file-roller master - en to bg translation catalogue (315 entries)

en: File is not a valid .desktop file
bg: Файлът не е във формат .desktop

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
bg: Непозната версия на файла: %s

en: Starting %s
bg: Стартиране на %s

en: Application does not accept documents on command line
bg: Програмата не приема документи през командния ред

en: Unrecognized launch option: %d
bg: Непозната опция при стартиране: %d

en: Can't pass documents to this desktop element
bg: Към този обект на работния плот не може да се подават документи

en: Not a launchable item
bg: Не е обект за стартиране

en: Disable connection to session manager
bg: Изключване на връзката с управлението на сесиите

en: Specify file containing saved configuration
bg: Указване на файла със запазените настройки

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: Specify session management ID
bg: Указване на идентификатор за управлението на сесиите

en: ID
bg: ИДЕНТИФИКАТОР

en: Session management options:
bg: Опции на управлението на сесии:

en: Show session management options
bg: Показване на настройките за управлението на сесиите

en: Archive Manager
bg: Работа с архиви

en: Create and modify an archive
bg: Създаване и промяна на архив

en: Compression level
bg: Ниво на компресия

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very-fast, fast, normal, maximum.
bg: Ниво на компресия когато се добавят файлове към архив. Допустими стойности: very-fast, fast, normal, maximum.

en: Default volume size
bg: Стандартен размер на тома

en: Display path
bg: Показване на пътя

en: Display size
bg: Показване на размера

en: Display the path column in the main window.
bg: Показване на колоната „Път“ в главния прозорец.

en: Display the size column in the main window.
bg: Показване на колоната „Размер“ в главния прозорец.

en: Display the time column in the main window.
bg: Показване на колоната „Време“ в главния прозорец.

en: Display the type column in the main window.
bg: Показване на колоната „Тип“ в главния прозорец.

en: Display time
bg: Показване на време

en: Display type
bg: Показване на типа

en: Do not overwrite newer files
bg: Без презаписване на по-новите файлове

en: Editors
bg: Редактори

en: Encrypt the archive header
bg: Шифроване заглавната част на архива

en: How to sort files
bg: Как да се сортират файловете

en: If true will display icons depending on the file type (slower), otherwise will use always the same icon for all files (faster).
bg: Ако е включено, ще се показват икони в зависимост от пита на файла (по-бавно), иначе ще се използва денаква икона за всички файлове (по-бързо).

en: List Mode
bg: Режим „Списък“

en: List of applications entered in the 'Open File' dialog and not associated with the file type.
bg: Списък с програмите въведени в прозореца „Отваряне на файл“ без асоцииране по типа на файла.

en: Max history length
bg: Максимална продължителност на историята

en: Max number of items in the 'Open Recents' submenu.
bg: Максимален брой записи в менюто „Скоро отваряни файлове“.

en: Name column width
bg: Широчина на колоната „Име“

en: Overwrite existing files
bg: Пре_записване на съществуващи файлове

en: Recreate the folders stored in the archive
bg: Пресъздаване на папките

en: Sort type
bg: Тип на сортиране

en: The default size for volumes.
bg: Стандартен размер за томове.

en: The default width of the name column the file list.
bg: Стандартна широчина на колоната „Име“ в списъка с файлове.

en: Use 'all-files' to view all the files in the archive in a single list, use 'as-folder' to navigate the archive as a folder.
bg: Използвайте „Показване на всички файлове“, за да видите файловете в списък, използвате „Изглед като папка“ за разглеждане като папка.

en: Use mime icons
bg: Използване на MIME икони

en: View the folders pane
bg: Показване на панела с папки

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
bg: Критерии за подреждане на файловете. Допустими стойности: name, size, type, time, path.

en: Whether to display the folders pane.
bg: Показване на панела с папки

en: Whether to display the statusbar.
bg: Показване на лента за състоянието.

en: Whether to display the toolbar.
bg: Показване на лентата с инструменти.

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
bg: Шифроване заглавната част на архива. Ще се изисква парола за преглед на съдържанието на архива.

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
bg: Подреждане във възходящ или низходящ ред. Допустими стойности: ascending, descending.

en: Load Options
bg: Настройки на зареждането

en: C_reate
bg: _Създаване

en: Compress
bg: Компресиране

en: Location
bg: Местоположение

note: this is part of a sentence, for example "split into volumes of 10.0 MB", where MB stands for megabyte.
en: Split into _volumes of
bg: _Разделяне на томове по

en: _Encrypt the file list too
bg: Шифриране и на _списъка с файлове

en: _Filename:
bg: _Име на файл:

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
bg: _Местоположение:

en: _Other Options
bg: _Други настройки

en: _Password:
bg: _Парола:

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
bg: <span weight="bold" size="larger">Изисква се парола</span>

en: Delete
bg: Изтриване

en: _All files
bg: _Всички файлове

en: _Files:
bg: _Файлове:

en: _Selected files
bg: _Избрани файлове

en: example: *.txt; *.doc
bg: (напр.: *.txt; *.doc)

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
bg: <i><b>Забележка:</b> паролата ще бъде използвана, за да се шифрират файлове, които вие добавяте към текущия архив и да дешифрирате такива, които разархивирате. Когато архивът бива затворен, паролата ще бъде изтрита.</i>

en: Password
bg: Парола

en: S_elect the files you want to update:
bg: _Изберете файловете, които искате да обновите:

note: secondary text
en: The file has been modified with an external application. If you don't update the file in the archive, all of your changes will be lost. | %d files have been modified with an external application. If you don't update the files in the archive, all of your changes will be lost.
bg[0]: Файлът е бил променен от друга програма. Ако не обновите версията в архива, всичките ви промени ще бъдат загубени.
bg[1]: %d от файловете са били променени от друга програма. Ако не ги обновите в архива, всичките ви промени ще бъдат загубени.

en: _Update
bg: _Обновяване

en: Extract Here
bg: Разархивиране тук

note: Translators: the current position is the current folder
en: Extract the selected archive to the current position
bg: Разархивиране на избрания архив в текущата папка

en: Extract To...
bg: Разархивиране в…

en: Extract the selected archive
bg: Разархивиране на избрания архив

en: Compress...
bg: Компресиране…

en: Create a compressed archive with the selected objects
bg: Създаване на компресиран архив с избраните обекти

en: Could not create the archive
bg: Архивът не може да бъде създаден

en: You have to specify an archive name.
bg: Трябва да въведете име на архива.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
bg: Нямате права да създавате архиви в тази папка

en: Archive type not supported.
bg: Този вид архиви не се поддържа.

en: Could not delete the old archive.
bg: Старият архив не може да бъде изтрит.

en: Open
bg: Отваряне

en: All archives
bg: Всички архиви

en: All files
bg: Всички файлове

en: Last Output
bg: Последен изход

en: Copyright © 2001–2010 Free Software Foundation, Inc.
bg: Авторски права © 2001-2010 Фондация за свободен софтуер

en: An archive manager for GNOME.
bg: Мениджър на архивите за GNOME.

en: Could not add the files to the archive
bg: Файловете на могат да бъдат добавени към архива

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
bg: Нямате права за четене на файловете в папката „%s“

en: Add Files
bg: Добавяне на файлове

note: Translators: add a file to the archive only if the disk version is * newer than the archive version.
en: Add only if _newer
bg: Добавяне, ако са по-_нови

en: Add a Folder
bg: Добавяне на папка

en: _Include subfolders
bg: _Включително подпапки

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
bg: С _изключение на папките, които са символни връзки

en: example: *.o; *.bak
bg: (пример: *.txt; *.doc)

en: Include _files:
bg: _Включително файлове:

en: E_xclude files:
bg: С _изключение на файлове:

en: _Exclude folders:
bg: С изключение на _папки:

en: _Load Options
bg: _Настройки за зареждане

en: Sa_ve Options
bg: Настройки за _запазване

en: _Reset Options
bg: _Ползване на стандартните настройки

en: Save Options
bg: Настройки за запазване

en: Options Name:
bg: Име на настройката:

en: Enter the password for the archive '%s'.
bg: Въведете паролата за архива „%s“.

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
bg: Името „%s“ не е валидно, защото съдържа знаците: %s
    
    %s

en: Please use a different name.
bg: Използвайте друго име.

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
bg: Нямате необходимите привилегии, за да създадете архив в целевата папка.

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
bg: Папката „%s“ не съществува.
    
    Искате ли да я създадете?

en: Create _Folder
bg: Създаване на _папка

en: Could not create the destination folder: %s.
bg: Папката не може да бъде създадена: %s

en: Archive not created
bg: Архивът не е създаден

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
bg: Архивът вече съществува. Искате ли да го презапишете?

en: _Overwrite
bg: _Презаписване

en: Extraction not performed
bg: Разархивирането не е изпълнено.

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
bg: Нямате необходимите права да разархивирате архиви в папката „%s“

en: Extract
bg: Разархивиране

en: Actions
bg: Действия

en: Re-crea_te folders
bg: _Пресъздаване на папките

en: Over_write existing files
bg: Пре_записване на съществуващи файлове

en: Do not e_xtract older files
bg: По-стари _файлове да не се разархивират

[ctx: File]
en: New
bg: Нов

[ctx: File]
en: Save
bg: Запазване

en: There was an internal error trying to search for applications:
bg: Вътрешна грешка при търсенето на програми:

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
bg: Не е инсталирана команда за файловете от вида %s.
    Искате ли да потърсите команда за отварянето им?

en: Could not open this file type
bg: Този вид файлове не могат да се отварят

en: _Search Command
bg: _Команда за търсене

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: Location:
bg: Местоположение:

[ctx: File]
en: Name:
bg: Име:

en: %s Properties
bg: Свойства на %s

en: Modified on:
bg: Променен на:

en: Archive size:
bg: Размер на архива:

en: Content size:
bg: Размер на съдържанието:

en: Compression ratio:
bg: Ниво на компресия:

en: Number of files:
bg: Брой файлове:

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
bg: Да се обнови ли файлът „%s“ в архива „%s“?

en: Update the files in the archive "%s"?
bg: Да се обновят ли файловете в архива „%s“?

en: File _Format: %s
bg: _Формат на файла: %s

en: All Files
bg: Всички файлове

en: All Supported Files
bg: Всички поддържани файлове

en: By Extension
bg: По разширение

en: File Format
bg: Формат на файла

en: Extension(s)
bg: Разширение(я)

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
bg: Програмата не може да открие формата на файл, който искате да използвате за „%s“. Или ползвайте известно разширение за този формат на файл, или задайте формата ръчно.

en: File format not recognized
bg: Непознат формат на файл

en: File not found.
bg: Файлът не е намерен.

en: The file doesn't exist
bg: Файлът не съществува

en: You don't have the right permissions.
bg: Нямате необходимите права.

en: This archive type cannot be modified
bg: Този архив не може да бъде променен

en: You can't add an archive to itself.
bg: Не можете да добавяте архив към него самия.

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Adding file:
bg: Добавяне на файл:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Extracting file:
bg: Разархивиране на файл:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Removing file:
bg: Премахване на файл:

en: Could not find the volume: %s
bg: Томът не може да бъде открит: %s

en: Deleting files from archive
bg: Изтриване на файлове в архива

en: Recompressing archive
bg: Компресиране наново на архива

en: Decompressing archive
bg: Разархивиране на компресирания файл

en: Tar compressed with 7z (.tar.7z)
bg: Tar, компресиран със 7z (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
bg: Tar, компресиран с bzip2 (.tar.bz2)

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
bg: Tar, компресиран с bzip (.tar.bz)

en: Rar Archived Comic Book (.cbr)
bg: Комикс, компресиран с rar (.cbr)

en: Zip Archived Comic Book (.cbz)
bg: Комикс, компресиран с zip (.cbz)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
bg: Tar, компресиран с gzip (.tar.gz)

en: Self-extracting zip (.exe)
bg: Саморазархивиращ се zip (.exe)

en: Tar compressed with lrzip (.tar.lrz)
bg: Tar, компресиран с lrzip (.tar.lrz)

en: Tar compressed with lzip (.tar.lz)
bg: Tar, компресиран с lzip (.tar.lz)

en: Tar compressed with lzma (.tar.lzma)
bg: Tar, компресиран с lzma (.tar.lzma)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
bg: Tar, компресиран с lzop (.tar.lzo)

en: Windows Imaging Format (.wim)
bg: Формат за образ на Windows (.wim)

en: Tar uncompressed (.tar)
bg: Tar, некомпресиран (.tar)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
bg: Tar, компресиран с compress (.tar.Z)

en: Tar compressed with xz (.tar.xz)
bg: Tar, компресиран с xz (.tar.xz)

en: _Add
bg: _Добавяне

en: _Extract
bg: _Разархивиране

en: %d object (%s) | %d objects (%s)
bg[0]: %d обект (%s)
bg[1]: %d обекта (%s)

en: %d object selected (%s) | %d objects selected (%s)
bg[0]: %d избран обект (%s)
bg[1]: %d избрани обекта (%s)

en: Folder
bg: Папка

en: [read only]
bg: [само за четене]

en: Could not display the folder "%s"
bg: Папката „%s“ не може да бъде показана

en: Creating archive
bg: Създаване на архив

en: Loading archive
bg: Зареждане на архив

en: Reading archive
bg: Четене на архив

en: Testing archive
bg: Тестване на архива

en: Getting the file list
bg: Извличане на списъка с файлове

en: Copying the file list
bg: Копиране на списъка с файлове

en: Adding files to archive
bg: Добавяне на файлове към архива

en: Extracting files from archive
bg: Разархивиране на файловете от архива

en: Saving archive
bg: Запазване на архив

en: _Open the Archive
bg: _Отваряне на архив

en: _Show the Files
bg: _Показване на файловете

en: Archive:
bg: Архив:

en: Extraction completed successfully
bg: Разархивирането завърши успешно

en: Archive created successfully
bg: Архивът е създаден успешно

en: please wait...
bg: изчакайте…

en: Command exited abnormally.
bg: Командата спря неочаквано.

en: An error occurred while extracting files.
bg: Възникна грешка при разархивиране на файловете.

en: Could not open "%s"
bg: „%s“ не може да бъде отворен

en: An error occurred while loading the archive.
bg: Възникна грешка при зареждане на архива.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
bg: Възникна грешка при изтриване на файлове от архива.

en: An error occurred while adding files to the archive.
bg: Възникна грешка при добавяне на файлове към архива.

en: An error occurred while testing archive.
bg: Възникна грешка при тестването на архива

en: An error occurred while saving the archive.
bg: Възникна грешка при запазване на архива.

en: An error occurred.
bg: Възникна грешка.

en: Command not found.
bg: Командата не е намерена.

en: Test Result
bg: Резултати от теста

en: Could not perform the operation
bg: Операцията не може да бъде извършена

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
bg: Искате ли да добавите този файл към текущия архив или да го отворите като нов архив?

en: Do you want to create a new archive with these files?
bg: Искате ли да създадете нов архив с тези файлове?

en: Create _Archive
bg: Създаване на _архив

en: Folders
bg: Папки

[ctx: File]
en: Size
bg: Размер

[ctx: File]
en: Type
bg: Вид

[ctx: File]
en: Date Modified
bg: Дата на промяна

[ctx: File]
en: Location
bg: Местоположение

[ctx: File]
en: Name
bg: Име

en: Find:
bg: Търсене:

en: Close the folders pane
bg: Затваряне на панела с папки

en: Open archive
bg: Отваряне на архив

en: Open a recently used archive
bg: Отваряне на скоро използван архив

en: Could not save the archive "%s"
bg: Неуспех при запазването на архива „%s“

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: The new name is void.
bg: Новото име е празно.

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: The new name is equal to the old one.
bg: Новото име е същото като старото.

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
bg: Вече има папка с име „%s“.
    
    %s

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
bg: Вече има файл с име „%s“.
    
    %s

en: Rename
bg: Преименуване

en: New folder name
bg: Ново име на папка

en: New file name
bg: Ново име на файл

en: _Rename
bg: П_реименуване

en: Could not rename the folder
bg: Папката не може да бъде преименувана

en: Could not rename the file
bg: Файлът не може да бъде преименуван

en: Paste Selection
bg: Поставяне на избраното

en: Destination folder
bg: Папка, в която да се разархивира

en: Add files to an archive
bg: Добавяне на файловете към архив

en: Extract archive
bg: Разархивиране на архив

note: Expander
en: Command _Line Output
bg: _Изход на командния ред

en: Could not display help
bg: Неуспех при показването на ръководството

en: Add files to the specified archive and quit the program
bg: Добавяне на файлове в избрания архив и
                                        спиране на програмата

en: ARCHIVE
bg: АРХИВ

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
bg: Добавяне на файлове, като се пита за името
                                        на архива, и спиране на програмата

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
bg: Разархивиране на архивите в определена
                                        папка и спиране на програмата

en: FOLDER
bg: ПАПКА

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
bg: Разархивиране на архиви, като се пита за
                                        целевата папка, и спиране на програмата

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
bg: Разархивиране на архивите в определена
                                        папка и спиране на програмата

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
bg: Папка по подразбиране за командите „--add“
                                        и „--extract“

en: Create destination folder without asking confirmation
bg: Създаване на папката за файловете, без да
                                        се иска потвърждение

en: - Create and modify an archive
bg: — създаване и промяна на архив

en: _Archive
bg: _Архив

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _View
bg: _Изглед

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Arrange Files
bg: По_дреждане на файлове

note: Translators: this is the label for the "open recent file" sub-menu.
en: Open _Recent
bg: _Скоро отваряни файлове

en: Information about the program
bg: Информация за програмата

en: _Add Files...
bg: _Добавяне на файлове…

en: Add files to the archive
bg: Добавяне на файлове към архив

en: Add a _Folder...
bg: Добавяне на п_апка…

en: Add a folder to the archive
bg: Добавяне на папка към архива

en: Add Folder
bg: Добавяне на папка

en: Close the current archive
bg: Затваряне на текущия архив

en: Contents
bg: Ръководство

en: Display the File Roller Manual
bg: Показване на ръководството на File Roller

en: Copy the selection
bg: Копиране на избраното

en: Cut the selection
bg: Отрязване на избраното

en: Paste the clipboard
bg: Поставяне от буфера за обмен

en: _Rename...
bg: Пр_еименуване…

en: Rename the selection
bg: Преименуване на избраното

en: Delete the selection from the archive
bg: Изтриване на избраното от архива

en: Dese_lect All
bg: _Отмяна на избора на всичко

en: Deselect all files
bg: Отмяна на избора на всички файлове

en: _Extract...
bg: _Разархивиране…

en: Extract files from the archive
bg: Разархивиране на файлове от архива

en: Find...
bg: Търсене…

en: _Last Output
bg: Последен из_ход

en: View the output produced by the last executed command
bg: Разглеждане на изхода от последната изпълнена команда

en: New...
bg: Нов...

en: Create a new archive
bg: Създаване на нов архив

en: Open...
bg: Отваряне...

en: _Open With...
bg: Отваряне _с…

en: Open selected files with an application
bg: Отваряне на избрани файлове със зададена програма

en: Pass_word...
bg: Паро_ла…

en: Specify a password for this archive
bg: Определете парола за този архив

en: Show archive properties
bg: Показване свойствата на архива

en: Reload current archive
bg: Презареждане на текущия архив

en: Save As...
bg: Запазване като...

en: Save the current archive with a different name
bg: Запазване на текущия архив с друго име

en: Select all files
bg: Избиране на всички файлове

en: Stop current operation
bg: Спиране на текущата операция

en: _Test Integrity
bg: _Изпробване на архива

en: Test whether the archive contains errors
bg: Тестване дали архивът съдържа грешки

en: Open the selected file
bg: Отваряне на избрания файл

en: Open the selected folder
bg: Отваряне на избраната папка

en: Go to the previous visited location
bg: Отиване в предишното посетено място

en: Go to the next visited location
bg: Отиване в следващото посетено място

en: Go up one level
bg: Отиване едно ниво нагоре

note: Translators: the home location is the home folder.
en: Go to the home location
bg: Отиване в личните файлове

en: _Toolbar
bg: _Лента с инструменти

en: View the main toolbar
bg: Показване на главната лента с инструменти

en: Stat_usbar
bg: Лента за с_ъстоянието

en: View the statusbar
bg: Показване на лентата за състоянието

en: _Reversed Order
bg: _Обратен ред

en: Reverse the list order
bg: Обръщане на подредбата на списъка

en: _Folders
bg: П_апки

en: View All _Files
bg: По_казване на всички файлове

en: View as a F_older
bg: И_зглед като папка

en: by _Name
bg: по _име

en: Sort file list by name
bg: Подреждане файловете по име

en: by _Size
bg: по _размер

en: Sort file list by file size
bg: Подреждане на файловете по размер

en: by T_ype
bg: по _вид

en: Sort file list by type
bg: Подреждане на файловете по вид

en: by _Date Modified
bg: по _дата на промяна

en: Sort file list by modification time
bg: Подреждане на файловете по датата на промяна

note: Translators: this is the "sort by file location" menu item
en: by _Location
bg: по _местоположение

note: Translators: location is the file location
en: Sort file list by location
bg: Подреждане на файловете по местоположение
