gnome-panel master - en to bg translation catalogue (522 entries)

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the start date of an appointment, in * the most abbreviated way possible.
en: %b %d
bg: %d %b

en: Tasks
bg: Задачи

en: Edit
bg: Редактиране

en: All Day
bg: Целият ден

en: Appointments
bg: Срещи

en: Birthdays and Anniversaries
bg: Рождени дни и годишнини

en: Weather Information
bg: Информация за времето

en: Locations
bg: Местоположения

en: Calendar
bg: Календар

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the date. Replace %e with %d if, when * the day of the month as a decimal number is a single digit, * it should begin with a 0 in your locale (e.g. "May 01" * instead of "May  1").
en: %a %b %e
bg: %b %d, %a

note: translators: reverse the order of these arguments *              if the time should come before the *              date on a clock in your locale.
en: %1$s
    %2$s
bg: %2$s
    %1$s

note: translators: reverse the order of these arguments *              if the time should come before the *              date on a clock in your locale.
en: %1$s, %2$s
bg: %2$s, %1$s

note: Show date in tooltip. Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date. Please leave "%%s" as it is: * it will be used to insert the timezone name later.
en: %A %B %d (%%s)
bg: %A, %d %B (%%s)

en: Click to hide your appointments and tasks
bg: Натиснете, за да скриете вашите срещи и задачи

en: Click to view your appointments and tasks
bg: Натиснете, за да видите вашите срещи и задачи

en: Click to hide month calendar
bg: Натиснете, за да скриете месечния календар

en: Click to view month calendar
bg: Натиснете, за да видите месечния календар

en: Computer Clock
bg: Компютърен часовник

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date in the full format (so that people can * copy and paste it elsewhere).
en: %A, %B %d %Y
bg: %B %d %Y, %A

en: Failed to open the time settings
bg: Неуспех при отварянето на настройките на времето

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: Copy _Time
bg: Копиране на _времето

en: Copy _Date
bg: Копиране на _датата

en: Ad_just Date & Time
bg: За_даване на час и дата

en: Custom format
bg: Личен формат

en: Choose Location
bg: Избор на местоположение

en: Edit Location
bg: Редактиране на местоположение

en: City Name
bg: Град

en: City Time Zone
bg: Часови пояс

en: 24 hour
bg: 24-часов

en: UNIX time
bg: Време във формат UNIX

en: Internet time
bg: Време във формат Интернет

en: Custom _format:
bg: _Личен формат:

en: <i>(optional)</i>
bg: <i>(по избор)</i>

note: Languages that have a single word that translates as either "state" or "province" should use that instead of "region".
en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
bg: <small><i>Въведете град, област или държава и слeд това изберете подходящото географско място от предложенията.</i></small>

en: Clock Format
bg: Формат на часовника

en: Clock Preferences
bg: Настройки на часовника

en: Display
bg: Изглед

en: East
bg: Изток

en: General
bg: Общи настройки

en: L_atitude:
bg: _Широчина:

en: L_ongitude:
bg: _Дължина:

en: North
bg: Север

en: Panel Display
bg: Изглед на панела

en: Show _temperature
bg: Показване на _температурата

en: Show _weather
bg: Показване на в_ремето

en: Show seco_nds
bg: Показване на _секундите

en: Show the _date
bg: Показване на _датата

en: South
bg: Юг

en: Time _Settings
bg: Настройки на _времето

en: Weather
bg: Време

en: West
bg: Запад

en: _12 hour format
bg: 12-_часов формат

en: _24 hour format
bg: 24-ч_асов формат

en: _Location Name:
bg: _Местоположение:

en: _Pressure unit:
bg: _Единица за налягане:

en: _Temperature unit:
bg: Единица за _температура:

en: _Timezone:
bg: _Часови пояс:

en: _Visibility unit:
bg: Единица за _видимост:

en: _Wind speed unit:
bg: Единица за _скорост на вятъра:

en: A list of locations to display in the calendar window.
bg: Списък с местоположения за изобразяване в прозореца на календара.

en: Custom format of the clock
bg: Личен формат на времето

en: Expand list of appointments
bg: Разширяване на списъка със срещите

en: Expand list of birthdays
bg: Разширяване на списъка с рождените дни

en: Expand list of locations
bg: Разширяване на списъка с местоположения

en: Expand list of tasks
bg: Разширяване на списъка със задачите

en: Expand list of weather information
bg: Разширяване на списъка с информацията за времето

en: Hour format
bg: Формат на часа

en: If true, display a weather icon.
bg: Ако е истина, показва се икона за времето.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
bg: Ако е истина, датата в часовника се показва заедно с времето.

en: If true, display seconds in time.
bg: Ако е истина, секундите се показват.

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
bg: Ако е истина, списъкът със срещите е разширен в календара.

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
bg: Ако е истина, списъкът с рождените дни е разширен в календара.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
bg: Ако е истина, списъкът с местоположения е разширен в календара.

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
bg: Ако е истина, списъкът със задачи е разширен в календара.

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
bg: Ако е истина, списъкът с информация за времето е разширен в календара.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
bg: Ако е истина, датата се показва в подсказката, когато мишката е върху часовника.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
bg: Ако е истина, температурата се показва до иконата за времето.

en: If true, show week numbers in the calendar.
bg: Ако е истина, номерата на седмиците се показват в календара.

en: List of locations
bg: Списък с местоположения

en: Show date in clock
bg: Показване на датата в часовника

en: Show date in tooltip
bg: Показване на датата в подсказка

en: Show temperature in clock
bg: Показване на температурата в часовника

en: Show time with seconds
bg: Показване на секундите във времето

en: Show weather in clock
bg: Показване на метеорологичната обстановка в часовника

en: Show week numbers in calendar
bg: Показване на номерата на седмиците в календара

en: Speed unit
bg: Единица за скорост

en: Temperature unit
bg: Единица за температура

en: The unit to use when showing temperatures.
bg: Мерната единица за температура.

en: The unit to use when showing wind speed.
bg: Мерната единица за скорост на вятъра.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.22 with the use of an internal time configuration tool. The schema is retained for compatibility with older versions.
bg: Използването на този ключ беше махнато в GNOME 2.22. Вместо това се използва вътрешна програма за настройването на времето. Схемата е запазена заради съвместимост с по-стари версии.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.28 in favour of the use of timezones. The schema is retained for compatibility with older versions.
bg: Използването на този ключ беше махнато в GNOME 2.28. То беше заменено от часовите зони. Схемата е запазена заради съвместимост с по-стари версии.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
bg: Използването на този ключ беше махнато в GNOME 2.6. Той беше заменен от ключа „format“ (за формат). Схемата е запазена заради съвместимост с по-стари версии.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
bg: Този ключ определя формата използван от аплета часовник, когато ключът за формата е настроен на „custom“ (личен). Може да използвате форматиращите знаци ползвани от strftime(), за да получите определен формат. За повече информация погледнете страницата от ръководството за strftime().

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
bg: Този ключ определя формата на часа използван от аплета часовник. Възможните стойности са „12-hour“, „24-hour“, „internet“, „unix“, „custom“. Ако е настроен на „internet“, часовникът ще показва времето по Интернет. Системата за времето по Интернет разделя деня на 1000 такта. Няма часови пояси в тази система, така че времето е еднакво по целия свят. Ако е настроен на „unix“, часовникът ще показва времето от епохата, примерно: 1970-01-01. Ако е настроен на „custom“, часовникът ще показва времето според формата определен в ключа custom_format.

en: Time configuration tool
bg: Инструмент за настройка на времето

en: Use Internet time
bg: Използване на време по Интернет

en: Use UNIX time
bg: Използване на време по UNIX

en: Use UTC
bg: Използване на време по Гринуич

en: Failed to set the system timezone
bg: Неуспех при задаването на часови пояс на системата

en: <small>Set...</small>
bg: <small>Задаване…</small>

en: <small>Set</small>
bg: <small>Задаване</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
bg: Задаване на местоположението като текущо и ползване на неговия часови пояс за този компютър

note: FMQ: it's broken to read from another module's translations; add some API to libgweather.
en: Unknown
bg: Неизвестно

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
bg: %s, усещане като %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
bg: Изгрев: %s / Залез: %s

en: Could not display help document '%s'
bg: Документът с помощта „%s “ не може да бъде показан

en: Error displaying help document
bg: Грешка при показване на документа с помощта

en: Clock
bg: Часовник

en: Clock Applet Factory
bg: Фабрика за аплети — часовници

en: Factory for clock applet
bg: Фабрика за аплети — часовници

en: Get the current time and date
bg: Показване на текущите дата и време

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
bg: Предупреждение: Командата всъщност изглежда полезна и
    понеже това е безполезен аплет, не ви е позволено да я ползвате.
    Съветваме ви да не ползвате %s за нищо, което би
    превърнало аплета в нещо практично или полезно.

en: %s the Fish
bg: Рибата %s

en: %s the Fish, a contemporary oracle
bg: Рибата %s — един съвременен оракул

en: Unable to locate the command to execute
bg: Командата за изпълнение не може да бъде открита

en: %s the Fish Says:
bg: Тъй рече рибата %s:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
bg: Не може да се прочете изхода от командата:
    
    Подробности: %s

en: _Speak again
bg: _Повтаряне

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
bg: Зададената команда не работи и е заменена с: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
bg: Невъзможно е да се изпълни „%s“
    
    Подробности: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
bg: Невъзможно е да се чете от „%s“
    
    Подробности: %s

en: The water needs changing
bg: Водата трябва да се смени

en: Look at today's date!
bg: Виж коя дата сме!

en: %s the Fish, the fortune teller
bg: Рибата-оракул %s

en: Animation
bg: Анимация

en: Co_mmand to run when clicked:
bg: Ко_манда, която да се изпълни при натискане:

en: Fish Preferences
bg: Настройки на рибата

en: _Name of fish:
bg: _Име на рибата:

en: _Pause per frame:
bg: _Пауза на кадър:

en: _Rotate on vertical panels
bg: _Завъртане при вертикалните панели

en: seconds
bg: секунди

en: Display a swimming fish or another animated creature
bg: Показва плуваща риба или друг анимиран герой

en: Fish
bg: Риба

en: From Whence That Stupid Fish Came
bg: От где се тая тъпа риба пръкна

en: Wanda Factory
bg: Фабрика за Уанда

en: Panel Notification Area
bg: Област за уведомяване

en: Area where notification icons appear
bg: Област, в която се появяват иконите за уведомяване

en: Factory for notification area
bg: Фабрика за областта за уведомяване

en: Notification Area
bg: Област за уведомяване

en: Notification Area Factory
bg: Фабрика за областта за уведомяване

en: Factory for the window navigation related applets
bg: Фабрика за аплетите за управление на прозорците

en: Hide application windows and show the desktop
bg: Скриване на всички прозорци и показване на работния плот.

en: Show Desktop
bg: Показване на работния плот

en: Switch between open windows using a menu
bg: Превключване между отворените прозорци чрез меню

en: Switch between open windows using buttons
bg: Превключване между отворените прозорци чрез бутони

en: Switch between workspaces
bg: Превключване между работните плотове

en: Window List
bg: Списък с прозорци

en: Window Navigation Applet Factory
bg: Фабрика за аплетите за управление на прозорците

en: Window Selector
bg: Избор на прозорци

en: Workspace Switcher
bg: Превключвател на работните плотове

en: Failed to load %s: %s
bg: Неуспешно зареждане на %s: %s

en: Icon not found
bg: Иконата не e намерена

en: Click here to restore hidden windows.
bg: Натиснете тук, за да се възстановят скритите прозорци.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
bg: Натиснете тук, за да се скрият всички прозорци и да се покаже работния плот.

en: Show Desktop Button
bg: Бутон за показване на работния плот

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
bg: Вашият мениджър на прозорци не поддържа бутона за показване на работния плот или не сте стартирали никакъв мениджър на прозорец.

en: Group windows when _space is limited
bg: При _ограничено място

en: Restore to current _workspace
bg: Възстановяване към теку_щия работен плот

en: Restore to na_tive workspace
bg: Възстановяване към _първоначалния работен плот

en: Restoring Minimized Windows
bg: Възстановяване на минимизираните прозорци

en: Sh_ow windows from current workspace
bg: Прозорците от _текущия работен плот

en: Show windows from a_ll workspaces
bg: Прозорците от вси_чки работни плотове

en: Window Grouping
bg: Обединяване в групи

en: Window List Content
bg: Съдържание на списъка с прозорци

en: Window List Preferences
bg: Настройки на списъка с прозорци

en: _Always group windows
bg: _Винаги да се обединяват в групи

en: _Never group windows
bg: _Никога да не се обединяват в групи

en: rows
bg: реда

en: columns
bg: колони

en: Number of _workspaces:
bg: _Брой работни плота:

en: Show _all workspaces in:
bg: Показване на _всички работни плотове в:

en: Show _only the current workspace
bg: Показване само на _текущия работен плот

en: Show workspace _names in switcher
bg: Показване на _имената на работните плотове

en: Switcher
bg: Превключвател

en: Workspace Names
bg: Имена на работните плотове

en: Workspace Switcher Preferences
bg: Настройки на превключвателя на работните плотове

en: Workspace na_mes:
bg: Имена на _работните плотове:

en: Workspaces
bg: Работни плотове

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
bg: Риба без име е много скучна. Вдъхнете ѝ малко живот като ѝ изберете име.

en: Command to execute on click
bg: Команда за изпълнение при натискане

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
bg: Ако е истина, анимацията на рибата да се изобрази завъртяна във вертикалните панели.

en: Pause per frame
bg: Пауза на кадър

en: Rotate on vertical panels
bg: Завъртане при вертикални панели

en: The fish's animation pixmap
bg: Картинка с анимацията на рибата

en: The fish's name
bg: Името на рибата

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
bg: Този клавиш определя командата, която да се изпълни при натискане върху рибата.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
bg: Тук се задава името на файла за картинката, която ще се използва за анимацията в аплета на рибата. Името е относително спрямо папката за изображения.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
bg: Тук се задава за колко секунди ще се изобразява всеки кадър.

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
bg: Определя дали прозорците на една и съща програма да се обединяват в групи в списъка с прозорци. Валидни стойности са „never“ (никога), „auto“ (автоматично) и „always“ (винаги).

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
bg: Ако е истина, списъкът с прозорци показва прозорците от всички работни места. В противен случай — само прозорците от текущото работно място.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
bg: Ако е истина, възстановеният минимизиран прозорец ще се появи на текущия работен плот. В противен случай — на работния плот където е бил преди да е минимизирането.

en: Move windows to current workspace when unminimized
bg: Преместване на прозорците на текущия работен плот при възстановяване от минимизирано състояние

en: Show windows from all workspaces
bg: Показване на прозорците от всички работни плотове.

en: When to group windows
bg: Кога да се групират прозорците

en: Display all workspaces
bg: Показване на всички работни плотове

en: Display workspace names
bg: Показване на имената на работните плотове

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
bg: Ако е истина, превключвателят на работни плотове ще показва всички работни плотове, ако е лъжа — само текущия

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
bg: Ако е истина, превключвателят ще показва имената на работните плотове, ако е лъжа — съдържанието им. Тази ключ важи, само когато мениджърът на прозорци е Matacity.

en: Rows in workspace switcher
bg: Редове на превключвателя на работни плотове

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
bg: Ключът определя на колко реда (при хоризонтално разположение) или колони (при вертикално положение) превключвателят ще показва работните места. Тази ключ важи, само ако display_all_workspaces е истина.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
bg: Списък с идентификатори (IID) на аплети, които панелът ще игнорира. Така ще забраните на определени аплети да се зареждат или показват в менюто. Примерно, за да забраните аплета за пускане на програми, добавете „OAFIID: GNOME_MiniCommanderApplet“ към списъка. Панелът трябва да бъде рестартиран, за да влезнат промените в действие.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
bg: Списък от идентификатори за панела. Всеки определя основен панел. Настройките за всеки от тези панели са запазени в /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. an applet, launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
bg: Списък от идентификатори за обектите в панела. Всеки определя обект от панела (т.е. аплет, стартер, бутон или меню). Настройките за всеки от тези обекти са запазени в /apps/panel/objects/$(id).

en: Applet IIDs to disable from loading
bg: Идентификатори на аплети, които да се забранят за зареждане

en: Complete panel lockdown
bg: Пълно заключване на панела

en: Confirm panel removal
bg: Потвърждение за премахването на панела

en: Disable Force Quit
bg: Премахване на принудителното спиране

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
bg: Автоматично дописване на командите в диалога „Стартиране на програма“

en: Enable program list in "Run Application" dialog
bg: Включване на списъка с програми в диалоговия прозорец „Стартиране на програма“

en: Enable tooltips
bg: Позволяване на подсказки

en: Expand program list in "Run Application" dialog
bg: Включване списъка с програми в „Стартиране на програма“

en: History of "Run Application" dialog
bg: Историята на прозореца „Стартиране на програма“

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
bg: Ако е истина, се отваря прозорец и потребителят бива запитан за потвърждение, когато потребителят иска да премахне панел.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
bg: Ако е истина, се използва автоматично дописване в диалога „Стартиране на програма“.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
bg: Ако е истина, списъкът с „Налични програми“ в прозореца „Стартиране на програма“ се разширява при отварянето му. Това е валидно, само ако enable_program_list е истина.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
bg: Ако е истина, списъкът с „Налични програми“ се появява в прозореца „Стартиране на програма“. Дали списъкът е разширен или не, когато прозорецът се показва, зависи от ключа show_program_list.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
bg: Ако е истина, панелът няма да разрешава на потребителя да принуждава програма да се затвори като премахне достъпа до бутона за принудително затваряне.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
bg: Ако е истина, панелът няма да позволи да се правят промени по неговите настройки. Отделните аплети, обаче може да се наложи да бъдат заключени индивидуално. Панелът трябва да бъде рестартиран, за да се включи тази опция.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels. Tooltips can be disabled for the whole desktop with the gtk-enable-tooltips property in GTK+.
bg: Ако е истина, за обектите в панелите се показват подсказки. Подсказките могат да се изключат за цялата работна среда GNOME чрез свойството „gtk-enable-tooltips“ на GTK+.

en: Panel ID list
bg: Списък с идентификатори на панела

en: Panel object ID list
bg: Списък с идентификатори на обекти в панела

en: The list of commands used in the past in the "Run Application" dialog.
bg: Списък с последно ползваните команди в прозореца „Стартиране на програма“

en: Launcher location
bg: Местоположение на стартера

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
bg: Местоположението на файла от работното място, описващ стартера. Ключът важи, само ако object_type е „launcher-object“.

en: Icon used for button
bg: Икона за бутона

en: Menu content path
bg: Път към съдържанието на менюто

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. If empty, the default icon for the menu will be used.
bg: Местоположението на файла на изображението, което се използва за бутона на обекта. Ако ключът е празен, се използва стандартната икона за меню.

en: The path from which the menu contents is contructed. If empty, the menu will be the default applications menu.
bg: Пътят, от който се генерира съдържанието на менюто. Ако ключът е празен, се използва стандартното меню за програми.

en: The text to display in a tooltip for this menu.
bg: Текст, който да се показва в подсказката за това меню.

en: Tooltip displayed for menu
bg: Подсказка показвана за меню

en: If set to 'end', the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
bg: Ако е „end“ (от края), позицията на обекта се интерпретира спрямо десния ръб на панела (или долния, ако панелът е вертикален).

en: Interpret position relative to bottom/right edge
bg: Интерпретиране на позицията спрямо долния/десния ръб

en: Object IID
bg: Идентификатор на обект

en: Object's position on the panel
bg: Място на обекта върху панела

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
bg: Идентификаторът на основния панел, съдържащ този обект.

en: The implementation ID of the object - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet".
bg: Идентификатор на реализацията на обекта, напр. „ClockAppletFactory::ClockApplet“.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
bg: Местоположението на този обект от панела. То се задава в брой пиксели от левия ръб на панела (или горния ръб, ако панелът е вертикален) .

en: Toplevel panel containing object
bg: Основен панел, съдържащ обект

en: Animation speed
bg: Скорост на анимацията

en: Automatically hide panel into corner
bg: Автоматично скриване на панела в ъгъла

en: Background color
bg: Фонов цвят

en: Background image
bg: Фоново изображение

en: Background type
bg: Вид на фона

en: Center panel on x-axis
bg: Центриране на панела по абсцисата

en: Center panel on y-axis
bg: Центрира панела по ординатата

en: Determines how the image set by image-uri is rendered. Possible values are "none", "stretch", "fit". With "stretch", the image will be scaled to the panel dimensions and the aspect ratio of the image will not be maintained. With "fit", the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
bg: Указва как се показва изображението указано в ключа „image-uri“. Възможните стойности са „none“ (без промяна), „stretch“ (разтегляне към панела), „fit“ (мащабиране към панела). При разтегляне изображението приема размерите на панела, а отношението на страните му не се запазва. При мащабиране изображението запазва отношението на страните си, а височината му се изравнява с тази на панела (ако е хоризонтален).

en: Enable arrows on hide buttons
bg: Показване на ст_релки в бутоните за скриване

en: Enable hide buttons
bg: Показване на бутоните за скриване

en: Expand to occupy entire screen width
bg: Разширяване, за да покрие цялата ширина на екрана

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
bg: Ако е истина, на бутоните за скриване ще се сложат стрелки. Тази ключ важи, само ако enable_buttons е истина.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
bg: Ако е истина, бутони ще се поставят на всяка страна на панела, където могат да се използват за преместването му до ръба на екрана, оставяйки да се виждат само те.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
bg: Ако е истина, фоновото изображение ще бъде завъртяно, когато панелът е ориентиран вертикално.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
bg: Ако е истина, панелът автоматично се скрива в ъгъл на екрана, когато показалецът напусне областта на панела. Като преместите показалеца над този ръб, ще накарате панела отново да се покаже.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
bg: Ако е истина, панелът ще се постави по цялата широчина на екрана (височина, ако е вертикален панел). В този режим панелът може да се постави само на ръба на екрана. Ако е лъжа, панелът ще е с големина колкото да побере аплетите, стартерите и бутоните на панела.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
bg: Ако е истина, ключовете x и x_right се игнорират и панелът се поставя в центъра по хоризонталната ос на екрана. Ако панелът се преоразмери, ще остане в тази позиция — т.е. панелът ще расте и от двете страни. Ако e лъжа, ключовете x и x_right задават местоположението на панела.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
bg: Ако е истина, ключовете y и y_bottom се игнорират и панелът се поставя в центъра по вертикалната ос на екрана. Ако панелът се преоразмери, ще остане в тази позиция — т.е. панелът ще расте и от двете страни. Ако е лъжа, ключовете y и y_bottom задават местоположението на панела.

en: Image options
bg: Настройки на изображението

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
bg: В настройките за режим със Xinerama, може да имате панели на всеки от индивидуалните монитори. Този ключ указва на кой монитор да се показва панела.

en: Name to identify panel
bg: Име на панела. Служи за идентификация

en: Panel autohide delay
bg: Забавяне на скриването [ms]

en: Panel autounhide delay
bg: Интервал на автоматичното скриване

en: Panel orientation
bg: Ориентация на панела

en: Panel size
bg: Размер на панела

en: Rotate image on vertical panels
bg: Завъртане на изображението при вертикални панели

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
bg: Определя фоновия цвят за панела във формат RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
bg: Определя файл, който ще се използва за фоново изображение. Ако изображението съдържа алфа-канал, то ще бъде наложено върху фоновото изображение на работния плот.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
bg: Определя колко милисекунди ще се забави показването на панела, след като показалеца застане над панела. Тази ключ важи, само ако auto_hide е истина.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
bg: Определя колко милисекунди ще се забави скриването на панела, след като показалецът излезе от района на панела. Този ключ важи, само ако auto_hide е истина.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
bg: Определя броят пиксели, които се виждат, когато панелът е скрит автоматично в ръба на екрана. Тази ключ важи, само ако auto_hide е истина.

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
bg: Височината (широчината, ако е вертикален) на панела. Панелът ще определи минималния размер на базата на размера на шрифта и други индикатори. Максималният размер е фиксиран на една четвърт от височината на екрана (или широчината).

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
bg: Местоположението на панела по хоризонталната ос, като се брои от дясната част на екрана. Ако е -1, стойността на ключа се игнорира и се използва тази на ключа x. Ако стойността е над 0, стойността на ключа x се пренебрегва. Този ключ важи само в неразширен режим. В разширен режим тази настройка се игнорира и панелът се слага на ръба на екрана определен от настройката за ориентация.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
bg: Местоположението на панела по хоризонталната ос. Тази ключ важи само в неразширен режим. В разширен режим тази настройка се игнорира и панелът се слага на ръба на екрана определен от настройката за ориентация.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
bg: Местоположението на панела по вертикалната ос, като се брои от долната част на екрана. Ако е -1, стойността на ключа се игнорира и се използва тази на ключа y. Ако стойността е над 0, стойността на ключа y се пренебрегва. Този ключ важи само в неразширен режим. В разширен режим тази настройка се игнорира и панелът се слага на ръба на екрана определен от настройката за ориентация.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
bg: Местоположението на панела по вертикалната ос. Този ключ се използва само при неразширен режим. В разширен режим, този ключ се игнорира и панелът се поставя на края на екрана обозначен от ключа за ориентация.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
bg: Ориентация на панела. Възможни стойности са „top“, „bottom“, „left“, „right“. В разширен режим ключът указва на кой ръб на екрана ще е панела. В неразширен режим разликата между „top“ и „bottom“ не е важна и двете покажат, че е хоризонтален панел — но е полезна подсказка за това как някои обекти от панела трябва да се държат. Например — на горен панел бутонът-меню ще се разширява надолу от панела, докато на долен панел се разширява нагоре.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
bg: Скоростта, с която ще се случи анимацията на панела. Възможни стойности са „slow“, „medium“ и „fast“. Тази ключ важи, само ако enable_animations е истина.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
bg: Това е лесно разбираемо от човек име, с което може да идентифицирате панел. Неговата главна цел е да седи на прозореца на панела като заглавие, което е полезно, когато се местите между панелите.

en: Visible pixels when hidden
bg: Видими пиксели, когато е скрит

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
bg: Кой вид фон трябва да се използва за панела. Възможните стойности са „none“ — цветът за фон на графичните обекти GTK по подразбиране, „color“ — настройката за цвят или „image“ — изображението зададено в настройката за изображение ще се използва за фон.

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
bg: С многоекранни настройки, може да имате панели на всеки индивидуален екран. Тази ключ важи само за текущия екран, на който е изобразен панела.

en: X co-ordinate of panel
bg: Абсциса на панела

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
bg: Координата по X на панела, като се брои от дясната част на екрана

en: X screen where the panel is displayed
bg: Екранът на X, където панелът е изобразен

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
bg: Мониторът на Xinerama, където е изобразен панела

en: Y co-ordinate of panel
bg: Ордината на панела

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
bg: Координата по Y на панела, като се брои от долната част на екрана

en: File is not a valid .desktop file
bg: Файлът не е във формат .desktop

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
bg: Непозната версия на файла: %s

en: Starting %s
bg: Стартиране на %s

en: Application does not accept documents on command line
bg: Програмата не приема документи през командния ред

en: Unrecognized launch option: %d
bg: Непозната опция при стартиране „%d“

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
bg: В обекти от вида „Type=Link“ не може да се подават адреси на документи

en: Not a launchable item
bg: Не е обект за стартиране

en: Disable connection to session manager
bg: Изключване на връзката с управлението на сесиите

en: Specify file containing saved configuration
bg: Указване на файла със запазените настройки

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: Specify session management ID
bg: Указване на идентификатор за управлението на сесиите

en: ID
bg: ИДЕНТИФИКАТОР

en: Session management options:
bg: Настройки на управлението на сесии:

en: Show session management options
bg: Показване на настройките за управлението на сесиите

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
bg: Грешка

en: Choose an icon
bg: Избор на икона

en: Could not launch '%s'
bg: „%s“ не може да бъде изпълнено

en: Could not launch application
bg: Неуспех при стартирането на програмата

en: Could not open location '%s'
bg: Местоположението „%s“ не може да бъде отворено

en: No application to handle search folders is installed.
bg: Не е инсталирана програма за обработката на папки за търсене.

en: _Move
bg: П_реместване

en: _Remove From Panel
bg: _Премахване от панела

en: Create new file in the given directory
bg: Създаване на нов файл в посочената папка

en: [FILE...]
bg: [ФАЙЛ…]

en: - Edit .desktop files
bg: — редактиране на файлове .desktop

en: Create Launcher
bg: Създаване на стартер

en: Directory Properties
bg: Настройки на папката

en: Launcher Properties
bg: Настройки на стартера

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
bg: Служи за стартиране на други приложения и предоставяне на различни инструменти за управление на прозорци, показване на времето и др.

en: Panel
bg: Панел

en: Could not show this URL
bg: Този адрес не може да бъде показан

en: No URL was specified.
bg: Не е указан адрес.

en: Could not use dropped item
bg: Обектът не може да бъде използван

en: No URI provided for panel launcher desktop file
bg: Не е зададен адрес за файл на средата за панелен стартер

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
bg: Неуспех при отварянето на файла на средата %s за стартера в панела %s%s

en: _Launch
bg: _Стартиране

en: _Properties
bg: _Настройки

en: Launcher location is not set, cannot load launcher
bg: Пътят към стартера не е зададен, неуспешно зареждане на стартера

en: Could not save launcher
bg: Стартерът не може да бъде запазен

en: Replace a currently running panel
bg: Замяна на текущ панел

en: _Lock Screen
bg: _Заключване на екрана

en: _Activate Screensaver
bg: _Активиране на предпазителя на екрана

en: Connect to server
bg: Свързване към сървър

en: Could not connect to server
bg: Неуспех при свързването към сървъра

en: Lock Screen
bg: Заключване на екрана

en: Protect your computer from unauthorized use
bg: Защита на компютъра от непозволен достъп

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * "1" (msgctxt: "panel:showusername"))
en: Log Out...
bg: Изход…

en: Log out of this session to log in as a different user
bg: Излизане от тази сесия, за да влезете като различен потребител

en: Run Application...
bg: Стартиране на програма…

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
bg: Стартиране на програма, чрез въвеждане на команда или избор от списък

en: Search for Files...
bg: Търсене за файлове…

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
bg: Търсене за документи и папки на този компютър по име или съдържание

en: Force Quit
bg: Принудително спиране

en: Force a misbehaving application to quit
bg: Заставяне на блокирала програма да спре

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
bg: Свързване към сървър…

en: Connect to a remote computer or shared disk
bg: Свързване към отдалечен сървър или споделен диск

en: Shut Down...
bg: Изключване на компютъра…

en: Shut down the computer
bg: Изключване на компютъра

en: Custom Application Launcher
bg: Пускане на избрана програма

en: Create a new launcher
bg: Създаване на нов стартер

en: Application Launcher...
bg: Стартер за програма…

en: Copy a launcher from the applications menu
bg: Копиране на стартер от менюто „Програми“

en: Main Menu
bg: Основно меню

en: The main GNOME menu
bg: Основното меню на GNOME

en: Menu Bar
bg: Меню

en: A custom menu bar
bg: Меню, създадено от потребителя

en: Separator
bg: Разделител

en: A separator to organize the panel items
bg: Разделител, с който да организирате обектите върху панела

en: User Menu
bg: Потребителско меню

en: Menu to change your settings and your online status
bg: Меню за промяната на настройките и състоянието ви

en: (empty)
bg: (празно)

en: Find an _item to add to "%s":
bg: Избор на _обект за добавяне към „%s“:

en: Find an _item to add to the panel:
bg: Избор на _обект за добавяне към панела:

en: Add to Panel
bg: Добавяне към панела

en: "%s" has quit unexpectedly
bg: „%s“ спря неочаквано

en: Panel object has quit unexpectedly
bg: Обект от панела спря неочаквано

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
bg: Ако презаредите обект на панела, той ще бъде добавен автоматично към панела.

en: _Don't Reload
bg: Да _не се презарежда

en: _Reload
bg: _Презареждане

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
bg: Панелът срещна трудности при зареждането на „%s“.

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
bg: Искате ли да изтриете аплета от вашите настройки?

en: Cannot delete this panel
bg: Този панел не може да бъде премахнат

en: You must always have at least one panel.
bg: Винаги трябва да имате поне един панел.

en: _Add to Panel...
bg: _Добавяне към панела…

en: _Delete This Panel
bg: _Премахване на този панел

en: _New Panel
bg: _Нов панел

en: Application
bg: Програма

en: Application in Terminal
bg: Програма в терминал

en: Location
bg: Местоположение

note: Type
en: _Type:
bg: _Вид:

note: Name
en: _Name:
bg: _Име:

en: _Browse...
bg: _Преглед…

note: Comment
en: Co_mment:
bg: Ко_ментар:

en: Choose an application...
bg: Избор на програма…

en: Choose a file...
bg: Избор на файл…

en: Comm_and:
bg: _Команда:

en: _Location:
bg: Местопо_ложение:

en: The name of the launcher is not set.
bg: Стартерът няма име.

en: Could not save directory properties
bg: Настройките на папката не могат да бъдат запазени

en: The name of the directory is not set.
bg: Името на папката не е зададено.

en: The command of the launcher is not set.
bg: Не е зададена команда.

en: The location of the launcher is not set.
bg: Стартерът няма зададено местоположение.

en: Could not display help document
bg: Документът с помощта не може да бъде показан

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
bg: Натиснете върху прозорец, за да го затворите принудително. За да се откажете, натиснете „ESC“.

en: Force this application to exit?
bg: Да бъде ли тази програма принудена да спре?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
bg: Ако затворите програма принудително, незапазените промени в отворените от нея документи могат да бъдат загубени.

en: Cannot create initial panel layout.
bg: Първоначалната подредба на панели не може да бъде създадена.

en: Browse and run installed applications
bg: Преглед и стартиране на инсталираните програми

en: Access documents, folders and network places
bg: Достъп до документи, папки и мрежови ресурси

en: Applications
bg: Програми

en: _Edit Menus
bg: _Редактиране на менютата

en: _Help
bg: Помо_щ

en: Switch User
bg: Смяна на потребител

en: Bookmarks
bg: Отметки

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
bg: Отваряне на „%s“

en: Unable to scan %s for media changes
bg: Неуспех при проверката на %s за промени в носителя

en: Rescan %s
bg: Проверяване на %s

en: Unable to mount %s
bg: Неуспех при монтирането на %s

en: Mount %s
bg: Монтиране на %s

en: Removable Media
bg: Преносими носители

en: Network Places
bg: Мрежови места

note: is_exec? exec name
en: Open your personal folder
bg: Отваряне на личната ви папка

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
bg: Папка на работното място

en: Open the contents of your desktop in a folder
bg: Отваряне на работния плот като папка

note: is_exec? exec
en: Computer
bg: Компютър

note: name
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
bg: Разглеждане на всички локални и отдалечени дискове и папки, които са достъпни от този компютър

note: is_exec? exec
en: Network
bg: Мрежа

note: name
en: Browse bookmarked and local network locations
bg: Разглеждане на отметнатите и локалните мрежови адреси

en: Available
bg: На линия

en: Busy
bg: Правя нещо друго

en: My Account
bg: Моята регистрация

en: Places
bg: Места

[ctx: Orientation]
en: Top
bg: Отгоре

[ctx: Orientation]
en: Bottom
bg: Отдолу

[ctx: Orientation]
en: Left
bg: Отляво

[ctx: Orientation]
en: Right
bg: Отдясно

en: Unable to load file '%s': %s.
bg: Файлът „%s“ не може да бъде зареден: %s.

en: Could not display properties dialog
bg: Прозорецът за настройки не може да бъде показан

en: <small>Opaque</small>
bg: <small>Непрозрачност</small>

en: <small>Transparent</small>
bg: <small>Прозрачност</small>

en: Arro_ws on hide buttons
bg: Показване на ст_релки на бутоните за скриване

en: Background
bg: Фон

en: Background _image:
bg: Фоново _изображение:

en: Co_lor:
bg: _Цвят:

en: E_xpand
bg: Раз_ширяващ се панел

en: Image Background Details
bg: Детайли за фоновото изображение

en: Panel Properties
bg: Настройки на панела

en: Pick a color
bg: Избор на цвят

en: Rotate image when panel is _vertical
bg: Завъртане на изображението при _вертикални панели

en: S_tyle:
bg: С_тил:

en: Select background
bg: Избор на фон

en: Show hide _buttons
bg: Показване на _бутоните за скриване

en: Solid c_olor
bg: Плътен ц_вят

en: Some of these properties are locked down
bg: Някой от тези настройки са заключени

en: St_retch
bg: _Разтегляне

en: _Autohide
bg: _Автоматично скриване на панела

en: _None (use system theme)
bg: _Без (използване на стандартната тема)

en: _Orientation:
bg: _Ориентация:

en: _Scale
bg: _Мащабиране

en: _Size:
bg: _Размери:

en: _Tile
bg: За_главие

en: pixels
bg: пиксела

en: Could not open recently used document "%s"
bg: Неуспех при отварянето на документа „%s“

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
bg: Неизвестна грешка при опита за отваряне на „%s“

en: Clear the Recent Documents list?
bg: Да бъде ли изчистен списъка със скоро отваряните документи?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
bg: Ако изчистите „Списъка със скоро отваряните документи“, ще изчистите следното:
    
    • Всички обекти в менюто „Места“ → „Скоро отваряни документи“.
    • Всички записи за последните отваряни документи в програмите.

en: Clear Recent Documents
bg: Изчистване на списъка със скоро отваряните документи

en: Recent Documents
bg: Скоро отваряни документи

en: Clear Recent Documents...
bg: Изчистване на списъка със скоро отваряните документи…

en: Clear all items from the recent documents list
bg: Да бъде ли изчистен списъкът със скоро отваряните документи?

en: Could not run command '%s'
bg: Командата „%s“ не може да бъде изпълнена

en: Could not convert '%s' from UTF-8
bg: „%s“ не може да бъде преобразуван от UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
bg: Избор на файл, към който да се приложи командата…

en: Select an application to view its description.
bg: Избор на програма за преглед на нейното описание.

en: Will run command: '%s'
bg: Ще се изпълни командата: „%s“

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
bg: Списъкът с адреси, който е бил пуснат на диалога за стартиране, е с неправилен формат (%d) или дължина (%d)

en: Could not display run dialog
bg: Неуспех при стартирането на прозореца за стартиране на програма

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
bg: Натиснете бутона, за да изберете файла чието име да се добави към командата.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
bg: Натиснете бутона, за да стартирате избраната програма или командата в полето за въвеждане на команда.

en: Command icon
bg: Икона за командата

en: List of known applications
bg: Списък с познатите програми

en: Run Application
bg: Стартиране на програма

en: Run in _terminal
bg: Стартиране в _терминал

en: Run with _file...
bg: Стартиране с _файл…

en: Select this box to run the command in a terminal window.
bg: Изберете тази настройка, за да стартирате командата в прозорец на терминала.

en: Show list of known _applications
bg: Списък с позн_атите програми

en: The icon of the command to be run.
bg: Неуспех при намирането командата.

en: _Run
bg: _Стартиране

en: _Force quit
bg: _Принудително спиране

en: C_lear
bg: Из_чистване

en: D_on't Delete
bg: _Без изтриване

en: Specify an applet IID to load
bg: Указване на име на профила, който да се зареди

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
bg: Указване на местоположението на gconf, в което да се запазят настройките

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
bg: Указване на началния размер на аплета („xx-small“ (много малък), „medium“ (среден), „large“ (голям) и т.н.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
bg: Указване на началната ориентация на аплета („top“ (отгоре), „bottom“ (отдолу), „left“ (отляво) или „right“ (отдясно))

[ctx: Size]
en: XX Small
bg: Най-малък

[ctx: Size]
en: X Small
bg: По-малък

[ctx: Size]
en: Small
bg: Малък

[ctx: Size]
en: Medium
bg: Среден

[ctx: Size]
en: Large
bg: Голям

[ctx: Size]
en: X Large
bg: По-голям

[ctx: Size]
en: XX Large
bg: Най-голям

en: Failed to load applet %s
bg: Неуспех при зареждането на аплета „%s“

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
bg: Тестов аплет

en: _Applet:
bg: _Аплет:

en: _Prefs Dir:
bg: _Папка с предпочитания:

en: Hide Panel
bg: Скриване на панела

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
bg: Горен разширен ъглов панел

en: Top Centered Panel
bg: Горен, центриран панел

en: Top Floating Panel
bg: Горен, плаващ панел

en: Top Edge Panel
bg: Горен, ъглов панел

en: Bottom Expanded Edge Panel
bg: Долен, разширен, ъглов панел

en: Bottom Centered Panel
bg: Долен, центриран панел

en: Bottom Floating Panel
bg: Долен, плаващ панел

en: Bottom Edge Panel
bg: Долен, ъглов панел

en: Left Expanded Edge Panel
bg: Ляв, разширен, ъглов панел

en: Left Centered Panel
bg: Ляв, центриран панел

en: Left Floating Panel
bg: Ляв, плаващ панел

en: Left Edge Panel
bg: Ляв, ъглов панел

en: Right Expanded Edge Panel
bg: Десен, разширен, ъглов панел

en: Right Centered Panel
bg: Десен, центриран панел

en: Right Floating Panel
bg: Десен, плаващ панел

en: Right Edge Panel
bg: Десен, ъглов панел

en: Icon '%s' not found
bg: Иконата „%s“ не е намерена

en: file
bg: файл

en: Home Folder
bg: Домашна папка

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus
en: File System
bg: Файлова система

en: Search
bg: Търсене

en: Open URL: %s
bg: Отваряне на адрес: %s

en: Delete this panel?
bg: Премахване на този панел?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
bg: Когато един панел бъде премахнат,
    настройките му се губят.

en: A simple applet for testing the GNOME panel
bg: Прост аплет за тестване на панела на GNOME

en: Factory for Test DBus Applet
bg: Фабрика за тестови аплети на DBus

en: Test DBus Applet
bg: Тестов аплет на DBus

en: Test DBus Applet Factory
bg: Фабрика за тестови аплети на DBus
