола.

note: markup
en: There was an error loading the theme, and the default theme could not be loaded. Attempting to start the standard greeter
bg: Появи се грешка при зареждане на темата, а и темата по подразбиране също не може да се зареди. Стартиране на стандартната програма за посрещане.

note: markup
en: The GTK+ greeter could not be started.  This display will abort and you may have to login another way and fix the installation of gdm
bg: Не може да се стартира програмата за посрещане на GTK+. Този дисплей ще прекъсне и ще трябва да влезете в системата по друг начин, за да оправите инсталацията на GDM

en: Last
bg: Последно използван

en: Select a language
bg: Избор на език

en: Select a language for your session to use:
bg: Избиране на език за вашата сесия:

en: Select _Language...
bg: Избор на _език...

en: Select _Session...
bg: Избор на _сесия...

en: Answer questions here and press Enter when done.  For a menu press F10.
bg: Отговорете на тези въпроси и натиснете Enter, когато сте готови. За меню настинете F10.

en: Can't open DefaultImage: %s!
bg: Неуспех при отваряне на изображението по подразбиране: %s!

en: Already logged in
bg: Вече е влязъл

en: Sus_pend
bg: Прис_пиване

note: markup
en: _Reboot
bg: _Рестартиране

en: _XDMCP Chooser
bg: Интерфейс за избор на _XDMCP

en: _Configure
bg: _Настройки

en: You've got capslock on!
bg: Клавишът „CapsLock“ е натиснат!

en: _OK
bg: _Да

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: Choose a Session
bg: Избор на сесия

en: Reboot your computer
bg: Рестартиране на компютъра

en: Choose an Action
bg: Избор на действие

en: Shut _down the computer
bg: _Спиране на компютъра

en: Shut down your computer so that you may turn it off.
bg: Спиране на компютъра, за да го загасите.

en: _Reboot the computer
bg: _Рестартиране на компютъра

en: Sus_pend the computer
bg: Прис_пиване на компютъра

en: Run _XDMCP chooser
bg: Стартирана на програмата за избор чрез XDMCP

en: Confi_gure the login manager
bg: Нас_тройване на програмата за вход

en: Circles
bg: Кръгове

en: Theme with blue circles
bg: Тема със сини кръгове

en: GNOME Art variation of Circles with a Face Browser
bg: Художествена вариация на темата „Кръгове“ с лента за лицата

en: GNOME Artists
bg: Художници на GNOME

en: Happy GNOME with Browser
bg: Щастлив GNOME с браузър

en: GNOME Art variation of Circles
bg: Художествен вариант на „Кръгове“

en: Happy GNOME
bg: Щастлив GNOME

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to (%s)
bg: Грешка при опит за стартиране на (%s),
    което е свързано с (%s)

en: Cannot open gestures file: %s
bg: Файлът с жестовете не може да бъде отворен: %s

en: DMX display to migrate to
bg: Към кой дисплей с DMX да се мигрира

en: DISPLAY
bg: ДИСПЛЕЙ

en: Backend display name
bg: Име на дисплея на заден режим

en: Xauthority file for destination display
bg: Файл за упълномощаване Xauthority за целевия дисплей

en: AUTHFILE
bg: ФАЙЛ_УПЪЛНОМОЩАВАНЕ

en: Xauthority file for backend display
bg: Файл за упълномощаване за дисплея на заден режим

en: Failed to open display "%s"
bg: Невъзможно е да се отвори дисплей „%s“

en: DMX extension not present on "%s"
bg: Разширението DMX липсва на „%s“

en: - migrate a backend display from one DMX display to another
bg: - мигриране на дисплей на заден режим от един дисплей с DMX към друг

en: You must specify a destination DMX display using %s
bg: Трябва да укажете целеви дисплей с DMX като ползвате %s

en: You must specify a backend display by using %s
bg: Трябва да укажете дисплей на заден режим като ползвате %s

en: DMXAddScreen "%s" failed on "%s"
bg: Изпълнението на DMXAddScreen „%s“ бе неуспешно за „%s“

en: gdmaskpass only runs as root
bg: gdmaskpass се изпълнява само като root

en: Authentication failure!
bg: Идентификацията е неуспешна!

en: (memory buffer)
bg: (буфер в паметта)

note: markup
en: Cannot load user interface
bg: Не може да се зареди потребителският интерфейс

en: An error occurred while loading user interface element %s%s from file %s.  Possibly the glade interface description was corrupted.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
bg: Настъпи грешка при зареждане на елемента от потребителския интерфейс %s%s от файла %s. Най-вероятно описанието на интерфейса за glade е невалидно. %s не може да продължи и ще преустанови работа. Трябва да проверите инсталацията на %s или да преинсталирате %s.

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s
bg: Файлът за Glade е невалиден! Уверете се, че правилният файл е инсталиран!
    файл: %s, елемент: %s

en: An error occurred while loading the user interface element %s%s from file %s. CList type widget should have %d column. Possibly the glade interface description was corrupted. %s cannot continue and will exit now. You should check your installation of %s or reinstall %s. | An error occurred while loading the user interface element %s%s from file %s. CList type widget should have %d columns. Possibly the glade interface description was corrupted. %s cannot continue and will exit now. You should check your installation of %s or reinstall %s.
bg[0]: Настъпи грешка при зареждане на елемента от потребителския интерфейс %s%s от файла %s. Графичният обект от тип clist трябва да има %d колона. Най-вероятно описанието на интерфейса за glade е невалидно. %s не може да продължи и ще преустанови работа. Трябва да проверите инсталацията на %s или да преинсталирате %s.
bg[1]: Настъпи грешка при зареждане на елемента от потребителския интерфейс %s%s от файла %s. Графичният обект от тип clist трябва да има %d колони. Най-вероятно описанието на интерфейса за glade е невалидно. %s не може да продължи и ще преустанови работа. Трябва да проверите инсталацията на %s или да преинсталирате %s.

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s expected clist columns: %d
bg: Файлът за glade е невалиден! Проверете дали правилният файл е инсталиран!
    файл: %s, елемент: %s очаква %d колони

en: An error occurred while loading the user interface from file %s.  Possibly the glade interface description was not found.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
bg: Появи се грешка при зареждане на потребителски интерфейс от файла %s. Възможно e описанието на интерфейса за glade да не е намерено. %s не може да продължи и ще преустанови работа. Трябва да проверите инсталацията на %s или да преинсталирате %s.

en: No interface could be loaded. This is BAD! (file: %s)
bg: Интерфейсите не могат да се заредят. Това е ЛОШО! (файл: %s)

en: Too many alias levels for a locale; may indicate a loop
bg: Прекалено много нива на синоними за локал. Вероятно има зацикляне.
