yelp master - en to bg translation catalogue (121 entries)

note: ID: install.tooltip This is a format message used to format tooltips on install: links. These links allow users to install packages by clicking a link in the help. The tooltip may also be used as the link text, if there's no link text in the document. Special elements in the message will be replaced
en: Install <string/>
bg: Инсталиране на <string/>

en: Invalid compressed data
bg: Неправилни компресирани данни

en: Not enough memory
bg: Няма достатъчно памет

en: The page ‘%s’ was not found in the document ‘%s’.
bg: Страницата „%s“ не е открита в документа „%s“.

en: The file does not exist.
bg: Файлът не съществува.

en: The file ‘%s’ does not exist.
bg: Файлът „%s“ не съществува.

en: The file ‘%s’ could not be parsed because it is not a well-formed XML document.
bg: Файлът „%s“ не може да бъде анализиран, защото е лошо формиран като документ на XML.

en: The file ‘%s’ could not be parsed because one or more of its included files is not a well-formed XML document.
bg: Файлът „%s“ не може да бъде анализиран, защото поне един от файловете включени в него е лошо формиран като документ на XML.

en: Unknown
bg: Без заглавие

en: The requested page was not found in the document ‘%s’.
bg: Поисканата страница не е открита в документа „%s“.

en: Indexed
bg: Индексиран

en: Whether the document content has been indexed
bg: Дали съдържанието на документа е индексирано

en: Document URI
bg: Адрес на документа

en: The URI which identifies the document
bg: Адресът, който идентифицира този документ

en: Search results for “%s”
bg: Резултати от търсенето на „%s“

en: No matching help pages found in “%s”.
bg: Няма съвпадащи страници в „%s“.

en: No matching help pages found.
bg: Няма съвпадащи страници в помощта.

en: An unknown error occurred.
bg: Възникна неизвестна грешка

en: All Help Documents
bg: Всички помощни документи

en: The file ‘%s’ could not be parsed because it is not a well-formed info page.
bg: Файлът „%s“ не може да бъде анализиран, защото е лошо формиран като страница от info.

en: View
bg: Изглед

en: A YelpView instance to control
bg: Обект от вида „YelpView“, който да бъде управляван

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: A YelpBookmarks implementation instance
bg: Обект от вид реализация на „YelpBookmarks“

en: Enable Search
bg: Включване на търсенето

en: Whether the location entry can be used as a search field
bg: Дали полето за въвеждане на местоположение може да се използва като поле за търсене

en: Search...
bg: Търсене…

en: Clear the search text
bg: Изчистване на търсения текст

en: Bookmark this page
bg: Отмятане на страницата

en: Remove bookmark
bg: Премахване на отметката

en: Search for “%s”
bg: Търсене на „%s“

en: Loading
bg: Зареждане

en: The directory ‘%s’ does not exist.
bg: Папката „%s“ не съществува.

en: GtkSettings
bg: Обект GtkSettings

en: A GtkSettings object to get settings from
bg: Обект от вида „GtkSettings“, от който да се взимат настройки

en: GtkIconTheme
bg: Обект GtkIconTheme

en: A GtkIconTheme object to get icons from
bg: Обект от вида „GtkIconTheme“, от който да се взимат икони

en: Font Adjustment
bg: Увеличаване на шрифта

en: A size adjustment to add to font sizes
bg: Увеличаване на размера, което да се добавя към големината на шрифтовете

en: Show Text Cursor
bg: Показване на курсор в текста

en: Show the text cursor or caret for accessible navigation
bg: Показване на курсор за достъпност и навигация в текста

en: Editor Mode
bg: Режим на редактиране

en: Enable features useful to editors
bg: Включване на функции полезни за редактори

en: Database filename
bg: Името на файла с базата от данни

en: The filename of the sqlite database
bg: Името на файла с базата от данни sqlite

en: XSLT Stylesheet
bg: Набор от стилове (XSLT)

en: The location of the XSLT stylesheet
bg: Местоположението на файла със стилове (XSLT)

en: The XSLT stylesheet ‘%s’ is either missing or not valid.
bg: Файлът със стилове (XSLT) „%s“ липсва или не е валиден.

en: No href attribute found on yelp:document
bg: Атрибутът href не е открит в yelp:document

en: Out of memory
bg: Няма достатъчно памет

en: _Print...
bg: _Печат…

en: _Back
bg: На_зад

en: _Forward
bg: На_пред

en: _Previous Page
bg: П_редишнa страница

en: _Next Page
bg: С_ледваща страница

en: Yelp URI
bg: Адрес на Yelp

en: A YelpUri with the current location
bg: Обект от вида „YelpUri“ с текущото местоположение

en: Loading State
bg: Зареждащо състояние

en: The loading state of the view
bg: Състоянието на зареждане на изгледа

en: Page ID
bg: Идентификатор на страницата

en: The ID of the root page of the page being viewed
bg: Идентификаторът на кореновата страница за разглежданата страница

en: Root Title
bg: Заглавие на корена

en: The title of the root page of the page being viewed
bg: Заглавие на кореновата страница за разглежданата страница

en: Page Title
bg: Заглавие на страницата

en: The title of the page being viewed
bg: Заглавието на разглежданата страница

en: Page Description
bg: Описание на страницата

en: The description of the page being viewed
bg: Описанието на разглежданата страница

en: Page Icon
bg: Икона на страницата

en: The icon of the page being viewed
bg: Иконата на разглежданата страница

en: You do not have PackageKit. Package install links require PackageKit.
bg: Пакетът „PackageKit“ не е инсталиран, а връзките за инсталиране го изискват.

en: Save Image
bg: Запазване на изображението

en: Save Code
bg: Запазване на изходния код

en: Send email to %s
bg: Изпращане на е-поща до %s

en: _Install Packages
bg: _Инсталиране на пакетите

en: _Open Link
bg: _Отваряне на връзка

en: _Copy Link Location
bg: Копиране на мес_тоположението на връзката

en: Open Link in New _Window
bg: Отваряне на връзката в нов _прозорец

en: _Save Image As...
bg: _Запазване на изображението като…

en: _Save Video As...
bg: _Запазване на видео клипа като…

en: S_end Image To...
bg: Изпращан_e на изображението до…

en: S_end Video To...
bg: Изпращан_e на видео клипа до…

en: _Copy Text
bg: _Копиране на текста

en: C_opy Code Block
bg: К_опиране на блок с код

en: Save Code _Block As...
bg: Запазване на _блока с код като…

en: See all search results for “%s”
bg: Преглед на всички резултати от търсенето на „%s“

en: Could not load a document for ‘%s’
bg: Неуспех при зареждане на документ за „%s“

en: Could not load a document
bg: Неуспех при зареждане на документ

en: Document Not Found
bg: Документът не беше открит

en: Page Not Found
bg: Страницата не е открита

en: Cannot Read
bg: Неуспех при четене

en: Unknown Error
bg: Непозната грешка

en: Search for packages containing this document.
bg: Търсене за пакети съдържащи този документ.

en: The URI ‘%s’ does not point to a valid page.
bg: Адресът „%s“ сочи към неправилна страница.

en: The URI does not point to a valid page.
bg: Адресът не сочи към правилна страница.

en: The URI ‘%s’ could not be parsed.
bg: Адресът „%s“ не може да бъде обработен.

en: Turn on editor mode
bg: Включване на режим за редактиране

en: _Larger Text
bg: По-го_лям текст

en: Increase the size of the text
bg: Увеличаване на размера на текста

en: _Smaller Text
bg: По-_малък текст

en: Decrease the size of the text
bg: Намаляване на размера на текста

en: Help
bg: Потребителско ръководство

en: Show Text _Cursor
bg: Показване на _курсор в текста

en: _Page
bg: Стр_аница

en: _View
bg: _Изглед

en: _Go
bg: _Отиване

en: _Bookmarks
bg: О_тметки

en: _New Window
bg: _Нов прозорец

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _All Documents
bg: _Всички документи

en: _Add Bookmark
bg: _Добавяне на отметка

en: _Remove Bookmark
bg: _Премахване на отметката

en: Find in Page...
bg: Търсене в страницата…

en: Open Location
bg: Отваряне на местоположение

en: Application
bg: Програми

en: A YelpApplication instance that controls this window
bg: Обект от вида „YelpApplication“, който управлява този прозорец

en: Read Link _Later
bg: Прочитане по-_късно

en: Find:
bg: Търсене:

en: Read Later
bg: Прочитане по-късно

en: %i match | %i matches
bg[0]: %i съвпадение
bg[1]: %i съвпадения

en: No matches
bg: Няма съвпадения

en: Get help with GNOME
bg: Помощ за GNOME
