gnome-disk-utility master - en to bg translation catalogue (989 entries)

note: Translators: Window title when no item is selected. Translators: Window title when the item representing the local machine is selected.
en: Disk Utility
bg: Инструмент за дискове

en: Manage Drives and Media
bg: Управление на устройства и носители

en: Disk Notifications
bg: Уведомления за дискови устройства

en: Provides notifications related to disks
bg: Показване на уведомления свързани с дискови устройства

en: To prevent data corruption, wait until this has finished before removing media or disconnecting the device.
bg: За да предотвратите загуба на данни, изчакайте процесът да приключи преди да извадите носителя или да изключите устройството.

en: Device
bg: Устройство

en: The device to show the dialog for
bg: Устройството, за което ще се показва прозорец

en: text
bg: текст

en: Text to show
bg: Текстът, който да се показва

en: Error launching Disk Utility
bg: Грешка при стартиране на програмата „Инструмент за дискове“

en: Device to format
bg: Устройството, което ще се форматира

en: DEVICE
bg: УСТРОЙСТВО

en: Operation was canceled
bg: Действието е прекратено

en: Gnome Disk Utility formatting tool
bg: Програма за форматиране от „Инструмент за дискове“ на GNOME

note: Translators: First argument is the partition number, second argument is the drive name, * third argument is the size (e.g. 10 GB)
en: Format partition %d of %s (%s)
bg: Форматиране на дял %d от устройство %s (%s)

note: Translators: First argument is the partition number, second argument is the drive name, * third argument is the size (e.g. 10 GB)
en: Formatting partition %d of %s (%s)
bg: Форматиране на дял %d от устройство %s (%s)

note: Translators: First argument is the drive name, second argument is the size (e.g. 10 GB)
en: Format %s (%s)
bg: Форматиране на устройство %s (%s)

note: Translators: First argument is the drive name, second argument is the size (e.g. 10 GB)
en: Formatting %s (%s)
bg: Форматиране на устройство %s (%s)

note: Translators: First argument is the size (e.g. 10 GB), second is the device (e.g. /dev/md0)
en: Format %s Volume (%s)
bg: Форматиране на том с %s размер (%s)

note: Translators: First argument is the size (e.g. 10 GB), second is the device (e.g. /dev/md0)
en: Formatting %s Volume (%s)
bg: Форматиране на том с размер %s (%s)

en: Preparing...
bg: Подготвяне…

en: Unmounting...
bg: Демонтиране…

en: Unable to format '%s'
bg: Неуспех при форматиране на „%s“

en: Formatting...
bg: Форматиране…

en: Cancelling...
bg: Отмяна…

en: Error formatting volume
bg: Грешка при форматиране на тома

en: Mounting volume...
bg: Монтиране тома…

en: Error mounting device
bg: Грешка при монтиране на устройството

en: Error storing passphrase in keyring
bg: Грешка при съхраняване на паролата в ключодържателя

en: The RAID Array to add a component to.
bg: RAID масивът, към който да се добави компонент.

en: Add spare to %s
bg: Добавяне на резервен елемент към %s

en: Select a device to create a %s spare on for the RAID Array "%s" (%s)
bg: Изберете диск, на който да създадете резервен елемент с размер %s за RAID масива „%s“ (%s)

en: Expand %s
bg: Разширяване на %s

en: Select one or more devices to use %s on for expanding the RAID Array "%s" (%s)
bg: Изберете един или повече дискове, на които да създадете елемент с размер %s за разширяване на RAID масива „%s“ (%s)

en: _Expand
bg: _Разширяване

en: The VG to add a PV to.
bg: Групата, към която да се добави физически том.

en: Add Physical Volume to %s (%s)
bg: Добавяне на физически том към %s (%s)

en: _Size:
bg: _Обем:

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Error Rate
bg: Честота на грешките при четене

en: Frequency of errors while reading raw data from the disk. A non-zero value indicates a problem with either the disk surface or read/write heads
bg: Честота на грешките при четене на необработени данни от диска. Стойност различна от нула означава, че има проблем с повърхността на диска или главите за четене/запис.

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Throughput Performance
bg: Производителност

en: Average efficiency of the disk
bg: Средна производителност на диска

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spinup Time
bg: Време за развъртане

en: Time needed to spin up the disk
bg: Необходимо време за развъртане на диска

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Start/Stop Count
bg: Брой пускания/спирания

en: Number of spindle start/stop cycles
bg: Брой цикли пускане/спиране на оста

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reallocated Sector Count
bg: Брой на повторно заделените сектори

en: Count of remapped sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks the sector as "reallocated" and transfers data to a special reserved area (spare area)
bg: Брой на повторно заделените сектори. Когато възникне грешка при четене/запис/проверка, дискът отбелязва сектора като „повторно заделен“ и прехвърля данните в специално запасно пространство (резервно пространство)

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Channel Margin
bg: Допуск на четене на канала

en: Margin of a channel while reading data.
bg: Допуск на канала при четене на данни.

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Seek Error Rate
bg: Честота на грешките при търсене

en: Frequency of errors while positioning
bg: Честота на грешките при позициониране на главата

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Seek Timer Performance
bg: Производителност за времето на търсене

en: Average efficiency of operations while positioning
bg: Средна производителност на действията при позициониране на главата

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power-On Hours
bg: Часове в работно състояние

en: Number of hours elapsed in the power-on state
bg: Брой на изминалите часове в работно състояние

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spinup Retry Count
bg: Брой на опитите за развъртане

en: Number of retry attempts to spin up
bg: Брой на повторните опити за развъртане на диска

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Calibration Retry Count
bg: Брой на опитите за калибриране

en: Number of attempts to calibrate the device
bg: Брой на опитите за калибриране на устройството

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power Cycle Count
bg: Брой на циклите на пускане

en: Number of power-on events
bg: Брой пускания на диска

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft read error rate
bg: Честота на непоправимите грешки при четене

en: Frequency of 'program' errors while reading from the disk
bg: Честота на „програмните“ грешки при четене от диска

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reported Uncorrectable Errors
bg: Докладвани непоправими грешки

en: Number of errors that could not be recovered using hardware ECC
bg: Брой грешки, които не могат да бъдат отстранени чрез хардуерен код за корекция на грешки (ECC)

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: High Fly Writes
bg: Записи от ненормално разстояние

en: Number of times a recording head is flying outside its normal operating range
bg: Брой пъти, когато записващата глава се намира извън нормалния си работна област

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Airflow Temperature
bg: Температура на въздушния поток

en: Airflow temperature of the drive
bg: Температура на въздушния поток на устройството

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: G-sense Error Rate
bg: Честота на грешките при удар

en: Frequency of mistakes as a result of impact loads
bg: Честота на грешките в резултат на ударно натоварване или вибрации

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power-off Retract Count
bg: Брой прибирания на главите

en: Number of power-off or emergency retract cycles
bg: Брой на аварийните прибирания на главите

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load/Unload Cycle Count
bg: Брой цикли за зареждане/разреждане

en: Number of cycles into landing zone position
bg: Брой на циклите на поставяне на главите в безопасното пространство за покой

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Temperature
bg: Температура

en: Current internal temperature of the drive
bg: Текуща вътрешна температура на устройството

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Hardware ECC Recovered
bg: Апаратно отстранени грешки (ECC)

en: Number of ECC on-the-fly errors
bg: Брой на апаратно откритите грешки (ECC) в процеса на извличане на данните

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reallocation Count
bg: Брой опити за повторно заделяне

en: Number of remapping operations. The raw value of this attribute shows the total number of (successful and unsuccessful) attempts to transfer data from reallocated sectors to a spare area
bg: Брой опити за повторно заделяне. Стойността на този атрибут показва пълния брой (успешни и неуспешни) опити за преместване на данни от повторно заделени сектори в резервното пространство

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Current Pending Sector Count
bg: Брой на чакащите сектори

en: Number of sectors waiting to be remapped. If the sector waiting to be remapped is subsequently written or read successfully, this value is decreased and the sector is not remapped. Read errors on the sector will not remap the sector, it will only be remapped on a failed write attempt
bg: Брой на секторите изчакващи да бъдат повторно заделени. Ако изчакващият сектор по-късно бъде записан или прочетен успешно, тази стойност се намалява и секторът не се заделя повторно. Повторно заделяне на сектора се извършва само при неуспешен опит за запис

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Uncorrectable Sector Count
bg: Брой непоправими сектори

en: The total number of uncorrectable errors when reading/writing a sector. A rise in the value of this attribute indicates defects of the disk surface and/or problems in the mechanical subsystem
bg: Пълен брой на непоправимите грешки при четене/запис на сектор. Повишаване на стойността на този атрибут означава повреда в повърхността на диска и/или повреда в механичната подсистема.

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: UDMA CRC Error Rate
bg: Честота на грешките от CRC при режим UDMA

en: Number of CRC errors during UDMA mode
bg: Брой непоправимите грешки чрез цикличен код за корекция на грешки (CRC) при директен достъп до паметта (режим UDMA)

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Write Error Rate
bg: Честота на грешките при запис

en: Number of errors while writing to disk (or) multi-zone error rate (or) flying-height
bg: Брой на грешките при запис на диска (или) брой на грешките в няколко области (или) височина на главата

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft Read Error Rate
bg: Честота на програмните грешки при четене

en: Number of off-track errors
bg: Брой на грешките възникнали при излизане на главата извън пътечката

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Data Address Mark Errors
bg: Грешки при отбелязване на адреса на данните

en: Number of Data Address Mark (DAM) errors (or) vendor-specific
bg: Брой грешки свързани с маркера за адреса на данните (DAM) (или) данни специфична за производителя

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Run Out Cancel
bg: Намаляване на отклонението

en: Number of ECC errors
bg: Брой на грешките (ECC)

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft ECC correction
bg: Програмно отстраняване на грешки (ECC)

en: Number of errors corrected by software ECC
bg: Брой грешки отстранени програмно чрез код за корекция на грешки (ECC).

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Thermal Asperity Rate
bg: Честота на резките температурни промени

en: Number of Thermal Asperity Rate errors
bg: Брой грешки възникнали от резки температурни промени

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Flying Height
bg: Височина на главите

en: Height of heads above the disk surface
bg: Височината, на която главите се намират над повърхността на диска.

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spin High Current
bg: Големи токове при развъртане

en: Amount of high current used to spin up the drive
bg: Стойност на големите токове използвани за развъртане на диска.

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spin Buzz
bg: Брой опити за развъртане

en: Number of buzz routines to spin up the drive
bg: Брой опити за развъртане на устройството

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Offline Seek Performance
bg: Производителност на търсене в автономен режим

en: Drive's seek performance during offline operations
bg: Производителност на тресене при работа в автономен режим

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Disk Shift
bg: Приплъзване на диска

en: Shift of disk is possible as a result of strong shock loading in the store, as a result of falling (or) temperature
bg: Приплъзване на диска е възможно в следствие на силен удар, падане или температурни промени

en: Number of errors as a result of impact loads as detected by a shock sensor
bg: Брой грешки в следствие от ударно натоварване, отчетено от датчик за удар

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Loaded Hours
bg: Работни часове

en: Number of hours in general operational state
bg: Брой часовете в основното работно състояние

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load/Unload Retry Count
bg: Брой повторни опити за натоварване/разтоварване

en: Loading on drive caused by numerous recurrences of operations, like reading, recording, positioning of heads, etc
bg: Натоварване на диска породено от броя повторни операции (например четене, запис, позициониране на главите).

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load Friction
bg: Натоварване поради триене

en: Load on drive caused by friction in mechanical parts of the store
bg: Натоварване на диска породено от триене в механичните детайли.

en: Total number of load cycles
bg: Пълен брой на циклите за зареждане

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load-in Time
bg: Време за натоварване

en: General time for loading in a drive
bg: Обичайно време за натоварване на диска

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Torque Amplification Count
bg: Коефициент на усилване на въртящия момент

en: Quantity efforts of the rotating moment of a drive
bg: Количествени усилия към въртящия момент на устройството

en: Number of power-off retract events
bg: Брой прибирания на главите при изключване

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: GMR Head Amplitude
bg: Амплитуда на трептене на главите

en: Amplitude of heads trembling (GMR-head) in running mode
bg: Амплитудата на трептене на главите в работно състояние

en: Temperature of the drive
bg: Температура на устройството

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Endurance Remaining
bg: Остатъчна устойчивост

en: Number of physical erase cycles completed on the drive as a percentage of the maximum physical erase cycles the drive supports
bg: Процентното съотношение на извършените цикли на изтриване от устройството към максималния брой поддържани от него

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Uncorrectable ECC Count
bg: Брой непоправими грешки

en: Number of uncorrectable ECC errors
bg: Брой непоправими грешки чрез код за корекция на грешки (ECC)

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Good Block Rate
bg: Съотношение на добрите блокове

en: Number of available reserved blocks as a percentage of the total number of reserved blocks
bg: Процентно съотношение на наличните резервирани блокове към общия брой такива

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Head Flying Hours
bg: Часове работа на главата

en: Time while head is positioning
bg: Време, за което главата се позиционира

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Error Retry Rate
bg: Повторни четения при грешки

en: Number of errors while reading from a disk
bg: Брой грешки при четене от диск

note: Translators: This is shown in the attribute treeview when no description is found. * %d is the attribute number.
en: No description for attribute %d
bg: Няма описание за атрибута „%d“

note: Translators: This is shown in the tree view for the normalized value of an attribute (0-254)
en: Normalized:
bg: Нормализирано:

note: Translators: This is shown in the tree view for the worst value of an attribute (0-254)
en: Worst:
bg: Най-лошо:

note: Translators: This is shown in the tree view for the threshold of an attribute (0-254)
en: Threshold:
bg: Праг:

note: Translators: This is shown in the tree view for the interpreted/pretty value of an attribute
en: Value:
bg: Стойност:

note: Translators: This is used in the attribute treview when normalized/worst/treshold * value isn't available Translators: Shown in the treeview for an attribute we don't know the status about Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * where the value cannot be 
en: N/A
bg: Не е налична

note: Translators: Shown in the treeview for a failing attribute
en: Failing
bg: Разваля се

note: Translators: Shown in the treeview for an attribute that failed in the past
en: Failed in the past
bg: Развалял се е в миналото

note: Translators: Shown in the treeview for an attribute that we want to warn about
en: Warning
bg: Предупреждение

note: Translators: Shown in the treeview for an attribute that is good
en: Good
bg: В добро състояние

en: Error reading SMART data
bg: Грешка при четене на данни от самодиагностика (S.M.A.R.T)

note: Translators: Shown in the "Run self-test" dialog
en: Choose SMART Self-test
bg: Избор на самодиагностика (S.M.A.R.T.)

note: Translators: Shown in the "Run self-test" dialog
en: The tests may take a very long time to complete depending on the speed and size of the disk. You can continue using your system while the test is running.
bg: Продължителността на тестовете зависи от скоростта и големината на диска. Можете да продължите да използвате системата докато протича теста.

note: Translators: Radio button for short test
en: _Short (usually less than ten minutes)
bg: _Кратка (обикновено продължава по-малко от десет минути)

note: Translators: Radio button for extended test
en: _Extended (usually tens of minutes)
bg: _Разширена (обикновено продължава над десет минути)

note: Translators: Radio button for conveyance test
en: C_onveyance (usually less than ten minutes)
bg: _Транспортна (обикновено продължава под десет минути)

note: Translators: Button in "Run self-test dialog"
en: _Run Self Test
bg: _Стартиране на самодиагностика

note: Translators: The title of the SMART dialog. * First %s is the name for the drive (e.g. "1.0 TB Hard Disk") * Second %s is the VPD name for the array (e.g. "ATA WDC WD1001FALS-00J7B1").
en: %s (%s) – SMART Data
bg: %s (%s) – Данни от S.M.A.R.T.

note: Translators: Item name in the status table
en: Updated:
bg: Обновен:

note: Translators: Tooltip for the 'Updated' item in the status table
en: Time since SMART data was last read – SMART data is updated every 30 minutes unless the disk is sleeping
bg: Време на последно прочитане на данните от самодиагностиката на S.M.A.R.T. Те се обновяват на всеки 30 минути, освен ако дискът не е приспан

note: Translators: Item name in the status table
en: Self-tests:
bg: Самодиагностика:

note: Translators: Tooltip for the 'Self-tests' item in the status table
en: The result of the last self-test that ran on the disk
bg: Резултатът от последната самодиагностика пусната на диска

note: Translators: Item name in the status table
en: Powered On:
bg: В работно състояние:

note: Translators: Tooltip for the 'Powered On' item in the status table
en: The amount of elapsed time the disk has been in a powered-up state
bg: Изминалото време, в което дискът е бил в работно състояние.

note: Translators: Item name in the status table
en: Power Cycles:
bg: Брой на циклите на пускане:

note: Translators: Tooltip for the 'Power Cycles' item in the status table
en: The number of full disk power on/off cycles
bg: Брой на пълните циклите включване/изключване

note: Translators: Item name in the status table
en: Temperature:
bg: Температура:

note: Translators: Tooltip for the 'Temperature' item in the status table
en: The temperature of the disk
bg: Температура на устройството

note: Translators: Item name in the status table
en: Bad Sectors:
bg: Лоши сектори:

note: Translators: Tooltip for the 'Bad Sectors' item in the status table
en: The sum of pending and reallocated bad sectors
bg: Броят на изчакващите и повторно заделени лоши сектори

note: Translators: Item name in the status table
en: Self Assessment:
bg: Самооценка:

note: Translators: Tooltip for the 'Self Assesment' item in the status table
en: The assessment from the disk itself whether it is about to fail
bg: Оценка дадена от диска дали предстои повреда.

note: Translators: Item name in the status table
en: Overall Assessment:
bg: Пълна оценка:

note: Translators: Tooltip for the 'Overall Assessment' item in the * status table
en: An overall assessment of the health of the disk
bg: Пълна оценка на състоянието на диска

note: Translators: Button name
en: _Refresh
bg: _Обновяване

note: Translators: Button details
en: Reads SMART Data, waking up the disk
bg: Прочитане на данните на S.M.A.R.T. и събуждане на диска

note: TODO: better icon Translators: Button name
en: Run _Self-test
bg: _Стартиране на самодиагностика

note: Translators: Button details
en: Test the disk surface for errors
bg: Проверка на повърхността на диска за грешки

note: Translators: Button name
en: _Cancel Self-test
bg: _Отказване на самодиагностика

note: Translators: Button details
en: Cancels the self-test
bg: Отмяна на самодиагностиката

note: Translators: Heading used in the main dialog for SMART attributes
en: _Attributes
bg: _Атрибути

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the Attribute ID (0-255)
en: ID
bg: ИДЕНТИФИКАТОР

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the attribute name and description
en: Attribute
bg: Атрибут

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the assessment of the attribute
en: Assessment
bg: Оценка

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the value of the attribute
en: Value
bg: Стойност

note: ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Translators: Check button in the status table
en: Don't _warn if the disk is failing
bg: _Без предупреждения за развалящ се диск

note: Translators: Tooltip for the "Don't warn me if disk is failing" check button
en: Leave unchecked to get notified if the disk starts failing
bg: Ако искате да бъдете известявани, когато дискът започне да се разваля, не избирайте тази възможност.

note: Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * for a time-based unit that exceed one year
en: %.1f years
bg: %.1f години

note: Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * for a time-based unit that exceed one day
en: %.1f days
bg: %.1f дни

note: Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * for a time-based unit that exceed one hour
en: %.1f hours
bg: %.1f часа

note: Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * for a time-based unit that exceed one minute
en: %.1f minutes
bg: %.1f минути

note: Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * for a time-based unit that exceed one second
en: %.1f seconds
bg: %.1f секунди

en: %d sector | %d sectors
bg[0]: %d сектор
bg[1]: %d сектора

note: Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * for a temperature-based unit - first %f is the temperature in degrees Celcius, second %f * is the temperature in degrees Fahrenheit
en: %.0f° C / %.0f° F
bg: %.0f ℃/%.0f ℉

note: Translators: Used in the tooltip for a row in the attribute treeview - please keep * "(Pre-Fail)" in English
en: Failure is a sign of imminent disk failure (Pre-Fail)
bg: Неуспехът е признак за предстояща повреда на диска (Pre-Fail)

note: Translators: Used in the tooltip for a row in the attribute treeview - please keep * "(Old-Age)" in English
en: Failure is a sign of old age (Old-Age)
bg: Неуспехът е признак за остарял диск (Old-Age)

note: Translators: Used in the tooltip for a row in the attribute treeview - please keep * "(Online)" in English
en: Every time data is collected (Online)
bg: Всеки път когато се събират данни (Online)

note: Translators: Used in the tooltip for a row in the attribute treeview - please keep * "(Not Online)" in English
en: Only during off-line activities (Not Online)
bg: Само при дейности в автономен режим (Not Online)

note: Translators: Used in the tooltip for a row in the attribute treeview. * First %s is the type of the attribute (Pre-Fail or Old-Age). * Second %s is the update type (Online or Not Online). * The six %x is the raw data of the attribute.
en: Type: %s
    Updates: %s
    Raw: 0x%02x%02x%02x%02x%02x%02x
bg: Вид: %s
    Обновления: %s
    Необработени данни: 0x%02x%02x%02x%02x%02x%02x

note: Translators: Shown in the "Overall Assessment" item in the status table * when no drive is currently selected
en: No drive selected
bg: Не е избрано устройство

note: Translators: Shown in the "Overall Assessment" item in the status table * when SMART is not available
en: SMART not supported
bg: Не се поддържа самодиагностика (S.M.A.R.T.)

note: Translators: Shown in the "Overall Assessment" item in the status table * when SMART is supported but data was never collected
en: SMART data never collected
bg: Не са събрани данни от самодиагностика (S.M.A.R.T.)

note: Translators: Shown in the "Overall Assessment" item in the status table * when the SMART data is malformed
en: SMART data is malformed
bg: Данните от самодиагностика (S.M.A.R.T.) са повредени

note: Translators: Shown in the "Self-assessment" item in the status table * when the self-assessment of the drive is unknown Translators: Shown in the "Bad Sectors" item in the status table * when we don't know if the disk has bad sectors Translators: Shown in the "Powered On" item in the status table wh
en: Unknown
bg: Неизвестно

note: Translators: Shown in the "Self-assessment" item in the status table * when the self-assessment of the drive is PASSED
en: Passed
bg: Преминат

note: Translators: Shown in the "Self-assessment" item in * the status table when the self-assessment of the * drive is FAILING
en: FAILING
bg: ПРЕДСТОЯЩА ПОВРЕДА

note: Translators: Shown in the "Bad Sectors" item in the status table * when we the disk has no bad sectors
en: None
bg: Без

en: %d bad sector | %d bad sectors
bg[0]: %d лош сектор
bg[1]: %d лоши сектора

note: Translators: Shown in the "Self-tests" item in the status table
en: Completed OK
bg: Завършен УСПЕШНО

note: Translators: Shown in the "Self-tests" item in the status table
en: Cancelled
bg: Отменен

note: Translators: Shown in the "Self-tests" item in the status table
en: Cancelled (with hard or soft reset)
bg: Отменен (с апаратно или програмно зануляване)

note: Translators: Shown in the "Self-tests" item in the status table
en: Not completed (a fatal error might have occurred)
bg: Не е приключил (възможно е да е възникнала сериозна грешка)

note: Translators: Shown in the "Self-tests" item in the status table
en: FAILED (Electrical)
bg: НЕУСПЕШЕН (електрически)

note: Translators: Shown in the "Self-tests" item in the status table
en: FAILED (Servo)
bg: НЕУСПЕШЕН (сервомеханизъм)

note: Translators: Shown in the "Self-tests" item in the status table
en: FAILED (Read)
bg: НЕУСПЕШЕН (четене)

note: Translators: Shown in the "Self-tests" item in the status table
en: FAILED (Suspected of having handled damage)
bg: НЕУСПЕШЕН (предполага, се че е настъпила повреда)

note: Translators: Shown in the "Self-tests" item in the status table
en: In progress
bg: Извършва се

en: This operation concerns the volume "%s" (%s)
bg: Това действие се отнася за том „%s“ (%s)

en: This operation concerns the drive "%s" (%s)
bg: Това действие се отнася за устройство „%s“ (%s)

en: This operation concerns "%s" (%s)
bg: Това действие се отнася за „%s“ (%s)

en: User Name
bg: Потребителско име

en: The chosen user name
bg: Избраното потребителско име

en: Address
bg: Адрес

en: The chosen address
bg: Избраният адрес

en: Choose Server
bg: Изберете сървър

en: Connect to Server
bg: Свързване към сървър

en: _Browse...
bg: _Преглед…

note: Translators: this is the tooltip for the "Browse..." button
en: Browse servers discovered via the DNS-SD protocol
bg: Преглед на сървърите открити чрез протокола DNS-SD

note: Translators: This is the label explaining the dialog
en: To manage storage devices on another machine, enter the address and press “Connect”. The connection will be made using the <i>Secure Shell</i> protocol.
bg: За да управлявате устройства за съхранение на данни на друга машина, въведете адреса и натиснете „Свързване“. Връзката ще се осъществи чрез протокола „<i>Secure Shell<i>“.

note: Translators: This is the tooltip for the "Server Address" entry
en: The hostname or address to connect to
bg: Хостът или адресът за връзка

en: Server _Address:
bg: _Адрес на сървъра:

note: Translators: This is the tooltip for the "User Name" entry * First %s is the UNIX user name e.g. 'davidz'.
en: The user name to connect as
bg: Потребителското име, с което ще се свържете

en: _User Name:
bg: _Потребителско име:

en: Maximum Logical Volume Size
bg: Най-голям размер за логически том

en: The maximum possible logical volume size
bg: Най-големият възможен размер за логически том

en: Logical Volume Size
bg: Размер на логическия том

en: The requested Logical Volume size
bg: Заявеният размер за логически том

en: C_reate
bg: _Създаване

note: Translators: The %s is the name of the volume group
en: Create Logical Volume on %s
bg: Създаване на логически том на %s

en: Pool
bg: Набор

en: The pool of devices
bg: Набор устройства

en: RAID Level
bg: Ниво на RAID

en: The selected RAID level
bg: Избраното ниво на RAID

en: Name
bg: Име

en: The requested name for the array
bg: Желаното име за масива

en: Size
bg: Размер

en: The requested size of the array
bg: Желаният размер за масива

en: Component Size
bg: Размер на елемента:

en: The size of each component
bg: Размерът на всеки елемент

en: Stripe Size
bg: Размер на отсек

en: The requested stripe size of the array
bg: Заявеният размер на отсек в масива

en: Drives
bg: Устройства

en: Array of drives to use for the array
bg: Списък с устройства, които да се използват в масива

en: Create RAID Array
bg: Създаване на RAID масив

en: General
bg: Общ

en: RAID _Level:
bg: _Ниво на RAID:

en: Array _Name:
bg: _Име на масив:

note: Translators: This is the default name to use for the new array. * Keep length of UTF-8 representation of the translation of "New RAID Array" to less than * 32 bytes since that's the on-disk-format limit.
en: New RAID Array
bg: Нов RAID масив

en: Stripe S_ize:
bg: _Размер на отсека:

en: 4 KiB
bg: 4 KiB

en: 8 KiB
bg: 8 KiB

en: 16 KiB
bg: 16 KiB

en: 32 KiB
bg: 32 KiB

en: 64 KiB
bg: 64 KiB

en: 128 KiB
bg: 128 KiB

en: 256 KiB
bg: 256 KiB

en: 512 KiB
bg: 512 KiB

en: 1 MiB
bg: 1 MiB

en: Array _Size:
bg: _Размер на масива:

en: _Disks
bg: _Устройства

note: -------------------------------------------------------------------------------- TODO: Actually make this work
en: Use entire disks instead of _partitions
bg: Да се използва целия диск вместо да се създават _дялове

en: If checked, the entirety of each selected disk will be used for the RAID array. Otherwise partitions will be created.
bg: Ако се съгласите, пълният размер на всеки избран диск ще бъде използван за RAID масива. В противен случай ще се създадат дялове.

note: Translators: This is for the tip text shown in the dialog. * First %s is the short localized name for the RAID level, e.g. "RAID-1".
en: Insufficient number of disks to create a %s array.
bg: Недостатъчен брой устройства за създаване на %s масив.

en: To create a %s array, select a disk. | To create a %s array, select %d disks.
bg[0]: За да създадете %s масив, изберете устройство.
bg[1]: За да създадете %s масив, изберете %d устройства.

en: To create a %s array, select one more disk. | To create a %s array, select %d more disks.
bg[0]: За да създадете %s масив, изберете още 1 устройство.
bg[1]: За да създадете %s масив, изберете още %d устройства.

note: Translators: This is for the tip text shown in the dialog. * First %s is the size e.g. '42 GB'. * Second %s is the short localized name for the RAID level, e.g. "RAID-1". * Third parameter is the number of disks to use (always greater than 1).
en: To create a %s %s array on %d disks, press "Create"
bg: За да създадете %2s масив с размер %1s от %d устройства, натиснете „Създаване“

en: Maximum Partition Size
bg: Най-голям размер за дял

en: The maximum possible partition size
bg: Най-големият възможен размер за дял

en: Partition Size
bg: Таблица с дялове

en: The requested partition size
bg: Заявеният размер на дяла

note: Translators: The %s is the name of the drive
en: Create partition on %s
bg: Създаване на дял на %s

en: Flags
bg: Флагове

en: Flags for the widget
bg: Флагове за елемента

en: Selected Drives
bg: Избрани устройства

en: Array of selected drives
bg: Списък с избрани устройства

en: Number of available disks
bg: Брой на наличните устройства

en: Largest Segment For Selected
bg: Най-големият сегмент за избраното устройство

en: The largest free segment for the selected drives
bg: Най-големият свободен сегмент за избраните устройства

en: Largest Segment For All
bg: Най-големият сегмент за всички

en: The largest free segment for all the drives
bg: Най-големият свободен сегмент за всички устройства

en: The size to use in the details header
bg: Размерът, който да се използва в заглавната част с подробности

en: Cannot select multipath component
bg: Устройството с множествен достъп не може да бъде избрано

en: No free space.
bg: Свободното място свърши.

note: Translators: Shown when device is unselectable because not enough space is available. * First %s (e.g. '10 GB') is how much space is needed. * Second %s (e.g. '5 GB') is how much space is available.
en: Insufficient space: %s is needed but largest contiguous free block is %s.
bg: Недостатъчно пространство. Необходими са %s, но най-голямата последователност от съседни блокове е %s

note: Translators: This is shown in the details column
en: The disk will be partitioned and a partition will be created
bg: Дискът ще бъде разделен и ще се създаде дял

note: Translators: This is shown in the Details column. * First %s is the component size e.g. '42 GB'.
en: The disk will be partitioned and a %s partition will be created. Afterwards no space will be available.
bg: Дискът ще бъде разделен и ще се създаде дял с размер %s. След тази операция няма да остане свободно пространство.

note: Translators: This is shown in the Details column. * First %s is the component size e.g. '42 GB'. * Second %s is the remaining free space after the operation.
en: The disk will be partitioned and a %s partition will be created. Afterwards %s will be available.
bg: Дискът ще бъде разделен и ще се създаде дял с размер %s. След тази операция ще останат %s свободно пространство.

note: Translators: This is shown in the details column
en: A partition will be created
bg: Ще бъде създаден дял

note: Translators: This is shown in the details column
en: A volume will be created
bg: Ще бъде създаден дял

note: Translators: This is shown in the Details column. * First %s is the component size e.g. '42 GB'.
en: A %s partition will be created. Afterwards no space will be available.
bg: Ще бъде създаден дял с размер %s. След тази операция няма да остане свободно пространство.

note: Translators: This is shown in the Details column. * First %s is the component size e.g. '42 GB'.
en: A %s volume will be created. Afterwards no space will be available.
bg: Ще бъде създаден дял с размер %s. След тази операция няма да остане свободно пространство.

note: Translators: This is shown in the Details column. * First %s is the component size e.g. '42 GB'. * Second %s is the remaining free space after the operation.
en: A %s partition will be created. Afterwards %s will be available.
bg: Ще бъде създаден дял с размер %s. След тази операция ще останат %s свободно пространство.

note: Translators: This is shown in the Details column. * First %s is the component size e.g. '42 GB'. * Second %s is the remaining free space after the operation.
en: A %s volume will be created. Afterwards %s will be available.
bg: Ще бъде създаден дял с размер %s. След тази операция ще останат %s свободно пространство.

note: Translators: This is shown in the Details column. * %s is the component size e.g. '42 GB'.
en: Whole disk is uninitialized. %s available for use
bg: Дискът не е инициализиран. %s са свободни за употреба

note: Translators: This is shown in the Details column. * %s is the component size e.g. '42 GB'.
en: %s available for use
bg: %s са свободни за употреба

note: Translators: This is shown in the Details column. * %s is the component size e.g. '42 GB'.
en: The disk has no partitions. %s available for use
bg: Дискът няма дялове. %s са свободни за употреба

en: The disk has %d partition | The disk has %d partitions
bg[0]: Този диск има %d дял
bg[1]: Този диск има %d дяла

note: Translators: This is shown in the Details column. * First %s is the dngettext() result of "The disk has %d partitions.". * Second %s is the component size e.g. '42 GB'.
en: %s. Largest contiguous free block is %s
bg: %s. Най-голямото свободно пространство от съседни блокове е %s

note: Tranlators: this string is used for the column header
en: Storage Devices
bg: Устройства за съхранение на данни

note: Tranlators: this string is used for the column header
en: Details
bg: Подробности

en: Error benchmarking drive
bg: Грешка при тестване на производителността на устройството

en: Are you sure you want to start a read/write benchmark?
bg: Сигурни ли сте, че искате да стартирате тест за производителност в режим „четене/запис“?

note: TODO: better icon
en: _Benchmark
bg: _Тест за производителност

note: Translators: The title of the benchmark dialog. * First %s is the name for the drive (e.g. "Fedora" or "1.0 TB Hard Disk") * Second %s is the VPD name for the drive or array (e.g. "158 GB RAID-0 Array" * or "ATA WDC WD1001FALS-00J7B1").
en: %s (%s) – Benchmark
bg: %s (%s) – тест за производителност

note: benchmark results
en: Minimum Read Rate:
bg: Най-малка скорост на четене:

en: Minimum Write Rate:
bg: Най-малка скорост на запис:

en: Maximum Read Rate:
bg: Най-голяма скорост на четене:

en: Maximum Write Rate:
bg: Най-голяма скорост на запис:

en: Average Read Rate:
bg: Средна скорост на четене:

en: Average Write Rate:
bg: Средна скорост на запис:

en: Last Benchmark:
bg: Последен тест за производителност:

en: Average Access Time:
bg: Средно време за достъп:

en: Start _Read-Only Benchmark
bg: Стартиране на тест за производителност в режим „_четене“

en: Measure read rate and access time
bg: Измерване на скоростта на четене и времето за достъп

note: TODO: better icon
en: Start Read/_Write Benchmark
bg: Стартиране на тест за производителност в режим „четене/_запис“

en: Measure read rate, write rate and access time
bg: Измерване на скоростта на четене и запис и времето за достъп

note: Translators: This is used for the "Last Benchmark" element when we don't have benchmark data
en: Never
bg: Никога

note: Translators: Text used in the hyperlink in the status * table to cancel a self-test
en: Cancel
bg: Отмяна

note: Translators: Tooptip for the "Cancel" hyperlink
en: Cancels the currently running benchmark
bg: Отменя извършващият се за производителност

note: Translators: title of the dialog - first %s is the name of the volume * e.g. "Partition 1 of ATA INTEL SSDSA2MH080G1GC"
en: Edit %s
bg: Редактиране на %s

en: Missing Physical Volume
bg: Липсващ физически том

en: Edit PVs on %s (%s)
bg: Редактиране на физическите томове на %s (%s)

en: Physical _Volumes
bg: Физически _томове

en: Physical Volume
bg: Физически том

en: Capacity
bg: Обем

en: Unallocated
bg: Незаделени

en: SMART Status:
bg: Състояние на самодиагностиката (S.M.A.R.T.):

en: Device:
bg: Устройство:

en: _New Physical Volume
bg: _Нов физическо том

en: Add a new PV to the VG
bg: Добавяне на нов физически том към групата от томове

en: _Remove Physical Volume
bg: _Премахване на физически том

en: Remove the PV from the VG
bg: Премахване на физически том от групата томове

note: Translators: Used when SMART is not supported on the RAID pv Translators: Used when SMART is not supported on the RAID component Translators: This string is used when SMART is not supported
en: Not Supported
bg: Не се поддържа

en: Edit components on %s (%s)
bg: Редактиране на елементите на %s (%s)

en: C_omponents
bg: _Елементи

en: Position
bg: Позиция

en: Component
bg: Елемент

en: State
bg: Състояние

en: Position:
bg: Позиция:

en: State:
bg: Състояние:

en: Add _Spare
bg: Добавяне на _резервен

en: Add a spare to the array
bg: Добавяне на резервен елемент в масива

en: _Expand Array
bg: _Разширяване на масив

en: Increase the capacity of the array
bg: Увеличаване на обема на масив.

en: _Attach Component
bg: З_акачане на елемент

en: Attach the component to the array
bg: Свързване на елемента към масива

en: _Remove Component
bg: _Премахване на елемент

en: Remove the component from the array
bg: Премахване на елемент от масива

en: Part_ition Label:
bg: _Етикет за дяла:

note: Translators: 'Type' means partition type here
en: Ty_pe:
bg: _Вид:

note: --- flag used by mbr, apm
en: _Bootable
bg: _С възможност за стартиране

note: flag used by gpt
en: Required / Firm_ware
bg: Задължително / _Фърмуер

en: The operation failed
bg: Действието приключи неуспешно

en: The device is busy
bg: Устройството е заето

en: The operation was canceled
bg: Действието беше отменено

en: The daemon is being inhibited
bg: Демонът не е пуснат

en: An invalid option was passed
bg: Беше зададена неправилна опция

en: The operation is not supported
bg: Неподдържано действие

en: Getting ATA SMART data would wake up the device
bg: Извличането на данните ATA S.M.A.R.T. ще събуди устройството

en: Permission denied
bg: Липсват права

en: Filesystem driver not installed
bg: Не е инсталиран драйвер за файловата система

en: Filesystem tools not installed
bg: Не са инсталирани инструменти за файловата система

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: An error occurred while performing an operation on "%s" (%s): %s
bg: Възникна грешка при извършване на действие на „%s“ (%s): %s

en: An error occurred: %s
bg: Възникна грешка: %s

en: _Details
bg: _Подробности

en: Flags specifying the behavior of the dialog
bg: Флагове указващи поведението на прозореца

en: Filesystem type
bg: Вид файлова система

en: The selected filesystem type
bg: Видът на избраната файлова система

en: Filesystem label
bg: Етикет за файловата система

en: The requested filesystem label
bg: Желаният етикет за файловата система

en: Filesystem options
bg: Настройки на файловата система

en: The options to use for creating the filesystem
bg: Опциите, които да се използват при създаване на файловата система

en: Encryption
bg: Шифриране

en: Whether the volume should be encrypted
bg: Дали томът да бъде шифриран

en: Take Ownership
bg: Взимане на правата

en: Whether the filesystem should be owned by the user
bg: Дали файловата система да се притежава от потребителя

en: Affirmative Button Mnemonic
bg: Мнемоника за потвърдителния бутон

en: The mnemonic label for the affirmative button
bg: Мнемоничният етикет за потвърдителния бутон

note: Translators: Format is used as a verb here
en: _Format
bg: _Форматиране

note: Translators: Format is a verb here. The %s is the name of the volume
en: Format %s
bg: Форматиране на %s

en: Disk _Utility
bg: _Инструмент за дискове

note: Translators: this is the tooltip for the "Disk Utility" button
en: Use Disk Utility to format volume
bg: Форматиране на тома чрез програмата „Инструмент за дискове“

note: Translators: 'type' means 'filesystem type' here.
en: _Type:
bg: _Вид:

en: Compatible with all systems (FAT)
bg: Съвместима с всички операционни системи (FAT)

en: Compatible with Linux (ext2)
bg: Съвместима със системи използващи Линукс (ext2)

en: Compatible with Linux (ext4)
bg: Съвместима със системи използващи Линукс (ext4)

en: Encrypted, compatible with Linux (FAT)
bg: Шифрирана, съвместима със системи използващи Линукс (FAT)

note: Translators: 'name' means 'filesystem label' here.
en: _Name:
bg: _Име:

note: Translators: Default name to use for the formatted volume. Keep length of * translation of "New Volume" to less than 16 characters.
en: New Volume
bg: Нов том

en: T_ake ownership of filesystem
bg: _Задаване вие да сте притежателят на файловата система

en: The selected file system has a concept of file ownership. If checked, the created file system will be owned by you. If not checked, only the super user can access the file system.
bg: Създадената файлова система поддържа технология за права върху файловете. Ако изберете тази възможност, вие ще бъдете собственик на създадената файлова система. В противен случай само системният администратор ще има достъп до файловата система.

en: _Encrypt underlying device
bg: _Шифриране на устройството

en: Encryption protects your data, requiring a passphrase to be entered before the file system can be used. May decrease performance and may not be compatible if you use the media on other operating systems.
bg: Шифрирането защитава данните ви. Ще трябва да въвеждате парола преди файловата система да може да се ползва. Шифрирането може да понижи производителността и може да не е съвместимо с други операционни системи.

en: Warning: All data on the volume will be irrevocably lost.
bg: Предупреждение: Всички данни в този том ще бъдат необратимо унищожени.

[ctx: application name]
en: Bourne Again Shell
bg: Обвивка bash

[ctx: application name]
en: Bourne Shell
bg: Обвивка bash

[ctx: application name]
en: C Shell
bg: Обвивка C

[ctx: application name]
en: TENEX C Shell
bg: Обвивка TENEX C

[ctx: application name]
en: Z Shell
bg: Обвивка Z

[ctx: application name]
en: Korn Shell
bg: Обвивка Korn

[ctx: application name]
en: Process Viewer (top)
bg: Преглед на процеси (top)

[ctx: application name]
en: Terminal Pager (less)
bg: Програма за странициране (less)

[ctx: application name]
en: Unknown
bg: Неизвестна

en: uid: %d  pid: %d  program: %s
bg: ид. потр.: %d  ид. проц.: %d  програма: %s

en: pid: %d  program: %s
bg: ид. проц.: %d  програма: %s

note: Translators: %d is the partition number, %s the name of the disk
en: Partition %d on %s
bg: Дял %d от устройство %s

en: Cannot unmount volume
bg: Дялът не може да бъде демонтиран

en: One or more applications are using the volume. Quit the applications, and then try unmounting again.
bg: Една или повече програми използват тома. Спрете програмите и опитайте отново да демонтирате.

en: _Unmount
bg: _Демонтиране

en: Passphrases do not match
bg: Паролите не съвпадат

en: Passphrases do not differ
bg: Паролите не се различават

en: Passphrase can't be empty
bg: Паролата не може да бъде празен низ

en: Cr_eate
bg: _Създаване

en: Change _Passphrase
bg: Смяна на _паролата

en: _Unlock
bg: _Отключване

en: To create an encrypted device, choose a passphrase to protect it
bg: За да създадете шифрирано устройство, трябва да изберете парола, с която да го защитите

en: To change the passphrase, enter both the current and new passphrase
bg: За да промените паролата, въведете старата и новата парола

en: Data on this device is stored in an encrypted form protected by a passphrase
bg: Данните на това устройство се съхраняват в шифриран вид и са защитени с парола

en: Data on this device will be stored in an encrypted form protected by a passphrase.
bg: Данните на това устройство ще бъдат съхранявани в шифриран вид и ще бъдат защитени с парола.

en: Data on this device is stored in an encrypted form protected by a passphrase.
bg: Данните на това устройство се съхраняват в шифриран вид и са защитени с парола.

en: To make the data available for use, enter the passphrase for the device.
bg: За да използвате данните, въведете паролата за устройството.

en: Incorrect Passphrase. Try again.
bg: Паролата е неправилна. Опитайте отново.

en: C_urrent Passphrase:
bg: _Текуща парола:

en: _New Passphrase:
bg: _Нова парола:

en: _Verify Passphrase:
bg: _Потвърждение на паролата:

en: _Passphrase:
bg: _Парола:

en: _Forget passphrase immediately
bg: _Незабавно забравяне на паролата

en: Remember passphrase until you _log out
bg: Запомняне на паролата до _изход от системата

en: _Remember forever
bg: _Запомняне завинаги

en: Enter Passphrase
bg: Въведете парола

en: LUKS Passphrase for UUID %s
bg: Парола на LUKS за UUID %s

en: Empty (don't create a file system)
bg: Без (да не се създава файлова система)

en: Empty
bg: Без

en: Extended Partition
bg: Разширен дял

en: Master Boot Record
bg: Главен запис за начално зареждане (MBR)

note: Translators: This string is used for conveying the partition table format
en: GUID Partition Table
bg: Таблица с дялове (GUID)

en: Don't partition
bg: Без разделяне

en: Apple Partition Map
bg: Карта на дяловете на Apple

en: Partitioning Scheme
bg: Начин на разделяне

en: The selected partitioning scheme
bg: Видът на избрания начин на разделяне

note: Translators: 'scheme' means 'partitioning scheme' here.
en: _Scheme:
bg: _Схема:

en: The currently selected size
bg: Текущият зададен обем

en: Minimum Size
bg: Най-малък размер

en: The minimum size that can be selected
bg: Най-малкият размер, който може да бъде избран

en: Maximum Size
bg: Най-голям размер

en: The maximum size that can be selected
bg: Най-големият размер, който може да бъде избран

en: Less than a minute ago
bg: Преди по-малко от минута

en: %d minute ago | %d minutes ago
bg[0]: Преди %d минута
bg[1]: Преди %d минути

en: %d hour ago | %d hours ago
bg[0]: Преди %d час
bg[1]: Преди %d часа

en: Drive
bg: Устройство

en: Drive to show volumes for
bg: Устройството, за което да се показват томове

note: Translators: This is shown in the grid for a RAID array that is not running
en: RAID Array is not running
bg: RAID масивът не работи

note: Translators: This is shown in the grid for a drive when no media has been detected Translators: This string is used as a description text when no media has * been detected for a drive
en: No Media Detected
bg: Не е открит носител

note: Translators: shown in the grid for an extended MS-DOS partition
en: Extended
bg: Разширен дял

note: Translators: shown in the grid for an encrypted LUKS volume
en: Encrypted
bg: Шифриран дял

note: Translators: shown in the grid for an RAID Component
en: RAID Component
bg: Елемент от RAID

note: Translators: shown for free/unallocated space
en: Free
bg: Свободно пространство

note: Translators: this is a verb
en: _Format...
bg: _Форматиране…

en: Create new filesystem on the selected device
bg: Създаване на нова файлова система на избраното устройство

note: Translators: This word is used to describe the media inserted into a device
en: SD High Capacity
bg: SDHC

note: Translators: This word is used to describe the media inserted into a device
en: Floppy
bg: Флопи

note: Translators: %s is the media type e.g. 'CD/DVD' or 'CompactFlash'
en: %s Drive
bg: Устройство %s

note: Translators: first %s is the size, second %s is the media type * e.g. 'CD/DVD' or 'CompactFlash'
en: %s %s Drive
bg: Устройство в %2s (%1s)

note: Translators: This string is used to describe a hard disk. * The first %s is the size of the drive e.g. '45 GB'.
en: %s Hard Disk
bg: Твърд диск (%s)

note: Translators: This string is used to describe a hard disk where the size * is not known.
en: Hard Disk
bg: Твърд диск

note: Translators: This string is used to describe a SSD. The first %s is * the size of the drive e.g. '45 GB'.
en: %s Solid-State Disk
bg: SSD диск (%s)

note: Translators: This string is used to describe a SSD where the size * is not known.
en: Solid-State Disk
bg: SSD диск

note: Translators: This string is the description of a drive. The first %s is the * size of the inserted media, for example '45 GB'.
en: %s Media
bg: Носител с размер %s

note: Translators: This string is used for conveying the partition table format
en: MBR Partition Table
bg: Таблица с дялове (MBR)

note: Translators: This string is used for conveying the partition table format
en: Apple Partition Table
bg: Таблица с дялове (Apple)

note: Translators: This string is used for conveying the partition table format when * the format is unknown
en: Partitioned
bg: Таблица с дялове (неизвестен вид)

note: Translators: This string is used for conveying a device is not partitioned.
en: Not Partitioned
bg: Неразделен

note: TODO: include type e.g. SATA Port Multiplier, SAS Expander etc
en: SAS Expander
bg: Разширител за SAS

en: PATA Host Adapter
bg: Контролер за PATA

en: SATA Host Adapter
bg: Контролер за SATA

en: ATA Host Adapter
bg: Контролер за ATA

en: SAS Host Adapter
bg: Контролер за SAS

en: SCSI Host Adapter
bg: Контролер за SCSI

en: Host Adapter
bg: Контролер

note: Translators: Description
en: Logical Volume
bg: Логически том

note: Translators: VPD name
en: LVM2 Logical Volume
bg: Логически том – LVM2

note: Translators: Description
en: Volume Group
bg: Група от томове

note: Translators: VPD name - first %s is the size e.g. '45 GB'
en: %s LVM2 Volume Group
bg: Група от LVM2 томове – %s

note: Translators: VPD name when size is not known
en: LVM2 Volume Group
bg: Група от LVM2 томове

note: Translators: label for an unallocated space in a LVM2 volume group. * %s is the size, formatted like '45 GB' Translators: label for an unallocated space on a disk
en: %s Free
bg: Свободно пространство (%s)

note: Translators: Description
en: Unallocated Space
bg: Незаделено пространство

note: Translators: VPD name
en: LVM2 VG Unallocated Space
bg: Незаделено пространство в група от LVM2 томове

note: Translators: First %s is the size, second %s is a RAID level, e.g. 'RAID-5' Translators: first %s is the size e.g. '45 GB', second %s is the level e.g. 'RAID-5'
en: %s %s Array
bg: %2s масив с размер %1s

note: Translators: %s is a RAID level, e.g. 'RAID-5' Translators: %s is the level e.g. 'RAID-5'
en: %s Array
bg: %s масив

note: Translators: First %s is a device file such as /dev/sda4 * second %s is the state of the device
en: RAID Array %s (%s)
bg: RAID масив %s (%s)

note: Translators: %s is a device file such as /dev/sda4
en: RAID device %s
bg: Устройство в RAID %s

en: RAID Array
bg: RAID масив

[ctx: Linux MD slave state]
en: Not Attached
bg: Не е прикрепен

[ctx: Linux MD slave state]
en: Faulty
bg: Дефектирал

[ctx: Linux MD slave state]
en: Fully Synchronized
bg: Пълно синхронизиране

[ctx: Linux MD slave state]
en: Writemostly
bg: Предимно писане

[ctx: Linux MD slave state]
en: Blocked
bg: Блокиран

[ctx: Linux MD slave state]
en: Partially Synchronized
bg: Частично синхронизиране

[ctx: Linux MD slave state]
en: Spare
bg: Резервен

en: Local Storage
bg: Локално съхранение

note: TODO: use display-hostname
en: Storage on %s
bg: Съхранение на %s

en: Multipath Devices
bg: Устройства с много пътища

en: Drives with multiple I/O paths
bg: Устройства с много пътища за вх./изх.

en: Multi-disk Devices
bg: Многодискови устройства

en: RAID, LVM and other logical drives
bg: RAID, LVM и други логически устройства

en: Peripheral Devices
bg: Периферни устройства

en: USB, FireWire and other peripherals
bg: USB, Firewire и друга периферия

en: Error enumerating devices: %s
bg: Грешка при изброяване на устройства: %s

en: Error enumerating adapters: %s
bg: Грешка при изброяване на адаптери: %s

en: Error enumerating expanders: %s
bg: Грешка при изброяването на разширителите: %s

en: Error enumerating ports: %s
bg: Грешка при изброяване на портове: %s

en: Error listening to address `localhost:%d': %s: %s
bg: Грешка при слушане на адрес „localhost:%d“: %s: %s

en: Error creating a local TCP server, tried binding to ports 9000-10000 on localhost
bg: Грешка при създаване на локален TCP сървър. Беше опитано обвързване на портове 9000-10000 на localhost

en: Error setting auth mechanisms on local DBusServer
bg: Грешка при задаването на механизмите за идентификация пред локалния сървър за DBus

en: Unable to parse command-line `%s' (Malformed address?): %s
bg: Неуспех при анализиране на командата „%s“ (може би адресът е объркан?): %s

en: Unable to spawn ssh program: %s
bg: Неуспех при пораждане на програмата за ssh: %s

en: Error reading stderr output: %s
bg: Грешка при четене от stderr: %s

en: Error reading stderr output: No content
bg: Грешка при четене от stderr – липсва съдържание

en: Error logging in
bg: Грешка при регистриране

en: Error sending `%s': %s
bg: Грешка при изпращане на „%s“: %s

en: Unexpected stderr output - expected `udisks-tcp-bridge: Waiting for secret' but got `%s'
bg: Неочаквани данни от stderr – очакваше се „udisks-tcp-bridge: Waiting for secret“, но се получи „%s“

en: Error passing authorization secret: %s
bg: Грешка при предаване на тайния низа за идентификация: %s

en: Error reading stderr from: %s
bg: Грешка при четене на stderr от: %s

en: Unexpected stderr output - expected `udisks-tcp-bridge: Attempting to connect to port %d' but got `%s'
bg: Неочаквани данни в изхода на stderr – очакваше се „udisks-tcp-bridge: Attempting to connect to port %d“, но се получи „%s“

en: The udisks-tcp-bridge program failed to prove it was authorized: %s
bg: Програмата „udisks-tcp-bridge“ не успя да удостовери, че има права: %s

en: The udisks-tcp-bridge program failed to prove it was authorized
bg: Програмата „udisks-tcp-bridge“ не успя да удостовери, че има права

note: Translators: The first %s is the size in power-of-2 units, e.g. '64 KiB' * the second %s is the size as a number e.g. '65,536 bytes' Translators: The first %s is the size in power-of-10 units, e.g. '100 KB' * the second %s is the size as a number e.g. '100,000 bytes'
en: %s (%s bytes)
bg: %s ( %s байта)

note: Translators: FAT is a filesystem type
en: FAT (12-bit version)
bg: FAT (12-битова версия)

note: Translators: FAT is a filesystem type
en: FAT (16-bit version)
bg: FAT (16-битова версия)

note: Translators: FAT is a filesystem type
en: FAT (32-bit version)
bg: FAT (32-битова версия)

note: Translators: NTFS is a filesystem type
en: NTFS (version %s)
bg: NTFS (версия %s)

en: Linux Unified Key Setup
bg: Унифицирана настройка на ключове на Линукс (LUKS)

note: Translators: Ext2 is a filesystem type
en: Ext2 (version %s)
bg: Ext2 (версия %s)

note: Translators: Ext3 is a filesystem type
en: Ext3 (version %s)
bg: Ext3 (версия %s)

note: Translators: 'Journal' refers to a filesystem technology here, see 'journaling filesystems'
en: Journal for Ext3 (version %s)
bg: Журнали за Ext3 (версия %s)

note: Translators: 'Journal' refers to a filesystem technology here, see 'journaling filesystems'
en: Journal for Ext3
bg: Журнали за Ext3

note: Translators: ext4 is a filesystem type
en: Ext4 (version %s)
bg: Ext4 (версия %s)

note: Translators: xfs is a filesystem type
en: XFS (version %s)
bg: XFS (версия %s)

note: Translators: reiserfs is a filesystem type
en: ReiserFS (version %s)
bg: ReiserFS (версия %s)

note: Translators: reiserfs is a filesystem type
en: reiserfs
bg: reuiserfs

note: Translators: iso9660 is a filesystem type
en: ISO 9660
bg: Файлова система ISO 9660

note: Translators: udf is a filesystem type
en: Universal Disk Format
bg: Файлова система „Универсален дисков формат“ (UDF)

en: Swap Space
bg: Виртуална памет

en: LVM2 Physical Volume (version %s)
bg: Физически том за LVM2 (версия %s)

en: LVM2 Physical Volume
bg: Физически том за LVM2

en: RAID Component (version %s)
bg: Елемент от RAID (версия %s)

en: Creating File System
bg: Създаване на файловата система

en: Mounting File System
bg: Монтиране на файловата система

en: Unmounting File System
bg: Демонтиране на файловата система

en: Checking File System
bg: Проверка на файловата система

en: Creating LUKS Device
bg: Създаване на устройство с LUKS

en: Unlocking LUKS Device
bg: Отключване на устройство с LUKS

en: Locking LUKS Device
bg: Заключване на устройство с LUKS

en: Creating Partition Table
bg: Създаване на таблица с дялове

en: Deleting Partition
bg: Изтриване на дял

en: Creating Partition
bg: Създаване на дял

en: Modifying Partition
bg: Промяна на дял

en: Setting Label for Device
bg: Задаване на етикет за устройството

en: Changing Passphrase for Encrypted LUKS Device
bg: Промяна на паролата за шифрирано устройство с LUKS

en: Adding Component to RAID Array
bg: Добавяне на елемент в RAID масив

en: Removing Component from RAID Array
bg: Премахване на елемент от RAID масив

en: Stopping RAID Array
bg: Спиране на RAID масив

en: Starting RAID Array
bg: Стартиране на RAID масив

en: Checking RAID Array
bg: Проверка на RAID масив

en: Repairing RAID Array
bg: Поправяне на RAID масив

en: Running Short SMART Self-Test
bg: Стартиране на съкратената самодиагностика (S.M.A.R.T.)

en: Running Extended SMART Self-Test
bg: Стартиране на разширената самодиагностика (S.M.A.R.T.)

en: Running Conveyance SMART Self-Test
bg: Стартиране на транспортната самодиагностика (S.M.A.R.T.)

en: Ejecting Media
bg: Изваждане на носителя

en: Detaching Device
bg: Откачане на устройството

en: Forcibly Unmounting Filesystem
bg: Принудително демонтиране на файловата система

en: Forcibly Locking LUKS device
bg: Принудително заключване на устройство с LUKS

note: see http://en.wikipedia.org/wiki/GUID_Partition_Table Linux
en: Linux Basic Data Partition
bg: Дял за основни данни за Линукс

note: Same as MS BDP
en: Linux RAID Partition
bg: RAID дял за Линукс

en: Linux Swap Partition
bg: Дял за виртуална памет за Линукс

en: Linux LVM Partition
bg: LVM дял за Линукс

en: Linux Reserved Partition
bg: Запазен дял за Линукс

note: Not associated with any OS
en: MBR Partition Scheme
bg: Таблица с дялове MBR

en: EFI System Partition
bg: Системен дял EFI

en: BIOS Boot Partition
bg: Дял за начално зареждане от BIOS

note: Microsoft
en: Microsoft Reserved Partition
bg: Запазен дял на Майкрософт

en: Microsoft Basic Data Partition
bg: Дял за основни данни на Майкрософт

note: Same as Linux BDP
en: Microsoft LDM Metadata Partition
bg: LDM дял за мета данни на Майкрософт

en: Microsoft LDM Data Partition
bg: LDM дял за данни на Майкрософт

en: Microsoft Windows Recovery Environment
bg: Среда за възстановяване на Microsoft Windows

note: HP-UX
en: HP-UX Data Partition
bg: Дял за данни на HP-UX

en: HP-UX Service Partition
bg: Служебен дял на HP-UX

note: FreeBSD
en: FreeBSD Boot Partition
bg: Дял за начално зареждане на FreeBSD

en: FreeBSD Data Partition
bg: Дял за данни на FreeBSD

en: FreeBSD Swap Partition
bg: Дял за виртуална памет на FreeBSD

en: FreeBSD UFS Partition
bg: UFS дял на FreeBSD

en: FreeBSD Vinum Partition
bg: Дял за виртуални дискове на FreeBSD (Vinum)

en: FreeBSD ZFS Partition
bg: ZFS дял на FreeBSD

note: Solaris
en: Solaris Boot Partition
bg: Дял за начално зареждане на Solaris

en: Solaris Root Partition
bg: Основен дял на Solaris

en: Solaris Swap Partition
bg: Дял за виртуална памет на Solaris

en: Solaris Backup Partition
bg: Дял за резервни копия на Solaris

en: Solaris /usr Partition
bg: Дял „/usr“ на Solaris

note: Same as Apple ZFS
en: Solaris /var Partition
bg: Дял „/var“ на Solaris

en: Solaris /home Partition
bg: Дял „/home“ на Solaris

en: Solaris Alternate Sector Partition
bg: Дял със заместващи сектори на Solaris

en: Solaris Reserved Partition
bg: Запазен дял на Solaris

en: Solaris Reserved Partition (2)
bg: Запазен дял на Solaris (2)

en: Solaris Reserved Partition (3)
bg: Запазен дял на Solaris (3)

en: Solaris Reserved Partition (4)
bg: Запазен дял на Solaris (4)

en: Solaris Reserved Partition (5)
bg: Запазен дял на Solaris (5)

note: Mac OS X
en: Apple HFS/HFS+ Partition
bg: HFS/HFS+ дял на Apple

note: see http://developer.apple.com/documentation/mac/Devices/Devices-126.html *     http://lists.apple.com/archives/Darwin-drivers/2003/May/msg00021.html
en: Apple UFS Partition
bg: UFS дял на Apple

en: Apple ZFS Partition
bg: ZFS дял на Apple

note: Same as Solaris /usr
en: Apple RAID Partition
bg: RAID дял на Apple

en: Apple RAID Partition (Offline)
bg: RAID дял на Apple (изключен)

en: Apple Boot Partition
bg: Дял за начално зареждане на Apple

en: Apple Label Partition
bg: Етикетен дял на Apple

en: Apple TV Recovery Partition
bg: Дял за възстановяване на Apple TV

note: NetBSD
en: NetBSD Swap Partition
bg: Дял за виртуална памет на NetBSD

en: NetBSD FFS Partition
bg: FFS дял на NetBSD

en: NetBSD LFS Partition
bg: LFS дял на NetBSD

en: NetBSD RAID Partition
bg: RAID дял на NetBSD

en: NetBSD Concatenated Partition
bg: Слят дял на NetBSD

en: NetBSD Encrypted Partition
bg: Шифриран дял на NetBSD

en: Unused Partition
bg: Свободен дял

en: Empty Partition
bg: Празен дял

en: Driver Partition
bg: Дял за Macintosh (Driver)

en: Driver 4.3 Partition
bg: Дял за Macintosh (Driver 4.3)

en: ProDOS file system
bg: Файлова система ProDOS

note: see http://www.win.tue.nl/~aeb/partitions/partition_types-1.html
en: Empty (0x00)
bg: Празен дял (0x00)

en: Extended (0x05)
bg: Разширен дял (0x05)

en: W95 Ext d (LBA) (0x0f)
bg: Разширен дял за W95 (LBA) (0x0f)

en: Hidden FAT12 (0x11)
bg: Скрит дял FAT12 (0x11)

en: Compaq diagnostics (0x12)
bg: Дял за диагностика на Compaq (0x12)

en: Hidden FAT16 <32M (0x14)
bg: Скрит дял FAT16 <32M (0x14)

en: Hidden FAT16 (0x16)
bg: Скрит дял FAT16 (0x16)

en: Hidden HPFS/NTFS (0x17)
bg: Скрит дял HPFS/NTFS (0x17)

en: Hidden W95 FAT32 (0x1b)
bg: Скрит дял W95 FAT32 (0x1b)

en: Hidden W95 FAT32 (LBA) (0x1c)
bg: Скрит дял W95 FAT32 (LBA) (0x1c)

en: Hidden W95 FAT16 (LBA) (0x1e)
bg: Скрит дял W95 FAT16 (LBA) (0x1e)

note: cf. http://en.wikipedia.org/wiki/MINIX_file_system
en: Linux swap (0x82)
bg: Дял за виртуална памет за Линукс (0x82)

en: Linux (0x83)
bg: Дял за Линукс (0x83)

en: Hibernation (0x84)
bg: Дял за дълбоко приспиване (0x84)

en: Linux Extended (0x85)
bg: Разширен дял за Линукс (0x85)

en: Linux LVM (0x8e)
bg: LVM дял за Линукс (0x8e)

en: Hibernation (0xa0)
bg: Дял за дълбоко приспиване (0xa0)

en: Solaris boot (0xbe)
bg: Дял за начално зареждане на Solaris (0xbe)

en: EFI (FAT-12/16/32 (0xef)
bg: EFI (FAT-12/16/32) (0xef)

en: Linux RAID autodetect (0xfd)
bg: RAID дял с автоматично разпознаване за Линукс (0xfd)

note: Translators: Shown for unknown partition types. * %s is the partition type name
en: Unknown (%s)
bg: Непознат дял (%s)

en: A popular format compatible with almost any device or system, typically used for file exchange.
bg: Общодостъпен формат съвместим с почти всяко устройство или операционна система. Често се използва за обмен на файлове.

en: This file system is compatible with Linux systems only and provides classic UNIX file permissions support. This file system does not use a journal.
bg: Тази файлова система е съвместима само със системи използващи Линукс и предлага поддръжка за файлови права по класическия начин за Юникс. Тази файлова система не поддържа журнали.

en: This file system is compatible with Linux systems only and provides classic UNIX file permissions support.
bg: Тази файлова система е съвместима само със системи използващи Линукс и предлага поддръжка за файлови права по класическия начин за Юникс.

en: Swap area used by the operating system for virtual memory.
bg: Пространство използвано от операционната система за виртуална памет.

en: The native Windows file system. Not widely compatible with other operating systems than Windows.
bg: Собствената файлова система на Windows. Като цяло не е съвместима с други операционни системи.

en: Simple filesystem with low overhead and UNIX permissions support. Not widely compatible with operating systems other than Linux and Minix.
bg: Изчистена файлова система с поддръжка на файлови права по класическия начин за Юникс, изискваща малко ресурси. Като цяло не е съвместима с други операционни различни от Линукс и Миникс.

en: No file system will be created.
bg: Няма да бъде създадена файлова система.

en: Create an Extended Partition for logical partitions.
bg: Създаване на разширен дял предназначен за логически дялове.

en: The Master Boot Record scheme is compatible with almost any device or system but has a number of limitations with respect to disk size and number of partitions.
bg: Този метод (MBR) е съвместим с почти всяко устройство или операционна система, но има множество ограничения по отношение на обема на диска и броят на дяловете.

en: A legacy scheme that is incompatible with most systems except Apple systems and most Linux systems. Not recommended for removable media.
bg: Този метод е остарял и несъвместим с повечето операционни системи с изключение на системи разработени от Apple и системи използващи Линукс. Не се препоръчва да се използва с преносими носители.

en: The GUID scheme is compatible with most modern systems but may be incompatible with some devices and legacy systems.
bg: Този метод (GUID) е съвместим с повечето съвременни системи, но е възможно да е несъвместим с някой устройства и остарели операционни системи.

en: Marks the entire disk as unused. Use this option only if you want to avoid partitioning the disk for e.g. whole disk use or floppy / Zip disks.
bg: Целият диск се отбелязва като свободен. Изберете този метод, само ако искате да избегнете разделяне на целия диск (например за да използвате целия диск или при флопита / Zip устройства).

en: %.1f KB/s
bg: %.1f  KB/s

en: %.1f MB/s
bg: %.1f  MB/s

en: %.1f GB/s
bg: %.1f  GB/s

note: Translators: interface name for virtual disks
en: Virtual
bg: Виртуален

[ctx: connection name]
note: Translators: name shown for unknown disk connection interfaces
en: Unknown
bg: Неизвестен интерфейс

note: Translators: Connection with speed information. * First %s is the connection name, like 'SATA' or 'USB' * second %s is the speed, like '2 Mbit/s'
en: %s at %s
bg: %s със скорост %s

[ctx: RAID level]
en: Stripe (RAID-0)
bg: По отсеци (RAID-0)

[ctx: RAID level]
en: Mirror (RAID-1)
bg: Огледало (RAID-1)

[ctx: RAID level]
en: Parity Disk (RAID-4)
bg: С диск за проверка по четност (RAID-4)

[ctx: RAID level]
en: Distributed Parity (RAID-5)
bg: Разпределена проверка по четност (RAID-5)

[ctx: RAID level]
en: Dual Distributed Parity (RAID-6)
bg: Двойно разпределена проверка по четност (RAID-6)

[ctx: RAID level]
en: Stripe of Mirrors (RAID-10)
bg: Отсеци с огледало (RAID-10)

[ctx: RAID level]
en: Concatenated (Linear)
bg: Слети (линейно)

[ctx: RAID level]
en: Linear
bg: Линейно

en: Striped set without parity. Provides improved performance but no fault tolerance. If a single disk in the array fails, the entire RAID-0 array fails.
bg: Набор отсеци без проверка по четност. Предоставя по-добра производителност без устойчивост към грешки. Целият RAID-0 масив излиза от строя, ако и един диск от него дефектира.

en: Mirrored set without parity. Provides fault tolerance and improved performance for reading. RAID-1 arrays can sustain all but one disk failing.
bg: Набор огледала без проверка по четност. Предоставя по-добра производителност при четене и устойчивост към грешки. Целият RAID-1 масив излиза от строя, ако и последният диск от него дефектира.

en: Striped set with parity on a single disk. Provides improved performance and fault tolerance. RAID-4 arrays can sustain a single disk failure.
bg: Набор отсеци с проверка по четност на един диск. Предоставя по-добра производителност и устойчивост към грешки. Целият RAID-4 масив излиза от строя, ако два диска от него дефектират.

en: Striped set with distributed parity. Provides improved performance and fault tolerance. RAID-5 arrays can sustain a single disk failure.
bg: Набор отсеци с разпределена проверка по четност. Предоставя по-добра производителност и устойчивост към грешки. Целият RAID-5 масив излиза от строя, ако два диска от него дефектират.

en: Striped set with dual distributed parity. Provides improved performance and fault tolerance. RAID-6 arrays can sustain two disk failures.
bg: Набор отсеци с двойно разпределена проверка по четност. Предоставя по-добра производителност и устойчивост към грешки. Целият RAID-6 масив излиза от строя, ако три диска от него дефектират.

en: Striped set with distributed parity. Provides improved performance and fault tolerance. RAID-10 arrays can sustain multiple drive losses so long as no mirror loses all its drives.
bg: Набор отсеци с разпределена проверка по четност. Предоставя по-добра производителност и устойчивост към грешки. Целият RAID-10 масив излиза от строя, ако всички дискове в едно огледало дефектират.

en: Unknown RAID level %s.
bg: Непознато ниво на RAID — %s.

note: Translators: Overall description of the GOOD status
en: Disk is healthy
bg: Дискът е в добро състояние

note: Translators: Overall description of the BAD_ATTRIBUTE_IN_THE_PAST status
en: Disk was used outside of design parameters in the past
bg: Някога дискът е бил използван извън конструктивните параметри

note: Translators: Overall description of the BAD_SECTOR status
en: Disk has a few bad sectors
bg: Дискът има малък брой лоши сектори

note: Translators: Overall description of the BAD_ATTRIBUTE_NOW status
en: DISK IS BEING USED OUTSIDE DESIGN PARAMETERS
bg: ДИСКЪТ СЕ ИЗПОЛЗВА ИЗВЪН КОНСТРУКТИВНИТЕ ПАРАМЕТРИ

note: Translators: Suggested action for the BAD_ATTRIBUTE_NOW status Translators: Suggested action for the BAD_SECTOR_MANY status Translators: Suggested action for the BAD_STATUS status
en: Backup all data and replace the disk
bg: Направете резервно копие на данните и заменете диска

note: Translators: Overall description of the BAD_SECTOR_MANY status
en: DISK HAS MANY BAD SECTORS
bg: ДИСКЪТ ИМА МНОГО ЛОШИ СЕКТОРИ

note: Translators: Overall description of the BAD_STATUS status
en: DISK FAILURE IS IMMINENT
bg: ПРЕДСТОИ ПОВРЕДА НА ДИСКА

note: Translator: The word "blank" is used as an adjective, e.g. we are decsribing discs that are already blank
en: CD-ROM Disc
bg: CD-ROM диск

en: Blank CD-ROM Disc
bg: Празен CD-ROM диск

en: CD-R Disc
bg: CD-R диск

en: Blank CD-R Disc
bg: Празен CD-R диск

en: CD-RW Disc
bg: CD-RW диск

en: Blank CD-RW Disc
bg: Празен CD-RW диск

en: DVD-ROM Disc
bg: DVD-ROM диск

en: Blank DVD-ROM Disc
bg: Празен DVD-ROM диск

en: DVD-RW Disc
bg: DVD-RW диск

en: Blank DVD-RW Disc
bg: Празен DVD-RW диск

en: DVD-RAM Disc
bg: DVD-RAM диск

en: Blank DVD-RAM Disc
bg: Празен DVD-RAM диск

en: DVD+R Disc
bg: DVD+R диск

en: Blank DVD+R Disc
bg: Празен DVD+R диск

en: DVD+RW Disc
bg: DVD+RW диск

en: Blank DVD+RW Disc
bg: Празен DVD+RW диск

en: DVD+R DL Disc
bg: Двуслоен DVD+R диск

en: Blank DVD+R DL Disc
bg: Празен двуслоен DVD+R диск

en: DVD+RW DL Disc
bg: Двуслоен DVD+RW диск

en: Blank DVD+RW DL Disc
bg: Празен двуслоен DVD+RW диск

en: Blu-Ray Disc
bg: Blu-Ray диск

en: Blank Blu-Ray Disc
bg: Празен Blu-Ray диск

en: Blu-Ray R Disc
bg: Записваем Blu-Ray диск

en: Blank Blu-Ray R Disc
bg: Празен записваем Blu-Ray диск

en: Blu-Ray RW Disc
bg: Презаписваем Blu-Ray диск

en: Blank Blu-Ray RW Disc
bg: Празен презаписваем Blu-Ray диск

en: HD DVD Disc
bg: HD DVD диск

en: Blank HD DVD Disc
bg: Празен HD DVD диск

en: HD DVD-R Disc
bg: HD DVD-R диск

en: Blank HD DVD-R Disc
bg: Празен HD DVD-R диск

en: HD DVD-RW Disc
bg: HD DVD-RW диск

en: Blank HD DVD-RW Disc
bg: Празен HD DVD-RW диск

en: MO Disc
bg: MO диск

en: Blank MO Disc
bg: Празен MO диск

en: MRW Disc
bg: MRW диск

en: Blank MRW Disc
bg: Празен MRW диск

en: MRW/W Disc
bg: MRW/W диск

en: Blank MRW/W Disc
bg: Празен MRW/W диск

en: Blank Optical Disc
bg: Празен оптичен диск

note: Translators: Label for an extended partition * %s is the size, formatted like '45 GB'
en: %s Extended
bg: Разширен дял (%s)

en: Contains logical partitions
bg: Съдържа логически дялове

note: Translators: Label for an extended partition * %s is the size, formatted like '45 GB'
en: %s Encrypted
bg: Шифриран дял (%s)

en: Optical Disc
bg: Оптичен диск

note: Translators: Label for a partition with a filesystem * %s is the size, formatted like '45 GB'
en: %s Filesystem
bg: Файлова система (%s)

note: Translators: Label for a partition table * %s is the size, formatted like '45 GB'
en: %s Partition Table
bg: Таблица с дялове (%s)

note: Translators: Label for a LVM volume * %s is the size, formatted like '45 GB'
en: %s LVM2 Physical Volume
bg: Физически том LVM2 (%s)

note: Translators: label for a RAID component * First %s is the size, formatted like '45 GB' * Second %s is the RAID level string, e.g 'RAID-5'
en: %s %s Component
bg: %s %s елемент

note: Translators: description for a RAID component * First %s is the array name, e.g. 'My Photos RAID',
en: Part of "%s" array
bg: Част от масива „%s“

note: Translators: label for a swap partition * %s is the size, formatted like '45 GB'
en: %s Swap Space
bg: Виртуална памет (%s)

note: Translators: label for a data partition * %s is the size, formatted like '45 GB'
en: %s Data
bg: Дял с данни (%s)

note: Translators: label for a volume of unrecognized use * %s is the size, formatted like '45 GB'
en: %s Unrecognized
bg: Неразпознат дял (%s)

note: Translators: description for a volume of unrecognized use
en: Unknown or Unused
bg: Неизвестен или неизползван

note: Translators: label for a partition * %s is the size, formatted like '45 GB'
en: %s Partition
bg: Дял (%s)

note: Translators: The VPD name for a volume. The %d is the partition number * and the %s is the VPD name for the drive.
en: Partition %d of %s
bg: Дял %d от устройство %s

note: Translators: The VPD name for a volume. The %d is the partition number.
en: Partition %d
bg: Дял %d

note: Translators: The VPD name for a whole-disk volume. * The %s is the VPD name for the drive.
en: Whole-disk volume on %s
bg: Том заемащ целия %s

note: Translators: The VPD name for a whole-disk volume.
en: Whole-disk volume
bg: Том заемащ целия диск

note: Translators: %s is the name of the device
en: It's now safe to remove "%s".
bg: Вече е безопасно да извадите устройство „%s“.

note: Translators: %s is the name of the device
en: Writing data to "%s"...
bg: Записване на данни на „%s“…

en: To prevent data loss, wait until this has finished before removing media or disconnecting the device.
bg: За да предотвратите загуба на данни, изчакайте докато действието приключи преди да извадите носителя или да изключите устройството.

en: One or more disks are failing
bg: Поне един диск се разваля

note: Translators: This is used as the title of the notification
en: A hard disk may be failing
bg: Възможно е в момента да се разваля твърд диск

note: Translators: This is used as the text of the notification
en: One or more hard disks report health problems. Click the icon to get more information.
bg: От поне един диск бе получен доклад, че се разваля. За повече информация натиснете иконата.

en: Volume to show
bg: Томът, който да се показва

en: Drive to show
bg: Устройството, което да се показва

en: Multipath Drive
bg: Устройство с много пътища

note: Translators: This is used in the "Location" element for a disk * connected to a SAS Adapter or Expander - The %d is the * PHY number (starts at 1) and the %s is the Adapter/Expander * name (e.g. "SAS Host Adapter").
en: PHY %d of %s
bg: PHY №%d на %s

note: Translators: This is used in the "Location" element for a disk * connected to a Adapter or Expander - The %d is the * PHY number (starts at 1) and the %s is the Adapter/Expander * name (e.g. "SATA Host Adapter").
en: Port %d of %s
bg: Порт № %d на %s

[ctx: Write Cache]
en: Enabled
bg: Включена

[ctx: Write Cache]
en: Disabled
bg: Изключена

[ctx: Rotation Rate]
note: Translators: This is for the rotation rate of a hard * disk - RPM means rounds per minute
en: %d RPM
bg: %d оборота в минута

[ctx: Rotation Rate]
en: Solid-State Disk
bg: SSD диск

note: Translators: 'scheme' refers to a partition table format here, like 'mbr' or 'gpt'
en: Unknown Scheme: %s
bg: Неизвестна таблица с дялове: %s

en: Error launching Brasero
bg: Грешка при стартиране на програмата Brasero

en: The application is not installed
bg: Програмата не е инсталирана

en: Error ejecting medium
bg: Грешка при изваждане на носителя

en: Error detaching drive
bg: Грешка при откачане на устройството

en: Error formatting drive
bg: Грешка при форматиране на устройството

en: Are you sure you want to format the drive?
bg: Сигурни ли сте, че искате да форматирате устройството?

en: <b>WARNING:</b> Several paths to this drive has been detected but no corresponding multipath device was found. Your OS may be misconfigured.
bg: <b>ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ:</b> Открити са няколко пътя за достъп до устройство, но те не сочат към съответстващо устройство с множество пътища. Вероятно операционната ви система не е настроена правилно.

en: Go to Multipath Device
bg: Отиване към устройство с много пътища

en: <b>NOTE:</b> This object represents one of several paths to the drive. To perform operations on the drive, use the corresponding multipath object.
bg: <b>БЕЛЕЖКА:</b> Този обект представлява един от няколкото пътя до устройството. За да извършвате действия с устройството, използвайте обекта с множество пътища.

en: Model:
bg: Модел:

en: Serial Number:
bg: Сериен номер:

en: Firmware Version:
bg: Версия на фърмуера:

note: Translators: if you translate "World Wide Name", please include the abbreviation "WWN"
en: World Wide Name:
bg: Световно наименование (WWN):

en: Location:
bg: Местоположение:

en: Write Cache:
bg: Временна памет за писане:

en: Rotation Rate:
bg: Скорост на въртене:

en: Capacity:
bg: Обем:

en: Connection:
bg: Връзка:

en: Partitioning:
bg: Разделяне:

en: Open CD/_DVD Application
bg: Стартиране на програмата за запис на CD/_DVD дискове

en: Create and copy CDs and DVDs
bg: Създаване и копиране на CD и DVD дискове

en: Format _Drive
bg: Форматиране на _устройството

en: Erase or partition the drive
bg: Изтриване или разделяне на устройството

en: SM_ART Data
bg: Д_анни от S.M.A.R.T.

en: View SMART data and run self-tests
bg: Преглед на данните от S.M.A.R.T. и извършване на самодиагностика

en: _Eject
bg: _Изваждане

en: Eject medium from the drive
bg: Изваждане на носителя от устройството

en: Safe Rem_oval
bg: _Безопасно премахване

en: Power down the drive so it can be removed
bg: Спиране на захранването на устройството за да може да бъде премахнато

en: Measure drive performance
bg: Измерване на производителността на устройството

note: Translators: Used for SAS to convey the number of PHYs in the * "Number of Ports" element. You should probably not translate PHY.
en: %d PHYs
bg: %d физически

en: Parallel ATA
bg: Паралелна ATA

en: Serial ATA
bg: Серийна ATA

en: Serial Attached SCSI
bg: Серийна, свързана SCSI

en: Vendor:
bg: Производител:

en: Revision:
bg: Ревизия:

en: Driver:
bg: Драйвер:

en: Fabric:
bg: Топология:

en: Number of Ports:
bg: Брой на портовете:

en: Error starting Volume Group
bg: Грешка при стартиране на групата от томове

en: Error stopping Volume Group
bg: Грешка при спиране на групата от томове

en: Error setting name for Volume Group
bg: Грешка при задаване на наименование за групата от томове

en: Choose a new Volume Group name.
bg: Изберете ново наименование за групата от томове.

en: Error adding Physical Volume to Volume Group
bg: Грешка при добавяне на физически том към групата от томове

en: Error creating PV for VG
bg: Грешка при създаване на физически том в група

en: Error deleting partition for Physical Volume in Volume Group
bg: Грешка при изтриване на дял във физически том в група от томове

en: Error removing Physical Volume from Volume Group
bg: Грешка при премахване на физически том от група от томове

en: Are you sure you want the remove the Physical Volume?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете физическия том?

en: _Remove
bg: _Премахване

en: Not Running
bg: Не работи

en: Partially Running
bg: Частично работещ

en: Running
bg: Работещ

en: Unknown (%d)
bg: Неизвестно (%d)

en: Name:
bg: Наименование:

en: Extent Size:
bg: Размер на отсека:

en: Physical Volumes:
bg: Физически томове:

en: Unallocated:
bg: Незаделени:

en: St_art Volume Group
bg: Ст_артиране на групата от томове

en: Activate all LVs in the VG
bg: Активиране на всички логически томове в групата от томове

en: St_op Volume Group
bg: С_пиране на групата от томове

en: Deactivate all LVs in the VG
bg: Деактивиране на всички логически томове в групата от томове

en: Edit _Name
bg: Редактиране на _наименованието

en: Change the Volume Group name
bg: Промяна на наименованието на групата от томове

en: Edit _Physical Volumes
bg: Редактиране на фи_зически томове

en: Create and remove PVs
bg: Създаване и премахване на физически томове

[ctx: RAID status]
en: Not running, partially assembled
bg: Не работи. Частично комплектован

[ctx: RAID status]
en: Not running
bg: Не работи

[ctx: RAID status]
en: Not running, can only start degraded
bg: Не работи. Може да се включи само във влошен режим

[ctx: RAID status]
en: Not running, not enough components to start
bg: Не работи. Няма достатъчен брой компоненти за стартиране

[ctx: RAID status]
en: DEGRADED
bg: ВЛОШЕН РЕЖИМ

[ctx: RAID status]
en: Running
bg: Работи

[ctx: RAID action]
en: Reshaping
bg: Преправяне

[ctx: RAID action]
en: Resyncing
bg: Повторно синхронизиране

[ctx: RAID action]
en: Repairing
bg: Поправяне

[ctx: RAID action]
en: Recovering
bg: Възстановяване

[ctx: RAID action]
en: Checking
bg: Проверяване

[ctx: RAID action]
en: Idle
bg: Бездействие

en: Error stopping RAID Array
bg: Грешка при спиране на RAID масив

en: Error starting RAID Array
bg: Грешка при стартиране на RAID масив

en: Not enough components available to start the RAID Array
bg: Няма достатъчен брой елементи за стартиране на RAID масива

en: Are you sure you want the RAID Array degraded?
bg: Сигурни ли сте, че искате RAID масива във влошен режим?

en: _Start
bg: _Стартиране

en: Error deleting partition for component in RAID Array
bg: Грешка при изтриване на дял за елемент в RAID масив

en: Error removing component from RAID Array
bg: Грешка при премахване на елемент от RAID масив

en: Are you sure you want the remove the component?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете елемента?

en: Error adding component to RAID Array
bg: Грешка при добавяне на елемент в RAID масив

en: Error creating component for RAID array
bg: Грешка при създаване на елемент за RAID масив

en: Error expanding RAID Array
bg: Грешка при разширяване на RAID масив

en: Error checking RAID Array
bg: Грешка при проверка на RAID масив

en: Level:
bg: _Ниво:

en: Metadata Version:
bg: Версия на мета данните:

en: Action:
bg: Действие:

en: Components:
bg: Елементи:

en: St_art RAID Array
bg: Ст_артиране на RAID масив

en: Bring up the RAID Array
bg: Включване на RAID масива

en: St_op RAID Array
bg: С_пиране на RAID масив

en: Tear down the RAID Array
bg: Изключване на RAID масива

en: Format/Erase RAI_D Array
bg: Форматиране/изтриване на RAI_D масив

en: Erase or partition the array
bg: Изтриване или разделяне на масива

en: Chec_k Array
bg: Провер_ка на масив

en: Check and repair the array
bg: Проверка и поправката на масива

en: Edit Com_ponents
bg: Редактиране на е_лементи

en: Create and remove components
bg: Създаване и премахване на елементи

en: Measure RAID array performance
bg: Измерване на производителността на RAID масив

en: Error unmounting volume
bg: Грешка при демонтиране на тома

en: Error mounting volume
bg: Грешка при монтиране на тома

en: Error deleting partition
bg: Грешка при изтриване на дял

en: Are you sure you want to delete the partition?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете дяла?

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: Error creating filesystem
bg: Грешка при задаване на файлова система

en: Are you sure you want to format the volume?
bg: Сигурни ли сте, че искате да форматирате тома?

en: Error modifying partition
bg: Грешка при промяна на дял

en: Are you sure you want to forget the passphrase?
bg: Сигурни ли сте, че искате паролата да бъде забравена?

en: _Forget
bg: _Забравяне

en: Error locking LUKS volume
bg: Грешка при заключване на LUKS том

en: Error unlocking LUKS volume
bg: Грешка при отключване на LUKS том

en: Error creating partition
bg: Грешка при създаване на дял

en: Error changing label
bg: Грешка при промяна на етикет

en: Choose a new filesystem label.
bg: Избор на нов етикет за файловата система.

en: _Label:
bg: _Етикет:

en: Error checking filesystem on volume
bg: Грешка при проверка на файловата система на тома

en: File system check on "%s" (%s) completed
bg: Завърши проверката на файловата система на „%s“ (%s)

en: File system is clean.
bg: Файловата система е в добро състояние.

en: File system is <b>NOT</b> clean.
bg: Файловата система <b>НЕ</b> е в добро състояние.

en: Error spawning nautilus: %s
bg: Грешка при пораждане на nautilus: %s

en: Error creating Logical Volume
bg: Грешка при създаване на логически том

en: Error stopping Logical Volume
bg: Грешка при спиране на логически том

en: Error starting Logical Volume
bg: Грешка при стартиране на логически том

en: Error setting name for Logical Volume
bg: Грешка при задаване на наименование на логически том

en: Choose a new name for the Logical Volume.
bg: Изберете ново наименование за логическия том

en: Error deleting Logical Volume
bg: Грешка при изтриване на логически том

en: Are you sure you want to delete the logical volume?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете логическия том?

en: Volume Name:
bg: Наименование на тома:

en: Usage:
bg: Употреба:

en: Partition Type:
bg: Таблица с дялове:

en: Partition Label:
bg: Етикет за дяла:

en: Partition Flags:
bg: Флагове за дяла:

en: Type:
bg: Вид:

en: Available:
bg: Наличен:

en: Label:
bg: Етикет:

en: Mount Point:
bg: Точка на монтиране:

[ctx: LVM2 LV State]
en: Running
bg: Работи

[ctx: LVM2 LV State]
en: Not Running
bg: Не работи

note: Translators: This is for the 'boot' MBR/APM partition flag
en: Bootable
bg: С възможност за стартиране

note: Translators: This is for the 'required' GPT partition flag
en: Required
bg: Задължителен

note: Translators: This is for the 'allocated' APM partition flag
en: Allocated
bg: Заделени

note: Translators: This is for the 'allow_read' APM partition flag
en: Allow Read
bg: Разрешване на четене

note: Translators: This is for the 'allow_write' APM partition flag
en: Allow Write
bg: Разрешаване на запис

note: Translators: This is for the 'boot_code_is_pic' APM partition flag
en: Boot Code PIC
bg: Код за стартиране от програмируем контролер

en: Filesystem
bg: Файлова система

note: Translators: this the mount point hyperlink tooltip for a * remote server - it uses the sftp:// protocol
en: View files on the volume using a SFTP network share
bg: Преглед на файлове на тома чрез споделяне по мрежата със SFTP

note: Translators: this the mount point hyperlink tooltip
en: View files on the volume
bg: Показване на файловете в тома

note: Translators: this the the text for the mount point * item - %s is the mount point, e.g. '/media/disk'
en: Mounted at %s
bg: Монтирано в %s

en: Not Mounted
bg: Не е монтирано

en: Encrypted Volume (Locked)
bg: Шифриран том (заключен)

en: Encrypted Volume (Unlocked)
bg: Шифриран том (отключен)

en: Go to array
bg: Към масива

en: Container for Logical Partitions
bg: Контейнер за логически дялове

en: Logical _Volumes
bg: Логически т_омове

en: _Volumes
bg: _Томове

en: _Mount Volume
bg: _Монтиране тома

en: Mount the volume
bg: Монтиране тома

en: Un_mount Volume
bg: _Демонтиране на тома

en: Unmount the volume
bg: Демонтиране на тома

en: Fo_rmat Volume
bg: Фо_рматиране на тома

en: Erase or format the volume
bg: Изтриване или форматиране на тома

en: _Check Filesystem
bg: _Проверка на файловата система

en: Check and repair the filesystem
bg: Проверка и поправка на файловата система

en: Edit Filesystem _Label
bg: Редактиране на _етикета за файловата система

en: Change the label of the filesystem
bg: Промяна на етикета на файловата система

en: Ed_it Partition
bg: _Редактиране на дяла

en: Change partition type, label and flags
bg: Промяна на вида, етикета и флаговете на дяла

en: D_elete Partition
bg: _Изтриване на дял

en: Delete the partition
bg: Изтриване на дяла

en: _Create Partition
bg: _Създаване на дял

en: Create a new partition
bg: Създаване на нов дял

en: _Lock Volume
bg: _Заключване на тома

en: Make encrypted data unavailable
bg: Шифрираните данните да са недостъпни

en: Un_lock Volume
bg: _Отключване на тома

en: Make encrypted data available
bg: Шифрираните данните да са достъпни

en: Forge_t Passphrase
bg: _Забравяне на паролата

en: Delete passphrase from keyring
bg: Изтриване на паролата от ключодържателя

en: Change passphrase
bg: Смяна на паролата

en: _Create Logical Volume
bg: _Създаване на логически том

en: Create a new logical volume
bg: Създаване на нов логически том

en: S_tart Volume
bg: С_тартиране на тома

en: Activate the Logical Volume
bg: Активиране на логическия том

en: Edit Vol_ume Name
bg: Редактиране на наименованието на т_ома

en: Change the name of the volume
bg: Промяна на наименованието на тома

en: D_elete Volume
bg: _Премахване на тома

en: Delete the Logical Volume
bg: Премахване на логическия том

en: Sto_p Volume
bg: _Спиране на тома

en: Deactivate the Logical Volume
bg: Спиране на логическия том

note: Translators: Window title when the item representing a remote machine is selected. * First %s is the hostname of the remote host (e.g. 'widget.gnome.org')
en: %s — Disk Utility
bg: %s – Инструмент за дискове

note: Translators: Window title when an item on a remote machine is selected and there is a device file. * First %s is the name of the item (e.g. '80 GB Solid-State Disk' or 'Saturn'). * Second %s is the VPD name of the item (e.g. 'ATA INTEL SSDSA2MH080G1GC' or '6 TB RAID-6 Array'). * Third is the device 
en: %s (%s) [%s] @ %s — Disk Utility
bg: %s (%s) [%s] @ $%s – Инструмент за дискове

note: Translators: Window title when an item on a remote machine is selected. * First %s is the name of the item (e.g. '80 GB Solid-State Disk' or 'Saturn'). * Second %s is the VPD name of the item (e.g. 'ATA INTEL SSDSA2MH080G1GC' or '6 TB RAID-6 Array'). * Third %s is the hostname of the remote host (e.
en: %s (%s) @ %s — Disk Utility
bg: %s (%s) @ %s – Инструмент за дискове

note: Translators: Window title when an item on the local machine is selected and there is a device file. * First %s is the name of the item (e.g. '80 GB Solid-State Disk' or 'Saturn'). * Second %s is the VPD name of the item (e.g. 'ATA INTEL SSDSA2MH080G1GC' or '6 TB RAID-6 Array'). * Third is the device
en: %s (%s) [%s] — Disk Utility
bg: %s (%s) [%s] – Инструмент за дискове

note: Translators: Window title when an item on the local machine is selected. * First %s is the name of the item (e.g. '80 GB Solid-State Disk' or 'Saturn'). * Second %s is the VPD name of the item (e.g. 'ATA INTEL SSDSA2MH080G1GC' or '6 TB RAID-6 Array').
en: %s (%s) — Disk Utility
bg: %s (%s) – Инструмент за дискове

en: Error creating RAID array
bg: Грешка при създаване на RAID масив

en: Error connecting to “%s”
bg: Грешка при свързване към „%s“

en: _File
bg: _Файл

en: Connect to _Server...
bg: Свързване към _сървър…

en: Manage storage devices on another machine
bg: Управление на устройства за съхранение на данни на друга машина

en: _Create
bg: _Създаване

en: _RAID Array...
bg: _RAID масив…

en: Create a RAID array
bg: Създаване на RAID масив

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: Quit
bg: Спиране на програмата

en: Get Help on Disk Utility
bg: Показване на помощта за Инструмента за дискове

en: _About
bg: _Относно

en: An error occured
bg: Възникна грешка

en: The operation failed.
bg: Действието приключи неуспешно.

en: The device is busy.
bg: Устройството е заето.

en: The operation was canceled.
bg: Действието беше отменено.

en: The daemon is being inhibited.
bg: Демонът не е пуснат.

en: An invalid option was passed.
bg: Беше зададена неправилна опция.

en: The operation is not supported.
bg: Неподдържано действие.

en: Getting ATA SMART data would wake up the device.
bg: Извличането на данните ATA S.M.A.R.T. ще събуди устройството.

en: Permission denied.
bg: Липсват права.

en: _Details:
bg: _Подробности:

en: _Storage Devices
bg: _Устройства за съхранение на данни
