epiphany master - en to bg translation catalogue (715 entries)

en: Browse and organize your bookmarks
bg: Разглеждане и организиране на отметките

en: Epiphany Web Bookmarks
bg: Отметки за страници в Интернет

en: Web Bookmarks
bg: Отметки

en: Search the web
bg: Търсене в Интернет

note: Translators you should change these links to respect your locale. For instance in .nl these should be "http://www.google.nl" and "http://www.google.nl/search?q=%s"
en: http://www.google.com
bg: http://www.google.bg/search?q=%s

note: Translators you should change these links to respect your locale. For instance in .nl these should be "http://www.google.nl" and "http://www.google.nl/search?q=%s"
en: http://www.google.com/search?q=%s&amp;ie=UTF-8&amp;oe=UTF-8
bg: http://www.google.bg/search?q=%s&amp;ie=UTF-8&amp;oe=UTF-8

en: Browse the web
bg: Сърфиране в Интернет

en: Epiphany Web Browser
bg: Интернет браузър (Epiphany)

note: sets the name to appear in the window list applet when grouping windows
en: Web Browser
bg: Интернет браузър

en: A list of protocols to be considered safe in addition to the default, when disable_unsafe_protocols is enabled.
bg: Списък с протоколи, които да се считат за безопасни в допълнение към стандартните, когато е включено disable_unsafe_protocols.

en: Additional safe protocols
bg: Допълнителни безопасни протоколи

en: Disable JavaScript chrome control
bg: Спиране на контрола на JavaScript върху chrome

en: Disable JavaScript's control over window chrome.
bg: Изключване на контрола на JavaScript върху прозорците от chrome

en: Disable all historical information by disabling back and forward navigation, not allowing the history dialog and hiding the most used bookmarks list.
bg: Изключване на информацията за предишни посещения, като изключва навигацията „Назад“ и „Напред“, не позволява на прозореца за историята да се покаже и скрива най-често използваните отметки.

en: Disable arbitrary URLs
bg: Спиране на произволните адреси

en: Disable bookmark editing
bg: Спиране на редактирането на отметките

en: Disable history
bg: Спиране на историята

en: Disable the user's ability to add or edit bookmarks.
bg: Спиране на възможността на потребителите да редактират или добавят отметки.

en: Disable the user's ability to edit toolbars.
bg: Спиране на възможността на потребителите да редактират лентите с инструменти.

en: Disable the user's ability to type in a URL to Epiphany.
bg: Спиране на възможността на потребителите да въвеждат адреси в браузъра.

en: Disable toolbar editing
bg: Спиране на редакцията на лентата с инструменти

en: Disable unsafe protocols
bg: Спиране на несигурните протоколи

en: Disables loading of content from unsafe protocols. Safe protocols are http and https.
bg: Изключване на зареждането на съдържание от не безопасни протоколи. Безопасните са http и https.

en: Epiphany cannot quit
bg: Epiphany не може да бъде спрян

en: Hide menubar by default
bg: Стандартно лентата с менютата да е скрита

en: Hide the menubar by default.
bg: Стандартно лентата с менютата да е скрита.

en: Lock in fullscreen mode
bg: Заключване на режима „На цял екран“

en: Locks Epiphany in fullscreen mode.
bg: Заключване на режима „На цял екран“.

en: User is not allowed to close Epiphany
bg: Потребителят няма право да спира Epiphany

en: Active extensions
bg: Активни разширения

en: Address of the user's home page.
bg: Адрес на домашната страница на потребителя.

en: Allow popups
bg: Разрешаване на изскачащите прозорци

en: Allow sites to open new windows using JavaScript (if JavaScript is enabled).
bg: Страниците могат да отварят нови прозорци чрез JavaScript (ако е позволен JavaScript).

en: Always show the tab bar
bg: Винаги да се показва лентата с подпрозорците

en: Automatic downloads
bg: Автоматични изтегляния

en: Automatically manage offline status with NetworkManager
bg: Автоматично управление на състоянието чрез NetworkManager

en: Browse with caret
bg: Навигация с курсор

en: Cookie accept
bg: Приемане на бисквитки

en: Default encoding
bg: Стандартно кодиране

en: Default encoding. Accepted values are: "armscii-8", "Big5", "Big5-HKSCS", "EUC-JP", "EUC-KR", "gb18030", "GB2312", "geostd8", "HZ-GB-2312", "IBM850", "IBM852", "IBM855", "IBM857", "IBM862", "IBM864", "IBM866", "ISO-2022-CN", "ISO-2022-JP", "ISO-2022-KR", "ISO-8859-1", "ISO-8859-2", "ISO-8859-3", "ISO-8859-4", "ISO-8859-5", "ISO-8859-6", "ISO-8859-7", "ISO-8859-8", "ISO-8859-8-I", "ISO-8859-9", "ISO-8859-10", "ISO-8859-11", "ISO-8859-13", "ISO-8859-14", "ISO-8859-15", "ISO-8859-16", "ISO-IR-111", "KOI8-R", "KOI8-U", "Shift_JIS", "TIS-620", "UTF-7", "UTF-8", "VISCII", "windows-874", "windows-1250", "windows-1251", "windows-1252", "windows-1253", "windows-1254", "windows-1255", "windows-1256", "windows-1257", "windows-1258", "x-euc-tw", "x-gbk", "x-johab", "x-mac-arabic", "x-mac-ce", "x-mac-croatian", "x-mac-cyrillic", "x-mac-devanagari", "x-mac-farsi", "x-mac-greek", "x-mac-gujarati", "x-mac-gurmukhi", "x-mac-hebrew", "x-mac-icelandic", "x-mac-roman", "x-mac-romanian", "x-mac-turkish", "x-mac-ukrainian", "x-user-defined", "x-viet-tcvn5712", "x-viet-vps" and "x-windows-949".
bg: Подразбиращо се кодиране. Приемливите стойности са: „armscii-8“, „Big5“, „Big5-HKSCS“, „EUC-JP“, „EUC-KR“, „gb18030“, „GB2312“, „geostd8“, „HZ-GB-2312“, „IBM850“, „IBM852“, „IBM855“, „IBM857“, „IBM862“, „IBM864“, „IBM866“, „ISO-2022-CN“, „ISO-2022-JP“, „ISO-2022-KR“, „ISO-8859-1“, „ISO-8859-2“, „ISO-8859-3“, „ISO-8859-4“, „ISO-8859-5“, „ISO-8859-6“, „ISO-8859-7“, „ISO-8859-8“, „ISO-8859-8-I“, „ISO-8859-9“, „ISO-8859-10“, „ISO-8859-11“, „ISO-8859-13“, „ISO-8859-14“, „ISO-8859-15“, „ISO-8859-16“, „ISO-IR-111“, „KOI8-R“, „KOI8-U“, „Shift_JIS“, „TIS-620“, „UTF-7“, „UTF-8“, „VISCII“, „windows-874“, „windows-1250“, „windows-1251“, „windows-1252“, „windows-1253“, „windows-1254“, „windows-1255“, „windows-1256“, „windows-1257“, „windows-1258“, „x-euc-tw“, „x-gbk“, „x-johab“, „x-mac-arabic“, „x-mac-ce“, „x-mac-croatian“, „x-mac-cyrillic“, „x-mac-devanagari“, „x-mac-farsi“, „x-mac-greek“, „x-mac-gujarati“, „x-mac-gurmukhi“, „x-mac-hebrew“, „x-mac-icelandic“, „x-mac-roman“, „x-mac-romanian“, „x-mac-turkish“, „x-mac-ukrainian“, „x-user-defined“, „x-viet-tcvn5712“, „x-viet-vps“ и „x-windows-949“.

en: Default font type
bg: Стандартен шрифт

en: Default font type. Possible values are "serif" and "sans-serif".
bg: Стандартен шрифт. Възможните стойности са „serif“ и „sans-serif“.

en: Enable JavaScript
bg: Включване на JavaScript

en: Enable Plugins
bg: Включване на приставките

en: Enable Web Inspector
bg: Включване на уеб инспектора

en: Enable smooth scrolling
bg: Включване на плавното плъзгане

en: Force new window requests to be opened in tabs instead of using a new window.
bg: Всички заявки за отваряния на прозорци да стават в подпрозорци.

en: Force new windows to be opened in tabs
bg: Всички отваряния на прозорци да стават в подпрозорци.

en: Hide or show the downloads window. When hidden, a notification will be shown when new downloads are started.
bg: Показване или скриване на прозореца с изтегляния. Когато е скрит, ще се показва уведомление при започване на нови изтегляния.

en: History pages time range
bg: Времеви обхват на историята за страниците

en: Home page
bg: Домашна страница

en: How to present animated images. Possible values are "normal", "once" and "disabled".
bg: Как да се показват анимираните изображения. Възможните стойности са „normal“ (постоянно да има анимация), „once“ (анимацията да е еднократна — при зареждането на страницата) и „disabled“ (изключване на анимацията).

en: How to print frames
bg: Печат на рамки

en: How to print pages containing frames. Allowed values are "normal", "separately" and "selected".
bg: Как да се отпечатват страниците, които съдържат рамки. Възможните стойности са „normal“ (нормално), „separately“ (отделно) и „selected“ (избраните рамки).

en: Image animation mode
bg: Режим за анимация на изображенията

en: Languages
bg: Езици

en: Lists the active extensions.
bg: Изписване на активните разширения.

en: Middle click to open the web page pointed to by the currently selected text
bg: Натискането на среден бутон на мишката да отваря страницата указна в избирания текст

en: Middle clicking on the main view pane will open the web page pointed to by the currently selected text.
bg: Натискането на среден бутон на мишката върху основната страница ще отвори страницата указна в избирания текст.

en: Minimum font size
bg: Минимален размер на шрифта

en: Preferred languages, two letter codes.
bg: Предпочитани езици, двубуквени кодове.

en: Remember passwords
bg: Запомняне на пароли

en: Search string for keywords entered in the URL bar.
bg: Търсещ низ пр въвеждане на ключови думи в лентата за адресите.

en: Show bookmarks bar by default
bg: Стандартно лентата с отметките да се показва

en: Show statusbar by default
bg: Стандартно лентата за състояние да се показва.

en: Show the history pages visited "ever", "last_two_days", "last_three_days", "today".
bg: Показване на страниците от историята посетени „ever“ (когато и да е), „last_two_days“ (през последните два дена), „last_three_days“ (през последните три дена), „today“ (днес).

en: Show the tab bar also when there is only one tab open.
bg: Показване на лентата за подпрозорците, дори когато има само един отворен подпрозорец.

en: Show toolbars by default
bg: Стандартно лентата с инструменти да се показва

en: Size of disk cache
bg: Големина на временните файлове

en: Size of disk cache, in MB.
bg: Големина на временните файлове в MB.

en: String that will be used as user agent, to identify the browser to the web servers.
bg: Низ за потребителски агент. Чрез него браузърът ще се идентифицира пред сайтовете.

en: The bookmark information shown in the editor view
bg: Информацията за отметките показана в прозореца за редакция

en: The bookmark information shown in the editor view. Valid values in the list are "address" and "title".
bg: Информацията за отметките показана при редакция. Валидни стойности в списъка са „address“ (адрес) и „title“ (заглавие).

en: The currently selected fonts language
bg: Текущият избран език за шрифтовете

en: The currently selected fonts language. Valid values are "ar" (arabic), "x-baltic" (baltic languages), "x-central-euro" (central european languages), "x-cyrillic" (languages written with cyrillic alphabet), "el" (greek), "he" (hebrew), "ja" (japanese), "ko" (korean), "zh-CN" (simplified chinese), "th" (thai), "zh-TW" (traditional chinese), "tr" (turkish), "x-unicode" (other languages), "x-western" (languages written in latin script), "x-tamil" (tamil) and "x-devanagari" (devanagari).
bg: Текущият избран език за шрифтовете. Валидни стойности са „ar“ (арабски), „x-baltic“ (балтийски езици), „x-central-euro“ (централноевропейски езици), „x-cyrillic“ (езици с писменост на кирилица), „el“ (гръцки), „he“ (иврит), „ja“ (японски), „ko“ (корейски), „zh-CN“ (опростен китайски), „th“ (тайски), „zh-TW“ (традиционен китайски), „tr“ (турски), „x-unicode“ (други езици), „x-western“ (езици с писменост на латиница), „x-tamil“ (тамилски) и „x-devanagari“ (индийски).

en: The downloads folder
bg: Папката с изтеглените файлове

en: The page information shown in the history view
bg: Информация за страниците показвана в прегледа на историята

en: The page information shown in the history view. Valid values in the list are "ViewTitle", "ViewAddress" and "ViewDateTime".
bg: Информация за страниците показани в историята. Валидни стойности в списъка са „ViewTitle“ (заглавие), „ViewAddress“ (адрес) и „ViewDateTime“ (дата/час).

en: The path of the folder where to download files to; or "Downloads" to use the default downloads folder, or "Desktop" to use the desktop folder.
bg: Пътят до папката, където да се изтеглят файловете. За да ползвате стандартната папка, задайте „Downloads“, а ако искате да ги запазвате върху работния плот задайте „Desktop“.

en: Toolbar style
bg: Стил на лентата с инструменти

en: Toolbar style. Allowed values are "" (use GNOME default style), "both" (text and icons), "both-horiz" (text besides icons), "icons", and "text".
bg: Стил на лентата с инструменти. Позволени стойности са „“ (стандартен стил на GNOME), „both“ (текст и икони), „both-horiz“ (текст до иконите) „icons“ и „text“

en: URL Search
bg: Търсене на адрес

en: Use own colors
bg: Използване на собствени цветове

en: Use own fonts
bg: Използване на собствени шрифтове

en: Use your own colors instead of the colors the page requests.
bg: Използване на ваши цветове, вместо цветовете от страниците.

en: Use your own fonts instead of the fonts the page requests.
bg: Използване на ваши шрифтове, вместо шрифтовете изисквани от страниците.

en: User agent
bg: Име на агент

en: Visibility of the downloads window
bg: Видимост на прозореца с изтегляния

en: When files cannot be opened by the browser they are automatically downloaded to the download folder and opened with the appropriate application.
bg: Когато файловете не могат да бъдат отворени с браузъра, те автоматично се изтеглят в стандартната папка за изтегляне и се отварят с подходяща програма.

en: Where to accept cookies from. Possible values are "anywhere", "current site" and "nowhere".
bg: От къде да се приемат бисквитки. Възможните стойности са „anywhere“ (отвсякъде), „current site“ (от текущия сайт) и „nowhere“ (отникъде).

en: Whether to print the background color
bg: Дали фонът на страницата да се разпечата

en: Whether to print the background images
bg: Дали фоновите изображения да се разпечатат

en: Whether to print the date in the footer
bg: Дали в долния колонтитул да се разпечатва датата

en: Whether to print the page address in the header
bg: Дали в горния колонтитул да се разпечатва адресът на страницата

en: Whether to print the page numbers (x of total) in the footer
bg: Дали в долния колонтитул да се разпечатва номерът на страницата (x от общо)

en: Whether to print the page title in the header
bg: Дали в горния колонтитул да се разпечатва заглавието на страницата

en: Whether to store and prefill passwords in web sites.
bg: Дали да се запомнят и автоматично попълват паролите в страниците в Интернет.

en: <b>Fingerprints</b>
bg: <b>Отпечатъци</b>

en: <b>Issued By</b>
bg: <b>Издаден от</b>

en: <b>Issued To</b>
bg: <b>Издаден на</b>

en: <b>Validity</b>
bg: <b>Валидност</b>

en: Certificate _Fields
bg: Полета на серти_фиката

en: Certificate _Hierarchy
bg: Йерар_хия на сертификата

en: Common Name:
bg: Общо име (CN):

en: Details
bg: Подробности

en: Expires On:
bg: Изтича на:

en: Field _Value
bg: _Стойност на полето

en: General
bg: Основни

en: Issued On:
bg: Издаден на:

en: MD5 Fingerprint:
bg: Отпечатък от вида MD5:

en: Organization:
bg: Организация:

en: Organizational Unit:
bg: Организационна единица:

en: SHA1 Fingerprint:
bg: Отпечатък от вида SHA1:

en: Serial Number:
bg: Сериен номер:

en: <b>_Automatic</b>
bg: <b>_Автоматично</b>

en: <b>_Use a different encoding:</b>
bg: <b>_Използване на различно кодиране:</b>

en: Clear _All...
bg: _Изчистване на всичко…

en: Cookies
bg: Бисквитки

note: The name of the default downloads folder
en: Downloads
bg: Изтегляния

en: Passwords
bg: Пароли

en: Personal Data
bg: Лична информация

en: Text Encoding
bg: Кодиране на текста

en: Use the encoding specified by the document
bg: Използване на кодирането, определено от документа

en: _Show passwords
bg: _Показване на паролите

en: Sign Text
bg: Подписване на текста

en: To confirm that you want to sign the above text, choose a certificate to sign the text with and enter its password below.
bg: За да потвърдите, че искате да подпишете горния текст, изберете сертификат, с който да подпишете сертификата и след това въведете неговата парола.

en: _Certificate:
bg: Серти_фикати:

en: _Password:
bg: _Парола:

en: _View Certificate&#x2026;
bg: _Преглед на сертификат…

en: <b>Cookies</b>
bg: <b>Бисквитки</b>

en: <b>Downloads</b>
bg: <b>Изтегляния</b>

en: <b>Encodings</b>
bg: <b>Кодирания</b>

en: <b>Home page</b>
bg: <b>Домашна страница</b>

en: <b>Languages</b>
bg: <b>Езици</b>

en: <b>Passwords</b>
bg: <b>Пароли</b>

en: <b>Temporary Files</b>
bg: <b>Временни файлове</b>

en: <b>Web Content</b>
bg: <b>Интернет съдържание</b>

en: <b>Web Development</b>
bg: <b>Разработка за Интернет</b>

note: Refers to "Only from sites you visit" option under Cookies.
en: <small>For example, not from advertisers on these sites</small>
bg: <small>Например, които не са от рекламодатели на тези страници</small>

en: A_utomatically download and open files
bg: А_втоматично изтегляне и отваряне на файловете

en: Add Language
bg: Добавяне на език

en: Allow popup _windows
bg: Позволяване на изскачащите _прозорци

en: Choose a l_anguage:
bg: Избор на _език:

note: Translators: the mnemonic shouldn't conflict with any of the * standard items in the GtkEntry context menu (Cut, Copy, Paste, Delete, * Select All, Input Methods and Insert Unicode control character.)
en: Cl_ear
bg: Из_чистване

en: De_fault:
bg: По _подразбиране:

en: Enable Java_Script
bg: Включване на Java_Script

en: Enable _Plugins
bg: Включване на п_риставките

en: Fonts & Style
bg: Шрифтове и стилове

en: Language
bg: Език

en: Let web pages specify their own _fonts
bg: Уеб страниците да ползват собствените си _шрифтове

en: Let web pages specify their own c_olors
bg: Уеб страниците да ползват собствените си _цветове

en: Only _from sites you visit
bg: Само _от сайта, който е посетен

en: Preferences
bg: Настройки

en: Privacy
bg: Защита на личните данни

en: Set to Current _Page
bg: Като текущата _страница

en: Set to _Blank Page
bg: _Празна страница

en: Use custom _stylesheet
bg: Използване на личен набор от _стилове

en: Use s_mooth scrolling
bg: Използване на п_лавно придвижване

en: _Address:
bg: _Адрес:

en: _Always accept
bg: _Винаги да бъдат приемани

en: _Disk space:
bg: _Заемано пространство:

en: _Download folder:
bg: _Папка за запазване на изтеглените файлове:

en: _Edit Stylesheet&#x2026;
bg: _Редактиране на набор от стилове…

en: _Minimum size:
bg: Мини_мален размер:

en: _Never accept
bg: _Никога да не бъдат приемани

en: _Remember passwords
bg: _Запомняне на пароли

en: <b>Background</b>
bg: <b>Фон</b>

en: <b>Footers</b>
bg: <b>Долен колонтитул</b>

en: <b>Frames</b>
bg: <b>Рамки</b>

en: <b>Headers</b>
bg: <b>Горен колонтитул</b>

en: As laid out on the _screen
bg: Както са разположени на _екрана

en: O_nly the selected frame
bg: Само избра_ната рамка

en: P_age title
bg: Заг_лавие на страницата

en: Page _numbers
bg: Номера на _страниците

en: Print background c_olors
bg: Разпечатване на фоновите _цветове

en: Print background i_mages
bg: Разпечатване на фоновите _изображения

en: _Date
bg: _Дата

en: _Each frame separately
bg: Всяка рамка отд_елно

en: _Page address
bg: Адрес на с_траницата

note: this opens the downloader window, or brings it to the foreground if already open
en: _Show Downloads
bg: _Показване на изтеглянията

en: _Pause
bg: _Пауза

en: _Resume
bg: _Продължаване

note: impossible time or broken locale settings
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: The file “%s” has been downloaded.
bg: Файлът „%s“ беше изтеглен.

en: Download finished
bg: Изтеглянето приключи

note: translators: first %s is filename, "%s of %s" is current/total file size
en: %s
    %s of %s
bg: %s
    %s от %s

en: %d download | %d downloads
bg[0]: %d изтегляне
bg[1]: %d изтегляния

en: The file “%s” has been added to the downloads queue.
bg: Файлът „%s“ беше добавен към опашката за изтегляне.

en: Download started
bg: Изтеглянето започна

[ctx: download status]
en: Unknown
bg: Неизвестно

[ctx: download status]
en: Failed
bg: Неуспешно

[ctx: download status]
en: Cancelled
bg: Отменено

en: File
bg: Файл

en: Remaining
bg: Остават

en: Save
bg: Запазване

[ctx: file type]
en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Download this potentially unsafe file?
bg: Да бъде ли изтеглен потенциално опасния файл?

note: translators: First %s is the file type description, Second %s is the file name
en: File Type: “%s”.
    
    It is unsafe to open “%s” as it could potentially damage your documents or invade your privacy. You can download it instead.
bg: Вид файл: „%s“.
    
    Опасно е да отваряте „%s“, възможно е да повреди документите ви или да застраши личните ви данни. Вместо това, можете да го изтеглите.

en: Open this file?
bg: Отваряне на този файл?

note: translators: First %s is the file type description, Second %s is the file name, Third %s is the application used to open the file
en: File Type: “%s”.
    
    You can open “%s” using “%s” or save it.
bg: Вид файл: „%s“.
    
    Можете да отворите „%s“ чрез „%s“ или можете да го запазите.

en: Download this file?
bg: Изтегляне на този файл?

note: translators: First %s is the file type description, Second %s is the file name
en: File Type: “%s”.
    
    You have no application able to open “%s”. You can download it instead.
bg: Вид файл: „%s“.
    
    Не разполагате с програма, способна да отвори „%s“. Вместо това, можете да го изтеглите.

en: _Save As...
bg: Запазване _като…

en: Web Inspector
bg: Уеб инспектор

en: Epiphany can't be used now. Initialization failed.
bg: В момента Epiphany не може да бъде използван. Инициализирането е неуспешно.

en: Send an email message to “%s”
bg: Изпращане на е-писмо до „%s“

en: Arabic (_IBM-864)
bg: Арабски (_IBM-864)

en: Arabic (ISO-_8859-6)
bg: Арабски (ISO-_8859-6)

en: Arabic (_MacArabic)
bg: Арабски (_MacArabic)

en: Arabic (_Windows-1256)
bg: Арабски (_Windows-1256)

en: Baltic (_ISO-8859-13)
bg: Балтийски (_ISO-8859-13)

en: Baltic (I_SO-8859-4)
bg: Балтийски (I_SO-8859-4)

en: Baltic (_Windows-1257)
bg: Балтийски (_Windows-1257)

en: _Armenian (ARMSCII-8)
bg: _Арменски (ARMSCII-8)

en: _Georgian (GEOSTD8)
bg: _Грузински (GEOSTD8)

en: Central European (_IBM-852)
bg: Централно-европейски (_IBM-852)

en: Central European (I_SO-8859-2)
bg: Централно-европейски (I_SO-8859-2)

en: Central European (_MacCE)
bg: Централно-европейски (_MacCE)

en: Central European (_Windows-1250)
bg: Централно-европейски (_Windows-1250)

en: Chinese Simplified (_GB18030)
bg: Китайски, опростен (_GB18030)

en: Chinese Simplified (G_B2312)
bg: Китайски, опростен (G_B2312)

en: Chinese Simplified (GB_K)
bg: Китайски, опростен (GB_K)

en: Chinese Simplified (_HZ)
bg: Китайски, опростен (_HZ)

en: Chinese Simplified (_ISO-2022-CN)
bg: Китайски, опростен (_ISO-2022-CN)

en: Chinese Traditional (Big_5)
bg: Китайски, традиционен (Big_5)

en: Chinese Traditional (Big5-HK_SCS)
bg: Китайски, традиционен (Big5-HK_SCS)

en: Chinese Traditional (_EUC-TW)
bg: Китайски, традиционен (_EUC-TW)

en: Cyrillic (_IBM-855)
bg: Кирилица (_IBM-855)

en: Cyrillic (I_SO-8859-5)
bg: Кир_илица (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (IS_O-IR-111)
bg: Кирили_ца (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (_KOI8-R)
bg: _Кирилица (KOI8-R)

en: Cyrillic (_MacCyrillic)
bg: Кирилиц_а (MacCyrillic)

en: Cyrillic (_Windows-1251)
bg: Кирилица/_Българска (Windows-1251)

en: Cyrillic/_Russian (IBM-866)
bg: Кирилица/_Руска (IBM-866)

en: Greek (_ISO-8859-7)
bg: Гръцки (_ISO-8859-7)

en: Greek (_MacGreek)
bg: Гръцки (_MacGreek)

en: Greek (_Windows-1253)
bg: Гръцки (_Windows-1253)

en: Gujarati (_MacGujarati)
bg: Гужарати (_MacGujarati)

en: Gurmukhi (Mac_Gurmukhi)
bg: Гурмуки (Mac_Gurmukhi)

en: Hindi (Mac_Devanagari)
bg: Хинди (Mac_Devanagari)

en: Hebrew (_IBM-862)
bg: Иврит (_IBM-862)

en: Hebrew (IS_O-8859-8-I)
bg: Иврит (IS_O-8859-8-I)

en: Hebrew (_MacHebrew)
bg: Иврит (_MacHebrew)

en: Hebrew (_Windows-1255)
bg: Иврит (_Windows-1255)

en: _Visual Hebrew (ISO-8859-8)
bg: _Визуален иврит (ISO-8859-8)

en: Japanese (_EUC-JP)
bg: Японски (_EUC-JP)

en: Japanese (_ISO-2022-JP)
bg: Японски (_ISO-2022-JP)

en: Japanese (_Shift-JIS)
bg: Японски (_Shift-JIS)

en: Korean (_EUC-KR)
bg: Корейски (_EUC-KR)

en: Korean (_ISO-2022-KR)
bg: Корейски (_ISO-2022-KR)

en: Korean (_JOHAB)
bg: Корейски (_JOHAB)

en: Korean (_UHC)
bg: Корейски (_UHC)

en: _Celtic (ISO-8859-14)
bg: _Келтски (ISO-8859-14)

en: _Icelandic (MacIcelandic)
bg: _Исландски (MacIcelandic)

en: _Nordic (ISO-8859-10)
bg: _Скандинавски (ISO-8859-10)

en: _Persian (MacFarsi)
bg: _Персийски (MacFarsi)

en: Croatian (Mac_Croatian)
bg: Хърватски (Mac_Croatian)

en: _Romanian (MacRomanian)
bg: _Румънски (MacRomanian)

en: R_omanian (ISO-8859-16)
bg: Р_умънски (ISO-8859-16)

en: South _European (ISO-8859-3)
bg: Южно _европейски (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-_620)
bg: Тай (TIS-_620)

en: Thai (IS_O-8859-11)
bg: Тай (IS_O-8859-11)

en: _Thai (Windows-874)
bg: _Тай (Windows-874)

en: Turkish (_IBM-857)
bg: Турски (_IBM-857)

en: Turkish (I_SO-8859-9)
bg: Турски (I_SO-8859-9)

en: Turkish (_MacTurkish)
bg: Турски (_MacTurkish)

en: Turkish (_Windows-1254)
bg: Турски (_Windows-1254)

en: Unicode (UTF-_8)
bg: Уникод (UTF-_8)

en: Cyrillic/Ukrainian (_KOI8-U)
bg: Кирилица/Украинска (_KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (Mac_Ukrainian)
bg: Кирилица/Украинска (Mac_Ukrainian)

en: Vietnamese (_TCVN)
bg: Виетнамски (_TCVN)

en: Vietnamese (_VISCII)
bg: Виетнамски (_VISCII)

en: Vietnamese (V_PS)
bg: Виетнамски (V_PS)

en: Vietnamese (_Windows-1258)
bg: Виетнамски (_Windows-1258)

en: Western (_IBM-850)
bg: Западен (_IBM-850)

en: Western (_ISO-8859-1)
bg: Западен (_ISO-8859-1)

en: Western (IS_O-8859-15)
bg: Западен (IS_O-8859-15)

en: Western (_MacRoman)
bg: Западен (_MacRoman)

en: Western (_Windows-1252)
bg: Западен (_Windows-1252)

note: the following encodings are so rarely used that we don't want to pollute the "related" * part of the encodings menu with them, so we set the language group to 0 here
en: English (_US-ASCII)
bg: Английски (_US-ASCII)

en: Unicode (UTF-_16 BE)
bg: Уникод (UTF-_16 BE)

en: Unicode (UTF-1_6 LE)
bg: Уникод (UTF-1_6 LE)

en: Unicode (UTF-_32 BE)
bg: Уникод (UTF-_32 BE)

en: Unicode (UTF-3_2 LE)
bg: Уникод (UTF-3_2 LE)

note: translators: this is the title that an unknown encoding will * be displayed as.
en: Unknown (%s)
bg: Непознато (%s)

en: All
bg: Всички

en: Others
bg: Други

en: Local files
bg: Локални файлове

note: characters ms RELOAD_DELAY * RELOAD_DELAY_MAX_TICKS = 10 s
en: Blank page
bg: Празна страница

en: Not now
bg: Не сега

en: Store password
bg: Запазване на паролата

note: Translators: The first %s is the username and the second one is the * hostname where this is happening. Example: gnome@gmail.com and * mail.google.com.
en: <big>Would you like to store the password for <b>%s</b> in <b>%s</b>?</big>
bg: <big>Искате ли да запазите паролата към <b>%s</b> за <b>%s</b>?</big>

en: http://www.google.com/search?q=%s&ie=UTF-8&oe=UTF-8
bg: http://www.google.bg/search?q=%s&ie=UTF-8&oe=UTF-8

en: Redirecting to “%s”…
bg: Пренасочване към „%s“…

en: Transferring data from “%s”…
bg: Прехвърляне на данни от „%s“…

en: Waiting for authorization from “%s”…
bg: Изчакване за упълномощаване от „%s“…

note: translators: %s here is the address of the web page
en: Loading “%s”…
bg: Зареждане на „%s“…

en: Loading…
bg: Зареждане…

note: Translators: this is the directory name to store auxilary files * when saving html files.
en: %s Files
bg: Файлове на %s

en: GConf error:
      %s
bg: Грешка в GConf:
      %s

en: File is not a valid .desktop file
bg: Файлът не е във формат .desktop

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
bg: Непозната версия на файла: %s

en: Starting %s
bg: Стартиране на %s

en: Application does not accept documents on command line
bg: Програмата не приема документи през командния ред

en: Unrecognized launch option: %d
bg: Непозната опция при стартиране: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
bg: В обекти от вида „Type=Link“ не може да се подават адреси на документи

en: Not a launchable item
bg: Не е обект за стартиране

en: Disable connection to session manager
bg: Изключване на връзката с управлението на сесиите

en: Specify file containing saved configuration
bg: Указване на файла със запазените настройки

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: Specify session management ID
bg: Указване на идентификатор за управлението на сесии

en: ID
bg: ИДЕНТИФИКАТОР

en: Session management options:
bg: Опции на управлението на сесии:

en: Show session management options
bg: Показване на настройките за управлението на сесиите

note: Translaters: This string is for a toggle to display a toolbar. * The name of the toolbar is automatically computed from the widgets * on the toolbar, and is placed at the %s. Note the _ before the %s * which is used to add mnemonics. We know that this is likely to * produce duplicates, but don't wor
en: Show “_%s”
bg: Показване на „_%s“

en: _Move on Toolbar
bg: Преместване по _лентата с инструменти

en: Move the selected item on the toolbar
bg: Преместване на избрания обект върху лентата с инструменти

en: _Remove from Toolbar
bg: _Премахване от лентата с инструменти

en: Remove the selected item from the toolbar
bg: Премахване на избрания обект от лентата с инструменти

en: _Delete Toolbar
bg: _Премахване на лентата с инструменти

en: Remove the selected toolbar
bg: Премахване на избраната лента с инструменти

en: Separator
bg: Разделител

en: All supported types
bg: Всички поддържани видове

en: Web pages
bg: Интернет страници

en: Images
bg: Изображения

en: All files
bg: Всички файлове

en: Desktop
bg: Работен плот

en: Could not create a temporary directory in “%s”.
bg: Неуспех при създаването на временна папка в „%s“.

en: The file “%s” exists. Please move it out of the way.
bg: Файлът „%s“ съществува. Махнете го.

en: Failed to create directory “%s”.
bg: Папката „%s“ не може да бъде създадена.

en: Directory “%s” is not writable
bg: В папката „%s“ не може да се пише

en: You do not have permission to create files in this directory.
bg: Нямате права за създаването на файлове в тази папка.

en: Directory not Writable
bg: В папката не може да се пише

en: Cannot overwrite existing file “%s”
bg: Презаписването на съществуващия файл „%s“ е неуспешно

en: A file with this name already exists and you don't have permission to overwrite it.
bg: Вече съществува файл с такова име и нямате право да го презапишете.

en: Cannot Overwrite File
bg: Презаписването на файла е неуспешно

en: Could not display help: %s
bg: Ръководството не може да бъде показано: %s

en: Master password needed
bg: Необходима е главна парола

en: The passwords from the previous version (Gecko) are locked with a master password. If you want Epiphany to import them, please enter your master password below.
bg: Паролите от предишната версия (базирана на Gecko) са заключени с главна парола. Ако искате Epiphany да ги внесе, въведете главната си парола по-долу.

en: Failed to copy cookies file from Mozilla.
bg: Неуспешно копиране на бисквитките от Mozilla.

en: Failed to read latest migration marker, aborting profile migration.
bg: Неуспешно прочитане на последния маркер за миграция. Мигрирането на профила се прекратява.

en: Popup Windows
bg: Изскачащи прозорци

en: History
bg: История

en: Bookmark
bg: Отметка

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Address Entry
bg: Запис на адрес

en: _Download
bg: _Изтегляне

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12:34 am"
en: Today %I:%M %p
bg: Днес %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12:34 am"
en: Yesterday %I:%M %p
bg: Вчера %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 12:34 am"
en: %a %I:%M %p
bg: %A %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12:34 am"
en: %b %d %I:%M %p
bg: %d %b %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in a different year, * strftime format. e.g. "Feb 12 1997"
en: %b %d %Y
bg: %d %b %Y

en: Drag and drop this icon to create a link to this page
bg: Изтеглете и пуснете тази икона, за да създадете връзка към тази страница

en: Clear
bg: Изчистване

en: Executes the script “%s”
bg: Изпълнява скрипта „%s“

note: Translators: This string is used when counting bookmarks that * are similar to each other
en: %d _Similar | %d _Similar
bg[0]: %d _подобна
bg[1]: %d _подобни

en: _Unify With %d Identical Bookmark | _Unify With %d Identical Bookmarks
bg[0]: _Обединяване с %d подобна отметка
bg[1]: _Обединяване с %d подобни отметки

en: Show “%s”
bg: Показване на „%s“

en: “%s” Properties
bg: Настройки на отметката „%s“

en: _Title:
bg: _Заглавие:

en: A_ddress:
bg: А_дрес:

en: T_opics:
bg: Те_ми:

en: Sho_w all topics
bg: Показване на _всички теми

en: Entertainment
bg: Забавление

en: News
bg: Новини

en: Shopping
bg: Пазаруване

en: Sports
bg: Спортове

en: Travel
bg: Пътуване

en: Work
bg: Работа

note: translators: the %s is the title of the bookmark
en: Update bookmark “%s”?
bg: Осъвременяване на отметката „%s“?

note: translators: the %s is a URL
en: The bookmarked page has moved to “%s”.
bg: Страницата с отметките беше преместена в „%s“.

en: _Don't Update
bg: _Да не се осъвременява

en: _Update
bg: _Осъвременяване

en: Update Bookmark?
bg: Осъвременяване на отметката?

[ctx: bookmarks]
note: Translators: this topic contains all bookmarks
en: All
bg: Всички

[ctx: bookmarks]
note: Translators: this topic contains the most used bookmarks
en: Most Visited
bg: Най-посещавани

[ctx: bookmarks]
note: Translators: this topic contains the not categorized bookmarks
en: Not Categorized
bg: Без категория

[ctx: bookmarks]
note: Translators: this is an automatic topic containing local * websites bookmarks autodiscovered with zeroconf.
en: Nearby Sites
bg: Локални сайтове

en: Untitled
bg: Без заглавие

en: Remove from this topic
bg: Премахване от тази тема

note: Toplevel
en: _File
bg: _Файл

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _View
bg: _Изглед

en: _Help
bg: Помо_щ

note: File Menu
en: _New Topic
bg: _Нова тема

en: Create a new topic
bg: Създаване на нова тема

note: FIXME ngettext File Menu
en: Open in New _Window | Open in New _Windows
bg[0]: Отваряне в _нов прозорец
bg[1]: Отваряне в _нови прозорци

en: Open the selected bookmark in a new window
bg: Отваряне на избраната отметка в нов прозорец

note: FIXME ngettext
en: Open in New _Tab | Open in New _Tabs
bg[0]: Отваряне в нов _подпрозорец
bg[1]: Отваряне в нови _подпрозорци

en: Open the selected bookmark in a new tab
bg: Отваряне на избраната отметка в нов подпрозорец

en: _Rename…
bg: П_реименуване…

en: Rename the selected bookmark or topic
bg: Преименуване на избраната отметка или тема

note: Add popup menu actions that are specific to the bookmark widgets
en: _Properties
bg: _Настройки

en: View or modify the properties of the selected bookmark
bg: Преглед или промяна на настройките на избраната отметка

en: _Import Bookmarks…
bg: _Внасяне на отметки…

en: Import bookmarks from another browser or a bookmarks file
bg: Вмъкване на отметки от друг браузър или файл с отметки

en: _Export Bookmarks…
bg: Изнасян_е на отметки…

en: Export bookmarks to a file
bg: Изнасяне на отметки във файл

en: _Close
bg: _Затваряне

en: Close the bookmarks window
bg: Затваряне на прозореца с отметките

note: Edit Menu
en: Cu_t
bg: Из_рязване

en: Cut the selection
bg: Изрязване на избрания текст

en: _Copy
bg: _Копиране

en: Copy the selection
bg: Копиране на избрания текст

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: Paste the clipboard
bg: Поставяне от буфера за обмен

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: Delete the selected bookmark or topic
bg: Изтриване на избраната отметка или тема

en: Select _All
bg: Избиране на _всичко

en: Select all bookmarks or text
bg: Избиране на всички отметки или текст

note: Help Menu Help menu
en: _Contents
bg: _Ръководство

en: Display bookmarks help
bg: Показване на помощта за отметките

en: _About
bg: _Относно

en: Display credits for the web browser creators
bg: Показване на информацията за създателите тази програма

en: _Show on Toolbar
bg: Показване _в лента с инструменти

en: Show the selected bookmark on a toolbar
bg: Показване на избраната отметка в лента с инструменти

note: View Menu
en: _Title
bg: _Заглавие

en: Show only the title column
bg: Показване само на титулната колона

en: T_itle and Address
bg: За_главие и адрес

en: Show both the title and address columns
bg: Показване на колоните за заглавието и адреса

en: Type a topic
bg: Въведете тема

en: Delete topic “%s”?
bg: Изтриване на темата „%s“?

en: Delete this topic?
bg: Изтриване на тази тема?

en: Deleting this topic will cause all its bookmarks to become uncategorized, unless they also belong to other topics. The bookmarks will not be deleted.
bg: Изтриването на тази тема ще разбърка всички нейни отметки, освен ако те не принадлежат към друга тема. Отметките няма да бъдат изтрити.

en: _Delete Topic
bg: _Изтриване на тема

note: Translators: The %s is the name of a Mozilla profile.
en: Mozilla “%s” profile
bg: Профил „%s“ на Mozilla

en: Import failed
bg: Внасянето е неуспешно

en: Import Failed
bg: Внасянето е неуспешно

en: The bookmarks from “%s” could not be imported because the file is corrupted or of an unsupported type.
bg: Отметките от „%s“ не могат да бъдат внесени, защото файлът е развален или е от неподдържан файлов формат.

en: Import Bookmarks from File
bg: Внасяне на отметки от файл

en: Firefox/Mozilla bookmarks
bg: Отметки от Firefox/Mozilla

en: Galeon/Konqueror bookmarks
bg: Отметки от Galeon/Konqueror

en: Epiphany bookmarks
bg: Отметки от Epiphany

en: Export Bookmarks
bg: Изнасяне на отметки

note: Make a format selection combo & label
en: File f_ormat:
bg: Ф_ормат на файла:

en: Import Bookmarks
bg: Внасяне на отметки

en: I_mport
bg: В_насяне

en: Import bookmarks from:
bg: Внасяне на отметки от:

en: _Copy Address
bg: _Копиране на адреса

en: _Search:
bg: _Търсене:

en: Topics
bg: Теми

en: Title
bg: Заглавие

en: Address
bg: Адреси

en: Show properties for this bookmark
bg: Преглед на настройките на тази отметка

en: Open this bookmark in a new tab
bg: Отваряне на тази отметка в нов подпрозорец

en: Open this bookmark in a new window
bg: Отваряне на тази отметка в нов прозорец

note: FIXME !!!!
en: Open in New _Tabs
bg: Отваряне в нови _подпрозорци

en: Open the bookmarks in this topic in new tabs
bg: Отваряне на отметките в тази тема в нови подпрозорци

en: Related
bg: Свързан

en: Topic
bg: Тема

en: Create topic “%s”
bg: Създаване на тема „%s“

en: Encodings
bg: Кодиране

en: _Other…
bg: _Други…

en: Other encodings
bg: Други кодирания

en: _Automatic
bg: _Автоматичен

en: Not found
bg: Няма резултат

en: Wrapped
bg: След края — от началото

en: Find links:
bg: Търсене за връзки:

en: Find:
bg: Търсене:

note: Create a menu item, and sync it Case sensitivity
en: _Case sensitive
bg: _Зачитане на малки/големи

en: Find Previous
bg: Предишно търсене

en: Find previous occurrence of the search string
bg: Търсене на предишното място на търсен низ

en: Find Next
bg: Следващо търсене

en: Find next occurrence of the search string
bg: Търсене на следващото споменаване на низ

note: exit button
en: Leave Fullscreen
bg: Напускане на „Цял екран“

en: Go
bg: Отиване

en: Open the selected history link in a new window
bg: Отваряне на избраната връзка в нов прозорец

en: Open the selected history link in a new tab
bg: Отваряне на избраната връзка в нов подпрозорец

en: Add _Bookmark…
bg: До_бавяне на отметка…

en: Bookmark the selected history link
bg: Добавяне на избраната връзка в отметките

en: Close the history window
bg: Затваряне на прозореца с историята

en: Delete the selected history link
bg: Изтриване на избраната връзка

en: Select all history links or text
bg: Избиране на всички посещавани адреси или текст

en: Clear _History
bg: Изчистване на _историята

en: Clear your browsing history
bg: Изтриване на адресите на посетените от вас страници в Интернет

en: Display history help
bg: Показване на помощ за историята

en: Show the title column
bg: Показване на колоната за заглавие

en: _Address
bg: _Адрес

en: Show the address column
bg: Показване на колоната за адрес

en: _Date and Time
bg: _Дата и час

en: Show the date and time column
bg: Показване на колоната за дата и час

en: Clear browsing history?
bg: Изчистване на историята?

en: Clearing the browsing history will cause all history links to be permanently deleted.
bg: Изчистването на историята ще доведе до постоянното изтриване на адресите на всички посетени Интернет страници.

en: Clear History
bg: Изчистване на историята

en: Last 30 minutes
bg: Последните 30 минути

en: Today
bg: Днес

note: keep this in sync with embed/ephy-history.c's HISTORY_PAGE_OBSOLETE_DAYS
en: Last %d day | Last %d days
bg[0]: Последният %d ден
bg[1]: Последните %d дни

en: Sites
bg: Интернет страници

en: Date
bg: Дата

en: GNOME Web Browser
bg: Интернет браузър на GNOME

en: Open a new tab in an existing browser window
bg: Отваряне на нов подпрозорец в съществуващия
                                      прозорец

en: Open a new browser window
bg: Отваряне на нов прозорец

en: Launch the bookmarks editor
bg: Стартиране на редактора на отметките

en: Import bookmarks from the given file
bg: Вмъкване на отметки от посочения файл

en: Load the given session file
bg: Зареждане на файла на дадената сесия

en: Add a bookmark
bg: Добавяне на отметка

en: URL
bg: АДРЕС

en: Start a private instance
bg: Стартиране на отделен процес

en: Profile directory to use in the private instance
bg: Папка с профил за отделен процес

en: DIR
bg: ПАПКА

en: URL …
bg: АДРЕС…

en: Could not start GNOME Web Browser
bg: Неуспех при стартирането на браузъра

en: Startup failed because of the following error:
    %s
bg: Стартирането е неуспешно поради следните причини:
    %s

en: GNOME Web Browser options
bg: Настройки на браузъра

en: Close tab
bg: Затваряне на подпрозореца

en: Downloads will be aborted and logout proceed in %d second. | Downloads will be aborted and logout proceed in %d seconds.
bg[0]: Изтеглянията ще бъдат прекъснати и ще се продължи с излизането от системата след %d секунда.
bg[1]: Изтеглянията ще бъдат прекъснати и ще се продължи с излизането от системата след %d секунди.

en: Abort pending downloads?
bg: Отказване на чакащите изтегляния?

en: There are still downloads pending. If you log out, they will be aborted and lost.
bg: Все още има файлове, които чакат да бъдат изтеглени. Ако спрете програмата, те ще бъдат отказани и загубени.

en: _Cancel Logout
bg: _Отказване на изхода

en: _Abort Downloads
bg: Отк_азване на изтеглянията

en: Recover previous browser windows and tabs?
bg: Възстановяване на предишните прозорци и подпрозорци?

en: Epiphany appears to have exited unexpectedly the last time it was run. You can recover the opened windows and tabs.
bg: Epiphany спря неочаквано по време на предишната сесия. Можете да възстановите отворените прозорци и подпрозорци.

en: _Don't Recover
bg: _Без възстановяване

en: _Recover
bg: _Възстановяване

en: Crash Recovery
bg: Възстановяване след срив

note: Translators: %s refers to the LSB distributor ID, for instance MandrivaLinux
en: This page was loading when the web browser closed unexpectedly. This might happen again if you reload the page. If it does, please report the problem to the %s developers.
bg: Тази страница се зареждаше, когато браузърът заби. Възможно е това да се повтори при презареждането на страницата. Ако това се случи, докладвайте за този проблем на разработчиците на %s.

en: Sidebar extension required
bg: Изисква се разширение за страничната лента

en: Sidebar Extension Required
bg: Изисква се разширение за страничната лента

en: The link you clicked needs the sidebar extension to be installed.
bg: Връзката, която натиснахте, се нуждае от разширение за страничната лента.

en: Caret
bg: Курсор

note: Translators: this is the tooltip on the "Caret" icon * in the statusbar.
en: In keyboard selection mode, press F7 to exit
bg: Режим на избор с курсор. За изход — натиснете „F7“.

en: Switch to this tab
bg: Превключване към този подпрозорец

en: _Back
bg: На_зад

en: Go to the previous visited page
bg: Отива на предишната посетена страница

note: this is the tooltip on the Back button's drop-down arrow, which will show * a menu with all sites you can go 'back' to
en: Back history
bg: Предишни страници

en: _Forward
bg: На_пред

en: Go to the next visited page
bg: Отиване на следващата посетена страница

note: this is the tooltip on the Forward button's drop-down arrow, which will show * a menu with all sites you can go 'forward' to
en: Forward history
bg: Следващи страници

en: _Up
bg: На_горе

en: Go up one level
bg: Нагоре с едно ниво

note: this is the tooltip on the Up button's drop-down arrow, which will show * a menu with al sites you can go 'up' to
en: List of upper levels
bg: Списък на предишните нива

en: Enter a web address to open, or a phrase to search for
bg: Въведете адрес или фраза за търсене

en: Zoom
bg: Увеличение

en: Adjust the text size
bg: Промяна на размера на текста

en: Go to the address entered in the address entry
bg: Отиване на адреса въведен в полето за адреси

en: _Home
bg: _У дома

en: Go to the home page
bg: Отиване в домашната страница

en: New _Tab
bg: Нов _подпрозорец

en: Open a new tab
bg: Отваряне на нов подпрозорец

en: _New Window
bg: _Нов прозорец

en: Open a new window
bg: Отваряне на нов прозорец

[ctx: toolbar style]
en: Default
bg: Стандартно

[ctx: toolbar style]
note: separator row
en: Text below icons
bg: Текст под иконите

[ctx: toolbar style]
en: Text beside icons
bg: Текст до иконите

[ctx: toolbar style]
en: Icons only
bg: Само икони

[ctx: toolbar style]
en: Text only
bg: Само текст

en: Toolbar Editor
bg: Редактор на лентата с инструментите

note: translators: translate the same as in gnome-control-center
en: Toolbar _button labels:
bg: _Надписи на бутоните:

en: _Add a New Toolbar
bg: _Нова лента с инструменти

en: _Bookmarks
bg: О_тметки

en: _Go
bg: _Отиване

en: T_ools
bg: И_нструменти

en: _Tabs
bg: _Подпрозорци

en: _Toolbars
bg: Лен_ти с инструменти

note: File menu
en: _Open…
bg: _Отваряне…

en: Open a file
bg: Отваряне на файл

en: Save _As…
bg: Запазване _като…

en: Save the current page
bg: Запазване на текущата страница

en: Page Set_up
bg: Настройки на _страницата

en: Setup the page settings for printing
bg: Определяне на настройките за страница при печат

en: Print Pre_view
bg: П_реглед преди печата

en: Print preview
bg: Преглед преди печат

en: _Print…
bg: _Печат…

en: Print the current page
bg: Печат на текущата страница

en: S_end Link by Email…
bg: Изпращан_е на връзката чрез е-поща…

en: Send a link of the current page
bg: Изпращане на връзка за текущата страница

en: Close this tab
bg: Затваряне на този подпрозорец

note: Edit menu
en: _Undo
bg: _Възстановяване

en: Undo the last action
bg: Отказване на последното действие

en: Re_do
bg: Повта_ряне

en: Redo the last undone action
bg: Повтаряне на последното недовършено действие

en: Paste clipboard
bg: Поставяне от буфера за обмен

en: Delete text
bg: Изтриване на текст

en: Select the entire page
bg: Избиране на цялата страница

en: _Find…
bg: _Търсене…

en: Find a word or phrase in the page
bg: Търсене за дума или фраза в страницата

en: Find Ne_xt
bg: С_ледваща поява

en: Find next occurrence of the word or phrase
bg: Търсене на следващата поява на дума или фраза

en: Find Pre_vious
bg: Пр_едишна поява

en: Find previous occurrence of the word or phrase
bg: Търсене на предишната поява на дума или фраза

en: P_ersonal Data
bg: Ли_чна информация

en: View and remove cookies and passwords
bg: Преглед или премахване на бисквитки и пароли

en: Certificate_s
bg: Серти_фикати

en: Manage Certificates
bg: Управление на сертификати

en: P_references
bg: На_стройки

en: Configure the web browser
bg: Настройване на браузъра

note: View menu
en: _Customize Toolbars…
bg: _Настройване на лентите с инструменти…

en: Customize toolbars
bg: Настройване на лентите с инструменти

en: _Stop
bg: _Спиране

en: Stop current data transfer
bg: Спиране на текущото пренасяне на данни

en: _Reload
bg: _Презареждане

en: Display the latest content of the current page
bg: Показване на последното съдържание на текущата страница

en: _Larger Text
bg: По-го_лям текст

en: Increase the text size
bg: Увеличаване на размера на текста

en: S_maller Text
bg: По-_малък текст

en: Decrease the text size
bg: Намаляване на размера на текста

en: _Normal Size
bg: _Нормален размер

en: Use the normal text size
bg: Използване на нормален размер на текста

en: Text _Encoding
bg: _Кодиране на текста

en: Change the text encoding
bg: Промяна на кодирането на текста

en: _Page Source
bg: Изходен _код на страницата

en: View the source code of the page
bg: Показване на изходния код на страницата

en: Page _Security Information
bg: Информация за _сигурността на страницата

en: Display security information for the web page
bg: Показване на информацията за сигурността на страницата

note: Bookmarks menu
en: _Add Bookmark…
bg: Доб_авяне на отметка…

en: Add a bookmark for the current page
bg: Добавяне на отметка за тази страница

en: _Edit Bookmarks
bg: _Редакция на отметки

en: Open the bookmarks window
bg: Отваряне на прозореца с отметките

note: Go menu
en: _Location…
bg: Местопо_ложение…

en: Go to a specified location
bg: Отиване на посочения адрес

note: History
en: Hi_story
bg: _История

en: Open the history window
bg: Отваряне на прозорец историята на посетените страници

note: Tabs menu
en: _Previous Tab
bg: _Предишен подпрозорец

en: Activate previous tab
bg: Активиране на предишния подпрозорец

en: _Next Tab
bg: _Следващ подпрозорец

en: Activate next tab
bg: Активиране на следващия подпрозорец

en: Move Tab _Left
bg: Преместване на подпрозореца в_ляво

en: Move current tab to left
bg: Преместване на текущия подпрозорец вляво

en: Move Tab _Right
bg: Преместване на подпрозореца в_дясно

en: Move current tab to right
bg: Преместване на текущия подпрозорец вдясно

en: _Detach Tab
bg: _Отделяне на подпрозорец

en: Detach current tab
bg: Отделяне на текущия подпрозорец

en: Display web browser help
bg: Показване на помощта за Интернет браузъра

note: File Menu
en: _Work Offline
bg: П_реминаване в режим „Изключен“

en: Switch to offline mode
bg: Преминаване в режим „Изключен“

note: View Menu
en: _Hide Toolbars
bg: _Скриване на лентите с инструменти

en: Show or hide toolbar
bg: Показване или скриване лентата с инструменти

en: St_atusbar
bg: Лента за _състоянието

en: Show or hide statusbar
bg: Показване или скриване на лентата за състоянието

en: _Fullscreen
bg: На _цял екран

en: Browse at full screen
bg: Сърфиране на цял екран

en: Popup _Windows
bg: Изскачащи _прозорци

en: Show or hide unrequested popup windows from this site
bg: Показване или скриване на непоисканите изскачащи прозорци от този сайт

en: Selection Caret
bg: Избор на курсор

note: Document
en: Add Boo_kmark…
bg: _Добавяне на отметка…

note: Framed document
en: Show Only _This Frame
bg: Показване само на тази _рамка

en: Show only this frame in this window
bg: Показване само на тази рамка в този прозорец

note: Links
en: _Open Link
bg: _Отваряне на връзка

en: Open link in this window
bg: Отваряне на връзката в този прозорец

en: Open Link in New _Window
bg: Отваряне на връзката в нов _прозорец

en: Open link in a new window
bg: Отваряне на връзката в нов прозорец

en: Open Link in New _Tab
bg: Отваряне на връзката в нов _подпрозорец

en: Open link in a new tab
bg: Отваряне на връзката в нов подпрозорец

en: _Download Link
bg: _Изтегляне на връзката

en: _Save Link As…
bg: _Запазване на връзката като…

en: Save link with a different name
bg: Запазване на връзката под различно име

en: _Bookmark Link…
bg: _Добавяне на връзката като отметка…

en: _Copy Link Address
bg: _Копиране на адреса на връзката

note: Email links This is on the context menu on a mailto: link and opens the mail program
en: _Send Email…
bg: И_зпращане на е-поща…

en: _Copy Email Address
bg: _Копиране на адреса на е-пощата

note: Images
en: Open _Image
bg: Отваряне на _изображението

en: _Save Image As…
bg: _Запазване на изображението като…

en: _Use Image As Background
bg: _Използване на изображението като фон

en: Copy I_mage Address
bg: Копиране на адреса на из_ображението

en: St_art Animation
bg: Ст_артиране на анимацията

en: St_op Animation
bg: Спира_не на анимацията

note: Inspector
en: Inspect _Element
bg: _Инспекция на елемент

en: There are unsubmitted changes to form elements
bg: Има неизпратени промени по елементите от формуляра

en: If you close the document anyway, you will lose that information.
bg: Ако все пак затворите документа, ще загубите тази информация.

en: Close _Document
bg: Затваряне на _документа

en: Open
bg: Отваряне

en: Save As
bg: Запазване като

en: Print
bg: Печат

en: Find
bg: Търсене

note: Translators: This refers to text size
en: Larger
bg: По-голям

note: Translators: This refers to text size
en: Smaller
bg: По-малък

en: Insecure
bg: Несигурно

en: Broken
bg: Развалено

en: Low
bg: Ниско

en: High
bg: Високо

en: Security level: %s
bg: Ниво на сигурност: %s

en: %d hidden popup window | %d hidden popup windows
bg[0]: %d скрит изскачащ прозорец
bg[1]: %d скрити изскачащи прозорци

en: Open image “%s”
bg: Отваряне на изображението „%s“

en: Use as desktop background “%s”
bg: Използване на изображението „%s“ като фон

en: Save image “%s”
bg: Запазване на изображението „%s“

en: Copy image address “%s”
bg: Копиране на адреса на изображението „%s“

en: Send email to address “%s”
bg: Изпращане на е-писмо до „%s“

en: Copy email address “%s”
bg: Копиране на адреса на е-поща „%s“

en: Save link “%s”
bg: Запазване на връзката „%s“

en: Bookmark link “%s”
bg: Отмятане на връзката „%s“

en: Copy link's address “%s”
bg: Копиране на адреса на връзката „%s“

en: <b>Select the personal data you want to clear</b>
bg: <b>Изберете личната информация, която искате да изчистите</b>

en: You are about to clear personal data that is stored about the web pages you have visited. Before proceeding, check the types of information that you want to remove:
bg: На път сте да изчистите лична информация, която се съхранява за уеб-страниците, които посещавате. Преди да продължите, проверете какъв вид данни искате да премахнете:

en: Clear All Personal Data
bg: Изчистване на цялата лична информация

note: Cookies
en: C_ookies
bg: _Бисквитки

note: Passwords
en: Saved _passwords
bg: _Запазени пароли

note: Cache
en: _Temporary files
bg: _Временни файлове

en: <small><i><b>Note:</b> You cannot undo this action. The data you are choosing to clear will be deleted forever.</i></small>
bg: <small><i><b>Забележка:</b> Това действие е необратимо. Избраните за изчистване данни ще бъдат загубени безвъзвратно.</i></small>

en: Cookie Properties
bg: Настройки на бисквитките

en: Content:
bg: Съдържание:

en: Path:
bg: Път:

en: Send for:
bg: Изпращане за:

en: Encrypted connections only
bg: Само шифрирани връзки с Интернет

en: Any type of connection
bg: Всеки вид връзка с Интернет

en: Expires:
bg: Изтича на:

note: Session cookie
en: End of current session
bg: Край на текущата сесия

en: Domain
bg: Домейн

en: Name
bg: Име

en: Host
bg: Хост

en: User Name
bg: Потребителско име

en: User Password
bg: Парола

en: Download Link
bg: Изтегляне на връзката

en: Save Link As
bg: Запазване на връзката като

en: Save Image As
bg: Запазване на изображението като…

[ctx: language]
note: Translators: this refers to a user-define language code * (one which isn't in our built-in list).
en: User defined (%s)
bg: Потребителски (%s)

en: System language (%s) | System languages (%s)
bg[0]: Системен език (%s)
bg[1]: Системни езици (%s)

en: Select a Directory
bg: Избор на папка

en: The GNOME Web Browser is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Тази програма (epiphany) е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 2 на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.

en: The GNOME Web Browser is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bg: Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with the GNOME Web Browser; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
bg: Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) заедно с тази програма. Ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Contact us at:
bg: Свържете се с нас на:

en: Contributors:
bg: Допринесли:

en: Past developers:
bg: Предишни разработчици:

en: Lets you view web pages and find information on the internet.
    Powered by WebKit
bg: Позволява да разглеждате уеб-страници и намирате информация в Интернет.
    Задвижван от WebKit

en: GNOME Web Browser Website
bg: Интернет браузър на GNOME
