Gtk+ 2.6 - en to bg translation catalogue (523 entries)

en: Failed to open file '%s': %s
bg: Неуспех при отваряне на файла "%s": %s

en: Image file '%s' contains no data
bg: Графичният файл "%s" не съдържа данни

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
bg: Неуспех при зареждане на изображението "%s": неизвестна причина, вероятно повреден файл

en: Failed to load animation '%s': reason not known, probably a corrupt animation file
bg: Неуспех при зареждане на анимацията "%s": неизвестна причина, вероятно повреден анимационен файл

en: Unable to load image-loading module: %s: %s
bg: Модулът за зареждане на изображения: %s: %s, не може да бъде зареден

en: Image-loading module %s does not export the proper interface; perhaps it's from a different GTK version?
bg: Модулът за зареждане на изображения %s не експортира подходящ интерфейс: вероятно е от различна версия на GTK?

en: Image type '%s' is not supported
bg: Типът изображение "%s" не се поддържа

en: Couldn't recognize the image file format for file '%s'
bg: Формата на графичния файл "%s", не може да бъде разпознат

en: Unrecognized image file format
bg: Неразпознаваем графичен формат

en: Failed to load image '%s': %s
bg: Неуспех при зареждане на изображението "%s": %s

en: Error writing to image file: %s
bg: Грешка при записването на изображението:·%s

en: This build of gdk-pixbuf does not support saving the image format: %s
bg: Вграденото в "gdk-pixbuf" не поддържа запазването на графичен формат: %s

en: Insufficient memory to save image to callback
bg: Недостатъчно памет, за да се запази изображението към функцията

en: Failed to open temporary file
bg: Грешка при отварянето на временния файл

en: Failed to read from temporary file
bg: Неуспех при четенето на временния файл

en: Failed to open '%s' for writing: %s
bg: Неуспех при отваряне на "%s" за запис: %s

en: Failed to close '%s' while writing image, all data may not have been saved: %s
bg: Неуспех при затваряне на "%s" по време на запис на изображение, всичките дани могат да не бъдат запазени: %s

en: Insufficient memory to save image into a buffer
bg: Недостатъчно памет за запазването на изображението в буфера

en: Incremental loading of image type '%s' is not supported
bg: Нарастващо зареждане на изображение от типа "%s" не се поддържа

en: Internal error: Image loader module '%s' failed to begin loading an image, but didn't give a reason for the failure
bg: Вътрешна грешка: Модулът за зареждане на картинка '%s' пропадна при зареждане на изображение, но няма причина за това

en: Image header corrupt
bg: Повредена е заглавната част на изображението

en: Image format unknown
bg: Неизвестен формат на изображението

en: Image pixel data corrupt
bg: Повредени данни за "pixel" изображението

en: failed to allocate image buffer of %u byte | failed to allocate image buffer of %u bytes
bg[0]: неуспех при заделяне на буфер за изображението от %u байт
bg[1]: неуспех при заделяне на буфер за изображението от %u байта

en: Unexpected icon chunk in animation
bg: Неочакван откъс в анимация

en: Unsupported animation type
bg: Неподдържан тип анимация

en: Invalid header in animation
bg: Грешна заглавна част в анимация

en: Not enough memory to load animation
bg: Няма достатъчно памет за зареждане на анимацията

en: Malformed chunk in animation
bg: Грешно форматиран откъс от анимацията

en: The ANI image format
bg: Форматът за изображения ANI

en: BMP image has bogus header data
bg: BMP изображението има "фалшива" заглавна част

en: Not enough memory to load bitmap image
bg: Няма достатъчно памет за да зареди "bitmap" изображение

en: BMP image has unsupported header size
bg: BMP изображението има неподдържан размер на заглавната част

en: Topdown BMP images cannot be compressed
bg: Изображения във формат BMP с обратен запис (отгоре-надолу, а не обратно) не могат да бъдат компресирани

en: Couldn't allocate memory for saving BMP file
bg: Няма достатъчно памет за зареждане на файл във формат JPEG

en: Couldn't write to BMP file
bg: Неуспех при запис на файл във формата BMP

en: The BMP image format
bg: Форматът за изображения BMP

en: Failure reading GIF: %s
bg: Неуспех при четене на GIF: %s

en: GIF file was missing some data (perhaps it was truncated somehow?)
bg: GIF файлът има грешни данни (може би е орязан някак си?)

en: Internal error in the GIF loader (%s)
bg: Вътрешна грешка в модула за зареждане на GIF (%s)

en: Stack overflow
bg: Препълване на стека

en: GIF image loader cannot understand this image.
bg: Модулът за зареждане на GIF, не може да разбере тава изображение.

en: Bad code encountered
bg: Срещнат е лош код

en: Circular table entry in GIF file
bg: Кръгов табличен запис в GIF файла

en: Not enough memory to load GIF file
bg: Няма достатъчно памет за зареждане на GIF файла

en: Not enough memory to composite a frame in GIF file
bg: Няма достатъчно памет за създаване на кадър от файла във формат GIF

en: GIF image is corrupt (incorrect LZW compression)
bg: GIF файлът е повреден (грешна LZW компресация)

en: File does not appear to be a GIF file
bg: Файлът не изглежда да е GIF файл

en: Version %s of the GIF file format is not supported
bg: Версията %s на GIF формата на файла не се поддържа

en: GIF image has no global colormap, and a frame inside it has no local colormap.
bg: GIF изображението няма глобална цветна карта, както и рамката вътре в него.

en: GIF image was truncated or incomplete.
bg: GIF изображението е орязано или непълно.

en: The GIF image format
bg: Форматът за изображения GIF

en: Not enough memory to load icon
bg: Няма достатъчно памет за зареждане на иконата

en: Invalid header in icon
bg: Грешна заглавна част в иконата

en: Icon has zero width
bg: Иконата има нулева ширина

en: Icon has zero height
bg: Иконата има нулева височина

en: Compressed icons are not supported
bg: Компресирани икони не се поддържат

en: Unsupported icon type
bg: Неподдържан тип икона

en: Not enough memory to load ICO file
bg: Няма достатъчно памет за зареждане ICO файл

en: Image too large to be saved as ICO
bg: Изображението е твърде голямо, за да бъде запазено в ICO формат

en: Cursor hotspot outside image
bg: Горещата точка на курсора е извън изображението

en: Unsupported depth for ICO file: %d
bg: Неподдържана дълбочина на цвета за файла във формат ICO: %d

en: The ICO image format
bg: Форматът за изображения ICO

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
bg: Грешка при интерпретацията на JPEG файла с изображение (%s)

en: Insufficient memory to load image, try exiting some applications to free memory
bg: Недостатъчно памет за зареждане на изображението, опитайте да спрете някои програми, за да освободите памет.

en: Unsupported JPEG color space (%s)
bg: Неподдържано JPEG цветово пространство (%s)

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
bg: Памет за зареждане на JPEG файла не може да бъде разпределена

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%s' could not be parsed.
bg: JPEG качеството трябва да бъде между 0 и 100; стойност '%s' не може да бъде обработена.

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%d' is not allowed.
bg: JPEG качеството трябва да бъде между 0 и 100; стойност '%d' не е разрешено

en: The JPEG image format
bg: Форматът за изображения JPEG

en: Couldn't allocate memory for header
bg: Не може да бъде разпределена памет за заглавна част

en: Couldn't allocate memory for context buffer
bg: Няма достатъчно памет за контекстния буфер

en: Image has invalid width and/or height
bg: Изображението има нулева височина и/или височина

en: Image has unsupported bpp
bg: Изображението е с неподдържани бита за пискел

en: Image has unsupported number of %d-bit planes
bg: Изображението има непоодържан брой битове на цветовите разнини: %d

en: Couldn't create new pixbuf
bg: Невъзможно е да създаде нов pixbuf

en: Couldn't allocate memory for line data
bg: Няма достатъчно памет за данните за линия

en: Couldn't allocate memory for paletted data
bg: Няма достатъчно памет за данните за цветова палитра

en: Didn't get all lines of PCX image
bg: Не са получени всички линии в изображението PCX

en: No palette found at end of PCX data
bg: Не е открита палитра в края на данните за PCX

en: The PCX image format
bg: Форматът за изображения PCX

en: Bits per channel of PNG image is invalid.
bg: Бита за канал на PNG изображението не е валиден.

en: Transformed PNG has zero width or height.
bg: Трансформираният PNG има нулева ширина или височина.

en: Bits per channel of transformed PNG is not 8.
bg: Бита за канал трансформация на PNG  не е 8.

en: Transformed PNG not RGB or RGBA.
bg: Трансформираният PNG не е RGB или RGBA.

en: Transformed PNG has unsupported number of channels, must be 3 or 4.
bg: Трансформираният PNG има неподържан брой канали, трябва да е 3 или 4.

en: Fatal error in PNG image file: %s
bg: Фатална грешка в PNG файл с изображение: %s

en: Insufficient memory to load PNG file
bg: Недостатъчна памет за зареждане на PNG файл

en: Insufficient memory to store a %ld by %ld image; try exiting some applications to reduce memory usage
bg: Недостатъчна памет за запазване на %ld от %ld изображение; опитайте се да спрете някоя програма, за да освободите памет.

en: Fatal error reading PNG image file
bg: Фатална грешка при четене на PNG графичен файл

en: Fatal error reading PNG image file: %s
bg: Фатална грешка при четене на PNG графичен файл: %s

en: Keys for PNG text chunks must have at least 1 and at most 79 characters.
bg: Ключовете за PNG текст парчетата трябва да имат поне от 1 до 79 символа.

en: Keys for PNG text chunks must be ASCII characters.
bg: Ключовете за PNG текст парчетата трябва да бъдат ASCII символи.

en: PNG compression level must be a value between 0 and 9; value '%s' could not be parsed.
bg: Компресията на PNG трябва да бъде между 0 и 9; стойността "%s" не може да бъде анализирана.

en: PNG compression level must be a value between 0 and 9; value '%d' is not allowed.
bg: Компресията на PNG трябва да бъде между 0 и 9; стойността "%d" не е позволена.

en: Value for PNG text chunk %s cannot be converted to ISO-8859-1 encoding.
bg: Текстът вграден в PNG - %s не може да бъде конвертиран до кодиране ISO-8859-1

en: The PNG image format
bg: Форматът за изображения PNG

en: PNM loader expected to find an integer, but didn't
bg: Модулът за зареждането на PNM очакваше целочислена стойност, но получи друга

en: PNM file has an incorrect initial byte
bg: PNM файлът има некоректен начален байт

en: PNM file is not in a recognized PNM subformat
bg: PNM файлът не е от познатите PNM под формати

en: PNM file has an image width of 0
bg: PNM файлът има изображение с ширина 0

en: PNM file has an image height of 0
bg: PNM файлът има изображение с височина 0

en: Maximum color value in PNM file is 0
bg: Максимална стойност на цвят в PNM файла е 0

en: Maximum color value in PNM file is too large
bg: Максимална стойност на цвят в PNM файла е твърде голяма

en: Cannot handle PNM files with maximum color values greater than 255
bg: Не се поддържат файлове PNM с повчее от 255 цвята

en: Raw PNM image type is invalid
bg: "Суров" PNM тип картинка е невалиден

en: PNM image format is invalid
bg: Форматът на PNM изображението е грешен

en: PNM image loader does not support this PNM subformat
bg: Модулът за зареждане на PNM не подържа този PNM подформат

en: Premature end-of-file encountered
bg: Намерен е ненавременно "край на файл"

en: Raw PNM formats require exactly one whitespace before sample data
bg: Форматът за "суров" PNM изисква точно един интервал преди самите данни

en: Cannot allocate memory for loading PNM image
bg: Недосатъчно памет за зареждане на PNM изображение

en: Insufficient memory to load PNM context struct
bg: Недостатъчно памет за зареждане структурата на контекста за PNM

en: Unexpected end of PNM image data
bg: Неочакван край на данните за PNM изображението

en: Insufficient memory to load PNM file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на PNM файл

en: The PNM/PBM/PGM/PPM image format family
bg: Фамилията формати за изображения PNM/PBG/PGM/PPM

en: RAS image has bogus header data
bg: RAS изображението има "фалшиви" заглавни данни

en: RAS image has unknown type
bg: RAS изображението има неизвестен тип

en: unsupported RAS image variation
bg: неподържана разновидност от тип RAS изображението

en: Not enough memory to load RAS image
bg: Няма достатъчно памет за да зареди RAS изображението

en: The Sun raster image format
bg: Форматът за изображения Sun raster

en: Cannot allocate memory for IOBuffer struct
bg: Няма достатъчно памет за структура на IOBuffer

en: Cannot allocate memory for IOBuffer data
bg: Няма достатъчно памет за данни на IOBuffer

en: Cannot realloc IOBuffer data
bg: Не може да се преразпределят данни в IOBuffer

en: Cannot allocate temporary IOBuffer data
bg: Не може да се преразпределят временни данни в IOBuffer

en: Cannot allocate new pixbuf
bg: Няма достатъчно памет за нов буфер за изображение

en: Cannot allocate colormap structure
bg: Няма достатъчно памет за новa структура за палитра за цветове

en: Cannot allocate colormap entries
bg: Няма достатъчно памет за нов елемент в палитра за цветове

en: Unexpected bitdepth for colormap entries
bg: Неочаквана дълбочина на цвят за елемент от картата на цветовете

en: Cannot allocate TGA header memory
bg: Няма достатъчно памет за заглавната част на формата TGA

en: TGA image has invalid dimensions
bg: TGA изображението има грешни размери

en: TGA image type not supported
bg: Типът изображение TGA не се поддържа

en: Cannot allocate memory for TGA context struct
bg: Няма достатъчно памет за контекстна структура на TGA

en: Excess data in file
bg: Излишък от данни във файл

en: The Targa image format
bg: Форматът за изображения Targa

en: Could not get image width (bad TIFF file)
bg: Не можах да получа ширина на изображението (лош TIFF файл)

en: Could not get image height (bad TIFF file)
bg: Не можах да получа височина на изображението (лош TIFF файл)

en: Width or height of TIFF image is zero
bg: Височината или ширината на TIFF изображението е нулева

en: Dimensions of TIFF image too large
bg: Размерите на TIFF изображението са твърде големи

en: Insufficient memory to open TIFF file
bg: Недостатъчно памет за отваряне на TIFF файл

en: Failed to load RGB data from TIFF file
bg: Неуспех при зареждане на RGB данни от TIFF файл

en: Failed to open TIFF image
bg: Неуспех при отваряне на TIFF изображение

en: TIFFClose operation failed
bg: TIFFClose операцията е неуспешна

en: Failed to load TIFF image
bg: Неуспех при зареждане на TIFF изображението

en: The TIFF image format
bg: Форматът за изображения TIFF

en: Image has zero width
bg: Изображението има нулева ширина

en: Image has zero height
bg: Изображението има нулева височина

en: Not enough memory to load image
bg: Няма достатъчно памет за зареждане на изображението

en: Couldn't save the rest
bg: Останалото не беше запазено

en: The WBMP image format
bg: Форматът за изображения WBMP

en: Invalid XBM file
bg: Грешен XBM файл

en: Insufficient memory to load XBM image file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на XBM графичен файл

en: Failed to write to temporary file when loading XBM image
bg: Неуспех при запис на временния файл при зареждане на XBM изображението

en: The XBM image format
bg: Форматът за изображения XBM

en: No XPM header found
bg: Липсва заглавна XPM част

en: Invalid XPM header
bg: Грешна заглавна част на XPM файл

en: XPM file has image width <= 0
bg: XPM файл има изображение с ширина <= 0

en: XPM file has image height <= 0
bg: XPM файл има изображение с височина <= 0

en: XPM has invalid number of chars per pixel
bg: XPM има грешен брой символи за пиксел

en: XPM file has invalid number of colors
bg: XPM графичен файл има грешен брой цветове

en: Cannot allocate memory for loading XPM image
bg: Няма достатъчно памет за зареждане на XPM изображение

en: Cannot read XPM colormap
bg: Палитрата от цветове за XPM не може да бъде прочетена

en: Failed to write to temporary file when loading XPM image
bg: Неуспех при запис на временен файл когато зареждам XPM изображение

en: The XPM image format
bg: Форматът за изображения XPM

note: Description of --class=CLASS in --help output
en: Program class as used by the window manager
bg: Класът на програмата, който да се използва от мениджъра на прозорци

note: Placeholder in --class=CLASS in --help output
en: CLASS
bg: КЛАС

note: Description of --name=NAME in --help output
en: Program name as used by the window manager
bg: Името на програмата, което да се използва от мениджъра на прозорци

note: Placeholder in --name=NAME in --help output
en: NAME
bg: ИМЕ

note: Description of --display=DISPLAY in --help output
en: X display to use
bg: Кой дисплей на Х да се използва

note: Placeholder in --display=DISPLAY in --help output
en: DISPLAY
bg: ДИСПЛЕЙ

note: Description of --screen=SCREEN in --help output
en: X screen to use
bg: Кой екран на Х да се използва

note: Placeholder in --screen=SCREEN in --help output
en: SCREEN
bg: ЕКРАН

note: Description of --gdk-debug=FLAGS in --help output
en: Gdk debugging flags to set
bg: Кои флагове за изчистване на грешки да бъдат зададени

note: Placeholder in --gdk-debug=FLAGS in --help output Placeholder in --gdk-no-debug=FLAGS in --help output Placeholder in --gtk-debug=FLAGS in --help output Placeholder in --gtk-no-debug=FLAGS in --help output
en: FLAGS
bg: ФЛАГОВЕ

note: Description of --gdk-no-debug=FLAGS in --help output
en: Gdk debugging flags to unset
bg: Кои флагове за изчистване на грешки да не бъдат зададени

en: keyboard label|BackSpace
bg: BackSpace

en: keyboard label|Tab
bg: Tab

en: keyboard label|Return
bg: Return

en: keyboard label|Pause
bg: Pause

en: keyboard label|Scroll_Lock
bg: Scroll Lock

en: keyboard label|Sys_Req
bg: SysRq

en: keyboard label|Escape
bg: Escape

en: keyboard label|Multi_key
bg: Multy key

en: keyboard label|Home
bg: Home

en: keyboard label|Page_Up
bg: Page Up

en: keyboard label|Page_Down
bg: Page Down

en: keyboard label|End
bg: End

en: keyboard label|Begin
bg: Begin

en: keyboard label|Print
bg: Print

en: keyboard label|Insert
bg: Insert

en: keyboard label|Num_Lock
bg: Num Lock

en: keyboard label|KP_Space
bg: KP Space

en: keyboard label|KP_Tab
bg: KP Tab

en: keyboard label|KP_Enter
bg: KP Enter

en: keyboard label|KP_Home
bg: KP Home

en: keyboard label|KP_Left
bg: KP Left

en: keyboard label|KP_Up
bg: KP Up

en: keyboard label|KP_Right
bg: KP Right

en: keyboard label|KP_Down
bg: KP Down

en: keyboard label|KP_Page_Up
bg: KP Page Up

en: keyboard label|KP_Prior
bg: KP Prior

en: keyboard label|KP_Page_Down
bg: KP Page Down

en: keyboard label|KP_Next
bg: KP Next

en: keyboard label|KP_End
bg: KP End

en: keyboard label|KP_Begin
bg: KP Begin

en: keyboard label|KP_Insert
bg: KP Insert

en: keyboard label|KP_Delete
bg: KP Delete

en: keyboard label|Delete
bg: Delete

note: Description of --sync in --help output
en: Don't batch GDI requests
bg: Да не се групират заявките към GDI

note: Description of --no-wintab in --help output
en: Don't use the Wintab API for tablet support
bg: Да не се позва Wintab API за поддръжката на таблети

note: Description of --ignore-wintab in --help output
en: Same as --no-wintab
bg: Същото като --no-wintab

note: Description of --use-wintab in --help output
en: Do use the Wintab API [default]
bg: Да не се позва Wintab API [това е по подразбиране]

note: Description of --max-colors=COLORS in --help output
en: Size of the palette in 8 bit mode
bg: Размер на палитрата при 8 битов режим

note: Placeholder in --max-colors=COLORS in --help output
en: COLORS
bg: ЦВЕТОВЕ

note: Description of --sync in --help output
en: Make X calls synchronous
bg: Заявките към Х да са синхронни

en: License
bg: Лиценз

en: The license of the program
bg: Лицензът на програмата

note: Add the credits button
en: C_redits
bg: _Заслуги

note: Add the license button
en: _License
bg: _Лиценз

en: About %s
bg: Относно %s

en: Credits
bg: Заслуги

en: Written by
bg: Създадено от

en: Documented by
bg: Документиранo от

en: Translated by
bg: Преведено от

en: Artwork by
bg: Художествена изработка

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the shift key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this. * And do not translate the part before the |.
en: keyboard label|Shift
bg: Shift

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the control key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this. * And do not translate the part before the |.
en: keyboard label|Ctrl
bg: Ctrl

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the alt key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this. * And do not translate the part before the |.
en: keyboard label|Alt
bg: Alt

note: do not translate the part before the |
en: keyboard label|Space
bg: Space

note: do not translate the part before the |
en: keyboard label|Backslash
bg: \

note: Translate to calendar:week_start:0 if you want Sunday to be the * first day of the week to calendar:week_start:1 if you want Monday * to be the first day of the week, and so on.
en: calendar:week_start:0
bg: calendar:week_start:1

note: Translators:  This is a text measurement template. * Translate it to the widest year text. * * Don't include the prefix "year measurement template|" * in the translation. * If you don't understand this, leave it as "2000"
en: year measurement template|2000
bg: 2000

note: Translators: This dictates how the year is displayed in * gtkcalendar widget.  See strftime() manual for the format. * Use only ASCII in the translation. * * Also look for the msgid "year measurement template|2000". * Translate that entry to a year with the widest output of this * msgid. * Don't inc
en: calendar year format|%Y
bg: %Y

note: do not translate the part before the |
en: progress bar label|%d %%
bg: %d %%

en: Pick a Color
bg: Избор на цвят

en: Received invalid color data
bg: Получени са невалиднни данни за цвета

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
bg: Предишният избран цвят, за сравнение с цвета, който сте избрали сега. Вие може да изтеглите този цвят върху палитрата или да зададете този цвят като текущ.

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
bg: Цветът, който сте избрали. Вие може да изтеглите този цвят върху палитрата, за да го запазите за бъдеща употреба.

en: _Save color here
bg: _Запазване на цвета тук

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select "Save color here."
bg: Натиснете на този елемент от палитрата, за да го направите текущ цвят. За да смените цвета, изтеглете примерен цвят тук или натиснете десния клавиш и изберете "Запазванене на цвета тук."

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
bg: Изберете цвят, който искате от другия пръстен. Изберете осветеността на този цвят използвайки вътрешен триъгълник.

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
bg: Натиснете върху пипетката, а след това на цвят върху вашият екран за да изберете този цвят.

en: _Hue:
bg: _Нюанс

en: Position on the color wheel.
bg: Позиция върху цветното колело.

en: _Saturation:
bg: _Наситеност:

en: "Deepness" of the color.
bg: "Дълбочина" на цвят.

en: _Value:
bg: _Стойност:

en: Brightness of the color.
bg: Яркост на цвета.

en: _Red:
bg: _Червено:

en: Amount of red light in the color.
bg: Количеството червено в цвета.

en: _Green:
bg: _Залено:

en: Amount of green light in the color.
bg: Количеството зелено в цвета.

en: _Blue:
bg: _Синьо:

en: Amount of blue light in the color.
bg: Количеството светло синьо в цвета.

en: _Opacity:
bg: Н_епрозрачност:

en: Transparency of the color.
bg: Прозрачност на цвята.

en: Color _Name:
bg: Име на _цвят:

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
bg: Вие може да въведете цвят в HTML-стил шестнайсетична стойност, или просто име на цвят.

en: _Palette
bg: _Палитра

en: Color Wheel
bg: Цветна палитра

en: Color Selection
bg: Избор на цвят

en: Select _All
bg: Избиране на _всичко

en: Input _Methods
bg: _Методи за вход

en: _Insert Unicode Control Character
bg: _Вмъкване на уникод контролен символ

en: Invalid filename: %s
bg: Невалидно име на файла: %s

en: Select A File
bg: Избор на файл

en: Home
bg: Домашна папка

en: Desktop
bg: Работно Място

en: (None)
bg: (без)

en: Other...
bg: Друго...

en: Could not retrieve information about the file
bg: Информацията за файла не може да бъде получена

en: Could not add a bookmark
bg: Не може да бъде добавена отметка

en: Could not remove bookmark
bg: Не може да бъде премахната отметка

en: The folder could not be created
bg: Папката не може да бъде създадена

en: The folder could not be created, as a file with the same name already exists.  Try using a different name for the folder, or rename the file first.
bg: Папката не можа да бъде създадена, понеже вече съществува файл със същото име. Опитайте с друго име на папката или преименувайте файла.

en: Invalid file name
bg: Невалидно име на файл

en: The folder contents could not be displayed
bg: Съдържанието на папката не може да бъде показано

en: Could not get information about '%s': %s
bg: Информацията за "%s" не може да бъде получена: %s

en: Add the folder '%s' to the bookmarks
bg: Добавяне на папката "%s" към отметките

en: Add the current folder to the bookmarks
bg: Добавяне на текущата папка към отметките

en: Add the selected folders to the bookmarks
bg: Добавяне на избраните папки към отметките

en: Remove the bookmark '%s'
bg: Премахване на отметката "%s"

en: Could not add a bookmark for '%s' because it is an invalid path name.
bg: Не може да се добави отметка за "%s", понеже това е невалидно име на път.

en: Remove
bg: Премахване

en: Rename...
bg: Преименуване...

en: Shortcuts
bg: Бързи клавиши

en: Folder
bg: Папка

en: _Add
bg: _Добавяне

en: Add the selected folder to the Bookmarks
bg: Добавяне на избраната папка към отметките

en: _Remove
bg: _Премахване

en: Remove the selected bookmark
bg: Изтриване на избраната отметка

en: Could not select file
bg: Не може да бъде избран файл

en: Could not select file '%s' because it is an invalid path name.
bg: Не може да бъде избран файл "%s", понеже това е невалидно име на път.

en: _Add to Bookmarks
bg: _Добавяне към отметките

en: Open _Location
bg: Отваряне на _местоположение

en: Show _Hidden Files
bg: Показване на _скритите файлове

en: Files
bg: Файлове

en: Name
bg: Име

en: Size
bg: Размер

en: Modified
bg: Променян на

en: Select which types of files are shown
bg: Избор на видовете файлове, които се показват

note: Create Folder
en: Create Fo_lder
bg: Създаване на _папка

note: Name entry
en: _Name:
bg: _Име:

en: _Browse for other folders
bg: _Отваряне на други папки

en: Save in _folder:
bg: Запазване в п_апка

en: Create in _folder:
bg: Създаване в _папка:

en: Cannot change to folder because it is not local
bg: Не може да е тази папка, защото тя не е локална

en: Shortcut %s does not exist
bg: Бързият клавиш %s не съществува

en: A file named "%s" already exists.  Do you want to replace it?
bg: Вече съществува файл с име "%s". Искате ли да го замените?

en: The file already exists in "%s".  Replacing it will overwrite its contents.
bg: Вече съществува файл с такова име в "%s". Заменянето му ще презапише съдържанието му.

en: _Replace
bg: _Замяна

en: Could not mount %s
bg: Не може да се монтира "%s"

en: Type name of new folder
bg: Напишете името на новата папка

en: %d byte | %d bytes
bg[0]: %d байт
bg[1]: %d байта

en: %.1f K
bg: %.1f К

en: %.1f M
bg: %.1f М

en: %.1f G
bg: %.1f Г

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Today
bg: Днес

en: Yesterday
bg: Вчера

en: Cannot change folder
bg: Не може да се смени текущата папка

en: The folder you specified is an invalid path.
bg: Посочената папка е невалиден път.

en: Could not build file name from '%s' and '%s'
bg: Не може да се създаде име на файл от "%s" и "%s"

en: Could not select item
bg: Не може да бъде избран елемента

en: Open Location
bg: Отваряне на местоположение

en: Save in Location
bg: Запазване в

en: _Location:
bg: _Местоположение

en: Folders
bg: Папки

en: Fol_ders
bg: Па_пки

en: _Files
bg: _Файлове

en: Folder unreadable: %s
bg: Папката е нечетима: %s

en: The file "%s" resides on another machine (called %s) and may not be available to this program.
    Are you sure that you want to select it?
bg: Файлът "%s" се намира на друга машина (наричана %s) и можеби не е налична за тази програма.
    Сигурен ли сте, че искате да го изберете?

en: _New Folder
bg: _Нова папка

en: De_lete File
bg: Из_триване на файл

en: _Rename File
bg: _Преименуване на файл

en: The folder name "%s" contains symbols that are not allowed in filenames
bg: Името на папката "%s" съдържа символи, които не са позволени в името на файловете

en: Error creating folder "%s": %s
    %s
bg: Грешка при създаването на папка "%s": %s
    %s

en: You probably used symbols not allowed in filenames.
bg: Вие вероятно използвате символи, които не са позволени за името на файл.

en: Error creating folder "%s": %s
bg: Грешка при създаването на папка "%s": %s

en: New Folder
bg: Нова папка

en: _Folder name:
bg: _Име на папката:

en: C_reate
bg: _Създаване

en: The filename "%s" contains symbols that are not allowed in filenames
bg: В името на файла "%s" има символи, които не са позволени за име на файл

en: Error deleting file "%s": %s
    %s
bg: Грешка при изтриването на файла "%s": %s
    %s

en: It probably contains symbols not allowed in filenames.
bg: Вероятно съдържа символи, които не са позволени за име на файл.

en: Error deleting file "%s": %s
bg: Грешка при изтриването на файла "%s": %s

en: Really delete file "%s"?
bg: Действително ли искате файлът "%s" да бъде изтрит?

en: Delete File
bg: Изтриване на Файл

en: The file name "%s" contains symbols that are not allowed in filenames
bg: Името на файлът "%s" съдържа символи, които не са позволени за име на файл

en: Error renaming file to "%s": %s
    %s
bg: Грешка при преименуването на файла в "%s": %s
    %s

en: Error renaming file "%s": %s
    %s
bg: Грешка при преименуването на файла "%s": %s
    %s

en: Error renaming file "%s" to "%s": %s
bg: Грешка при преименуването на файла "%s" в "%s": %s

en: Rename File
bg: Преименуване на файл

en: Rename file "%s" to:
bg: Преименува файла "%s" в:

en: _Rename
bg: _Преименуване

en: _Selection:
bg: _Избор:

en: The filename "%s" couldn't be converted to UTF-8. (try setting the environment variable G_FILENAME_ENCODING): %s
bg: Името на файла "%s" не може да бъде конвертирано към UTF-8 (опитайте се да смените променливата на средата G_BROKEN_ENCODING): %s

en: Invalid UTF-8
bg: Грешен UTF-8

en: Name too long
bg: Името е твърде дълго

en: Couldn't convert filename
bg: Името на файла не може да бъде конвертирано

en: (Empty)
bg: (Празно)

en: Error getting information for '%s': %s
bg: Грешка при получаването на информация за "%s": %s

en: Error creating directory '%s': %s
bg: Грешка при създаването на папка "%s": %s

en: This file system does not support mounting
bg: Тази файлова система не поддържа монтиране

en: File System
bg: Файлова система

en: Could not get a stock icon for %s
bg: Не може да се извлече стандартната икона за %s

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "%s". Please use a different name.
bg: Името "%s" е невалидно защото съдържа знакът "%s".·Моля, използвайте различно име.

en: Bookmark saving failed: %s
bg: Запазването на отметката беше неуспешно: %s

en: '%s' already exists in the bookmarks list
bg: "%s" вече съществува в списъка с отметки

en: '%s' does not exist in the bookmarks list
bg: "%s" не съществува в списъка с отметки

en: Error getting information for '/': %s
bg: Грешка при получаването на информация за "/": %s

en: Network Drive (%s)
bg: Мрежово устройство (%s)

en: Pick a Font
bg: Избор на шрифт

en: Font
bg: Шрифт

note: This is the default text shown in the preview entry, though the user can set it. Remember that some fonts only have capital letters.
en: abcdefghijk ABCDEFGHIJK
bg: абвгде АБВГДЕ abcde ABCDE

en: _Family:
bg: _Фамилия:

en: _Style:
bg: _Стил:

en: Si_ze:
bg: Раз_мер:

note: create the text entry widget
en: _Preview:
bg: _Преглед:

en: Font Selection
bg: Избор на шрифт

en: Gamma
bg: Гама

en: _Gamma value
bg: _Гама стойност

note: Remove this icon source so we don't keep trying to * load it.
en: Error loading icon: %s
bg: Грешка при зареждането на икона: %s

en: Could not find the icon '%s'. The '%s' theme
    was not found either, perhaps you need to install it.
    You can get a copy from:
    	%s
bg: Иконата "%s" не може да бъде намерена. Темата "%s"
    също не беше намеренаwas·not·found·either,·perhaps·you·need·to·install·it.
    You·can·get·a·copy·from:
    	%s

en: Icon '%s' not present in theme
bg: Иконата "%s" не е част от темата

en: Default
bg: Стандартен

en: Input
bg: Вход

en: No extended input devices
bg: Няма разширено входно устройство

en: _Device:
bg: _Устройство:

en: Disabled
bg: Забранено

en: Screen
bg: Екран

en: Window
bg: Прозорец

en: _Mode:
bg: _Режим:

note: The axis listbox
en: _Axes
bg: _Оси

note: Keys listbox
en: _Keys
bg: _Клавиши

en: Pressure
bg: Натиск

en: X Tilt
bg: Наклон по X

en: Y Tilt
bg: Наклон по Y

en: Wheel
bg: Колело

en: none
bg: без

en: (disabled)
bg: (забранен)

en: (unknown)
bg: (неизвестен)

note: and clear button
en: clear
bg: чист

en: Select All
bg: Избиране на всичко

note: Description of --gtk-module=MODULES in --help output
en: Load additional GTK+ modules
bg: Зареждане на допълнителни модули на GTK+

note: Placeholder in --gtk-module=MODULES in --help output
en: MODULES
bg: МОДУЛИ

note: Description of --g-fatal-warnings in --help output
en: Make all warnings fatal
bg: Всички предупреждения да са фатални

note: Description of --gtk-debug=FLAGS in --help output
en: GTK+ debugging flags to set
bg: Кои флагове за изчистване на грешки да бъдат зададени

note: Description of --gtk-no-debug=FLAGS in --help output
en: GTK+ debugging flags to unset
bg: Кои флагове за изчистване на грешки да не бъдат зададени

en: GTK+ Options
bg: Настройки на GTK+

en: Show GTK+ Options
bg: Показване на настройките на GTK+

en: Page %u
bg: Страница %u

en: Group
bg: Група

en: The radio tool button whose group this button belongs to.
bg: Групата радио-бутони, към които принадлежи този.

en: Unable to find include file: "%s"
bg: Файлът за включване: "%s" не може да бъде намерен

en: Unable to locate image file in pixmap_path: "%s"
bg: Не мога да намеря графичен файл в pixmap_path: "%s"

en: Pixmap path element: "%s" must be absolute, %s, line %d
bg: Път на "Pixmap" елемент: "%s" трябва да е абсолютно, %s, ред %d

note: KEEP IN SYNC with gtkiconfactory.c stock icons, when appropriate
en: Information
bg: Информация

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Error
bg: Грешка

en: Question
bg: Въпрос

note: FIXME these need accelerators when appropriate, and * need the mnemonics to be rationalized
en: _About
bg: _Относно

en: _Apply
bg: _Използване

en: _Bold
bg: _Удебелено

en: _Cancel
bg: _Отказване

en: _Clear
bg: _Изчистване

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Convert
bg: Кон_вертиране

en: _Copy
bg: _Копиране

en: Cu_t
bg: От_рязване

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: _Execute
bg: _Изпълняване

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Find
bg: _Търсене

en: Find and _Replace
bg: Търсене и _замяна

en: _Floppy
bg: _Дискета

en: _Fullscreen
bg: _Цял екран

en: _Leave Fullscreen
bg: _Изход от цял екран

note: translators, strip the prefix up to and including the first |
en: Navigation|_Bottom
bg: О_тдолу

note: translators, strip the prefix up to and including the first |
en: Navigation|_First
bg: _Първо

note: translators, strip the prefix up to and including the first |
en: Navigation|_Last
bg: По_следно

note: translators, strip the prefix up to and including the first |
en: Navigation|_Top
bg: _Отгоре

note: translators, strip the prefix up to and including the first |
en: Navigation|_Back
bg: На_зад

note: translators, strip the prefix up to and including the first |
en: Navigation|_Down
bg: На_долу

note: translators, strip the prefix up to and including the first |
en: Navigation|_Forward
bg: Нап_ред

note: translators, strip the prefix up to and including the first |
en: Navigation|_Up
bg: На_горе

en: _Harddisk
bg: _Твърд диск

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Home
bg: _Домашна

en: Increase Indent
bg: Увеличаване на изместването

en: Decrease Indent
bg: Нямаляване на изместването

en: _Index
bg: _Индекс

en: _Information
bg: _Информация

en: _Italic
bg: _Курсив

en: _Jump to
bg: Скок _до

note: translators, strip the prefix up to and including the first |
en: Justify|_Center
bg: _Център

note: translators, strip the prefix up to and including the first |
en: Justify|_Fill
bg: _Двустранно

note: translators, strip the prefix up to and including the first |
en: Justify|_Left
bg: _Ляво

note: translators, strip the prefix up to and including the first |
en: Justify|_Right
bg: _Дясно

note: translators, strip the prefix up to and including the first |
en: Media|_Forward
bg: _Напред

note: translators, strip the prefix up to and including the first |
en: Media|_Next
bg: _Следващ

note: translators, strip the prefix up to and including the first |
en: Media|P_ause
bg: П_ауза

note: translators, strip the prefix up to and including the first |
en: Media|_Play
bg: _Изпълнение

note: translators, strip the prefix up to and including the first |
en: Media|Pre_vious
bg: Пре_дишен

note: translators, strip the prefix up to and including the first |
en: Media|_Record
bg: _Запис

note: translators, strip the prefix up to and including the first |
en: Media|R_ewind
bg: Пр_еврътане

note: translators, strip the prefix up to and including the first |
en: Media|_Stop
bg: _Спиране

en: _Network
bg: _Мрежа

en: _New
bg: _Нов

en: _No
bg: _Не

en: _OK
bg: _Да

en: _Open
bg: _Отваряне

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: _Preferences
bg: _Предпочитания

en: _Print
bg: _Печат

en: Print Pre_view
bg: П_реглед на печата

en: _Properties
bg: _Настройки

en: _Quit
bg: _Напускане

en: _Redo
bg: _Напред

en: _Refresh
bg: _Обновяване

en: _Revert
bg: _Обръщане

en: _Save
bg: _Запазване

en: Save _As
bg: Запазване _като

en: _Color
bg: _Цвят

en: _Font
bg: _Шрифт

en: _Ascending
bg: _Възходящ

en: _Descending
bg: _Низходящ

en: _Spell Check
bg: _Проверка на правописа

en: _Stop
bg: _Спиране

en: _Strikethrough
bg: _Зачертаване

en: _Undelete
bg: Възстановяване на _изтритото

en: _Underline
bg: _Подчертано

en: _Undo
bg: _Назад

en: _Yes
bg: _Да

en: _Normal Size
bg: _Нормален размер

en: Best _Fit
bg: Най-добро _пасване

en: Zoom _In
bg: Увеличаване

en: Zoom _Out
bg: Намаляване

en: LRM _Left-to-right mark
bg: LRM Маркер за _ляво-дясно

en: RLM _Right-to-left mark
bg: RLM Маркер за _дясно-ляво

en: LRE Left-to-right _embedding
bg: LRE ляво-дясно _вмъкване

en: RLE Right-to-left e_mbedding
bg: RLE дясно-ляво в_мъкване

en: LRO Left-to-right _override
bg: LRO ляво-дясно _изключване

en: RLO Right-to-left o_verride
bg: RLO дясно-ляво и_зключване

en: PDF _Pop directional formatting
bg: PDF _Връщане на предишната посока

en: ZWS _Zero width space
bg: ZWS _Интервал с нулева ширина

en: ZWJ Zero width _joiner
bg: ZWJ _Свръзка с нулева ширина

en: ZWNJ Zero width _non-joiner
bg: ZWNJ _Развръзка с нулева ширина

en: Unable to locate theme engine in module_path: "%s",
bg: Не мога да намеря тема в пътя с модули: "%s",

en: --- No Tip ---
bg: --- Няма Подсещане ---

en: Unknown attribute '%s' on line %d char %d
bg: Непознат атрибут "%s" на ред %d, символ %d

en: Unexpected start tag '%s' on line %d char %d
bg: Неочакван начален етикет "%s" на ред %d, символ %d

en: Unexpected character data on line %d char %d
bg: Неочаквани символни данни на ред %d, символ %d"

en: Empty
bg: Празно

note: ID
en: Amharic (EZ+)
bg: Амхарик (EZ+)

note: ID
en: Cedilla
bg: Седила

note: ID
en: Cyrillic (Transliterated)
bg: Кирилица (транслитерация)

note: ID
en: Inuktitut (Transliterated)
bg: Ескимоски (транслитерация)

note: ID
en: Thai (Broken)
bg: Тайванска (не работи)

note: ID
en: Tigrigna-Eritrean (EZ+)
bg: Тигрина-Еритрея (EZ+)

note: ID
en: Tigrigna-Ethiopian (EZ+)
bg: Тигрина-Етиопски (EZ+)

note: ID
en: Vietnamese (VIQR)
bg: Виетнамска (VIQR)

note: ID
en: X Input Method
bg: Метод за въвеждане към X

en: Could not get information for file '%s': %s
bg: Не може да бъде взета информация за файла '%s': %s
