gnome-power-manager master - en to bg translation catalogue (413 entries)

en: Power Manager Brightness Applet
bg: Аплет за захранването за управление на яркостта

en: Adjusts laptop panel brightness.
bg: Управление на яркостта на екрана на преносимия компютър

en: Cannot connect to gnome-power-manager
bg: Неуспех при свързването с управлението на захранването на GNOME

en: Cannot get laptop panel brightness
bg: Не може да се определи яркостта на екрана

en: LCD brightness : %d%%
bg: Яркост на екрана: %d %%

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
bg: Лиценз — ОПЛ на GNU (GNU General Public License), версия 2

en: Power Manager is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
bg: Тази програма (Управление на захранването на GNOME) е свободен
    софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под
    условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е
    публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 2 на
    лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.

en: Power Manager is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
bg: Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна,
    но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или
    СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете
    Общия публичен лиценз на GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.
bg: Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU
    GPL) заедно с тази програма. Ако не сте, пишете до Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301,
    USA.

en: Copyright © 2006 Benjamin Canou
bg: Авторски права © 2006 Benjamin Canou

en: Adjusts Laptop panel brightness
bg: Управление на яркостта на екрана на преносимия компютър

en: Brightness Applet
bg: Аплет за яркостта

en: Brightness Applet Factory
bg: Фабрика за аплета за управлението на яркостта

en: Factory for Brightness Applet
bg: Фабрика за аплета за управлението на яркостта

en: Power Manager Inhibit Applet
bg: Аплет за предотвратяването на автоматичното енергоспестяване

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
bg: Позволява на потребителя да предотврати автоматичното енергоспестяване.

en: Automatic sleep inhibited
bg: Автоматичното приспиване е изключено

en: Automatic sleep enabled
bg: Автоматичното приспиване е включено

en: Manual inhibit
bg: Ръчно предотвратяване

en: Copyright © 2006-2007 Richard Hughes
bg: Авторски права © 2006-2007 Richard Hughes

en: Allows user to inhibit automatic power saving
bg: Позволява на потребителя да предотврати автоматичното енергоспестяване

en: Factory for Inhibit Applet
bg: Фабрика за аплета за предотвратяването

en: Inhibit Applet
bg: Аплет за предотвратяване

en: Inhibit Applet Factory
bg: Фабрика за аплета за предотвратяването

note: TRANSLATORS: this is the Y axis on the graph
en: Power
bg: Заряд

en: Power management daemon
bg: Демон за управление на захранването

en: Allow backlight brightness adjustment
bg: Разрешаване на управлението на яркостта на екрана

en: Battery critical low action
bg: Действие при критично ниско ниво на батерията

en: Check CPU load before sleeping
bg: Проверка на натоварването на процесора преди приспиване

en: Dim the screen after a period of inactivity when on AC power
bg: Затъмняване на екрана след период на бездействие и захранване от ел. мрежа

en: Dim the screen after a period of inactivity when on battery power
bg: Затъмняване на екрана след период на бездействие и захранване от батерии

en: Display options for the notification icon. Valid options are "never", "low", "critical", "charge", "present" and "always".
bg: Настройки на иконата за известяване. Възможни стойности са „never“ (никога), „low“ (при ниско ниво), „critical“ (при критично ниско ниво), „charge“ (при зареждане), „present“ (при наличие) и „always“ (винаги).

en: Hibernate button action
bg: Действие на бутона за дълбоко приспиване

en: If a notification message should be displayed after suspend or hibernate failed.
bg: Дали да се предупреждава след неуспех да се приспи или дълбоко да се приспи компютъра.

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
bg: Дали да се предупреждава при пълното зареждане на батерията.

en: If a notification message should be displayed when the battery is getting low.
bg: Дали да се предупреждава при нисък заряд на батерията.

en: If preferences and statistics items should be shown in the context menu
bg: Дали елементите за настройките и статистиката да се показват в контекстното меню

en: If sounds should be used
bg: Дали да се използват звуци

en: If sounds should be used when the power is critically low, or inhibit requests have stopped the policy action.
bg: Дали да се използват звуци, за да се известява за критично ниско ниво на мощността или за случаите, когато заявки за предотвратяване са спрели действие по политиката.

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
bg: Проверка на натоварването на процесора преди извършване на действие за състоянието на бездействие.

en: If the battery event should occur when the lid is shut and the power disconnected
bg: Дали да се подаде събитие свързано с батерията, когато екранът е затворен и се прекъсне връзката с ел. мрежа

en: If the battery lid close event should occur (for example 'Suspend when lid closed on battery') when the lid is previously shut and the AC power disconnected at a later time.
bg: Дали да се изпълнява действието при затваряне на екрана (напр. „Приспиване при затваряне на екрана и захранване от батерии“, когато първо се затваря екрана, а захранването от ел. мрежа след това се прекъсне.

en: If the learnt profile should be used to calculate the time remaining
bg: Дали заученият профил да се използва за изчисляване на оставащото време

en: If the learnt profile should be used to calculate the time remaining. Only turn this off for debugging.
bg: Дали заученият профил да се използва за изчисляване на оставащото време. Да се изключва само при изчистване на грешки.

en: If the low-power mode should be enabled when on AC
bg: Дали да се включи режим на енергоспестяване при захранване от ел. мрежа

en: If the low-power mode should be enabled when on battery
bg: Дали да се включи режим на енергоспестяване при захранване от батерии

en: If the screen brightness should be changed when switching between AC and battery power.
bg: Дали яркостта на екрана да се променя, когато компютърът преминава от захранване от ел. мрежа към батерии и обратно.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on AC power.
bg: Дали екранът на компютъра да бъде затъмнен, за да се спести енергия, когато компютърът бездейства и се захранва от ел. мрежа.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on battery power.
bg: Дали екранът на компютъра да бъде затъмнен, за да се спести енергия, когато компютърът бездейства и се захранва от батерии.

en: If the screen should be reduced in brightness when the computer is on battery power.
bg: Дали екранът на компютъра да бъде затъмнен, когато компютърът се захранва от батерии.

en: If the system low-power mode should be enabled when on AC power.
bg: Дали да се включи режим на енергоспестяване при захранване от ел. мрежа.

en: If the system low-power mode should be enabled when on laptop battery power.
bg: Дали да се включи режим на енергоспестяване при захранване от батерии.

en: If the user should be notified when the AC adapter is disconnected.
bg: Дали да се предупреждава при махането на адаптера за ел. мрежа

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
bg: Дали да се ползва известяване базирано на време. Ако е лъжа, ще се ползва процентът на заряда, което може да помогне при лошо функциониращ BIOS с ACPI.

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery
bg: Дали предупреждението за нисък заряд да се показва при повредени батерии

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery.
bg: Дали предупреждението за нисък заряд да се показва при повредени батерии.

en: If we should show the recalled battery warning for a broken battery
bg: Дали за повредени батерии да се показва предупреждението за батерии обявени за връщане.

en: If we should show the recalled battery warning for a broken battery. Set this to false only if you know your battery is okay.
bg: Дали за повредени батерии да се показва предупреждението за батерии обявени за връщане. Задайте това да е лъжа, само ако сте сигурни, че батерията ви е наред.

en: LCD brightness when on AC
bg: Яркост на екрана при захранване от ел. мрежа

en: LCD dimming amount when on battery
bg: Затъмняване на екрана при захранване от батерии

en: Laptop lid close action on battery
bg: Действие при затваряне на екрана и захранване от батерии

en: Laptop lid close action when on AC
bg: Действие при затваряне на екрана и захранване от ел. мрежа

en: Lock GNOME keyring on sleep
bg: Заключване на ключодържателя на GNOME при приспиване

en: Lock screen on hibernate
bg: Заключване на екрана при дълбоко приспиване

en: Lock screen on suspend
bg: Заключване на екрана при приспиване

en: Lock screen when blanked
bg: Заключване на екрана при изчистването му

en: Method used to blank screen on AC
bg: Метод за изчистване на екрана при захранване от ел. мрежа

en: Method used to blank screen on battery
bg: Метод за изчистване на екрана при захранване от батерии

en: Notify on a low power
bg: Уведомяване при ниско ниво

en: Notify on a sleep failure
bg: Уведомяване при неуспех при приспиване

en: Notify when AC adapter is disconnected
bg: Уведомяване при изключването на адаптера за ел. мрежа

en: Notify when fully charged
bg: Уведомяване при пълно зареждане на батериите

en: Percentage action is taken
bg: Предприето е действие при достигане на процент заряд

en: Percentage considered critical
bg: Зарядът, който се счита за критично нисък

en: Percentage considered low
bg: Зарядът, който се счита за нисък

en: Power button action
bg: Действие на бутона за включване/изключване

en: Reduce the backlight brightness when on battery power
bg: Затъмняване на екрана при захранване от батерии

en: Seconds of inactivity to spin down when on AC
bg: Секунди бездействие, след които да се спре диска при захранване от ел. мрежа

en: Seconds of inactivity to spin down when on battery
bg: Секунди бездействие, след които да се спре диска при захранване от батерии

en: Sleep timeout computer when on AC
bg: Време за предотвратяване на приспиването при захранване от ел. мрежа

en: Sleep timeout computer when on UPS
bg: Време за предотвратяване на приспиването при захранване от непрекъсваемо токозахранване

en: Sleep timeout computer when on battery
bg: Време за предотвратяване на приспиването при захранване от батерии

en: Sleep timeout display when on AC
bg: Време за предотвратяване на изключването на екрана при захранване от ел. мрежа

en: Sleep timeout display when on UPS
bg: Време за предотвратяване на изключването на екрана при захранване от непрекъсваемо токозахранване

en: Sleep timeout display when on battery
bg: Време за предотвратяване на изключването на екрана при захранване от батерии

en: Suspend button action
bg: Действие на бутона за приспиване

en: The DPMS method used to blank the screen when on AC power. Possible values are "standby", "suspend" and "off".
bg: Методът от управлението на захранването на екрана за изчистването му при захранване от ел. мрежа. Възможните стойности са „standby“ (в режим готовност), „suspend“ (приспиване) и „off“ (изключване).

en: The DPMS method used to blank the screen when on battery power. Possible values are "standby", "suspend" and "off".
bg: Методът от управлението на захранването на екрана за изчистването му при захранване от батерии. Възможните стойности са „standby“ (в режим готовност), „suspend“ (приспиване) и „off“ (изключване).

en: The URI to show to the user on sleep failure
bg: Адресът, който да се покаже след неуспешно приспиване

en: The action to take when the UPS is critically low. Possible values are "hibernate", "suspend", "shutdown" and "nothing".
bg: Действие при критично ниско ниво на непрекъсваемото токозахранване. Възможните стойности са „hibernate“ (дълбоко приспиване), „suspend“ (приспиване), „shutdown“ (изключване) и „nothing“ (нищо).

en: The action to take when the UPS is low. Possible values are "hibernate", "suspend", "shutdown" and "nothing".
bg: Действие при ниско ниво на непрекъсваемото токозахранване. Възможните стойности са „hibernate“ (дълбоко приспиване), „suspend“ (приспиване), „shutdown“ (изключване) и „nothing“ (нищо).

en: The action to take when the battery is critically low. Possible values are "hibernate", "suspend", "shutdown" and "nothing".
bg: Действие при критично ниско ниво на батериите. Възможните стойности са „hibernate“ (дълбоко приспиване), „suspend“ (приспиване), „shutdown“ (изключване) и „nothing“ (нищо).

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on AC power. Possible values are "suspend", "hibernate", "blank" and "nothing".
bg: Действие при затваряне на екрана и ползване на захранване от ел. мрежа. Възможните стойности са „suspend“ (приспиване), „hibernate“ (дълбоко приспиване), „blank“ (изчистване) и „nothing“ (нищо).

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on battery power. Possible values are "suspend", "hibernate", "blank", and "nothing".
bg: Действие при затваряне на екрана и ползване на захранване от батерии. Възможните стойности са „suspend“ (приспиване), „hibernate“ (дълбоко приспиване), „blank“ (изчистване) и „nothing“ (нищо).

en: The action to take when the system hibernate button is pressed. Possible values are "suspend", "hibernate", "interactive", "shutdown" and "nothing".
bg: Действие при натискане на бутона за дълбоко приспиване на системата. Възможните стойности са „suspend“ (приспиване), „hibernate“ (дълбоко приспиване), „interactive“ (запитване), „shutdown“ (изключване) и „nothing“ (нищо).

en: The action to take when the system power button is pressed. Possible values are "suspend", "hibernate", "interactive", "shutdown" and "nothing".
bg: Действие при натискане на бутона за включване/изключване на системата. Възможните стойности са „suspend“ (приспиване), „hibernate“ (дълбоко приспиване), „interactive“ (запитване), „shutdown“ (изключване) и „nothing“ (нищо).

en: The action to take when the system suspend button is pressed. Possible values are "suspend", "hibernate", "interactive", "shutdown" and "nothing".
bg: Действие при натискане на бутона за приспиване на системата. Възможните стойности са „suspend“ (приспиване), „hibernate“ (дълбоко приспиване), „interactive“ (запитване), „shutdown“ (изключване) и „nothing“ (нищо).

en: The amount of time in seconds before the display goes to sleep when the computer is on AC power.
bg: Колко секунди да се изчакат преди изгасяне на екрана, когато компютърът се захранва от ел. мрежа.

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep.
bg: Колко секунди да се изчакат преди приспиване на компютъра, когато компютърът се захранва от ел. мрежа и бездейства.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before it goes to sleep.
bg: Колко секунди да се изчакат преди приспиване на компютъра, когато компютърът се захранва от непрекъсваемо токозахранване.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before the display goes to sleep.
bg: Колко секунди да се изчакат преди изгасяне на екрана, когато компютърът се захранва от непрекъсваемо токозахранване.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep.
bg: Колко секунди да се изчакат преди приспиване на компютъра, когато компютърът се захранва от батерии и бездейства.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before the display goes to sleep.
bg: Колко секунди да се изчакат преди изгасяне на екрана, когато компютърът се захранва от батерии.

en: The amount to dim the brightness of the display when on battery power. Possible values are between 0 and 100.
bg: Затъмняване на екрана при захранване от батерии. Възможните стойности са между 0 и 100.

en: The brightness of the display when on AC power. Possible values are between 0 and 100.
bg: Яркост на екрана при захранване от ел. мрежа. Възможните стойности са между 0 и 100.

en: The brightness of the screen when idle
bg: Яркост на екрана при бездействие

en: The default amount of time to dim the screen after idle
bg: Стандартното време за бездействие, след което екранът да се затъмни

en: The default amount of time to dim the screen after idle.
bg: Стандартното време за бездействие, след което екранът да се затъмни.

en: The default configuration version.
bg: Стандартната конфигурирана версия.

en: The default graph type to show in the statistics window
bg: Стандартен вид на графиката в прозореца за статистика

en: The default graph type to show in the statistics window.
bg: Стандартен вид на графиката в прозореца за статистика.

en: The maximum duration of time displayed on the x-axis of the graph.
bg: Максималната продължителност време показвана на оста X на графиката.

en: The maximum time displayed on the graph
bg: Максималното време показвано на графиката

en: The number of seconds of inactivity to spin down the disks when on AC power.
bg: Брой секунди бездействие за изключване на твърдите дискове при захранване от ел. мрежа.

en: The number of seconds of inactivity to spin down the disks when on battery power.
bg: Брой секунди бездействие за изключване на твърдите дискове при захранване от батерии.

en: The percentage of the battery when it is considered critical. Only valid when use_time_for_policy is false.
bg: Процентът на заряд на батерията, който се счита за критично нисък. Тази стойност е валидна, само ако „use_time_for_policy“ е лъжа.

en: The percentage of the battery when it is considered low. Only valid when use_time_for_policy is false.
bg: Процентът на заряд на батерията, който се счита за нисък. Тази стойност е валидна, само ако „use_time_for_policy“ е лъжа.

en: The percentage of the battery when the critical action is performed. Only valid when use_time_for_policy is false.
bg: Процентът на заряд на батерията, когато се предприема действие за критично нисък заряд. Тази стойност е валидна, само ако „use_time_for_policy“ е лъжа.

en: The time remaining in seconds of the battery when critical action is taken. Only valid when use_time_for_policy is true.
bg: Оставащото време на батерията в секунди, когато се предприема действие за критично нисък заряд. Тази стойност е валидна, само ако „use_time_for_policy“ е лъжа.

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered critical. Only valid when use_time_for_policy is true.
bg: Оставащото време на батерията в секунди, което се счита за критично ниско. Тази стойност е валидна, само ако „use_time_for_policy“ е лъжа.

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered low. Only valid when use_time_for_policy is true.
bg: Оставащото време на батерията в секунди, което се счита за ниско. Тази стойност е валидна, само ако „use_time_for_policy“ е лъжа.

en: The time remaining when action is taken
bg: Оставащото време при предприемане на действие

en: The time remaining when critical
bg: Оставащото време, за да е критично ниско

en: The time remaining when low
bg: Оставащото време, за да е ниско

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive. Possible values are "hibernate", "suspend" and "nothing".
bg: Видът на приспиването при бездействие на компютъра. Възможните стойности са „hibernate“ (дълбоко приспиване), „suspend“ (приспиване) и „nothing“ (нищо).

en: The version of the installed version of the schema. Do not edit this value, it is used so that configure changes between versions can be detected.
bg: Версията на инсталираната схема. Не редактирайте тази стойност! Тя се използва, за да се откриват разликите между версиите на настройките.

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle. Only valid when use_time_for_policy is true.
bg: Яркост на екрана на преносимия компютър при бездействие. Тази стойност е валидна, само ако „use_time_for_policy“ е истина.

en: UPS critical low action
bg: Действие при критично ниско ниво на непрекъсваемото токозахранване

en: UPS low power action
bg: Действие при ниско ниво на непрекъсваемото токозахранване

en: Use gnome-screensaver lock setting
bg: Използване на настройките на заключването на gnome-screensaver

en: When sleep fails we can show the user a button to help fix the situation. Leave this blank if the button should not be shown.
bg: При неуспешно приспиване на потребителя може да бъде показан бутон към помощ за справяне със ситуацията. Ако нищо не е попълнено тук, няма да се показва бутон.

en: When to show the notification icon
bg: Кога да се показва иконата за уведомяване

en: Whether NetworkManager should be connected and disconnected on sleep.
bg: Дали програмата NetworkManager трябва да прекъсва връзките и наново да ги установява при приспиване.

en: Whether NetworkManager should disconnect before suspending or hibernating and connect on resume.
bg: Дали програмата NetworkManager трябва да прекъсва връзките при приспиване или дълбоко приспиване и наново да ги установява при събуждане.

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters hibernate. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
bg: Дали ключодържателят на GNOME се заключва при дълбоко приспиване на компютъра. Това означава, че при събуждането ключодържателят ще трябва да бъде отключен.

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters suspend. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
bg: Дали ключодържателят на GNOME се заключва при приспиване на компютъра. Това означава, че при събуждането ключодържателят ще трябва да бъде отключен.

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a hibernate. Only used if lock_use_screensaver_settings is false.
bg: Дали екранът се заключва след като компютърът се събуди от дълбоко приспиване. Използва се, само когато „lock_use_screensaver_settings“ е лъжа.

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a suspend. Only used if lock_use_screensaver_settings is false.
bg: Дали екранът се заключва след като компютърът се събуди от приспиване. Използва се, само когато „lock_use_screensaver_settings“ е лъжа.

en: Whether the screen is locked when the screen is turned off. Only used if lock_use_screensaver_settings is false.
bg: Дали екранът се заключва след като бъде изгасен. Използва се, само когато „lock_use_screensaver_settings“ е лъжа.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
bg: Дали компютърът да се приспива, дълбоко да се приспива или нищо да не се прави, когато компютърът бездейства

en: Whether to use the screen lock setting of gnome-screensaver to decide if the screen is locked after a hibernate, suspend or blank screen.
bg: Дали да се използва настройката в gnome-screensaver, за да се реши дали екранът да се заключва след приспиване, дълбоко приспиване на компютъра или изчистване на екрана.

en: Whether to use time-based notifications
bg: Дали да се ползва уведомяване по време

en: Whether we should show the axis labels in the statistics window
bg: Дали етикетите на осите да се показват в прозореца със статистиката

en: Whether we should show the axis labels in the statistics window.
bg: Дали етикетите на осите да се показват в прозореца със статистиката.

en: Whether we should show the events in the statistics window
bg: Дали събитията да се показват в прозореца със статистиката

en: Whether we should show the events in the statistics window.
bg: Дали събитията да се показват в прозореца със статистиката.

en: Whether we should smooth the data in the graph
bg: Дали данните да се заглаждат в прозореца със статистиката

en: Whether we should smooth the data in the graph.
bg: Дали данните да се заглаждат в прозореца със статистиката.

en: Configure power management
bg: Настройки на управлението на захранването

en: Power Management
bg: Управление на захранването

en: Observe power management
bg: Спазване на управлението на захранването

note: TRANSLATORS: shown on the titlebar TRANSLATORS: the program name
en: Power Statistics
bg: Статистика на захранването

en: Brightness
bg: Яркост

en: Data length:
bg: Период с данни:

en: Details
bg: Подробности

en: Graph type:
bg: Вид графика:

en: History
bg: История

en: Processor wakeups per second:
bg: Събуждания на процесора в секунда

en: Show data points
bg: Показване на точките с данни

en: Statistics
bg: Статистика

en: There is no data to display.
bg: Няма данни за показване.

en: Use smoothed line
bg: Използване на загладена линия

en: Wakeups
bg: Събуждания

en: <b>Actions</b>
bg: <b>Действия</b>

en: <b>Display</b>
bg: <b>Визуализация</b>

en: <b>Notification Area</b>
bg: <b>Област за уведомяване</b>

en: Closes the program
bg: Спира програмата

en: Di_m display when idle
bg: За_тъмняване на екрана при бездействие

en: General
bg: Общи

en: Make Default
bg: Да е стандартно

en: On AC Power
bg: От ел. мрежа

en: On Battery Power
bg: От батерии

en: On UPS Power
bg: От непрекъсваемото токозахранване

en: Only display an icon when a battery is p_resent
bg: Показване на икона само при _наличие на батерии

en: Only display an icon when charging or _discharging
bg: Показване на икона само при зареждане или _разреждане

en: Power Management Preferences
bg: Настройки на управлението на захранването

en: Provides help about this program
bg: Показва помощта на програмата

en: Put _display to sleep when inactive for:
bg: Изгасяне на _екрана след бездействие от:

en: Put computer to _sleep when inactive for:
bg: Приспиване на _компютъра след бездействие от:

en: Set display _brightness to:
bg: _Задаване на яркостта на екрана:

en: Sets this policy to be used by all users
bg: Задаване на тази политика за всички потребители

en: Sp_in down hard disks when possible
bg: _Изключване на твърдите дискове при възможност

en: When UPS power is _critically low:
bg: При _критично ниско ниво на непрекъсваемото токозахранване:

en: When UPS power is l_ow:
bg: При _ниско ниво на непрекъсваемото токозахранване:

en: When battery po_wer is critically low:
bg: При критично ниско ниво на _батериите:

en: When laptop lid is cl_osed:
bg: При _затваряне на екрана:

en: When the _suspend button is pressed:
bg: При н_атискане на бутона за приспиване:

en: When the power _button is pressed:
bg: При натискане на _бутона за включване/изключване:

en: _Always display an icon
bg: В_инаги да се показва икона

en: _Never display an icon
bg: _Никога да не се показва икона

en: _Only display an icon when battery power is low
bg: Показване само при _ниско ниво на батериите

en: _Reduce backlight brightness
bg: _Затъмняване на екрана

en: Unknown time
bg: Неизвестно време

en: %i minute | %i minutes
bg[0]: %i минута
bg[1]: %i минути

en: %i hour | %i hours
bg[0]: %i час
bg[1]: %i часа

note: TRANSLATOR: "%i %s %i %s" are "%i hours %i minutes" * Swap order with "%2$s %2$i %1$s %1$i if needed
en: %i %s %i %s
bg: %i %s и %i %s

en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часа

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

note: TRANSLATORS: a phone is charging TRANSLATORS: device is charging, but we only have a percentage
en: %s charging (%.1f%%)
bg: %s се зарежда (%.1f %%)

note: TRANSLATORS: The laptop battery is fully charged, and we know a time
en: Battery is fully charged.
    Provides %s laptop runtime
bg: Батерията е напълно заредена.
    Осигурява %s работа на компютъра

note: TRANSLATORS: the device is fully charged
en: %s is fully charged
bg: %s е напълно заредена

note: TRANSLATORS: the device is discharging, and we have a time remaining
en: %s %s remaining (%.1f%%)
bg: %s: остават %s (%.1f %%)

note: TRANSLATORS: the device is discharging, but we only have a percentage
en: %s discharging (%.1f%%)
bg: %s се разрежда (%.1f %%)

note: TRANSLATORS: the device is charging, and we have a time to full and empty
en: %s %s until charged (%.1f%%)
    Provides %s battery runtime
bg: %s %s до зареждане (%.1f %%)
    Осигурява %s работа на батерии

note: TRANSLATORS: device is charging, and we have a time to full and a percentage
en: %s %s until charged (%.1f%%)
bg: %s %s до зареждане (%.1f %%)

note: TRANSLATORS: this is only shown for laptops with multiple batteries
en: %s waiting to discharge (%.1f%%)
bg: %s изчаква разреждане (%.1f %%)

note: TRANSLATORS: this is only shown for laptops with multiple batteries
en: %s waiting to charge (%.1f%%)
bg: %s изчаква зареждане (%.1f %%)

note: TRANSLATORS: the type of data, e.g. Laptop battery
en: Product:
bg: Продукт:

note: TRANSLATORS: device is missing TRANSLATORS: device is charged TRANSLATORS: device is charging TRANSLATORS: device is discharging
en: Status:
bg: Състояние:

en: Missing
bg: Липсва

en: Charged
bg: Заредени

en: Charging
bg: Зареждане

en: Discharging
bg: Разреждане

note: TRANSLATORS: percentage
en: Percentage charge:
bg: Процент заряд:

note: TRANSLATORS: manufacturer
en: Vendor:
bg: Производител:

note: TRANSLATORS: how the battery is made, e.g. Lithium Ion
en: Technology:
bg: Технология:

note: TRANSLATORS: serial number of the battery
en: Serial number:
bg: Сериен номер:

note: TRANSLATORS: model number of the battery
en: Model:
bg: Модел:

note: TRANSLATORS: time to fully charged
en: Charge time:
bg: Време за зареждане:

note: TRANSLATORS: time to empty
en: Discharge time:
bg: Време за разреждане:

note: TRANSLATORS: Excellent, Good, Fair and Poor are all related to battery Capacity
en: Excellent
bg: Отлично

en: Good
bg: Чудесно

en: Fair
bg: Приемливо

en: Poor
bg: Лошо

en: Capacity:
bg: Капацитет:

en: Current charge:
bg: Текущ заряд:

en: Last full charge:
bg: Последно пълно зареждане:

en: Design charge:
bg: Проектен заряд:

en: Charge rate:
bg: Скорост на зареждане:

note: TRANSLATORS: system power cord
en: AC adapter | AC adapters
bg[0]: Адаптер за ел. мрежа
bg[1]: Адаптери за ел. мрежа

note: TRANSLATORS: laptop primary battery
en: Laptop battery | Laptop batteries
bg[0]: Батерия на преносим компютър
bg[1]: Батерии на преносим компютър

note: TRANSLATORS: battery-backed AC power source
en: UPS | UPSs
bg[0]: Непрекъсваемо токозахранване
bg[1]: Непрекъсваеми токозахранвания<

note: TRANSLATORS: a monitor is a device to measure voltage and current
en: Monitor | Monitors
bg[0]: Монитор
bg[1]: Монитори

note: TRANSLATORS: wireless mice with internal batteries
en: Wireless mouse | Wireless mice
bg[0]: Безжични мишки
bg[1]: Безжична мишка

note: TRANSLATORS: wireless keyboard with internal battery
en: Wireless keyboard | Wireless keyboards
bg[0]: Безжична клавиатура
bg[1]: Безжични клавиатури

note: TRANSLATORS: portable device
en: PDA | PDAs
bg[0]: Цифров помощник
bg[1]: Цифрови помощници

note: TRANSLATORS: cell phone (mobile...)
en: Cell phone | Cell phones
bg[0]: Мобилни телефони
bg[1]: Мобилен телефон

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Lithium Ion
bg: Литиево-йонна

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Lithium Polymer
bg: Литиево-полимерна

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Lithium Iron Phosphate
bg: Литиево-желязно-фосфатна

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Lead acid
bg: Оловна

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Nickel Cadmium
bg: Никелово-кадмиева

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Nickel metal hydride
bg: Никелово-метално-хидридна

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Unknown technology
bg: Неизвестна технология

note: Translators: This is %i days
en: %id
bg: %i д.

note: Translators: This is %i days %02i hours
en: %id%02ih
bg: %i д. и %02i ч.

note: Translators: This is %i hours
en: %ih
bg: %i ч.

note: Translators: This is %i hours %02i minutes
en: %ih%02im
bg: %i ч. и %02i мин.

note: Translators: This is %2i minutes
en: %2im
bg: %2i мин.

note: Translators: This is %2i minutes %02i seconds
en: %2im%02i
bg: %2i мин. и %02i сек.

note: Translators: This is %2i seconds
en: %2is
bg: %2i сек.

note: Translators: This is %i Percentage
en: %i%%
bg: %i %%

note: Translators: This is %.1f Watts
en: %.1fW
bg: %.1f W

note: Translators: This is %.1f Volts
en: %.1fV
bg: %.1f V

note: TRANSLATORS: this is what the user should read for more information about the blanking problem (%s is a URL)
en: Please see %s for more information.
bg: За повече информация погледнете %s.

note: TRANSLATORS: this is telling the user that thier X server is broken, and needs to be fixed
en: If you can see this text, your display server is broken and you should notify your distributor.
bg: Ако виждате този текст, вашият X сървър е повреден. Уведомете за това дистрибутора си.

note: TRANSLATORS: this is for debugging, if the session is idle
en: Session idle
bg: Бездействие в сесията

en: Session active
bg: Активност в сесията

note: TRANSLATORS: has something inhibited the session
en: inhibited
bg: предотвратявано

en: not inhibited
bg: не е предотвратявано

note: TRANSLATORS: is the screen idle or awake
en: screen idle
bg: бездействие на екрана

en: screen awake
bg: работа на екрана

note: TRANSLATORS: show verbose debugging
en: Show extra debugging information
bg: Допълнителна информация за изчистване на
                                        грешки

en: Show version of installed program and exit
bg: Показване на версията на инсталираната
                                        програма и спиране на програмата

en: Exit after a small delay (for debugging)
bg: Изход след малко забавяне (за изчистване на
                                        грешки)

en: Exit after the manager has loaded (for debugging)
bg: Изход след зареждане на управлението (за
                                        изчистване на грешки)

en: GNOME Power Manager
bg: Управление на захранването на GNOME

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Power plugged in
bg: Включване на електрическото захранване

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Power unplugged
bg: Изключване на електрическото захранване

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Lid has opened
bg: Отваряне на екрана

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Lid has closed
bg: Затваряне на екрана

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Battery is low
bg: Ниско ниво на батерията

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Battery is very low
bg: Критично ниско ниво на батерията

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Battery is full
bg: Батерията е заредена

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Suspend started
bg: Начало на приспиване

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Resumed
bg: Събуждане

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Suspend failed
bg: Неуспешно приспиване

note: TRANSLATORS: message text
en: Your computer failed to suspend.
bg: Компютърът не може да бъде приспан.

note: TRANSLATORS: title text
en: Failed to suspend
bg: Неуспешно приспиване

note: TRANSLATORS: message text
en: Your computer failed to hibernate.
bg: Компютърът не може да бъде дълбоко приспан.

note: TRANSLATORS: title text
en: Failed to hibernate
bg: Неуспешно дълбоко приспиване

note: TRANSLATORS: message text
en: The failure was reported as:
bg: Докладваната грешка е:

note: TRANSLATORS: button text, visit the suspend help website
en: Visit help page
bg: Погледнете страницата с помощта

note: TRANSLATORS: this is the gnome-screensaver throttle
en: Display DPMS activated
bg: Управлението на захранването на екрана е включено

note: TRANSLATORS: this is the gnome-screensaver throttle
en: On battery power
bg: От батерии

en: Laptop lid is closed
bg: Екранът е затворен

en: Power Information
bg: Информация за заряда

note: TRANSLATORS: the battery may be recalled by it's vendor
en: Battery may be recalled
bg: Батериите ви може да са обявени за връщане

en: The battery in your computer may have been recalled by %s and you may be at risk.
    
    For more information visit the battery recall website.
bg: Батерията на преносимия ви компютър е обявена за връщане от %s, може да сте изложени на риск.
    
    За повече информация посетете сайта за връщане на батерии.

note: TRANSLATORS: button text, visit the manufacturers recall website
en: Visit recall website
bg: Посещаване на сайта за връщане на батерии

note: TRANSLATORS: button text, do not show this bubble again
en: Do not show me this again
bg: Това да не се показва отново

note: We should notify the user if the battery has a low capacity, * where capacity is the ratio of the last_full capacity with that of * the design capacity. (#326740) TRANSLATORS: battery is old or broken
en: Battery may be broken
bg: Батериите ви може да са повредени

note: TRANSLATORS: notify the user that that battery is broken as the capacity is very low
en: Your battery has a very low capacity (%1.1f%%), which means that it may be old or broken.
bg: Батерията ви има много нисък капацитет (%1.1f %%), което означава, че е остаряла или е развалена.

note: TRANSLATORS: show the fully charged notification
en: Battery Fully Charged | Batteries Fully Charged
bg[0]: Батерията е напълно заредена
bg[1]: Батериите са напълно заредени

note: TRANSLATORS: laptop battery is now discharging
en: Battery Discharging
bg: Батериите се разреждат

note: TRANSLATORS: tell the user how much time they have got
en: %s of battery power remaining (%.1f%%)
bg: Остават %s работа от батерии (%.1f %%)

note: TRANSLATORS: UPS is now discharging
en: UPS Discharging
bg: Разреждане на непрекъсваемото токозахранване

note: TRANSLATORS: tell the user how much time they have got
en: %s of UPS backup power remaining (%.1f%%)
bg: Остават %s работа от непрекъсваемо токозахранване (%.1f %%)

note: TRANSLATORS: laptop battery low, and we only have one battery
en: Battery low
bg: Ниско ниво на батерията

note: TRANSLATORS: laptop battery low, and we have more than one type of battery
en: Laptop battery low
bg: Ниско ниво на батерията на преносим компютър

note: TRANSLATORS: tell the user how much time they have got
en: Approximately <b>%s</b> remaining (%.1f%%)
bg: Остава ви приблизително <b>%s</b> (%.1f %%)

note: TRANSLATORS: UPS is starting to get a little low
en: UPS low
bg: Ниско ниво на непрекъсваемото токозахранване

note: TRANSLATORS: tell the user how much time they have got
en: You have approximately <b>%s</b> of remaining UPS backup power (%.1f%%)
bg: Остава ви приблизително <b>%s</b> живот на непрекъсваемото токозахранване (%.1f %%)

note: TRANSLATORS: mouse is getting a little low TRANSLATORS: the mouse battery is very low
en: Mouse battery low
bg: Ниско ниво на батерията на мишката

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: The wireless mouse attached to this computer is low in power (%.1f%%)
bg: Зарядът на батерията на безжичната мишка, която е свързана с компютъра, е нисък (%.1f %%)

note: TRANSLATORS: keyboard is getting a little low TRANSLATORS: the keyboard battery is very low
en: Keyboard battery low
bg: Ниско ниво на батерията на клавиатурата

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: The wireless keyboard attached to this computer is low in power (%.1f%%)
bg: Зарядът на батерията на безжичната клавиатура, която е свързана с компютъра, е нисък (%.1f %%)

note: TRANSLATORS: PDA is getting a little low TRANSLATORS: the PDA battery is very low
en: PDA battery low
bg: Ниско ниво на батерията на цифровия помощник

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: The PDA attached to this computer is low in power (%.1f%%)
bg: Зарядът на батерията на цифровия помощник, който е свързан с компютъра, е нисък (%.1f %%)

note: TRANSLATORS: cell phone (mobile) is getting a little low TRANSLATORS: the cell battery is very low
en: Cell phone battery low
bg: Ниско ниво на батерията на мобилния телефон

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: The cell phone attached to this computer is low in power (%.1f%%)
bg: Зарядът на батерията на мобилния телефон, който е свързан с компютъра, е нисък (%.1f %%)

note: TRANSLATORS: laptop battery critically low, and only have one type of battery
en: Battery critically low
bg: Критично ниско ниво на батерията

note: TRANSLATORS: laptop battery critically low, and we have more than one type of battery TRANSLATORS: laptop battery is really, really, low
en: Laptop battery critically low
bg: Критично ниско ниво на батерията

note: TRANSLATORS: tell the use to insert the plug, as we're not going to do anything
en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
bg: Включете адаптера за ел. мрежа, за да не загубите данни.

note: TRANSLATORS: give the user a ultimatum
en: Computer will suspend in %s.
bg: Този компютър ще бъде приспан след %s.

note: TRANSLATORS: give the user a ultimatum
en: Computer will hibernate in %s.
bg: Този компютър ще бъде дълбоко приспан след %s.

note: TRANSLATORS: give the user a ultimatum
en: Computer will shutdown in %s.
bg: Този компютър ще бъде изключен след %s.

note: TRANSLATORS: the UPS is very low TRANSLATORS: UPS is really, really, low
en: UPS critically low
bg: Критично ниско ниво на непрекъсваемото токозахранване

note: TRANSLATORS: give the user a ultimatum
en: You have approximately <b>%s</b> of remaining UPS power (%.1f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
bg: Остава ви приблизително <b>%s</b> живот на непрекъсваемото токозахранване (%.1f %%). Включете се към захранването от електрическата мрежа, за да не загубите данни.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: The wireless mouse attached to this computer is very low in power (%.1f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Безжичната мишка свързана с този компютър е с много нисък заряд (%.1f %%). Ако не я презаредите, тя ще спре да функционира.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: The wireless keyboard attached to this computer is very low in power (%.1f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Безжичната клавиатура свързана с този компютър е с много нисък заряд (%.1f%%). Ако не я презаредите, тя ще спре да функционира.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: The PDA attached to this computer is very low in power (%.1f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Цифровият помощник свързан с този компютър е с много нисък заряд (%.1f %%). Ако не го презаредите, той ще спре да функционира.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: Your cell phone is very low in power (%.1f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Мобилният ви телефон е с много нисък заряд (%.1f %%). Ако не го презаредите, той ще спре да функционира.

note: TRANSLATORS: computer will shutdown without saving data
en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде <b>изгасен</b>, когато батерията напълно се изчерпи.

note: TRANSLATORS: computer will suspend
en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде приспан. <br><b>БЕЛЕЖКА:</b> За поддържането на компютъра в това състояние е необходим малък заряд на батерията.

note: TRANSLATORS: computer will hibernate
en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде приспан дълбоко.

note: TRANSLATORS: computer will just shutdown
en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде изключен.

note: TRANSLATORS: computer will shutdown without saving data
en: The UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде <b>изгасен</b>, когато непрекъсваемото токозахранване се изтощи.

note: TRANSLATORS: computer will hibernate
en: The UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде дълбоко приспан.

note: TRANSLATORS: computer will just shutdown
en: The UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде изключен.

note: TRANSLATORS: there was in install problem
en: Install problem!
bg: Проблем при инсталацията!

note: TRANSLATORS: the GConf schema was not installed properly
en: The configuration defaults for GNOME Power Manager have not been installed correctly.
    Please contact your computer administrator.
bg: Стандартните настройки на управлението на захранването на GNOME не са инсталирани правилно.
    Свържете се със системния си администратор.

en: GNOME Power Preferences
bg: Настройки на захранването

en: Shutdown
bg: Изключване

en: Suspend
bg: Приспиване

en: Hibernate
bg: Дълбоко приспиване

en: Blank screen
bg: Изчистване на екрана

en: Ask me
bg: Запитване към потребителя

en: Do nothing
bg: Да не се прави нищо

en: Never
bg: Никога

en: Rate
bg: Скорост

en: Charge
bg: Заряд

en: Time to full
bg: Време за зареждане

en: Time to empty
bg: Време за разреждане

en: 10 minutes
bg: 10 минути

en: 2 hours
bg: 2 часа

en: 1 day
bg: 1 ден

en: 1 week
bg: 1 седмица

en: Charge profile
bg: Профил на зареждането

en: Charge accuracy
bg: Точност спрямо зареждането

en: Discharge profile
bg: Профил на разреждането

en: Discharge accuracy
bg: Точност спрямо разреждането

en: Attribute
bg: Атрибут

en: Value
bg: Стойност

en: Image
bg: Изображение

en: Description
bg: Описание

en: Type
bg: Вид

en: ID
bg: Идентификатор

en: Command
bg: Команда

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Device
bg: Устройство

en: Vendor
bg: Производител

en: Model
bg: Модел

en: Serial number
bg: Сериен номер

en: Supply
bg: Предлагане

en: %d second | %d seconds
bg[0]: %d секунда
bg[1]: %d секунди

en: Refreshed
bg: Опреснена

en: Present
bg: Налична

en: Rechargeable
bg: Презареждаща

en: State
bg: Състояние

en: Energy
bg: Енергия

en: Energy when empty
bg: Енергия след разреждане

en: Energy when full
bg: Енергия след зареждане

en: Energy (design)
bg: Енергия (проектна)

en: Voltage
bg: Напрежение

en: Percentage
bg: Процент

en: Capacity
bg: Капацитет

en: Technology
bg: Технология

en: Online
bg: На линия

note: TRANSLATORS: the command line was not provided
en: No data
bg: Липсват данни

note: TRANSLATORS: kernel module, usually a device driver
en: Kernel module
bg: Модул на ядрото

note: TRANSLATORS: kernel housekeeping
en: Kernel core
bg: Самото ядро

note: TRANSLATORS: interrupt between processors
en: Interprocessor interrupt
bg: Междупроцесорно прекъсване

note: TRANSLATORS: unknown interrupt
en: Interrupt
bg: Прекъсване

note: TRANSLATORS: the keyboard and mouse device event
en: PS/2 keyboard/mouse/touchpad
bg: Клавиатура, мишка, сензорен панел за PS/2

note: TRANSLATORS: serial ATA is a new style of hard disk interface
en: Serial ATA
bg: Серийна ATA

note: TRANSLATORS: this is the old-style ATA interface
en: ATA host controller
bg: Контролер за паралелен ATA

note: TRANSLATORS: 802.11 wireless adaptor
en: Intel wireless adaptor
bg: Безжичен адаптер на Intel

note: TRANSLATORS: a timer is something that fires periodically
en: Timer %s
bg: Таймер %s

note: TRANSLATORS: this is a task that's woken up from sleeping
en: Sleep %s
bg: Спяща задача %s

note: TRANSLATORS: this is a new realtime task
en: New task %s
bg: Нова задача %s

note: TRANSLATORS: this is a task thats woken to check state
en: Wait %s
bg: Изчакваща задача %s

note: TRANSLATORS: a work queue is a list of work that has to be done
en: Work queue %s
bg: Работна опашка %s

note: TRANSLATORS: this is when the networking subsystem clears out old entries
en: Network route flush %s
bg: Изчистване на мрежовите пакети %s

note: TRANSLATORS: activity on the USB bus
en: USB activity %s
bg: Активност по USB от %s

note: TRANSLATORS: we've timed out of an aligned timer
en: Wakeup %s
bg: Събудена задача %s

note: TRANSLATORS: interupts on the system required for basic operation
en: Local interrupts
bg: Логически прекъсвания

note: TRANSLATORS: interrupts when a task gets moved from one core to another
en: Rescheduling interrupts
bg: Прекъсвания за изместване

note: TRANSLATORS: shown on the titlebar
en: Device Information
bg: Информация за устройството

note: TRANSLATORS: shown on the titlebar
en: Device History
bg: История на устройството

note: TRANSLATORS: shown on the titlebar
en: Device Profile
bg: Профил на устройството

note: TRANSLATORS: shown on the titlebar
en: Processor Wakeups
bg: Събуждания на процесора

note: TRANSLATORS: this is the X axis on the graph
en: Time elapsed
bg: Изминало време

note: TRANSLATORS: this is the Y axis on the graph TRANSLATORS: this is the X axis on the graph
en: Cell charge
bg: Заряд на клетката

note: TRANSLATORS: this is the Y axis on the graph
en: Predicted time
bg: Прогнозирано време

note: TRANSLATORS: this is the Y axis on the graph
en: Correction factor
bg: Фактор за корекция

note: TRANSLATORS: this is the Y axis on the graph
en: Prediction accuracy
bg: Точност на прогнозата

note: TRANSLATORS: show a device by default
en: Select this device at startup
bg: Избиране на това устройство при стартиране

note: TRANSLATORS: the icon for the CPU
en: Processor
bg: Процесор

note: preferences
en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _About
bg: _Относно

en: _Help
bg: Помо_щ
