eog master - en to bg translation catalogue (316 entries)

note: Translaters: This string is for a toggle to display a toolbar. * The name of the toolbar is automatically computed from the widgets * on the toolbar, and is placed at the %s. Note the _ before the %s * which is used to add mnemonics. We know that this is likely to * produce duplicates, but don't wor
en: Show “_%s”
bg: Показване на „_%s“

en: _Move on Toolbar
bg: _Преместване по лентата с инструменти

en: Move the selected item on the toolbar
bg: Преместване на избрания елемент в лентата с инструменти

en: _Remove from Toolbar
bg: _Премахване от лентата

en: Remove the selected item from the toolbar
bg: Премахване на избрания елемент от лентата с инструменти

en: _Delete Toolbar
bg: _Изтриване на лентата с инструменти

en: Remove the selected toolbar
bg: Премахване на избраната лента с инструменти

en: Separator
bg: Разделител

en: Activate fullscreen mode with double-click
bg: Активиране на режим на цял екран чрез двойно натискане с мишката

en: Fullscreen with double-click
bg: Цял екран с двойно натискане с мишката

en: Reload Image
bg: Презареждане на изображението

en: Reload current image
bg: Презареждане на текущото изображение

en: Date in statusbar
bg: Показване дата в лентата за състояние

en: Shows the image date in the window statusbar
bg: Показва датата на изображението в лентата за състояние

en: Browse and rotate images
bg: Преглед и завъртане на изображения

en: Image Viewer
bg: Преглед на изображения (EoG)

en: Aperture Value:
bg: Стойност на блендата:

en: Author:
bg: Автор:

en: Bytes:
bg: Байтове:

en: Camera Model:
bg: Модел на фотоапарата:

en: Copyright:
bg: Авторски права:

en: Date/Time:
bg: Дата и час:

en: Description:
bg: Описание:

en: Details
bg: Подробности

en: Exposure Time:
bg: Време на експозицията:

en: Flash:
bg: Светкавица:

en: Focal Length:
bg: Фокусно разстояние:

en: General
bg: Общи

en: Height:
bg: Височина:

en: ISO Speed Rating:
bg: Чувствителност по ISO:

en: Image Properties
bg: Настройки на изображението

en: Keywords:
bg: Ключови думи:

en: Location:
bg: Местоположение:

en: Metadata
bg: Допълнителни данни

en: Metering Mode:
bg: Режим на мерене:

en: Name:
bg: Име:

en: Type:
bg: Вид:

en: Width:
bg: Широчина:

en: _Next
bg: _Следващо

en: _Previous
bg: _Предишно

en: <b>%f:</b> original filename
bg: <b>%f:</b> оригинално име на файла

en: <b>%n:</b> counter
bg: <b>%n:</b> брояч

en: Choose a folder
bg: Изберете папка

en: Destination folder:
bg: Целева папка:

en: File Name Preview
bg: Преглед на файловото име

en: File Path Specifications
bg: Характеристики на файловия път

en: Filename format:
bg: Формат на името:

en: Options
bg: Настройки

en: Rename from:
bg: Преименуване от:

en: Replace spaces with underscores
bg: Замяна на интервалите с долни черти

en: Save As
bg: Запазване като

en: Start counter at:
bg: Стартиране брояча на:

en: To:
bg: На:

en: As _background
bg: Като _фон

en: As check _pattern
bg: Като _шахматна дъска

en: As custom c_olor:
bg: Като _цвят:

en: As custom color:
bg: Като цвят:

en: Background
bg: Фон

en: Background Color
bg: Цвят на фона

en: Color for Transparent Areas
bg: Оцветяване на прозрачните зони

en: E_xpand images to fit screen
bg: Раз_ширяване на изображенията за напасване към екрана

en: Image Enhancements
bg: Подобряване на изображението

en: Image View
bg: Преглед на изображения

en: Image Zoom
bg: Мащаб

en: Plugins
bg: Приставки

[ctx: PrefDlgSlideSwitchPostfix]
note: I18N: This sentence will be displayed after a GtkSpinButton to select a number of seconds in eog's preferences dialog. The context is applied to avoid ambiguity with possible similar translations. See bug 654548 for details.
en: seconds
bg: секунди

[ctx: PrefDlgSlideSwitchPrefix]
note: I18N: This sentence will be displayed before a GtkSpinButton to select a number of seconds in eog's preferences dialog. The context is applied to avoid ambiguity with possible similar translations. See bug 654548 for details.
en: _Switch image after:
bg: _Смяна на изображението след:

en: Preferences
bg: Настройки

en: Sequence
bg: Последователност

en: Slideshow
bg: Прожекция

en: Smooth images when zoomed-_in
bg: Заглаждане при _увеличаване

en: Smooth images when zoomed-_out
bg: Заглаждане при _намаляване

en: Transparent Parts
bg: Прозрачни части

en: _Automatic orientation
bg: _Автоматично завъртане

en: _Loop sequence
bg: П_оследователност на завъртанията

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
bg: Стойност, по-голяма от 0, определя секундите, в които изображението да стои на екрана докато не бъде заменено от следващото. 0 спира автоматичното разглеждане.

en: Active plugins
bg: Включени приставки

en: Allow zoom greater than 100% initially
bg: Позволяване на по-голям мащаб от 100%

en: Automatic orientation
bg: Автоматично завъртане

en: Close main window without asking to save changes.
bg: Затваряне на основния прозорец без питане за запазване на промените.

en: Delay in seconds until showing the next image
bg: Секунди между показване на изображенията

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are CHECK_PATTERN, COLOR and NONE. If COLOR is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
bg: Определя как ще бъде показвана прозрачността. Валидните стойности са „CHECK_PATTERN“, „COLOR“ и „NONE“. Ако е избрано „COLOR“, тогава ключът trans-color определя използвания цвят.

en: External program to use for editing images
bg: Външна програма за редактиране на изображения

en: Extrapolate Image
bg: Екстраполиране на изображението

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user's pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
bg: Ако е истина и в активния прозорец не е заредено изображение, прозорецът за избор на изображения ще показва потребителската папка за изображения според XDG. Ако е лъжа или не е настроена папка за изображения, ще се покаже текущата работна папка.

en: If activated, Eye of GNOME won't ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
bg: Ако е истина, програмата няма да пита за потвърждение при преместване на изображенията в кошчето. Когато поради някаква причина изображенията не могат да бъдат преместени в кошчето, а ще бъдат изтрити, все пак ще се иска потвърждение.

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the "Metadata" page.
bg: Ако е истина, допълнителните подробни за изображението ще бъдат преместени в собствен прозорец. Така програмата ще се ползва по-лесно на малки екрани (напр. при ултра преносими компютри). Ако е лъжа, данните се показват в страницата „Допълнителни данни“.

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
bg: Ако ключът за прозрачността има стойността „COLOR“, тогава той определя цвета, който ще бъде използван за изобразяване на прозрачността.

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
bg: Ако е истина, цветът зададен чрез ключа background-color, ще се използва за запълване на областта зад изображението. Ако е лъжа, цветът ще се определи от текущата тема на GTK+.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
bg: Ако тук е ЛЪЖА, малките изображения няма да бъдат разтягани, за да паснат на големината на екрана.

en: Image gallery pane position. Set to 0 for bottom; 1 for left; 2 for top; 3 for right.
bg: Разположение на панела за колекции. Задайте 0 за в долния край, 1 за отляво, 2 за в горния край и 3 за отдясно.

en: Interpolate Image
bg: Интерполиране на изображението

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eog-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
bg: Списък с включените приставки. Не съдържа „местоположението“ на включените приставки. За да разберете къде е дадена приставка, проверете във файла .eog-plugin.

en: Loop through the image sequence
bg: Повтаряне на последователността на изображенията

en: Scroll wheel zoom
bg: Увеличение с колелцето на мишката

en: Show/Hide the image gallery pane scroll buttons.
bg: Показване/скриване на плъзгачите на панела за колекцията.

en: Show/Hide the image gallery pane.
bg: Показване/скриване на панела за колекцията.

en: Show/Hide the window side pane.
bg: Показване/скриване на страничния панел.

en: Show/Hide the window statusbar.
bg: Показване/скриване на лентата за състоянието.

en: Show/Hide the window toolbar.
bg: Показване/скриване на лентата с инструментите.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
bg: Цветът, който се използва за запълване на областта зад изображението. Ако ключът use-background-color е лъжа, цветът се определя от текущата тема на GTK+.

en: The desktop file name (including the ".desktop") of the application to use for editing images (when the "Edit Image" toolbar button is clicked). Set to the empty string to disable this feature.
bg: Име на файл във формат .desktop на програмата за редактиране на изображения (в името се включва и разширението „.desktop“). Редактирането се извършва с натискането на бутона „Редактиране на изображението“ от лентата с инструменти. Задайте ключа да е празен низ, за да изключите редактирането.

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
bg: Коефициентът, който да се използва при увеличение с колелцето на мишката. Тази стойност определя стъпката за увеличение при всяко движение на колелцето. Например 0.05 означава коефициент 5% увеличение или намаляване при движение на колелцето, а 1.00 означава 100% промяна на увеличението.

en: Transparency color
bg: Цвят на прозрачността

en: Transparency indicator
bg: Индикатор на прозрачността

en: Trash images without asking
bg: Преместване в кошчето без питане

en: Use a custom background color
bg: Използване на цвят на фона, избран от потребителя

en: Whether the file chooser should show the user's pictures folder if no images are loaded.
bg: Дали прозорецът за избор на изображения ще показва потребителската папка за изображения, ако не е заредено изображение.

en: Whether the image gallery pane should be resizable.
bg: Дали панелът на колекциите да се преоразмерява или не.

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
bg: Дали изображението да бъде екстраполирано при увеличение или не. Това води до по-мъгляво качество при големи увеличения и по-бавно показване.

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
bg: Дали изображението да бъде интерполирано при увеличение или не. Това води до по-добро качество и по-бавно показване.

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
bg: Дали изображението да бъде завъртано автоматично в зависимост на ориентацията в EXIF.

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
bg: Дали допълнителните подробни данни от прозореца с информация за изображението да се преместят на собствена страница.

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
bg: Включване на възможност за увеличение с колелцето на мишката.

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
bg: Дали последователността от изображения да бъде показвана чрез безкраен процес на повтаряне.

en: Zoom multiplier
bg: Коефициент на увеличение

en: Close _without Saving
bg: Затваряне _без запазване

en: Question
bg: Въпрос

en: If you don't save, your changes will be lost.
bg: Ако не запазите промените, те ще бъдат изгубени.

en: Save changes to image "%s" before closing?
bg: Запазване на промените в „%s“ преди затваряне?

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
bg[0]: Има %d изображение с незапазени промени. Да се запазят ли промените преди затваряне?
bg[1]: Има %d изображения с незапазени промени. Да се запазят ли промените преди затваряне?

en: S_elect the images you want to save:
bg: И_зберете изображенията, които искате да се запазят:

note: Secondary label
en: If you don't save, all your changes will be lost.
bg: Ако не запазите промените, те ще бъдат изгубени.

en: File format is unknown or unsupported
bg: Файловият формат е непознат или неподдържан

en: Image Viewer could not determine a supported writable file format based on the filename.
bg: Програмата не може да определи поддържан файлов формат за писане на основата на файловото име.

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
bg: Опитайте с различно разширение, като .png или .jpg.

en: All files
bg: Всички файлове

en: Supported image files
bg: Поддържаните формати изображения

note: Pixel size of image: width x height in pixel
en: pixel | pixels
bg[0]: пиксел
bg[1]: пиксела

en: Open Image
bg: Отваряне на изображение

en: Save Image
bg: Запазване на изображение

en: Open Folder
bg: Отваряне на папка

en: Transformation on unloaded image.
bg: Преобразуване на незаредено изображение.

en: Transformation failed.
bg: Неуспешно преобразуване.

en: EXIF not supported for this file format.
bg: За този файлов формат не се поддържа EXIF.

en: Image loading failed.
bg: Неуспех при зареждане на изображението

en: No image loaded.
bg: Няма заредено изображение.

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
bg: Нямате необходимите права, за да запазите файла.

en: Temporary file creation failed.
bg: Създаването на временния файл е неуспешно.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
bg: Временният файл за запазването на %s не може да бъде създаден

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
bg: Недостатъчна свободна памет за зареждане на файла във формат JPEG

en: Camera
bg: Фотоапарат

en: Image Data
bg: Данни на изображението

en: Image Taking Conditions
bg: Условия за заснемане

en: GPS Data
bg: Данни от GPS

en: Maker Note
bg: Бележка на създателя

en: Other
bg: Друг

en: XMP Rights Management
bg: Управление на правата по XMP

en: XMP Other
bg: Друго в XMP

en: Tag
bg: Етикет

en: Value
bg: Стойност

en: North
bg: Север

en: East
bg: Изток

en: West
bg: Запад

en: South
bg: Юг

note: A strftime-formatted string, to display the date the image was taken.
en: %a, %d %B %Y  %X
bg: %A, %d %B %Y %X

note: A strftime-formatted string, to display the date the image was taken, for the case we don't have the time.
en: %a, %d %B %Y
bg: %A, %d %B %Y

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Reload
bg: _Презареждане

en: Save _As…
bg: Запазване _като…

en: Could not load image '%s'.
bg: Неуспех при зареждане на изображението „%s“.

en: Could not save image '%s'.
bg: Неуспех при запазване на изображението „%s“.

en: No images found in '%s'.
bg: Не са открити изображения в „%s“.

en: The given locations contain no images.
bg: Указаното местоположение не съдържа изображения.

en: Image Settings
bg: Настройки

en: Image
bg: Изображение

en: The image whose printing properties will be set up
bg: Изображението, за което ще бъдат задавани настройки за печат

en: Page Setup
bg: Настройки на страницата

en: The information for the page where the image will be printed
bg: Информация за страницата, където ще се печата изображението

en: Position
bg: Позиция

en: _Left:
bg: _Ляво:

en: _Right:
bg: _Дясно:

en: _Top:
bg: _Горе:

en: _Bottom:
bg: Дол_у:

en: C_enter:
bg: _Центриране:

en: None
bg: Никакво

en: Horizontal
bg: Хоризонтално

en: Vertical
bg: Вертикално

en: Both
bg: По двете оси

en: Size
bg: Размер

en: _Width:
bg: _Ширина:

en: _Height:
bg: _Височина:

en: _Scaling:
bg: Ма_щабиране:

en: _Unit:
bg: _Единица:

en: Millimeters
bg: Милиметри

en: Inches
bg: Инчове

en: Preview
bg: Мостра

en: Unknown
bg: Непознато

note: TRANSLATORS: This is the actual focal length used when the image was taken.
en: %.1f (lens)
bg: %.1f (mm)

note: Print as float to get a similar look as above. TRANSLATORS: This is the equivalent focal length assuming a 35mm film camera.
en: %.1f (35mm film)
bg: %.1f (mm приравнено)

en: as is
bg: както е

note: Translators: This string is displayed in the statusbar. * The first token is the image number, the second is total image * count. * * Translate to "%Id" if you want to use localized digits, or * translate to "%d" otherwise. * Note that translating this doesn't guarantee that you get localized * digi
en: %d / %d
bg: %d / %d

en: Taken on
bg: Заснето на

en: At least two file names are equal.
bg: Поне два файла имат еднакви имена.

en: Could not display help for Image Viewer
bg: Ръководството на програмата за преглед на изображения не може да бъде показано

en:  (invalid Unicode)
bg:  (невалиден Уникод)

note: Translators: This is the string displayed in the statusbar * The tokens are from left to right: * - image width * - image height * - image size in bytes * - zoom in percent
en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
bg[0]: %i×%i пиксел, %s — %i%%
bg[1]: %i×%i пиксела, %s — %i%%

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
bg: _Скриване

note: The newline character is currently necessary due to a problem * with the automatic line break.
en: The image "%s" has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
bg: Изображението „%s“ е променено от друга програма.
    Искате ли да то да бъде заредено отново?

en: Use "%s" to open the selected image
bg: Използвайте „%s“ за отваряне на избраното изображение

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image "%s" (%u/%u)
bg: Запазване на изображението „%s“ (%u/%u)

en: Opening image "%s"
bg: Отваряне на изображението „%s“

en: Error printing file:
    %s
bg: Грешка при печата на файла:
    %s

en: Toolbar Editor
bg: Редактор на лентата с инструменти

en: _Reset to Default
bg: _Обратно към стандартните настройки

en: The GNOME image viewer.
bg: Програма за преглед на изображения.

en: Error launching System Settings:
bg: Грешка при стартиране на системните настройки:

note: I18N: When setting mnemonics for these strings, watch out to not clash with mnemonics from eog's menubar
en: _Open Background Preferences
bg: _Настройки на фона

note: The newline character is currently necessary due to a problem * with the automatic line break.
en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
bg: Изображението „%s“ се използва за фон на плота.
    Искате ли да го редактирате?

en: Saving image locally…
bg: Запазване на изображението локално…

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
bg: Сигурни ли сте, че искате да преместите
    „%s“ в кошчето?

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
bg: Не може да бъде открито кошче, където „%s“ да бъде преместено. Искате ли да премахнете това изображение завинаги?

en: Are you sure you want to move
    the selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате да преместите
    избраното изображение в кошчето?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате да преместите
    избраните %d изображения в кошчето?

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
bg: Някои от избраните изображения не могат да бъдат преместени в кошчето и ще бъдат премахнати завинаги. Искате ли да продължите?

en: Move to _Trash
bg: Преместване в _кошчето

en: _Do not ask again during this session
bg: _Без повторно запитване през тази сесия

en: Couldn't access trash.
bg: Нямате достъп до кошчето.

en: Couldn't delete file
bg: Файлът не може да бъде изтрит

en: Error on deleting image %s
bg: Грешка при изтриването на изображението %s

en: _Image
bg: _Изображение

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _View
bg: Из_глед

en: _Go
bg: _Начало

en: _Tools
bg: _Инструменти

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Open…
bg: _Отваряне…

en: Open a file
bg: Отваряне на файл

en: _Close
bg: _Затваряне

en: Close window
bg: Затваряне на прозореца

en: T_oolbar
bg: _Лента с инструменти

en: Edit the application toolbar
bg: Редактиране лентата с инструменти на програмата

en: Prefere_nces
bg: _Настройки

en: Preferences for Image Viewer
bg: Настройки на програмата за преглед на изображения

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: Help on this application
bg: Помощ за тази програма

en: _About
bg: _Относно

en: About this application
bg: Относно тази програма

en: _Toolbar
bg: _Лента с инструменти

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
bg: Промяна видимостта на лентата с инструментите на текущия прозорец

en: _Statusbar
bg: Лента за _състоянието

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
bg: Промяна видимостта на лентата за състоянието на текущия прозорец

en: _Image Gallery
bg: _Колекция от изображения

en: Changes the visibility of the image gallery pane in the current window
bg: Промяна видимостта на панела с колекцията в текущия прозорец

en: Side _Pane
bg: _Страничен панел

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
bg: Промяна видимостта на страничния панел на текущия прозорец

en: _Save
bg: З_апазване

en: Save changes in currently selected images
bg: Запазване на промените на избраните изображения

en: Open _with
bg: Отваряне _с

en: Open the selected image with a different application
bg: Отваряне на избраното изображение с друга програма

en: Save the selected images with a different name
bg: Запазване на избраните изображения под друго име

en: Show Containing _Folder
bg: Показване на съдържащата _папка

en: Show the folder which contains this file in the file manager
bg: Показване на папката, в която се намира този файл във файловия мениджър

en: _Print…
bg: _Печат…

en: Print the selected image
bg: Разпечатване на избраното изображение

en: Prope_rties
bg: Под_робности

en: Show the properties and metadata of the selected image
bg: Показване на допълнителните данни на избраното изображение

en: _Undo
bg: _Възстановяване

en: Undo the last change in the image
bg: Възстановяване на последната промяна по изображението

en: Flip _Horizontal
bg: _Хоризонтално обръщане

en: Mirror the image horizontally
bg: Хоризонтален огледален образ

en: Flip _Vertical
bg: _Вертикално обръщане

en: Mirror the image vertically
bg: Вертикален огледален образ

en: _Rotate Clockwise
bg: Завъртане на_дясно

en: Rotate the image 90 degrees to the right
bg: Завъртане на изображението 90° надясно

en: Rotate Counterc_lockwise
bg: Завъртане на_ляво

en: Rotate the image 90 degrees to the left
bg: Завъртане на изображението 90° наляво

en: Set as _Desktop Background
bg: Задаване като _фон

en: Set the selected image as the desktop background
bg: Задаване на избраното изображение като фон на работния плот

en: Move the selected image to the trash folder
bg: Преместване на избраното изображение в кошчето

en: _Copy
bg: _Копиране

en: Copy the selected image to the clipboard
bg: Копиране на избраното изображение в буфера за обмен

en: _Zoom In
bg: _Увеличаване

en: Enlarge the image
bg: Увеличаване на изображението

en: Zoom _Out
bg: На_маляване

en: Shrink the image
bg: Смаляване на изображението

en: _Normal Size
bg: Но_рмален размер

en: Show the image at its normal size
bg: Показване на изображението в нормалния му размер

en: _Fullscreen
bg: На _цял екран

en: Show the current image in fullscreen mode
bg: Показване на текущото изображение на цял екран

en: Pause Slideshow
bg: Временно спиране на прожекцията

en: Pause or resume the slideshow
bg: Продължаване или временно спиране на прожекцията

en: _Best Fit
bg: Най-_добро вместване

en: Fit the image to the window
bg: Вместване на изображението съобразно прозореца

en: _Previous Image
bg: _Предишно изображение

en: Go to the previous image of the gallery
bg: Отиване на предишното изображение от колекцията

en: _Next Image
bg: _Следващо изображение

en: Go to the next image of the gallery
bg: Отиване на следващото изображение от колекцията

en: _First Image
bg: Пър_во изображение

en: Go to the first image of the gallery
bg: Отиване на първото изображение от колекцията

en: _Last Image
bg: П_оследно изображение

en: Go to the last image of the gallery
bg: Отиване на последното изображение от колекцията

en: _Random Image
bg: Слу_чайно изображение

en: Go to a random image of the gallery
bg: Отиване на случайно изображение от колекцията

en: S_lideshow
bg: _Прожекция

en: Start a slideshow view of the images
bg: Прожектиране на изображенията

en: Previous
bg: Предишно

en: Next
bg: Следващо

en: Right
bg: Надясно

en: Left
bg: Наляво

en: Show Folder
bg: Показване на папка

en: In
bg: Увеличаване

en: Out
bg: Намаляване

en: Normal
bg: Нормално

en: Fit
bg: Наместване

en: Gallery
bg: Колекция

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
bg: Кошче

en: Edit the current image using %s
bg: Редактиране на текущото изображение с %s

en: Edit Image
bg: Редактиране на изображението

en: GNOME Image Viewer
bg: Програма за преглед на изображения

en: Open in fullscreen mode
bg: Зареждане в режим на цял екран

en: Disable image gallery
bg: Изключване на колекцията от изображения

en: Open in slideshow mode
bg: Зареждане в режим на прожекция

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
bg: Стартиране на нов процес вместо преизползване на съществуващ

en: Show the application's version
bg: Показване на версията на програмата

en: [FILE…]
bg: [ФАЙЛ…]

note: I18N: The '%s' is replaced with eog's command name.
en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
bg: Изпълнете „%s --help“, за да видите списък с наличните опции за командния ред.
