AbiWord 1.0.2 - en to bg translation catalogue (1285 entries)

note: DLG_Styles_ErrNotTitle2
en:  - Reserved. 
     You cannot use this name. Choose Another
bg:  - Çàïàçåíî. 
     Íå ìîæåòå äà èçïîëçâàòå òîâà èìå. Èçáåðåòå äðóãî

note: DLG_WordCount_Auto_Update
en:  Auto Update
bg:  Àâòîìàòè÷íî îáíîâÿâàíå íà âñåêè

note: DLG_PageSetup_Percent
en: % of normal size
bg: % îò íîðìàëíèÿ ðàçìåð

note: MSG_DlgNotImp
en: %s not implemented yet.
    
    If you are a programmer, feel free to add code in %s, line %d
    and mail patches to:
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    Otherwise, please be patient.
bg: %s îùå íå å âêëþ÷åíî.
    
    Àêî ñòå ïðîãðàìèñò, ìîæåòå äà äîáàâèòå êîä â %s, ðåä %d
    è äà èçïðàòèòå êðúïêèòå íà:
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    Èíà÷å, èç÷àêàéòå òúðïåëèâî.

note: DLG_Tab_Radio_None
en: &1 None
bg: &1 Áåç

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT
en: &About %s
bg: &Îòíîñíî %s

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: &Accept revision
bg: &Ïðèåìàíå íà ðåâèçèÿ

note: DLG_Spell_AddToDict MENU_LABEL_SPELL_ADD
en: &Add
bg: &Äîáàâÿíå

note: DLG_PageSetup_Adjust
en: &Adjust to:
bg: &Íàãëàñÿíå íà:

note: MENU_LABEL_ALIGN
en: &Align
bg: &Ïîäðàâíÿâàíå

note: DLG_Options_Label_ViewAll
en: &All
bg: &Âñè÷êî

note: DLG_ApplyButton
en: &Apply
bg: &Ïðèëàãàíå

note: DLG_Para_LabelAt
en: &At:
bg: &Ïðåç:

note: MENU_LABEL_TOOLS_AUTOSPELL
en: &Auto Spellcheck
bg: &Àâòîìàòè÷íà ïðîâåðêà íà ïðàâîïèñ

note: MENU_LABEL_TABLE_AUTOFIT
en: &Autofit Table
bg: &Àâòîìàòè÷íî îðàçìåðÿâàíå íà òàáëèöàòà

note: DLG_Options_Label_PrefsAutoSave
en: &Automatically save this Scheme
bg: &Àâòîìàòè÷íî çàïîìíÿíå íà òåçè íàñòðîéêè

note: DLG_DateTime_AvailableFormats
en: &Available formats:
bg: &Íàëè÷íè ôîðìàòè:

note: DLG_Para_LabelBefore
en: &Before:
bg: &Ïðåäè:

note: MENU_LABEL_FMT_BOLD
en: &Bold
bg: &Ïîëó÷åðíî

note: DLG_PageSetup_Bottom
en: &Bottom:
bg: &Îòäîëó:

note: MENU_LABEL_INSERT_BREAK
en: &Break
bg: &Êðàé

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_CELL
en: &Cell
bg: &Êëåòêà

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_CELLS MENU_LABEL_TABLE_DELETE_CELLS
en: &Cells
bg: &Êëåòêè

note: MENU_LABEL_ALIGN_CENTER
en: &Center
bg: &Ïî ñðåäàòà

note: DLG_Spell_Change
en: &Change
bg: &Ïðîìÿíà

note: MENU_LABEL_INSERT_CLIPART
en: &Clip Art
bg: &Êëèï÷å

note: DLG_CloseButton MENU_LABEL_FILE_CLOSE
en: &Close
bg: &Çàòâàðÿíå

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_COLUMNS
en: &Column
bg: &Êîëîíà

note: DLG_Break_ColumnBreak
en: &Column break
bg: &Êðàé íà êîëîíà

note: MENU_LABEL_FMT_COLUMNS
en: &Columns
bg: &Êîëîíè

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: &Compare documents
bg: &Ñðàâíÿâàíå íà äîêóìåíòè

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY
en: &Copy
bg: &Çàïîìíÿíå

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE_DEFINE
en: &Create and Modify Styles
bg: &Ñúçäàâàíå è ïðîìÿíà

note: DLG_Options_Label_PrefsCurrentScheme
en: &Current Preferences Scheme
bg: &Òåêóùè íàñòðîéêè

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE
en: &Delete
bg: &Èçòðèâàíå

note: MENU_LABEL_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: &Delete hyperlink
bg: &Èçòðèâàíå íà õèïåðâðúçêà

note: DLG_Options_Btn_CustomDict
en: &Dictionary...
bg: &Ðå÷íèê...

note: MENU_LABEL_FMT_DOCUMENT
en: &Document
bg: &Äîêóìåíò

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY
en: &Document History
bg: &Èñòîðèÿ íà äîêóìåíò

note: MENU_LABEL_WINDOW
en: &Documents
bg: &Äîêóìåíòè

note: DLG_Para_PushNoHyphenate
en: &Don't hyphenate
bg: &Áåç ïðåíàñÿíå

note: DLG_Options_Btn_IgnoreEdit MENU_LABEL_EDIT
en: &Edit
bg: &Ðåäàêòèðàíå

note: MENU_LABEL_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: &Edit hyperlink
bg: &Ðåäàêòèðàíå íà õèïåðâðúçêà

note: DLG_Options_Label_SmartQuotesEnable
en: &Enable smart quotes
bg: &Âêëþ÷âàíå íà çàêðèâåíè êàâè÷êè

note: MENU_LABEL_INSERT_ENDNOTE
en: &Endnote
bg: &Áåëåæêà â êðàÿ

note: DLG_Break_EvenPage
en: &Even page
bg: &×åòíà ñòðàíèöà

note: MENU_LABEL_INSERT_FIELD
en: &Field
bg: &Ïîëå

note: DLG_Field_Fields_No_Colon
en: &Fields
bg: &Ïîëåòà

note: DLG_Field_Fields
en: &Fields:
bg: &Ïîëåòà:

note: MENU_LABEL_FILE
en: &File
bg: &Ôàéë

note: DLG_Options_Label_FileExtension
en: &File extension:
bg: Ñ &ðàçøèðåíèå:

note: MENU_LABEL_EDIT_FIND
en: &Find
bg: &Òúðñåíå

note: DLG_FR_FindNextButton
en: &Find Next
bg: &Ïîâòîðíî òúðñåíå

note: MENU_LABEL_FMT_FONT
en: &Font
bg: &Øðèôò

note: DLG_PageSetup_Footer
en: &Footer:
bg: &Äîëåí êîëîíòèòóë:

note: MENU_LABEL_TABLE_FORMAT
en: &Format Table
bg: &Ôîðìàòèðàíå íà òàáëèöàòà

note: MENU_LABEL_INSERT_GRAPHIC
en: &From File
bg: &Îò ôàéë

note: MENU_LABEL_EDIT_GOTO
en: &Go To
bg: &Áúðç ïðåõîä

note: DLG_FormatTOC_HasHeading
en: &Has Heading
bg: Èìà &çàãëàâèå

note: MENU_LABEL_VIEW_HEADFOOT
en: &Header and Footer
bg: &Êîëîíòèòóëè

note: DLG_PageSetup_Header
en: &Header:
bg: &Ãîðåí êîëîíòèòóë:

note: DLG_PageSetup_Height
en: &Height:
bg: &Âèñî÷èíà:

note: DLG_HelpButton MENU_LABEL_HELP
en: &Help
bg: &Ïîìîù

note: DLG_Options_Label_ViewHiddenText
en: &Hidden Text
bg: &Ñêðèò òåêñò

note: DLG_Options_Label_SpellHighlightMisspelledWords
en: &Highlight misspelled words
bg: &Îñâåòÿâàíå íà ñãðåøåíèòå äóìè

note: MENU_LABEL_INSERT_HYPERLINK
en: &Hyperlink
bg: &Õèïåðâðúçêà

note: DLG_Spell_Ignore
en: &Ignore
bg: &Ïðîïóñêàíå

note: MENU_LABEL_SPELL_IGNOREALL
en: &Ignore All
bg: &Ïðîïóñíè âñè÷êè

note: MENU_LABEL_FMT_IMAGE MENU_LABEL_FMT_POSIMAGE
en: &Image
bg: &Èçîáðàæåíèå

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORTSTYLES
en: &Import Styles
bg: &Âíàñÿíå íà ñòèëîâå

note: MENU_LABEL_WEB_WEBPREVIEW
en: &In web browser
bg: Ïðåãëåä â &óåá-÷åòåö

note: DLG_FormatTOC_InheritLabel
en: &Inherit label
bg: &Íàñëåäÿâàíå íà åòèêåò

note: DLG_InsertButton MENU_LABEL_INSERT MENU_LABEL_TABLE_INSERT DLG_Insert
en: &Insert
bg: &Âìúêâàíå

note: DLG_Options_Label_AutoSaveInterval
en: &Interval:
bg: &Ïðåç:

note: MENU_LABEL_FMT_ITALIC
en: &Italic
bg: &Êóðñèâ

note: MENU_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: &Justify
bg: &Äâóñòðàííî

note: DLG_Para_PushKeepLinesTogether
en: &Keep lines together
bg: &Áåç ðàçäåëÿíå íà ðåäîâåòå

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: &LRM
bg: Îò&ëÿâî íàäÿñíî

note: DLG_PageSetup_Landscape
en: &Landscape
bg: &Âîäîðàâíî

note: MENU_LABEL_TOOLS_LANGUAGE
en: &Language
bg: &Åçèê

note: MENU_LABEL_ALIGN_LEFT
en: &Left
bg: &Îòëÿâî

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: &Left-to-right text
bg: Îò&ëÿâî íàäÿñíî

note: DLG_Para_LabelLeft DLG_PageSetup_Left
en: &Left:
bg: &Îòëÿâî:

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: &Lock layout
bg: &Çàêëþ÷âàíå íà èçãëåäà

note: DLG_FR_MatchCase
en: &Match case
bg: &Ñúâïàäåíèå íà ìàëêè/ãëàâíè áóêâè

note: MENU_LABEL_TABLE_MERGE_CELLS
en: &Merge Cells
bg: &Ñëèâàíå íà êëåòêè

note: MENU_LABEL_WINDOW_MORE
en: &More Documents
bg: &Îùå äîêóìåíòè

note: DLG_Goto_Label_Name
en: &Name:
bg: &Èìå:

note: MENU_LABEL_FILE_NEW
en: &New
bg: &Íîâ

note: MENU_LABEL_WINDOW_NEW
en: &New Window
bg: &Íîâ ïðîçîðåö

note: MENU_LABEL_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: &New using Template
bg: &Íîâ ïî øàáëîí

note: DLG_Break_NextPage
en: &Next page
bg: &Ñëåäâàùà ñòðàíèöà

note: MENU_LABEL_VIEW_NORMAL
en: &Normal Layout
bg: &Íîðìàëåí èçãëåä

note: DLG_Goto_Label_Number
en: &Number:
bg: &Íîìåð:

note: DLG_FormatTOC_NumberingType
en: &Numbering type:
bg: &Âèä íîìåðèðàíå

note: DLG_Break_OddPage
en: &Odd page
bg: &Íå÷åòíà ñòðàíèöà

note: MENU_LABEL_FILE_OPEN
en: &Open
bg: &Îòâàðÿíå

note: DLG_MailMerge_OpenFile
en: &Open File
bg: &Îòâàðÿíå íà ôàéë

note: MENU_LABEL_FMT_OVERLINE
en: &Overline
bg: ×åðòà &îòãîðå

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: &Page Width
bg: &Øèðî÷èíà íà ñòðàíèöàòà

note: DLG_Break_PageBreak
en: &Page break
bg: &Êðàé íà ñòðàíèöà

note: DLG_FormatTOC_PageNumbering
en: &Page numbering:
bg: &Íîìåðèðàíå íà ñòðàíèöèòå:

note: MENU_LABEL_FMT_PARAGRAPH
en: &Paragraph
bg: &Àáçàö

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE
en: &Paste
bg: &Âìúêâàíå

note: MENU_LABEL_INSERT_PICTURE
en: &Picture
bg: &Èçîáðàæåíèå

note: MENU_LABEL_TOOLS_PLUGINS
en: &Plugins
bg: Ï&ðèñòàâêè

note: DLG_PageSetup_Portrait
en: &Portrait
bg: &Èçïðàâåíî

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT
en: &Print
bg: Îò&ïå÷àòâàíå

note: MENU_LABEL_VIEW_PRINT
en: &Print Layout
bg: &Ïå÷àòåí èçãëåä

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: &Purge History
bg: &Èç÷èñòâàíå íà èñòîðèÿòà

note: MENU_LABEL_FILE_EXIT
en: &Quit
bg: &Èçõîä

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: &RLM
bg: Îò&äÿñíî íàëÿâî

note: MENU_LABEL_EDIT_REDO
en: &Redo
bg: Íàï&ðåä

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: &Reject revision
bg: &Îòõâúðëÿíå íà ðåâèçèÿ

note: DLG_FR_ReplaceButton
en: &Replace
bg: &Çàìåñòâàíå

note: DLG_Options_Btn_IgnoreReset
en: &Reset
bg: &Èç÷èñòâàíå

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS
en: &Revisions
bg: &Ðåâèçèè

note: MENU_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: &Right
bg: &Îòäÿñíî

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: &Right-to-left text
bg: Îò&äÿñíî íàëÿâî

note: DLG_Para_LabelRight DLG_PageSetup_Right
en: &Right:
bg: &Îòäÿñíî:

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_ROWS MENU_LABEL_TABLE_SELECT_ROW
en: &Row
bg: &Ðåä

note: DLG_Options_Label_ViewRuler
en: &Ruler
bg: &Ëèíèéêà

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE
en: &Save
bg: &Çàïèñ

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEIMAGE
en: &Save Image As
bg: Çàïèñ íà &èçîáðàæåíèåòî êàòî

note: MENU_LABEL_WEB_SAVEASWEB
en: &Save web page
bg: Çàïèñ êàòî &èíòåðíåò-ñòðàíèöà

note: MENU_LABEL_HELP_SEARCH
en: &Search for Help
bg: &Òúðñåíå

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT
en: &Select
bg: &Èçáèðàíå

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: &Select revision
bg: &Èçáîð íà ðåâèçèÿ

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: &Show History
bg: Ïîêàçâàíå íà &èñòîðèÿòà

note: MENU_LABEL_VIEW_STATUSBAR
en: &Show Status Bar
bg: &Ïîêàçâàíå íà èâèöà çà ñúñòîÿíèåòî

note: DLG_Para_LabelSpecial
en: &Special:
bg: &Îñîáåí:

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLING
en: &Spelling
bg: &Ïðàâîïèñ

note: DLG_FormatTOC_StartAt
en: &Start at:
bg: &Çàïî÷âàíå îò:

note: DLG_Options_Label_ViewStatusBar
en: &Status bar
bg: &Èâèöà çà ñúñòîÿíèåòî

note: MENU_LABEL_FMT_SUBSCRIPT
en: &Subscript
bg: &Äîëåí èíäåêñ

note: DLG_Para_PushSuppressLineNumbers
en: &Suppress line numbers
bg: &Ñêðèâàíå íîìåðàòà íà ðåäîâåòå

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_DELETE_TABLE MENU_LABEL_TABLE_SELECT_TABLE
en: &Table
bg: &Òàáëèöà

note: MENU_LABEL_FMT_TABS
en: &Tabs
bg: &Òàáóëàöèè

note: DLG_Para_ButtonTabs
en: &Tabs...
bg: &Òàáóëàöèè...

note: MENU_LABEL_VIEW_TOOLBARS
en: &Toolbars
bg: &Èâèöè ñ èíñòðóìåíòè

note: MENU_LABEL_TOOLS
en: &Tools
bg: &Èíñòðóìåíòè

note: DLG_PageSetup_Top
en: &Top:
bg: &Îòãîðå:

note: DLG_Field_Types_No_Colon
en: &Types
bg: &Âèäîâå

note: DLG_Field_Types
en: &Types:
bg: &Âèäîâå:

note: MENU_LABEL_FMT_UNDERLINE
en: &Underline
bg: &Ïîä÷åðòàâàíå

note: MENU_LABEL_EDIT_UNDO
en: &Undo
bg: Íà&çàä

note: DLG_Options_Label_ViewUnits DLG_PageSetup_Units
en: &Units:
bg: &Ìåðíè åäèíèöè:

note: MENU_LABEL_VIEW DLG_MW_ViewButton
en: &View
bg: &Èçãëåä

note: MENU_LABEL_VIEW_WEB
en: &Web Layout
bg: &Èíòåðíåò èçãëåä

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: &Whole Page
bg: &Öÿëà ñòðàíèöà

note: DLG_FR_WholeWord
en: &Whole word
bg: &Öÿëà äóìà

note: DLG_Para_PushWidowOrphanControl
en: &Widow/Orphan control
bg: &Êîíòðîë çà ïúðâè/ïîñëåäåí ðåä

note: DLG_PageSetup_Width
en: &Width:
bg: &Øèðî÷èíà:

note: MENU_LABEL_TOOLS_WORDCOUNT
en: &Word Count
bg: &Ïðåáðîÿâàíå íà äóìèòå

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_MENU MENU_LABEL_VIEW_ZOOM
en: &Zoom
bg: &Óâåëè÷åíèå

note: DLG_Spell_NoSuggestions
en: (no spelling suggestions)
bg: (íÿìà ïðåäëîæåíè âàðèàíòè)

note: DLG_Para_SpecialNone
en: (none)
bg: (áåç)

note: TOOLBAR_LABEL_1COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_1COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_1COLUMN
en: 1 Column
bg: 1 êîëîíà

note: TOOLBAR_LABEL_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 Spacing
bg: Ðàçñòîÿíèå 1.5

note: DLG_Para_SpacingHalf
en: 1.5 lines
bg: 1.5 ðåäà

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MIDDLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 spacing
bg: Ðàçñòîÿíèå 1.5

note: TOOLBAR_LABEL_2COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_2COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_2COLUMN
en: 2 Columns
bg: 2 êîëîíè

note: TOOLBAR_LABEL_3COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_3COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_3COLUMN
en: 3 Columns
bg: 3 êîëîíè

note: DLG_Goto_Btn_Prev
en: << Prev
bg: << Ïðåäèøíî

note: DLG_Options_Label_SpellSuggest
en: A&lways suggest corrections
bg: &Âèíàãè äà ñå ïðåäëàãàò ïîïðàâêè

note: MSG_IE_BogusDocument
en: AbiWord cannot open %s. It appears to be an invalid document
bg: AbiWord íå ìîæå äà îòâîðè %s. ßâíî å íåâàëèäåí äîêóìåíò.

note: MSG_SpellSelectionDone
en: AbiWord finished checking the selection.
bg: AbiWord ïðåòúðñè öåëèÿ ðàçäåë.

note: DLG_FR_FinishedReplace
en: AbiWord has finished its search of the document and has made %d replacements.
bg: AbiWord ïðåòúðñè äîêóìåíòà è íàïðàâè %d çàìåñòâàíèÿ.

note: DLG_FR_FinishedFind
en: AbiWord has finished searching the document.
bg: AbiWord ïðåòúðñè öåëèÿ äîêóìåíò.

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About G&NOME Office
bg: Èíôîðìàöèÿ çà &ÃÍÎÌ Îôèñ

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About the GNOME Office project
bg: Èíôîðìàöèÿ çà ïðîåêòà ÃÍÎÌ Îôèñ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: Accept the suggested change
bg: Ïðèåìàíå íà ïðåäëîæåíèÿ åçèê

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BORDERS
en: Add borders and shading to the selection
bg: Äîáàâÿíå íà ðàìêà è ñåíêè çà èçáðàíîòî

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BULLETS
en: Add or modify bullets and numbering for selected paragraphs
bg: Äîáàâÿíå/ïðîìÿíà íà òî÷êè è íîìåðàöèÿ çà èçáðàíèòå àáçàöè

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_ROW
en: Add row after
bg: Äîáàâÿíå íà ðåä ñëåä òåêóùèÿ

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_ADD
en: Add this word to the custom dictionary
bg: Äîáàâÿíå íà äóìàòà â ïîòðåáèòåëñêèÿ ðå÷íèê

note: DLG_Styles_ModifyTemplate
en: Add to template
bg: Äîáàâÿíå êúì øàáëîíèòå

note: DLG_Para_LabelAfter
en: Aft&er:
bg: &Ñëåä:

note: DLG_Para_LabelAlignment
en: Ali&gnment:
bg: &Ïîäðàâíÿâàíå:

note: DLG_Tab_Label_Alignment DLG_PageNumbers_Alignment_No_Colon
en: Alignment
bg: Ïîäðàâíÿâàíå

note: DLG_PageNumbers_Alignment
en: Alignment:
bg: Ïîäðàâíÿâàíå:

note: DLG_Styles_LBL_All DLG_UP_All
en: All
bg: Âñè÷êè

note: DLG_Options_Label_CheckAllowCustomToolbars
en: Allow Custom Toolbars
bg: Âêëþ÷âàíå íà ïîòðåáèòåëñêèòå èâèöè ñ èíñòðóìåíòè

note: DLG_Options_Label_CheckWhiteForTransparent
en: Allow screen colors other than white
bg: Öâåòîâå íà ëèñòà, ðàçëè÷íè îò áÿëî

note: FIELD_Application
en: Application
bg: Ïðîãðàìà

note: DLG_Options_Label_AppStartup
en: Application Startup
bg: Íà÷àëíî çàðåæäàíå

note: DLG_Options_Btn_Apply DLG_Apply
en: Apply
bg: Ïðèëàãàíå

note: DLG_Lists_Apply_Current
en: Apply to Current List
bg: Çà òåêóùèÿ ñïèñúê

note: DLG_FormatTable_Apply_To
en: Apply to:
bg: Ïðèëàãàíå êúì:

note: DLG_Lists_Arabic_List
en: Arabic List
bg: Àðàáñêè öèôðè

note: DLG_Para_SpacingAtLeast
en: At least
bg: Íàé-ïëúòíî

note: DLG_Lists_Resume
en: Attach to Previous List
bg: Äîáàâÿíå êúì ïðåäèøíèÿ ñïèñúê

note: DLG_MetaData_Author_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_AUTHOR
en: Author:
bg: Àâòîð:

note: DLG_Options_Label_AutoSaveUnderline
en: Auto &Save
bg: &Àâòîìàòè÷åí çàïèñ

note: DLG_Options_Label_AutoSaveCurrent
en: Auto &save current file every
bg: Çàïèñâàíå íà &òåêóùèÿ ôàéë íà âñåêè

note: DLG_Options_Label_AutoSave
en: Auto Save
bg: Àâòîìàòè÷åí çàïèñ

note: DLG_Options_Label_SpellAutoReplace
en: Auto replace misspelled words
bg: Àâòîìàòè÷íà çàìÿíà íà ñãðåøåíèòå äóìè

note: DLG_InsertTable_AutoFit
en: AutoFit behavior
bg: Íàñòðîéêè íà àâòîìàòè÷íîòî îðàçìåðÿâàíå

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_AUTOFIT
en: Autofit Table
bg: Àâòîìàòè÷íî îðàçìåðÿâàåí íà òàáëèöàòà

note: DLG_InsertTable_AutoColSize
en: Automatic column size
bg: Àâòîìàòè÷íà øèðî÷èíà íà êîëîíèòå

note: DLG_Options_Label_CheckAutoLoadPlugins
en: Automatically load all plugins found
bg: Àâòîìàòè÷íî çàðåæäàíå íà âñè÷êè íàìåðåíè ïðèñòàâêè

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_AUTOSPELL
en: Automatically spell-check the document
bg: Àâòîìàòè÷íà ïðîâåðêà íà äîêóìåíòà çà ãðåøêè

note: DLG_Styles_ModifyAutomatic
en: Automatically update
bg: Àâòîìàòè÷íî îáíîâÿâàíå

note: MSG_AutoMerge
en: Automerge
bg: Àâòîìàòè÷íî ñëèâàíå

note: DLG_MailMerge_AvailableFields
en: Available Fields
bg: Íàëè÷íè ïîëåòà

note: DLG_DateTime_AvailableFormats_Capital
en: Available Formats
bg: Íàëè÷íè ôîðìàòè

note: DLG_Styles_Available
en: Available Styles
bg: Íàëè÷íè ñòèëîâå

note: DLG_Para_LabelBy
en: B&y:
bg: &Íà:

note: DLG_FormatFrame_Background DLG_FormatTable_Background
en: Background
bg: Ôîí

note: DLG_FormatFrame_Background_Color DLG_FormatTable_Background_Color
en: Background color:
bg: Öâÿò íà ôîíà:

note: DLG_Styles_ModifyBasedOn
en: Based On:
bg: Îñíîâàí íà:

note: DLG_Options_Label_BiDiOptions
en: Bi-Directional Options
bg: Íàñòðîéêè çà äâóïîñî÷íî ïèñàíå

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOLD TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOLD TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOLD DLG_UFS_StyleBold
en: Bold
bg: Ïîëó÷åð

note: MENU_LABEL_INSERT_BOOKMARK
en: Boo&kmark
bg: Îò&ìåòêà

note: DLG_Goto_Target_Bookmark
en: Bookmark
bg: Îòìåòêà

note: MSG_BookmarkNotFound
en: Bookmark "%s" was not found in this document.
bg: Îòìåòêàòà "%s" íå å îòêðèòà â äîêóìåíòà.

note: MENU_LABEL_FMT_BORDERS
en: Borders and Shading
bg: Ðàìêà è ñåíêè

note: BottomMarginStatus
en: Bottom Margin [%s]
bg: Áÿëî ïîëå îòäîëó (%s)

note: MENU_LABEL_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_LABEL_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOTTOMLINE DLG_UFS_BottomlineCheck
en: Bottomline
bg: Ñ ëèíèÿ îòäîëó

note: DLG_Lists_Box_List STYLE_BOXLIST
en: Box List
bg: Êóòèéêè

note: FIELD_Application_BuildId
en: Build Id.
bg: Íîìåð íà êîìïèëèðàíå

note: FIELD_Application_Options
en: Build Options
bg: Ïàðàìåòðè ïðè êîìïèëðàíåòî

note: FIELD_Application_Target
en: Build Target
bg: Àðõèòåêòóðà íà êîìïèëèðàíå

note: DLG_Lists_Type_bullet
en: Bullet
bg: Òî÷êè

note: DLG_Lists_Bullet_List STYLE_BULLETLIST
en: Bullet List
bg: Ñïèñúê ñ òî÷êè

note: TOOLBAR_LABEL_LISTS_BULLETS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_BULLETS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_BULLETS
en: Bullets
bg: Òî÷êè

note: MENU_LABEL_FMT_BULLETS
en: Bullets and &Numbering
bg: &Òî÷êè è íîìåðàöèÿ

note: DLG_Options_Label_Look
en: Button Style
bg: Ñòèë íà áóòîíèòå

note: MENU_LABEL_FMT_TOGGLECASE
en: C&hange Case
bg: Ñ&ìÿíà íà ðåãèñòúðà

note: MENU_LABEL_HELP_CREDITS
en: C&redits
bg: Á&ëàãîäàðíîñòè

note: DLG_Styles_ErrStyleCantDelete
en: Cannot delete this style
bg: Íå ìîæå äà áúäå èçòðèò òîçè ñòèë

note: DLG_Styles_ErrStyleBuiltin
en: Cannot modify a builtin style
bg: Íå ìîæå äà áúäå ïðîìåíåí âãðàäåí ñòèë

note: DLG_MetaData_Category_LBL
en: Category:
bg: Êàòåãîðèÿ:

note: DLG_Tab_Radio_Center DLG_PageNumbers_Center TOOLBAR_LABEL_ALIGN_CENTER
en: Center
bg: Â ñðåäàòà

note: TabToggleCenterTab
en: Center Tab
bg: Öåíòðèðàùà òàáóëàöèÿ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_CENTER TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_CENTER
en: Center alignment
bg: Öåíòðèðàíå

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_CENTER
en: Center-align the paragraph
bg: Ïîäðàâíÿâàíå íà àáçàöà ïî ñðåäàòà

note: DLG_Para_AlignCentered
en: Centered
bg: Â ñðåäàòà

note: DLG_Spell_ChangeTo
en: Change &to:
bg: Ïðîìÿíà &íà:

note: DLG_Spell_ChangeAll
en: Change A&ll
bg: Ïðîìÿíà íà &âñè÷êè

note: DLG_Background_Title
en: Change Background Color
bg: Ïðîìåíè öâåòà íà ôîíà

note: DLG_ToggleCase_Title
en: Change Case
bg: Ãëàâíè/ìàëêè áóêâè

note: DLG_Lists_Cur_Change_Start
en: Change Current 
    List
bg: Ïðîìÿíà íà òåêóùèÿ 
    ñïèñúê

note: DLG_Background_TitleHighlight
en: Change Highlight Color
bg: Ïðîìÿíà íà öâåòà çà ìàðêèðàíå

note: DLG_FormatTOC_ChangeStyle
en: Change Style
bg: Ïðîìÿíà íà ñòèëà

note: DLG_Background_TitleFore
en: Change Text Color
bg: Ïðîìÿíà íà öâåòà íà òåêñòà

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DOM_DIRECTION TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DOM_DIRECTION
en: Change dominant direction of paragraph
bg: Ïðîìÿíà íà îñíîâíàòà ïîñîêà íà àáçàöà

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOGGLECASE
en: Change the case of the selected text
bg: Ïðîìÿíà íà ðåãèñòúðà çà èçáðàíèÿ òåêñò

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FONT
en: Change the font of the selected text
bg: Ïðîìÿíà íà øðèôòà íà èçáðàíèÿ òåêñò

note: MENU_STATUSLINE_FMT_PARAGRAPH
en: Change the format of the selected paragraph
bg: Ïðîìÿíà íà ôîðìàòèðàíåòî íà èçáðàíèÿ àáçàö

note: MENU_STATUSLINE_FMT_LANGUAGE MENU_STATUSLINE_TOOLS_LANGUAGE
en: Change the language of the selected text
bg: Ïðîìÿíà íà åçèêà çà èçáðàíèÿ òåêñò

note: MENU_STATUSLINE_FMT_COLUMNS
en: Change the number of columns
bg: Ïðîìÿíà íà áðîÿ íà êîëîíèòå

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PAGESETUP
en: Change the printing options
bg: Ïðîìÿíà íà íàñòðîéêèòå çà ïå÷àòàíå

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FRAME
en: Change the properties of the Text Box
bg: Ïðîìÿíà íàòñðîéêèòå íà òåêñòîâîòî ïîëå

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND
en: Change your document's page background
bg: Ïðîìÿíà ôîíîâèÿ öâÿò íà äîêóìåíòà

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Change your document's page color
bg: Ïðîìÿíà öâåò íà ñòðàíèöèòå íà äîêóìåíòà

note: DLG_Styles_ModifyCharacter
en: Character
bg: Çíàê

note: FIELD_Numbers_CharCount
en: Character Count
bg: Áðîé çíàöè

note: FIELD_Numbers_NbspCount
en: Character Count (w/o spaces)
bg: Áðîé çíàöè (áåç èíòåðâàëèòå)

note: DLG_Styles_CharPrev
en: Character Preview
bg: Èçãëåä íà çíàöèòå

note: DLG_WordCount_Characters_No
en: Characters (no spaces):
bg: Çíàöè (áåç èíòåðâàëèòå)

note: DLG_WordCount_Characters_Sp
en: Characters (with spaces):
bg: Çíàöè (âêë. èíòåðâàëèòå)

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELL
en: Check &Spelling
bg: &Ïðîâåðêà íà ïðàâîïèñà

note: DLG_Options_Label_GrammarCheck
en: Check &grammar as you type
bg: Ïðîâåðêà íà &ãðàìàòèêàòà ïî âðåìå íà âúâåæäàíå

note: MENU_LABEL_HELP_CHECKVER
en: Check for &Updates
bg: Ïðîâåðêà çà &íîâà âåðñèÿ

note: DLG_Options_Label_SpellCheckAsType
en: Check s&pelling as you type
bg: Ïðîâåðêà íà &ïðàâîïèñà ïî âðåìå íà âúâåæäàíå

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELL
en: Check the document for incorrect spelling
bg: Ïðîâåðêà íà äîêóìåíòà çà ñãðåøåí ïðàâîïèñ

note: DLG_NEW_Choose
en: Choose
bg: Èçáåðåòå

note: DLG_Options_Label_ChooseForTransparent
en: Choose Screen Color
bg: Èçáåðåòå öâÿò íà åêðàíà

note: DLG_Options_Label_ColorChooserLabel
en: Choose screen color for AbiWord
bg: Èçáåðåòå öâÿò íà åêðàíà çà AbiWord

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: Choose which revision you wish to view
bg: Èçáîð íà ðåâèçèèòå, êîèòî èñêàòå äà âèäèòå

note: DLG_Goto_Label_Help
en: Choose your target in the left side.
    If you want to use the "Go To" button, just fill the Number Entry with the desired number.  You can use + and - to perform relative movement.	I.e., if you write "+2" and you select "Line", the "Go To" will go 2 lines below your current position.
bg: Èçáåðåòå öåëòà ñè â ëÿâîòî ïîëå.
    Àêî ïîëçâàòå áóòîíà "Èäè", ïîïúëíåòå â ïîëåòî òúðñåíèÿ íîìåð. Ìîæåòå äà ïîëçâàòå + è - çà îòíîñèòåëíî ïðåìåñòâàíå. Ò.å., àêî íàïèøåòå "+2" è ñòå èçáðàëè "Ðåä", "Èäè" ùå âè ïðåíåñå 2 ðåäà ñëåä òåêóùîòî âè ðàçïîëîæåíèå.

note: MENU_LABEL_EDIT_CLEAR
en: Cle&ar
bg: È&çòðèâàíå

note: DLG_Tab_Button_Clear
en: Clear
bg: Èç÷èñòâàíå

note: DLG_Tab_Button_ClearAll
en: Clear &All
bg: Èç÷èñòâàíå íà &âñè÷êî

note: DLG_Background_ClearClr
en: Clear Background Color
bg: Èç÷èñòâàíå öâåòà íà ôîíà

note: DLG_Background_ClearHighlight
en: Clear Highlight Color
bg: Èç÷èñòâàíå öâåòà çà ìàðêèðàíå

note: MSG_QueryExit
en: Close all windows and exit?
bg: Äà çàòâîðÿ âñè÷êî è èçëÿçà?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXIT
en: Close all windows in the application and exit
bg: Çàòâàðÿíå íà âñè÷êè ïðîçîðöè è èçõîä

note: MENU_STATUSLINE_FILE_CLOSE
en: Close the document
bg: Çàòâàðÿíå íà äîêóìåíòà

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Co&lumn
bg: Êî&ëîíà

note: DLG_FormatFrame_Color DLG_FormatTable_Color DLG_UFS_ColorLabel
en: Color:
bg: Öâÿò:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Column
en: Column
bg: Êîëîíà

note: ColumnGapStatus
en: Column Gap [%s]
bg: Ðàçñòîÿíèå ìåæäó êîëîíèòå (%s)

note: ColumnStatus
en: Column [%d]
bg: Êîëîíà [%d]

note: DLG_Column_ColumnTitle
en: Columns
bg: Êîëîíè

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Columns &Left
bg: Âìúêâàíå íà êîëîíè &îòëÿâî

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER
en: Columns &Right
bg: Âìúêâàíå íà êîëîíè îò&äÿñíî

note: DLG_ListRevisions_Column3Label
en: Comment
bg: Áåëåæêà

note: DLG_MarkRevisions_Comment2Label
en: Comment to be associated with the revision:
bg: Áåëåæêà êúì ðåâèçèÿòà:

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: Compare active document to another document
bg: Ñðàâíÿâàíå íà òåêóùèÿ äîêóìåíò ñ äðóã

note: FIELD_Application_CompileDate
en: Compile Date
bg: Äàòà íà êîìïèëèðàíå

note: FIELD_Application_CompileTime
en: Compile Time
bg: ×àñ íà êîìïèëèðàíå

note: DLG_Break_Continuous
en: Con&tinuous
bg: Íà ñúùàòà ñòðàíèöà

note: DLG_MarkRevisions_Check1Label
en: Continue previous revision (number %d)
bg: Ïðîäúëæàâàíå íà ïðåäèøíà ðåâèçèÿ (íîìåð %d)

note: FIELD_Document_Contributor
en: Contributor
bg: Ñúòðóäíèê(-öè)

note: DLG_MetaData_CoAuthor_LBL
en: Contributor(s):
bg: Ñúòðóäíèê(-öè):

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Selected Text to a Table
bg: Ïðåîáðàçóâàíå íà èçáðàíèÿ òåêñò â òàáëèöà

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert Table to Text
bg: Ïðåîáðàçóâàíå íà òàáëèöàòà â òåêñò

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Text to Table
bg: Ïðåîáðàçóâàíå íà òåêñòà â òàáëèöà

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert from a Table to Text
bg: Ïðåîáðàçóâàíå íà òàáëèöàòà â òåêñò

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_COPY TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_COPY TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_COPY
en: Copy
bg: Çàïîìíÿíå

note: MENU_LABEL_EDIT_COPYIMAGE
en: Copy Image
bg: Çàïîìíÿíå íà èçîáðàæåíèåòî

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard
bg: Çàïîìíÿíå íà èçáðàíîòî â ìåæäèííèÿ áóôåð

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY
en: Copy the selection and put it on the Clipboard
bg: Çàïîìíÿíå íà èçáðàíîòî â ìåæäèííèÿ áóôåð

note: MSG_IE_CouldNotOpen
en: Could not open file %s for writing
bg: Íå ìîãà äà îòâîðÿ ôàéëà %s çà çàïèñ

note: MSG_OpenFailed
en: Could not open file %s.
bg: Íå ìîãà äà îòâîðÿ ôàéëà %s.

note: MSG_IE_CouldNotWrite
en: Could not write to file %s
bg: Íå ìîãà äà ïèøà âúâ ôàéëà %s

note: MSG_SaveFailed
en: Could not write to the file %s.
bg: Íå ìîãà äà ïèøà âúâ ôàéëà %s.

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_WORDCOUNT
en: Count the number of words in the document
bg: Ïðåáðîÿâàíå íà áðîÿ íà äóìèòå â äîêóìåíòà

note: DLG_NEW_Tab1_FAX1
en: Create a fax
bg: Ñúçäàâàíå íà ôàêñ

note: DLG_NEW_Tab1_WP1
en: Create a new blank document
bg: Ñúçäâàíå íà íîâ ïðàçåí äîêóìåíò

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_NEW
en: Create a new document
bg: Ñúçäàâàíå íà íîâ äîêóìåíò

note: DLG_NEW_Create
en: Create a new document from a template
bg: Ñúçäàâàíå íà íîâ äîêóìåíò îò øàáëîí

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: Create a new document using a template
bg: Ñúçäàâàíå íà íîâ äîêóìåíò ïî øàáëîí

note: DLG_NEW_StartEmpty
en: Create an empty document
bg: Ñúçäàâàíå íà ïðàçåí äîêóìåíò

note: FIELD_Document_Creator
en: Creator
bg: Ñúçäàäåí îò

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT
en: Cu&t
bg: Èçðÿ&çâàíå

note: FIELD_Datetime_CurrentDate
en: Current Date
bg: Òåêóùà äàòà

note: DLG_Lists_Current_Font
en: Current Font
bg: Íàñòîÿù øðèôò

note: DLG_Lists_Current_List_Label
en: Current List Label
bg: Íàñòîÿù åòèêåò íà ñïèñúêà

note: DLG_Lists_Current_List_Type
en: Current List Type
bg: Íàñòîÿù âèä íà ñïèñúêà

note: MSG_EmptySelection
en: Current Selection is Empty
bg: Ïúðâî èçáåðåòå íåùî

note: DLG_Styles_DefCurrent
en: Current Settings
bg: Òåêóùè íàñòðîéêè

note: FIELD_Datetime_CurrentTime
en: Current Time
bg: Òåêóùî âðåìå

note: DLG_Options_Label_ViewCursorBlink
en: Cursor &blink
bg: &Ìèãàù êóðñîð

note: DLG_Options_Label_SpellCustomDict
en: Custom Dictionary:
bg: Ïîòðåáèòåëñêè ðå÷íèê:

note: DLG_Lists_Customize
en: Customized List
bg: Ïîòðåáèòåëñêè ñïèñúê

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_CUT TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_CUT TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_CUT
en: Cut
bg: Èçðÿçâàíå

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTIMAGE
en: Cut Image
bg: Èçðÿçâàíå íà èçîáðàæåíèåòî

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTEMBED
en: Cut Object
bg: Èçðÿçâàíå íà îáåêòà

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT
en: Cut the selection and put it on the Clipboard
bg: Èçðÿçâàíå èçáðàíîòî è ïîñòàâÿíå â ìåæäèííèÿ áóôåð

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION
en: D&irectional
bg: Äâó&ïîñî÷íî ïèñàíå

note: DLG_Lists_Dashed_List STYLE_DASHEDLIST
en: Dashed List
bg: Òèðåòà

note: FIELD_Document_Date DLG_ListRevisions_Column2Label
en: Date
bg: Äàòà

note: MENU_LABEL_INSERT_DATETIME
en: Date and &Time
bg: Äàòà è &÷àñ

note: FIELD_Type_Datetime
en: Date and Time
bg: Äàòà è ÷àñ

note: FIELD_DateTime_DOY
en: Day # in the year
bg: ¹ íà äåí â ãîäèíàòà

note: DLG_Options_Btn_Default
en: De&faults
bg: &Ïîäðàçáèðàíå

note: DLG_Tab_Radio_Decimal
en: Decimal
bg: Äåñåòè÷íî

note: TabToggleDecimalTab
en: Decimal Tab
bg: Òàáóëàöèÿ çà ÷èñëà

note: TOOLBAR_LABEL_UNINDENT TOOLBAR_STATUSLINE_UNINDENT TOOLBAR_TOOLTIP_UNINDENT
en: Decrease indent
bg: Íàìàëÿâàíå íà îòñòúïà

note: FIELD_DateTime_DefaultDateNoTime
en: Default date (w/o time)
bg: Äàòà ïî ïîäðàçáèðàíå (áåç ÷àñà)

note: FIELD_DateTime_DefaultDate
en: Default date representation
bg: Äàòà è ÷àñ ïî ïîäðàçáèðàíå

note: DLG_Options_Label_DefaultPageSize
en: Default page size
bg: Ðàçìåð íà ñòðàíèöàòà

note: DLG_Tab_Label_DefaultTS
en: Default tab stops:
bg: Ïîäðàçáèðàíå:

note: DLG_Options_Label_DirectionRtl
en: Default to right-to-left direction of text
bg: Ïî ïîäðàçáèðàíå äà ñå ïèøå îò äÿñíî íà ëÿâî

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE_DEFINE
en: Define or apply style for the selection
bg: Äåôèíèðàé èëè ïðèëîæè ñòèë êúì èçáðàíîòî

note: DLG_Styles_Delete MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE DLG_Delete
en: Delete
bg: Èçòðèâàíå

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_CELLS
en: Delete Cells
bg: Èçòðèâàíå íà êëåòêè

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Co&lumn
bg: Èçòðèâàíå íà &êîëîíè

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_COLUMNS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Column
bg: Èçòðèâàíå íà êîëîíè

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEIMAGE
en: Delete Image
bg: Èçòðèâàíå íà èçîáðàæåíèåòî

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEEMBED
en: Delete Object
bg: Èçòðèâàíå íà îáåêòà

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETEROW
en: Delete Ro&w
bg: Èçòðèâàíå íà &ðåäîâå

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_ROWS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETEROW
en: Delete Row
bg: Èçòðèâàíå íà ðåäîâå

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Tabl&e
bg: Èçòðèâàíå íà &òàáëèöà

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Table
bg: Èçòðèâàíå íà òàáëèöà

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEFRAME
en: Delete Text Box
bg: Èçòðèâàíå íà òåêñòîâîòî ïîëå

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_COLUMN
en: Delete column
bg: Èçòðèâàíå íà êîëîíà

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: Delete hyperlink
bg: Èçòðèâàíå íà õèïåðâðúçêà

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_ROW
en: Delete row
bg: Èçòðèâàíå íà ðåä

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CLEAR
en: Delete the selection
bg: Èçòðèâàíå íà èçáðàíîòî

note: DLG_Styles_Description DLG_Styles_ModifyDescription FIELD_Document_Description
en: Description
bg: Îïèñàíèå

note: DLG_MetaData_Description_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_DESC DLG_Image_LblDescription
en: Description:
bg: Îïèñàíèå:

note: DLG_Lists_Diamond_List STYLE_DIAMONLIST
en: Diamond List
bg: Äèàìàíòè

note: DLG_Options_Label_SpellDictionaries
en: Dictionaries
bg: Ðå÷íèöè

note: DLG_HdrFtr_FooterEven
en: Different footer on facing pages
bg: Ðàçëè÷íè äîëíè êîëîíòèòóëè íà ñðåùóëåæàùè ñòðàíèöè

note: DLG_HdrFtr_FooterFirst
en: Different footer on first page
bg: Ðàçëè÷åí äîëåí êîëîíòèòóë íà ïúðâà ñòðàíèöà

note: DLG_HdrFtr_FooterLast
en: Different footer on last page
bg: Ðàçëè÷åí äîëåí êîëîíòèòóë íà ïîñëåäíà ñòðàíèöà

note: DLG_HdrFtr_HeaderEven
en: Different header on facing pages
bg: Ðàçëè÷íè ãîðíè êîëîíòèòóëè íà ñðåùóëåæàùè ñòðàíèöè

note: DLG_HdrFtr_HeaderFirst
en: Different header on first page
bg: Ðàçëè÷åí ãîðåí êîëîíòèòóë íà ïúðâà ñòðàíèöà

note: DLG_HdrFtr_HeaderLast
en: Different header on last page
bg: Ðàçëè÷åí ãîðåí êîëîíòèòóë íà ïîñëåäíà ñòðàíèöà

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CREDITS
en: Display Credits
bg: Èçïèñâàíå íà áëàãîäàðíîñòè

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CONTENTS
en: Display Help Contents
bg: Ïîêàçâàíå ñúäúðæàíèåòî íà Ïîìîùòà

note: MENU_STATUSLINE_HELP_INDEX
en: Display Help Index
bg: Ïîêàçâàíå íà÷àëîòî íà Ïîìîùòà

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA
en: Display non-printing characters
bg: Ïîêàçâàíå íà íåïå÷àòàùèòå ñå ñèìâîëè

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT
en: Display program information, version number, and copyright
bg: Èíôîðìàöèÿ çà ïðîãðàìàòà, íîìåðà íà âåðñèÿòà è àâòîðñêèòå ïðàâà

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetAll
en: Do you want to reset ignored words in all the documents?
bg: Èñêàòå ëè äà èçòðèåòå ñïèñúêà ñ èãíîðèðàíèòå äóìè âúâ âñè÷êè äîêóìåíòè?

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetCurrent
en: Do you want to reset ignored words in the current document?
bg: Èñêàòå ëè äà èçòðèåòå ñïèñúêà ñ èãíîðèðàíèòå äóìè â òåêóùèÿ äîêóìåíò?

note: FIELD_Type_Document
en: Document
bg: Äîêóìåíò

note: DLG_MetaData_Title
en: Document Properties
bg: Íàñòðîéêè íà äîêóìåíòà

note: DLG_Options_Label_Documents
en: Documents
bg: Äîêóìåíòè

note: DLG_Para_SpacingDouble
en: Double
bg: Äâîéíî

note: TOOLBAR_LABEL_DOUBLE_SPACE
en: Double Spacing
bg: Äâîéíî ðàçñòîÿíèå

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DOUBLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_DOUBLE_SPACE
en: Double spacing
bg: Äâîéíî ðàçñòîÿíèå

note: MENU_LABEL_EDIT_LATEXEQUATION
en: Edit Equation
bg: Ðåäàêòèðàíå íà óðàâíåíèåòî

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_FOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_FOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_FOOTER
en: Edit Footer
bg: Ðåäàêòèðàíå íà äîëåí êîëîíòèòóë

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_HEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_HEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_HEADER
en: Edit Header
bg: Ðåäàêòèðàíå íà ãîðåí êîëîíòèòóë

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_LATEXEQUATION
en: Edit Latex Equation
bg: Ðåäàêòèðàíå íà Latex-óðàâíåíèå

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: Edit hyperlink
bg: Ðåäàêòèðàíå íà õèïåðâðúçêà

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_HEADFOOT
en: Edit text at the top or bottom of every page
bg: Ðåäàêòèðàíå íà òåêñòà â íà÷àëîòî è êðàÿ íà âñÿêà ñòðàíèöà

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITFOOTER
en: Edit the Footer on the current page
bg: Ðåäàêòèðàíå íà äîëíèÿ êîëîíòèòóë íà òåêóùàòà ñòðàíèöà

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITHEADER
en: Edit the Header on the current page
bg: Ðåäàêòèðàíå íà ãîðíèÿ êîëîíòèòóë íà òåêóùàòà ñòðàíèöà

note: DLG_Options_Label_CheckEnableSmoothScrolling
en: Enable Smooth Scrolling
bg: Âêëþ÷âàíå íà ïëàâíî ïðåëèñòâàíå

note: FIELD_Numbers_EndnoteAnchor
en: Endnote anchor
bg: Êîòâè÷êà íà áåëåæêàòà â êðàÿ

note: FIELD_Numbers_EndnoteReference
en: Endnote reference
bg: Ñúäúðæàíèå íà áåëåæêàòà â êðàÿ

note: DLG_FormatFootnotes_EndStyle
en: Endnote style
bg: Ñòèë íà áåëåæêèòå â êðàÿ

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION
en: Equation
bg: Óðàâíåíèå

note: FIELD_Error
en: Error calculating value!
bg: Ãðåøêà ïðè èç÷èñëÿâàíå íà ñòîéíîñòòà!

note: SCRIPT_CANTRUN
en: Error executing script %s
bg: Ãðåøêà ïðè èçïúëíåíèåòî íà ñêðèïòà %s

note: MSG_ImportError
en: Error importing file %s.
bg: Ãðåøêà ïðè âìúêâàíå íà ôàéë %s.

note: MSG_SaveFailedExport
en: Error while attempting to save %s: could not construct exporter
bg: Ãðåøêà ïðè îïèòà çà çàïèñ íà %s: íå ìîæàõ äà îòêðèÿ èçíîñèòåë

note: MSG_SaveFailedName
en: Error while attempting to save %s: invalid name
bg: Ãðåøêà ïðè îïèò çà çàïèñ íà %s: íåâàëèäíî èìå

note: TOOLBAR_LABEL_SCRIPT_PLAY
en: Ex. script
bg: Èçïúëíåíèå íà ñêðèïò

note: DLG_Para_SpacingExactly
en: Exactly
bg: Åäèí äî äðóã

note: DLG_Latex_Example
en: Example:
bg: Ïðèìåð:

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SCRIPTS
en: Execute helper scripts
bg: Èçïúëíÿâàíå íà ïîìîùíè ñêðèïòîâå

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SCRIPT_PLAY TOOLBAR_TOOLTIP_SCRIPT_PLAY
en: Execute script
bg: Èçïúëíÿâàíå íà ïîìîùåí ñêðèïò

note: DLG_ListRevisions_Label1
en: Existing revisions:
bg: Ñúùåñòâóâàùè ðåâèçèè:

note: TB_Extra
en: Extra
bg: Äîïúëíèòåëíî

note: DLG_Field_Parameters_Capital
en: Extra Parameters
bg: Äîïúëíèòåëíè ïàðàìåòðè

note: DLG_Options_Label_ViewExtraTB
en: Extra Toolbar
bg: Äîïúëíèòåëíà èâèöà

note: DLG_Field_Parameters
en: Extra parameters:
bg: Äîïúëíèòåëíè ïàðàìåòðè:

note: MENU_LABEL_INSERT_FILE
en: F&ile
bg: &Ôàéë

note: MENU_LABEL_FORMAT
en: F&ormat
bg: &Ôîðìàòèðàíå

note: MENU_LABEL_VIEW_FULLSCREEN
en: F&ull Screen
bg: &Öÿë åêðàí

note: DLG_FR_FindLabel
en: Fi&nd what:
bg: Íà&ìåðè ñëåäíîòî:

note: DLG_MailMerge_Insert_No_Colon
en: Field Name
bg: Èìå íà ïîëå

note: DLG_MailMerge_Insert
en: Field Name:
bg: Èìå íà ïîëå:

note: MSG_IE_UnsupportedType
en: File %s is not of a currently supported file type
bg: Ôàéëúò %s å îò íåïîääúðæàí ïîíàñòîÿùåì òèï

note: MSG_IE_FakeType
en: File %s is not of the type it claims to be
bg: Ôàéëúò %s íå å îò òèïà, êîéòî òâúðäè

note: MSG_IE_UnknownType
en: File %s is of unknown type
bg: Ôàéëúò %s å îò íåïîçíàò òèï

note: MSG_IE_FileNotFound
en: File %s not found
bg: Ôàéëúò %s íå å íàìåðåí

note: FIELD_Application_Filename
en: File Name
bg: Èìå íà ôàéë

note: DLG_FormatTOC_FillStyle
en: Fill style:
bg: Ñòèë íà çàïúëâàíå:

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find &next revision
bg: &Ñëåäâàùà ðåâèçèÿ

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find &previous revision
bg: &Ïðåäèøíà ðåâèçèÿ

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_FIND
en: Find the specified text
bg: Íàìèðàíå íà óêàçàíèÿ òåêñò

note: FirstLineIndentStatus
en: First Line Indent [%s]
bg: Îòñòúï íà ïúðâè ðåä (%s)

note: DLG_Para_SpecialFirstLine
en: First line
bg: Ïúðâè ðåä

note: DLG_InsertTable_FixedColSize
en: Fixed column size:
bg: Óñòàíîâåí ðàçìåð íà êîëîíà:

note: DLG_Para_PreviewFollowParagraph
en: Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph
bg: Ñëåäâàù àáçàö Ñëåäâàù àáçàö Ñëåäâàù àáçàö Ñëåäâàù àáçàö Ñëåäâàù àáçàö Ñëåäâàù àáçàö Ñëåäâàù àáçàö

note: DLG_Styles_ModifyFont TOOLBAR_LABEL_FMT_FONT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_FONT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_FONT DLG_UFS_FontTitle DLG_UFS_FontTab
en: Font
bg: Øðèôò

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_CHOOSE
en: Font Choose
bg: Èçáîð íà øðèôò

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SIZE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SIZE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SIZE
en: Font Size
bg: Ðàçìåð íà øðèôò

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_CHOOSE
en: Font choose
bg: Èçáîð íà øðèôò

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_FORE TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_FORE TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_FORE
en: Font color
bg: Öâÿò íà òåêñòà

note: DLG_Lists_ButtonFont
en: Font...
bg: Øðèôò...

note: DLG_Lists_Font DLG_UFS_FontLabel
en: Font:
bg: Øðèôò:

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTNOTE
en: Foot&note
bg: &Áåëåæêà ïîä ëèíèÿ

note: DLG_PageNumbers_Footer MENU_LABEL_INSERT_FOOTER
en: Footer
bg: Äîëåí êîëîíòèòóë

note: DLG_HdrFtr_FooterFrame
en: Footer Properties
bg: Íàñòðîéêè íà äîëíèÿ êîëîíòèòóë

note: FooterStatus
en: Footer [%s]
bg: Äîëåí êîëîíòèòóë (%s)

note: FIELD_Numbers_FootnoteAnchor
en: Footnote anchor
bg: Êîòâà íà áåëåæêà ïîä ëèíèÿ

note: FIELD_Numbers_FootnoteReference
en: Footnote reference
bg: Ïðåïðàòêà êúì áåëåæêà ïîä ëèíèÿ

note: MENU_LABEL_FMT_FOOTNOTES
en: Footnotes and Endnotes
bg: Áåëåæêè ïîä ëèíèÿ è â êðàÿ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force LTR direction of text
bg: Ïî ïîäðàçáèðàíå îòëÿâî íàäÿñíî

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force RTL direction of text
bg: Ïî ïîäðàçáèðàíå îòäÿñíî íàëÿâî

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: Force left-to-right direction of text
bg: Ïî ïîäðàçáèðàíå äà ñå ïèøå îòëÿâî íàäÿñíî

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: Force right-to-left direction of text
bg: Ïî ïîäðàçáèðàíå äà ñå ïèøå îòäÿñíî íàëÿâî

note: DLG_Styles_ModifyFormat TB_Format
en: Format
bg: Ôîðìàòèðàíå

note: DLG_FormatFootnotes_Endnotes
en: Format Endnotes
bg: Ôîðìàòèðàíå íà áåëåæêèòå â êðàÿ

note: DLG_FormatFootnotes_Footnotes
en: Format Footnotes
bg: Ôîðìàòèðàíå íà áåëåæêèòå ïîä ëèíèÿ

note: DLG_HdrFtr_Title
en: Format Header/Footers
bg: Ôîðìàòèðàíå íà êîëîíòèòóëèòå

note: MENU_LABEL_FMT_EMBED
en: Format Object
bg: Ôîðìàòèðàíå íà îáåêòà

note: DLG_FormatTableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_FORMAT
en: Format Table
bg: Ôîðìàòèðàíå íà òàáëèöàòà

note: DLG_FormatTOC_Title
en: Format Table of Contents
bg: Ôîðìàòèðàíå íà ñúäúðæàíèåòî

note: DLG_FormatFrameTitle
en: Format Text Box
bg: Ôîðìàòèðàíå íà òåêñòîâî ïîëå

note: DLG_Options_Label_ViewFormatTB
en: Format Toolbar
bg: Èíñòðóìåíòè çà ôîðìàòèðàíå

note: MENU_STATUSLINE_FMT_POSIMAGE
en: Format this image
bg: Ôîðìàòèðàíå íà òîâà èçîáðàæåíèå

note: DLG_Lists_Format DLG_DocComparison_Fmt
en: Format:
bg: Ôîðìàòèðàíå:

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION_FILE
en: From File
bg: Îò ôàéë

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION_LATEX
en: From LaTeX
bg: Îò LaTeX

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_FULL_SCREEN
en: Full Screen
bg: Öÿë åêðàí

note: DLG_FormatTOC_General DLG_Options_Label_General DLG_MetaData_TAB_General
en: General
bg: Îáùè íàñòðîéêè

note: DLG_Goto_Btn_Goto
en: Go To
bg: Áúðç ïðåõîä

note: DLG_Goto_Label_What
en: Go To &What:
bg: Áúðç ïðåõîä &êúì:

note: DLG_Goto_Title
en: Go to...
bg: Áúðç ïðåõîä êúì...

note: DLG_FormatTOC_HasLabel
en: H&as label
bg: &Èìà åòèêåò

note: DLG_Lists_Hand_List STYLE_HANDLIST
en: Hand List
bg: Ðú÷è÷êè

note: DLG_Para_SpecialHanging
en: Hanging
bg: Íàâúòðå

note: DLG_PageNumbers_Header MENU_LABEL_INSERT_HEADER
en: Header
bg: Ãîðåí êîëîíòèòóë

note: DLG_HdrFtr_HeaderFrame
en: Header Properties
bg: Íàñòðîéêè íà ãîðíèÿ êîëîíòèòóë

note: HeaderStatus
en: Header [%s]
bg: Ãîðåí êîëîíòèòóë (%s)

note: MENU_LABEL_FMT_HDRFTR
en: Header/Footers
bg: Ôîðìàòèðàíå íà êîëîíòèòóëèòå

note: MSG_CHECK_PRINT_MODE
en: Headers and Footers can only be created and edited while in Print View Mode. 
     To enter this mode choose View then Print Layout from the Menus. 
     Would you like to enter Print Layout mode right now?
bg: Êîëîíòèòóëè ìîãàò äà ñå ñúçäàâàò è ðåäàêòèðàò ñàìî â ðåæèì Èçãëåä çà ïå÷àò. 
     Çà äà ãî âêëþ÷èòå, èçáåðåòå Èçãëåä, ïîñëå Èçãëåä çà ïå÷àò îò ìåíþòî. 
     Èñêàòå ëè äà áúäå âêëþ÷åí ðåæèìúò Èçãëåä çà ïå÷àò ñåãà?

note: DLG_Stylist_HeadingStyles
en: Heading Styles
bg: Ñòèëîâå çà çàãëàâèÿ

note: DLG_FormatTOC_HeadingStyle
en: Heading style:
bg: Ñòèë íà çàãëàâèå:

note: DLG_Lists_Heart_List STYLE_HEARTLIST
en: Heart List
bg: Ñúðöà

note: DLG_Lists_Hebrew_List
en: Hebrew List
bg: Åâðåéñêè ëèñò

note: TOOLBAR_LABEL_HELP TOOLBAR_STATUSLINE_HELP TOOLBAR_TOOLTIP_HELP
en: Help
bg: Ïîìîù

note: MENU_LABEL_HELP_CONTENTS
en: Help &Contents
bg: &Ðúêîâîäñòâî

note: MENU_LABEL_HELP_INDEX
en: Help &Introduction
bg: &Âúâåäåíèå

note: DLG_Options_Label_Hide
en: Hide
bg: Ñêðèâàíå

note: DLG_Options_Label_SpellHideErrors
en: Hide &spelling errors in the document
bg: &Ñêðèé ïðàâîïèñíèòå ãðåøêè â äîêóìåíòà

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_BACK TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_BACK TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_BACK
en: Highlight
bg: Îñâåòÿâàíå

note: DLG_Spell_IgnoreAll
en: I&gnore All
bg: &Ïðîïóñêàíå íà âñè÷êè

note: DLG_FormatTOC_Indent
en: I&ndent:
bg: &Îòñòúï:

note: InsertModeFieldINS
en: INS
bg: ÂÌÚÊ

note: DLG_Options_Label_Icons
en: Icons
bg: Êàðòèíêè

note: DLG_Options_Label_Ignore
en: Ignore
bg: Ïðîïóñêàíå

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoreWords
en: Ignore Words
bg: Ïðåíåáðåãâàíå íà

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_IGNOREALL
en: Ignore all occurrences of this word in the document
bg: Ïðîïóñêàíå íà òàçè äóìà â ïðîâåðêàòà íà öåëèÿ äîêóìåíò

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoredWord
en: Ignored words:
bg: Ïðîïóñíàòè äóìè:

note: DLG_FormatFrame_SetImageBackground DLG_FormatTable_SetImageBackground
en: Image For Background
bg: Èçîáðàæåíèå çà ôîí

note: DLG_Lists_Implies_List STYLE_IMPLIES_LIST
en: Implies List
bg: Ïèòàíêè

note: DLG_Styles_LBL_InUse
en: In Use
bg: Èçïîëçâàíè

note: WORD_PassInvalid
en: Incorrect Password
bg: Ãðåøíà ïàðîëà

note: TOOLBAR_LABEL_INDENT TOOLBAR_STATUSLINE_INDENT TOOLBAR_TOOLTIP_INDENT
en: Increase indent
bg: Óâåëè÷àâàíå íà îòñòúïà

note: DLG_Para_LabelIndentation
en: Indentation
bg: Îòñòúï

note: DLG_Para_TabLabelIndentsAndSpacing
en: Indents and Spacing
bg: Îòñòúïè è ðàçñòîÿíèÿ

note: DLG_ToggleCase_FirstUpperCase
en: Initial Caps
bg: Ãëàâíè áóêâè â íà÷àëîòî íà äóìèòå

note: DLG_Break_Insert MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT DLG_IP_Button_Label
en: Insert
bg: Âìúêâàíå

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert &Columns
bg: Âìúêâàíå íà &êîëîíè

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTROW
en: Insert &Rows
bg: Âìúêâàíå íà &ðåäîâå

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert &Table
bg: Âìúêâàíå íà &òàáëèöà

note: DLG_InsertBookmark_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_BOOKMARK
en: Insert Bookmark
bg: Âìúêâàíå íà îòìåòêà

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_CELLS
en: Insert Cells
bg: Âìúêâàíå íà êëåòêè

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE
en: Insert Clipboard contents
bg: Âìúêâàíå ñúäúðæàíèåòî íà ìåæäèííèÿ áóôåð

note: DLG_DateTime_DateTimeTitle
en: Insert Date and Time
bg: Âìúêâàíå íà äàòà è ÷àñ

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION
en: Insert Equation
bg: Âìúêâàíå íà óðàâíåíèå

note: DLG_Field_FieldTitle_Capital
en: Insert Field
bg: Âìúêâàíå íà ïîëå

note: DLG_InsertHyperlink_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_HYPERLINK
en: Insert Hyperlink
bg: Âìúêâàíå íà õèïåðâðúçêà

note: TOOLBAR_LABEL_IMG
en: Insert Image
bg: Âìúêâàíå íà èçîáðàæåíèå

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION_FILE
en: Insert MathML from a file
bg: Âìúêâàíå íà MathML îò ôàéë

note: DLG_InsertTable_TableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert Table
bg: Âìúêâàíå íà òàáëèöà

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTER
en: Insert a Footer
bg: Âìúêâàíå íà äîëåí êîëîíòèòóë

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HEADER
en: Insert a Header
bg: Âìúêâàíå·íà ãîðåí·êîëîíòèòóë

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TEXTBOX
en: Insert a Text Box
bg: Âìúêâàíå íà òåêñòîâî ïîëå

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOOKMARK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOOKMARK
en: Insert a bookmark into the document
bg: Âìúêâàíå íà îòìåòêà â äîêóìåíòà

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FIELD
en: Insert a calculated field
bg: Âìúêâàíå íà èç÷èñëåíî ïîëå

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Insert a column to the left
bg: Âìúêâàíå íà êîëîíà îòëÿâî

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert a column to the right
bg: Âìúêâàíå íà êîëîíà îòäÿñíî

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTNOTE
en: Insert a footnote
bg: Âìúêâàíå íà áåëåæêà ïîä ëèíèÿ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_HYPERLINK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_HYPERLINK
en: Insert a hyperlink into the document
bg: Âìúêâàíå íà õèïåðâðúçêà â äîêóìåíòà

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_TABLE TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_TABLE
en: Insert a new table into your document
bg: Âìúêâàíå íà íîâà òàáëèöà â äîêóìåíòà

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BREAK
en: Insert a page, column, or section break
bg: Âìúêâàíå êðàé íà ñòðàíèöà, êîëîíà èëè ðàçäåë

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_PICTURE
en: Insert a picture
bg: Âìúêâàíå íà èçîáðàæåíèå

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Insert a row above
bg: Âìúêâàíå íà ðåä íàä òåêóùèÿ

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTROW
en: Insert a row below
bg: Âìúêâàíå·íà·ðåä·ñëåä·òåêóùèÿ

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL
en: Insert a symbol or other special character
bg: Âìúêâàíå íà ñïåöèàëåí ñèìâîë

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_PAGENO
en: Insert an automatically-updated page number
bg: Âìúêâàíå íà ñàìîîáíîâÿâàù ñå íîìåð íà ñòðàíèöà

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_ENDNOTE
en: Insert an endnote
bg: Âìúêâàíå íà áåëåæêà â êðàÿ

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GRAPHIC
en: Insert an existing picture from another file
bg: Âìúêâàíå íà ñúùåñòâóâàùî èçîáðàæåíèå îò äðóã äîêóìåíò

note: TOOLBAR_STATUSLINE_IMG TOOLBAR_TOOLTIP_IMG
en: Insert an image into the document
bg: Âìúêâàíå íà èçîáðàæåíèå â äîêóìåíòà

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BOOKMARK
en: Insert bookmark
bg: Âìúêâàíå íà îòìåòêà

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_CLIPART
en: Insert clipart
bg: Âìúêâàíå íà êëèï÷å

note: DLG_Field_FieldTitle
en: Insert field
bg: Âìúêâàíå íà ïîëå

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HYPERLINK
en: Insert hyperlink
bg: Âìúêâàíå íà õèïåðâðúçêà

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_SYMBOL
en: Insert symbol
bg: Âìúêâàíå íà çíàê

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_TABLE
en: Insert table
bg: Âìúêâàíå íà òàáëèöà

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Insert the Sum of a Table Column
bg: Âìúêâàíå ñóìàòà íà ÷èñëàòà â êîëîíàòà

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FILE
en: Insert the contents of another file
bg: Âìúêâàíå ñúäúðæàíèåòî íà äðóã ôàéë

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DATETIME
en: Insert the date and/or time
bg: Âìúêâàíå íà äàòà è/èëè ÷àñ

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Insert unformatted clipboard contents
bg: Âìúêâàíå ñúäúðæàíèåòî íà ìåæäèííèÿ áóôåð íåôîðìàòèðàíî

note: DLG_Options_Label_ViewUnprintable
en: Invisible &Layout Marks
bg: Íåâèäèìè ñèìâîëè ïî &èçãëåäà

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_ITALIC TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_ITALIC TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_ITALIC DLG_UFS_StyleItalic
en: Italic
bg: Êóðñèâ

note: DLG_Para_AlignJustified
en: Justified
bg: Äâóñòðàííî

note: TOOLBAR_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify
bg: Äâóñòðàííî

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify paragraph
bg: Ïîäðàâíÿâàíå íà àáçàöà äâóñòðàííî

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify the paragraph
bg: Äâóñòðàííî ïîäðàâíÿâàíå íà àáçàöà

note: DLG_Para_PushKeepWithNext
en: Keep with ne&xt
bg: Ïðèëåïâàíå êúì ñëåäâàùèÿ

note: FIELD_PieceTable_Test
en: Kevins Test
bg: Òåñò íà Êåâèí

note: FIELD_Document_Keywords
en: Keywords
bg: Êëþ÷îâè äóìè

note: DLG_MetaData_Keywords_LBL
en: Keywords:
bg: Êëþ÷îâè äóìè:

note: DLG_Latex_LatexTitle DLG_Latex_LatexEquation
en: LaTeX Equation
bg: LaTeX-óðàâíåíèå

note: DLG_Lists_Indent
en: Label Align:
bg: Ïîäðàâíÿâàíå íà åòèêåòà:

note: DLG_Styles_ModifyLanguage DLG_Options_Label_Language FIELD_Document_Language
en: Language
bg: Åçèê

note: DLG_Options_Label_LangSettings
en: Language settings
bg: Íàñòðîéêè íà åçèê

note: DLG_MetaData_Languages_LBL
en: Language(s):
bg: Åçèê(-öè):

note: DLG_Options_Label_Layout
en: Layout
bg: Èçãëåä

note: DLG_Tab_Label_Leader
en: Leader
bg: Ëèäåð

note: DLG_Para_AlignLeft DLG_Tab_Radio_Left DLG_PageNumbers_Left TOOLBAR_LABEL_ALIGN_LEFT
en: Left
bg: Îòëÿâî

note: LeftIndentStatus
en: Left Indent [%s]
bg: Ëÿâ îòñòúï (%s)

note: LeftIndentTextIndentStatus
en: Left Indent [%s] First Line Indent [%s]
bg: Ëÿâ îòñòúï (%s) Îòñòúï íà ïúðâè ðåä (%s)

note: LeftMarginStatus
en: Left Margin [%s]
bg: Áÿëî ïîëå îòëÿâî (%s)

note: TabToggleLeftTab
en: Left Tab
bg: Ëÿâà òàáóëàöèÿ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_LEFT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_LEFT
en: Left alignment
bg: Ïîäðàâíÿâàíå îòëÿâî

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_LEFT
en: Left-align the paragraph
bg: Ïîäðàâíÿâàíå íà àáçàöà îòëÿâî

note: DLG_FormatTOC_Level1
en: Level 1
bg: Íèâî 1

note: DLG_FormatTOC_Level2
en: Level 2
bg: Íèâî 2

note: DLG_FormatTOC_Level3
en: Level 3
bg: Íèâî 3

note: DLG_FormatTOC_Level4
en: Level 4
bg: Íèâî 4

note: DLG_Lists_DelimiterString
en: Level Delimiter:
bg: Ðàçäåëèòåë çà íèâî:

note: DLG_Lists_Level
en: Level:
bg: Íèâî:

note: DLG_Para_LabelLineSpacing
en: Li&ne spacing:
bg: &Ðàçñòîÿíèå ìåæäó ðåäîâåòå:

note: DLG_Goto_Target_Line
en: Line
bg: Ðåä

note: FIELD_Numbers_LineCount
en: Line Count
bg: Áðîé ðåäîâå

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOPLINE
en: Line above the selection (toggle)
bg: Ïîñòàâÿíå/ìàõàíå íà ÷åðòà íàä èçáðàíîòî

note: DLG_Para_TabLabelLineAndPageBreaks
en: Line and Page Breaks
bg: Êðàé íà ðåä è ñòðàíèöà

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE
en: Line below the selection (toggle)
bg: Ïîñòàâÿíå/ìàõàíå·íà·÷åðòà ïîä èçáðàíîòî

note: DLG_Column_Line_Between
en: Line between
bg: Ðàçäåëåíè ñ ëèíèÿ

note: DLG_WordCount_Lines
en: Lines:
bg: Ðåäîâå:

note: DLG_Styles_List
en: List
bg: Ñïèñúê

note: FIELD_Numbers_ListLabel
en: List Label
bg: Åòèêåò íà ñïèñúêà

note: DLG_Stylist_ListStyles
en: List Styles
bg: Ñïèñúê ñúñ ñòèëîâå

note: DLG_Lists_Title
en: Lists for
bg: Ñïèñúöè çà

note: DLG_Lists_Lower_Case_List STYLE_LOWERCASELIST
en: Lower Case List
bg: Ìàëêè áóêâè

note: DLG_Lists_Lower_Roman_List STYLE_LOWERROMANLIST
en: Lower Roman List
bg: Ìàëêè ðèìñêè

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_MERGE_DOCUMENTS
en: M&erge documents
bg: &Ñëèâàíå íà äîêóìåíòèòå

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOLD
en: Make the selection bold (toggle)
bg: Ïî÷åðíÿâàíå íà èçáðàíîòî (ñìÿíà)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_ITALIC
en: Make the selection italic (toggle)
bg: Èçáðàíîòî - â êóðñèâ (ñìÿíà)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT
en: Make the selection subscript (toggle)
bg: Èçáðàíîòî - â äîëåí èíäåêñ (ñìÿíà)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT
en: Make the selection superscript (toggle)
bg: Èçáðàíîòî - â ãîðåí èíäåêñ (ñìÿíà)

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS
en: Manage changes in document
bg: Óïðàâëåíèå íà ïðîìåíèòå â äîêóìåíòà

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_PLUGINS
en: Manage plugins
bg: Óïðàâëåíèå íà ïðèñòàâêèòå

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: Mark changes as you type
bg: Îòáåëÿçâàíå íà ïðîìåíèòå ïî âðåìå íà âúâåæäàíå

note: FIELD_PieceTable_MartinTest
en: Martins Test
bg: Òåñò íà Ìàðòèí

note: DLG_Column_Size
en: Max Column size
bg: Ìàêñ. ðàçìåð íà êîëîíà

note: DLG_MergeCellsTitle DLG_MergeCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_MERGE_CELLS
en: Merge Cells
bg: Ñëèâàíå íà êëåòêè

note: TOOLBAR_LABEL_MERGE_CELLS TOOLBAR_STATUSLINE_MERGE_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_MERGE_CELLS
en: Merge cells
bg: Ñëèâàíå íà êëåòêè

note: FIELD_DateTime_MilTime
en: Military Time
bg: 24 ÷àñîâî âðåìå

note: DLG_Options_TabLabel_Misc
en: Misc.
bg: Ðàçíè

note: DLG_Styles_ModifyTitle
en: Modify Styles
bg: Ïðîìÿíà íà ñòèëîâå

note: DLG_Styles_Modify
en: Modify...
bg: Ïðîìåíÿíå...

note: FIELD_DateTime_MonthDayYear
en: Month Day, Year
bg: Ìåñåö Äåí, Ãîäèíà

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_GOTO
en: Move the insertion point to a specific location
bg: Ïðåìåñòâàíå òî÷êàòà íà âìúêâàíå íà îïðåäåëåíî ìÿñòî

note: FIELD_DateTime_MthDayYear
en: Mth. Day, Year
bg: Ìåñ. Äåí, Ãîäèíà

note: DLG_Para_SpacingMultiple
en: Multiple
bg: Ïðåç ðåäîâå

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_NEW
en: New
bg: Íîâ

note: DLG_NEW_Title
en: New Document
bg: Íîâ äîêóìåíò

note: DLG_Lists_New_List_Label
en: New List Label
bg: Íîâ åòèêåò íà ñïèñúê

note: DLG_Lists_New_List_Type
en: New List 
    Type
bg: Íîâ âèä 
    ñïèñúê

note: DLG_Lists_Starting_Value
en: New Starting 
    Value
bg: Íîâà íà÷àëíà 
    ñòîéíîñò

note: DLG_Styles_NewTitle
en: New Style
bg: Íîâ ñòèë

note: DLG_Styles_New
en: New...
bg: Íîâ...

note: DLG_Goto_Btn_Next
en: Next >>
bg: Ñëåäâàùî >>

note: DLG_NEW_NoFile
en: No File
bg: Íÿìà ôàéë

note: DLG_Styles_ErrNoStyle
en: No Style selected 
     so it cannot be modified
bg: Íå å èçáðàí ñòèë - 
     íå ìîæå äà áúäå ïðîìåíåí

note: SCRIPT_NOSCRIPTS
en: No scripts found
bg: Íå ñà îòêðèòè ñêðèïòîâå

note: DLG_FormatTOC_None DLG_Styles_DefNone DLG_Tab_Radio_NoAlign DLG_Lists_Type_none
en: None
bg: Áåç

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_NORMAL
en: Normal View
bg: Íîðìàëåí èçãëåä

note: DLG_Spell_UnknownWord
en: Not in dictionary&:
bg: Â ðå÷íèêà &íÿìà

note: DLG_Column_Number_Cols
en: Number of Columns
bg: Áðîé êîëîíè

note: FIELD_Numbers_PagesCount
en: Number of Pages
bg: Áðîé ñòðàíèöè

note: DLG_Column_Number
en: Number of columns
bg: Áðîé êîëîíè

note: DLG_InsertTable_NumCols
en: Number of columns:
bg: Áðîé êîëîíè:

note: DLG_InsertTable_NumRows
en: Number of rows:
bg: Áðîé ðåäîâå:

note: DLG_Lists_Type_numbered
en: Numbered
bg: Íîìåðèðàí

note: DLG_Lists_Numbered_List STYLE_NUMBER_LIST
en: Numbered List
bg: Àðàáñêè öèôðè

note: DLG_FormatFootnotes_FootnoteRestart DLG_Styles_ModifyNumbering TOOLBAR_LABEL_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_NUMBERS
en: Numbering
bg: Íîìåðèðàíå

note: FIELD_Type_Numbers
en: Numbers
bg: ×èñëà

note: InsertModeFieldOVR
en: OVR
bg: ÂÐÕÓ

note: DLG_Column_One
en: One
bg: Åäíà

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORT
en: Op&en Copy
bg: Îò&âàðÿíå íà êîïèå

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_OPEN
en: Open
bg: Îòâàðÿíå

note: MENU_LABEL_OPEN_TEMPLATE
en: Open Template
bg: Îòâîðè Øàáëîí

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORT
en: Open a document by making a copy
bg: Îòâàðÿíå íà äîêóìåíò ñ êîïèðàíå

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT
en: Open a recently used document
bg: Îòâàðÿíå íà ñêîðî èçïîëçâàí äîêóìåíò

note: DLG_NEW_Open MENU_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_OPEN
en: Open an existing document
bg: Îòâàðÿíå íà ñúùåñòâóâàù äîêóìåíò

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_NEW
en: Open another window for the document
bg: Îòâàðÿíå íà äîêóìåíòà â íîâ ïðîçîðåö

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_1 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_2 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_3 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_4 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_5 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_6 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_7 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_8 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_9
en: Open this document
bg: Îòâàðÿíå íà äîêóìåíòà

note: DLG_PageSetup_Orient
en: Orientation...
bg: Ðàçïîëîæåíèå...

note: DLG_Options_TabLabel_Other
en: Other
bg: Äðóãî

note: MSG_IE_NoMemory
en: Out of memory attempting to open %s
bg: Íåäîñòèã íà ïàìåò ïðè îïèò çà îòâàðÿíå íà %s

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_OVERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_OVERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_OVERLINE DLG_UFS_OverlineCheck
en: Overline
bg: Íàä÷åðòàí

note: MENU_STATUSLINE_FMT_OVERLINE
en: Overline the selection (toggle)
bg: ×åðòà íàä èçáðàíîòî (ñìÿíà)

note: MENU_LABEL_FILE_PROPERTIES
en: P&roperties
bg: &Íàñòðîéêè

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: P&urge revisions
bg: Èç&÷èñòâàíå íà ðåâèçèèòå

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Pa&ste Unformatted
bg: Â&ìúêâàíå íåôîðìàòèðàíî

note: DLG_Goto_Target_Page DLG_PageSetup_Page
en: Page
bg: Ñòðàíèöà

note: DLG_Para_PushPageBreakBefore
en: Page &break before
bg: Êðàé íà &ñòðàíèöà ïðåäè

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND
en: Page Background
bg: Ôîí íà ñòðàíèöàòà

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Page C&olor
bg: &Öâÿò íà ôîíà íà ñòðàíèöàòà

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Page Image
bg: Ôîíîâî èçîáðàæåíèå íà ñòðàíèöàòà

note: MENU_LABEL_INSERT_PAGENO
en: Page N&umbers
bg: Íîìåðà íà &ñòðàíèöè

note: FIELD_Numbers_PageNumber
en: Page Number
bg: Íîìåð íà ñòðàíèöà

note: DLG_HdrFtr_PageNumberProperties
en: Page Number Properties
bg: Íàñòðîéêè íà íîìåðèðàíåòî íà ñòðàíèöèòå

note: DLG_PageNumbers_Title
en: Page Numbers
bg: Íîìåðà íà ñòðàíèöè

note: FIELD_Numbers_PageReference
en: Page Reference
bg: Ïðåïðàòêà êúì ñòðàíèöà

note: MENU_LABEL_FILE_PAGESETUP
en: Page Set&up
bg: &Íàñòðîéêà íà ñòðàíèöà

note: DLG_PageSetup_Title
en: Page Setup
bg: Íàñòðîéêà íà ñòðàíèöà

note: PageInfoField
en: Page: %d/%d
bg: Ñòðàíèöà: %d/%d

note: DLG_WordCount_Pages
en: Pages:
bg: Ñòðàíèöè:

note: DLG_Para_LabelPagination
en: Pagination
bg: Ñòðàíèðàíå

note: DLG_PageSetup_Paper_Size
en: Paper Si&ze:
bg: Ðàçìåð íà &õàðòèÿòà:

note: DLG_PageSetup_Paper
en: Paper...
bg: Õàðòèÿ...

note: DLG_Styles_ModifyParagraph DLG_Para_ParaTitle
en: Paragraph
bg: Àáçàö

note: FIELD_Numbers_ParaCount
en: Paragraph Count
bg: Áðîé àáçàöè

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DOM_DIRECTION
en: Paragraph Direction
bg: Ïîñîêà íà àáçàö

note: DLG_Styles_ParaPrev
en: Paragraph Preview
bg: Ïðåãëåä íà àáçàö

note: DLG_WordCount_Paragraphs
en: Paragraphs:
bg: Àáçàöè:

note: WORD_PassRequired
en: Password required, this is an encrypted document
bg: Èçèñêâà ñå ïàðîëà, òîâà å çàêîäèðàí äîêóìåíò

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_PASTE TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_PASTE TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_PASTE
en: Paste
bg: Âìúêâàíå

note: DLG_MetaData_TAB_Permission
en: Permissions
bg: Ïðàâà

note: DLG_Goto_Target_Picture
en: Picture
bg: Èçîáðàæåíèå

note: FIELD_Type_PieceTable
en: Piece Table
bg: Òàáëèöà îò ÷àñòè

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndDoc
en: Place at end of document
bg: Ïîñòàâÿíå â êðàÿ íà äîêóìåíòà

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndSec
en: Place at end of section
bg: Ïîñòàâÿíå â êðàÿ íà ðàçäåëà

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlacement
en: Placement
bg: Ðàçïîëîæåíèå

note: DLG_Tab_Label_Position DLG_PageNumbers_Position_No_Colon
en: Position
bg: Ðàçïîëîæåíèå

note: DLG_FormatFrame_PositionTo
en: Position Text Box
bg: Ðàçïîëîæåíèå íà òåêñòîâîòî ïîëå

note: DLG_FormatFrame_SetToPage
en: Position to Page
bg: Ðàçïîëîæåíèå ñïðÿìî ñòðàíèöàòà

note: DLG_FormatFrame_SetToParagraph
en: Position to Paragraph
bg: Ðàçïîëîæåíèå ñïðÿìî àáçàöà

note: DLG_PageNumbers_Position
en: Position:
bg: Ðàçïîëîæåíèå:

note: MENU_LABEL_TOOLS_OPTIONS
en: Pr&eferences
bg: &Íàñòðîéêè

note: DLG_Options_TabLabel_Preferences DLG_Options_Label_Schemes
en: Preference Schemes
bg: Çàïîìíåíè íàñòðîéêè

note: DLG_Options_OptionsTitle
en: Preferences
bg: Íàñòðîéêè

note: DLG_Styles_ModifyPreview DLG_Para_LabelPreview DLG_Column_Preview DLG_FormatFrame_Preview DLG_FormatTable_Preview DLG_Lists_Preview DLG_PageNumbers_Preview DLG_Zoom_PreviewFrame
en: Preview
bg: Ïðåãëåä

note: MENU_STATUSLINE_WEB_WEBPREVIEW MENU_STATUSLINE_WEB_SAVEASWEB
en: Preview the document as a web page
bg: Ïðåãëåä íà äîêóìåíòà êàòî èíòåðíåò-ñòðàíèöà

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Preview the document before printing
bg: Ïðåãëåä íà äîêóìåíòà ïðåäè îòïå÷àòâàíå

note: DLG_Para_PreviewPrevParagraph
en: Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph
bg: Ïðåäèøåí àáçàö Ïðåäèøåí àáçàö Ïðåäèøåí àáçàö Ïðåäèøåí àáçàö Ïðåäèøåí àáçàö Ïðåäèøåí àáçàö Ïðåäèøåí àáçàö

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT DLG_UP_PrintTitle DLG_UP_PrintButton
en: Print
bg: Ïå÷àò

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print &directly
bg: &Äèðåêòåí ïå÷àò

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_PRINT
en: Print Layout
bg: Èçãëåä çà ïå÷àò

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print P&review
bg: Ï&ðåãëåä çà ïå÷àò

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print Preview
bg: Ïðåãëåä çà ïå÷àò

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT
en: Print all or part of the document
bg: Îòïå÷àòâàíå íà öåëèÿ äîêóìåíò èëè ÷àñò îò íåãî

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT
en: Print the document
bg: Îòïå÷àòâàíå íà äîêóìåíòà

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print using the internal PS driver
bg: Èçïîëçâàíå íà âúòðåøíèÿ PS äðàéâåð

note: MSG_PrintingDoc
en: Printing Document..
bg: Îòïå÷àòâàíå íà äîêóìåíòà...

note: MSG_PrintStatus
en: Printing page %d of %d
bg: Îòïå÷àòâàíå íà ñòðàíèöà %d îò îáùî %d

note: FIELD_Document_Publisher
en: Publisher
bg: Èçäàòåë

note: DLG_MetaData_Publisher_LBL
en: Publisher:
bg: Èçäàòåë:

note: MENU_LABEL_EDIT_REPLACE
en: R&eplace
bg: &Çàìÿíà

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: RTL &Paragraph
bg: &Àáçàö ñ ïîñîêà îòäÿñíî íàëÿâî

note: DLG_FR_ReplaceWithLabel
en: Re&place with:
bg: &Çàìÿíà ñ:

note: DLG_FR_ReverseFind
en: Re&verse find
bg: Òúðñåíå &íàçàä

note: MENU_LABEL_FILE_REVERT
en: Re&vert
bg: &Âúçñòàíîâÿâàíå

note: MENU_LABEL_FILE_RECENT
en: Recent &Files
bg: Ñêîðî &èçïîëçâàíè ôàéëîâå

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_REDO
en: Redo
bg: Íàïðåä

note: TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REDO
en: Redo editing
bg: Ïîâòàðÿíå íà ïîñëåäíàòà ðåäàêöèÿ

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REDO
en: Redo previously undone editing
bg: Âúçñòàíîâÿâàíå íà îòìåíåíî ïðåäè äåéñòâèå

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_MENU MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM
en: Reduce or enlarge the document display
bg: Íàìàëÿâàíå/óâåëè÷àâàíå èçãëåäà íà äîêóìåíòà

note: DLG_Styles_RemoveButton
en: Remove
bg: Ïðåìàõâàíå

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove Footer
bg: Ïðåìàõâàíå íà äîëíèÿ êîëîíòèòóë

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove Header
bg: Ïðåìàõâàíå íà ãîðíèÿ êîëîíòèòóë

note: DLG_Styles_RemoveLab
en: Remove Property from Style
bg: Ïðåìàõâàíå ñâîéñòâî íà ñòèëà

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as Heading
bg: Îòìÿíà íà ðåäà êàòî çàãëàâèå

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as the page Heading
bg: Îòìÿíà íà ðåäà êàòî çàãëàâèå íà ñòðàíèöàòà

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: Remove all revision information from the document
bg: Ïðåìàõâàíå íà äàííèòå çà ðåâèçèè îò äîêóìåíòà

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: Remove full document history from the document
bg: Ïðåìàõâàíå íà èñòîðèÿòà ñ ïðîìåíèòå îò äîêóìåíòà

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove the Footer on this page from the Document
bg: Ïðåìàõâàíå íà äîëíèÿ êîëîíòèòóë îò òàçè ñòðàíèöà íà äîêóìåíòà

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove the Header on this page from the Document
bg: Ïðåìàõâàíå íà ãîðíèÿ êîëîíòèòóë îò òàçè ñòðàíèöà íà äîêóìåíòà

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUTIMAGE
en: Remove the Image and save a copy on the clipboard
bg: Ïðåìàõâàíå íà èçîáðàæåíèåòî è çàïîìíÿíå íà êîïèå â ìåæäèííèÿ áóôåð

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEIMAGE
en: Remove the Image from the Document
bg: Ïðåìàõâàíå íà èçîáðàæåíèåòî îò äîêóìåíòà

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEFRAME
en: Remove the Text Box from the Document
bg: Ïðåìàõâàíå íà òåêñòîâîòî ïîëå îò äîêóìåíòà

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: Remove the suggested change
bg: Ïðåìàõâàíå íà ïðåäëîæåíàòà ïðîìÿíà

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading
bg: Ïîâòàðÿíå íà ðåäà êàòî çàãëàâèå

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading on each new page
bg: Ïîâòàðÿíå íà ðåäà êàòî çàãëàâèå íà âñÿêà ñòðàíèöà

note: DLG_FR_ReplaceTitle
en: Replace
bg: Çàìÿíà

note: DLG_FR_ReplaceAllButton
en: Replace &All
bg: Çàìÿíà íà &âñè÷êè

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REPLACE
en: Replace the specified text with different text
bg: Çàìÿíà íà äàäåí òåêñò ñ äðóã

note: MENU_LABEL_HELP_REPORT_BUG
en: Report a &Bug
bg: Äîêëàäâàíå çà &ãðåøêà

note: MENU_STATUSLINE_HELP_REPORT_BUG
en: Report a bug and help AbiWord become a better product
bg: Äîêëàäâàéòå çà ãðåøêà è ïîìîãíeòå AbiWord äà ñòàíå ïî-äîáúð ïðîäóêò

note: MENU_STATUSLINE_FMT_IMAGE
en: Resize this image
bg: Ïðîìÿíà ðàçìåðà íà èçîáðàæåíèåòî

note: DLG_HdrFtr_RestartNumbers
en: Restart numbering at:
bg: Ðåñòàðòèðàíå íà íîìåðàöèÿòà îò:

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartSec DLG_FormatFootnotes_EndRestartSec
en: Restart on each section
bg: Ðåñòðèðàíå ïðè íîâ ðàçäåë

note: DLG_HdrFtr_RestartCheck
en: Restart page numbers on new sections
bg: Ðåñòðèðàíå íîìåðàöèÿòà íà ñòðàíèöèòå ïðè íîâ ðàçäåë

note: DLG_Lists_Resume_Previous_List
en: Resume Previous List
bg: Ïðîäúëæàâàíå íà ïðåäèøíèÿ ñïèñúê

note: MSG_RevertFile
en: Revert file to last saved state?
bg: Äà áúäå ëè âúðíàò äîêóìåíòúò â ïîñëåäíîòî çàïèñàíî ñúñòîÿíèå?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_REVERT
en: Revert the document to the last saved state
bg: Âðúùàíå íà äîêóìåíòà â ïîñëåäíîòî çàïèñàíî ñúñòîÿíèå

note: MSG_RevertBuffer
en: Revert to saved copy of %s?
bg: Äà áúäå ëè çàðåäåíà çàïèñàíàòà âåðñèÿ íà %s?

note: DLG_Para_AlignRight DLG_Tab_Radio_Right DLG_PageNumbers_Right TOOLBAR_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: Right
bg: Îòäÿñíî

note: RightIndentStatus
en: Right Indent [%s]
bg: Îòñòúï îòäÿñíî (%s)

note: RightMarginStatus
en: Right Margin [%s]
bg: Áÿëî ïîëå îòäÿñíî (%s)

note: TabToggleRightTab
en: Right Tab
bg: Äÿñíà òàáóëàöèÿ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_RIGHT
en: Right alignment
bg: Ïîäðàâíÿâàíå îòäÿñíî

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT
en: Right-align the paragraph
bg: Ïîäðàâíÿâàíå íà àáçàöà îòäÿñíî

note: DLG_Para_DomDirection
en: Right-to-left &dominant
bg: Ïðåäèìíî ïèñàíå îò äÿñíî íà ëÿâî

note: FIELD_Document_Rights
en: Rights
bg: Àâòîðñêè ïðàâà

note: DLG_MetaData_Rights_LBL
en: Rights:
bg: Àâòîðñêè ïðàâà:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Row
en: Row
bg: Ðåä

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Rows &Above
bg: Âìúêâàíå íà ðåäîâå &îòãîðå

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER
en: Rows &Below
bg: Âìúêâàíå íà ðåäîâå îò&äîëó

note: MENU_LABEL_TOOLS_SCRIPTS
en: S&cripts
bg: Ñ&êðèïòîâå

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: S&how revisions
bg: &Ïîêàçâàíå íà ðåâèçèèòå

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_CELLS
en: S&plit Cells
bg: &Ðàçäåëÿíå íà êëåòêè

note: DLG_Options_Btn_Save
en: Sa&ve
bg: &Çàïèñ

note: MENU_LABEL_FILE_EXPORT
en: Sav&e Copy
bg: Çàïèñ íà &êîïèå

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVE
en: Save
bg: Çàïèñ

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save &As
bg: Çàïèñ &êàòî

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save &Template
bg: Çàïèñ íà &øàáëîí

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save As
bg: Çàïèñ êàòî

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPYIMAGE
en: Save a copy of the image on the clipboard
bg: Çàïîìíÿíå íà èçîáðàæåíèåòî â ìåæäèííèÿ áóôåð

note: MSG_ConfirmSave
en: Save changes to document %s before closing?
bg: Äà áúäàò ëè çàïèñàíè ïðîìåíèòå â äîêóìåíòà %s ïðåäè çàòâàðÿíå?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVE
en: Save the document
bg: Çàïèñâàíå íà äîêóìåíòà

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save the document as a template
bg: Çàïèñâàíå íà äîêóìåíòà êàòî øàáëîí

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVEAS
en: Save the document under a different name
bg: Çàïèñâàíå íà äîêóìåíòà ïîä äðóãî èìå

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXPORT
en: Save the document without changing the current name
bg: Çàïèñâàíå íà äîêóìåíòà áåç ïðîìÿíà íà òåêóùîòî èìå

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEIMAGE
en: Save the selected image to a file
bg: Çàïèñâàíå íà èçáðàíîòî èçîáðàæåíèå âúâ ôàéë

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEEMBED
en: Save to file
bg: Çàïèñ âúâ ôàéë

note: DLG_PageSetup_Scale
en: Scale...
bg: Óâåëè÷åíèå...

note: MENU_STATUSLINE_HELP_SEARCH
en: Search for help about...
bg: Òúðñåíå íà ïîìîù çà...

note: DLG_WordCount_Update_Rate
en: Seconds between updates
bg:  ñåêóíäè

note: FIELD_DateTime_Epoch
en: Seconds since the epoch
bg: Ñåêóíäè ñëåä åïîõàòà

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY
en: See history of the current document
bg: Ïîêàçâàíå èñòîðèÿòà íà òåêóùèÿ äîêóìåíò

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT DLG_Select
en: Select
bg: Èçáèðàíå

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECTALL
en: Select A&ll
bg: Èçáèðàíå íà &âñè÷êî

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_CELL
en: Select Cell
bg: Èçáèðàíå íà êëåòêà

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Select Column
bg: Èçáèðàíå íà êîëîíà

note: TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_CHOOSE
en: Select Font
bg: Èçáîð íà øðèôò

note: DLG_ListRevisions_Title
en: Select Revision
bg: Èçáèðàíå íà ðåâèçèÿ

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_ROW
en: Select Row
bg: Èçáèðàíå íà ðåä

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_TABLE
en: Select Table
bg: Èçáèðàíå íà òàáëèöàòà

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select Text Box
bg: Èçáèðàíå íà òåêñòîâîòî ïîëå

note: DLG_InsertHyperlink_Msg
en: Select a target bookmark from the list.
bg: Èçáåðåòå öåëòà - îòìåòêà îò ëèñòà.

note: DLG_FormatFrame_SelectImage DLG_FormatTable_SelectImage
en: Select image from File
bg: Èçáîð íà èçîáðàæåíèå îò ôàéë

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select the Text Box
bg: Èçáèðàíå íà òåêñòîâîòî ïîëå

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECTALL
en: Select the entire document
bg: Èçáèðàíå íà öåëèÿ äîêóìåíò

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Selection DLG_UP_Selection
en: Selection
bg: Èçáðàíî

note: DLG_ToggleCase_SentenceCase
en: Sentence case
bg: Èçðå÷åíèÿ (ïúðâàòà áóêâà - ãëàâíà)

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTTABS
en: Separate with tabs
bg: Ðàçäåëÿíå ñ òàáóëàöèè

note: DLG_Tab_Button_Set
en: Set
bg: Çàäàâàíå

note: MENU_LABEL_FMT_LANGUAGE
en: Set &Language
bg: Çàäàâàíå íà &åçèê

note: DLG_Lists_SetDefault
en: Set Default Values
bg: Çàäàâàíå íà ñòîéíîñòè ïî ïîäðàçáèðàíå

note: DLG_FormatFrame_SetImage DLG_FormatTable_SetImage
en: Set Image
bg: Çàäàâàíå íà èçîáðàæåíèå

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: Set dominant direction of paragraph to RTL
bg: Íàñòðîéêà íà òîçè àáçàö çà ïèñàíå îòäÿñíî íàëÿâî

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PROPERTIES
en: Set meta-data properties
bg: Çàäàâàíå íà èíôîðìàöèÿòà çà äîêóìåíòà

note: DLG_Tab_Label_New
en: Set new Tab
bg: Âìúêâàíå íà íîâà òàáóëàöèÿ

note: DLG_FormatFrame_NoImageBackground DLG_FormatTable_NoImageBackground
en: Set no image
bg: Áåç èçîáðàæåíèå

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_OPTIONS
en: Set preferences
bg: Çàäàâàíå íà íàñòðîéêèòå

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABS
en: Set tab stops
bg: Çàäàâàíå íà òàáóëàöèè

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Set the type and styles of the Table of Contents
bg: Çàäàâàíå âèäà  ñòèëà íà ñúäúðæàíèåòî

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FOOTNOTES
en: Set the types of Footnotes and Endnotes
bg: Çàäàâàíå âèäà íà áåëåæêèòå ïîä ëèíèÿ è â êðàÿ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_HDRFTR
en: Set the types of Headers and Footers
bg: Çàäàâàíå âèäà íà êîëîíòèòóëèòå

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_THIS
en: Set this Row as Heading
bg: Çàäàâàíå íà ðåäà êàòî çàãëàâèå

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELLPREFS
en: Set your spelling preferences
bg: Çàäàâàíå íàñòðîéêèòå íà ïðîâåðêàòà íà ïðàâîïèñà

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DOCUMENT
en: Setup your document's page properties such as page size and margins
bg: Çàäàâàíå ñâîéñòâàòà íà äîêóìåíòà, êàòî ðàçìåð è ïîëåòà íà ëèñòà

note: DLG_Styles_ModifyShortCut
en: Shortcut Key
bg: Áúðç êëàâèø

note: DLG_Options_Label_Show DLG_Show
en: Show
bg: Ïîêàçâàíå

note: MENU_LABEL_VIEW_RULER
en: Show &Ruler
bg: Ïîêàçâàíå íà &ëèíèéêà

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show All
bg: Ïîêàçâàíå íà âñè÷êè

note: MENU_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show For&matting Marks
bg: &Ïîêàæè çíàöèòå çà ôîðìàòèðàíå

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_MORE
en: Show full list of documents
bg: Ïúëåí ñïèñúê ñ äîêóìåíòè

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_RULER
en: Show or hide the rulers
bg: Ïîêàçâàíå/ñêðèâàíå íà ëèíèéêèòå

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_STATUSBAR
en: Show or hide the status bar
bg: Ïîêàçâàíå/ñêðèâàíå èâèöàòà çà ñúñòîÿíèåòî

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_1 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_2 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_3 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_4
en: Show or hide the toolbar
bg: Ïîêàçâàíå/ñêðèâàíå íà èâèöàòà ñ èíñòðóìåíòè

note: DLG_Options_Label_ShowSplash
en: Show the AbiWord splash screen on application startup
bg: Ïîêàçâàíå íà êàðòèíêà ïðè çàðåæäàíå

note: DLG_Options_Label_ViewShowHide
en: Show...
bg: Ïîêàçâàíå...

note: TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_SHOWPARA
en: Show/hide formatting marks
bg: Ïîêàçâàíå/ñêðèâàíå çíàöèòå çà ôîðìàòèðàíå

note: TB_Simple
en: Simple
bg: Îïðîñòåíà

note: DLG_Options_Label_ViewSimpleTB
en: Simple Toolbar
bg: Ïðîñòà èâèöà ñ èíñòðóìåíòè

note: DLG_Para_SpacingSingle
en: Single
bg: Åäèíè÷íî

note: TOOLBAR_LABEL_SINGLE_SPACE
en: Single Spacing
bg: Åäèíè÷íî ðàçñòîÿíèå

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SINGLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_SINGLE_SPACE
en: Single spacing
bg: Åäèíè÷íî ðàçñòîÿíèå

note: MENU_LABEL_TABLE_SORT
en: So&rt Table
bg: &Ïîäðåæäàíå íà òàáëèöàòà

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORT
en: Sort Table
bg: Ïîäðåæäàíå íà òàáëèöàòà

note: DLG_MetaData_Source_LBL
en: Source:
bg: Èçòî÷íèê:

note: DLG_Column_Space_After
en: Space after Column
bg: Ðàçñòîÿíèå ñëåä êîëîíà

note: DLG_Para_LabelSpacing
en: Spacing
bg: Ðàçñòîÿíèå

note: DLG_Options_SpellCheckingTitle
en: Spell Checking
bg: Ïðîâåðêà íà ïðàâîïèñà

note: TOOLBAR_LABEL_SPELLCHECK
en: Spellcheck
bg: Ïðàâîïèñ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPELLCHECK TOOLBAR_TOOLTIP_SPELLCHECK
en: Spellcheck the document
bg: Ïðîâåðêà íà äîêóìåíòà çà ïðàâîïèñíè ãðåøêè

note: DLG_Spell_SpellTitle DLG_Options_TabLabel_Spelling
en: Spelling
bg: Ïðàâîïèñ

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLPREFS
en: Spelling &Options
bg: Íàñòðîéêè íà &ïðîâåðêàòà íà ïðàâîïèñ

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Spli&t Table
bg: Ðàç&äåëÿíå íà òàáëèöàòà

note: DLG_SplitCellsTitle DLG_SplitCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_CELLS
en: Split Cells
bg: Ðàçäåëÿíå íà êëåòêè

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Split Table
bg: Ðàçäåëÿíå íà òàáëèöàòà

note: TOOLBAR_LABEL_SPLIT_CELLS
en: Split cells
bg: Ðàçäåëÿíå íà &êëåòêè

note: DLG_SplitCells_HoriMid DLG_SplitCells_VertMid
en: Split in Middle
bg: Ðàçäåëÿíå ïî ñðåäàòà

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPLIT_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_SPLIT_CELLS
en: Split this cell
bg: Ðàçäåëÿíå íà òàçè êëåòêà

note: DLG_Lists_Square_List STYLE_SQUARELIST
en: Square List
bg: Êâàäðàòè

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE
en: St&yle
bg: &Ñòèë

note: TB_Standard
en: Standard
bg: Ñòàíäàðòíà

note: DLG_Options_Label_ViewStandardTB
en: Standard Toolbar
bg: Ñòàíäàðòíà èâèöà ñ èíñòðóìåíòè

note: DLG_Lists_Star_List STYLE_STARLIST
en: Star List
bg: Çâåçäè

note: DLG_Lists_Start
en: Start At:
bg: Çàïî÷âàíå îò:

note: DLG_Lists_Start_New_List DLG_Lists_Start_New
en: Start New List
bg: Íîâ ñïèñúê

note: DLG_Lists_Start_Sub
en: Start Sublist
bg: Çàïî÷âàíå íà ïîä-ñïèñúê

note: DLG_MarkRevisions_Check2Label
en: Start a new revision
bg: Çàïî÷âàíå íà íîâà ðåâèçèÿ

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_NEW_REVISION
en: Start ne&w revision
bg: Çàïî÷âàíå íà &íîâà ðåâèçèÿ

note: DLG_WordCount_Statistics
en: Statistics:
bg: Ñòàòèñòèêà:

note: DLG_Lists_Stop_Current_List
en: Stop Current List
bg: Êðàé íà òåêóùèÿ ñïèñúê

note: MENU_LABEL_FMT_STRIKE
en: Stri&ke
bg: &Çà÷åðêíàòî

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STRIKE
en: Strikeout the selection (toggle)
bg: Çà÷åðêâàíå íà èçáðàíîòî (ñìÿíà)

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STYLE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STYLE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STYLE
en: Style
bg: Ñòèë

note: DLG_Styles_ErrNotTitle1
en: Style Name -
bg: Èìå íà ñòèëà -

note: DLG_Styles_ModifyName
en: Style Name:
bg: Èìå íà ñòèëà:

note: DLG_Styles_ModifyType
en: Style Type
bg: Âèä íà ñòèëà

note: DLG_Styles_ModifyFollowing
en: Style for following paragraph
bg: Ñòèë çà ñëåäâàùèÿ àáçàö

note: DLG_Styles_ErrBlankName
en: Style name cannot be left blank
bg: Ñòèëúò íå ìîæå äà áúäå áåç èìå

note: DLG_Lists_Style DLG_UFS_StyleLabel
en: Style:
bg: Ñòèë:

note: DLG_Styles_StylesTitle DLG_Stylist_Styles
en: Styles
bg: Ñòèëîâå

note: FIELD_Document_Subject
en: Subject
bg: Îòíîñíî

note: DLG_MetaData_Subject_LBL
en: Subject:
bg: Îòíîñíî:

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUBSCRIPT DLG_UFS_SubScript
en: Subscript
bg: Äîëåí èíäåêñ

note: DLG_Spell_Suggestions
en: Sugg&estions:
bg: &Ïðåäëîæåíèÿ:

note: DLG_Options_Label_SpellMainOnly
en: Suggest from &main dictionary only
bg: Ïðåäëîæåíèÿ ñàìî îò &îñíîâíèÿ ðå÷íèê

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Sum a Column
bg: Ñóìà íà ÷èñëàòà â ðåäà

note: FIELD_Numbers_TableSumRows
en: Sum a Table Column
bg: Ñóìà íà ÷èñëàòà â êîëîíàòà

note: DLG_MetaData_TAB_Summary
en: Summary
bg: Îáîáùåíèå

note: MENU_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT
en: Supe&rscript
bg: &Ãîðåí èíäåêñ

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUPERSCRIPT DLG_UFS_SuperScript
en: Superscript
bg: Ãîðåí èíäåêñ

note: MENU_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Sy&mbol
bg: &Ñèìâîë

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Symbol
bg: Çíàê

note: MENU_LABEL_TABLE
en: T&able
bg: &Òàáëèöà

note: TabStopStatus
en: Tab Stop [%s]
bg: Òàáóëàöèÿ (%s)

note: DLG_Tab_Label_TabPosition
en: Tab stop position:
bg: Ðàçïîëîæåíèå íà òàáóëàöèÿòà:

note: DLG_Tab_Label_TabToClear
en: Tab stops to be cleared:
bg: Òàáóëàöèè çà ìàõàíå:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Table MENU_STATUSLINE_TABLE TB_Table
en: Table
bg: Òàáëèöà

note: DLG_InsertTable_TableSize_Capital
en: Table Size
bg: Ðàçìåðè íà òàáëèöàòà

note: TOC_TocHeading MENU_LABEL_INSERT_TABLEOFCONTENTS MENU_LABEL_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Table of Contents
bg: Ñúäúðæàíèå

note: DLG_InsertTable_TableSize
en: Table size
bg: Ðàçìåðè íà òàáëèöàòà

note: DLG_Styles_ModifyTabs DLG_Tab_TabTitle
en: Tabs
bg: Òàáóëàöèè

note: DLG_FormatTOC_DetailsTabPage
en: Tabs and Page Numbering
bg: Òàáóëàöèè è íîìåðèðàíå íà ñòðàíèöèòå

note: MENU_LABEL_FMT
en: Te&xt Formatting
bg: &Ôîðìàòèðàíå

note: DLG_Options_Label_Text
en: Text
bg: Òåêñò

note: DLG_Lists_Align
en: Text Align:
bg: Ïîäðàâíÿâàíå íà òåêñòà:

note: MENU_LABEL_INSERT_TEXTBOX MENU_LABEL_FMT_FRAME
en: Text Box
bg: Òåêñòîâî ïîëå

note: DLG_Options_Label_Both
en: Text and Icon
bg: Òåêñò è êàðòèíêè

note: DLG_PageSetup_ErrBigMargins
en: The margins selected are too large to fit on the page.
bg: Èçáðàíèòå ïîëåòà ñà ïðåêàëåíî ãîëåìè äà ñå ñúáåðàò íà ñòðàíèöàòà.

note: MSG_SpellDone
en: The spelling check is complete.
bg: Ïðîâåðêàòà íà ïðàâîïèñà ïðèêëþ÷è.

note: MSG_HyperlinkCrossesBoundaries
en: The text to which the hyperlink is to be attached must be within a single paragraph.
bg: Òåêñòúò, êúì êîéòî ñå ñëàãà õèïåðâðúçêà, òðÿáâà äà å â ðàìêèòå íà åäèí ïàðàãðàô.

note: FIELD_DateTime_Wkday
en: The weekday
bg: Äåíÿò îò ñåäìèöàòà

note: DLG_FormatTable_Thickness
en: Thickness:
bg: Äåáåëèíà:

note: MSG_AfterRestartNew
en: This change will only take effect when you restart AbiWord or create a new document.
bg: Ïðîìÿíàòà ùå ñå çàäåéñòâà ïðè ñëåäâàùîòî âëèçàíå â AbiWord èëè ñúçäàâàíå íà íîâ äîêóìåíò.

note: DLG_Para_PreviewSampleFallback
en: This paragraph represents words as they might appear in your document.  To see text from your document used in this preview, position your cursor in a document paragraph with some text in it and open this dialog.
bg: Òîçè àáçàö ïðåäñòàâÿ äóìèòå, êàêòî òå áèõà èçãëåæäàëè â äîêóìåíòà âè. Çà äà âèäèòå òóê òåêñò îò äîêóìåíòà âè, ïðåìåñòåòå êóðñîðà âúðõó íåãî è òîãàâà îòâîðåòå òîçè äèàëîãîâ ïðîçîðåö.

note: DLG_Styles_ErrStyleNot
en: This style does not exist 
     so it cannot be modified
bg: Òîçè ñòèë íå ñúùåñòâóâà è
    íå ìîæå äà áúäå ðåäàêòèðàí

note: DLG_Column_Three
en: Three
bg: Òðè

note: DLG_Lists_Tick_List STYLE_TICKLIST
en: Tick List
bg: ×àâêè

note: FIELD_DateTime_TimeZone
en: Time Zone
bg: ×àñîâà çîíà

note: FIELD_Document_Title
en: Title
bg: Çàãëàâèå

note: DLG_ToggleCase_TitleCase
en: Title Case
bg: Äóìèòå Ñ Ãëàâíè Áóêâè

note: DLG_MetaData_Title_LBL DLG_Image_LblTitle
en: Title:
bg: Çàãëàâèå:

note: DLG_Options_Label_Toolbars
en: Toolbars
bg: Èâèöè ñ èíñòðóìåíòè

note: TopMarginStatus
en: Top Margin [%s]
bg: Áÿëî ïîëå îòãîðå (%s)

note: MENU_LABEL_FMT_TOPLINE TOOLBAR_LABEL_FMT_TOPLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_TOPLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_TOPLINE DLG_UFS_ToplineCheck
en: Topline
bg: Ñ ëèíèÿ îòãîðå

note: DLG_Lists_Triangle_List STYLE_TRIANGLELIST
en: Triangle List
bg: Òðèúãúëíèöè

note: DLG_Column_Two
en: Two
bg: Äâå

note: FIELD_Document_Type
en: Type
bg: Âèä

note: DLG_InsertBookmark_Msg
en: Type a name for the bookmark, or select an existing from the list.
bg: Âúâåäåòå èìå çà îòìåòêàòà èëè èçáåðåòå îò ñïèñúêà.

note: DLG_Lists_Type
en: Type:
bg: Âèä:

note: DLG_ToggleCase_UpperCase
en: UPPERCASE
bg: ÃËÀÂÍÈ ÁÓÊÂÈ

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_UNDERLINE DLG_UFS_UnderlineCheck
en: Underline
bg: Ïîä÷åðòàí

note: MENU_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE
en: Underline the selection (toggle)
bg: Ïîä÷åðòàâàíå íà èçáðàíîòî (ñìÿíà)

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_UNDO
en: Undo
bg: Íàçàä

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_UNDO
en: Undo editing
bg: Îòìÿíà íà ïîñëåäíàòà ðåäàêöèÿ

note: DLG_Lists_Upper_Case_List STYLE_UPPERCASTELIST
en: Upper Case List
bg: Ãëàâíè áóêâè

note: DLG_Lists_Upper_Roman_List STYLE_UPPERROMANLIST
en: Upper Roman List
bg: Ãîëåìè ðèìñêè

note: DLG_Column_RtlOrder
en: Use RTL Order
bg: Ïîëçâàíå íà ïîñîêà ÄË

note: DLG_Options_Label_HebrewContextGlyphs
en: Use glyph shaping for Hebrew
bg: Îôîðìÿíå íà áóêâèòå çà Åâðåéñêè

note: DLG_Options_Label_UI
en: User Interface
bg: Ïîòðåáèòåëñêè èíòåðôåéñ

note: DLG_Options_Label_UILang
en: User Interface Language
bg: Åçèê íà ïîòðåáèòåëñêèÿ èíòåðôåéñ

note: DLG_Stylist_UserStyles
en: User defined Styles
bg: Ïîòðåáèòåëñêè ñòèëîâå

note: DLG_Tab_Label_Existing
en: User-defined Tabs
bg: Ïîòðåáèòåëñêè òàáóëàöèè

note: DLG_Styles_LBL_UserDefined
en: User-defined styles
bg: Ïîòðåáèòåëñêè ñòèëîâå

note: FIELD_Application_Version DLG_History_Version_Version
en: Version
bg: Âåðñèÿ

note: DLG_Options_TabLabel_View
en: View
bg: Èçãëåä

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: View document history
bg: Ïðåãëåä íà èñòîðèÿòà íà äîêóìåíòà

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_FULLSCREEN
en: View the document in full screen mode
bg: Ïîêàçâàíå äîêóìåíòà íà öÿë åêðàí

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_1 MENU_STATUSLINE_WINDOW_2 MENU_STATUSLINE_WINDOW_3 MENU_STATUSLINE_WINDOW_4 MENU_STATUSLINE_WINDOW_5 MENU_STATUSLINE_WINDOW_6 MENU_STATUSLINE_WINDOW_7 MENU_STATUSLINE_WINDOW_8 MENU_STATUSLINE_WINDOW_9
en: View this document
bg: Ïðåãëåä íà äîêóìåíòà

note: DLG_Options_Label_ViewTooltips
en: View tooltips
bg: Ïîêàçâàíå íà ïîäñêàçêèòå

note: DLG_Options_Label_ViewViewFrame
en: View...
bg: Âèäèìî...

note: DLG_Options_Label_Visible
en: Visible
bg: Âèäèìî

note: MSG_HyperlinkNoBookmark
en: Warning: the bookmark you provided [%s] does not exist.
bg: Ïðåäóïðåæäåíèå: îòìåòêàòà, êîÿòî ïîñî÷èõòå (%s), íå ñúùåñòâóâà.

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_WEB
en: Web Layout
bg: Èçãëåä çà Èíòåðíåò

note: DLG_Styles_LBL_TxtMsg
en: What Hath God Wrought
bg: Êàêâîòî äàë Ãîñïîä

note: DLG_Options_Label_WithExtension
en: With extension:
bg: ñ ðàçøèðåíèå:

note: DLG_WordCount_WordCountTitle FIELD_Numbers_WordCount
en: Word Count
bg: Áðîé äóìè

note: DLG_NEW_Tab1
en: Wordprocessing
bg: Òåêñòîîáðàáîòêà

note: DLG_Options_Label_SpellUppercase
en: Words in &UPPERCASE
bg: Äóìè ñàìî ñ &ÃËÀÂÍÈ áóêâè

note: DLG_Options_Label_SpellNumbers
en: Words with num&bers
bg: Äóìè ñ &öèôðè

note: DLG_WordCount_Words
en: Words:
bg: Äóìè:

note: MSG_SaveFailedWrite
en: Writing error when attempting to save %s
bg: Ãðåøêà ïðè îïèò çà çàïèñ íà %s

note: MSG_DefaultDirectionChg
en: You have changed the default direction.
bg: Ïðîìåíèëè ñòå ïîñîêàòà ïî ïîäðàçáèðàíå

note: MSG_DirectionModeChg
en: You have changed the direction mode.
bg: Ïðîìåíèëè ñòå ðåæèìà íà ïîñîêèòå

note: MSG_HyperlinkNoSelection
en: You must select a portion of the document before inserting a hyperlink.
bg: Òðÿáâà äà èçáåðåòå ÷àñò îò äîêóìåíòà, çà äà âìúêíåòå õèïåðâðúçêà.

note: TOOLBAR_LABEL_ZOOM TOOLBAR_STATUSLINE_ZOOM TOOLBAR_TOOLTIP_ZOOM DLG_Zoom_ZoomTitle
en: Zoom
bg: Óâåëè÷è

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to &100%
bg: Óâåëè÷åíèå &100%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to &200%
bg: Óâåëè÷åíèå &200%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to &50%
bg: Óâåëè÷åíèå &50%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to &75%
bg: Óâåëè÷åíèå &75%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to 100%
bg: Óâåëè÷åíèå 100%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to 200%
bg: Óâåëè÷åíèå 200%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to 50%
bg: Óâåëè÷åíèå 50%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to 75%
bg: Óâåëè÷åíèå 75%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: Zoom to page width
bg: Óâåëè÷åíèå äî øèðî÷èíàòà íà ñòðàíèöàòà

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: Zoom to whole page
bg: Óâåëè÷åíèå äî öÿëàòà ñòðàíèöà

note: FIELD_DateTime_DDMMYY
en: dd/mm/yy
bg: äåí/ìåñ/ãîä

note: DLG_ToggleCase_LowerCase
en: lowercase
bg: ìàëêè áóêâè

note: DLG_Options_Label_Minutes
en: minutes
bg: ìèíóòè

note: FIELD_DateTime_MMDDYY
en: mm/dd/yy
bg: ìåñ/äåí/ãîä

note: DLG_ToggleCase_ToggleCase
en: tOGGLE cASE
bg: Ñìÿíà ìàëêè <-> ãëàâíè

note: * Translatable strings file generated by extract-ui. * DO NOT compile this file as part of your application. DLG_UP_To
en:  to
bg:  äî

note: DLG_Zoom_PageWidth
en: &Page width
bg: &Øèðî÷èíà íà ñòðàíèöàòà

note: DLG_ULANG_SetLangButton
en: &Set Language
bg: Èçáîð íà &åçèê

note: DLG_Zoom_WholePage
en: &Whole page
bg: &Öÿëàòà ñòðàíèöà

note: LANG_0
en: (no proofing)
bg: (áåç ïðàâîïèñíà ïðîâåðêà)

note: DLG_NoSaveFile_DirNotExist
en: A directory in the given pathname does not exist.
bg: Íå ñúùåñòâóâà äèðåêòîðèÿòà â óêàçàíèÿ ïúò.

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_TITLE
en: AbiWord Plugin Manager
bg: Óïðàâëåíèå ïðèñòàâêèòå íà AbiWord

note: DLG_UP_PrintPreviewTitle
en: AbiWord: Print Preview
bg: AbiWord: Ïðåãëåä çà ïå÷àò

note: DLG_ABOUT_Title
en: About %s
bg: Èíôîðìàöèÿ çà %s

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_ACTIVE
en: Active Plugins
bg: Âêëþ÷åíè ïðèñòàâêè

note: LANG_AF_ZA
en: Afrikaans
bg: Àôðèêàíñ

note: LANG_SQ_AL
en: Albanian
bg: Àëáàíñêè

note: DLG_FOSA_ALL
en: All (*.*)
bg: Âñè÷êè (*.*)

note: DLG_FOSA_ALLDOCS
en: All Documents
bg: Âñè÷êè äîêóìåíòè

note: DLG_FOSA_ALLIMAGES
en: All Image Files
bg: Âñè÷êè èçîáðàæåíèÿ

note: LANG_AM_ET
en: Amharic (Ethiopia)
bg: Àìõàðñêè (Åòèîïèÿ)

note: LANG_AR_EG
en: Arabic (Egypt)
bg: Àðàáñêè (Åãèïåò)

note: LANG_AR_SA
en: Arabic (Saudi Arabia)
bg: Àðàáñêè (Ñàóäèòñêà Àðàáèÿ)

note: ENC_ARAB_ISO
en: Arabic, ISO-8859-6
bg: Àðàáñêè, ISO-8859-6

note: ENC_ARAB_MAC
en: Arabic, Macintosh
bg: Àðàáñêè, Macintosh

note: ENC_ARAB_WIN
en: Arabic, Windows Code Page 1256
bg: Àðàáñêè, Windows Code Page 1256

note: LANG_HY_AM
en: Armenian
bg: Àðìåíñêè

note: ENC_ARME_ARMSCII
en: Armenian, ARMSCII-8
bg: Àðìåíñêè, ARMSCII-8

note: LANG_AS_IN
en: Assamese
bg: Èíäèéñêè (Àñàìåçå)

note: DLG_History_Version_AutoRevisioned
en: Auto-revision
bg: Àâòîìàòè÷íà ðåâèçèÿ

note: DLG_FOSA_FileTypeAutoDetect
en: Automatically Detected
bg: Àâòîìàòè÷íî ðàçïîçíàò

note: MSG_AutoRevision
en: Autorevision
bg: Àâòîìàòè÷íà ðåâèçèÿ

note: DLG_MW_AvailableDocuments
en: Available Documents
bg: Íàëè÷íè äîêóìåíòè

note: DLG_ULANG_AvailableLanguages
en: Available Languages
bg: Íàëè÷íè åçèöè

note: ENC_BALT_ISO
en: Baltic, ISO-8859-4
bg: Áàëòèéñêè, ISO-8859-4

note: ENC_BALT_WIN
en: Baltic, Windows Code Page 1257
bg: Áàëòèéñêè, Windows Code Page 1257

note: LANG_EU_ES
en: Basque
bg: Áàñêè

note: LANG_BE_BY
en: Belarusian
bg: Áåëàðóñêè

note: LANG_BN_IN
en: Bengali
bg: Áåíãàëñêè

note: DLG_UP_BlackWhite
en: Black & White
bg: ×åðíî-áÿëî

note: DLG_UFS_StyleBoldItalic
en: Bold Italic
bg: Ïîëó÷åð êóðñèâ

note: LANG_BR_FR
en: Breton
bg: Áðåòîíñêè

note: MSG_BuildingDoc
en: Building Document:
bg: Ñãëîáÿâàíå íà äîêóìåíòà:

note: LANG_BG_BG
en: Bulgarian
bg: Áúëãàðñêè

note: DLG_Cancel
en: Cancel
bg: Îòêàç

note: LANG_CA_ES
en: Catalan
bg: Êàòàëîíñêè

note: ENC_CENT_ISO
en: Central European, ISO-8859-2
bg: Öåíòðàëíî åâðîïåéñêè, ISO-8859-2

note: ENC_CENT_MAC
en: Central European, Macintosh
bg: Öåíòðàëíî åâðîïåéñêè, Macintosh

note: ENC_CENT_WIN
en: Central European, Windows Code Page 1250
bg: Öåíòðàëíî åâðîïåéñêè, Windows Code Page 1250

note: DLG_Options_Label_LangWithKeyboard
en: Change Language when changing keyboard
bg: Ñìÿíà íà åçèêà çàåäíî ñ êëàâèàòóðíàòà ïîäðåäáà

note: LANG_ZH_HK
en: Chinese (Hong Kong)
bg: Êèòàéñêè (Õîíã Êîíã)

note: LANG_ZH_CN
en: Chinese (PRC)
bg: Êèòàéñêè (PRC)

note: LANG_ZH_SG
en: Chinese (Singapore)
bg: Êèòàéñêè (Ñèíãàïóð)

note: LANG_ZH_TW
en: Chinese (Taiwan)
bg: Êèòàéñêè (Òàéâàí)

note: ENC_CHSI_EUC
en: Chinese Simplified, EUC-CN (GB2312)
bg: Êèòàéñêè îïðîñòåí, EUC-CN (GB2312)

note: ENC_CHSI_GB
en: Chinese Simplified, GB_2312-80
bg: Êèòàéñêè îïðîñòåí, GB_2312-80

note: ENC_CHSI_HZ
en: Chinese Simplified, HZ
bg: Êèòàéñêè îïðîñòåí, HZ

note: ENC_CHSI_WIN
en: Chinese Simplified, Windows Code Page 936
bg: Êèòàéñêè îïðîñòåí, Windows Code Page 936

note: ENC_CHTR_BIG5
en: Chinese Traditional, BIG5
bg: Êèòàéñêè òðàäèöèîíåí, BIG5

note: ENC_CHTR_BIG5HKSCS
en: Chinese Traditional, BIG5-HKSCS
bg: Êèòàéñêè òðàäèöèîíåí, BIG5-HKSCS

note: ENC_CHTR_EUC
en: Chinese Traditional, EUC-TW
bg: Êèòàéñêè òðàäèöèîíåí, EUC-TW

note: ENC_CHTR_WIN
en: Chinese Traditional, Windows Code Page 950
bg: Êèòàéñêè òðàäèöèîíåí, Windows Code Page 950

note: DLG_CLIPART_Title
en: Clip Art
bg: Êëèï÷åòà

note: DLG_Close
en: Close
bg: Çàòâàðÿíå

note: DLG_Exit_CloseWithoutSaving
en: Close &Without Saving
bg: Çàòâàðÿíå &áåç çàïèñ

note: DLG_UP_Color
en: Color
bg: Öâÿò

note: DLG_Compare
en: Compare
bg: Ñðàâíÿâàíå

note: DLG_DocComparison_Content
en: Content:
bg: Ñúäúðæàíèå:

note: STYLE_TOCHEADING1
en: Contents 1
bg: Ñúäúðæàíèå 1

note: STYLE_TOCHEADING2
en: Contents 2
bg: Ñúäúðæàíèå 2

note: STYLE_TOCHEADING3
en: Contents 3
bg: Ñúäúðæàíèå 3

note: STYLE_TOCHEADING4
en: Contents 4
bg: Ñúäúðæàíèå 4

note: STYLE_TOCHEADING
en: Contents Header
bg: Çàãëàâèå íà ñúäúðæàíèå

note: DLG_UP_Copies
en: Copies:
bg: Êîïèÿ:

note: LANG_CO_FR
en: Corsican
bg: Êîðñèêàíñêè

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_LOAD
en: Could not activate/load plugin
bg: Íå ìîæå äà áúäå âêëþ÷åíà/çàðåäåíà ïðèñòàâêàòà

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_UNLOAD
en: Could not deactivate plugin
bg: Íå ìîæå äà áúäå èçêëþ÷åíà ïðèñòàâêàòà

note: SPELL_CANTLOAD_DICT
en: Could not load the dictionary for the %s language
bg: Íå ìîæå äà áúäå çàðåäåí ðå÷íèêúò çà %s

note: DLG_History_Version_Started
en: Created
bg: Ñúçäàäåí íà

note: DLG_History_Created
en: Created:
bg: Ñúçäàäåí íà:

note: LANG_HR
en: Croatian
bg: Õúðâàòñêè

note: ENC_CROA_MAC
en: Croatian, Macintosh
bg: Õúðâàòñêè, Macintosh

note: ENC_CYRL_ISO
en: Cyrillic, ISO-8859-5
bg: Êèðèëèöà, ISO-8859-5

note: ENC_CYRL_KOI
en: Cyrillic, KOI8-R
bg: Êèðèëèöà, KOI8-R

note: ENC_CYRL_MAC
en: Cyrillic, Macintosh
bg: Êèðèëèöà, Macintosh

note: ENC_CYRL_WIN
en: Cyrillic, Windows Code Page 1251
bg: Êèðèëèöà, Windows Code Page 1251

note: LANG_CS_CZ
en: Czech
bg: ×åøêè

note: LANG_DA_DK
en: Danish
bg: Äàòñêè

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE_ALL
en: Deactivate all plugins
bg: Èçêëþ÷âàíå íà âñè÷êè ïðèñòàâêè

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE
en: Deactivate plugin
bg: Èçêëþ÷âàíå íà ïðèñòàâêà

note: DLG_ULANG_DefaultLangLabel
en: Default language:
bg: Åçèê ïî ïîäðàçáèðàíå:

note: DLG_Remove_Icon
en: Do you want to remove this icon from the toolbar?
bg: Äà áúäå ëè ïðåìàõíàòà òàçè èêîíà îò èâèöàòà?

note: DLG_DocComparison_WindowLabel
en: Document Comparison
bg: Ñðàâíÿâàíå íà äîêóìåíòè

note: DLG_History_DocumentDetails
en: Document Details
bg: Ïîäðîáíîñòè çà äîêóìåíòà

note: DLG_History_WindowLabel
en: Document History
bg: Èñòîðèÿ íà äîêóìåíòà

note: DLG_History_Path
en: Document name:
bg: Èìå íà äîêóìåíòà:

note: DLG_DocComparison_DocsCompared
en: Documents compared
bg: Äîêóìåíòèòå ñà ñðàâíåíè

note: LANG_NL_NL
en: Dutch (Netherlands)
bg: Õîëàíäñêè (Õîëàíäèÿ)

note: DLG_History_EditTime
en: Editing time:
bg: Âðåìå íà ðåäàêòèðàíå:

note: DLG_UFS_EffectsFrameLabel
en: Effects
bg: Åôåêòè

note: DLG_UP_EmbedFonts
en: Embed Fonts
bg: Âãðàæäàíå íà øðèôòîâåòå

note: DLG_UENC_EncTitle
en: Encoding
bg: Êîäîâà òàáëèöà

note: DLG_UFS_EncodingLabel
en: Encoding:
bg: Êîäîâà òàáëèöà:

note: STYLE_ENDREFERENCE
en: Endnote Reference
bg: Ïðåïðàòêà êúì áåëåæêà â êðàÿ

note: STYLE_ENDTEXT
en: Endnote Text
bg: Òåêñò íà áåëåæêà â êðàÿ

note: LANG_EN_AU
en: English (Australia)
bg: Àíãëèéñêè (Àâñòðàëèÿ)

note: LANG_EN_CA
en: English (Canada)
bg: Àíãëèéñêè (Êàíàäà)

note: LANG_EN_IE
en: English (Ireland)
bg: Àíãëèéñêè (Èðëàíäèÿ)

note: LANG_EN_NZ
en: English (New Zealand)
bg: Àíãëèéñêè (Íîâà Çåëàíäèÿ)

note: LANG_EN_ZA
en: English (South Africa)
bg: Àíãëèéñêè (Þæíà Àôðèêà)

note: LANG_EN_GB
en: English (UK)
bg: Àíãëèéñêè (Âåëèêîáðèòàíèÿ)

note: LANG_EN_US
en: English (US)
bg: Àíãëèéñêè (Ñúåäèíåíè Ùàòè)

note: DLG_Password_Title
en: Enter Password
bg: Âúâåäåòå ïàðîëà

note: LANG_EO
en: Esperanto
bg: Åñïåðàíòî

note: LANG_ET
en: Estonian
bg: Åñòîíñêè

note: DLG_FOSA_ExportTitle
en: Export File
bg: Èçíàñÿíå íà ôàéë

note: DLG_HTMLOPT_ExpIs4
en: Export as HTML 4.01
bg: Èçíàñÿíå êàòî HTML 4.01

note: DLG_HTMLOPT_ExpAbiWebDoc
en: Export with PHP instructions
bg: Èçíàñÿíå ñ PHP-êîìàíäè

note: DLG_UP_File
en: File
bg: Ôàéë

note: DLG_OverwriteFile
en: File already exists.  Overwrite file '%s'?
bg: Ôàéëúò ñúùåñòâóâà. Äà áúäå ëè ïðåçàïèñàí ôàéëúò '%s'?

note: LANG_FI_FI
en: Finnish
bg: Ôèíëàíäñêè

note: LANG_NL_BE
en: Flemish (Belgium)
bg: Ôëàìàíäñêè (Áåëãèÿ)

note: STYLE_FOOTREFERENCE
en: Footnote Reference
bg: Ïðåïðàòêà êúì áåëåæêà ïîä ëèíèÿ

note: LANG_FR_BE
en: French (Belgium)
bg: Ôðåíñêè (Áåëãèÿ)

note: LANG_FR_CA
en: French (Canada)
bg: Ôðåíñêè (Êàíàäà)

note: LANG_FR_FR
en: French (France)
bg: Ôðåíñêè (Ôðàíöèÿ)

note: LANG_FR_CH
en: French (Switzerland)
bg: Ôðåíñêè (Øâåéöàðèÿ)

note: LANG_FY_NL
en: Frisian
bg: Ôðèçèéñêè

note: DLG_UP_From
en: From:
bg: Îò:

note: LANG_GL_ES
en: Galician
bg: Ãàëèéñêè

note: LANG_KA_GE
en: Georgian
bg: Ãðóçèíñêè

note: ENC_GEOR_ACADEMY
en: Georgian, Academy
bg: Ãðóçèíñêè, Academy

note: ENC_GEOR_PS
en: Georgian, PS
bg: Ãðóçèíñêè, PS

note: LANG_DE_AT
en: German (Austria)
bg: Íåìñêè (Àâñòðèÿ)

note: LANG_DE_DE
en: German (Germany)
bg: Íåìñêè (Ãåðìàíèÿ)

note: LANG_DE_CH
en: German (Switzerland)
bg: Íåìñêè (Øâåéöàðèÿ)

note: DLG_UP_Grayscale
en: Grayscale
bg: Îòåíúöè íà ñèâîòî

note: LANG_EL_GR
en: Greek
bg: Ãðúöêè

note: ENC_GREE_ISO
en: Greek, ISO-8859-7
bg: Ãðúöêè, ISO-8859-7

note: ENC_GREE_MAC
en: Greek, Macintosh
bg: Ãðúöêè, Macintosh

note: ENC_GREE_WIN
en: Greek, Windows Code Page 1253
bg: Ãðúöêè, Windows Code Page 1253

note: DLG_HTMLOPT_ExpTitle
en: HTML Export Options
bg: Íàñòðîéêè çà èçíàñÿíå â HTML

note: LANG_HA_NE
en: Hausa (Niger)
bg: Õàóñà (Íèãåð)

note: LANG_HA_NG
en: Hausa (Nigeria)
bg: Õàóñà (Íèãåðèÿ)

note: LANG_HAW_US
en: Hawaiian
bg: Õàâàéñêè

note: STYLE_HEADING1
en: Heading 1
bg: Çàãëàâèå 1

note: STYLE_HEADING2
en: Heading 2
bg: Çàãëàâèå 2

note: STYLE_HEADING3
en: Heading 3
bg: Çàãëàâèå 3

note: STYLE_HEADING4
en: Heading 4
bg: Çàãëàâèå 4

note: LANG_HE_IL
en: Hebrew
bg: Èâðèò

note: ENC_HEBR_ISO
en: Hebrew, ISO-8859-8
bg: Èâðèò, ISO-8859-8

note: ENC_HEBR_MAC
en: Hebrew, Macintosh
bg: Èâðèò, Macintosh

note: ENC_HEBR_WIN
en: Hebrew, Windows Code Page 1255
bg: Èâðèò, Windows Code Page 1255

note: DLG_Image_Height
en: Height:
bg: Âèñî÷èíà:

note: DLG_IP_Height_Label
en: Height:
bg: Âèñî÷èíà:

note: DLG_UFS_BGColorTab
en: HighLight Color
bg: Öâÿò çà ìàðêèðàíå

note: LANG_HI_IN
en: Hindi
bg: Õèíäè

note: LANG_HU_HU
en: Hungarian
bg: Óíãàðñêè

note: LANG_IS_IS
en: Icelandic
bg: Èñëàíäñêè

note: ENC_ICEL_MAC
en: Icelandic, Macintosh
bg: Èñëàíäñêè, Macintosh

note: DLG_Image_Title
en: Image Properties
bg: Íàñòðîéêè íà èçîáðàæåíèåòî

note: DLG_FOSA_ImportTitle
en: Import File
bg: Âíàñÿíå íà äîêóìåíò

note: MSG_ImportingDoc
en: Importing Document..
bg: Âíàñÿíå íà äîêóìåíòà..

note: LANG_ID_ID
en: Indonesian
bg: Èíäîíåçèéñêè

note: DLG_FOSA_InsertObject
en: Insert Embeddable Object
bg: Âìúêâàíå íà âãðàæäàù ñå îáåêò

note: DLG_FOSA_InsertTitle
en: Insert File
bg: Âìúêâàíå íà ôàéë

note: DLG_FOSA_InsertMath
en: Insert Math File
bg: Âìúêâàíå íà ôàéë ñ óðàâíåíèå

note: DLG_FOSA_FileInsertMath
en: Insert MathML file:
bg: Âìúêâàíå íà MathML ôàéë:

note: TB_InsertNewTable
en: Insert New Table
bg: Âìúêâàíå íà íîâà òàáëèöà

note: DLG_IP_Title
en: Insert Picture
bg: Âìúêâàíå íà èçîáðàæåíèå

note: DLG_Insert_SymbolTitle
en: Insert Symbol
bg: Âìúêâàíå íà çíàê

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_INSTALL
en: Install new plugin
bg: Èíñòàëèðàíå íà íîâà ïðèñòàâêà

note: DLG_InvalidPathname
en: Invalid pathname.
bg: Íåâàëèäåí ïúò äî ôàéëà.

note: LANG_GA_IE
en: Irish
bg: Èðëàíäñêè

note: LANG_IT_IT
en: Italian (Italy)
bg: Èòàëèàíñêè (Èòàëèÿ)

note: LANG_JA_JP
en: Japanese
bg: ßïîíñêè

note: ENC_JAPN_EUC
en: Japanese, EUC-JP
bg: ßïîíñêè, EUC-JP

note: ENC_JAPN_ISO
en: Japanese, ISO-2022-JP
bg: ßïîíñêè, ISO-2022-JP

note: ENC_JAPN_SJIS
en: Japanese, Shift-JIS
bg: ßïîíñêè, Shift-JIS

note: ENC_JAPN_WIN
en: Japanese, Windows Code Page 932
bg: ßïîíñêè, Windows Code Page 932

note: LANG_KO_KR
en: Korean
bg: Êîðåéñêè

note: ENC_KORE_EUC
en: Korean, EUC-KR
bg: Êîðåéñêè, EUC-KR

note: ENC_KORE_JOHAB
en: Korean, Johab
bg: Êîðåéñêè, Johab

note: ENC_KORE_KSC
en: Korean, KSC_5601
bg: Êîðåéñêè, KSC_5601

note: ENC_KORE_WIN
en: Korean, Windows Code Page 949
bg: Êîðåéñêè, Windows Code Page 949

note: LANG_KU
en: Kurdish
bg: Êþðäñêè

note: LANG_LO_LA
en: Lao
bg: Ëàî

note: DLG_History_LastSaved
en: Last saved:
bg: Ïîñëåäåí çàïèñ:

note: LANG_LA_IT
en: Latin (Renaissance)
bg: Ëàòèíñêè (Ðåíåñàíñîâ)

note: LANG_LV_LV
en: Latvian
bg: Ëàòâèéñêè

note: LANG_LT_LT
en: Lithuanian
bg: Ëèòîâñêè

note: LANG_MK
en: Macedonian
bg: Ìàêåäîíñêè

note: DLG_ULANG_DefaultLangChkbox
en: Make default for document
bg: Ïî ïîäðàçáèðàíå çà äîêóìåíòà

note: LANG_MI_NZ
en: Maori
bg: Ìàîðè

note: LANG_MH_MH
en: Marshallese (Marshall Islands)
bg: Ìàðøàëñêè (Ìàðøàëñêè î-âè)

note: LANG_MH_NR
en: Marshallese (Nauru)
bg: Ìàðøàëñêè (Íàóðó)

note: DLG_Merge
en: Merge
bg: Ñëèâàíå

note: LANG_MN_MN
en: Mongolian
bg: Ìîíãîëñêè

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NAME
en: Name:
bg: Èìå:

note: DLG_QNXMB_No
en: No
bg: Íå

note: DLG_IP_No_Picture_Label
en: No Picture
bg: Íÿìà èçîáðàæåíèå

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NONE_SELECTED
en: No plugin selected
bg: Íå å èçáðàíà ïðèñòàâêà

note: STYLE_NORMAL
en: Normal
bg: Íîðìàëåí

note: LANG_NB_NO
en: Norwegian Bokmal
bg: Íîðâåæêè Bokmal

note: LANG_NN_NO
en: Norwegian Nynorsk
bg: Íîðâåæêè Nynorsk

note: STYLE_NUMHEAD1
en: Numbered Heading 1
bg: Íîìåðèðàíî çàãëàâèå 1

note: STYLE_NUMHEAD2
en: Numbered Heading 2
bg: Íîìåðèðàíî çàãëàâèå 2

note: STYLE_NUMHEAD3
en: Numbered Heading 3
bg: Íîìåðèðàíî çàãëàâèå 3

note: DLG_OK
en: OK
bg: Äîáðå

note: LANG_OC_FR
en: Occitan
bg: Ó÷èòàí

note: DLG_FOSA_OpenTitle
en: Open File
bg: Îòâàðÿíå íà ôàéë

note: DLG_FOSA_FileOpenTypeLabel
en: Open file as type:
bg: Îòâàðÿíå íà ôàéëà êàòî:

note: DLG_LISTDOCS_Title
en: Opened Documents
bg: Îòâîðåíè äîêóìåíòè

note: TB_Zoom_Percent
en: Other...
bg: Äðóãî...

note: DLG_Zoom_Percent
en: P&ercent:
bg: &Ïðîöåíò:

note: TB_Zoom_PageWidth
en: Page Width
bg: Øèðî÷èíà íà ñòðàíèöàòà

note: DLG_UP_PageRanges
en: Page ranges:
bg: Îáõâàò íà ïå÷àòà:

note: DLG_Password_Password
en: Password:
bg: Ïàðîëà:

note: STYLE_PLAIN_TEXT
en: Plain Text
bg: ×èñò òåêñò

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DETAILS
en: Plugin Details:
bg: Èíôîðìàöèÿ çà ïðèñòàâêàòà:

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_LIST
en: Plugin List
bg: Ñïèñúê íà ïðèñòàâêèòå

note: LANG_PL_PL
en: Polish
bg: Ïîëñêè

note: LANG_PT_BR
en: Portuguese (Brazil)
bg: Ïîðòóãàëñêè (Áðàçèëèÿ)

note: LANG_PT_PT
en: Portuguese (Portugal)
bg: Ïîðòóãàëñêè (Ïîðòóãàëèÿ)

note: DLG_Image_Aspect
en: Preserve aspect ratio
bg: Çàïàçâàíå íà ñúîòíîøåíèåòî

note: DLG_IP_Activate_Label
en: Preview Picture
bg: Ïðåãëåä íà èçîáðàæåíèåòî

note: DLG_FOSA_PrintToFileTitle
en: Print To File
bg: Ïå÷àò êúì ôàéë

note: DLG_FOSA_FilePrintTypeLabel
en: Print file as type:
bg: Îòïå÷àòâàíå íà ôàéëà êàòî:

note: DLG_UP_PrintIn
en: Print in:
bg: Îòïå÷àòâàíå íà:

note: DLG_UP_PrintTo
en: Print to:
bg: Îòïå÷àòâàíå íà:

note: DLG_UP_Printer
en: Printer
bg: Ïðèíòåð

note: DLG_UP_PrinterCommand
en: Printer command:
bg: Êîìàíäà êúì ïðèíòåðà:

note: DLG_UFS_StyleRegular
en: Regular
bg: Íîðìàëåí

note: DLG_Restore
en: Restore
bg: Âúçñòàíîâÿâàíå

note: DLG_HTMLOPT_ExpRestore
en: Restore Settings
bg: Âúçñòàíîâÿâàíå íà íàñòðîéêèòå

note: DLG_DocComparison_Results
en: Results
bg: Ðåçóëòàòè

note: LANG_RO_RO
en: Romanian
bg: Ðóìúíñêè

note: ENC_ROMA_MAC
en: Romanian, Macintosh
bg: Ðóìúíñêè, Macintosh

note: LANG_RU_RU
en: Russian (Russia)
bg: Ðóñêè (Ðóñèÿ)

note: DLG_UFS_SampleFrameLabel
en: Sample
bg: Ïðèìåð

note: LANG_SC_IT
en: Sardinian
bg: Ñàðäèíñêè

note: DLG_FOSA_SaveAsTitle
en: Save File As
bg: Çàïèñ íà ôàéëà êàòî

note: DLG_HTMLOPT_ExpSave
en: Save Settings
bg: Çàïèñ íà íàñòðîéêèòå

note: DLG_FOSA_FileSaveTypeLabel
en: Save file as type:
bg: Çàïèñ íà ôàéëà êàòî òèï:

note: DLG_UFS_ScriptLabel
en: Script:
bg: Ñêðèïò:

note: STYLE_SECTHEADING
en: Section Heading
bg: Íà÷àëî íà ðàçäåë

note: DLG_UENC_EncLabel
en: Select Encoding:
bg: Èçáîð íà êîäîâà òàáëèöà:

note: DLG_HTMLOPT_ExpLabel
en: Select HTML export options:
bg: Íàñòðîéêè çà èçíàñÿíåòî â HTML:

note: DLG_ULANG_LangLabel
en: Select Language:
bg: Èçáîð íà åçèê:

note: LANG_SR
en: Serbian
bg: Ñðúáñêè

note: DLG_Image_ImageDesc
en: Set Image Name
bg: Çàäàâàíå èìå íà èçîáðàæåíèåòî

note: DLG_Image_ImageSize
en: Set Image Size
bg: Çàäàâàíå·ðàçìåð·íà·èçîáðàæåíèåòî

note: DLG_ULANG_LangTitle
en: Set Language
bg: Èçáîð íà åçèê

note: DLG_UFS_TransparencyCheck
en: Set no Highlight Color
bg: Áåç öâÿò çà îñâåòÿâàíå

note: DLG_UFS_SizeLabel
en: Size:
bg: Ðàçìåð:

note: LANG_SK_SK
en: Slovak
bg: Ñëîâàøêè

note: LANG_SL_SI
en: Slovenian
bg: Ñëîâåíñêè

note: LANG_ES_MX
en: Spanish (Mexico)
bg: Èñïàíñêè (Ìåêñèêî)

note: LANG_ES_ES
en: Spanish (Spain)
bg: Èñïàíñêè (Èñïàíèÿ)

note: DLG_DocComparison_Styles
en: Styles:
bg: Ñòèëîâå:

note: LANG_SW
en: Swahili
bg: Ñóàõèëè

note: LANG_SV_SE
en: Swedish
bg: Øâåäñêè

note: TB_Font_Symbol
en: Symbols
bg: Çíàöè

note: LANG_SYR
en: Syriac
bg: Ñèðèéñêè

note: LANG_TL_PH
en: Tagalog
bg: Òàãàëîã

note: LANG_TA_IN
en: Tamil
bg: Òàìèëñêè

note: DLG_UFS_ColorTab
en: Text Color
bg: Öâÿò íà òåêñòà

note: LANG_TH_TH
en: Thai
bg: Òàéëàíäñêè

note: ENC_THAI_MAC
en: Thai, Macintosh
bg: Òàéëàíäñêè, Macintosh

note: ENC_THAI_TIS
en: Thai, TIS-620
bg: Òàéëàíäñêè, TIS-620

note: ENC_THAI_WIN
en: Thai, Windows Code Page 874
bg: Òàéëàíäñêè, Windows Code Page 874

note: DLG_NoSaveFile_DirNotWriteable
en: The directory '%s' is write-protected.
bg: Äèðåêòîðèÿòà '%s' å çàùèòåíà ñðåùó çàïèñ.

note: DLG_UP_InvalidPrintString
en: The print command string is not valid.
bg: Êîìàíäàòà êúì ïðèíòåðà å íåâàëèäíà.

note: LANG_TR_TR
en: Turkish
bg: Òóðñêè

note: ENC_TURK_ISO
en: Turkish, ISO-8859-9
bg: Òóðñêè, ISO-8859-9

note: ENC_TURK_MAC
en: Turkish, Macintosh
bg: Òóðñêè, Macintosh

note: ENC_TURK_WIN
en: Turkish, Windows Code Page 1254
bg: Òóðñêè, Windows Code Page 1254

note: LANG_UK_UA
en: Ukrainian
bg: Óêðàèíñêè

note: ENC_UKRA_KOI
en: Ukrainian, KOI8-U
bg: Óêðàèíñêè, KIO8-U

note: ENC_UKRA_MAC
en: Ukrainian, Macintosh
bg: Óêðàèíñêè, Macintosh

note: ENC_UNIC_UCS2
en: Unicode UCS-2
bg: Óíèêîä UCS-2

note: ENC_UNIC_UCS_2BE
en: Unicode UCS-2 Big Endian
bg: Óíèêîä UCS-2 Big Endian

note: ENC_UNIC_UCS_2LE
en: Unicode UCS-2 Little Endian
bg: Óíèêîä UCS-2 Little Endian

note: ENC_UNIC_UCS4
en: Unicode UCS-4
bg: Óíèêîä UCS-4

note: ENC_UNIC_UCS_4BE
en: Unicode UCS-4 Big Endian
bg: Óíèêîä UCS-4 Big Endian

note: ENC_UNIC_UCS_4LE
en: Unicode UCS-4 Little Endian
bg: Óíèêîä UCS-4 Little Endian

note: ENC_UNIC_UTF_16
en: Unicode UTF-16
bg: Óíèêîä UTF-16

note: ENC_UNIC_UTF_16BE
en: Unicode UTF-16 Big Endian
bg: Óíèêîä UTF-16 Big Endian

note: ENC_UNIC_UTF_16LE
en: Unicode UTF-16 Little Endian
bg: Óíèêîä UTF-16 Little Endian

note: ENC_UNIC_UTF_32
en: Unicode UTF-32
bg: Óíèêîä UTF-32

note: ENC_UNIC_UTF_32BE
en: Unicode UTF-32 Big Endian
bg: Óíèêîä UTF-32 Big Endian

note: ENC_UNIC_UTF_32LE
en: Unicode UTF-32 Little Endian
bg: Óíèêîä UTF-32 Little Endian

note: ENC_UNIC_UTF_7
en: Unicode UTF-7
bg: Óíèêîä UTF-7

note: ENC_UNIC_UTF_8
en: Unicode UTF-8
bg: Óíèêîä UTF-8

note: UntitledDocument
en: Untitled%d
bg: Íåîçàãëàâåí%d

note: DLG_Update
en: Update
bg: Îáíîâÿâàíå

note: LANG_UZ_UZ
en: Uzbek
bg: Óçáåêñêè

note: DLG_History_List_Title
en: Version history
bg: Èñòîðèÿ íà âåðñèèòå

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_VERSION DLG_History_Version
en: Version:
bg: Âåðñèÿ:

note: LANG_VI_VN
en: Vietnamese
bg: Âèåòíàìñêè

note: ENC_VIET_TCVN
en: Vietnamese, TCVN
bg: Âèåòíàìñêè, TCVN

note: ENC_VIET_VISCII
en: Vietnamese, VISCII
bg: Âèåòíàìñêè, VISCII

note: ENC_VIET_WIN
en: Vietnamese, Windows Code Page 1258
bg: Âèåòíàìñêè, Windows Code Page 1258

note: DLG_MW_Activate
en: View:
bg: Èçãëåä:

note: LANG_CY_GB
en: Welsh
bg: Óåëñêè

note: ENC_US_DOS
en: Western European, DOS/Windows Code Page 437
bg: Çàïàäíîåâðîïåéñêè, DOS/Windows·Code·Page·437

note: ENC_MLNG_DOS
en: Western European, DOS/Windows Code Page 850
bg: Çàïàäíîåâðîïåéñêè, DOS/Windows·Code·Page·850

note: ENC_WEST_HP
en: Western European, HP
bg: Çàïàäíîåâðîïåéñêè, HP

note: ENC_WEST_ISO
en: Western European, ISO-8859-1
bg: Çàïàäíîåâðîïåéñêè, ISO-8859-1

note: ENC_WEST_MAC
en: Western European, Macintosh
bg: Çàïàäíîåâðîïåéñêè, Macintosh

note: ENC_WEST_NXT
en: Western European, NeXT
bg: Çàïàäíîåâðîïåéñêè, NeXT

note: ENC_WEST_WIN
en: Western European, Windows Code Page 1252
bg: Çàïàäíîåâðîïåéñêè, Windows Code Page 1252

note: TB_Zoom_WholePage
en: Whole Page
bg: Öÿëà ñòðàíèöà

note: DLG_Image_Width
en: Width:
bg: Øèðî÷èíà:

note: DLG_IP_Width_Label
en: Width:
bg: Øèðî÷èíà:

note: DLG_QNXMB_Yes
en: Yes
bg: Äà

note: DLG_Zoom_RadioFrameCaption
en: Zoom to
bg: Óâåëè÷åíèå äî

note: DLG_UnixMB_No
en: _No
bg: _Íå

note: DLG_UnixMB_Yes
en: _Yes
bg: _Äà

note: DLG_Unit_cm
en: cm
bg: ñì

note: DLG_DocComparison_Different
en: different
bg: ðàçëè÷íî

note: DLG_Unit_inch
en: inch
bg: èí÷

note: DLG_Unit_mm
en: mm
bg: ìì

note: DLG_Unit_pica
en: pica
bg: ïèêà

note: DLG_Unit_points
en: points
bg: òî÷êè
