Balsa 1.1.x - en to bg translation catalogue (889 entries)

en: Cannot read from address book
bg: Адресникът не може да бъде прочетен

en: Cannot write to address book
bg: Грешка при опит за запис в адресника

en: Cannot connect to server
bg: Грешка при свързване със сървъра

en: Cannot search in the address book
bg: Адресникът не може да бъде претърсен

en: Cannot find address in address book
bg: Адресът не е открит в адресника

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: _Displayed Name:
bg: _Показване като:

en: _First Name:
bg: _Малко име:

en: _Last Name:
bg: _Фамилно име:

en: _Nickname:
bg: _Псевдоним:

en: O_rganization:
bg: Ор_ганизация:

en: _Email Address:
bg: Е-поща:

en: (No subject)
bg: (без "относно")

en: Open with %s
bg: Отваряне с %s

en: Unable to allocate memory
bg: Не може да бъде заделена памет

en: Error in regular expression syntax
bg: Грешка в синтаксиса на регулярния израз

en: Invalid filter: %s
bg: Неправилен филтър: %s

en: Error when moving messages: %s
bg: Грешка при преместване на писмата: %s

en: %s: signing failed: %s
bg: %s: подписването е неуспешно: %s

en: %s: signature verification failed: %s
bg: %s: проверката на подписа е неуспешна: %s

en: %s: signing and encryption failed: %s
bg: %s: подписването и шифрирането са неуспешни: %s

en: %s: encryption failed: %s
bg: %s: грешка при шифрирането: %s

en: New Identity
bg: Нова самоличност

en: Current
bg: Текущата

en: Default
bg: По подразбиране

en: _Identity Name:
bg: _Име за самоличността:

en: _Full Name:
bg: _Пълно име:

en: _Mailing Address:
bg: _Е-поща:

en: Reply _To:
bg: Отговор _на:

en: _Bcc:
bg: _Скрито копие

en: Reply _String:
bg: Представка при _отговаряне:

en: F_orward String:
bg: Представка при _препращане:

en: SMT_P Server
bg: SMT_P сървър

en: Signature _Path:
bg: _Път до подписа:

en: _Execute Signature
bg: Изпълняване про_грама за текстов подпис

en: Incl_ude Signature
bg: Включване на _текстов подпис

en: Include Signature When For_warding
bg: Добавяне на текстов подпис при преп_ращане

en: Include Signature When Rep_lying
bg: Добавяне на текстов подпис при _отговаряне

en: _Add Signature Separator
bg: _Добавяне на разделител за подписа

en: sign messages by default
bg: подписване на писмата по подразбиране

en: encrypt messages by default
bg: шифриране на писмата по подразбиране

en: default protocol
bg: протокол по подразбиране

en: Error: The identity does not have a name
bg: Грешка: Самоличността няма име

en: Error: An identity with that name already exists
bg: Грешка: Самоличност с такова име вече съществува

en: Do you really want to delete the selected identity?
bg: Наистина ли искате да изтриете избраната самоличност?

en: Manage Identities
bg: Управление на самоличностите

en: GnuPG MIME mode
bg: GnuPG с използване на MIME

en: GnuPG OpenPGP mode
bg: GnuPG с използване на OpenPGP

en: GpgSM S/MIME mode
bg: GspSM с използване на S/MIME

en: Cannot connect to the server: %s
bg: Грешка при свързване със сървъра: %s

en: Cannot connect to the server
bg: Грешка при свързване със сървъра

en: Your Balsa configuration is now stored in "~/.balsa/config".
bg: Настройките ви за Balsa вече се съдържат в "~/.balsa/config".

en: Invalid date
bg: Грешна дата

en: 
    <b>This certificate was issued by:</b>
bg: 
    <b>Този сертификат е издаден от:</b>

en: <b>This certificate is valid</b>
    from %s
    to %s
    <b>Fingerprint:</b> %s
bg: <b>Този сертификат е валиден</b>
    от %s
    до %s
    <b>Отпечатък:</b> %s

en: SSL/TLS certificate
bg: SSL/TLS сертификат

en: Cannot load mailbox %s
bg: Кутията %s не може да бъде заредена

en: No such mailbox type: %s
bg: Няма такъв вид пощенска кутия: %s

en: Bad local mailbox path "%s"
bg: Грешен път до локалната пощенската кутия "%s"

en: IMAP server has shut the connection: %s Reconnecting...
bg: IMAP сървърът прекъсна връзката: %s Повторно свързване...

en: Open of %s failed. Errno = %d,
bg: Грешка при отварянето на %s. Номер на грешката - %d,

en: Failed to sync mailbox "%s"
bg: Грешка при синхронизиране на кутията "%s"

en: Could not remove contents of %s:
    %s
bg: Не може да бъде изтрито съдържанието на %s:
    %s

en: Mailbox does not exist.
bg: Пощенската кутия не съществува.

en: Cannot read message
bg: Писмото не може да бъде прочетено

en: Cannot open mailbox.
bg: Кутията не може да бъде отворена.

en: Mailbox is not in mbox format.
bg: Пощенската кутия не е във формат mbox.

en: Cannot lock mailbox.
bg: Кутията не може да бъде заключена.

en: %s: %s is not in mbox format.
bg: %s: %s не е във формат mbox.

en: Cannot create message
bg: Писмото не може да бъде създадено

en: Retrieving Message %d of %d
bg: Получаване на писма: %d от общо %d

en: Received %ld kB of %ld
bg: Получени %ld kB от общо %ld

en: POP3 mailbox %s temp mailbox error:
bg: Временна грешка в POP3 кутията %s:

en: POP3 error: %s.
bg: POP3 грешка: %s.

en: west european
bg: западноевропейска

en: east european
bg: източноевропейска

en: south european
bg: южноевропейска

en: north european
bg: северноевропейска

en: cyrillic
bg: кирилица

en: arabic
bg: арабска

en: greek
bg: гръцка

en: hebrew
bg: иврит

en: turkish
bg: турска

en: nordic
bg: скандинавска

en: thai
bg: тайландска

en: baltic
bg: балтийска

en: celtic
bg: келтска

en: west europe (euro)
bg: западноевропейска (евро)

en: russian
bg: руска

en: ukranian
bg: украинска

en: japanese
bg: японска

en: korean
bg: корейска

en: Gpgme has been compiled without support for protocol %s.
bg: Gpgme е компилирана без поддръжка на протокола %s.

en: Crypto engine %s is not installed properly.
bg: Шифриращата програма %s не е инсталирана правилно.

en: Crypto engine %s version %s is installed, but at least version %s is required.
bg: Шифрираща програма %s версия %s е инсталирана, но е нужна поне версия %s.

en: Enter passphrase to unlock the secret key for signing
bg: Въведете парола за отключване на частния ключ за подписване

en: signing failed
bg: неуспешно подписване

en: encryption failed
bg: неуспешно шифриране

en: signature verification failed
bg: неуспешна проверка на подписа

en: Enter passphrase to decrypt message
bg: Въведете парола за разшифриране на писмото

en: decryption failed
bg: неуспешно разшифриране

en: signing and encryption failed
bg: неуспешно подписване и шифриране

en: signing failed: %s
bg: грешка при подписването: %s

en: encryption failed: %s
bg: неуспешно шифриране: %s

en: decryption and signature verification failed
bg: неуспешно разшифриране и проверка на подписите

en: The signature is valid.
bg: Подписът е валиден.

en: The signature is valid but expired.
bg: Подписът е валиден, но е изтекъл.

en: The signature is valid but the key used to verify the signature has expired.
bg: Подписът е валиден, но ключът, използван за проверката му е идтекъл.

en: The signature is valid but the key used to verify the signature has been revoked.
bg: Подписът е валиден, но ключът, използван за проверката му е бил отменен.

en: The signature is invalid.
bg: Подписът не е валиден.

en: The signature could not be verified due to a missing key.
bg: Подписът не може да бъде проверен поради липсващ ключ.

en: This part is not a real PGP signature.
bg: Тази част не е истински PGP подпис.

en: PGP signature:
bg: PGP подпис:

en: S/MIME signature:
bg: S/MIME подпис:

en: (unknown protocol)
bg: (неизвестен протокол)

en: 
    Signed by: %s
bg: 
    Подписано от: %s

en: 
    Signed on: %s
bg: 
    Подписано на: %s

en: 
    Key fingerprint: %s
bg: 
    Отпечатък на ключа: %s

en: 
    Issuer name: %s
bg: 
    Име на издателя: %s

en: never
bg: никога

en: Validity
bg: Валидност

note: FIXME: create dialog according to the Gnome HIG
en: Select key
bg: Избор на ключ

en: Try again later.
bg: Опитайте отново по-късно.

en: Sending Mail...
bg: Изпращане на пощата...

en: _Hide
bg: _Скриване

en: From:
bg: От:

en: From
bg: От

en: To:
bg: До:

en: To
bg: До

en: SMTP server refused connection.
    Check your internet connection.
bg: SMTP сървърът отказа свързването.
    Моля проверете връзката си с Интернет.

en: SMTP server cannot be reached.
    Check your internet connection.
bg: SMTP сървърът не може да бъде достигнат.
    Моля проверете връзката си с Интернет.

en: Never
bg: Никога

en: If Possible
bg: Ако е възможно

en: Required
bg: Задължително

en: SMTP Server
bg: SMTP сървър

en: _Descriptive Name
bg: _Описателно име

en: _Server
bg: _Сървър

en: _User Name
bg: _Потребителско име

en: _Pass Phrase
bg: _Парола

en: Use _TLS
bg: Използване на _TLS

en: C_ertificate Pass Phrase
bg: Парола на сер_тификата

note: Items
en: _Close
bg: _Затваряне

en: Close the window
bg: Затваряне на прозореца

en: _Select Text
bg: _Избиране на текста

en: Select entire mail
bg: Избиране на целия текст на писмто

en: Mailbox closed
bg: Пощенската кутия е затворена

en: Message Source
bg: Източник на пис

en: _Yes
bg: _Да

en: _No
bg: _Не

en: Default Client
bg: Клиент по подразбиране

en: _Inbox:
bg: _Входящи:

en: _Outbox:
bg: _Изходящи:

en: _Sentbox:
bg: _Изпратени:

en: _Draftbox:
bg: _Чернови:

en: _Trash:
bg: _Кошче:

en: The mailbox "%s" does not appear to be valid.
bg: Изглежда пощенската кутия "%s" не е валидна.

en: Please verify the locations of your default mail files.
    These will be created if necessary.
bg: Проверете местоположението на стандартните ви пощенски файлове.
    Те ще бъдат създадени, ако е необходимо.

en: Mail Files
bg: Пощенски файлове

en: Problem Creating Mailboxes
    %s
bg: Проблем при създаването на пощенски кутии
    %s

en: You've successfully set up Balsa. Have fun!
       -- The Balsa development team
bg: Вие успешно настроихте Balsa. Забавлявайте се!
       -- Екип по разработка на Balsa

en: All Done!
bg: Готово!

en: GnomeCard Address Book
bg: GnomeCard адресник

en: Address Book
bg: Адресник

en: Name of mail server for incoming _mail:
bg: Име на сървър за _входяща поща:

en: _Type of mail server:
bg: _Вид на пощенския сървър:

en: Your _password:
bg: Вашата _парола:

en: _SMTP Server:
bg: _SMTP сървър:

en: _Remember your password:
bg: _Запомняне на паролата ви:

en: _Local mail directory:
bg: _Локална директория за поща:

en: User Settings
bg: Настройки на потребителя

en: Local Mail Problem
    %s
bg: Проблем с локалната поща
    %s

en: Welcome to Balsa!
bg: Добре дошли в Balsa!

en: This will exit Balsa.
    Do you really want to do this?
bg: Така ще излезете от Balsa.
    Наистина ли искате да излезете?

en: Error loading %s: %s
bg: Грешка при зареждане на %s: %s

en: Configure Balsa
bg: Настройки на Balsa

en: Balsa E-mail reader
bg: Четец на е-поща Balsa

en: New mail notification
bg: Известяване за нова поща

en: VCard Address Book (GnomeCard)
bg: VCard адресник (GnomeCard)

en: LDIF Address Book
bg: LDIF адресник

en: LDAP Address Book
bg: LDAP адресник

en: GPE Address Book
bg: GPE адресник

en: Name
bg: Име

en: F_ilter:
bg: Фил_тър:

en: E-Mail Address
bg: Е-поща

note: Entry widget for finding an address
en: _Search for Name:
bg: _Търсене за име:

en: _Re-Import
bg: _Повторно внасяне

note: mode switching stuff
en: Treat multiple addresses as:
bg: Приемане на различните адреси с еднакво име за:

en: alternative addresses for the same person
bg: различни адреси на един и същи човек

en: a distribution list
bg: пощенски списък

en: Error opening address book '%s':
    %s
bg: Грешка при отваряне на адресника "%s":
    %s

en: Modify Address Book
bg: Промяна на адресника

en: Add Address Book
bg: Добавяне на адресник

note: mailbox name may be NULL
en: A_ddress Book Name
bg: Име на _адресник

en: _Password
bg: _Парола

en: The address book file path "%s" is not correct. %s
bg: Пътят до адресника "%s" не е правилен. %s

en: The path "%s" is not correct. %s
bg: Пътят "%s" не е правилен. %s

en: Do you want to correct the path?
bg: Искате ли да поправите пътя?

en: Opening remote mailbox %s.
    The _password for %s@%s:
bg: Отваряне на отдалечената пощенска кутия %s.
    _Парола за %s@%s:

en: Mailbox _password for %s@%s:
bg: Парола за _кутия на %s@%s:

en: Password needed
bg: Нужна е парола

en: _Remember password
bg: _Запомняне на паролата

en: Subject
bg: Относно

en: Date
bg: Дата

en: Size
bg: Размер

en: Opening mailbox %s. Please wait...
bg: Отваряне на пощенската кутия %s. Моля изчакайте...

en: Move to Trash failed: %s
bg: Грешка при преместване в кошчето: %s

note: R
en: _Reply...
bg: _Отговор...

en: Reply To _All...
bg: Отговор на _всички...

en: Reply To _Group...
bg: Отговор на _група...

en: _Forward Attached...
bg: _Препращане като прикрепка...

en: Forward _Inline...
bg: Препращане като _текст...

en: _Store Address...
bg: _Запазване на адреса...

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: _Undelete
bg: _Възстановяване

en: Move To _Trash
bg: Преместване в _кошчето

en: T_oggle
bg: Превключване

en: _Flagged
bg: _Отбелязани

en: _Unread
bg: _Непрочетени

en: _Move to
bg: _Преместване в

en: _View Source
bg: _Преглед на кода

en: Moved to "%s".
bg: Преместено в "%s".

en: Mailbox
bg: Кутия

en: _Other...
bg: _Друго...

en: Choose destination folder
bg: Изберете папка

en: Other...
bg: Друго...

note: xgettext: this is the second part of the message * "Shown mailbox: %s with %d messages, %ld new".
en: %ld new | %ld new
bg[0]: %ld нови
bg[1]: %ld нови

en: Check cryptographic signature
bg: Проверка на електронния подпис

en: Content
bg: Съдържание

en: Message parts
bg: Части на писмото

en: Save selected as...
bg: Запазване на избраните като...

en: Save selected to folder...
bg: Запазване на избраните в папка...

en: (No sender)
bg: (без подател)

en: mixed parts
bg: различни части

en: alternative parts
bg: алтернативни части

en: signed parts
bg: подписани части

en: encrypted parts
bg: шифрирани части

en: rfc822 message
bg: rfc822 писмо

en: "%s" parts
bg: "%s" части

en: complete message
bg: цялото писмо

en: part %s: %s (file %s)
bg: част %s: %s (файл %s)

en: part %s: %s
bg: част %s: %s

en: encrypted:
bg: шифрирано:

en: Save...
bg: Запазване...

en: The sender of this mail, %s, requested 
    a Message Disposition Notification(MDN) to be returned to `%s'.
    Do you want to send this notification?
bg: Подателят на това писмо, %s, иска 
    потвърждение за получаването му (MDN) да бъде върнато на `%s'.
    Искате ли да изпратите такова потвърждение?

en: Reply to MDN?
bg: Да се изпрати ли потвърждение за получаването?

en: Detected a good signature
bg: Открит е правилен подпис

en: Detected a good signature with insufficient validity
bg: Открит е правилен подпис с недостатъчна валидност

en: Detected a good signature with insufficient validity/trust
bg: Открит е правилен подпис с недостатъчна валидност и довереност

en: Checking the signature of the message sent by %s with subject "%s" returned:
    %s
bg: Проверката на подписа на писмото, изпратено от %s с тема "%s" върна:
    %s

en: One of the specified fields contains:
bg: Едно от указаните полета съдържа:

en: None of the specified fields contains:
bg: Никое от указаните полета не съдържа:

en: None of the regular expressions matches
bg: Никой от регулярните изрази не съвпада

en: Match when date is in the interval:
bg: Съвпадение при дата в интервала:

en: Match when date is outside the interval:
bg: Съвпадение при дата извън интервала:

en: You must specify at least one field for matching
bg: Трябва д азададете поне едно поле за търсене на съвпадения

en: You must provide at least one regular expression
bg: Трябва да зададете поне един регулярен израз

en: _All
bg: _Всички

en: _Body
bg: _Тяло

note: To:
en: _To:
bg: _До:

en: _From:
bg: _От:

en: _Subject
bg: _Относно

en: _Cc:
bg: _Копие:

en: _User header:
bg: _Потребителска заглавка:

en: Unread
bg: Непрочетени

en: Deleted
bg: Изтрити

en: Replied
bg: Отговорени

en: Flagged
bg: Отбелязано

en: Contain/Does _Not Contain
bg: Съдържа / _Не съдържа

note: Right/Add button
en: A_dd
bg: До_бавяне

note: Left/Remove button
en: _Remove
bg: _Премахване

en: Inside/outside the date interval
bg: В / извън отрязъка от време

en: Search T_ype:
bg: _Вид търсене:

en: Edit condition for filter:
bg: Редактиране условието на филтър:

en: New filter
bg: Нов филтър

en: Filter "%s" already exists.
bg: Филтър "%s" вече съществува.

en: Filter must have conditions.
bg: Филтърът трябва да съдържа условия.

en: (Example: write December 31, 2000, as %s)
bg: (Пример: напишете 31 декември 2000г. като %s)

en: Simple
bg: Просто

en: Regular Expression
bg: Регулярен израз

en: Date interval
bg: Отрязък от време

en: Move to folder:
bg: Преместване в папка:

en: Print on printer:
bg: Печат към принтер:

en: Run program:
bg: Изпълнение на програма:

en: Send to Trash
bg: Преместване в кошчето

en: OR
bg: ИЛИ

en: AND
bg: И

note: new button #define MENU_FILE_NEW_POS 0
en: _New
bg: _Създаване

note: The name entry
en: _Filter name:
bg: _Име на филтъра:

note: The filter op-code : "OR" or "AND" all the conditions
en: Operation between conditions
bg: Логическо действие между условията

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: Ne_w
bg: Но_в

note: The notification area
en: Notification:
bg: Уведомяване:

note: Notification buttons
en: Play sound:
bg: Със звук:

en: Use Sound...
bg: Изполване на звук...

en: Popup text:
bg: С текст:

note: The action area
en: Action to perform:
bg: Действие за извършване:

en: Match
bg: Съвпадение

en: Action
bg: Действие

en: Revert
bg: Възстановяване

en: Balsa Filters
bg: Филтри на Balsa

en: Filter "%s" has no condition.
bg: Филтърът "%s" няма условие.

en: Balsa Filters Export
bg: Изнасяне на филтри на Balsa

en: Error when applying filters
bg: Грешка при прилагане на филтри

en: Balsa Filters of Mailbox:
bg: Филтри на Balsa за кутията

en: On reception
bg: При получаване

en: On exit
bg: При излизане

note: up button
en: _Up
bg: На_горе

note: down button
en: Do_wn
bg: На_долу

en: Remote IMAP folder
bg: Отдалечена IMAP папка

note: must NOT be modal
en: _Update
bg: _Обновяване

en: C_reate
bg: Съз_даване

en: _Basic
bg: _Основни

en: _Advanced
bg: _Допълнителни

note: INPUT FIELD CREATION
en: Descriptive _Name:
bg: Описателно _име:

note: pop server imap server
en: _Server:
bg: _Сървър:

note: username
en: Use_r name:
bg: Потребителско _име:

en: _Password:
bg: _Парола:

en: Subscribed _folders only
bg: _Само записаните папки

en: Pr_efix
bg: _Представка

en: Select parent folder
bg: Избор на родителска папака

en: Rename INBOX
bg: Преименуване на папката с входящи

en: Cancel
bg: Отказ

en: Folder rename failed. Reason: %s
bg: Грешка при преименуването на папката. Причина: %s

en: Folder creation failed. Reason: %s
bg: Грешка при създаването на папката. Причина: %s

en: An IMAP folder that is not a mailbox
    has no properties that can be changed.
bg: IMAP папка, която не е пощенска кутия
    няма настройки за променяне.

en: Remote IMAP subfolder
bg: Отдалечена IMAP подпапка

en: _Create
bg: _Създаване

en: Rename or move subfolder
bg: Преименуване или преместване на подпапка

en: Create subfolder
bg: Създаване на подпапка

note: INPUT FIELD CREATION
en: _Folder name:
bg: Име на _папката:

en: _Subfolder of:
bg: _Подпапка на:

en: This folder is not stored in configuration. I do not yet know how to remove it from remote server.
bg: Тази папка не е запазена в настройките. Все още няма възможност такава папка да бъде премахвана от отдалечен сървър.

en: This will remove the folder "%s" from the list.
    You may use "New IMAP Folder" later to add this folder again.
bg: Така ще премахнете папката %s от списъка.
    Може да използвате "Създаване на нова отдалечена IMAP папка" по-късно, за да добавите папката отново.

en: Information - Balsa
bg: Съобщение на Balsa

en: WARNING:
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ:

en: ERROR:
bg: ГРЕШКА:

en: Use _SSL
bg: Използване на _SSL

en: No mailbox selected.
bg: Няма избрана пощенска кутия.

en: Mailbox "%s" is used by Balsa and I cannot remove it.
    If you really want to remove it, assign its function
    to some other mailbox.
bg: Пощенската кутия "%s" се използва от Balsa и не може да се премахне.
    Ако наистина искате да я премахнете, задайте функцията й на друга папка.

en: This will remove the mailbox "%s" from the list of mailboxes.  You may also delete the disk file or files associated with this mailbox.
    If you do not remove the file on disk you may "Add  Mailbox" to access the mailbox again.
    What would you like to do?
bg: Така ще премахнете пощенската кутия "%s" от списъка с пощенски кутии.  Също можете да изтриете файла/файловете, свързани с тази кутия.
    Ако не премахнете файла от диска, при следващо добавяне на кутията ще можете да я достъпвате отново.
    Какво желаете да напрвите?

en: Remove from _list
bg: Премахване от _списъка

en: Remove from list and _disk
bg: Премахване от списъка и _диска

en: _Remove from server
bg: _Премахване от сървъра

en: This will remove the mailbox "%s" from the list of mailboxes.
    You may use "Add Mailbox" later to access this mailbox again.
    What would you like to do?
bg: Така ще премахнете пощенската кутия %s от списъка с пощенски кутии
    Може да я добавите по-късно, за да я достъпвате отново
    Какво искате да направите?

en: _Remove from list
bg: _Премахване от списъка

en: Folder deletion failed. Reason: %s
bg: Грешка при изтриването на папката. Причина: %s

en: _Add
bg: _Добавяне

en: Rename of %s to %s failed:
    %s
bg: Грешка при преименуването на %s в %s:
    %s

note: mailbox name
en: Mailbox _Name:
bg: Име на _кутията:

en: Local Mailbox Configurator
bg: Настройки на локалната пощенска кутия

en: Remote Mailbox Configurator
bg: Настройки на отдалечена пощенска кутия

note: password field
en: Pass_word:
bg: Па_рола:

en: _Delete messages from server after download
bg: _Изтриване на писмата от сървъра след изтеглянето им

note: username
en: _Username:
bg: _Потребителско име:

en: _Remember Password
bg: _Запомняне на паролата

en: F_older Path:
bg: П_ът до папката:

en: Identity:
bg: Самоличност:

en: Show address:
bg: Показване на адрес:

en: _From
bg: _От

en: _To
bg: _До

en: Always
bg: Винаги

en: Scanning of %s failed: %s
bg: Претърсването на %s е неуспешно: %s

en: Scanning %s. Please wait...
bg: Претърсване на %s. Изчакайте...

en: Local _mbox mailbox...
bg: Локална кутия _mbox...

en: Local Mail_dir mailbox...
bg: Локална кутия Mail_dir...

en: Local M_H mailbox...
bg: Локална кутия M_H...

en: Remote _IMAP mailbox...
bg: Отдалечена _IMAP кутия...

en: Remote IMAP _folder...
bg: Отдалечена IMAP _папка...

en: Remote IMAP _subfolder...
bg: Отдалечена IMAP по_дпапка...

note: clicked on the empty space
en: _Rescan
bg: _Презареждане

en: _Properties...
bg: _Настройки...

en: _Open
bg: _Отваряне

en: _Subscribe
bg: _Записване

en: _Unsubscribe
bg: _Отписване

en: Mark as _Inbox
bg: Използване за _входящи

en: _Mark as Sentbox
bg: Използване за из_пратени

en: Mark as _Trash
bg: Използване за _кошче

en: Mark as D_raftbox
bg: Използване за _чернови

en: _Edit/Apply filters
bg: _Редактиране и прилагане на филтри

en: The path "%s" does not lead to a mailbox.
bg: Пътят "%s" не води до пощенска кутия.

en: Local mailbox %s loaded as: %s
bg: Локалната кутия %s е заредена като: %s

en: Local folder %s
bg: Локална папка %s

en: _Deleted
bg: _Изтрити

en: Un_Deleted
bg: _Възстановени

en: _Read
bg: _Прочетени

en: Un_read
bg: Не_прочетени

en: Un_flagged
bg: Не_отбелязани

en: _Answered
bg: _Отговорени

en: Un_answered
bg: _Неотговорени

en: _No Headers
bg: _Без заглавки

en: Display no headers
bg: Без показване на заглавки

en: S_elected Headers
bg: Из_брани заглавки

en: Display selected headers
bg: Показване на избрани заглавки

en: All _Headers
bg: Всички _заглавки

en: Display all headers
bg: Показване на всички заглавки

en: Toggle flagged
bg: Превключване на състоянието "отбелязани"

en: Toggle deleted flag
bg: Превключване на състоянието "изтрито"

en: Toggle New
bg: Превключване на "ново"

en: Toggle Answered
bg: Превключване на състоянието "отговорено"

en: _Message...
bg: _Писмо...

en: Compose a new message
bg: Писане на ново писмо

note: We could use GNOMEUIINFO_INCLUDE but it appends the menu instead of including at specified position
en: Local mbox mailbox...
bg: Локална кутия mbox...

en: Add a new mbox style mailbox
bg: Добавяне на нова mbox кутия

en: Local Maildir mailbox...
bg: Локална кутия Maildir...

en: Add a new Maildir style mailbox
bg: Добавяне на нова Maildir кутия

en: Local MH mailbox...
bg: Локална кутия MH...

en: Add a new MH style mailbox
bg: Добавяне на нова MH кутия

en: Remote IMAP mailbox...
bg: Отдалечена IMAP кутия...

en: Add a new IMAP mailbox
bg: Добавяне на нова IMAP кутия

en: Remote IMAP folder...
bg: Отдалечена IMAP папка...

en: Add a new IMAP folder
bg: Добавяне на нова IMAP папка

en: Remote IMAP subfolder...
bg: Отдалечена IMAP подпапка...

en: Add a new IMAP subfolder
bg: Добавяне на нова IMAP подпапка

en: _Continue
bg: _Продължаване на писмо

en: Continue editing current message
bg: Продължаване писането на последното писмо

note: Ctrl-M
en: _Get New Mail
bg: _Проверка за нова поща

en: Fetch new incoming mail
bg: Проверка за нова входяща поща

note: Ctrl-S
en: _Send Queued Mail
bg: _Изпращане на чакащите

en: Send messages from the outbox
bg: Изпращане на чакащите в опашката писма

note: Ctrl-B
en: Send and _Receive Mail
bg: _Изпращане и проверка

en: Send and Receive messages
bg: Изпращане на чакащите и проверка за нови писма

en: _Print...
bg: _Печат...

en: Print current message
bg: Отпечатване на текущото писмо

en: _Address Book...
bg: _Адресник...

en: Open the address book
bg: Отваряне на адресника

en: F_ilters...
bg: Ф_илтри...

en: Manage filters
bg: Управление на филтрите

en: _Export Filters
bg: _Изнасяне на филтите

en: _Flat index
bg: _Плосък списък

en: No threading at all
bg: Без подреждане в нишки

en: Si_mple threading
bg: _Просто групиране

en: Simple threading algorithm
bg: Прост алгоритъм за разделяне на нишки

en: _JWZ threading
bg: _JWZ групиране

en: _Show Mailbox Tree
bg: _Показване дървото на пощенските кутии

en: Toggle display of mailbox and folder tree
bg: Превлкючване показването на пощенските кутии и йерархията им

en: Show Mailbox _Tabs
bg: Показване _листовете с пощенски кутии

en: Toggle display of mailbox notebook tabs
bg: Превключване показването на ивицата с листчета на кутиите

en: _Wrap
bg: _Подравняване

en: Wrap message lines
bg: Подравняване на редовете

en: E_xpand All
bg: Раз_гъване на всички

en: Expand all threads
bg: Разгъване на всички нишки

en: _Collapse All
bg: _Свиване на всички

en: Collapse all expanded threads
bg: Свиване на всички нишки

en: Zoom _In
bg: Увеличаване

en: Zoom _Out
bg: Намаляване

en: Decrease magnification
bg: Намаляване на увеличението

note: To warn msgfmt that the % sign isn't a format specifier: To warn msgfmt that the % sign isn't a * format specifier:
en: Zoom _100%
bg: Увеличение 100%

en: No magnification
bg: Без увеличение

en: Reply to the current message
bg: Отговаряне на текущото писмо

note: A
en: Reply to _All...
bg: Отговор на _всички...

en: Reply to all recipients of the current message
bg: Отговаряне на всички получатели на текущото писмо

en: Reply to _Group...
bg: Отговор на _група...

en: Reply to mailing list
bg: Отговор на пощенски списък

en: _Forward attached...
bg: _Препращане като прикрепка...

en: Forward the current message as attachment
bg: Препращане на текущото писмо като прикрепка

en: Forward _inline...
bg: Препращане като _текст...

en: Forward the current message inline
bg: Препращане на текущото писмо като текст

en: _Next Part
bg: _Следваща част

en: Next part in message
bg: Следваща част на писмото

en: _Previous Part
bg: _Предишна част

en: Previous part in message
bg: Предишна част на писмото

en: Save Current Part...
bg: Запазване на текущата част...

en: Save currently displayed part of message
bg: Запазване на преглежданата в момента част от писмото

en: _View Source...
bg: _Преглед на кода...

en: View source form of the message
bg: Преглед на кода на писмото

en: _Move to Trash
bg: _Преместване в кошчето

en: Move the current message to Trash mailbox
bg: Преместване на текущото писмо в кошчето

note: !
en: _Toggle flag
bg: _Превключване на състояние

en: Store address of sender in addressbook
bg: Запазване адреса на подателя в адресника

en: Next Message
bg: Следващо писмо

en: Previous Message
bg: Предишно писмо

en: Next Unread Message
bg: Следващо непрочетено писмо

en: Next Flagged Message
bg: Следващо отбелязано писмо

en: _Hide messages
bg: _Скриване на

en: _Select All
bg: _Избиране на всичко

en: Select all messages in current mailbox
bg: Избиране на всички писма в текущата кутия

en: _Edit...
bg: _Редактиране...

en: Edit the selected mailbox
bg: Редактиране на избраната кутия

en: _Delete...
bg: _Изтриване...

en: Delete the selected mailbox
bg: Изтриване на избраната кутия

en: Close mailbox
bg: Затваряне на кутията

en: Empty _Trash
bg: Изхвърляне на _кошчето

en: Select _Filters
bg: Избор на _филтри

en: Select filters to be applied automatically to current mailbox
bg: Избиране на филтри за автоматично прилагане към текущата кутия

en: _Remove Duplicates
bg: _Премахване от повтарящи се писма

en: Remove duplicated messages from the selected mailbox
bg: Премахване на повтарящите се писма от избраната папка

en: _Toolbars...
bg: _Ленти с инструменти...

en: Customize toolbars
bg: Настройки на ивиците с инструменти

en: _Identities...
bg: _Самоличности...

en: Create and set current identities
bg: Създаване и задаване на самоличности

en: Mail_box
bg: _Кутия

en: _Message
bg: _Писмо

en: New mailbox...
bg: Нова пощенска кутия...

en: New "Maildir" mailbox...
bg: Нова пощенска кутия "Maildir"...

en: New "MH" mailbox...
bg: Нова пощенска кутия "MH"...

en: Mail_boxes
bg: Пощенски _кутии

en: By _Sender
bg: По _подател

en: By S_ubject
bg: По _относно

en: By Si_ze
bg: По _големина

en: By message size
bg: По големина на писмата

en: Use message threading
bg: Използване на подреждане по теми в нишки

en: _Headers
bg: _Заглавки

en: _Sort Mailbox
bg: _Подреждане на кутията

en: H_ide messages
bg: Скриване на _писма

en: _New...
bg: _Създаване...

note: F
en: _Forward...
bg: _Препращане...

en: Forward the current message
bg: Препращане на текущото писмо

en: _Manage...
bg: _Управление...

en: _Select Filters
bg: _Избор на филтри

en: _Filters
bg: _Филтри

en: _Tools
bg: _Инструменти

en: Subject or Sender _Contains:
bg: _Търсене в "Относно" и "Подател":

en: Unable to Open Mailbox!
    %s.
bg: Не може да бъде отворена кутията
    %s!

en: The Balsa email client is part of the GNOME desktop environment.  Information on Balsa can be found at http://balsa.gnome.org/
    
    If you need to report bugs, please do so at: http://bugzilla.gnome.org/
bg: Клиентът за е-поща Balsa е част от настолната среда GNOME.  Подробности за Balsa могат да бъдат намерени на http://www.balsa.gnome.org/
    
    Ако искате да съобщите грешки, моля направете го на: http://bugs.gnome.org/

en: Checking Mail...
bg: Проверка за поща...

en: IMAP mailbox: %s
bg: IMAP кутия: %s

en: Local mailbox: %s
bg: Локална кутия: %s

en: Finished Checking.
bg: Проверката приключи.

en: Sending error: %s
bg: Грешка при изпращане: %s

en: Balsa: New mail
bg: Balsa: Ново писмо

en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
bg[0]: Имате %d ново писмо.
bg[1]: Имате %d нови писма.

en: You have new mail.
bg: Имате нова поща.

en: Search mailbox
bg: Търсене в пощенската кутия

en: _Search for:
bg: _Търсене за:

en: S_ubject
bg: От_носно

note: Frame with Apply and Clear buttons
en: Show only matching messages
bg: Показване само на писмата със съвпадения

en: Removing duplicates failed: %s
bg: Грешка при премахване на повтарящите се: %s

en: Could not open trash: %s
bg: Не може да бъде отворено кошчето: %s

en: Balsa: %s (readonly)
bg: Balsa: %s (само за четене)

en: Subject or Receiver _Contains:
bg: _Търсене в "Относно" и "Получател":

en: Get new mail on startup
bg: Проверяване за нова поща при зареждане

en: Compose a new email to EMAIL@ADDRESS
bg: Писане на писмо до EMAIL@ADDRESS

en: Opens first unread mailbox
bg: Отваране на първата непрочетена кутия

en: Opens default Inbox on startup
bg: Отваряне на подразбиращата се кутия след зареждането

en: The Balsa E-Mail Client
bg: Пощенски клиент Balsa

en: Balsa cannot open your "%s" mailbox.
bg: Balsa не може да отвори кутията "%s".

en: Inbox
bg: Входящи

en: Outbox
bg: Изходящи

en: Sentbox
bg: Изпратени

en: Draftbox
bg: Чернови

en: Trash
bg: Кошче

en: N_o Headers
bg: Б_ез заглавки

en: _Selected Headers
bg: _Избрани заглавки

en: Reply to this message
bg: Отговаряне на това писмо

en: Reply to all recipients of this message
bg: Отговаряне на всички получатели на това писмо

en: Forward this message as attachment
bg: Препращане на това писмо като прикрепка

en: Forward inline...
bg: Препращане като текст...

en: Forward this message inline
bg: Препращане на това писмо като текст

en: Next Part
bg: Следваща част

en: Previous Part
bg: Предишна част

en: Save current part in message
bg: Запазване на текущата част от писмото

en: _Next Message
bg: _Следващо писмо

en: Next message
bg: Следващо писмо

en: _Previous Message
bg: _Предишно писмо

en: Move the message to Trash mailbox
bg: Преместване на писмото в кошчето

en: M_ove
bg: Пре_местване

en: Message from %s: %s
bg: Писмо от %s: %s

en: Could not create temporary file %s
bg: Не може да бъде създаден временният файл %s

en: could not create temporary file %s
bg: не може да бъде създаден временният файл %s

en: Save %s MIME Part
bg: Запазване на MIME частта %s

en: File already exists. Overwrite?
bg: Файлът съществува. Да бъде ли презаписан?

en: _Run gpg to import this key
bg: _Изпълняване на gpg за внасяне на този ключ

en: Error loading attached image: %s
bg: Грешка при зареждане на прикрепеното изображение: %s

en: File name: %s
bg: Име на файла: %s

en: Mail server: %s
bg: Пощенски сървър: %s

en: Subject: %s
bg: Относно: %s

en: Error showing %s: %s
bg: Грешка при показване на %s: %s

en: Subject:
bg: Относно:

en: Date:
bg: Дата:

note: cc:
en: Cc:
bg: Копие до:

note: bcc:
en: Bcc:
bg: Скрито копие до:

en: Type: %s (%s)
bg: Вид: %s (%s)

en: No open or view action defined in GNOME MIME for this content type
bg: Няма зададено действие за преглед или отваряне на такова съдържание в GNOME MIME.

en: S_ave part
bg: Запазване на _частта

en: View _part with %s
bg: Пре_глед на частта с %s

en: Message number
bg: Номер на писмо

en: Sender
bg: Подател

note: must NOT be modal
en: Balsa Preferences
bg: Настройки на Balsa

en: Mail Servers
bg: Пощенски сървъри

en: Address Books
bg: Адресници

en: Mail Options
bg: Пощенски настройки

en: Spelling
bg: Правопис

en: Misc
bg: Други

en: Startup
bg: При зареждане

en: Remote Mailbox Servers
bg: Отдалечени сървъри с пощенски кутии

en: Type
bg: Вид

en: Mailbox Name
bg: Име на кутията

en: _Modify
bg: _Промяна

en: Local Mail
bg: Локална поща

en: Outgoing Mail Servers
bg: Сървъри за изходяща поща

en: Server Name
bg: Име на сървъра

en: Incoming
bg: Входяща

en: Outgoing
bg: Изходяща

en: Checking
bg: Проверка

en: _Check mail automatically every:
bg: _Автоматична проверка на пощата на всеки:

en: minutes
bg: минути

en: Check _IMAP mailboxes
bg: Проверка на _IMAP кутиите

en: Do background check quietly (no messages in status bar)
bg: Проверка на заден план (без съобщения в ивизата за състояние)

en: _POP message size limit:
bg: _Ограничение на писмата през POP3:

en: Quoted Text Regular Expression
bg: Регулярен израз за откриване на цитат

en: Wrap Incoming Text at:
bg: Подравняване текста на входящите писмо до:

en: characters
bg: символа

note: handling of multipart/alternative
en: Display of Multipart/Alternative Parts
bg: Показване на алтернативни части

en: prefer text/plain over html
bg: предпочитане на text/plain пред html

en: display as "?"
bg: показване като "?"

en: display using codeset
bg: показване с кодова таблица

note: How to handle received MDN requests
en: Message Disposition Notification Requests
bg: Искане на потвърждение за получаване

en: When I receive a message and its sender requested to return a
    Message Disposition Notification (MDN), send it in the following cases:
bg: Когато се получи писмо и подателят е поискал потвърждение за
    получаване, то да бъде изпращано в следните случаи:

en: The message header looks suspicious.
bg: Заглавките на писмото изглеждат подозрително

en: Word Wrap
bg: Подравняване

en: Wrap Outgoing Text at:
bg: Подравняване текста на изходящите писмо до:

en: Other Options
bg: Други настройки

en: Reply Prefix:
bg: Символ за отговор:

en: Edit headers in external editor
bg: Редактиране на заглавките с външен редактор

en: Automatically quote original when replying
bg: Цитиране на оригинала при отговаряне

en: Forward a mail as attachment instead of quoting it
bg: Препращане на писмо като прикрепка вместо с цитиране

en: Send button always queues outgoing mail in outbox
bg: Бутонът за изпращане винаги да поставя писмото на опашка

en: Status Messages
bg: Съобщения за състояние

en: Colors
bg: Цветове

en: Message
bg: Писмо

en: Sort and Thread
bg: Подреждане и нишки

en: Main Window
bg: Основен прозорец

en: Use preview pane
bg: Използване на областта за преглед

en: Show mailbox statistics in left pane
bg: Статистики за пощенската кутия в левия панел

en: Use alternative main window layout
bg: Използване на различен изглед на основния прозорец

en: Automatically view message when mailbox opened
bg: Автоматично отваряне на писмо зареждане на кутия

en: PageUp/PageDown keys scroll message by:
bg: Клавишите PageUp и PageDown прелистват писмото с по:

en: Encoding
bg: Кодиране

en: Date encoding (for strftime):
bg: Кодиране на датата (за strftime):

en: Selected headers:
bg: Избрани заглавки:

en: Information Messages
bg: Уведомителни съобщения

en: Warning Messages
bg: Предупреждения

en: Error Messages
bg: Съобщения за грешки

en: Fatal Error Messages
bg: Критични грешки

en: Message Colors
bg: Цветове за писмата

en: Quote level %d color
bg: Цвят за ниво на цитат %d

en: Composition Window
bg: Прозорец за писане на писма

en: Invalid or incomplete address label color
bg: Неправилен или непълен адрес

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Message Font
bg: Шрифт на писмата

en: Message Subject Font
bg: Шрифт на темата на писмото

en: Sorting and Threading
bg: Подреждане и нишки

en: Default sort column
bg: Подреждане по колона

en: Expand threads on open
bg: Разгъване на нишките при отварянето им

en: Pspell Settings
bg: Настройки на Pspell

en: Spell Check Module
bg: Модул за проверка на правописа

note: do the ignore length
en: Ignore words shorter than
bg: Пропускане на думи, по-къси от

en: Miscellaneous Spelling Settings
bg: Други настройки на проверката на правописа

en: Check signature
bg: Проверяване на подписа

en: Check quoted
bg: Проверяване в цитатите

en: Miscellaneous
bg: Общи настрйки

en: Empty Trash on exit
bg: Изхвърляне на кошчето при излизане

en: Automatically close mailbox if unused more than
bg: Автоматично затвавяне на кутия, ако е неизползвана повече от

en: Deleting Messages
bg: Изтриване на писма

en: Hide messages marked as deleted
bg: Скриване на изтритите съобщения

en:  ...and if mailbox is unused more than
bg:  ...и ако кутията е неизползвана повече от

en: Message Window
bg: Прозорец на писмо

en: Options
bg: Настройки

en: Open Inbox upon startup
bg: Отваряне на кутията с входящи писма при зареждане

en: Check mail upon startup
bg: Проверка на пощата при зареждане

en: Remember open mailboxes between sessions
bg: Запомняне на отворените кутии между сесиите

en: Folder Scanning
bg: Претърсване на папките

en: Scan IMAP folders to depth
bg: Претърсване на IMAP папки до ниво

en: Address Book Name
bg: Име на адресник

en: _Set as default
bg: _Използване по подразбиране

en: Remote POP3 mailbox...
bg: Отдалечена POP3 кутия...

en: Show nothing
bg: Да не се показва нищо

en: Show dialog
bg: Показване на прозорец

en: Show in list
bg: Показване в списъка

en: Show in status bar
bg: Показване в ивицата за състояние

en: Print to console
bg: Изписване в конзолата

en: Show next unread message
bg: Показване на следващото непрочетено писмо

en: Show next message
bg: Показване на следващото писмо

en: Close message window
bg: Затваряне на прозореца на писмото

en: Page: %i/%i
bg: Страница: %i от %i

note: gather some info about this part four fields, one terminator
en: Type:
bg: Вид:

en: File name:
bg: Име на файла:

en: Font available for printing
bg: Шрифтът е наличен

en: Font <b>not</b> available for printing. Closest: %s
bg: Шрифтът <b>не е</b> наличен. Най-близкият е %s

en: Select Font
bg: Избор на шрифт

en: Change...
bg: Смяна...

en: Print message
bg: Отпечатване на писмото

note: create a 2nd notebook page for the fonts
en: _Fonts
bg: _Шрифтове

en: Header font
bg: Шрифт за заглавките

en: Body font
bg: Шрифт за писмата

note: highlight cited stuff
en: Highlight cited text
bg: Осветяване на цитатите

en: _Enable highlighting of cited text
bg: _Включване осветяването на текста на цитатите

en: Balsa could not find font "%s".
    Use the "Fonts" page on the "Print message" dialog to change it.
bg: Balsa не може да открие шрифта "%s".
    Променете го от "Шрифтове" в прозореща "Отпечатване на писмото".

en: Balsa: message print preview
bg: Balsa: преглед на писмото преди печат

en: Error during filters loading:
bg: Грешка при зареждане на филтрите:

en: Filter with no condition was ignored
bg: Пренебрегнат е филтър без услоние

en: Error opening GConf database
bg: Грешка при отваряне базата данни на GConf

en: Error setting GConf field: %s
bg: Грешка при задаване на GConf полето %s

en: _Brazilian
bg: _Бразилски

en: _Catalan
bg: _Каталунски

en: _Chinese Simplified
bg: _Опростен китайски

en: _Chinese Traditional
bg: _Традиционен китайски

en: _Czech
bg: _Чешки

en: _Danish
bg: _Датски

en: _Dutch
bg: _Холандски

en: _English (American)
bg: _Американски английски

en: _English (British)
bg: _Британски английски

en: _Esperanto
bg: _Есперанто

en: _Estonian
bg: _Естонски

en: _Finnish
bg: _Финландски

en: _French
bg: _Френски

en: _German
bg: _Немски

en: _Greek
bg: _Гръцки

en: _Hebrew
bg: _Иврит

en: _Hungarian
bg: _Унгарски

en: _Italian
bg: _Италиански

en: _Japanese (JIS)
bg: _Японски (JIS)

en: _Korean
bg: _Корейски

en: _Latvian
bg: _Латвийски

en: _Lithuanian
bg: _Латвийски

en: _Norwegian
bg: _Норвежки

en: _Polish
bg: _Полски

en: _Portugese
bg: _Португалски

en: _Romanian
bg: _Румънски

en: _Russian (ISO)
bg: _Руски (ISO)

en: _Russian (KOI)
bg: _Руски (KOI)

en: _Serbian
bg: _Сръбски

en: _Serbian (Latin)
bg: _Сръбски (латиница)

en: _Slovak
bg: _Словашки

en: _Spanish
bg: _Испански

en: _Swedish
bg: _Шведски

en: _Turkish
bg: _Турски

en: _Ukrainian
bg: _Украински

en: _Generic UTF-8
bg: _Общ уникод

en: _GnuPG uses MIME mode
bg: _GnuPG с използване на MIME режим

en: _GnuPG uses old OpenPGP mode
bg: _GnuPG с използване на стар OpenPGP режим

en: _S/MIME mode (GpgSM)
bg: Режим _S/MIME (GpgSM)

en: _Include File...
bg: _Включване съдържанието на файл...

en: _Attach File...
bg: _Прикрепяне на файл...

en: I_nclude Message(s)
bg: В_ключване съдържанието на писмо(-а)...

en: Attach _Message(s)
bg: Прикрепяне на _писмо(-а)

en: Sen_d
bg: Из_пращане

en: Send this message
bg: Изпращане на това писмо

en: _Queue
bg: _На опашка

en: Queue this message in Outbox for sending
bg: Поставяне в опашката за изпращане

en: _Postpone
bg: _Отлагане

en: _Save
bg: _Запазване

en: Save this message
bg: Запазване на това писмо

en: Print the edited message
bg: Отпечатване на редактираното писмо

en: Insert Si_gnature
bg: Вмъкване на _текстов подпис

en: _Quote Message(s)
bg: _Цитиране на писмо (или писма)

en: C_heck Spelling
bg: _Проверка на правописа

en: Check the spelling of the message
bg: Проверка на правописа в това писмо

en: Select _Identity...
bg: Избор на _самоличност...

en: Select the Identity to use for the message
bg: Избор на самоличност за използване в писмото

en: _Edit with Gnome-Editor
bg: _Редактиране с Gnome-Editor

en: Edit the current message with the default Gnome editor
bg: Редактиране на текущото писмо с подразбиращия се за Gnome редактор

en: Fr_om
bg: О_т

en: _Cc
bg: _Копие

en: _Bcc
bg: _Скрито копие

en: _Reply To
bg: _Отговор на

en: _Request Disposition Notification
bg: _Искане на потвърждение за получаване

en: _Sign Message
bg: _Подписване на писмото

en: signs the message using GnuPG
bg: подписване на писмото с GnuPG

en: _Encrypt Message
bg: _Шифриране на писмото

en: signs the message using GnuPG for all To: and CC: recipients
bg: подписване на писмото с GnuPG за всички получатели

en: _Show
bg: _Показване

en: _Language
bg: _Език

en: _Options
bg: _Настройки

en: Sa_ve and Close
bg: _Запазване и затваряне

en: Attachment
bg: Прикрепка

en: The message to '%s' is modified.
    Save message to Draftbox?
bg: Писмото ви до "%s" беше променено.
    Да бъде ли записано в "Чернови"?

en: Gnome editor is not defined in your preferred applications.
bg: Текстов редактор за Gnome не е зададен като предпочитано приложение.

en: Select Identity
bg: Избор на самоличност

en: (no subject)
bg: (без "относно")

en: forwarded message
bg: препратено писмо

en: Message from %s, subject: "%s"
bg: Писмо от %s относно "%s"

en: Error converting "%s" to UTF-8: %s
bg: Грешка при преобразуването на "%s" в UTF-8: %s

en: Remove
bg: Премахване

en: Open...
bg: Отваряне...

en: Cannot get info on file '%s': %s
bg: Не могат да бъдат получени данни за файла "%s": %s

en: Attachment %s is not a regular file.
bg: Прикрепката %s не е обикновен файл.

en: File %s cannot be read
bg: Файлът %s не може да бъде прочетен

en: Attach file
bg: Прикрепяне на файл

en: Attaching message failed.
    Possible reason: not enough temporary space
bg: Грешка при прикрепяне на писмото.
    Възможна причина е недостатъчно място за временни файлове

en: F_rom:
bg: О_т:

note: Subject:
en: S_ubject:
bg: От_носно:

note: Reply To:
en: _Reply To:
bg: _Отговор на:

note: Attachment list
en: _Attachments:
bg: _Прикрепки:

en: Description
bg: Описвание

en: ------forwarded message from %s------
bg: ------препратено писмо от %s------

en: On %s, %s wrote:
bg: На %s %s написа:

en: %s wrote:
bg: %s написа:

en: No signature found!
bg: Не е открит подпис!

en: Error executing signature generator %s
bg: Грешка в програмата за съставяне на текстов подпис %s

en: Cannot open signature file '%s' for reading
bg: Файлът с подпис "%s" не може да бъде прочетен

en: Error reading signature from %s
bg: Грешка при прочитане на подписа от %s

en: Could not open the file %s.
bg: Не може да бъде отворен файлът %s.

en: Include file
bg: Включване съдържанието на файл

en: Message could not be saved in sentbox
bg: Писмото не може да бъде запазено в кутията с изпратени

en: Message could not be sent
bg: Писмото не може да бъде изпратено

en: Send failed: %s
bg: Грешка при изпращането: %s

en: Message postponed.
bg: Писмото е отложено.

en: Could not open draftbox: %s
bg: Не може да бъде отворена кутията с черновите: %s

en: Message saved.
bg: Писмото е запазено.

en: Reply to %s: %s
bg: Отговор на %s: %s

en: Forward message to %s: %s
bg: Препращане на писмото до %s: %s

en: Continue message to %s: %s
bg: Продължаване на писането до %s: %s

en: New message to %s: %s
bg: Ново писмо до %s: %s

en: Replace the current word with the selected suggestion
bg: Замяна на текущата дума с избраното предложение

en: Replace all occurences of the current word with the selected suggestion
bg: Замяна на всички срещания на текущата дума с избраното предложение

en: Skip the current word
bg: Пропускане на текущата дума

en: Add the current word to your personal dictionary
bg: Добавяне на текущата дума към речника ви

en: Finish spell checking
bg: Прекратяване проверката на правописа

en: Revert all changes and finish spell checking
bg: Отмяна на всички промени и прекратяване на проверката

en: Spell check
bg: Проверка на правописа

en: Store address: no addresses
bg: Запазване на адрес: липсват адреси

en: Store Address
bg: Запазване на адреса

en: No address book selected....
bg: Няма избран адресник....

en: Address could not be written to this address book.
bg: Адресът не може да бъде записан в този адресник.

en: Address book could not be accessed.
bg: Адресникът не може да бъде достъпен.

en: This mail address is already in this address book.
bg: Адресът вече е съществува в този адресник.

en: Choose Address Book
bg: Изберете адресник

en: Choose Address
bg: Изберете адрес

en: Separator
bg: Разделител

en: Check
bg: Проверка

en: Check for new email
bg: Проверка за нова поща

en: Compose
bg: Ново писмо

en: Compose message
bg: Писане на писмо

en: Continue
bg: Продължаване

en: Continue message
bg: Продължаване на писането

en: Reply
bg: Отговор

en: Reply
    to all
bg: Отговор
    на всички

en: Reply to all recipients
bg: Отговаряне на всички получатели

en: Reply
    to group
bg: Отговор
    на група

en: Forward
bg: Препращане

en: Previous
bg: Предишно

en: Open previous
bg: Отваряне на предишното

en: Next
bg: Следващо

en: Open next
bg: Отваряне на следващото

en: Next
    unread
bg: Следващо
    непрочетено

en: Open next unread message
bg: Отваряне на следващото непрочетено писмо

en: Next
    flagged
bg: Следващо
    отбелязано

en: Open next flagged message
bg: Отваряне на следващото отбелязано писмо

en: Previous
    part
bg: Предишна
    част

en: View previous part of message
bg: Предишна част на писмото

en: Next
    part
bg: Следваща
    част

en: View next part of message
bg: Следваща част на писмото

en: Trash /
    Delete
bg: Кошче /
    Изтриване

en: Move the current message to trash
bg: Преместване на текущото писмо в кошчето

en: Postpone
bg: Отлагане

en: Postpone current message
bg: Отлагане на текущото писмо

en: Print
bg: Печат

en: Send
bg: Изпращане

en: Attach
bg: Прикрепване

en: Add attachments to this message
bg: Прикрепяне на файл към писмото

en: Save
bg: Запазване

en: Save the current item
bg: Запазване на текущия обект

en: Identity
bg: Самоличност

en: Set identity to use for this message
bg: Избор на самоличност за използване в това писмо

en: Run a spell check
bg: Проверка на правописа

en: Close
bg: Затваряне

en: Close the compose window
bg: Затваряне на прозореца за писане

en: Toggle
    new
bg: Превключване
    на "ново"

en: Toggle new message flag
bg: Превключване на състоянието "ново"

en: Mark all
bg: Избиране на всички

en: Mark all messages in current mailbox
bg: Избиране на всички писма в текущата кутия

en: All
    headers
bg: Всичк
    заглавки

en: Show all headers
bg: Показване на всички заглавки

en: Empty Trash
bg: Изхвърляне на кошчето

en: Close current mailbox
bg: Затваряне на текущата пощенска кутия

en: Msg Preview
bg: Преглед на писмото

en: Show preview pane
bg: Показване областта за преглед

en: Sign
bg: Подписване

en: Sign message using GPG
bg: Подписване на писмото с GPG

en: Encrypt
bg: Шифриране

en: Encrypt message using GPG
bg: Шифриране на писмото с GPG

en: Undo
bg: Отмяна

en: Undo most recent change
bg: Отмяна на последното действие

en: Redo
bg: Връщане

en: Redo most recent change
bg: Връщане на последното отменено действие

en: Unknown toolbar icon "%s"
bg: Неизвестна икона на бутон "%s"

en: Customize Toolbars
bg: Настройки на ивиците с инструменти

en: Main window
bg: Основен прозорец

en: Compose window
bg: Прозорец за писане на писма

en: Message window
bg: Прозорец на писмо

en: Toolbar options
bg: Настройки на ивицата

en: _Wrap button labels
bg: _Подравняване текста на бутоните

note: Preview display
en: Preview
bg: Преглед

en: _Restore toolbar to standard buttons
bg: _Възстановяване на стандартния набор бутони

en: Available buttons
bg: Налични бутони

en: Current toolbar
bg: Текуща ивица с инструменти

en: Up
bg: Нагоре

en: Down
bg: Надолу
