release-notes 2.30 - en to bg translation catalogue (19 entries)

en: GNOME 2.30 Release Notes
bg: Бележки към изданието на GNOME 2.30

en: GNOME Foundation
bg: Фондация „GNOME“

en: 2010-03-23
bg: 23.03.2010

en: GNOME has a time-based release schedule. This means that there is a new GNOME release with accompanying notes every six months, to the minute.
bg: GNOME се разработва според времеви план. Това означава, че има ново издание на GNOME на всеки шест месеца.

en: Paul
bg: Пол

en: Cutler
bg: Кътлър

en: GNOME Documentation Project
bg: Проектът за документация на GNOME

note: TRANSLATOR: change your affiliation if required
en: GNOME Translation Project
bg: Проектът за превод на GNOME

en: Introduction
bg: Въведение

en: GNOME 2.30 is the latest version of the GNOME Desktop: a popular, multi-platform desktop environment for your computer. GNOME's focus is ease of use, stability, and first-class internationalization and accessibility support. GNOME is Free and Open Source Software and provides all of the common tools computer users expect of a modern computing environment, such as email, groupware, web browsing, file management, multimedia, and games. Furthermore, GNOME provides a flexible and powerful platform for software developers, both on the desktop and in mobile applications.
bg: GNOME 2.30 е най-новата версия на графичната среда GNOME: популярна, мелтиплатформена графична среда за вашия компютър. GNOME е насочен към лесната работа, стабилност, висококачествени преводи и универсален достъп. GNOME е софтуер, който е свободен и с отворен код, който предоставя всички нужни инструменти на потребителя. Те включват пощенски клиент, уеб браузър, файлов мениджър, мултимедийни плеъри и игри. Също така GNOME предоставя гъвкава и мощна платформа за разработчици на софутер, както за настолни, така и за мобилни програми.

en: The GNOME Desktop is released every six months and contains many new features, improvements, bug fixes, and translations. GNOME 2.30 continues this tradition. To learn more about GNOME and the qualities that distinguish it from other computer desktop environments (such as usability, accessibility, internationalization, and freedom) visit the <ulink url="http://www.gnome.org/about">About GNOME</ulink> page on our website.
bg: Графичната среда GNOME има издание на всеки шест месеца и включва много нови функции, подобрения, поправени грешки и преводи. GNOME 2.30 продължава традицията. За да научите повече за GNOME и качествата, които я различават от другите графични среди, посетете страницата <ulink url="http://www.gnome.org/about">Относно GNOME</ulink> на нашия уеб сайт.

en: <ulink url="http://live.gnome.org/JoinGnome">Join us today</ulink> and see what a difference you can make.
bg: <ulink url="http://live.gnome.org/JoinGnome">Присъединете се сега</ulink> и разберете с какво можете да помогнете.

en: GNOME 2.30 includes all of the improvements made in GNOME 2.28 and earlier. You can learn more about the changes that happened in GNOME 2.28 from its <ulink url="http://www.gnome.org/start/2.28/">release notes</ulink>.
bg: GNOME 2.30 включва всички подобрения направени в GNOME 2.28 и предишните версии. Можете да научите повече за промените в GNOME 2.28 от нейните <ulink url="http://www.gnome.org/start/2.28/">бележки към изданието</ulink>.

en: Get your GNOME Gear!
bg: Снабдете се с такъми на GNOME!

en: GNOME Store
bg: Магазинът на GNOME

en: Head over to the <ulink url="http://www.gnome.org/friends/">Friends of GNOME website</ulink>.
bg: Посетете уеб сайта <ulink url="http://www.gnome.org/friends/">Приятели на GNOME</ulink>.

en: Credits
bg: Заслуги

note: TRANSLATOR: insert your translation credit between the 1st and 2nd sentences: These release notes were compiled by Davyd Madeley with extensive help from the GNOME community. The translation into Alpha Centaurian was done by the GNOME Furry Creatures from Alpha Centauri Translation Team. On behalf o
en: These release notes were compiled by Paul Cutler with extensive help from the GNOME community. On behalf of the community, we give our warmest thanks to the developers and contributors who made this GNOME release possible.
bg: Тези бележки към изданието бяха създадени от Пол Кътлър с изключителната помощ на обществото на GNOME. В замяна поднасяме най-топлите си благодарности на обществото, разработчиците и сътрудниците, които допринесоха за създаването на това издание на GNOME.

en: This work may be freely translated into any language. If you wish to translate it into your language, please contact the <ulink url="http://developer.gnome.org/projects/gtp/">GNOME Translation Project</ulink>.
bg: Този документ може да се преведе свободно на всеки език. Ако желаете да го преведете на вашия език, моля свържете се с <ulink url="http://developer.gnome.org/projects/gtp/">Проекта за превод на GNOME</ulink>.
