empathy master - en to bg translation catalogue (932 entries)

en: Chat on Google Talk, Facebook, MSN and many other chat services
bg: Разговори чрез Google Talk, Фейсбук, MSN и много други услуги за моментни съобщения

en: Empathy Internet Messaging
bg: Моментни съобщения с Empathy

en: IM Client
bg: Клиент за моментни съобщения

en: Always open a separate chat window for new chats.
bg: Новите разговори да се отварят в отделни прозорци.

en: Call volume
bg: Сила на звука при повикване

en: Call volume, as a percentage.
bg: Сила на звука при повикване в проценти.

en: Camera device
bg: Уеб камера

en: Camera position
bg: Позиция на камерата

en: Character to add after nickname when using nick completion (tab) in group chat.
bg: Знак, който да се добави след псевдонима при ползване на дописване на псевдоними (с табулатор) в прозореца за групови разговори.

en: Chat window theme
bg: Графична тема за прозореца за разговори

en: Chat window theme variant
bg: Графична тема за прозореца за разговори

en: Comma-separated list of spell checker languages to use (e.g. "en, fr, nl").
bg: Списък от двубуквените съкращения на езиците с проверка за правопис разделени със запетая (напр. „bg, en, ru“).

en: Compact contact list
bg: Стегнат списък с контакти

en: Connection managers should be used
bg: Да се използва управление на връзката

en: Contact list sort criterion
bg: Критерий за подредбата на списъка с контактите

en: Default camera device to use in video calls, e.g. /dev/video0.
bg: Стандартна уеб камера за видео разговори, например /dev/video0.

en: Default directory to select an avatar image from
bg: Стандартна папка, в която да се търсят изображения за аватари

en: Disable popup notifications when away
bg: Без известяване с изскачащи прозорци в състояние „Отсъстващ“

en: Disable sounds when away
bg: Без звуци звуци в състояние „Отсъстващ“

en: Display incoming events in the status area
bg: Показване на входящи събития в областта за състоянието

en: Display incoming events in the status area. If false, present them to the user immediately.
bg: Показване на входящите събития в областта за състоянието. Ако е лъжа, събитията се представят незабавно на потребителя.

en: Echo cancellation support
bg: Премахване на ехо

en: Empathy can publish the user's location
bg: Empathy може да публикува местоположението на потребителя

en: Empathy can use the GPS to guess the location
bg: Empathy може да ползва GPS, за да отгатне местоположението

en: Empathy can use the cellular network to guess the location
bg: Empathy може да използва мобилна телефонна мрежа, за да отгатне местоположението

en: Empathy can use the network to guess the location
bg: Empathy може да ползва мрежата, за да отгатне местоположението

en: Empathy default download folder
bg: Стандартна папка за получените файлове от Empathy

en: Empathy has migrated butterfly logs
bg: Empathy извърши миграция на данните от butterfly

en: Empathy should auto-away when idle
bg: Автоматично преминаване в състояние „Отсъстващ“ при бездействие

en: Empathy should auto-connect on startup
bg: Автоматично свързване при стартиране

en: Empathy should reduce the location's accuracy
bg: Намаляване на точността на местоположението

en: Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon
bg: Иконата на прозореца за разговори да е аватарът на контакта

en: Enable WebKit Developer Tools
bg: Включване на инструментите за разработка на WebKit

en: Enable popup notifications for new messages
bg: Известяване с изскачащи прозорци при нови съобщения

en: Enable spell checker
bg: Да се ползва проверка на правописа

en: Hide main window
bg: Скриване на основния прозорец

en: Hide the main window.
bg: Скриване на основния прозорец.

en: Nick completed character
bg: Знак за дописване на псевдоними

en: Open new chats in separate windows
bg: Отваряне на разговорите в отделни прозорци

en: Path of the Adium theme to use
bg: Път до темата на Adium, която да се ползва

en: Path of the Adium theme to use if the theme used for chat is Adium.
bg: Път до темата на Adium, която да се ползва, ако темата за разговори е Adium.

en: Play a sound for incoming messages
bg: Известяване със звук при пристигане на съобщение

en: Play a sound for new conversations
bg: Известяване със звук при нов разговор

en: Play a sound for outgoing messages
bg: Известяване със звук при изпращане на съобщение

en: Play a sound when a contact logs in
bg: Известяване със звук при влизане на контакт в мрежата

en: Play a sound when a contact logs out
bg: Известяване със звук при излизане на контакт от мрежата

en: Play a sound when we log in
bg: Известяване със звук при влизането ви в мрежата

en: Play a sound when we log out
bg: Известяване със звук при излизането ви от мрежата

en: Pop up notifications if the chat isn't focused
bg: Известяване с изскачащи прозорци, когато разговорът не е на фокус

en: Pop up notifications when a contact logs in
bg: Известяване с изскачащи прозорци, когато контакт влезе в мрежата

en: Pop up notifications when a contact logs out
bg: Известяване с изскачащи прозорци, когато контакт излезе извън мрежата

en: Show avatars
bg: Показване на аватари

en: Show contact list in rooms
bg: Показване на списъка с контакти в стаите

en: Show hint about closing the main window
bg: Подсказване за затварянето на основния прозорец

en: Show offline contacts
bg: Показване на контактите, които не са в мрежата

en: Show protocols
bg: Показване на протокола

en: Spell checking languages
bg: Езици с проверка на правописа

en: The default folder to save file transfers in.
bg: Стандартната папка, в която да се запазват получените файлове.

en: The last directory that an avatar image was chosen from.
bg: Последната папка, от която е взето изображение за аватар.

en: The position for the chat window side pane
bg: Разположение на страничната лента в прозореца за разговори

en: The stored position (in pixels) of the chat window side pane.
bg: Запомненото разположение (в пиксели) на страничната лента в прозореца за разговори.

en: The theme that is used to display the conversation in chat windows.
bg: Графичната тема за прозорците за разговори.

en: The theme variant that is used to display the conversation in chat windows.
bg: Графичната тема за прозорците за разговори.

en: Use graphical smileys
bg: Изображения за емотикони

en: Use notification sounds
bg: Известяване със звуци

en: Use theme for chat rooms
bg: Графична тема за прозорците за разговори

en: Whether Empathy can publish the user's location to their contacts.
bg: Дали Empathy да публикува местоположението на потребителя към контактите.

en: Whether Empathy can use the GPS to guess the location.
bg: Дали Empathy да използва GPS за изчисляване на местоположението.

en: Whether Empathy can use the cellular network to guess the location.
bg: Дали Empathy да използва мрежа за мобилни телефони за изчисляване на местоположението.

en: Whether Empathy can use the network to guess the location.
bg: Дали Empathy да използва мрежата за изчисляване на местоположението.

en: Whether Empathy has migrated butterfly logs.
bg: Дали програмата Empathy е извършила миграция на данните от butterfly

en: Whether Empathy should automatically log into your accounts on startup.
bg: Дали Empathy автоматично да включва регистрациите ви при стартиране.

en: Whether Empathy should go into away mode automatically if the user is idle.
bg: Дали Empathy автоматично да преминава в състояние „Отсъстващ“ при бездействие на потребителя.

en: Whether Empathy should reduce the location's accuracy for privacy reasons.
bg: Дали Empathy да намалява точността на местоположението, за да защитава личните данни.

en: Whether Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon.
bg: Дали Empathy да ползва аватара на контакта за икона на прозореца за разговори.

en: Whether WebKit developer tools, such as the Web Inspector, should be enabled.
bg: Дали инструментите към WebKit за разработка (напр. уеб инспекторът) да се включат.

en: Whether connectivity managers should be used to automatically disconnect/reconnect.
bg: Дали да се използват програми за управление на връзките за автоматичното им прекъсване и възстановяване.

en: Whether to check words typed against the languages you want to check with.
bg: Дали да се прави проверка на правописа на въведения текст спрямо избраните езици.

en: Whether to convert smileys into graphical images in conversations.
bg: Дали емотиконите да се преобразуват от ASCII в картинки.

en: Whether to enable Pulseaudio's echo cancellation filter.
bg: Дали да се използва филтъра за премахване на шумове в Pulseaudio.

en: Whether to play a sound to notify of contacts logging into the network.
bg: Дали влизането на контакти в мрежата да се известява със звук.

en: Whether to play a sound to notify of contacts logging out of the network.
bg: Дали излизането на контакти от мрежата да се известява със звук.

en: Whether to play a sound to notify of events.
bg: Дали събитията да се известяват със звук.

en: Whether to play a sound to notify of incoming messages.
bg: Дали пристигането на съобщения да се известява със звук.

en: Whether to play a sound to notify of new conversations.
bg: Дали новите разговори да се известяват със звук.

en: Whether to play a sound to notify of outgoing messages.
bg: Дали изпращането на съобщения да се известява със звук.

en: Whether to play a sound when logging into a network.
bg: Дали влизането ви в мрежата да се известява със звук.

en: Whether to play a sound when logging out of a network.
bg: Дали излизането ви от мрежата да се известява със звук.

en: Whether to play sound notifications when away or busy.
bg: Дали в състояние „Зает“ или „Отсъстващ“ да се известява със звук.

en: Whether to show a popup notification when a contact goes offline.
bg: Дали излизането на контакт извън мрежата да се известява с изскачащи прозорци.

en: Whether to show a popup notification when a contact goes online.
bg: Дали влизането на контакт в мрежата да се известява с изскачащи прозорци.

en: Whether to show a popup notification when receiving a new message even if the chat is already opened, but not focused.
bg: Дали получаването на ново съобщение, когато отвореният прозорец за разговори не е на фокус, да се известява с изскачащи прозорци.

en: Whether to show a popup notification when receiving a new message.
bg: Дали получаването на ново съобщение да се известява с изскачащи прозорци.

en: Whether to show avatars for contacts in the contact list and chat windows.
bg: Дали да се показват аватари в списъците за контакти и прозорците за разговори.

en: Whether to show contacts that are offline in the contact list.
bg: Дали контактите, които в момента не са включени да се показват в списъка.

en: Whether to show popup notifications when away or busy.
bg: Дали в състояние „Зает“ или „Отсъстващ“ да се известява с изскачащи прозорци.

en: Whether to show protocols for contacts in the contact list.
bg: Дали да се показват протоколите в списъците за контакти.

en: Whether to show the contact list in chat rooms.
bg: Дали списъкът с контакти да се показва в стаите за разговори.

en: Whether to show the contact list in compact mode.
bg: Дали да се ползва стегнат изглед за списъка с контактите.

en: Whether to show the message dialog about closing the main window with the 'x' button in the title bar.
bg: Дали да се показва съобщение за затварянето на основния прозорец при натискане на бутона „×“ в заглавната лента.

en: Whether to use the theme for chat rooms.
bg: Дали да се ползва графична тема за стаите за разговори.

en: Which criterion to use when sorting the contact list. Default is to sort by the contact's name with the value "name". A value of "state" will sort the contact list by state.
bg: Кой критерий да се използва за подредбата на списъка с контактите. Стандартната стойност е „name“ — подредба по име. Стойност „state“ означава подреждане по състояние.

en: Manage Messaging and VoIP accounts
bg: Управление на регистрациите за съобщения и телефония през Интернет

note: Tweak the dialog
en: Messaging and VoIP Accounts
bg: Регистрации за съобщения и телефония през Интернет

en: File transfer completed, but the file was corrupted
bg: Прехвърлянето на файл завърши, но файлът е повреден

en: File transfer not supported by remote contact
bg: Отдалеченият контакт не поддържа прехвърляне на файлове

en: The selected file is not a regular file
bg: Избраният файл не е обикновен файл

en: The selected file is empty
bg: Избраният файл е празен

en: Missed call from %s
bg: Пропуснато повикване от %s

note: Translators: this is an outgoing call, e.g. 'Called Alice'
en: Called %s
bg: %s ви потърси

en: Call from %s
bg: Повикване от %s

en: Socket type not supported
bg: Този вид гнездо не се поддържа

en: No reason was specified
bg: Не е указана причина

en: The change in state was requested
bg: Заявена бе промяна в състоянието

en: You canceled the file transfer
bg: Преустановихте прехвърлянето на файл

en: The other participant canceled the file transfer
bg: Отсрещната страна преустанови прехвърлянето на файл

en: Error while trying to transfer the file
bg: Грешка по време на прехвърлянето на файл

en: The other participant is unable to transfer the file
bg: Отсрещната страна не може да прехвърля файл

en: Unknown reason
bg: Неизвестна причина

en: Available
bg: На линия

en: Busy
bg: Зает

en: Away
bg: Отсъстващ

en: Invisible
bg: Невидим

en: Offline
bg: Извън мрежата

[ctx: presence]
note: translators: presence type is unknown
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: No reason specified
bg: Не е указана причина

en: Status is set to offline
bg: Състоянието е „Извън мрежата“.

en: Network error
bg: Мрежова грешка

en: Authentication failed
bg: Неуспешно идентифициране

en: Encryption error
bg: Грешка в шифрирането

en: Name in use
bg: Името е заето

en: Certificate not provided
bg: Не е предоставен сертификат

en: Certificate untrusted
bg: Сертификатът не е доверен

en: Certificate expired
bg: Сертификатът е изтекъл

en: Certificate not activated
bg: Сертификатът не е влязъл в сила

en: Certificate hostname mismatch
bg: Несъвпадение на името с това в сертификата

en: Certificate fingerprint mismatch
bg: Несъвпадение на отпечатъка на сертификата

en: Certificate self-signed
bg: Сертификатът е самоподписан

en: Certificate error
bg: Грешка в сертификата

en: Encryption is not available
bg: Не е налично шифриране

en: Certificate is invalid
bg: Сертификатът е неправилен

en: Connection has been refused
bg: Връзката е отказана

en: Connection can't be established
bg: Не може да се установи връзка

en: Connection has been lost
bg: Връзката прекъсна

en: This resource is already connected to the server
bg: Ресурсът вече е свързан към сървъра

en: Connection has been replaced by a new connection using the same resource
bg: Връзката бе заместена от нова връзка, използваща същия ресурс

en: The account already exists on the server
bg: На сървъра вече има регистрация с такова име.

en: Server is currently too busy to handle the connection
bg: В момента сървърът е твърде натоварен, за да обработи заявката за свързване

en: Certificate has been revoked
bg: Сертификатът е анулиран

en: Certificate uses an insecure cipher algorithm or is cryptographically weak
bg: Сертификатът използва несигурен шифър или слаб алгоритъм за шифриране

en: The length of the server certificate, or the depth of the server certificate chain, exceed the limits imposed by the cryptography library
bg: Дължината на сертификата на сървъра или дълбочината на сертификационната му верига надхвърля ограниченията на криптографската библиотека

en: People Nearby
bg: Хора наблизо

en: Yahoo! Japan
bg: Yahoo! от Япония

en: Facebook Chat
bg: Разговор във Фейсбук

en: %d second ago | %d seconds ago
bg[0]: преди %d секунда
bg[1]: преди %d секунди

en: %d minute ago | %d minutes ago
bg[0]: преди %d минута
bg[1]: преди %d минути

en: %d hour ago | %d hours ago
bg[0]: преди %d час
bg[1]: преди %d часа

en: %d day ago | %d days ago
bg[0]: преди %d ден
bg[1]: преди %d дни

en: %d week ago | %d weeks ago
bg[0]: преди %d седмица
bg[1]: преди %d седмици

en: %d month ago | %d months ago
bg[0]: преди %d месец
bg[1]: преди %d месеца

en: in the future
bg: в бъдеще

en: All accounts
bg: Всички регистрации

en: Account
bg: Регистрация

en: Password
bg: Парола

en: Server
bg: Сървър

en: Port
bg: Порт

en: The account %s is edited via My Web Accounts.
bg: Регистрацията %s е редактирана чрез „Моите уеб регистрации“.

en: The account %s cannot be edited in Empathy.
bg: Регистрацията %s не може да се редактира в Empathy.

en: Launch My Web Accounts
bg: Стартиране на „Моите уеб регистрации“

en: Username:
bg: Потребителско име:

en: A_pply
bg: _Прилагане

en: L_og in
bg: _Включване в мрежата

en: This account already exists on the server
bg: Вече има регистрация с такова име на сървъра.

en: Create a new account on the server
bg: Създаване на нова регистрация на сървъра

en: Ca_ncel
bg: _Отказ

note: To translators: The first parameter is the login id and the * second one is the network. The resulting string will be something * like: "MyUserName on freenode". * You should reverse the order of these arguments if the * server should come before the login id in your locale.
en: %1$s on %2$s
bg: %1$s на %2$s

note: To translators: The parameter is the protocol name. The resulting * string will be something like: "Jabber Account"
en: %s Account
bg: Регистрация в %s

en: New account
bg: Нова регистрация

en: <b>Example:</b> MyScreenName
bg: <b>Пример:</b> МоетоИме

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Pass_word:
bg: П_арола:

en: Remember Password
bg: Запомняне

note: remember password ticky box
en: Remember password
bg: Запомняне

en: Screen _Name:
bg: _Псевдоним:

en: What is your AIM password?
bg: Каква е паролата ви за AIM?

en: What is your AIM screen name?
bg: Какво е името ви в мрежата на AIM?

en: _Port:
bg: _Порт:

en: _Server:
bg: _Сървър:

en: <b>Example:</b> username
bg: <b>Пример:</b> потребителско_име

en: Login I_D:
bg: _Идентификатор:

en: What is your GroupWise User ID?
bg: Какъв е идентификаторът ви в GroupWise?

en: What is your GroupWise password?
bg: Каква е паролата ви в GroupWise?

en: <b>Example:</b> 123456789
bg: <b>Пример:</b> 123456789

en: Ch_aracter set:
bg: _Кодиране:

en: ICQ _UIN:
bg: И_дентификатор за ICQ:

en: What is your ICQ UIN?
bg: Какъв е идентификаторът ви за ICQ?

en: What is your ICQ password?
bg: Каква е паролата ви за ICQ?

en: Auto
bg: Автоматично

note: translators: this string is very specific to SIP's internal; maybe * best to keep the English version.
en: Register
bg: Заявка за регистриране

note: translators: this string is very specific to SIP's internal; maybe * best to keep the English version.
en: Options
bg: Настройки

en: None
bg: Без

en: Character set:
bg: Кодиране:

en: Most IRC servers don't need a password, so if you're not sure, don't enter a password.
bg: Повечето IRC сървъри нямат нужда от парола, така че ако не сте сигурни, не въвеждайте парола.

en: Network
bg: Мрежа

en: Network:
bg: Мрежа:

en: Nickname:
bg: Псевдоним:

en: Password:
bg: Парола:

en: Quit message:
bg: Съобщение при напускане:

en: Real name:
bg: Истинско име:

en: Servers
bg: Сървъри

en: What is your IRC nickname?
bg: Какво е името ви в мрежата за IRC?

en: Which IRC network?
bg: Коя мрежа за IRC?

en: <b>Example:</b> user@gmail.com
bg: <b>Пример:</b> потребител@gmail.com

en: <b>Example:</b> user@jabber.org
bg: <b>Пример:</b> потребител@jabber.org

en: Encr_yption required (TLS/SSL)
bg: _Задължително шифрриране (TLS/SSL)

en: I_gnore SSL certificate errors
bg: _Пренебрегване на грешките в сертификата за SSL

en: Override server settings
bg: Използване на собствените настройки

en: Priori_ty:
bg: Пр_иоритет:

en: Reso_urce:
bg: _Ресурс:

note: This string is not wrapped in the dialog so you may have to add some '\n' to make it look nice.
en: This is your username, not your normal Facebook login.
    If you are facebook.com/<b>badger</b>, enter <b>badger</b>.
    Use <a href="http://www.facebook.com/username/">this page</a> to choose a Facebook username if you don't have one.
bg: Това е потребителското ви име, а не това, с което обикновено влизате във Facebook.
    Ако страницата http://www.facebook.com/<b>Ivancho</b> е ваша, въведете <b>Ivancho</b>.
    Ако нямате такова име във Фейсбук, създайте си чрез <a href="http://www.facebook.com/username/">тази страница</a>.

en: Use old SS_L
bg: Използване на _стар SSL

en: What is your Facebook password?
bg: Каква е паролата ви във Фейсбук?

en: What is your Facebook username?
bg: Какво е името ви във Фейсбук?

en: What is your Google ID?
bg: Какъв е идентификаторът ви в Google?

en: What is your Google password?
bg: Каква е паролата ви в Google?

en: What is your Jabber ID?
bg: Какъв е идентификаторът ви за Джабър?

en: What is your Jabber password?
bg: Каква е паролата ви за Джабър?

en: What is your desired Jabber ID?
bg: Какъв е желаният от вас идентификатор за Джабър?

en: What is your desired Jabber password?
bg: Каква е желаната от вас парола за Джабър?

en: <b>Example:</b> user@hotmail.com
bg: <b>Пример:</b> потребител@hotmail.com

en: What is your Windows Live ID?
bg: Какъв е идентификаторът ви Windows Live?

en: What is your Windows Live password?
bg: Каква е паролата ви за Windows Live?

en: E-_mail address:
bg: Адрес на _е-поща:

en: Nic_kname:
bg: Псевдо_ним:

en: _First Name:
bg: _Лично име:

en: _Jabber ID:
bg: Ид_ентификатор за Джабър:

en: _Last Name:
bg: _Фамилно име:

en: _Published Name:
bg: Име за п_убликуване:

en: <b>Example:</b> user@my.sip.server
bg: <b>Пример:</b> потребител@my.sip.server

en: Authentication username:
bg: Потребителско име:

en: Discover Binding
bg: Откриване на свързването

en: Discover the STUN server automatically
bg: Автоматично откриване на сървъра за STUN

en: Ignore TLS Errors
bg: Игнориране на TLS грешки

en: Interval (seconds)
bg: Интервал [сек.]

en: Keep-Alive Options
bg: Настройки на поддържането на връзката

en: Loose Routing
bg: Свободна маршрутизация

en: Mechanism:
bg: Механизъм:

en: Miscellaneous Options
bg: Допълнителни настройки

en: NAT Traversal Options
bg: Настройки за преминаването през NAT

en: Port:
bg: Порт:

en: Proxy Options
bg: Сървър-посредник

en: STUN Server:
bg: Сървър за STUN:

en: Server:
bg: Сървър:

en: Transport:
bg: Транспорт:

en: Use this account to call _landlines and mobile phones
bg: Използване на тази регистрация за прове_ждане на разговори с наземни и мобилни мрежи

en: What is your SIP account password?
bg: Каква е паролата ви за SIP?

en: What is your SIP login ID?
bg: Какво е потребителското ви име за SIP?

en: _Username:
bg: Потребителско _име:

en: I_gnore conference and chat room invitations
bg: _Да не се обръща внимание на поканите за конферентни разговори и стаи за разговори

en: What is your Yahoo! ID?
bg: Какъв е идентификаторът ви в Yahoo?

en: What is your Yahoo! password?
bg: Каква е паролата ви в Yahoo?

en: Yahoo! I_D:
bg: И_дентификатор на Yahoo:

en: _Room List locale:
bg: _Локал на списъка със стаи:

en: Couldn't convert image
bg: Изображението не може да бъде преобразувано

en: None of the accepted image formats are supported on your system
bg: Системата ви не поддържа никой от приетите формати за изображения

en: Couldn't save picture to file
bg: Изображението не може да бъде запазено

en: Select Your Avatar Image
bg: Избор на изображение за аватар

en: Take a picture...
bg: Заснемане...

en: No Image
bg: Без изображение

en: Images
bg: Изображения

en: All Files
bg: Всички файлове

en: Click to enlarge
bg: Натиснете за увеличаване

en: There was an error starting the call
bg: Възникна грешка при започването на разговор.

en: The specified contact doesn't support calls
bg: Избраният контакт не поддържа повиквания

en: The specified contact is offline
bg: Избраният контакт е извън линия

en: The specified contact is not valid
bg: Избраният контакт е невалиден

en: Emergency calls are not supported on this protocol
bg: С този протокол не могат да се провеждат разговори за спешни случаи

en: Failed to open private chat
bg: Неуспешно започване на личен разговор

en: Topic not supported on this conversation
bg: В този разговор не се поддържа тема

en: You are not allowed to change the topic
bg: Нямате право да смените темата

en: “%s” is not a valid contact ID
bg: „%s“ не е валидно име на контакт

en: /clear: clear all messages from the current conversation
bg: /clear: изчистване на всички съобщения в текущия разговор

en: /topic <topic>: set the topic of the current conversation
bg: /topic <тема>: задаване на темата на текущия разговор

en: /join <chat room ID>: join a new chat room
bg: /join <идентификатор на стая за разговор>: влизане в нова стая за разговор

en: /j <chat room ID>: join a new chat room
bg: /j <идентификатор на стая за разговор>: влизане в нова стая за разговор

en: /part [<chat room ID>] [<reason>]: leave the chat room, by default the current one
bg: /part [<идентификатор на стая за разговор>] [<причина>]: напускане на стая, по подразбиране текущата

en: /query <contact ID> [<message>]: open a private chat
bg: /query <идентификатор на контакт> [<съобщение>]: започване на личен разговор

en: /msg <contact ID> <message>: open a private chat
bg: /msg <идентификатор на контакт> <съобщение>: започване на личен разговор

en: /nick <nickname>: change your nickname on the current server
bg: /nick <прякор>: смяна на прякора ви за текущия сървър

en: /me <message>: send an ACTION message to the current conversation
bg: /me <съобщение>: изпращане на съобщение „за действие“ в текущия разговор

en: /say <message>: send <message> to the current conversation. This is used to send a message starting with a '/'. For example: "/say /join is used to join a new chat room"
bg: /say <съобщение>: изпращане на <съобщение> в текущия разговор. Използва се при съобщения започващи с „/“. Напр.: „/say /join се използва за влизане в нова стая за разговор“

en: /whois <contact ID>: display information about a contact
bg: /whois <контакт>: показва информация за контакта

en: /help [<command>]: show all supported commands. If <command> is defined, show its usage.
bg: /help [<команда>]: показване на всички поддържани команди. Ако има такава <команда>, се показва нейната употреба.

en: Usage: %s
bg: Употреба: %s

en: Unknown command
bg: Неизвестна команда

en: Unknown command; see /help for the available commands
bg: Неизвестна команда. Пробвайте с „/help“ — ще се изведат поддържаните команди

en: offline
bg: изключен

en: invalid contact
bg: грешен контакт

en: permission denied
bg: липсват права

en: too long message
bg: прекалено дълго съобщение

en: not implemented
bg: не е реализирано

en: unknown
bg: неизвестна грешка

en: Error sending message '%s': %s
bg: Грешка при изпращането на съобщението „%s“: %s

en: Error sending message: %s
bg: Грешка при изпращането на съобщението: %s

en: Topic:
bg: Тема:

en: Topic set to: %s
bg: Темата вече е: „%s“

en: No topic defined
bg: Не е зададена тема

en: (No Suggestions)
bg: (няма предложения)

note: translators: %s is the selected word
en: Add '%s' to Dictionary
bg: Добавяне на „%s“ към речник

note: translators: first %s is the selected word, * second %s is the language name of the target dictionary
en: Add '%s' to %s Dictionary
bg: Добавяне на „%s“ към речника %s

en: Insert Smiley
bg: Вмъкване на емотикон

note: send button
en: _Send
bg: _Изпращане

note: Spelling suggestions
en: _Spelling Suggestions
bg: _Предложения за правопис

en: Failed to retrieve recent logs
bg: Неуспех при получаването на предишните разговори

en: %s has disconnected
bg: %s прекъсна връзката

note: translators: reverse the order of these arguments * if the kicked should come before the kicker in your locale.
en: %1$s was kicked by %2$s
bg: %1$s бе изритан от %2$s

en: %s was kicked
bg: %s бе изритан

note: translators: reverse the order of these arguments * if the banned should come before the banner in your locale.
en: %1$s was banned by %2$s
bg: %1$s бе поставен под възбрана от %2$s

en: %s was banned
bg: %s бе поставен под възбрана

en: %s has left the room
bg: %s излезе от стаята

en: %s has joined the room
bg: %s влезе в стаята

en: %s is now known as %s
bg: %s в момента е познат като %s

en: Disconnected
bg: Изключен

note: Add message
en: Would you like to store this password?
bg: Искате ли паролата да се запомни?

en: Remember
bg: Запомняне

en: Not now
bg: Не сега

en: Retry
bg: Нов опит

en: Wrong password; please try again:
bg: Паролата е грешна, пробвайте отново:

note: Add message
en: This room is protected by a password:
bg: Стаята изисква парола:

en: Join
bg: Присъединяване

en: Connected
bg: Свързан

en: Conversation
bg: Разговор

en: Unknown or invalid identifier
bg: Непознат или неправилен идентификатор

en: Contact blocking temporarily unavailable
bg: Блокирането на контакт временно е недостъпно

en: Contact blocking unavailable
bg: Блокирането на контакт е недостъпно

en: Permission Denied
bg: Достъпът е отказан

en: Could not block contact
bg: Контактът не може да се блокира

en: Edit Blocked Contacts
bg: Редактиране на блокирани контакти

note: Account and Identifier
en: Account:
bg: Регистрация:

en: Blocked Contacts
bg: Блокирани контакти

en: Remove
bg: Изтриване

note: Copy Link Address menu item
en: _Copy Link Address
bg: _Копиране на адреса

note: Open Link menu item
en: _Open Link
bg: _Отваряне на адреса

note: Translators: timestamp displayed between conversations in * chat windows (strftime format string)
en: %A %B %d %Y
bg: %d.%m.%Y, %A

en: Edit Contact Information
bg: Редактиране на данните за контакта

en: Personal Information
bg: Лични данни

en: New Contact
bg: Нов контакт

en: Block %s?
bg: Блокиране на „%s“?

en: Are you sure you want to block '%s' from contacting you again?
bg: Сигурни ли сте, че искате да забраните на „%s“ да се свързва с вас?

en: _Block
bg: _Блокиране

en: _Report this contact as abusive | _Report these contacts as abusive
bg[0]: _Докладване на този контакт за злоупотреба
bg[1]: _Докладване на тези контакти за злоупотреба

en: Decide _Later
bg: Отлагане на _решението

en: Subscription Request
bg: Искане за записване

en: _Block User
bg: _Блокиране

en: Ungrouped
bg: Без група

en: Favorite People
bg: Любими хора

en: Do you really want to remove the group '%s'?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете групата „%s“?

en: Removing group
bg: Изтриване на група

note: Remove
en: _Remove
bg: _Изтриване

en: Do you really want to remove the contact '%s'?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете контакта „%s“?

en: Removing contact
bg: Изтриване на контакт

en: _Add Contact…
bg: _Добавяне на контакт…

en: _Block Contact
bg: _Блокиране на контакта

en: _Chat
bg: _Разговор

[ctx: menu item]
en: _Audio Call
bg: _Аудио разговор

[ctx: menu item]
en: _Video Call
bg: _Видео разговор

en: _Previous Conversations
bg: _Предишни разговори

en: Send File
bg: Изпращане на файл

en: Share My Desktop
bg: Споделяне на работното място

en: Favorite
bg: Любимо

en: Infor_mation
bg: _Данни за контакта

[ctx: Edit contact (contextual menu)]
en: _Edit
bg: _Редактиране

en: Inviting you to this room
bg: Получена е покана за тази стая

en: _Invite to Chat Room
bg: Изпращане на _покана за стаята

note: Title
en: Search contacts
bg: Търсене на контакти

en: Search:
bg: Контакт:

en: _Add Contact
bg: _Добавяне на контакт

en: No contacts found
bg: Няма намерени контакти

en: Your message introducing yourself:
bg: Съобщение с което се представяте:

en: Please let me see when you're online. Thanks!
bg: Позволете ми да виждам когато сте на линия. Благодаря!

en: Select a contact
bg: Избор на контакт

en: Full name:
bg: Пълно име:

en: Phone number:
bg: Телефонен номер:

en: E-mail address:
bg: Адрес на е-поща:

en: Website:
bg: Уебсайт:

en: Birthday:
bg: Рожден ден:

note: Note to translators: this is the caption for a string of the form "5 * minutes ago", and refers to the time since the contact last interacted * with their IM client.
en: Last seen:
bg: Последно видян:

en: Connected from:
bg: Свързан от:

note: FIXME: once Idle implements SimplePresence using this information, we can * and should bin this.
en: Away message:
bg: Съобщение при напускане:

en: Channels:
bg: Канали:

en: Country ISO Code:
bg: Код на държавата по ISO:

en: Country:
bg: Държава:

en: State:
bg: Щат:

en: City:
bg: Град:

en: Area:
bg: Област:

en: Postal Code:
bg: Пощенски код:

en: Street:
bg: Улица:

en: Building:
bg: Сграда:

en: Floor:
bg: Етаж:

en: Room:
bg: Стая:

en: Text:
bg: Текст:

en: Description:
bg: Описание:

en: URI:
bg: Адрес в Интернет:

en: Accuracy Level:
bg: Ниво на точност:

en: Error:
bg: Грешка:

en: Vertical Error (meters):
bg: Вертикална грешка (метри):

en: Horizontal Error (meters):
bg: Хоризонтална грешка (метри):

en: Speed:
bg: Скорост:

en: Bearing:
bg: Пеленг:

en: Climb Speed:
bg: Скорост на изкачване:

en: Last Updated on:
bg: Последно обновяване на:

en: Longitude:
bg: Дължина:

en: Latitude:
bg: Широчина:

en: Altitude:
bg: Височина:

en: Location
bg: Местоположение

en: %B %e, %Y at %R UTC
bg: %e %B, %Y в %R UTC

en: Save Avatar
bg: Запазване на аватар

en: Unable to save avatar
bg: Неуспех при запазването на аватар

en: <b>Location</b> at (date)
bg: <b>Местоположение</b> на (дата)

note: Alias
en: Alias:
bg: Псевдоним:

en: Client Information
bg: Данни за клиента

en: Client:
bg: Клиент:

en: Contact Details
bg: Подробни данни за контакта

note: Identifier to connect to Instant Messaging network Translators: Identifier to connect to Instant Messaging network
en: Identifier:
bg: Идентификатор:

en: Information requested…
bg: Пратена е заявка за информация…

en: OS:
bg: ОС:

en: Version:
bg: Версия:

en: Groups
bg: Групи

en: Select the groups you want this contact to appear in.  Note that you can select more than one group or no groups.
bg: Изберете групите, в които контактът да се появява. Можете да изберете 0 или повече групи.

en: _Add Group
bg: _Добавяне на група

[ctx: verb in a column header displaying group names]
en: Select
bg: Избор

en: Group
bg: Група

en: The following identity will be blocked: | The following identities will be blocked:
bg[0]: Следният контакт ще бъде блокиран:
bg[1]: Следните контакти ще бъдат блокирани:

en: The following identity can not be blocked: | The following identities can not be blocked:
bg[0]: Следният контакт не може да бъде блокирана:
bg[1]: Следните контакти не могат да бъдат блокирани:

note: Translators: the heading at the top of the Information dialogue
en: Linked Contacts
bg: Свързани контакти

en: Select contacts to link
bg: Изберете контакти за свързване

en: New contact preview
bg: Преглед на нов контакт

en: Contacts selected in the list on the left will be linked together.
bg: Избраните контакти от списъка вляво ще бъдат свързани.

en: Select account to use to place the call
bg: Изберете регистрация за провеждане на разговора

note: translators: Call is a noun. This string is used in the window * title
en: Call
bg: Разговор

en: Mobile
bg: Мобилен

en: Work
bg: Зает

en: HOME
bg: НАЧАЛО

[ctx: Edit individual (contextual menu)]
en: _Edit
bg: _Промяна

[ctx: Link individual (contextual menu)]
note: Translators: this is a verb meaning "to connect two contacts together * to form a meta-contact".
en: _Link Contacts…
bg: _Свързване на контакти…

en: Delete and _Block
bg: Изтриване и _блокиране

en: Do you really want to remove the linked contact '%s'? Note that this will remove all the contacts which make up this linked contact.
bg: Наистина ли искате да изтриете събирателния контакт „%s“? Всички контакти, които имат връзка с него, ще бъдат също изтрити.

en: Linked contact containing %u contact | Linked contacts containing %u contacts
bg[0]: Събирателен контакт, съдържащ %u контакт
bg[1]: Събирателен контакт, съдържащ %u контакта

en: <b>Location</b> at (date)
bg: <b>Местоположение</b> на (дата)

en: Online from a phone or mobile device
bg: В мрежата през телефон или мобилно устройство

en: New Network
bg: Нова мрежа

en: Choose an IRC network
bg: Избор на мрежа за IRC

en: Reset _Networks List
bg: Изчистване на _списъка с мрежи

[ctx: verb displayed on a button to select an IRC network]
en: Select
bg: Избор

en: new server
bg: нов сървър

note: Translators: this is the title of the linking dialogue (reached by * right-clicking on a contact and selecting "Link…"). "Link" in this title * is a verb.
en: Link Contacts
bg: Свързване на контакти

[ctx: Unlink individual (button)]
en: _Unlink…
bg: _Разделяне…

en: Completely split the displayed linked contacts into the separate contacts.
bg: Раздробяване на събирателния контакт на съдържаните в него контакти.

note: Add button Translators: this is an action button in the linking dialogue. "Link" is * used here as a verb meaning "to connect two contacts to form a * meta-contact".
en: _Link
bg: _Свързване

en: Unlink linked contacts '%s'?
bg: Да се раздели ли събирателният контакт „%s“?

en: Are you sure you want to unlink these linked contacts? This will completely split the linked contacts into separate contacts.
bg: Сигурни ли сте, че искате да раздробите този събирателен контакт? Действието ще раздели отделните контакти, които го съставляват.

[ctx: Unlink individual (button)]
en: _Unlink
bg: _Разделяне

en: History
bg: История

en: Show
bg: Показване

en: Search
bg: Търсене

en: Chat in %s
bg: Разговор в %s

en: Chat with %s
bg: Разговор с %s

en: Call took %s, ended at %s
bg: Разговорът продължи %s, приключи в %s

en: Today
bg: Днес

en: Yesterday
bg: Вчера

en: Anytime
bg: По всяко време

en: Anyone
bg: Всеки

en: Who
bg: Кой

en: When
bg: Кога

en: Anything
bg: Всичко

en: Text chats
bg: Текстови разговори

en: Calls
bg: Разговори

en: Incoming calls
bg: Входящи повиквания

en: Outgoing calls
bg: Изходящи повиквания

en: Missed calls
bg: Пропуснати повиквания

en: What
bg: Какво

en: Are you sure you want to delete all logs of previous conversations?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете хронологията?

en: Clear All
bg: Изчистване

en: Delete from:
bg: Изтриване от:

en: <span size="x-large">Loading...</span>
bg: <span size="x-large">Зареждане...</span>

en: Chat
bg: Разговор

en: Delete All History...
bg: Изтриване на историята...

en: Profile
bg: Профил

en: Video
bg: Видео

en: _Edit
bg: Р_едактиране

en: _File
bg: _Файл

en: page 2
bg: стр. 2

en: Contact ID:
bg: Идентификатор:

note: add chat button
en: C_hat
bg: _Разговор

note: Tweak the dialog
en: New Conversation
bg: Нов разговор

note: add video toggle
en: Send _Video
bg: Изпращане на _видео

note: add chat button
en: C_all
bg: _Разговор

note: Tweak the dialog
en: New Call
bg: Нов разговор

en: Enter your password for account
    <b>%s</b>
bg: Паролата за регистрацията
    <b>%s</b>

note: COL_STATUS_TEXT COL_STATE_ICON_NAME COL_STATE COL_DISPLAY_MARKUP COL_STATUS_CUSTOMISABLE COL_TYPE
en: Custom Message…
bg: Друго съобщение…

en: Edit Custom Messages…
bg: Редактиране на другите съобщения…

en: Click to remove this status as a favorite
bg: Натиснете, за да премахнете това състояние като любимо

en: Click to make this status a favorite
bg: Натиснете, за да направите това състояние любимо

en: Set status
bg: Задаване на състояние

en: Set your presence and current status
bg: Задайте присъствието и текущото си състояние

note: Custom messages
en: Custom messages…
bg: Други съобщения…

note: Create account To translator: %s is the name of the protocol, such as "Google Talk" or * "Yahoo!"
en: New %s account
bg: Нова регистрация в %s

en: Find:
bg: Търсене:

en: Mat_ch case
bg: Зачита_не на главни/малки

en: Phrase not found
bg: Фразата не е открита

en: _Next
bg: _Следващ

en: _Previous
bg: _Предишен

en: Received an instant message
bg: Получено е бързо съобщение

en: Sent an instant message
bg: Изпратено е бързо съобщение

en: Incoming chat request
bg: Входяща заявка за разговор

en: Contact connected
bg: Контактът е в мрежата

en: Contact disconnected
bg: Контактът не е в мрежата

en: Connected to server
bg: Има връзка със сървър

en: Disconnected from server
bg: Няма връзка със сървър

en: Incoming voice call
bg: Входящ аудио разговор

en: Outgoing voice call
bg: Изходящ аудио разговор

en: Voice call ended
bg: Аудио разговорът завърши

en: Edit Custom Messages
bg: Редактиране на други съобщения

en: Message edited at %s
bg: Редактирано в %s

en: Normal
bg: Нормално

en: Classic
bg: Класическа

en: Simple
bg: Опростена

en: Clean
bg: Изчистена

en: Blue
bg: Синя

en: The identity provided by the chat server cannot be verified.
bg: Идентичността предоставено от сървъра за разговори не може да бъде проверена.

en: The certificate is not signed by a Certification Authority.
bg: Сертификатът не е подписан от упълномощен удостоверител.

en: The certificate has expired.
bg: Сертификатът е изтекъл.

en: The certificate hasn't yet been activated.
bg: Сертификатът още не е в сила.

en: The certificate does not have the expected fingerprint.
bg: Отпечатъкът на сертификата не съвпада.

en: The hostname verified by the certificate doesn't match the server name.
bg: Името на хоста в сертификата не съвпада с името на сървъра.

en: The certificate is self-signed.
bg: Сертификатът е самоподписан.

en: The certificate has been revoked by the issuing Certification Authority.
bg: Сертификатът е отменен от издалия го упълномощен удостоверител.

en: The certificate is cryptographically weak.
bg: Сертификатът използва слаба криптография.

en: The certificate length exceeds verifiable limits.
bg: Дължината на сертификата надхвърля ограниченията.

en: The certificate is malformed.
bg: Сертификатът е повреден.

en: Expected hostname: %s
bg: Очаквано име на хост: %s

en: Certificate hostname: %s
bg: Име на хост в сертификата: %s

en: Continue
bg: Продължаване

en: This connection is untrusted. Would you like to continue anyway?
bg: Връзката не е надеждна. Желаете ли да продължите въпреки това?

en: Remember this choice for future connections
bg: Запомняне на избора за бъдещи връзки

en: Certificate Details
bg: Информация за сертификата

en: Unable to open URI
bg: Адресът не може да бъде отворен

en: Select a file
bg: Избор на файл

en: Insufficient free space to save file
bg: Недостатъчно свободно място за запазване на файла

en: %s of free space are required to save this file, but only %s is available. Please choose another location.
bg: За запазването на файла са необхоими %s, но свободни са едва %s. Изберете друго местоположение.

en: Incoming file from %s
bg: Входящ файл от %s

en: Current Locale
bg: текущ локал

en: Arabic
bg: арабски

en: Armenian
bg: арменски

en: Baltic
bg: балтийски

en: Celtic
bg: келтски

en: Central European
bg: централноевропейски

en: Chinese Simplified
bg: китайски, опростен

en: Chinese Traditional
bg: китайски, традиционен

en: Croatian
bg: хърватски

en: Cyrillic
bg: кирилица

en: Cyrillic/Russian
bg: кирилица, руска

en: Cyrillic/Ukrainian
bg: кирилица, украинска

en: Georgian
bg: грузински

en: Greek
bg: гръцки

en: Gujarati
bg: гуджарати

en: Gurmukhi
bg: гурмуки

en: Hebrew
bg: иврит

en: Hebrew Visual
bg: иврит, визуален

en: Hindi
bg: хинди

en: Icelandic
bg: исландски

en: Japanese
bg: японски

en: Korean
bg: корейски

en: Nordic
bg: скандинавски

en: Persian
bg: персийски

en: Romanian
bg: румънски

en: South European
bg: южноевропейски

en: Thai
bg: тайски

en: Turkish
bg: турски

en: Unicode
bg: Уникод

en: Western
bg: западен

en: Vietnamese
bg: виетнамски

en: The selected contact cannot receive files.
bg: Избраният контакт не може да получава файлове.

en: The selected contact is offline.
bg: Избраният контакт е извън мрежата

en: No error message
bg: Липсва съобщение за грешка

en: Instant Message (Empathy)
bg: Бързо съобщение (Empathy)

en: Don't connect on startup
bg: Без автоматично свързване при стартиране

en: Don't display the contact list or any other dialogs on startup
bg: Без показване на списъка с контакти и други прозорци при стартиране

en: - Empathy IM Client
bg: — моментни съобщения с Empathy

en: Error contacting the Account Manager
bg: Грешка при свързване с управлението на регистрации

en: There was an error while trying to connect to the Telepathy Account Manager. The error was:
    
    %s
bg: Възникна грешка при свързване с управлението на регистрации.
    Грешката е:
    
    %s

en: Empathy is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Тази програма (Empathy) е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 2 на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.

en: Empathy is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bg: Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Empathy; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-130159 USA
bg: Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) заедно с тази програма. Ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: An Instant Messaging client for GNOME
bg: Програма за моментни съобщения за GNOME

en: There was an error while importing the accounts.
bg: Възникна грешка при внасянето на регистрации.

en: There was an error while parsing the account details.
bg: Възникна грешка при анализирането на данните на регистрацията.

en: There was an error while creating the account.
bg: Възникна грешка при създаване на регистрацията.

en: There was an error.
bg: Възникна грешка.

en: The error message was: %s
bg: Съобщението за грешка бе: %s

en: You can either go back and try to enter your accounts' details again or quit this assistant and add accounts later from the Edit menu.
bg: Може да се върнете назад и да опитате да въведете данните за регистрацията наново или да излезете от този помощник и да добавите регистрациите по-късно от менюто „Редактиране“.

en: An error occurred
bg: Възникна грешка

en: What kind of chat account do you have?
bg: Какъв вид регистрация имате?

en: Do you have any other chat accounts you want to set up?
bg: Имате ли някакви други регистрации, които искате да настроите?

en: Enter your account details
bg: Въведете данните за регистрацията ви

en: What kind of chat account do you want to create?
bg: Какъв вид регистрация искате да създадете?

en: Do you want to create other chat accounts?
bg: Искате ли да създадете друг вид регистрации?

en: Enter the details for the new account
bg: Въведете данните за новата регистрация

en: With Empathy you can chat with people online nearby and with friends and colleagues who use Google Talk, AIM, Windows Live and many other chat programs. With a microphone or a webcam you can also have audio or video calls.
bg: Чрез Empathy може да разговаряте с хора от локалната ви мрежа, приятели и колеги ползващи Google Talk, AIM, Windows Live и много други програми за разговор. С микрофон или уеб-камера може да провеждате и аудио/видео разговори.

en: Do you have an account you've been using with another chat program?
bg: Имате ли регистрация, която сте ползвали с друга програма за разговори?

en: Yes, import my account details from
bg: Да, да се внесат данните за регистрацията ми от

en: Yes, I'll enter my account details now
bg: Да, ще въведа данните за регистрацията ми сега

en: No, I want a new account
bg: Не, искам нова регистрация

en: No, I just want to see people online nearby for now
bg: Не, засега искам просто да виждам хората в локалната мрежа

en: Select the accounts you want to import:
bg: Изберете регистрациите за внасяне:

en: Yes
bg: Да

en: No, that's all for now
bg: Не, това е всичко засега

en: Empathy can automatically discover and chat with the people connected on the same network as you. If you want to use this feature, please check that the details below are correct. You can easily change these details later or disable this feature by using the 'Accounts' dialog
bg: Empathy може автоматично да открива и хората, които са свързани в същата мрежа като вас, и да започва разговор с тях. Ако искате да ползвате тази възможност, проверете дали настройките отдолу са верни. Можете да ги промените по-късно, както и да изключите изцяло тази възможност от прозореца „Регистрации“.

en: Edit->Accounts
bg: Редактиране→Регистрации

en: I do _not want to enable this feature for now
bg: _Не, засега тази възможност да не се включва

en: You won't be able to chat with people connected to your local network, as telepathy-salut is not installed. If you want to enable this feature, please install the telepathy-salut package and create a People Nearby account from the Accounts dialog
bg: Няма да може да разговаряте с хората свързани към локалната ви мрежа, защото пакетът telepathy-salut не е инсталиран. За да включите тази възможност, инсталирайте пакета и създайте регистрация „Хора наблизо“ в прозореца за регистрации.

en: telepathy-salut not installed
bg: Пакетът telepathy-salut не е инсталиран

en: Messaging and VoIP Accounts Assistant
bg: Помощник за съобщения и телефония през Интернет

en: Welcome to Empathy
bg: Добре дошли в Empathy

en: Import your existing accounts
bg: Внасяне на съществуващи регистрации

en: Please enter personal details
bg: Въведете още информация

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * unsaved changes
en: There are unsaved modifications to your %s account.
bg: Има незапазени промени относно регистрацията ви в %s.

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * an unsaved new account
en: Your new account has not been saved yet.
bg: Регистрацията ви все още не е запазена.

en: Connecting…
bg: Свързване…

en: Offline — %s
bg: Извън мрежата — %s

en: Disconnected — %s
bg: Изключен — %s

en: Offline — No Network Connection
bg: Извън мрежата — липсва връзка

en: Unknown Status
bg: Неизвестно състояние

en: Offline — Account Disabled
bg: Извън мрежата — регистрацията е изключена

en: You are about to create a new account, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
bg: На път сте да създадете нова регистрация, което ще анулира
    промените ви. Искате ли да продължите?

en: Do you want to remove %s from your computer?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете регистрацията „%s“?

en: This will not remove your account on the server.
bg: Това няма да изтрие регистрацията ви от сървъра.

en: You are about to select another account, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
bg: На път сте да изберете друга регистрация, което ще анулира
    промените ви. Искате ли да продължите?

note: Menu items: to enabled/disable the account
en: _Enable
bg: _Включване

en: _Disable
bg: _Изключване

en: You are about to close the window, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
bg: На път сте да затворите прозореца, което ще анулира
    промените ви. Искате ли да продължите?

en: Add…
bg: Добавяне…

en: Loading account information
bg: Зареждане на данните за контакта

en: No protocol installed
bg: Не е инсталиран протокол

en: Protocol:
bg: Протокол:

en: To add a new account, you first have to install a backend for each protocol you want to use.
bg: За да добавите нова регистрация, трябва да имате модул, който поддържа нейния протокол.

en: _Import…
bg: _Внасяне…

en:  - Empathy authentication client
bg:  — идентифициране с Empathy

en: Empathy authentication client
bg: Идентифициране с Empathy

en: People nearby
bg: Хора наблизо

en: - Empathy Audio/Video Client
bg:  — телефонна/видео връзка с Empathy

en: Empathy Audio/Video Client
bg: Телефонна/видео връзка с Empathy

en: Contrast
bg: Контраст

en: Brightness
bg: Яркост

en: Gamma
bg: Гама корекция

en: Volume
bg: Сила на звука

en: _Sidebar
bg: _Странична лента

en: Audio input
bg: Аудио вход

en: Video input
bg: Видео вход

en: Dialpad
bg: Циферблат

en: Details
bg: Подробности

note: translators: Call is a noun and %s is the contact name. This string * is used in the window title
en: Call with %s
bg: Разговор с %s

en: The IP address as seen by the machine
bg: Местен адрес, както се вижда оттук

en: The IP address as seen by a server on the Internet
bg: Местен адрес, както се вижда от сървър в Интернет

en: The IP address of the peer as seen by the other side
bg: Адрес на отсрещната страна, както се вижда оттам

en: The IP address of a relay server
bg: Адрес на препредаващия сървър

en: The IP address of the multicast group
bg: Адрес на групата за разпръскване (multicast)

[ctx: encoding video codec]
en: Unknown
bg: Неизвестно

[ctx: encoding audio codec]
en: Unknown
bg: Неизвестно

[ctx: decoding video codec]
en: Unknown
bg: Неизвестно

[ctx: decoding audio codec]
en: Unknown
bg: Неизвестно

note: Translators: number of minutes:seconds the caller has been connected
en: Connected — %d:%02dm
bg: Връзка — %d:%02dm

en: Technical Details
bg: Технически данни

en: %s's software does not understand any of the audio formats supported by your computer
bg: Софтуерът на %s не поддържа никой от аудио форматите, поддържани на вашия компютър

en: %s's software does not understand any of the video formats supported by your computer
bg: Софтуерът на %s не поддържа никой от видео форматите, поддържани на вашия компютър

en: Can't establish a connection to %s. One of you might be on a network that does not allow direct connections.
bg: Не може да се осъществи връзка с %s, чиято мрежа, вероятно, не поддържа преки връзки.

en: There was a failure on the network
bg: Мрежова грешка

en: The audio formats necessary for this call are not installed on your computer
bg: Програмите за аудио форматите, изисквани за този разговор, не са инсталирани на компютъра ви

en: The video formats necessary for this call are not installed on your computer
bg: Програмите за видео форматите, изисквани за този разговор, не са инсталирани на компютъра ви

en: Something unexpected happened in a Telepathy component. Please <a href="%s">report this bug</a> and attach logs gathered from the 'Debug' window in the Help menu.
bg: Случи се нещо неочаквано в компонент на Telepathy. Молим, <a href="%s">докладвайте този проблем</a> и прикачете журналните файлове указани в прозореца „Изчистване на грешки“ от менюто „Помощ“.

en: There was a failure in the call engine
bg: Грешка в модула за разговори

en: The end of the stream was reached
bg: Достигнат е краят на потока

en: Can't establish audio stream
bg: Потокът на аудио връзката не може да бъде осъществен

en: Can't establish video stream
bg: Потокът на видео връзката не може да бъде осъществен

en: Audio
bg: Звук

en: Decoding Codec:
bg: Декодиращ модул:

en: Disable camera
bg: Спиране на камерата

en: Display the dialpad
bg: Циферблат

en: Encoding Codec:
bg: Кодиращ модул:

en: Hang up
bg: Затваряне

en: Hang up current call
bg: Затваряне на текущия разговор

en: Local Candidate:
bg: Местен кандидат:

en: Maximise me
bg: Уголеми

en: Minimise me
bg: Смали

en: Remote Candidate:
bg: Отдалечен кандидат:

en: Send Audio
bg: Изпращане на аудио

en: Send Video
bg: Изпращане на видео

en: Show dialpad
bg: Циферблат

en: Start a video call
bg: Провеждане на видео разговор

en: Start an audio call
bg: Провеждане на аудио разговор

en: Swap camera
bg: Размяна на камерата

en: Toggle audio transmission
bg: Превключване на пращането на аудио

en: Toggle video transmission
bg: Превключване на пращането на видео

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Video call
bg: Видео разговор

en: _Call
bg: _Разговор

en: _Camera
bg: _Камера

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: _Debug
bg: _Изчистване на грешки

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Microphone
bg: _Микрофон

en: _Settings
bg: _Настройки

en: _View
bg: _Преглед

en: %s (%d unread) | %s (%d unread)
bg[0]: %s (%d непрочетено)
bg[1]: %s (%d непрочетени)

en: %s (and %u other) | %s (and %u others)
bg[0]: %s (и %u друго)
bg[1]: %s (и %u други)

en: %s (%d unread from others) | %s (%d unread from others)
bg[0]: %s (%d непрочетено от други)
bg[1]: %s (%d непрочетени от други)

en: %s (%d unread from all) | %s (%d unread from all)
bg[0]: %s (%d непрочетено от всички)
bg[1]: %s (%d непрочетени от всички)

en: Sending %d message | Sending %d messages
bg[0]: Изпращане на %d съобщение
bg[1]: Изпращане на %d съобщения

en: Typing a message.
bg: Пише съобщение.

en: C_lear
bg: _Изчистване на прозореца

en: C_ontact
bg: _Контакт

en: Insert _Smiley
bg: _Вмъкване на емотикон

en: Invite _Participant…
bg: Поканване на _участник…

en: Move Tab _Left
bg: Преместване на подпрозореца на_ляво

en: Move Tab _Right
bg: Преместване на подпрозореца на_дясно

en: Notify for All Messages
bg: Известяване за всички съобщения

en: _Conversation
bg: _Разговор

en: _Detach Tab
bg: _Отделяне на подпрозореца

en: _Favorite Chat Room
bg: _Любима стая за разговор

en: _Next Tab
bg: _Следващ подпрозорец

en: _Previous Tab
bg: _Предишен подпрозорец

en: _Show Contact List
bg: _Показване на списъка с контакти

en: _Tabs
bg: _Подпрозорци

en: _Undo Close Tab
bg: _Отмяна на затварянето на подпрозорец

en: Name
bg: Име

en: Room
bg: Стая

en: Auto-Connect
bg: Автоматично свързване

en: Manage Favorite Rooms
bg: Управление на стаите в отметките

en: Incoming video call
bg: Входящ видео разговор

en: Incoming call
bg: Входящ разговор

en: %s is video calling you. Do you want to answer?
bg: %s ви търси с видео, искате ли да отговорите?

en: %s is calling you. Do you want to answer?
bg: %s ви търси, искате ли да отговорите?

en: Incoming call from %s
bg: Входящ разговор от %s

en: _Reject
bg: От_казване

en: _Answer
bg: _Отговаряне

en: _Answer with video
bg: _Отговор с видео

en: Incoming video call from %s
bg: Входящ видео разговор от %s

en: Room invitation
bg: Покана за стая

en: Invitation to join %s
bg: Покана за присъединяване към %s

en: %s is inviting you to join %s
bg: %s ви кани да се присъедините към %s

en: _Decline
bg: _Отказване

en: _Join
bg: _Присъединяване

en: %s invited you to join %s
bg: %s ви кани да се присъедините към %s

en: You have been invited to join %s
bg: Канят ви да се присъедините към %s

en: Incoming file transfer from %s
bg: Входящ файл от %s

en: Password required
bg: Парола

en: %s would like permission to see when you are online
bg: %s иска разрешение да вижда дали сте в мрежата

en: 
    Message: %s
bg: 
    Съобщение: %s

note: Translators: time left, when it is more than one hour
en: %u:%02u.%02u
bg: %u ч., %02u м. и %02u сек.

note: Translators: time left, when is is less than one hour
en: %02u.%02u
bg: %02u м. и %02u сек.

[ctx: file transfer percent]
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: %s of %s at %s/s
bg: %s от общо %s, с %s/сек.

en: %s of %s
bg: %s от общо %s

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Receiving "%s" from %s
bg: Получаване на файла „%s“ от %s

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Sending "%s" to %s
bg: Изпращане на файла „%s“ до %s

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: Error receiving "%s" from %s
bg: Грешка при получаване на „%s“ от %s

en: Error receiving a file
bg: Грешка при получаване на файл

en: Error sending "%s" to %s
bg: Грешка при изпращане на „%s“ до %s

en: Error sending a file
bg: Грешка при изпращане на файл

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" received from %s
bg: „%s“ получен от %s

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" sent to %s
bg: „%s“ изпратен до %s

en: File transfer completed
bg: Прехвърлянето на файл завърши

en: Waiting for the other participant's response
bg: Изчакване на отговора на другия участник

en: Checking integrity of "%s"
bg: Проверка на целостта на „%s“

en: Hashing "%s"
bg: Изчисляване на извадката на „%s“

en: File
bg: Файл

en: Remaining
bg: Остават

en: File Transfers
bg: Прехвърляния на файлове

en: Remove completed, canceled and failed file transfers from the list
bg: Изчистване на завършените, отменените и неуспешните прехвърляния на файлове от списъка

en: No accounts to import could be found. Empathy currently only supports importing accounts from Pidgin.
bg: Не са открити регистрации за внасяне. Empathy поддържа в момента внасяне само от Pidgin.

en: Import Accounts
bg: Внасяне на регистрации

note: Translators: this is the header of a treeview column
en: Import
bg: Внасяне

en: Protocol
bg: Протокол

en: Source
bg: Източник

en: Provide Password
bg: Паролата ви

en: Disconnect
bg: Прекъсване

en: No match found
bg: Не е намерено съвпадение

en: Reconnect
bg: Ново свързване

en: Edit Account
bg: Редактиране на регистрация

en: Close
bg: Затваряне

en: Contact
bg: Контакт

en: Contact List
bg: Списък с контакти

en: Contacts on a _Map
bg: _Контакти на карта

en: Find in Contact _List
bg: _Търсене в списъка с контакти

en: Join _Favorites
bg: _Добавяне към отметките

en: Manage Favorites
bg: Редактиране на отметките

en: N_ormal Size
bg: _Нормален размер

en: New _Call…
bg: Нов _разговор…

en: Normal Size With _Avatars
bg: Нормален размер с _аватари

en: P_references
bg: _Настройки

en: Show P_rotocols
bg: _Показване на протокола

en: Sort by _Name
bg: Подреждане по _име

en: Sort by _Status
bg: Подреждане по _състояние

en: _Accounts
bg: _Регистрации

en: _Blocked Contacts
bg: _Блокирани контакти

en: _Compact Size
bg: _Стегнат режим

en: _File Transfers
bg: _Прехвърляния на файлове

en: _Join…
bg: _Присъединяване…

en: _New Conversation…
bg: _Нов разговор…

en: _Offline Contacts
bg: _Изключени контакти

en: _Personal Information
bg: _Лични данни

en: _Room
bg: _Стая

en: _Search for Contacts…
bg: _Търсене на контакти…

en: Chat Room
bg: Стая за разговор

en: Members
bg: Участници

note: Translators: Room/Join's roomlist tooltip. Parameters are a channel name, yes/no, yes/no and a number.
en: %s
    Invite required: %s
    Password required: %s
    Members: %s
bg: %s
    Изисква се покана: %s
    Изисква се парола: %s
    Брой участници: %s

en: No
bg: Не

en: Could not start room listing
bg: Изброяването на стаите не може да започне

en: Could not stop room listing
bg: Изброяването на стаите не може да спре

en: Couldn't load room list
bg: Списъкът със стаи не може да бъде зареден

en: Enter the room name to join here or click on one or more rooms in the list.
bg: Въведете името на стаята, в която да влезете, или натиснете една или повече стаи от списъка.

en: Enter the server which hosts the room, or leave it empty if the room is on the current account's server
bg: Попълнете сървъра, на който е стаята. Ако тя е на сървъра на текущата регистрация, оставете полето празно.

en: Join Room
bg: Влизане в стая

en: Room List
bg: Списък със стаи

en: _Room:
bg: _Стая:

en: Message received
bg: Съобщението е получено

en: Message sent
bg: Съобщението е изпратено

en: New conversation
bg: Нов разговор

en: Contact goes online
bg: Контактът е в мрежата

en: Contact goes offline
bg: Контактът е извън мрежата

en: Account connected
bg: Регистрацията е включена

en: Account disconnected
bg: Регистрацията е изключена

en: Language
bg: Език

note: translators: Contact name for the chat theme preview
en: Juliet
bg: Жулиета

note: translators: Contact name for the chat theme preview
en: Romeo
bg: Ромео

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: O Romeo, Romeo, wherefore art thou Romeo?
bg: Ромео! О, защо си ти Ромео?

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Deny thy father and refuse thy name;
bg: От род и име отречи се или

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Or if thou wilt not, be but sworn my love
bg: ако не щеш, любовна клетва дай ми

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: And I'll no longer be a Capulet.
bg: и аз не ще съм вече Капулети!

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Shall I hear more, or shall I speak at this?
bg: Да й отвърна ли или да слушам?

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Juliet has disconnected
bg: Жулиета прекъсна връзката

en: Preferences
bg: Настройки

en: Appearance
bg: Изглед

en: Behavior
bg: Поведение

en: Chat Th_eme:
bg: _Тема за прозорците за разговори:

en: Disable notifications when _away or busy
bg: Без _известяване в състояние „Зает“ или „Отсъстващ“

en: Disable sounds when _away or busy
bg: Без _звуци в състояние „Зает“ или „Отсъстващ“

en: Display incoming events in the notification area
bg: Показване на входящи събития в областта за уведомяване

en: Enable notifications when a contact comes online
bg: Известяване, когато контактът влезе в мрежата

en: Enable notifications when a contact goes offline
bg: Известяване, когато контактът излезе извън мрежата

en: Enable notifications when the _chat is not focused
bg: Известяване, когато прозорецът за разговори не е на _фокус

en: Enable spell checking for languages:
bg: Езици с проверка на правописа:

en: General
bg: Общи

en: Input level
bg: Ниво на звука

en: Input volume
bg: Сила на звука

en: Location sources:
bg: Датчик за местоположение:

en: Log conversations
bg: Архив на разговорите

en: Notifications
bg: Известяване

en: Play sound for events
bg: Звуци при събития

en: Privacy
bg: Лични данни

en: Reduced location accuracy means that nothing more precise than your city, state and country will be published.  GPS coordinates will be accurate to 1 decimal place.
bg: Намалената точност на местоположението означава, че няма да се публикуват по-точни данни от град, щат, държава. Координатите от GPS ще са точни до едно място зад десетичната запетая.

en: Show _smileys as images
bg: Използване на _картинки за емотикони

en: Show contact _list in rooms
bg: _Показване на контактите в стаите

en: Sounds
bg: Звуци

en: Spell Checking
bg: Проверка на правописа

en: The list of languages reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
bg: В списъка са само езиците, за които е инсталиран речник.

en: Themes
bg: Графични теми

en: Variant:
bg: Пеленг:

en: _Automatically connect on startup
bg: _Автоматично свързване при стартиране

en: _Cellphone
bg: _Мобилен телефон

en: _Enable bubble notifications
bg: Включване на известяването с _прозорци

en: _Enable sound notifications
bg: Включване на уведомяването със _звук

en: _Network (IP, Wi-Fi)
bg: _Мрежа (IP, Wi-Fi)

en: _Open new chats in separate windows
bg: _Отваряне на разговорите в отделни прозорци

en: _Publish location to my contacts
bg: _Публикуване на местоположението ви към контактите ви

note: To translators: The longitude and latitude are rounded to closest 0,1 degrees, so for example 146,2345° is rounded to round(146,2345*10)/10 = 146,2 degrees.
en: _Reduce location accuracy
bg: _Ниска точност на местоположението

en: Status
bg: Състояние

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: Call the contact again
bg: Нов разговор с контакта

en: Camera Off
bg: Включване на камерата

en: Camera On
bg: Изключване на камерата

en: Disable camera and stop sending video
bg: Изключване на камерата и пращането на видео

en: Enable camera and send video
bg: Включване на камерата и пращането на видео

en: Enable camera but don't send video
bg: Включване на камерата без пращане на видео

en: Preview
bg: Преглед

en: Redial
bg: Повторно набиране

en: V_ideo
bg: _Видео

en: Video Off
bg: Изключване на видеото

en: Video On
bg: Включване на видеото

en: Video Preview
bg: Преглед на видеото

en: Contact Map View
bg: Карта с контактите

en: Save
bg: Запазване

en: Debug Window
bg: Прозорец за изчистване на грешки

en: Pause
bg: Пауза

en: Level
bg: Ниво

en: Debug
bg: Подробност

en: Info
bg: Информация

en: Message
bg: Съобщение

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Critical
bg: Критична

en: Error
bg: Грешка

en: Time
bg: Време

en: Domain
bg: Област

en: Category
bg: Категория

en: Level
bg: Ниво

en: The selected connection manager does not support the remote debugging extension.
bg: Избраната програма за управление на връзките не поддържа разширението за отдалечено изчистване на грешки.

en: Invite Participant
bg: Поканване на участник

en: Choose a contact to invite into the conversation:
bg: Избор на контакт, за поканване в разговора:

en: Invite
bg: Покана

en: Don't display any dialogs; do any work (eg, importing) and exit
bg: Без показването на прозорци. Извършване на дейност (напр. внасяне) и спиране

en: Don't display any dialogs unless there are only "People Nearby" accounts
bg: Да не се показват прозорци, освен ако всичките регистрации са за „Хора наблизо“

en: Initially select given account (eg, gabble/jabber/foo_40example_2eorg0)
bg: Първоначално избиране на дадена регистрация (напр. gabble/jabber/foo_40example_2eorg0)

en: <account-id>
bg: <ид-р на регистрация>

en: - Empathy Accounts
bg: — Регистрации на Empathy

en: Empathy Accounts
bg: Регистрации на Empathy

en: Show a particular service
bg: Само избрана услуга

en: - Empathy Debugger
bg: - Изчистване на грешки към Empathy

en: Empathy Debugger
bg: Изчистване на грешки към Empathy

en: - Empathy Chat Client
bg: — моментни съобщения с Empathy

en: Respond
bg: Отговаряне

en: Reject
bg: Отхвърляне

en: Answer
bg: Отговор

en: Answer with video
bg: Отговор с видео

en: Decline
bg: Отклоняване

en: Accept
bg: Приемане

en: %s just tried to call you, but you were in another call.
bg: %s току-що се опита да ви позвъни, но провеждахте друг разговор.

note: Translators: this is an "Info" label. It should be as short * as possible.
en: i
bg: Аз

en: On hold
bg: Задържане

en: Mute
bg: Без звук

en: Duration
bg: Времетраене

note: Translators: 'status - minutes:seconds' the caller has been connected
en: %s — %d:%02dm
bg: %s — %d:%02dм

en: _Match case
bg: Зачита_не на главни/малки
