gnome-utils master - en to bg translation catalogue (123 entries)

en: Disk Usage Analyzer
bg: Анализатор на ползването на диска

en: Check folder sizes and available disk space
bg: Проверка на размерите на папките и свободното пространство на диска

en: Disk Usage Analyzer Preferences
bg: Настройки на анализатора на дисково пространство

en: Select _devices to include in file system scan:
bg: Избор на _устройствата, които да се включат в претърсването на системата:

en: _Monitor changes to your home folder
bg: _Наблюдаване на промените в домашната ви папка

en: Monitor Home
bg: Наблюдаване за промени

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
bg: Дали промените в домашната папка да се наблюдават.

en: Excluded partitions URIs
bg: Адреси на пропускани дялове

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
bg: Списък с адреси на дялове, които да се пропускат при търсене.

en: Toolbar is Visible
bg: Лентата за инструменти е видима

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
bg: Дали лентата за инструментите в основния прозорец на програмата да е видима

en: Statusbar is Visible
bg: Лентата за състоянието е видима

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
bg: Дали лентата за състоянието в долната част на основния прозорец на програмата да е видима

en: Active Chart
bg: Активна графика

en: Which type of chart should be displayed.
bg: Кой тип графика да се ползва.

en: _Analyzer
bg: _Анализатор

en: Scan _Home Folder
bg: Търсене в _домашната папка

en: Scan _Filesystem
bg: Търсене във _файловата система

en: Scan F_older…
bg: Търсене в _папка…

en: S_can Remote Folder…
bg: Търсене в _отдалечена папка…

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Expand All
bg: _Разширяване на всичко

en: _Collapse All
bg: _Свиване на всичко

en: _View
bg: _Изглед

en: _Toolbar
bg: Лента с _инструменти

en: St_atusbar
bg: Лента за _състоянието

en: All_ocated Space
bg: Заделено _пространство

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: Scan your home folder
bg: Търсене в домашната папка

en: Scan Home
bg: Домашната папка

en: Scan the file system
bg: Търсене във файловата система

en: Scan File System
bg: Търсене във файловата система

en: Scan a folder
bg: Търсене в папка

en: Scan Folder
bg: Папка

en: Scan a remote folder or file system
bg: Търсене в отдалечена папка или файлова система

en: Scan Remote Folder
bg: Отдалечена папка

en: Stop scanning
bg: Спиране на търсенето

en: Refresh
bg: Обновяване

en: Scanning…
bg: Търсене…

en: Total filesystem capacity:
bg: Общ обем на файловата система:

en: used:
bg: използвани:

en: available:
bg: налични:

note: set statusbar, percentage and allocated/normal size
en: Calculating percentage bars…
bg: Изчисляване на процентните стълбове…

en: Ready
bg: Готово

en: Total filesystem capacity
bg: Общ обем на файловата система

en: Total filesystem usage
bg: Общо използване на файловата система

en: contains hardlinks for:
bg: съдържа твърди връзки към:

en: %5d item | %5d items
bg[0]: %5d обект
bg[1]: %5d обекта

en: Could not initialize monitoring
bg: Неуспех при инициализирането на наблюдението

en: Changes to your home folder will not be monitored.
bg: Промените в домашната ви папка няма да се наблюдават.

en: View as Rings Chart
bg: Пръстеновидна графика

en: View as Treemap Chart
bg: Дървовидна графика

en: Show version
bg: Показване на версията

en: [DIRECTORY]
bg: [ПАПКА]

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
bg: Прекалено много аргументи. Можете да задавате само по една папка.

en: Could not detect any mount point.
bg: Не може да се открие точка на монтиране.

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
bg: Използваното пространство на диска не може да бъде анализирано без точка на монтиране

en: Maximum depth
bg: Максимална дълбочина

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
bg: Максималната дълбочина от началната папка, която се показва

en: Chart model
bg: Модел на графиката

en: Set the model of the chart
bg: Задаване на модела на графиката

en: Chart root node
bg: Начална папка за графиката

en: Set the root node from the model
bg: Задаване на началната папка от модела

en: Move to parent folder
bg: Преместване в родителската папка

en: Zoom in
bg: Увеличаване

en: Zoom out
bg: Намаляване

en: Save screenshot
bg: Запазване на снимка на екрана

en: Cannot create pixbuf image!
bg: Не може да се създаде изображение в буфер за пиксели!

note: Popup the File chooser dialog
en: Save Snapshot
bg: Запазване на снимка на екрана

en: _Image type:
bg: _Вид на изображението:

en: Scan
bg: Търсене

en: Device
bg: Устройство

en: Mount Point
bg: Точка на монтиране

en: File System Type
bg: Вид на файлова система

en: Total Size
bg: Общ размер

en: Available
bg: Налични

en: Cannot scan location "%s"
bg: Местоположението „%s“ не може да бъде претърсено

en: Custom Location
bg: Друг адрес

en: Public FTP
bg: Публично FTP

en: FTP (with login)
bg: FTP (с идентификация)

en: Windows share
bg: Споделено устройство на Windows

en: WebDAV (HTTP)
bg: WebDAV по HTTP

en: Secure WebDAV (HTTPS)
bg: Сигурен WebDAV по HTTPS

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
bg: Не може да се осъществи връзка със сървъра. Трябва да въведете име за сървъра.

en: Please enter a name and try again.
bg: Въведете име и опитайте отново

en: _Location (URI):
bg: _Адрес:

en: _Server:
bg: _Сървър:

en: Optional information:
bg: Допълнителна информация

en: _Share:
bg: _Споделено устройство:

en: _Port:
bg: _Порт:

en: _Folder:
bg: П_апка

en: _User Name:
bg: _Име на потребител:

en: _Domain Name:
bg: Име на _домейн:

en: Connect to Server
bg: Свързване към сървър

en: Service _type:
bg: Вид _услуга:

en: _Scan
bg: _Търсене

en: Rescan your home folder?
bg: Търсене наново в домашната папка?

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
bg: Съдържанието на домашната ви папка се е променило. Изберете да се търси отново, за да се обновят данните за използването на диска.

en: _Rescan
bg: _Ново търсене

en: Folder
bg: Папка

en: Usage
bg: Употреба

en: Size
bg: Размер

en: Contents
bg: Ръководство

en: Select Folder
bg: Избор на папка

note: add extra widget
en: _Show hidden folders
bg: _Показване на скритите папки

en: Cannot check an excluded folder!
bg: Пропусната папка няма да бъде проверена!

en: "%s" is not a valid folder
bg: „%s“ не е валидна папка

en: Could not analyze disk usage.
bg: Неуспех при анализирането на използването на диска.

en: _Open Folder
bg: _Отваряне на папка

en: Mo_ve to Trash
bg: П_реместване в кошчето

en: Could not open folder "%s"
bg: Папката „%s“ не може да бъде отворена.

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
bg: Не е инсталирана програма, която може да изобрази този документ.

en: Could not move "%s" to the Trash
bg: Файлът „%s“ не може да бъде преместен в кошчето.

en: Could not move file to the Trash
bg: Файлът не може да бъде преместен в кошчето.

en: Details: %s
bg: Подробности: %s

en: There was an error displaying help.
bg: Грешка при показването на помощта.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Тази програма е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 2 на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bg: Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA
bg: Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) заедно с тази програма. Ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: A graphical tool to analyze disk usage.
bg: Графичен инструмент за анализиране на ползването на диска

en: The document does not exist.
bg: Документът не съществува.

en: The folder does not exist.
bg: Папката не съществува.
