gnome-control-center master - en to bg translation catalogue (738 entries)

en: Current network location
bg: Текущо местоположение

en: More backgrounds URL
bg: Адрес за допълнителни фонове

en: More themes URL
bg: Адрес за допълнителни теми

en: Set this to your current location name. This is used to determine the appropriate network proxy configuration.
bg: Задайте да е текущото ви местоположение. Използва се за определянето на подходящ сървър-посредник.

en: URL for where to get more desktop backgrounds. If set to an empty string the link will not appear.
bg: Адрес, от който могат да се изтеглят допълнителни фонове за работното място. Ако този ключ е празен низ, връзката няма да се показва.

en: URL for where to get more desktop themes. If set to an empty string the link will not appear.
bg: Адрес, от който могат да се изтеглят допълнителни теми за работното място. Ако този ключ е празен низ, връзката няма да се показва.

en: Image/label border
bg: Рамка на изображение/етикет

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
bg: Широчината на рамката около етикет

en: Alert Type
bg: Вид предупреждение

en: The type of alert
bg: Вид на предупреждението

en: Alert Buttons
bg: Бутони при предупреждение

en: The buttons shown in the alert dialog
bg: Бутоните, които се показват при предупреждение

en: Show more _details
bg: Показване на пове_че информация

en: Place your left thumb on %s
bg: Поставете левия си палец върху %s

en: Swipe your left thumb on %s
bg: Преминете с левия си палец върху %s

en: Place your left index finger on %s
bg: Поставете левия си показалец върху %s

en: Swipe your left index finger on %s
bg: Преминете с левия си показалец върху %s

en: Place your left middle finger on %s
bg: Поставете левия си среден пръст върху %s

en: Swipe your left middle finger on %s
bg: Преминете с левия си среден пръст върху %s

en: Place your left ring finger on %s
bg: Поставете левия си безименен пръст върху %s

en: Swipe your left ring finger on %s
bg: Преминете с левия си безименен пръст върху %s

en: Place your left little finger on %s
bg: Поставете лявото си кутре върху %s

en: Swipe your left little finger on %s
bg: Преминете с лявото си кутре върху %s

en: Place your right thumb on %s
bg: Поставете десния си палец върху %s

en: Swipe your right thumb on %s
bg: Преминете с десния си палец върху %s

en: Place your right index finger on %s
bg: Поставете десния си показалец върху %s

en: Swipe your right index finger on %s
bg: Преминете с десния си показалец върху %s

en: Place your right middle finger on %s
bg: Поставете десния си среден пръст върху %s

en: Swipe your right middle finger on %s
bg: Преминете с десния си среден пръст върху %s

en: Place your right ring finger on %s
bg: Поставете десния си безимен пръст върху %s

en: Swipe your right ring finger on %s
bg: Преминете с десния си безимен пръст върху %s

en: Place your right little finger on %s
bg: Поставете дясното си кутре върху %s

en: Swipe your right little finger on %s
bg: Преминете с дясното си кутре върху %s

en: Place your finger on the reader again
bg: Поставете пръста си отново върху четеца

en: Swipe your finger again
bg: Преминете с пръста си отново върху четеца

en: Swipe was too short, try again
bg: Преминахте твърде бързо, опитайте отново

en: Your finger was not centered, try swiping your finger again
bg: Пръстът ви не беше поставен правилно, преминете с него отново

en: Remove your finger, and try swiping your finger again
bg: Махнете пръста си и пробвайте да преминете с него отново

en: Select Image
bg: Избор на изображение

en: No Image
bg: Няма изображение

en: Images
bg: Изображения

en: All Files
bg: Всички файлове

en: There was an error while trying to get the addressbook information
    Evolution Data Server can't handle the protocol
bg: Възникна грешка при опита за получаване на информация за адресника
    Evolution Data Server не може да обработи протокола

en: Unable to open address book
bg: Адресникът не може да се отвори.

en: About %s
bg: Относно %s

en: A_IM/iChat:
bg: _AIM/iChat:

en: A_ddress:
bg: Адр_ес:

en: A_ssistant:
bg: _Асистент:

en: About Me
bg: За мен

en: Address
bg: Адрес

en: C_ity:
bg: _Град:

en: C_ompany:
bg: _Фирма:

en: Cale_ndar:
bg: _Календар:

en: Change Passwo_rd...
bg: Смяна на па_ролата…

en: Ci_ty:
bg: Гра_д:

en: Co_untry:
bg: _Страна:

en: Contact
bg: Контакт

en: Cou_ntry:
bg: С_трана:

en: Disable _Fingerprint Login...
bg: Изключване на влизането с _отпечатък…

en: Email
bg: Електронна поща

en: Enable _Fingerprint Login...
bg: Включване на влизането с _отпечатък…

en: Full Name
bg: Пълно име

note: Home vs Work (phone)
en: Hom_e:
bg: Д_омашен:

note: Home vs Work (address)
en: Home
bg: Домашна папка

en: Instant Messaging
bg: Бързи съобщения

en: Job
bg: Работа

en: M_SN:
bg: _MSN:

en: P.O. _box:
bg: По_щ. кут.:

en: P._O. box:
bg: П_ощ. кут.:

en: Personal Info
bg: Лична информация

en: Select your photo
bg: Изберете снимката си

en: State/Pro_vince:
bg: Щат/провин_ция:

en: Telephone
bg: Телефон

en: User name:
bg: Потребителско име:

en: Web
bg: Интернет

en: Web _log:
bg: _Блог:

en: Wor_k:
bg: С_лужебен:

en: Work
bg: Служебен

en: Work _fax:
bg: Служебен _факс:

en: Zip/_Postal code:
bg: Пощенски к_од:

en: _Address:
bg: _Адрес:

en: _Department:
bg: _Отдел:

en: _Home page:
bg: _Лична страница:

note: Home vs Work (email)
en: _Home:
bg: _Домашна:

en: _Manager:
bg: Р_ъководител:

en: _Mobile:
bg: _Мобилен телефон:

en: _Profession:
bg: Проф_есия:

en: _State/Province:
bg: Щат/прови_нция:

en: _Title:
bg: _Титла:

en: _Work:
bg: _Служебна:

en: _Zip/Postal code:
bg: Пощенски _код:

en: Set your personal information
bg: Настройване на личната ви информация

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
bg: Нямате право на достъп до това устройство. Обърнете се към системния си администратор.

en: The device is already in use.
bg: Устройството вече се ползва.

en: An internal error occured
bg: Получи се вътрешна грешка

en: Delete registered fingerprints?
bg: Изтриване на въведените отпечатъци?

en: _Delete Fingerprints
bg: _Изтриване на отпечатъците

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
bg: Искате ли да изтриете въведените си отпечатъци и да изключите влизането с тях?

en: Done!
bg: Готово!

note: translators: * The variable is the name of the device, for example: * "Could you not access "Digital Persona U.are.U 4000/4000B" device
en: Could not access '%s' device
bg: Устройство „%s“ е недостъпно

note: translators: * The variable is the name of the device, for example: * "Could you not access "Digital Persona U.are.U 4000/4000B" device
en: Could not start finger capture on '%s' device
bg: Устройство „%s“ не може да започне сканирането на пръстовия отпечатък

en: Could not access any fingerprint readers
bg: Не може да бъде достъпен никакъв четец на пръстови отпечатъци

en: Please contact your system administrator for help.
bg: Обърнете се към системния си администратор за помощ.

en: Enable Fingerprint Login
bg: Включване на влизането с пръстов отпечатък

note: translators: * The variable is the name of the device, for example: * "To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the * 'Digital Persona U.are.U 4000/4000B' device."
en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
bg: За да включите влизането с пръстови отпечатъци, трябва да запазите отпечатък чрез устройството „%s“.

en: Swipe finger on reader
bg: Преминете с пръст върху четеца

en: Place finger on reader
bg: Поставете пръста си върху четеца

en: Left index finger
bg: Ляв показалец

en: Left little finger
bg: Ляво кутре

en: Left middle finger
bg: Ляв среден пръст

en: Left ring finger
bg: Ляв безименен пръст

en: Left thumb
bg: Ляв палец

en: Other finger:
bg: Друг пръст:

en: Right index finger
bg: Десен показалец

en: Right little finger
bg: Дясно кутре

en: Right middle finger
bg: Десен среден пръст

en: Right ring finger
bg: Десен безименен пръстен

en: Right thumb
bg: Десен палец

en: Select finger
bg: Избор на пръст

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
bg: Пръстовият ви отпечатък е запазен успешно. Вече трябва да можете да влезете като ползвате четеца на отпечатъци.

en: Child exited unexpectedly
bg: Дъщерният процес спря неочаквано

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
bg: В/И-ят канал за стандартен вход на ядрото не може да бъде затворен: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
bg: В/И-ят канал за стандартен изход на ядрото не може да бъде затворен: %s

en: Authenticated!
bg: Идентификацията е успешна!

note: This is a re-auth, and it failed. * The password must have been changed in the meantime! * Ask the user to re-authenticate Update status message and auth state Authentication failure
en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
bg: Паролата ви е променена откакто се идентифицирахте. Идентифицирайте се наново.

en: That password was incorrect.
bg: Паролата не е вярна.

en: Your password has been changed.
bg: Паролата беше променена.

note: What does this indicate? * "Authentication information cannot be recovered?" from libpam?
en: System error: %s.
bg: Системна грешка: %s.

en: The password is too short.
bg: Паролата е твърде кратка.

en: The password is too simple.
bg: Паролата е твърде проста.

en: The old and new passwords are too similar.
bg: Старата и новата парола си приличат твърде много.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
bg: Новата парола трябва да съдържа цифри или специални знаци.

en: The old and new passwords are the same.
bg: Старата и новата парола са еднакви.

note: translators: Unable to launch <program>: <error message>
en: Unable to launch %s: %s
bg: Неуспех при стартирането на %s: %s

en: Unable to launch backend
bg: Не може да се пусне основната програма

en: A system error has occurred
bg: Получи се грешка в системата

note: Update status message
en: Checking password...
bg: Проверяване на паролата…

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
bg: Натиснете бутона <b>Смяна на паролата</b>, за да смените паролата си.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
bg: Въведете паролата си в полето <b>Нова парола</b>.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
bg: Въведете отново паролата си в полето <b>Въведете новата парола</b>.

en: The two passwords are not equal.
bg: Двете пароли не съвпадат.

en: Change pa_ssword
bg: Смяна на _паролата

en: Change password
bg: Смяна на паролата

en: Change your password
bg: Смяна на паролата ви

en: Current _password:
bg: _Текуща парола:

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
bg: За да смените паролата си, въведете текущата си парола в полето отдолу и натиснете <b>Идентификация</b>.
    След това въведете новата си парола, напишете я пак за потвърждение и натиснете <b>Смяна на паролата</b>.

en: _Authenticate
bg: _Идентификация

en: _New password:
bg: _Нова парола:

en: _Retype new password:
bg: Напишете _отново новата парола:

en: Accessible Lo_gin
bg: _Вход с помощ

en: Assistive Technologies
bg: Помощни технологии

en: Assistive Technologies Preferences
bg: Настройки на помощните технологии

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
bg: Промените за включването на помощните технологии ще се усетят чак при следващото влизане в системата.

en: Close and _Log Out
bg: Затваряне и _излизане

en: Jump to Preferred Applications dialog
bg: Преминаване към прозореца за предпочитани програми

en: Jump to the Accessible Login dialog
bg: Преминаване към прозореца за достъпен вход

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
bg: Преминаване към прозореца за достъпност на клавиатурата

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
bg: Преминаване към прозореца за достъпност на мишката

en: Preferences
bg: Настройки

en: _Enable assistive technologies
bg: _Включване на помощните технологии

en: _Keyboard Accessibility
bg: _Достъпност на клавиатурата

en: _Mouse Accessibility
bg: Достъпност на _мишката

en: _Preferred Applications
bg: П_редпочитани програми

en: Choose which accessibility features to enable when you log in
bg: Изберете кои помощни технологии да се включат при влизане

en: Add Wallpaper
bg: Добавяне на фон

en: All files
bg: Всички файлове

en: Font may be too large
bg: Шрифтът вероятно е прекалено голям

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer. It is recommended that you select a size smaller than %d.
bg[0]: Избраният шрифт е голям %d точка, което може да затрудни ефективната работа на този компютър. Препоръчително е да изберете размер по-малък от %d.
bg[1]: Избраният шрифт е голям %d точки, което може да затрудни ефективната работа на този компютър. Препоръчително е да изберете размер по-малък от %d.

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer. It is recommended that you select a smaller sized font.
bg[0]: Избраният шрифт е голям %d точка, което може да затрудни ефективната работа на този компютър. Препоръчително е да изберете по-малък шрифт.
bg[1]: Избраният шрифт е голям %d точки, което може да затрудни ефективната работа на този компютър. Препоръчително е да изберете по-малък шрифт.

en: Use previous font
bg: Използване на предишния шрифт

en: Use selected font
bg: Използване на избрания шрифт

en: Could not load user interface file: %s
bg: Неуспех при зареждането на файл за потребителския интерфейс: %s

en: Specify the filename of a theme to install
bg: Посочете името на файл с тема, който да
                                           се инсталира

en: filename
bg: име_на_файла

note: TRANSLATORS: don't translate the terms in brackets
en: Specify the name of the page to show (theme|background|fonts|interface)
bg: Указване на страницата, която да се
                                           покаже — „theme“ (тема), „background“
                                           (фон), „fonts“ (шрифтове), „interface“
                                           (интерфейс)

en: page
bg: страница

en: [WALLPAPER...]
bg: [ФОН…]

en: Default Pointer
bg: Стандартен показалец

en: Install
bg: Инсталиране

en: This theme will not look as intended because the required GTK+ theme engine '%s' is not installed.
bg: Тази тема ще изглежда по различен от оригиналния начин, защото необходимото ѝ графично ядро на GTK+ — „%s“ не е инсталирано.

en: Apply Background
bg: Прилагане на фон

en: Apply Font
bg: Прилагане на шрифт

en: Revert Font
bg: Отхвърляне на шрифта

en: The current theme suggests a background and a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
bg: Текущата тема предлага фон и шрифт. Последното предложение за шрифт може да бъде отхвърлено.

en: The current theme suggests a background. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
bg: Текущата тема предлага фон. Последното предложение за шрифт може да бъде отхвърлено.

en: The current theme suggests a background and a font.
bg: Текущата тема предлага фон и шрифт.

en: The current theme suggests a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
bg: Текущата тема предлага шрифт. Последното предложение за шрифт може да бъде отхвърлено.

en: The current theme suggests a background.
bg: Текущата тема предлага фон.

en: The last applied font suggestion can be reverted.
bg: Последното предложение за шрифт може да бъде отхвърлено.

en: The current theme suggests a font.
bg: Текущата тема предлага шрифт.

en: Custom
bg: Потребителски

en: Appearance Preferences
bg: Настройки на външния вид

en: Background
bg: Фон

en: Best _shapes
bg: Най-добри _форми

en: Best co_ntrast
bg: Най-добър _контраст

en: C_olors:
bg: _Цветове:

en: C_ustomize...
bg: _Потребителски настройки…

en: Center
bg: в центъра на екрана

en: Changing your cursor theme takes effect the next time you log in.
bg: Промяната на темата на показалеца се прилага при следващото влизане в системата.

en: Colors
bg: Цветове

en: Controls
bg: Бутони и декорации

en: Customize Theme
bg: Промяна на темата

en: D_etails...
bg: Под_робности…

en: Des_ktop font:
bg: Шрифт за _работния плот:

en: Font Rendering Details
bg: Информация за изписването на шрифтовете

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Get more backgrounds online
bg: Допълнителни фонове от Интернет

en: Get more themes online
bg: Допълнителни теми от Интернет

en: Gra_yscale
bg: С_тепени на сивото

note: font hinting
en: Hinting
bg: Шрифтови подсказки

en: Horizontal gradient
bg: хоризонтална преливка

en: Icons
bg: Икони

en: Icons only
bg: само икони

en: Large
bg: Голям

en: N_one
bg: Б_ез

en: Open a dialog to specify the color
bg: Отваряне на прозорец, за да се определи цвета

en: Pointer
bg: Показалци

en: R_esolution:
bg: _Разделителна способност:

en: Rendering
bg: <b>Изписване на шрифтовете</b>

en: Save Theme As...
bg: Запазване на темата като…

en: Save _As...
bg: Запазване _като…

en: Save _background image
bg: Запазване на _фона

en: Scale
bg: увеличаване в екрана

en: Small
bg: Малък

en: Smoothing
bg: Заглаждане

en: Solid color
bg: плътен цвят

en: Span
bg: Пренасяне

en: Stretch
bg: разтегляне по екрана

en: Sub_pixel (LCDs)
bg: _Подпикселно (за LCD)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
bg: Подпикселно за_глаждане (за LCD)

en: Subpixel Order
bg: Подпикселна подредба

en: Text
bg: Текст

en: Text below items
bg: текст под иконите

en: Text beside items
bg: текст до иконите

en: Text only
bg: само текст

en: The current controls theme does not support color schemes.
bg: Текущата тема за графични обекти не поддържа цветови схеми.

en: Theme
bg: Тема

en: Tile
bg: на плочки

en: Vertical gradient
bg: вертикална преливка

en: Window Border
bg: Рамки на прозорците

en: Zoom
bg: дисплеят да е вътре

en: _Add...
bg: _Добавяне…

en: _Application font:
bg: _Шрифт за програмите:

en: _Description:
bg: _Описание:

en: _Document font:
bg: Шрифт за _документите:

en: _Fixed width font:
bg: Р_авноширок шрифт:

en: _Full
bg: П_ълни

en: _Input boxes:
bg: _Кутии за въвеждане:

en: _Install...
bg: _Инсталиране…

en: _Medium
bg: _Средни

en: _Monochrome
bg: _Черно-бяло

en: _Name:
bg: _Име:

en: _None
bg: _Без

en: _Reset to Defaults
bg: _Стандартни настройки

en: _Selected items:
bg: _Избрани записи:

en: _Size:
bg: _Размер:

en: _Slight
bg: _Леки

en: _Style:
bg: _Стил:

en: _Tooltips:
bg: _Съвети:

en: _Window title font:
bg: Шрифт за _заглавието на прозорците

en: _Windows:
bg: П_розорци:

en: dots per inch
bg: точки на инч

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Customize the look of the desktop
bg: Настройване на външния вид на работния плот

en: Installs themes packages for various parts of the desktop
bg: Инсталиране на пакети с теми за различни компоненти на работния плот

en: Theme Installer
bg: Инсталатор на теми

en: Gnome Theme Package
bg: Пакет с тема за GNOME

en: No Desktop Background
bg: Без фон на работния плот

en: Slide Show
bg: Прожекция

en: Image
bg: Изображение

en: multiple sizes
bg: различни размери

en: pixel | pixels
bg[0]: пиксел
bg[1]: пиксела

note: translators: <b>wallpaper name</b> * mime type, size * Folder: /path/to/file
en: <b>%s</b>
    %s, %s
    Folder: %s
bg: <b>%s</b>
    %s, %s
    Папка: %s

note: translators: <b>wallpaper name</b> * Image missing * Folder: /path/to/file
en: <b>%s</b>
    %s
    Folder: %s
bg: <b>%s</b>
    %s
    Папка: %s

en: Image missing
bg: Изображението липсва

en: Cannot install theme
bg: Неуспех при инсталирането на темата

en: The %s utility is not installed.
bg: Инструментът %s не е инсталиран.

en: There was a problem while extracting the theme.
bg: Възникна проблем при разархивирането на темата.

en: There was an error installing the selected file
bg: Възникна грешка при инсталирането на избрания файл

en: "%s" does not appear to be a valid theme.
bg: Изглежда „%s“ не е валидна тема.

en: "%s" does not appear to be a valid theme. It may be a theme engine which you need to compile.
bg: Изглежда „%s“ не е валидна тема. Може да е графично ядро, което трябва да компилирате.

en: Installation for theme "%s" failed.
bg: Инсталацията на темата „%s“ е неуспешна.

en: The theme "%s" has been installed.
bg: Темата „%s“ беше инсталирана.

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
bg: Искате ли да я приложите сега или ще задържите текущата тема?

en: Keep Current Theme
bg: Запазване на текущата тема

en: Apply New Theme
bg: Прилагане на нова тема

en: GNOME Theme %s correctly installed
bg: Темата за GNOME %s е инсталирана правилно

en: Failed to create temporary directory
bg: Неуспех при създаването на временна папка

en: New themes have been successfully installed.
bg: Новите теми  бяха инсталирани успешно.

en: No theme file location specified to install
bg: Не е избран файл с тема, който да се инсталира

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
bg: Няма права за достъп, за да се инсталира темата в:
    %s

en: Select Theme
bg: Избор на тема

en: Theme Packages
bg: Пакети с теми

en: Theme name must be present
bg: Трябва да въведете име

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
bg: Темата вече съществува. Искате ли да я замените?

en: _Overwrite
bg: _Презаписване

en: Would you like to delete this theme?
bg: Искате ли да изтриете тази тема?

en: Theme cannot be deleted
bg: Темата не може да бъде изтрита.

en: Could not install theme engine
bg: Неуспех при инсталирането графичното ядро на темата

en: Unable to start the settings manager 'gnome-settings-daemon'.
    Without the GNOME settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with DBus, or a non-GNOME (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the GNOME settings manager.
bg: „gnome-settings-daemon“ не може да бъде стартиран.
    Без него някои настройки няма да имат ефект. Това може да означава проблем с DBus или че вече има работещ мениджър на настройки, който не е на GNOME (напр. на KDE), и между двата се получава конфликт.

en: Unable to load stock icon '%s'
bg: Стандартната икона „%s“ не може да бъде заредена

en: There was an error displaying help: %s
bg: Има грешка при показването на помощта за: %s

en: Copying file: %u of %u
bg: Копиране на файл: %u от %u

en: Copying '%s'
bg: Копиране на „%s“

en: Copying files
bg: Копиране на файлове

en: Parent Window
bg: Родителски прозорец

en: Parent window of the dialog
bg: Родителски прозорец на диалога

en: From URI
bg: От адрес

en: URI currently transferring from
bg: Адрес, от който текущо се прехвърля

en: To URI
bg: Към адрес

en: URI currently transferring to
bg: Адрес, към който текущо се прехвърля

en: Fraction completed
bg: Завършена част

en: Fraction of transfer currently completed
bg: Завършената част от текущия трансфер

en: Current URI index
bg: Текущ индекс на адрес

en: Current URI index - starts from 1
bg: Текущ индекс на адрес — стартира от 1

en: Total URIs
bg: Общо адреси

en: Total number of URIs
bg: Общ брой на адресите

en: File '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
bg: Файлът „%s“ вече съществува. Искате ли да го презапишете?

en: _Skip
bg: Пр_опускане

en: Overwrite _All
bg: _Презаписване на всички

en: Key
bg: Ключ

en: GConf key to which this property editor is attached
bg: Ключ на GConf, за който е прикачен съответния редактор

en: Callback
bg: Обратно извикване

en: Issue this callback when the value associated with key gets changed
bg: Изпълнение на това обратно извикване, когато стойността свързана с този клавиш е променена

en: Change set
bg: Комплект промени

en: GConf change set containing data to be forwarded to the gconf client on apply
bg: Комплект промени за GConf, който съдържа данните за препредаване на клиентите за използване при натискането на „Прилагане“

en: Conversion to widget callback
bg: Преобразуване към обратно извикване на графичен обект

en: Callback to be issued when data are to be converted from GConf to the widget
bg: Извеждане на обратно извикване, когато данните се конвертират от GConf в графичния обект

en: Conversion from widget callback
bg: Преобразуване от обратно извикване на графичен обект

en: Callback to be issued when data are to be converted to GConf from the widget
bg: Извеждане на обратно извикване, когато данните се конвертират в GConf от графичния обект

en: UI Control
bg: Контрол на потребителския интерфейс

en: Object that controls the property (normally a widget)
bg: Обект, контролиращ свойствата (обикновено графични обекти)

en: Property editor object data
bg: Редактор на свойствата на обектни данни

en: Custom data required by the specific property editor
bg: Потребителски данни изисквани от зададен редактор на свойства

en: Property editor data freeing callback
bg: Обратно извикване, което освобождава данни на редактора на свойства

en: Callback to be issued when property editor object data is to be freed
bg: Обратно извикване, което да се извиква при освобождаване на данни от редактора на свойства

en: Couldn't find the file '%s'.
    
    Please make sure it exists and try again, or choose a different background picture.
bg: Файлът „%s“ не може да бъде намерен.
    
    Проверете дали съществува и опитайте отново или изберете друго изображение за фон.

en: I don't know how to open the file '%s'.
    Perhaps it's a kind of picture that is not yet supported.
    
    Please select a different picture instead.
bg: Няма програма, с която да се отвори файла „%s“.
    Може би той е изображение, което още не се поддържа.
    
    Изберете друго изображение вместо него.

en: Please select an image.
bg: Изберете изображение.

en: _Select
bg: _Избиране

en: Default Pointer - Current
bg: Стандартен показалец — текущ

en: White Pointer
bg: Бял показалец

en: White Pointer - Current
bg: Бял показалец — текущ

en: Large Pointer
bg: Голям показалец

en: Large Pointer - Current
bg: Голям показалец — текущ

en: Large White Pointer - Current
bg: Голям бял показалец — текущ

en: Large White Pointer
bg: Голям бял показалец

en: This theme will not look as intended because the required GTK+ theme '%s' is not installed.
bg: Тази тема ще изглежда по различен от оригиналния начин, защото необходимата ѝ тема на GTK+ — „%s“ не е инсталирана.

en: This theme will not look as intended because the required window manager theme '%s' is not installed.
bg: Тази тема ще изглежда по различен от оригиналния начин, защото необходимата ѝ тема на мениджъра на прозорци — „%s“ не е инсталирана.

en: This theme will not look as intended because the required icon theme '%s' is not installed.
bg: Тази тема ще изглежда по различен от оригиналния начин, защото необходимата ѝ тема с икони — „%s“ не е инсталирана.

en: Preferred Applications
bg: Предпочитани програми

en: Select your default applications
bg: Избиране на стандартните програми

en: Start the preferred visual assistive technology
bg: Стартиране на предпочитаната технология за визуална помощ

en: Visual Assistance
bg: Визуална помощ

en: Error saving configuration: %s
bg: Грешка при запазването на настройките: %s

en: Could not load the main interface
bg: Неуспех при зареждането на основния интерфейс

en: Please make sure that the applet is properly installed
bg: Проверете дали аплетът е инсталиран правилно

note: TRANSLATORS: don't translate the terms in brackets
en: Specify the name of the page to show (internet|multimedia|system|a11y)
bg: Указване на страницата, която да се
                                           покаже — „internet“ (Интернет),
                                           „multimedia“ (мултимедия), „system“
                                           (система), „a11y“ (достъпност)

en: - GNOME Default Applications
bg: — стандартни програми на GNOME

en: Accessibility
bg: Достъпност

en: All %s occurrences will be replaced with actual link
bg: Всички появи на „%s“ ще бъдат заменени с действащи хипервръзки.

note: * vim: sw=2 ts=8 cindent noai bs=2
en: C_ommand:
bg: _Команда:

en: Co_mmand:
bg: Ко_манда:

en: E_xecute flag:
bg: _Флаг за изпълнение:

en: Image Viewer
bg: Преглед на изображения

en: Instant Messenger
bg: Бързи съобщения

en: Internet
bg: Интернет

en: Mail Reader
bg: Програма за е-поща

en: Mobility
bg: Двигателна помощ

en: Multimedia
bg: Мултимедия

en: Multimedia Player
bg: Програма за мултимедия

en: Open link in new _tab
bg: Отваряне на връзката в нов по_дпрозорец

en: Open link in new _window
bg: Отваряне на връзката в _нов прозорец

en: Open link with web browser _default
bg: Отваряне на връзката, както е _обичайно за браузъра

en: Run at st_art
bg: Стартиране в _началото на сесията

en: Run in t_erminal
bg: Стартиране в т_ерминал

en: System
bg: Система

en: Terminal Emulator
bg: Терминален емулатор

en: Text Editor
bg: Текстов редактор

en: Video Player
bg: Гледане на филми

en: Visual
bg: Визуална помощ

en: Web Browser
bg: Интернет браузър

en: _Run at start
bg: Стартиране в _началото на сесията

en: Banshee Music Player
bg: Програма за музика Banshee

en: Claws Mail
bg: Claws — програма за е-поща

en: Debian Sensible Browser
bg: sensible-browser на Дебиан

en: Debian Terminal Emulator
bg: Терминален емулатор на Дебиан

en: Epiphany Web Browser
bg: Интернет браузър Epiphany

en: Evolution Mail Reader
bg: Evolution — програма за е-поща

en: GNOME Magnifier without Screen Reader
bg: Лупа на GNOME без екранен четец

en: GNOME OnScreen Keyboard
bg: Екранна клавиатура на GNOME

en: GNOME Terminal
bg: Терминал на GNOME

en: Gnopernicus with Magnifier
bg: Gnopernicus с лупа

en: Iceape Mail
bg: Програма за е-поща Iceape Mail

en: KDE Magnifier without Screen Reader
bg: Лупа на KDE без екранен четец

en: KMail
bg: KMail — програма за е-поща

en: Linux Screen Reader with Magnifier
bg: Linux Screen Reader с лупа

en: Mozilla Mail
bg: Mozilla — програма за е-поща

en: Muine Music Player
bg: Програма за музика Muine

en: Orca with Magnifier
bg: Orca с лупа

en: Rhythmbox Music Player
bg: Програма за музика Rhythbox

en: SeaMonkey Mail
bg: Програма за е-поща на SeaMonkey

en: Standard XTerminal
bg: Стандартен XTerminal

en: Totem Movie Player
bg: Програмата за филми Totem

en: Include _panel
bg: _Включване на панела

en: Left
bg: наляво

en: Monitor
bg: Екран

en: Monitor Preferences
bg: Настройки на екрана

en: Normal
bg: нормално

en: Off
bg: Изключен

en: On
bg: Включен

en: Panel icon
bg: Икона в панела

en: R_otation:
bg: _Завъртане:

en: Re_fresh rate:
bg: _Опресняване:

en: Right
bg: надясно

en: Sa_me image in all monitors
bg: _Еднакво изображение на всички екрани

en: Upside-down
bg: обърнато

en: _Detect monitors
bg: _Засичане на екрани

en: _Resolution:
bg: _Разделителна способност:

en: _Show monitors in panel
bg: _Показване на екраните в панела

en: Change resolution and position of monitors
bg: Промяна на разделителната способност и положението на екраните

en: Monitors
bg: Екрани

en: Upside Down
bg: обърнато

en: %d Hz
bg: %d Hz

note: Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, the Spanish * translation could be "Pantallas en Espejo", *not* "Espejar Pantallas".
en: Mirror Screens
bg: Еднакво изображение на екраните

en: Monitor: %s
bg: Екран: %s

en: %d x %d
bg: %d × %d

en: Could not save the monitor configuration
bg: Неуспех при запазването на настройките на екрана

en: Could not get session bus while applying display configuration
bg: Неуспех при получаването на достъп до сесийната шина при прилагане на настройките на екрана

en: Could not detect displays
bg: Неуспех при засичането на екрани

en: Could not get screen information
bg: Неуспех при получаването на информацията за екрана

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
bg: Изберете екран, за да промените настройките му. С влачене променяте положението му.

en: Sound
bg: Звук

en: Desktop
bg: Работен плот

en: New shortcut...
bg: Нова клавишна комбинация…

en: Accelerator key
bg: Клавиш на ускорение

en: Accelerator modifiers
bg: Модификатори за ускорение

en: Accelerator keycode
bg: Клавиш на ускорение

en: Accel Mode
bg: Ускорен режим

en: The type of accelerator.
bg: Вид на ускорителя.

en: Disabled
bg: Без

en: <Unknown Action>
bg: <Неизвестно действие>

en: Custom Shortcuts
bg: Потребителски клавишни комбинации

en: Error saving the new shortcut
bg: Грешка при запазването на новата клавишна комбинация

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
bg: „%s“ не може да се ползва за клавишна комбинация, защото ще стане невъзможно да бъде въвеждан самостоятелно.
    Комбинирайте го с някой от клавишите „Control“, „Alt“ или „Shift“.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
bg: Клавишната комбинация „%s“ вече се използва за:
    „%s“

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
bg: Ако прехвърлите клавишната комбинация на „%s“, комбинацията „%s“ ще бъде изключена.

en: _Reassign
bg: _Прехвърляне

en: Error unsetting accelerator in configuration database: %s
bg: Грешка при изтриване на клавишната комбинация в базата от данни с настройки: %s

en: Too many custom shortcuts
bg: Прекалено много клавишни комбинации

en: Action
bg: Действие

en: Shortcut
bg: Клавишна комбинация

en: Custom Shortcut
bg: Потребителска клавишна комбинация

en: Keyboard Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

en: To edit a shortcut key, click on the corresponding row and type a new key combination, or press backspace to clear.
bg: За да редактирате клавишната комбинация, натиснете върху съответния ред и въведете новата комбинация, или натиснете backspace за изчистване.

en: Assign shortcut keys to commands
bg: Поставяне на клавишни комбинации за команди

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
bg: Използване само на настройките и излизане

en: Start the page with the typing break settings showing
bg: Показване на подпрозореца „Почивки при
                                        писане“

en: Start the page with the accessibility settings showing
bg: Показване на подпрозореца „Достъпност“

en: - GNOME Keyboard Preferences
bg: — Настройки на клавиатурата

en: Beep when _accessibility features are turned on or off
bg: Звук при _включване/изключване на функции чрез клавиатурата

en: Beep when a _modifier key is pressed
bg: Звук при натискане на _модификатор

en: Beep when a _toggle key is pressed
bg: Звук при натискане на клавиш за превкл_ючване

en: Beep when a key is pr_essed
bg: Звук при натискане на _клавиш

en: Beep when a key is reje_cted
bg: Звук при _отхвърляне на клавиша

en: Beep when key is _accepted
bg: Звук при п_риемане на клавиша

en: Beep when key is _rejected
bg: Звук при от_хвърляне на клавиша

en: Bounce Keys
bg: Подскачащи клавиши

en: Flash _window titlebar
bg: Проблясване на _заглавната лента на прозореца

en: Flash entire _screen
bg: Проблясване на _целия екран

en: General
bg: Общи

en: Keyboard Accessibility Audio Feedback
bg: Звукови уведомления за достъпност на клавиатурата

en: Show _visual feedback for the alert sound
bg: _Визуално подсказване при системни звуци

en: Slow Keys
bg: Бавни клавиши

en: Sticky Keys
bg: Лепкави клавиши

en: Visual cues for sounds
bg: Визуални подсказки за звуци

en: All_ow postponing of breaks
bg: _Разрешаване на отлагането на почивките

en: Audio _Feedback...
bg: Звукови _уведомления…

en: Check if breaks are allowed to be postponed
bg: Проверяване дали е разрешено да се отлагат почивките

en: Cursor Blinking
bg: Мигащ курсор

en: Cursor _blinks in text fields
bg: _Мигащ курсор в текстовите полета

en: Cursor blinks speed
bg: Скорост на мигане на курсора

en: D_elay:
bg: _Закъснение:

en: Disa_ble sticky keys if two keys are pressed together
bg: _Изключване при натискането на два клавиша едновременно

en: Duration of the break when typing is disallowed
bg: Продължителност на почивката, през която писането е забранено

en: Duration of work before forcing a break
bg: Периодът на работа, преди да се пусне почивка

en: Fast
bg: Бърза

en: Key presses _repeat when key is held down
bg: _Натискането на бутона се повтаря, ако той бъде задържан

en: Keyboard Preferences
bg: Настройки на клавиатурата

en: Keyboard _model:
bg: _Модел на клавиатурата:

en: Layouts
bg: Подредби

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
bg: Заключване на екрана след определено време, за предотвратяването на травми при прекалено дълго писане на клавиатурата.

en: Long
bg: Дълго

en: Mouse Keys
bg: Клавиши за мишка

en: Move _Down
bg: Преместване на_горе

en: Move _Up
bg: Преместване на_долу

en: New windows u_se active window's layout
bg: Новите прозорци унаследяват подредбата на прозореца на _фокус

en: Repeat Keys
bg: Повторни клавиши

en: Repeat keys speed
bg: Скорост на повтаряне на клавишите

en: Reset to De_faults
bg: _Стандартни настройки

en: S_peed:
bg: С_корост:

en: Short
bg: Късо

en: Slow
bg: Бавна

en: Typing Break
bg: Почивки при писане

en: _Acceleration:
bg: _Ускорение:

en: _Accessibility features can be toggled with keyboard shortcuts
bg: В_ключване/изключване на достъпността чрез клавишни комбинации

en: _Break interval lasts:
bg: Продължителност на по_чивката:

en: _Delay:
bg: З_акъснение:

en: _Ignore fast duplicate keypresses
bg: И_гнориране на бързо натискане на еднакви клавиши

en: _Lock screen to enforce typing break
bg: За_ключване на екрана за почивка при писане

en: _Only accept long keypresses
bg: _Приемане само на задържани клавиши

en: _Options...
bg: Настро_йки…

en: _Pointer can be controlled using the keypad
bg: П_оказалецът може да се движи чрез клавиатурата

en: _Separate layout for each window
bg: _Отделна подредба за всеки прозорец

en: _Simulate simultaneous keypresses
bg: Симу_лиране на едновременно натискане

en: _Speed:
bg: _Скорост:

en: _Type to test settings:
bg: Пи_шете, за да изпробвате настройките:

en: _Work interval lasts:
bg: Продължителност на ра_ботата:

en: minutes
bg: минути

en: By _country
bg: По _страна

en: By _language
bg: По _език

en: Choose a Layout
bg: Избиране на клавиатурна подредба

en: Preview:
bg: Предварителен преглед:

en: _Country:
bg: _Страна:

en: _Language:
bg: _Език:

en: _Variants:
bg: _Варианти:

en: Choose a Keyboard Model
bg: Избиране на модел клавиатура

en: _Models:
bg: _Модели:

en: _Vendors:
bg: _Производители:

en: Keyboard Layout Options
bg: Настройки на подредбата

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Layout
bg: Подредба

en: Vendors
bg: Производители

en: Models
bg: Модели

en: Default
bg: По подразбиране

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Set your keyboard preferences
bg: Настройки на клавиатурата

note: Translators: this is the gesture to trigger/choose the click type. Don't include the prefix "gesture|" in the translation.
en: gesture|Move left
bg: Движение наляво

note: Translators: this is the gesture to trigger/choose the click type. Don't include the prefix "gesture|" in the translation.
en: gesture|Move right
bg: Движение надясно

note: Translators: this is the gesture to trigger/choose the click type. Don't include the prefix "gesture|" in the translation.
en: gesture|Move up
bg: Движение нагоре

note: Translators: this is the gesture to trigger/choose the click type. Don't include the prefix "gesture|" in the translation.
en: gesture|Move down
bg: Движение надолу

note: Translators: this is the gesture to trigger/choose the click type. Don't include the prefix "gesture|" in the translation.
en: gesture|Disabled
bg: Без

note: TRANSLATORS: don't translate the terms in brackets
en: Specify the name of the page to show (general|accessibility)
bg: Указване на страницата, която да се
                                           покаже — „general“ (общи),
                                           „accessibility“ (достъпност)

en: - GNOME Mouse Preferences
bg: — Настройки за мишката

en: Choose type of click _beforehand
bg: Предварителен из_бор на вида натискане

en: Choose type of click with mo_use gestures
bg: Избор на вида чрез дви_жение на мишката

en: D_ouble click:
bg: _Двойно натискане:

en: D_rag click:
bg: _Изтегляне:

en: Disable _touchpad while typing
bg: _Изключване на сензорния панел при писане

en: Double-Click Timeout
bg: Пауза между две натискания

en: Drag and Drop
bg: Влачене и пускане

en: Dwell Click
bg: Натискане без бутон

en: Enable _mouse clicks with touchpad
bg: _Натискане на мишката чрез потупване на панела

en: Enable h_orizontal scrolling
bg: Включване на _хоризонтално придвижване

en: High
bg: Висока

en: Locate Pointer
bg: Посочване на показалеца

en: Low
bg: Ниска

en: Mouse Orientation
bg: Ориентация на мишката

en: Mouse Preferences
bg: Настройки на мишката

en: Pointer Speed
bg: Скорост на показалеца

en: Scrolling
bg: Придвижване

en: Seco_ndary click:
bg: Пов_торно натискане:

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
bg: П_оказване на позицията на курсора при натискане на клавиша „Control“

en: Show click type _window
bg: П_оказване на вида в прозорец

en: Simulated Secondary Click
bg: Симулирано повторно натискане

en: Thr_eshold:
bg: П_раг:

en: To test your double-click settings, try to double-click on the light bulb.
bg: За да тествате настройките за двойно натискане, пробвайте с мишката върху крушката

en: Touchpad
bg: Сензорен панел

en: Two-_finger scrolling
bg: Придвижване с _два пръста

en: You can also use the Dwell Click panel applet to choose the click type.
bg: За да изберете вида натискане, може да използвате и аплета „Натискане без бутон“

en: _Disabled
bg: _Изключен

en: _Edge scrolling
bg: _Чрез ръба на панела

en: _Initiate click when stopping pointer movement
bg: _Емулиране на натискане при спиране движението на показалеца

en: _Left-handed
bg: За _лява ръка

en: _Motion threshold:
bg: П_раг на движение:

en: _Right-handed
bg: За _дясна ръка

en: _Sensitivity:
bg: _Чувствителност

en: _Single click:
bg: Едно_кратно натискане:

en: _Timeout:
bg: П_ауза:

en: _Trigger secondary click by holding down the primary button
bg: _Второ натискане при задържане на основния бутон

en: Mouse
bg: Мишка

en: Set your mouse preferences
bg: Настройки на вашата мишка

en: New Location...
bg: Ново местоположение…

en: Location already exists
bg: Местоположението вече съществува

en: Network Proxy
bg: Мрежов сървър-посредник

en: Set your network proxy preferences
bg: Настройки на мрежовия сървър-посредник

en: <b>Di_rect internet connection</b>
bg: <b>Дирек_тна връзка към Интернет</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
bg: <b>_Автоматична настройка на сървъра-посредник</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
bg: <b>_Ръчна настройка на сървъра-посредник</b>

en: <b>_Use authentication</b>
bg: <b>_Използване на идентификация</b>

en: Autoconfiguration _URL:
bg: Адрес за автоматична _настройка:

en: C_reate
bg: _Създаване

en: Create New Location
bg: Създаване на ново местоположение

en: HTTP Proxy Details
bg: Настройка на HTTP сървър-посредник

en: H_TTP proxy:
bg: HTTP сървър-_посредник

en: Ignore Host List
bg: Списък на хостовете за игнориране

en: Ignored Hosts
bg: Игнорирани хостове

en: Location:
bg: Местоположение:

en: Network Proxy Preferences
bg: Настройки на мрежовия сървър-посредник

en: Port:
bg: Порт:

en: Proxy Configuration
bg: Настройка на сървър-посредник

en: S_ocks host:
bg: _Хост за Socks:

en: The location already exists.
bg: Местоположението вече съществува.

en: U_sername:
bg: Потр_ебителско име:

en: _Delete Location
bg: _Изтриване на местоположение

en: _Details
bg: _Подробности

en: _FTP proxy:
bg: _FTP сървър-посредник:

en: _Location name:
bg: И_ме на местоположение:

en: _Password:
bg: _Парола:

en: _Secure HTTP proxy:
bg: _HTTPS сървър-посредник:

en: _Use the same proxy for all protocols
bg: _Използване на същия посредник за всички протоколи

en: Cannot start the preferences application for your window manager
bg: Неуспех при стартирането на програмата за настройки на мениджъра на прозорци

en: H_yper
bg: _Hyper

en: S_uper (or "Windows logo")
bg: _Super (или „Логото на Windows“)

en: _Meta
bg: _Мета

en: Movement Key
bg: Клавиш за движение

en: Titlebar Action
bg: Действие на заглавната лента

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
bg: Кой клавиш в комбинация с хващане на прозореца води до преместването му.

en: Window Preferences
bg: Предпочитания за прозорец

en: Window Selection
bg: Избор на прозорец

en: _Double-click titlebar to perform this action:
bg: _Двукратното натискане върху лентата със заглавието:

en: _Interval before raising:
bg: _Интервал преди вдигане:

en: _Raise selected windows after an interval
bg: Пов_дигане на избрания прозорец след определен интервал

en: _Select windows when the mouse moves over them
bg: _Избиране на прозорците, когато показалецът преминава над тях

en: seconds
bg: секунди

en: Set your window properties
bg: Задаване на настройки за прозореца ви

en: Windows
bg: Прозорци

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
bg: Мениджърът на прозорци „%s“ не е регистрирал инструмент за настройки

en: Maximize
bg: максимизира

en: Maximize Vertically
bg: максимизира вертикално

en: Maximize Horizontally
bg: максимизира хоризонтално

en: Minimize
bg: минимизира

en: Roll up
bg: навива

en: None
bg: нищо не прави

en: key not found [%s]
bg: ключът не е намерен [%s]

en: Hide on start (useful to preload the shell)
bg: Скриване при стартиране (полезно за презареждане на конзолата)

en: Filter
bg: Филтър

en: Groups
bg: Групи

en: Common Tasks
bg: Обичайни задачи

en: Control Center
bg: Контролен център

en: Close the control-center when a task is activated
bg: Затваряне на контролния център при задействането на задача

en: Exit shell on add or remove action performed
bg: Изход от обвивката при действие за добавяне или премахване

en: Exit shell on help action performed
bg: Изход от обвивката при действие за помощта

en: Exit shell on start action performed
bg: Изход от обвивката при действие за стартиране

en: Exit shell on upgrade or uninstall action performed
bg: Изход от обвивката при действие за обновяване или деинсталиране

en: Indicates whether to close the shell when a help action is performed.
bg: Указва дали обвивката да се затвори при действие за помощта.

en: Indicates whether to close the shell when a start action is performed.
bg: Указва дали обвивката да се затвори при действие за стартиране.

en: Indicates whether to close the shell when an add or remove action is performed.
bg: Указва дали обвивката да се затвори при действие за добавяне или премахване.

en: Indicates whether to close the shell when an upgrade or uninstall action is performed.
bg: Указва дали обвивката да се затвори при действие за обновяване или деинсталиране.

en: Task names and associated .desktop files
bg: Имена на задачи и свързаните с тях файлове, формат .desktop

en: The task name to be displayed in the control-center followed by a ";" separator then the filename of an associated .desktop file to launch for that task.
bg: Името на задачата, което се показва в контролния център, последвано от знака „;“ и името на файла, който е във формат .desktop и се използва за стартирането на задачата.

note: Translators: The format of this string is the task name to be displayed (translate that part) followed by a ";" separator then the filename (DONT translate the file name) of a .desktop file to launch. Multiple entries are separated by a ","
en: [Change Theme;gtk-theme-selector.desktop,Set Preferred Applications;default-applications.desktop,Add Printer;gnome-cups-manager.desktop]
bg: [Смяна на темата;gtk-theme-selector.desktop,Предпочитани програми;default-applications.desktop,Добавяне на принтер;gnome-cups-manager.desktop]

en: if true, the control-center will close when a "Common Task" is activated.
bg: ако е включено, контролният център ще се затвори при изпълнението на „Обичайна задача“.

en: The GNOME configuration tool
bg: Инструмент за настройки на GNOME

en: _Postpone Break
bg: _Отлагане на почивката

en: Take a break!
bg: Време е за почивка

en: _Take a Break
bg: _Взимане на почивка

en: %d minute until the next break | %d minutes until the next break
bg[0]: %d минута до следващата почивка
bg[1]: %d минути до следващата почивка

en: Less than one minute until the next break
bg: По-малко от минута до следващата почивка

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
bg: Прозорецът с настройките за почивките при писане не може да се покаже поради следната грешка: %s

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
bg: Написано от Richard Hult <richard@imendio.com>

en: Eye candy added by Anders Carlsson
bg: Шаренийките са добавени от Anders Carlsson

en: A computer break reminder.
bg: Напомняне за почивки.

en: Enable debugging code
bg: Включване на кода за изчистване на грешки

en: Don't check whether the notification area exists
bg: Да не се проверява дали областта за уведомяване съществува

en: Typing Monitor
bg: Наблюдение на писането

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
bg: Наблюдението на писането използва областта за уведомяване, за да показва информация. Изглежда не сте включили тази област във вашия панел. Може да я добавите като щракнете с десния бутон на мишката върху панела и изберете „Добавяне към панела“ → „Полезни“ → „Област за уведомяване“.

en: If set to true, then OpenType fonts will be thumbnailed.
bg: Ако е истина, шрифтовете във формат OpenType ще се показват с миниизображение.

en: If set to true, then PCF fonts will be thumbnailed.
bg: Ако е истина, шрифтовете във формат PCF ще се показват с миниизображение.

en: If set to true, then TrueType fonts will be thumbnailed.
bg: Ако е истина, шрифтовете във формат TrueType ще се показват с миниизображение.

en: If set to true, then Type1 fonts will be thumbnailed.
bg: Ако е истина, шрифтовете във формат Type1 ще се показват с миниизображение.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for OpenType fonts.
bg: Команда за създаването на миниизображения за шрифтове във формат OpenType.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for PCF fonts.
bg: Команда за създаването на миниизображения за шрифтове във формат PCF.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for TrueType fonts.
bg: Команда за създаването на миниизображения за шрифтове във формат TrueType.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for Type1 fonts.
bg: Команда за създаването на миниизображения за шрифтове във формат Type1.

en: Thumbnail command for OpenType fonts
bg: Команда за миниизображения за шрифтове OpenType.

en: Thumbnail command for PCF fonts
bg: Команда за миниизображения за шрифтове PCF.

en: Thumbnail command for TrueType fonts
bg: Команда за миниизображения за шрифтове TrueType.

en: Thumbnail command for Type1 fonts
bg: Команда за миниизображения за шрифтове Type1.

en: Whether to thumbnail OpenType fonts
bg: Да има ли миниизображения за шрифтове OpenType

en: Whether to thumbnail PCF fonts
bg: Да има ли миниизображения за шрифтове PCF

en: Whether to thumbnail TrueType fonts
bg: Да има ли миниизображения за шрифтове TrueType

en: Whether to thumbnail Type1 fonts
bg: Да има ли миниизображения за шрифтове Type1

en: Name:
bg: Име:

en: Style:
bg: Стил:

en: Type:
bg: Вид:

en: Size:
bg: Размер:

en: Version:
bg: Версия:

en: Copyright:
bg: Авторски права:

en: Description:
bg: Описание:

en: Installed
bg: Инсталиран

en: Install Failed
bg: Неуспешно инсталиране

en: usage: %s fontfile
bg: употреба: %s шрифтов_файл

en: I_nstall Font
bg: Инстали_ране на шрифт

en: Font Viewer
bg: Преглед на шрифтове

en: Preview fonts
bg: Предварителен преглед на шрифтове

en: Text to thumbnail (default: Aa)
bg: Текст в миниизображението (стандартно е „Aa“)

en: TEXT
bg: ТЕКСТ

en: Font size (default: 64)
bg: Размер на шрифта (стандартно е 64)

en: SIZE
bg: РАЗМЕР

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
bg: ШРИФТОВ_ФАЙЛ ИЗХОДЕН_ФАЙЛ

en: Error parsing arguments: %s
bg: Грешка при анализа на аргументите: %s

en: Your filter "%s" does not match any items.
bg: Филтърът ви „%s“ не напасва с никой запис.

en: No matches found.
bg: Няма съвпадения.

en: Other
bg: Други

note: make start action
en: Start %s
bg: Стартиране на %s

en: Help
bg: Помощ

en: Upgrade
bg: Обновяване

en: Uninstall
bg: Премахване

en: Remove from Favorites
bg: Премахване от любимите

en: Add to Favorites
bg: Добавяне към любимите

en: Remove from Startup Programs
bg: Да не се стартира в началото

en: Add to Startup Programs
bg: Да се стартира в началото

en: New Spreadsheet
bg: Нова електронна таблица

en: New Document
bg: Нов документ

en: Documents
bg: Документи

en: File System
bg: Файлова система

en: Network Servers
bg: Мрежови сървъри

en: Search
bg: Търсене

note: make open with default action
en: <b>Open</b>
bg: <b>Отваряне</b>

note: make rename action
en: Rename...
bg: Преименуване…

en: Send To...
bg: Изпращане до…

note: make move to trash action
en: Move to Trash
bg: Преместване в кошчето

en: Delete
bg: Изтриване

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете „%s“?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
bg: Ако изтриете обект, той бива безвъзвратно загубен.

en: Open with "%s"
bg: Отваряне с „%s“

en: Open with Default Application
bg: Отваряне със стандартната програма

en: Open in File Manager
bg: Отваряне във файловия мениджър

en: %l:%M %p
bg: %k:%M

en: Today %l:%M %p
bg: Днес %k:%M

en: Yesterday %l:%M %p
bg: Вчера %k:%M

en: %a %l:%M %p
bg: %a %k:%M

en: %b %d %l:%M %p
bg: %d %b %k:%M

en: %b %d %Y
bg: %d %b %Y

en: Find Now
bg: Намиране сега

en: <b>Open %s</b>
bg: <b>Отваряне на „%s“</b>

en: Remove from System Items
bg: Премахване от системните елементи
