anjuta master - en to bg translation catalogue (2120 entries)

en: Anjuta IDE
bg: Среда за разработка (Anjuta)

en: Develop software in an integrated development environment
bg: Разработване на софтуер в интегрирана среда за разработка

en: Integrated Development Environment
bg: Интегрирана среда за разработка

en: Unable to find plugin module %s
bg: Неуспех при намирането на модул за приставки %s

en: Unable to find plugin registration function %s in module %s
bg: Неуспех при намирането на функцията за регистрация на приставка %s в модула %s

en: Unknown error in module %s
bg: Неизвестна грешка в модул %s

en: Missing location of plugin %s
bg: Липсва местоположение на приставка %s

en: Missing type defined by plugin %s
bg: Липсва дефиниран тип от приставката %s

en: plugin %s fails to register type %s
bg: Приставката %s не може да регистрира тип %s

en: The file you are trying to open contains an invalid byte sequence.
bg: Файлът, който се опитвате да отворите, съдържа неправилна последователност от байтове.

en: Anjuta was not able to automatically determine the encoding of the file you want to open.
bg: Anjuta не успя да определи автоматично кодирането на файла, който искате да отворите.

en: Unicode
bg: Уникод

en: Western
bg: Западноевропейско

en: Central European
bg: Централноевропейско

en: South European
bg: Южноевропейско

en: Baltic
bg: Балтийско

en: Cyrillic
bg: Кирилица

en: Arabic
bg: Арабско

en: Greek
bg: Гръцко

en: Hebrew Visual
bg: Иврит видим

en: Hebrew
bg: Иврит

en: Turkish
bg: Турско

en: Nordic
bg: Скандинавско

en: Celtic
bg: Келтско

en: Romanian
bg: Румънско

en: Armenian
bg: Арменско

en: Chinese Traditional
bg: Китайско — традиционно

en: Cyrillic/Russian
bg: Кирилица/Руска

en: Japanese
bg: Японско

en: Korean
bg: Корейско

en: Chinese Simplified
bg: Китайско — опростено

en: Georgian
bg: Грузинско

en: Cyrillic/Ukrainian
bg: Кирилица/Украинска

en: Vietnamese
bg: Виетнамско

en: Thai
bg: Тайско

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Cannot execute command: "%s"
bg: Неуспех при изпълнението на команда: „%s“

en: execvp failed
bg: Функцията „execvp“ е неуспешна

en: Anjuta Shell
bg: Обвивка на Anjuta

en: Anjuta shell that will contain the plugin
bg: Обвивката на Anjuta, която ще съдържа приставката

en: Plugin '%s' does not want to be deactivated
bg: Приставката „%s“ не иска да бъде изключена

en: Could not load %s
    This usually means that your installation is corrupted. The error message leading to this was:
    %s
bg: Неуспех при зареждането на %s.
    Това обикновено означава, че има проблем с инсталацията. Съобщението за грешка довело до това бе:
    %s

en: Load
bg: Зареждане

en: Available Plugins
bg: Налични приставки

en: Preferred plugins
bg: Предпочитани приставки

en: Only show user activatable plugins
bg: Показване само на приставките, които могат да се включват от потребителя

en: These are the plugins selected by you when Anjuta prompted to choose one of many suitable plugins. Removing the preferred plugin will let Anjuta prompt you again to choose different plugin.
bg: Това са приставките, избрани от вас първоначално. Премахването на предпочитана приставка ще доведе до диалогов прозорец за избиране на друга приставка.

en: Forget selected plugin
bg: Премахване на избраната приставка

en: Select a plugin
bg: Избор на приставка

en: Please select a plugin to activate
bg: Изберете приставка, за да се включи

en: No plugin is able to load other plugins in %s
bg: Липсва приставка, способна да зарежда други приставки написани на %s

en: Remember this selection
bg: Запомняне на избора

en: Profiles
bg: Профили

en: Current stack of profiles
bg: Текущи профили

en: Available plugins
bg: Налични приставки

en: Currently available plugins found in plugin paths
bg: Текущи приставки, открити в местоположенията за приставки

en: Activated plugins
bg: Включени приставки

en: Currently activated plugins
bg: Приставки, включени в момента

en: Anjuta shell for which the plugins are made
bg: Обвивка на Anjuta, за която са предназначени приставките

en: Anjuta Status
bg: Състояние на Anjuta

en: Anjuta status to use in loading and unloading of plugins
bg: Състояние на Anjuta, което да се ползва за зареждане и изключване на приставки

note: DEBUG_PRINT ("Icon: %s", icon_path); Avoid space in translated string
en: Loaded:
bg: Заредена:

en: Plugin Manager
bg: Мениджър на приставки

en: The plugin manager to use for resolving plugins
bg: Мениджърът на приставки, който да се ползва за откриване на приставки

en: Profile Name
bg: Име на профил

en: Name of the plugin profile
bg: Име на профила на приставката

en: Profile Plugins
bg: Приставки на профила

en: List of plugins for this profile
bg: Списък с приставки за този профил

en: Synchronization file
bg: Файл за синхронизация

en: File to syncronize the profile XML
bg: Файл, с който да се синхронизира профила в XML

en: Please select a plugin from the list
bg: Изберете приставка от списъка

en: Failed to read '%s': XML parse error. Invalid or corrupted Anjuta plugins profile.
bg: Неуспех при четене на „%s“: грешка при анализирането на XML. Неправилен или повреден профил с приставки за Anjuta.

note: <Pluginname>: Install it from <some location on the web>
en: %s: Install it from '%s'
bg: %s: Инсталирайте я от „%s“

en: Failed to read '%s': Following mandatory plugins are missing:
    %s
bg: Неуспех при четене на „%s“: следните задължителни приставки липсват:
    %s

en: Are you sure you want to reset the preferences to
    their default settings?
bg: Сигурни ли сте, че искате да върнете настройките по
    подразбиране?

note: Action name Stock icon, if any
en: _Reset
bg: _Връщане

en: Category
bg: Категория

note: FIXME: Make the general page first
en: General
bg: Основни

en: Anjuta Preferences
bg: Настройки на Anjuta

en: Select the items to save:
bg: Изберете обектите за запазване:

en: If you do not save, all your changes will be lost.
bg: Ако не запазите, всичките промени ще бъдат загубени.

en: Save
bg: Запазване

en: Item
bg: Обект

en: _Discard changes
bg: О_тхвърляне на промените

en: <b>There is %d item with unsaved changes. Save changes before closing?</b> | <b>There are %d items with unsaved changes. Save changes before closing?</b>
bg[0]: <b>Има %d обект с незапазени промени. Да се запазят ли преди затваряне?</b>
bg[1]: <b>Има %d обекта с незапазени промени. Да се запазят ли преди затваряне?</b>

en: There is an item with unsaved changes. Save changes before closing?
bg: Това е обект с незапазени промени. Запазване преди затваряне?

note: gtk_tree_view_column_set_sizing (column, GTK_TREE_VIEW_COLUMN_AUTOSIZE);
en: Action
bg: Действие

en: Visible
bg: Видимо

en: Sensitive
bg: Чувствителен

en: Shortcut
bg: Бърз клавиш

note: Avoid space in translated string
en: System:
bg: Система:

en: You do not seem to have PackageKit installed. PackageKit is required for installing missing packages. Please install "packagekit-gnome" package from your distribution, or install the missing packages manually.
bg: Изглежда PackageKit не е инсталиран. PackageGit е необходим за инсталацията на липсващите пакети. Инсталирайте пакета „packagekit-gnome“ от вашата дистрибуция, или ръчно инсталирайте липсващите зависимости.

en: Installation failed: %s
bg: Неспех при инсталацията: %s

en: The "%s" package is not installed.
    Please install it.
bg: Пакетът „%s“ не е инсталиран.
    Инсталирайте го.

en: The "%s" utility is not installed.
    Please install it.
bg: Инструментът „%s“ не е инсталиран.
    Инсталирайте го.

note: Try xterm
en: Cannot find a terminal; using xterm, even if it may not work
bg: Неуспех при намирането на терминален емулатор — ще се използва xterm, макар и да не проработи

en: Cannot execute command: %s (using shell %s)
bg: Неуспех при изпълнение на команда: %s (използвана обвивка %s)

en: Unable to display help. Please make sure the Anjuta documentation package is installed. It can be downloaded from http://anjuta.org.
bg: Неуспех при показването на ръководството. Уверете се, че пакетът с документацията на Anjuta е инсталиран. Можете да го изтеглите от http://anjuta.org.

en: Unable to load user interface file: %s
bg: Неуспех при зареждането файл с потребителски интерфейс: %s

en: Modified
bg: Променен

en: Added
bg: Добавен

en: Deleted
bg: Изтрит

en: Conflicted
bg: Има конфликти

en: Up-to-date
bg: Обновен

en: Locked
bg: Заключен

en: Missing
bg: Липсващ

en: Unversioned
bg: Без версия

en: Ignored
bg: Пренебрегнат

en: Text
bg: Текст

en: Text to render
bg: Текст за изобразяване

en: Pixbuf Object
bg: Обект на буфер с пиксели

en: The pixbuf to render.
bg: Буферът с пиксели за изобразяване.

en: Widget not found: %s
bg: Графичният обект не е открит: %s

en: Could not find application pixmap file: %s
bg: Неуспех при намирането на файл-изображение за приложението: %s

en: Arguments:
bg: Аргументи:

en: Build
bg: Компилация

en: Build Directory:
bg: Папка за компилация:

en: Configuration:
bg: Конфигурация:

en: Configure Options:
bg: Опции за конфигурация:

en: Configure Project
bg: Конфигуриране на проект

en: Continue on errors
bg: Продължаване при грешки

en: Highlight message locations in editor
bg: Осветяване на съобщенията в редактора

en: Install
bg: Инсталиране

en: Install as root:
bg: Инсталиране с права на администратор:

en: Regenerate project
bg: Регенериране на проекта

en: Run in terminal
bg: Стартиране в терминал

en: Run several commands at a time:
bg: Стартиране на няколко команди едновременно:

en: Select Program
bg: Избор на програма

en: Select Program to run:
bg: Изберете програма за изпълнение:

en: Select a build directory
bg: Избор на папка за компилация

en: Translate messages
bg: Превод на съобщения

en: Default
bg: По подразбиране

en: Debug
bg: Със символи за изчистване на грешки

en: Profiling
bg: Със символи за анализиращи програми

en: Optimized
bg: С оптимизация

en: No executables in this project!
bg: Няма изпълними файлове в този проект.

en: Program
bg: Програма

en: No file or project currently opened.
bg: В момента няма отворен файл или проект.

note: Only local program are supported
en: Program '%s' is not a local file
bg: Програмата „%s“ не е локален файл

en: Program '%s' does not exist
bg: Програмата „%s“ не съществува

en: Program '%s' does not have execution permission
bg: Програмата „%s“ няма права за изпълнение

en: No executable for this file.
bg: Няма изпълним файл.

en: Executable '%s' is not up-to-date.
bg: Изпълнимият файл „%s“ не е обновен.

note: The translations should match that of 'make' program. Both strings uses * pearl regular expression * 2 similar strings are used in order to parse the output of 2 different * version of make if necessary. If you update one string, move the first * string into the second slot and then replace the firs
en: make(\[\d+\])?:\s+Entering\s+directory\s+`(.+)'
bg: make(\[\d+\])?:\s+Влизане_в\s+папка\s+„(.+)“

en: make(\[\d+\])?:\s+Entering\s+directory\s+'(.+)'
bg: make(\[\d+\])?:\s+Влизане_в\s+папка\s+„(.+)“

note: The translations should match that of 'make' program. Both strings uses * pearl regular expression * 2 similar strings are used in order to parse the output of 2 different * version of make if necessary. If you update one string, move the first * string into the second slot and then replace the firs
en: make(\[\d+\])?:\s+Leaving\s+directory\s+`(.+)'
bg: make(\[\d+\])?:\s+Напускане на\s+папка\s+„(.+)“

en: make(\[\d+\])?:\s+Leaving\s+directory\s+'(.+)'
bg: make(\[\d+\])?:\s+Напускане на\s+папка\s+„(.+)“

en: Entering: %s
bg: Влизане: %s

en: Leaving: %s
bg: Напускане: %s

en: warning:
bg: предупреждение:

en: error:
bg: грешка:

en: Command exited with status %d
bg: Командата завърши със състояние %d

en: Command canceled by user
bg: Командата е прекратена от потребителя

en: Command aborted by user
bg: Командата е отменена от потребителя

en: Command terminated with signal %d
bg: Командата е прекъсната със сигнал %d

en: Command terminated for an unknown reason
bg: Командата е прекъсната поради неизвестна причина

en: Total time taken: %lu secs
bg: Време за изпълнение: %lu секунди

en: Completed unsuccessfully
bg: Неуспешно завършване

en: Completed successfully
bg: Успешно завършване

note: Translators: the first number is the number of the build attemp, the string is the directory where the build takes place
en: Build %d: %s
bg: Компилация №%d: %s

note: Need to run make clean before
en: Before using this new configuration, the default one needs to be removed. Do you want to do that ?
bg: Преди да използвате тази нова конфигурация, стандартната трябва да бъде премахната. Искате ли да направите това?

en: Cannot compile "%s": No compile rule defined for this file type.
bg: Не може да се компилира „%s“: няма дефинирано правило за този тип файл.

en: Cannot configure project: Missing configure script in %s.
bg: Не може да се конфигурира проекта: липсва скрипт „configure“ в %s.

en: _Build
bg: _Компилация

en: _Build Project
bg: _Компилиране на проект

en: Build whole project
bg: Компилиране на целия проект

en: _Install Project
bg: _Инсталиране на проект

en: Install whole project
bg: Инсталиране на целия проект

en: _Clean Project
bg: _Изчистване на проект

en: Clean whole project
bg: Изчистване на целия проект

en: C_onfigure Project…
bg: _Конфигуриране на проект…

en: Configure project
bg: Конфигуриране на проект

en: Build _Tarball
bg: Изграждане на _архив

en: Build project tarball distribution
bg: Изграждане на архив за разпространение

en: _Build Module
bg: Компилиране на _модул

en: Build module associated with current file
bg: Компилиране на модула, към който принадлежи текущия файл

en: _Install Module
bg: И_нсталиране на модул

en: Install module associated with current file
bg: Инсталиране на модула, към който принадлежи текущия файл

en: _Clean Module
bg: И_зчистване на модул

en: Clean module associated with current file
bg: Изчистване на модула, към който принадлежи текущия файл

en: Co_mpile File
bg: К_омпилиране на файл

en: Compile current editor file
bg: Компилиране на текущия файл

en: Select Configuration
bg: Избор на конфигурация

en: Select current configuration
bg: Избор на текущата конфигурация

en: Remove Configuration
bg: Премахване на файловете за конфигурация

en: Clean project (distclean) and remove configuration directory if possible
bg: Изчистване на проекта (distclean) и премахване на конфигурационните файлове и папки, ако е възможно

en: _Compile
bg: Ком_пилиране

en: Compile file
bg: Компилиране на файл

en: Build module
bg: Компилиране на модул

en: _Install
bg: _Инсталиране

en: Install module
bg: Инсталиране на модул

en: _Clean
bg: _Изчистване

en: Clean module
bg: Изчистване на модул

en: _Cancel command
bg: Коман_да за прекъсване

en: Cancel build command
bg: Команда за прекъсване на компилацията

en: _Build (%s)
bg: _Компилиране (%s)

en: _Install (%s)
bg: _Инсталиране (%s)

en: _Clean (%s)
bg: И_зчистване (%s)

en: Co_mpile (%s)
bg: Ко_мпилиране на (%s)

en: Co_mpile
bg: Ко_мпилиране

en: Build commands
bg: Команди за компилиране

note: Translators: This is a group of build * commands which appears in pop up menus
en: Build popup commands
bg: Команди за компилиране

en: Build Autotools
bg: Конфигурация и компилация

en: Command aborted
bg: Командата е отменена

en: Add to Project
bg: Добавяне към проект

en: Add to Repository
bg: Добавяне в хранилище

en: Author Email Address:
bg: Е-поща на автора:

en: Author Name:
bg: Име на автора:

en: Author/Date-Time
bg: Автор/дата-час

en: Author/Date/Time
bg: Автор/дата/час

en: Base Class Inheritance:
bg: Основно наследяване на клас:

en: Base Class:
bg: Основен клас:

en: Class Elements
bg: Елементи на класа

en: Class Function Prefix:
bg: Представка на функцията на класа:

en: Class Generator
bg: Генератор на клас

en: Class Name:
bg: Име на клас:

en: Class Options:
bg: Настройки на клас:

en: Create
bg: Създаване

en: GObject Class
bg: Клас на GObject

en: GObject Prefix and Type:
bg: Представка и тип на GObject:

en: General Class Properties
bg: Общи свойства на класа

en: Generic C++ Class
bg: Обикновен клас на C++

en: Header File:
bg: Заглавен файл:

en: Inline the declaration and implementation
bg: Съвместно деклариране и реализация

en: License:
bg: Лиценз:

en: Member Functions/Variables
bg: Функции/променливи

en: No License
bg: Без лиценз

en: Properties
bg: Свойства

en: Signals
bg: Сигнали

en: Source File:
bg: Файл с изходен код:

en: Source/Header Headings:
bg: Заглавни части на заглавен файл/изходен код:

en: Header or source file has not been created
bg: Заглавният или изходният файл не бяха създадени

en: Autogen template used for the header file
bg: Шаблон на Autogen за заглавния файл

en: Autogen template used for the implementation file
bg: Шаблон на Autogen за файла с реализацията

en: File to which the processed template will be written
bg: Файл, където да се запише обработения шаблон

en: Failed to write autogen definition file
bg: Неуспех при запазването на файла с определения на autogen

en: Could not find autogen version 5; please install the autogen package. You can get it from http://autogen.sourceforge.net.
bg: Неуспех при намирането на версия 5 на Autogen. Инсталирайте пакета „autogen“, може да го изтеглите от http://autogen.sourceforge.net.

en: Failed to execute autogen: %s
bg: Неуспех при изпълнение на autogen: %s

en: Guess from type
bg: Отгатване от типа

en: Scope
bg: Сфера

en: Implementation
bg: Реализация

en: Type
bg: Тип

en: Name
bg: Име

en: Arguments
bg: Аргументи

en: Nick
bg: Псевдоним

en: Blurb
bg: Кратко описание

note: Somehow redundant with marshaller, but required for default handler
en: Flags
bg: Флагове

en: XML description of the user interface
bg: Описание на потребителския интерфейс в XML

en: <b>Please note: </b>
    
    Pressing OK will delete the file from disk and from CVS. Of course, the file won't be removed from CVS before you use CVS Commit. <b>You have been warned!</b>
bg: <b>Обърнете внимание: </b>
    
    Потвърждаването ще изтрие файла от диска и от CVS. Разбира се, файлът няма да бъде премахнат от хранилището на CVS докато не подадете промените. <b>Предупредени сте.</b>

en: Be verbose
bg: Показване на подробности

en: Browse…
bg: Разглеждане…

en: CVS Options
bg: Опции на CVS

en: CVS Preferences
bg: Настройки на CVS

en: CVS: Add file/directory
bg: CVS: добавяне на файл/папка

en: CVS: Commit file/directory
bg: CVS: подаване на файл/папка

en: CVS: Diff file/directory
bg: CVS: показване на разлики на файл/папка

en: CVS: Import
bg: CVS: внасяне

en: CVS: Log file/directory
bg: CVS: дневник на файл/папка

en: CVS: Remove file/directory
bg: CVS: премахване на файл/папка

en: CVS: Status
bg: CVS: състояние

en: CVS: Status from file/directory
bg: CVS: състояние на файл/папка

en: CVS: Update file/directory
bg: CVS: обновяване на файл/папка

en: Choose file or directory to add:
bg: Избор на файл или папка за добавяне:

en: Choose file or directory to commit:
bg: Избор на файл или папка за подаване:

en: Choose file or directory to diff:
bg: Избор на файл или папка за показване на разлики:

en: Choose file or directory to get log for:
bg: Избор на файл или папка за показване на дневник:

en: Choose file or directory to get the status from:
bg: Избор на файл или папка за показване на състояние:

en: Choose file or directory to remove:
bg: Избор на файл или папка за премахване:

en: Choose file or directory to update:
bg: Избор на файл или папка за обновяване:

en: Compression Level (0=off, 10=max):
bg: Ниво за компресия (0=без, 10=макс):

en: Create new directories
bg: Създаване на нови папки

en: Delete empty directories
bg: Изтриване на празните папки

en: Do not act recursively
bg: Нерекурсивно действие

en: Extern (rsh)
bg: Външна програма (rsh)

en: File is binary
bg: Двоичен файл

en: Ignore .cvsrc file (recommended)
bg: Пренебрегване на файла .cvsrc (препоръчително)

en: Local
bg: Локално

en: Log message:
bg: Съобщение за дневник:

en: Module Details:
bg: Подробности за модул:

en: Module name:
bg: Име на модул:

en: Options
bg: Опции

en: Options:
bg: Опции:

en: Password server (pserver)
bg: Сървър за пароли (pserver)

en: Password:
bg: Парола:

en: Patch-Style diff
bg: Формат на разликите в стил „кръпка“

en: Path to "cvs" command
bg: Път до командата „cvs“

en: Project root directory:
bg: Коренова папка на проекта:

en: Release tag:
bg: Етикет на издание:

en: Repository:
bg: Хранилище:

en: Reset sticky tags
bg: Анулиране на лепкавите етикети

en: Revision:
bg: Ревизия:

en: Standard diff
bg: Разлики в стандартен формат

en: Unified format instead of context format
bg: Комбиниран (-u) формат вместо контекстен (-c)

en: Use revision/tag:
bg: Използване на ревизия/етикет:

en: Use revision:
bg: Използване на ревизия:

en: Username:
bg: Потребителско име:

en: Vendor tag:
bg: Етикет/клон на външен доставчик:

en: Whole project
bg: Цял проект

en: Please enter a filename!
bg: Въведете име на файл.

en: Please fill field: %s
bg: Попълнете поле: %s

en: CVS command is running! Please wait until it is finished!
bg: Командата на CVS се изпълнява. Изчакайте, докато завърши.

en: Unable to delete file
bg: Неуспех при премахването на файла

en: Are you sure that you want to pass an empty log message?
bg: Сигурни ли сте, че искате да подадете в хранилището без съобщение за дневника?

en: Module
bg: Модул

en: Vendor
bg: Външен доставчик

en: Release
bg: Издание

en: Are you sure that you do not want a log message?
bg: Сигурни ли сте, че не искате съобщение за дневника?

en: CVS command failed. See above for details
bg: Неуспешно изпълнение на команда на CVS — вижте по-горе за подробности

en: CVS command successful! Time taken: %ld second | CVS command successful! Time taken: %ld seconds
bg[0]: Успешно изпълнение на команда на CVS. Време за изпълнение: %ld секунда
bg[1]: Успешно изпълнение на команда на CVS. Време за изпълнение: %ld секунди

en: CVS command is running — please wait until it finishes!
bg: Командата на CVS се изпълнява — изчакайте, докато приключи.

note: Action name Stock icon, if any
en: _Add
bg: _Добавяне

note: Display label short-cut
en: Add a new file/directory to the CVS tree
bg: Добавяне на нов файл или папка към дървото на CVS

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remove
bg: Према_хване

note: Display label short-cut
en: Remove a file/directory from CVS tree
bg: Премахване на файл или папка от дървото на CVS

note: Action name Stock icon, if any
en: _Commit
bg: _Подаване

note: Display label short-cut
en: Commit your changes to the CVS tree
bg: Подаване на промените в дървото на CVS

note: Action name Stock icon, if any
en: _Update
bg: _Обновяване

note: Display label short-cut
en: Syncronize your local copy with the CVS tree
bg: Синхронизиране на локалното копие с хранилището на CVS

note: Action name Stock icon, if any
en: _Diff
bg: _Разлики

note: Display label short-cut
en: Show differences between your local copy and the tree
bg: Показване на разликите между локалното копие и хранилището

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show Status
bg: Показване на _състояние

note: Display label short-cut
en: Show the status of a file/directory
bg: Показване състоянието на файл/папка

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show Log
bg: Показване на _дневник

note: Display label short-cut
en: Show the log of a file/directory
bg: Показване на дневника за файл/папка

note: Action name Stock icon, if any
en: _Import Tree
bg: _Внасяне на дърво

note: Display label short-cut
en: Import a new source tree to CVS
bg: Внасяне на ново дърво с изходен код в CVS

en: CVS operations
bg: Операции на CVS

en: CVS popup operations
bg: Операции на CVS

en: <span weight="bold" size="larger">Are you sure you want to debug a program not using the Debug configuration?</span>
    
    When optimizations are enabled, the debugger cannot always identify the source code corresponding to the instructions, so some commands can perform in a strange way, especially steps.
bg: <span weight="bold" size="larger">Сигурни ли сте, че искате да изчиствате грешки в програмата без да използвате съответната конфигурация?</span>
    
    Когато има оптимизация от страна на компилатора, програмата за изчистване на грешки не винаги може да идентифицира изходния код който съответства на инструкциите. Някои команди в дебъгера могат да доведат до странни последствия, особено стъпките.

en: Add Watch
bg: Добавяне на точка за наблюдение

en: Address:
bg: Адрес:

en: Attach to process
bg: Прикрепяне към процес

en: Breakpoint properties
bg: Свойства на точката на прекъсване

en: Breakpoints
bg: Точки на прекъсване

en: CPU Registers
bg: Регистри на процесора

en: Change Watch
bg: Промяна на точка за наблюдение

en: Connect to remote target
bg: Свързване към отдалечена цел

en: Debugger command
bg: Команда към дебъгера

en: Debugger command:
bg: Команда на дебъгера:

en: Debugger:
bg: Дебъгер:

en: Description:
bg: Описание:

en: Disable
bg: Изключена

en: Display process _tree
bg: Показване на _дървото с процеси

en: Do not show again
bg: Да не се показва отново

en: Enable _all
bg: _Включване на всички

en: Enter an address in hexadecimal or select one in the data
bg: Въведете шестнадесетичен адрес или изберете един от данните

en: Hide process para_meters
bg: Скриване пара_метрите на процеса

en: Inspect
bg: Изследване

en: Inspect/Evaluate
bg: Изследване/изчисляване

en: Kernel Signals
bg: Сигнали на ядрото

en: Location
bg: Място

en: Memory
bg: Памет

en: Pass:
bg: Преминаване:

en: Port:
bg: Порт:

en: Print:
bg: Отпечатване:

en: Program Interrupt
bg: Прекъсване на програмата

en: Remote debugging
bg: Отдалечено изчистване на грешки

en: Select one directory
bg: Изберете една папка

en: Serial Line Connection
bg: Връзка по сериен порт

en: Set Signal Property
bg: Задаване на свойство на сигнал

en: Shared libraries
bg: Споделени библиотеки

en: Signal:
bg: Сигнал:

en: Source Directories
bg: Папки с изходен код

en: Start Debugger
bg: Стартиране на дебъгера

en: Stop:
bg: Спиране:

en: TCP/IP Connection
bg: Връзка по TCP/IP

en: Yes
bg: Да

en: _Attach
bg: _Прикрепяне

en: _Automatic update
bg: _Автоматично обновяване

en: _Condition:
bg: _Състояние:

en: _Disable all
bg: _Изключване на всички

en: _Hide paths
bg: Скриване на п_ътищата

en: _Location:
bg: _Местоположение:

en: _Name:
bg: _Име:

note: This is the number of time that the program executes the line where a breakpoint is located. It is used as a list header, so I have tried to find a quite short name.
en: _Pass count:
bg: _Брой преминавания:

en: _Process to attach to:
bg: _Прикрепяне към процес:

en: _Remove all
bg: _Премахване на всички

en: _Value:
bg: _Стойност:

en: Are you sure you want to delete all the breakpoints?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете всички точки на прекъсване?

note: Action name Stock icon, if any
en: _Breakpoints
bg: _Точки на прекъсване

note: Action name Stock icon, if any
en: Toggle Breakpoint
bg: Включване/изключване на точка на прекъсване

note: Display label short-cut
en: Toggle breakpoint at the current location
bg: Включване или изключване на точка на прекъсване за текущата позиция

note: Action name Stock icon, if any
en: Add Breakpoint…
bg: Добавяне на точка на прекъсване…

note: Display label short-cut
en: Add a breakpoint
bg: Добавяне на точка на прекъсване

note: Action name Stock icon, if any
en: Remove Breakpoint
bg: Премахване на точка на прекъсване

note: Display label short-cut
en: Remove a breakpoint
bg: Премахване на точка на прекъсване

note: Action name Stock icon, if any
en: Edit Breakpoint
bg: Редактиране на точка на прекъсване

note: Display label short-cut
en: Edit breakpoint properties
bg: Редактиране на свойствата на точка на прекъсване

note: Action name Stock icon, if any
en: Enable Breakpoint
bg: Включване на точка на прекъсване

note: Display label short-cut
en: Enable a breakpoint
bg: Включване на точка на прекъсване

note: Action name Stock icon, if any
en: Disable All Breakpoints
bg: Изключване на всички точки на прекъсване

note: Display label short-cut
en: Deactivate all breakpoints
bg: Изключване на всички точки на прекъсване

note: Action name Stock icon, if any
en: R_emove All Breakpoints
bg: _Премахване на всички точки на прекъсване

note: Display label short-cut
en: Remove all breakpoints
bg: Премахване на всички точки на прекъсване

note: Action name Stock icon, if any
en: Jump to Breakpoint
bg: Скок до точка на прекъсване

note: Display label short-cut
en: Jump to breakpoint location
bg: Скок то позиция на точка на прекъсване

en: Disable Breakpoint
bg: Премахване на точка на прекъсване

en: Disable a breakpoint
bg: Премахване на точка на прекъсване

en: Enabled
bg: Включена

en: Address
bg: Адрес

en: Condition
bg: Състояние

en: Pass count
bg: Брой преминавания

en: State
bg: Състояние

en: Breakpoint operations
bg: Операции с точки на прекъсване

note: create goto menu_item.
en: _Go to address
bg: _Отиване на адрес

en: Variable
bg: Променлива

en: Value
bg: Стойност

en: Disassembly
bg: Дизасемблер

en: Information
bg: Информация

en: Lines
bg: Редове

note: This is the list of local variables.
en: Locals
bg: Местни променливи

en: Debugger Log
bg: Дневник на дебъгера

en: Debugger
bg: Дебъгер

en: Started
bg: Стартиран

en: Loaded
bg: Зареден

en: Running…
bg: Изпълнява се…

en: Stopped
bg: Спрян

en: Unloaded
bg: Не е зареден

en: Debugger terminated with error %d: %s
bg: Програмата за изчистване на грешки прекъсна с грешка %d: %s

en: Program has received signal: %s
bg: Програмата получи сигнал: %s

note: Action name Stock icon, if any
en: _Debug
bg: _Дебъгер

en: _Start Debugger
bg: _Стартиране на дебъгера

en: _Debug Program
bg: Изчистване на _грешки в програмата

en: Start debugger and load the program
bg: Стартиране на дебъгера и зареждане на програмата

en: _Debug Process…
bg: _Изчистване на грешки в процес…

en: Start debugger and attach to a running program
bg: Стартиране на дебъгера и прикрепяне към изпълняваща се програма

en: Debug _Remote Target…
bg: Изчистване на грешки на _отдалечена цел…

en: Connect to a remote debugging target
bg: Свързване към отдалечена цел

en: Stop Debugger
bg: Спиране на дебъгера

en: Say goodbye to the debugger
bg: Приключване с откриването на грешки

en: Add source paths…
bg: Добавяне на папки с изходен код…

en: Add additional source paths
bg: Добавяне на допълнителни папки с изходен код

note: Action name Stock icon, if any
en: Debugger Command…
bg: Команда към дебъгера…

note: Display label short-cut
en: Custom debugger command
bg: Специфична команда към дебъгера

en: _Info
bg: _Информация

en: Info _Target Files
bg: Информация за файловете-_цел

en: Display information on the files the debugger is active with
bg: Показване информацията на активните файлове от дебъгера

en: Info _Program
bg: Информация за _програмата

en: Display information on the execution status of the program
bg: Показване информация за състоянието на изпълнение на програмата

en: Info _Kernel User Struct
bg: Информация за структурата „user“ на _ядрото

en: Display the contents of kernel 'struct user' for current child
bg: Показване на съдържанието на структурата „struct user“ за текущия дъщерен процес

en: Shared Libraries
bg: Споделени библиотеки

en: Show shared library mappings
bg: Показване на използваните споделени библиотеки

en: Show kernel signals
bg: Показване сигналите на ядрото

note: Action name Stock icon, if any
en: Run/_Continue
bg: Стартиране/_продължаване

note: Display label short-cut
en: Continue the execution of the program
bg: Продължаване изпълнението на програмата

en: Step _In
bg: Стъпка _в

en: Single step into function
bg: Единична стъпка във функцията

en: Step O_ver
bg: Стъпка _през

en: Single step over function
bg: Единична стъпка през функцията

en: Step _Out
bg: Стъпка _извън

en: Single step out of function
bg: Единична стъпка извън функцията

en: _Run to Cursor
bg: И_зпълнение до курсора

en: Run to the cursor
bg: Изпълнение до позицията на курсора

en: Info _Global Variables
bg: Информация за _глобални променливи

en: Display all global and static variables of the program
bg: Показване на всички глобални и статични променливи на програмата

en: Info _Current Frame
bg: Информация за _текущата рамка от стека

en: Display information about the current frame of execution
bg: Показване на информация за текущата рамка, която се изпълнява

en: Info Function _Arguments
bg: Информация за _аргументите на функцията

en: Display function arguments of the current frame
bg: Показване аргументите на функцията от текущата рамка от стека

note: Action name Stock icon, if any
en: Pa_use Program
bg: _Временно прекъсване на програмата

note: Display label short-cut
en: Pauses the execution of the program
bg: Временно прекъсване на изпълнението на програмата

en: Debugger operations
bg: Операции за откриване на грешки

en: Unable to find a debugger plugin supporting a target with %s MIME type
bg: Неуспех при намирането на приставка за дебъгер, поддържаща цел с тип MIME „%s“

en: Register
bg: Регистър

en: Registers
bg: Регистри

en: Update
bg: Обновяване

en: Shared Object
bg: Споделен обект

en: From
bg: От

en: To
bg: До

en: Symbols read
bg: Прочетени символи

en: Shared library operations
bg: Операции за споделени библиотеки

en: Signal
bg: Сигнал

en: Stop
bg: Спиране

en: Print
bg: Отпечатване

en: Pass
bg: Преминаване

en: Description
bg: Описание

note: Action name Stock icon, if any
en: Send to process
bg: Изпращане към процес

en: Kernel signals
bg: Сигнали на ядрото

en: Signal operations
bg: Операции за сигнали

en: Show Line Numbers
bg: Показване номерата на редовете

en: Whether to display line numbers
bg: Дали да се изобразяват номерата на редовете

en: Show Line Markers
bg: Показване на обозначителни знаци в редовете

en: Whether to display line marker pixbufs
bg: Дали да се изобразяват икони до редовете

note: Action name Stock icon, if any
en: Set current frame
bg: Задаване на текуща рамка от стека

en: View Source
bg: Преглед на изходен код

en: Active
bg: Активна

en: Frame
bg: Рамка

note: Register actions
en: File
bg: Файл

en: Line
bg: Ред

en: Function
bg: Функция

en: Stack
bg: Стек

en: Stack frame operations
bg: Операции с рамки от стека

en: PID
bg: И-р на процес

en: User
bg: Потребител

en: Time
bg: Време

en: Command
bg: Команда

en: Unable to execute: %s.
bg: Неуспех при изпълнение: %s.

en: Unable to open the file: %s
bg: Неуспех при отварянето на файл: %s

en: Unable to open %s. Debugger cannot start.
bg: Неуспех при отварянето на %s. Програмата за изчистване на грешки не може да се стартира.

en: Unable to detect MIME type of %s. Debugger cannot start.
bg: Неуспех при откриването на тип MIME %s. Програмата за изчистване на грешки не може да се стартира.

en: Path
bg: Път

en: The program is running.
    Do you still want to stop the debugger?
bg: Програмата се изпълнява.
    Все още ли искате да спрете дебъгера?

note: Action name Stock icon, if any
en: Set current thread
bg: Задаване на текуща нишка

en: ID
bg: И-р

en: Thread
bg: Нишка

en: Thread operations
bg: Операции с нишки

note: Action name Stock icon, if any
en: Ins_pect/Evaluate…
bg: Изс_ледване/изчисляване…

note: Display label short-cut
en: Inspect or evaluate an expression or variable
bg: Изследване или изчисляване на израз или променлива

en: Add Watch…
bg: Добавяне на точка за набл_юдение…

en: Remove Watch
bg: Премахване на точка за наблюдение

en: Update Watch
bg: Обновяване на точка за наблюдение

en: Change Value
bg: Промяна на стойност

en: Update all
bg: Обновяване на всички

en: Remove all
bg: Премахване на всички

note: Action name Stock icon, if any
en: Automatic update
bg: Автоматично обновяване

en: Watch operations
bg: Операции с точки за наблюдение

en: Watches
bg: Точки за наблюдение

en: Search Help:
bg: Търсене в ръководствата:

en: _Go to
bg: _Отиване до

en: _API Reference
bg: _Документация за API

en: Browse API Pages
bg: Прелистване на документация за API

en: _Context Help
bg: Помощ за _контекста

en: Search help for the current word in the editor
bg: Търсене в документацията за текущата дума в редактора

en: _Search Help
bg: _Търсене в ръководствата

en: Search for a term in help
bg: Търсене на термин в документацията

en: Help operations
bg: Операции с документация

en: Contents
bg: Съдържание

en: Search
bg: Търсене

en: Help
bg: Помощ

en: Help display
bg: Показване на помощ

en: Online
bg: В Интернет

en: Are you sure you want to reload '%s'?
    Any unsaved changes will be lost.
bg: Сигурни ли сте, че искате да презаредите „%s“?
    Всички незапазени промени ще бъдат загубени.

en: _Reload
bg: _Презареждане

en: Add bookmark
bg: Добавяне на отметка

en: Remove bookmark
bg: Премахване на отметка

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Rename
bg: Преименуване

en: Remove
bg: Премахване

en: Close file
bg: Затваряне на файл

en: Path:
bg: Път:

en: Open file
bg: Отваряне на файл

en: Save file as
bg: Запазване на файл като

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to replace it with the one you are saving?
bg: Файлът „%s“ вече съществува.
    Искате ли да го замените с този, който запазвате?

en: _Replace
bg: _Замяна

en: [read-only]
bg: [само за четене]

en: Autosave
bg: Автоматично запазване

en: Bottom
bg: Долу

en: Do not show tabs
bg: Да не се показват подпрозорци

en: Editor tabs
bg: Подпрозорци на редактора

en: Enable files autosave
bg: Включване на автоматично запазване на файлове

en: Left
bg: Вляво

en: Position:
bg: Позиция:

en: Right
bg: Вдясно

en: Save files interval in minutes
bg: Интервал за запазване на файловете в минути

en: Save session interval in minutes
bg: Интервал за запазване на сесия в минути

en: Sorted by most recent use
bg: Подреждане по най-често използване

en: Sorted in alphabetical order
bg: Подреждане по азбучен ред

en: Sorted in opening order
bg: Подреждане по ред на отваряне

en: Top
bg: Горе

en: _Save
bg: _Запазване

en: Save current file
bg: Запазване на текущия файл

en: Save _As…
bg: Запазване _като…

en: Save the current file with a different name
bg: Запазване на текущия файл под друго име

en: Save A_ll
bg: Запазване на в_сички

en: Save all currently open files, except new files
bg: Запазване на всички отворени файлове, с изключение на новите

en: _Close File
bg: _Затваряне на файл

en: Close current file
bg: Затваряне на текущия файл

en: Close All
bg: Затваряне на всички

en: Close all files
bg: Затваряне на всички файлове

en: Reload F_ile
bg: Презареждане на ф_айл

en: Reload current file
bg: Презареждане на текущия файл

en: Recent _Files
bg: Последно отваряни _файлове

en: _Print…
bg: От_печатване…

en: Print the current file
bg: Печат на текущия файл

en: _Print Preview
bg: П_реглед за печат

en: Preview the current file in print format
bg: Преглед на текущия файл за печат

en: _Transform
bg: _Преобразуване

note: menu title
en: _Make Selection Uppercase
bg: _Задаване на избрания текст с главни букви

en: Make the selected text uppercase
bg: Превръщане на избрания текст в главни букви

en: Make Selection Lowercase
bg: Задаване на избрания текст с малки букви

en: Make the selected text lowercase
bg: Превръщане на избрания текст в малки букви

en: Convert EOL to CRLF
bg: Превръщане на EOL в CLRF

en: Convert End Of Line characters to DOS EOL (CRLF)
bg: Превръщане на знаците за край на ред (EOL) във формат на ДОС (CLRF)

en: Convert EOL to LF
bg: Превръщане на EOL в LF

en: Convert End Of Line characters to Unix EOL (LF)
bg: Превръщане на знаците за край на ред (EOL) във формат на Юникс (LF)

en: Convert EOL to CR
bg: Превръщане на EOL в CR

en: Convert End Of Line characters to Mac OS EOL (CR)
bg: Превръщане на знаците за край на ред (EOL) във формат на Мак ОС (CR)

en: Convert EOL to Majority EOL
bg: Превръщане на EOL според най-често срещания формат

en: Convert End Of Line characters to the most common EOL found in the file
bg: Превръщане на знаците за край на ред (EOL) в най-често срещания формат във файла

en: _Select
bg: _Избор

en: Select _All
bg: Избиране на _всичко

en: Select all text in the editor
bg: Избиране на целия текст в редактора

en: Select _Code Block
bg: Избиране на блок с _код

en: Select the current code block
bg: Избиране на текущия блок с код

en: Co_mment
bg: _Коментар:

note: Block comment: Uses line-comment (comment that affects only single line such as '//' or '#') and comments a block of lines.
en: _Block Comment/Uncomment
bg: Коментиране/раз-коментиране _ред по ред

en: Block comment the selected text
bg: Коментиране на избрания текст ред по ред

note: Box comment: Uses stream-comment to comment a block of lines, usually with some decorations, to give an appearance of box.
en: Bo_x Comment/Uncomment
bg: Коментиране/раз-коментиране на _блок

en: Box comment the selected text
bg: Коментиране на избрания текст като блок

note: Stream comment: Uses 'stream comment' (comment that affects a stream of characters -- has start and end comment code) and comments any code from arbitrary start position to arbitrary end position (can be in middle of lines).
en: _Stream Comment/Uncomment
bg: Коментиране/раз-коментиране на _последователност от знаци

en: Stream comment the selected text
bg: Коментиране на избрания текст както е

note: menu title
en: _Line Number…
bg: _Номер на ред…

en: Go to a particular line in the editor
bg: Отиване до определен ред в редактора

en: Matching _Brace
bg: Съвпадаща _скоба

en: Go to the matching brace in the editor
bg: Отиване до съвпадаща скоба в редактора

en: _Start of Block
bg: _Начало на блок

en: Go to the start of the current block
bg: Отиване до началото на текущия блок

en: _End of Block
bg: _Край на блок

en: Go to the end of the current block
bg: Отиване до края на текущия блок

en: Previous _History
bg: Предишна _история

en: Go to previous history
bg: Отиване на предишната история

en: Next Histor_y
bg: Следваща истори_я

en: Go to next history
bg: Отиване на следваща история

en: _Search
bg: _Търсене

en: _Quick Search
bg: _Бързо търсене

en: Quick editor embedded search
bg: Вградено в редактора поле за бързо търсене

en: Quick _ReSearch
bg: Бързо търсене _наново

en: Repeat quick search
bg: Повтаряне на бързото търсене

en: _Edit
bg: _Редактиране

note: menu title
en: _Editor
bg: _Редактор

en: _Add Editor View
bg: _Добавяне на изглед на редактора

en: Add one more view of current document
bg: Добавяне на един или повече изгледи на текущия документ

en: _Remove Editor View
bg: _Премахване изгледа на редактора

en: Remove current view of the document
bg: Премахване на текущия изглед на документа

en: U_ndo
bg: _Отмяна

en: Undo the last action
bg: Отмяна на последното действие

en: _Redo
bg: _Повторение

en: Redo the last undone action
bg: Повтаряне на последното отменено действие

en: C_ut
bg: О_трязване

en: Cut the selected text from the editor to the clipboard
bg: Отрязване на избрания текст от редактора в буфера за обмен

note: Action name Stock icon, if any
en: _Copy
bg: _Копиране

en: Copy the selected text to the clipboard
bg: Копиране на избрания текст в буфера за обмен

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: Paste the content of clipboard at the current position
bg: Поставяне съдържанието на буфера за обмен на текущата позиция

en: _Clear
bg: _Изчистване

en: Delete the selected text from the editor
bg: Изтриване на избрания текст от редактора

en: _Auto-Complete
bg: _Автоматично дописване

en: Auto-complete the current word
bg: Автоматично дописване на текущата дума

en: _Line Number Margin
bg: _Номера на редове

en: Show/Hide line numbers
bg: Показване/скриване номерата на редовете

en: _Marker Margin
bg: _Обозначителни знаци

en: Show/Hide marker margin
bg: Показване/скриване на поле за обозначителни знаци

en: _Code Fold Margin
bg: _Поле за пренасяне на код

en: Show/Hide code fold margin
bg: Показване/скриване на поле за пренасяне на дълги редове

en: _Indentation Guides
bg: Н_иво на отстъп

en: Show/Hide indentation guides
bg: Показване/скриване на нивото на отстъп

en: _White Space
bg: _Шпации и табулации

en: Show/Hide white spaces
bg: Показване/скриване на шпации и табулации

en: _Line End Characters
bg: Знаци за край на _ред

en: Show/Hide line end characters
bg: Показване/скриване на знаците за край на ред

en: Line _Wrapping
bg: Пренасяне на _дълги редове

en: Enable/disable line wrapping
bg: Включване/изключване на автоматичното пренасяне на дълги редове

en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Zoom in: Increase font size
bg: Увеличаване: уголемяване размера на шрифта

en: Zoom Out
bg: Намаляване

en: Zoom out: Decrease font size
bg: Намаляване: намаляване размера на шрифта

en: _Highlight Mode
bg: Начин за _осветяване

en: _Close All Folds
bg: _Затваряне на всички сгъвки

en: Close all code folds in the editor
bg: Затваряне на всички сгъвания на кода в редактора

en: _Open All Folds
bg: _Отваряне на всички сгъвки

en: Open all code folds in the editor
bg: Отваряне на всички сгъвания на код в редактора

en: _Toggle Current Fold
bg: _Задаване на текуща сгъвка

en: Toggle current code fold in the editor
bg: Задаване на текущото сгъване на код в редактора

en: _Documents
bg: Д_окументи

en: Previous Document
bg: Предишен документ

en: Switch to previous document
bg: Превключване на предишния документ

en: Next Document
bg: Следващ документ

en: Switch to next document
bg: Превключване на следващия документ

en: Bookmar_k
bg: Отметк_и

en: _Add Bookmark
bg: _Добавяне на отметка

en: Add a bookmark at the current line position
bg: Добавяне на отметка за текущата позиция на реда

en: _Previous Bookmark
bg: П_редишна отметка

en: Jump to the previous bookmark in the file
bg: Скок до предишна отметка във файла

en: _Next Bookmark
bg: _Следваща отметка

en: Jump to the next bookmark in the file
bg: Скок до следващата отметка във файла

en: _Clear All Bookmarks
bg: _Изчистване на всички отметки

en: Clear bookmarks
bg: Изчистване на отметките

en: Editor file operations
bg: Операции с файлове в редактора

en: Editor print operations
bg: Операции за печат в редактора

en: Editor text transformation
bg: Преобразуване на текст в редактора

en: Editor text selection
bg: Избиране на текст в редактора

note: { actions_insert, G_N_ELEMENTS (actions_insert), "ActionGroupEditorInsert", N_("Editor text insertions") },
en: Editor code commenting
bg: Коментиране на код в редактора

en: Editor navigations
bg: Навигация в редактора

en: Editor edit operations
bg: Операции за редактиране в редактора

en: Editor zoom operations
bg: Операции за мащаб в редактора

en: Editor syntax highlighting styles
bg: Стилове на осветяване на синтаксиса в редактора

en: Editor text formating
bg: Форматиране на текст в редактора

en: Simple searching
bg: Обикновено търсене

en: Documents
bg: Документи

en: Editor view settings
bg: Настройки за преглед на редактора

en: Reload
bg: Презареждане

en: Go to
bg: Отиване до

en: OVR
bg: ЗАМ

en: INS
bg: ВМК

en: Zoom
bg: Мащаб

en: Col
bg: Колона

en: Mode
bg: Режим

note: Automatic highlight menu
en: Automatic
bg: Автоматично

note: this may fail, too
en: Autosave failed for %s
bg: Неуспех при автоматично запазване на %s

en: Autosave completed
bg: Автоматично запазване завърши

en: Search for "%s" reached the end and was continued at the top.
bg: Търсенето за „%s“ достигна края и продължи отначало.

en: Search for "%s" reached the end and was continued at the top but no new match was found.
bg: Търсенето за „%s“ достигна края и продължи отначало, но не бе открито съвпадение.

en: Match case
bg: Зачитане на малки/главни

note: we create a placeholder menuitem, to be used in case * the menu is empty. this placeholder will stay around * for the entire lifetime of the menu, and we just hide it * when it's not used. we have to do this, and do it here, * because we need a marker for the beginning of the recent * items list, so
en: No items found
bg: Няма открити обекти

en: No recently used resource found with URI "%s"
bg: Не е открит скоро използван ресурс с адрес „%s“

en: This function is not implemented for widgets of class '%s'
bg: Тази функция не е реализирана за графични обекти от клас „%s“

en: Open '%s'
bg: Отваряне на „%s“

en: Unknown item
bg: Неизвестен обект

en: Cannot open "%s".
    
    %s
bg: Неуспех при отварянето на „%s“.
    
    %s

en: <b>Cannot open "%s"</b>.
    
    There is no plugin, default action, or application configured to handle this file type.
    
    MIME type: %s
    
    You may choose to try opening it with the following plugins or applications.
bg: <b>Неуспех при отварянето на „%s“</b>.
    
    Няма приставка, действие по подразбиране или приложение за обработването на този тип файл.
    
    Тип MIME: %s
    
    Можете да опитате да го отворите със следните приставки или приложения.

en: Open with:
bg: Отваряне с:

note: Document manager plugin
en: Document Manager
bg: Организатор на документи

en: All files
bg: Всички файлове

en: Anjuta Projects
bg: Проекти на Anjuta

en: C/C++ source files
bg: Файлове с изходен код на C/C++

en: C# source files
bg: Файлове с изходен код на C#

en: Java source files
bg: Файлове с изходен код на Джава

en: Pascal source files
bg: Файлове с изходен код на Паскал

en: PHP source files
bg: Файлове с изходен код на PHP

en: Perl source files
bg: Файлове с изходен код на Пърл

en: Python source files
bg: Файлове с изходен код на Питон

en: Hypertext markup files
bg: Файлове с HTML

en: Shell script files
bg: Скриптове на обвивката

en: Makefiles
bg: Файлове на Make

en: Lua files
bg: Файлове на Lua

en: Diff files
bg: Файлове с разлики

en: Failed to activate plugin: %s
bg: Неуспех при включването на приставка: %s

en: _New
bg: _Нов

en: New empty file
bg: Нов празен файл

en: _Open…
bg: _Отваряне…

en: _Open
bg: _Отваряне

en: Open _With
bg: Отваряне _с

en: Open with
bg: Отваряне с

en: File Loader
bg: Зареждане на файлове

en: New
bg: Нов

en: New file, project and project components.
bg: Нов файл, проект и компоненти на проекта.

en: Open
bg: Отваряне

en: Open _Recent
bg: Отваряне на _скоро отваряни

en: Open recent file
bg: Отваряне на скоро отварян файл

en: Open recent files
bg: Отваряне на скоро отваряни файлове

en: Open a file
bg: Отваряне на файл

en: File not found
bg: Файлът не е открит

note: %s is name of file that will be opened
en: Please select a plugin to open <b>%s</b>.
bg: Изберете приставка за отварянето на <b>%s</b>.

en: Open With
bg: Отваряне с

en: Choose Directory to show if no project is open
bg: Избор на папка ако няма отворен проект

en: Do not show backup files
bg: Да не се показват резервни копия на файлове

en: Do not show binary files (.o, .la, etc.)
bg: Да не се показват двоични файлове (.o, .lo и т.н.)

en: Do not show hidden files
bg: Да не се показват скрити файлове

en: Do not show unversioned files
bg: Да не се показват файлове, които не са в хранилището

en: Filter
bg: Филтър

en: Global
bg: Глобално

en: Root directory if no project is open:
bg: Основна папка ако няма отворен проект:

en: Loading...
bg: Зареждане…

en: Filename
bg: Файл

en: Base URI
bg: Основен адрес

en: URI of the top-most path displayed
bg: Основен адрес на пътя

en: _Rename
bg: _Преименуване

en: Rename file or directory
bg: Преименуване на файл или папка

en: File manager popup actions
bg: Действия на файловия мениджър

en: Files
bg: Файлове

en: File Manager
bg: Файлов мениджър

en: Add License Information
bg: Добавяне информация за лиценза

en: Add to project
bg: Добавяне към проект

en: Add to repository
bg: Добавяне към хранилище

en: Create corresponding header file
bg: Създаване на съответстващ заглавен файл

en: Enter the File name.
    The extension will be added according to the type.
bg: Въведете името на файла.
    Разширението ще бъде добавено в зависимост от типа.

en: File Information
bg: Информация за файл

en: Name:
bg: Име:

en: New File
bg: Нов файл

en: Type:
bg: Тип:

en: Use Template for the Header file
bg: Използване на шаблон за заглавния файл

en: C Source File
bg: Файл с изходен код на C

en: C/C++ Header File
bg: Заглавен файл на C/C++

en: C++ Source File
bg: Файл с изходен код на C++

en: C# Source File
bg: Файл с изходен код на C#

en: Java Source File
bg: Файл с изходен код на Джава

en: Perl Source File
bg: Файл с изходен код на Пърл

en: Python Source File
bg: Файл с изходен код на Питон

en: Shell Script File
bg: Скрипт за обвивката

en: Other
bg: Друг

en: Unable to build user interface for New File
bg: Неуспех при изграждането на потребителски интерфейс за нов файл

en: Invalid GbfAmConfigValue type
bg: Невалиден тип GbfAmConfigValue

en: Add _Package
bg: Добавяне на _пакет

en: Add _module
bg: Добавяне на _модул

en: Packages
bg: Пакети

en: Select Package to add:
bg: Избор на пакет за добавяне:

en: Select package
bg: Избор на пакет

en: Variables
bg: Променливи

en: Static Library
bg: Статична библиотека

en: Shared Library
bg: Споделена библиотека

en: Man Documentation
bg: Страници на ръководства (man)

en: Miscellaneous Data
bg: Разни данни

en: Script
bg: Скрипт

en: Info Documentation
bg: Документация във формат Info

en: Lisp Module
bg: Модул на Лисп

en: Header Files
bg: Заглавни файлове

en: Java Module
bg: Модул на Джава

en: Python Module
bg: Модул на Питон

en: Generic rule
bg: Обикновено правило

en: Extra target
bg: Допълнителна цел

en: Configure file
bg: Файл, генериран от „configure“

en: Interface file
bg: Файл за графичен интерфейс

en: GLib mkenums
bg: Файл, генериран от glib-mkenums

en: GLib genmarshal
bg: Файл, генериран от glib-genmarshal

en: Intl rule
bg: Правило на „intltool“

en: Group doesn't exist
bg: Групата не съществува

en: Target doesn't exist
bg: Целта не съществува

en: Unable to update project
bg: Неуспех при обновяването на проекта

en: Invalid or remote path (only local paths supported)
bg: Невалиден или отдалечен път (поддържат се само локални)

en: Project doesn't exist or invalid path
bg: Проектът не съществува или пътят е невалиден

en: Malformed project
bg: Невалиден проект

en: Please specify group name
bg: Задайте име на група

en: Group name can only contain alphanumeric, '_', '-' or '.' characters
bg: Името на групата може да съдържа само знаци за букви, цифри, „_“, „-“ или „.“

en: Parent group doesn't exist
bg: Родителската група не съществува

en: Group already exists
bg: Групата вече съществува

en: Group couldn't be created
bg: Неуспех при създаването на групата

en: Group couldn't be removed
bg: Неуспех при премахването на групата

en: Please specify target name
bg: Задайте име на цел

en: Target name can only contain alphanumeric, '_', '-' or '.' characters
bg: Името на целта може да съдържа само знаци за букви, цифри, „_“, „-“ или „.“

en: Shared library target name must be of the form 'libxxx.la'
bg: Името на цел за споделена библиотека трябва да съответства на формата „libxxx.la“

en: Static library target name must be of the form 'libxxx.a'
bg: Името на цел за статична библиотека трябва да съответства на формата „libxxx.a“

en: Target already exists
bg: Целта вече съществува

en: General failure in target creation
bg: Обща грешка при създаването на целта

en: Newly created target could not be identified
bg: Неуспех при идентифицирането на новосъздадената цел

en: Target couldn't be removed
bg: Неуспех при премахването на целта

en: Source doesn't exist
bg: Изходният код не съществува

en: Source file name can only contain alphanumeric, '_', '-' or '.' characters
bg: Файлът с изходен код може да съдържа само знаци за букви, цифри, „_“, „-“ или „.“

en: Source file is already in given target
bg: Файлът с изходен код вече е дефиниран за дадената цел

en: General failure in adding source file
bg: Обща грешка при добавяне на файл с изходен код

en: Newly added source file could not be identified
bg: Неуспех при идентифицирането на току що добавения файл с изходен код

en: Source couldn't be removed
bg: Неуспех при премахването на файл с изходен код

en: Project directory
bg: Папка на проекта

en: Enter new module
bg: Въведете нов модул

en: Module/Packages
bg: Модул/пакети

en: Version
bg: Версия

en: Are you sure you want to remove module "%s" and all its associated packages?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете модула „%s“ и всички свързани с него пакети?

en: Are you sure you want to remove package "%s"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете пакета „%s“?

en: Enter new variable
bg: Въведете нова променлива

en: Are you sure you want to remove variable "%s"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете променливата „%s“?

en: Project:
bg: Проект:

en: Package name:
bg: Име на пакет:

en: Version:
bg: Версия:

en: URI:
bg: Адрес:

en: Use
bg: Използване

en: Group name:
bg: Име на група:

en: Advanced
bg: За напреднали

en: C compiler flags:
bg: Флагове за компилатора на C:

en: C preprocessor flags:
bg: Флагове за препроцесора:

en: C++ compiler flags:
bg: Флагове за компилатора на C++:

en: gcj compiler flags (ahead-of-time):
bg: Флагове за компилатора на Джава (AOT):

en: Java compiler flags (just-in-time):
bg: Флагове за компилатора на Джава (JIT):

en: Fortran compiler flags:
bg: Флагове за компилатора на Фортран:

en: Includes (deprecated):
bg: Флагове на препроцесора (извън употреба):

en: Install directories:
bg: Папки за инсталиране:

en: C preprocessor flags
bg: Флагове на препроцесора

en: C++ compiler flags
bg: Флагове за компилатора на C

en: gcj compiler flags (ahead-of-time)
bg: Флагове за компилатора на Джава (AOT)

en: Linker flags:
bg: Флагове за свързващата програма:

en: Libraries:
bg: Библиотеки:

en: Dependencies:
bg: Зависимости:

en: Advanced options
bg: Опции за напреднали

en: Target name:
bg: Име на цел:

en: Group:
bg: Група:

en: Install directory:
bg: Инсталационна директория:

en: Advanced…
bg: За напреднали…

en: Invalid GbfMkfileConfigValue type
bg: Невалиден тип GbfMkfileConfigValue

en: Project doesn't exist
bg: Проектът не съществува

en: Group coudn't be removed
bg: Неуспех при премахването на групата

en: Target couldn't be created
bg: Неуспех при създаването на целта

en: Target coudn't be removed
bg: Неуспех при премахването на целта

en: Source file must be inside the project directory
bg: Файлът с изходен код трябва да е в папката на проекта

en: Source is already in target
bg: Файлът с изходен код вече е дефиниран за целта

en: Source couldn't be added
bg: Неуспех при добавянето на файл с изходен код

en: Includes:
bg: Флагове за препроцесора:

note: The %s argument is a program name, anjuta by example
en: Loading Executable: %s
bg: Зареждане на изпълним файл: %s

note: The %s argument is a file name
en: Loading Core: %s
bg: Зареждане на файла „core“: %s

en: Unable to find: %s.
    Unable to initialize debugger.
    Make sure Anjuta is installed correctly.
bg: Неуспех при намирането на %s.
    Не може да се инициализира програмата за изчистване на грешки.
    Уверете се, че сте инсталирали Anjuta правилно.

en: Getting ready to start debugging session…
bg: Подготовка за стартиране на сесия на дебъгера…

en: Loading Executable:
bg: Зареждане на изпълним файл:

en: No executable specified.
bg: Няма зададен изпълним файл.

en: Open an executable or attach to a process to start debugging.
bg: Отваряне на изпълним файл или прикрепяне към процес с цел изчистване на грешки.

en: There was an error whilst launching the debugger.
bg: Възникна грешка при стартиране на програмата за изчистване на грешки.

en: Make sure 'gdb' is installed on the system.
bg: Уверете се, че „gdb“ е инсталиран на системата.

en: Program exited normally
bg: Програмата завърши нормално

en: Program exited with error code %s
bg: Програмата завърши с код за грешка %s

note: The program has reached one breakpoint and will stop
en: Breakpoint number %s hit
bg: Достигната точка на прекъсване %s

en: Function finished
bg: Функцията завърши

en: Stepping finished
bg: Изпълнението на стъпки завърши

en: Location reached
bg: Мястото е достигнато

en: The program is attached.
    Do you still want to stop the debugger?
bg: Програмата е прикрепена.
    Все още ли искате да спрете дебъгера?

note: The %s argument is an error message returned by gdb. * It is something like, "No such file or directory"
en: Unable to connect to remote target, %s
    Do you want to try again?
bg: Неуспех при свързване към отдалечена цел: %s
    Искате ли да опитате отново?

en: Debugger connected
bg: Дебъгерът е свързан

en: Program attached
bg: Програмата е прикрепена

en: Attaching to process: %d…
bg: Прикрепяне към процес: %d…

en: A process is already running.
    Would you like to terminate it and attach the new process?
bg: Процесът вече се изпълнява.
    Желаете ли да го прекъснете и да се прикрепите към нов процес?

en: Anjuta is unable to attach to itself.
bg: Anjuta не може да се прикрепи към собствения си процес.

en: Program terminated
bg: Програмата прекъсна

en: Program detached
bg: Прикрепянето към програмата приключи

en: Detaching the process…
bg: Преустановяване на прикрепянето към процеса…

en: Interrupting the process
bg: Прекъсване на процеса

en: Sending signal %s to the process: %d
bg: Изпращане сигнал %s към процеса: %d

en: Error whilst signaling the process.
bg: Възникна грешка при изпращането на сигнал до процеса.

en: Failed to create FIFO file named %s. The program will run without a terminal.
bg: Неуспех при създаване на файл тип FIFO с име „%s“. Програмата ще стартира без терминал.

en: Cannot start terminal for debugging.
bg: Не може да се стартира терминал за откриване на грешки.

en: Add File
bg: Добавяне на файл

en: Add Remote Branch
bg: Добавяне на отдалечен клон

note: A signed off by line is something git adds to the end of a commit message that indicates that a patch passes your scrutiny as you commit it to your git tree.
en: Add signed-off-by line
bg: Добавяне на ред „Подписано от“

en: Amend the previous commit
bg: Поправка на предишното локално подаване

en: Annotate this tag
bg: Анотации за този етикет

note: Normally when you fetch new objets from a remote branch you are tracking, git overwrites the data from the last fetch. With this option, data will be appended to the previous information, preserving it if the user should need it.
en: Append fetch data
bg: Прибавяне на изтеглени данни

en: Apply Stash
bg: Прилагане на stash

note: Action name Stock icon, if any
en: Apply mailbox files
bg: Прилагане на файлове във формат mbox

en: Apply the selected stash
bg: Прилагане на избрания stash

note: "Author" means search for commits whose author matches the given grep expression. "Grep" searches through commit logs and patches.
en: Author/Grep
bg: Автор/grep

en: Author:
bg: Автор:

en: Bad revision:
bg: Лоша ревизия:

en: Branch name:
bg: Име на клон:

en: Branch to switch to:
bg: Превключване на клон:

en: Branch:
bg: Клон:

en: Branches
bg: Клонове

en: Branches must be fully merged
bg: Клоновете трябва да е обединени изцяло

en: Branches to delete:
bg: Клонове за изтриване:

en: Changes:
bg: Промени:

en: Check Out Files
bg: Изтегляне на файлове

en: Check out all local changes
bg: Изтегляне на всички локални промени

en: Check out the branch after it is created
bg: Изтегляне на клона след създаването му

en: Cherry Pick
bg: Селективно подбиране

en: Clear all stashes
bg: Изчистване на всички заделени чрез stash промени

en: Column 1
bg: Колона 1

en: Commit Changes
bg: Локално подаване на промените

en: Commit on fast-forward merges
bg: Подаване при бързи (fast-forward) обединявания

en: Commit to Cherry Pick:
bg: Локално подаване за подбиране:

en: Commit to revert:
bg: Локално подаване за отмяна:

en: Create Branch
bg: Създаване на клон

en: Create Tag
bg: Създаване на етикет

en: Create patch series
bg: Създаване на последователни кръпки

en: Date
bg: Дата

en: Delete Branch
bg: Изтриване на клон

en: Delete Remote Branch
bg: Изтриване на отдалечен клон

en: Delete Tags
bg: Изтриване на етикети

en: Do not commit
bg: Без подаване

en: Do not follow tags
bg: Без следване на етикети

en: Drop the selected stash
bg: Отмяна на текущия stash

en: E-mail:
bg: Е-поща:

en: Fetch remote branches after creation
bg: Изтегляне на отдалечените клонове след създаването им

en: Filters
bg: Филтри

en: Folder to create patches in:
bg: Папка за създаване на кръпки:

en: Force
bg: Принудително

en: From:
bg: От:

en: Generate patches relative to:
bg: Генериране на кръпки относно:

en: Good revision:
bg: Добра ревизия:

en: Hard
bg: Твърд

en: Head
bg: Глава на клона

en: Ignore Files
bg: Пренебрегване на файлове

en: Log Message:
bg: Съобщение за дневник:

en: Mailbox file containing patches:
bg: Пощенска кутия съдържаща кръпки:

en: Merge
bg: Обединяване

en: Mixed
bg: Смесен

en: Mode:
bg: Режим:

en: Previous commit
bg: Предишно подаване

en: Pull
bg: Изтегляне (pull)

en: Push
bg: Отдалечено подаване (push)

en: Push all branches and tags
bg: Отдалечено подаване на всички клонове и етикети

en: Push all tags
bg: Отдалечено подаване на всички етикети

en: Rebase
bg: Базиране наново (rebase)

en: Remote
bg: Отдалечен клон

en: Remote branch to rebase from:
bg: Отдалечен клон, който да се ползва за основа (rebase):

en: Remote to delete:
bg: Отдалечен клон за изтриване:

en: Remove File
bg: Премахване на файл

en: Repository origin
bg: Произход на хранилището

en: Repository to pull from:
bg: Отдалечено хранилище за обновяване:

en: Repository to push to:
bg: Отдалечено хранилище за подаване:

en: Reset Tree
bg: Отмяна в дървото

en: Reset to:
bg: Връщане към:

en: Restore index
bg: Възстановяване на индекса

en: Retrieving status…
bg: Извличане на състояние…

en: Revert Commit
bg: Отмяна на локално подаване

en: Revision/Tag:
bg: Ревизия/етикет:

en: Select Files to Check Out:
bg: Избор на файлове за изтегляне:

en: Select Files to Commit:
bg: Избор на файлове за локално подаване:

en: Select Files to Ignore:
bg: Избор на файлове за пренебрегване:

en: Select Files to Mark as Resolved:
bg: Избор на файлове за отбелязване с разрешени конфликти:

en: Select Files to Unstage:
bg: Избор на файлове за отмяна (unstage):

en: Select Mailbox File
bg: Избор на файл във формат mbox

en: Select a Folder
bg: Избор на папка

en: Select file to add:
bg: Избор на файл за добавяне:

en: Select file to remove:
bg: Избор на файл за премахване:

en: Set Conflicts as Resolved
bg: Задаване на конфликтите като разрешени

en: Show source revision in log message
bg: Показване на ревизията в съобщението за дневника

en: Show the contents of the selected stash in an editor
bg: Показване на съдържанието на избрания stash в редактор

en: Sign this tag
bg: Подписване на този етикет

en: Soft
bg: Мек

en: Squash
bg: Свиване

en: Stash Message (Optional)
bg: Съобщение за stash (по избор)

en: Stash Uncommitted Changes
bg: Скатаване на неподадените промени чрез stash

en: Stash indexed changes
bg: Скатаване (stash) на индексираните промени

en: Stash the working tree's uncommitted changes
bg: Скатаване (stash) на неподадените промени в работното копие

en: Stash to Apply
bg: Stash за прилагане

en: Switch to Another Branch
bg: Преминаване на друг клон

en: Tag name:
bg: Име на етикет:

en: Tag/Commit
bg: Създаване на етикет/подаване

note: Action name Stock icon, if any
en: Tags
bg: Етикети

en: Tags to delete:
bg: Етикети за изтриване:

en: This commit concludes a failed merge (use -i)
bg: Това подаване съдържа пропаднало обединяване (използване на -i)

en: To:
bg: До:

en: URL
bg: Адрес

en: URL:
bg: Адрес:

en: Unstage Files
bg: Отмяна на файлове

en: Use a custom log message
bg: Използване на нестандартно съобщение за дневник

en: Use custom author information:
bg: Използване на нестандартна информация за автора

en: View log
bg: Преглед на дневника

en: View the Log for File/Folder:
bg: Преглед на дневника за файл/папка:

en: page 1
bg: стр 1

en: page 2
bg: стр 2

en: page 3
bg: стр 3

en: Git: File staged for add.
bg: Git: Файлът е определен за добавяне.

en: Please select a file.
bg: Изберете файл.

en: Git: Added remote branch "%s".
bg: Git: Добавен е отдалечен клон „%s“.

en: Please enter a branch name.
bg: Въведете име на клон.

en: Please enter a URL.
bg: Въведете адрес.

en: Git: Fetching…
bg: Git: Изтегляне…

en: Please select a mailbox file.
bg: Изберете файл във формат mbox.

en: Please enter a revision.
bg: Въведете ревизия.

en: Git: File retrieved.
bg: Git: Файлът е изтеглен.

en: Git: Files checked out.
bg: Git: Файловете са изтеглени.

en: Git: Commit complete.
bg: Git: Подаването завърши.

en: Please enter the commit author's name.
bg: Въведете име на автора на това подаване.

en: Please enter the commit author's e-mail address.
bg: Въведете адрес на е-поща на автора на това подаване.

en: Git: Created branch "%s".
bg: Git: Създаден е клон „%s“.

en: Git: Created tag "%s".
bg: Git: Създаден е етикет „%s“.

en: Please enter a tag name.
bg: Въведете име на етикет.

en: Git: Deleted selected branches.
bg: Git: Избраните клонове са изтрити.

en: Please select branches to delete
bg: Изберете клонове за изтриване

en: Git: Deleted selected tags.
bg: Git: Избраните етикети са изтрити.

en: Git: Fetch complete.
bg: Git: Изтеглянето завърши.

en: Graph
bg: Графика

en: Short log
bg: Кратък дневник

en: Author
bg: Автор

en: Git: Retrieving log…
bg: Git: Извличане на дневник…

en: Please enter a path.
bg: Въведете път.

en: Select a file
bg: Избор на файл

en: <b>Branch:</b> %s
bg: <b>Клон:</b> %s

en: <b>Tag:</b> %s
bg: <b>Етикет:</b> %s

en: <b>Remote:</b> %s
bg: <b>Отдалечен клон:</b> %s

en: Branch
bg: Клон

en: Git: Merge complete.
bg: Git: Обединяването завърши.

en: Git: Pull complete.
bg: Git: Изтеглянето завърши.

note: The "input widget" is the widget that should receive focus if the * user does not properly enter anything
en: Please select a remote to pull from.
bg: Въведете отдалечен клон на хранилището за изтегляне.

en: Please enter the URL of the repository to pull from.
bg: Въведете адреса на хранилището за изтегляне.

en: Git: Push complete.
bg: Git: Отдалеченото подаване завърши.

note: The "input widget" is the widget that should receive focus if the * user does not properly enter anything
en: Please select a remote to push to.
bg: Изберете отдалечен клон за подаване.

en: Please enter the URL of the repository to push to.
bg: Въведете адреса на хранилището за подаване.

en: Git: Pushing…
bg: Git: Отдалечено подаване…

en: Git: Rebasing
bg: Git: Базиране наново

en: Git: File removed.
bg: Git: Файлът е премахнат.

en: Git: Resolve complete.
bg: Git: Разрешаването на конфликти завърши.

en: Git: Stash dropped.
bg: Git: Стекът със скатани промени (stash) е изчистен.

en: Git: All stashes cleared.
bg: Git: Всички заделени чрез stash промени са изчистени.

en: Git: Branch checkout complete.
bg: Git: Изтеглянето на клона завърши.

en: There are no branches available.
bg: Няма налични клонове

en: Please select a stash
bg: Изберете stash

en: Git: Changes stored in a stash.
bg: Git: Промените са съхранени в stash.

en: Git: Stashed changes applied.
bg: Git: Приложени са промените, съхранени в stash.

en: Git: Diff complete.
bg: Git: Създаването на разлики завърши.

en: Column %i
bg: Колона %i

en: Git: Files unstaged.
bg: Git: Файловете са отменени.

note: Action name Stock icon, if any
en: _Changes
bg: _Промени

note: Action name Stock icon, if any
en: _Commit…
bg: _Подаване…

note: Display label short-cut
en: Commit changes to the local repository
bg: Подаване на промените в локалното хранилище

note: Action name Stock icon, if any
en: _Diff uncommitted changes
bg: _Разлики на неподадените промени

note: Display label short-cut
en: Show uncommitted changes
bg: Показване на неподадените промени

note: Action name Stock icon, if any
en: _Stash uncommitted changes…
bg: _Скатаване (stash) на неподадените промени…

note: Display label short-cut
en: Save uncommitted changes and re-apply them later
bg: Съхраняване на неподадените промени и прилагане наново по-късно

note: Action name Stock icon, if any
en: _Apply stashed changes…
bg: _Прилагане на скатаните (stash) промени…

note: Display label short-cut
en: Apply stashed changes to the working tree
bg: Прилагане на предварително съхранените промени по работното копие

note: Action name Stock icon, if any
en: _View log…
bg: Преглед на _дневника…

note: Display label short-cut
en: View change history
bg: Преглед на историята на промените

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remote repository
bg: _Отдалечено хранилище

note: Action name Stock icon, if any
en: _Push…
bg: _Отдалечено подаване (push)…

note: Display label short-cut
en: Push changes to a remote repository
bg: Подаване на промените към отдалечено хранилище

note: Action name Stock icon, if any
en: _Pull…
bg: И_зтегляне (pull)…

note: Display label short-cut
en: Update the working copy
bg: Обновяване на работното копие

note: Action name Stock icon, if any
en: _Fetch
bg: _Изтегляне (fetch)

note: Display label short-cut
en: Update remote branches
bg: Обновяване на отдалечените клонове

note: Action name Stock icon, if any
en: _Files
bg: _Файлове

note: Action name Stock icon, if any
en: _Add…
bg: _Добавяне…

note: Display label short-cut
en: Add files to the repository
bg: Добавяне към файлове към хранилището

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remove…
bg: Према_хване…

note: Display label short-cut
en: Remove files from the repository
bg: Премахване на файлове от хранилището

note: Action name Stock icon, if any
en: _Ignore…
bg: _Пренебрегнат…

note: Display label short-cut
en: Ignore files
bg: Пренебрегване на файлове

note: Action name Stock icon, if any
en: _Check out files…
bg: Изте_гляне на файлове…

note: Display label short-cut
en: Revert uncommitted changes to files
bg: Отмяна на неподадените промени

note: Action name Stock icon, if any
en: _Unstage files…
bg: _Отмяна на файлове…

note: Display label short-cut
en: Remove files from the commit index
bg: Премахване на файлове от индекса за подаване

note: Action name Stock icon, if any
en: _Resolve conflicts…
bg: _Разрешаване на конфликти…

note: Display label short-cut
en: Mark conflicted files as resolved
bg: Задаване на файловете с конфликти като разрешени

note: Action name Stock icon, if any
en: Patches
bg: Кръпки

note: Action name Stock icon, if any
en: Create patch series…
bg: Създаване на последователни кръпки…

note: Display label short-cut
en: Generate patch files for submission upstream
bg: Създаване на файлове с кръпки за подаване до разработчиците

note: Action name Stock icon, if any
en: _Apply…
bg: _Прилагане…

note: Display label short-cut
en: Start applying a patch series
bg: Прилагане на серия кръпки

note: Action name Stock icon, if any
en: _Continue with resolved conflicts
bg: _Продължаване с разрешени конфликти…

note: Display label short-cut
en: Continue applying a series after resolving conflicts
bg: Продължаване прилагането на серията след разрешаването на конфликти

note: Action name Stock icon, if any
en: _Skip current patch
bg: _Пропускане на текущата кръпка

note: Display label short-cut
en: Skip the current patch in the series and continue
bg: Пропускане на текущата кръпка в серията и продължаване

note: Action name Stock icon, if any
en: _Abort
bg: _Отмяна

note: Display label short-cut
en: Stop applying the series and return the repository to its original state
bg: Преустановяване на прилагането на серията и връщане на хранилището към оригиналното му състояние

note: Action name Stock icon, if any
en: _Branches
bg: _Клонове

note: Action name Stock icon, if any
en: _Create branch…
bg: Създаване на _клон…

note: Display label short-cut
en: Create a branch
bg: Създаване на клон

note: Action name Stock icon, if any
en: _Delete branch…
bg: Изтриване на к_лон…

note: Display label short-cut
en: Delete branches
bg: Изтриване на клонове

note: Action name Stock icon, if any
en: _Switch to another branch…
bg: Преминаване на _друг клон…

note: Display label short-cut
en: Switch to another branch
bg: Преминаване на друг клон

note: Action name Stock icon, if any
en: _Merge…
bg: _Обединяване…

note: Display label short-cut
en: Merge changes from another branch into the current one
bg: Обединяване на промените от друг клон в текущия

note: Action name Stock icon, if any
en: _Rebase
bg: _Базиране наново

note: Display label short-cut
en: Merge your changes with an upstream remote branch
bg: Обединяване на вашите промени с отдалечен клон

note: Action name Stock icon, if any
en: _Start…
bg: _Начало…

note: Display label short-cut
en: Start a rebase
bg: Начало на операция rebase

note: Action name Stock icon, if any
en: _Continue
bg: _Продължаване

note: Display label short-cut
en: Continue a rebase that stopped because of conflicts
bg: Продължаване на операция rebase, преустановена заради конфликти

note: Action name Stock icon, if any
en: _Skip
bg: П_рескачане

note: Display label short-cut
en: Skip the current conflicted commit and continue
bg: Пропускане на конфликтиращото подаване и продължаване

note: Display label short-cut
en: Abort the rebase and put the repository in its original state
bg: Преустановяване на операцията rebase и връщане на хранилището към оригиналното му състояние

note: Action name Stock icon, if any
en: _Cherry pick…
bg: _Селективно подбиране…

note: Display label short-cut
en: Selectively merge individual changes from other branches into the current one
bg: Селективно обединяване на индивидуални промени от други клонове в текущия

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remote branches
bg: О_тдалечени клонове

note: Display label short-cut
en: Add a remote branch
bg: Добавяне на отдалечен клон

note: Action name Stock icon, if any
en: _Delete…
bg: _Изтриване…

note: Display label short-cut
en: Delete a remote branch
bg: Изтриване на отдалечен клон

note: Action name Stock icon, if any
en: _Create tag…
bg: Създаване на _етикет…

note: Display label short-cut
en: Create a tag
bg: Създаване на етикет

note: Action name Stock icon, if any
en: _Delete tag…
bg: Изтриване на е_тикет…

note: Display label short-cut
en: Delete tags
bg: Изтриване на етикети

note: Action name Stock icon, if any
en: _Reset/Revert
bg: _Връщане/отмяна

note: Action name Stock icon, if any
en: _Reset tree…
bg: Отмяна в _дървото…

note: Display label short-cut
en: Reset repository head to any past state
bg: Връщане на главата на хранилището спрямо минало състояние

note: Action name Stock icon, if any
en: _Revert commit…
bg: Отмяна на _подаване…

note: Display label short-cut
en: Revert a commit
bg: Отмяна на подаване

note: Action name Stock icon, if any
en: Bisect
bg: Разр_язване (bisect)

note: Display label short-cut
en: Start a bisect operation
bg: Начало на операция bisect

note: Display label short-cut
en: Stop the bisect and bring the tree back to normal
bg: Преустановяване на операцията bisect и връщане на дървото в нормалното му състояние

note: Action name Stock icon, if any
en: _Good
bg: _Добра

note: Display label short-cut
en: Mark the current head revision as good
bg: Маркиране на текущата ревизия като добра

note: Action name Stock icon, if any
en: _Bad
bg: _Лоша

note: Display label short-cut
en: Mark the current head revision as bad
bg: Маркиране на текущата ревизия като лоша

note: Action name Stock icon, if any
en: _Initialize repository
bg: _Инициализиране на хранилище

note: Display label short-cut
en: Create a new git repository or reinitialize an existing one
bg: Създаване на ново хранилище на Git или повторно инициализиране на съществуващо такова

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show commit diff
bg: П_оказване на разлики за промените

note: Display label short-cut
en: Show changes introduced by this commit
bg: Показване на разликите в това подаване

note: Action name Stock icon, if any
en: _View selected revision
bg: Преглед на _избраната ревизия

note: Display label short-cut
en: View a copy of this file at this revision
bg: Преглед на копие на този файл към тази ревизия

note: Display label short-cut
en: Create a branch with the selected revision as its head
bg: Създаване на клон спрямо избраната ревизия

note: Display label short-cut
en: Create a tag at this revision
bg: Създаване на етикет за тази ревизия

note: Display label short-cut
en: Reset repository head to this revision
bg: Възвръщане на хранилището спрямо тази ревизия

note: Display label short-cut
en: Revert this commit
bg: Отмяна на това подаване

note: Display label short-cut
en: Merge this commit into the current branch
bg: Обединяване на това подаване с текущия клон

note: Action name Stock icon, if any
en: _Bisect
bg: Разр_язване (bisect)

note: Action name Stock icon, if any
en: _Set good revision
bg: Задаване на _добра ревизия

note: Display label short-cut
en: Mark this revision as good
bg: Маркиране на тази ревизия като добра

note: Action name Stock icon, if any
en: _Set bad revision
bg: Задаване на _лоша ревизия

note: Display label short-cut
en: Mark this revision as bad
bg: Маркиране на тази ревизия като лоша

note: Display label short-cut
en: View changes to this file or folder
bg: Преглед на промените по този файл или папка

note: Display label short-cut
en: Add this file or folder to the repository
bg: Добавяне на този файл или папка към хранилището

note: Display label short-cut
en: Remove this file or folder from the repository
bg: Премахване на този файл или папка от хранилището

en: Top level git menu item
bg: Меню на Git от горното ниво

en: Git operations
bg: Операции с Git

en: Git log operations
bg: Операции на Git с дневника

en: Git FM operations
bg: Операции на Git с файлове

en: Git Log
bg: Дневник на Git

en: <b>Handler template</b>
bg: <b>Шаблон за обработка на сигнал</b>

en: <b>Manage associations</b>
bg: <b>Управление на свързвания</b>

en: <b>New association</b>
bg: <b>Ново свързване</b>

note: Link a file with a widget
en: Associate
bg: Свързване

en: Automatically add resources
bg: Автоматично добавяне на ресурси

en: Designer
bg: Редактор на интерфейс

en: Editor
bg: Текстов редактор

en: Insert handler on edit
bg: Вмъкване на обработка при редактиране

en: Position type
bg: Вид позиция

en: Separated designer layout
bg: Редактиране на интерфейса в отделен прозорец

en: Special regexp
bg: Специален регулярен израз

en: Widget name
bg: Име на графичен обект

en: Association item has no designer
bg: Свързаният елемент няма редактор на интерфейс

en: Association item has no editor
bg: Свързаният елемент няма редактор

en: Bad association item option in the node %s
bg: Лоша опция за свързване във възел %s

en: no filename found in the node %s
bg: липсва име на файл във възел %s

en: invalid %s property value
bg: невалидна стойност на свойство %s

en: Association item filename has no path
bg: Името на файла на свързания елемент не съдържа път

en: No associations initialized: nothing to save
bg: Няма инициализирани свързвания: нищо за запазване

en: Couldn't save associations because project root isn't set
bg: Неуспех при запазването на свързванията — коренът на проекта не е зададен

en: Failed to save associations
bg: Неуспех при запазването на свързванията

note: iptCurrent:
en: Current
bg: Текуща

note: iptBeforeEnd:
en: Before end
bg: Преди края

note: iptAfterBegin:
en: After begin
bg: След началото

note: ipEOF:
en: End of file
bg: Края на файла

en: Couldn't introspect the signal
bg: Неуспех при самоанализирането на сигнала

en: Python language isn't supported yet
bg: Езикът Питон все още не се поддържа

en: Vala language isn't supported yet
bg: Езикът Vala все още не се поддържа

en: There is no associated editor for the designer
bg: Липсва текстов редактор към редактора на интерфейс

en: Unknown editor language "%s"
bg: Неизвестен за редактора език „%s“

en: Error while adding a new handler stub: %s
bg: Грешка при добавяне на нов шаблон за обработка: %s

en: Couldn't find signal information
bg: Неуспех при намирането на информация за сигнала

en: Error while adding a new handler stub: No current editor
bg: Грешка при добавяне на нов шаблон за обработка: Няма текущ редактор

en: To avoid this message turn off "%s" flag in Preferences->Glade GUI Designer
bg: За да избегнете това съобщение, изключете „%s“ в „Настройки->Glade — проектиране на графични интерфейси“

en: Couldn't find an associated document
bg: Неуспех при намирането на свързан документ

en: Those documents are already associated
bg: Тези документи вече са свързани

en: Unable to read file: %s.
bg: Неуспех при четене на файл: %s.

en: Top level widget
bg: Графичен обект от горно ниво

en: Couldn't find a default signal name
bg: Неуспех при намирането на стандартно име на сигнала

en: Project %s has no deprecated widgets or version mismatches.
bg: Проектът %s не съдържа изоставени графични обекти или несъответствие между целевите версии.

en: There is no Glade project
bg: Няма проект на Glade

en: Switch between designer/code
bg: Превключване между редактор на интерфейс/код

en: Insert handler stub
bg: Вмъкване на шаблон за обработка

en: Insert handler stub, autoposition
bg: Вмъкване на шаблон за обработка, автоматично позициониране

en: Associate last designer and last editor
bg: Свързване на последния редактор на интерфейс и последния текстов редактор

en: Associate last designer and editor
bg: Свързване на последния редактор на интерфейс и текстов редактор

en: Associations dialog…
bg: Диалогов прозорец за свързвания…

en: Versioning…
bg: Версии…

en: Switch between library versions and check deprecations
bg: Превключване между версии на библиотеките и проверка за изоставени обекти

en: Set as default resource target
bg: Задаване като стандартна цел за ресурса

en: Current default target
bg: Текуща стандартна цел

en: Close the current file
bg: Затваряне на текущия файл

en: Save the current file
bg: Запазване на текущия файл

en: Redo the last action
bg: Отмяна на последното действие

en: Cut the selection
bg: Отрязване на избраното

en: Copy the selection
bg: Копиране на избраното

en: Paste the clipboard
bg: Поставяне от буфера за обмен

en: Delete the selection
bg: Изтриване на избраното

en: Glade designer operations
bg: Операции на редактора на графични интерфейси Glade

en: Go back in undo history
bg: Отиване назад в историята на промените

en: Go forward in undo history
bg: Отиване напред в историята на промените

en: Glade Clipboard
bg: Буфер за обмен на Glade

en: Widgets
bg: Графични обекти

en: Palette
bg: Палитра

en: Not local file: %s
bg: Не е локален файл: %s

en: Could not open %s
bg: Неуспех при отварянето на %s

en: Could not create a new glade project.
bg: Неуспех при създаването на нов проект на Glade.

en: Glade GUI Designer
bg: Glade — проектиране на графични интерфейси

en: Glade project '%s' saved
bg: Проектът на Glade „%s“ е запазен.

en: Invalid Glade file name
bg: Неправилно име на файл на Glade

en: You need to select a to do item before you can edit it
bg: Трябва да изберете задача, за да я редактирате

en: Add Item
bg: Добавяне на задача

en: Edit Item
bg: Редактиране на задача

en: Summary:
bg: Обобщение:

note: option menu label
en: Category:
bg: Категория:

en: Edit Categories
bg: Редактиране на категории

en: Due date:
bg: Срок за приключване:

en: Notify when due
bg: Уведомяване при достигане на срока

note: label
en: Priority:
bg: Приоритет:

en: Comment:
bg: Коментар:

en: Completed
bg: Завършена

en: started:
bg: започнала:

en: N/A
bg: няма

en: stopped:
bg: спряна:

en: You need to select a to-do item before you can remove it
bg: Трябва да изберете задача, за да я премахнете

en: Are you sure you want to remove the selected to-do item?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете избраната задача?

en: Are you sure you want to remove all the completed to-do items?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете всички завършени задачи?

en: Are you sure you want to remove all the completed to-do items in the category "%s"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете всички завършени задачи в категорията „%s“?

en: Export task list
bg: Изнасяне на списъка със задачи

en: Plain Text
bg: Обикновен текст

note: add the embed css style sheet tb
en: Export current category only
bg: Изнасяне само на текущата категория

en: <b>HTML export options:</b>
bg: <b>Опции за изнасяне във формат HTML</b>

en: Embed default (CSS) style sheet
bg: Вграждане на стандартна таблица със стилове (CSS)

en: Custom (CSS) style sheet
bg: Нестандартна таблица със стилове (CSS)

en: _View
bg: _Изглед

en: All
bg: Всички

en: _Export
bg: _Изнасяне

en: Priority
bg: Приоритет

en: Due date
bg: Срок на приключване

en: Summary
bg: Обобщение

en: No permission to read the file.
bg: Няма права за четене на файла.

en: Failed to read file
bg: Неуспех при четенето на файл

en: Failed to parse XML structure
bg: Неуспех при анализирането на структурата на XML

en: File is not a valid gtodo file
bg: Файлът не е валиден тип „gtodo“

en: Personal
bg: Лични

en: Business
bg: Бизнес

en: Unfiled
bg: Без категория

en: No Gtodo Client to save.
bg: Няма клиент на Gtodo за запазване.

en: No filename supplied.
bg: Не е зададено име на файл.

note: create a priority string
en: Low
bg: Нисък

en: Medium
bg: Среден

en: High
bg: Висок

en: When you delete the category "%s", all containing items are lost
bg: При изтриване на категорията „%s“ всички съдържащи се задачи ще бъдат загубени

en: Delete
bg: Изтриване

en: <New category (%d)>
bg: <Нова категория (%d)>

en: The following item is due in %i minute: | The following item is due in %i minutes:
bg[0]: Следната задача трябва да бъде приключена до %i минута:
bg[1]: Следната задача трябва да бъде приключена до %i минути:

en: The following item is due:
bg: Следната задача трябва да бъде приключена:

note: gtk_container_set_border_width(GTK_CONTAINER(hbox), 9);
en: _Do not show again
bg: Да _не се показва отново

en: _Tasks
bg: _Задачи

en: Hide _Completed Items
bg: Скриване _завършените задачи

en: Hide completed to-do items
bg: Скриване на завършените задачи

en: Hide Items Past _Due Date
bg: Скриване на задачи с изпуснат _краен срок

en: Hide items that are past due date
bg: Скриване на задачи, за които е пропуснат крайния срок

en: Hide Items Without _End Date
bg: _Скриване на задачи без краен срок

en: Hide items without an end date
bg: Скриване на задачите без дата за завършване

en: Task manager
bg: Организатор на задачи

en: Task manager view
bg: Преглед на организатора на задачи

en: Tasks
bg: Задачи

en: To-do Manager
bg: Организатор за задачи

en: To-do List Preferences
bg: Настройки на организатора за задачи

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Show due date column
bg: Показване на колоната за краен срок

en: Show category column
bg: Показване колоната на категорията

en: Show priority column
bg: Показване колона на приоритета

en: Tooltips in list
bg: Подсказки в списъка

en: Show in main window
bg: Показване в главния прозорец

en: Highlight
bg: Осветяване

note: tb for highlighting due today
en: Items that are due today
bg: Задачи за приключване днес

note: tb for highlighting due
en: Items that are past due
bg: Просрочени задачи

note: tb for highlighting in x days
en: Items that are due in the next %i day | Items that are due in the next %i days
bg[0]: Задачи за приключване в следващия %i ден
bg[1]: Задачи за приключване в следващите %i дни

en: Miscellaneous
bg: Разни

en: Auto-purge completed items
bg: Автоматично изтриване на завършените задачи

note: Translators: First part of the sentence "Purge items after %d days"
en: Purge items after
bg: Изтриване на задачите след

note: Translators: Second part of the sentence "Purge items after %d days"
en: days.
bg: дни.

en: Auto-Purge
bg: Автоматично изтриване

en: Notification
bg: Уведомяване

en: Allow to-do items to notify me when they are due in %i minute | Allow to-do items to notify me when they are due in %i minutes
bg[0]: Уведомления %i минута преди достигане на срока
bg[1]: Уведомления %i минути преди достигане на срока

en: Open a Task List
bg: Отваряне на списък със задачи

en: Create a Task List
bg: Създаване на списък със задачи

en: No Date
bg: Без дата

en: Edit&#x2026;
bg: Редактиране…

en: Macro details:
bg: Подробности за макрос:

en: Macro text:
bg: Текст на макрос:

en: Macros:
bg: Макроси:

en: Shortcut:
bg: Бърз клавиш:

en: Press macro shortcut…
bg: Натиснете бързия клавиш за макроса…

en: Press shortcut
bg: Натиснете бързия клавиш

en: Anjuta macros
bg: Макроси на Anjuta

en: My macros
bg: Мои макроси

en: Name:	 %s
    Category:	 %s
    Shortcut:	 %c
bg: Име:	 %s
    Категория:	 %s
    Бърз клавиш:	 %c

en: Insert
bg: Вмъкване

en: Insert macro
bg: Вмъкване на макрос

en: Add/Edit macro
bg: Добавяне/редактиране на макрос

en: Macros
bg: Макроси

en: _Insert Macro…
bg: _Вмъкване на макрос…

en: Insert a macro using a shortcut
bg: Вмъкване на макрос чрез бърз клавиш

en: _Add Macro…
bg: _Добавяне на макрос…

en: Add a macro
bg: Добавяне на макрос

en: Macros…
bg: Макроси…

en: Add/Edit/Remove macros
bg: Добавяне/редактиране/премахване на макроси

en: Macro operations
bg: Операции с макроси

note: text style in editor
en: Diagonal
bg: Курсив

en: Error message indicator style:
bg: Стил на съобщение за грешка:

en: Errors:
bg: Грешки:

en: Indicators
bg: Индикатори

en: Message colors
bg: Цветове на съобщенията

en: Messages options
bg: Настройки на съобщенията

en: Normal message indicator style:
bg: Стил на нормално съобщение:

en: Number of first characters to show:
bg: Брой на първите знаци за показване:

en: Number of last characters to show:
bg: Брой на последните знаци за показване:

note: text style in editor
en: Strike-Out
bg: Зачеркване

en: Tab position:
bg: Позиция на подпрозорците:

en: Truncate long messages
bg: Съкращаване на дълги съобщения

note: text style in editor
en: Underline-Plain
bg: Подчертаване

note: text style in editor
en: Underline-Squiggle
bg: Вълнообразно подчертаване

note: text style in editor, TT is for typewriter text
en: Underline-TT
bg: Двойно подчертаване

en: Warning message indicator style:
bg: Стил на предупредително съобщение:

en: Warnings:
bg: Предупреждения:

en: Close all message tabs
bg: Затваряне на всички подпрозорци със съобщения

en: No Messages
bg: Няма съобщения

en: No Infos
bg: Няма уведомления

en: No Warnings
bg: Няма предупреждения

en: No Errors
bg: Няма грешки

en: Icon
bg: Икона

en: Messages
bg: Съобщения

en: Error writing %s
bg: Грешка при запазване на %s

en: %d Message | %d Messages
bg[0]: %d съобщение
bg[1]: %d съобщения

en: %d Info | %d Infos
bg[0]: %d уведомление
bg[1]: %d уведомления

en: %d Warning | %d Warnings
bg[0]: %d предупреждение
bg[1]: %d предупреждения

en: %d Error | %d Errors
bg[0]: %d грешка
bg[1]: %d грешки

en: _Copy Message
bg: _Копиране на съобщение

en: Copy message
bg: Копиране на съобщение

en: _Next Message
bg: _Следващо съобщение

en: Next message
bg: Следващо съобщение

en: _Previous Message
bg: _Предишно съобщение

en: Previous message
bg: Предишно съобщение

en: _Save Message
bg: _Запазване на съобщение

en: Save message
bg: Запазване на съобщение

en: Next/Previous Message
bg: Следващо/предишно съобщение

en: File/Directory to patch
bg: Файл/Папка за кърпене

en: Patch file
bg: Файл с кръпка

en: Patch
bg: Кръпка

en: Please select the directory where the patch should be applied
bg: Изберете папка, където да се приложи кръпката

en: Patching %s using %s
bg: Прилагане на кръпка %2$s върху %1$s

en: Patching…
bg: Прилагане на кръпка…

en: Patching…
bg: Прилагане на кръпка…

en: There are unfinished jobs: please wait until they are finished.
bg: Има незавършени задачи, изчакайте до приключването им.

en: Patch failed.
    Please review the failure messages.
    Examine and remove any rejected files.
bg: Неуспех при прилагането на кръпката.
    Прегледайте съобщенията за грешки.
    Прегледайте и премахнете всички отхвърлени файлове.

en: Patching complete
bg: Прилагането на кръпката завърши

en: Dry run
bg: Без действителни промени

en: File/Directory to patch:
bg: Файл/папка за кърпене:

en: Patch file:
bg: Файл с кръпка:

en: Patch level:
bg: Ниво на кръпката:

note: Action name Stock icon, if any
en: _Tools
bg: И_нструменти

note: Action name Stock icon, if any
en: _Patch…
bg: _Кръпка…

en: Patch files/directories
bg: Файлове/папки с кръпки

en: Generation of project file failed. Cannot find an appropriate project template to use. Please make sure your version of Anjuta is up-to-date.
bg: Неуспех при генерирането на файл за проекта. Не може да бъде открит подходящ шаблон за проекта. Уверете се, че не използвате остаряла версия на Anjuta.

en: A file named "%s" already exists. Do you want to replace it?
bg: Файлът „%s“ вече съществува. Искате ли да го замените?

en: A file named "%s" cannot be written: %s. Check if you have write access to the project directory.
bg: Неуспех при запазването на файла „%s“: %s. Проверете дали имате права за запис в папката на проекта.

en: Please select a project backend to open %s.
bg: Изберете приставка за отварянето на %s.

en: Could not find a valid project backend for the given directory (%s). Please select a different directory, or try upgrading to a newer version of Anjuta.
bg: Неуспех при намирането на валиден вътрешен компонент за проект за дадената папка (%s). Изберете друга папка, или опитайте да обновите версията на Anjuta.

en: Couldn't check out the supplied URI "%s". The error returned was: "%s"
bg: Неуспех при изтеглянето от зададения адрес „%s“, върнатата грешка бе: „%s“

en: Destination:
bg: Назначение:

en: Import from folder
bg: Внасяне от папка

en: Import from version control system
bg: Внасяне от система за контрол на версиите

en: Import options
bg: Настройки за внасяне

en: Location:
bg: Местоположение:

en: Project name
bg: Име на проект

en: Import project
bg: Внасяне на проект

en: Import
bg: Внасяне

en: Add Source
bg: Добавяне на файл с изходен код

en: New Group
bg: Нова група

en: New Target
bg: Нова цел

en: Select the _target for the new source files:
bg: Избор на _цел за новите файлове с изходен код:

en: Source files:
bg: Файлове с изходен код:

en: Specify _where to create the group:
bg: Укажете къде да се създаде _групата:

en: Specify _where to create the target:
bg: Укажете къде да се създаде _целта:

en: Target _name:
bg: _Име на цел:

en: Target _type:
bg: _Тип цел:

en: _Group name:
bg: Име на _група:

en: _Select file to add…
bg: Избор на файл за _добавяне…

en: Project
bg: Проект

en: GbfProject Object
bg: Обект GbfProject

en: No project loaded
bg: Няма зареден проект

en: Cannot add group
bg: Неуспех при добавянето на група

en: No parent group selected
bg: Няма избрана родителска група

en: Cannot add target
bg: Неуспех при добавянето на цел

en: No group selected
bg: Няма избрана група

en: Select sources…
bg: Избор на файлове с изходен код…

en: Cannot add source files
bg: Неуспех при добавянето на файлове с изходен код

en: No target has been selected
bg: Няма избрана цел

en: Group properties
bg: Свойства на групата

en: No properties available for this group
bg: Няма налични свойства за тази група

en: Target properties
bg: Свойства на целта

en: No properties available for this target
bg: Няма налични свойства за тази цел

en: Project properties
bg: Свойства на проекта

en: Refreshing symbol tree…
bg: Опресняване на дървото със символи…

en: Failed to refresh project: %s
bg: Неуспех при обновяването на проекта: %s

en: Are you sure you want to remove the following group from the project?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете следната група от проекта?

en: Are you sure you want to remove the following target from the project?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете следната цел от проекта?

en: Are you sure you want to remove the following source file from the project?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете следния файл с изходен код от проекта?

en: Are you sure you want to remove the following elements from the project?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете следните елементи от проекта?

en: Group: %s
bg: Група: %s

en: Target: %s
bg: Цел: %s

en: Source: %s
bg: Източник: %s

en: Shortcut: %s
bg: Бърз клавиш: %s

en: The group will not be deleted from the file system.
bg: Групата няма да бъде изтрита от файловата система.

en: The source file will not be deleted from the file system.
bg: Файлът с изходен код няма да бъде изтрит от файловата система.

en: Confirm remove
bg: Подвърждение за премахване

en: Failed to remove '%s':
    %s
bg: Неуспех при премахването на „%s“:
    %s

en: Failed to retrieve URI info of %s: %s
bg: Неуспех при извличането на информация за адрес на %s: %s

en: _Project
bg: _Проект

en: _Properties
bg: _Свойства

en: _Refresh
bg: _Обновяване

en: Refresh project manager tree
bg: Обновяване на дървото

en: Add _Group…
bg: Добавяне на _група…

en: Add a group to project
bg: Добавяне на група към проекта

en: Add _Target…
bg: Добавяне на _цел…

en: Add a target to project
bg: Добавяне на цел към проекта

en: Add _Source File…
bg: Добавяне на _файл с изходен код…

en: Add a source file to project
bg: Добавяне на файл с изходен код към проекта

en: Close Pro_ject
bg: Затваряне на про_ект

en: Close project
bg: Затваряне на проект

en: Properties of group/target/source
bg: Свойства на група/цел/изходен код

en: _Add to Project
bg: _Добавяне към проект

en: Add _Group
bg: Добавяне на _група

en: Add _Target
bg: Добавяне на _цел

en: Add _Source File
bg: Добавяне на _файл с изходен код

en: Re_move
bg: Према_хване

en: Remove from project
bg: Премахване от проект

en: Loading project: %s
bg: Зареждане на проект: %s

en: Created project view…
bg: Създаване изглед на проекта…

en: Failed to parse project (the project is opened, but there will be no project view) %s: %s
bg: Неуспех при анализиране на проекта (проектът е отворен, но няма да има преглед) %s: %s

en: Error closing project: %s
bg: Грешка при затваряне на проекта: %s

en: Project manager actions
bg: Действия за управление на проекти

en: Project manager popup actions
bg: Диалогови прозорци за управление на проекти

en: Initializing Project…
bg: Инициализиране на проекта…

en: Project Loaded
bg: Проектът е зареден

en: Details
bg: Подробности

en: Error
bg: Грешка

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Message
bg: Съобщение

en: <b>Confirm the following information:</b>
bg: <b>Потвърдете следната информация:</b>

note: The project type is translated too, it is something like * generic, GNOME applet, Makefile project...
en: Project Type: %s
bg: Тип на проекта: %s

en: Unable to find any project template in %s
bg: Неуспех при намиране на шаблон за проект в %s

en: 
    Field "%s" is mandatory. Please enter it.
bg: 
    Полето „%s“ е задължително. Попълнете го.

en: Field "%s" must start with a letter, a digit or an underscore and contain only letters, digits, underscore, minus and dot. Please fix it.
bg: Полето „%s“ трябва да започва с буква, цифра или долна черта и може да съдържа само букви, цифри, долна черта, минус и точка. Коригирайте го.

en: Field "%s" must start with a letter, a digit, an underscore or a directory separator and contain only letters, digits, underscore, directory separator, minus and dot. Please fix it.
bg: Полето „%s“ трябва да започва с буква, цифра, долна черта или сепаратор за папки и може да съдържа само букви, цифри, долна черта, сепаратор за папка, минус и точка. Коригирайте го.

en: Unknown error.
bg: Неизвестна грешка.

en: Directory "%s" is not empty. Project creation could fail if some files cannot be written. Do you want to continue?
bg: Папката „%s“ не е празна. Създаването на проекта може да пропадне, ако някои от файловете не могат да бъдат записани. Искате ли да продължите?

en: File "%s" already exists. Do you want to overwrite it?
bg: Файлът „%s“ вече съществува. Искате ли да го презапишете?

en: Invalid entry
bg: Невалиден запис

en: Dubious entry
bg: Съмнителен запис

en: 
    Missing programs: %s.
bg: 
    Липсващи програми: %s.

en: 
    Missing packages: %s.
bg: 
    Липсващи пакети: %s.

en: Some important programs or development packages required to build this project are missing. Please make sure they are installed properly before generating the project.
bg: Липсват някои важни програми или пакети за разработка, необходими за компилирането на този проект. Уверете се, че са инсталирани правилно преди генерирането на проекта.

en: Install missing packages
bg: Инсталиране на липсващите пакети

en: The missing programs are usually part of some distrubution packages and can be searched for in your Application Manager. Similarly, the development packages are contained in special packages that your distribution provides to allow development of projects based on them. They usually end with a "-dev" or "-devel" suffix in package names and can be found by searching in your Application Manager.
bg: Липсващите програми обикновено са част от някои пакети на дистрибуцията и могат да бъдат потърсени в програмата за управление на пакети. Подобно, пакетите за разработка са специални пакети на дистрибуцията, които позволяват разработката на проекти, базирани на тях. Обикновено те имат наставка „-dev“ или „-devel“ в имената си и могат да бъдат търсени в програмата за управление на пакети.

en: Missing components
bg: Липсващи компоненти

en: Unable to build project assistant user interface reading %s.
bg: Неуспех при изграждането на потребителския интерфейс на помощника за проекти от %s.

en: New project has been created successfully.
bg: Новият проект бе успешно създаден.

en: New project creation has failed.
bg: Неуспех при създаването на новия проект.

en: Skipping %s: file already exists
bg: Пропускане на %s: файлът вече съществува

en: Creating %s … Failed to create directory
bg: Създаване на %s … Неуспех при създаването на папка

en: Creating %s (using AutoGen)… %s
bg: Създаване на %s (използва се AutoGen)… %s

en: Creating %s … %s
bg: Създаване на %s … %s

note: The %s is a name of a unix command line, by example * cp foobar.c project
en: Executing: %s
bg: Изпълнява се: %s

en: New Project Assistant
bg: Помощник за нови проекти

en: No
bg: Не

en: Select directory
bg: Избор на папка

en: Select file
bg: Избор на файл

en: Select an Image File
bg: Избор на файл с изображение

en: Choose Icon
bg: Избор на икона

en: Choose directory
bg: Избор на папка

en: Choose file
bg: Избор на файл

en: A GNOME applet project
bg: Аплет на GNOME

en: A generic C++ project
bg: Обикновен проект на C++

en: A generic GTK+ project
bg: Обикновен проект на GTK+

en: A generic GTKmm (C++) project
bg: Обикновен проект на GTKmm (C++)

en: A generic Xlib dock applet
bg: Обикновен аплет тип „док“ на Xlib

en: A generic Xlib project
bg: Обикновен проект на Xlib

en: A generic java project using automake project management
bg: Обикновен проект на Джава с използване на Automake

en: A generic minimal and flat project
bg: Обикновен минималистичен проект

en: A generic natively compiled java project using the GNU Java Compiler (gcj)
bg: Обикновен нативно компилиран проект на Джава с използване на компилатора на GNU за Джава (GCJ)

en: A generic project
bg: Обикновен проект

en: A generic python project using automake project management
bg: Обикновен проект на Питон с използване на Automake

en: A generic wx Widgets project
bg: Обикновен проект на wxWidgets

en: A sample SDL project
bg: Примерен проект на SDL

en: A shared or a static library project
bg: Проект за споделена или статична библиотека

en: Add C++ support:
bg: Добавяне на поддръжка за C++:

en: Add gtk-doc system:
bg: Добавяне на система за документация на gtk-doc:

en: Add internationalization:
bg: Добавяне на интернационализация:

en: Add shared library support:
bg: Добавяне на поддръжка за споделени библиотеки:

en: Adds C++ support to the project so that C++ source files can be built
bg: Добавя поддръжка за C++ към проекта, така че файлове с изходен код на C++ да могат да бъдат компилирани

en: Adds support for building shared libraries in your project
bg: Добавя поддръжка за компилиране на споделени библиотеки

en: Adds support for internationalization so that your project can have translations in different languages
bg: Добавя поддръжка за интернационализация, така че проекта да може да бъде превеждан на различни езици

en: Anjuta Plugin
bg: Приставка на Anjuta

en: Anjuta plugin project that uses libanjuta framework
bg: Проект за приставка на Anjuta с използване на системата libanjuta

en: Applet Title:
bg: Заглавие на аплета:

en: Basic information
bg: Основна информация

en: Build library as
bg: Компилиране на библиотеката като

en: Comma separated, other plugins that this plugin depends on. It could be either primary interface name or plugin location (library:class)
bg: Списък (разделен със запетаи) на други приставки, от които тази зависи. Може да бъде името на основния интерфейс или местоположението на приставката (библиотека:клас)

en: Configure external packages
bg: Конфигуриране на външни пакети

en: Configure external packages:
bg: Конфигуриране на външни пакети:

en: Create Gtk Builder interface file
bg: Създаване файл за интерфейс на GtkBuilder

en: Create a template Gtk Builder interface file
bg: Създаване на шаблон на файл за интерфейс на GtkBuilder

en: Display description of the applet
bg: Показване описанието на аплета

en: Display description of the plugin
bg: Показване описанието на приставката

en: Display title of the applet
bg: Показване заглавието на аплета

en: Display title of the plugin
bg: Показване заглавието на приставката

en: Django Project
bg: Проект на Джанго

en: Django Project information
bg: Информация за проект на Джанго

en: Email address:
bg: Е-поща:

en: GCJ needs to know which class contains the main() function
bg: Необходима информация за GCJ е кой клас съдържа функцията „main“

en: GNOME Applet
bg: Аплет на GNOME

en: General Project Information
bg: Обща информация за проекта

en: Generic
bg: Обикновен

en: Generic (Minimal)
bg: Обикновен (минималистичен)

en: Generic C++
bg: Обикновен на C++

en: Generic JavaScript
bg: Обикновен на JavaScript

en: Generic gcj compiled java
bg: Обикновен на Джава, компилиран чрез GCJ

en: Generic java (automake)
bg: Обикновен на Джава (Automake)

en: Generic python (automake)
bg: Обикновен на Питон (Automake)

en: Give a package name that your project require. You may also mention what is the required version of the package. For example, 'libgnomeui-2.0' or 'libgnomeui-2.0 >= 2.2.0'
bg: Задайте име на пакет, който вашия проект изисква. Може да споменете и минималната изисквана версия на пакета. Например „libgnomeui-2.0“ или „libgnomeui-2.0 >= 2.2.0“

en: Icon File:
bg: Файл с икона:

en: Icon file for the plugin
bg: Файл с икона за приставката

en: Implement plugin interfaces
bg: Реализирани от приставката интерфейси

en: Interface implemented by the plugin
bg: Интерфейс, реализиран от приставката

en: Interface:
bg: Интерфейс:

en: Library
bg: Библиотека

en: License
bg: Лиценз

en: Main Class:
bg: Основен клас:

en: Main class
bg: Основен клас

en: Makefile project
bg: Проект с Makefile

en: Makefile-based project
bg: Проект, базиран на Makefile

en: Mininum SDL version required
bg: Минимална изисквана версия на SDL

en: Name of the value to watch
bg: Име на стойността за следене

en: No license
bg: Без лиценз

en: Only Shared
bg: Само споделена

en: Only Static
bg: Само статична

en: Options for project build system
bg: Опции за системата за изграждане и компилация на проекта

en: Plugin Class Name:
bg: Име на клас на приставката:

en: Plugin Dependencies:
bg: Зависимости на приставката:

en: Plugin Description:
bg: Описание на приставката:

en: Plugin Title:
bg: Заглавие на приставката:

en: Plugin class name
bg: Име на клас на приставката

en: Plugin has menus or/and toolbars
bg: Приставката има менюта и/или ленти с инструменти

en: Plugin interfaces to implement
bg: Интерфейси, които реализира приставката

en: Project Name:
bg: Име на проект:

en: Project directory, output file etc.
bg: Папка на проекта, изходен файл и т.н.

en: Project directory:
bg: Папка на проекта:

en: Project name must not contain spaces, because it will be the name of the project build target (executable, library etc.)
bg: Името на проекта не може да съдържа интервали, защото това ще бъде и името на целта за компилация (изпълним файл, библиотека и т.н.)

en: Project name:
bg: Име на проект:

en: Project options
bg: Настройки на проекта

en: Python webproject using Django Web Framework
bg: Уеб-проект на Питон използващ системата Джанго

en: Require Package:
bg: Изискван пакет:

en: Require SDL version:
bg: Изисквана версия на SDL:

en: Require SDL_gfx library
bg: Изискване на библиотеката SDL_gfx

en: Require SDL_gfx:
bg: Изискване на SDL_gfx:

en: Require SDL_image library
bg: Изискване на библиотеката SDL_image

en: Require SDL_image:
bg: Изискване на SDL_image:

en: Require SDL_mixer library
bg: Изискване на библиотеката SDL_mixer

en: Require SDL_mixer:
bg: Изискване на SDL_mixer:

en: Require SDL_net library
bg: Изискване на библиотеката SDL_net

en: Require SDL_net:
bg: Изискване на SDL_net:

en: Require SDL_ttf library
bg: Изискване на библиотеката SDL_ttf

en: Require SDL_ttf:
bg: Изискване на SDL_ttf:

en: Select code license
bg: Избор на лиценз

en: Select library type to build
bg: Избор на вид библиотека

en: Shared and Static library
bg: Споделена/статична библиотека

en: Shell values to watch
bg: Стойности на обкръжението за следене

en: Use pkg-config to add library support from other packages
bg: Използване на pkg-config за добавяне на библиотеки от други пакети

en: Value Name:
bg: Име на стойността:

en: Values to watch
bg: Стойности за следене

en: Whether the plugin has menus or toolbars
bg: Дали приставката има менюта или ленти с инструменти

en: Xlib dock
bg: Док на Xlib

en: gtk-doc is used to compile API documentations for GObject based classes
bg: Използва се gtk-doc за компилиране на документацията за класове, базирани на GObject

en: project name
bg: име на проект

en: Choose a working directory
bg: Избор на работна папка

en: Environment Variables:
bg: Променливи на обкръжението:

en: Program Parameters
bg: Аргументи на програмата

en: Program:
bg: Програма:

en: Run in Terminal
bg: Стартиране в терминал

en: Working Directory:
bg: Работна папка:

note: Only local directory are supported
en: Program directory '%s' is not local
bg: Програмната папка „%s“ не е локална

en: Load Target to run
bg: Зареждане на целта за изпълнение

en: Missing file %s
bg: Липсва файл %s

en: The program is running.
    Do you want to restart it?
bg: Програмата е стартирана.
    Искате ли да я рестартирате?

note: Action name Stock icon, if any
en: _Run
bg: И_зпълнение

en: Execute
bg: Изпълнение

en: Run program without debugger
bg: Изпълнение на програмата без дебъгер

en: Stop Program
bg: Спиране на програмата

en: Kill program
bg: Убиване на програмата

en: Program Parameters…
bg: Аргументи на програмата…

en: Set current program, arguments, etc.
bg: Задаване на текущата програма, аргументи и т.н.

en: Run operations
bg: Операции по изпълнение

en: Actions
bg: Действия

en: Backward
bg: Назад

en: Basic Search & Replace
bg: Основно търсене и заместване

en: Choose Directories:
bg: Избор на папки:

en: Choose Files:
bg: Избор на файлове:

en: Expand regex back references
bg: Разкриване на връзки в шаблоните

en: File Filter
bg: Филтър на файл

en: Find & Replace
bg: Намиране и заместване

en: Forward
bg: Напред

note: the order of these matters - it must match the order of the corresponding radio buttons on another page
en: Full Buffer
bg: Пълен буфер

en: Greedy matching
bg: „Алчно“ съвпадане

en: Ignore Binary Files
bg: Пропускане на двоични файлове

en: Ignore Directories:
bg: Пропускане на папки:

en: Ignore Files:
bg: Пропускане на файлове:

en: Ignore Hidden Directories
bg: Пропускане на скрити папки:

en: Ignore Hidden Files
bg: Пропускане на скрити файлове:

en: Match at start of word
bg: Търсене в началото на дума

en: Match complete lines
bg: Откриване на завършени редове

en: Match complete words
bg: Намиране началото на дума

en: Maximum Actions
bg: Максимален брой действия

en: Modify
bg: Променяне

en: New Name:
bg: Ново име:

en: No Limit
bg: Неограничено

en: Parameters
bg: Параметри

en: Regular expression
bg: Регулярен израз

en: Replace With:
bg: Заместване с:

en: Search Action:
bg: Търсене на действие:

en: Search Direction:
bg: Посока на търсене:

note: This is "the search expression" (noun)
en: Search Expression
bg: Израз за търсене

note: This is "the search expression" (noun)
en: Search Expression:
bg: Израз за търсене:

en: Search In:
bg: Търсене в:

en: Search Recursively
bg: Рекурсивно търсене

en: Search Target
bg: Търсене на цел

note: User can select variables that contain lists of files, so this is a combined noun
en: Search variable
bg: Търсене на променлива

en: Setting
bg: Настройка

en: _Find…
bg: _Търсене…

en: Search for a string or regular expression in the editor
bg: Търсене на низ или регулярен израз в редактора

en: Find _Next
bg: Намиране на _следващ

en: Repeat the last Find command
bg: Повтаряне на последната команда за търсене

en: Find _Previous
bg: Намиране на _предишен

en: Find and R_eplace…
bg: Търсене и _заместване…

en: Search for and replace a string or regular expression with another string
bg: Търсене и заместване на низ или регулярен израз с друг низ

en: Search and Replace
bg: Търсене и заместване

en: Fin_d in Files…
bg: Търсене във _файлове…

en: Search for a string in multiple files or directories
bg: Търсене на низ в множество файлове или папки

en: Searching…
bg: Търсене…

en: Basic Search
bg: Основно търсене

en: Current Buffer
bg: Текущ буфер

en: Current Selection
bg: Текущ избор

en: Current Block
bg: Текущ блок

en: Current Function
bg: Текуща функция

en: All Open Buffers
bg: Всички отворени буфери

en: All Project Files
bg: Всички файлове на проекти

note: {SR_VARIABLE, N_("Specify File List")},
en: Specify File Patterns
bg: Зададени шаблони на файлове

en: Select next match
bg: Избор на следващото съвпадение

en: Bookmark all matched lines
bg: Добавяне към отметките на всички редове със съвпадения

en: Mark all matches
bg: Маркиране на всички съвпадения

en: List matches in find pane
bg: Изписване на съвпаденията в панела за търсене

en: Replace next match
bg: Заместване на следващо съвпадение

en: Replace all matches
bg: Заместване на всички съвпадения

note: Avoid space in translated string
en: Find:
bg: Търсене:

en: Replace
bg: Заместване

en: Search complete
bg: Търсенето завършено

en: Replace All
bg: Заместване на всички

en: The match "%s" was not found. Wrap search around the document?
bg: Съвпадението „%s“ не е намерено. Търсене из целия документ?

en: The match "%s" was not found.
bg: Съвпадението „%s“ не е намерено.

en: The maximum number of results has been reached.
bg: Достигнат е максималния брой резултати.

en: %d match has been replaced. | %d matches have been replaced.
bg[0]: %d съвпадение беше заместено
bg[1]: %d съвпадения бяха заместени

en: Unable to build user interface for Search and Replace
bg: Неуспех при изграждането на потребителския интерфейс за търсене и заместване

en: The file "%s" on the disk is more recent than the current buffer.
    Do you want to reload it?
bg: Файлът „%s“ на диска е по-нов от текущия буфер.
    Искате ли да го презаредите?

en: The file "%s" has been deleted on the disk.
    Do you want to close it?
bg: Файлът „%s“ беше изтрит от диска.
    Искате ли да го затворите?

note: Could not open <filename>: <error message>
en: Could not open %s: %s
bg: Неуспех при отварянето на %s: %s

en: The file "%s" is read-only! Edit anyway?
bg: Файлът „%s“ е само за четене. Редактиране въпреки това?

note: Could not open <filename>: <error message>
en: Could not save %s: %s
bg: Неуспех при запазването на %s: %s

en: Could not save file because filename not yet specified
bg: Неуспех при запазването на файла — няма зададено име

en: New file %d
bg: Нов файл %d

en: Preparing pages for printing
bg: Подготовка за печат

en: Color scheme:
bg: Цветова схема:

en: Create backup files
bg: Създаване на резервни копия на файловете

en: Enable autocompletion for document words
bg: Автоматично дописване на думи

en: Font
bg: Шрифт

en: Font:
bg: Шрифт:

en: Highlight current line
bg: Осветяване на текущия ред

en: Highlight matching brackets
bg: Осветяване на съвпадащи скоби

en: Highlight syntax
bg: Синтактично осветяване

en: Indentation and auto-format options
bg: Опции за отстъп и автоматично форматиране

en: Print line numbers
bg: Печатане на номерата на редовете

en: Print options
bg: Настройки за печат

en: Print page footer
bg: Печатане на долен колонтитул

en: Print page header
bg: Печатане на горен колонтитул

en: Printing
bg: Печат

en: Right margin position in characters
bg: Позиция на дясната граница в знаци

en: Show line numbers
bg: Показване номерата на редовете

en: Show marks
bg: Показване на маркери

en: Show right margin
bg: Показване на дясната граница

en: Tab size in spaces:
bg: Размер на табулация в шпации:

en: Use tabs for indentation
bg: Използване на табулации за отстъп

en: Use theme font
bg: Използване на шрифт на темата

en: View
bg: Изглед

en: Wrap long lines to fit on paper
bg: Пренасяне на дълги редове

en: Starter
bg: Начало

en: Create File/Project
bg: Създаване на файл/проект

en: Recent Projects
bg: Скорошни проекти

en: Links
bg: Връзки

en: Anjuta Home Page
bg: Уеб-сайт на Anjuta

en: Anjuta Manual
bg: Ръководство на Anjuta

en: GNOME Online API Documentation
bg: Ръководства за разработчици на GNOME

en: Add file/directory
bg: Добавяне на файл/папка

en: Branch/Tag URL:
bg: Адрес на клон/етикет:

en: Copy files/folders
bg: Копиране на файлове/папки

en: Diff Selected Revisions
bg: Разлики между избраните ревизии

en: Diff file/directory
bg: Разлики във файл/папка

en: Diff to Previous
bg: Разлики спрямо предходната ревизия

en: End Revision:
bg: Крайна ревизия:

en: File or directory to diff:
bg: Файл или папка за показване на разлики:

en: File/URL to Remove:
bg: Файл/адрес за премахване:

en: First Path:
bg: Първоначален път:

en: Ignore ancestry
bg: Пренебрегване на родителска ревизия

en: Merge changes into working copy
bg: Обединяване на промените в работното копие

en: Other Revision:
bg: Друга ревизия:

en: Previous Commit Messages:
bg: Предишни съобщения за дневника:

en: Realm:
bg: Домейн:

en: Recurse
bg: Рекурсивно

en: Remember Password
bg: Запомняне на парола

en: Remember this decision
bg: Запомняне на това решение

en: Remove file/directory
bg: Премахване на файл/папка

en: Repository Head
bg: Глава на клона

en: Repository authorization
bg: Упълномощаване

en: Retrieving status……
bg: Извличане на състояние…

en: Revert Changes
bg: Отмяна на промените

en: Save open files before diffing
bg: Запазване на отворените файлове преди показване на разликите

en: Second Path:
bg: Втори път:

en: Select Changes to Revert:
bg: Избор на промени за отмяна:

en: Source/Destination Paths:
bg: Пътища на източник/назначение:

en: Source:
bg: Източник:

en: Start Revision:
bg: Първоначална ревизия:

en: Subversion Options
bg: Опции на Subversion

en: Subversion Preferences
bg: Настройки на Subversion

en: Switch to branch/tag
bg: Превключване на клон/етикет

en: Trust server
bg: Доверяване на сървъра

en: Update file/directory
bg: Обновяване на файл/папка

en: Use first path
bg: Използване на първоначалния път

en: Use previous message
bg: Използване на предишното съобщение

en: View Log
bg: Преглед на дневника

en: View Selected Revision
bg: Преглед на избраната ревизия

en: Whole Project
bg: Целия проект

en: Working Copy
bg: Работно копие

en: Working Copy Path:
bg: Път до работното копие:

en: realm
bg: домейн

note: Display label short-cut
en: Add a new file/directory to the Subversion tree
bg: Добавяне на нов файл/папка към дърво на Subversion

note: Display label short-cut
en: Remove a file/directory from Subversion tree
bg: Премахване на файл/папка от дърво на Subversion

note: Display label short-cut
en: Commit your changes to the Subversion tree
bg: Подаване на промените по дърво на Subversion

note: Action name Stock icon, if any
en: _Revert…
bg: _Отмяна…

note: Display label short-cut
en: Revert changes to your working copy.
bg: Отмяна на промените по работното ви копие.

note: Action name Stock icon, if any
en: _Resolve Conflicts…
bg: Разрешаване на _конфликти…

note: Display label short-cut
en: Resolve conflicts in your working copy.
bg: Разрешаване на конфликти в работното ви копие.

note: Action name Stock icon, if any
en: _Update…
bg: _Обновяване

note: Display label short-cut
en: Syncronize your local copy with the Subversion tree
bg: Синхронизиране на локалното копие с хранилище на Subversion

note: Action name Stock icon, if any
en: Copy Files/Folders…
bg: Копиране на файлове/папки…

note: Display label short-cut
en: Copy files/folders in the repository
bg: Копиране на файлове/папки в хранилището

note: Action name Stock icon, if any
en: Switch to a Branch/Tag…
bg: Превключване на клон/етикет…

note: Display label short-cut
en: Switch your local copy to a branch or tag in the repository
bg: Превключване на локалното копие на клон или етикет в хранилището

note: Action name Stock icon, if any
en: Merge…
bg: Обединяване…

note: Display label short-cut
en: Merge changes into your working copy
bg: Обединяване на промени в работното копие

note: Action name Stock icon, if any
en: _View Log…
bg: Преглед на _дневника…

note: Display label short-cut
en: View file history
bg: Преглед на историята на файла

note: Action name Stock icon, if any
en: _Diff…
bg: _Разлики…

note: Display label short-cut
en: Diff local tree with repository
bg: Разлики между локалното дърво и хранилището

note: Action name Stock icon, if any
en: Copy…
bg: Копиране…

note: Action name Stock icon, if any
en: Diff…
bg: Разлики…

en: Subversion operations
bg: Операции на Subversion

en: Subversion popup operations
bg: Операции на Subversion

en: Subversion Log
bg: Дневник на Subversion

en: Subversion: File will be added on next commit.
bg: Subversion: Файлът ще бъде добавен при следващото подаване.

en: Subversion: Commit complete.
bg: Subversion: Подаването завършено.

en: Subversion: Committing changes to the repository…
bg: Subversion: Подаване на промените към хранилището…

en: Subversion: Copy complete.
bg: Subversion: Копирането завършено.

en: Please enter a source path.
bg: Въведете път на източник.

en: Please enter a destination path.
bg: Въведете път на назначение.

en: [Head/Working Copy]
bg: [Глава/работно копие]

en: Subversion: Retrieving diff…
bg: Subversion: Извличане на разлики…

en: Diff
bg: Разлики

en: Revision
bg: Ревизия

en: Short Log
bg: Кратък дневник

en: Subversion: Retrieving log…
bg: Subversion: Извличане на дневник…

en: Subversion: File retrieved.
bg: Subversion: Файлът е извлечен.

en: Subversion: Retrieving file…
bg: Subversion: Извличане на файл…

en: Subversion: Merge complete.
bg: Subversion: Обединяването завършено.

en: Please enter the first path.
bg: Въведете първоначалния път.

en: Please enter the second path.
bg: Въведете втория път.

en: Please enter a working copy path.
bg: Въведете път до работното копие.

en: Please enter the start revision.
bg: Въведете първоначална ревизия.

en: Please enter the end revision.
bg: Въведете крайна ревизия.

en: Subversion: File will be removed on next commit.
bg: Subversion: Файлът ще бъде премахнат при следващото подаване.

en: Subversion: Resolve complete.
bg: Subversion: Разрешаването на конфликти завършено.

en: Subversion: Revert complete.
bg: Subversion: Отмяната завършена.

en: Subversion: Switch complete.
bg: Subversion: Превключването завършено.

en: Please enter a branch/tag URL.
bg: Въведете адрес на клон/етикет.

en: Subversion: Diff complete.
bg: Subversion: Извличането на разлики завършено.

en: Subversion: Update complete.
bg: Subversion: Обновяването завършено.

en: Authentication canceled
bg: Удостоверяването е прекъснато

en: Hostname:
bg: Хост:

en: Fingerprint:
bg: Отпечатък:

en: Valid from:
bg: Валиден от:

en: Valid until:
bg: Валиден до:

en: Issuer DN:
bg: Издател:

en: DER certificate:
bg: Сертификат тип „DER“:

en: Deleted: %s
bg: Изтрито: %s

en: Added: %s
bg: Добавено: %s

en: Resolved: %s
bg: Разрешени конфликти: %s

en: Updated: %s
bg: Обновено: %s

en: Externally Updated: %s
bg: Обновено външно: %s

en: Modified: %s
bg: Променено: %s

en: Merged: %s
bg: Обединено: %s

en: Conflicted: %s
bg: Конфликти: %s

en: Missing: %s
bg: Липсва: %s

en: Obstructed: %s
bg: Възпрепятствано: %s

en: Tag De_claration
bg: Де_кларация на етикет

en: Go to symbol declaration
bg: Скок до декларацията на символа

note: Translators: Go to the line where the tag is implemented
en: Tag _Implementation
bg: _Реализация на етикет

en: Go to symbol definition
bg: Скок до дефиницията на символа

en: _Find Symbol…
bg: _Търсене на символ…

en: Find Symbol
bg: Търсене на символ

en: %s: Generating inheritances…
bg: %s: Генериране на унаследяванията…

en: %s: %d files scanned out of %d
bg: %s: Сканирани %d файла от общо %d

en: Generating inheritances…
bg: Генериране на унаследяванията…

en: %d files scanned out of %d
bg: Сканирани %d файла от общо %d

en: Populating symbol database…
bg: Създаване на базата от данни със символи…

en: Symbols
bg: Символи

en: SymbolDb popup actions
bg: Операции по базата от данни със символи

en: SymbolDb menu actions
bg: Менюта за базата от данни със символи

en: Package is not parseable
bg: Пакетът не може да се анализира

en: Symbol Database
bg: База от данни със символи

en: API Tags
bg: Етикети на API

en: Resuming glb scan.
bg: Възобновяване на сканирането на glib.

en: Symbol
bg: Символ

en: Loading…
bg: Зареждане…

en: Automatically scan project's packages
bg: Автоматично сканиране на пакетите на проекта

en: Automatically update symbols without saving file
bg: Автоматично обновяване на символите без запазване на файла

en: Automatically update the file's symbols without saving. The update occurs after 10 seconds without keypresses by the user.
bg: Автоматично обновяване на символите на файла без запазване. Обновяването започва след 10 сек. липса на активност от страна на потребителя.

en: Available API tags
bg: Налични етикети на API

en: Checking if package is parseable…
bg: Проверка дали пакета е анализируем…

en: Parallel scan of project and global symbols
bg: Паралелно сканиране на проекта и глобалните символи

en: This option enables the default packages required by your opened project, e.g. Glib and GTK+ if you create a GTK+ project (may require more CPU work)
bg: Тази опция включва стандартните пакети, изисквани от вашия проект, напр. GLib и GTK+ ако създавате проект за GTK+ (възможно е да доведе до по-голямо натоварване на процесора)

en: This option means that the global system packages will be scanned simultaneously with the project's ones
bg: Тази опция означава, че глобалните системни пакети ще бъдат сканирани по едно и също време с тези на проекта

en: Terminal options
bg: Операции в терминал

en: Use GNOME Terminal profile:
bg: Използване на профил на терминала на GNOME:

en: Use currently selected profile in GNOME terminal
bg: Използване на избрания профил в терминала на GNOME

en: terminal operations
bg: операции в терминал

en: Terminal
bg: Терминал

en: Command:
bg: Команда:

en: Edit as script
bg: Редактиране като скрипт

en: Edit command as script in Anjuta on close
bg: Редактиране на командата като скрипт в Anjuta при затваряне

en: Parameters:
bg: Параметри:

en: Save all files
bg: Запазване на всички файлове

en: Short cut:
bg: Бърз клавиш:

note: This is the Unix stderr, see http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard error:
bg: Стандартен поток за грешки:

note: This is the Unix stdin. See http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard input:
bg: Стандартен вход:

note: This is the standard Unis stdout, see http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard output:
bg: Стандартен изход:

en: Tool Editor
bg: Редактор на инструменти

en: Tools
bg: Инструменти

en: Variable list
bg: Списък на променливите

en: Working directory:
bg: Работна папка:

en: _Variable…
bg: _Променлива…

en: Are you sure you want to delete the '%s' tool?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете инструмента „%s“?

en: Tool
bg: Инструмент

en: ask at runtime
bg: запитване по време на изпълнение

en: undefined
bg: неопределен

en: Meaning
bg: Значение

en: Disabled
bg: Изключен

en: You must provide a tool name!
bg: Трябва да укажете име на инструмента.

en: You must provide a tool command!
bg: Трябва да укажете команда за инструмента.

en: A tool with the same name already exists!
bg: Вече съществува инструмент със същото име.

en: The shortcut is already used by another component in Anjuta. Do you want to keep it anyway?
bg: Този бърз клавиш вече се използва от друг компонент на Anjuta. Искате ли да го запазите въпреки това?

en: Unable to edit script
bg: Неуспех при редактирането на скрипта

en: New accelerator…
bg: Нов ускорител…

en: Opening %s
bg: Отваряне на %s

note: This is append to the tool name to give something * like "My tools (output)". It's used to name the message * pane where the output of the tool is send to
en: (output)
bg: (изход)

note: This is append to the tool name to give something * like "My tools (error)". It's used to name the message * pane where the errors of the tool is send to
en: (error)
bg: (грешка)

note: Display the name of the command
en: Running command: %s…
bg: Изпълнение на команда: %s…

en: Completed unsuccessfully with status code %d
bg: Неуспешно завършване, код на състояние %d

en: Unable to create a buffer: command aborted
bg: Неуспех при създаването на буфер: командата е прекратена

en: No document currently open: command aborted
bg: Няма отворен документ: командата е прекратена

en: Unable to open input file %s, command aborted
bg: Неуспех при отварянето на входен файл %s, командата е прекратена

en: Missing tool name
bg: Липсва име на инструмент

en: Unexpected element "%s"
bg: Непредвиден елемент „%s“

en: Error when loading external tools
bg: Възникна грешка при зареждането на външните инструменти

en: Unable to open %s for writing
bg: Неуспех при отварянето на %s за запис

en: Tool operations
bg: Операции с инструменти

en: Project root URI
bg: Адрес на проекта

en: Project root path
bg: Път на проекта

en: Selected URI in the file manager plugin
bg: Избран адрес в приставката „Файлов мениджър“

en: Selected directory in the file manager plugin
bg: Избрана папка в приставката „Файлов мениджър“

en: Selected full file name in the file manager plugin
bg: Избрано пълно име на файл в приставката „Файлов мениджър“

en: Selected full file name without extension in the file manager plugin
bg: Избрано пълно име на файл без разширение в приставката „Файлов мениджър“

en: Selected file name in the file manager plugin
bg: Избрано име на файл в приставката „Файлов мениджър“

en: Selected file name without extension in the file manager plugin
bg: Избрано име на файл без разширение в приставката „Файлов мениджър“

en: Selected file's extension in the file manager plugin
bg: Избрано файлово разширение в приставката „Файлов мениджър“

en: Selected URI in the project manager plugin
bg: Избран адрес в приставката за управление на проекти

en: Selected directory in the project manager plugin
bg: Избрана папка в приставката за управление на проекти

en: Selected full file name in the project manager plugin
bg: Избрано пълно име на файл в приставката за управление на проекти

en: Selected full file name without extension in the project manager plugin
bg: Избрано пълно име на файл без разширение в приставката за управление на проекти

en: Selected file name in the project manager plugin
bg: Избрано име на файл в приставката за управление на проекти

en: Selected file name without extension in the project manager plugin
bg: Избрано име на файл без разширение в приставката за управление на проекти

en: Selected file extension in the project manager plugin
bg: Избрано файлово разширение в приставката за управление на проекти

en: Currently edited file name
bg: Име редактирания файл

en: Currently edited file name without extension
bg: Име на редактирания файл без разширение

en: Currently edited file directory
bg: Име на редактираната папка

en: Currently selected text in editor
bg: Избраният текст в редактора

en: Current word in editor
bg: Избраната дума в редактора

en: Current line in editor
bg: Текущия ред в редактора

en: Ask the user to get additional parameters
bg: Запитване на потребителя за допълнителни параметри

en: Command line parameters
bg: Параметри на командния ред

en: Same as output
bg: Също като изхода

en: Existing message pane
bg: Съществуващ панел за съобщения

en: New message pane
bg: Нов панел за съобщения

en: New buffer
bg: Нов буфер

en: Replace buffer
bg: Замяна в буфер

en: Insert into buffer
bg: Вмъкване в буфер

en: Append to buffer
bg: Добавяне към буфер

en: Replace selection
bg: Замяна на избора

note: Translators: Checkbox if a dialog should be shown after some operation finishes, so translate as "to pop up a dialog"
en: Popup dialog
bg: Изскачащ диалогов прозорец

en: Discard output
bg: Шкартиране на изхода

en: None
bg: Без

en: Current buffer
bg: Текущ буфер

en: Current selection
bg: Текущ избор

en: String
bg: Низ

en: Copyright (c) Naba Kumar
bg: Авторски права © Naba Kumar

en: Loaded Session…
bg: Заредена сесия…

en: _File
bg: _Файл

en: _Quit
bg: _Затваряне

en: Quit Anjuta IDE
bg: Затваряне на Anjuta

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: Do you prefer coffee to tea? Check it out.
bg: Какво предпочитате, кафе или чай? Проверете.

en: _Reset Dock Layout
bg: _Възстановяване на панелите

en: Reset the widgets docking layout to default
bg: Възстановяване на стандартното местоположение на панелите

en: _Full Screen
bg: _Цял екран

en: Toggle fullscreen mode
bg: Превключване на режим на цял екран

en: _Lock Dock Layout
bg: _Заключване на панелите

en: Lock the current dock layout so that widgets cannot be moved
bg: Заключване на разстановката на панелите, така че обектите да не могат да се местят

en: _Toolbar
bg: _Лента с инструменти

en: Show or hide the toolbar
bg: Показване или скриване на лентата с инструменти

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _User's Manual
bg: _Ръководство

en: Anjuta user's manual
bg: Потребителско ръководство на Anjuta

en: Kick start _tutorial
bg: _Курс за начинаещи

en: Anjuta Kick start tutorial
bg: Курс на Anjuta за начинаещи

en: _Advanced tutorial
bg: Курс за _напреднали

en: Anjuta advanced tutorial
bg: Курс на Anjuta за напреднали

en: _Frequently Asked Questions
bg: _Често задавани въпроси

en: Anjuta frequently asked questions
bg: Често задавани въпроси за Anjuta

en: Anjuta _Home Page
bg: _Уеб-сайт на Anjuta

en: Online documentation and resources
bg: Документация и ресурси в Интернет

en: Report _Bugs/Patches/Requests
bg: Докладване за _грешки/кръпки/молби

en: Submit a bug report, patch or feature request for Anjuta
bg: Докладване на грешка, кръпка или молба за подобряване на Anjuta

en: Ask a _Question
bg: Задаване на _въпрос

en: Submit a question for FAQs
bg: Докладване на въпрос за FAQs

en: _About
bg: _Относно

en: About Anjuta
bg: Относно Anjuta

en: About External _Plugins
bg: Относно външните _приставки

en: About third-party Anjuta plugins
bg: Относно приставки на Anjuta от трети страни

en: Edit
bg: Редактиране

en: Installed plugins
bg: Инсталирани приставки

en: Shortcuts
bg: Бързи клавиши

en: Value doesn't exist
bg: Стойността не съществува

en: Specify the size and location of the main window
bg: Задаване на размера и
                                                   местоположението на главния
                                                   прозорец

note: This is the format you can specify the size andposition * of the window on command line
en: WIDTHxHEIGHT+XOFF+YOFF
bg: ШИРИНАxВИСОЧИНА+XOFF+YOFF

en: Do not show the splash screen
bg: Да не се показва първоначален
                                                   екран при зареждане

en: Start a new instance and do not open the file in an existing instance
bg: Стартиране на нова инстанция, без
                                                   отваряне на файла в съществуваща
                                                   такава

en: Do not open last session on startup
bg: Да не се зарежда последната сесия

en: Do not open last project and files on startup
bg: Да не се отваря последния проект
                                                   и файлове

en: Shut down Anjuta properly, releasing all resources (for debugging)
bg: Спиране на Anjuta и освобождаване
                                                   на всички ресурси (за изчистване
                                                   на грешки)

en: - Integrated Development Environment
bg: — интегрирана среда за разработка

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Default project directory:
bg: Стандартна папка за проекти:

en: Developer email address:
bg: Е-поща на разработчика:

en: Developer name:
bg: Име на разработчика:

en: Do not load last project and files on startup
bg: Да не се зарежда последния проект и файлове при стартиране

en: Do not load last session on startup
bg: Да не се зарежда последната сесия при стартиране

note: Style of the buttons/tabs used to select docked windows in anjuta
en: Dock switcher style:
bg: Изглед на превключвателите на панели:

en: GNOME toolbar setting
bg: По подразбиране за GNOME

en: Icons
bg: Икони

en: Icons only
bg: Само икони

en: Project Defaults
bg: Общи настройки за проекти

en: Select project directory
bg: Избор на папка за проектите

en: Session
bg: Сесия

en: Tabs
bg: Като подпрозорци

en: Text + Icons
bg: Текст и икони

en: Text below icons
bg: Текст под иконите

en: Text beside icons
bg: Текст до иконите

en: Text only
bg: Само текст

note: translators: translate the same as in gnome-control-center
en: Toolbar button labels:
bg: Етикети на бутоните в лентата с инструментите:

en: Do not display warning if not using a Debug configuration
bg: Да не се показва предупреждение когато не се ползва конфигурация за изчистване на грешки

en: Add '(' after function call autocompletion
bg: Добавяне на „(“ след автоматично дописване

en: Add a space after function call autocompletion
bg: Добавяне на интервал след автоматично дописване

en: Auto-complete
bg: Автоматично дописване

en: Autocompletion (C/C++/Java only)
bg: Автоматично дописване (само за C/C++/Джава)

en: Brace indentation size in spaces:
bg: Отстъп за големи скоби в интервали:

en: Calltips
bg: Подсказки за аргументи на функцията

en: Enable code completion
bg: Включване на автоматичното дописване

en: Enable smart brace completion
bg: Включване на „умното“ дописване на скоби

en: Enable smart indentation
bg: Включване на „умен“ отстъп

en: Indent:
bg: Отстъп:

en: Indentation parameters
bg: Параметри за отстъп

en: Line up parentheses
bg: Подравняване на скоби

en: Parenthesis indentation
bg: Отстъп за обикновени скоби

en: Show calltips
bg: Показване на подсказки за аргументите на функциите

en: Smart Indentation
bg: „Умен“ отстъп

en: Statement indentation size in spaces:
bg: Отстъп за изрази в интервали:

en: Auto-Indent
bg: Автоматичен отстъп

en: Auto-indent current line or selection based on indentation settings
bg: Автоматично подравняване на текущия ред или избор в зависимост от настройките за отстъп

en: Swap .h/.c
bg: Размяна на .h/.c

en: Swap C header and source files
bg: Размяна на заглавните файлове на C и файловете с изходен код

en: C++/Java Assistance
bg: Поддръжка за C++/Джава

en: C/C++/Java/Vala
bg: C/C++/Джава/Vala

en: GtkSourceView Editor
bg: Редактор на GtkSourceView

en: GNU Debugger Plugin
bg: Приставка за програмата за изчистване на грешки на GNU

en: Gdb
bg: GDB

en: Git version control
bg: Контрол на версии с Git

en: API Help
bg: Документация за API

en: Devhelp Plugin for Anjuta.
bg: Приставка за Devhelp.

en: Provides document management capabilities.
bg: Осигурява възможности за управление на документи.

en: Anjuta File Assistant Plugin
bg: Приставка „Помощник за файлове“

en: File Assistant
bg: Помощник за файлове

en: File manager for project and single files
bg: Файлов мениджър за проекта и отделни файлове

en: A Subversion client plugin based on libsvn
bg: Клиент на Subversion, базиран на libsvn

en: Glade File
bg: Файл на Glade

en: Glade Plugin for Anjuta.
bg: Приставка за Glade.

en: Glade interface designer
bg: Проектиране на потребителски интерфейси

en: Task Manager
bg: Организатор на задачи

en: Todo Plugin for Anjuta.
bg: Приставка за задачи.

en: Insert predefined macros into Editor
bg: Вмъкване на предефинирани макроси в редактора

en: Macro Plugin
bg: Приставка за макроси

en: Patch Plugin
bg: Приставка за кръпки

en: Patches files and directories.
bg: Прилагане на кръпки върху файлове и папки.

en: Use external program from Anjuta
bg: Използване на външни програми от Anjuta.

en: Automake Build
bg: Изграждане и компилация с Automake

en: Basic autotools build plugin.
bg: Основна приставка за системата на изграждане и компилация на GNU (autotools).

en: Terminal Plugin for Anjuta.
bg: Приставка за терминал

en: A version control system plugin
bg: Приставка за контрол на версиите

en: CVS Plugin
bg: Приставка за CVS

en: Import an existing autotools project to Anjuta
bg: Внасяне на съществуващ проект (използващ „autotools“) в Anjuta

en: Project Import Assistant
bg: Помощник за внасяне на проект

en: Project from Existing Sources
bg: Проект от съществуващ изходен код

en: GtkSourceView editor
bg: Редактор на GtkSourceView

en: The default editor based on GtkSourceView
bg: Стандартен редактор, базиран на GtkSourceView

en: Welcome page with most common actions.
bg: Първоначална страница с най-често използвани действия.

en: C++ and Java support Plugin
bg: Приставка за поддръжка на C++ и Джава

en: C++ and Java support plugin for code completion, auto-indentation, etc.
bg: Поддръжка на C++ и Джава — автоматично дописване/отстъп и т.н.

en: Project Assistant
bg: Помощник за проекти

en: Component for searching
bg: Компонент за търсене

en: Searching
bg: Търсене

en: Anjuta Class Generator Plugin
bg: Приставка за генератор на класове

en: C++/GObject Class
bg: Клас на C++/GObject

en: Project Manager
bg: Управление на проекти

en: Project Manager Plugin for Anjuta.
bg: Приставка за управление на проекти на Anjuta.

en: Symbol Database Plugin for Anjuta.
bg: Приставка за база от данни със символи

en: Manages messages from external apps
bg: Управлява съобщенията от външни програми

en: Message Manager
bg: Организатор на съобщения

en: File loader to load different files
bg: Зареждане на разни файлове

en: Debug Manager plugin.
bg: Приставка за изчистване на грешки.

en: Allow to execute program without debugger.
bg: Позволява изпълнението на програма без дебъгер.

en: Run Program
bg: Изпълнение на програма

en: Language Manager
bg: Организатор на езици за програмиране

en: Plugin to keep track of multiple programming languages
bg: Приставка за следене на множество езици за програмиране

en: Makefile backend
bg: Компонент за Makefile

en: Makefile backend for project manager
bg: Компонент „Makefile“ на приставката за управление на проекти

en: Autotools backend
bg: Компонент за Autotools

en: Autotools backend for project manager
bg: Компонент „Autotools“ на приставката за управление на проекти

en: Error: %s
bg: Грешка: %s

en: Error: cant bind port
bg: Грешка: Неуспех при свързване с порта

en: Anjuta JS Debugger Plugin
bg: Приставка на Anjuta за изчистване на грешки в JavaScript

en: Javascript Debugger Plugin
bg: Приставка за изчистване на грешки в JavaScript

en: JS Support Plugin
bg: Приставка за поддръжка на JS

en: JavaScript Support Plugin
bg: Приставка за поддръжка на JavaScript

en: <b>JS Find dirs</b>
bg: <b>Папки за търсене на JS</b>

en: Add brace after function call autocompletion
bg: Добавяне на голяма скоба след автоматично дописване

en: Gir repository's directory:
bg: Коренова папка на хранилището на Gir:

en: Gjs repository's directory:
bg: Коренова папка на Gjs:

en: Highlight missed semicolon
bg: Осветяване на липсващото двоеточие

en: Min character for completion
bg: Знак за автоматично дописване
