glade3 master - en to bg translation catalogue (1199 entries)

en: Create or open user interface designs for GTK+ applications
bg: Създаване или редактиране на потребителски интерфейси за приложения на GTK+

en: Glade Interface Designer
bg: Проектиране на графични интерфейси (Glade)

en: Interface Designer
bg: Проектиране на потребителски интерфейси

en: Output version information and exit
bg: Показване на информация за версията и изход

en: Disable Devhelp integration
bg: Изключване на интеграцията с Devhelp

en: [FILE...]
bg: [ФАЙЛ…]

en: be verbose
bg: подробен изход

en: Create or edit user interface designs for GTK+ or GNOME applications.
bg: Създаване или редактиране на потребителски интерфейси за приложения на GTK+ или GNOME

en: Glade options
bg: Опции на Glade

en: Glade debug options
bg: Опции за изчистване на грешки на Glade

en: Show Glade debug options
bg: Показване на опциите за изчистване на грешки

en: gmodule support not found. gmodule support is required for glade to work
bg: Няма поддръжка за gmodule. Поддръжката за gmodule е необходима, за да работи Glade.

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
bg: Неуспех при отварянето на „%s“, файлът не съществува.

en: [Read Only]
bg: [Само за четене]

en: Could not display the URL '%s'
bg: Неуспех при показването на адреса „%s“

en: No suitable web browser could be found.
bg: Неуспех при намирането на подходящ Интернет браузър.

en: User Interface Designer
bg: Проектиране на потребителски интерфейси

note: translators: referring to the action of activating a file named '%s'. *              we also indicate to users that the file may be read-only with *              the second '%s'
en: Activate '%s' %s
bg: Активиране на „%s“ %s

note: translators: referring to the action of activating a file named '%s' FIXME add hint for translators
en: Activate '%s'
bg: Активиране на „%s“

en: Open…
bg: Отваряне…

en: The file %s has been modified since reading it
bg: Файлът „%s“ беше променен след последното прочитане

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
bg: Ако го запазите, всички външни промени може да се загубят. Запазване въпреки това?

en: _Save Anyway
bg: _Запазване при всички случаи

en: _Don't Save
bg: _Без запазване

en: Failed to save %s: %s
bg: Неуспех при запазването на „%s“: %s

en: Project '%s' saved
bg: Проектът „%s“ е запазен

en: Save As…
bg: Запазване като…

en: Could not save the file %s
bg: Неуспех при запазването на файл „%s“

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
bg: Нямате необходимите права, за да запазите файла.

en: Could not save file %s. Another project with that path is open.
bg: Неуспех при запазването на файла „%s“. Отворен е друг проект със същия път.

en: No open projects to save
bg: Няма отворени проекти за запазване

en: Save changes to project "%s" before closing?
bg: Да се запазят ли промените по проект „%s“ преди затваряне?

en: Your changes will be lost if you don't save them.
bg: Ако не ги запазите, промените ви ще бъдат загубени.

en: _Close without Saving
bg: Затваряне _без запазване

en: Failed to save %s to %s: %s
bg: Неуспех при запазването на „%s“ в „%s“: %s

en: Save…
bg: Запазване…

en: Could not display the online user manual
bg: Неуспех при изобразяването на потребителското ръководство в Интернет

en: No suitable web browser executable could be found to be executed and to display the URL: %s
bg: Неуспех при намирането на подходящ изпълним Интернет браузър, който да се стартира и да покаже адреса „%s“.

en: Could not display the online developer reference manual
bg: Неуспех при изобразяването на ръководството за разработчици в Интернет

en: Glade is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    Glade is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with Glade; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
bg: Тази програма (Glade 3) е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 2 на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.
    
    Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.
    
    Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) заедно с тази програма. Ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: A user interface designer for GTK+ and GNOME.
bg: Проектиране на потребителски интерфейси за GTK+ и GNOME.

note: File
en: _File
bg: _Файл

note: Edit
en: _Edit
bg: _Редактиране

note: View
en: _View
bg: _Изглед

en: _Projects
bg: _Проекти

note: Help
en: _Help
bg: Помо_щ

en: Create a new project
bg: Създаване на нов проект

en: _Open…
bg: _Отваряне…

en: Open a project
bg: Отваряне на проект

en: Open _Recent
bg: С_коро отваряни

en: Quit the program
bg: Спиране на програмата

note: ViewMenu
en: Palette _Appearance
bg: Изглед на _палитрата

en: About this application
bg: Относно програмата

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: Display the user manual
bg: Показване на потребителското ръководство

en: _Developer Reference
bg: _Помощ за разработчици

en: Display the developer reference manual
bg: Показване на наръчника за разработчици

en: Save the current project
bg: Запазване на текущия проект

en: Save _As…
bg: З_апазване като…

en: Save the current project with a different name
bg: Запазване на текущия проект под друго име

en: Close the current project
bg: Затваряне на текущия проект

en: Undo the last action
bg: Отмяна на последното действие

en: Redo the last action
bg: Възстановяване на последното действие

en: Cut the selection
bg: Отрязване на избраното

en: Copy the selection
bg: Копиране на избраното

en: Paste the clipboard
bg: Поставяне в буфера за обмен

en: Delete the selection
bg: Изтриване на избраното

en: Modify project preferences
bg: Промяна на настройките на проекта

note: ProjectsMenu
en: _Previous Project
bg: _Предишен проект

en: Activate previous project
bg: Активиране на предишния проект

en: _Next Project
bg: _Следващ проект

en: Activate next project
bg: Активиране на следващия проект

en: _Use Small Icons
bg: _Използване на малки икони

en: Show items using small icons
bg: Показване на обектите с малки икони

en: Dock _Palette
bg: Прикачване на п_алитрата

en: Dock the palette into the main window
bg: Прикачване на палитрата към главния прозорец

en: Dock _Inspector
bg: Прикачване на _инспектора

en: Dock the inspector into the main window
bg: Прикачване на инспектора към главния прозорец

en: Dock Prop_erties
bg: Прикачване на _свойствата

en: Dock the editor into the main window
bg: Прикачване на редактора към главния прозорец

en: Text beside icons
bg: Текст до иконите

en: Display items as text beside icons
bg: Показване на обектите с текст до иконите

en: _Icons only
bg: _Само икони

en: Display items as icons only
bg: Показване на обектите само като икони

en: _Text only
bg: Само _текст

en: Display items as text only
bg: Показване на обектите само като текст

en: Select
bg: Избор

en: Select widgets in the workspace
bg: Избор на графични обекти в работното пространство

en: Drag Resize
bg: Изтегляне и провлачване

en: Drag and resize widgets in the workspace
bg: Изтегляне и провлачване на графични обекти в работното пространство

en: Could not create a new project.
bg: Неуспех при създаването на нов проект.

en: The project %s has unsaved changes
bg: Проектът %s има незапазени промени

en: If you reload it, all unsaved changes could be lost. Reload it anyway?
bg: Ако го презаредите, всички незапазени промени ще бъдат загубени. Презареждане въпреки това?

en: The project file %s has been externally modified
bg: Файлът-проект „%s“ е бил променен от друга програма

en: Do you want to reload the project?
bg: Искате ли да презаредите проекта?

en: _Reload
bg: _Зареждане

en: _Undo
bg: _Назад

note: Change tooltips
en: Undo: %s
bg: Отмяна: %s

en: the last action
bg: на последното действие

en: _Redo
bg: На_пред

en: Redo: %s
bg: Възстановяване: %s

en: Go back in undo history
bg: Отиване назад в историята на промените

en: Go forward in undo history
bg: Отиване напред в историята на промените

en: Palette
bg: Палитра

en: Inspector
bg: Инспектор

en: Properties
bg: Свойства

en: Clipboard
bg: Буфер за обмен

en: Active Project
bg: Активен проект

en: The active project
bg: Активният проект

en: Pointer Mode
bg: Режим на показалеца

en: Current mode for the pointer in the workspace
bg: Текущ режим на показалеца в работното пространство

en: Trying to save private data to %s directory but it is a regular file.
    No private data will be saved in this session
bg: Опит за запис на конфигурационни данни в директорията „%s“, която е обикновен файл.
    Данните няма да бъдат запазени в тази сесия.

en: Failed to create directory %s to save private data.
    No private data will be saved in this session
bg: Неуспех при създаването на директория „%s“ за запазването на конфигурационни данни.
    Данните няма да бъдат запазени в тази сесия.

en: Error writing private data to %s (%s).
    No private data will be saved in this session
bg: Грешка при запазването на конфигурационни данни в %s (%s).
    Данните няма да бъдат запазени в тази сесия.

en: Error serializing configuration data to save (%s).
    No private data will be saved in this session
bg: Грешка при сериализирането на конфигурационни данни за запазване (%s).
    Данните няма да бъдат запазени в тази сесия.

en: Error opening %s to write private data (%s).
    No private data will be saved in this session
bg: Грешка при отварянето на „%s“ за запазването на конфигурационни данни (%s).
    Данните няма да бъдат запазени в тази сесия.

en: No widget selected.
bg: Няма избран графичен обект.

en: Unable to paste to the selected parent
bg: Неуспех при поставянето в избрания контейнер

en: Unable to paste to multiple widgets
bg: Неуспех при поставянето в множество графични обекти

en: No widget selected on the clipboard
bg: Няма избран графичен обект в буфера за обмен

en: Only one widget can be pasted at a time to this container
bg: Само един графичен обект може да бъде поставен в този контейнер

en: Insufficient amount of placeholders in target container
bg: Недостатъчно количество заместители в целевия контейнер

en: Authentication
bg: Удостоверяване

note: GTK_STOCK_DIALOG_AUTHENTICATION
en: DnD
bg: Влачене с мишката

note: GTK_STOCK_DND
en: DnD Multiple
bg: Множество обекти за влачене с мишката

note: GTK_STOCK_DND_MULTIPLE
en: Color Picker
bg: Избор на цвят

note: GTK_STOCK_COLOR_PICKER
en: Directory
bg: Папка

note: GTK_STOCK_DIRECTORY
en: File
bg: Файл

note: GTK_STOCK_FILE
en: Missing Image
bg: Липсващо изображение

en: Stock
bg: Вграден

en: A builtin stock item
bg: Вграден стандартен обект

en: Stock Image
bg: Вградено изображение

en: A builtin stock image
bg: Вградено стандартно изображение

en: Objects
bg: Обекти

en: A list of objects
bg: Списък с обекти

en: Image File Name
bg: Файл с изображение

en: Enter a filename, relative path or full path to load the image
bg: За се зареди изображението, въведете името на файла и относителен или пълен път до него

en: A GDK color value
bg: Стойност на цвета на GDK

en: Integer
bg: Цяло число

en: An integer value
bg: Стойност на цяло число

en: Unsigned Integer
bg: Цяло число без знак

en: An unsigned integer value
bg: Стойност на цяло число без знак

en: String
bg: Низ

en: An entry
bg: Съдържание

en: String array
bg: Масив от низове

en: Float
bg: Плаваща запетая

en: A floating point entry
bg: Значение с плаваща запетая

en: Boolean
bg: Булева стойност

en: A boolean value
bg: Булева стойност

en: Setting object type on %s to %s
bg: Задаване на тип обект за %s на %s

en: Add a %s to %s
bg: Добавяне на %s към %s

en: Add %s item
bg: Добавяне на обект %s

en: Add child %s item
bg: Добавяне на дъщерен елемент %s

en: Delete %s child from %s
bg: Изтриване на дъщерен елемент %s от %s

en: Reorder %s's children
bg: Преподреждане на дъщерните елементи на %s

en: Container
bg: Контейнер

en: The container object this editor is currently editing
bg: Контейнерът за редактиране

en: General
bg: Основни

en: Hierarchy
bg: Йерархия

en: Label
bg: Етикет

en: Type
bg: Тип

note: Name
en: Name:
bg: Име:

note: Type
en: Type:
bg: Тип:

en: <big><b>Tips:</b></big>
      * Right-click over the treeview to add items.
      * Press Delete to remove the selected item.
      * Drag &amp; Drop to reorder.
      * Type column is editable.
bg: <big><b>Съвети:</b></big>
      * За да добавяте обекти, натиснете с десния бутон на мишката по дървовидния изглед.
      * За да изтриете избрания обект, натиснете „Изтриване“.
      * За да променяте реда, провлачвайте и пускайте.
      * Колоната „Тип“ може да се редактира.

en: Widget
bg: Графичен обект

en: Setting multiple properties
bg: Задаване на множество свойства

en: Setting %s of %s
bg: Задаване на %s за %s

en: Setting %s of %s to %s
bg: Задаване на %s за %s като %s

en: Renaming %s to %s
bg: Преименуване на %s на %s

en: Add %s
bg: Добавяне на %s

en: multiple
bg: множество

en: You cannot remove a widget internal to a composite widget.
bg: Не може да премахнете вътрешен графичен обект от съставен.

en: %s is locked by %s, edit %s first.
bg: %s е заключен от %s — редактирайте първо %s.

en: Remove %s
bg: Премахване на %s

en: Remove multiple
bg: Премахване на множество

en: Clipboard add %s
bg: Добавяне на %s към буфера за обмен

en: Clipboard add multiple
bg: Добавяне на множество към буфера за обмен

en: Clipboard remove %s
bg: Премахване на %s от буфера за обмен

en: Clipboard remove multiple
bg: Премахване на множество от буфера за обмен

en: Create %s
bg: Създаване на %s

en: Delete %s
bg: Изтриване на %s

en: Cut %s
bg: Отрязване на %s

en: Copy %s
bg: Копиране на %s

en: Paste %s
bg: Поставяне на %s

en: Drag-n-Drop from %s to %s
bg: Провлачване и пускане от %s в %s

en: Add signal handler %s
bg: Добавяне на обработка на сигнал %s

en: Remove signal handler %s
bg: Премахване на обработка на сигнал %s

en: Change signal handler %s
bg: Промяна на обработка на сигнал %s

en: Setting i18n metadata
bg: Настройване на мета-данните за интернационализацията

en: Converting %s to %s format
bg: Преобразуване на %s във формат %s

en: Setting %s to use a %s naming policy
bg: Задаване на политика на именуване „%2$s“ за %1$s

en: Locking %s by widget %s
bg: Заключване на %s от обект %s

en: Unlocking %s
bg: Отключване на %s

en: Unable to load image (%s)
bg: Неуспех при зареждане на изображение (%s)

en: Property Class
bg: Клас на свойството

en: The GladePropertyClass this GladeEditorProperty was created for
bg: Класът GladePropertyClass, за който е създадено това GladeEditorProperty

en: Use Command
bg: Използване на команда

en: Whether we should use the command API for the undo/redo stack
bg: Дали да се използва командата на API за стека отмяна/възстановяване

en: Select Fields
bg: Избор на полета

en: _Select individual fields:
bg: _Избор на индивидуални полета:

en: Select Named Icon
bg: Избор на именувана икона

en: Edit Text
bg: Редактиране на текст

note: Text
en: _Text:
bg: _Текст:

note: Translatable
en: T_ranslatable
bg: _Преводим

en: Whether this property is translatable
bg: Дали това свойство е преводимо

note: Has Context
en: _Has context prefix
bg: _Има представка за контекст

en: Whether the translatable string has a context prefix
bg: Дали преводимият низ има представка за контекст

en: Conte_xt for translation:
bg: Ко_нтекст за превода:

en: Co_mments for translators:
bg: _Коментари за преводачите:

en: Select a file from the project resource directory
bg: Изберете файл от папката с ресурси на проекта

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Name
bg: Име

en: Class
bg: Клас

en: Choose parentless %s type objects in this project
bg: Избор на обекти от безконтейнерен тип %s в този проект

en: Choose a parentless %s in this project
bg: Избор на безконтейнерен тип %s в този проект

en: Choose %s type objects in this project
bg: Избор на обекти тип %s в този проект

en: Choose a %s in this project
bg: Избор на %s в този проект

en: _New
bg: _Нов

note: Checklist
en: O_bjects:
bg: _Обекти:

note: translators: Creating 'a widget' for 'a property' of 'a widget'
en: Creating %s for %s of %s
bg: Създаване на %s за %s на %s

note: Checklist
en: Objects:
bg: Обекти:

en: Value:
bg: Стойност:

en: The current value
bg: Текущата стойност

en: Lower:
bg: Минимална:

en: The minimum value
bg: Минималната стойност

en: Upper:
bg: Максимална:

en: The maximum value
bg: Максималната стойност

en: Step inc:
bg: Стъпка на изменение:

en: The increment to use to make minor changes to the value
bg: Стъпката на минимални промени в стойността

en: Page inc:
bg: Страница на изменение:

en: The increment to use to make major changes to the value
bg: Стъпката на максимални промени в стойността

en: Page size:
bg: Размер на страницата:

en: The page size (in a GtkScrollbar this is the size of the area which is currently visible)
bg: Размерът на страницата (в GtkScrollbar това е размерът на пространството, което е видимо в момента)

en: The Object's name
bg: Името на обекта

en: Show info
bg: Показване на информация

en: Whether to show an informational button for the loaded widget
bg: Дали да се показва информационен бутон за заредения графичен обект

en: The currently loaded widget in this editor
bg: Зареденият графичен обект в този редактор

note: construct tab label widget
en: Accessibility
bg: Достъпност

note: configure page container
en: _Signals
bg: _Сигнали

en: View documentation for the selected widget
bg: Показване на документацията за избрания графичен обект

en: Reset widget properties to their defaults
bg: Връщане на свойствата на графичните обекти на стандартните

note: translators: referring to the properties of a widget named '%s [%s]'
en: %s Properties - %s [%s]
bg: Свойства на %s — %s [%s]

en: _General
bg: _Основни

en: _Packing
bg: П_акетиране

en: _Common
bg: О_бщи

en: Create a %s
bg: Създаване на %s

en: Reset
bg: Връщане към стандартните

en: Property
bg: Свойство

en: Common
bg: Общи

en: (default)
bg: (стандартно)

en: Select the properties that you want to reset to their default values
bg: Изберете свойствата, които искате да върнете към стандартните им стойности

en: Reset Widget Properties
bg: Връщане към стандартните свойства на графичния обект

note: Checklist
en: _Properties:
bg: _Свойства:

en: _Select All
bg: _Избор на всички

en: _Unselect All
bg: _Премахване на избора на всички

note: Description
en: Property _Description:
bg: _Описание на свойството:

note: Translators: first %s is the project name, second is a widget name
en: %s - %s Properties
bg: %s — свойства на %s

en: Placing %s inside %s
bg: Поставяне на %s в %s

en: X position property
bg: Позиция по X

en: The property used to set the X position of a child object
bg: Свойството, използвано за задаване на хоризонталната позиция на дъщерен обект

en: Y position property
bg: Позиция по Y

en: The property used to set the Y position of a child object
bg: Свойството, използвано за задаване на вертикалната позиция на дъщерен обект

en: Width property
bg: Широчина

en: The property used to set the width of a child object
bg: Свойството, използвано за задаване на широчината на дъщерен обект

en: Height property
bg: Височина

en: The property used to set the height of a child object
bg: Свойството, използвано за задаване на височината на дъщерен обект

en: Can resize
bg: Може да се променя размера

en: Whether this container supports resizes of child widgets
bg: Дали този контейнер поддържа промяна на размера на дъщерните графични обекти

en: Widget selector
bg: Избор на графични обекти

en: Create root widget
bg: Създаване на коренов графичен обект

en: _Add widget here
bg: _Добавяне на графичния обект тук

en: Add widget as _toplevel
bg: Добавяне на графичния обект като обект от _горно ниво

en: _Select
bg: _Избор

en: Read _documentation
bg: _Преглед на документацията

en: Set default value
bg: Задаване на стандартна стойност

en: Whether project has been modified since it was last saved
bg: Дали проектът е бил променен след последното запазване

en: Has Selection
bg: Има избрани обекти

en: Whether project has a selection
bg: Дали проектът има избрани проекти

en: Path
bg: Път

en: The filesystem path of the project
bg: Път до файла на проекта

en: Read Only
bg: Само за четене

en: Whether project is read-only
bg: Дали проектът е само за четене

en: Format
bg: Формат

en: The project file format
bg: Файлов формат на проекта

en: Failed to load %s.
    The following required catalogs are unavailable: %s
bg: Неуспех при зареждането на %s.
    Следните необходими каталози не са налични: %s

en: %s preferences
bg: Настройки на %s

note: ****************************************************************** Verify code here (versioning, incompatability checks) translators: reffers to a widget in toolkit version '%s %d.%d' and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This widget was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
bg: Този графичен обект е въведен в %s %d.%d, проектът е за %s %d.%d

note: translators: reffers to a widget '[%s]' introduced in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Object class '%s' was introduced in %s %d.%d
bg: [%s] Обектът „%s“ е въведен в %s %d.%d

note: translators: reffers to a widget in toolkit version '%s %d.%d' and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This widget was made available in GtkBuilder format in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
bg: Този графичен обект е достъпен във формат GtkBuilder в %s %d.%d, проектът е за %s %d.%d

note: translators: reffers to a widget '[%s]' introduced in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Object class '%s' was made available in GtkBuilder format in %s %d.%d
bg: [%s] Класът за обекти „%s“ е достъпен във формат GtkBuilder в %s %d.%d

en: This widget is only supported in libglade format
bg: Този графичен обект се поддържа само във формат libglade

note: translators: reffers to a widget '[%s]' loaded from toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Object class '%s' from %s %d.%d is only supported in libglade format
bg: [%s] Класът за обекти „%s“ от %s %d.%d се поддържа само във формат libglade

en: This widget is not supported in libglade format
bg: Този графичен обект не се поддържа във формат libglade

note: translators: reffers to a widget '[%s]' loaded from toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Object class '%s' from %s %d.%d is not supported in libglade format
bg: [%s] Класът за обекти „%s“ от %s %d.%d не се поддържа във формат libglade

en: This widget is deprecated
bg: Този графичен обект е изоставен

note: translators: reffers to a widget '[%s]' loaded from toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Object class '%s' from %s %d.%d is deprecated
bg: [%s] Класът за обекти „%s“ от %s %d.%d е изоставен

note: Defined here for pretty translator comments (bug in intl tools, for some reason * you can only comment about the line directly following, forcing you to write * ugly messy code with comments in line breaks inside function calls).
en: This property is not supported in libglade format
bg: Това свойство не се поддържа във формат libglade

note: translators: reffers to a property '%s' of widget '[%s]'
en: [%s] Property '%s' of object class '%s' is not supported in libglade format
bg: [%s] Свойството „%s“ на класа „%s“ не се поддържа във формат libglade

note: translators: reffers to a property '%s' of widget '[%s]'
en: [%s] Packing property '%s' of object class '%s' is not supported in libglade format
bg: [%s] Свойството за пакетиране „%s“ на класа „%s“ не се поддържа във формат libglade

en: This property is only supported in libglade format
bg: Това свойство се поддържа само във формат libglade

note: translators: reffers to a property '%s' of widget '[%s]'
en: [%s] Property '%s' of object class '%s' is only supported in libglade format
bg: [%s] Свойството „%s“ на класа „%s“ се поддържа само във формат libglade

note: translators: reffers to a property '%s' of widget '[%s]'
en: [%s] Packing property '%s' of object class '%s' is only supported in libglade format
bg: [%s] Свойството за пакетиране „%s“ на класа „%s“ се поддържа само във формат libglade

note: translators: reffers to a property in toolkit version '%s %d.%d' * and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This property was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
bg: Това свойство е въведено в %s %d.%d, проектът е за %s %d.%d

note: translators: reffers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Property '%s' of object class '%s' was introduced in %s %d.%d
bg: [%s] Свойството „%s“ на обекта „%s“ е въведено в %s %d.%d

note: translators: reffers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Packing property '%s' of object class '%s' was introduced in %s %d.%d
bg: [%s] Свойството за пакетиране „%s“ на обекта „%s“ е въведено в %s %d.%d

note: translators: reffers to a property in toolkit version '%s %d.%d' and a project targeting toolkit version '%s %d.%d'
en: This property was made available in GtkBuilder format in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
bg: Това свойство е въведено във формат GtkBuilder в %s %d.%d, проектът е за %s %d.%d

note: translators: reffers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Property '%s' of object class '%s' was made available in GtkBuilder format in %s %d.%d
bg: [%s] Свойството „%s“ на класа „%s“ е въведено във формат GtkBuilder в %s %d.%d

note: translators: reffers to a property '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Packing property '%s' of object class '%s' was made available in GtkBuilder format in %s %d.%d
bg: [%s] Свойството за пакетиране „%s“ на класа „%s“ е въведено във формат GtkBuilder в %s %d.%d

note: translators: reffers to a signal '%s' of widget '[%s]' in toolkit version '%s %d.%d'
en: [%s] Signal '%s' of object class '%s' was introduced in %s %d.%d
bg: [%s] Сигналът „%s“ на обекта „%s“ е въведен в %s %d.%d

en: Details
bg: Подробности

en: Project "%s" has errors. Save anyway?
bg: Проектът „%s“ съдържа грешки. Да се запази ли въпреки това?

en: Project "%s" has deprecated widgets and/or version mismatches.
bg: Проектът „%s“ съдържа изоставени графични обекти и/или несъответствие между използваните обекти и целевите версии.

en: Unsaved %i
bg: Незапазен %i

en: Project %s has no deprecated widgets or version mismatches.
bg: Проектът %s не съдържа изоставени графични обекти или несъответствие между версиите.

en: Set options in your project
bg: Задаване на настройки за проекта

note: Project format
en: Project file format:
bg: Файлов формат на проекта:

note: Naming policy format
en: Object names are unique:
bg: Имената на обектите са уникални:

en: within the project
bg: в рамките на проекта

en: inside toplevels
bg: в елементите от най-горното ниво

note: Resource path
en: Image resources are loaded locally:
bg: Изображенията се зареждат локално:

note: Project directory...
en: From the project directory
bg: От папката на проекта

en: From a project relative directory
bg: От относителна папка спрямо тази на проекта

en: From this directory
bg: От тази папка

en: Choose a path to load image resources
bg: Избор на папка за зареждане на изображения

note: Target versions
en: Toolkit versions required:
bg: Изисквани версии на графичната библиотека:

en: %s catalog
bg: Каталог на %s

en: Verify versions and deprecations:
bg: Проверка за версии и изоставени обекти:

en: The GladePropertyClass for this property
bg: Класът GladePropertyClass за това свойство

en: Enabled
bg: Включено

en: If the property is optional, this is its enabled state
bg: Ако свойството не е задължително, това е включеното му състояние

en: Sensitive
bg: Чувствително

en: This gives backends control to set property sensitivity
bg: Това дава на ядрата възможност да зададат свойството „чувствителност“

en: Context
bg: Контекст

en: Context for translation
bg: Контекст на превода

en: Comment
bg: Коментар

en: Comment for translators
bg: Коментар за преводачите

en: Translatable
bg: Преводим

en: Has Context
bg: Има контекст

en: Visual State
bg: Видимо състояние

en: Priority information for the property editor to act on
bg: Информация за приоритета, необходима за редактора на свойства

en: <Type here>
bg: <Въведете тук>

en: Signal
bg: Сигнал

en: Handler
bg: Обработка

en: User data
bg: Потребителски данни

en: Lookup
bg: Търсене

en: After
bg: След

en: We could not find the symbol "%s"
bg: Неуспех при намирането на символ „%s“

en: Could not get the type from "%s"
bg: Неуспех при извличането на типа от „%s“

en: File format
bg: Файлов формат

en: All Files
bg: Всички файлове

en: Libglade Files
bg: Файлове на Libglade

en: GtkBuilder Files
bg: Файлове на GtkBuilder

en: All Glade Files
bg: Всички файлове на Glade

en: %s exists.
    Do you want to replace it?
bg: „%s“ съществува.
    Искате ли да го замените?

en: Error writing to %s: %s
bg: Грешка при запазването в %s: %s

en: Error reading %s: %s
bg: Грешка при четенето от %s: %s

en: Error shutting down I/O channel %s: %s
bg: Грешка при спирането на вх./изх. канал %s: %s

en: Failed to open %s for writing: %s
bg: Неуспех при отварянето на %s за запис: %s

en: Failed to open %s for reading: %s
bg: Неуспех при отварянето на %s за четене: %s

note: Reset the column Objects
en: None
bg: Без

en: The name of the widget
bg: Името на графичния обект

en: Internal name
bg: Вътрешно име

en: The internal name of the widget
bg: Вътрешното име на графичния обект

en: Anarchist
bg: Самостоятелен

en: Whether this composite child is an ancestral child or an anarchist child
bg: Дали този съставен елемент е наследствен или самостоятелен

en: Object
bg: Обект

en: The object associated
bg: Асоциираният обект

en: Adaptor
bg: Адаптер

en: The class adaptor for the associated widget
bg: Класът на адаптера за свързания графичен обект

en: Project
bg: Проект

en: The glade project that this widget belongs to
bg: Проектът на Glade, към който принадлежи този графичен обект

en: A list of GladeProperties
bg: Списък с GladeProperties

en: Parent
bg: Контейнер

en: A pointer to the parenting GladeWidget
bg: Указател към родителския GladeWidget

en: Internal Name
bg: Вътрешно име

en: A generic name prefix for internal widgets
bg: Обща представка за вътрешни графични обекти

en: Template
bg: Шаблон

en: A GladeWidget template to base a new widget on
bg: Шаблон на GladeWidget, на който да се базира нов графичен обект

en: Exact Template
bg: Точен шаблон

en: Whether we are creating an exact duplicate when using a template
bg: Дали се създава точен дубликат при използването на шаблон

en: Reason
bg: Причина

en: A GladeCreateReason for this creation
bg: GladeCreateReason за това създаване

en: Toplevel Width
bg: Широчина на горното ниво

en: The width of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
bg: Широчината на графичния обект, когато е най-отгоре в GladeDesignLayout

en: Toplevel Height
bg: Височина на горното ниво

en: The height of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
bg: Височина на графичния обект, когато е най-отгоре в GladeDesignLayout

en: Support Warning
bg: Предупреждение за поддържани версии

en: A warning string about version mismatches
bg: Предупредителен низ за несъответствие между версиите

en: A derived adaptor (%s) of %s already exist!
bg: Вече съществува наследен адаптер (%s) за елемента %s!

en: Name of the class
bg: Име на класа

en: GType of the class
bg: GType на класа

en: Title
bg: Заглавие

en: Translated title for the class used in the glade UI
bg: Преведено заглавие на класа, използван в ГИ на Glade

en: Generic Name
bg: Общо име

en: Used to generate names of new widgets
bg: Използвано за генериране на имена на нови графични обекти

en: Icon Name
bg: Име на икона

en: The icon name
bg: Името на иконата

en: Catalog
bg: Каталог

en: The name of the widget catalog this class was declared by
bg: Име на каталога за графични обекти, където е деклариран този клас

en: Book
bg: Книга

en: DevHelp search namespace for this widget class
bg: Пространство от имена за търсене в DevHelp за този клас на графичен обект

en: Special Child Type
bg: Специален тип дъщерен обект

en: Holds the name of the packing property to depict special children for this container class
bg: Съдържа името на свойството пакетиране за изобразяване на специални дъщерни обекти за този клас контейнер

en: Cursor
bg: Показалец

en: A cursor for inserting widgets in the UI
bg: Показалец за вмъкване на графични обекти в ГИ

en: The project being inspected
bg: Проектът, който се изследва

en: < search widgets >
bg: < търсене на графични обекти >

en: Actions
bg: Действия

note: Objects
en: Widgets
bg: Графични обекти

en: (internal %s)
bg: (вътрешен %s)

en: (%s child)
bg: (дъщерен обект %s)

en: Creation Function
bg: Функция за създаване

en: The function which creates this widget
bg: Функцията, която създава графичния обект

en: String 1
bg: Низ 1

en: The first string argument to pass to the function
bg: Първият низ, който се подава на функцията като аргумент

en: String 2
bg: Низ 2

en: The second string argument to pass to the function
bg: Вторият низ, който се подава на функцията като аргумент

en: Integer 1
bg: Цяло число 1

en: The first integer argument to pass to the function
bg: Първото цяло число, което се подава на функцията като аргумент

en: Integer 2
bg: Цяло число 2

en: The second integer argument to pass to the function
bg: Второто цяло число, което се подава на функцията като аргумент

en: class
bg: клас

en: GladeWidgetActionClass structure pointer
bg: структурен указател на GladeWidgetActionClass

en: Whether this action is sensitive
bg: Дали това действие е чувствително

en: All Contexts
bg: Всеки контекст

en: Named Icon Chooser
bg: Избор на икона

en: Icon _Name:
bg: _Име на икона:

en: C_ontexts:
bg: _Контекст:

en: Icon Na_mes:
bg: И_мена на икони:

en: _List standard icons only
bg: _Показване само на стандартни икони

en: Could not create directory: %s
bg: Неуспех при създаването на директория: %s

en: Applications
bg: Програми

en: Categories
bg: Категории

en: Devices
bg: Устройства

en: Emblems
bg: Емблеми

en: Emotes
bg: Емотикони

en: International
bg: Международни

en: MIME Types
bg: Тип MIME

en: Places
bg: Места

en: Status
bg: Състояние

[ctx: textattr]
en: Style
bg: Стил

[ctx: textattr]
en: Weight
bg: Чернота

[ctx: textattr]
en: Variant
bg: Вариант

[ctx: textattr]
en: Stretch
bg: Сбитост

[ctx: textattr]
en: Underline
bg: Подчертаване

[ctx: textattr]
en: Strikethrough
bg: Зачеркване

[ctx: textattr]
en: Gravity
bg: Притегателност

[ctx: textattr]
en: Gravity Hint
bg: Подсказка за притегателност

[ctx: textattr]
en: Size
bg: Размер

[ctx: textattr]
en: Absolute Size
bg: Абсолютен размер

[ctx: textattr]
en: Foreground Color
bg: Цвят на текста

[ctx: textattr]
en: Background Color
bg: Цвят на фона

[ctx: textattr]
en: Underline Color
bg: Цвят за подчертаване

[ctx: textattr]
en: Strikethrough Color
bg: Цвят за зачеркване

[ctx: textattr]
en: Scale
bg: Мащаб

note: XXX Interesting... can we get the defaults ? what can we do to let the user * unset the value ??
en: <Enter Value>
bg: <Въведете стойност>

en: Unset
bg: Без

en: Select a color
bg: Избор на цвят

en: Attribute
bg: Атрибут

en: Value
bg: Стойност

en: Setup Text Attributes
bg: Настройки на атрибутите на текста

en: This property does not apply unless Use Underline is set.
bg: Това свойство не е приложимо, освен ако е зададено подчертаване.

en: Property not selected
bg: Свойството не е избрано

en: This property is only for use in dialog action buttons
bg: Това свойство е за употреба само в бутони за действие към диалогови прозорци

en: This property is set to be controled by an Action
bg: Това свойство е зададено да бъде контролирано от действие

en: Choose the GnomeUIInfo stock item
bg: Избор на стандартен обект GnomeUIInfo

note: We have to save/load icon-size as int, and fake the enum
en: Icon Size
bg: Размер на иконите

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
bg: Символичен размер за стандартна икона, набор икони или именувана икона

en: Removing parent of %s
bg: Премахване на контейнера на %s

en: Adding parent %s for %s
bg: Добавяне на контейнер %s за %s

en: Adding %s to Size Group %s
bg: Добавяне на %s към група за размери %s

en: Adding %s to a new Size Group
bg: Добавяне на %s към нова група за размери

note: Add trailing new... item
en: New Size Group
bg: Нова група за размери

en: Ordering children of %s
bg: Подреждане на дъщерните обекти на %s

en: Insert placeholder to %s
bg: Вмъкване на заместител в %s

en: Remove placeholder from %s
bg: Премахване на заместител от %s

en: Insert Row on %s
bg: Вмъкване на ред в %s

en: Insert Column on %s
bg: Вмъкване на колона в %s

en: Remove Column on %s
bg: Премахване на колона от %s

en: Remove Row on %s
bg: Премахване на ред от %s

en: Insert page on %s
bg: Вмъкване на страница в %s

en: Remove page from %s
bg: Премахване на страница от %s

en: This property only applies to stock images
bg: Това свойство се отнася само до стандартен тип изображения

en: This property only applies to named icons
bg: Това свойство се отнася само до именувани икони

en: <separator>
bg: <разделител>

en: <custom>
bg: <нестандартен>

en: Tool Item
bg: Елемент за инструмент

en: Packing
bg: Пакетиране

en: Menu Item
bg: Елемент от меню

en: Normal item
bg: Нормален елемент

en: Image item
bg: Елемент на изображение

en: Check item
bg: Елемент за маркиране

en: Radio item
bg: Елемент от радио меню

en: Separator item
bg: Разделител

en: Edit Menu Bar
bg: Редактиране на лентата с менюта

en: Edit Menu
bg: Редактиране на менюто

en: Print S_etup
bg: Настройка за _печат

en: Find Ne_xt
bg: Намиране на _следващ

en: _Undo Move
bg: _Отмяна на преместването

en: _Redo Move
bg: В_ъзстановяване на преместването

en: Select _All
bg: Избор на _всички

en: _New Game
bg: _Нова игра

en: _Pause game
bg: _Пауза на игра

en: _Restart Game
bg: _Рестартиране на игра

en: _Hint
bg: _Съвет

en: _Scores...
bg: _Точки…

en: _End Game
bg: _Край на игра

en: Create New _Window
bg: Създаване на нов _прозорец

en: _Close This Window
bg: _Затваряне на този прозорец

en: _Settings
bg: _Настройки

en: Fi_les
bg: _Файлове

en: _Windows
bg: _Прозорци

en: _Game
bg: _Игра

en: Button
bg: Бутон

en: Toggle
bg: Превключване

en: Radio
bg: Радио бутон

en: Menu
bg: Меню

en: Custom
bg: Нестандартен

en: Separator
bg: Разделител

en: Normal
bg: Нормален

en: Image
bg: Изображение

en: Check
bg: Маркиране

en: Tool Bar Editor
bg: Редактор на лентата с инструменти

en: This property does not apply when Ellipsize is set.
bg: Това свойство не е приложимо, когато е зададено съкращаване.

en: This property does not apply when Angle is set.
bg: Това свойство не е приложимо, когато е зададен ъгъл.

en: Introduction page
bg: Страница за въведение

en: Content page
bg: Страница за съдържание

en: Confirmation page
bg: Страница за потвърждение

en: %s is set to load %s from the model
bg: Обектът %s е зададен да зарежда %s от модела

en: %s is set to manipulate %s directly
bg: Обектът %s е зададен да манипулира %s директно

en: Tree View Column
bg: Дървовиден изглед

en: Cell Renderer
bg: Клетка

en: Properties and Attributes
bg: Свойства и атрибути

en: Common Properties and Attributes
bg: Общи свойства и атрибути

note: Text of the textview
en: Text
bg: Текст

en: Accelerator
bg: Ускорител

en: Combo
bg: Падащо меню

en: Spin
bg: Брояч

en: Pixbuf
bg: Буфер с пиксели

note: Progress...
en: Progress
bg: Напредък

en: Icon View Editor
bg: Редактор на изглед с икони

en: Combo Editor
bg: Редактор на падащо меню

en: Column
bg: Колона

en: Tree View Editor
bg: Редактор на дървовиден изглед

en: <choose a key>
bg: <изберете клавиш>

en: Accelerator Key
bg: Ускорител

en: Choose accelerator keys...
bg: Избор на клавиши за ускорители…

en: A file name, full or relative path to load an icon for this toolbutton
bg: Име на файл, пълен или относителен път за зареждане на икона за този бутон

en: A list of accelerator keys
bg: Списък с мнемонични ускорители

en: A list of sources for this icon factory
bg: Списък с източници за тази фабрика с икони

en: A symbolic icon size for the stock icon
bg: Символичен размер на стандартната икона

en: A tooltip text for this widget
bg: Текст на подсказката за този графичен обект

note: NOT AVAILABLES ON WIN32 <glade-widget-class name="GtkPlug" generic-name="plug" _title="Plug"/> <glade-widget-class name="GtkSocket" generic-name="socket" _title="Socket"/>
en: About Dialog
bg: Диалогов прозорец „Относно“

en: Accel Group
bg: Група ускорители

en: Accel Label
bg: Етикет на ускорител

en: Accelerator Mode column
bg: Колона за режим на клавишна комбинация

en: Accelerator Modifiers column
bg: Колона за модификатори за клавишната комбинация

en: Accelerator Renderer
bg: Ускорител в клетка

note: Accelerators
en: Accelerators
bg: Ускорители

en: Accessible Description
bg: Описание на елемента за достъпност

note: Atk name and description properties
en: Accessible Name
bg: Име на елемента за достъпност

en: Action
bg: Действие

en: Action Group
bg: Група на действия

en: Activatable column
bg: Колона за активируеми

note: Atk activate property
en: Activate
bg: Активиране

en: Active column
bg: Колона за активни

en: Add Parent
bg: Добавяне на контейнер

en: Add to Size Group
bg: Добавяне към група за размери

en: Adjustment
bg: Нагласяване

en: Adjustment column
bg: Колона за нагласяване

en: Alignment
bg: Подравняване

en: Alignment column
bg: Колона за подравняване

en: All
bg: Всички

en: All Events
bg: Всички събития

en: All Modifiers
bg: Всички модификатори

en: Alt Key
bg: Клавиш „Alt“

en: Always
bg: Винаги

en: Always Center
bg: Винаги центриран

en: An accel group for accelerators from stock items
bg: Група ускорители за ускорители от стандартните обекти

en: Arrow
bg: Стрелка

en: Ascending
bg: Възходящ

en: Aspect Frame
bg: Рамка на пропорцията

en: Assistant
bg: Помощник

en: Attributes
bg: Атрибути

en: Attributes column
bg: Колона за атрибути

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Background Color Name column
bg: Колона за име на фона

en: Background Color column
bg: Колона за цвят на фона

en: Before
bg: Преди

note: Objects
en: Both
bg: Двете

en: Bottom
bg: Долу

en: Bottom Left
bg: Долу вляво

en: Bottom Right
bg: Долу вдясно

en: Bottom to Top
bg: Отдолу нагоре

en: Box
bg: Кутия

en: Browse
bg: Разглеждане

en: Button 1 Motion
bg: Бутон за движение 1

en: Button 2 Motion
bg: Бутон за движение 2

en: Button 3 Motion
bg: Бутон за движение 3

en: Button Box
bg: Кутия с бутони

en: Button Motion
bg: Бутон движение

en: Button Press
bg: Натискане на бутон

en: Button Release
bg: Отпускане на бутон

en: Calendar
bg: Календар

en: Cancel
bg: Отказване

en: Cell Background Color column
bg: Колона за цвета на фона на клетката

en: Cell Background Color name column
bg: Колона за името на фона на клетката

en: Center
bg: Центриран

en: Center on Parent
bg: Центриран спрямо контейнера

en: Centimeters
bg: Сантиметри

en: Character
bg: Знак

en: Check Button
bg: Бутон за маркиране

en: Check Menu Item
bg: Обект от менюто за маркиране

note: Atk click property
en: Click
bg: Натискане с мишка

en: Climb Rate column
bg: Колона за скорост на нарастване

en: Close
bg: Затваряне

en: Color Button
bg: Бутон за цвят

en: Color Selection
bg: Избор на цвят

en: Color Selection Dialog
bg: Диалогов прозорец за избор на цвят

en: Columned List
bg: Списък с колони

en: Columns
bg: Колони

en: Combo Box
bg: Падащо меню

en: Combo Box Entry
bg: Елемент от падащо меню

en: Combo Renderer
bg: Падащо меню в клетка

en: Composite Widgets
bg: Композитни графични обекти

en: Condensed
bg: Сбит

en: Confirm
bg: Потвърждение

en: Containers
bg: Контейнери

en: Content
bg: Съдържание

en: Continuous
bg: Продължителен

en: Control Key
bg: Клавиш „Control“

en: Control and Display
bg: Контрол и изглед

note: Atk relationset properties
en: Controlled By
bg: Контролиран от

en: Controller For
bg: Контролира

en: Create Folder
bg: Създаване на папка

en: Curve
bg: Крива

en: Custom widget
bg: Нестандартен графичен обект

en: Data
bg: Данни

en: Data column
bg: Колона за данни

en: Default
bg: Стандартен

en: Delayed
bg: Със закъснение

en: Descending
bg: Низходящ

en: Described By
bg: Описан от

en: Description For
bg: Описание за

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
bg: Описание на обект, форматиран за достъп до помощни технологии

en: Desktop
bg: Работна среда

en: Dialog
bg: Диалогов прозорец

en: Dialog Box
bg: Диалогов прозорец

en: Digits column
bg: Колона за цифри

en: Discontinuous
bg: Непродължителен

en: Discrete
bg: Разнороден

en: Dock
bg: Док

en: Double
bg: Двойно

en: Down
bg: Долу

en: Drag & Drop
bg: Провлачване и пускане

en: Drag and Drop
bg: Провлачване и пускане

en: Drawing Area
bg: Област за рисуване

en: Drop Down Menu
bg: Падащо меню

en: East
bg: Изток

en: Edge
bg: Ръб

en: Edit Separately
bg: Отделно редактиране

en: Edit&#8230;
bg: Редактиране…

en: Editable column
bg: Редактируема колона

en: Eighth Key
bg: Осми клавиш-модификатор

en: Ellipsize column
bg: Колона за съкращаване

en: Embedded By
bg: Вграден от

en: Embeds
bg: Вгражда

en: End
bg: В края

en: Enter Notify
bg: Уведомление при влизане

en: Enter a list of column types for this data store
bg: Въведете списък с видове колони за този тип хранилище за данни

en: Enter a list of values to be applied on each row
bg: Въведете списък със стойности, приложими за всеки ред

en: Entry Completion
bg: Дописване

en: Error
bg: Грешка

en: Etched In
bg: Вдлъбната

en: Etched Out
bg: Изпъкнала

en: Event Box
bg: Прозорец за събитие

en: Expand
bg: Разширяване

en: Expanded
bg: Разширен

en: Expander
bg: Разширител

en: Exposure
bg: Излагане

en: Extended
bg: Разширен

en: Extra Condensed
bg: Още по-сбит

en: Extra Expanded
bg: Още по-разширен

en: Family column
bg: Колона с фамилия

en: Fifth Key
bg: Пети клавиш-модификатор

en: Fifth Mouse Button
bg: Пети бутон на мишката

en: File Chooser Button
bg: Бутон за прозореца за избор на файлове

en: File Chooser Dialog
bg: Диалогов прозорец за избор на файлове

en: File Chooser Widget
bg: Графичен обект за избор на файлове

en: File Filter
bg: Файлов филтър

en: File Name
bg: Име на файл

en: File Selection
bg: Избор на файлове

en: Fill
bg: Запълване

en: First Mouse Button
bg: Първи бутон на мишката

en: Fixed
bg: Фиксиран

en: Flows From
bg: Прелива от

en: Flows To
bg: Прелива в

en: Focus Change
bg: Смяна на фокуса

en: Follow State column
bg: Колона за следване на състоянието

en: Font Button
bg: Бутон за шрифт

en: Font Description column
bg: Колона за описание на шрифта

en: Font Selection
bg: Избор на шрифт

en: Font Selection Dialog
bg: Диалогов прозорец за избор на шрифт

en: Font column
bg: Колона за шрифт

en: Foreground Color Name column
bg: Колона за името на цвета на текста

en: Foreground Color column
bg: Колона за цвета на текста

en: Forth Mouse Button
bg: Четвърти бутон на мишката

en: Frame
bg: Рамка

en: Free
bg: Свободна

en: Gamma Curve
bg: Крива „Гама“

en: Grow Only
bg: Само нарастване

en: Gtk+ Obsolete
bg: Gtk+ (извън употреба)

en: Half
bg: Половин

en: Handle Box
bg: Манипулаторна кутия

en: Has Entry column
bg: Колона за съдържание

en: Height column
bg: Колона за височина

note: Objects
en: Horizontal
bg: Хоризонтални

en: Horizontal Alignment
bg: Хоризонтално подравняване

en: Horizontal Alignment column
bg: Колона за хоризонтално подравняване

en: Horizontal Box
bg: Хоризонтална кутия

en: Horizontal Button Box
bg: Хоризонтална кутия с бутони

en: Horizontal Padding
bg: Хоризонтален отстъп

en: Horizontal Padding column
bg: Колона за хоризонтален отстъп

en: Horizontal Panes
bg: Хоризонтални пана

en: Horizontal Ruler
bg: Хоризонтална линийка

en: Horizontal Scale
bg: Хоризонтално мащабиране

en: Horizontal Scrollbar
bg: Хоризонтална лента за придвижване

en: Horizontal Separator
bg: Хоризонтален разделител

en: Horizontal and Vertical
bg: Хоризонтални и вертикални

en: Hyper Modifier
bg: Клавиш „Hyper“

en: Icon
bg: Икона

en: Icon Factory
bg: Фабрика за икони

en: Icon Name column
bg: Колона за име на икона

en: Icon Sources
bg: Източници на икони

en: Icon View
bg: Изглед с икони

en: Icons only
bg: Само икони

en: If Valid
bg: Ако е валидна

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
bg: Ако е зададено, подчертаването на текста показва следващия знак, който да се използва като ускорител

en: Image Menu Item
bg: Изображение за елемент от меню

en: Immediate
bg: Моментално

en: In
bg: Навътре

en: Inches
bg: Инчове

en: Inconsistent column
bg: Колона за неопределеност

en: Indicates a subwindow attached to a component but otherwise has no connection in the UI hierarchy to that component
bg: Показва подпрозорец, прикрепен към компонент, но иначе нямащ връзка с компонента в йерархията на ГИ

en: Indicates an object controlled by one or more target objects
bg: Показва обект, контролиран от един или повече целеви обекти

en: Indicates an object is a cell in a treetable which is displayed because a cell in the same column is expanded and identifies that cell
bg: Показва обект, който е клетка в дървовидна таблица, която е изобразена, защото клетка от същата колона е разширена и идентифицира тази клетка

en: Indicates an object is a controller for one or more target objects
bg: Показва, че обектът контролира един или повече целеви обекти

en: Indicates an object is a label for one or more target objects
bg: Показва, че обектът е етикет за един или повече целеви обекти

en: Indicates an object is a member of a group of one or more target objects
bg: Показва обект, който е член на група от един или повече целеви обекти

en: Indicates an object is labelled by one or more target objects
bg: Показва обект, който е обозначен като етикет от един или повече целеви обекти

en: Indicates that an object is a parent window of another object
bg: Показва, че обектът е родителски прозорец на друг обект

en: Indicates that an object is a popup for another object
bg: Показва, че обектът е изскачащ прозорец за друг обект

en: Indicates that an object provides descriptive information about another object; more verbose than 'Label For'
bg: Показва, че обектът осигурява описателна информация за друг обект. По-подробно от „Етикет за“

en: Indicates that another object provides descriptive information about this object; more verbose than 'Labelled By'
bg: Показва, че друг обект осигурява описателна информация за този обект. По-подробно от „Обозначен като етикет от“

en: Indicates that the object has content that flows logically from another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
bg: Показва, че обектът има съдържание, което прелива логически от друг AtkObject по следствен път (например text-flow)

en: Indicates that the object has content that flows logically to another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
bg: Показва, че обектът има съдържание, което прелива логически в друг AtkObject по следствен път (например text-flow)

en: Indicates that the object visually embeds another object's content, i.e. this object's content flows around another's content
bg: Показва, че обектът визуално вгражда съдържанието на друг обект, т.е. съдържанието на този обект прелива в съдържанието на друг

en: Indicator Size column
bg: Колона за размер на индикатор

en: Info
bg: Информация

en: Input Dialog
bg: Диалогов прозорец за въвеждане

en: Insert After
bg: Вмъкване след

en: Insert Before
bg: Вмъкване преди

en: Insert Column
bg: Вмъкване на колона

en: Insert Page After
bg: Вмъкване на страница след

en: Insert Page Before
bg: Вмъкване на страница преди

en: Insert Row
bg: Вмъкване на ред

en: Intro
bg: Въведение

en: Invalid
bg: Невалиден

en: Inverse of 'Embeds', indicates that this object's content is visually embedded in another object
bg: Обратното на „Вгражда“, показва, че съдържанието на този обект е визуално вградено в друг обект

en: Invisible Char Set
bg: Невидими знаци

en: Italic
bg: Курсив

en: Items
bg: Обекти

en: Key Press
bg: Натискане на клавиш

en: Key Release
bg: Отпускане на клавиш

en: Keycode column
bg: Колона за код на клавиша

en: Label For
bg: Етикет за

en: Labelled By
bg: Обозначен като етикет от

en: Language column
bg: Колона за език

en: Large Toolbar
bg: Голяма лента с инструменти

en: Layout
bg: Изглед

en: Least Recently Used first
bg: Най-отдавна използваните първо

en: Leave Notify
bg: Уведомление при излизане

en: Left
bg: Ляво

en: Left to Right
bg: Отляво надясно

en: Linear
bg: Линейна

en: Link Button
bg: Бутон с хипервръзка

en: List
bg: Списък

en: List Item
bg: Елемент от списък

en: List Store
bg: Модел списък

en: List of widgets in this group
bg: Списък с графични обекти в тази група

en: Lock Key
bg: Клавиш „Lock“

en: Low
bg: Ниско

en: Markup column
bg: Колона с маркиране

en: Member Of
bg: Член на

en: Menu Bar
bg: Лента с менюта

en: Menu Shell
bg: Обвивка на менюто

en: Menu Tool Button
bg: Бутон за инструмент

en: Message Dialog
bg: Диалогов прозорец за съобщение

en: Meta Modifier
bg: Клавиш „Meta“

en: Middle
bg: В средата

en: Miscellaneous
bg: Разни

en: Model column
bg: Колона с модела

en: Most Recently Used first
bg: Най-скоро използваните първо

en: Mouse
bg: Спрямо позицията на мишката

en: Multiple
bg: Множество

en: Never
bg: Никога

en: Node Child Of
bg: Дъщерен възел на

en: North
bg: Север

en: North East
bg: Североизток

en: North West
bg: Северозапад

en: Notebook
bg: Контейнер-бележник

en: Notification
bg: Уведомление

en: Number of Pages
bg: Брой страници

en: Number of items
bg: Брой обекти

en: Number of pages
bg: Брой страници

en: Number of pages in this assistant
bg: Броят на страниците в този помощник

en: Object instance's name formatted for assistive technology access
bg: Името на конкретния обект е форматирано за достъп до помощни технологии

en: Oblique
bg: Получер курсив

en: Off
bg: Изключено

en: Ok
bg: Добре

en: Ok, Cancel
bg: Добре, Отказване

en: On
bg: Включено

en: Open
bg: Отваряне

en: Option Menu
bg: Меню с опции

en: Orientation column
bg: Колона за ориентация

en: Other
bg: Други

en: Out
bg: Навън

en: Paned
bg: Разделен прозорец

en: Parent Window Of
bg: Родителски прозорец на

en: Pixbuf Expander Closed column
bg: Колона за буфер с пиксели за затворен разширител

en: Pixbuf Expander Open column
bg: Колона за буфер с пиксели за отворен разширител

en: Pixbuf Renderer
bg: Буфер с пиксели

en: Pixbuf column
bg: Колона за буфер с пиксели

en: Pixels
bg: Пиксели

en: Pointer Motion
bg: Движение на показалеца

en: Pointer Motion Hint
bg: Подсказка при движението на показалеца

en: Popup
bg: Изскачащ

en: Popup For
bg: Изскачащ прозорец за

en: Popup Menu
bg: Изскачащо меню

en: Position
bg: Позиция

note: Atk press property
en: Press
bg: Натискане на клавиш

en: Primary Icon Activatable
bg: Активируема основна икона

en: Primary Icon Name
bg: Име на основна икона

en: Primary Icon Pixbuf
bg: Изображение на основна икона

en: Primary Icon Sensitive
bg: Чувствителна основна икона

en: Primary Icon Tooltip Markup
bg: Маркиране на подсказката на основната икона

en: Primary Icon Tooltip Text
bg: Текст на подсказката на основната икона

en: Primary Stock Icon
bg: Основна стандартна икона

en: Progress Bar
bg: Лента за прогрес

en: Progress Fraction
bg: Частична лента за прогрес

en: Progress Pulse Step
bg: Стъпка на прогрес

en: Progress Renderer
bg: Лента за прогрес в клетка

en: Property Change
bg: Смяна на свойство

en: Proximity  Out
bg: Приближаване

en: Proximity In
bg: Отдалечаване

en: Pulse column
bg: Колона за пулс

en: Question
bg: Въпрос

en: Queue
bg: Поред

en: Radio Action
bg: Действие за радио бутон

en: Radio Button
bg: Радио бутон

en: Radio Menu Item
bg: Елемент от радио меню

en: Radio Tool Button
bg: Радио бутон за инструмент

en: Radio column
bg: Колона за радио бутон

en: Range
bg: Обхват

en: Recent Action
bg: Скорошно действие

en: Recent Chooser
bg: Избор на скоро отваряни файлове

en: Recent Chooser Dialog
bg: Прозорец за избор на скоро отваряни файлове

note: GtkActivatable
en: Related Action
bg: Свързано действие

note: Atk release property
en: Release
bg: Пускане

en: Release Modifier
bg: Модификатор „Release“

en: Remove Column
bg: Премахване на колона

en: Remove Page
bg: Премахване на страница

en: Remove Parent
bg: Премахване на контейнер

en: Remove Row
bg: Премахване на ред

en: Remove Slot
bg: Премахване на място

en: Response ID
bg: Идентификатор на отговор

en: Right
bg: Дясно

en: Right to Left
bg: Отдясно наляво

en: Rise column
bg: Колона за издигане

en: Ruler
bg: Линийка

en: Save
bg: Запазване

en: Scale Button
bg: Бутон за мащаба

en: Scale column
bg: Колона за мащаб

en: Scroll
bg: Прелистване

en: Scrolled Window
bg: Прозорец с придвижване

en: Second Mouse Button
bg: Втори бутон на мишката

en: Secondary Icon Activatable
bg: Активируема допълнителна икона

en: Secondary Icon Name
bg: Име на допълнителна икона

en: Secondary Icon Pixbuf
bg: Изображение на допълнителна икона

en: Secondary Icon Sensitive
bg: Чувствителна допълнителна икона

en: Secondary Icon Tooltip Markup
bg: Маркиране на подсказката на допълнителната икона

en: Secondary Icon Tooltip Text
bg: Текст на подсказката на допълнителната икона

en: Secondary Stock Icon
bg: Допълнителна стандартна икона

en: Select Folder
bg: Избор на папка

en: Semi Condensed
bg: Полу-сбит

en: Semi Expanded
bg: Полу-разширен

en: Sensitive column
bg: Колона за чувствителност

en: Separator Menu Item
bg: Разделител на елементи от меню

en: Separator Tool Item
bg: Разделител на инструменти

en: Set the current page (strictly for editing purposes)
bg: Настройка на текущата страница (само с цел редактиране)

en: Set the description of the Activate atk action
bg: Задаване на описанието на действието Activate на atk

en: Set the description of the Click atk action
bg: Задаване на описанието при действието Click на atk

en: Set the description of the Press atk action
bg: Задаване на описанието на действието Press на atk

en: Set the description of the Release atk action
bg: Задаване на описанието на действието Release на atk

en: Set the text in the view's text buffer
bg: Задаване на текста в буфера за преглед на текст

en: Seventh Key
bg: Седми клавиш-модификатор

en: Shift Key
bg: Клавиш „Shift“

en: Shrink
bg: Свиване

en: Single
bg: Единичен

en: Single Paragraph Mode column
bg: Колона за единичен абзац

en: Sixth Key
bg: Шести клавиш-модификатор

note: Objects
en: Size Group
bg: Група за размери

en: Size column
bg: Колона за размер

en: Small Capitals
bg: Малки главни букви

en: Small Toolbar
bg: Малка лента с инструменти

en: South
bg: Юг

en: South East
bg: Югоизток

en: South West
bg: Югозапад

en: Specialized Widgets
bg: Специализирани графични обекти

en: Spin Button
bg: Брояч

en: Spin Renderer
bg: Брояч в клетка

en: Splash Screen
bg: Начален екран

en: Spline
bg: Плавна

en: Spread
bg: Разтегнат

en: Start
bg: В началото

en: Static
bg: Статична

en: Status Bar
bg: Лента за състояние

en: Status Icon
bg: Икона за състояние

en: Stock Button
bg: Стандартен бутон

en: Stock Detail column
bg: Колона за стандартен детайл

en: Stock Item
bg: Стандартен обект

en: Stock Size column
bg: Колона за стандартен размер

en: Stock column
bg: Колона за стандартни обекти

en: Stretch column
bg: Колона за сбитост

en: Strikethrough column
bg: Колона за зачеркване

en: Structure
bg: Структура

en: Style column
bg: Колона за стил

en: Substructure
bg: Подструктура

en: Subwindow Of
bg: Подпрозорец на

en: Summary
bg: Обобщение

en: Super Modifier
bg: Клавиш „Super“

en: Table
bg: Таблица

en: Text Buffer
bg: Текстово поле

en: Text Buffers
bg: Текстови полета

en: Text Column column
bg: Колона за текстова колона

en: Text Entry
bg: Поле за въвеждане на текст

en: Text Horizontal Alignment column
bg: Колона за хоризонтално подравняване на текст

en: Text Renderer
bg: Поле за въвеждане на текст

en: Text Tag
bg: Текстов етикет

en: Text Tag Table
bg: Таблица с текстови етикети

en: Text Vertical Alignment column
bg: Колона за вертикално подравняване на текст

en: Text View
bg: Текстово поле

en: Text below icons
bg: Текст под иконите

en: Text column
bg: Колона за текст

en: Text only
bg: Само текст

en: The column in the model to load the value from
bg: Колоната в модела, откъдето да се зареди стойността

en: The items in this combo box
bg: Обектите в това падащо меню

en: The number of items in the box
bg: Броят на обектите в кутията

en: The number of pages in the notebook
bg: Броят на страниците в бележника

en: The page position in the Assistant
bg: Позицията на страницата в помощника

en: The pango attributes for this label
bg: Атрибутите на pango за този етикет

en: The position of the menu item in the menu shell
bg: Позицията на елемента от менюто в обвивката на менюто

en: The position of the tool item in the toolbar
bg: Позицията на инструмента в лентата с инструменти

en: The response ID of this button in a dialog
bg: Идентификатор на отговор за този бутон в диалоговия прозорец

en: The stock icon displayed on the item (choose an item from GTK+ stock or from an icon factory)
bg: Стандартната икона за обекта (изберете от вградените в GTK+ или от фабрика за икони)

en: The stock item for this button
bg: Стандартният обект за този бутон

en: The stock item for this menu item
bg: Стандартният обект за това меню

en: The text of the menu item
bg: Текстът на елемента от менюто

en: The text to display
bg: Текстът, който да се изобразява

en: Third Mouse Button
bg: Трети бутон на мишката

en: Toggle Action
bg: Действие за превключване

en: Toggle Button
bg: Бутон за превключване

en: Toggle Renderer
bg: Превключване в клетка

en: Toggle Tool Button
bg: Бутон за превключване на инструмент

en: Tool Bar
bg: Лента с инструменти

en: Tool Button
bg: Бутон за инструмент

en: Toolbar
bg: Лента с инструменти

en: Tooltip
bg: Подсказка

en: Top
bg: Горе

en: Top Left
bg: Горе вляво

en: Top Level
bg: От най-горно ниво

en: Top Right
bg: Горе вдясно

en: Top to Bottom
bg: Отгоре надолу

en: Toplevels
bg: От най-горното ниво

en: Tree Model
bg: Модел на дървото

en: Tree Model Filter
bg: Филтър на дървовиден модел

en: Tree Model Sort
bg: Подредба на дървовиденмодел

en: Tree Selection
bg: Дървовиден избор

en: Tree Store
bg: Дървовидно хранилище

en: Tree View
bg: Дървовиден изглед

en: UI Manager
bg: Мениджър на ГПИ

en: Ultra Condensed
bg: Най-сбит

en: Ultra Expanded
bg: Най-разширен

en: Underline column
bg: Колона за подчертаване

en: Up
bg: Горе

en: Use Action Appearance
bg: Използване на изглед според действието

en: Use Underline
bg: Използване на подчертаване

en: Utility
bg: Сечиво

en: Value column
bg: Колона за стойност

en: Variant column
bg: Колона за вариант

note: Objects
en: Vertical
bg: Вертикална

en: Vertical Alignment
bg: Вертикално подравняване

en: Vertical Alignment column
bg: Колона за вертикално подравняване

en: Vertical Box
bg: Вертикална кутия

en: Vertical Button Box
bg: Вертикална кутия с бутони

en: Vertical Padding
bg: Вертикален отстъп

en: Vertical Padding column
bg: Колона за вертикален отстъп

en: Vertical Panes
bg: Вертикални пана

en: Vertical Ruler
bg: Вертикална линийка

en: Vertical Scale
bg: Вертикално мащабиране

en: Vertical Scrollbar
bg: Вертикална лента за придвижване

en: Vertical Separator
bg: Вертикален разделител

en: Viewport
bg: Изглед

en: Visibility Notify
bg: Уведомление при видимост

en: Visible
bg: Видимост

en: Visible column
bg: Колона за видимост

en: Volume Button
bg: Бутон за силата на звука

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Weight column
bg: Колона за чернота

en: West
bg: Запад

en: Width column
bg: Колона за широчина

en: Width in Characters column
bg: Колона за широчина в знаци

en: Window
bg: Прозорец

en: Window Group
bg: Група прозорци

en: Word
bg: Дума

en: Word Character
bg: Знак от дума

en: Wrap Mode column
bg: Колона за режим на пренасяне

en: Wrap Width column
bg: Колона за широчина за пренасяне

en: Yes, No
bg: Да, Не

en: You can mark this as translatable and set one name/address if you want to show a translation specific translator, otherwise you should list all translators and unmark this string for translation
bg: Може да отбележите това като преводим низ, където да се изобразява име и адрес на преводача на конкретния език. В противен случай би трябвало да изпишете всички преводачи и да премахнете маркировката „Преводим“ за този низ.

en: GTK+ Unix Print Toplevels
bg: Елементи от горно ниво на „Печат за Юникс“

en: Page Setup Dialog
bg: Прозорец за настройки на страницата

en: Print Dialog
bg: Прозорец за разпечатване

en: Setting columns on %s
bg: Задаване на колони за %s

en: < define a new column >
bg: < задаване на нова колона >

en: Add and remove columns:
bg: Добавяне и премахване на колони:

en: Column type
bg: Тип колона

en: Column name
bg: Име на колона

en: Add and remove rows:
bg: Добавяне и премахване на редове:

en: Sequential editing:
bg: Последователно редактиране:

en: Entry Editable
bg: Редактируемо

en: Whether the entry is editable
bg: Дали записа е редактируем

en: Enter a filename or a relative or full path for this source of '%s' (Glade will only ever load them in the runtime from your project directory).
bg: Въведете име на файл или относителен/пълен път до източника на „%s“ (Glade ще ги зарежда само по време на стартиране от папката на проекта).

en: Set whether you want to specify a text direction for this source of '%s'
bg: Задаване дали искате да укажете посока на текста за източника на „%s“

en: Set the text direction for this source of '%s'
bg: Задаване посоката на текста за източника на „%s“

en: Set whether you want to specify an icon size for this source of '%s'
bg: Задаване дали искате да укажете размер на иконата за източника на „%s“

en: Set the icon size for this source of '%s'
bg: Задаване на размера на иконата за източника на „%s“

en: Set whether you want to specify a state for this source of '%s'
bg: Задаване дали искате да укажете състояние за източника на „%s“

en: Set the state for this source of '%s'
bg: Задаване на състоянието за източника на „%s“

en: Setting %s to use standard configuration
bg: Задаване на %s да използва стандартната конфигурация

en: Setting %s to use a custom child
bg: Задаване на %s да използва нестандартен дъщерен обект

en: Setting %s to use a stock button
bg: Задаване на %s да използва стандартен бутон

en: Setting %s to use a label and image
bg: Задаване на %s да използва етикет и изображение

en: Configure button content
bg: Настройване на съдържанието на бутона

en: Add custom button content
bg: Добавяне на нестандартно съдържание на бутона

en: Stock button
bg: Стандартен бутон

en: Label with optional image
bg: Етикет с незадължително изображение

en: Setting %s to use standard label text
bg: Задаване на %s да използва стандартен текст на етикет

en: Setting %s to use a custom label widget
bg: Задаване на %s да използва нестандартен графичен обект за етикет

en: Setting %s to use an image from stock
bg: Задаване на %s да използва стандартно изображение

en: Setting %s to use an image from the icon theme
bg: Задаване на %s да използва изображение от темата с икони

note: Label area frame...
en: Edit Label
bg: Редактиране на етикет

note: Image area frame... Image content frame... Internal Image area...
en: Edit Image
bg: Редактиране на изображение

en: Setting %s to use an image from filename
bg: Задаване на %s да използва изображение от файл

note: Image size frame...
en: Set Image Size
bg: Задаване размера на изображението

en: Setting %s to use a stock item
bg: Задаване на %s да използва стандартен обект

en: Stock Item:
bg: Стандартен обект:

en: Custom label and image:
bg: Нестандартен етикет и изображение:

note: Add descriptive label
en: First add a stock name in the entry below, then add and define sources for that icon in the treeview.
bg: Първо добавете стандартно име в полето по-долу след това добавете и дефинирайте източници за тази икона в дървовидния изглед.

note: Add descriptive label
en: Define columns for your liststore; giving them meaningful names will help you to retrieve them when setting cell renderer attributes (press the Delete key to remove the selected column)
bg: Дефинирайте колони за вашия модел списък. Използването на смислени имена ще ви помогне да ги извлечете при задаване атрибутите на клетката (натиснете бутона „Изтриване“ за да премахнете избраната колона)

note: Add descriptive label
en: Add remove and edit rows of data (you can optionally use Ctrl+N to add new rows and the Delete key to remove the selected row)
bg: Добавяне, премахване и изтриване на редове с данни (евентуално може да използвате Ctrl+N за добавяне на нови редове и клавиша „Изтриване“ за премахване на избрания ред)

en: Setting %s to use an attribute list
bg: Задаване на %s да използва списък с атрибути

en: Setting %s to use a Pango markup string
bg: Задаване на %s да използва низ с маркиране на Pango

en: Setting %s to use a pattern string
bg: Задаване на %s да използва низ с шаблон

en: Setting %s to set desired width in characters
bg: Задаване на %s да настрои желаната широчина в знаци

en: Setting %s to set maximum width in characters
bg: Задаване на %s да настрои максималната широчина в знаци

en: Setting %s to use normal line wrapping
bg: Задаване на %s да използва нормален режим на пренасяне

en: Setting %s to use a single line
bg: Задаване на %s да използва един ред

en: Setting %s to use specific Pango word wrapping
bg: Задаване на %s да използва специфично пренасяне на Pango

note: Label appearance...
en: Edit label appearance
bg: Редактиране изгледа на етикета

note: Label formatting...
en: Format label
bg: Форматиране на етикета

note: Line Wrapping...
en: Text line wrapping
bg: Режим на пренасяне на текста

en: Text wraps normally
bg: Нормално пренасяне

en: Setting %s to use the %s property as an attribute
bg: Задаване на %s да използва свойството %s като атрибут

en: Setting %s to use the %s property directly
bg: Задаване на %s да използва свойството %s директно

en: Retrieve %s from model (type %s)
bg: Извличане на %s от модела (тип %s)

note: translators: the adjective not the verb
en: unset
bg: не е зададено

en: no model
bg: няма модел

en: Choose a Data Model and define some
    columns in the data store first
bg: Първо изберете модел на данни и дефинирайте
    някои от колоните в хранилището за данни

en: Setting %s to use a primary icon from stock
bg: Задаване на %s да използва стандартна основна икона

en: Setting %s to use a primary icon from the icon theme
bg: Задаване на %s да използва основна икона от темата с икони

en: Setting %s to use a primary icon from filename
bg: Задаване на %s да използва основна икона от файл

en: Setting %s to use a secondary icon from stock
bg: Задаване на %s да използва стандартна допълнителна икона

en: Setting %s to use a secondary icon from the icon theme
bg: Задаване на %s да използва допълнителна икона от темата с икони

en: Setting %s to use a secondary icon from filename
bg: Задаване на %s да използва допълнителна икона от файл

note: Primary icon...
en: Primary icon
bg: Основна икона

note: Secondary icon...
en: Secondary icon
bg: Допълнителна икона

en: Setting %s action
bg: Задаване на действие %s

en: Setting %s to use action appearance
bg: Задаване на %s да използва изглед според действието

en: Setting %s to not use action appearance
bg: Задаване на %s да не използва изглед според действието

en: Status Message.
bg: Съобщение за състояние.

en: The position in the druid
bg: Позицията в помощника

en: Message box type
bg: Вид кутия за съобщение

en: The type of the message box
bg: Видът на кутията за съобщение

en: This property is valid only in font information mode
bg: Това свойство е валидно само в режим на информация за шрифта

note: This is deprecated
en: Selection Mode
bg: Режим на избиране

en: Choose the Selection Mode
bg: Избор на режима на избиране

en: Placement
bg: Разполагане

en: Choose the BonoboDockPlacement type
bg: Избор на тип BonoboDockPlacement

en: Behavior
bg: Поведение

en: Choose the BonoboDockItemBehavior type
bg: Избор на тип BonoboDockItemBehavior

en: Pack Type
bg: Тип пакетиране

en: Choose the Pack Type
bg: Избор на тип пакетиране

en: 24-Hour Format
bg: Формат „24 часа“

en: Background Color
bg: Цвят на фона

en: Contents Background Color
bg: Цвят на фона на съдържанието

en: Dither
bg: Смесване

en: Font Information
bg: Информация за шрифта

en: GNOME About
bg: Прозорец „Относно“

en: GNOME App
bg: Програма за GNOME

en: GNOME App Bar
bg: Лента за състояние

en: GNOME Color Picker
bg: Избор на цвят

en: GNOME Date Edit
bg: Редактиране на дата

note: Deprecated Widget Classes :)
en: GNOME Dialog
bg: Диалогов прозорец

en: GNOME Druid
bg: Помощник

en: GNOME Druid Page Edge
bg: Край на страницата в помощника

en: GNOME Druid Page Standard
bg: Стандартна страница в помощника

en: GNOME File Entry
bg: Избор на файл

en: GNOME Font Picker
bg: Избор на шрифт

en: GNOME HRef
bg: Бутон с хипервръзка

en: GNOME Icon Entry
bg: Бутон за избор на икона

en: GNOME Icon Selection
bg: Избор на икона

en: GNOME Message Box
bg: Кутия за съобщение

en: GNOME Pixmap
bg: Карта с пиксели

en: GNOME Pixmap Entry
bg: Въвеждане на карта с пиксели

en: GNOME Property Box
bg: Прозорец за настройки

en: GNOME UI Obsolete
bg: ГИ на GNOME (извън употреба)

en: GNOME User Interface
bg: ГИ на GNOME

en: Generic
bg: С общо предназначение

en: Information
bg: Информация

en: Logo
bg: Лого

en: Logo Background Color
bg: Цвят на фона на логото

en: Max Saved
bg: Максимален брой запазени

en: Message
bg: Съобщение

en: Monday First
bg: Седмицата започва в понеделник

en: Padding
bg: Обшивка

en: Pixmap
bg: Карта с пиксели

en: Program Name
bg: Име на програмата

en: Program Version
bg: Версия на програмата

en: Scaled Height
bg: Височина на мащабирането

en: Scaled Width
bg: Широчина на мащабирането

en: Show Time
bg: Показване на времето

en: StatusBar
bg: Лента за състояние

en: Store Config
bg: Запазване на конфигурацията

en: Text Foreground Color
bg: Цвят на текста

en: The height to scale the pixmap to
bg: Височината, до която да се мащабира изображението

en: The maximum number of history entries saved
bg: Максималният брой последно използвани обекти, които да се запазват

en: The pixmap file
bg: Файл на картата с пиксели (изображението)

en: The width to scale the pixmap to
bg: Широчината, до която да се мащабира изображението

en: Title Foreground Color
bg: Цвят на заглавието

en: Top Watermark
bg: Горна отметка

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Use Alpha
bg: Използване на алфа

en: Used to pass around information about the position of a GnomeDruidPage within the overall GnomeDruid. This enables the correct "surrounding" content for the page to be drawn
bg: Използва се за задаване на информация относно позицията на GnomeDruidPage спрямо помощника. Това позволява изобразяването на правилното „обкръжение“ на страницата.

en: User
bg: По избор на потребителя

en: User Widget
bg: Потребителски графичен обект

en: Watermark
bg: Воден знак

en: Exclusive
bg: Специален

en: Floating
bg: Плаващ

en: Locked
bg: Заключен

en: Never Floating
bg: Никога плаващ

en: Never Horizontal
bg: Никога хоризонтален

en: Never Vertical
bg: Никога вертикален

note: This is deprecated
en: Column Spacing
bg: Разстояние между колоните

en: GNOME Canvas
bg: Канава на GNOME

note: This is deprecated
en: GNOME Icon List
bg: Списък с икони

note: This is deprecated
en: Icon Width
bg: Ширина на икона

en: If the icon text can be edited by the user
bg: Дали текстът на иконата може да се редактира от потребителя

en: If the icon text is static, in which case it will not be copied by the GnomeIconList
bg: Ако текстът на иконата е статичен, в кой случай той няма да бъде копиран от GnomeIconList

en: Max X
bg: Макс X

en: Max Y
bg: Макс Y

en: Min X
bg: Мин X

en: Min Y
bg: Мин Y

en: Pixels per unit
bg: Пиксели за елемент

note: This is deprecated
en: Row Spacing
bg: Разстояние между редовете

note: This is deprecated
en: Text Editable
bg: Редактируем текст

note: This is deprecated
en: Text Spacing
bg: Разстояние между текста

note: This is deprecated
en: Text Static
bg: Статичен текст

en: The maximum X coordinate
bg: Максималната координата по X

en: The maximum Y coordinate
bg: Максималната координата по Y

en: The minimum X coordinate
bg: Минималната координата по X

en: The minimum Y coordinate
bg: Минималната координата по Y

en: The number of pixels between columns of icons
bg: Броят пиксели между колоните от икони

en: The number of pixels between rows of icons
bg: Броят пиксели между редовете от икони

en: The number of pixels between the text and the icon
bg: Броят пиксели между текста и иконата

en: The number of pixels corresponding to one unit
bg: Броят пиксели, съответстващи на един елемент

en: The selection mode
bg: Режимът на избиране

en: The width of each icon
bg: Широчината на всяка икона
