Gajim 0.12 - en to bg translation catalogue (1897 entries)

en: A GTK+ Jabber client
bg: Джабър клиент за GTK+

en: Gajim Instant Messenger
bg: Моментни съобщения (Gajim)

en: Jabber IM Client
bg: Джабър клиент за бързи съобщения

en: Join _Group Chat...
bg: _Влизане в стая…

en: _Add Contact...
bg: _Добавяне на контакт…

en: _Discover Services
bg: _Откриване на услуги

en: _Execute Command...
bg: _Изпълнение на команда…

en: _Modify Account
bg: _Промяна на акаунт

en: _Open Gmail Inbox
bg: _Отваряне на пощенската кутия на Gmail

en: _Personal Events
bg: _Лични събития

en: _Start Chat...
bg: _Започване на разговор…

en: _Status
bg: _Състояние

en: <b>Connecting to server</b>
    
    Please wait...
bg: <b>Свързване със сървъра</b>
    
    Изчакайте…

en: <b>Please choose one of the options below:</b>
bg: <b>Изберете една от опциите по-долу:</b>

en: <b>Please fill in the data for your existing account</b>
bg: <b>Попълнете данните за съществуващия ви акаунт</b>

en: <b>Please select a server</b>
bg: <b>Изберете сървър</b>

en: Add this certificate to the list of trusted certificates.
    SHA1 fingerprint of the certificate:
bg: Добавяне на този сертификат към списъка с доверени сертификати.
    Отпечатък тип SHA1 на сертификата:

en: Connect when I press Finish
bg: Свързване при натискане на бутона „Приключване“

en: Gajim: Account Creation Wizard
bg: Gajim: Помощник за създаване на акаунт

en: I already have an account I want to _use
bg: _Вече имам регистриран акаунт, който искам да използвам

en: I want to _register for a new account
bg: _Искам да регистрирам нов акаунт

en: If checked, Gajim will remember the password for this account
bg: Ако тази опция е избрана, ще се запомни паролата за този акаунт.

en: Manage...
bg: Управление на…

en: Prox_y:
bg: _Сървър-посредник:

en: Save pass_word
bg: Запазване на паро_ла

en: Set my profile when I connect
bg: Настройване на профила при свързване

en: Use custom hostname/port
bg: Използване на нестандартен хост/порт

en: You need to have an account in order to connect
    to the Jabber network.
bg: Трябва да имате акаунт, за да се свържете с
    мрежата на Джабър.

en: Your JID:
bg: Вашия JID:

en: _Advanced
bg: На_преднали

en: _Finish
bg: _Приключване

en: _Hostname:
bg: _Хост:

en: _Password:
bg: _Парола:

en: _Port:
bg: По_рт:

en: _Server:
bg: С_ървър:

en: _Username:
bg: И_ме на потребител:

en: <b>Miscellaneous</b>
bg: <b>Разни</b>

en: <b>Personal Information</b>
bg: <b>Лични данни</b>

en: Account
bg: Акаунт

en: Account Modification
bg: Промяна на акаунт

en: Administration operations
bg: Административни операции

en: Auto-reconnect when connection is lost
bg: Автоматично свързване при разпадане на връзката

en: C_onnect on Gajim startup
bg: С_вързване при стартиране

en: Chan_ge Password
bg: Пром_яна на парола

en: Check this so Gajim will connect in port 5223 where legacy servers are expected to have SSL capabilities. Note that Gajim uses TLS encryption by default if broadcasted by the server, and with this option enabled TLS will be disabled
bg: Изберете тази опция, за да може Gajim да се свързва по порт 5223, където се очаква сървърите да предоставят възможности по SSL. Забележете, че Gajim използва шифриране тип TLS по подразбиране и избирайки тази опция, изключвате TLS.

en: Choose _Key...
bg: Избор на _ключ…

en: Click to change account's password
bg: Натиснете, за да смените паролата на акаунта

en: Click to request authorization to all contacts of another account
bg: Натиснете, за да изискате упълномощаване от всички контакти на друг акаунт

en: Connection
bg: Свързване

en: Edit Personal Information...
bg: Редактиране на личните данни…

note: FIXME: Ugly workaround. FIXME: Ugly workaround. Maybe we haven't been in any group (defaults to General) General group cannot be changed
en: General
bg: Общи

en: Hostname:
bg: Хост:

en: If checked, Gajim will also broadcast some more IPs except from just your IP, so file transfer has higher chances of working.
bg: Ако тази опция е избрана, Gajim ще излъчва повече IP адреси освен вашия собствен, така че файловият трансфер има повече шансове да работи добре.

en: If checked, Gajim will send keep-alive packets to prevent connection timeout which results in disconnection
bg: Ако тази опция е избрана, Gajim ще изпраща пакети за поддържане на връзката с цел избягване на разпадането ѝ.

en: If checked, Gajim will store the password in ~/.gajim/config with 'read' permission only for you
bg: Ако тази опция е избрана, паролата ще се запази в ~/.gajim/config с права за четене само за потребителя.

en: If checked, Gajim, when launched, will automatically connect to jabber using this account
bg: Ако тази опция е избрана, при стартиране Gajim ще се свързва автоматично, използвайки този акаунт.

en: If checked, any change to the global status (handled by the combobox at the bottom of the roster window) will change the status of this account accordingly
bg: Ако тази опция е избрана, всяка промяна на общото състояние (от списъка в долната част на главния прозорец) ще променя и състоянието на този акаунт.

en: Information about you, as stored in the server
bg: Вашите лични данни, както са запазени на сървъра

en: No key selected
bg: Няма избран ключ

note: None means no proxy profile selected
en: None
bg: Няма

en: Personal Information
bg: Лични данни

en: Port:
bg: Порт:

en: Priori_ty:
bg: Приори_тет:

en: Priority is used in Jabber to determine who gets the events from the jabber server when two or more clients are connected using the same account; The client with the highest priority gets the events
bg: Приоритетът в Джабър се използва, за да се определи кой да получава събитията от Джабър сървър, когато два или повече клиента са свързани с един и същ акаунт. Клиентът с най-голям приоритет ще получава събитията.

en: Priority will change automatically according to your status.
bg: Приоритетът ще се сменя автоматично в зависимост от състоянието ви.

en: Proxy:
bg: Сървър-посредник:

en: Resour_ce:
bg: _Ресурс:

en: Resource is sent to the Jabber server in order to separate the same JID in two or more parts depending on the number of the clients connected in the same server with the same account. So you might be connected in the same account with resource 'Home' and 'Work' at the same time. The resource which has the highest priority will get the events. (see below)
bg: Ресурсът се изпраща до Джабър сървъра, за да „раздели“ един и същи JID на две или повече части в зависимост от броя на клиентите, свързани с един сървър и един и същ акаунт. Така може да сте свързани със същия акаунт и ресурси „Вкъщи“ и „На работа“ по едно и също време. Ресурсът с най-голям приоритет ще получава събитията. (вижте по-долу)

en: Save _passphrase (insecure)
bg: Запазване на _паролата (рисковано за сигурността)

en: Save conversation _logs for all contacts
bg: Запазване на история на _разговорите за всички контакти

en: Send keep-alive packets
bg: Изпращане на пакети за поддържане на връзката

en: Synch_ronize account status with global status
bg: Син_хронизиране на състоянието на акаунта с общото състояние

en: Synchronise contacts
bg: Синхронизиране на контакти

en: Use _SSL (legacy)
bg: Използване на _SSL (извън употреба)

en: Use file transfer proxies
bg: Използване на сървъри-посредници за файлови трансфери

en: _Adjust to status
bg: _Съгласуване спрямо състоянието

en: _Name:
bg: _Име:

en: <b>Proxy</b>
bg: <b>Сървър-посредник</b>

en: A_djust to status
bg: _Съгласуване спрямо състоянието

en: Accounts
bg: Акаунти

en: Check this so Gajim will ask you before sending your password over an insecure connection.
bg: Ако тази опция е избрана, ще се изисква потвърждение преди изпращането на паролата ви чрез несигурна връзка.

en: Co_nnect on Gajim startup
bg: С_вързване при стартиране

en: E-Mail:
bg: Е-поща:

en: First Name:
bg: Собствено име:

en: If checked, Gajim will get the password from a GPG agent like seahorse
bg: Ако тази опция е избрана, паролата ще се взима от агент на GPG като Seahorse.

en: If the default port that is used for incoming messages is unfitting for your setup you can select another one here.
    You might consider to change possible firewall settings.
bg: Ако стандартния порт за входящи съобщения е неудобен за настройките ви, може да изберете друг тук.
    Може да помислите и да промените настройките на огнената стена, евентуално.

en: Last Name:
bg: Фамилия:

en: Mer_ge accounts
bg: _Смесване на акаунти

note: Rename
en: Re_name
bg: Пре_именуване

en: Send _keep-alive packets
bg: И_зпращане на пакети за поддържане на връзката

en: Synchroni_ze account status with global status
bg: Син_хронизиране на състоянието на акаунта с общото състояние

en: Use G_PG Agent
bg: Използване на агент на _GPG

en: Use cust_om hostname/port
bg: Използване на _нестандартен хост/порт

en: Use cust_om port:
bg: Използване на нестандартен _порт:

en: _Edit Personal Information...
bg: _Редактиране на личните данни…

en: _Enable
bg: _Активиране

en: _Hostname:
bg: _Хост:

en: _Manage...
bg: _Управление на…

en: _Port:
bg: По_рт:

en: _Warn before using an insecure connection
bg: Предупре_ждаване преди използване на несигурна връзка

en: _use HTTP__PROXY environment variable
bg: Използване на променливата на _обкръжението „HTTP_PROXY“

en: A_ccount:
bg: _Акаунт:

en: A_llow this contact to view my status
bg: _Позволяване на този контакт да вижда състоянието ми

en: Add New Contact
bg: Добавяне на нов контакт

en: I would like to add you to my contact list.
bg: Бих искал(а) да ви добавя към списъка си.

en: You have to register with this transport
    to be able to add a contact from this
    protocol. Click on register button to
    proceed.
bg: Трябва да регистрирате този транспорт,
    за да може да добавите контакт от този
    протокол.  Натиснете бутона „Регистриране“,
    за да продължите.

en: You must be connected to the transport to be able
    to add a contact from this protocol.
bg: Трябва да сте свързани към транспорта, за да може
    да добавите контакт от този протокол.

en: _Group:
bg: _Група:

en: _Nickname:
bg: Псе_вдоним:

en: _Protocol:
bg: П_ротокол:

en: _Register
bg: _Регистриране

en: _User ID:
bg: _Идентификатор на потребител:

en: <b>An error has occurred:</b>
bg: <b>Възникна грешка:</b>

en: <b>Choose command to execute:</b>
bg: <b>Изберете команда за изпълнение:</b>

en: Ad-hoc Commands - Gajim
bg: Специални команди - Gajim

en: Check once more
bg: Проверка наново

en: Error description...
bg: Описание на грешката…

en: Please wait while retrieving command list...
bg: Изчакайте, докато се извлече списъка с команди…

en: Please wait while the command is sending...
bg: Изчакайте, докато командата се изпраща…

en: Please wait...
bg: Изчакайте…

en: This jabber entity does not expose any commands.
bg: Този Джабър контакт не предлага никакви команди.

en: <b>Description</b>
bg: <b>Описание</b>

en: <b>NOTE:</b> You should restart Gajim for some settings to take effect
bg: <b>ЗАБЕЛЕЖКА:</b> Трябва да рестартирате Gajim, за да влязат в сила някои от настройките

en: Advanced Configuration Editor
bg: Редактор на настройки за напреднали

en: Filter:
bg: Филтър:

en: Delete MOTD
bg: Изтриване на MOTD

en: Deletes Message of the Day
bg: Изтрива съобщението за деня

en: Edit _Privacy Lists...
bg: _Филтри за уединение…

en: Sends a message to users currently connected to this server
bg: Изпраща съобщение на всички потребители, свързани със сървъра в момента

en: Set MOTD...
bg: Настройване на MOTD…

en: Sets Message of the Day
bg: Настройване на съобщение за деня

en: Show _XML Console
bg: Показване на _XML конзола

en: Update MOTD...
bg: Актуализиране на MOTD…

en: Updates Message of the Day
bg: Актуализиране на съобщението за деня

en: _Administrator
bg: _Администратор

en: _Send Server Message...
bg: _Изпращане на съобщение от сървъра…

en:  a window/tab opened with that contact
bg:  отворен прозорец/подпрозорец с този контакт

en: <b>Actions</b>
bg: <b>Действия</b>

en: <b>Conditions</b>
bg: <b>Условия</b>

en: <b>Sounds</b>
bg: <b>Звуци</b>

en: Advanced Actions
bg: Действия за напреднали

en: Advanced Notifications Control
bg: Контрол на уведомления за напреднали

en: All statuses
bg: Всички състояния

en: Away
bg: Отсъствам

en: Busy
bg: Зает

en: Don't have
bg: нямам

en: Have
bg: имам

en: Invisible
bg: Невидим

en: Launch a command
bg: Изпълнение на команда

en: Not Available
bg: Не съм на разположение

en: One or more special statuses...
bg: Едно или повече определени състояния…

en: Online / Free For Chat
bg: На линия / Свободен за разговор

en: Play a sound
bg: Изпълнение на звук

en: Receive a Message
    Contact Disconnected 
    Contact Change Status 
    Group Chat Message Highlight 
    Group Chat Message Received 
    File Transfer Request 
    File Transfer Started 
    File Transfer Finished
bg: се получава съобщение
    контактът се изключва 
    контактът сменя състоянието си 
    се осветява съобщение в стая 
    се получава съобщение в стая 
    се получава запитване за файлов трансфер 
    започва файлов трансфер 
    завършва файлов трансфер

en: When
bg: Когато

en: _Activate window manager's UrgencyHint to make chat window in taskbar flash
bg: _Активиране на подсказката за спешност на мениджъра на прозорци, за да мига прозореца в панела

en: _Disable auto opening chat window
bg: _Изключване на автоматичното появяване на прозорец за разговор

en: _Disable existing popup window
bg: _Изключване на съществуващ изскачащ прозорец

en: _Disable existing sound for this event
bg: _Изключване на съществуващ звук за това събитие

en: _Disable showing event in roster
bg: _Изключване на показване на събитието в списъка

en: _Disable showing event in systray
bg: _Изключване на показване на събитието в областта за уведомяване

en: _Inform me with a popup window
bg: _Информиране с изскачащ прозорец

en: _Open chat window with user
bg: _Отваряне на прозорец за разговор с потребителя

en: _Show event in roster
bg: Показване на събитието в спис_ъка

en: _Show event in systray
bg: Показване на събитието в областта за _уведомяване

en: and I
bg: и аз

en: contact(s)
    group(s)
    everybody
bg: контакт(и)
    група/и
    всички

en: for
bg: за

en: when I'm in
bg: когато съм

en: Entry:
bg: Запис:

en: Feed name:
bg: Име на емисията:

en: Last modified:
bg: Последно променена:

en: New entry received
bg: Получен е нов запис

en: You have received new entry:
bg: Получихте нов запис:

en: Blocked Contacts
bg: Блокирани контакти

en: <b>Message:</b>
bg: <b>Съобщение:</b>

en: Set Activity
bg: Задаване на дейност

en: Set an activity
bg: Задаване на дейност

en: <b>Message:</b>
bg: <b>Съобщение:</b>

en: <b>Mood:</b>
bg: <b>Настроение:</b>

en: Change Password
bg: Промяна на парола

en: Enter it again for confirmation:
bg: Въведете я отново за потвърждение:

en: Enter new password:
bg: Въведете нова парола:

en: <b>Type your new status message</b>
bg: <b>Напишете новото съобщение за състояние</b>

en: Preset messages:
bg: Настроени съобщения:

en: Save as Preset...
bg: Запазване като настроено…

en: Join _Group Chat
bg: _Влизане в стая

en: _Add to Roster...
bg: Добавяне към _списъка…

en: _Copy JID/Email Address
bg: Копиране на _JID/Е-поща

en: _Copy Link Location
bg: _Копиране на адреса на връзката

en: _Open Email Composer
bg: _Отваряне на пощенската програма

en: _Open Link in Browser
bg: _Отваряне на връзката в браузър

en: _Start Chat
bg: _Започване на разговор

en: Invite _Contacts
bg: Покана на _контакти

en: Send _File
bg: Изпращане на _файл

en: Toggle End to End Encryption
bg: Превключване на шифриране тип „End to End“

en: Toggle Open_PGP Encryption
bg: Превключване на шифриране тип „Open_PGP“

en: _Add to Roster
bg: Добавяне към _списъка…

en: _History
bg: Ист_ория

en: In_vite
bg: По_кана

en: Invite Friends!
bg: Поканете приятели!

en: MUC server
bg: Сървър за стаи

en: Please select a MUC server.
bg: Изберете сървър за стаи.

en: You are going to begin a Multi-User Chat.
    Select the contacts you want to invite
bg: На път сте да започнете разговор в стая.
    Изберете контактите, които искате да поканите.

en: Fill in the form.
bg: Попълнете формуляра.

en: Room Configuration
bg: Настройки на стаята

en: Edit Groups
bg: Редактиране на групи

en: (<b>ESession</b> info)
bg: (Информация за <b>Е-сесия</b>)

en: _Verify
bg: _Проверка

en: <b>List of possible features in Gajim:</b>
bg: <b>Списък с възможни функционалности на Gajim:</b>

en: Features
bg: Възможности

en: A list of active, completed and stopped file transfers
bg: Списък с активни, завършили и прекъснати файлови трансфери

en: Cancel file transfer
bg: Отменя файловия трансфер

en: Cancels the selected file transfer
bg: Отменя избрания файлов трансфер

en: Cancels the selected file transfer and removes incomplete file
bg: Отменя избрания файлов трансфер и изтрива непълния файл

en: Clean _up
bg: Из_чистване

en: File Transfers
bg: Файлови трансфери

en: Hides the window
bg: Скрива прозореца

en: Remove file transfer from the list.
bg: Премахване на файловия трансфер от списъка.

en: Removes completed, cancelled and failed file transfers from the list
bg: Премахва завършилите, прекъснатите или провалени файлови трансфери от списъка

en: Shows a list of file transfers between you and others
bg: Показва списък с файловите трансфери между вас и останалите

en: This action removes single file transfer from the list. If the transfer is active, it is first stopped and then removed
bg: Това действие премахва файлов трансфер от списъка. Ако трансферът е активен, първо се прекъсва и след това се премахва.

en: When a file transfer is complete show a popup notification
bg: Уведомяване чрез изскачащ прозорец при завършване на файловия трансфер

en: _Continue
bg: П_родължаване

en: _Notify me when a file transfer is complete
bg: _Уведомяване при завършване на файловия трансфер

en: _Open Containing Folder
bg: _Отваряне на папката

en: _Pause
bg: П_ауза

en: file transfers list
bg: списък с файлови трансфери

en: <b>Chatstate Tab Colors</b>
bg: <b>Цветове на подпрозорците</b>

en: Account row
    Group row
    Contact row
    Chat Banner
bg: Ред за акаунт
    Ред за група
    Ред за контакт
    Лента за разговор

en: Bold
bg: Получер

en: Composing
bg: Пише

en: Font style:
bg: Стил на шрифта:

en: Gajim Themes Customization
bg: Персонализиране на темите на Gajim

en: Gone
bg: Отсъства

en: Inactive
bg: Бездеен

en: Italic
bg: Курсив

en: MUC
    Messages
bg: Съобщения
    в стая

en: MUC Directed
    Messages
bg: Съобщения
    за стая

en: Paused
bg: Временно преустановен

en: Text _color:
bg: _Цвят на текста:

en: Text _font:
bg: _Шрифт на текста:

en: _Background:
bg: _Фон:

en: Change _Nickname...
bg: Смяна на псе_вдоним…

en: Change _Subject...
bg: Промяна на _темата…

en: Configure _Room...
bg: Настройки на _стаята…

en: _Bookmark
bg: _Добавяне на стаята към отметките

en: _Destroy Room
bg: _Унищожаване на стаята

en: _Manage Room
bg: _Управление на стаята

en: _Minimize on close
bg: _Минимизиране при затваряне

en: Mo_derator
bg: _Председател

en: Occupant Actions
bg: _Действия на участника

en: _Admin
bg: _Администратор

en: _Ban
bg: _Забраняване на достъпа

en: _Kick
bg: _Изритване

en: _Member
bg: _Член

en: _Owner
bg: Со_бственик

en: _Send Private Message
bg: _Изпращане на лично съобщение

en: _Voice
bg: _Глас

en: Create new post
bg: Създаване на ново съобщение

en: From
bg: От

note: holds subject
en: Subject
bg: Тема

en: <b>WARNING:</b>
    If you plan to do massive deletions, please make sure Gajim is not running. Generally avoid deletions with contacts you currently chat with.
bg: <b>ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ:</b>
    Ако планирате да изтривате масово, уверете се, че Gajim не е стартиран. По принцип избягвайте да изтривате история за контакти, с които разговаряте в момента.

en: <big><b>Welcome to Gajim History Logs Manager</b></big>
bg: <big><b>Добре дошли в мениджъра на историята на разговорите</b></big>

en: Delete
bg: Изтриване

en: Export
bg: Изнасяне

en: Gajim History Logs Manager
bg: Мениджър на историята на разговорите

en: This log manager is not intended for log viewing. If you are looking for such functionality, use the history window instead.
    
    Use this program to delete or export logs. You can select logs from the left and/or search database from below.
bg: Този мениджър не е предназначен за преглед на историята на разговорите. Ако търсите такава функционалност, използвайте прозореца за история.
    
    Използвайте тази програма за изтриване или изнасяне на дневници. Може да ги избирате от списъка вляво и/или да търсите в базата от данни по-долу.

en: _Search Database
bg: _Търсене в базата от данни

en: Conversation History
bg: История на разговорите

en: Enter JID or Contact name
    Groupchat Histories
    All Chat Histories
bg: Въведете JID или име на контакт
    История на разговори в стаи
    История на всички разговори

en: Search:
bg: Търсене:

en: _Log conversation history
bg: _Запазване на разговорите

en: Join Group Chat
bg: Влизане в стая

en: Join this room automatically when I connect
bg: Влизане в тази стая автоматично при свързване

en: Nickname:
bg: Псевдоним:

en: Password:
bg: Парола:

en: Recently:
bg: Скоро посетени:

en: Room:
bg: Стая:

en: _Join
bg: _Влизане

en: Manage Accounts
bg: Управление на акаунти

en: Auto join
bg: Автоматично влизане

en: If checked, Gajim will join this group chat on startup
bg: Ако тази опция е избрана, ще влизате в тази стая при стартиране.

en: Manage Bookmarks
bg: Управление на отметките

en: Minimize on Auto Join
bg: Минимизиране при автоматично влизане

en: Print status:
bg: Изписване на състоянията:

en: Server:
bg: Сървър:

en: Title:
bg: Заглавие:

en: PEP Service Configuration
bg: Настройки на услугата PEP

en: _Configure
bg: _Настройване

en: <b>Properties</b>
bg: <b>Настройки</b>

en: <b>Settings</b>
bg: <b>Настройки</b>

en: HTTP Connect
    SOCKS5
bg: Свързване по HTTP
    SOCKS5

en: Manage Proxy Profiles
bg: Настройки на сървъра-посредник

en: Name:
bg: Име:

en: Pass_word:
bg: Паро_ла:

en: Type:
bg: Тип:

en: Use authentication
bg: Използване на удостоверяване

en: _Host:
bg: _Хост:

en: Add this contact to roster (Ctrl+D)
bg: Добавяне на контакт към списъка (Ctrl+D)

en: Bookmark this room (Ctrl+B)
bg: _Добавяне на стаята към отметките (Ctrl+B)

en: Browse the chat history (Ctrl+H)
bg: Разглеждане на историята на разговорите (Ctrl+H)

en: Change the room's subject (Alt+T)
bg: Смяна на темата на стаята (Alt+T)

en: Change your nickname (Ctrl+N)
bg: Смяна на псевдоним (Ctrl+N)

en: Invite contacts to the conversation (Ctrl+G)
bg: Покана на контакти в разговора (Ctrl+G)

en: Send a file (Ctrl+F)
bg: Изпращане на файл (Ctrl+F)

en: Show a list of emoticons (Alt+M)
bg: Списък с емотикони (Alt+M)

en: Show a menu of advanced functions (Alt+A)
bg: Меню с функции за напреднали (Ctrl+A)

en: Show the contact's profile (Ctrl+I)
bg: Показване на профила на контакта (Ctrl+I)

note: Make sure the character after "_" is not M/m (conflicts with Alt+M that is supposed to show the Emoticon Selector)
en: _Send
bg: _Изпращане

en: Passphrase
bg: Парола

en: <b>Advanced Configuration Editor</b>
bg: <b>Редактор на настройките за напреднали</b>

en: <b>Applications</b>
bg: <b>Програми</b>

en: <b>Auto Status</b>
bg: <b>Автоматично състояние</b>

en: <b>Chat Appearance</b>
bg: <b>Изглед на разговорите</b>

en: <b>Chat Line Colors</b>
bg: <b>Цветове за разговорите</b>

en: <b>Chat state notifications</b>
bg: <b>Уведомления за състояния на разговора</b>

note: a header for custom browser/client/file manager. so translate sth like: Custom Settings
en: <b>Custom</b>
bg: <b>Персонални</b>

en: <b>Font</b>
bg: <b>Шрифт</b>

en: <b>GMail Options</b>
bg: <b>Настройки за GMail</b>

en: <b>Preset Status Messages</b>
bg: <b>Настроени съобщения за състояние</b>

en: <b>Privacy</b>
bg: <b>Уединение</b>

en: <b>Roster Appearance</b>
bg: <b>Изглед на списъка</b>

en: <b>Status Messages</b>
bg: <b>Съобщения за състояние</b>

en: <b>Themes</b>
bg: <b>Теми</b>

en: <b>Visual Notifications</b>
bg: <b>Зрителни уведомления</b>

en: Advanced
bg: Напреднали

en: Advanced...
bg: Напреднали…

en: All chat states
    Composing only
    Disabled
bg: Всички състояния
    Само при писане
    Изключено

en: Allow _OS information to be sent
bg: Позволяване изпращането на _информация за ОС

en: Allow popup/notifications when I'm _away/na/busy/invisible
bg: Позволяване на прозорци/уведомления при _Отсъствам/Не съм на разположение/Зает/Невидим

en: Ask status message when I:
bg: Питане за съобщение за състояние при преминаване в режим:

en: Autodetect on every Gajim startup
    Always use GNOME default applications
    Always use KDE default applications
    Always use Xfce default applications
    Custom
bg: Автоматично определяне при всяко стартиране на Gajim
    Винаги да се използват стандартните програми на GNOME
    Винаги да се използват стандартните програми на KDE
    Винаги да се използват стандартните програми на Xfce
    Персонални

en: Chat message:
bg: Съобщение от разговор:

en: Check on startup if Gajim is the _default Jabber client
bg: _Да се проверява дали Gajim е стандартния Джабър клиент при стартиране

en: Configure color and font of the interface
bg: Настройване на цвят и шрифт на интерфейса

en: Detached roster with detached chats
    Detached roster with single chat
    Single window for everything
    Detached roster with chat grouped by account
    Detached roster with chat grouped by type
bg: Отделен списък и прозорци за разговори
    Отделен списък и един прозорец за разговори
    Един прозорец за всичко
    Отделен списък и разговори, групирани по акаунт
    Отделен списък и разговори, групирани по вид

en: Display _activity of contacts in roster
bg: Показване на _дейност на контактите в списъка

en: Display _extra email details
bg: Показване на _допълнителни данни за е-поща

en: Display _tunes of contacts in roster
bg: Показване на _слушаната от контактите музика в списъка

en: Display a_vatars of contacts in roster
bg: Показване на _аватари на контактите в списъка

en: Display m_ood of contacts in roster
bg: Показване на _настроенията на контактите в списъка

en: Display status _messages of contacts in roster
bg: Показване на _съобщенията за състояние на контактите в списъка

en: Gajim can send and receive meta-information related to a conversation you may have with a contact. Here you can specify which chatstates you want to display in chat windows.
bg: Gajim може да изпраща и получава мета-информация, свързана с разговора с даден контакт. Тук може да укажете кои състояния бихте искали да се показват в прозорците за разговор.

en: Gajim can send and receive meta-information related to a conversation you may have with a contact. Here you can specify which chatstates you want to send to the other party.
bg: Gajim може да изпраща и получава мета-информация, свързана с разговора с даден контакт. Тук може да укажете кои състояния бихте искали да изпращате.

en: Gajim will notify you via a popup window in the bottom right of the screen about contacts that just signed out
bg: Ще се появява съобщение за уведомяване в долния десен ъгъл на екрана при изключване на контакти

en: Hide all buttons in chat windows
bg: Скриване на всички бутони в прозорците за разговор.

en: If checked, Gajim will allow others to detect the operation system you are using
bg: Ако тази опция е избрана, контактите ще могат да откриват операционната система, която използвате.

en: If checked, Gajim will also include information about the sender of the new emails
bg: Ако тази опция е избрана, Gajim ще включва информация за подателя на новите писма.

en: If checked, Gajim will change status to Away when the computer is unused.
bg: Ако тази опция е избрана, Gajim ще променя състоянието на „Отсъствам“ когато компютърът не се използва.

en: If checked, Gajim will change status to Not Available when the computer has not been used even longer
bg: Ако тази опция е избрана, Gajim ще променя състоянието на „Не съм на разположение“ когато компютърът не се използва по-дълго време.

en: If checked, Gajim will display avatars of contacts in roster window and in group chats
bg: Ако тази опция е избрана, Gajim ще изобразява аватари на контакти в списъка и стаите

en: If checked, Gajim will display status messages of contacts under the contact name in roster window and in group chats
bg: Ако тази опция е избрана, съобщенията за състояние на контактите ще се показват под имената им в списъка и в стаите

en: If checked, Gajim will display the activity of contacts in the roster window
bg: Ако тази опция е избрана, Gajim ще изобразява дейността на контактите в списъка.

en: If checked, Gajim will display the mood of contacts in the roster window
bg: Ако тази опция е избрана, Gajim ще изобразява настроението на контактите в списъка.

en: If checked, Gajim will display the tunes of contacts in the roster window
bg: Ако тази опция е избрана, Gajim ще изобразява слушаната от контактите музика в списъка.

en: If checked, Gajim will highlight spelling errors in input fields of chat windows. If no language is explicitly set via right click on the input field, the default language will be used for this contact or group chat.
bg: Ако тази опция е избрана, ще се осветяват правописни грешки в полетата за въвеждане на текст в прозорците за разговор. Ако не е избран език чрез натискане с десния бутон на мишката в полето за въвеждане, ще се използва езикът по подразбиране.

en: If checked, Gajim will ignore incoming events from unauthorized contacts. Use with caution, because it blocks all messages from any contact that is not in the roster
bg: Ако тази опция е избрана, Gajim ще игнорира входящи събития от неупълномощени контакти. Използвайте я внимателно, тъй като блокира всички съобщения от всеки контакт, който не е в списъка.

en: If checked, Gajim will keep logs for encrypted messages. Please note that when using E2E encryption the remote party has to agree on logging, else the messages will not be logged.
bg: Ако тази опция е избрана, Gajim ще запазва дневници за шифрираните съобщение. Забележете, че при шифриране тип „E2E“ другата страна трябва да се съгласи, иначе съобщенията няма да бъдат запазвани.

en: If checked, Gajim will show a notification when a new e-mail is received via GMail
bg: Ако тази опция е избрана, Gajim ще показва уведомление при получаването на ново писмо чрез GMail.

en: If checked, Gajim will use protocol-specific status icons. (eg. A contact from MSN will have the equivalent msn icon for status online, away, busy, etc...)
bg: Ако тази опция е избрана, ще се използват специфични за протокола икони за състояние (т.е. контакт от MSN ще има еквивалентната за MSN икона за състоянията „На линия“, „Отсъствам“, „Зает“ и т.н.).

en: If enabled, Gajim will not ask for a status message. The specified default message will be used instead.
bg: Ако тази опция е избрана, няма да се пита за съобщение за състояние — ще се използва стандартно зададеното.

en: If not disabled, Gajim will replace ascii smilies like ':)' with equivalent animated or static graphical emoticons
bg: Ако тази опция е избрана, усмивките в ASCII като „:)“ ще се изобразяват със съответните анимирани или статични емотикони.

en: Log _encrypted chat session
bg: Запазване на дневник на _шифрираната сесия

en: Ma_ke message windows compact
bg: _Компактни прозорци за разговор

en: Ma_nage...
bg: _Управление…

en: Notifications
bg: Уведомления

en: Notify me about contacts that sign _in
bg: Уведомяване за _включващи се контакти

en: Notify me about contacts that sign _out
bg: Уведомяване за _изключващи се контакти

en: Notify on new _GMail email
bg: Уведомяване при нова поща от _GMail

en: Personal Events
bg: Лични събития

en: Play _sounds
bg: Изпълнение на з_вуци

en: Pop it up
    Notify me about it
    Show only in roster
bg: Показване в изскачащ прозорец
    Уведомяване
    Показване само в списъка

en: Preferences
bg: Настройки

en: Sign _in
bg: _Включване

en: Sign _out
bg: Изкл_ючване

en: Some messages may include rich content (formatting, colors etc). If checked, Gajim will just display the raw message text.
bg: Някои съобщения могат да включват „rich content“ (форматиране, цветове и т.н.). Ако тази опция е избрана, Gajim ще изобразява само обикновения текст.

en: Sort contacts by status
bg: Подреждане на контактите по състояние

en: Status
bg: Състояние

en: Status _iconset:
bg: _Набор икони за състояние:

en: Style
bg: Стил

en: T_heme:
bg: _Тема:

en: The auto away status message. If empty, Gajim will not change the current status message
bg: Съобщение за автоматично състояние „Отсъствам“. Ако е празно, няма да се сменя текущото съобщение.

en: The auto not available status message. If empty, Gajim will not change the current status message
bg: Съобщение за автоматично състояние „Не съм на разположение“. Ако е празно, няма да се сменя текущото съобщение.

en: Use _transports icons
bg: Използване на и_кони за транспортите

en: Use system _default
bg: Използване на стан_дартните за системата

en: When new event is received:
bg: При получаване на ново събитие:

en: _Away after:
bg: „_Отсъствам“ след:

en: _Browser:
bg: Интернет _браузър:

en: _Display chat state notifications:
bg: Показване на уведомления при _разговор:

en: _Emoticons:
bg: _Емотикони:

en: _File manager:
bg: _Файлов мениджър:

en: _Highlight misspelled words
bg: _Осветяване на неправилно изписаните думи

en: _Ignore events from contacts not in the roster
bg: Прене_брегване на събития от контакти, които не са в списъка

en: _Ignore rich content in incoming messages
bg: _Пренебрегване на излишно форматиране на входящите съобщения

en: _Incoming message:
bg: В_ходящо съобщение:

en: _Log status changes of contacts
bg: Запазване на промените на _състоянията на контактите

en: _Mail client:
bg: _Програма за е-поща:

en: _Not available after:
bg: „Не съм на _разположение“ след:

en: _Open...
bg: _Отваряне…

en: _Outgoing message:
bg: _Изходящо съобщение:

en: _Reset to Default Colors
bg: Възстановяване на стандартните _цветове

en: _Send chat state notifications:
bg: Изпращане на уведомления при _разговор:

en: _Status message:
bg: С_ъобщение за състояние:

en: _URL highlight:
bg: _Адреси:

en: _Window behavior:
bg: _Поведение на прозорците:

en: in _group chats
bg: в _стаи

en: in _roster
bg: в с_писъка

en: minutes
bg: минути

en: Privacy Lists:
bg: Филтри за уединение:

en: <b>Add / Edit a rule</b>
bg: <b>Добавяне / Редактиране на правило</b>

en: <b>List of rules</b>
bg: <b>Списък с правила</b>

en: <i>Privacy List</i>
bg: <i>Филтър за уединение</i>

en: Active for this session
bg: Активен за тази сесия

en: Active on each startup
bg: Активен при всяко стартиране

en: All
bg: Всички

en: Allow
bg: Позволяване на

en: Deny
bg: Отказване

en: JabberID
bg: Jabber ID

en: Order:
bg: Ред:

en: Privacy List
bg: Филтър за уединение

en: all by subscription
bg: всички със записване

en: all in the group
bg: всички в групата

en: none
    both
    from
    to
bg: без
    двустранно
    от
    за

en: to send me messages
bg: да ми изпраща съобщения

en: to send me queries
bg: да ми изпращат лични съобщения

en: to send me status
bg: да ми изпращат състоянието си

en: to view my status
bg: да виждат състоянието ми

en: <b>Address</b>
bg: <b>Адрес</b>

en: <b>Avatar:</b>
bg: <b>Аватар:</b>

en: <b>Birthday:</b>
bg: <b>Рожден ден:</b>

en: <b>City:</b>
bg: <b>Град:</b>

en: <b>Company:</b>
bg: <b>Фирма:</b>

en: <b>Country:</b>
bg: <b>Държава:</b>

en: <b>Department:</b>
bg: <b>Отдел:</b>

en: <b>E-Mail:</b>
bg: <b>Е-поща:</b>

en: <b>Extra Address:</b>
bg: <b>Допълнителен адрес:</b>

note: Family Name
en: <b>Family:</b>
bg: <b>Фамилия:</b>

en: <b>Full Name</b>
bg: <b>Име</b>

note: Given Name
en: <b>Given:</b>
bg: <b>Собствено:</b>

en: <b>Homepage:</b>
bg: <b>Страница в Интернет:</b>

note: Middle Name
en: <b>Middle:</b>
bg: <b>Презиме:</b>

en: <b>Name:</b>
bg: <b>Име:</b>

en: <b>Nickname:</b>
bg: <b>Псевдоним:</b>

en: <b>Phone No.:</b>
bg: <b>Телефон:</b>

en: <b>Position:</b>
bg: <b>Дейност:</b>

en: <b>Postal Code:</b>
bg: <b>Пощенски код:</b>

note: Prefix in Name
en: <b>Prefix:</b>
bg: <b>Представка:</b>

en: <b>Role:</b>
bg: <b>Роля:</b>

en: <b>State:</b>
bg: <b>Област/Щат:</b>

en: <b>Street:</b>
bg: <b>Улица:</b>

note: Suffix in Name
en: <b>Suffix:</b>
bg: <b>Наставка:</b>

note: "About" is the text of a tab of vcard window
en: About
bg: Относно

en: Click to set your avatar
bg: Натиснете, за да настроите аватара си

note: Do NOT change sequence. Just translate YYYY and MM and DD (from Year, Month, Day accordingly)
en: Format: YYYY-MM-DD
bg: Формат: гггг-мм-дд

en: Personal Info
bg: Лични данни

en: Work
bg: Работа

en: <b>What do you want to do?</b>
bg: <b>Какво искате да направите?</b>

en: Remove account _only from Gajim
bg: Премахване на акаунт _само от Gajim

en: Remove account from Gajim and from _server
bg: Премахване на акаунт от Gajim и от с_ървъра

note: Remove group Remove
en: _Remove
bg: _Премахване

en: A_sk to see his/her status
bg: _Запитване за виждане на състоянието на контакта

en: Add Special _Notification...
bg: Добавяне на специално _уведомление…

en: Assign Open_PGP Key...
bg: Задаване на ключ Open_PGP…

en: Edit _Groups...
bg: Редактиране на _групи…

note: Execute Command
en: Execute Command...
bg: Изпълнение на команда…

note: Invite to Invite to Groupchat
en: In_vite to
bg: По_кана в

en: Remo_ve
bg: П_ремахване

note: Send Custom Status
en: Send Cus_tom Status
bg: Изпращане на _специфично състояние

en: Send Single _Message...
bg: Изпращане на _еднократно съобщение…

en: Send _File...
bg: Изпращане на _файл…

en: Set Custom _Avatar...
bg: Задаване на друг _аватар…

en: Start _Chat
bg: Започване на _разговор

en: _Allow him/her to see my status
bg: _Позволение за виждане на състоянието ми

en: _Block
bg: _Блокиране

en: _Forbid him/her to see my status
bg: За_брана за виждане на състоянието ми

en: _Ignore
bg: _Игнориране

en: _Manage Contact
bg: _Управление на контакт

en: _Rename...
bg: _Преименуване…

en: _Subscription
bg: _Записване

en: _Unblock
bg: _Деблокиране

en: _Unignore
bg: _Премахване на игнорирането

en: Add _Contact...
bg: _Добавяне на контакт…

en: Fea_tures
bg: _Възможности

en: File _Transfers
bg: _Файлови трансфери

en: Frequently Asked Questions (online)
bg: Често задавани въпроси (в Интернет)

en: Help online
bg: Помощ в Интернет

en: Profile, A_vatar
bg: _Профил, аватар

en: Show Trans_ports
bg: Показване на т_ранспорти

en: Show _Offline Contacts
bg: Показване на изкл_ючените контакти

en: Show _roster
bg: П_оказване на списъка

en: _Accounts
bg: _Акаунти

note: Make sure the character after "_" is not M/m (conflicts with Alt+M that is supposed to show the Emoticon Selector)
en: _Actions
bg: _Действия

en: _Contents
bg: _Ръководства

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _FAQ
bg: _ЧЗВ

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _Quit
bg: _Изход

en: _Send Single Message...
bg: Изпращане на _еднократно съобщение…

en: _View
bg: _Изглед

en: Please wait while retrieving search form...
bg: Изчакайте, докато се извлече формуляра за търсене…

en: Search
bg: Търсене

en: _Add contact
bg: Добавяне на _контакт

note: Information
en: _Information
bg: _Информация

en: _Search
bg: _Търсене

en: G_o
bg: _Отиване

en: _Address:
bg: _Адрес:

en: Register to
bg: Регистриране към

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _OK
bg: _Да

en: From:
bg: От:

en: Reply to this message
bg: Отговор на това съобщение

en: Sen_d
bg: _Изпращане

en: Send message
bg: Изпращане на съобщение

en: Send message and close window
bg: Изпращане на съобщението и затваряне на прозореца

en: Subject:
bg: Тема:

en: To:
bg: До:

en: _Reply
bg: _Отговор

en: _Send & Close
bg: Изпра_щане и затваряне

en: Au_thorize
bg: _Упълномощаване

en: Authorize contact so he or she can know when you're connected
bg: Упълномощаване на контакта, така че да знае кога сте свързани

en: Deny authorization from contact so he or she cannot know when you're connected
bg: Отказване на упълномощаване на контакт, така че да не знае кога сте свързани

en: Subscription Request
bg: Искане за записване

en: _Deny
bg: _Отказване

en: Select the account with which you want to synchronise
bg: Изберете акаунт, с който искате да синхронизирате

en: Select the contacts you want to synchronise
bg: Изберете контактите, които искате да синхронизирате

en: Synchronise : select contacts
bg: Синхронизиране: избор на контакти

en: Mute Sounds
bg: Изключване на звука

en: Send Single _Message
bg: Изпращане на _еднократно съобщение

en: Show All Pending _Events
bg: Показване на всички _чакащи събития

en: Show _Roster
bg: П_оказване на списъка

en: Sta_tus
bg: С_ъстояние

en: _Group Chat
bg: С_тая

note: Given Name
en: <b>Ask:</b>
bg: <b>Запитване:</b>

en: <b>Client:</b>
bg: <b>Клиент:</b>

en: <b>Resource:</b>
bg: <b>Ресурс:</b>

en: <b>Status:</b>
bg: <b>Състояние:</b>

note: Family Name
en: <b>Subscription:</b>
bg: <b>Записване:</b>

en: <b>System:</b>
bg: <b>Система:</b>

en: Comments
bg: Коментари

en: Configured avatar:
bg: Настроен аватар:

en: Contact
bg: Контакт

en: Contact Information
bg: Информация за контакта

en: More
bg: Още

en: User avatar:
bg: Аватар:

en: <b>Jabber Traffic</b>
bg: <b>Джабър трафик</b>

en: <b>XML Input</b>
bg: <b>Вход в XML формат</b>

note: XML Console enable checkbutton
en: Enable
bg: Активиране

note: Info/Query make the "IQ" initials. So translate like this 'YourLang/YourLang (Info/Query)'. Thanks (it's a tooltip so width is not a problem)
en: Info/Query
bg: Информация/запитване (Info/Query)

note: Info/Query: all(?) jabber xml start with <iq Leaving it _IQ is not a bad idea unless you are sure your lang has this somehow else translated (NOTE: xml still will still say <iq in your language (of course))
en: _IQ
bg: I_Q

en: _Message
bg: _Съобщение

en: _Presence
bg: С_ъстояние

en: Add Special _Notification
bg: Добавяне на специално _уведомление

en: Assign Open_PGP Key
bg: Задаване на ключ на Open_PGP

note: Edit Groups
en: Edit _Groups
bg: Редактиране на _групи

note: Rename
en: _Rename
bg: _Преименуване

en: _Modify Account...
bg: _Промяна на акаунт…

en: Local jid:
bg: Локален JID:

en: Personal
bg: Лични данни

en: Resource:
bg: Ресурс:

en: Status:
bg: Състояние:

en: Cancel confirmation
bg: Отмяна на потвърждението

en: You are in process of executing command. Do you really want to cancel it?
bg: На път сте да изпълните команда. Наистина ли искате да я отмените?

en: Service changed the session identifier.
bg: Услугата промени идентификатора на сесията.

en: Service sent malformed data
bg: Услугата изпрати лошо форматирани данни

note: when stanza doesn't have error description
en: Service returned an error.
bg: Услугата върна грешка.

note: For i18n
en: Activated
bg: Активирана

en: Deactivated
bg: Изключена

en: Boolean
bg: Булев израз

en: Integer
bg: Число

en: Text
bg: Текст

en: Color
bg: Цвят

en: Preference Name
bg: Име на опцията

en: Value
bg: Стойност

en: Type
bg: Тип

note: we talk about option description in advanced configuration editor
en: (None)
bg: (Няма)

en: Hidden
bg: Скрита

note: the next script, executed in the "po" directory, generates the following list. #!/bin/sh LANG=$(for i in *.po; do j=${i/.po/}; echo -n "_('"$j"')":" '"$j"', " ; done) echo "{_('en'):'en'",$LANG"}"
en: English
bg: английски

en: Belarusian
bg: белоруски

en: Bulgarian
bg: български

en: Breton
bg: бретонски

en: Czech
bg: чешки

en: German
bg: немски

en: Greek
bg: гръцки

en: British
bg: британски английски

en: Esperanto
bg: есперанто

en: Spanish
bg: испански

en: Basque
bg: баски

en: French
bg: френски

en: Croatian
bg: хърватски

en: Italian
bg: италиански

en: Norwegian (b)
bg: норвежки (Bokmål)

en: Dutch
bg: холандски

en: Norwegian
bg: норвежки (Nynorsk)

en: Polish
bg: полски

en: Portuguese
bg: португалски

en: Brazilian Portuguese
bg: бразилски португалски

en: Russian
bg: руски

en: Serbian
bg: сръбски

en: Slovak
bg: словашки

en: Swedish
bg: шведски

en: Chinese (Ch)
bg: китайски

en: Spelling language
bg: Език за проверка на правописа

note: we are not connected
en: A connection is not available
bg: В момента няма връзка

en: Your message can not be sent until you are connected.
bg: Съобщението не може да бъде изпратено, докато не се свържете.

en: GPG encryption enabled
bg: Шифрирането чрез GPG е включено

note: Add to roster add_to_roster_menuitem
en: Not in Roster
bg: Не е в списъка

en: Unknown Artist
bg: Неизвестен изпълнител

en: Unknown Title
bg: Неизвестно заглавие

en: Unknown Source
bg: Неизвестен източник

en: <b>"%(title)s"</b> by <i>%(artist)s</i>
    from <i>%(source)s</i>
bg: <b>"%(title)s"</b> на <i>%(artist)s</i>
    от <i>%(source)s</i>

en: %(title)s by %(artist)s
    from %(source)s
bg: %(title)s на %(artist)s
    от %(source)s

en: %(nickname)s from group chat %(room_name)s
bg: %(nickname)s от стая %(room_name)s

note: No key assigned nor a key is used by remote contact
en: No GPG key assigned
bg: Няма зададен ключ на GPG

en: No GPG key is assigned to this contact. So you cannot encrypt messages with GPG.
bg: Няма зададен ключ на GPG за този контакт, така че не може да шифрирате съобщенията с GPG.

en: GPG encryption disabled
bg: Шифрирането чрез GPG е изключено

en: Session WILL be logged
bg: ЩЕ СЕ запазва дневник за сесията

en: Session WILL NOT be logged
bg: НЯМА да се запазва дневник за сесията

note: encryption %s active
en: is
bg: е

en: is NOT
bg: НЕ е

note: chat session %s be logged
en: will
bg: Ще

en: will NOT
bg: НЯМА да

note: About encrypted chat session
en: and authenticated
bg: и удостоверяването е успешно

note: About encrypted chat session
en: and NOT authenticated
bg: и удостоверяването НЕ Е успешно

note: status will become 'is' or 'is not', authentificaed will become 'and authentificated' or 'and not authentificated', logged will become 'will' or 'will not'
en: %(type)s encryption %(status)s active %(authenticated)s.
    Your chat session %(logged)s be logged.
bg: Шифрирането чрез %(type)s %(status)s включено %(authenticated)s.
    %(logged)s се запазва дневник за сесията.

en: Command not supported for zeroconf account.
bg: Командата не се поддържа за акаунт тип „zeroconf“.

en: Commands: %s
bg: Команди: %s

en: Usage: /%s, clears the text window.
bg: Употреба: /%s, изчиства текстовия прозорец.

en: Usage: /%s, hide the chat buttons.
bg: Употреба: /%s, скрива бутоните за разговор.

en: Usage: /%(command)s <action>, sends action to the current group chat. Use third person. (e.g. /%(command)s explodes.)
bg: Употреба: /%(command)s <действие>, изпраща действие до текущата стая. Използва се трето лице (напр. „/%(command)s експлодира“).

en: Usage: /%s, sends a ping to the contact
bg: Употреба: /%s, изпраща „ping“ до контакта.

en: Usage: /%s, send the message to the contact
bg: Употреба: /%s, изпраща съобщение до контакта.

en: No help info for /%s
bg: Няма помощна информация за /%s

en: Session negotiation cancelled
bg: Договорката за сесията отменена

en: This session is encrypted
bg: Тази сесия е шифрирана

en:  and WILL be logged
bg:  и ЩЕ СЕ запазва дневник

en:  and WILL NOT be logged
bg:  и НЯМА да се запазва дневник

en: Remote contact's identity not verified. Click the shield button for more details.
bg: Идентичността на отсрещния контакт не е потвърдена. Натиснете бутона със щита за повече информация.

en: E2E encryption disabled
bg: Шифрирането чрез E2E е изключено

en: The following message was NOT encrypted
bg: Следното съобщение НЕ БЕШЕ шифрирано

en: The following message was encrypted
bg: Следното съобщение беше шифрирано

note: %s is being replaced in the code with JID
en: You just received a new message from "%s"
bg: Току-що получихте ново съобщение от „%s“

en: If you close this tab and you have history disabled, this message will be lost.
bg: Ако затворите този прозорец и нямате включена опция за запазване на историята, съобщението ще бъде загубено.

en: Database Error
bg: Грешка в базата от данни

en: The database file (%s) cannot be read. Try to repair it or remove it (all history will be lost).
bg: Файлът „%s“ от базата от данни не може да бъде прочетен. Опитайте се да го поправите или изтриете (цялата история ще бъде загубена).

en: %(name)s is now %(status)s
bg: %(name)s вече е %(status)s

en: creating logs database
bg: създаване на база от данни за разговорите

en: %s is a file but it should be a directory
bg: %s e файл, а би трябвало да е папка

en: Gajim will now exit
bg: Спиране на програмата

en: %s is a directory but should be a file
bg: %s e папка, а би трябвало да е файл

en: creating %s directory
bg: създаване на папка %s

en: Change status information
bg: Промяна на информацията за състоянието

en: Change status
bg: Промяна на състоянието

en: Set the presence type and description
bg: Настройване на съобщението за състояние и описанието му

en: Free for chat
bg: Свободен за разговор

en: Online
bg: На линия

en: Extended away
bg: Не съм на разположение

en: Do not disturb
bg: Не ме притеснявайте

en: Offline - disconnect
bg: Изключен - изключване

en: Presence description:
bg: Описание на състоянието:

en: The status has been changed.
bg: Състоянието беше променено.

en: Leave Groupchats
bg: Излизане от стаите

en: %(nickname)s on %(room_jid)s
bg: %(nickname)s от стая %(room_jid)s

en: You have not joined a groupchat.
bg: Не сте влезли в стая.

en: Choose the groupchats you want to leave
bg: Изберете стаите, които искате да напуснете

note: Make special context menu if group is Groupchats
en: Groupchats
bg: Стаи

en: You left the following groupchats:
bg: Напуснахте следните стаи:

en: Forward unread messages
bg: Препращане на непрочетени съобщения

en: All unread messages have been forwarded.
bg: Всички непрочетени съобщения бяха препратени.

en: Use D-Bus and Notification-Daemon to show notifications
bg: Използване на DBus и Notification-Daemon за показване на уведомленията

en: Time in minutes, after which your status changes to away.
bg: Време в минути, след което състоянието да се променя на „Отсъствам“.

en: $S (Away as a result of being idle more than $T min)
bg: $S (Отсъствам поради липса на активност над $T мин)

en: $S will be replaced by current status message, $T by autoaway time.
bg: $S ще бъде заменено от текущото съобщение за състояние, а $T от времето на отсъствие.

en: Time in minutes, after which your status changes to not available.
bg: Време в минути, след което състоянието да се променя на „Не съм на разположение“.

en: $S (Not available as a result of being idle more than $T min)
bg: $S (Не съм на разположение поради липса на активност над $T мин)

en: $S will be replaced by current status message, $T by autoxa time.
bg: $S ще бъде заменено от текущото съобщение за състояние, а $T от времето на отсъствие.

en: List (space separated) of rows (accounts and groups) that are collapsed.
bg: Списък (разделен с интервали) на редове (акаунти и групи), които да се свиват автоматично.

note: sorted alphanum
en: default
bg: по подразбиране

en: Enable link-local/zeroconf messaging
bg: Активиране на съобщения от/за локални потребители (link-local/zeroconf)

en: Language used by speller
bg: Език, който да се използва за проверката на правописа

en: 'always' - print time for every message.
    'sometimes' - print time every print_ichat_every_foo_minutes minute.
    'never' - never print time.
bg: „always“ - изписване на часа при всяко съобщение.
    „sometimes“ - изписване на часа през интервал, указан в „print_ichat_every_foo_minutes“.
    „never“ - никога да не се изписва часа.

en: Print time in chats using Fuzzy Clock. Value of fuzziness from 1 to 4, or 0 to disable fuzzyclock. 1 is the most precise clock, 4 the least precise one. This is used only if print_time is 'sometimes'.
bg: Изписване на часа при разговорите чрез „Относителен часовник“. Стойността на относителността е от 1 до 4, или 0 за премахването на относителния часовник. 1 е най-прецизния часовник, 4 е най-относителния. Това е в сила само ако опцията „print_time“ е настроена на „sometimes“.

en: Treat * / _ pairs as possible formatting characters.
bg: Тълкуване на двойки от „* / _“ като възможни символи за форматиране.

en: If True, do not remove */_ . So *abc* will be bold but with * * not removed.
bg: Ако е активирана, не се премахват */_. Така *абв* ще е в получер стил, но със символите * *.

en: Uses ReStructured text markup to send HTML, plus ascii formatting if selected. For syntax, see http://docutils.sourceforge.net/docs/ref/rst/restructuredtext.html (If you want to use this, install docutils)
bg: Ако е избрана, използва реструктуриран текст за изпращане на HTML и форматиране в ASCII, ако е указано. За синтаксиса, вижте http://docutils.sourceforge.net/docs/ref/rst/restructuredtext.html (Ако искате да използвате това, инсталирайте docutils)

en: Character to add after nickname when using nick completion (tab) in group chat.
bg: Знак за добавяне след името на псевдонима при използване на автоматично допълване (TAB) в стая.

en: Character to propose to add after desired nickname when desired nickname is used by someone else in group chat.
bg: Знак, който да се предложи да бъде добавен след желания псевдоним, когато той вече е използван от някой в стаята.

en: This option let you customize timestamp that is printed in conversation. For exemple "[%H:%M] " will show "[hour:minute] ". See python doc on strftime for full documentation: http://docs.python.org/lib/module-time.html
bg: Чрез тази опция може да персонализирате начина на изписване на времето в разговор. Например „[%H:%M] “ ще показва „час:минути] “. Вижте документацията на Питон относно „strftime“ за повече информация: http://docs.python.org/lib/module-time.html

en: Characters that are printed before the nickname in conversations
bg: Знаци, които се изобразяват в разговори преди псевдонима

en: Characters that are printed after the nickname in conversations
bg: Знаци, които се изобразяват в разговори след псевдонима

en: Add * and [n] in roster title?
bg: Добавяне на * и [n] към заглавието на списъка?

en: How many lines to remember from previous conversation when a chat tab/window is reopened.
bg: Колко реда от предишния разговор да за запомнят при повторното отваряне на подпрозорец/прозорец.

en: How many minutes should last lines from previous conversation last.
bg: Колко минути да отделят последните редове от предишния разговор.

en: Send message on Ctrl+Enter and with Enter make new line (Mirabilis ICQ Client default behaviour).
bg: Изпращане на съобщение при Ctrl+Enter и нов ред с „Enter“.

en: How many lines to store for Ctrl+KeyUP.
bg: Колко реда да се запазват за Ctrl+горна стрелка.

en: Either custom url with %s in it where %s is the word/phrase or 'WIKTIONARY' which means use wiktionary.
bg: Или определен адрес, съдържащ %s, където %s е думата/фразата, или „WIKTIONARY“, което означава използване на wiktionary.

en: If checked, Gajim can be controlled remotely using gajim-remote.
bg: Ако тази опция е избрана, Gajim може да се контролира отдалечено чрез gajim-remote.

en: If True, listen to D-Bus signals from NetworkManager and change the status of accounts (provided they do not have listen_to_network_manager set to False and they sync with global status) based upon the status of the network connection.
bg: Ако е активирана, слуша за сигнали по DBus от NetworkManager и променя състоянието на акаунтите (при положение, че нямат изключена „listen_to_network_manager“ и се синхронизират с общото състояние) в зависимост от състоянието на мрежовата връзка.

en: Sent chat state notifications. Can be one of all, composing_only, disabled.
bg: Изпращане на уведомления за състоянието на разговор. Може да бъде „all“, „composing_only“, „disabled“.

en: Displayed chat state notifications in chat windows. Can be one of all, composing_only, disabled.
bg: Показвани уведомления за състоянието на разговора в прозорците за разговор. Може да бъде „all“, „composing_only“, „disabled“.

en: When not printing time for every message (print_time==sometimes), print it every x minutes.
bg: Когато не се изписва часа на всяко съобщение („print_time“ е настроено на „sometimes“), да се показва на всеки x минути.

en: Ask before closing a group chat tab/window.
bg: Питане преди затваряне на подпрозорец/прозорец на стая.

en: Always ask before closing group chat tab/window in this space separated list of group chat jids.
bg: Винаги да се пита преди затваряне на подпрозорец/прозорец на стая от този списък с адреси на стаи.

en: Never ask before closing group chat tab/window in this space separated list of group chat jids.
bg: Никога да не се пита преди затваряне на подпрозорец/прозорец на стая от този списък с адреси на стаи.

en: Comma separated list of hosts that we send, in addition of local interfaces, for File Transfer in case of address translation/port forwarding.
bg: Списък от хостове, разделен със запетаи, които се изпращат като допълнение към локалните интерфейси за файлов трансфер в случай, че се ползва NAT/пренасочване на портове.

en: IEC standard says KiB = 1024 bytes, KB = 1000 bytes.
bg: Според стандарта на IEC KiB = 1024 байта, KB = 1000 байта.

en: Notify of events in the system trayicon.
bg: Уведомяване за събития в областта за уведомяване.

en: Show tab when only one conversation?
bg: Показване на подпрозорец при един разговор?

en: Show tabbed notebook border in chat windows?
bg: Показване на границата на подпрозореца в прозорците за разговор?

en: Show close button in tab?
bg: Показване на бутона за затваряне на подпрозореца?

en: A list of modp groups to use in a Diffie-Hellman, highest preference first, separated by commas. Valid groups are 1, 2, 5, 14, 15, 16, 17 and 18. Higher numbers are more secure, but take longer to calculate when you start a session.
bg: Списък от групи „modp“ за употреба чрез алгоритъма „Дифи-Хелман“, разделени чрез запетаи, най-предпочитаните в началото. Валидни групи са 1, 2, 5, 14, 15, 16, 17 и 18. По-големите числа са по-сигурни, но изчисленията отнемат повече време в началото на сесията.

en: Preview new messages in notification popup?
bg: Показване на нови съобщения в изскачащ прозорец?

en: A semicolon-separated list of words that will be highlighted in group chats.
bg: Списък с думи, отделени с точка и запетая, които ще се осветяват при разговор в стая.

en: If True, quits Gajim when X button of Window Manager is clicked. This setting is taken into account only if trayicon is used.
bg: Ако е активирана, се спира програмата при натискане на бутона „X“ на администратора на прозорци. Тази настройка е валидна само ако се използва иконата в областта за уведомяване.

en: If True, Gajim will check if it's the default jabber client on each startup.
bg: Ако е активирана, Gajim ще проверява дали е стандартния Джабър клиент при всяко стартиране.

en: If True, Gajim will display an icon on each tab containing unread messages. Depending on the theme, this icon may be animated.
bg: Ако е активирана, ще се изобразява икона във всеки подпрозорец, съдържащ непрочетени съобщения. В зависимост от темата иконата може да бъде анимирана.

en: If True, Gajim will display the status message, if not empty, for every contact under the contact name in roster window.
bg: Ако е активирана, ще се показва съобщението за състояние, ако има такова, на всеки контакт под името му списъка.

en: Define the position of the avatar in roster. Can be left or right
bg: Позиция на аватара в списъка.  Може да е ляво (left) или дясно (right).

en: If True, Gajim will ask for avatar each contact that did not have an avatar last time or has one cached that is too old.
bg: Ако е активирана, ще се изпраща запитване за аватар до всеки контакт, който е нямал такъв последния път или пък има остарял кеширан аватар.

en: If False, Gajim will no longer print status line in chats when a contact changes his or her status and/or his or her status message.
bg: Ако е изключена, вече няма да виждате реда за състоянието при разговорите, когато контактът променя състоянието си.

en: can be "none", "all" or "in_and_out". If "none", Gajim will no longer print status line in groupchats when a member changes his or her status and/or his or her status message. If "all" Gajim will print all status messages. If "in_and_out", Gajim will only print FOO enters/leaves group chat.
bg: Може да бъде „none“, „all“ или „in_and_out“. Ако е „none“, няма да се изписват състоянията в стаите, когато някой член сменя съобщението си за състояние или влиза/излиза в стаята. Ако е „all“, ще се изписват всички съобщения за състояние. Ако е „in_and_out“, ще се изписва само „Сульо влезе в стаята“ или „Сульо напусна“.

en: Background color of contacts when they just signed in.
bg: Цвят на фона на контактите, които се включват.

en: Background color of contacts when they just signed out.
bg: Цвят на фона на контактите, които се изключват.

en: If True, restored messages will use a smaller font than the default one.
bg: Ако е активирана, ще се използва по-малък шрифт от стандартния за възстановените съобщения.

en: Don't show avatar for the transport itself.
bg: Да не се показва аватара на транспорта.

en: Don't show roster in the system taskbar.
bg: Да не се показва списъка в панела.

en: If True and installed GTK+ and PyGTK versions are at least 2.8, make the window flash (the default behaviour in most Window Managers) when holding pending events.
bg: Ако е активирана и инсталираните версии на GTK+ и PyGTK са поне 2.8, прозорецът ще мига (стандартното поведение при повечето мениджъри на прозорци) при задържане на чакащи събития.

en: Jabberd1.4 does not like sha info when one join a password protected group chat. Turn this option to False to stop sending sha info in group chat presences.
bg: Jabberd1.4 не харесва информация от тип SHA при включване в стая, защитена с пароли. Настройте тази опция на „Изключена“, за да спрете да изпращате информация от тип SHA при присъствие в стаи.

note: always, never, peracct, pertype should not be translated
en: Controls the window where new messages are placed.
    'always' - All messages are sent to a single window.
    'always_with_roster' - Like 'always' but the messages are in a single window along with the roster.
    'never' - All messages get their own window.
    'peracct' - Messages for each account are sent to a specific window.
    'pertype' - Each message type (e.g., chats vs. groupchats) are sent to a specific window.
bg: Контролира прозореца, където се отварят нови съобщения.
    „always“ — Всички съобщения се отварят в един прозорец.
    „always_with_roster“ — Като „always“, но съобщенията са в общ прозорец със списъка.
    „never“ — Всички съобщения се отварят в собствен прозорец.
    „peracct“ — Съобщенията за всеки акаунт се отварят в специфичен прозорец.
    „pertype“ — Всеки тип съобщение (т.е. разговор и от стая) се отварят в специфичен прозорец.

en: If False, you will no longer see the avatar in the chat window.
bg: Ако е изключена, повече няма да виждате аватар в прозореца за разговор.

en: If True, pressing the escape key closes a tab/window.
bg: Ако е активирана, натискането на клавиша „Escape“ затваря прозореца/подпрозореца.

en: Hides the buttons in chat windows.
bg: Скрива бутоните в прозорците за разговор.

en: Hides the banner in a group chat window
bg: Скрива лентата в прозореца на стаята

en: Hides the banner in two persons chat window
bg: Скрива лентата в прозорец за разговор с два контакта

en: Hides the group chat occupants list in group chat window.
bg: Скрива списъка на участниците в прозореца на стаята.

en: In a chat, show the nickname at the beginning of a line only when it's not the same person talking than in previous message.
bg: В разговор, показва псевдонима в началото на реда само ако не е същия човек, който е написал предното съобщение.

en: Indentation when using merge consecutive nickname.
bg: Отстъп, когато се използва смесване на последователен псевдоним.

en: Smooth scroll message in conversation window
bg: Плавно прелистване на съобщение в прозореца за разговор

en: List of colors, separated by ":", that will be used to color nicknames in group chats.
bg: Списък с цветове, разделени с „:“, които да се използват за оцветяване на псевдонимите в стаите.

en: Ctrl-Tab go to next composing tab when none is unread.
bg: Ctrl-TAB отива на следващия подпрозорец, когато всички са прочетени.

en: Should we show the confirm metacontacts creation dialog or not? Empty string means we never show the dialog.
bg: Да се показва ли диалогов прозорец за потвърждение при създаване на мета-контакти? Празен низ означава никога да не се показва диалогов прозорец.

en: If True, you will be able to set a negative priority to your account in account modification window. BE CAREFUL, when you are logged in with a negative priority, you will NOT receive any message from your server.
bg: Ако е активирана, ще може да настроите отрицателен приоритет за акаунта в прозореца за промяна на акаунти. ВНИМАВАЙТЕ, понеже когато сте свързани с отрицателен приоритет, НЯМА да получите нито едно съобщение от сървъра.

en: If True, Gajim will use Gnome Keyring (if available) to store account passwords.
bg: Ако е активирана, Gajim ще използва набора на ключове на GNOME (gnome-keyring), ако е достъпен, за да запазва информация за паролите на акаунтите.

en: If True, Gajim will show number of online and total contacts in account and group rows.
bg: Ако е активирана, Gajim ще показва броя на включените контакти и общия брой в редовете за акаунти и групи.

en: Can be empty, 'chat' or 'normal'. If not empty, treat all incoming messages as if they were of this type
bg: Може да е празно, „chat“ или „normal“. Ако не е празно, всички входящи съобщения се третират като от указания тип.

en: If True, Gajim will scroll and select the contact who sent you the last message, if chat window is not already opened.
bg: Ако е активирана, Gajim ще прелиства списъка избирайки контакта, който ви е изпратил последното съобщение, в случай, че прозорецът за разговор не е вече отворен.

en: If True, Gajim will convert string between $$ and $$ to an image using dvips and convert before insterting it in chat window.
bg: Ако е активирана, Gajim ще преобразува чрез „dvips“ низа между $$ и $$ в изображение преди да го вмъкне в прозореца за разговор.

en: Time of inactivity needed before the change status window closes down.
bg: Необходимо време без активност преди прозорецът за промяна на състоянието да се затвори.

en: Maximum number of lines that are printed in conversations. Oldest lines are cleared.
bg: Максимален брой редове, които да се показват в разговорите. Най-старите редове се изчистват.

en: If True, notification windows from notification-daemon will be attached to systray icon.
bg: Ако активирана, прозорците за уведомления от „notification-daemon“ ще бъдат прикрепени към иконата в областта за уведомяване.

en: Choose interval between 2 checks of idleness.
bg: Интервал между две проверки за липса на активност.

en: Change the value to change the size of latex formulas displayed. The higher is larger.
bg: Променете стойността за увеличаване или намаляване размера на изобразените формули на LaTeX. По-голяма стойност означава по-голям размер.

en: Valid uri schemes. Only schemes in this list will be made accepted as "real" uri.
bg: Валидни схеми на адреси. Само схемите в този списък ще бъдат достъпни като „истински“ адреси.

en: Priority will change automatically according to your status. Priorities are defined in autopriority_* options.
bg: Приоритетът ще се променя автоматично в съответствие със състоянието ви. Приоритетите се настройват в опциите „autopriority_*“.

en: Status used to autoconnect as. Can be online, chat, away, xa, dnd, invisible. NOTE: this option is used only if restore_last_status is disabled
bg: Състояние при автоматично включване. Може да е „online“, „chat“, „away“, „xa“, „dnd“ или „invisible“. ЗАБЕЛЕЖКА: Тази опция се използва само ако „restore_last_status“ е изключена.

en: If enabled, restore the last status that was used.
bg: Ако е активирана, възстановява се последното използвано състояние.

en: If disabled, don't sign presences with GPG key, even if GPG is configured.
bg: Ако е изключена, не се се подписват съобщенията за състояние с ключ на GPG, дори и да е конфигуриран.

en: Enable ESessions encryption for this account.
bg: Активира шифриране тип „ESessions“ за този акаунт.

en: Should Gajim automatically start an encrypted session when possible?
bg: Дали Gajim да започва шифрирана сесия автоматично, ако е възможно?

en: Ordered list (space separated) of connection type to try. Can contain tls, ssl or plain
bg: Списък (разделен с шпации) на видове свързвания. Може да съдържа „tls“, „ssl“ или „plain“.

en: Show a warning dialog before sending password on an plaintext connection.
bg: Показване на предупреждение преди изпращане на паролата при нешифрирана връзка.

en: Show a warning dialog before using standard SSL library.
bg: Показване на предупреждение преди използване на стандартната библиотека на SSL.

en: Space separated list of ssl errors to ignore.
bg: Списък (разделен с шпации) от грешки на SSL, които да се пренебрегват.

en: Whitespace sent after inactivity
bg: Изпратен е празен интервал след липса на активност

en: XMPP ping sent after inactivity
bg: Изпратено е запитване по XMPP след липса на активност

en: How many seconds to wait for the answer of ping alive packet before we try to reconnect.
bg: Колко секунди да се чака за отговор на изпратен пакет за поддържане на връзката, преди да да се опита свързване наново.

note: yes, no, ask
en: Jabberd2 workaround
bg: Заобикалка заради Jabberd2

en: If checked, Gajim will use your IP and proxies defined in file_transfer_proxies option for file transfer.
bg: Ако тази опция е избрана, ще се използва вашия IP адрес и сървърите-посредници, указани в опцията file_transfer_proxies, за файлови трансфери.

en: Answer to receipt requests
bg: Отговор на заявки

en: Sent receipt requests
bg: Изпратени заявки

en: When negotiating an encrypted session, should Gajim assume you want your messages to be logged?
bg: Когато се договаря шифрирана сесия, да се приема ли, че искате собствените съобщения да се запазват в дневник?

en: Is OpenPGP enabled for this contact?
bg: Активиран ли е OpenPGP за този контакт?

en: Should Gajim automatically start an encrypted session with this contact when possible?
bg: Да се започва ли шифрирана сесия с този контакт, когато е възможно?

en: Language for which we want to check misspelled words
bg: Език, за който желаете да се проверяват сгрешените думи.

en: all or space separated status
bg: „all“ или състояния, разделени с интервал

en: 'yes', 'no', or 'both'
bg: „yes“, „no“ или „both“

en: 'yes', 'no' or ''
bg: „yes“, „no“ или „“

en: Sleeping
bg: Спя

en: Back soon
bg: Връщам се скоро

en: Back in some minutes.
bg: Ще се върна след малко.

en: Eating
bg: Хапвам

en: I'm eating, so leave me a message.
bg: Хапвам, така че ми оставете съобщение.

en: Movie
bg: Филм

en: I'm watching a movie.
bg: Гледам филм.

en: Working
bg: Работя

en: I'm working.
bg: Работя.

en: Phone
bg: Телефон

en: I'm on the phone.
bg: Говоря по телефона.

en: Out
bg: Навън

en: I'm out enjoying life.
bg: Наслаждавам се на живота навън.

en: I'm available.
bg: На линия съм.

en: I'm free for chat.
bg: Свободен за разговор.

en: Be right back.
bg: Сега се връщам.

en: I'm not available.
bg: Не съм на разположение.

en: Do not disturb.
bg: Не ме притеснявайте.

en: Bye!
bg: Довиждане!

en: Sound to play when a group chat message contains one of the words in muc_highlight_words, or when a group chat message contains your nickname.
bg: Звукът, който да се възпроизвежда, когато в стаята се изпише дума от „muc_higlighted_words“ или когато съобщение съдържа псевдонима ви.

en: Sound to play when any MUC message arrives.
bg: Звук за изпълнение при получаване на каквото и да е съобщение в стая.

en: green
bg: зелена

en: grocery
bg: колониална

en: human
bg: хуманна

en: marine
bg: морска

en: Unable to load idle module
bg: Неуспех при зареждането на модула „idle“

en: Wrong host
bg: Грешен хост

en: Invalid local address? :-O
bg: Невалиден локален адрес? :-O

en: Registration information for transport %s has not arrived in time
bg: Информацията за регистрация за транспорт %s не пристигна навреме

en: Registration succeeded
bg: Регистрацията успешна

en: Resgitration with agent %s succeeded
bg: Регистрацията с агент „%s“ е успешна

en: Registration failed
bg: Неуспех при регустрацията

en: Resgitration with agent %(agent)s failed with error %(error)s: %(error_msg)s
bg: Регистрацията с агент %(agent)s се провали с грешка %(error)s: %(error_msg)s

en: Disk Write Error
bg: Грешка при запис

en: Invisibility not supported
bg: Състоянието „Невидим“ не се поддържа.

en: Account %s doesn't support invisibility.
bg: Акаунтът „%s“ не поддържа невидимост.

en: The database file (%s) cannot be read. Try to repair it (see http://trac.gajim.org/wiki/DatabaseBackup) or remove it (all history will be lost).
bg: Файлът „%s“ от базата от данни не може да бъде прочетен. Опитайте се да го поправите (вижте http://trac.gajim.org/wiki/DatabaseBackup) или изтриете (цялата история ще бъде загубена).

en: Nickname not allowed: %s
bg: Псевдонимът не е позволен: %s

note: we are banned group chat does not exist user may close the window before we are here
en: Unable to join group chat
bg: Неуспех при влизането в стаята

en: You are banned from group chat %s.
bg: Вие сте отлъчени от стаята %s.

en: Group chat %s does not exist.
bg: Стаята %s не съществува.

en: Group chat creation is restricted.
bg: Създаването на стаи е ограничено.

en: Your registered nickname must be used in group chat %s.
bg: Трябва да се използва регистрирания ви псевдоним в стаята %s.

en: You are not in the members list in groupchat %s.
bg: Не сте в списъка с членове на стаята %s.

note: Room has been destroyed. see http://www.xmpp.org/extensions/xep-0045.html#destroyroom
en: Room has been destroyed
bg: Стаята е била унищожена

en: You can join this room instead: %s
bg: Вместо това може да влезете в тази стая: %s

en: I would like to add you to my roster.
bg: Бих искал(а) да ви добавя към списъка си. I would like to add you to my roster.

note: BE CAREFUL: no con.updateRosterItem() in a callback
en: we are now subscribed to %s
bg: вече сме записани за %s

en: unsubscribe request from %s
bg: искане за отписване от %s

en: we are now unsubscribed from %s
bg: вече сме отписани от %s

en: JID %s is not RFC compliant. It will not be added to your roster. Use roster management tools such as http://jru.jabberstudio.org/ to remove it
bg: JID %s не е съгласно стандарта по RFC. Няма да бъде добавен към списъка. Използвайте инструменти за управление на списък като http://jru.jabberstudio.org/, за да го премахнете.

note: We didn't set a passphrase
en: OpenPGP passphrase was not given
bg: Не беше зададена парола за OpenPGP

note: %s is the account name here
en: You will be connected to %s without OpenPGP.
bg: Ще бъдете свързани към „%s“ без OpenPGP.

en: Unable to get issuer certificate
bg: Неуспех при получаването на сертификата на издателя

en: Unable to get certificate CRL
bg: Неуспех при получаването на списъка с отменени сертификати

en: Unable to decrypt certificate's signature
bg: Неуспех при дешифрирането на подписа на сертификата

en: Unable to decrypt CRL's signature
bg: Неуспех при дешифрирането на подписа на списъка с отменени сертификати

en: Unable to decode issuer public key
bg: Неуспех при декодирането на публичния ключ на издателя

en: Certificate signature failure
bg: Грешка при проверката на подписа на сертификата

en: CRL signature failure
bg: Грешка при проверката на подписа на списъка с отменени сертификати

en: Certificate is not yet valid
bg: Сертификатът все още не е валиден

en: Certificate has expired
bg: Валидността на сертификата е изтекла

en: CRL is not yet valid
bg: Списъкът с отменени сертификати все още не е валиден

en: CRL has expired
bg: Валидността на списъка с отменени сертификати е изтекла

en: Format error in certificate's notBefore field
bg: Грешка при форматирането на полето „notBefore“ на сертификата

en: Format error in certificate's notAfter field
bg: Грешка при форматирането на полето „notAfter“ на сертификата

en: Format error in CRL's lastUpdate field
bg: Грешка при форматирането на полето „lastUpdate“ на списъка с отменени сертификати

en: Format error in CRL's nextUpdate field
bg: Грешка при форматирането на полето „nextUpdate“ на списъка с отменени сертификати

en: Out of memory
bg: Изчерпана памет

en: Self signed certificate
bg: Само-подписан сертификат

en: Self signed certificate in certificate chain
bg: Само-подписан сертификат в удостоверителската верига

en: Unable to get local issuer certificate
bg: Неуспех при получаването на сертификата на издателя

en: Unable to verify the first certificate
bg: Неуспех при проверката на първия сертификат

en: Certificate chain too long
bg: Удостоверителската верига е твърде дълга

en: Certificate revoked
bg: Сертификатът е отменен

en: Invalid CA certificate
bg: Невалиден сертификат на удостоверителя

en: Path length constraint exceeded
bg: Максималната дължина на пътя е надвишена

en: Unsupported certificate purpose
bg: Неподдържана цел на сертификата

en: Certificate not trusted
bg: Сертификатът не е доверен

en: Certificate rejected
bg: Сертификатът е отхвърлен

en: Subject issuer mismatch
bg: Несъответствие на издателя на сертификата

en: Authority and subject key identifier mismatch
bg: Несъответствие на идентификатора и сертифициращия орган

en: Authority and issuer serial number mismatch
bg: Несъответствие на серийния номер на издателя и сертифициращия орган

en: Key usage does not include certificate signing
bg: Основната употреба не включва подписване на сертификати

en: Application verification failure
bg: Грешка на приложението за проверка

en: Connection with account "%s" has been lost
bg: Връзката на акаунт „%s“ се разпадна

en: Reconnect manually.
bg: Свържете се наново.

en: Server %(name)s answered wrongly to register request: %(error)s
bg: Сървърът „%(name)s“ отговори погрешно на запитването за регистрация: %(error)s

en: Server %s provided a different registration form
bg: Сървърът „%s“ предостави различна форма за регистрация

en: Unknown SSL error: %d
bg: Неизвестна грешка на SSL: %d

note: wrong answer
en: Invalid answer
bg: Невалиден отговор

en: Transport %(name)s answered wrongly to register request: %(error)s
bg: Транспортът „%(name)s“ отговори погрешно на запитването за регистрация: %(error)s

en: Connection to proxy failed
bg: Неуспех при свързването със сървъра-посредник

en: Could not connect to "%s"
bg: Неуспех при свързване с „%s“

en: Check your connection or try again later.
bg: Проверете връзката или опитайте отново по-късно.

en: Could not connect to account %s
bg: Неуспех при свързване с акаунт „%s“

en: Connection with account %s has been lost. Retry connecting.
bg: Връзката на акаунт „%s“ се разпадна. Опит за повторно свързване.

en: The authenticity of the %s certificate could be invalid.
bg: Автентичността на сертификата на %s може да е под въпрос.

en: 
    SSL Error: <b>%s</b>
bg: 
    Грешка на SSL: <b>%s</b>

en: 
    Unknown SSL error: %d
bg: 
    Неизвестна грешка на SSL: %d

en: Check your connection or try again later
bg: Проверете връзката или опитайте отново по-късно

en: Authentication failed with "%s"
bg: Неуспех при удостоверяването с „%s“

en: Please check your login and password for correctness.
bg: Проверете дали името и паролата са правилни.

en: Error while removing privacy list
bg: Грешка при премахването на списъка за уединение

en: Privacy list %s has not been removed. It is maybe active in one of your connected resources. Deactivate it and try again.
bg: Списъкът за уединение „%s“ не беше премахнат. Навярно е активен в някой от свързаните ви ресурси. Изключете го и опитайте отново.

en: Neither the remote presence is signed, nor a key was assigned.
bg: Нито отдалеченото присъствие е подписано, нито има зададен ключ.

en: The contact's key (%s) does not match the key assigned in Gajim.
bg: Ключът на контакта (%s) не съвпада със зададения в Gajim.

note: we're not english one in locale and one en
en: [This message is *encrypted* (See :XEP:`27`]
bg: [Това съобщение е *шифрирано* (вижте XEP:„27“)]

en: Subject: %(subject)s
    %(message)s
bg: Тема: %(subject)s
    %(message)s

en: Not fetched because of invisible status
bg: Не е изтеглен, понеже е в състояние „Невидим“

en: Observers
bg: Наблюдатели

en: Transports
bg: Транспорти

en: Not in roster
bg: Не е в списъка

note: only say that to non Windows users
en: D-Bus python bindings are missing in this computer
bg: На този компютър няма инсталиран модул на Питон за D-Bus

en: D-Bus capabilities of Gajim cannot be used
bg: Възможностите за D-Bus не могат да бъдат използвани

en: pysqlite2 (aka python-pysqlite2) dependency is missing. Exiting...
bg: Липсва зависимостта pysqlite2 (също познато и като python-pysqlite2). Спиране на програмата…

en: Database cannot be read.
bg: Неуспех при четенето на базата от данни.

en: Service not available: Gajim is not running, or remote_control is False
bg: Услугата не е налична: Gajim не е стартиран или „remote_control“ е „Изключена“

en: D-Bus is not present on this machine or python module is missing
bg: На тази машина няма инсталиран D-Bus или липсва модула за Питон

en: Session bus is not available.
    Try reading http://trac.gajim.org/wiki/GajimDBus
bg: Липсва „session bus“.
    Опитайте се да прочетете http://trac.gajim.org/wiki/GajimDBus

en: one
bg: един

en: two
bg: два

en: three
bg: три

en: four
bg: четири

en: five
bg: пет

en: six
bg: шест

en: seven
bg: седем

en: eight
bg: осем

en: nine
bg: девет

en: ten
bg: десет

en: eleven
bg: единадесет

en: twelve
bg: дванадесет

note: Strings to use for the output. %0 will be replaced with the preceding hour (e.g. "x PAST %0"), %1 with the coming hour (e.g. "x TO %1). ''' A "singular-form". It is used when talking about hour 0
en: $0 o'clock
bg: $0 часа

en: five past $0
bg: $0 и пет

en: ten past $0
bg: $0 и десет

en: quarter past $0
bg: $0 и петнадесет

en: twenty past $0
bg: $0 и двадесет

en: twenty five past $0
bg: $0 и двадесет и пет

en: half past $0
bg: $0 и половина

en: twenty five to $1
bg: $1 без двадесет и пет

en: twenty to $1
bg: $1 без двадесет

en: quarter to $1
bg: $1 без петнадесет

en: ten to $1
bg: $1 без десет

en: five to $1
bg: $1 без пет

en: $1 o'clock
bg: $1 часа

en: Night
bg: Нощ

en: Early morning
bg: Рано сутрин

en: Morning
bg: Сутрин

en: Almost noon
bg: Почти обед

en: Noon
bg: Обед

en: Afternoon
bg: Следобед

en: Evening
bg: Вечер

en: Late evening
bg: Късно вечер

en: Start of week
bg: Началото на седмицата

en: Middle of week
bg: Средата на седмицата

en: End of week
bg: Края на седмицата

en: Weekend!
bg: Събота и неделя!

en: Invalid character in username.
bg: Невалиден символ в потребителското име.

en: Server address required.
bg: Необходим е адрес на сървъра.

en: Invalid character in hostname.
bg: Невалиден символ в името на хоста.

en: Invalid character in resource.
bg: Невалиден символ в ресурса.

en: _Busy
bg: _Зает

en: Busy
bg: Зает

en: _Not Available
bg: _Не съм на разположение

en: _Free for Chat
bg: _Свободен за разговор

en: Free for Chat
bg: Свободен за разговор

en: _Available
bg: На _линия

en: Available
bg: На линия

en: Connecting
bg: Свързване

en: A_way
bg: _Отсъствам

en: _Offline
bg: _Изключен

en: Offline
bg: Изключен

en: _Invisible
bg: Не_видим

en: ?contact has status:Unknown
bg: Неизвестно

en: ?contact has status:Has errors
bg: Има грешки

en: ?Subscription we already have:None
bg: Няма

en: To
bg: За

en: Both
bg: Двустранно

en: ?Ask (for Subscription):None
bg: Няма

en: Subscribe
bg: Записване

en: ?Group Chat Contact Role:None
bg: Не е установен

en: Moderators
bg: Председатели

en: Moderator
bg: Председател

en: Participants
bg: Участници

en: Participant
bg: Участник

en: Visitors
bg: Посетители

en: Visitor
bg: Посетител

en: ?Group Chat Contact Affiliation:None
bg: Няма

en: Owner
bg: Собственик

en: Administrator
bg: Администратор

en: Member
bg: Член

en: is paying attention to the conversation
bg: обръща внимание на разговора

en: is doing something else
bg: прави нещо друго

en: is composing a message...
bg: пише съобщение…

note: paused means he or she was composing but has stopped for a while
en: paused composing a message
bg: спря да пише съобщение

en: has closed the chat window or tab
bg: затвори прозореца или подпрозореца

note: KiB means kibibyte
en: %s KiB
bg: %s KB

en: %d message pending | %d messages pending
bg[0]: %d непрочетено съобщение
bg[1]: %d непрочетени съобщения

en:  from room %s
bg:  от стая %s

en:  from user %s
bg:  от потребител %s

en:  from %s
bg:  от %s

en: %d event pending | %d events pending
bg[0]: %d чакащо събитие
bg[1]: %d чакащи събития

en: Error executing "%(command)s": %(error)s
bg: Грешка при изпълнение на „%(command)s“: %(error)s

note: we talk about a file
en: error: cannot open %s for reading
bg: грешка: %s не може да бъде отворен за четене

en: cyan
bg: синьозелена

en: migrating logs database to indices
bg: мигриране на базата от данни с дневници към индекси

en: Gajim account %s
bg: Акаунт „%s“

en: Afraid
bg: Уплашен

en: Amazed
bg: Изумен

en: Amorous
bg: Страстен

en: Angry
bg: Ядосан

en: Annoyed
bg: Раздразнен

en: Anxious
bg: Обезпокоен

en: Aroused
bg: Възбуден

en: Ashamed
bg: Засрамен

en: Bored
bg: Отегчен

en: Brave
bg: Смел

en: Calm
bg: Спокоен

en: Cautious
bg: Предпазлив

en: Cold
bg: Бездушен

en: Confident
bg: Уверен

en: Confused
bg: Объркан

en: Contemplative
bg: Замислен

en: Contented
bg: Спорещ

en: Cranky
bg: Раздразнителен

en: Crazy
bg: Луд

en: Creative
bg: Съзидателен

en: Curious
bg: Любопитен

en: Dejected
bg: Обезсърчен

en: Depressed
bg: Депресиран

en: Disappointed
bg: Разочарован

en: Disgusted
bg: Отвратен

en: Dismayed
bg: Уплашен

en: Distracted
bg: Шашнат

en: Embarrassed
bg: Смутен

en: Envious
bg: Завистлив

en: Excited
bg: Развълнуван

en: Flirtatious
bg: Склонен към флиртуване

en: Frustrated
bg: Разочарован

en: Grateful
bg: Признателен

en: Grieving
bg: Опечален

en: Grumpy
bg: Кисел

en: Guilty
bg: Виновен

en: Happy
bg: Щастлив

en: Hopeful
bg: С надежда

en: Hot
bg: Сгорещен

en: Humbled
bg: Скромен

en: Humiliated
bg: Унизен

en: Hungry
bg: Гладен

en: Hurt
bg: Ранен

en: Impressed
bg: Впечатлен

en: In Awe
bg: Със страхопочитание

en: In Love
bg: Влюбен

en: Indignant
bg: Възмутен

en: Interested
bg: Заинтересуван

en: Intoxicated
bg: Пиян

en: Invincible
bg: Непобедим

en: Jealous
bg: Ревнив

en: Lonely
bg: Самотен

en: Lost
bg: Безпомощен

en: Lucky
bg: Късметлия

en: Mean
bg: Подъл

en: Moody
bg: Унил

en: Nervous
bg: Нервен

en: Neutral
bg: Безразличен

en: Offended
bg: Обиден

en: Outraged
bg: Оскърбен

en: Playful
bg: Игрив

en: Proud
bg: Горд

en: Relaxed
bg: Отпуснат

en: Relieved
bg: Облекчен

en: Remorseful
bg: Разкайващ се

en: Restless
bg: Неспокоен

en: Sad
bg: Тъжен

en: Sarcastic
bg: Саркастичен

en: Satisfied
bg: Удовлетворен

en: Serious
bg: Сериозен

en: Shocked
bg: Шокиран

en: Shy
bg: Срамежлив

en: Sick
bg: Болен

en: Sleepy
bg: Сънен

en: Spontaneous
bg: Спонтанен

en: Stressed
bg: Стресиран

en: Strong
bg: Твърд

en: Surprised
bg: Изненадан

en: Thankful
bg: Благодарен

en: Thirsty
bg: Жаден

en: Tired
bg: Уморен

en: Undefined
bg: Неопределен

en: Weak
bg: Слаб

en: Worried
bg: Обезпокоен

en: Doing Chores
bg: Домакинствам

en: Buying Groceries
bg: Купувам хранителни продукти

en: Cleaning
bg: Чистя

en: Cooking
bg: Готвя

en: Doing Maintenance
bg: Ремонтирам

en: Doing the Dishes
bg: Мия чиниите

en: Doing the Laundry
bg: Пера

en: Gardening
bg: Работя в градината

en: Running an Errand
bg: Изпълнявам поръчка

en: Walking the Dog
bg: Разхождам кучето

en: Drinking
bg: Пия

en: Having a Beer
bg: Пия бира

en: Having Coffee
bg: Пия кафе

en: Having Tea
bg: Пия чай

en: Having a Snack
bg: Похапвам

en: Having Breakfast
bg: Закусвам

en: Having Dinner
bg: Вечерям

en: Having Lunch
bg: Обядвам

en: Exercising
bg: Правя упражнения

en: Cycling
bg: Карам велосипед

en: Dancing
bg: Танцувам

en: Hiking
bg: На поход съм

en: Jogging
bg: Тичам за здраве

en: Playing Sports
bg: Спортувам

en: Running
bg: Бягам

en: Skiing
bg: Карам ски

en: Swimming
bg: Плувам

en: Working out
bg: Тренирам

en: Grooming
bg: Поддържам се

en: At the Spa
bg: В Спа-центъра

en: Brushing Teeth
bg: Мия си зъбите

en: Getting a Haircut
bg: Подстригвам се

en: Shaving
bg: Бръсна се

en: Taking a Bath
bg: Във ваната

en: Taking a Shower
bg: Взимам си душ

en: Having an Appointment
bg: На среща

en: Day Off
bg: Почивен ден

en: Hanging out
bg: Вися си

en: Hiding
bg: Крия се

en: On Vacation
bg: В отпуск

en: Praying
bg: Моля се

en: Scheduled Holiday
bg: Планиран отдих

en: Thinking
bg: Мисля

en: Relaxing
bg: Почивам

en: Fishing
bg: Ловя риба

en: Gaming
bg: Играя

en: Going out
bg: Навън съм

en: Partying
bg: На купон съм

en: Reading
bg: Чета

en: Rehearsing
bg: Репетирам

en: Shopping
bg: На пазар съм

en: Smoking
bg: Пуша

en: Socializing
bg: Общувам

en: Sunbathing
bg: На плаж съм

en: Watching TV
bg: Гледам телевизия

en: Watching a Movie
bg: Гледам филм

en: Talking
bg: Разговарям

en: In Real Life
bg: На четири очи

en: On the Phone
bg: Говоря по телефона

en: On Video Phone
bg: Говоря по видеотелефона

en: Traveling
bg: Пътувам

en: Commuting
bg: Пътувам от/до работа

en: Driving
bg: Карам велосипед

en: In a Car
bg: В колата

en: On a Bus
bg: В автобуса

en: On a Plane
bg: В самолета

en: On a Train
bg: Във влака

en: On a Trip
bg: На екскурзия

en: Walking
bg: Разхождам се

en: Coding
bg: Програмирам

en: In a Meeting
bg: На съвещание

en: Studying
bg: Уча

en: Writing
bg: Пиша

note: We cannot bind port, call error callback and fail
en: Unable to bind to port %s.
bg: Неуспех при свързването с порт %s.

en: Maybe you have another running instance of Gajim. File Transfer will be cancelled.
bg: Навярно имате стартирана друга инстанция на Gajim. Файловият трансфер ще бъде отменен.

note: we're not english
en: [This is part of an encrypted session. If you see this message, something went wrong.]
bg: [Това е част от шифрирана сесия. Ако виждате това съобщение, нещо не е както трябва.]

en: Connection to host could not be established: Timeout while sending data.
bg: Неуспех при установяването на връзка с хоста: Изтичане на допустимото време при изпращането на данните.

en: The host %s you configured as the ft_add_hosts_to_send advanced option is not valid, so ignored.
bg: Хостът „%s“, който сте конфигурирали в опцията „ft_add_hosts_to_send“, не е валиден, така че се пренебрегва.

en: To continue sending and receiving messages, you will need to reconnect.
bg: За да продължите да изпращате и получавате съобщения, трябва да се свържете наново.

en: Avahi error
bg: Грешка на Avahi

en: %s
    Link-local messaging might not work properly.
bg: %s
    Изпращането и получаването на съобщения тип „link-local“ може и да не функционира правилно.

en: Please check if Avahi or Bonjour is installed.
bg: Проверете дали Avahi или Bonjour е инсталиран.

en: Could not start local service
bg: Неуспех при стартирането на локална услуга

en: Unable to bind to port %d.
bg: Неуспех при свързването с порт %d.

en: Please check if avahi-daemon is running.
bg: Проверете дали е стартиран avahi-daemon.

en: Could not change status of account "%s"
bg: Неуспех при промяната на състоянието на акаунт „%s“

en: You are not connected or not visible to others. Your message could not be sent.
bg: Не сте свързани и не сте видими за другите. Съобщението ви не можа да бъде изпратено.

note: we're not english
en: [This message is encrypted]
bg: [Това съобщение е шифрирано]

en: Your message could not be sent.
bg: Съобщението ви не можа да бъде изпратено.

note: Contact Offline
en: Contact is offline. Your message could not be sent.
bg: Контактът е изключен. Съобщението ви не можа да бъде изпратено.

en: Error while adding service. %s
bg: Грешка при добавянето на услугата. %s

en: Disabled
bg: Изключени

en: Active
bg: Активен

en: Event
bg: Събитие

en: Default Message
bg: Стандартно съобщение

en: Enabled
bg: Включено

en: Custom
bg: Персонални

en: Dictionary for lang %s not available
bg: Няма наличен речник за %s език

en: You have to install %s dictionary to use spellchecking, or choose another language by setting the speller_language option.
bg: За да използвате проверката за правопис, трябва да инсталирате %s речник или да изберете друг език чрез настройването на опцията „speller_language“.

en: status message title
bg: заглавие на съобщението за състояние

en: status message text
bg: текст на съобщението за състояние

en: First Message Received
bg: Първо получено съобщение

en: Next Message Received Focused
bg: Следващо получено съобщение в прозорец на фокус

en: Next Message Received Unfocused
bg: Следващо получено съобщение в прозорец без фокус

en: Contact Connected
bg: Включване на контакт

en: Contact Disconnected
bg: Изключване на контакт

en: Message Sent
bg: Изпратено съобщение

en: Group Chat Message Highlight
bg: Осветено съобщение в стая

en: Group Chat Message Received
bg: Получено съобщение в стая

en: GMail Email Received
bg: Получена поща от Gmail

note: Name column
en: Name
bg: Име

en: Relogin now?
bg: Свързване наново?

en: If you want all the changes to apply instantly, you must relogin.
bg: Ако искате всички промени да влязат в сила веднага, трябва да се свържете наново.

en: OpenPGP is not usable in this computer
bg: OpenPGP не може да бъде използван на този компютър

en: Unread events
bg: Непрочетени събития

en: Read all pending events before removing this account.
bg: Преди да премахнете този акаунт, прочетете всички чакащи събития.

en: You have opened chat in account %s
bg: Имате активни разговори за акаунт „%s“

en: All chat and groupchat windows will be closed. Do you want to continue?
bg: Всички прозорци за разговори и стаи ще бъдат затворени. Искате ли да продължите?

en: You are currently connected to the server
bg: В момента сте свързани със сървъра

en: To change the account name, you must be disconnected.
bg: Трябва да сте изключени, за да смените името на акаунта.

en: To change the account name, you must read all pending events.
bg: За да смените името на акаунта, трябва да прочетете всички чакащи събития.

en: Account Name Already Used
bg: Името на акаунта вече се използва

en: This name is already used by another of your accounts. Please choose another name.
bg: Това име вече се използва от друг акаунт. Изберете друго име.

en: Invalid account name
bg: Невалидно име на акаунт

en: Account name cannot be empty.
bg: Трябва да посочите някакво име на акаунта.

en: Account name cannot contain spaces.
bg: Името на акаунта не може да съдържа интервали.

en: Rename Account
bg: Преименуване на акаунт

en: Enter a new name for account %s
bg: Въведете ново име за акаунт „%s“

en: Invalid Jabber ID
bg: Невалиден Jabber ID

en: A Jabber ID must be in the form "user@servername".
bg: Jabber ID трябва да бъде във формат „user@server“.

en: Invalid entry
bg: Невалиден формат

en: Custom port must be a port number.
bg: Портът по избор трябва все пак да е номер на порт.

en: Failed to get secret keys
bg: Неуспех при извличането на частните ключове

en: There was a problem retrieving your OpenPGP secret keys.
bg: Възникна проблем при извличането на частните ви OpenPGP ключове.

en: OpenPGP Key Selection
bg: Избор на ключ на OpenPGP

en: Choose your OpenPGP key
bg: Изберете вашия ключ на OpenPGP

en: No such account available
bg: Няма такъв наличен акаунт

en: You must create your account before editing your personal information.
bg: Трябва първо да създадете акаунт и след това да редактирате личните данни.

en: You are not connected to the server
bg: Не сте свързани към сървъра.

en: Without a connection, you can not edit your personal information.
bg: Трябва да сте свързани, за да редактирате личните данни.

en: Your server doesn't support Vcard
bg: Сървърът ви не поддържа визитки

en: Your server can't save your personal information.
bg: Сървърът ви не може да запази личната ви информация.

en: Account Local already exists.
bg: Името на акаунта вече се използва.

en: Please rename or remove it before enabling link-local messaging.
bg: Преименувайте го или го премахнете преди да активирате съобщения от/за локални контакти.

en: Edit %s
bg: Редактиране на %s

en: Register to %s
bg: Регистриране в %s

note: list at the beginning
en: Ban List
bg: Списък с отлъчени

en: Member List
bg: Списък с членове

en: Owner List
bg: Списък със собственици

en: Administrator List
bg: Списък с администратори

en: Reason
bg: Причина

en: Nick
bg: Псевдоним

en: Role
bg: Роля

en: Banning...
bg: Отлъчване…

note: You can move '\n' before user@domain if that line is TOO BIG
en: <b>Whom do you want to ban?</b>
bg: <b>Кого искате да отлъчите?</b>

en: Adding Member...
bg: Добавяне на член…

en: <b>Whom do you want to make a member?</b>
bg: <b>Кого искате да направите член?</b>

en: Adding Owner...
bg: Добавяне на собственик…

en: <b>Whom do you want to make an owner?</b>
bg: <b>Кого искате да направите собственик?</b>

en: Adding Administrator...
bg: Добавяне на администратор…

en: <b>Whom do you want to make an administrator?</b>
bg: <b>Кого искате да направите администратор?</b>

en: Can be one of the following:
    1. user@domain/resource (only that resource matches).
    2. user@domain (any resource matches).
    3. domain/resource (only that resource matches).
    4. domain (the domain itself matches, as does any user@domain,
    domain/resource, or address containing a subdomain.
bg: Може да бъде едно от следните:
    1. потребител@домейн/ресурс (само този ресурс съвпада).
    2. потребител@домейн (всеки ресурс съвпада).
    3. домейн/ресурс (само този ресурс съвпада).
    4. домейн (домейна съвпада, както и всеки потребител@домейн,
    домейн/ресурс или адрес, съдържащ под-домейн.

en: Removing %s account
bg: Премахване на акаунт „%s“

en: Password Required
bg: Необходима е парола

en: Enter your password for account %s
bg: Въведете парола за акаунт „%s“

en: Save password
bg: Запазване на паролата

en: Account "%s" is connected to the server
bg: Акаунт „%s“ е свързан към сървъра

en: If you remove it, the connection will be lost.
bg: Ако го премахнете, връзката ще се разпадне.

en: Default
bg: По подразбиране

en: ?print_status:All
bg: Всички

en: Enter and leave only
bg: Само влизащи и излизащи

en: ?print_status:None
bg: Без

en: New Group Chat
bg: Нова стая

en: This bookmark has invalid data
bg: Тази отметка съдържа невалидни данни

en: Please be sure to fill out server and room fields or remove this bookmark.
bg: Попълнете полетата за сървър и стая или изтрийте тази отметка.

en: Invalid username
bg: Невалидно потребителско име

en: You must provide a username to configure this account.
bg: Трябва да въведете име на потребител за новия акаунт.

en: Account has been added successfully
bg: Акаунтът беше добавен успешно

en: You can set advanced account options by pressing the Advanced button, or later by choosing the Accounts menuitem under the Edit menu from the main window.
bg: Може да настроите допълнителните опции, като натиснете бутона „Напреднали“ или по-късно от менюто „Редактиране“->„Акаунти“ в основния прозорец.

en: Invalid server
bg: Невалиден сървър

en: Please provide a server on which you want to register.
bg: Задайте сървър, където искате да се регистрирате.

en: Certificate Already in File
bg: Сертификатът вече е във файла

en: This certificate is already in file %s, so it's not added again.
bg: Този сертификат вече е във файла „%s“, така че няма да бъде добавен наново.

en: <b>Security Warning</b>
    
    The authenticity of the %(hostname)s SSL certificate could be invalid.
    SSL Error: %(error)s
    Do you still want to connect to this server?
bg: <b>Предупреждение за сигурността</b>
    
    Автентичността на сертификата на %(hostname)s е под въпрос.
    Грешка на SSL: %(error)s
    Все още ли искате да се свържете с този сървър?

en: Add this certificate to the list of trusted certificates.
    SHA1 fingerprint of the certificate:
    %s
bg: Добавяне на този сертификат към списъка с доверени сертификати.
    Отпечатък тип SHA1 на сертификата:
    %s

en: An error occurred during account creation
bg: Възникна грешка при създаването на акаунта

en: Your new account has been created successfully
bg: Новият акаунт беше създаден успешно

en: Account name is in use
bg: Името на акаунта се използва

en: You already have an account using this name.
bg: Вече има регистриран акаунт с това име.

en: This icon indicates that this message has not yet
    been received by the remote end. If this icon stays
    for a long time, it's likely the message got lost.
bg: Тази икона показва, че съобщението все още не е
    получено от отсрещния контакт. Ако иконата остане
    дълго време, най-вероятно съобщението е било изгубено.

en: Text below this line is what has been said since the
    last time you paid attention to this group chat
bg: Текстът под този ред е последното, което е казано откакто
    за последен път сте обърнали внимание на тази стая

en: _Actions for "%s"
bg: _Действия за „%s“

en: Read _Wikipedia Article
bg: Четене на статия от _Уикипедия

en: Look it up in _Dictionary
bg: Проверка в _речника

en: Dictionary URL is missing an "%s" and it is not WIKTIONARY
bg: Липсва „%s“ в адреса на речника и не е WIKTIONARY

note: we must have %s in the url
en: Web Search URL is missing an "%s"
bg: Липсва „%s“ в адреса за търсене

en: Web _Search for it
bg: _Търсене в уеб

en: Open as _Link
bg: Отваряне като _връзка

en: Yesterday
bg: Вчера

note: the number is >= 2 %i is day in year (1-365), %d (1-31) we want %i
en: %i days ago
bg: Преди %i дни

note: if we have subject, show it too!
en: Subject: %s
bg: Тема: %s

en: Jabber ID already in list
bg: В списъка вече има такъв Jabber ID

en: The Jabber ID you entered is already in the list. Choose another one.
bg: Въведеният Jabber ID вече съществува в списъка. Изберете друг.

en: Contact name: <i>%s</i>
bg: Име на контакта: <i>%s</i>

en: Group
bg: Група

en: In the group
bg: В групата

en: KeyID
bg: Идентификатор на ключ

en: Contact name
bg: Име на контакта

en: Set Mood
bg: Задаване на настроение

en: %s Status Message
bg: Съобщение за състояние „%s“

en: Status Message
bg: Съобщение за състояние

en: Overwrite Status Message?
bg: Презаписване на съобщението за състояние?

en: This name is already used. Do you want to overwrite this status message?
bg: Това име вече се използва. Искате ли да презапишете това съобщение за състояние?

en: Save as Preset Status Message
bg: Запазване като настроено съобщение за състояние

en: Please type a name for this status message
bg: Напишете име за това съобщение за състояние

en: AIM Address:
bg: Адрес на AIM:

en: GG Number:
bg: Номер на GG:

en: ICQ Number:
bg: Номер на ICQ:

en: MSN Address:
bg: Адрес на MSN:

en: Yahoo! Address:
bg: Адрес на Yahoo!:

en: Please fill in the data of the contact you want to add in account %s
bg: Попълнете данните за контакта, който искате да добавите към акаунт „%s“

en: Please fill in the data of the contact you want to add
bg: Попълнете данните за контакта, който искате да добавите

en: Invalid User ID
bg: Невалиден идентификатор

en: The user ID must not contain a resource.
bg: Потребителският идентификатор не трябва да съдържа ресурс.

en: You cannot add yourself to your roster.
bg: Не може да добавите себе си към списъка.

en: Contact already in roster
bg: Контактът вече е в списъка

en: This contact is already listed in your roster.
bg: Контактът вече съществува в списъка.

en: User ID:
bg: Идентификатор на потребител:

en: A GTK+ jabber client
bg: Джабър клиент за GTK+

en: GTK+ Version:
bg: Версия на GTK+:

en: PyGTK Version:
bg: Версия на PyGTK:

en: Current Developers:
bg: Текущи разработчици:

en: Past Developers:
bg: Бивши разработчици:

en: THANKS:
bg: БЛАГОДАРНОСТИ:

note: remove one english sentence and add it manually as translatable
en: Last but not least, we would like to thank all the package maintainers.
bg: И не на последно място, бихме искали да благодарим на всички, които поддържат пакетите.

en: You have to install %s dictionary to use spellchecking, or choose another language by setting the speller_language option.
    
    Highlighting misspelled words feature will not be used
bg: За да използвате проверката за правопис, трябва да инсталирате речник за %s или да изберете друг език чрез настройването на опцията „speller_language“.
    
    Функционалността за осветяване на сгрешени думи ще е изключена

en: Subscription request for account %(account)s from %(jid)s
bg: Искане за записване за акаунт „%(account)s“ от %(jid)s

en: Subscription request from %s
bg: Искане за записване от %s

en: You are already in group chat %s
bg: Вече сте в стая „%s“

en: You can not join a group chat unless you are connected.
bg: Трябва да сте свързани, за да влезете в стая.

en: Join Group Chat with account %s
bg: Влизане в стая с акаунт „%s“

en: Invalid Nickname
bg: Невалиден псевдоним

en: The nickname has not allowed characters.
bg: Псевдонимът съдържа непозволени знаци.

en: Invalid group chat Jabber ID
bg: Невалиден Jabber ID на стая

en: The group chat Jabber ID has not allowed characters.
bg: Jabber ID на стаята съдържа непозволени знаци.

en: This is not a group chat
bg: Това не е стая

en: %s is not the name of a group chat.
bg: %s не е име на стая.

en: Without a connection, you can not synchronise your contacts.
bg: Трябва да сте свързани, за да синхронизирате контактите си.

en: Server
bg: Сървър

en: This account is not connected to the server
bg: Този акаунт не е свързан към сървъра

en: You cannot synchronize with an account unless it is connected.
bg: Не може да се синхронизирате с акаунт, ако не е свързан.

en: Synchronise
bg: Синхронизиране

en: Start Chat with account %s
bg: Започване на разговор с акаунт „%s“

en: Start Chat
bg: Започване на разговор

en: Fill in the nickname or the Jabber ID of the contact you would like
    to send a chat message to:
bg: Въведете JID или псевдоним на контакта, до който
    искате да изпратите съобщение:

note: if offline or connecting
en: Connection not available
bg: В момента няма връзка

en: Please make sure you are connected with "%s".
bg: Уверете се, че сте свързани към „%s“.

en: Invalid JID
bg: Невалиден JID

en: Unable to parse "%s".
bg: Неуспех при анализирането на „%s“.

en: Without a connection, you can not change your password.
bg: Трябва да сте свързани, за да променяте паролата.

en: Invalid password
bg: Невалидна парола

en: You must enter a password.
bg: Трябва да въведете парола.

en: Passwords do not match
bg: Паролите не съвпадат

en: The passwords typed in both fields must be identical.
bg: Паролите, написани в двете полета, трябва да са едни и същи.

note: img to display default value
en: Contact Signed In
bg: Включи се контакт

en: Contact Signed Out
bg: Изключи се контакт

note: chat message
en: New Message
bg: Ново съобщение

note: single message
en: New Single Message
bg: Ново еднократно съобщение

note: private message
en: New Private Message
bg: Ново лично съобщение

en: New E-mail
bg: Нова е-поща

en: File Transfer Request
bg: Запитване за файлов трансфер

en: File Transfer Error
bg: Грешка при файловия трансфер

en: File Transfer Completed
bg: Файловият трансфер е приключен

en: File Transfer Stopped
bg: Файловият трансфер е преустановен

en: Groupchat Invitation
bg: Покана за разговор в стая

en: Contact Changed Status
bg: Контактът промени състоянието си

en: Single Message using account %s
bg: Еднократно съобщение с акаунт „%s“

en: Single Message in account %s
bg: Еднократно съобщение за акаунт „%s“

en: Single Message
bg: Еднократно съобщение

note: prepare UI for Sending
en: Send %s
bg: Изпращане на %s

note: prepare UI for Receiving
en: Received %s
bg: Получено %s

note: prepare UI for Receiving
en: Form %s
bg: От %s

note: we create a new blank window to send and we preset RE: and to jid
en: RE: %s
bg: Относно: %s

en: %s wrote:
bg: %s написа:

en: XML Console for %s
bg: XML конзола за %s

en: XML Console
bg: XML конзола

en: Privacy List <b><i>%s</i></b>
bg: Филтър за уединение <b><i>%s</i></b>

en: Privacy List for %s
bg: Филтър за уединение за %s

en: Order: %(order)s, action: %(action)s, type: %(type)s, value: %(value)s
bg: Ред: %(order)s, действие: %(action)s, вид: %(type)s, стойност: %(value)s

en: Order: %(order)s, action: %(action)s
bg: Ред: %(order)s, действие: %(action)s

en: <b>Edit a rule</b>
bg: <b>Редактиране на правило</b>

en: <b>Add a rule</b>
bg: <b>Добавяне на правило</b>

en: Privacy Lists for %s
bg: Филтри за уединение за %s

en: Privacy Lists
bg: Филтри за уединение

en: Invalid List Name
bg: Невалидно име на филтър

en: You must enter a name to create a privacy list.
bg: Трябва да въведете име, за да се създаде филтър за уединение.

en: You are invited to a groupchat
bg: Поканени сте в стая.

en: $Contact has invited you to join a discussion
bg: $Contact ви покани да се присъедините към дискусия

en: $Contact has invited you to group chat %(room_jid)s
bg: $Contact ви покани в стая %(room_jid)s.

en: Comment: %s
bg: Коментар: %s

en: Do you want to accept the invitation?
bg: Искате ли да приемете поканата?

en: Choose Sound
bg: Избор на звук

en: All files
bg: Всички файлове

en: Wav Sounds
bg: Формат WAV

en: Choose Image
bg: Избор на изображение

en: Images
bg: Изображения

en: When %s becomes:
bg: Когато %s стане:

en: Adding Special Notification for %s
bg: Добавяне на специално уведомление за %s

note: # means number
en: #
bg: №

en: Condition
bg: Условие

en: when I am
bg: когато съм

en: Your chat session with <b>%(jid)s</b> is encrypted.
    
    This session's Short Authentication String is <b>%(sas)s</b>.
bg: Сесията ви с <b>%(jid)s</b> е шифрирана.
    
    Краткият удостоверителен низ (SAS) на сесията е <b>%(sas)s</b>.

en: You have already verified this contact's identity.
bg: Вече се проверили идентичността на този контакт.

en: Contact's identity verified
bg: Идентичността на контакта проверена

en: Verify again...
bg: Проверка наново…

en: To be certain that <b>only</b> the expected person can read your messages or send you messages, you need to verify their identity by clicking the button below.
bg: За да се сигурни, че <b>само</b> очакваният човек може да чете ваши съобщения или да ви изпраща такива, е необходимо да проверите идентичността му като натиснете бутона по-долу.

en: Contact's identity NOT verified
bg: Идентичността на контакта НЕ Е проверена

en: Verify...
bg: Проверка…

en: Have you verified the contact's identity?
bg: Проверихте ли идентичността на контакта?

en: To prevent talking to an unknown person, you should speak to <b>%(jid)s</b> directly (in person or on the phone) and verify that they see the same Short Authentication String (SAS) as you.
    
    This session's Short Authentication String is <b>%(sas)s</b>.
bg: За да избегнете разговор с непознат човек, трябва да говорите с <b>%(jid)s</b> директно (лично или по телефона) и да проверите дали вижда същия Кратък удостоверителен низ (SAS) като вас.
    
    Краткият удостоверителен низ на тази сесия е <b>%(sas)s</b>.

en: Did you talk to the remote contact and verify the SAS?
bg: Говорихте ли с отдалечение контакт за проверка на SAS?

en: The contact's key (%s) <b>does not match</b> the key assigned in Gajim.
bg: Ключът на контакта (%s) <b>не съвпада</b> с този, зададен в Gajim.

en: No GPG key is assigned to this contact. So you cannot encrypt messages.
bg: Няма зададен ключ на GPG за този контакт, така че не може да шифрирате съобщения.

en: GPG key is assigned to this contact, but <b>you do not trust his key</b>, so message <b>cannot</b> be encrypted. Use your GPG client to trust this key.
bg: Има зададен ключ на GPG за този контакт, но <b>вие не му се доверявате</b>, така че съобщенията <b>не могат</b> да се шифрират. За да се доверите на този ключ, използвайте клиент на GPG.

en: GPG Key is assigned to this contact, and you trust his key, so messages will be encrypted.
bg: Има зададен ключ на GPG за този контакт и вие му се доверявате, така че съобщенията ще бъдат шифрирани.

en: Others
bg: Други

note: conference is a category for listing mostly groupchats in service discovery
en: Conference
bg: Стаи за разговор

en: Without a connection, you can not browse available services
bg: Трябва да сте свързани, за да разглеждате наличните услуги

en: Service Discovery using account %s
bg: Откриване на налични услуги за акаунт „%s“

en: Service Discovery
bg: Откриване на услуги

en: The service could not be found
bg: Услугата не може да бъде намерена

en: There is no service at the address you entered, or it is not responding. Check the address and try again.
bg: Няма услуга на въведения адрес или не отговаря. Проверете адреса и опитайте отново.

en: The service is not browsable
bg: Услугата не е достъпна

en: This type of service does not contain any items to browse.
bg: Този вид услуга не съдържа обекти за показване.

en: Invalid Server Name
bg: Невалидно име на сървър

en: Browsing %(address)s using account %(account)s
bg: Търсене в %(address)s от акаунт „%(account)s“

en: _Browse
bg: _Търсене

en: This service does not contain any items to browse.
bg: Тази услуга не съдържа обекти за показване.

en: _Execute Command
bg: _Изпълнение на команда

en: Re_gister
bg: _Регистриране

en: Scanning %(current)d / %(total)d..
bg: Сканиране на %(current)d / %(total)d…

note: Users column
en: Users
bg: Потребители

note: Description column
en: Description
bg: Описание

note: Id column
en: Id
bg: Идентификатор

en: Subscribed
bg: Записан

en: Node
bg: Възел

en: New post
bg: Ново съобщение

en: _Subscribe
bg: _Записване

en: _Unsubscribe
bg: _Отписване

en: A library used to validate server certificates to ensure a secure connection.
bg: Библиотека за проверка на валидността на сертификатите на сървърите. Използва се за установяване на сигурна връзка.

en: Requires python-pyopenssl.
bg: Изисква python-pyopenssl.

en: Serverless chatting with autodetected clients in a local network.
bg: Разговори с автоматично открити контакти в локалната мрежа (без сървър).

en: Requires python-avahi.
bg: Изисква python-avahi.

en: A script to control Gajim via commandline.
bg: Скрипт за управление на Gajim от командния ред.

en: Requires python-dbus.
bg: Изисква python-dbus.

en: Encrypting chatmessages with gpg keys.
bg: Шифриране на съобщения с ключове на GPG.

en: Requires gpg and python-GnuPGInterface.
bg: Изисква gpg и python-GnuPGInterface.

en: Autodetection of network status.
bg: Автоматично засичане на състоянието на мрежата.

en: Requires gnome-network-manager and python-dbus.
bg: Изисква gnome-network-manager и python-dbus.

en: Session Management
bg: Управление на сесии

en: Gajim session is stored on logout and restored on login.
bg: Запазва сесията на Gajim при излизане и я възстановява при влизане.

en: Requires python-gnome2.
bg: Изисква python-gnome2.

en: Passwords can be stored securely and not just in plaintext.
bg: Паролите могат да се съхраняват по сигурен начин, вместо в обикновен текст.

en: Requires gnome-keyring and python-gnome2-desktop.
bg: Изисква gnome-keyring и python-gnome2-desktop.

en: Ability to connect to servers which are using SRV records.
bg: Възможност за свързване към сървъри, които използват записи SRV.

en: Requires dnsutils.
bg: Изисква dnsutils.

en: Spell Checker
bg: Проверка на правописа

en: Spellchecking of composed messages.
bg: Проверка на изходящите съобщения за правописни грешки.

en: Requires python-gnome2-extras or compilation of gtkspell module from Gajim sources.
bg: Изисква python-gnome2-extras и компилация на модула „gtkspell“ от изходния код на Gajim.

en: Notification-daemon
bg: Демон за уведомления

en: Passive popups notifying for new events.
bg: Изскачащи прозорци с уведомления за нови събития.

en: Requires python-notify or instead python-dbus in conjunction with notification-daemon.
bg: Изисква python-notify или python-dbus заедно с notification-daemon.

en: Trayicon
bg: Икона в областта за уведомяване

en: A icon in systemtray reflecting the current presence.
bg: Икона в областта за уведомяване, отразяваща текущото състояние.

en: Requires python-gnome2-extras or compiled trayicon module from Gajim sources.
bg: Изисква python-gnome2-extras или компилиран модул „trayicon“ от изходния код на Gajim.

en: Idle
bg: Време на бездействие

en: Ability to measure idle time, in order to set auto status.
bg: Възможност за измерване на времето на бездействие, с цел да се установи автоматично съобщение за състояние.

en: Requires compilation of the idle module from Gajim sources.
bg: Изисква компилация на модула „idle“ от изходния код на Gajim.

en: Transform LaTeX expressions between $$ $$.
bg: Трансформира изрази на LaTex, разграничени с $$ $$.

en: Requires texlive-latex-base and dvipng. You have to set 'use_latex' to True in the Advanced Configuration Editor.
bg: Изисква texlive-latex-base и dvipng. Трябва да активирате опцията „use_latex“ в редактора на настройки за напреднали.

en: End to End Encryption
bg: Шифриране тип „End to End“

en: Encrypting chatmessages.
bg: Шифриране на разговорите.

en: Requires python-crypto.
bg: Изисква python-crypto.

en: RST Generator
bg: Генератор на RST

en: Generate XHTML output from RST code (see http://docutils.sourceforge.net/docs/ref/rst/restructuredtext.html).
bg: Генериране на изход в XHTML от RST (вижте http://docutils.sourceforge.net/docs/ref/rst/restructuredtext.html).

en: Requires python-docutils.
bg: Изисква python-docutils.

en: Ability to have clickable URLs in chat and groupchat window banners.
bg: Възможност за натискане с мишката върху адреси в заглавните части на прозорците.

en: Requires python-sexy.
bg: Изисква python-sexy.

en: Feature
bg: Функционалност

en: File
bg: Файл:

en: Time
bg: Време

en: Progress
bg: Напредък

en: Filename: %s
bg: Име на файл: %s

en: Size: %s
bg: Размер: %s

note: You is a reply of who sent a file You is a reply of who received a file
en: You
bg: Вие

en: Sender: %s
bg: Изпращач: %s

en: Recipient:
bg: Получател:

en: Saved in: %s
bg: Запазен в: %s

en: File transfer completed
bg: Файловият трансфер завърши

en: File transfer cancelled
bg: Файловият трансфер е прекъснат

en: Connection with peer cannot be established.
bg: Не може да бъде установен контакт с отсрещната машина.

en: Recipient: %s
bg: Получател: %s

en: Error message: %s
bg: Грешка: %s

en: File transfer stopped by the contact at the other end
bg: Файловият трансфер е преустановен от отсрещната страна

en: Choose File to Send...
bg: Избор на файл за изпращане…

en: Description:
bg: Описание:

en: Gajim cannot access this file
bg: Неуспех при достъпа до този файл

en: This file is being used by another process.
bg: Този файл се използва от друг процес.

en: File: %s
bg: Файл: %s

en: Type: %s
bg: Тип: %s

en: Description: %s
bg: Описание: %s

en: %s wants to send you a file:
bg: %s иска да ви изпрати файл:

en: Cannot overwrite existing file "%s"
bg: Неуспех при презаписването на съществуващия файл „%s“

en: A file with this name already exists and you do not have permission to overwrite it.
bg: Вече съществува файл с това име и нямате права да го презапишете.

en: This file already exists
bg: Този файл вече съществува

en: What do you want to do?
bg: Какво искате да направите?

note: read-only bit is used to mark special folder under windows, not to mark that a folder is read-only. See ticket #3587
en: Directory "%s" is not writable
bg: Папката „%s“ не е разрешена за запис

en: You do not have permission to create files in this directory.
bg: Нямата права да създавате файлове в тази папка.

en: Save File as...
bg: Запазване на файла като…

note: This should make the string Kb/s, where 'Kb' part is taken from %s. Only the 's' after / (which means second) should be translated.
en: (%(filesize_unit)s/s)
bg: (%(filesize_unit)s/сек)

en: Invalid File
bg: Невалиден файл

en: File:
bg: Файл:

en: It is not possible to send empty files
bg: Не е възможно да бъдат изпращани празни файлове

en: Name:
bg: Име:

en: Sender:
bg: Изпращач:

en: Pause
bg: Пауза

en: %s is not a valid loglevel
bg: %s не е валидно ниво за дневник

en: Gajim needs X server to run. Quiting...
bg: Необходим е X сървър. Спиране на програмата…

en: Gajim needs PyGTK 2.8 or above
bg: Gajim изисква PyGTK 2.8 или по-нова версия

en: Gajim needs PyGTK 2.8 or above to run. Quiting...
bg: Gajim изисква PyGTK 2.8 или по-нова версия. Спиране на програмата…

en: Gajim needs GTK 2.8 or above
bg: Gajim изисква GTK 2.8 или по-нова версия

en: Gajim needs GTK 2.8 or above to run. Quiting...
bg: Gajim изисква GTK 2.8 или по-нова версия. Спиране на програмата…

en: GTK+ runtime is missing libglade support
bg: Липсва поддръжка на libglade за библиотеката GTK+

en: Please remove your current GTK+ runtime and install the latest stable version from %s
bg: Премахнете текущата версия на библиотеката GTK+ и инсталирайте последната стабилна от %s

en: Please make sure that GTK+ and PyGTK have libglade support in your system.
bg: Уверете се, че версиите на GTK+ и PyGTK на системата ви имат поддръжка за libglade.

en: Gajim needs PySQLite2 to run
bg: Gajim изисква PySQLite2

en: Gajim needs pywin32 to run
bg: Gajim изисква pywin32

en: Please make sure that Pywin32 is installed on your system. You can get it at %s
bg: Уверете се, че Pywin32 е инсталиран на системата. Може да го изтеглите от %s

note: set the icon to all newly opened wind
en: Gajim is already running
bg: Gajim вече е стартиран

en: Another instance of Gajim seems to be running
    Run anyway?
bg: Изглежда вече е стартирана друга инстанция на Gajim
    Продължаване въпреки това?

en: Passphrase Required
bg: Необходима е парола

en: Enter GPG key passphrase for key %(keyid)s (account %(account)s).
bg: Въведете парола за ключ на GPG %(keyid)s (акаунт „%(account)s“).

en: GPG key expired
bg: Срокът на валидност на ключа на GPG е изтекъл

en: Your GPG key has expied, you will be connected to %s without OpenPGP.
bg: Срокът на валидност на ключа на GPG е изтекъл, ще бъдете свързани към „%s“ без OpenPGP.

note: ask again
en: Wrong Passphrase
bg: Грешна парола

en: Please retype your GPG passphrase or press Cancel.
bg: Въведете паролата за GPG ключа наново или натиснете „Отказване“.

en: Your desired nickname in group chat %s is in use or registered by another occupant.
    Please specify another nickname below:
bg: Желаният от вас псевдоним за стая %s се използва или е регистриран от друг участник.
    Укажете друг псевдоним по-долу:

en: Do you accept this request?
bg: Приемате ли това запитване?

en: Do you accept this request on account %s?
bg: Приемате ли това запитване за акаунт %s?

en: HTTP (%(method)s) Authorization for %(url)s (id: %(id)s)
bg: Упълномощаване по HTTP (%(method)s) за „%(url)s“ (id: %(id)s)

en: Connection Failed
bg: Неуспех при свързването

en: Error %(code)s: %(msg)s
bg: Грешка %(code)s: %(msg)s

note: ('MSGNOTSENT', account, (jid, ierror_msg, msg, time, session))
en: error while sending %(message)s ( %(error)s )
bg: грешка при изпращане на %(message)s ( %(error)s )

en: Subscription request
bg: Искане за записване

en: Authorization accepted
bg: Упълномощаването е прието

en: The contact "%s" has authorized you to see his or her status.
bg: Контактът „%s“ ви упълномощи да виждате състоянието му.

en: Contact "%s" removed subscription from you
bg: Контактът „%s“ премахна записването за вас

en: You will always see him or her as offline.
    Do you want to remove him or her from your contact list?
bg: Винаги ще го виждате като изключен.
    Искате ли да го премахнете от списъка с контакти?

en: Unsubscribed
bg: Отписан

en: Contact with "%s" cannot be established
bg: Неуспех при установяването на контакт с „%s“

en: %(nick)s is now known as %(new_nick)s
bg: %(nick)s вече е познат като %(new_nick)s

en: %(nick)s is now %(status)s
bg: %(nick)s вече е %(status)s

en: %(jid)s has set the subject to %(subject)s
bg: %(jid)s зададе темата на %(subject)s

note: Can be a presence (see chg_contact_status in groupchat_control.py) Can be a message (see handle_event_gc_config_change in gajim.py)
en: Any occupant is allowed to see your full JID
bg: На всеки участник е позволено да вижда вашия JID

en: Room now shows unavailable member
bg: Стаята показва отсъстващ член

en: room now does not show unavailable members
bg: Стаята не показва отсъстващи членове

en: A non-privacy-related room configuration change has occurred
bg: Възникна промяна в конфигурацията на стаята (не е свързана с настройки за уединение)

note: Can be a presence (see chg_contact_status in groupchat_control.py)
en: Room logging is now enabled
bg: Воденето на дневник на стаята е включено

en: Room logging is now disabled
bg: Воденето на дневник на стаята е изключено

en: Room is now non-anonymous
bg: Стаята не е анонимна

en: Room is now semi-anonymous
bg: Стаята е полу-анонимна

en: Room is now fully-anonymous
bg: Стаята е напълно анонимна

en: A Password is required to join the room %s. Please type it.
bg: Необходима е парола за влизане в стаята „%s“. Въведете я.

en: You configured Gajim to use GPG agent, but there is no GPG agent running or it returned a wrong passphrase.
bg: Конфигурирали сте Gajim да използва агент на GPG, но такъв не е стартиран или е предоставил грешна парола.

en: You are currently connected without your OpenPGP key.
bg: В момента сте свързани без OpenPGP ключ.

en: Your passphrase is incorrect
bg: Паролата е грешна

en: GPG key not trusted
bg: Ключът на GPG не е доверен

en: The GPG key used to encrypt this chat is not trusted. Do you really want to encrypt this message?
bg: Ключът на GPG, използван за шифриране на този разговор, не е доверен. Наистина ли искате да шифрирате това съобщение?

en: Do _not ask me again
bg: Да _не се задава този въпрос отново

en: New mail on %(gmail_mail_address)s
bg: Ново писмо за %(gmail_mail_address)s

en: You have %d new mail conversation | You have %d new mail conversations
bg[0]: Имате %d ново писмо
bg[1]: Имате %d нови писма

en: 
    
    From: %(from_address)s
    Subject: %(subject)s
    %(snippet)s
bg: 
    
    От: %(from_address)s
    Тема: %(subject)s
    %(snippet)s

en: %s wants to send you a file.
bg: %s иска да ви изпрати файл.

en: You successfully received %(filename)s from %(name)s.
bg: Успешно получихте %(filename)s от %(name)s.

note: ft stopped
en: File transfer of %(filename)s from %(name)s stopped.
bg: Файловият трансфер на %(filename)s от %(name)s прекъсна.

en: You successfully sent %(filename)s to %(name)s.
bg: Успешно изпратихте %(filename)s на %(name)s.

note: ft stopped
en: File transfer of %(filename)s to %(name)s stopped.
bg: Файловият трансфер на %(filename)s до %(name)s прекъсна.

en: Unable to decrypt message from %s
    It may have been tampered with.
bg: Неуспех при дешифрирането на съобщение от %s
    Възможно е да е било фалшифицирано.

en: Unable to decrypt message
bg: Неуспех при дешифриране на съобщението

en: Username Conflict
bg: Конфликт с имената на потребители

en: Please type a new username for your local account
bg: Укажете ново потребителско име за локалния ви акаунт

en: Ping?
bg: Пинг?

en: Pong! (%s s.)
bg: Понг! (%s сек)

en: Error.
bg: Грешка.

en: Resource Conflict
bg: Конфликт на ресурсите

en: You are already connected to this account with the same resource. Please type a new one
bg: Вече сте свързани към този акаунт със същия ресурс. Въведете нов.

en: Error verifying SSL certificate
bg: Грешка при проверка на сертификата на SSL

en: There was an error verifying the SSL certificate of your jabber server: %(error)s
    Do you still want to connect to this server?
bg: Възникна грешка при проверката на сертификата за вашия сървър на Джабър: %(error)s
    Все още ли искате да се свържете със сървъра?

en: Ignore this error for this certificate.
bg: Пренебрегване на грешката за този сертификат.

en: SSL certificate error
bg: Грешка в сертификата на SSL

en: It seems the SSL certificate of account %(account)s has changed or your connection is being hacked.
    Old fingerprint: %(old)s
    New fingerprint: %(new)s
    
    Do you still want to connect and update the fingerprint of the certificate?
bg: Изглежда сертификатът на SSL за акаунт %(account)s е бил променен или връзката е взломена.
    Стар отпечатък: %(old)s
    Нов отпечатък: %(new)s
    
    Все още ли искате да се свържете и да обновите отпечатъка на сертификата?

en: Insecure connection
bg: Несигурна връзка

en: You are about to send your password on an unencrypted connection. Are you sure you want to do that?
bg: На път сте да изпратите паролата си чрез нешифрирана връзка. Сигурни ли сте, че искате да го направите?

en: Yes, I really want to connect insecurely
bg: Да, наистина искам да се свържа по несигурен начин

en: You are about to send your password on an insecure connection. You should install PyOpenSSL to prevent that. Are you sure you want to do that?
bg: На път сте да изпратите паролата си чрез несигурна връзка. Трябва да инсталирате PyOpenSSL, за да предотвратите това. Сигурни ли сте, че искате да го направите?

en: PEP node was not removed
bg: Възелът на PEP не беше премахнат

en: PEP node %(node)s was not removed: %(message)s
bg: Възелът на PEP %(node)s не беше премахнат: %(message)s

note: theme doesn't exist, disable emoticons
en: Emoticons disabled
bg: Емотиконите са изключени

en: Your configured emoticons theme has not been found, so emoticons have been disabled.
bg: Темата с емотикони не беше намерена, така че са изключени.

en: Your configured emoticons theme cannot been loaded. You maybe need to update the format of emoticons.py file. See http://trac.gajim.org/wiki/Emoticons for more details.
bg: Темата с емотикони не можа да бъде заредена. Навярно трябва да обновите формата на файла emoticons.py. Вижте http://trac.gajim.org/wiki/Emoticons за повече подробности.

en: You cannot join a group chat while you are invisible
bg: Не може да влезете в стая, докато сте невидими.

note: it is good to notify the user in case he or she cannot see the output of the console
en: Could not save your settings and preferences
bg: Неуспех при запазването на настройките

en: Bookmark already set
bg: Отметката вече е установена

en: Group Chat "%s" is already in your bookmarks.
bg: Стаята „%s“ вече присъства в отметките.

en: Bookmark has been added successfully
bg: Отметката беше добавена успешно

en: You can manage your bookmarks via Actions menu in your roster.
bg: Може да организирате отметките чрез менюто „Действия“.

en: Shows a help on specific command
bg: Показва помощ за специфична команда

note: User gets help for the command, specified by this parameter
en: command
bg: команда

en: show help on command
bg: показване на помощ за команда

en: Shows or hides the roster window
bg: Показва или скрива списъка

en: Pops up a window with the next pending event
bg: Показва следващото чакащо събитие в изскачащ прозорец

en: Prints a list of all contacts in the roster. Each contact appears on a separate line
bg: Показване на списък с всички контакти. Всеки контакт се появява на отделен ред

en: account
bg: акаунт

en: show only contacts of the given account
bg: показва само контактите на дадения акаунт

en: Prints a list of registered accounts
bg: Показване на списък с регистрираните акаунти

en: Changes the status of account or accounts
bg: Промяна на състоянието на акаунта или акаунтите

note: offline, online, chat, away, xa, dnd, invisible should not be translated
en: status
bg: състояние

en: one of: offline, online, chat, away, xa, dnd, invisible
bg: едно от: offline (изключен), online (на линия), chat (свободен за разговор), away (отсъствам), xa (не съм на разположение), dnd (зает), invisible (невидим)

en: message
bg: съобщение

en: status message
bg: съобщение за състояние

en: change status of account "account". If not specified, try to change status of all accounts that have "sync with global status" option set
bg: променя състоянието на акаунта. Ако не е указано се прави опит за смяна на състоянието на всички акаунти, които имат настроена опция „синхронизиране с общото състояние“

en: Shows the chat dialog so that you can send messages to a contact
bg: Показване на диалогов прозорец за разговор, за да може да се изпрати съобщение до контакта

en: JID of the contact that you want to chat with
bg: JID на контакта, с който искате да разговаряте

en: if specified, contact is taken from the contact list of this account
bg: ако е указано, контактът се взима от списъка с контакти на този акаунт

en: Sends new chat message to a contact in the roster. Both OpenPGP key and account are optional. If you want to set only 'account', without 'OpenPGP key', just set 'OpenPGP key' to ''.
bg: Изпращане на ново съобщение до контакт от списъка. Опциите „account“ и „OpenPGP key“ са по избор. Ако искате да настроите само „account“ без “OpenPGP key“, настройте „OpenPGP key“ на „“.

en: JID of the contact that will receive the message
bg: JID на контакта, който ще получи съобщението

en: message contents
bg: текст на съобщението

en: pgp key
bg: ключ на OpenPGP

en: if specified, the message will be encrypted using this public key
bg: ако е указано, съобщението ще се шифрира, използвайки този публичен ключ

en: if specified, the message will be sent using this account
bg: ако е указано, съобщението ще бъде изпратено от този акаунт

en: Sends new single message to a contact in the roster. Both OpenPGP key and account are optional. If you want to set only 'account', without 'OpenPGP key', just set 'OpenPGP key' to ''.
bg: Изпращане на ново съобщение до контакт от списъка. Опциите „account“ и „OpenPGP key“ са по избор. Ако искате да настроите само „account“ без “OpenPGP key“, настройте „OpenPGP key“ на „“.

en: subject
bg: тема

en: message subject
bg: тема на съобщението

en: Sends new message to a groupchat you've joined.
bg: Изпраща ново съобщение до стаята, в която сте влезли.

en: JID of the room that will receive the message
bg: JID на стаята, която ще получи съобщението

en: Gets detailed info on a contact
bg: Получаване на подробна информация за контакта

en: JID of the contact
bg: JID на контакта

en: Gets detailed info on a account
bg: Получаване на подробна информация за акаунта

en: Name of the account
bg: Име на акаунта

en: Sends file to a contact
bg: Изпращане на файл до контакт

en: file
bg: файл

en: File path
bg: Път до файл

en: if specified, file will be sent using this account
bg: ако е указано, файлът бъде изпратен от този акаунт

en: Lists all preferences and their values
bg: Показва всички настройки и техните стойности

en: Sets value of 'key' to 'value'.
bg: Настройва стойността на „ключ“ на „стойност“.

en: key=value
bg: ключ=стойност

en: 'key' is the name of the preference, 'value' is the value to set it to
bg: „ключ“ е името на настройката, „стойност“ е стойността, която се задава

en: Deletes a preference item
bg: Изтрива обект от настройките

en: key
bg: ключ

en: name of the preference to be deleted
bg: име на настройката за изтриване

en: Writes the current state of Gajim preferences to the .config file
bg: Запазва текущото състояние на настройките във файла .config

en: Removes contact from roster
bg: Премахване на контакт от списъка

en: Adds contact to roster
bg: Добавяне на контакт към списъка

en: jid
bg: JID

en: Adds new contact to this account
bg: Добавяне на нов контакт към този акаунт

en: Returns current status (the global one unless account is specified)
bg: Връща текущото състояние (общото, в случай, че не е указан акаунт)

en: Returns current status message (the global one unless account is specified)
bg: Връща текущото съобщение за състояние (общото, в случай, че не е указан акаунт)

en: Returns number of unread messages
bg: Връща броя непрочетени съобщения

en: Opens 'Start Chat' dialog
bg: Отваря прозореца „Започване на разговор“

en: Starts chat, using this account
bg: Започване на разговор, като се използва този акаунт

en: Sends custom XML
bg: Изпраща указан XML

en: XML to send
bg: XML за изпращане

en: Account in which the xml will be sent; if not specified, xml will be sent to all accounts
bg: Акаунт, до който да се изпраща XML; ако не е указан, ще се изпрати до всички акаунти

en: Handle a xmpp:/ uri
bg: Обработка на адрес тип xmpp://

en: uri
bg: адрес

en: URI to handle
bg: Адрес за обработка

en: Account in which you want to handle it
bg: Акаунт, за който искате да го обработите

en: Join a MUC room
bg: Влизане в стая

en: room
bg: стая

en: Room JID
bg: JID на стая

en: nick
bg: псевдоним

en: Nickname to use
bg: Псевдоним

en: password
bg: парола

en: Password to enter the room
bg: Парола за влизане в стаята

en: Account from which you want to enter the room
bg: Акаунт, от който искате да влезете в стаята

en: Check if Gajim is running
bg: Проверка дали Gajim е стартиран

en: Shows or hides the ipython window
bg: Показва или скрива прозореца на IPython

en: Missing argument "contact_jid"
bg: Липсващ аргумент „contact_jid“

en: '%s' is not in your roster.
    Please specify account for sending the message.
bg: „%s“ не е в списъка ви.
    Укажете акаунт за изпращането на това съобщение.

en: You have no active account
bg: Нямате активен акаунт

en: It seems Gajim is not running. So you can't use gajim-remote.
bg: Изглежда Gajim не е стартиран, така че не може да ползвате gajim-remote.

en: Usage: %(basename)s %(command)s %(arguments)s 
    	 %(help)s
bg: Употреба: %(basename)s %(command)s %(arguments)s 
    	 %(help)s

en: Arguments:
bg: Аргументи:

en: %s not found
bg: %s не е намерен

en: Usage: %s command [arguments]
    Command is one of:
bg: Употреба: %s команда [аргументи]
    Командата е една от:

en: Too many arguments. 
    Type "%(basename)s help %(command)s" for more info
bg: Твърде много аргументи. 
    Напишете „%(basename)s help %(command)s“ за повече информация

en: Argument "%(arg)s" is not specified. 
    Type "%(basename)s help %(command)s" for more info
bg: Не е указан аргумент „%(arg)s“.
    Напишете „%(basename)s help %(command)s“ за повече информация

en: Wrong uri
bg: Грешен адрес

en: Theme
bg: Тема

en: You cannot make changes to the default theme
bg: Не може да правите промени по стандартната тема

en: Please create a clean new theme with your desired name.
bg: Създайте нова тема с желаното име.

note: don't confuse translators
en: theme name
bg: име на тема

en: You cannot delete your current theme
bg: Не може да изтриете текущата тема

en: Please first choose another for your current theme.
bg: Първо изберете друга като текуща тема.

en: Sending private message failed
bg: Неуспех при изпращането на лично съобщение

note: in second %s code replaces with nickname
en: You are no longer in group chat "%(room)s" or "%(nick)s" has left.
bg: Вече не сте в стая „%(room)s“ или „%(nick)s“ е напуснал(а).

en: Insert Nickname
bg: Въведете псевдоним

en: Conversation with
bg: Разговор с

en: Continued conversation
bg: Продължен разговор

en: Really send file?
bg: Наистина ли да се изпрати файла?

en: If you send a file to %s, he/she will know your real Jabber ID.
bg: Ако изпратите файл на %s, той/тя ще разбере истинския ви Jabber ID.

note: Can be a message (see handle_event_gc_config_change in gajim.py)
en: Room logging is enabled
bg: Воденето на дневник на стаята е включено

en: A new room has been created
bg: Беше създадена нова стая

en: The server has assigned or modified your roomnick
bg: Сървърът назначи или промени псевдонима ви в стаята

note: do not print 'kicked by None'
en: %(nick)s has been kicked: %(reason)s
bg: %(nick)s беше изритан: %(reason)s

en: %(nick)s has been kicked by %(who)s: %(reason)s
bg: %(nick)s беше изритан от %(who)s: %(reason)s

note: do not print 'banned by None'
en: %(nick)s has been banned: %(reason)s
bg: %(nick)s беше отлъчен: %(reason)s

en: %(nick)s has been banned by %(who)s: %(reason)s
bg: %(nick)s беше отлъчен от %(who)s: %(reason)s

en: You are now known as %s
bg: Вече сте познати като %s

en: %(nick)s has been removed from the room (%(reason)s)
bg: %(nick)s беше изритан от стаята (%(reason)s)

en: affiliation changed
bg: рангът е променен

en: room configuration changed to members-only
bg: Конфигурацията на стаята бе променена на „само за членове“

en: system shutdown
bg: Изключване на системата

en: ** Affiliation of %(nick)s has been set to %(affiliation)s by %(actor)s
bg: ** Рангът на %(nick)s бе зададен на %(affiliation)s от %(actor)s

en: ** Affiliation of %(nick)s has been set to %(affiliation)s
bg: ** Рангът на %(nick)s бе зададен на %(affiliation)s

en: ** Role of %(nick)s has been set to %(role)s by %(actor)s
bg: ** Ролята на %(nick)s бе зададена на %(role)s от %(actor)s

en: ** Role of %(nick)s has been set to %(role)s
bg: ** Ролята на %(nick)s бе зададена на %(role)s

en: %s has left
bg: %s напусна

en: %s has joined the group chat
bg: %s влезе в стаята

note: Invalid Nickname invalid char
en: Invalid nickname
bg: Невалиден псевдоним

en: Nickname not found: %s
bg: Псевдонимът не е намерен: %s

en: This group chat has no subject
bg: Тази стая няма тема

en: Invited %(contact_jid)s to %(room_jid)s.
bg: %(contact_jid)s е поканен в %(room_jid)s.

en: Usage: /%s <nickname|JID> [reason], bans the JID from the group chat. The nickname of an occupant may be substituted, but not if it contains "@". If the JID is currently in the group chat, he/she/it will also be kicked. Does NOT support spaces in nickname.
bg: Употреба: /%s <псевдоним|JID> [причина], отлъчва контакта от стаята. Псевдонимът може да се замества, но не и ако съдържа „@“. Ако контактът е в стаята, той също ще бъде изритан. Не се поддържат интервали в псевдонима.

en: Usage: /%s <nickname>, opens a private chat window with the specified occupant.
bg: Употреба: /%s <псевдоним>, отваря прозорец за лично съобщение със съответния участник.

en: Usage: /%s [reason], closes the current window or tab, displaying reason if specified.
bg: Употреба: /%s [причина], затваря текущия прозорец или подпрозорец и показва причина, ако е указана.

en: Usage: /%s <JID> [reason], invites JID to the current group chat, optionally providing a reason.
bg: Употреба: /%s <JID> [причина], кани JID в текущата стая, причината е по избор.

en: Usage: /%s <room>@<server>[/nickname], offers to join room@server optionally using specified nickname.
bg: Употреба: /%s <стая>@<сървър>[/псевдоним], предлага влизане в стая@сървър, използването на указания псевдоним е по избор.

en: Usage: /%s <nickname> [reason], removes the occupant specified by nickname from the group chat and optionally displays a reason. Does NOT support spaces in nickname.
bg: Употреба: /%s <псевдоним> [причина], премахва указания с псевдоним участник от стаята и евентуално показва причина. Не се поддържат интервали в псевдонима.

en: Usage: /%s <nickname> [message], opens a private message window and sends message to the occupant specified by nickname.
bg: Употреба: /%s <псевдоним> [съобщение], отваря прозорец за лично съобщение и изпраща съобщение до участника, указан с псевдонима.

en: Usage: /%s <nickname>, changes your nickname in current group chat.
bg: Употреба: /%s <псевдоним>, сменя псевдонима ви в текущата стая.

en: Usage: /%s , display the names of group chat occupants.
bg: Употреба: /%s, показва имената на участниците в стаята.

en: Usage: /%s [topic], displays or updates the current group chat topic.
bg: Употреба: /%s [тема], показва или актуализира текущата тема на стаята.

en: Usage: /%s <message>, sends a message without looking for other commands.
bg: Употреба: /%s <съобщение>, изпраща съобщение без да се имат предвид други команди.

en: Are you sure you want to leave group chat "%s"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да напуснете стаята „%s“?

en: If you close this window, you will be disconnected from this group chat.
bg: Ако затворите този прозорец, връзката със стаята ще бъде прекъсната.

en: Changing Subject
bg: Промяна на темата

en: Please specify the new subject:
bg: Въведете новата тема:

en: Changing Nickname
bg: Промяна на псевдонима

en: Please specify the new nickname you want to use:
bg: Въведете новия псевдоним, който искате да използвате:

note: Ask for a reason
en: Destroying %s
bg: Унищожаване на %s

en: You are going to definitively destroy this room.
    You may specify a reason below:
bg: Определено сте на път да унищожите тази стая.
    Може да укажете причина по-долу:

en: You may also enter an alternate venue:
bg: Може да въведете и друго място за срещи:

note: ask for reason
en: Kicking %s
bg: Изритване на %s

en: You may specify a reason below:
bg: Може да уточните причина по-долу:

note: ask for reason
en: Banning %s
bg: Отлъчване на %s

en: A programming error has been detected
bg: Беше открита програмна грешка

en: It probably is not fatal, but should be reported to the developers nonetheless.
bg: Вероятно не е фатална, но би трябвало да се докладва на разработчиците.

en: _Report Bug
bg: _Докладване на грешка

en: Details
bg: Подробности

note: we talk about file
en: Error: cannot open %s for reading
bg: Грешка: %s не може да бъде отворен за четене

en: Error reading file:
bg: Грешка при четене на файл:

en: Error parsing file:
bg: Грешка при анализиране на файл:

note: do not traceback (could be a permission problem) we talk about a file here
en: Could not write to %s. Session Management support will not work
bg: Неуспех при запис на %s. Поддръжката за управление на сесиите няма да работи

note: xmpp: is currently handled by another program, so ask the user
en: Gajim is not the default Jabber client
bg: Gajim не е стандартния Джабър клиент

en: Would you like to make Gajim the default Jabber client?
bg: Искате ли Gajim да бъде стандартния Джабър клиент?

en: Always check to see if Gajim is the default Jabber client on startup
bg: Винаги да се проверява дали Gajim е стандартния Джабър клиент при всяко стартиране

en: Extension not supported
bg: Разширението не се поддържа

en: Image cannot be saved in %(type)s format. Save as %(new_filename)s?
bg: Изображението не може да бъде запазено във формат %(type)s. Запазване като %(new_filename)s?

en: Save Image as...
bg: Запазване на изображението като…

en: Cannot find history logs database
bg: Неуспех при откриването на базата от данни за разговорите

note: holds jid
en: Contacts
bg: Контакти

note: holds time
en: Date
bg: Дата

note: holds nickname
en: Nickname
bg: Псевдоним

note: holds message
en: Message
bg: Съобщение

en: Do you want to clean up the database? (STRONGLY NOT RECOMMENDED IF GAJIM IS RUNNING)
bg: Искате ли да изчистите базата от данни? (ИЗОБЩО НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА АКО GAJIM Е СТАРТИРАН)

en: Normally allocated database size will not be freed, it will just become reusable. If you really want to reduce database filesize, click YES, else click NO.
    
    In case you click YES, please wait...
bg: Разпределеното пространство на базата от данни няма да бъде освободено, а ще стане наново използваемо. Ако наистина искате да намалите файловия размер на базата от данни, изберете „Да“; в противен случай изберете „Не“.
    
    В случай, че изберете „Да“, изчакайте…

en: Exporting History Logs...
bg: Изнасяне на записите на разговорите…

en: %(who)s on %(time)s said: %(message)s
bg: %(who)s каза в %(time)s: %(message)s

en: Do you really want to delete logs of the selected contact? | Do you really want to delete logs of the selected contacts?
bg[0]: Наистина ли искате да изтриете дневниците на избрания контакт?
bg[1]: Наистина ли искате да изтриете дневниците на избраните контакти?

en: This is an irreversible operation.
bg: Това е необратима операция.

en: Do you really want to delete the selected message? | Do you really want to delete the selected messages?
bg[0]: Наистина ли искате да изтриете избраното съобщение?
bg[1]: Наистина ли искате да изтриете избраните съобщения?

en: Conversation History with %s
bg: История на разговорите с %s

en: Disk Error
bg: Грешка при запис/четене от диска

en: %(nick)s is now %(status)s: %(status_msg)s
bg: %(nick)s вече е %(status)s: %(status_msg)s

en: Status is now: %(status)s: %(status_msg)s
bg: Сегашното състояние е: %(status)s: %(status_msg)s

en: Status is now: %(status)s
bg: Сегашното състояние е: %(status)s

en: Timeout loading image
bg: Изтече времето за зареждане на изображението

en: Image is too big
bg: Изображението е твърде голямо

en: Chats
bg: Разговори

en: Group Chats
bg: Стаи

en: Private Chats
bg: Лични разговори

en: Messages
bg: Съобщения

en: - messages will be logged
bg: — ще бъде воден дневник за съобщенията

en: - messages will not be logged
bg: — няма да бъде воден дневник за съобщенията

en: %(nick)s Changed Status
bg: %(nick)s промени състоянието си

en: %(nickname)s Signed In
bg: %(nickname)s се включи

en: %(nickname)s Signed Out
bg: %(nickname)s се изключи

en: New Single Message from %(nickname)s
bg: Ново еднократно съобщение от %(nickname)s

en: New Private Message from group chat %s
bg: Ново лично съобщение от стая „%s“

en: Messaged by %(nickname)s
bg: Съобщение от %(nickname)s

en: New Message from %(nickname)s
bg: Ново съобщение от %(nickname)s

en: Retrieving profile...
bg: Извличане на профила…

en: File is empty
bg: Файлът не съдържа нищо

en: File does not exist
bg: Файлът не съществува

note: keep identation unknown format
en: Could not load image
bg: Неуспех при зареждането на изображението

en: Information received
bg: Получена информация

en: Without a connection you can not publish your contact information.
bg: Трябва да сте свързани, за да публикувате визитката.

en: Sending profile...
bg: Изпращане на профила…

en: Information NOT published
bg: Информацията НЕ Е публикувана

en: vCard publication failed
bg: Неуспех при публикуването на визитката

en: There was an error while publishing your personal information, try again later.
bg: Възникна грешка при публикуване на личните данни, опитайте отново по-късно.

en: Merged accounts
bg: Смесени акаунти

en: Authorization has been sent
bg: Упълномощаването беше изпратено

en: Now "%s" will know your status.
bg: „%s“ вече ще знае състоянието ви.

en: Subscription request has been sent
bg: Искането за записване беше изпратено

en: If "%s" accepts this request you will know his or her status.
bg: Ако „%s“ приеме това запитване, ще знаете за състоянието му.

en: Authorization has been removed
bg: Упълномощаването беше прекратено

en: Now "%s" will always see you as offline.
bg: „%s“ винаги ще ви вижда като изключен.

en: Gnome Keyring is installed but not 							correctly started (environment variable probably not 							correctly set)
bg: Наборът с ключове на GNOME е инсталиран, но не е стартиран правилно (навярно променливата на обкръжението не е настроена)

en: GPG is not usable
bg: GPG не е използваем

en: You are participating in one or more group chats
bg: Участвате в една или повече стаи

en: Changing your status to invisible will result in disconnection from those group chats. Are you sure you want to go invisible?
bg: Промяната на състоянието до „Невидим“ ще ви изключи от тези стаи. Сигурни ли сте, че искате да станете „Невидим“?

en: desync'ed
bg: без синхронизация

en: You have unread messages
bg: Имате непрочетени съобщения

en: Messages will only be available for reading them later if you have history enabled and contact is in your roster.
bg: Може да преглеждате съобщенията по-късно само ако е активирана опцията за историята и контактът е в списъка.

en: You must read them before removing this transport.
bg: Трябва да ги прочетете преди да премахнете този транспорт.

en: Transport "%s" will be removed
bg: Транспортът „%s“ ще бъде премахнат

en: You will no longer be able to send and receive messages from contacts using this transport.
bg: Вече няма да можете да получавате и изпращате съобщения до контакти чрез този транспорт.

en: Transports will be removed
bg: Ще бъдат премахнати транспорти

en: You will no longer be able to send and receive messages to contacts from these transports: %s
bg: Вече няма да можете да получавате и изпращате съобщения до контакти чрез тези транспорти: %s

note: it's jid
en: Rename Contact
bg: Преименуване на контакт

en: Enter a new nickname for contact %s
bg: Въведете нов псевдоним за контакт „%s“

en: Rename Group
bg: Преименуване на група

en: Enter a new name for group %s
bg: Въведете ново име за група „%s“

en: Remove Group
bg: Премахване на група

en: Do you want to remove group %s from the roster?
bg: Искате ли да премахнете групата „%s“ от списъка?

en: Also remove all contacts in this group from your roster
bg: Премахване от списъка и на всички контакти в тази група

en: Assign OpenPGP Key
bg: Задаване на OpenPGP ключ

en: Select a key to apply to the contact
bg: Изберете ключ за този контакт

en: Contact "%s" will be removed from your roster
bg: Контактът „%s“ ще бъде премахнат от списъка ви

en: You are about to remove "%(name)s" (%(jid)s) from your roster.
bg: На път сте да премахнете „%(name)s“ (%(jid)s) от списъка.

en: By removing this contact you also remove authorization resulting in him or her always seeing you as offline.
bg: Премахвайки този контакт, прекратявате и упълномощаването. Контактът винаги ще ви вижда изключен.

note: Contact is not in roster
en: Do you want to continue?
bg: Искате ли да продължите?

en: By removing this contact you also by default remove authorization resulting in him or her always seeing you as offline.
bg: Премахвайки този контакт, прекратявате и упълномощаването. Контактът винаги ще ви вижда изключен.

en: I want this contact to know my status after removal
bg: Искам този контакт да вижда състоянието ми след премахването

note: several contact to remove at the same time
en: Contacts will be removed from your roster
bg: Ще бъдат премахнати контакти от списъка

en: By removing these contacts:%s
    you also remove authorization resulting in them always seeing you as offline.
bg: Премахвайки тези контакти: %s
    прекратявате и упълномощаването, така че винаги ще ви виждат изключен(а).

en: No account available
bg: Няма наличен акаунт

en: You must create an account before you can chat with other contacts.
bg: За да разговаряте с други контакти, първо трябва да създадете Джабър акаунт.

en: Metacontacts storage not supported by your server
bg: Сървърът ви няма поддръжка за мета-контакти

en: Your server does not support storing metacontacts information. So those information will not be saved on next reconnection.
bg: Вашият сървър не поддържа съхраняването на информация за мета-контакти, така че тази информация няма да се запази при следващото свързване.

en: You are about to create a metacontact. Are you sure you want to continue?
bg: На път сте да създадете мета-контакт. Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: Metacontacts are a way to regroup several contacts in one line. Generally it is used when the same person has several Jabber accounts or transport accounts.
bg: Мета-контактите са начин за прегрупиране на няколко контакта на един ред. Основно се използва, когато един и същ потребител има няколко акаунта за Джабър или акаунти за транспорти.

en: Invalid file URI:
bg: Невалиден адрес на файл:

en: Do you want to send this file to %s: | Do you want to send these files to %s:
bg[0]: Искате ли да изпратите този файл на %s:
bg[1]: Искате ли да изпратите тези файлове на %s:

note: new chat single message for chat_with for single message join gc
en: using account %s
bg: от акаунт „%s“

note: add
en: to %s account
bg: към акаунт „%s“

note: disco
en: using %s account
bg: за акаунт „%s“

en: _Manage Bookmarks...
bg: _Управление на отметките…

note: profile, avatar
en: of account %s
bg: за акаунт „%s“

en: for account %s
bg: за акаунт „%s“

en: _Change Status Message
bg: Пром_яна на съобщението за състояние

en: Publish Tune
bg: Публикуване на мелодия

en: Mood
bg: Настроение

en: Activity
bg: Дейност

en: Configure Services...
bg: Настройване на услуги…

en: _Maximize All
bg: _Максимизиране на всички

note: Send Group Message
en: Send Group M_essage
bg: _Изпращане на групово съобщение

en: To all users
bg: До всички потребители

en: To all online users
bg: До всички включени потребители

en: I would like to add you to my roster
bg: Бих искал(а) да Ви добавя към списъка си. I would like to add you to my roster.

note: Manage Transport submenu
en: _Manage Contacts
bg: _Управление на контакти

note: Send single message
en: Send Single Message
bg: Изпращане на еднократно съобщение

note: Manage Transport submenu
en: _Manage Transport
bg: Управление на _транспорт

note: Modify Transport
en: _Modify Transport
bg: Промяна на т_ранспорт

en: _Maximize
bg: _Максимизиране

en: _Disconnect
bg: _Изключване

en: _New Group Chat
bg: _Нова стая

note: History manager
en: History Manager
bg: Мениджър на историята

en: _Join New Group Chat
bg: _Влизане в нова стая

en: Change Status Message...
bg: Промяна на съобщението за състояние…

en: Waiting for results
bg: Изчакване на резултатите

en: Error in received dataform
bg: Грешка в получените данни

note: No result
en: No result
bg: Няма резултати

en: Disk WriteError
bg: Грешка при запис на диска

en: Subject: %s
bg: Тема: %s

en: Confirm these session options
bg: Потвърждение на тези настройки на сесията

en: The remote client wants to negotiate an session with these features:
    
    	%s
    
    	Are these options acceptable?
bg: Отдалеченият клиент иска да договори сесия с тези параметри:
    
    	%s
    
    	Допустими ли са тези настройки?

en: The remote client selected these options:
    
    %s
    
    Continue with the session?
bg: Отдалеченият клиент избра тези настройки:
    
    %s
    
    Продължаване с тази сесия?

en: _Change Status Message...
bg: _Промяна на съобщението за състояние…

en: Hide this menu
bg: Скриване на това меню

en: Resource:
bg: Ресурс:

en: %(owner_or_admin_or_member)s of this group chat
bg: %(owner_or_admin_or_member)s на тази стая

en:  [blocked]
bg:  [блокиран]

en:  [minimized]
bg:  [минимизиран]

en: Status:
bg: Състояние:

en: Last status: %s
bg: Последно състояние: %s

en:  since %s
bg:  от %s

en: Connected
bg: Свързан

en: Disconnected
bg: Изключен

note: ('both' is the normal sub so we don't show it)
en: Subscription:
bg: Записване:

en: Mood:
bg: Настроение:

en: Activity:
bg: Дейност:

en: Tune:
bg: Песен:

en: Download
bg: Изтегляне

en: Upload
bg: Качване

en: Type:
bg: Тип:

en: Transferred:
bg: Прехвърлени:

en: Not started
bg: Не е започнал

en: Stopped
bg: Преустановен

en: Completed
bg: Завършил

en: ?transfer status:Paused
bg: Временно прекъснат

note: stalled is not paused. it is like 'frozen' it stopped alone
en: Stalled
bg: Блокирал

en: Transferring
bg: Прехвърляне

en: This service has not yet responded with detailed information
bg: Тази услуга все още не е отговорила с подробна информация

en: This service could not respond with detailed information.
    It is most likely legacy or broken
bg: Тази услуга не можа да отговори с подробна информация.
    Най-вероятно е извън употреба или повредена

en: ?Client:Unknown
bg: Неизвестен

en: ?OS:Unknown
bg: Неизвестна

en: since %s
bg: от %s

en: <b>Affiliation:</b>
bg: <b>Ранг:</b>

en: This contact is interested in your presence information, but you are not interested in his/her presence
bg: Този контакт се интересува от информацията за вашето състояние, но вие не се интересувате от неговото

en: You are interested in the contact's presence information, but he/she is not interested in yours
bg: Вие с интересувате от информацията за състоянието на този контакт, но той не се интересува от вашето

en: You and the contact are interested in each other's presence information
bg: Вие и контакта се интересувате взаимно от информацията за състоянията си

note: None
en: You are not interested in the contact's presence, and neither he/she is interested in yours
bg: Вие не се интересувате от информацията за състоянието на контакта, както и той от вашата

en: You are waiting contact's answer about your subscription request
bg: Чакате отговора на контакта относно запитването ви за записване

en: There is no pending subscription request.
bg: Няма чакащо запитване за записване.

en:  resource with priority
bg:  ресурс с приоритет
