gnome-settings-daemon master - en to bg translation catalogue (254 entries)

en: Accessibility
bg: Достъпност

en: Free percentage notify threshold
bg: Праг на свободното място, при който да се предупреждава

en: Free space no notify threshold
bg: Праг на свободното място, при който да не се предупреждава

en: Minimum notify period for repeated warnings
bg: Минимален интервал между предупрежденията

en: Mount paths to ignore
bg: Монтирани пътища, които да се пренебрегват

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown
bg: Процент свободно място, за начално предупреждение за липса на място. Ако свободното място падне под този процент, ще се покаже предупреждение.

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
bg: Списък с монтирани пътища, които да не се взимат под внимание за предупрежденията за свободното място.

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
bg: Интервал в минути. Повторните предупреждения за файловата система ще се появяват не по-често от този период.

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown
bg: Обем в GB. Ако има толкова налично свободно място, няма да се показва предупреждение.

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning
bg: Процент, с който трябва да намалее свободното пространство на диска, преди да се покаже ново предупреждение

en: Subsequent free percentage notify threshold
bg: Праг за повторно предупреждение за свободното дисково пространство

en: Binding to eject an optical disk.
bg: Клавишна комбинация за изваждане на оптичен диск.

en: Binding to enable or disable the touchpad.
bg: Клавишна комбинация за включване и изключване на сензорния панел.

en: Binding to launch the calculator.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на калкулатора.

en: Binding to launch the email client.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на програмата за е-поща.

en: Binding to launch the help browser.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на програмата за помощ.

en: Binding to launch the media player.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на програмата за мултимедия.

en: Binding to launch the search tool.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на инструмента за търсене.

en: Binding to launch the web browser.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на Интернет браузъра.

en: Binding to lock the screen.
bg: Клавишна комбинация за заключване на екрана.

en: Binding to log out.
bg: Клавишна комбинация за излизане от системата.

en: Binding to lower the system volume.
bg: Клавишна комбинация за намаляване на нивото на звука.

en: Binding to mute the system volume.
bg: Клавишна комбинация за заглушаване на звука.

en: Binding to open the Home folder.
bg: Клавишна комбинация за отваряне на домашната папка.

en: Binding to pause playback.
bg: Клавишна комбинация за пауза при изпълнение на музика.

en: Binding to raise the system volume.
bg: Клавишна комбинация за увеличаване на нивото на звука.

en: Binding to skip to next track.
bg: Клавишна комбинация за отиване на следваща песен.

en: Binding to skip to previous track.
bg: Клавишна комбинация за отиване на предходна песен.

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
bg: Клавишна комбинация за изпълнение на музика (или превключване изпълнение/пауза).

en: Binding to stop playback.
bg: Клавишна комбинация за спиране на изпълнението.

en: Eject
bg: Изваждане

en: Home folder
bg: Домашна папка

en: Launch calculator
bg: Стартиране на калкулатор

en: Launch email client
bg: Стартиране на програма за е-поща

en: Launch help browser
bg: Стартиране на програмата за помощ

en: Launch media player
bg: Стартиране на програмата за мултимедия

en: Launch web browser
bg: Стартиране на Интернет браузъра

en: Lock screen
bg: Заключване на екрана

en: Log out
bg: Излизане от системата

en: Next track
bg: Следваща песен

en: Pause playback
bg: Пауза при изпълнение на музика

en: Play (or play/pause)
bg: Изпълнение (или изпълнение/пауза)

en: Previous track
bg: Предишна песен

en: Search
bg: Търсене

en: Stop playback
bg: Спиране на изпълнението

en: Toggle touchpad
bg: Превключване на сензорния панел

en: Volume down
bg: Намаляване на звука

en: Volume mute
bg: Заглушаване на звука

en: Volume step
bg: Стъпка при изменение на звука

en: Volume step as percentage of volume.
bg: Стъпка при увеличаване на звука като процент.

en: Volume up
bg: Увеличаване на звука

en: If a notification icon with display related things should be shown in the panel.
bg: Дали в панела да се показва уведомителна икона за екрана.

en: Show Displays in Notification Area
bg: Показване на екраните в областта за уведомяване

en: Antialiasing
bg: Заглаждане

en: Hinting
bg: Шрифтови подсказки

en: RGBA order
bg: Ред на RGBA

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
bg: Редът на подпикселните елементи при екран тип LCD — използва се, само когато заглаждането е зададено на „rgba“. Възможни стойности са „rgb“ (за червено отляво — най-често срещано), „bgr“ (за синьо отляво), „vrgb“ (за червено отгоре) и „vbgr“ (за червено отдолу).

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
bg: Разделителната способност при преобразуване на размери на шрифтове в размери на пиксели, в точки на инч.

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
bg: Видът на заглаждане при изобразяване на шрифтове. Възможни стойности са „none“ (без заглаждане), „grayscale“ (стандартно за степени на сивото) и „rgba“ (за подпикселно заглаждане — само за екрани тип LCD).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
bg: Видът на шрифтовите подсказки при изобразяване на шрифтове. Възможни стойности са „none“ (без подсказки), „slight“ (леки), „medium“ (средни) и „full“ (за пълни подсказки — възможно е да причини изкривяване на някои букви).

en: Allowed keys
bg: Позволени клавиши

en: If non-empty, keybindings will be ignored unless their GConf directory is in the list. This is useful for lockdown.
bg: Ако не е празен, клавишните комбинации няма да се вземат предвид, освен ако папката им за GConf е в списъка. Ползва се за ограничаване на достъпа и възможностите за промени.

en: Disable touchpad while typing
bg: Изключване на сензорния панел по време на писане

en: Enable horizontal scrolling
bg: Включване на хоризонталното предвижване

en: Enable mouse clicks with touchpad
bg: Включване на натискане на бутоните на мишката чрез сензорния панел

en: Enable touchpad
bg: Включване на сензорния панел

en: Select the touchpad scroll method
bg: Избор на вида придвижване чрез сензорния панел

en: Select the touchpad scroll method. Supported values are: 0 - disabled, 1 - edge scrolling, 2 - two-finger scrolling
bg: Избор на метода на предвижване чрез сензорния панел. Възможни стойности са „0“ (изключено), „1“ (чрез ръба на панела), „2“ (с два пръста)

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
bg: Задайте да е истина, ако имате проблем със случайно докосване на сензорния панел по време на писане.

en: Set this to TRUE to allow horizontal scrolling by the same method selected with the scroll_method key.
bg: Задайте да е истина, за да позволите хоризонтално придвижване по начина указан в ключа „scroll_method“.

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
bg: Задайте да е истина, за да подавате натискания на бутоните на мишката чрез потупване по сензорния панел.

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
bg: Задайте да е истина, за да включите всички сензорни панели.

en: GNOME Settings Daemon
bg: Сървър за настройките на GNOME

en: Binding to toggle the magnifier.
bg: Клавишна комбинация за превключване на лупата.

en: Binding to toggle the on-screen keyboard.
bg: Клавишна комбинация за превключване на екранната клавиатура.

en: Binding to toggle the screen reader.
bg: Клавишна комбинация за превключване на екранния четец.

en: Bounce keys
bg: Подскачащи клавиши

en: Command used to turn the magnifier on or off.
bg: Команда за превключването на лупата.

en: Command used to turn the on-screen keyboard on or off.
bg: Команда за превключването на екранната клавиатура.

en: Command used to turn the screen reader on or off.
bg: Команда за превключването на екранния четец.

en: Enable accessibility keyboard plugin
bg: Включване на приставката за достъпност на клавиатурата

en: Enable background plugin
bg: Включване на приставката за фон

en: Enable clipboard plugin
bg: Включване на приставката за буфера за обмен

en: Enable font plugin
bg: Включване на приставката за шрифтове

en: Enable housekeeping plugin
bg: Включване на приставката-домакиня

en: Enable keybindings plugin
bg: Включване на приставката за бързи клавиши

en: Enable keyboard plugin
bg: Включване на приставката за клавиатура

en: Enable media keys plugin
bg: Включване на приставката за мултимедийни клавиши

en: Enable mouse plugin
bg: Включване на приставката за мишка

en: Enable sound plugin
bg: Включване на приставката за звук

en: Enable typing breaks plugin
bg: Включване на приставката за почивки при писане

en: Enable xrandr plugin
bg: Включване на приставката „xrandr“

en: Enable xrdb plugin
bg: Включване на приставката „xrdb“

en: Enable xsettings plugin
bg: Включване на приставката за настройки на X

en: Mouse keys
bg: Клавиши за мишка

en: On-screen keyboard
bg: Екранна клавиатура

en: Screen magnifier
bg: Лупа

en: Screen reader
bg: Екранен четец

en: Set to True to enable the housekeeping plugin, to prune transient file caches.
bg: Включване на приставката-домакиня, която да изчиства кешираните временни файлове.

en: Set to True to enable the plugin to manage clipboard settings.
bg: Включване на приставката за управление на настройките на буфера за обмен.

en: Set to True to enable the plugin to manage desktop background settings.
bg: Включване на приставката за управление на настройките за фон на работния плот.

en: Set to True to enable the plugin to manage font settings.
bg: Включване на приставката за управление на настройките за шрифтове.

en: Set to True to enable the plugin to manage keyboard settings.
bg: Включване на приставката за управление на настройките за клавиатурата.

en: Set to True to enable the plugin to manage mouse settings.
bg: Включване на приставката за управление на настройките на мишката.

en: Set to True to enable the plugin to manage multimedia keys settings.
bg: Включване на приставката за управление на настройките за мултимедийни клавиши.

en: Set to True to enable the plugin to manage sound sample caches.
bg: Включване на приставката за управление на кеширането на системните звуци.

en: Set to True to enable the plugin to manage the accessibility keyboard settings.
bg: Включване на приставката за управление на настройките за достъпност на клавиатурата.

en: Set to True to enable the plugin to manage the keybindings.
bg: Включване на приставката за управление на бързите клавиши.

en: Set to True to enable the plugin to manage typing breaks.
bg: Включване на приставката за управление на почивките при писане.

en: Set to True to enable the plugin to manage xrandr settings.
bg: Включване на приставката за управление на настройките на „xrandr“.

en: Set to True to enable the plugin to manage xrdb settings.
bg: Включване на приставката за управление на настройките на „xrdb“.

en: Set to True to enable the plugin to manage xsettings.
bg: Включване на приставката за управление на настройките на X.

en: Slow keys
bg: Бавни клавиши

en: Sticky keys
bg: Лепкави клавиши

en: The name of the keyboard shortcut to toggle the magnifier
bg: Клавишната комбинация за включване и изключване на лупата

en: The name of the keyboard shortcut to toggle the on-screen keyboard
bg: Клавишната комбинация за включване и изключване на екранната клавиатура

en: The name of the keyboard shortcut to toggle the screen reader
bg: Клавишната комбинация за включване и изключване на екранния четец

en: This is the name of the keyboard shortcut to toggle the magnifier. This name will be shown in the keyboard shortcut preferences dialog.
bg: Клавишната комбинация за включване и изключване на лупата. Тя се показва в прозореца за настройки на клавишните комбинации.

en: This is the name of the keyboard shortcut to toggle the on-screen keyboard. This name will be shown in the keyboard shortcut preferences dialog.
bg: Клавишната комбинация за включване и изключване на екранната клавиатура. Тя се показва в прозореца за настройки на клавишните комбинации.

en: This is the name of the keyboard shortcut to toggle the screen reader. This name will be shown in the keyboard shortcut preferences dialog.
bg: Клавишната комбинация за включване и изключване на екранния четец. Тя се показва в прозореца за настройки на клавишните комбинации.

en: Toggle magnifier
bg: Превключване на лупата

en: Toggle on-screen keyboard
bg: Превключване на екранната клавиатура

en: Toggle screen reader
bg: Превключване на екранния четец

en: Whether the bounce keys keyboard accessibility feature is turned on.
bg: Дали достъпността на клавиатурата чрез подскачащи клавиши е включена.

en: Whether the mouse keys keyboard accessibility feature is turned on.
bg: Дали достъпността на клавиатурата чрез клавиши за мишка е включена.

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
bg: Дали екранната клавиатура е включена.

en: Whether the screen magnifier is turned on.
bg: Дали лупата е включена.

en: Whether the screen reader is turned on.
bg: Дали екранният четец е включен.

en: Whether the slow keys keyboard accessibility feature is turned on.
bg: Дали достъпността на клавиатурата чрез бавни клавиши е включена.

en: Whether the sticky keys keyboard accessibility feature is turned on.
bg: Дали достъпността на клавиатурата чрез лепкави клавиши е включена.

en: Enable debugging code
bg: Включване на код за изчистване на грешки

en: Don't become a daemon
bg: Да не се преминава в режим на демон

en: GConf prefix from which to load plugin settings
bg: Представка на GConf, откъдето да се заредят настройките на приставките

en: Exit after a time - for debugging
bg: Спиране след време — за изчистване на грешки

en: Accessibility Keyboard
bg: Достъпност на клавиатурата

en: Accessibility keyboard plugin
bg: Приставка за достъпност на клавиатурата

en: There was an error displaying help: %s
bg: Възникна грешка при показването на помощта: %s

en: Do you want to activate Slow Keys?
bg: Искате ли да включите функцията „Бавни клавиши“?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
bg: Искате ли да изключите функцията „Бавни клавиши“?

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
bg: Току що задържахте клавиша Shift за 8 секунди. Това е бърз клавиш за функцията „Бавни клавиши“, която влияе върху работата на клавиатурата ви.

en: Don't activate
bg: Да не се активира

en: Don't deactivate
bg: Да не се деактивира

en: Activate
bg: Активиране

en: Deactivate
bg: Деактивиране

en: Do_n't activate
bg: Да н_е се активира

en: Do_n't deactivate
bg: Да н_е се деактивира

en: _Activate
bg: _Активиране

en: _Deactivate
bg: _Деактивиране

en: Slow Keys Alert
bg: Сигнал за бавни клавиши

en: Do you want to activate Sticky Keys?
bg: Искате ли да включите функцията „Лепкави клавиши“?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
bg: Искате ли да изключите функцията „Лепкави клавиши“?

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
bg: Току що натиснахте клавиша Shift 5 пъти последователно. Това е бързият клавиш за функцията „Лепкави клавиши“, която влияе върху работата на клавиатурата ви.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
bg: Току що натиснахте два клавиша едновременно, или клавиша Shift 5 пъти подред. Това изключва функцията „Лепкави клавиши“, която влияе върху работата на клавиатурата ви.

en: Sticky Keys Alert
bg: Сигнал за лепкави клавиши

en: Universal Access Preferences
bg: Настройки за универсален достъп

en: Enhance _contrast in colors
bg: _Увеличен цветови контраст

en: Make _text larger and easier to read
bg: _Едър и лесен за четене шрифт

en: Press and _hold keys to accept them (Slow Keys)
bg: _Задържане на клавишите след натискане (бавни клавиши)

en: Use on-screen _keyboard
bg: Ползване на _екранна клавиатура

en: Use screen _magnifier
bg: Ползване на _лупа

en: Use screen _reader
bg: Ползване на екранен _четец

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
bg: _Пренебрегване на повторните натискания на клавиши (подскачащи клавиши)

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
bg: _Клавишните комбинации да са клавишни последователности (лепкави клавиши)

en: Background
bg: Фон

en: Background plugin
bg: Приставка за фон

en: Clipboard
bg: Буфер за обмен

en: Clipboard plugin
bg: Приставка за буфера за обмен

en: Dummy
bg: Фиктивна

en: Dummy plugin
bg: Фиктивна приставка (за тестване)

en: Font
bg: Шрифтове

en: Font plugin
bg: Приставка за шрифтове

en: Don't show any warnings again for this filesystem
bg: Повече да не се показват никакви предупреждения за тази файлова система

en: Don't show any warnings again
bg: Повече да не се показват никакви предупреждения

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
bg: Останали са само %s свободни върху файловата система „%s“.

en: This computer has only %s disk space remaining.
bg: Останали са само %s свободни на компютъра.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
bg: Можете да освободите място като изчистите кошчето, като изтриете неизползваните програми и файлове или като преместите част от нещата на друг диск или дял.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
bg: Можете да освободите място като изтриете неизползваните програми и файлове или като преместите част от нещата на друг диск или дял.<

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
bg: Можете да освободите място като изчистите кошчето, като изтриете неизползваните програми и файлове или като преместите част от нещата на външен диск.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
bg: Можете да освободите място като изтриете неизползваните програми и файлове или като преместите част от нещата на външен диск.

note: Set up all the window stuff here
en: Low Disk Space
bg: Дисковото пространство привършва

en: Empty Trash
bg: Изчистване на кошчето

en: Examine...
bg: Проверка…

en: Ignore
bg: Пренебрегване

en: Removing item %lu of %lu
bg: Изтриване на обект %lu от общо %lu

en: <i>Removing: %s</i>
bg: <i>Изтриване: %s</i>

en: Emptying the trash
bg: Изчистване на кошчето

en: Preparing to empty trash...
bg: Подготовка за изчистване на кошчето…

en: From:
bg: От:

en: Empty all of the items from the trash?
bg: Да се изтрият ли всички обекти в кошчето?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
bg: Ако решите за изчистите кошчето, всички обекти в него ще бъдат безвъзвратно изтрити. Можете да изтривате обекти и поотделно.

en: _Empty Trash
bg: _Изчистване на кошчето

en: Key binding (%s) is invalid
bg: Клавишната комбинация (%s) е грешна

en: Key binding (%s) is incomplete
bg: Клавишната комбинация (%s) е непълна

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
bg: Грешка при изпълнението на (%s),
    която е свързана с клавиша (%s)

en: Keybindings
bg: Клавишни комбинации

en: Keybindings plugin
bg: Приставка за клавишни комбинации

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Keyboard plugin
bg: Приставка за клавиатурата

en: Error activating XKB configuration.
    It can happen under various circumstances:
    - a bug in libxklavier library
    - a bug in X server (xkbcomp, xmodmap utilities)
    - X server with incompatible libxkbfile implementation
    
    X server version data:
    %s
    %d
    %s
    If you report this situation as a bug, please include:
    - The result of <b>%s</b>
    - The result of <b>%s</b>
bg: Грешка при задействане на настройките на XKB.
    Това може да се случи в следните ситуации:
    - грешка в библиотеката libxklavier;
    - грешка в X сървъра (xkbcomp, xmodmap utilities);
    - X сървър с несъвместима реализация на libxkbfile.
    
    Данни за версията на X сървъра:
    %s
    %d
    %s
    Ако решите да докладвате тази грешка, молим включете следното:
    - резултатът от <b>%s</b>;
    - резултатът от <b>%s</b>.

en: You are using XFree 4.3.0.
    There are known problems with complex XKB configurations.
    Try using a simpler configuration or taking a fresher version of XFree software.
bg: Използвате XFree 4.3.0.
    Този софтуер има проблеми при сложни настройки на XKB.
    Или пробвайте с по-прости настройки, или обновете версията на XFree.

en: Unknown
bg: Непозната

en: Keyboard Layout "%s"
bg: Клавиатурна подредба „%s“

en: _Groups
bg: _Групи

en: Keyboard _Preferences
bg: Настройки на _клавиатурата

en: Show Current _Layout
bg: Показване на _текущата подредба

en: A_vailable files:
bg: _Налични подредби:

en: Load modmap files
bg: Зареждане на файлове с подредби

en: Would you like to load the modmap file(s)?
bg: Искате ли да се зареди файл(ове) с подредби?

en: _Do not show this message again
bg: _Да не се показва това съобщение отново

en: _Load
bg: _Зареждане

en: _Loaded files:
bg: _Заредени файлове:

en: Keyboard Layout
bg: Подредба на клавиатурата

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
bg: Стандартният терминал не може да бъде открит. Проверете дали командата за терминала е зададена и дали тя съответства на правилна програма.

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
bg: Следната команда не може да бъде изпълнена: %s
    Проверете дали това е валидна команда.

en: Couldn't put the machine to sleep.
    Verify that the machine is correctly configured.
bg: Компютърът не можа да бъде приспан.
    Проверете дали машината е настроена правилно.

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
bg: Изключено

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
bg[0]: %u вход
bg[1]: %u входа

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
bg[0]: %u изход
bg[1]: %u изхода

en: System Sounds
bg: Системните звуци

en: Media keys
bg: Мултимедийни клавиши

en: Media keys plugin
bg: Приставка за мултимедийни клавиши

en: Could not enable mouse accessibility features
bg: Неуспех при включване на функциите за достъпност на мишката

en: Mouse accessibility requires mousetweaks to be installed on your system.
bg: За достъпност на мишката на системата трябва да е инсталиран демонът mousetweaks.

en: Mouse Preferences
bg: Настройки на мишката

en: Mouse
bg: Мишка

en: Mouse plugin
bg: Приставка за мишката

en: Typing Break
bg: Почивки при писане

en: Typing break plugin
bg: Приставка за почивки при писане

en: Set up screen size and rotation settings
bg: Настройки за размер на екрана и ротация

en: Could not switch the monitor configuration
bg: Настройките на екрана не могат да бъдат сменени

en: Could not restore the display's configuration
bg: Настройките на екрана не могат да бъдат възстановени

en: Could not restore the display's configuration from a backup
bg: Настройките на екрана не могат да бъдат възстановени от резервно копие

en: The display will be reset to its previous configuration in %d second | The display will be reset to its previous configuration in %d seconds
bg[0]: След %d секунда ще бъдат върнати старите настройки на екрана
bg[1]: След %d секунди ще бъдат върнати старите настройки на екрана

en: Does the display look OK?
bg: Наред ли е екрана?

en: _Restore Previous Configuration
bg: _Възстановяване на предишните настройки

en: _Keep This Configuration
bg: _Запазване на тези настройки

en: The selected configuration for displays could not be applied
bg: Избраните настройки на екраните не могат да бъдат приложени

en: Could not refresh the screen information: %s
bg: Информацията за екрана не може да бъде обновена: %s

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
bg: Опит за смяна на настройките на екрана въпреки това.

en: <i>Rotation not supported</i>
bg: <i>Не се поддържа завъртане</i>

en: Could not save monitor configuration
bg: Настройките на екрана не мотат да бъдат запазени

en: Normal
bg: нормално

en: Left
bg: наляво

en: Right
bg: надясно

en: Upside Down
bg: обратно

en: _Configure Display Settings ...
bg: _Настройване на екрана…

en: Configure display settings
bg: Настройване на екрана

en: Could not apply the stored configuration for monitors
bg: Запазените настройките на екраните не можаха да бъдат приложени

en: Cannot determine user's home directory
bg: Не може да се разбере коя е домашната папка на потребителя

en: Manage the X resource database
bg: Управление на базата от данни с ресурси за X

en: X Resource Database
bg: База от данни с ресурси за X

en: GConf key %s set to type %s but its expected type was %s
bg: Клавишът на GConf %s е зададен с вид %s, но се очакваше вид %s

en: Manage X Settings
bg: Управление на настройките на X

en: X Settings
bg: Настройки на X
