nautilus master - en to bg translation catalogue (1371 entries)

en: File is not a valid .desktop file
bg: Файлът не е във формат .desktop

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
bg: Непозната версия на файла: %s

en: Starting %s
bg: Стартиране на %s

en: Application does not accept documents on command line
bg: Програмата не приема документи през командния ред

en: Unrecognized launch option: %d
bg: Непозната опция при стартиране „%d“

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
bg: В обекти от вида „Type=Link“ не може да се подават адреси на документи

en: Not a launchable item
bg: Не е обект за стартиране

en: Disable connection to session manager
bg: Изключване на връзката с управлението на сесиите

en: Specify file containing saved configuration
bg: Указване на файла със запазените настройки

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: Specify session management ID
bg: Указване на идентификатор за управлението на сесиите

en: ID
bg: ИДЕНТИФИКАТОР

en: Session management options:
bg: Настройки на управлението на сесии:

en: Show session management options
bg: Показване на настройките за управлението на сесиите

en: Apparition
bg: Призрачен

en: Azul
bg: Лазур

en: Black
bg: Черен

en: Blue Ridge
bg: Сини райета

en: Blue Rough
bg: Синя шкурка

en: Blue Type
bg: Букви на синьо

en: Brushed Metal
bg: Надраскан метал

en: Bubble Gum
bg: Дъвка

en: Burlap
bg: Зебло

en: C_olors
bg: Ц_ветове

en: Camouflage
bg: Маскировка

en: Chalk
bg: Тебешир

en: Charcoal
bg: Въглен

en: Concrete
bg: Бетон

en: Cork
bg: Корк

en: Countertop
bg: Контури

en: Danube
bg: Дунав

en: Dark Cork
bg: Тъмен корк

en: Dark GNOME
bg: Тъмен GNOME

en: Deep Teal
bg: Нефрит

en: Dots
bg: Точки

en: Drag a color to an object to change it to that color
bg: Изтеглете цвета върху обекта, чийто цвят искате да смените

en: Drag a pattern tile to an object to change it
bg: Изтеглете шарката върху обекта, чиято шарка искате да смените

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
bg: Изтеглете емблемата върху обекта, за да му я поставите

en: Eclipse
bg: Затъмнение

en: Envy
bg: Завист

note: translators: this is the name of an emblem
en: Erase
bg: За изтриване

en: Fibers
bg: Фибри

en: Fire Engine
bg: Пожарна машина

en: Fleur De Lis
bg: На орнаменти

en: Floral
bg: Цветен

en: Fossil
bg: Вкаменелост

en: Granite
bg: Гранит

en: Grapefruit
bg: Грейпфрут

en: Green Weave
bg: Зелена вълна

en: Ice
bg: Лед

en: Indigo
bg: Индиго

en: Leaf
bg: Листо

en: Lemon
bg: Лимон

en: Mango
bg: Манго

en: Manila Paper
bg: Папирус

en: Moss Ridge
bg: Вълнист мъх

en: Mud
bg: Кал

en: Numbers
bg: Числа

en: Ocean Strips
bg: Океански райета

en: Onyx
bg: Оникс

en: Orange
bg: Портокал

en: Pale Blue
bg: Светло син

en: Purple Marble
bg: Пурпурен мрамор

en: Ridged Paper
bg: Хартия на ивици

en: Rough Paper
bg: Груба хартия

en: Ruby
bg: Рубин

en: Sea Foam
bg: Морска пяна

en: Shale
bg: Глина

en: Silver
bg: Сребърен

en: Sky
bg: Небе

en: Sky Ridge
bg: Небесни райета

en: Snow Ridge
bg: Снежни райета

en: Stucco
bg: Хоросан

en: Tangerine
bg: Мандарина

en: Terracotta
bg: Теракота

en: Violet
bg: Виолетов

en: Wavy White
bg: Белезникав

en: White
bg: Бял

en: White Ribs
bg: Бели ребра

en: _Emblems
bg: _Емблеми

en: _Patterns
bg: _Шарки

en: Saved search
bg: Търсенето е запазено

en: Image/label border
bg: Граница на изображение/етикет

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
bg: Широчина на границата около етикета и изображението в прозореца за предупреждение

en: Alert Type
bg: Вид на предупреждението

en: The type of alert
bg: Видът на предупреждението

en: Alert Buttons
bg: Бутони на предупреждението

en: The buttons shown in the alert dialog
bg: Бутони показани в прозореца за предупреждение

en: Show more _details
bg: _Повече информация

en: Text
bg: Текст

en: The text of the label.
bg: Текстът на етикета.

en: Justification
bg: Подравняване

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
bg: Подравняването на редовете на текста на етикета, един спрямо друг. Това НЕ влияе върху подравняването на етикета в рамките на заделеното му място. За това погледнете GtkMisc::xalign.

en: Line wrap
bg: Прехвърляне

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
bg: Ако е зададено, думите от дълъг ред се прехвърлят на следващия.

en: Cursor Position
bg: Положение на курсора

en: The current position of the insertion cursor in chars.
bg: Текущото положение на курсора за вмъкване в знаци.

en: Selection Bound
bg: Граници на избора

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
bg: Положението на другия край на избраното от курсора в знаци.

en: Select All
bg: Избиране на всички

en: Input Methods
bg: Методи за въвеждане

en: GConf error:
      %s
bg: Грешка в GConf:
      %s

en: GConf error: %s
bg: Грешка в GConf: %s

en: All further errors shown only on terminal.
bg: Всички останали грешки са показани само в конзолата.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
bg: Може да прекратите тази операция като натиснете „Отказване“.

en:  (invalid Unicode)
bg:  (невалиден Уникод)

note: Translators: date_modified - mtime, the last time file contents were changed date_changed  - ctime, the last time file meta-information changed
en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
bg: Списък с надписи под икона в изгледа като икони, а също и за работния плот. Истинският брой на показаните надписи зависи от мащаба. Възможни стойности са „size“ (размер), „type“ (вид), „date_modified“ (дата на промяна на съдържанието), „date_changed“ (дата на промяна на мета-информацията), „date_accessed“ (дата на последен достъп), „owner“ (собственик), „group“ (група), „permissions“ (права за достъп), „octal_permissions“ (права за достъп в осмичен вид) и „mime_type“ (вид на MIME).

note: TRANSLATORS: don't translate the zoom levels between quotes
en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
bg: Низ, който указва как да се съкращават прекалено дългите имена на файлове според мащаба. Всеки от елементите в списъка е от вида „мащаб:число“. За всеки указан мащаб, ако числото е над 0, името на всеки файл няма да надхвърля този брой редове. Ако е 0 или по-малко, не се извършва съкращаване. Допустим е и елемент в списъка от вид — само число, без мащаб. То указва броя на редовете за мащабите, които не присъстват в списъка. Напр.: „0“ — да се показват целите имена, „3“ — съкращаване до максимум 3 реда, „smallest:5,smaller:4,0“ — съкращаване на имената до 5 реда за мащаб „smallest“, съкращаване на имената до 4 реда при мащаб „smaller“, при останалите мащаби имената да не се съкращават. Възможните мащаби са: „smallest“ (най-малък — 33%), „smaller“ (по-малък — 50%), „small“ (малък — 66%), „standard“ (нормален — 100%), „large“ (голям — 150%), „larger“ (по-голям — 200%), „largest“ (най-голям — 400%).

en: All columns have same width
bg: Всички колони да са с еднаква широчина

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
bg: Винаги да се използва полето за въвеждане на адрес, вместо лентата за пътя

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
bg: Цяло число, което показва как да се съкращават дългите имена на файлове на работния плот. Ако числото е над 0, то името на файл ще се съкрати до този брой ридове. Ако числото е 0 или по-малко, имената не се съкращават.

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
bg: Файлово име за стандартния фон на папките. Използва се, само ако background_set е истина.

en: Computer icon visible on desktop
bg: Иконата „Този компютър“ да бъде видима на работния плот

en: Criteria for search bar searching
bg: Критерий за търсене

en: Criteria when matching files searched for in the search bar. If set to "search_by_text", then Nautilus will Search for files by file name only. If set to "search_by_text_and_properties", then Nautilus will search for files by file name and file properties.
bg: Критерии за търсене на файлове през лентата за търсене. Ако е настроено на „search_by_text“, то Nautilus ще търси файлове само по имената им. Ако е настроено на „search_by_text_and_properties“, тогава Nautilus ще търси файлове по име и свойства.

en: Current Nautilus theme (deprecated)
bg: Текуща тема на Nautilus (да не се ползва)

en: Custom Background
bg: Фон, избран от потребителя

en: Custom Side Pane Background Set
bg: Фон на страничния панел, избран от потребителя

en: Date Format
bg: Формат на датата

en: Default Background Color
bg: Стандартен фонов цвят

en: Default Background Filename
bg: Име на файла на стандартния фон

en: Default Side Pane Background Color
bg: Стандартен фонов цвят на страничния панел

en: Default Side Pane Background Filename
bg: Името на файла за стандартния фон на страничния панел

en: Default Thumbnail Icon Size
bg: Стандартна големина на мини изображенията

en: Default column order in the list view
bg: Стандартен ред на колоните в изгледа като списък

en: Default column order in the list view.
bg: Стандартен ред на колоните в изгледа като списък

en: Default compact view zoom level
bg: Стандартно увеличение за сбития изглед

en: Default folder viewer
bg: Стандартен режим за преглед на папки

en: Default icon zoom level
bg: Стандартен мащаб на иконите

en: Default list of columns visible in the list view
bg: Стандартен списък с видими колони в изгледа като списък

en: Default list of columns visible in the list view.
bg: Стандартен списък с видими колони в изгледа като списък

en: Default list zoom level
bg: Стандартен мащаб на изгледа като списък

en: Default sort order
bg: Стандартно подреждане

en: Default zoom level used by the compact view.
bg: Стандартен мащаб използван от сбития изглед.

en: Default zoom level used by the icon view.
bg: Стандартен мащаб използван от изгледа като икони.

en: Default zoom level used by the list view.
bg: Стандартен мащаб използван от изгледа като списък.

en: Desktop computer icon name
bg: Име на иконата за периферните устройства

en: Desktop font
bg: Шрифт на работния плот

en: Desktop home icon name
bg: Име на иконата за домашната папка

en: Desktop trash icon name
bg: Име на иконата за кошчето

en: Enables the classic Nautilus behavior, where all windows are browsers
bg: Включване на класическото поведение на Nautilus, където всички прозорци са браузъри

en: Filename for the default folder background. Only used if background_set is true.
bg: Файлово име за стандартния фон на папките. Използва се, само ако фонът за папката е включен (background_set е истина).

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
bg: Файлово име за стандартния фон на страничния панел. Използва се, само ако фонът за страничния панел е включен.

en: Folders over this size will be truncated to around this size. The purpose of this is to avoid unintentionally blowing the heap and killing Nautilus on massive folders. A negative value denotes no limit. The limit is approximate due to the reading of folders chunk-wise.
bg: Папки над тази големина ще бъдат отрязвани до около тази големина. Целта е да се избегне натоварването и забиването на Nautilus от големи папки. Отрицателната стойност премахва ограничението. Границата е приблизителна, защото папките се четат на части.

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Nautilus when either is pressed.
bg: За потребители с мишки, които имат бутони „Напред“ и „Назад“, този ключ определя дали Nautilus ще извършва действия при натискането им.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
bg: За потребители с мишки, които имат бутони „Напред“ и „Назад“, този ключ определя кой бутон на мишката отговаря на действието „Назад“. Възможните стойности са между 6 и 14.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
bg: За потребители с мишки, които имат бутони „Напред“ и „Назад“, този ключ определя кой бутон на мишката отговаря на действието „Назад“. Възможните стойности са между 6 и 14.

en: Home icon visible on desktop
bg: Икона за домашната папка върху работния плот

en: If set to "after_current_tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
bg: Ако е „after_current_tab“ (след текущия подпрозорец), новите подпрозорци се отварят след текущо отворения. Ако е „end“ (в края), новите подпрозорци се добавят към края на редицата от подпрозорци.

en: If set to true, Nautilus will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
bg: Ако е истина, Nautilus ще показва само папки в страничния панел. В противен случай ще показва едновременно папки и файлове.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
bg: Ако е истина, новите прозорци ще имат видима адресна лента.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
bg: Ако е истина, новите прозорци ще имат видим страничен панел.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
bg: Ако е истина, новите прозорци ще имат видима лента за състоянието.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
bg: Ако е истина, новите прозорци ще имат видима лента с инструменти.

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
bg: Ако е истина, прозорците на Nautilus подобни на браузър винаги ще използват текстово поле за въвеждане на адрес вместо лента за пътя.

en: If set to true, then Nautilus lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
bg: Ако е истина, Nautilus ще позволи да редактирате и виждате едни от по-сложните файлови опции в прозореца за настройките на файлове.

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
bg: Ако е истина, Nautilus ще показва папките преди файловете в изгледа като икони и изгледа като списък.

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
bg: Ако е истина, Nautilus ще пита за потвърждение, когато се опитате да триете файлове или да изчистите кошчето.

en: If set to true, then Nautilus will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
bg: Ако е истина, Nautilus автоматично ще монтира носители на информация (напр. видими от потребителя дискове и заменяеми носители) при стартиране или поставянето им в съответното устройство.

en: If set to true, then Nautilus will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
bg: Ако е истина, Nautilus автоматично ще отваря основната папка на носител на информация при автоматичното му монтиране. Това се отнася за носители, за които не е установен вид на „x-content/*“. Ако той бъде установен, ще се изпълни настроеното от потребителя действие.

en: If set to true, then Nautilus will draw the icons on the desktop.
bg: Ако е истина, Nautilus ще изобразява иконите върху работния плот.

en: If set to true, then Nautilus will exit when all windows are destroyed. This is the default setting. If set to false, it can be started without any window, so nautilus can serve as a daemon to monitor media automount, or similar tasks.
bg: Ако е истина, Nautilus ще прекрати работа при затварянето на всички прозорци. Това е стандартната настройка. Ако е лъжа, Nautilus може да бъде стартиран като демон — без прозорци и да следи за автоматичното монтиране на носители и други подобни задачи.

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
bg: Ако е истина, ще имате възможност да изтривате файл веднага и на място, вместо да го премествате в кошчето. Тази функция може да е опасна, така че бъдете внимателни!

en: If set to true, then Nautilus will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
bg: Ако е истина, Nautilus няма да пита за действие и няма да стартира програми при поставянето на носители на информация.

en: If set to true, then Nautilus will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
bg: Ако е истина, Nautilus ще използва домашната папка на потребителя като работен плот. В противен случай за това ще се използва папката ~/Desktop.

en: If set to true, then all Nautilus windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
bg: Ако е истина, всички прозорци на Nautilus ще бъдат подобни на браузъри. Nautilus се държеше така преди версия 2.6 и някои хора предпочитат това поведение.

en: If set to true, then backup files such as those created by Emacs are displayed. Currently, only files ending in a tilde (~) are considered backup files.
bg: Ако е истина, резервните копия на файлове от програми като Emacs ще бъдат показвани. В момента само файлове с имена завършващи с тилда (~) се считат за резервни копия.

en: If set to true, then hidden files are shown in the file manager. Hidden files are either dotfiles or are listed in the folder's .hidden file.
bg: Ако е истина, скритите файлове се показват във файловия мениджър. Скритите файлове са или тези, чиито имена започват с точка (.), или са описани във файла за скритото в папката (.hidden).

en: If set to true, then multiple views can be opened in one browser window, each in a separate tab.
bg: Ако е истина, в един прозорец подобен на браузър ще могат да се отварят множество изгледи, всеки в собствен подпрозорец.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
bg: Ако е истина, на работния плот ще бъде поставена икона препращаща към мрежовите сървъри.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
bg: Ако е истина, на работния плот ще бъде поставена икона препращаща към местоположението „Този компютър“.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
bg: Ако е истина, на работния плот ще бъде поставена икона водеща към домашната папка.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
bg: Ако е истина, на работния плот ще бъде поставена икона препращаща към кошчето.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
bg: Ако е истина, на работния плот ще бъдат поставени икони препращащи към монтираните файлови системи.

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
bg: Ако е истина, всички колони в сбития изглед ще са с еднаква широчина. Иначе широчината на всяка може да се задава поотделно.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a".
bg: Ако е истина, файловете в новите прозорци ще бъдат подредени обратно — ако са подредени по име, вместо да вървят от „а“ към „я“, ще вървят от „я“ към „а“.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
bg: Ако е истина, файловете в новите прозорци ще бъдат подредени обратно — ако са подредени по име, вместо да вървят от „а“ към „я“, ще вървят от „я“ към „а“, ако са подредени по размер, вместо да са подредени във възходящ ред, ще бъдат подредени в низходящ.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
bg: Ако е истина, стандартно иконите ще са подредени стегнато в новите прозорци.

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
bg: Ако е истина, етикетите ще бъдат поставяни отстрани на иконите вместо под тях.

en: If true, new windows will use manual layout by default.
bg: Ако е истина, новите прозорци ще използват ръчна подредба.

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
bg: Изображения над този размер (в байтове) няма да имат мини изображения. Целта е да се избегне създаването на мини изображения за големи, което може да отнеме много време и да използва много памет.

en: List of possible captions on icons
bg: Списък с възможни надписи под иконите

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
bg: Списък с видовете „x-content/*“ на носители на информация, за които потребителят е избрал в контролния център, че при поставянето им в компютъра не се прави нищо. За тях няма да се показва уведомление и няма да се стартира някаква програма.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
bg: Списък с видовете „x-content/*“ на носители на информация, за които потребителят е избрал в контролния център, че при поставянето им в компютъра се отваря прозорец с папка. За тях ще се отвори папка, която показва съдържанието им.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
bg: Списък с видовете „x-content/*“ на носители на информация, за които потребителят е избрал в контролния център, че при поставянето им в компютъра се стартира програма. За тях ще се стартира програмата отговаряща на съдържанието им.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
bg: Списък с видовете „x-content/*“, при чието поставяне да не се прави нищо

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
bg: Списък с видовете „x-content/*“, при чието поставяне да се отваря прозорец с папка

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
bg: Списък с видовете „x-content/*“, при чието поставяне да се стартира предпочитана програма

en: Maximum handled files in a folder
bg: Максимален брой обработени файлове в папка

en: Maximum image size for thumbnailing
bg: Максимална големина на мини изображение за преглед

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
bg: Бутон на мишката за действието „Назад“ на файловия мениджър

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
bg: Бутон на мишката за действието „Напред“ на файловия мениджър

en: Name of the Nautilus theme to use. This has been deprecated as of Nautilus 2.2. Please use the icon theme instead.
bg: Име на темата за Nautilus. Това е остаряло и не трябва да се ползва. Използвайте темата за икони.

en: Nautilus handles drawing the desktop
bg: Nautilus да изобразява работния плот

en: Nautilus uses the users home folder as the desktop
bg: Nautilus да ползва домашната папка на потребителя за работен плот

en: Nautilus will exit when last window destroyed.
bg: Nautilus ще преустанови работа при затварянето на последния прозорец.

en: Network Servers icon visible on the desktop
bg: Икона за мрежовите сървъри върху работния плот

en: Network servers icon name
bg: Име на иконата за мрежовите сървъри

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
bg: Да не се пита за действие и да не се стартират програми при поставянето на носители на информация

en: Only show folders in the tree side pane
bg: Показване само на папките в страничния панел с дървото

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
bg: Възможни стойности са „single“ за отваряне на файлове с едно натискане, или „double“ за отваряне с двойно натискане с мишката.

en: Put labels beside icons
bg: Поставяне на етикети до иконите

en: Reverse sort order in new windows
bg: Обръщане на реда за подреждане в новите прозорци

en: Show advanced permissions in the file property dialog
bg: Показване на допълнителните права в прозореца за права на файл

en: Show folders first in windows
bg: Първо показване на папките в прозорците

en: Show location bar in new windows
bg: Показване на страничната лента в новите прозорци

en: Show mounted volumes on the desktop
bg: Показване на монтираните файлови системи на работния плот

en: Show side pane in new windows
bg: Показване на страничния панел в новите прозорци

en: Show status bar in new windows
bg: Показване на лентата за състояние в новите прозорци

en: Show the package installer for unknown mime types
bg: Показване на инсталатора на пакети при непознат вид mime

en: Show toolbar in new windows
bg: Показване на лентата за състояние в новите прозорци

en: Side pane view
bg: Изглед на страничния панел

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local_only" then only plays previews on local file systems. If set to "never" then it never previews sound.
bg: Компромис за скоростта при преглед на звукови файлове, когато мишката е върху иконата им. Ако е зададено „always“, аудиото се пуска, дори и да е на отдалечен сървър. Ако е зададено „local_only“, аудиото се пуска само, ако е локален файл. Ако е зададено „never“, аудиото никога не се пуска.

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
bg: Компромис за скоростта за преглед на текстови файлове чрез иконата им. Ако е зададено „always“, иконата на текстовия файл се променя, дори файлът да е на отдалечен сървър. Ако е зададено „local_only“, иконата се променя за локални файлове. Ако е зададено „never“, иконата никога не се променя.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
bg: Компромис за скоростта за преглед на файлове с изображения чрез иконата им. Ако е зададено „always“, иконата на файла се променя, дори файлът да е на отдалечен сървър. Ако е зададено „local_only“, иконата се променя за локални файлове. Ако е зададено „never“, иконата никога не се променя.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
bg: Компромис за скоростта за преброяване на обектите в папки. Ако е зададено „винаги“, обектите се преброяват, дори папката да е на отдалечен сървър. Ако е зададено „local_only“, обектите се броят се променя в локалните папки. Ако е зададено „never“, обектите никога не броят.

en: Text Ellipsis Limit
bg: Ограничение за съкращаване на текста

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
bg: Стандартният размер на икона за мини изображение в изгледа като икони.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "modification_date", and "emblems".
bg: Стандартната подредба на обекти от изгледа като икони. Възможни стойности са „name“ (по име), „size“ (по размер), „type“ (по вид), „modification_date“ (по време на промяна) и „emblems“ (по емблема).

en: The default sort-order for the items in the list view. Possible values are "name", "size", "type", and "modification_date".
bg: Стандартната подредба за обекти от изгледа като списък. Възможни стойности са „name“ (по име), „size“ (по размер), „type“ (по вид) и „modification_date“ (по време на промяна).

en: The default width of the side pane in new windows.
bg: Стандартната широчина на страничния панел в новите прозорци.

en: The font description used for the icons on the desktop.
bg: Описанието на шрифта използван за иконите на работния плот.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
bg: Форматът на датите на файловете. Възможните стойности са „locale“ (според локала), „iso“ (по ISO) и „informal“ (неофициален).

en: The side pane view to show in newly opened windows.
bg: Изгледът на страничния панел, който да се показва в новите прозорци.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
bg: Това име може да бъде променено, ако искате друго име за иконата за компютъра на работния плот.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
bg: Това име може да бъде променено, ако искате друго име за иконата на личните файлове на работния плот.

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
bg: Това име може да бъде променено, ако искате друго име за иконата за мрежовите сървъри върху работния плот.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
bg: Това име може да бъде променено, ако искате друго име за иконата на кошчето върху работния плот.

en: Trash icon visible on desktop
bg: Иконата на кошчето е видима върху работния плот

en: Type of click used to launch/open files
bg: Вид натискане за стартиране/отваряне на файлове

en: Use extra mouse button events in Nautilus' browser window
bg: Използване на събития от допълнителните бутони на мишката в прозорците на Nautilus

en: Use manual layout in new windows
bg: Използване на ръчна подредба в новите прозорци

en: Use tighter layout in new windows
bg: Използване на стегнат изглед в новите прозорци

en: What to do with executable text files when activated
bg: Какво да се прави с изпълнимите текстови файлове, когато бъдат задействани

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
bg: Какво да се прави с изпълнимите текстови файлове, когато са задействани (единично или двойно натискане). Възможни стойности са „launch“, за да ги изпълните като програми, „ask“, за да бъдете запитани за действие, и „display“, за да ги покажете като текстови файлове.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list_view", "icon_view" and "compact_view".
bg: Когато отворите една папка, се използва този изглед, освен ако не сте избрали друг конкретно за тази папка. Възможните стойности са „list_view“ (изглед като списък), „icon_view“ (изглед като икони) и „compact_view“ (сбит изглед).

en: When to show number of items in a folder
bg: Кога да се показва броят на обектите в папка

en: When to show preview text in icons
bg: Кога да се показва преглед на текст в иконите на файловете

en: When to show thumbnails of image files
bg: Кога да се показват мини изображения

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
bg: Къде да се поставят новоотворените подпрозорци в прозорците подобни на браузър.

en: Whether a custom default folder background has been set.
bg: Дали е избран стандартен фон за папките.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
bg: Дали е избран стандартен фон за страничния панел.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
bg: Да се пита ли за потвърждение, когато се трият файлове или кошчето бива изчистено

en: Whether to automatically mount media
bg: Дали носителите на информация да се монтират автоматично

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
bg: Дали автоматично да се отваря папка в автоматично монтираните носители на информация

en: Whether to enable immediate deletion
bg: Дали да се позволява незабавно изтриване

en: Whether to enable tabs in Nautilus browser windows
bg: Дали да се включат подпрозорци в прозорците на Nautilus подобни на браузър

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
bg: Дали да се пускат звукови файлове, когато са посочени с мишката

en: Whether to show backup files
bg: Дали да се показват резервните копия на файловете

en: Whether to show hidden files
bg: Дали да се показват скритите файлове

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown mime type is opened, in order to search for an application to handle it.
bg: Дали инсталаторът на пакети да се покаже на потребителя при опит за отваряне на непознат вид mime и автоматично да се потърси програма подходяща за случая.

en: Width of the side pane
bg: Широчина на страничния панел

en: No applications found
bg: Не са открити програми

en: Ask what to do
bg: Питане за действие

en: Do Nothing
bg: Нищо да не се прави

en: Open Folder
bg: Отваряне на папка

en: Open %s
bg: Отваряне с „%s“

en: Open with other Application...
bg: Отваряне с друга програма…

en: You have just inserted an Audio CD.
bg: Току що поставихте аудио CD.

en: You have just inserted an Audio DVD.
bg: Току що поставихте аудио DVD.

en: You have just inserted a Video DVD.
bg: Току що поставихте видео DVD.

en: You have just inserted a Video CD.
bg: Току що поставихте видео CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
bg: Току що поставихте супер видео CD.

en: You have just inserted a blank CD.
bg: Току що поставихте празен диск за CD.

en: You have just inserted a blank DVD.
bg: Току що поставихте празен диск за DVD.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
bg: Току що поставихте празен диск за Blu-Ray.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
bg: Току що поставихте празен диск за HD DVD.

en: You have just inserted a Photo CD.
bg: Току що поставихте празен диск за Photo CD.

en: You have just inserted a Picture CD.
bg: Току що поставихте празен диск за Picture CD.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
bg: Току що поставихте носител с цифрови снимки.

en: You have just inserted a digital audio player.
bg: Току що поставихте цифров аудио плеър.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
bg: Току що поставихте носител с програма за автоматично стартиране.

note: fallback to generic greeting
en: You have just inserted a medium.
bg: Току що поставихте носител на информация.

en: Choose what application to launch.
bg: Изберете програмата, която да се стартира.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
bg: Изберете начина за отваряне на „%s“ и дали това действие да се извършва в бъдеще за други носители от вида „%s“.

en: _Always perform this action
bg: _Винаги да се извършва това действие

note: name, stock id label, accelerator add the "Eject" menu item
en: _Eject
bg: Из_важдане

note: name, stock id label, accelerator add the "Unmount" menu item
en: _Unmount
bg: _Демонтиране

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
bg: Отрязване на избрания текст в буфера за обмен

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
bg: Копиране на избрания текст в буфера за обмен

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
bg: Поставяне на текста, запазен в буфера за обмен

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
bg: Избиране на _всички

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
bg: Избиране на всичко в полето за текст

en: Move _Up
bg: Преместване на_горе

en: Move Dow_n
bg: Преместване на_долу

en: Use De_fault
bg: _Стандартни настройки

en: Name
bg: Име

en: The name and icon of the file.
bg: Името и иконата на файла.

en: Size
bg: Размер

en: The size of the file.
bg: Размерът на файла.

en: Type
bg: Вид

en: The type of the file.
bg: Видът на файла.

en: Date Modified
bg: Дата на промяна

en: The date the file was modified.
bg: Датата, на която файлът е бил променян.

en: Date Accessed
bg: Дата на достъп

en: The date the file was accessed.
bg: Датата, на която файлът е бил достъпен.

en: Owner
bg: Собственик

en: The owner of the file.
bg: Собственикът на файла.

en: Group
bg: Група

en: The group of the file.
bg: Групата на файла.

en: Permissions
bg: Права

en: The permissions of the file.
bg: Правата за достъп файла.

en: Octal Permissions
bg: Осмични права

en: The permissions of the file, in octal notation.
bg: Правата за достъп до файла, в осмичен вид.

en: MIME Type
bg: Вид

en: The mime type of the file.
bg: Вид на файла

en: SELinux Context
bg: Контекст на SELinux

en: The SELinux security context of the file.
bg: Контекстът за сигурността на SELinux на файла

note: TODO: Change after string freeze over
en: Location
bg: Местоположение

en: Reset
bg: Без шарка

en: on the desktop
bg: на раб. плот

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
bg: Не може да преместите файловата система „%s“ в кошчето.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
bg: Ако искате да извадите файловата система, използвайте „Изваждане“ от контекстното ѝ меню.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
bg: Ако искате да демонтирате файловата система, използвайте „Демонтиране“ от контекстното ѝ меню.

en: _Move Here
bg: _Преместване тук

en: _Copy Here
bg: _Копиране тук

en: _Link Here
bg: _Създаване на връзка тук

en: Set as _Background
bg: Задаване като _фон

en: Cancel
bg: Отказване

en: Set as background for _all folders
bg: Задаване като фон за _всички папки

en: Set as background for _this folder
bg: Задаване като фон за _тази папка

en: The emblem cannot be installed.
bg: Емблемата не може да бъде инсталирана.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
bg: Трябва да зададете някаква ключова дума за нова емблема.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
bg: Ключовата дума на емблема може да съдържа само букви, интервали и числа.

note: this really should never happen, as a user has no idea * what a keyword is, and people should be passing a unique * keyword to us anyway
en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
bg: Вече съществува емблема с име „%s“.

en: Please choose a different emblem name.
bg: Изберете различно име на емблемата.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
bg: Потребителската емблема не може да бъде запазена.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
bg: Името на потребителската емблема не може да бъде запазено.

en: _Skip
bg: _Пропускане

en: S_kip All
bg: Пропус_кане на всички

en: _Retry
bg: По_вторен опит

en: Delete _All
bg: Изтриване на _всички

en: _Replace
bg: _Замяна

en: Replace _All
bg: Замяна на _всички

en: _Merge
bg: _Сливане

en: Merge _All
bg: Сливане _на всички

en: Copy _Anyway
bg: Копиране _въпреки всичко

en: %'d second | %'d seconds
bg[0]: %'d секунда
bg[1]: %'d секунди

en: %'d minute | %'d minutes
bg[0]: %'d минута
bg[1]: %'d минути

en: %'d hour | %'d hours
bg[0]: %'d час
bg[1]: %'d часа

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
bg[0]: приблизително %'d час
bg[1]: приблизително %'d часа

note: appended to new link file Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder").
en: Link to %s
bg: Връзка към „%s“

note: appended to new link file
en: Another link to %s
bg: Друга връзка към „%s“

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
bg: %'dва връзка към „%s“

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
bg: %'dра връзка към „%s“

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
bg: %'dта връзка към „%s“

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
bg: %'dта връзка към „%s“

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
bg:  (копие)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
bg:  (друго копие)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
bg: то копие)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
bg: во копие)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
bg: ро копие)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
bg: то копие)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
bg: %s (копие)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
bg: %s (друго копие)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
bg: %s (%'dто копие)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
bg: %s (%'dво копие)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
bg: %s (%'dро копие)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
bg: %s (%'dто копие)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете „%B“ от кошчето?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете %'d избран обект от кошчето?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете %'d избрани обекта от кошчето?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
bg: Ако изтриете обект, той изчезва окончателно.

en: Empty all of the items from the trash?
bg: Изтриване на всички обекти от кошчето?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
bg: Ако изчистите кошчето, обектите в него ще бъдат окончателно изтрити. Ако искате, можете да ги триете и поотделно.

note: Empty Trash menu item
en: Empty _Trash
bg: Изчистване на _кошчето

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете „%B“?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете %'d избран обект?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете %'d избрани обекта?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
bg[0]: Остава %'d файл за изтриване
bg[1]: Остават %'d файла за изтриване

en: Deleting files
bg: Изтриване на файлове

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
bg[0]: Остава %T
bg[1]: Остават %T

en: Error while deleting.
bg: Грешка при изтриването.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
bg: Файловете в папката „%B“ не могат да бъдат копирани, понеже нямате права да ги видите.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
bg: Грешка при получаването на информация за файловете в папката „%B“.

en: _Skip files
bg: _Пропускане на файлове

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
bg: Папката „%B“ не може да бъде изтрита, понеже нямате права да я прочетете.

en: There was an error reading the folder "%B".
bg: Грешка при прочитането на папката „%B“.

en: Could not remove the folder %B.
bg: Папката „%B“ не може да бъде премахната.

en: There was an error deleting %B.
bg: Грешка при изтриването на папката „%B“.

en: Moving files to trash
bg: Преместване на файловете в кошчето

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
bg[0]: Остава още %'d файл
bg[1]: Остават още %'d файла

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
bg: Файлът не може да бъде преместен в кошчето, искате ли да го изтриете?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
bg: Файлът „%B“ не може да бъде преместен в кошчето.

en: Trashing Files
bg: Преместване на файлове в кошчето

en: Deleting Files
bg: Изтриване на файлове

en: Unable to eject %V
bg: %V не може да бъде изваден

en: Unable to unmount %V
bg: %V не може да бъде демонтиран

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
bg: Искате ли да изчистите кошчето, преди да демонтирате?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
bg: За да освободите място на тази файлова система, трябва да изчистите кошчето. Всички обекти в кошчето ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: Do _not Empty Trash
bg: Кошчето _да не се изчиства

en: Unable to mount %s
bg: %s не може да се демонтира

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
bg[0]: Подготовка за копиране на %'d файл (%S)
bg[1]: Подготовка за копиране на %'d файла (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
bg[0]: Подготовка за преместване на %'d файл (%S)
bg[1]: Подготовка за преместване на %'d файла (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
bg[0]: Подготовка за изтриване на %'d файл (%S)
bg[1]: Подготовка за изтриване на %'d файла (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
bg[0]: Подготовка за преместване на %'d файл в кошчето
bg[1]: Подготовка за преместване на %'d файла в кошчето

en: Error while copying.
bg: Грешка при копирането.

en: Error while moving.
bg: Грешка при преместването.

en: Error while moving files to trash.
bg: Грешка при преместването на файлове в кошчето.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
bg: Файловете в папката „%s“ не могат да бъдат обработени, понеже нямате права да ги видите.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
bg: Папката „%B“ не може да бъде обработена, понеже нямате права да я прочетете.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
bg: Файлът „%B“ не може да бъде обработен, понеже нямате права да го прочетете.

en: There was an error getting information about "%B".
bg: Грешка при получаването на информацията за „%B“.

en: Error while copying to "%B".
bg: Грешка при копирането в „%B“.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
bg: Нямате права за достъп до целевата папка.

en: There was an error getting information about the destination.
bg: Грешка при получаването на информация за целевото местоположение.

en: The destination is not a folder.
bg: Целевото местоположение не е папка.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
bg: Няма достатъчно място в целевото местоположение. Опитайте се да изтриете файлове, за да освободите място.

en: There is %S available, but %S is required.
bg: Налично място — %S, необходимо място — %S.

en: The destination is read-only.
bg: Целевото местоположение е само за четене.

en: Moving "%B" to "%B"
bg: Преместване на „%B“ в „%B“.

en: Copying "%B" to "%B"
bg: Копиране на „%B“ в „%B“.

en: Duplicating "%B"
bg: Дубликат на „%B“

en: Moving %'d file (in "%B") to "%B" | Moving %'d files (in "%B") to "%B"
bg[0]: Преместване на %'d файл (от „%B“) в „%B“
bg[1]: Преместване на %'d файла (от „%B“) в „%B“

en: Copying %'d file (in "%B") to "%B" | Copying %'d files (in "%B") to "%B"
bg[0]: Копиране на %'d файл (от „%B“) в „%B“
bg[1]: Копиране на %'d файла (от „%B“) в „%B“

en: Duplicating %'d file (in "%B") | Duplicating %'d files (in "%B")
bg[0]: Дубликат на %'d файл (от „%B“) в „%B“
bg[1]: Дубликат на %'d файла (от „%B“) в „%B“

en: Moving %'d file to "%B" | Moving %'d files to "%B"
bg[0]: Преместване на %'d файл в „%B“
bg[1]: Преместване на %'d файла в „%B“

en: Copying %'d file to "%B" | Copying %'d files to "%B"
bg[0]: Копиране на %'d файл в „%B“
bg[1]: Копиране на %'d файла в „%B“

en: Duplicating %'d file | Duplicating %'d files
bg[0]: Дубликат на %'d файл
bg[1]: Дубликат на %'d файла

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
bg: %S от %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
bg[0]: Остава %3$T, завършени %1$S от %2$S (%4$S/сек.)
bg[1]: Остават %3$T, завършени %1$S от %2$S (%4$S/сек.)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
bg: Папката „%B“ не може да бъде копирана, понеже нямате права да я създадете в целевото местоположение.

en: There was an error creating the folder "%B".
bg: Грешка при отваряне на папката „%B“.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
bg: Файловете в папката „%B“ не могат да бъдат копирани, понеже нямате права за четене.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
bg: Папката „%B“ не може да бъде копирана, понеже нямате права за четене.

en: Error while moving "%B".
bg: Грешка при преместването на „%B“.

en: Could not remove the source folder.
bg: Изходната папка не може да бъде премахната.

en: Error while copying "%B".
bg: Грешка при копирането на „%B“.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
bg: Файловете не могат да бъдат премахнати от вече съществуващата папка „%F“.

en: Could not remove the already existing file %F.
bg: Съществуващият файл „%F“ не може да бъде премахнат.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
bg: Не може да преместите папката в самата нея.

en: You cannot copy a folder into itself.
bg: Не може да копирате папката в самата нея.

en: The destination folder is inside the source folder.
bg: Целевата папка е вътре в изходната папка.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
bg: Не може да преместите файла върху самия него.

en: You cannot copy a file over itself.
bg: Не може да копирате файла върху самия него.

en: The source file would be overwritten by the destination.
bg: Изходният файл ще бъде презаписан от целевото местоположение.

en: A folder named "%B" already exists.  Do you want to merge the source folder?
bg: Вече съществува папка с име „%B“. Искате ли да я слеете с изходната папка?

en: The source folder already exists in "%B".  Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
bg: Вече съществува папка в „%B“ с име като изходната. При сливането ще се иска потвърждение преди замяната на всеки файл с име и път, които съвпадат с тези на някой от копираните файлове.

en: A folder named "%B" already exists.  Do you want to replace it?
bg: Папка с име „%B“ вече съществува. Искате ли да я замените?

en: The folder already exists in "%F".  Replacing it will remove all files in the folder.
bg: Вече съществува такава папка в „%F“. Ако я замените, ще изтриете всички папки в нея.

en: A file named "%B" already exists.  Do you want to replace it?
bg: Вече съществува файл с име „%B“. Искате ли да го замените?

en: The file already exists in "%F".  Replacing it will overwrite its content.
bg: Вече съществува такъв файл в „%F“. Ако го замените, ще презапишете съдържанието му с това на копирания файл.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
bg: Съществуващ вече файл със същото име в %F не може да бъде изтрит.

en: There was an error copying the file into %F.
bg: Грешка при копирането на файла в %F.

en: Copying Files
bg: Копиране на файлове

en: Preparing to Move to "%B"
bg: Подготовка за преместване в „%B“

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
bg[0]: Подготовка за преместване на %'d файл
bg[1]: Подготовка за преместване на %'d файла

en: The source folder already exists in "%B".  Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being moved.
bg: Вече съществува папка в „%B“ с име като изходната. При сливането ще се иска потвърждение преди замяната на всеки файл с име и път, които съвпадат с тези на някой от преместваните файлове.

en: There was an error moving the file into %F.
bg: Грешка при преместването на файла в %F.

en: Moving Files
bg: Преместване на файлове

en: Creating links in "%B"
bg: Създаване на връзки в „%B“

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
bg[0]: Създаване на връзка към %'d файл
bg[1]: Създаване на връзка към %'d файла

en: Error while creating link to %B.
bg: Грешка при създаване на връзка към „%B“.

en: Symbolic links only supported for local files
bg: Символни връзки се поддържат само за локални файлове

en: The target doesn't support symbolic links.
bg: Целевото местоположение не поддържа символни връзки.

en: There was an error creating the symlink in %F.
bg: Грешка при създаването на символна връзка в „%F“.

en: Setting permissions
bg: Задаване на права

note: localizers: the initial name of a new folder
en: untitled folder
bg: папка без име

note: localizers: the initial name of a new empty file
en: new file
bg: нов файл

en: Error while creating directory %B.
bg: Грешка при създаване на папката „%B“.

en: Error while creating file %B.
bg: Грешка при създаване на файла „%B“.

en: There was an error creating the directory in %F.
bg: Грешка при създаване на папката в „%F“.

en: Emptying Trash
bg: Изчистване на кошчето

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
bg: Стартерът не може да бъде отбелязан като доверен (изпълним)

en: This file cannot be mounted
bg: Този файл не може да бъде монтиран

en: This file cannot be unmounted
bg: Този файл не може да бъде демонтиран

en: This file cannot be ejected
bg: Този файл не може да бъде изваден

en: This file cannot be started
bg: Този файл не може да бъде стартиран

en: This file cannot be stopped
bg: Този файл не може да бъде спрян

en: Slashes are not allowed in filenames
bg: Файловите имена не могат да съдържат знака „/“

en: File not found
bg: Файлът не е открит

en: Toplevel files cannot be renamed
bg: Файловете от най-високо ниво не могат да бъдат преименувани

en: Unable to rename desktop icon
bg: Неуспех при преименуването на икона на работния плот

en: Unable to rename desktop file
bg: Неуспех при преименуването на файл на работния плот

note: Today, use special word. * strftime patterns preceeded with the widest * possible resulting string for that pattern. * * Note to localizers: You can look at man strftime * for details on the format, but you should only use * the specifiers from the C standard, not extensions. * These include "%" fol
en: today at 00:00:00 PM
bg: днес в 00 ч. 00 мин. 00 сек.

en: today at %-I:%M:%S %p
bg: днес в %H ч. %M мин. %S сек.

en: today at 00:00 PM
bg: днес в 00 ч. 00 мин.

en: today at %-I:%M %p
bg: днес в %H ч. %M мин.

en: today, 00:00 PM
bg: днес, 00 ч. 00 мин.

en: today, %-I:%M %p
bg: днес, %H ч. %M мин.

en: today
bg: днес

note: Yesterday, use special word. * Note to localizers: Same issues as "today" string.
en: yesterday at 00:00:00 PM
bg: вчера в 00 ч. 00 мин. 00 сек.

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
bg: вчера в %H ч. %M мин. %S сек.

en: yesterday at 00:00 PM
bg: вчера в 00 ч. 00 мин.

en: yesterday at %-I:%M %p
bg: вчера в %H ч. %M мин.

en: yesterday, 00:00 PM
bg: вчера, 00 ч. 00 мин.

en: yesterday, %-I:%M %p
bg: вчера, %H ч. %M мин.

en: yesterday
bg: вчера

note: Current week, include day of week. * Note to localizers: Same issues as "today" string. * The width measurement templates correspond to * the day/month name with the most letters.
en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
bg: Понеделник, 00 септември 0000 в 00 ч. 00 мин. 00 сек.

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
bg: %d %B %Y, %A в %H ч. %M мин. %S сек.

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
bg: 00 окт. 0000, пон. в 00 ч. 00 мин. 00 сек.

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
bg: %d %b %y, %a в %H ч. %M мин. %S сек.

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
bg: 00 окт. 0000, пон. в 00 ч. 00 мин.

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
bg: %d %b %y, %a в %H ч. %M мин.

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
bg: 00 окт. 0000 в 00 ч. 00 мин.

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
bg: %d %b %y в %H ч. %M мин.

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
bg: 00 окт. 0000, 00 ч. 00 мин.

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
bg: %d %b %y, %H ч. %M мин.

en: 00/00/00, 00:00 PM
bg: 00.00.0000, 00 00

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
bg: %d.%m.%Y, %H %M

en: 00/00/00
bg: 00.00.0000

en: %m/%d/%y
bg: %d.%m.%Y

en: Not allowed to set permissions
bg: Нямате права да задавате такива

en: Not allowed to set owner
bg: Нямате права да зададете собственик

en: Specified owner '%s' doesn't exist
bg: Указаният собственик „%s“ не съществува.

en: Not allowed to set group
bg: Нямате права да зададете група

en: Specified group '%s' doesn't exist
bg: Указаната група „%s“ не съществува.

en: %'u item | %'u items
bg[0]: %'u обект
bg[1]: %'u обекта

en: %'u folder | %'u folders
bg[0]: %'u папка
bg[1]: %'u папки

en: %'u file | %'u files
bg[0]: %'u файл
bg[1]: %'u файла

en: %s (%s bytes)
bg: %s (%s байта)

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
bg: ? обекта

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
bg: ? байта

en: unknown type
bg: неизвестен вид

en: unknown MIME type
bg: неизвестен вид

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
bg: неизвестно

en: program
bg: програма

en: link
bg: връзка

en: link (broken)
bg: връзка (повредена)

en: _Always
bg: _Винаги

en: _Local File Only
bg: _Само за локални файлове

en: _Never
bg: _Никога

en: 100 K
bg: 100 K

en: 500 K
bg: 500 K

en: 1 MB
bg: 1 MB

en: 3 MB
bg: 3 MB

en: 5 MB
bg: 5 MB

en: 10 MB
bg: 10 MB

en: 100 MB
bg: 100 MB

en: 1 GB
bg: 1 GB

en: 2 GB
bg: 2 GB

en: 4 GB
bg: 4 GB

en: Activate items with a _single click
bg: Задействане на обектите чрез _единично натискане

en: Activate items with a _double click
bg: Задействане на обектите чрез д_войно натискане

en: E_xecute files when they are clicked
bg: Изпълняване на _файлове, след натискане върху тях

en: Display _files when they are clicked
bg: Показване на _файловете когато са натиснати

en: _Ask each time
bg: Д_а се пита всеки път

en: Search for files by file name only
bg: Търсене за файлове само по име

en: Search for files by file name and file properties
bg: Търсене за файлове по име и свойства

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
bg: Изглед като икони

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
bg: Сбит изглед

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
bg: Изглед като списък

en: Manually
bg: ръчно

en: By Name
bg: по име

en: By Size
bg: по размер

en: By Type
bg: по вид

en: By Modification Date
bg: по дата на промяна

en: By Emblems
bg: по емблеми

note: Note to translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * matc
en: %s's Home
bg: Домашна папка на %s

en: Computer
bg: Този компютър

en: Trash
bg: Кошче

en: Network Servers
bg: Мрежови сървъри

en: The selection rectangle
bg: Правоъгълник за избиране

en: Switch to Manual Layout?
bg: Превключване към ръчна подредба?

en: The Link "%s" is Broken.
bg: Връзката „%s“ е развалена.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
bg: Връзката „%s“ е развалена. Искате ли да я преместите в кошчето?

en: This link cannot be used, because it has no target.
bg: Връзката не може да бъде използвана, защото не съдържа цел.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
bg: Връзката не може да бъде използвана, защото нейната цел „%s“ не съществува.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
bg: Пре_местване в кошчето

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
bg: Искате ли да стартирате „%s“ или да изобразите неговото съдържание?

en: "%s" is an executable text file.
bg: „%s“ е изпълним текстов файл.

en: Run in _Terminal
bg: Изпълняване в тер_минал

en: _Display
bg: По_казване

en: _Run
bg: Изп_ълняване

en: Are you sure you want to open all files?
bg: Сигурни ли сте, че искате да отворите всички файлове?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
bg[0]: Това ще отвори %d отделен подпрозорец.
bg[1]: Това ще отвори %d отделни подпрозорци.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
bg[0]: Това ще отвори %d отделен прозорец.
bg[1]: Това ще отвори %d отделни прозорци.

en: Could not display "%s".
bg: „%s“ не може да бъде показан.

en: The file is of an unknown type
bg: Файлът е от непознат вид.

en: There is no application installed for %s files
bg: Не е инсталирана програма за файлове %s

en: _Select Application
bg: _Избор на програма

en: There was an internal error trying to search for applications:
bg: Имаше вътрешна грешка при опита за търсене на програми:

en: Unable to search for application
bg: Неуспех при търсенето на програма

en: Could not use system package installer
bg: Неуспех при ползването на системния инсталатор на пакети

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
bg: Не е инсталирана програма за файлове %s.
    Искате ли да потърсите такава?

en: Untrusted application launcher
bg: Недоверен стартер на програма

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
bg: Стартерът „%s“ не е отбелязан като доверен. Ако произходът на файла ви е непознат, стартирането му може да е опасно.

en: _Launch Anyway
bg: _Стартиране въпреки всичко

en: Mark as _Trusted
bg: _Отбелязване като доверен

en: Unable to mount location
bg: Неуспех при монтирането на местоположение

en: Unable to start location
bg: Неуспех при стартирането на местоположение

en: Opening "%s".
bg: Отваряне на „%s“.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
bg[0]: Отваряне на %d обект
bg[1]: Отваряне на %d обекта

en: Could not set application as the default: %s
bg: Програмата не може да си зададе като стандартната: %s

en: Could not set as default application
bg: „%s“ не може да си зададе като стандартната

en: Default
bg: Стандартна

en: Icon
bg: Икона

en: Could not remove application
bg: Програмата не може да се премахне

en: No applications selected
bg: Не е избрана програма

en: %s document
bg: документ %s

en: Unknown
bg: Непознат

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
bg: Изберете програма, с която да отворите %s и всички други файлове от вида „%s“

en: Open all files of type "%s" with:
bg: Отваряне на всички файлове от вида „%s“ с:

en: Could not run application
bg: Програмата не може да бъде стартирана

en: Could not find '%s'
bg: „%s“ не може да се открие

en: Could not find application
bg: Програмата не може да бъде открита

en: Could not add application to the application database: %s
bg: Програмата не може да бъде добавена към базата от данни с програми: %s

en: Could not add application
bg: Програмата не може да бъде добавена

en: Select an Application
bg: Избор на програма

en: Open With
bg: Отваряне с

en: Select an application to view its description.
bg: Изберете програма, за да видите описанието ѝ.

en: _Use a custom command
bg: _Използване на потребителска команда

en: _Browse...
bg: _Избор…

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
bg: _Отваряне

note: first %s is a filename and second %s is a file extension
en: Open %s and other %s document with:
bg: Отваряне на %s и другите файлове с разширение „%s“ с:

note: the %s here is a file name %s is a filename
en: Open %s with:
bg: Отваряне на %s с

en: _Remember this application for %s documents
bg: _Запомняне на програмата за файловете с разширение „%s“

note: Only in add mode - the %s here is a file extension
en: Open all %s documents with:
bg: Отваряне на всички файлове с разширение „%s“ с:

note: First %s is a filename, second is a description * of the type, eg "plain text document"
en: Open %s and other "%s" files with:
bg: Отваряне на %s и другите файлове от вида „%s“ с:

note: %s is a file type description
en: _Remember this application for "%s" files
bg: _Запомняне на програмата за файловете от вида „%s“

note: Only in add mode
en: Open all "%s" files with:
bg: Отваряне на всички файлове от вида „%s“ с:

en: _Add
bg: _Добавяне

en: Add Application
bg: Добавяне на програма

en: Open Failed, would you like to choose another application?
bg: Отварянето е неуспешно, искате ли да изберете друга програма?

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
bg: „%s“ не може да отвори „%s“, защото „%s“ няма достъп до файлове на адреси от вида „%s“.

en: Open Failed, would you like to choose another action?
bg: Отварянето е неуспешно, искате ли да изберете друго действие?

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
bg: Стандартното действие не може да отвори „%s“, защото няма достъп до файлове с адреси от вида „%s“.

en: No other applications are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
bg: Няма други налични програми за преглед на този файл. Ако го копирате на вашия компютър, може и да го отворите.

en: No other actions are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
bg: Няма други налични действия за преглед на този файл. Ако го копирате на вашия компютър, може и да го отворите.

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
bg: Не можете да изпълнявате команди от отдалечено местоположение.

en: This is disabled due to security considerations.
bg: Това е изключено поради съображения за сигурност.

en: There was an error launching the application.
bg: Имаше грешка при стартирането на програмата.

en: This drop target only supports local files.
bg: Местоположението, върху което пуснахте обектите, поддържа само локални файлове.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
bg: За да отворите отдалечени файлове, копирайте ги в локална папка и пак ги пуснете.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
bg: За да отворите отдалечени файлове, копирайте ги в локална папка и пак ги пуснете. Локалните файлове, които сте пуснали в целта, вече са отворени.

en: Details:
bg: Подробности:

en: File Operations
bg: Файлови операции

en: %'d file operation active | %'d file operations active
bg[0]: %'d една файлова операция в момента
bg[1]: %'d една файлови операции в момента

en: Preparing
bg: Подготовка

en: Search
bg: Търсене

en: Search for "%s"
bg: Търсене на „%s“

en: Edit
bg: Редактиране

en: Undo Edit
bg: Отмяна на редактиране

en: Undo the edit
bg: Отмяна на редактирането

en: Redo Edit
bg: Повторение на редактиране

en: Redo the edit
bg: Повторение на редактирането

en: Autorun Prompt
bg: Питане за автоматично стартиране

en: Browse the file system with the file manager
bg: Разглеждане на файловата система с файловия мениджър

en: File Browser
bg: Файлов браузър

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
bg: Преглед на всички локални и отдалечени дискове и папки достъпни от този компютър.

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
bg: Промяна на поведението и изгледа на прозорците на файловия мениджър

en: File Management
bg: Управление на файлове

en: Home Folder
bg: Домашна папка

note: tooltip
en: Open your personal folder
bg: Отваряне на вашата лична папка

en: File Manager
bg: Управление на файлове

en: Background
bg: Фон

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
bg: Из_чистване на кошчето

note: label, accelerator name, stock id
en: Create L_auncher...
bg: Създаване на ст_артер…

note: tooltip
en: Create a new launcher
bg: Създаване на нов стартер

note: label, accelerator
en: Change Desktop _Background
bg: Промяна на _фона

note: tooltip
en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
bg: Показване на прозорец, който позволява да зададете шарка или цвят за работния плот

note: label, accelerator
en: Empty Trash
bg: Изчистване на кошчето

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
bg: Изтриване на всички обекти от кошчето

en: The desktop view encountered an error.
bg: Получи се грешка в изгледа като работен плот.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
bg: Получи се грешка при стартирането на изгледа като работен плот.

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
bg[0]: Това ще отвори %'d отделен подпрозорец.
bg[1]: Това ще отвори %'d отделни подпрозорци.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
bg[0]: Това ще отвори %'d отделен прозорец.
bg[1]: Това ще отвори %'d отделни прозорци.

en: There was an error displaying help.
bg: Грешка при показването на помощта.

en: Select Items Matching
bg: Избор на обекти по критерии

en: _Pattern:
bg: _Шаблон:

en: Save Search as
bg: Запазване на търсенето

en: Search _name:
bg: _Име, което да се търси:

en: _Folder:
bg: П_апка:

en: Select Folder to Save Search In
bg: Изберете папка, в която да запазите търсенето

en: "%s" selected
bg: „%s“ — избран(а)

en: %'d folder selected | %'d folders selected
bg[0]: %'d избрана папка
bg[1]: %'d избрани папки

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
bg[0]:  (съдържа %'d обект)
bg[1]:  (съдържа %'d обекта)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
bg[0]:  (съдържат общо %'d обект)
bg[1]:  (съдържат общо %'d обекта)

en: %'d item selected | %'d items selected
bg[0]: %'d избран обект
bg[1]: %'d избрани обекта

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
bg[0]: още %'d избран обект
bg[1]: още %'d избрани обекта

en: %s, Free space: %s
bg: %s, свободни: %s

note: Note that the number of items actually displayed varies somewhat due * to the way files are collected in batches. So you can't assume that * no more than the constant limit are displayed.
en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle.
bg: Папката „%s“ съдържа повече файлове, отколкото Nautilus може да покаже.

en: Some files will not be displayed.
bg: Някои файлове няма да бъдат показани.

en: Open with %s
bg: Отваряне с %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
bg[0]: Използвайте „%s“ за отваряне на избрания елемент
bg[1]: Използвайте „%s“ за отваряне на избраните елементи

en: Run "%s" on any selected items
bg: Изпълняване на „%s“ за всеки избран елемент

en: Create Document from template "%s"
bg: Създаване на документ от шаблона „%s“

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
bg: Всички изпълними файлове в тази папка ще се появят в менюто „Скриптове“.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
bg: Избирането на скрипт от менюто ще пусне този скрипт с избраните обекти като вход.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
bg: Всички изпълними файлове в тази папка ще се появят в менюто „Скриптове“. Когато изберете скрипт от менюто, той ще бъде изпълнен.
    
    Когато се изпълнява от локална папка, на него ще бъдат подадени избраните файлове, но при изпълнение от отдалечена папка (папка показваща ресурс по HTTP или FTP) на скрипта няма да бъдат подадени параметри.
    
    Следните променливи на средата ще бъдат установени от Nautilus и скриптовете могат да ги използват:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: пътища за избраните файлове разделени с нов ред (само локални)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: адреси за избраните файлове разделени с нов ред 
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: текущ адрес
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: място и размер на текущия прозорец

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
bg: „%s“ ще бъде преместен, ако изберете командата за поставяне на файлове

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
bg: „%s“ ще бъде копиран, ако изберете командата за поставяне на файлове

en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items will be moved if you select the Paste command
bg[0]: %'d избран обект ще бъде преместен, ако изберете командата за поставяне на файлове
bg[1]: %'d избрани обекта ще бъдат преместени, ако изберете командата за поставяне на файлове

en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items will be copied if you select the Paste command
bg[0]: %'d избран обект ще бъде копиран, ако изберете командата за поставяне на файлове
bg[1]: %'d избрани обекта ще бъдат копирани, ако изберете командата за поставяне на файлове

en: There is nothing on the clipboard to paste.
bg: В буфера за обмен няма нищо за поставяне.

en: Unable to unmount location
bg: Неуспех при демонтирането на местоположение

en: Unable to eject location
bg: Неуспех при изваждането на местоположение

en: Unable to stop drive
bg: Неуспех при спирането на устройство

en: Connect to Server %s
bg: Свързване със сървър %s

en: _Connect
bg: _Свързване

en: Link _name:
bg: _Име на връзката:

en: Could not determine original location of "%s"
bg: Първоначалното местоположение на „%s“ не може да бъде определено.

en: The item cannot be restored from trash
bg: Обектът може да бъде изваден от кошчето.

note: name, stock id, label
en: Create _Document
bg: Създаване на до_кумент

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
bg: Отваряне _с

en: Choose a program with which to open the selected item
bg: Избор на програма за отваряне на избрания обект

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
bg: _Свойства

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
bg: Преглед или промяна на свойствата на всеки избран обект

note: tooltip
en: View or modify the properties of the open folder
bg: Преглед или промяна на свойствата на отворената папка

note: name, stock id label, accelerator add the "create folder" menu item
en: Create _Folder
bg: Създаване на _папка

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
bg: Създаване на нова празна папка в тази папка

note: name, stock id, label
en: No templates installed
bg: Нe са инсталирани шаблони

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
bg: _Празен файл

note: tooltip
en: Create a new empty file inside this folder
bg: Създаване на нов празен файл в тази папка

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
bg: Отваряне на избрания обект в нов прозорец

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
bg: Отваряне на навигационен прозорец

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
bg: Отваряне на всеки избран обект в навигационен прозорец

note: name, stock id label, accelerator add the "open in new tab" menu item
en: Open in New _Tab
bg: _Отваряне в нов подпрозорец

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
bg: Отваряне на всеки избран обект в подпрозорец за папка

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in _Folder Window
bg: Отваряне в _прозорец за папка

note: tooltip
en: Open each selected item in a folder window
bg: Отваряне на всеки избран обект в прозорец за папка

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
bg: _Друга програма…

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
bg: Избор на друга програма за отваряне на избрания обект

note: name, stock id label, accelerator
en: Open with Other _Application...
bg: Отваряне с _друга програма…

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open Scripts Folder
bg: Отва_ряне на папката със скриптовете

note: tooltip
en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
bg: Показване съдържанието на папката със скриптовете, които се появяват в менюто

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
bg: Подготвяне на избраните файлове за преместване с командата за поставяне на файлове

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
bg: Подготвяне на избраните файлове за копиране с командата за поставяне на файлове

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
bg: Преместване или копиране на файловете, предварително избрани от командите за отрязване или копиране на файлове

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
bg: _Поставяне в папката

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
bg: Преместване или копиране на файлове, които са били предварително избрани с командата за отрязване или копиране, в избраната папка

note: tooltip
en: Select all items in this window
bg: Избор на всички обекти в този прозорец

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
bg: _Избор на обекти по шаблон…

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
bg: Избиране на обекти в този прозорец напасващи на даден шаблон

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
bg: _Обръщане на избора

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
bg: Избор само на обектите, които в момента не са избрани

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
bg: Д_ублиране

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
bg: Дублиране на всеки избран обект

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
bg[0]: Създаване на _връзка
bg[1]: Създаване на _връзки

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
bg: Създаване на символна връзка за всеки избран обект

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
bg: Преимен_уване…

note: tooltip
en: Rename selected item
bg: Преименуване на избрания обект

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
bg: Преместване на всеки избран елемент в кошчето

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
bg: Из_триване

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
bg: Изтриване на всеки избран обект, без преместване в кошчето

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
bg: _Изваждане

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
bg: С_тандартен изглед

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
bg: Посоката на подредбата и нивото на мащаб да се върнат към стандартните за този изглед

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
bg: Свързване с този сървър

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
bg: Създаване на постоянна връзка към този сървър

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
bg: _Монтиране

note: tooltip
en: Mount the selected volume
bg: Монтиране на избраната файлова система

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
bg: Демонтиране на избраната файлова система

note: tooltip
en: Eject the selected volume
bg: Изваждане на избраната файлова система

note: name, stock id label, accelerator
en: _Format
bg: _Форматиране

note: tooltip
en: Format the selected volume
bg: Форматиране на избраната файлова система

note: name, stock id label, accelerator Adjust start/stop items to reflect the type of the drive
en: _Start
bg: _Стартиране

note: tooltip
en: Start the selected volume
bg: Стартиране на избраната файлова система

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
bg: Сп_иране

note: tooltip
en: Stop the selected volume
bg: Спиране на избраната файлова система

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
bg: _Засичане на носител

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
bg: Засичане на носител в избраното устройство

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
bg: Монтиране на файловата система, отговаряща на отворената папка

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
bg: Демонтиране на файловата система, отговаряща на отворената папка

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
bg: Изваждане на файловата система, отговаряща на отворената папка

note: tooltip
en: Format the volume associated with the open folder
bg: Форматиране на файловата система, отговаряща на отворената папка

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
bg: Стартиране на файловата система, отговаряща на отворената папка

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
bg: Спиране на файловата система, отговаряща на отворената папка

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
bg: Отваряне на файл и затваряне на прозорец

note: name, stock id label, accelerator
en: Sa_ve Search
bg: За_пазване на търсенето

note: tooltip
en: Save the edited search
bg: Запазване на редактираното търсене

note: name, stock id label, accelerator
en: Sa_ve Search As...
bg: Запазване на търсенето _като…

note: tooltip
en: Save the current search as a file
bg: Запазване на текущото търсене във файл

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
bg: Отваряне на тази папка в навигационен прозорец

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
bg: Отваряне на тази папка в подпрозорец за папка

note: tooltip
en: Open this folder in a folder window
bg: Отваряне на тази папка в прозорец за папка

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
bg: Подготвяне на тази папка за преместване с командата за поставяне на файлове

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
bg: Подготвяне на тази папка за копиране с командата за поставяне на файлове

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
bg: Преместване или копиране на файлове, които са били предварително избрани с командата за отрязване или копиране, в избраната папка

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
bg: Преместване на тази папка в кошчето

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
bg: Изтриване на тази папка, без преместване в кошчето

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
bg: Монтиране на файловата система, отговаряща на тази папка

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
bg: Демонтиране на файловата система, отговаряща на тази папка

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
bg: Изваждане на файловата система, отговаряща на тази папка

note: tooltip
en: Format the volume associated with this folder
bg: Форматиране на файловата система, отговаряща на тази папка

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
bg: Включването на файловата система, отговаряща на тази папка

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
bg: Спиране на файловата система, отговаряща на тази папка

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
bg: Преглед или промяна на свойствата на тази папка

note: Translators: %s is a directory
en: Run or manage scripts from %s
bg: Стартиране или управление на скриптове от %s

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
bg: _Скриптове

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
bg: Изваждане на отворената папка от кошчето в „%s“

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
bg[0]: Изваждане на избраната папка от кошчето в „%s“
bg[1]: Изваждане на избраните папки от кошчето в „%s“

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
bg[0]: Изваждане на избраната папка от кошчето
bg[1]: Изваждане на избраните папки от кошчето

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
bg[0]: Изваждане на избрания файл от кошчето в „%s“
bg[1]: Изваждане на избраните файлове от кошчето в „%s“

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
bg[0]: Изваждане на избрания файл от кошчето
bg[1]: Изваждане на избраните файлове от кошчето

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
bg[0]: Изваждане на избрания обект от кошчето в „%s“
bg[1]: Изваждане на избраните обекти от кошчето в „%s“

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
bg[0]: Изваждане на избрания обект от кошчето
bg[1]: Изваждане на избраните обекти от кошчето

en: Start the selected drive
bg: Стартиране на избраното устройство

en: Connect to the selected drive
bg: Свързване към избраното устройство

en: _Start Multi-disk Drive
bg: _Стартиране на многодисковото устройство

en: Start the selected multi-disk drive
bg: Стартиране на избраното многодисково устройство

en: U_nlock Drive
bg: _Отключване на устройството

en: Unlock the selected drive
bg: Отключване на избраното устройство

en: Stop the selected drive
bg: Спиране на избраното устройство

en: _Safely Remove Drive
bg: _Безопасно махане на устройство

en: Safely remove the selected drive
bg: Безопасно махане на избраното устройство

en: _Disconnect
bg: _Разкачане

en: Disconnect the selected drive
bg: Разкачане на избраното устройство

en: _Stop Multi-disk Drive
bg: _Спиране на многодисково устройство

en: Stop the selected multi-disk drive
bg: Спиране на избраното многодисково устройство

en: _Lock Drive
bg: _Заключване на устройство

en: Lock the selected drive
bg: Заключване на избраното устройство

en: Start the drive associated with the open folder
bg: Стартиране на устройството, отговарящо на отворената папка

en: Connect to the drive associated with the open folder
bg: Свързване към устройството, отговарящо на отворената папка

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
bg: Стартиране на многодисковото устройство, отговарящо на отворената папка

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
bg: _Отключване на устройството

en: Unlock the drive associated with the open folder
bg: Отключване на устройството, отговарящо на отворената папка

en: _Stop the drive associated with the open folder
bg: _Спиране на устройството, отговарящо на отворената папка

en: Safely remove the drive associated with the open folder
bg: Безопасно махане на устройството, отговарящо на отворената папка

en: Disconnect the drive associated with the open folder
bg: Разкачане на устройството, отговарящо на отворената папка

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
bg: Спиране на многодисковото устройството, отговарящо на отворената папка

en: Lock the drive associated with the open folder
bg: Заключване на устройството, отговарящо на отворената папка

note: add the "open in new window" menu item
en: Open in New _Window
bg: Отваряне в _нов прозорец

en: Browse in New _Window
bg: _Разглеждане в нов прозорец

en: _Browse Folder | _Browse Folders
bg[0]: _Разглеждане на папка
bg[1]: _Разглеждане на папки

en: Browse in New _Tab
bg: Разглеждане в нов _подпрозорец

en: _Delete Permanently
bg: _Окончателно изтриване

en: Delete the open folder permanently
bg: Окончателно изтриване на отворената папка

en: Move the open folder to the Trash
bg: Преместване на отворената папка в кошчето

en: _Open with %s
bg: _Отваряне с %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
bg[0]: Отваряне в %'d _нов прозорец
bg[1]: Отваряне в %'d _нови прозорци

en: Browse in %'d New _Window | Browse in %'d New _Windows
bg[0]: Разглеждане в %'d _нов прозорец
bg[1]: Разглеждане в %'d _нови прозорци

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
bg[0]: Отваряне в %'d нов _подпрозорец
bg[1]: Отваряне в %'d нови _подпрозорци

en: Browse in %'d New _Tab | Browse in %'d New _Tabs
bg[0]: Разглеждане в %'d нов _подпрозорец
bg[1]: Разглеждане в %'d нови _подпрозорци

en: Delete all selected items permanently
bg: Окончателно изтриване на всички избрани елементи

en: Download location?
bg: Изтегляне на местоположението?

en: You can download it or make a link to it.
bg: Не може да изтегляте или да създавате връзка към тази папка.

en: Make a _Link
bg: Създаване на _връзка

en: _Download
bg: _Изтегляне

en: Drag and drop is not supported.
bg: Изтеглянето и пускането не се поддържа.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
bg: Изтеглянето и пускането се поддържа само в локалните файлови системи.

en: An invalid drag type was used.
bg: Използван е невалиден вид изтегляне.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
bg: пуснат_текст.txt

en: Comment
bg: Коментар

en: URL
bg: Адрес

en: Description
bg: Описание

en: Command
bg: Команда

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
bg: Нямате необходимите права за преглед на съдържанието на „%s“.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
bg: „%s“ не може да бъде открит. Може би наскоро е изтрит.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
bg: Не може да бъде показано цялото съдържание на „%s“: %s

en: The folder contents could not be displayed.
bg: Съдържанието на папката не може да бъде показано.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
bg: Името „%s“ вече се използва в тази папка. Изберете друго.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
bg: В тази папка няма „%s“. Може би той е преместен(а) или изтрит(а)?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
bg: Нямате необходимите права за смяна на името на „%s“.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
bg: Името „%s“ съдържа знака „/“ и е неправилно. Изберете друго име.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
bg: Името „%s“ е неправилно. Използвайте друго име.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
bg: Името на „%s“ не може да бъде променено на „%s“: %s

en: The item could not be renamed.
bg: Обектът не може да бъде преименуван.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
bg: Нямате правата необходими за промяна на групата на „%s“.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
bg: Групата на „%s“ не може да бъде променена: %s

en: The group could not be changed.
bg: Групата не може да бъде променена.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
bg: Собственикът на „%s“ не може да бъде променен: %s

en: The owner could not be changed.
bg: Собственикът не може да бъде променен.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
bg: Правата на „%s“ не могат да се променят: %s

en: The permissions could not be changed.
bg: Правата не могат да бъдат променени.

en: Renaming "%s" to "%s".
bg: Преименуване на „%s“ на „%s“.

en: by _Name
bg: по _име

en: Keep icons sorted by name in rows
bg: Иконите да са подредени по име в редове

en: by _Size
bg: по _редове

en: Keep icons sorted by size in rows
bg: Иконите да са подредени по размер в редове

en: by _Type
bg: по _вид

en: Keep icons sorted by type in rows
bg: Иконите да са подредени по вид в редове

en: by Modification _Date
bg: по дата на _промяна

en: Keep icons sorted by modification date in rows
bg: Иконите да са подредени по дата на промяна в редове

en: by _Emblems
bg: по _емблема

en: Keep icons sorted by emblems in rows
bg: Иконите да са подредени по емблема в редове

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
bg: _Подреждане на обекти

note: name, stock id label, accelerator
en: Stretc_h Icon...
bg: Раз_тягане на икона…

note: tooltip
en: Make the selected icon stretchable
bg: Избраните икони да са разтегаеми

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
bg: Нормален размер на _иконите

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
bg: Възстановяване на нормалния размер на всяка избрана икона

note: name, stock id label, accelerator
en: Clean _Up by Name
bg: Подреждане по _име

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
bg: Разполагане на иконите по-плътно в прозореца, като се избягва припокриване

note: name, stock id label, accelerator
en: Compact _Layout
bg: Стегната _подредба

note: tooltip
en: Toggle using a tighter layout scheme
bg: Превключване на стегната схема на подредба

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
bg: _Обратен ред

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
bg: Показване на иконите в обратен ред

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
bg: _Подравнени икони

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
bg: Иконите да са подредени в решетка

en: _Manually
bg: _Ръчно

en: Leave icons wherever they are dropped
bg: Оставяне на иконите, където са поставени

en: By _Name
bg: По _име

en: By _Size
bg: По _размер

en: By _Type
bg: По _вид

en: By Modification _Date
bg: По _дата на промяна

en: By _Emblems
bg: По _емблема

en: Restore Icon's Original Si_ze
bg: Нормален размер на _икона

en: pointing at "%s"
bg: Сочи към „%s“

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
bg: _Икони

en: The icon view encountered an error.
bg: Получи се грешка в изгледа като икони.

en: The icon view encountered an error while starting up.
bg: Получи се грешка при стартиране на изгледа като икони.

en: Display this location with the icon view.
bg: Показване на това местоположение чрез изглед като икони.

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
bg: _Сбит

en: The compact view encountered an error.
bg: Грешка в сбития изглед.

en: The compact view encountered an error while starting up.
bg: Имаше грешка в сбития изглед при отварянето му.

en: Display this location with the compact view.
bg: Отваряне на това местоположение в сбития изглед.

en: (Empty)
bg: (Празно)

en: Loading...
bg: Зареждане…

en: %s Visible Columns
bg: %s видими колони

en: Choose the order of information to appear in this folder:
bg: Изберете реда, по който информацията да се показва в тази папка:

note: name, stock id label, accelerator
en: Visible _Columns...
bg: Видими _колони…

note: tooltip
en: Select the columns visible in this folder
bg: Избиране на колоните видими в тази папка

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
bg: _Списък

en: The list view encountered an error.
bg: Получи се грешка в изгледа като списък.

en: The list view encountered an error while starting up.
bg: Получи се грешка при стартирането на изгледа като списък.

en: Display this location with the list view.
bg: Показване на местоположението в изгледа като списък.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
bg: Не може да задавате повече от една лична икона наведнъж!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
bg: Изтеглете само едно изображение, за да го поставите като икона.

en: The file that you dropped is not local.
bg: Файлът, който пуснахте, не е локален.

en: You can only use local images as custom icons.
bg: Можете да използвате само локални изображения като икони.

en: The file that you dropped is not an image.
bg: Файлът, който пуснахте, не е изображение.

en: _Name: | _Names:
bg[0]: _Име:
bg[1]: _Имена:

en: Properties
bg: Свойства

en: %s Properties
bg: Свойства на %s

en: Cancel Group Change?
bg: Прекъсване на промяната на група?

en: Cancel Owner Change?
bg: Прекъсване на промяната на собственик?

en: nothing
bg: нищо

en: unreadable
bg: нечетимо

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
bg[0]: %'d обект, с размер %s
bg[1]: %'d обекта, с общ размер %s

en: (some contents unreadable)
bg: (някои съдържания са нечетими)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
bg: Съдържание:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
bg: използвани

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
bg: свободни

en: Total capacity:
bg: Общ обем:

en: Filesystem type:
bg: Вид файлова система:

en: Basic
bg: Основни

en: Type:
bg: Вид:

en: Link target:
bg: Цел на връзката:

en: Size:
bg: Размер:

en: Location:
bg: Адрес:

en: Volume:
bg: Файлова система:

en: Accessed:
bg: Достъпен:

en: Modified:
bg: Променян:

en: Free space:
bg: Свободно пространство:

en: Emblems
bg: Емблеми

en: _Read
bg: _Четене

en: _Write
bg: _Запис

en: E_xecute
bg: _Изпълнение

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
bg: без

en: list
bg: разглеждане

en: read
bg: четене

en: create/delete
bg: създаване/изтриване

en: write
bg: запис

en: access
bg: достъп

en: Access:
bg: Достъп:

en: Folder access:
bg: Права за достъп до папката:

en: File access:
bg: Права за достъп до файла:

note: Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory. Translators: this is referred to captions under icons.
en: None
bg: Няма

en: List files only
bg: Показване само на файлове

en: Access files
bg: Достъп до файлове

en: Create and delete files
bg: Създаване и изтриване на файлове

en: Read-only
bg: Само за четене

en: Read and write
bg: Четене и запис

en: Set _user ID
bg: С права на _собственика (SUID)

en: Special flags:
bg: Специални флагове:

en: Set gro_up ID
bg: С права на _групата (SGID)

en: _Sticky
bg: _Лепкав бит

en: _Owner:
bg: _Собственик:

en: Owner:
bg: Собственик:

en: _Group:
bg: _Група:

en: Group:
bg: Група:

en: Others
bg: Други

en: Execute:
bg: _Изпълнение:

en: Allow _executing file as program
bg: Да може да се _стартира като програма

en: Others:
bg: Други:

en: Folder Permissions:
bg: Права на папка:

en: File Permissions:
bg: Права на файл:

en: Text view:
bg: Текстов преглед:

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
bg: Не сте собственик и не може да промените тези права.

en: SELinux context:
bg: Контекст на SELinux:

en: Last changed:
bg: Последна промяна:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
bg: Прилагане на правата към обхванатите файлове

en: The permissions of "%s" could not be determined.
bg: Правата на „%s“ не могат да бъдат определени.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
bg: Правата на избрания файл не могат да бъдат определени.

en: Creating Properties window.
bg: Създаване на прозорец за свойствата.

en: Select Custom Icon
bg: Избор на друга икона…

en: File System
bg: Файлова система

en: Network Neighbourhood
bg: Локална мрежа

en: Tree
bg: Дърво на папките

en: Show Tree
bg: Показване на дървото на папките

en: Nautilus could not create the required folder "%s".
bg: Nautilus не може да създаде нужната папка „%s“.

en: Before running Nautilus, please create the following folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
bg: Преди да стартирате Nautilus, създайте тази папка или задайте права, при които Nautilus да може да я създаде.

en: Nautilus could not create the following required folders: %s.
bg: Nautilus не може да създаде следните нужни папки: %s.

en: Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
bg: Преди да изпълните Nautilus, създайте тези папки или задайте права, при които Nautilus да може да ги създаде.

en: Unable to eject %s
bg: Неуспех при изваждането на %s

en: Error starting autorun program: %s
bg: Грешка при автоматичното стартиране на програма: %s

en: Cannot find the autorun program
bg: Програмата за автоматично стартиране не може да бъде открита

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
bg: <big><b>Грешка при автоматичното стартиране на програма</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
bg: <big><b>Този носител съдържа програма за автоматично стартиране. Позволявате ли стартирането ѝ?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
bg: Програмата ще се стартира директно от носителя „%s“. Никога на стартирайте програми, на които нямате доверие.
    
    Ако се съмнявате, натиснете „Отказ“.

en: There was an error displaying help: 
    %s
bg: Грешка при показване на помощта: 
    %s

en: No bookmarks defined
bg: Не е зададена отметка

en: <b>_Bookmarks</b>
bg: <b>_Отметки</b>

en: <b>_Location</b>
bg: <b>_Местоположение</b>

en: <b>_Name</b>
bg: <b>_Име</b>

en: Edit Bookmarks
bg: Редактиране на отметките

en: Cannot display location "%s"
bg: Местоположението „%s“ не може да бъде показано

en: [URI]
bg: [АДРЕС]

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
bg: 
    
    Добавяне на връзка към отдалечена файлова система

en: Custom Location
bg: Друг вид адрес

en: Public FTP
bg: FTP (анонимно)

en: FTP (with login)
bg: FTP (с идентификация)

en: Windows share
bg: Windows — споделено устройство

en: Secure WebDAV (HTTPS)
bg: WebDAV (HTTPS — с шифриране)

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
bg: Неуспех при свързването към сървъра. Трябва да въведете име на сървъра.

en: Please enter a name and try again.
bg: Въведете име и опитайте отново.

en: _Location (URI):
bg: _Адрес:

en: _Server:
bg: С_ървър:

en: Optional information:
bg: Незадължителна информация:

en: _Share:
bg: _Ресурс:

en: _Port:
bg: Пор_т:

en: _User Name:
bg: Потре_бителско име:

en: _Domain Name:
bg: Име на _домейн:

en: Bookmark _name:
bg: _Име на отметка:

en: Connect to Server
bg: Свързване към сървър

en: Service _type:
bg: _Вид услуга:

en: Add _bookmark
bg: _Добавяне на отметка

en: C_onnect
bg: _Свързване

en: Desktop
bg: Работен плот

en: Could not remove emblem with name '%s'.
bg: Емблемата „%s“ не може да бъде премахната.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
bg: Това се случва понеже емблемата е постоянна и не сте я добавили вие.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
bg: Емблемата „%s“ не може да бъде преименувана.

en: Rename Emblem
bg: Преименуване на емблема

en: Enter a new name for the displayed emblem:
bg: Въведете ново име за показаната емблема:

en: Rename
bg: Преименуване

en: Add Emblems...
bg: Добавяне на емблеми…

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
bg: Въведете име на описателен текст за всяка емблема. То ще бъде използвано за идентификация на емблемата.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
bg: Въведете име на описателен текст до емблемата. То ще бъде използвано за идентификация на емблемата.

en: Some of the files could not be added as emblems.
bg: Някои от файловете не могат да бъдат добавени като емблеми.

en: The emblems do not appear to be valid images.
bg: Емблемите изглежда не са валидни изображения.

en: None of the files could be added as emblems.
bg: Нито един от файловете не може да бъде добавен като емблема.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
bg: Файлът „%s“ изглежда не е валидно изображение.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
bg: Изтегленият файл изглежда не е валидно изображение.

en: The emblem cannot be added.
bg: Емблемата не може да бъде добавена.

en: Show Emblems
bg: Показване на емблеми

en: 100 KB
bg: 100 KB

en: 33%
bg: 33 %

en: 500 KB
bg: 500 KB

en: 66%
bg: 66 %

en: <b>Behavior</b>
bg: <b>Поведение</b>

en: <b>Compact View Defaults</b>
bg: <b>Стандартен сбит изглед</b>

en: <b>Date</b>
bg: <b>Дата</b>

en: <b>Default View</b>
bg: <b>Стандартен изглед</b>

en: <b>Executable Text Files</b>
bg: <b>При отваряне на изпълними текстови файлове</b>

en: <b>Folders</b>
bg: <b>Папки</b>

en: <b>Icon Captions</b>
bg: <b>Имена на икони</b>

en: <b>Icon View Defaults</b>
bg: <b>Настройки за изгледа като икони</b>

en: <b>List Columns</b>
bg: <b>Колони в списъка</b>

en: <b>List View Defaults</b>
bg: <b>Настройки за изгледа като списък</b>

en: <b>Media Handling</b>
bg: <b>Обработка на носители</b>

en: <b>Other Media</b>
bg: <b>Други носители на информация</b>

en: <b>Other Previewable Files</b>
bg: <b>Други файлове за преглед</b>

en: <b>Sound Files</b>
bg: <b>Аудио файлове</b>

en: <b>Text Files</b>
bg: <b>Текстови файлове</b>

en: <b>Trash</b>
bg: <b>Кошче</b>

en: <b>Tree View Defaults</b>
bg: <b>Настройки за изгледа като дърво</b>

en: A_ll columns have the same width
bg: _Еднаква широчина за всички колони

en: Acti_on:
bg: _Действие:

en: Always
bg: Винаги

en: Always open in _browser windows
bg: Отваряне в изглед подобен на _браузър

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
bg: _Питане преди изчистване на кошчето или при изтриването на файлове

en: B_rowse media when inserted
bg: _Разглеждане на информация в носител при поставянето му

en: Behavior
bg: Поведение

en: CD _Audio:
bg: _Аудио CD:

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
bg: Изберете реда, в който информацията да се показва под имената на икони. Повече информация се появява при увеличаване на мащаба.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
bg: Изберете реда, в който информацията да се показва в изгледа като списък.

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
bg: Изберете действието при поставяне на носител или свързването на устройство към системата

en: Count _number of items:
bg: Показване на _броя на обектите в папките:

en: D_efault zoom level:
bg: Стан_дартен мащаб:

en: Default _zoom level:
bg: Стандартен _мащаб:

en: Display
bg: Показване

en: File Management Preferences
bg: Настройки на управлението на файловете

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
bg: Включване на команда „Изтриване“, _заобикаляща кошчето

en: Less common media formats can be configured here
bg: Тук можете да настроите по-редките формати на носители

en: List Columns
bg: Колони в списъка

en: Local Files Only
bg: Само за локални файлове

en: Media
bg: Носител

en: Never
bg: Никога

en: Preview
bg: Преглед

en: Preview _sound files:
bg: Преглед на _звукови файлове:

en: Show _only folders
bg: По_казване само на папки

en: Show _thumbnails:
bg: Показване на _мини изображенията:

en: Show hidden and _backup files
bg: Показване на _скритите файлове и резервните копия

en: Show te_xt in icons:
bg: Показване на _текст в иконите:

en: Sort _folders before files
bg: Папките да пред_хождат файловете в списъка

en: View _new folders using:
bg: _Отваряне на прозорци за папки с:

en: Views
bg: Изгледи

en: _Arrange items:
bg: Под_реждане на обектите:

en: _DVD Video:
bg: _Видео DVD

en: _Default zoom level:
bg: Стандартен ма_щаб:

en: _Double click to open items
bg: _Двойно натискане за отваряне на обекти

en: _Format:
bg: _Формат:

en: _Music Player:
bg: _Плеър за музика

en: _Never prompt or start programs on media insertion
bg: _Без питане и автоматично стартиране при поставянето на носител

en: _Only for files smaller than:
bg: Само за _файлове по-малки от:

en: _Photos:
bg: _Снимки:

en: _Run executable text files when they are opened
bg: Да се _стартират

en: _Single click to open items
bg: _Единично натискане за отваряне на обекти

en: _Software:
bg: С_офтуер:

en: _Text beside icons
bg: _Текстът да е отстрани на иконите

en: _Type:
bg: _Вид:

en: _Use compact layout
bg: Използване на сте_гната подредба

en: _View executable text files when they are opened
bg: Да се _изобразяват

en: History
bg: История

en: Show History
bg: Показване на историята

en: Camera Brand
bg: Марка на камерата

en: Camera Model
bg: Модел на камерата

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
bg: Датата на заснeмане

en: Date Digitized
bg: Дата на цифровизация

en: Exposure Time
bg: Време за експонация

en: Aperture Value
bg: Бленда

en: ISO Speed Rating
bg: ISO

en: Flash Fired
bg: Пусната светкавицата

en: Metering Mode
bg: Режим на измерване

en: Exposure Program
bg: Програма за експонация

en: Focal Length
bg: Фокална дължина

en: Software
bg: Софтуер

en: Keywords
bg: Ключови думи

en: Creator
bg: Създал

en: Copyright
bg: Авторски права

en: Rating
bg: Класификация

en: Image Type:
bg: Вид изображение:

en: <b>Width:</b> %d pixel | <b>Width:</b> %d pixels
bg[0]: <b>Широчина:</b> %d пиксел
bg[1]: <b>Широчина:</b> %d пиксела

en: <b>Height:</b> %d pixel | <b>Height:</b> %d pixels
bg[0]: <b>Височина:</b> %d пиксел
bg[1]: <b>Височина:</b> %d пиксела

en: Failed to load image information
bg: Неуспех при зареждане на информацията за изображението

en: loading...
bg: зареждане…

en: Image
bg: Изображение

en: Information
bg: Информация

en: Show Information
bg: Показване на информация

note: add the reset background item, possibly disabled
en: Use _Default Background
bg: Връщане на стандартния _фон

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
bg: Не може да задавате повече от една лична икона наведнъж.

en: You can only use images as custom icons.
bg: За лични икони можете да използвате само изображения.

en: Go To:
bg: Отиване:

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
bg[0]: Искате ли да видите %d адрес?
bg[1]: Искате ли да видите %d адреса?

en: Open Location
bg: Отваряне на местоположение

en: _Location:
bg: _Местоположение:

en: Perform a quick set of self-check tests.
bg: Изпълняване на бърз набор от тестове.

en: Show the version of the program.
bg: Показване на версията на програмата.

en: Create the initial window with the given geometry.
bg: Създаване на начален прозорец със
                                        зададената геометрия.

en: GEOMETRY
bg: ГЕОМЕТРИЯ

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
bg: Създаване на прозорец само за изрично
                                        указани адреси.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
bg: Без управление на работния плот (игнорира
                                        стойността от прозореца за настройки)

en: open a browser window.
bg: отваряне на прозорец подобен на браузър.

en: Quit Nautilus.
bg: Спиране на Nautilus.

en: [URI...]
bg: [АДРЕС…]

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
bg: 
    
    Разглеждане на файловата система с файловия мениджър

note: translators: %s is an option (e.g. --check)
en: nautilus: %s cannot be used with URIs.
bg: nautilus: „%s“ не може да бъде използван с адреси.

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
bg: nautilus: „--check“ не може да бъде използвана с други опции.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
bg: nautilus: „--geometry“ не може да бъде използвана с повече от един адрес.

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете адресите, които сте посещавали?

en: The location "%s" does not exist.
bg: Местоположението „%s“ не съществува.

en: The history location doesn't exist.
bg: Това местоположение от историята не съществува.

note: name, stock id, label
en: _Go
bg: О_тиване

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
bg: _Отметки

note: name, stock id, label
en: _Tabs
bg: _Подпрозорци

note: name, stock id, label
en: New _Window
bg: _Нов прозорец

en: Open another Nautilus window for the displayed location
bg: Отваря друг прозорец на Nautilus за показания адрес

note: name, stock id, label
en: New _Tab
bg: Нов _подпрозорец

en: Open another tab for the displayed location
bg: Отваря друг подпрозорец за показания адрес

note: name, stock id, label
en: Open Folder W_indow
bg: _Отваряне на прозорец за папка

en: Open a folder window for the displayed location
bg: Отваряне на прозорец за папка за показания адрес

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
bg: Затваряне на _всички прозорци

en: Close all Navigation windows
bg: Затваряне на всички навигационни прозорци

note: name, stock id, label
en: _Location...
bg: _Адрес…

en: Specify a location to open
bg: Задаване на адрес за отваряне

note: name, stock id, label
en: Clea_r History
bg: _Изчистване на историята

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
bg: Изчистване на съдържанието на менюто „Отиване“, както и списъците „Назад/напред“

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
bg: _Добавяне на отметка

en: Add a bookmark for the current location to this menu
bg: Добавяне на отметка за текущия адрес в това меню

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
bg: _Редактиране на отметки…

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
bg: Показване на прозорец, позволяващ редактиране на отметки в това меню

note: name, stock id, label
en: _Search for Files...
bg: Тър_сене за файлове…

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
bg: Намиране по име или съдържание на документи или папки на този компютър

en: _Previous Tab
bg: _Предишен подпрозорец

en: Activate previous tab
bg: Показване на предишния подпрозорец

en: _Next Tab
bg: _Следващ подпрозорец

en: Activate next tab
bg: Показване на следващия подпрозорец

en: Move Tab _Left
bg: Преместване на подпрозореца на_ляво

en: Move current tab to left
bg: Преместване на този подпрозорец наляво

en: Move Tab _Right
bg: Преместване на подпрозореца на_дясно

en: Move current tab to right
bg: Преместване на този подпрозорец надясно

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
bg: _Главна лента с инструменти

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
bg: Промяна на видимостта на главната лента с инструменти на този прозорец

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Side Pane
bg: _Страничен панел

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
bg: Промяна на видимостта на страничния панел за този прозорец

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: Location _Bar
bg: _Адресна лента

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's location bar
bg: Промяна на видимостта на лентата за адрес на този прозорец

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
bg: _Лента за състоянието

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
bg: Промяна на видимостта на тази лента за състоянието на прозореца

en: _Back
bg: На_зад

en: Go to the previous visited location
bg: Отиване на предишния посетен адрес

en: Back history
bg: Назад през историята

en: _Forward
bg: На_пред

en: Go to the next visited location
bg: Отиване на следващия посетен адрес

en: Forward history
bg: Напред през историята

en: _Search
bg: Т_ърсене

en: Toggle between button and text-based location bar
bg: Превключване между лента за адреси с бутони или текст

en: _Close Tab
bg: _Затваряне на подпрозореца

en: %s - File Browser
bg: %s — файлов браузър

en: Close tab
bg: Затваряне на подпрозореца

en: Notes
bg: Бележки

en: Show Notes
bg: Показване на бележки

en: Open the contents of your desktop in a folder
bg: Отваряне на работния ви плот като папка

en: Open the contents of the File System
bg: Отваряне на съдържанието на файловата система

en: Network
bg: Локална мрежа

en: Browse the contents of the network
bg: Разглеждане на мрежата

en: Mount and open %s
bg: Монтиране и отваряне на %s

en: Open the trash
bg: Отваряне на кошчето

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
bg: _Включване

en: _Connect Drive
bg: _Свързване на устройството

en: _Disconnect Drive
bg: _Разкачане на устройството

en: _Start Multi-disk Device
bg: _Стартиране на многодисковото устройство

en: _Stop Multi-disk Device
bg: _Спиране на многодисковото устройство

en: Unable to start %s
bg: %s не може да се стартира

en: Unable to poll %s for media changes
bg: %s не може да се следи за смяна на носител

en: Unable to stop %s
bg: %s не може да се спре

en: Remove
bg: Изтриване

en: Rename...
bg: Преименуване…

en: Places
bg: Места

en: Show Places
bg: Показване на местата

note: set the title and standard close accelerator
en: Backgrounds and Emblems
bg: Фонове и емблеми

note: create the "remove" button
en: _Remove...
bg: _Изтриване…

note: now create the "add new" button
en: Add new...
bg: Добавяне на…

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
bg: Шарката %s не може да бъде изтрита.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
bg: Проверете дали имате права да изтриете шарката.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
bg: Емблемата %s не може да бъде изтрита.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
bg: Проверете дали имате права да изтриете емблемата.

en: Select an Image File for the New Emblem
bg: Избор на графичен файл за нова емблема

en: Create a New Emblem
bg: Създаване на нова емблема

note: make the keyword label and field
en: _Keyword:
bg: _Ключова дума:

note: set up a file chooser to pick the image file
en: _Image:
bg: _Изображение:

en: Create a New Color:
bg: Създаване на нов цвят:

note: make the name label and field
en: Color _name:
bg: Име _на цвят:

en: Color _value:
bg: _Стойност на цвят:

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
bg: Не можете да замените тази шарка.

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
bg: „Без шарка“ е служебно име на шарка и не може да бъде изтрито.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
bg: Шарката %s не може да бъде инсталирана.

en: Select an Image File to Add as a Pattern
bg: Избор на графичен файл за добавяне като шарка

en: The color cannot be installed.
bg: Цветът не може да бъде инсталиран.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
bg: Трябва да зададете неизползвано име за този нов цвят.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
bg: Трябва да зададете някакво име за нов цвят.

en: Select a Color to Add
bg: Избор на цвят за добавяне

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
bg: Графичният файл „%s“ е неизползваем.

en: The file is not an image.
bg: Файлът не е изображение.

en: Select a Category:
bg: Избор на категория:

en: C_ancel Remove
bg: П_рекъсване на изтриването

en: _Add a New Pattern...
bg: _Добавяне на нова шарка…

en: _Add a New Color...
bg: _Добавяне на нов цвят…

en: _Add a New Emblem...
bg: _Добавяне на нова емблема…

en: Click on a pattern to remove it
bg: Натиснете върху шарката, за да я изтриете

en: Click on a color to remove it
bg: Натиснете върху цвета, за да го изтриете

en: Click on an emblem to remove it
bg: Натиснете върху емблемата, за да я изтриете

en: Patterns:
bg: Шарки:

en: Colors:
bg: Цветове:

en: Emblems:
bg: Емблеми:

en: _Remove a Pattern...
bg: _Изтриване на шарка…

en: _Remove a Color...
bg: _Изтриване на цвят…

en: _Remove an Emblem...
bg: _Изтриване на емблема…

en: File Type
bg: Вид файл

en: Select folder to search in
bg: Избор на папка, в която да търсите

en: Documents
bg: Документи

en: Music
bg: Музика

en: Video
bg: Видео

en: Picture
bg: Изображение

en: Illustration
bg: Илюстрация

en: Spreadsheet
bg: Електронна таблица

en: Presentation
bg: Презентация

en: Pdf / Postscript
bg: Pdf/Postscript

en: Text File
bg: Текстов файл

en: Select type
bg: Избор на вид

en: Any
bg: Всякакви

en: Other Type...
bg: Друг вид…

en: Remove this criterion from the search
bg: Премахване на този критерий от търсенето

en: Search Folder
bg: Папка, в която да се търси

en: Edit the saved search
bg: Редактиране на запазеното търсене

en: Add a new criterion to this search
bg: Добавяне на нов критерий към търсенето

en: Go
bg: Отиване

en: Reload
bg: Презареждане

en: Perform or update the search
bg: Изпълняване или актуализиране на търсене

en: _Search for:
bg: _Търсене за:

en: Search results
bg: Резултати от търсенето

en: Search:
bg: Търсене:

en: Close the side pane
bg: Затваряне на страничния панел

note: Set initial window title
en: Nautilus
bg: Файлов мениджър (Nautilus)

note: name, stock id, label
en: _Places
bg: _Места

note: name, stock id, label
en: Open _Location...
bg: Отваряне на _местоположение…

note: name, stock id, label
en: Close P_arent Folders
bg: Затваряне на _предходните папки

en: Close this folder's parents
bg: Затваряне на горните папки

note: name, stock id, label
en: Clos_e All Folders
bg: Затваряне на _всички папки

en: Close all folder windows
bg: Затваряне на всички прозорци

en: throbber
bg: пулсатор

en: provides visual status
bg: визуално показва състоянието

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
bg: Искате ли да изтриете отметките с несъществуващ адрес от вашият списък?

en: Bookmark for Nonexistent Location
bg: Отметка на несъществуващо местоположение

en: You can choose another view or go to a different location.
bg: Можете да изберете друг изглед или различно местоположение.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
bg: Местоположението не може да бъде изобразено с тази програма за преглед.

en: Content View
bg: Преглед на съдържанието

en: View of the current folder
bg: Изглед на текущата папка

en: Nautilus has no installed viewer capable of displaying the folder.
bg: В Nautilus не е инсталирана програма за преглед на тази папка.

en: The location is not a folder.
bg: Местоположението не е папка.

en: Could not find "%s".
bg: „%s“ не може да бъде открит.

en: Please check the spelling and try again.
bg: Проверете правописа и опитайте отново.

en: Nautilus cannot handle "%s" locations.
bg: Nautilus не може да обработва адреси „%s“.

en: Nautilus cannot handle this kind of location.
bg: Nautilus не може да обработва този вид адреси.

en: Unable to mount the location.
bg: Местоположението не може да се монтира.

en: Access was denied.
bg: Достъпът е отказан.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
bg: „%s“ не може да се покаже, защото хостът не е открит.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
bg: Проверете дали правописът е правилен и дали настройките на сървъра-посредник са верни.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
bg: Грешка: %s
    Изберете друга програма за преглед на изображения и опитайте отново.

en: Go to the location specified by this bookmark
bg: Отиване на местоположението указано от тази отметка

en: Nautilus is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Тази програма (Nautilus) е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 2 на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.

en: Nautilus is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bg: Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nautilus; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
bg: Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) заедно с тази програма. Ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Nautilus lets you organize files and folders, both on your computer and online.
bg: Nautilus ви позволява да организирате файловете както на компютъра си, така и по мрежата.

en: Copyright © 1999-2009 The Nautilus authors
bg: Авторски права © 1999-2009 — авторите на Nautilus

en: Nautilus Web Site
bg: Уеб сайта на Nautilus

note: name, stock id, label
en: _File
bg: _Файл

note: name, stock id, label
en: _Edit
bg: _Редактиране

note: name, stock id, label
en: _View
bg: _Изглед

note: name, stock id, label
en: _Help
bg: Помо_щ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
bg: _Затваряне

note: tooltip
en: Close this folder
bg: Затваряне на тази папка

en: _Backgrounds and Emblems...
bg: _Фонове и емблеми…

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
bg: Показване на шарките, цветовете и емблемите, които могат да бъдат използвани

en: Prefere_nces
bg: Настрой_ки

en: Edit Nautilus preferences
bg: Редактиране на настройките на Nautilus

note: name, stock id, label
en: _Undo
bg: _Назад

en: Undo the last text change
bg: Отмяна на последната промяна на текста

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
bg: Отваряне на _горната папка

en: Open the parent folder
bg: Отваряне на горната папка

note: tooltip
en: Stop loading the current location
bg: Спиране на зареждането на текущия адрес

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
bg: _Презареждане

note: tooltip
en: Reload the current location
bg: Презареждане на текущата папка

note: name, stock id label, accelerator
en: _Contents
bg: _Ръководство

note: tooltip
en: Display Nautilus help
bg: Показване на помощта за Nautilus

note: name, stock id label, accelerator
en: _About
bg: _Относно

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nautilus
bg: Показване на благодарностите за създателите на Nautilus

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
bg: _Увеличаване

note: tooltip
en: Increase the view size
bg: Увеличаване на обектите в изгледа

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
bg: _Намаляване

note: tooltip
en: Decrease the view size
bg: Намаляване на обектите в изгледа

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
bg: Н_ормален размер

note: tooltip
en: Use the normal view size
bg: Нормален размер на обектите в изгледа

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
bg: _Свързване към сървър…

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
bg: Свързване към отдалечен компютър или споделен диск

note: name, stock id label, accelerator
en: _Home Folder
bg: _Домашна папка

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
bg: _Този компютър

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
bg: _Локална мрежа

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
bg: Преглед на локални или отметнати мрежови местоположения

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
bg: _Шаблони

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
bg: Отваряне на папката с личните шаблони

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
bg: _Кошче

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
bg: Отваряне на вашето лично кошче

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
bg: По_казване на скритите файлове

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
bg: Превключване на показването на скритите файлове в текущия прозорец

en: _Up
bg: _Нагоре

en: _Home
bg: _Домашна папка

en: These files are on an Audio CD.
bg: Тези файлове са на аудио CD.

en: These files are on an Audio DVD.
bg: Тези файлове са на аудио DVD.

en: These files are on a Video DVD.
bg: Тези файлове са на видео DVD.

en: These files are on a Video CD.
bg: Тези файлове са на видео CD.

en: These files are on a Super Video CD.
bg: Тези файлове са на супер видео CD.

en: These files are on a Photo CD.
bg: Тези файлове са на Photo CD.

en: These files are on a Picture CD.
bg: Тези файлове са на Picture CD.

en: The media contains digital photos.
bg: Този носител съдържа цифрови снимки.

en: These files are on a digital audio player.
bg: Тези файлове са на цифров аудио плеър.

en: The media contains software.
bg: Този носител съдържа софтуер.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
bg: Този носител е засечен като „%s“.

en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Zoom Out
bg: Намаляване

en: Zoom to Default
bg: Стандартен мащаб

en: Zoom
bg: Мащаб

en: Set the zoom level of the current view
bg: Задаване на ниво на мащабиране за текущия преглед
