gnome-packagekit master - en to bg translation catalogue (867 entries)

en: Allow applications to invoke the codec installer
bg: Позволяване на приложенията да стартират инсталирането на кодек

en: Allow applications to invoke the font installer
bg: Позволяване на приложенията да стартират инсталирането на шрифт

en: Allow applications to invoke the mime type installer
bg: Позволяване на приложенията да стартират инсталирането на вид mime

en: Ask the user if additional firmware should be installed
bg: Питане на потребителя при инсталирането на допълнителен фърмуер

en: Ask the user if additional hardware drivers should be installed
bg: Питане на потребителя при инсталирането на допълнителни драйвери за хардуера

en: Ask the user if additional packages should be installed
bg: Питане на потребителя при инсталирането на допълнителни пакети

en: Ask the user if files should be copied to a non-private directory
bg: Питане на потребителя при копиране на файлове в публично достъпна папка

en: Ask the user if files should be copied to a non-private directory when installing from a FUSE mount
bg: Питане на потребителя дали файлове да бъдат копирани в общодостъпна папка, когато се инсталира от носител монтиран с FUSE

en: Automatically update these types of updates
bg: Автоматично инсталиране на такива обновления

en: Automatically update these types of updates. Options are "all", "security", or "none"
bg: Автоматично инсталиране на определени обновления. Възможностите са „all“ (всички), „security“ (по сигурността), „none“ (никакви).

en: Devices that should be ignored
bg: Устройства, които да бъдат прескачани

en: Devices that should be ignored, separated by commas. These can include '*' and '?' characters
bg: Устройства, които да се прескачат. Изброени с разделител „,“. Имената могат да включват знаците „*“ и „?“.

en: Filter package lists using basename in gpk-application
bg: Филтриране на списъците с пакети чрез името на пакета в gpk-application

en: Filter using basename in gpk-application
bg: Филтриране чрез името на пакета в gpk-application

en: Firmware files that should not be searched for
bg: Файлове с фърмуер, които да не се търсят

en: Firmware files that should not be searched for, separated by commas. These can include '*' and '?' characters
bg: Файлове с фърмуер, които да не се търсят. Изброени с разделител „,“. Имената могат да включват знаците „*“ и „?“.

en: GTK+ module for font installation
bg: Модул на GTK+ за инсталиране на шрифт

en: Get the update list when the session starts
bg: Изтегляне на списъка с обновления в началото на сесията

en: Get the update list when the session starts, even if not scheduled to. This ensures the user has up to date and valid data in the tray at startup.
bg: Изтегляне на списъка с обновления в началото на сесията, дори това да не е запланувано. Това ще осигури правилни и пресни данни в областта за уведомяване при стартиране.

en: How often to check for distribution upgrades
bg: Честота на проверка за обновления на дистрибуцията

en: How often to check for distribution upgrades. Value is in seconds.
bg: Честота на проверка за обновленията на дистрибуцията в секунди.

en: How often to check for updates
bg: Честота на проверка за обновления

en: How often to check for updates. Value is in seconds.
bg: Честота на проверка за обновления в секунди.

en: How often to refresh the package cache
bg: Честота на опресняване на кеша с пакетите

en: How often to refresh the package cache. Value is in seconds.
bg: Честота на опресняване на кеша с пакетите в секунди

en: If search terms should be completed automatically
bg: Автоматично дописване на търсения текст

en: Install updates automatically when running on battery power
bg: Автоматично инсталиране на обновленията при захранване от батерии

note: TRANSLATORS: An interaction mode is the level of user interaction that is allowed. See ./docs/DBusInterface.txt for more information
en: Interaction modes that must be used, overriding requests from client
bg: Режими на взаимодействие, които да се използват. Те имат превес над поисканите от клиента.

note: TRANSLATORS: An interaction mode is the level of user interaction that is allowed. See ./docs/DBusInterface.txt for more information
en: Interaction modes to use by default
bg: Стандартни режими на взаимодействие

en: Messages that should be ignored
bg: Съобщения, които да бъдат прескачани

en: Messages that should be ignored, separated by commas. These can include '*' and '?' characters
bg: Съобщения, които да се прескачат. Изброени с разделител „,“. Имената могат да включват знаците „*“ и „?“.

en: Notify the user before a large update is done on a mobile broadband connection
bg: Уведомяване на потребителя преди извършването на голямо обновяване през мобилна, широколентова връзка

en: Notify the user for completed updates
bg: Уведомяване на потребителя при завършване на обновяване

en: Notify the user for completed updates where the user needs to restart
bg: Уведомяване на потребителя при завършване на обновяване и необходимост от рестартиране

en: Notify the user when a task is complete
bg: Уведомяване на потребителя при завършване на действието

en: Notify the user when an update has failed
bg: Уведомяване на потребителя при неуспешно обновяване

en: Notify the user when distribution upgrades are available
bg: Уведомяване на потребителя при наличие на обновления на дистрибуцията

en: Notify the user when security updates are available
bg: Уведомяване на потребителя при наличие на обновления по сигурността

en: Notify the user when the automatic update was not started on battery power
bg: Уведомяване на потребителя при пропускане на автоматично обновяване при захранване от батерии

en: Notify the user when the update was not automatically started while running on battery power
bg: Уведомяване на потребителя при пропускане на автоматичното стартиране на обновяване при захранване от батерии

en: Notify the user when the update was started
bg: Уведомяване на потребителя при начало на обновяване

en: Notify the user when there are errors
bg: Уведомяване на потребителя при наличие на грешки

en: Notify the user when there are messages
bg: Уведомяване на потребителя при наличие на съобщения

en: Notify the user when there are messages from the package manager
bg: Уведомяване на потребителя при наличие на съобщения от управлението на пакети

en: Notify the user when updates are available
bg: Уведомяване на потребителя при наличие на обновления

en: Only show native packages in the file lists
bg: Да се показват само пакетите за конкретната архитектура в списъците

en: Only show native packages matching the machine architecture in the file lists
bg: Да се показват само пакетите за архитектурата съвпадаща с тази на машината в списъците

en: Only show the newest packages in the file lists
bg: Да се показват само най-новите приложения в списъците

en: Only show the newest packages in the update list, and filter out older updates that are still available.
bg: Да се показват само най-новите приложения в списъците без все още наличните, но стари обновления.

en: Only show the newest updates in the list
bg: Да се показват само най-новите обновления в списъците

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests
bg: Програми, които да бъдат прескачани, когато изпращат сесийни заявки към D-BUS

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests, separated by commas.
bg: Програми, които да се прескачат, когато изпращат сесийни заявки към D-BUS, с разделител „,“.

en: Scroll to packages as they are downloaded
bg: Визуално придвижване към пакетите при изтеглянето им

en: Scroll to packages in the update list as they are downloaded or installed.
bg: Визуално придвижване към пакетите при изтеглянето им или инсталирането им.

en: Show all repositories in the software source viewer
bg: Показване на всички хранилища на софтуер в изгледа за обновления

en: Show the 'All Packages' group menu
bg: Показване на менюто „Всички пакети“

en: Show the all packages menu item. This takes a long time to populate on most backends and is not generally required by end users
bg: Показване на менюто „Всички пакети“. За попълването му повечето пакетни ядра изискват твърде много време, а повечето потребители рядко изискват тази възможност.

en: Show the category group menu
bg: Показване на менюто за категориите групи

en: Show the category group menu. This is more complete and custom to the distribution, but takes longer to populate
bg: Показване на менюто за категориите и групи. То е по-пълно и съответства по-добре на дистрибуцията, но изисква повече време

note: TRANSLATORS: The original application is the program that was opened by the user, and that requested the PackageKit action. If the user then closes the application, but the task is still running (for instance, updating the system) then the original application is marked as not running. This is the o
en: Show the transaction progress icon in the tray when the original application is still running.
bg: Показване на иконата за напредъка на транзакцията, докато първоначалното приложение все още работи.

en: Show transactions that have the original application running
bg: Показване на транзакциите, докато първоначалното приложение все още работи

en: The number of seconds at session startup to wait before checking for updates
bg: Брой секунди след стартирането на сесията, след които да се провери за обновления

en: The search mode used by default
bg: Стандартен режим на търсене

en: The search mode used by default. Options are "name", "details", or "file"
bg: Стандартен режим за търсене. Възможностите са „name“ (по име), „details“ (по допълнителна информация), или „file“ (по файл)

en: This key determines if applications should be able to prompt for fonts
bg: Този ключ определя дали приложенията да могат да изискват шрифтове

en: Use WiFi (wireless LAN) connections to check for updates
bg: Използване на безжичната мрежа по WiFI за проверка за обновления

en: Use WiFi connections
bg: Използване на безжичните връзки

en: Use mobile broadband connections
bg: Използване на мобилни, широколентови връзки

en: Use mobile broadband connections such as GSM and CDMA to check for updates
bg: Използване на мобилни, широколентови връзки като GSM и CDMA за проверки за обновления

en: When displaying UI from a session DBus request, automatically use these options by default
bg: При показване на потребителски интерфейс при сесийна заявка по DBus, автоматично да се ползват следните настройки

en: When displaying UI from a session DBus request, force these options to be turned on
bg: При показване на потребителски интерфейс при сесийна заявка по DBus, да се приложат със задължително предимство следните настройки

en: Add or remove software installed on the system
bg: Инсталиране и деинсталиране на софтуер към системата

note: TRANSLATORS: short name for gpk-update-viewer
en: Add/Remove Software
bg: Инсталиране/деинсталиране на софтуер

en: About this software
bg: Относно тази програма

en: Edit list of software sources
bg: Редактиране на списъка с хранилища

en: Execute graphical applications
bg: Изпълняване на графични приложения

en: Fi_nd
bg: _Търсене

en: Help with this software
bg: Помощ за програмата

en: Only N_ative Packages
bg: Само за _конкретната архитектура

en: Only _Available
bg: Само _налични

en: Only _Development
bg: Само за _разработчици

en: Only _End User Files
bg: Само за _крайни потребители

en: Only _Graphical
bg: Само _графични

en: Only _Installed
bg: Само _инсталирани

en: Only _Newest Packages
bg: Само _най-нови пакети

en: Only _Non-Free Software
bg: Само _несвободен софтуер

en: Only _Non-Source Code
bg: Само _без изходен код

en: Only _Text
bg: Само _текстови

en: Only show one package, not subpackages
bg: Да се показва само един пакет, а не и подпакетите

en: Only show packages matching the machine architecture
bg: Да се показват само пакетите подходящи за архитектурата на машината

en: Only show the newest available package
bg: Да се показват само най-новите пакети

en: Refresh the list of packages on the system
bg: Обновяване на списъка с пакети на системата

en: S_election
bg: _Избор

en: Software Log
bg: Журнал за софтуера

en: View previously added or removed software
bg: Преглед на инсталирането и деинсталирането на софтуер

en: Visit the project homepage
bg: Посещаване на уеб страницата на проекта

en: _Development
bg: _Разработка

en: _Filters
bg: _Филтри

en: _Free
bg: _Свободни

en: _Graphical
bg: _Графични

note: TRANSLATORS: context menu to open the offline help file
en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Hide Subpackages
bg: Скриване на _подпакетите

en: _Installed
bg: _Инсталирани

en: _No Filter
bg: _Без филтри

en: _Only Free Software
bg: Само _свободен софтуер

en: _Only Source Code
bg: Само с _изходен код

en: _Source
bg: _Изходен код

en: _System
bg: _Системни

en: Backend Status
bg: Състояние на ядрото

en: Backend author:
bg: Автор на ядрото:

en: Backend name:
bg: Име на ядрото:

en: Install Package
bg: Инсталиране на пакет

en: More details
bg: Допълнителна информация

en: License Agreement Required
bg: Изисква са приемане на лицензното споразумение

en: _Accept Agreement
bg: _Лицензно споразумение

note: TRANSLATORS: program name: application to install a catalog of software
en: Catalog Installer
bg: Инсталиране на каталог

en: Install a catalog of software on the system
bg: Инсталиране на каталог със софтуер на системата

en: Install selected software on the system
bg: Инсталиране на избрания софтуер на системата

en: Package Installer
bg: Инсталиране на пакети

en: Software Log Viewer
bg: Преглед на дневника за софтуера

en: View past package management tasks
bg: Преглед на миналите действия по управление на софтуера

en: Filter
bg: Филтриране

en: Change software update preferences
bg: Промяна на настройките за обновяване на софтуера

en: Software Updates
bg: Обновявания на софтуера

en: C_heck for updates:
bg: _Проверка за обновления:

en: Check for major _upgrades:
bg: Проверка за _основни обновления:

en: Check for updates when using mobile broadband
bg: Проверка за обновления, когато се ползва мобилна, широколентова връзка

en: Currently using mobile broadband
bg: В момента се ползва мобилна, широколентова връзка

note: TRANSLATORS: program name, an application to set per-user policy for updates
en: Software Update Preferences
bg: Настройки на обновяването на софтуера

en: Update Settings
bg: Настройки на обновяването

en: _Automatically install:
bg: _Автоматично инсталиране:

en: Enable or disable software sources
bg: Управление на хранилищата

en: Software Sources
bg: Хранилища

en: Shows more software sources that may be interesting
bg: Показване на допълнителни хранилища, които може да ви заинтригуват

note: shows extra -source, -debuginfo, and -devel software sources
en: _Show debug and development software sources
bg: Показване на _хранилища за изчистване на грешки и тези за разработчици

note: TRANSLATORS: column for what was done, e.g. update-system
en: Action
bg: Действие

en: Create
bg: Създаване

en: Create a copy of this computers package list
bg: Създаване на списък с пакетите на този компютър

en: Create an archive of a specific package
bg: Създаване на архив с определен пакет

en: Create an archive of all the pending updates
bg: Създаване на архив със всички предстоящи обновления

en: Destination package list:
bg: Целеви списък с пакети:

note: TRANSLATORS: column for what packages were upgraded TRANSLATORS: column for the message description
en: Details
bg: Подробности

en: Multiple packages can be specified using a comma delimited list
bg: Повече от един пакет маже да се указват в списък с разделител „,“

en: Output directory:
bg: Изходна папка:

en: Progress
bg: Напредък

en: Save New Service Pack
bg: Запазване на нов сервизен пакет

en: Select A Package List File
bg: Избор на файл — списък на пакети

note: TRANSLATORS: program description, an application to create service packs
en: Service Pack Creator
bg: Създаване на сервизни пакети

en: Do you recognise the user and trust this key?
bg: Познавате ли потребителя и имате ли доверие на този ключ?

en: Do you trust the source of the packages?
bg: Имате ли доверие на хранилището на пакетите?

en: Package:
bg: Пакет:

en: Repository name:
bg: Името на хранилище:

en: Signature URL:
bg: Адрес на подпис:

en: Signature identifier:
bg: Идентификатор на подпис:

en: Signature user identifier:
bg: Идентификатор на потребител в подписа:

en: Software signature is required
bg: Изисква се подпис на софтуера

en: PackageKit Update Applet
bg: Аплет за обновяване към PackageKit

en: Software Update
bg: Обновление на софтуера

note: TRANSLATORS: title to pass to to the user if there are not enough privs
en: Software Update Viewer
bg: Преглед на софтуерните обновявания

en: Update software installed on the system
bg: Обновяване на софтуера инсталиран върху системата

en: Software updates correct errors, eliminate security vulnerabilities and provide new features.
bg: Обновленията на софтуера поправят грешки, премахват проблеми със сигурността и предоставят нови възможности.

en: _Upgrade
bg: _Обновяване

note: TRANSLATORS: expander label in the error dialog
en: _Details
bg: _Подробности

note: Application column (icon, name, description) TRANSLATORS: column for the application name TRANSLATORS: column for the package name
en: Package
bg: Пакет

en: _Remove
bg: _Деинсталиране

en: Remove %i additional package? | Remove %i additional packages?
bg[0]: Да се деинсталира ли %i допълнителен пакет?
bg[1]: Да се деинсталират ли %i допълнителни пакета?

en: The software which you want to remove is required to run other software, which will be removed too.
bg: Програмите, които се нуждаят от софтуера, който искате да деинсталирате, също ще бъдат деинсталирани.

note: TRANSLATORS: button label, install
en: _Install
bg: _Инсталиране

en: Install %i additional package? | Install %i additional packages?
bg[0]: Да се инсталира ли %i допълнителен пакет?
bg[1]: Да се инсталират ли %i допълнителни пакета?

en: The software that you want to install requires additional software to run correctly.
bg: Програмата, която искате да инсталирате, изисква допълнителен софтуер.

note: TRANSLATORS: title: how many files are installed by the application
en: %i file installed by %s | %i files installed by %s
bg[0]: %i файл инсталиран от %s
bg[1]: %i файла инсталирани от %s

note: TRANSLATORS: no packages returned
en: No packages
bg: Няма пакети

note: TRANSLATORS: this package is not required by any others
en: No other packages require this package
bg: Никой друг пакет не изисква този

note: TRANSLATORS: title: how many packages require this package
en: %i package requires %s | %i packages require %s
bg[0]: %i допълнителен пакет изисква %s
bg[1]: %i допълнителни пакета изискват %s

note: TRANSLATORS: show a array of packages for the package
en: Packages listed below require %s to function correctly. | Packages listed below require %s to function correctly.
bg[0]: Пакетът изброен по-долу изисква %s, за да работи правилно.
bg[1]: Пакетите изброени по-долу изискват %s, за да работят правилно.

note: TRANSLATORS: this package does not depend on any others
en: This package does not depends on any others
bg: Този пакет не зависи от никой друг

note: TRANSLATORS: title: show the number of other packages we depend on
en: %i additional package is required for %s | %i additional packages are required for %s
bg[0]: %2$s изисква %1$i допълнителен пакет
bg[1]: %2$s изисква %1$i допълнителни пакета

note: TRANSLATORS: message: show the array of dependant packages for this package
en: Packages listed below are required for %s to function correctly. | Packages listed below are required for %s to function correctly.
bg[0]: За да работи %s правилно, е необходим следния пакет.
bg[1]: За да работи %s правилно, са необходими следните пакети.

note: TRANSLATORS: the repo name is invalid or not found, fall back to this
en: Invalid
bg: Неправилен

note: TRANSLATORS: no results were found for this search
en: No results were found.
bg: Не е открито хранилище

note: TRANSLATORS: be helpful, but this shouldn't happen
en: Try entering a package name in the search bar.
bg: Пробвайте да въведете името на пакета в лентата за търсене.

note: TRANSLATORS: nothing in the package queue
en: There are no packages queued to be installed or removed.
bg: В опашката няма пакети за инсталиране или деинсталиране.

note: TRANSLATORS: tell the user to switch to details search mode
en: Try searching package descriptions by clicking the icon next to the search text.
bg: Пробвайте да търсите в описанията на пакетите като натиснете иконата до текста за търсене.

note: TRANSLATORS: tell the user to try harder
en: Try again with a different search term.
bg: Пробвайте отново с различен текст.

note: TRANSLATORS: title: invlid text in the search bar
en: Invalid search text
bg: Неправилен текст за търсене

note: TRANSLATORS: message: tell the user that's not allowed
en: The search text contains invalid characters
bg: Текстът за търсене съдържа неправилни знаци

note: TRANSLATORS: title: we failed to execute the mthod
en: The search could not be completed
bg: Търсеният текст не може да бъде дописан

note: TRANSLATORS: low level failure, details to follow
en: Running the transaction failed
bg: Неуспешно изпълнение на транзакция

note: TRANSLATORS: title: warn the user they are quitting with unapplied changes
en: Changes not applied
bg: Промените не са приложени

en: Close _Anyway
bg: _Затваряне независимо от това

note: TRANSLATORS: tell the user the problem
en: You have made changes that have not yet been applied.
bg: Направихте промени, които все още не са приложени.

en: These changes will be lost if you close this window.
bg: Промените ще бъдат загубени, ако затворите прозореца.

note: TRANSLATORS: column for installed status TRANSLATORS: The state of a package TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Installed
bg: Инсталирани

note: TRANSLATORS: column for package name TRANSLATORS: column for group name TRANSLATORS: column for the package name
en: Name
bg: Име

note: TRANSLATORS: the type of package is a collection (metagroup)
en: Type
bg: Вид

en: Collection
bg: Комплект

note: TRANSLATORS: tooltip: go to the web address
en: Visit %s
bg: Посещаване на %s

note: TRANSLATORS: add an entry to go to the project home page
en: Project
bg: Проект

en: Homepage
bg: Лична страница

note: TRANSLATORS: the group the package belongs in
en: Group
bg: Група

note: TRANSLATORS: the licence string for the package
en: License
bg: Лиценз

note: TRANSLATORS: the path in the menu, e.g. Applications -> Games
en: Menu
bg: Меню

note: TRANSLATORS: the size of the meta package TRANSLATORS: a column that has size of each package
en: Size
bg: Размер

note: TRANSLATORS: the installed size in bytes of the package
en: Installed size
bg: Размер при инсталация

note: TRANSLATORS: the download size of the package
en: Download size
bg: Размер при изтегляне

note: TRANSLATORS: where the package came from, the software source name
en: Source
bg: Хранилище

note: TRANSLATORS: this is a menu group of packages in the queue
en: Selected packages
bg: Избраните пакети

note: TRANSLATORS: entry tooltip: basic search
en: Searching by name
bg: Търсене по име

note: TRANSLATORS: entry tooltip: detailed search
en: Searching by description
bg: Търсене по описание

note: TRANSLATORS: entry tooltip: file search
en: Searching by file
bg: Търсене по файл

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by name
bg: Търсене по име

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by description
bg: Търсене по описание

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by file name
bg: Търсене по име на файл

note: TRANSLATORS: packaging problem, failed to show link TRANSLATORS: normally a packaging error, cannot launch link
en: Failed to show url
bg: Адресът не може да бъде показан

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
bg: Лицензиран по условията на ОПЛ 2 на GNU (GNU GPL), версия 2

en: PackageKit is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Тази програма (Packagekit) е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 2 на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.

en: PackageKit is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bg: Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
bg: Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) заедно с тази програма. Ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

note: TRANSLATORS: website label
en: PackageKit Website
bg: Уеб страница на PackageKit

note: TRANSLATORS: description of application, gpk-application that is
en: Package Manager for GNOME
bg: Управление на пакети в GNOME

note: TRANSLATORS: single column for the package details, not visible at the moment
en: Text
bg: Текст

note: TRANSLATORS: welcome text if we can click the group array
en: Enter a package name and then click find, or click a group to get started.
bg: За начало въведете име на пакет и натиснете върху бутона за търсене или върху група.

note: TRANSLATORS: welcome text if we have to search by name
en: Enter a package name and then click find to get started.
bg: За начало въведете име на пакет и натиснете бутона за търсене.

note: TRANSLATORS: daemon is broken
en: Exiting as properties could not be retrieved
bg: Спиране на програмата, защото настройките не бяха получени

note: TRANSLATORS: title: all of the packages on the system and availble in sources
en: All packages
bg: Всички пакети

note: TRANSLATORS: tooltip: all packages
en: Show all packages
bg: Показване на всички пакети

note: TRANSLATORS: tooltip on the clear button
en: Clear current selection
bg: Изчистване на текущия избор

note: TRANSLATORS: tooltip on the apply button
en: Changes are not applied instantly, this button applies all changes
bg: Промените не се прилагат незабавно. Този бутон прилага всички промени

note: TRANSLATORS: tooltip on the homepage button
en: Visit home page for selected package
bg: Посещаване на уеб страницата на избрания пакет

note: TRANSLATORS: tooltip on the find button
en: Find packages
bg: Търсене на пакети

note: TRANSLATORS: tooltip on the cancel button
en: Cancel search
bg: Преустановяване на търсенето

note: TRANSLATORS: show the program version
en: Show the program version and exit
bg: Извеждане на версията на програмата и изход

note: are we running privileged
en: Package installer
bg: Инсталатор на пакети

note: TRANSLATORS: backend is broken, and won't tell us what it supports
en: Exiting as backend details could not be retrieved
bg: Спиране на програмата, защото информацията за ядрото не бе получена

en: PackageKit Backend Details Viewer
bg: Подробен изглед към ядрото на PackageKit

note: TRANSLATORS: context menu to open the preferences
en: _Preferences
bg: _Настройки

note: TRANSLATORS: context menu to show the about screen TRANSLATORS: this is the right click menu item
en: _About
bg: _Относно

note: TRANSLATORS: we did the update, but some updates were skipped and not applied
en: One package was skipped: | Some packages were skipped:
bg[0]: Пропуснат е един пакет:
bg[1]: Пропуснати са няколко пакета:

note: TRANSLATORS: title: system update completed all okay
en: The system update has completed
bg: Обновяването на системата завърши

note: TRANSLATORS: restart computer as system packages need update
en: Restart computer now
bg: Рестартиране на компютъра

note: TRANSLATORS: don't show this option again (when finished) TRANSLATORS: hides forever add a checkbutton for deps screen TRANSLATORS: don't pop-up the same message twice
en: Do not show this again
bg: Това да не се показва повече

note: TRANSLATORS: this is the application name for libcanberra
en: GNOME PackageKit Update Icon
bg: Икона за обновяване към GNOME PackageKit

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Updated successfully
bg: Успешно обновяване

note: TRANSLATORS: title in the libnotify popup
en: Security update available | Security updates available
bg[0]: Налично е обновление по сигурността.
bg[1]: Налични са обновления по сигурността.

note: TRANSLATORS: message when there are security updates
en: An important update is available for your computer: | Important updates are available for your computer:
bg[0]: Налично е важно обновление за компютъра ви:
bg[1]: Налични са важни обновления за компютъра ви:

note: TRANSLATORS: button: open the update viewer to install updates
en: Install updates
bg: Инсталиране на обновления

note: TRANSLATORS: policy says update, but we are on battery and so prompt
en: Automatic updates are not being installed as the computer is running on battery power
bg: Докато компютърът се захранва от батерии, обновленията няма да се инсталират автоматично.

note: TRANSLATORS: informs user will not install by default
en: Updates not installed
bg: Обновления не се инсталират

note: TRANSLATORS: to hell with my battery life, just do it
en: Install the updates anyway
bg: Обновленията да се инсталират

note: TRANSLATORS: title: notification when we scheduled an automatic update
en: Updates are being installed
bg: Инсталират се обновления

note: TRANSLATORS: tell the user why the hard disk is grinding...
en: Updates are being automatically installed on your computer
bg: Автоматично се инсталират обновления

en: Cancel update
bg: Преустановяване на обновяването

note: TRANSLATORS: tooltip: how many updates are waiting to be applied
en: There is %d update available | There are %d updates available
bg[0]: Налично е %d обновление
bg[1]: Налични са %d обновления

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Update available
bg: Налично е обновление

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Update available (on battery)
bg: Налично е обновление (захранване от батерии)

note: TRANSLATORS: a distro update is available, e.g. Fedora 8 to Fedora 9
en: Distribution upgrades available
bg: Налични са обновления на дистрибуцията

note: TRANSLATORS: provides more information about the upgrade TRANSLATORS: button: a link to the help file TRANSLATORS: button: show the user a button to get more help finding stuff TRANSLATORS: button text
en: More information
bg: Повече информация

note: TRANSLATORS: these tools cannot run as root (unknown name)
en: This application is running as a privileged user
bg: Това приложение работи с права на администратор

note: TRANSLATORS: cannot run as root user, and we display the applicaiton name
en: %s is running as a privileged user
bg: Програмата „%s“ е стартирана с правата на администратор

note: TRANSLATORS: tell the user off
en: Package management applications are security sensitive.
bg: Програмите за управление на пакети са чувствителни спрямо сигурността.

note: TRANSLATORS: and explain why
en: Running graphical applications as a privileged user should be avoided for security reasons.
bg: Изпълнението на графични програми с правата на администратор трябва да се избягва заради сигурността.

note: TRANSLATORS: button: allow the user to run this, even when insecure
en: Continue _Anyway
bg: _Продължаване независимо от това

note: TRANSLATORS: The actions has just literally happened
en: Now
bg: Сега

note: TRANSLATORS: time
en: %i second | %i seconds
bg[0]: %i секунда
bg[1]: %i секунди

note: TRANSLATORS: time
en: %i minute | %i minutes
bg[0]: %i минута
bg[1]: %i минути

note: TRANSLATORS: time
en: %i hour | %i hours
bg[0]: %i час
bg[1]: %i часа

note: TRANSLATOR: "%i %s %i %s" are "%i minutes %i seconds" * Swap order with "%2$s %2$i %1$s %1$i if needed TRANSLATOR: "%i %s %i %s" are "%i hours %i minutes"
en: %i %s %i %s
bg: %i %s и %i %s

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

en: second | seconds
bg[0]: секунда
bg[1]: секунди

en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часа

en: %s and %s
bg: %s и %s

en: %s, %s and %s
bg: %s, %s и %s

en: %s, %s, %s and %s
bg: %s, %s, %s и %s

en: %s, %s, %s, %s and %s
bg: %s, %s, %s, %s и %s

note: TRANSLATORS: we failed to install
en: Failed to install software
bg: Софтуерът не бе инсталиран

note: TRANSLATORS: we didn't select any applications that were returned
en: No applications were chosen to be installed
bg: Нито едно приложение не бе избрано за инсталиране

note: TRANSLATORS: detailed text about the error TRANSLATORS: The detailed error if the user clicks "more info"
en: Error details
bg: Допълнителна информация за грешката

en: Package Manager error details
bg: Допълнителна информация за грешката от управлението на пакети

note: TRANSLATORS: default fallback error -- this should never happen
en: Unknown error. Please refer to the detailed report and report in your distribution bugtracker.
bg: Непозната грешка. Прегледайте допълнителната информация за нея и я докладвайте в системата за проследяване на грешки на дистрибуцията.

note: TRANSLATORS: failed authentication
en: You don't have the necessary privileges to perform this action.
bg: Нямате необходимите права за това действие.

note: TRANSLATORS: could not start system service
en: The packagekitd service could not be started.
bg: Услугата за управление на пакети — „packagekitd“ не може да бъде стартирана.

note: TRANSLATORS: the user tried to query for something invalid
en: The query is not valid.
bg: Грешна заявка.

note: TRANSLATORS: the user tried to install a file that was not compatable or broken
en: The file is not valid.
bg: Грешен файл.

note: TRANSLATORS: button: show details about the error TRANSLATORS: This is a link in a libnotify bubble that shows the detailed error
en: Show details
bg: Допълнителна информация

note: TRANSLATORS: error: failed to install, detailed error follows TRANSLATORS: failed to install, shouldn't be shown
en: Failed to install package
bg: Пакетите не бяха инсталирани

note: TRANSLATORS: title: installing packages TRANSLATORS: transaction state, installing packages
en: Installing packages
bg: Инсталиране на пакети

note: TRANSLATORS: title
en: Failed to install file | Failed to install files
bg[0]: Файлът не бе инсталиран
bg[1]: Файловете не бяха инсталирани

note: TRANSLATORS: title: confirm the user want's to install a local file
en: Do you want to install this file? | Do you want to install these files?
bg[0]: Искате ли да инсталирате този файл?
bg[1]: Искате ли да инсталирате тези файлове?

note: TRANSLATORS: title: installing local files TRANSLATORS: button: confirm to search for packages TRANSLATORS: button: install codecs TRANSLATORS: button: install a font TRANSLATORS: button: install packages in catalog TRANSLATORS: button: install printer drivers TRANSLATORS: button: install catalog TR
en: Install
bg: Инсталиране

note: TRANSLATORS: title: installing a local file
en: Install local file | Install local files
bg[0]: Инсталиране на локален файл
bg[1]: Инсталиране на локални файлове

note: TRANSLATORS: couldn't resolve name to package
en: Could not find packages
bg: Пакетите не могат да бъдат открити

note: TRANSLATORS: message: could not find
en: The packages could not be found in any software source
bg: Пакетите не бяха открити в никое от хранилищата

en: Failed to install packages
bg: Неуспешно инсталиране на пакети

note: TRANSLATORS: message: package is already installed
en: The package is already installed
bg: Пакетът вече е инсталиран

note: TRANSLATORS: the search gave us the wrong result. internal error. barf.
en: Incorrect response from search
bg: Търсенето върна грешен отговор

note: TRANSLATORS: a program needs a package, for instance openoffice-clipart
en: An additional package is required: | Additional packages are required:
bg[0]: Необходим е допълнителен пакет:
bg[1]: Необходими са допълнителни пакети:

note: TRANSLATORS: ask the user if it's okay to search
en: Do you want to search for and install this package now? | Do you want to search for and install these packages now?
bg[0]: Искате ли да се търси и инсталира този пакет сега?
bg[1]: Искате ли да се търсят и инсталират тези пакети сега?

note: TRANSLATORS: string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s wants to install a package | %s wants to install packages
bg[0]: %s иска да инсталира пакет
bg[1]: %s иска да инсталира пакети

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to do something
en: A program wants to install a package | A program wants to install packages
bg[0]: Програма иска да инсталира пакет
bg[1]: Програма иска да инсталира пакети

note: TRANSLATORS: title, searching
en: Searching for packages
bg: Търсене на пакети

note: TRANSLATORS: failed to fild the package for thefile
en: Failed to find package
bg: Пакетът не бе открит

note: TRANSLATORS: nothing found
en: The file could not be found in any packages
bg: Файлът не бе открит в никой пакет

note: TRANSLATORS: we've already got a package that provides this file
en: The %s package already provides this file
bg: Пакетът %s вече е осигурил този файл

note: TRANSLATORS: a program wants to install a file, e.g. /lib/moo.so
en: The following file is required: | The following files are required:
bg[0]: Изисква се следния файл:
bg[1]: Изискват се следните файлове:

note: TRANSLATORS: confirm with the user
en: Do you want to search for this file now? | Do you want to search for these files now?
bg[0]: Искате ли да се търси този пакет сега?
bg[1]: Искате ли да се търсят тези пакети сега?

note: TRANSLATORS: string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s wants to install a file | %s wants to install files
bg[0]: %s иска да инсталира файл
bg[1]: %s иска да инсталира файлове

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to do something
en: A program wants to install a file | A program wants to install files
bg[0]: Програма иска да инсталира файл
bg[1]: Програма иска да инсталира файлове

note: TRANSLATORS: searching for the package that provides the file TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Searching for file
bg: Търсене на файл

note: TRANSLATORS: we are listing the plugins in a box
en: The following plugin is required: | The following plugins are required:
bg[0]: Необходима е следната приставка:
bg[1]: Необходими са следните приставки:

note: TRANSLATORS: ask for confirmation
en: Do you want to search for this now? | Do you want to search for these now?
bg[0]: Искате ли да го потърсите?
bg[1]: Искате ли да ги потърсите?

note: TRANSLATORS: a program wants to decode something (unknown) -- string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s requires an additional plugin to decode this file | %s requires additional plugins to decode this file
bg[0]: %s изисква допълнителна приставка за декодирането на този файл
bg[1]: %s изисква допълнителни приставки за декодирането на този файл

note: TRANSLATORS: a program wants to encode something (unknown) -- string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s requires an additional plugin to encode this file | %s requires additional plugins to encode this file
bg[0]: %s изисква допълнителна приставка за кодирането на този файл
bg[1]: %s изисква допълнителни приставки за кодирането на този файл

note: TRANSLATORS: a program wants to do something (unknown) -- string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s requires an additional plugin for this operation | %s requires additional plugins for this operation
bg[0]: %s изисква допълнителна приставка за това действие
bg[1]: %s изисква допълнителни приставки за това действие

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to decode something
en: A program requires an additional plugin to decode this file | A program requires additional plugins to decode this file
bg[0]: Програма изисква допълнителна приставка за декодирането на този файл
bg[1]: Програма изисква допълнителни приставки за декодирането на този файл

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to encode something
en: A program requires an additional plugin to encode this file | A program requires additional plugins to encode this file
bg[0]: Програма изисква допълнителна приставка за кодирането на този файл
bg[1]: Програма изисква допълнителни приставки за кодирането на този файл

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to do something (unknown)
en: A program requires an additional plugin for this operation | A program requires additional plugins for this operation
bg[0]: Програма изисква допълнителна приставка за това действие
bg[1]: Програма изисква допълнителни приставки за това действие

note: TRANSLATORS: button: confirm to search for packages
en: Search
bg: Търсене

note: TRANSLATORS: failed to search for codec
en: Failed to search for plugin
bg: Неуспешно търсене на приставка

note: TRANSLATORS: no software sources have the wanted codec
en: Could not find plugin in any configured software source
bg: Приставката не бе открита в никое настроено хранилище

en: Install the following plugin | Install the following plugins
bg[0]: Инсталиране на следната приставка
bg[1]: Инсталиране на следните приставки

note: TRANSLATORS: title: show a list of fonts
en: Do you want to install this package now? | Do you want to install these packages now?
bg[0]: Искате ли да инсталирате този пакет сега?
bg[1]: Искате ли да инсталирате тези пакети сега?

note: TRANSLATORS: search for codec
en: Searching for plugins
bg: Търсене на приставки

en: Searching for plugin: %s
bg: Търсене на приставка: %s

note: TRANSLATORS: we failed to find the package, this shouldn't happen
en: Failed to search for provides
bg: Не са открити пакети предоставящи необходимите компоненти

note: TRANSLATORS: title
en: Failed to find software
bg: Софтуерът не е намерен

note: TRANSLATORS: nothing found in the software sources that helps
en: No new applications can be found to handle this type of file
bg: Няма нови приложения, които да отварят този вид файлове

note: TRANSLATORS: message: mime type opener required
en: An additional program is required to open this type of file:
bg: За отварянето на този вид файлове се изисква допълнителна програма:

note: TRANSLATORS: message: confirm with the user
en: Do you want to search for a program to open this file type now?
bg: Искате ли да търсите програма за отварянето на този вид файлове сега?

note: TRANSLATORS: string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s requires a new mime type | %s requires new mime types
bg[0]: %s изисква нов вид по mime
bg[1]: %s изисква нови видове по mime

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to do something
en: A program requires a new mime type | A program requires new mime types
bg[0]: Програма изисква нов вид по mime
bg[1]: Програма изисква нови видове по mime

note: TRANSLATORS: title: searching for mime type handlers
en: Searching for file handlers
bg: Търсене на програми за обработка на съответните програми

note: TRANSLATORS: we could not parse the ISO639 code from the fontconfig tag name
en: Language tag not parsed
bg: Етикетът за език не може да бъде анализиран

note: TRANSLATORS: we could not find en_US string for ISO639 code
en: Language code not matched
bg: Кодът за език не съвпада

note: TRANSLATORS: title: cannot find in sources
en: Failed to find font | Failed to find fonts
bg[0]: Не бе открит шрифт
bg[1]: Не бяха открити шрифтове

note: TRANSLATORS: message: tell the user we suck
en: No new fonts can be found for this document
bg: За този документ не могат да се открият нови, подходящи шрифтове

note: TRANSLATORS: we need to download a new font package to display a document
en: An additional font is required to view this document correctly. | Additional fonts are required to view this document correctly.
bg[0]: За разглеждането на този файл е необходим допълнителен шрифт
bg[1]: За разглеждането на този файл са необходими допълнителни шрифтове

note: TRANSLATORS: we need to download a new font package to display a document
en: Do you want to search for a suitable package now? | Do you want to search for suitable packages now?
bg[0]: Искате ли да се търси подходящ пакет сега?
bg[1]: Искате ли да се търсят подходящ пакети сега?

note: TRANSLATORS: string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s wants to install a font | %s wants to install fonts
bg[0]: %s иска да инсталира шрифт
bg[1]: %s иска да инсталира шрифтове

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to do something
en: A program wants to install a font | A program wants to install fonts
bg[0]: Програма иска да инсталира шрифт
bg[1]: Програма иска да инсталира шрифтове

note: TRANSLATORS: title to show when searching for font files
en: Searching for font | Searching for fonts
bg[0]: Търсене на шрифт
bg[1]: Търсене на шрифтове

en: Could not process catalog
bg: Хранилището не може да бъде обработено

en: No packages need to be installed
bg: Не е нeобходимо да се инсталират пакети

note: TRANSLATORS: title: allow user to confirm
en: Install packages in catalog?
bg: Инсталиране на пакети от хранилище?

note: TRANSLATORS: display a list of packages to install
en: The following packages are marked to be installed from the catalog:
bg: Следните пакети от хранилището са отбелязани за инсталиране:

note: TRANSLATORS: error: failed to remove, detailed error follows
en: Failed to remove package
bg: Пакетът не бе деинсталиран

en: Install the following driver | Install the following drivers
bg[0]: Инсталиране на следния драйвер
bg[1]: Инсталиране на следните драйвери

note: TRANSLATORS: title: removing packages TRANSLATORS: transaction state, removing packages
en: Removing packages
bg: Деинсталиране на пакети

note: TRANSLATORS: failed to fild the package for thefile
en: Failed to find package for this file
bg: Пакетът за този файл не бе открит

note: TRANSLATORS: a program wants to remove a file, e.g. /lib/moo.so
en: The following file will be removed: | The following files will be removed:
bg[0]: Следният файл ще бъде деинсталиран:
bg[1]: Следните файлове ще бъдат деинсталирани:

note: TRANSLATORS: confirm with the user
en: Do you want to remove this file now? | Do you want to remove these files now?
bg[0]: Искате ли файлът да бъде деинсталиран сега?
bg[1]: Искате ли файловете да бъдат деинсталирани сега?

note: TRANSLATORS: string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s wants to remove a file | %s wants to remove files
bg[0]: %s иска да деинсталира файл
bg[1]: %s иска да деинсталира файлове

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to do something
en: A program wants to remove a file | A program wants to remove files
bg[0]: Програма иска да инсталира файл
bg[1]: Програма иска да инсталира файлове

note: TRANSLATORS: button: confirm to search for packages
en: Remove
bg: Деинсталиране

note: TRANSLATORS: title to install package catalogs
en: Do you want to install this catalog? | Do you want to install these catalogs?
bg[0]: Искате ли да инсталирате това хранилищe?
bg[1]: Искате ли да инсталирате тези хранилища?

note: TRANSLATORS: title: install package catalogs, that is, instructions for installing
en: Install catalogs
bg: Инсталиране на хранилища

note: TRANSLATORS: the menu item, Applications, Places, System etc
en: Applications
bg: Програми

note: TRANSLATORS: the path in the menu, e.g. Applications -> Games TRANSLATORS: The group type
en: System
bg: Системни инструменти

en: Preferences
bg: Настройки

en: Administration
bg: Администрация

note: TRANSLATORS: This is when we have over 5 items, and we're not interested in detail
en: many packages
bg: много пакети

en: No files
bg: Няма файлове

note: TRANSLATORS: this is either CD or DVD media
en: disc
bg: диск

note: TRANSLATORS: this is generic media of unknown type that we will install from
en: media
bg: носител

en: Failed with unknown error code
bg: Грешка с непознат код

en: No network connection available
bg: Няма свързаност към мрежа

en: No package cache is available.
bg: Липсва кеш с пакети.

en: Out of memory
bg: Недостатъчно памет

en: Failed to create a thread
bg: Не може да се създаде нишка

en: Not supported by this backend
bg: Не се поддържа от това ядро

en: An internal system error has occurred
bg: Възникна вътрешна системна грешка

en: A security signature is not present
bg: Липсва подпис

en: The package is not installed
bg: Този пакет не е инсталиран

en: The package was not found
bg: Този пакет не е открит

en: The package download failed
bg: Неуспешно изтегляне на пакета

en: The group was not found
bg: Групата не е открита

en: The group list was invalid
bg: Списъкът с групи е неправилен

en: Dependency resolution failed
bg: Необходимите пакети не са открити

en: Search filter was invalid
bg: Неправилен филтър за търсене

en: The package identifier was not well formed
bg: Неправилен идентификатор на пакет

en: Transaction error
bg: Транзакционна грешка

en: Repository name was not found
bg: Името на хранилището не е открито

en: Could not remove a protected system package
bg: Защитеният, системен пакет не може да бъде деинсталиран

en: The action was canceled
bg: Действието бе отменено

en: The action was forcibly canceled
bg: Действието бе изрично отменено

en: Reading the configuration file failed
bg: Неуспешно прочитане на файла с настройки

en: The action cannot be canceled
bg: Действието не може да бъде отменено

en: Source packages cannot be installed
bg: Пакетът с изходен код не може да бъде инсталиран

en: The license agreement failed
bg: Неуспешно приемане на лицензното споразумение

en: Local file conflict between packages
bg: Конфликт в локален файл между пакети

en: Packages are not compatible
bg: Пакетите са несъвместими

en: Problem connecting to a software source
bg: Проблем при свързване с хранилище

en: Failed to initialize
bg: Неуспешно инициализиране

en: Failed to finalise
bg: Неуспешно завършване

en: Cannot get lock
bg: Заключването не може да бъде придобито

en: No packages to update
bg: Няма обновени пакети

en: Cannot write repository configuration
bg: Настройките на хранилището не могат да бъдат записани

en: Local install failed
bg: Неуспешна локална инсталация

en: Bad security signature
bg: Неправилен подпис

en: Missing security signature
bg: Липсващ подпис

en: Repository configuration invalid
bg: Неправилна настройка на хранилище

en: Invalid package file
bg: Неправилен пакетен файл

en: Package install blocked
bg: Инсталирането на пакета е блокирано

en: Package is corrupt
bg: Повреден пакет

en: All packages are already installed
bg: Всички пакети вече са инсталирани

en: The specified file could not be found
bg: Указаният файл не може да бъде намерен

en: No more mirrors are available
bg: Няма други огледала

en: No distribution upgrade data is available
bg: Липсват данни за обновления на дистрибуцията

en: Package is incompatible with this system
bg: Пакетът е несъвместим с тази система

en: No space is left on the disk
bg: Свободното пространство на диска свърши

note: TRANSLATORS: this is the window title when a new cd or dvd is required
en: A media change is required
bg: Необходима е смяна на носителя

en: Authorization failed
bg: Неуспешна идентификация

en: Update not found
bg: Обновлението не е открито

en: Cannot install from untrusted source
bg: Не може да се инсталира от недоверено хранилищe

en: Cannot update from untrusted source
bg: Не може да се обновява от недоверено хранилище

en: Cannot get the file list
bg: Списъкът с файлове не може да бъде получен

en: Cannot get package requires
bg: Изискванията на пакета не бяха получени

en: Cannot disable source
bg: Хранилището не може да бъде изключено

en: The download failed
bg: Пакетът не бе изтеглен

en: Package failed to configure
bg: Пакетът не бе настроен

en: Package failed to build
bg: Пакетът не бе компилиран

en: Package failed to install
bg: Пакетът не бе инсталиран

en: Package failed to be removed
bg: Пакетът не бе деинсталиран

en: Update failed due to running process
bg: Обновяването е неуспешно заради текущо пуснат процес

en: The package database was changed
bg: Базата от данни с пакетите се промени

en: Failed with unknown error code.
bg: Грешка с непознат код.

en: There is no network connection available.
    Please check your connection settings and try again.
bg: Липсва връзка с мрежата.
    Проверете настройките на връзката и пробвайте отново.

en: The package list needs to be rebuilt.
    This should have been done by the backend automatically.
bg: Списъкът с пакети трябва да се генерира наново.
    Ядрото е трябвало да направи това автоматично.

en: The service that is responsible for handling user requests is out of memory.
    Please restart your computer.
bg: Няма памет за услугата, която отговаря за обработката на потребителските заявки.
    Рестартирайте компютъра.

en: A thread could not be created to service the user request.
bg: Не може да бъде създадена нишка, която да обработи потребителската заявка.

en: The action is not supported by this backend.
    Please report a bug in your distribution bugtracker as this should not have happened.
bg: Това ядро не поддържа това действие.
    Моля докладвайте това в системата за проследяване на грешки на дистрибуцията, която ползвате.

en: A problem that we were not expecting has occurred.
    Please report this bug in your distribution bugtracker with the error description.
bg: Възникна неочакван проблем.
    Моля докладвайте това в системата за проследяване на грешки на дистрибуцията, която ползвате, заедно с описанието на грешката.

en: A security trust relationship could not be made with software source.
    Please check your security settings.
bg: Не може да се установи връзка на довереност с хранилището.
    Проверете настройките на сигурността.

en: The package that is trying to be removed or updated is not already installed.
bg: Пакетът, който се опитвате да деинсталирате или обновите, не е инсталиран.

en: The package that is being modified was not found on your system or in any software source.
bg: Пакетът, който бива променян, не е открит на системата ви, както и в никое хранилище.

en: The package that is trying to be installed is already installed.
bg: Пакетът, който се опитвате да инсталирате, вече е инсталиран.

en: The package download failed.
    Please check your network connectivity.
bg: Неуспешно изтегляне на пакет.
    Проверете връзката си с мрежата.

en: The group type was not found.
    Please check your group list and try again.
bg: Видът на групата не е открит.
    Проверете списъка с групи и опитайте отново.

en: The group list could not be loaded.
    Refreshing your cache may help, although this is normally a software source error.
bg: Списъкът с групи не може да бъде зареден.
    Опресняването на кеша може и да помогне, но обикновено причината е грешка в хранилището.

en: A package could not be found that allows the action to complete.
    More information is available in the detailed report.
bg: Не може да бъде открит пакет, който да позволи завършването на действието.
    Повече информация е достъпна в подробния доклад.

en: The search filter was not correctly formed.
bg: Неправилен филтър за търсене.

en: The package identifier was not well formed when sent to the server.
    This normally indicates an internal error and should be reported.
bg: Когато бе изпратен към сървъра, идентификаторът на пакет бе неправилен.
    Обикновено това е признак за вътрешна грешка и трябва да бъде докладван.

en: An unspecified transaction error has occurred.
    More information is available in the detailed report.
bg: Възникна неуказана грешка в транзакцията.
    Повече информация е налична в подробния доклад.

en: The remote software source name was not found.
    You may need to enable an item in Software Sources.
bg: Отдалеченото хранилище не бе открито.
    Пробвайте да го включите при другите хранилища.

en: Removing a protected system package is not allowed.
bg: Деинсталирането на защитен, системен пакет не е позволено.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
bg: Действието бе успешно отменено и не са променяни пакети.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
    The backend did not exit cleanly.
bg: Действието бе успешно отменено и не са променяни пакети.
    Ядрото завърши работа с грешка.

en: The native package configuration file could not be opened.
    Please make sure configuration is valid.
bg: Файлът с настройките на пакета за конкретната архитектура не може да бъде отворен.
    Проверете настройките.

en: The action cannot be canceled at this time.
bg: Действието не може да бъде отменено в момента.

en: Source packages are not normally installed this way.
    Check the extension of the file you are trying to install.
bg: Пакетите с изходен код обикновено не се инсталират така.
    Проверете разширението на файла, който искате да инсталирате.

en: The license agreement was not agreed to.
    To use this software you have to accept the license.
bg: Лицензното споразумение не е било прието.
    За да използвате този софтуер, трябва да приемете лиценза.

en: Two packages provide the same file.
    This is usually due to mixing packages from different software sources.
bg: Два пакета предоставят един и същи файл.
    Обикновено това се случва при смесването на пакети от различни хранилища.

en: Multiple packages exist that are not compatible with each other.
    This is usually due to mixing packages from different software sources.
bg: Съществуват множество пакети, които са несъвместими един с друг.
    Обикновено това се случва при смесването на пакети от различни хранилища.

en: There was a (possibly temporary) problem connecting to a software source.
    Please check the detailed error for further details.
bg: Имаше (вероятно временен) проблем при свързването с хранилища.
    За повече информация вижте подробностите към грешката.

en: Failed to initialize packaging backend.
    This may occur if other packaging tools are being used simultaneously.
bg: Пакетното ядро не може да се инициализира.
    Това може да се случи, когато се ползват едновременно няколко инструмента за пакети.

en: Failed to close down the backend instance.
    This error can normally be ignored.
bg: Стартираното ядро не може да бъде спряно.
    Обикновено можете да прескочите тази грешка.

en: Cannot get the exclusive lock on the packaging backend.
    Please close any other legacy packaging tools that may be open.
bg: Не може да се придобие изключителен достъп до пакетното ядро.
    Проверете дали не е отворен остарял инструмент за работа с пакети.

en: None of the selected packages could be updated.
bg: Никой от избраните пакети не може да бъде обновен.

en: The repository configuration could not be modified.
bg: Настройките на хранилището не могат да бъдат променени.

en: Installing the local file failed.
    More information is available in the detailed report.
bg: Неуспешно инсталиране на локален файл.
    Повече информация е налична в подробния доклад.

en: The package security signature could not be verified.
bg: Подписът върху пакета не може да бъде проверен.

en: The package security signature is missing and this package is untrusted.
    This package was not signed when created.
bg: Сертификатът за сигурност на пакета липсва и няма доверие в този пакет.
    Пакетът не е бил подписан при създаването си.

en: Repository configuration was invalid and could not be read.
bg: Неправилни настройки на хранилище, които не могат да бъдат прочетени.

en: The package you are attempting to install is not valid.
    The package file could be corrupt, or not a proper package.
bg: Пакетът, който се опитвате да инсталирате е повреден.
    Или има проблем с файла на пакета, или това въобще не е пакет.

en: Installation of this package prevented by your packaging system's configuration.
bg: Инсталирането на този пакет бе предотвратено от настройките на пакетната ви система.

en: The package that was downloaded is corrupt and needs to be downloaded again.
bg: Изтегленият пакет е повреден. Ще бъде изтеглен отново.

en: All of the packages selected for install are already installed on the system.
bg: Всички избрани за инсталиране пакети вече са налични на системата.

en: The specified file could not be found on the system.
    Check the file still exists and has not been deleted.
bg: Указаният файл не може да бъде открит на тази система.
    Проверете дали файлът още съществува и не е бил изтрит.

en: Required data could not be found on any of the configured software sources.
    There were no more download mirrors that could be tried.
bg: Изисканите данни липсват във всички настроени хранилища.
    Няма други огледални сайтове, в които да се провери.

en: Required upgrade data could not be found in any of the configured software sources.
    The list of distribution upgrades will be unavailable.
bg: Изисканите данни за обновяване липсват във всички настроени хранилища.
    Списъкът с обновяванията на дистрибуцията е недостъпен.

en: The package that is trying to be installed is incompatible with this system.
bg: Пакетът, който се опитвате да инсталирате, е несъвместим с тази система.

en: There is insufficient space on the device.
    Free some space on the system disk to perform this operation.
bg: На устройството липсва свободно пространство.
    За да извършите това действие, освободете място.

en: Additional media is required to complete the transaction.
bg: За завършването на транзакцията се нуждаете от допълнителен носител.

en: You have failed to provide correct authentication.
    Please check any passwords or account settings.
bg: Дали сте грешни данни за идентификация.
    Проверете въведените пароли и настройките на регистрацията си.

en: The specified update could not be found.
    It could have already been installed or no longer available on the remote server.
bg: Указаното обновяване не може да бъде открито.
    Може вече да сте го инсталирали или да не е достъпно на отдалечения сървър.

en: The package could not be installed from untrusted source.
bg: Пакетът не може да бъде инсталиран от недоверено хранилище.

en: The package could not be updated from untrusted source.
bg: Пакетът не може да бъде обновен от недоверено хранилищe.

en: The file list is not available for this package.
bg: Този пакет не предоставя списък на съдържаните в него файлове.

en: The information about what requires this package could not be obtained.
bg: Информацията, кои пакети се нуждаят от този, не може да бъде получена.

en: The specified software source could not be disabled.
bg: Указаното хранилищe не може да бъде изключено.

en: The download could not be done automatically and should be done manually.
    More information is available in the detailed report.
bg: Изтеглянето не може да бъде извършено автоматично, трябва да се осъществи ръчно.
    Повече информация е достъпна в подробния доклад.

en: One of the selected packages failed to configure correctly.
    More information is available in the detailed report.
bg: Един от избраните пакети не бе настроен успешно.
    Повече информация е налична в подробния доклад.

en: One of the selected packages failed to build correctly.
    More information is available in the detailed report.
bg: Един от избраните пакети не бе компилиран успешно.
    Повече информация е налична в подробния доклад.

en: One of the selected packages failed to install correctly.
    More information is available in the detailed report.
bg: Един от избраните пакети не бе инсталиран успешно.
    Повече информация е налична в подробния доклад.

en: One of the selected packages failed to be removed correctly.
    More information is available in the detailed report.
bg: Един от избраните пакети не бе деинсталиран успешно.
    Повече информация е налична в подробния доклад.

en: A program is running that has to be closed before the update can proceed.
    More information is available in the detailed report.
bg: За обновяването е необходимо да се спре някоя от стартираните програми.
    Повече информация е достъпна в подробния доклад.

en: The package database was changed while the request was running.
bg: Базата от данни с пакетите се промени по времето, когато заявката се изпълняваше.

en: No restart is necessary.
bg: Не е необходимо рестартиране.

en: You will be required to restart this application.
bg: Ще е необходимо да рестартирате тази програма.

en: You will be required to log out and back in.
bg: Ще е необходимо да излезете и да влезете в системата.

en: A restart will be required.
bg: Ще е необходимо да рестартирате системата.

en: You will be required to log out and back in due to a security update.
bg: Ще е необходимо да излезете и да влезете в системата поради обновление по сигурността.

en: A restart will be required due to a security update.
bg: Ще е необходимо да рестартирате системата поради обновление по сигурността.

en: No restart is required.
bg: Не е необходимо да рестартирате системата.

en: A restart is required.
bg: Необходимо е да рестартирате системата.

en: You need to log out and log back in.
bg: Необходимо е да излезете и да влезете в системата.

en: You need to restart the application.
bg: Необходимо е да рестартирате програмата.

en: You need to log out and log back in to remain secure.
bg: Необходимо е да излезете и да влезете в системата, за да бъдете защитени.

en: A restart is required to remain secure.
bg: Необходимо е да рестартирате системата, за да бъдете защитени.

note: TRANSLATORS: A distribution stability level
en: Stable
bg: Стабилна

note: TRANSLATORS: A distribution stability level
en: Unstable
bg: Нестабилна

note: TRANSLATORS: A distribution stability level
en: Testing
bg: За тестване

en: A mirror is possibly broken
bg: Огледалото вероятно има проблем

en: The connection was refused
bg: Връзката е отказана

en: The parameter was invalid
bg: Неправилен параметър

en: The priority was invalid
bg: Неправилен приоритет

en: Backend warning
bg: Предупреждение от ядрото

en: Daemon warning
bg: Предупреждение от демона

en: The package list cache is being rebuilt
bg: Кешът със списъка на пакети в момента се генерира наново

en: An untrusted package was installed
bg: Инсталиран е недоверен пакет

en: A newer package exists
bg: Съществува по-нов пакет

en: Could not find package
bg: Пакетът не може да бъде открит

en: Configuration files were changed
bg: Конфигурационните файлове са променени

en: Package is already installed
bg: Пакетът вече е инсталиран

en: Automatic cleanup is being ignored
bg: Автоматичното изчистване е прескочено

en: Software source download failed
bg: Неуспешно изтегляне на хранилище

en: This software source is for developers only
bg: Това хранилищe е само за разработчици

note: TRANSLATORS: This is when the transaction status is not known
en: Unknown state
bg: Неизвестно състояние

note: TRANSLATORS: transaction state, the daemon is in the process of starting
en: Starting
bg: Начало

note: TRANSLATORS: transaction state, the transaction is waiting for another to complete
en: Waiting in queue
bg: Изчакване на опашка

note: TRANSLATORS: transaction state, just started
en: Running
bg: Изпълнение

note: TRANSLATORS: transaction state, is querying data
en: Querying
bg: Запитване

note: TRANSLATORS: transaction state, getting data from a server
en: Getting information
bg: Получаване на информация

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading package files TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Downloading packages
bg: Изтегляне на пакети

note: TRANSLATORS: transaction state, refreshing internal lists
en: Refreshing software list
bg: Обновяване на списъка с пакети

note: TRANSLATORS: transaction state, installing updates
en: Installing updates
bg: Инсталиране на обновления

note: TRANSLATORS: transaction state, removing old packages, and cleaning config files
en: Cleaning up packages
bg: Изчистване на пакети

note: TRANSLATORS: transaction state, obsoleting old packages
en: Obsoleting packages
bg: Обявяване на пакети за остарели

note: TRANSLATORS: transaction state, checking the transaction before we do it
en: Resolving dependencies
bg: Изчисляване на зависимостите

note: TRANSLATORS: transaction state, checking if we have all the security keys for the operation
en: Checking signatures
bg: Проверка на подписите

note: TRANSLATORS: transaction state, when we return to a previous system state TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Rolling back
bg: Връщанe на транзакция

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're doing a test transaction
en: Testing changes
bg: Проверка на промените

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're writing to the system package database
en: Committing changes
bg: Завършване на промените

note: TRANSLATORS: transaction state, requesting data from a server
en: Requesting data
bg: Изискване на данни

note: TRANSLATORS: transaction state, all done!
en: Finished
bg: Завършено

note: TRANSLATORS: transaction state, in the process of cancelling
en: Cancelling
bg: Отмяна

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading repository information
bg: Изтегляне на информацията за хранилище

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading list of packages
bg: Изтегляне на списъка с пакети

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading file lists
bg: Изтегляне на списъците с файлове

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading lists of changes
bg: Изтегляне на списъците с промените

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading groups
bg: Изтегляне на групите

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading update information
bg: Изтегляне на информацията за обновяване

note: TRANSLATORS: transaction state, repackaging delta files
en: Repackaging files
bg: Повторно пакетиране на файлове

note: TRANSLATORS: transaction state, loading databases
en: Loading cache
bg: Зареждане на кеша

note: TRANSLATORS: transaction state, scanning for running processes
en: Scanning installed applications
bg: Преглед на инсталираните програми

note: TRANSLATORS: transaction state, generating a list of packages installed on the system
en: Generating package lists
bg: Генериране на списъците с пакети

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're waiting for the native tools to exit
en: Waiting for package manager lock
bg: Изчакване поради заключване от управлението на пакети

note: TRANSLATORS: waiting for user to type in a password
en: Waiting for authentication
bg: Изчакване за идентификация

note: TRANSLATORS: we are updating the list of processes
en: Updating the list of running applications
bg: Обновяване на списъка със стартираните програми

note: TRANSLATORS: we are checking executable files in use
en: Checking for applications currently in use
bg: Проверка за приложенията, които се ползват в момента

note: TRANSLATORS: we are checking for libraries in use
en: Checking for libraries currently in use
bg: Проверка за библиотеките, които се ползват в момента

note: TRANSLATORS: we are copying package files to prepare to install
en: Copying files
bg: Копиране на файлове

note: TRANSLATORS: type of update
en: %i trivial update | %i trivial updates
bg[0]: %i дребно обновление
bg[1]: %i дребни обновления

note: TRANSLATORS: type of update in the case that we don't have any data
en: %i update | %i updates
bg[0]: %i обновление
bg[1]: %i обновления

note: TRANSLATORS: type of update
en: %i important update | %i important updates
bg[0]: %i важно обновление
bg[1]: %i важни обновления

note: TRANSLATORS: type of update
en: %i security update | %i security updates
bg[0]: %i обновление по сигурността
bg[1]: %i обновления по сигурността

note: TRANSLATORS: type of update
en: %i bug fix update | %i bug fix updates
bg[0]: %i обновление за грешки
bg[1]: %i обновления за грешки

note: TRANSLATORS: type of update
en: %i enhancement update | %i enhancement updates
bg[0]: %i обновление с подобрения
bg[1]: %i обновления с подобрения

note: TRANSLATORS: number of updates that cannot be installed due to deps
en: %i blocked update | %i blocked updates
bg[0]: %i спряно обновление
bg[1]: %i спрени обновления

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Trivial update
bg: Дребно обновление

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Normal update
bg: Обичайно обновление

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Important update
bg: Важно обновление

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Security update
bg: Обновление по сигурността

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Bug fix update
bg: Обновление за грешки

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Enhancement update
bg: Обновление за подобрения

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Blocked update
bg: Спряно обновление

note: TRANSLATORS: The state of a package, i.e. not installed
en: Available
bg: Налично

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Downloading
bg: Изтегляне

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Updating
bg: Обновяване

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Installing
bg: Инсталиране

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Removing
bg: Деинсталиране

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Cleaning up
bg: Изчистване

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Obsoleting
bg: Обявяване за остарял

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Reinstalling
bg: Преинсталиране

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Preparing
bg: Подготовка

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Decompressing
bg: Декомпресиране

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Downloaded
bg: Изтеглен

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Updated
bg: Обновен

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Removed
bg: Деинсталиран

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Cleaned up
bg: Изчистен

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Obsoleted
bg: Остарял

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Reinstalled
bg: Преинсталиран

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Prepared
bg: Подготвен

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Decompressed
bg: Декомпресиран

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Unknown role type
bg: Неизвестен вид роля

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting dependencies
bg: Получаване на зависимостите

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting update detail
bg: Получаване на подробна информация за обновлението

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting details
bg: Получаване на подробна информация

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting requires
bg: Получаване на изискванията

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting updates
bg: Получаване на обновленията

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Searching details
bg: Търсене в подробната информация

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Searching groups
bg: Търсене в групите

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Searching for package name
bg: Търсене в имената на пакетите

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Installing file
bg: Инсталиране на файл

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Refreshing package cache
bg: Обновяване на кеша с пакетите

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Updating packages
bg: Обновяване на пакетите

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Updating system
bg: Обновяване на системата

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Canceling
bg: Отменяне

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting list of repositories
bg: Получаване на списък с хранилищата

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Enabling repository
bg: Включване на хранилище

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Setting repository data
bg: Задаване на данните за хранилища

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Resolving
bg: Изчисляване на зависимости

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting file list
bg: Получаване на списъка с файлове

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting what provides
bg: Получаване на пакетите предоставящи

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Installing signature
bg: Инсталиране на подпис

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting package lists
bg: Получаване на списъците с пакети

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Accepting EULA
bg: Приемане на EULA

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting distribution upgrade information
bg: Получаване на информацията за обновяване на дистрибуцията

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting categories
bg: Получаване на категориите

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting old transactions
bg: Получаване на старите транзакции

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Simulating the install of files
bg: Симулация на инсталирането на файлове

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Simulating the install
bg: Симулиране на инсталирането

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Simulating the remove
bg: Симулиране на деинсталирането

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Simulating the update
bg: Симулация на обновяването

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got dependencies
bg: Получени зависимости

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got update detail
bg: Получена подробна информация за обновяването

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got details
bg: Получена подробна информация

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got requires
bg: Получени изисквания

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got updates
bg: Получени обновления

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for package details
bg: Търсене за допълнителна информация за пакет

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for file
bg: Търсене на файл

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched groups
bg: Търсене в групите

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for package name
bg: Търсене в имената на пакетите

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Removed packages
bg: Деинсталирани пакети

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed packages
bg: Инсталиране пакети

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed local files
bg: Инсталирани локални файлове

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Refreshed package cache
bg: Обновен кеш с пакетите

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Updated packages
bg: Обновени пакети

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Updated system
bg: Обновена система

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Canceled
bg: Отмяна

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Rolled back
bg: Връщане назад

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got list of repositories
bg: Получен списък с хранилищата

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Enabled repository
bg: Включено хранилище

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Set repository data
bg: Задаване на данни за хранилище

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Resolved
bg: Изчисление

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got file list
bg: Получен списък с файлове

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got what provides
bg: Получен предоставящи пакет

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed signature
bg: Инсталиран подписът

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got package lists
bg: Получени списъци с пакети

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Accepted EULA
bg: Приет лиценз

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Downloaded packages
bg: Изтеглени пакети

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got distribution upgrades
bg: Получени обновления на дистрибуцията

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got categories
bg: Получени категории

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got old transactions
bg: Получена стари транзакции

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Simulated the install of files
bg: Симулация на инсталиране на файлове

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Simulated the install
bg: Симулация на инсталиране

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Simulated the remove
bg: Симулация на деинсталиране

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Simulated the update
bg: Симулация на обновяване

note: TRANSLATORS: The group type
en: Accessibility
bg: Достъпност

note: TRANSLATORS: The group type
en: Accessories
bg: Помощни програми

note: TRANSLATORS: The group type
en: Education
bg: Образование

note: TRANSLATORS: The group type
en: Games
bg: Игри

note: TRANSLATORS: The group type
en: Graphics
bg: Графика

note: TRANSLATORS: The group type
en: Internet
bg: Интернет

note: TRANSLATORS: The group type
en: Office
bg: Офис

note: TRANSLATORS: The group type
en: Other
bg: Други

note: TRANSLATORS: The group type
en: Programming
bg: Програмиране

note: TRANSLATORS: The group type
en: Multimedia
bg: Мултимедия

note: TRANSLATORS: The group type
en: GNOME desktop
bg: Графична среда GNOME

note: TRANSLATORS: The group type
en: KDE desktop
bg: Графична среда KDE

note: TRANSLATORS: The group type
en: XFCE desktop
bg: Графична среда XFCE

note: TRANSLATORS: The group type
en: Other desktops
bg: Други графични среди

note: TRANSLATORS: The group type
en: Publishing
bg: Издателски програми

note: TRANSLATORS: The group type
en: Servers
bg: Сървъри

note: TRANSLATORS: The group type
en: Fonts
bg: Шрифтове

note: TRANSLATORS: The group type
en: Admin tools
bg: Инструменти за администрация

note: TRANSLATORS: The group type
en: Legacy
bg: Остарели програми

note: TRANSLATORS: The group type
en: Localization
bg: Локализиране

note: TRANSLATORS: The group type
en: Virtualization
bg: Виртуализиране

note: TRANSLATORS: The group type
en: Security
bg: Сигурност

note: TRANSLATORS: The group type
en: Power management
bg: Управление на захранването

note: TRANSLATORS: The group type
en: Communication
bg: Комуникации

note: TRANSLATORS: The group type
en: Network
bg: Мрежа

note: TRANSLATORS: The group type
en: Maps
bg: Карти

note: TRANSLATORS: The group type
en: Software sources
bg: Хранилища

note: TRANSLATORS: The group type
en: Science
bg: Наука

note: TRANSLATORS: The group type
en: Documentation
bg: Документация

note: TRANSLATORS: The group type
en: Electronics
bg: Електроника

note: TRANSLATORS: The group type
en: Package collections
bg: Набори от пакети

note: TRANSLATORS: The group type
en: Vendor
bg: Производител

note: TRANSLATORS: The group type
en: Newest packages
bg: Най-нови пакети

note: TRANSLATORS: The group type
en: Unknown group
bg: Непозната група

note: TRANSLATORS: we need to restart so the new hardware can re-request the firmware
en: You will need to restart this computer before the hardware will work correctly.
bg: Трябва да рестартирате компютъра, за да може хардуерът да проработи правилно.

note: TRANSLATORS: title of libnotify bubble
en: Additional software was installed
bg: Инсталиран бе допълнителен софтуер

note: TRANSLATORS: button label
en: Restart now
bg: Рестартиране

note: TRANSLATORS: we need to remove an replug so the new hardware can re-request the firmware
en: You will need to remove and then reinsert the hardware before it will work correctly.
bg: Трябва да извадите и повторно да сложите хардуера, за да проработи правилно.

note: TRANSLATORS: we need to remove an replug so the new hardware can re-request the firmware
en: Your hardware has been set up and is now ready to use.
bg: Хардуерът е настроен и може да го ползвате.

note: TRANSLATORS: we need another package to keep udev quiet
en: Additional firmware is required to make hardware in this computer function correctly.
bg: Необходим е допълнителен фърмуер за правилната работа на този хардуер в компютъра.

note: TRANSLATORS: title of libnotify bubble
en: Additional firmware required
bg: Необходим е допълнителен фърмуер

note: TRANSLATORS: button label
en: Install firmware
bg: Инсталиране на фърмуер

note: TRANSLATORS: we should ignore this device and not ask anymore
en: Ignore devices
bg: Прескачане на устройствата

note: TODO: tell the user what hardware, NOT JUST A UDI TRANSLATORS: we can install an extra package so this hardware works, e.g. firmware
en: Additional packages can be installed to support this hardware
bg: За поддръжката този хардуер са необходими допълнителни пакети

note: TRANSLATORS: a new bit of hardware has been plugged in
en: New hardware attached
bg: Добавен е нов хардуер

note: TRANSLATORS: button text, install the packages needed for the hardware to work TRANSLATORS: button tooltip
en: Install package
bg: Инсталиране на пакет

note: TRANSLATORS: column for the application icon
en: Icon
bg: Икона

en: Applications that can open this type of file
bg: Приложения, които могат да отварят този вид файлове

note: TRANSLATORS: is not GPG signed
en: The software is not signed by a trusted provider.
bg: Този пакет не е подписан от доверен доставчик.

note: TRANSLATORS: user has to trust provider -- I know, this sucks
en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
bg: Не обновявайте този пакет, ако не сте сигурни, че това действие е безопасно.

note: TRANSLATORS: warn the user that all bets are off
en: Malicious software can damage your computer or cause other harm.
bg: Вредни програми могат да навредят на компютъра ви или да причинят други проблеми.

note: TRANSLATORS: ask if they are absolutely sure they want to do this
en: Are you <b>sure</b> you want to update this package?
bg: <b>Сигурни</b> ли сте, че искате да обновите този пакет?

note: TRANSLATORS: user has to trust provider -- I know, this sucks
en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
bg: Не инсталирайте този пакет, ако не сте сигурни, че това действие е безопасно.

note: TRANSLATORS: ask if they are absolutely sure they want to do this
en: Are you <b>sure</b> you want to install this package?
bg: <b>Сигурни</b> ли сте, че искате да инсталирате този пакет?

note: TRANSLATORS: dialog body, explains to the user that they need to insert a disk to continue. The first replacement is DVD, CD etc
en: Additional media is required. Please insert the %s labeled '%s' to continue.
bg: Необходим е допълнителен носител. Поставете %s с етикет „%s“, за да продължите.

note: TRANSLATORS: this is button text
en: Continue
bg: Продължаване

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be installed
bg: Следните пакети също трябва да бъдат инсталирани

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be removed
bg: Следните пакети също трябва да бъдат деинсталирани

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be updated
bg: Следните пакети също трябва да бъдат обновени

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be re-installed
bg: Следните пакети също трябва да бъдат преинсталирани

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be downgraded
bg: Следните пакети също трябва да бъдат върнати към предишна версия

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog (we don't know how it's going to be processed -- eeek)
en: The following software also needs to be processed
bg: Следните пакети също трябва да бъдат обработени

note: TRANSLATORS: title of a dependency dialog
en: Additional confirmation required
bg: Необходимо е допълнително потвърждение

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To install this package, additional software also has to be modified. | To install these packages, additional software also has to be modified.
bg[0]: За да инсталирате този пакет, още пакети ще трябва да се променят.
bg[1]: За да инсталирате тeзи пакети, още пакети ще трябва да се променят.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To remove this package, additional software also has to be modified. | To remove these packages, additional software also has to be modified.
bg[0]: За да деинсталирате този пакет, още пакети ще трябва да се променят.
bg[1]: За да деинсталирате тези пакети, още пакети ще трябва да се променят.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To update this package, additional software also has to be modified. | To update these packages, additional software also has to be modified.
bg[0]: За да обновите този пакет, още пакети ще трябва да се променят.
bg[1]: За да обновите тези пакети, още пакети ще трябва да се променят.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To install this file, additional software also has to be modified. | To install these file, additional software also has to be modified.
bg[0]: За да инсталирате този файл, още пакети ще трябва да се променят.
bg[1]: За да инсталирате тези файлове, още пакети ще трябва да се променят.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To process this transaction, additional software also has to be modified.
bg: За да извършите това транзакцията, още пакети ще трябва да се променят.

note: TRANSLATORS: button label, force the install, even though it's untrusted
en: _Force install
bg: Инсталиране _въпреки всичко

note: TRANSLATORS: button tooltip
en: Force installing package
bg: Инсталиране на пакета въпреки всичко

note: TRANSLATORS: window title: do we want to execute a program we just installed?
en: Run new application?
bg: Стартиране на ново приложение?

note: add run button
en: _Run
bg: _Изпълнение

note: app-id xid TRANSLATORS: the reason why we've inhibited it
en: A transaction that cannot be interrupted is running
bg: В момента тече транзакция, която не може да бъде прекъсната

note: TRANSLATORS: command line option: a list of catalogs to install
en: Catalogs files to install
bg: Инсталиране на хранилища

note: are we running privileged
en: Catalog installer
bg: Инсталатор на каталози

en: Failed to install catalog
bg: Неуспешно инсталиране на каталог

note: TRANSLATORS: no filename was supplied
en: You need to specify a file name to install
bg: Трябва да укажете името на файла, който искате да инсталирате

note: TRANSLATORS: This is when the specified DBus method did not execute successfully
en: The action could not be completed
bg: Действието не може да бъде завършено

note: TRANSLATORS: we don't have anything more useful to translate. sorry.
en: The request failed. More details are available in the detailed report.
bg: Неуспешна заявка. Повече информация е налична в подробния доклад.

note: TRANSLATORS: command line option: a list of files to install
en: Files to install
bg: Файлове за инсталиране

note: TRANSLATORS: program name: application to install a package to provide a file
en: PackageKit File Installer
bg: Инсталатор PackageKit

note: TRANSLATORS: title to pass to to the user if there are not enough privs
en: Local file installer
bg: Инсталатор на локални файлове

note: TRANSLATORS: could not install a package that contained the file we wanted TRANSLATORS: nothing done
en: Failed to install a package to provide a file
bg: Неуспешно инсталиране на пакет, който предоставя необходим файл

note: TRANSLATORS: nothing selected
en: You need to specify a file to install
bg: Трябва да укажете името на файл за инсталиране

note: TRANSLATORS: command line option: a list of catalogs to install
en: Mime types to install
bg: Видове MIME, които да се инсталират

note: TRANSLATORS: program name: application to install a package to provide a mime type
en: Mime Type Installer
bg: Инсталатор на видове MIME

note: TRANSLATORS: title to pass to to the user if there are not enough privs
en: Mime type installer
bg: Инсталатор на видове MIME

note: TRANSLATORS: could not install program supporting this type
en: Failed to install a program to handle this file type
bg: Неуспешно инсталиране на програма, която отваря този вид файлове

note: TRANSLATORS: no type given
en: You need to specify a mime-type to install
bg: Трябва да укажете кой вид mime да се инсталира

en: Packages to install
bg: Пакет, който да бъде инсталиран

note: TRANSLATORS: program name: installs a package (or packages) by name TRANSLATORS: application name to pass to to the user if there are not enough privs
en: Package Name Installer
bg: Инсталиране на пакети по име

note: TRANSLATORS: failed
en: Failed to install package from name
bg: Неуспешно инсталиране на пакет по име

note: TRANSLATORS: nothing was specified
en: You need to specify a package to install
bg: Трябва да укажете пакет за инсталиране

note: TRANSLATORS: command line option: a list of files to install
en: Local files to install
bg: Локални файлове, които да се инсталират

note: TRANSLATORS: program name, an application to install a file that is needed by an application and is provided by packages TRANSLATORS: application name to pass to to the user if there are not enough privs
en: Single File Installer
bg: Инсталатор на отделни файлове

note: TRANSLATORS: nothig was specified
en: You need to specify a filename to install
bg: Трябва да укажете файл за инсталиране

note: TRANSLATORS: strftime formatted please
en: %A, %d %B %Y
bg: %d %B %Y, %A

note: TRANSLATORS: column for the date
en: Date
bg: Дата

note: TRANSLATORS: column for the username, e.g. Richard Hughes
en: Username
bg: Потребителско име

note: TRANSLATORS: column for the application used for the install, e.g. Add/Remove Programs
en: Application
bg: Програма

note: TRANSLATORS: short name for pkcon
en: Command line client
bg: Клиент за командния ред

note: TRANSLATORS: short name for gpk-update-viewer
en: Update System
bg: Обновяване на системата

note: TRANSLATORS: short name for gpk-update-icon
en: Update Icon
bg: Икона при обновяване

note: TRANSLATORS: preset the GtktextBox with this filter text
en: Set the filter to this value
bg: Задаване на тази стойност към филтъра

note: TRANSLATORS: we can make this modal (stay on top of) another window
en: Set the parent window to make this modal
bg: Задаване на родителя на този модален прозорец

note: are we running privileged
en: Log viewer
bg: Разглеждане на журнала

en: Remaining time : %s
bg: Оставащо време: %s

note: TRANSLATORS: check once an hour
en: Hourly
bg: Ежечасно

note: TRANSLATORS: check once a day
en: Daily
bg: Ежедневно

note: TRANSLATORS: check once a week
en: Weekly
bg: Ежеседмично

note: TRANSLATORS: never check for updates/upgrades
en: Never
bg: Никога

note: TRANSLATORS: update everything
en: All updates
bg: Всички обновления

note: TRANSLATORS: update just security updates
en: Only security updates
bg: Само обновленията по сигурността

note: TRANSLATORS: don't update anything
en: Nothing
bg: Нищо

note: TRANSLATORS: for one reason or another, we could not enable or disable a software source
en: Failed to change status
bg: Неуспешна промяна на състояние

note: TRANSLATORS: column if the source is enabled
en: Enabled
bg: Включено

note: TRANSLATORS: column for the source description
en: Software Source
bg: Хранилища

note: TRANSLATORS: for one reason or another, we could not get the list of sources
en: Failed to get the list of sources
bg: Списъкът с хранилищата не бе получен

en: Getting software source list not supported by backend
bg: Ползваното ядро не позволява показване на списъка с хранилищата

en: Software Source Viewer
bg: Разглеждане на хранилището

note: TRANSLATORS: title to pass to to the user if there are not enough privs
en: Software source viewer
bg: Разглеждане на хранилището

note: TRANSLATORS: cannot resolve name to package name
en: Could not find any packages named '%s'
bg: Не може да бъде открит пакет с име „%s“

note: TRANSLATORS: cannot find any valid package names
en: Could not find any valid package names
bg: Не могат да бъдат открити пакети с правилни имена

note: TRANSLATORS: cannot get package array
en: Could not get array of installed packages: %s
bg: Списъкът с инсталирани пакети не може да бъде получен: %s

en: Could not save to file: %s
bg: Файлът не може да бъде записан: %s

note: TRANSLATORS: we could not create the pack file, generic error TRANSLATORS: Could not create package array TRANSLATORS: we could not read the file array for the destination computer
en: Create error
bg: Грешка при създаване на списъка с пакети

en: Cannot create service pack
bg: Сервизният пакет не може да бъде създаден

en: Cannot copy system package array
bg: Списъкът със системни пакети не може да бъде копиран

en: No package name selected
bg: Не е избрано име на пакет

note: TRANSLATORS: progressbar text
en: Refreshing system package array
bg: Обновяване на списъка със системни пакети

note: TRANSLATORS: we could not reset internal state
en: Refresh error
bg: Грешка при обновяване

en: Could not refresh package array
bg: Списъкът с пакети не може да бъде обновен

en: Cannot read destination package array
bg: Целевият списък с пакети не може да бъде прочетен

note: TRANSLATORS: the constants should not be translated
en: Set the option, allowable values are 'array', 'updates' and 'package'
bg: Задайте настройката. Възможните стойности са „array“ (списък), „updates“ (обновявания) и „package“ (пакети)

note: TRANSLATORS: this refers to the GtkTextEntry in gpk-service-pack
en: Add the package name to the text entry box
bg: Добавяне на името на пакета към полето за текст

note: TRANSLATORS: this is the destination computer package array
en: Set the remote package array filename
bg: Задаване на името на файла с отдалечените пакети

note: TRANSLATORS: this is the file output directory
en: Set the default output directory
bg: Задаване на стандартната изходна папка

note: TRANSLATORS: file search type, lists of packages
en: Package array files
bg: Файлове със списъци на пакети

note: TRANSLATORS: file search type, service pack destination file type
en: Service pack files
bg: Файлове за сервизен пакет

en: Exit after a small delay
bg: Изход след кратко забавяне

note: TRANSLATORS: program name, a session wide daemon to watch for updates and changing system state
en: Update Applet
bg: Аплет за обновяване

note: TRANSLATORS: title to pass to to the user if there are not enough privs
en: Update applet
bg: Аплет за обновяване

note: TRANSLATORS: we don't have a lot to go on here
en: Failed to process request.
bg: Заявката не бе обработена.

note: TRANSLATORS: the message text for the restart
en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted before the changes will be applied.
bg: Някои от обновленията изискват компютърът да бъде рестартиран, за да бъдат приложени.

note: TRANSLATORS: the button text for the restart
en: Restart Computer
bg: Рестартиране на компютъра

note: TRANSLATORS: the message text for the restart
en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted to remain secure.
bg: Някои от обновленията изискват компютърът да бъде рестартиран, за да бъдете защитени.

note: TRANSLATORS: the message text for the logout
en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in before the changes will be applied.
bg: Някои от обновленията изискват да излезете и да влезете в системата, за да бъдат приложени.

note: TRANSLATORS: the button text for the logout
en: Log Out
bg: Излизане от системата

note: TRANSLATORS: the message text for the logout
en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in to remain secure.
bg: Някои от обновленията изискват да излезете и да влезете в системата, за да бъдете защитени.

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not restart
bg: Неуспешно рестартиране

note: TRANSLATORS: we failed to install all the updates we requested
en: Some updates were not installed
bg: Някои обновления не са инсталирани

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not update packages
bg: Пакетите не могат да бъдат обновени

note: TRANSLATORS: this is the application name for libcanberra
en: GNOME PackageKit Update Viewer
bg: Изглед за обновления към GNOME PackageKit

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Failed to update
bg: Неуспешно обновяване

note: TRANSLATORS: completed all updates TRANSLATORS: title: all updates installed okay
en: Updates installed
bg: Обновленията са инсталирани

note: TRANSLATORS: title: all updates for the machine installed okay
en: All updates were installed successfully.
bg: Всички обновления са инсталирани успешно.

note: TRANSLATORS: title: all the selected updates installed okay
en: The selected updates were installed successfully.
bg: Избраните обновления са инсталирани успешно.

note: TRANSLATORS: querying update array
en: Getting the list of updates
bg: Получаване на списък с обновленията

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not run upgrade script
bg: Скриптът за обновяване не можа да бъде изпълнен

note: show a warning message TRANSLATORS, are we going to cost the user lots of money?
en: Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update this package. | Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update these packages.
bg[0]: Ползвате мобилна, широколентова връзка. Обновяването на този пакет може да е скъпо.
bg[1]: Ползвате мобилна, широколентова връзка. Обновяването на тези пакети може да е скъпо.

note: TRANSLATORS: this is the button text when we have updates
en: _Install Update | _Install Updates
bg[0]: _Инсталиране на обновление
bg[1]: _Инсталиране на обновления

note: TRANSLATORS: there are no updates
en: There are no updates available
bg: В момента няма обновления

note: TRANSLATORS: title: warn the user they are quitting with unapplied changes
en: All software is up to date
bg: Всички програми са с последни версии

note: TRANSLATORS: tell the user the problem
en: There are no software updates available for your computer at this time.
bg: Няма обновления за софтуера на компютъра ви в момента.

en: There is %i update available | There are %i updates available
bg[0]: Налично е %i обновление
bg[1]: Налични са %i обновления

note: TRANSLATORS: how many updates are selected in the UI
en: %i update selected | %i updates selected
bg[0]: Избрано е %i обновление
bg[1]: Избрани са %i обновления

note: TRANSLATORS: how many updates are selected in the UI, and the size of packages to download
en: %i update selected (%s) | %i updates selected (%s)
bg[0]: Избрано е %i обновление (%s)
bg[1]: Избрани са %i обновления (%s)

note: TRANSLATORS: a column that has name of the package that will be updated
en: Software
bg: Софтуер

note: TRANSLATORS: a column that has state of each package
en: Status
bg: Състояние

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update will fix bugs and other non-critical problems.
bg: Това обновление поправя грешки и други некритични проблеми.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is important as it may solve critical problems.
bg: Това обновление е важно, защото поправя критични проблеми.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is needed to fix a security vulnerability with this package.
bg: Това обновление е необходимо, за поправката на проблем по сигурността на този пакет.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is blocked.
bg: Това обновление е блокирано.

note: TRANSLATORS: this is when the notification was issued and then updated
en: This notification was issued on %s and last updated on %s.
bg: Това уведомление е публикувано на %s и последно е обновено на %s.

note: TRANSLATORS: this is when the update was issued
en: This notification was issued on %s.
bg: Това уведомление е публикувано на %s.

note: TRANSLATORS: this is a array of vendor URLs
en: For more information about this update please visit this website: | For more information about this update please visit these websites:
bg[0]: За повече информация относно това обновление посетете следния адрес:
bg[1]: За повече информация относно това обновление посетете следните адреси:

note: TRANSLATORS: this is a array of bugzilla URLs
en: For more information about bugs fixed by this update please visit this website: | For more information about bugs fixed by this update please visit these websites:
bg[0]: За повече информация относно грешките поправени от това обновление посетете следния адрес:
bg[1]: За повече информация относно грешките поправени от това обновление посетете следните адреси:

note: TRANSLATORS: this is a array of CVE (security) URLs
en: For more information about this security update please visit this website: | For more information about this security update please visit these websites:
bg[0]: За повече информация относно това обновление по сигурността посетете следния адрес:
bg[1]: За повече информация относно това обновление по сигурността посетете следните адреси:

note: TRANSLATORS: reboot required
en: The computer will have to be restarted after the update for the changes to take effect.
bg: След това обновяване ще е необходимо да рестартирате системата.

note: TRANSLATORS: log out required
en: You will need to log out and back in after the update for the changes to take effect.
bg: След това обновяване ще е необходимо да излезете и да влезете в системата.

note: TRANSLATORS: this is the stability status of the update
en: The classifaction of this update is unstable which means it is not designed for production use.
bg: Обновлението е определено като нестабилно, което означава, че не е предназначено за обща употреба.

note: TRANSLATORS: this is the stability status of the update
en: This is a test update, and is not designed for normal use. Please report any problems or regressions you encounter.
bg: Това е тестово обновление и не е предназначено за обща употреба. Молим да докладвате проблемите или грешките, които се появяват при ползването му.

note: TRANSLATORS: this is a ChangeLog
en: The developer logs will be shown as no description is available for this update:
bg: Ще бъдат показани журналните съобщения от разработчиците, понеже не е налична друга информация за обновлението:

note: set loading text
en: Loading...
bg: Зареждане…

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error TRANSLATORS: PackageKit did not send any results for the query...
en: Could not get update details
bg: Подробната информация за обновлението не бе получена

note: TRANSLATORS: PackageKit did not send any results for the query...
en: Could not get package details
bg: Подробната информация за пакета не бе получена

en: No results were returned.
bg: Няма резултати.

note: TRANSLATORS: right click menu, select all the updates
en: Select all
bg: Избор на всички

note: TRANSLATORS: right click menu, unselect all the updates
en: Unselect all
bg: Махане на избора

note: TRANSLATORS: right click menu, select only security updates
en: Select security updates
bg: Избиране на обновленията по сигурността

note: TRANSLATORS: right click option, ignore this update name, not currently used
en: Ignore this update
bg: Прескачане на този пакет

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not get updates
bg: Обновленията не бяха получени

note: TRANSLATORS: this is the header
en: Checking for updates...
bg: Проверка за обновления…

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not get list of distribution upgrades
bg: Списъкът с обновления на дистрибуцията не бе получен

note: TRANSLATORS: new distro available, e.g. F9 to F10
en: New distribution upgrade release '%s' is available
bg: Налично е  обновление на дистрибуцията към версия „%s“

en: Do not exit after the request has been processed
bg: След изпълнение на заявката програмата да не се спира

note: TRANSLATORS: program name, a session wide daemon to watch for updates and changing system state
en: Session DBus service for PackageKit
bg: Сесийна услуга за DBus на PackageKit

note: TRANSLATORS: a list of packages is shown that need to restarted
en: This is due to the %s package being updated. | This is due to the following packages being updated: %s.
bg[0]: Понеже следният пакет е обновен: %s.
bg[1]: Понеже следните пакети са обновени: %s.

note: TRANSLATORS: over 5 packages require the system to be restarted, don't list them all here
en: This is because %i package has been updated. | This is because %i packages have been updated.
bg[0]: Понеже %i пакет е обновен.
bg[1]: Понеже %i пакета са обновени.

en: %i message from the package manager | %i messages from the package manager
bg[0]: %i съобщение от управлението на пакети
bg[1]: %i съобщения от управлението на пакети

en: Package manager error details
bg: Допълнителна информация за грешката от управлението на пакети

note: TRANSLATORS: We couldn't launch the tool, normally a packaging problem
en: Internal error
bg: Вътрешна грешка

en: Package Manager Messages
bg: Съобщения от управлението на пакети

note: TRANSLATORS: column for the message type
en: Message
bg: Съобщение

note: TRANSLATORS: messages from the transaction
en: _Show messages
bg: _Показване на съобщенията

note: TRANSLATORS: log out of the session
en: _Log out
bg: _Излизане от системата

note: TRANSLATORS: this menu item restarts the computer after an update
en: _Restart computer
bg: _Рестартиране на компютъра

note: TRANSLATORS: This hides the 'restart required' icon
en: _Hide this icon
bg: _Скриване на тази икона

note: do the bubble
en: New package manager message
bg: Ново съобщение от управлението на пакети

note: TRANSLATORS: Prefix to the title shown in the libnotify popup
en: Package Manager
bg: Управление на пакети

note: TRANSLATORS: This is the message in the libnotify body
en: Packages have been removed
bg: Пакетът е деинсталиран

note: TRANSLATORS: This is the message in the libnotify body
en: Packages have been installed
bg: Пакетът е инсталиран

note: TRANSLATORS: This is the message in the libnotify body
en: System has been updated
bg: Системата е обновена

note: TRANSLATORS: title: an action has finished, and we are showing the libnotify bubble
en: Task completed
bg: Задачата завърши

note: TRANSLATORS: turn on all debugging
en: Show debugging information for all files
bg: Извеждане на информация за изчистване на грешки за всички файлове

note: TRANSLATORS: a list of modules to debug
en: Debug these specific modules
bg: Изчистване на грешки в следните модули

note: TRANSLATORS: a list of functions to debug
en: Debug these specific functions
bg: Изчистване на грешки в следните функции

note: TRANSLATORS: save to a log
en: Log debugging data to a file
bg: Записване на информацията за изчистване на грешки във файл

en: Debugging Options
bg: Опции за изчистване на грешки

en: Show debugging options
bg: Извеждане на опциите за изчистване на грешки
