gnome-session master - en to bg translation catalogue (93 entries)

en: Select Command
bg: Избор на команда

en: Add Startup Program
bg: Добавяне на програма стартираща при влизане

en: Edit Startup Program
bg: Редактиране на програмите стартиращи при влизане

en: The startup command cannot be empty
bg: Командата за програма стартираща при влизане не може да е празна

en: The startup command is not valid
bg: Командата за програма стартираща при влизане е неправилна

en: Enabled
bg: Включена

en: Icon
bg: Икона

en: Program
bg: Програма

en: Startup Applications Preferences
bg: Настройки за автоматично стартиране на програми

en: No name
bg: Без име

en: No description
bg: Без описание

en: Version of this application
bg: Версията на тази програма

en: Could not display help document
bg: Документът от помощта не може да бъде показан

en: GNOME fallback
bg: Резервен вариант за GNOME

en: This session logs you into GNOME
bg: Влизане в GNOME

en: <b>Some programs are still running:</b>
bg: <b>Някои програми все още работят:</b>

en: Waiting for the program to finish.  Interrupting the program may cause you to lose work.
bg: Изчакване на програмата да завърши. Прекъсването ѝ може да доведе до загуба на информация.

en: Choose what applications to start when you log in
bg: Изберете програмите, които да се стартират при влизането ви в системата

en: Startup Applications
bg: Автоматично стартирани програми

en: Additional startup _programs:
bg: _Допълнителни програми стартиращи при влизане:

en: Browse…
bg: Избор…

en: Co_mmand:
bg: _Команда:

en: Comm_ent:
bg: Ко_ментар:

en: Options
bg: Опции

en: Startup Programs
bg: Програми стартиращи при влизане

en: _Automatically remember running applications when logging out
bg: _Автоматично запомняне на стартираните програми при изход от системата

en: _Name:
bg: _Име:

en: _Remember Currently Running Application
bg: _Запомняне на стартираните програми при изход от системата

en: File is not a valid .desktop file
bg: Файлът не е във формат .desktop

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
bg: Непозната версия на файла: %s

en: Starting %s
bg: Стартиране на %s

en: Application does not accept documents on command line
bg: Програмата не приема документи през командния ред

en: Unrecognized launch option: %d
bg: Непозната опция при стартиране „%d“

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
bg: В обекти от вида „Type=Link“ не може да се подават адреси на документи

en: Not a launchable item
bg: Не е обект за стартиране

en: Disable connection to session manager
bg: Изключване на връзката с управлението на сесиите

en: Specify file containing saved configuration
bg: Указване на файла със запазените настройки

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: Specify session management ID
bg: Указване на идентификатор за управлението на сесиите

en: ID
bg: ИДЕНТИФИКАТОР

en: Session management options:
bg: Настройки на управлението на сесии:

en: Show session management options
bg: Показване на настройките за управлението на сесиите

en: There is a problem with the configuration server.
    (%s exited with status %d)
bg: Възникна проблем със сървъра за настройки.
    (%s спря със състояние %d)

en: Icon '%s' not found
bg: Иконата „%s“ не е открита

en: Unknown
bg: Непозната

en: A program is still running:
bg: Все още работи програмата:

en: Some programs are still running:
bg: Все още работят програмите:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
bg: Изчакване на програмите да завършат. Прекъсването им може да доведе до загуба на информация.

en: Switch User Anyway
bg: Смяна на потребител

en: Log Out Anyway
bg: Изход въпреки всичко

en: Suspend Anyway
bg: Приспиване

en: Hibernate Anyway
bg: Дълбоко приспиване

en: Shut Down Anyway
bg: Спиране въпреки всичко

en: Reboot Anyway
bg: Рестартиране на компютъра

en: Lock Screen
bg: Заключване на екрана

en: Cancel
bg: Отказ

note: This string is shared with gsm-fail-whale-dialog.c This string is shared with gsm-logout-dialog.c
en: You will be automatically logged out in %d second. | You will be automatically logged out in %d seconds.
bg[0]: Ще излезете от системата автоматично след %d секунда.
bg[1]: Ще излезете от системата автоматично след %d секунди.

en: This system will be automatically shut down in %d second. | This system will be automatically shut down in %d seconds.
bg[0]: Компютърът ще се изключи автоматично след %d секунда.
bg[1]: Компютърът ще се изключи автоматично след %d секунди.

en: You are currently logged in as "%s".
bg: В момента сте влезли като „%s“.

en: Log out of this system now?
bg: Излизане от системата?

en: _Switch User
bg: _Смяна на потребител

en: _Log Out
bg: _Изход

en: Shut down this system now?
bg: Изключване на системата?

en: S_uspend
bg: _Приспиване

en: _Hibernate
bg: _Дълбоко приспиване

en: _Restart
bg: _Рестартиране

en: _Shut Down
bg: Изключване на _компютъра

en: Try _Recovery
bg: Опит за _възстановяване

en: A system error has occurred: %s
bg: Възникна системна грешка: %s

en: A fatal system error has occurred: %s
bg: Възникна фатална системна грешка: %s

en: Exited with code %d
bg: Излезе с код %d

en: Killed by signal %d
bg: Прекратен от сигнала %d

en: Stopped by signal %d
bg: Спрян от сигнала %d

note: Translators: This will look like: Component 'gnome-shell.desktop': Killed by signal 9. * It is admittedly mostly technical goop.
en: Component '%s': %s
bg: Компонент '%s': %s

en: Killed by signal
bg: Прекратен от сигнал

en: GNOME 3 Failed to Load
bg: GNOME 3 не се зареди

en: Unfortunately GNOME 3 failed to start properly and started in the <i>fallback mode</i>.
    
    This most likely means your system (graphics hardware or driver) is not capable of delivering the full GNOME 3 experience.
bg: За жалост GNOME 3 не успя да се зареди. Стартира <i>резервният режим</i>.
    
    Най-вероятната причина е, че графичната ви карта не покрива изискванията на GNOME 3.

en: Learn more about GNOME 3
bg: Научете повече за GNOME 3

en: Not responding
bg: Не отговаря

en: This program is blocking logout.
bg: Тази програма блокира излизането.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
bg: Отхвърляне на свързванията с нови клиенти, защото тази сесия в момента се затваря

en: Could not create ICE listening socket: %s
bg: Неуспех при създаването на гнездо на ICE за слушане: %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
bg: Неуспех при стартирането на входната сесия (и неуспех при свързването с X сървъра)

en: Override standard autostart directories
bg: Използване на различни от стандартните папки за стартиране при влизане

en: Session to use
bg: Коя сесия да се ползва

en: Enable debugging code
bg: Включване на изчистването на грешки

en: Do not load user-specified applications
bg: Да не се зареждат програми, зададени от потребителя

en:  - the GNOME session manager
bg: — управление на сесиите на GNOME

en: Log out
bg: Изход

en: Power off
bg: Изключване

en: Don't prompt for user confirmation
bg: Без потвърждаване

en: Could not connect to the session manager
bg: Не може да се изгради връзка към управлението на сесии

en: Program called with conflicting options
bg: Програмата е стартирана с противоречащи си опции
