webkit HEAD - en to bg translation catalogue (304 entries)

en: Upload File
bg: Качване на файл

en: Input _Methods
bg: _Методи за вход

en: LRM _Left-to-right mark
bg: Маркер за от_ляво-надясно — LRM

en: RLM _Right-to-left mark
bg: Маркер за от_дясно-наляво — RLM

en: LRE Left-to-right _embedding
bg: _Вмъкване отляво-надясно — LRE

en: RLE Right-to-left e_mbedding
bg: В_мъкване отдясно-наляво — RLE

en: LRO Left-to-right _override
bg: _Задаване отляво-надясно — LRO

en: RLO Right-to-left o_verride
bg: З_адаване отдясно-наляво — RLO

en: PDF _Pop directional formatting
bg: Връ_щане на предишната посока — PDF

en: ZWS _Zero width space
bg: _Интервал с нулева широчина — ZWS

en: ZWJ Zero width _joiner
bg: _Свръзка с нулева широчина — ZWJ

en: ZWNJ Zero width _non-joiner
bg: _Развръзка с нулева широчина — ZWNJ

en: _Insert Unicode Control Character
bg: _Вмъкване на контролен знак за Уникод

en: Load request cancelled
bg: Заявката за зареждане беше отменена

en: Not allowed to use restricted network port
bg: Забранено е използването на ограничени мрежови портове

en: URL cannot be shown
bg: Адресът не може да бъде показан

en: Frame load was interrupted
bg: Зареждането на рамката беше прекъснато

en: Content with the specified MIME type cannot be shown
bg: Данните от този вид (MIME) не могат да бъдат показани

en: File does not exist
bg: Файлът не съществува

en: Plugin will handle load
bg: Зареждането ще се обработи от приставка

en: Play
bg: Изпълнение

en: Pause
bg: Пауза

en: Play / Pause
bg: Изпълнение/пауза

en: Play or pause the media
bg: Изпълнение на медията или пауза

en: Time:
bg: Време:

en: Exit Fullscreen
bg: Изход от цял екран

en: Exit from fullscreen mode
bg: Изход от режима на цял екран

en: Network Request
bg: Мрежова заявка

en: The network request for the URI that should be downloaded
bg: Мрежовата заявка за адреса, който ще бъде изтеглен

en: Network Response
bg: Мрежов отговор

en: The network response for the URI that should be downloaded
bg: Мрежовият отговор за адреса, който ще бъде изтеглен

en: Destination URI
bg: Целеви адрес

en: The destination URI where to save the file
bg: Целевият адрес, където ще бъде запазен файлът

en: Suggested Filename
bg: Предложение за името на файла

en: The filename suggested as default when saving
bg: Предложение за стандартното име на файла при запазване

en: Progress
bg: Напредък

en: Determines the current progress of the download
bg: Определя текущият напредък на изтеглянето

en: Status
bg: Състояние

en: Determines the current status of the download
bg: Определя текущото състояние на изтеглянето

en: Current Size
bg: Текущ размер

en: The length of the data already downloaded
bg: Размерът на вече изтеглените данни

en: Total Size
bg: Общ размер

en: The total size of the file
bg: Общият размер на файла

en: User cancelled the download
bg: Потребителят отмени изтеглянето

en: Name
bg: Наименование

en: The name of the frame
bg: Наименованието на рамката

en: Title
bg: Заглавие

en: The document title of the frame
bg: Заглавието на документа в рамката

en: URI
bg: Адрес

en: The current URI of the contents displayed by the frame
bg: Текущият адрес на съдържанието, което се изобразява от рамката

en: Horizontal Scrollbar Policy
bg: Правила за хоризонталната лента за придвижване

en: Determines the current policy for the horizontal scrollbar of the frame.
bg: Определя текущите правилата за хоризонталната лента за придвижване на рамката.

en: Vertical Scrollbar Policy
bg: Правила за вертикалната лента за придвижване

en: Determines the current policy for the vertical scrollbar of the frame.
bg: Определя текущите правила за вертикалната лента за придвижване на рамката.

en: The title of the history item
bg: Заглавието на обекта от историята

en: Alternate Title
bg: Алтернативно заглавие

en: The alternate title of the history item
bg: Алтернативното заглавие на обекта от историята

en: The URI of the history item
bg: Адресът на обекта от историята

en: Original URI
bg: Първоначален адрес

en: The original URI of the history item
bg: Първоначалният адрес на обекта от историята

en: Last visited Time
bg: Време на последно посещение

en: The time at which the history item was last visited
bg: Времето, в което обектът от историята е бил посетен последно

en: Web View
bg: Уеб изглед

en: The Web View that renders the Web Inspector itself
bg: Уеб изгледът, който изобразява уеб инспектора

en: Inspected URI
bg: Изследван адрес

en: The URI that is currently being inspected
bg: Адресът, който се изследва в момента

en: Enable JavaScript profiling
bg: Включване на отчети за JavaScript

en: Profile the executed JavaScript.
bg: Отчети за изпълнявания JavaScript

en: Enable Timeline profiling
bg: Включване на отчети по време

en: Profile the WebCore instrumentation.
bg: Отчет на производителността чрез диагностичните инструменти на WebCore

en: Reason
bg: Причина

en: The reason why this navigation is occurring
bg: Причина, поради която се осъществява навигацията

en: The URI that was requested as the target for the navigation
bg: Адресът, който е бил заявен като цел за навигацията

en: Button
bg: Бутон

en: The button used to click
bg: Бутонът, който се използва за натискане

en: Modifier state
bg: Състояние на модификатор

en: A bitmask representing the state of the modifier keys
bg: Маска от битове, която представя състоянието на модификаторите на клавиши

en: Target frame
bg: Целева рамка

en: The target frame for the navigation
bg: Целевата рамка за навигацията

en: Default Encoding
bg: Стандартно кодиране

en: The default encoding used to display text.
bg: Стандартното кодиране, което се използва за показване на текст.

en: Cursive Font Family
bg: Семейство от курсивни шрифтове

en: The default Cursive font family used to display text.
bg: Стандартното семейство от курсивни шрифтове, което се използва за показване на текст.

en: Default Font Family
bg: Стандартно семейство от шрифтове

en: The default font family used to display text.
bg: Стандартното семейство от шрифтове, което се използва за показване на текст.

en: Fantasy Font Family
bg: Семейство от шрифтове „Fantasy“

en: The default Fantasy font family used to display text.
bg: Стандартното семейство от шрифтове „Fantasy“, което се използва за показване на текст.

en: Monospace Font Family
bg: Семейство от равношироки шрифтове

en: The default font family used to display monospace text.
bg: Стандартното семейство от шрифтове, което се използва за показване на равноширок текст.

en: Sans Serif Font Family
bg: Семейство от шрифтове „Sans Serif“

en: The default Sans Serif font family used to display text.
bg: Стандартното семейство от шрифтове „Sans Serif“, което се използва за показване на текст.

en: Serif Font Family
bg: Семейство от шрифтове „Serif“

en: The default Serif font family used to display text.
bg: Стандартното семейство от шрифтове „Serif“, което се използва за показване на текст.

en: Default Font Size
bg: Стандартен размер на шрифта

en: The default font size used to display text.
bg: Стандартният размер на шрифта, който се използва за показване на текст.

en: Default Monospace Font Size
bg: Стандартен размер на равноширок шрифт

en: The default font size used to display monospace text.
bg: Стандартният размер, който се използва за показване на равноширок текст

en: Minimum Font Size
bg: Най-малък размер на шрифта

en: The minimum font size used to display text.
bg: Най-малкият размер на шрифта, който се използва за показване на текст.

en: Minimum Logical Font Size
bg: Най-малък логически размер на шрифта

en: The minimum logical font size used to display text.
bg: Най-малкият логически размер на шрифта, който се използва за показване на текст.

en: Enforce 96 DPI
bg: Използване на 96 DPI (тчк./инч)

en: Enforce a resolution of 96 DPI
bg: Използване на разделителна способност с 96 DPI (тчк./инч)

en: Auto Load Images
bg: Автоматично зареждане на изображения

en: Load images automatically.
bg: Изображенията да се зареждат автоматично.

en: Auto Shrink Images
bg: Автоматично смаляване на изображения

en: Automatically shrink standalone images to fit.
bg: Автоматично смаляване на отделни изображения за да се вместят.

en: Print Backgrounds
bg: Печат на фонове

en: Whether background images should be printed.
bg: Дали да се отпечатват фоновите изображения.

en: Enable Scripts
bg: Включване на скриптовете

en: Enable embedded scripting languages.
bg: Включване на вградените скриптови езици.

en: Enable Plugins
bg: Включване на приставките

en: Enable embedded plugin objects.
bg: Включване на обектите, които се обработват от вградени приставки.

en: Resizable Text Areas
bg: Текстови полета с възможна промяна на размера

en: Whether text areas are resizable.
bg: Дали размерът на текстовите полета може да бъде променян.

en: User Stylesheet URI
bg: Адрес за потребителски набор от стилове

en: The URI of a stylesheet that is applied to every page.
bg: Адресът на набора от стилове, прилагани към всяка страница.

en: Zoom Stepping Value
bg: Стойност на стъпката за промяна на мащаба

en: The value by which the zoom level is changed when zooming in or out.
bg: Стойността, с която мащабът се променя при увеличаване или намаляване.

en: Enable Developer Extras
bg: Включване на разширенията за разработчици

en: Enables special extensions that help developers
bg: Включване на специални разширения, които са в помощ на разработчици

en: Enable Private Browsing
bg: Включване на „Поверително сърфиране“

en: Enables private browsing mode
bg: Включва режим „Поверително сърфиране“

en: Enable Spell Checking
bg: Включване на проверка на правописа

en: Enables spell checking while typing
bg: Включва проверката на правописа докато въвеждате

en: Languages to use for spell checking
bg: Езици, които да се използват при проверка на правописа

en: Comma separated list of languages to use for spell checking
bg: Списък от езици, които да се използват при проверка на правописа. Използвайте запетаи за разделител.

en: Enable Caret Browsing
bg: Навигация с курсор

en: Whether to enable accessibility enhanced keyboard navigation
bg: Дали да бъде включена навигация чрез клавиатура с повишена достъпност

en: Enable HTML5 Database
bg: Включване на базата от данни на HTML5

en: Whether to enable HTML5 database support
bg: Дали да бъде включена поддръжката за база от данни на HTML5

en: Enable HTML5 Local Storage
bg: Включване на местното хранилище на HTML5

en: Whether to enable HTML5 Local Storage support
bg: Дали да бъде включена поддръжката за местно хранилище на HTML5

en: Local Storage Database Path
bg: Път до базата данни за местно хранилище

en: The path to where HTML5 Local Storage databases are stored.
bg: Пътят, където се пазят базите данни за местно хранилище на HTML5.

en: Enable XSS Auditor
bg: Включване на проверка за XSS

en: Whether to enable the XSS auditor
bg: Дали да бъде включена проверката за атаки чрез XSS

en: Enable Spatial Navigation
bg: Включване на навигация с клавиши

en: Whether to enable Spatial Navigation
bg: Дали да бъде включена навигацията с клавиши

en: Enable Frame Flattening
bg: Включване на смаляването на рамките

en: Whether to enable Frame Flattening
bg: Дали да се включи смаляването на рамките (Frame Flattening)

en: User Agent
bg: Потребителски агент

en: The User-Agent string used by WebKitGtk
bg: Низът за потребителския агент, използван от WebKitGtk

en: JavaScript can open windows automatically
bg: Автоматично отваряне на прозорци чрез JavaScript

en: Whether JavaScript can open windows automatically
bg: Дали прозорци могат да се отварят автоматично чрез JavaScript

en: JavaScript can access Clipboard
bg: JavaScript да има достъп до буфера за обмен

en: Whether JavaScript can access Clipboard
bg: Дали JavaScript да има достъп до буфера за обмен

en: Enable offline web application cache
bg: Използване на временни файлове за уеб приложения в режим „Изключен“

en: Whether to enable offline web application cache
bg: Дали да се използват временни файлове за уеб приложения в режим „Изключен“

en: Editing behavior
bg: Режим на работа при редактиране

en: The behavior mode to use in editing mode
bg: Режимът на работа, който да се използва при редактиране

en: Enable universal access from file URIs
bg: Включване на универсален достъп от адреси към файлове

en: Whether to allow universal access from file URIs
bg: Дали да бъде разрешен универсалният достъп от адреси към файлове

en: Enable DOM paste
bg: Включване на поставяне в DOM

en: Whether to enable DOM paste
bg: Дали да се включи възможността за поставяне в DOM

en: Tab key cycles through elements
bg: Придвижване през елементи с клавиша „Tab“

en: Whether the tab key cycles through elements on the page.
bg: Дали да се осъществява придвижване през елементите в страницата с клавиша „Tab“.

en: Enable Default Context Menu
bg: Включване на стандартно контекстно меню

en: Enables the handling of right-clicks for the creation of the default context menu
bg: Включва обработката на натискания с десния бутон на мишката, за създаване на стандартно контекстно меню

en: Enable Site Specific Quirks
bg: Включване на особеностите („quircks“) на определени страници

en: Enables the site-specific compatibility workarounds
bg: Включва временните решения за съвместимост на определени страници

en: Enable page cache
bg: Включване на временни файлове за страницата

en: Whether the page cache should be used
bg: Дали да се използват временни файлове за страницата

en: Auto Resize Window
bg: Автоматично оразмеряване на прозореца

en: Automatically resize the toplevel window when a page requests it
bg: Автоматично оразмеряване на най-горния прозорец, при заявка от страницата

en: Enable Java Applet
bg: Включване на аплетите на Java

en: Whether Java Applet support through <applet> should be enabled
bg: Дали да се включи поддръжката за аплети на Java, чрез елемента <applet>

en: Enable Hyperlink Auditing
bg: Включване на докладването на връзки

en: Whether <a ping> should be able to send pings
bg: Дали да се изпраща информация до трети страни от връзки с атрибут ping (<a ping>) при натискането им

en: Enable Fullscreen
bg: Включване на режим на цял екран

en: Whether the Mozilla style API should be enabled.
bg: Дали да е включен съвместимият с Mozilla програмен интерфейс (API)

en: Enable WebGL
bg: Включване на WebGL

en: Whether WebGL content should be rendered
bg: Дали да се обработва съдържание за триизмерни обекти чрез WebGL

en: WebKit prefetches domain names
bg: Предварително извличане на имена на домейни

en: Whether WebKit prefetches domain names
bg: Дали WebKit предварително да прави заявки за имената на домейните

en: Returns the @web_view's document title
bg: Връща заглавието на документа за обекта @web_view

en: Returns the current URI of the contents displayed by the @web_view
bg: Връща текущия адрес на съдържанието, което се показва от обекта @web_view

en: Copy target list
bg: Списък от цели за копиране

en: The list of targets this web view supports for clipboard copying
bg: Списъкът от цели, които този уеб изглед поддържа за копиране в буфера за обмен

en: Paste target list
bg: Списък от цели за поставяне

en: The list of targets this web view supports for clipboard pasting
bg: Списъкът от цели, които този уеб изглед поддържа за поставяне от буфера за обмен

en: Settings
bg: Настройки

en: An associated WebKitWebSettings instance
bg: Копие на дъщерния обект „WebKitWebSettings“

en: Web Inspector
bg: Уеб инспектор

en: The associated WebKitWebInspector instance
bg: Копие на дъщерния обект „WebKitWebInspector“

en: Viewport Attributes
bg: Атрибути на изгледа

en: The associated WebKitViewportAttributes instance
bg: Копие на дъщерния обект „WebKitViewportAttribute“

en: Editable
bg: Редактируемо

en: Whether content can be modified by the user
bg: Дали съдържанието може да се променя от потребителя

en: Transparent
bg: Прозрачност

en: Whether content has a transparent background
bg: Дали съдържанието има прозрачен фон

en: Zoom level
bg: Ниво на мащабиране

en: The level of zoom of the content
bg: Нивото на увеличаване/намаляване на съдържанието

en: Full content zoom
bg: Мащабиране на цялото съдържание

en: Whether the full content is scaled when zooming
bg: Дали да се мащабира цялото съдържание, при увеличаване/намаляване

en: Encoding
bg: Кодиране

en: The default encoding of the web view
bg: Стандартното кодиране на уеб изгледа

en: Custom Encoding
bg: Потребителско кодиране

en: The custom encoding of the web view
bg: Потребителското кодиране на уеб изгледа

en: Icon URI
bg: Адрес на икона

en: The URI for the favicon for the #WebKitWebView.
bg: Адресът на иконата („favicon“) за обекта „#WebKitWebView“

en: Submit
bg: Изпращане

en: Reset
bg: Изчистване

en: Details
bg: Подробности

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
bg: В този индекс може да се търси. Въведете ключови думи за търсене:

en: Choose File
bg: Избор на файл

en: Choose Files
bg: Избор на файлове

en: (None)
bg: (няма избран файл)

en: Open Link in New _Window
bg: Отваряне на връзката в нов _прозорец

en: _Download Linked File
bg: И_зтегляне на свързания файл

en: Copy Link Loc_ation
bg: Копиране на _адреса на връзката

en: Open _Image in New Window
bg: Отваряне на _изображението в нов прозорец

en: Sa_ve Image As
bg: За_пазване на изображението като

en: Cop_y Image
bg: _Копиране на изображението

en: Copy Image _Address
bg: Копиране на _адреса на изображението

en: Open _Video in New Window
bg: Отваряне на _видео клипа в нов прозорец

en: Open _Audio in New Window
bg: Отваряне на _звуковия клип в нов прозорец

en: Cop_y Video Link Location
bg: Копиране на адреса на видео _клипа

en: Cop_y Audio Link Location
bg: Копиране на адреса на звуковия _клип

en: _Toggle Media Controls
bg: _Показване/скриване на бутоните за управление на клипа

en: Toggle Media _Loop Playback
bg: Включване/изключване на _постоянното изпълнение

en: Switch Video to _Fullscreen
bg: Превключване на _цял екран

en: _Play
bg: _Изпълнение

en: _Pause
bg: _Пауза

en: _Mute
bg: _Заглушаване

en: Open _Frame in New Window
bg: Отваряне на _рамката в нов прозорец

en: _Reload
bg: _Презареждане

en: No Guesses Found
bg: Не са намерени предложения

en: _Ignore Spelling
bg: _Пренебрегване на правописа

en: _Learn Spelling
bg: Запо_мняне на правописа

en: _Search the Web
bg: _Търсене в Интернет

en: _Look Up in Dictionary
bg: Тъ_рсене в речник

en: _Open Link
bg: _Отваряне на връзката

en: Ignore _Grammar
bg: Пренебрегване на _граматиката

en: Spelling and _Grammar
bg: Правопис и _граматика

en: _Show Spelling and Grammar
bg: _Показване на правописа и граматиката

en: _Hide Spelling and Grammar
bg: _Скриване на правописа и граматиката

en: _Check Document Now
bg: _Проверка на документа в момента

en: Check Spelling While _Typing
bg: Проверка на правописа докато _въвеждате

en: Check _Grammar With Spelling
bg: Проверка на _граматиката заедно с правописа

en: _Font
bg: _Шрифт

en: _Outline
bg: _Очертания

en: Inspect _Element
bg: _Изследване на елемент

en: No recent searches
bg: Няма скоро направени търсения

en: Recent searches
bg: Скоро направени търсения

en: _Clear recent searches
bg: _Изчистване на скоро направените търсения

en: term
bg: термин

en: definition
bg: определение

en: press
bg: натискане

en: select
bg: избиране

en: activate
bg: включване

en: uncheck
bg: премахване на маркирането

en: check
bg: маркиране

en: jump
bg: посещаване на връзката

en: Missing Plug-in
bg: Липсваща приставка

en: Plug-in Failure
bg: Проблем в приставка

en:  files
bg: файлове

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Loading...
bg: Зареждане…

en: Live Broadcast
bg: Живо предаване

en: audio element controller
bg: управляващ елемент за звука

en: video element controller
bg: управляващ елемент за картината

en: mute
bg: заглушаване

en: unmute
bg: премахване на заглушаването

en: play
bg: стартиране

en: pause
bg: пауза

en: movie time
bg: време на филма

en: timeline slider thumb
bg: показалец на плъзгача за времевата скала

en: back 30 seconds
bg: 30 секунди назад

en: return to realtime
bg: връщане към реално време

en: elapsed time
bg: изминало време

en: remaining time
bg: оставащо време

en: status
bg: състояние

en: fullscreen
bg: на цял екран

en: fast forward
bg: бързо напред

en: fast reverse
bg: бързо назад

en: show closed captions
bg: показване на помощни надписи

en: hide closed captions
bg: скриване на помощни надписи

en: audio element playback controls and status display
bg: бутони за управление на звука и показване на състоянието

en: video element playback controls and status display
bg: бутони за управление на картината и показване на състоянието

en: mute audio tracks
bg: заглушаване на пистите със звука

en: unmute audio tracks
bg: премахване на заглушаването на пистите със звука

en: begin playback
bg: изпълнение

en: pause playback
bg: пауза

en: movie time scrubber
bg: плъзгач за времевата скала на филма

en: movie time scrubber thumb
bg: показалец на плъзгача за времевата скала на филма

en: seek movie back 30 seconds
bg: търсене 30 секунди назад във филма

en: return streaming movie to real time
bg: връщане на филмовия поток към реално време

en: current movie time in seconds
bg: текущо време на филма в секунди

en: number of seconds of movie remaining
bg: оставащите секунди от филма

en: current movie status
bg: текущо състояние на филма

en: seek quickly back
bg: бързо търсене назад

en: seek quickly forward
bg: бързо търсене напред

en: Play movie in fullscreen mode
bg: Изпълнение на филма на цял екран

en: start displaying closed captions
bg: показване на помощни надписи

en: stop displaying closed captions
bg: без помощни надписи

en: indefinite time
bg: неопределено време

en: value missing
bg: стойността липсва

en: type mismatch
bg: несъответствие на вида

en: pattern mismatch
bg: несъответствие на шаблона

en: too long
bg: текстът е прекалено дълъг

en: range underflow
bg: отрицателно препълване на обхвата

en: range overflow
bg: препълване на обхвата

en: step mismatch
bg: несъответствие на стъпката
