xkeyboard-config-1.6pre1 - en to bg translation catalogue (558 entries)

en: (Legacy) Alternative
bg: (остаряла) алтернативна

en: (Legacy) Alternative, Sun dead keys
bg: (остаряла) алтернативна, с „мъртви“ клавиши на Sun

en: (Legacy) Alternative, eliminate dead keys
bg: (остаряла) алтернативна, без „мъртви“ клавиши

en: 101/104 key Compatible
bg: Съвместима със 101/104 клавиша

en: 101/qwerty/comma/Dead keys
bg: 101/qwerty/запетая/с „мъртви“ клавиши

en: 101/qwerty/comma/Eliminate dead keys
bg: 101/qwerty/запетая/без „мъртви“ клавиши

en: 101/qwerty/dot/Dead keys
bg: 101/qwerty/точка/с „мъртви“ клавиши

en: 101/qwerty/dot/Eliminate dead keys
bg: 101/qwerty/точка/без „мъртви“ клавиши

en: 101/qwertz/comma/Dead keys
bg: 101/qwertz/запетая/с „мъртви“ клавиши

en: 101/qwertz/comma/Eliminate dead keys
bg: 101/qwertz/запетая/без „мъртви“ клавиши

en: 101/qwertz/dot/Dead keys
bg: 101/qwertz/точка/с „мъртви“ клавиши

en: 101/qwertz/dot/Eliminate dead keys
bg: 101/qwertz/точка/без „мъртви“ клавиши

en: 102/qwerty/comma/Dead keys
bg: 102/qwerty/запетая/с „мъртви“ клавиши

en: 102/qwerty/comma/Eliminate dead keys
bg: 102/qwerty/запетая/без „мъртви“ клавиши

en: 102/qwerty/dot/Dead keys
bg: 102/qwerty/точка/с „мъртви“ клавиши

en: 102/qwerty/dot/Eliminate dead keys
bg: 102/qwerty/точка/без „мъртви“ клавиши

en: 102/qwertz/comma/Dead keys
bg: 102/qwertz/запетая/с „мъртви“ клавиши

en: 102/qwertz/comma/Eliminate dead keys
bg: 102/qwertz/запетая/без „мъртви“ клавиши

en: 102/qwertz/dot/Dead keys
bg: 102/qwertz/точка/с „мъртви“ клавиши

en: 102/qwertz/dot/Eliminate dead keys
bg: 102/qwertz/точка/без „мъртви“ клавиши

en: A4Tech Wireless Desktop RFKB-23
bg: A4Tech Wireless Desktop RFKB-23 (безжична)

en: ACPI Standard
bg: Стандартна ACPI

en: ATM/phone-style
bg: Като банкомат/телефон

en: Acer Laptop
bg: Acer, за мобилен компютър

en: Add the standard behavior to Menu key
bg: Добавяне на стандартното поведение на Menu

en: Adding Esperanto circumflexes (supersigno)
bg: Добавяне на двойните ударения на Esperanto

en: Adding EuroSign to certain keys
bg: Добавяне на знака „€“ към някои клавиши

en: Afg
bg: Афг

en: Afghanistan
bg: афганистанска

en: Akan
bg: акан

en: Alb
bg: Алб

en: Albania
bg: албанска

en: Alt and Meta are on Alt keys
bg: Alt-овете отговарят на Meta и на Alt

en: Alt is mapped to Right Win, Super to Menu
bg: Десният Win е Alt, а Menu — Super

en: Alt/Win key behavior
bg: Поведение на Alt/Win

en: Alternative
bg: алтернативна

en: Alternative Eastern
bg: алтернативна източна

en: Alternative Phonetic
bg: фонетична, алтернативна

en: Alternative international (former us_intl)
bg: алтернативна, международна (бившата us_intl)

en: Alternative, Sun dead keys
bg: алтернативна, с „мъртви“ клавиши на Sun

en: Alternative, eliminate dead keys
bg: алтернативна, без „мъртви“ клавиши

en: Alternative, latin-9 only
bg: алтернативна, само латиница-9

en: And
bg: Анд

en: Andorra
bg: андорска

en: Any Alt key
bg: Всеки Alt

en: Any Win key
bg: Всеки Win

en: Any Win key (while pressed)
bg: Всеки Win (докато е натиснат)

en: Apostrophe (') variant
bg: вариант с апостроф (')

en: Apple Laptop
bg: Apple, за мобилен компютър

en: Ara
bg: Ара

en: Arabic
bg: арабска

en: Arm
bg: Арм

en: Armenia
bg: арменска

en: Asturian variant with bottom-dot H and bottom-dot L
bg: астурски вариант с Ḥ и Ḷ (с точки отдолу)

en: Asus Laptop
bg: Asus, за мобилен компютър

en: At bottom left
bg: Долу вляво

en: At left of 'A'
bg: Вляво от „A“

en: Aze
bg: Азъ

en: Azerbaijan
bg: азърбейджанска

en: Azona RF2300 wireless Internet Keyboard
bg: Azona RF2300 wireless Internet Keyboard (безжична, за Интернет)

en: BTC 5113RF Multimedia
bg: BTC 5113RF Multimedia (за мултимедия)

en: BTC 9116U Mini Wireless Internet and Gaming
bg: BTC 9116U Mini Wireless Internet and Gaming (безжична, за Интернет и игри)

en: Ban
bg: Бан

en: Bangladesh
bg: бангладешска

en: Bel
bg: Бел

en: Belarus
bg: беларуска

en: Belgium
bg: белгийска

en: Bengali
bg: бенгалска

en: Bengali Probhat
bg: бенгалска — пробхат

en: Bepo, ergonomic, Dvorak way
bg: Bepo, ергономична, по Дворак

en: Bepo, ergonomic, Dvorak way, latin-9 only
bg: Bepo, ергономична, по Дворак, само латиница-9

en: Bgr
bg: Бъл

en: Bhu
bg: Бут

en: Bhutan
bg: бутанска

en: Biblical Hebrew (Tiro)
bg: библейски иврит (Тиро)

en: Bih
bg: БиХ

en: Blr
bg: Бел

en: Bosnia and Herzegovina
bg: босненска

en: Both Alt keys together
bg: Двата Alt-а заедно

en: Both Ctrl keys together
bg: Двата Ctrl-а заедно

en: Both Shift keys together
bg: Двата Shift-а заедно

en: Bra
bg: Бра

en: Braille
bg: брайл

en: Brazil
bg: бразилска

en: Breton
bg: бретонска

en: Brl
bg: Брй

en: Brother Internet Keyboard
bg: Brother Internet Keyboard (за Интернет)

en: Bulgaria
bg: българска

en: CRULP
bg: CRULP (урду)

en: Cambodia
bg: камбоджанска

en: Can
bg: Кан

en: Canada
bg: канадска

en: Caps Lock
bg: CapsLock

en: CapsLock (to first layout), Shift+CapsLock (to last layout)
bg: CapsLock (към първата подредба), Shift+CapsLock (към последната)

en: CapsLock (while pressed), Alt+CapsLock does the original capslock action
bg: CapsLock (докато е натиснат), Alt+CapsLock замества CapsLock

en: CapsLock acts as Shift with locking. Shift "pauses" CapsLock
bg: CapsLock работи като Shift със заключване. Shift временно отменя CapsLock

en: CapsLock acts as Shift with locking. Shift doesn't affect CapsLock
bg: CapsLock работи като Shift със заключване. Shift не влияе на CapsLock

en: CapsLock key behavior
bg: Поведение на CapsLock

en: CapsLock toggles Shift so all keys are affected
bg: CapsLock сменя състоянието Shift за всички клавиши

en: CapsLock toggles normal capitalization of alphabetic characters
bg: CapsLock сменя състоянието Shift само на буквените клавиши

en: CapsLock uses internal capitalization. Shift "pauses" CapsLock
bg: CapsLock използва вътрешна промяна на регистъра. Shift временно отменя CapsLock

en: CapsLock uses internal capitalization. Shift doesn't affect CapsLock
bg: CapsLock използва вътрешна промяна на регистъра. Shift не влияе на CapsLock

en: Catalan variant with middle-dot L
bg: каталунски вариант с Ŀ (с точка в средата)

en: Cedilla
bg: седий

en: Che
bg: Чех

en: Cherokee
bg: черокска

en: Cherry Blue Line CyBo@rd (alternate option)
bg: Cherry Blue Line CyBo@rd (алтернативен вариант)

en: Chicony Internet Keyboard
bg: Chicony Internet Keyboard (за Интернет)

en: China
bg: Кит

en: Chuvash
bg: чувашка

en: Chuvash Latin
bg: чувашка, латиница

en: Classic
bg: класическа

en: Classic Dvorak
bg: класическа, Дворак

en: Colemak
bg: коулмак

en: Compaq Easy Access Keyboard
bg: Compaq Easy Access Keyboard (за лесен достъп)

en: Compaq Internet Keyboard (13 keys)
bg: Compaq Internet Keyboard (за Интернет, 13 допълнителни клавиша)

en: Compaq Internet Keyboard (18 keys)
bg: Compaq Internet Keyboard (за Интернет, 18 допълнителни клавиша)

en: Compaq Internet Keyboard (7 keys)
bg: Compaq Internet Keyboard (за Интернет, 7 допълнителни клавиша)

en: Compose key position
bg: Положение на Compose

en: Congo, Democratic Republic of the
bg: конгоанска (ДРК)

en: Control + Alt + Backspace
bg: Control+Alt+Backspace

en: Control is mapped to Alt keys, Alt is mapped to Win keys
bg: И двата Alt-а са Control, Win е Alt

en: Control is mapped to Win keys (and the usual Ctrl keys)
bg: И двата Win-а са Control (както и клавишите Ctrl)

en: Crimean Tatar (Dobruca-1 Q)
bg: татарска (Крим) (Dobruca-1 Q)

en: Crimean Tatar (Dobruca-2 Q)
bg: татарска (Крим) (Dobruca-2 Q)

en: Crimean Tatar (Turkish Alt-Q)
bg: татарска (Крим) (турско Alt-Q)

en: Crimean Tatar (Turkish F)
bg: татарска (Крим) (турско F)

en: Crimean Tatar (Turkish Q)
bg: татарска (Крим) (турско Q)

en: Croatia
bg: хърватска

en: Ctrl key position
bg: Положение на Ctrl

en: Cyrillic
bg: кирилска

en: Cyrillic with guillemets
bg: кирилска с френски кавички

en: Cyrillic, Z and ZHE swapped
bg: кирилска с разменени „З“ и „Ж“

en: Cze
bg: Чеч

en: Czechia
bg: чеченска

en: DRC
bg: Кнг

en: Dan
bg: Дат

en: Dead acute
bg: „мъртво“ ударение

en: Dead grave acute
bg: „мъртво“ тежко ударение

en: Default numeric keypad keys
bg: Стандартни клавиши на цифровата клавиатура

en: Dell 101-key PC
bg: Клавиатура на Dell със 101 клавиша за PC

en: Dell Laptop/notebook Inspiron 6xxx/8xxx
bg: Dell Laptop/notebook Inspiron 6xxx/8xxx (за мобилен компютър)

en: Dell Laptop/notebook Precision M series
bg: Dell Laptop/notebook Precision M series (за мобилен компютър)

en: Dell Latitude series laptop
bg: За преносим компютър Dell Latitude

en: Dell USB Multimedia Keyboard
bg: Dell USB Multimedia Keybard (за мултимедия)

en: Denmark
bg: датска

en: Deu
bg: Нем

en: Dexxa Wireless Desktop Keyboard
bg: Dexxa Wireless Desktop Keyboard (безжична)

en: Diamond 9801 / 9802 series
bg: Diamond 9801/9802 series

en: Dvorak
bg: Дворак

en: Dvorak (UK Punctuation)
bg: Дворак, (пунктуация на Обединеното кралство)

en: Dvorak international
bg: Дворак, международна

en: Dvorak, Polish quotes on key 1
bg: Дворак, полски кавички на клавиша „1“

en: Dvorak, Polish quotes on quotemark key
bg: Дворак, полски кавички на клавиша за кавички

en: Eastern
bg: източна

en: Eliminate dead keys
bg: без „мъртви“ клавиши

en: Enable extra typographic characters
bg: Допълнителни типографски знаци

en: English
bg: английска

en: Enter on keypad
bg: Enter на цифровата клавиатура

en: Epo
bg: Есп

en: Ergonomic
bg: ергономична

en: Esp
bg: Исп

en: Esperanto
bg: есперантска

en: Est
bg: Ест

en: Estonia
bg: естонска

en: Eth
bg: Ети

en: Ethiopia
bg: етиопска

en: Evdev-managed keyboard
bg: Клавиатура управлявана от Evdev

en: Ewe
bg: еве

en: Extended
bg: разширена

en: Extended - Winkeys
bg: разширена — Winkeys

en: Extended Backslash
bg: удължен Backslash

en: F-letter (F) variant
bg: вариант с буква F (F)

en: Fao
bg: Фар

en: Faroe Islands
bg: фарьорска

en: Fin
bg: Фин

en: Finland
bg: финландска

note: This assumes the KP_ abstract symbols are actually useful for some apps The description needs to be rewritten
en: Four-level key with abstract separators
bg: Клавиш на четири нива с абстрактни разделители

en: Four-level key with comma
bg: Клавиш на четири нива с десетична запетая

en: Four-level key with dot
bg: Клавиш на четири нива с десетична точка

en: Four-level key with dot, latin-9 restriction
bg: Клавиш на четири нива с десетична точка, само латиница-9

en: Four-level key with momayyez
bg: Клавиш на четири нива с арабска десетична запетая

en: Fra
bg: Фре

en: France
bg: френска

en: French
bg: френска

en: French (Macintosh)
bg: френска (за Macintosh)

en: French (legacy)
bg: френска (остаряла)

en: French Dvorak
bg: френска Дворак

en: French, Sun dead keys
bg: френска, с „мъртвите“ клавиши на Sun

en: French, eliminate dead keys
bg: френска, без „мъртви“ клавиши

en: Fujitsu-Siemens Computers AMILO laptop
bg: Fujitsu-Siemens Computers AMILO laptop (за мобилен компютър)

en: Fula
bg: фула

en: GBr
bg: ВБр

en: Ga
bg: га

en: Generic 101-key PC
bg: Стандартна клавиатура за PC със 101 клавиша

en: Generic 102-key (Intl) PC
bg: Стандартна клавиатура за PC със 102 клавиша (международна)

en: Generic 104-key PC
bg: Стандартна клавиатура за PC със 104 клавиша

en: Generic 105-key (Intl) PC
bg: Стандартна клавиатура за PC със 105 клавиша (международна)

en: Genius Comfy KB-16M / Genius MM Keyboard KWD-910
bg: Genius Comfy KB-16M/Genius MM Keyboard KWD-910

en: Geo
bg: Гру

en: Georgia
bg: грузинска

en: Georgian
bg: грузинска

en: Georgian AZERTY Tskapo
bg: грузинска, цкапо azerty

en: German (Macintosh)
bg: немска (за Macintosh)

en: German, Sun dead keys
bg: немска, с „мъртви“ клавиши на Sun

en: German, eliminate dead keys
bg: немска, без „мъртви“ клавиши

en: Germany
bg: немска

en: Gha
bg: Ган

en: Ghana
bg: ганийска

en: Gre
bg: Гръ

en: Greece
bg: гръцка

en: Group toggle on multiply/divide key
bg: сменяне на състоянието при натискането на умножение/деление

en: Gui
bg: гвй

en: Guinea
bg: гвинейска

en: Gujarati
bg: гуджарати

en: Gurmukhi
bg: гурмуки

en: Gurmukhi Jhelum
bg: гурмуки джелум

en: Happy Hacking Keyboard
bg: Happy Hacking Keyboard (за весело хакерстване)

en: Happy Hacking Keyboard for Mac
bg: Happy Hacking Keyboard for Mac (за весело хакерстване)

en: Hausa
bg: хауска

en: Hewlett-Packard Internet Keyboard
bg: Hewlett-Packard Internet Keyboard (за Интернет)

en: Hewlett-Packard SK-250x Multimedia Keyboard
bg: Hewlett-Packard SK-250x Multimedia Keyboard (за мултимедия)

en: Hexadecimal
bg: шестнадесетична

en: Hindi Bolnagri
bg: фонетична Болнагри за хинди

en: Hindi Wx
bg: хинди Wx

en: Homophonic
bg: фонетична

en: Hrv
bg: Хър

en: Hun
bg: Унг

en: Hungary
bg: унгарска

en: Hyper is mapped to Win-keys
bg: И двата Win-а са Hyper

en: IBM ThinkPad 560Z/600/600E/A22E, Intl
bg: IBM ThinkPad 560Z/600/600E/A22E, Intl (международна)

en: ISO Alternate
bg: ISO (алтернативна)

en: Iceland
bg: исландска

en: Igbo
bg: игбо

en: Include dead tilde
bg: включване на „мъртва“ тилда

en: Ind
bg: Инд

en: India
bg: индийска

en: International (AltGr dead keys)
bg: международна, с „мъртви“ клавиши чрез AltGr

en: International (with dead keys)
bg: международна, с „мъртви“ клавиши

en: Inuktitut
bg: ескимоска

en: Iran
bg: иранска

en: Iraq
bg: иракска

en: Ireland
bg: ирландска

en: Irl
bg: Ирл

en: Irn
bg: Ирн

en: Irq
bg: Ирк

en: Isl
bg: Исл

en: Isr
bg: Изр

en: Israel
bg: израелска

en: Ita
bg: Ита

en: Italy
bg: италианска

en: Japan
bg: японска

en: Japan (PC-98xx Series)
bg: японска, серии PC-98xx

en: Japanese keyboard options
bg: Настройки за японска клавиатура

en: Jpn
bg: Япо

en: Kalmyk
bg: калмишка

en: Kana
bg: японска сричкова (кана)

en: Kana Lock key is locking
bg: Клавишът Lock на кана заключва

en: Kannada
bg: канареска

en: Kashubian
bg: кашубска

en: Kaz
bg: Каз

en: Kazakh with Russian
bg: казахска с руски букви

en: Kazakhstan
bg: казахска

en: Key sequence to kill the X server
bg: Клавишна комбинация за убиването на X сървъра

en: Key to choose 3rd level
bg: Клавиш за избор третото ниво

en: Key(s) to change layout
bg: Клавиш(и) за смяна на подредбата

en: Keypad
bg: цифрова клавиатура

en: Kgz
bg: Крг

en: Khm
bg: Кам

en: Komi
bg: комска

en: Kor
bg: Кор

en: Korea, Republic of
bg: корейска (Република Корея)

en: Ktunaxa
bg: ктунакса

en: Kurdish, (F)
bg: кюрдска, (Ф)

en: Kurdish, Arabic-Latin
bg: кюрдска, арабски и латински букви

en: Kurdish, Latin Alt-Q
bg: кюрдска, латинско Alt-Q

en: Kurdish, Latin Q
bg: кюрдска, латинско Q

en: Kyrgyzstan
bg: киргистанска

en: LAm
bg: ЛАм

en: Lao
bg: Лао

en: Laos
bg: лаоска

en: Laptop/notebook Compaq (eg. Armada) Laptop Keyboard
bg: Laptop/notebook Compaq Laptop Keyboard (за мобилен компютър, напр. Armada)

en: Laptop/notebook Compaq (eg. Presario) Internet Keyboard
bg: Laptop/notebook Compaq Internet Keyboard (за мобилен компютър, напр. Presario, и Интернет)

en: Laptop/notebook eMachines m68xx
bg: Laptop/notebook eMachines m68xx (за мобилен компютър)

en: Latin
bg: латинска

en: Latin American
bg: латиноамериканска

en: Latin Unicode
bg: латинска за Уникод

en: Latin Unicode qwerty
bg: латинска за Уникод (qwerty)

en: Latin qwerty
bg: латинска (qwerty)

en: Latin unicode
bg: латинска за Уникод

en: Latin unicode qwerty
bg: латинска за Уникод, qwerty

en: Latin with guillemets
bg: латинска с френски кавички

en: Latvia
bg: латвийска

en: Lav
bg: Лат

en: Left Alt
bg: Левият Alt

en: Left Alt (while pressed)
bg: Левият Alt (докато е натиснат)

en: Left Alt is swapped with Left Win
bg: Левият Alt е разменен с левия Win

en: Left Ctrl
bg: Левият Ctrl

en: Left Ctrl+Left Shift
bg: Левият Ctrl+левият Shift

en: Left Shift
bg: Левият Shift

en: Left Win
bg: Левият Win

en: Left Win (to first layout), Right Win/Menu (to last layout)
bg: CapsLock (към първата подредба), десният Win/Menu (към последната)

en: Left Win (while pressed)
bg: Левият Win (докато е натиснат)

en: Left hand
bg: за левичари

en: Left handed Dvorak
bg: Дворак за левичари

en: Legacy
bg: остаряла

en: Legacy Wang 724
bg: Остаряла Wang 724

note: Actually, with KP_SEPARATOR, as the old keypad(comma)
en: Legacy key with comma
bg: Остарял клавиш с десетична запетая

en: Legacy key with dot
bg: Остарял клавиш с десетична точка

en: Less-than/Greater-than
bg: По-малко/по-голямо

en: Lithuania
bg: литовска

en: Logitech Cordless Desktop
bg: Logitech Cordless Desktop (безжична)

en: Logitech Cordless Desktop (alternate option)
bg: Logitech Cordless Desktop (алтернативен вариант)

en: Logitech Cordless Desktop LX-300
bg: Logitech Cordless Desktop LX-300 (безжична)

en: Logitech Cordless Desktop Navigator
bg: Logitech Cordless Desktop Navigator (безжична)

en: Logitech Cordless Desktop Optical
bg: Logitech Cordless Desktop Optical (оптична)

en: Logitech Cordless Desktop Pro (alternate option 2)
bg: Logitech Cordless Desktop Pro (алтернативен вариант 2)

en: Logitech Cordless Desktop iTouch
bg: Logitech Cordless Desktop iTouch (безжична)

en: Logitech Cordless Freedom/Desktop Navigator
bg: Logitech Cordless Freedom/Desktop Navigator (безжична)

en: Logitech G15 extra keys via G15daemon
bg: Logitech G15, допълнителни клавиши чрез G15daemon

en: Logitech Generic Keyboard
bg: Logitech Generic Keyboard (стандартна)

en: Logitech Internet 350 Keyboard
bg: Logitech Internet 350 Keyboard (за Интернет)

en: Logitech Internet Keyboard
bg: Logitech Internet Keyboard (за Интернет)

en: Logitech Internet Navigator Keyboard
bg: Logitech Internet Navigator Keyboard (за Интернет)

en: Logitech Ultra-X Cordless Media Desktop Keyboard
bg: Logitech Ultra-X Cordless Media Desktop Keyboard (безжична, за мултимедия)

en: Logitech iTouch Cordless Keyboard (model Y-RB6)
bg: Logitech iTouch Cordless Keyboard (model Y-RB6) (безжична)

en: Logitech iTouch Internet Navigator Keyboard SE
bg: Logitech iTouch Internet Navigator Keyboard SE (за Интернет)

en: Logitech iTouch Internet Navigator Keyboard SE (USB)
bg: Logitech iTouch Internet Navigator Keyboard SE (USB) (за Интернет)

en: Lower Sorbian
bg: долно сорбска

en: Lower Sorbian (qwertz)
bg: долно сорбска (qwertz)

en: Ltu
bg: Лит

en: MNE
bg: Чгр

en: MacBook/MacBook Pro (Intl)
bg: MacBook/MacBook Pro (международна)

en: Macedonia
bg: македонска

en: Macintosh Old
bg: Macintosh Old (стар вариант)

en: Macintosh, Sun dead keys
bg: Macintosh, с „мъртви“ клавиши на Sun

en: Macintosh, eliminate dead keys
bg: Macintosh, без „мъртви“ клавиши

en: Make CapsLock an additional Backspace
bg: CapsLock е допълнителен Backspace

en: Make CapsLock an additional Ctrl
bg: CapsLock е допълнителен Ctrl

en: Make CapsLock an additional ESC
bg: CapsLock е допълнителен Esc

en: Mal
bg: Млд

en: Malayalam
bg: малаяламска

en: Malayalam Lalitha
bg: малаяламска лалита

en: Maldives
bg: малдивска

en: Malta
bg: малтийска

en: Maltese keyboard with US layout
bg: малтийска с американска подредба

en: Mao
bg: Мао

en: Maori
bg: маорска

en: Memorex MX2500 EZ-Access Keyboard
bg: Memorex MX2500 EZ-Access Keyboard (за лесен достъп)

en: Meta is mapped to Left Win
bg: Левият Win е Meta

en: Meta is mapped to Win keys
bg: И двата Win-а са Meta

en: Microsoft Internet Keyboard
bg: Microsoft Internet Keyboard (за Интернет)

en: Microsoft Internet Keyboard Pro, Swedish
bg: Microsoft Internet Keyboard Pro, Swedish (за Интернет, шведска)

en: Microsoft Natural Keyboard Pro / Microsoft Internet Keyboard Pro
bg: Microsoft Natural Keyboard Pro/Microsoft Internet Keyboard Pro (за Интернет)

en: Microsoft Natural Keyboard Pro USB / Microsoft Internet Keyboard Pro
bg: Microsoft Natural Keyboard Pro USB/Microsoft Internet Keyboard Pro (за Интернет)

en: Microsoft Natural Wireless Ergonomic Keyboard 7000
bg: Microsoft Natural Wireless Ergonomic Keyboard 7000 (безжична, ергономична)

en: Microsoft Office Keyboard
bg: Microsoft Office Keyboard (за офиса)

en: Microsoft Wireless Multimedia Keyboard 1.0A
bg: Microsoft Wireless Multimedia Keyboard 1.0A (безжична, за мултимедия)

en: Miscellaneous compatibility options
bg: Разни настройки за съвместимост

en: Mkd
bg: Мак

en: Mlt
bg: Мал

en: Mmr
bg: Миа

en: Mng
bg: Мон

en: Mongolia
bg: монголска

en: Montenegro
bg: черногорска

en: Morocco
bg: мароканска

en: Multilingual
bg: многоезична

en: Multilingual, first part
bg: многоезична, първа част

en: Multilingual, second part
bg: многоезична, втора част

en: Myanmar
bg: мианмарска

en: NICOLA-F style Backspace
bg: Backspace на мястото определено от подредбата NICOLA-F

en: Nativo
bg: нативна

en: Nativo for Esperanto
bg: нативна за есперанто

en: Nativo for USA keyboards
bg: нативна за САЩ

en: Nep
bg: Неп

en: Nepal
bg: непалска

en: Netherlands
bg: холандска

en: Nig
bg: Ниг

en: Nigeria
bg: нигерийска

en: Nld
bg: Хол

en: Non-breakable space character at fourth level
bg: Интервал без разделяне на четвърто ниво

en: Non-breakable space character at fourth level, thin non-breakable space character at sixth level
bg: Интервал без разделяне на четвърто ниво и тесен интервал без разделяне на шесто ниво

en: Non-breakable space character at fourth level, thin non-breakable space character at sixth level (via Ctrl+Shift)
bg: Интервал без разделяне на четвърто ниво и тесен интервал без разделяне на шесто ниво (с Ctrl+Shift)

en: Non-breakable space character at second level
bg: Интервал без разделяне на второ ниво

en: Non-breakable space character at third level
bg: Интервал без разделяне на трето ниво

en: Non-breakable space character at third level, nothing at fourth level
bg: Интервал без разделяне на трето ниво и нищо на четвърто ниво

en: Non-breakable space character at third level, thin non-breakable space character at fourth level
bg: Интервал без разделяне на трето ниво и тесен интервал без разделяне на четвърто ниво

en: Nor
bg: Нор

en: Northern Saami
bg: северносамска (Норвегия)

en: Northern Saami, eliminate dead keys
bg: северносамска, без „мъртви“ клавиши

en: Norway
bg: норвежка

en: Numeric keypad delete key behaviour
bg: Поведение на клавиша за триене на цифровата клавиатура

en: Numeric keypad keys work as with Mac
bg: Цифровата клавиатура функционира като в Macintosh

en: Numeric keypad layout selection
bg: Избор на подредбата на цифровата клавиатура

en: OLPC Dari
bg: дарийска за OLPC (фарси)

en: OLPC Pashto
bg: пащунска за OLPC

en: OLPC Southern Uzbek
bg: южно узбекска за OLPC

en: Occitan
bg: провансалска

en: Ogham
bg: огамска

en: Ogham IS434
bg: огамска IS434

en: Oriya
bg: орийска

en: Ortek MCK-800 MM/Internet keyboard
bg: Ortek MCK-800 MM/Internet keyboard (за Интернет)

en: Ossetian
bg: осетинска

en: Ossetian, Winkeys
bg: осетинска, клавиши Win

en: Ossetian, legacy
bg: осетинска, остаряла

en: PC-98xx Series
bg: Серии PC-98xx

en: Pak
bg: Пак

en: Pakistan
bg: пакистанска

en: Pashto
bg: пащунска

en: Pattachote
bg: патачотска

en: Phonetic
bg: фонетична

en: Phonetic Winkeys
bg: фонетична, клавиши Win

en: Pol
bg: Пол

en: Poland
bg: полска

en: Polytonic
bg: политонална

en: Portugal
bg: португалска

en: Pro
bg: про

en: Pro Keypad
bg: цифрова клавиатура про

en: Probhat
bg: пробхатска

en: Programmer Dvorak
bg: Дворак за програмисти

en: Prt
bg: Пор

en: Right Alt
bg: Десният Alt

en: Right Alt (while pressed)
bg: Десният Alt (докато е натиснат)

en: Right Alt key never chooses 3rd level
bg: Десният Alt никога не избира третото ниво

en: Right Alt, Shift+Right Alt key is Multi_Key
bg: Десният Alt, Shift+десният Alt са Multi

en: Right Ctrl
bg: Десният Ctrl

en: Right Ctrl (while pressed)
bg: Десният Ctrl (докато е натиснат)

en: Right Ctrl as Right Alt
bg: Десният Ctrl е десен Alt

en: Right Shift
bg: Десният Shift

en: Right Win
bg: Десният Win

en: Right Win (while pressed)
bg: Десният Win (докато е натиснат)

en: Right hand
bg: за десничари

en: Right handed Dvorak
bg: Дворак за десничари

en: Romania
bg: румънска

en: Romanian keyboard with German letters
bg: румънска клавиатура с немски букви

en: Romanian keyboard with German letters, eliminate dead keys
bg: румънска клавиатура с немски букви, без „мъртви“ клавиши

en: Rou
bg: Рум

en: Rus
bg: Рус

en: Russia
bg: руска

en: Russian
bg: руска

en: Russian phonetic
bg: руска фонетична

en: Russian phonetic Dvorak
bg: руска фонетична, Дворак

en: Russian phonetic, eliminate dead keys
bg: руска фонетична, без „мъртви“ клавиши

en: Russian with Kazakh
bg: руска с казахски букви

en: SILVERCREST Multimedia Wireless Keyboard
bg: SILVERCREST Multimedia Wireless Keyboard (безжична, за мултимедия)

en: SRB
bg: Срб

en: SVEN Ergonomic 2500
bg: SVEN Ergonomic 2500 (ергономична)

en: Scroll Lock
bg: ScrollLock

en: Secwepemctsin
bg: шъкуъпмъктчин

en: Semi-colon on third level
bg: Точка и запетая на третото ниво

en: Serbia
bg: сръбска

en: Shift cancels CapsLock
bg: Shift отменя CapsLock

en: Shift does not cancel NumLock, chooses 3d level instead
bg: Shift не отменя CapsLock, а избира третото ниво

en: Shift with numeric keypad keys works as in MS Windows
bg: Shift за цифровата клавиатура както в MS Windows

en: Simple
bg: Обикновена

en: Slovakia
bg: словашка

en: Slovenia
bg: словенска

en: South Africa
bg: южноафриканска

en: Southern Uzbek
bg: южно узбекска

en: Spain
bg: испанска

en: Special keys (Ctrl+Alt+&lt;key&gt;) handled in a server
bg: Специалните комбинации (Ctrl+Alt+&lt;клавиш&gt;) се обработват от сървъра

en: SrL
bg: Шри

en: Sri Lanka
bg: шриланкска

en: Standard
bg: стандартна

en: Standard (Cedilla)
bg: стандартна (седий)

en: Standard Phonetic
bg: стандартна фонетична

note: RSTU 2019-91
en: Standard RSTU
bg: стандартна украинска

note: RSTU 2019-91
en: Standard RSTU on Russian layout
bg: стандартна украинска, руска подредба

en: Sun Type 5/6
bg: На Sun, вид 5/6

en: Sun dead keys
bg: Sun, без „мъртви“ клавиши

en: Super Power Multimedia Keyboard
bg: Super Power Multimedia Keyboard (за мултимедия)

en: Svdvorak
bg: Свдворак

en: Svk
bg: Свш

en: Svn
bg: Свн

en: Swap Ctrl and CapsLock
bg: Размяна на Ctrl и CapsLock

en: Swap ESC and CapsLock
bg: Размяна на Esc и CapsLock

en: Swe
bg: Шве

en: Sweden
bg: шведска

en: Switzerland
bg: швейцарска

en: Symplon PaceBook (tablet PC)
bg: Symplon PaceBook (за таблет)

en: Syr
bg: Сир

en: Syria
bg: сирийска

en: Syriac
bg: сириакска (арамейска)

en: Syriac phonetic
bg: сириакска фонетична (арамейска)

en: Tajikistan
bg: таджикска

en: Tamil
bg: тамилска

en: Tamil TAB Typewriter
bg: тамилска машинописна с табулация

en: Tamil TSCII Typewriter
bg: тамилска машинописна — TSCII

en: Tamil Unicode
bg: тамилска за Уникод

en: Tatar
bg: татарска

en: Telugu
bg: телугу

en: Tha
bg: Тай

en: Thailand
bg: тайландска

en: Tibetan
bg: тибетска

en: Tibetan (with ASCII numerals)
bg: тибетска (с цифри от ASCII)

en: Tifinagh
bg: тифинах

en: Tifinagh Alternative
bg: алтернативна за тифинах

en: Tifinagh Alternative Phonetic
bg: алтернативна, фонетична за тифинах

en: Tifinagh Extended
bg: разширена за тифинах

en: Tifinagh Extended Phonetic
bg: разширена фонетична за тифинах

en: Tifinagh Phonetic
bg: фонетична за тифинах

en: Tilde (~) variant
bg: вариант с тилда (~)

en: Tjk
bg: Тдж

en: To the corresponding key in a Dvorak keyboard.
bg: към съответния клавиш в Dvorak

en: To the corresponding key in a Qwerty keyboard.
bg: към съответния клавиш Qwerty

en: Traditional Phonetic
bg: фонетична, традиционна

en: Trust Wireless Keyboard Classic
bg: Trust Wireless Keyboard Classic (безжична)

en: Tur
bg: Тур

en: Turkey
bg: турска

en: Turkmenistan
bg: туркменистанска

en: Typewriter
bg: машинописна

en: UCW layout (accented letters only)
bg: Подредба UCW (само ударени букви)

en: US keyboard with Bosnian digraphs
bg: американска с босненски диграфи

en: US keyboard with Bosnian letters
bg: американска с босненски букви

en: US keyboard with Croatian digraphs
bg: американска с хърватски диграфи

en: US keyboard with Croatian letters
bg: американска с хърватски букви

en: US keyboard with Estonian letters
bg: американска с естонски букви

en: US keyboard with Lithuanian letters
bg: американска с литовски букви

en: US keyboard with Slovenian letters
bg: американска със словенски букви

en: USA
bg: Аме

en: Udmurt
bg: удмурт

en: Ukr
bg: Укр

en: Ukraine
bg: украинска

en: Unicode additions (arrows and math operators)
bg: Допълненията от Уникод (стрелки и математически операции)

en: Unicode additions (arrows and math operators). Math operators on default level
bg: Допълненията от Уникод (стрелки и математически операции). Операциите са на стандартното ниво

en: UnicodeExpert
bg: експертна за Уникод

en: United Kingdom
bg: британска

en: Urdu, Alternative phonetic
bg: урду, фонетична, алтернативна

en: Urdu, Phonetic
bg: урду, фонетична

en: Urdu, Winkeys
bg: урду, клавиши Win

en: Use Bosnian digraphs
bg: с босненски диграфи

en: Use Croatian digraphs
bg: с хърватски диграфи

en: Use guillemets for quotes
bg: със френски кавички

en: Use keyboard LED to show alternative layout
bg: Индикация чрез клавиатурен светодиод за смяна на подредбата

en: Using space key to input non-breakable space character
bg: Генериране на интервал без разделяне с клавишa за интервал

en: Usual space at any level
bg: Нормален интервал на всички нива

en: Uzb
bg: Узб

en: Uzbekistan
bg: узбекистанска

en: Vietnam
bg: виетнамска

en: ViewSonic KU-306 Internet Keyboard
bg: ViewSonic KU-306 Internet Keyboard (за Интернет)

en: Vnm
bg: Вие

en: Wang 724 keypad with unicode additions (arrows and math operators)
bg: Цифрова клавиатура — Wang 724, с допълненията от Уникод (стрелки и математически операции)

en: Wang 724 keypad with unicode additions (arrows and math operators). Math operators on default level
bg: Цифрова клавиатура Wang 724, с допълненията от Уникод (стрелки и математически операции). Операциите са на стандартното ниво

en: Western
bg: западна

en: Winkeys
bg: клавиши Win

en: With &lt;\|&gt; key
bg: клавиш &lt;\|&gt;

en: With EuroSign on 5
bg: € е при „5“

en: With guillemets
bg: френски кавички

en: Yahoo! Internet Keyboard
bg: Yahoo! Internet Keyboard (за Интернет)

en: Yakut
bg: якутска

en: Yoruba
bg: йоруба

en: Z and ZHE swapped
bg: разменени „З“ и „Ж“

en: Zar
bg: ЮАф

en: azerty/digits
bg: azerty/цифри

en: digits
bg: цифри

en: displaced semicolon and quote (obsolete)
bg: разменени точка и запетая и кавички (остаряла)

en: qwerty, extended Backslash
bg: qwerty с удължен Backslash

en: qwerty/digits
bg: qwerty/цифри
