totem 1.0 - en to bg translation catalogue (344 entries)

en: Add...
bg: Добавяне...

en: Move Down
bg: Преместване надолу

en: Move Up
bg: Преместване нагоре

en: Playlist
bg: Списък за гледане

en: Remove
bg: Премахване

en: Save...
bg: Запазване...

en: _Copy Location
bg: _Копиране на местоположението

en: Next chapter or movie
bg: Следваща глава или видеоклип

en: Play / Pa_use
bg: Изпълнение / па_уза

en: Play or pause the movie
bg: Гледане или пауза на видеоклипа

en: Previous chapter or movie
bg: Предишна глава или видеоклип

en: Show _Controls
bg: Показване на _контролните бутони

en: Show controls
bg: Показване на контролните бутони

en: Skip _Backwards
bg: Прескачане _назад

en: Skip _Forward
bg: Прескачане на_пред

en: Skip backwards
bg: Прескачане назад

en: Skip forward
bg: Прескачане напред

en: Volume _Down
bg: _Намаляване на звука

en: Volume _Up
bg: _Увеличаване на звука

en: Volume up
bg: Увеличаване силата на звука

en: _Next Chapter/Movie
bg: _Следваща глава/филм

en: _Previous Chapter/Movie
bg: _Предишна глава/филм

en: 0 frames per second
bg: 0 кадъра в секунда

note: 0 seconds
en: 0 seconds
bg: 0 секунди

en: <b>Audio</b>
bg: <b>Звук</b>

en: <b>General</b>
bg: <b>Общи</b>

en: <b>Video</b>
bg: <b>Видео</b>

en: Album:
bg: Албум:

en: Artist:
bg: Изпълнител:

en: Bitrate:
bg: Бит./сек:

en: Codec:
bg: Кодек:

en: Dimensions:
bg: Размери:

en: Duration:
bg: Продължителност:

en: Framerate:
bg: Кадри/сек:

note: Video Codec Audio Codec
en: N/A
bg: Няма налични

en: Properties
bg: Подробности

en: Title:
bg: Заглавие:

note: Title Artist Album Year
en: Unknown
bg: Няма данни

en: Year:
bg: Година:

en: <b>Preview</b>
bg: <b>Бърз преглед</b>

en: Save Screenshot
bg: Записване на кадър

en: Save screenshot
bg: Записване на кадър

en: Save screenshot to _desktop
bg: Записване на кадър на работния _плот

en: Save screenshot to _file:
bg: Записване на кадър във _файл:

en: Skip to
bg: Прескачане до

en: _Skip to:
bg: Пре_скачане до:

en: seconds
bg: секунди

en: Play movies and songs
bg: Гледане на филми и слушане на песни

note: Title
en: Totem Movie Player
bg: Гледане на филми (Totem)

en: 14.4 Kbps Modem
    19.2 Kbps Modem
    28.8 Kbps Modem
    33.6 Kbps Modem
    34.4 Kbps Modem
    56 Kbps Modem/ISDN
    112 Kbps Dual ISDN/DSL
    256 Kbps DSL/Cable
    384 Kbps DSL/Cable
    512 Kbps DSL/Cable
    1.5 Mbps T1/Intranet/LAN
    Intranet/LAN
bg: 14.4 Kbps модем
    19.2 Kbps модем
    28.8 Kbps модем
    33.6 Kbps модем
    34.4 Kbps модем
    56 Kbps модем/ISDN
    112 Kbps двоен ISDN/DSL
    256 Kbps DSL/Cable
    384 Kbps DSL/Cable
    512 Kbps DSL/Cable
    1.5 Mbps T1/Intranet/LAN
    Intranet/LAN

en: 16:9 (Widescreen)
bg: 16:9 (широк екран)

en: 4:3 (TV)
bg: 4:3 (телевизия)

en: <b>Audio Output</b>
bg: <b>Изход на звука</b>

en: <b>Color balance</b>
bg: <b>Цветови баланс</b>

en: <b>Display</b>
bg: <b>Визуални</b>

en: <b>Networking</b>
bg: <b>Мрежови</b>

en: <b>Subtitles</b>
bg: <b>Субтитри</b>

en: <b>TV-Out</b>
bg: <b>ТВ изход</b>

en: <b>Visual Effects</b>
bg: <b>Визуални ефекти</b>

en: <span size="medium"><b>No file</b></span>
bg: <span size="medium"><b>Няма файл</b></span>

en: A_udio Menu
bg: Меню за зв_ука

en: Always on _Top
bg: Винаги най-от_горе

en: Always on top
bg: Винаги най-отгоре

en: Audio
bg: Звук

en: Auto
bg: Автоматично

en: Automatically _resize the window when a new video is loaded
bg: Автоматично о_размеряване на прозореца при зареждане на видеоклип

en: Co_ntrast:
bg: _Контраст:

en: Connection _speed:
bg: _Скорост на връзката:

en: Deinterlace
bg: Заглаждане на картината

en: Display
bg: Визуални

en: Fit Window to Movie
bg: Оразмеряване на прозореца към филма

en: General
bg: Общи

en: Go to the DVD menu
bg: Отиване в DVD менюто

en: Go to the angle menu
bg: Отиване в менюто за избор на ъгъл

en: Go to the audio menu
bg: Отиване в менюто за звука

en: Go to the chapter menu
bg: Отиване в менюто за избор на глава

en: Go to the title menu
bg: Отиване в заглавното меню

en: Help contents
bg: Ръководство

en: Languages
bg: Езици

en: Leave Fullscreen
bg: Изход от цял екран

en: Next
bg: Следващ

en: No Language Selection Available
bg: Липсва възможност за избор на език

en: No subtitles selection available
bg: Липсва възможност за избор на субтитри

en: Open _Location...
bg: Отваряне на _местоположение...

en: Open a non-local file
bg: Отваряне на отдалечен файл

en: Play/Pause
bg: Гледане/пауза

en: Previous
bg: Предишен

en: Resize _1:1
bg: Оразмеряване _1:1

en: Resize _2:1
bg: Оразмеряване _2:1

en: Resize to half the video size
bg: Оразмеряване наполовина

en: Resize to twice the video size
bg: Оразмеряване - двойно

en: Resize to video size
bg: Оразмеряване към оригиналния размер

en: S_ubtitles
bg: С_убтитри

en: Sat_uration:
bg: На_ситеност:

en: Set the aspect ratio
bg: Промяна на съотношението ширина/височина на видеоклипа

en: Set the repeat mode
bg: Включване режим на повторение

en: Set the shuffle mode
bg: Включване режим „Разбъркано“

en: Sets 16:9 (Anamorphic) aspect ratio
bg: Поставяне на 16:9 (Anamorphic) размер на екрана

en: Sets 2.11:1 (DVB) aspect ratio
bg: Поставяне на 2.11:1 (DVB) размер на екрана

en: Sets 4:3 (TV) aspect ratio
bg: Поставяне на 4:3 (TV) големина на екрана

en: Sets automatic aspect ratio
bg: Автоматично поставяне на съотношението ширина/височина на видеоклипа

en: Sets square aspect ratio
bg: Поставяне на квадратно съотношение ширина/височина на видеоклипа

en: Show _visual effects when an audio file is played
bg: Показване на _визуалните ефекти при изпълнението на звуков файл

en: Show or hide the sidebar
bg: Показване или скриване на страничния панел

en: Shuff_le Mode
bg: Режим „Разбъркано“

en: Skip to a specific time
bg: Прескачане до зададено време

en: Small
    Normal
    Large
    Extra Large
bg: Малък
    Среден
    Голям
    Много голям

en: Square
bg: Квадрат

en: Stereo
    4-channel
    4.1-channel
    5.0-channel
    5.1-channel
    AC3 Passthrough
bg: Стерео
    4-канала
    4.1-канала
    5.0-канала
    5.1-канала
    Директен AC3

en: Subtitles
bg: Субтитри

en: Switch An_gles
bg: Избор на друг _ъгъл

en: Switch angles
bg: Избор на друг ъгъл

en: Switch to fullscreen
bg: Превключване на на цял екран

en: Take _Screenshot
bg: Запазване на _кадър

en: Take a screenshot
bg: Запазване на текущия кадър

en: Time:
bg: Време:

en: Totem Preferences
bg: Настройки на Totem

en: Tv-out in fullscreen by Nvidia (NTSC)
bg: Tv-out на цял екран от Nvidia (NTSC)

en: Tv-out in fullscreen by Nvidia (PAL)
bg: Tv-out на цял екран от Nvidia (PAL)

en: Visualisation _size:
bg: Ра_змер на визуализацията:

en: Volume down
bg: Намаляване силата на звука

en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Zoom Out
bg: Намаляване

en: Zoom Reset
bg: Оригинален размер

en: Zoom in
bg: Увеличаване

en: Zoom out
bg: Намаляване

en: Zoom reset
bg: Оригинален размер

en: _Angle Menu
bg: Меню за избор на _ъгъл

en: _Aspect Ratio
bg: _Съотношението на екрана

en: _Audio output type:
bg: Тип на изхода на _звука:

en: _Brightness:
bg: _Яркост

en: _Chapter Menu
bg: Меню за избор на _глава

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: _DVD Menu
bg: _DVD меню

en: _DXR3 TV-out
bg: ТВ изход _DXR3

en: _Deinterlace
bg: Ко_рекция на презредовo изображение

en: _Eject
bg: _Изваждане

en: _Font:
bg: _Шрифт:

en: _Fullscreen
bg: _Цял екран

en: _Go
bg: _Управление

en: _Hue:
bg: _Нюанс:

en: _Languages
bg: _Езици

en: _Movie
bg: _Филм

en: _No TV-out
bg: _Без ТВ изход

en: _Repeat Mode
bg: Режим „По_вторение“

en: _Reset To Defaults
bg: _Възстановяване на стандартните настройки

en: _Resize 1:2
bg: _Оразмеряване 1:2

en: _Sidebar
bg: Страни_чен панел

en: _Skip to...
bg: Прескачане _до...

en: _Sound
bg: _Звук

en: _Title Menu
bg: _Заглавно меню

en: _Type of visualisation:
bg: _Избор на визуализация:

en: Amount of data to buffer for network streams before starting to display the stream (in seconds)
bg: Обем данни, идващи по мрежата, които да се сложат в междинен буфер преди да започне визуализацията на потока (в секунди)

en: Buffer size
bg: Размер на буфера

en: Enable deinterlacing
bg: Разрешаване на корекция на презредово изображение

en: Height of the video widget
bg: Височина на видео елемента

en: Maximum amount of data to decode ahead of display (in seconds)
bg: Максималното количество данни, които да се декодират преди показване (в секунди)

en: Name of the visual effects plugins
bg: Име на приставките за визуални ефекти

en: Network buffering threshold
bg: Праг на буфериране на мрежови данни

en: Pango font description for subtitle rendering
bg: Описание на Pango на шрифта за субтитри

en: Repeat mode
bg: Режим „Повторение“

en: Resize the canvas automatically on file load
bg: Автоматично оразмеряване на прозореца на клипа при зареждане на файл

en: Show visual effects when no video is displayed
bg: Показване на визуални ефекти при липса на видео изображение

en: Show visual effects when playing an audio only file.
bg: Показване на визуални ефекти при възпроизвеждане на звукови файлове.

en: Shuffle mode
bg: Режим „Разбъркано“

en: Sound volume
bg: Сила на звука

en: Sound volume, in percent, between 0 and 100
bg: Сила на звука в проценти, между 0 и 100

en: Subtitle font
bg: Шрифт за субтитрите

en: The brightness of the video
bg: Яркостта на видеосигнала

en: The contrast of the video
bg: Контрастът на видеосигнала

en: The hue of the video
bg: Нюанс на видеосигнала

en: The saturation of the video
bg: Наситеност на видеосигнала

en: Type of audio output to use
bg: Използван тип на изхода на звука

en: Type of audio output to use: "0" for stereo, "1" for 4-channel output, "2" for 5.0 channel output, "3" for 5.1 channel output, "4" for AC3 Passthrough.
bg: Използван тип изход на звука: „0“ за стерео, „1“ за  4 канален изход, „2“ за 5.0 канален изход, „3“ за 5.1 канален изход, „4“ за директен AC3.

en: Whether the main window should stay on top
bg: Дали главният прозорец да стои най-отгоре

en: Whether the main window should stay on top of the other ones
bg: Дали главният прозорец да стои винаги върху всички останали

en: Whether the sidebar is shown
bg: Дали страничния панел да се показва

en: Whether to enable debug for the playback engine
bg: Позволяване откриване на грешки в ядрото за изпълнение

en: Width of the video widget
bg: Ширина на видео елемента

en: Enter the _address of the file you would like to open:
bg: Въвеждане _местоположението на файла за изпълнение

en: Open Location
bg: Отваряне на местоположение...

en: Vanity Webcam utility
bg: Уеб камера (Vanity)

en: View live webcam and upload pictures
bg: Гледане на уеб камера и качване на снимки

en: Save File
bg: Запазване на файл

en: Vanity
bg: Интернет камера (Vanity)

en: Vanity Preferences
bg: Настройки на Vanity

en: Zoom 1:1
bg: Размер 1:1

en: Zoom 1:2
bg: Размер 1:2

en: Zoom 2:1
bg: Размер 2:1

en: Zoom _1:1
bg: Оригинален размер (_1:1)

en: Zoom _2:1
bg: Намален размер (_2:1)

en: _Picture
bg: Кар_тина

en: _Zoom 1:2
bg: Двоен _размер (1:2)

en: Unnamed CDROM
bg: CDROM без име

en: %d frames per second
bg: %d кадъра за секунда

en: Properties dialog
bg: Диалогов прозорец за с подробна информация

en: Couldn't load the '%s' interface.
bg: Грешка при зареждането на интерфейса „%s“.

en: Make sure that Totem is properly installed.
bg: Проверете дали Totem е инсталиран правилно.

en: None
bg: Без

en: Play Disc '%s'
bg: Пускане на диск: „%s“

en: Backend options
bg: Настройки на ядрото

en: Enable debug
bg: Включване откриването на грешки

en: Play
bg: Пускане

en: Pause
bg: Пауза

en: Seek Forwards
bg: Търсене напред

en: Seek Backwards
bg: Търсене назад

en: Volume Up
bg: Увеличаване на звука

en: Volume Down
bg: Намаляване на звука

en: Toggle Fullscreen
bg: Превключване на цял екран

en: Show/Hide Controls
bg: Показване/скриване на _контролните бутони

en: Quit
bg: Спиране на програмата

en: Enqueue
bg: Добавяне

en: Replace
bg: Заместване

en: Option '%s' is unknown and was ignored
bg: Опцията „%s“ е непозната и беше пренебрегната

en: Could not save the playlist
bg: Списъкът за изпълнение не може да бъде запазен.

en: Select Movies or Playlists
bg: Избор на филми или списъци за изпълнение

en: Save Playlist
bg: Запазване на списъка за гледане

en: Overwrite file?
bg: Презаписване на файла?

en: A file named '%s' already exists.  Are you sure you want to overwrite it?
bg: Вече съществува файл с името „%s“. Искате ли да го презапишете?

en: playlist
bg: списък за гледане

en: Playlist error
bg: Грешка в списъка за гледане

en: The playlist '%s' could not be parsed, it might be damaged.
bg: Списъкът „%s“ не може да бъде прочетен, възможно е да е повреден.

en: Select CD
bg: Избор на CD

en: Please select the currently playing CD:
bg: Изберете текущо изпълняващото се CD:

en: Enable visual effects?
bg: Активиране на визуалните ефекти?

en: It seems you are running Totem remotely.
    Are you sure you want to enable the visual effects?
bg: Изглежда използвате Totem отдалечено.
    Искате ли да разрешите визуалните ефекти?

en: The change of this setting will only take effect for the next movie, or when Totem is restarted.
bg: Промените на тези настройки ще влязат в сила за следващия филм или при рестартиране на Totem.

en: Switching on or off this type of TV-Out requires a restart to take effect.
bg: Промяната вкл./изкл. на този тип TV-изход изисква рестартиране, за да влезе в сила.

en: Changing the visuals effect type will require a restart to take effect.
bg: Промяната на визуалните ефекти изисква рестартиране, за да влезе в сила.

en: The change of audio output type will only take effect when Totem is restarted.
bg: Промените на типа на изхода на звука ще влязат в сила за следващия филм или при рестартиране на Totem.

en: Select Subtitle Font
bg: Шрифт за субтитрите

note: FIXME this should be setting an error?
en: Audio/Video
bg: Звук/видео

en: Video
bg: Видео

en: File '%s' already exists.
bg: Вече има файл с име „%s“.

en: The screenshot was not saved
bg: Кадърът е запазен

en: There was an error saving the screenshot.
bg: Имаше грешка при запазването на кадъра.

en: Playing a movie with Totem
bg: Показване на филм с Totem

en: Shadow type
bg: Тип на сянката

en: Style of bevel around the statusbar text
bg: Стил на украсата около надписите в лентата на състоянието

en: Stopped
bg: Спрян

en: %s (Streaming)
bg: %s (изпълнение на поток)

note: Seeking to Time / Total Length
en: Seek to %s / %s
bg: Търсене до %s / %s

en: Buffering
bg: Буфериране

en: Playing
bg: Изпълнява се

en: Paused
bg: Паузирано

en: Totem could not eject the optical media.
bg: Totem не може да извади оптичния носител.

en: Totem could not play '%s'.
bg: Totem не може да изпълни „%s“.

en: Totem cannot play this type of media (%s) because you do not have the appropriate plugins to handle it.
bg: Totem не може да изпълни този тип медия (%s) поради липса на подходящи приставки.

en: Please install the necessary plugins and restart Totem to be able to play this media.
bg: Инсталирайте съответната приставка и рестартирайте Totem, за да бъдат възприети промените.

en: Totem could not play this media (%s) although a plugin is present to handle it.
bg: Totem не може да възпроизведе този тип медия (%s), въпреки наличието на подходяща приставка.

en: You might want to check that a disc is present in the drive and that it is correctly configured.
bg: Проверете има ли носител в устройството и дали то е правилно настроено.

en: Failed to play Audio/Video Disc
bg: Неуспех при изпълнението на Музикалния/видео диск

en: Reason unknown
bg: Неизвестна причина

en: No File
bg: Липсва файл

en: An error occurred
bg: Получи се грешка

en: Select Files
bg: Избор на файлове

en: Open Location...
bg: Отваряне на местоположение...

en: Totem could not display the help contents.
bg: Ръководството не може да бъде показано.

en: Movie Player using %s
bg: Програма за гледане на филми, която използва %s

en: Copyright © 2002-2005 Bastien Nocera
bg: Авторски права © 2002-2005 Bastien Nocera

en: Totem could not get a screenshot of that film.
bg: Totem не можа да запази кадър от този филм.

en: This is not supposed to happen; please file a bug report.
bg: Това не трябва да се случва! Моля, подайте доклад за грешка.

en: Totem couldn't show the movie properties window.
bg: Totem не може да изобрази прозореца с информация за филма.

en: Make sure that Totem is correctly installed.
bg: Проверете дали Totem е инсталиран правилно.

en: Totem could not seek in '%s'.
bg: Totem не може да търси в „%s“.

en: Totem could not startup.
bg: Totem не може да се стартира.

en: No reason.
bg: Няма причина.

en: Could not initialize the thread-safe libraries.
bg: Библиотеките за безопасна работа с нишки не могат да бъдат инициализирани.

en: Verify your system installation. Totem will now exit.
bg: Проверете системата си. Totem ще бъде спрян.

en: Totem could not initialize the configuration engine.
bg: Totem не може да инициализира ядрото за настройки.

en: Make sure that GNOME is properly installed.
bg: Проверете дали GNOME е инсталиран правилно.

note: Main window
en: main window
bg: основен прозорец

en: video popup menu
bg: видео меню

en: Debug mode on
bg: Режим за търсене на грешки: вкл.

en: Webcam utility using %s
bg: Инструмент за уеб камери използващ %s

en: Vanity could not startup:
    %s
bg: Vanity не може да стартира:
    %s

en: No reason
bg: Няма причина

en: Vanity could not contact the webcam.
    Reason: %s
bg: Vanity не може да се свърже с уеб камерата.
    Причина: %s

en: Vanity could not play video from the webcam.
    Reason: %s
bg: Vanity не може да получи видео-образ от камерата.
    Причина: %s

en: Vanity Webcam Utility
bg: Уеб камера (Vanity)

en: Could not initialize the thread-safe libraries.
    Verify your system installation. Vanity will now exit.
bg: Грешка при инициализацията на библиотеки за безопасна работа с нишки.
    Проверете инсталацията на системата си. Vanity ще се изключи.

en: Vanity could not initialize the 
    configuration engine:
    %s
bg: Vanity не може да инициализира 
    ядрото за конфигуриране:
    %s

en: Couldn't load the main interface (vanity.glade).
    Make sure that Vanity is properly installed.
bg: Грешка при зареждане на главния интерфейс (vanity.glade).
    Проверете дали Vanity е инсталиран правилно.

en: Totem Video Window
bg: Прозорец за видео-изображение на Totem

en: Failed to retrieve working directory
bg: Грешка при получаване на работната папка

en: Location not found.
bg: Местоположението не е намерено.

en: You don't have permission to open that location.
bg: Нямате право да отворите това местоположение.

en: Failed to open media file; unknown error
bg: Неуспех при отварянето на медийния файл; неизвестна грешка

en: Failed to play: %s
bg: Неуспех при изпълнението: %s

en: unknown error
bg: неизвестна грешка

en: Too old version of GStreamer installed.
bg: Инсталираната версия на GStreamer е твърде стара.

en: Media contains no supported video streams.
bg: Медията съдържа неподдържани видео потоци.

en: Failed to create a GStreamer play object. Please check your GStreamer installation.
bg: Неуспех при създаването на обект за изпълнение на GStreamer. Проверете инсталацията на GStreamer.

en: The video output is in use by another application. Please close other video applications, or select another video output in the Multimedia Systems Selector.
bg: Видео изхода се използва от друга програма. Затворете другите видео програми или изберете друг видео изход в „Избор на мултимедийни системи“.

en: Failed to open video output. It may not be available. Please select another video output in the Multimedia Systems Selector.
bg: Неуспех при отварянето на видео изхода. Може да не е наличен. Изберете друг видео изход от „Избор на мултимедийни системи“.

en: The audio output is in use by another application. Please select another audio output in the Multimedia Systems Selector. You may want to consider using a sound server.
bg: Изходът на звука се използва от друга програма. Изберете друг изход на звука в „Избор на мултимедийни системи“. Замислете се за ползването на звуков сървър.

en: The requested audio output was not found. Please select another audio output in the Multimedia Systems Selector
bg: Необходимия изход на звука не е намерен. Изберете друг изход на звука в „Избор на мултимедийни системи“

en: Failed to open audio output. You may not have permission to open the sound device, or the sound server may not be running. Please select another audio output in the Multimedia Systems Selector.
bg: Неуспех при отварянето на изхода за звука. Възможно е да нямата право да отваряте звуковата карта или е възможно звуковият сървър да не работи. Изберете друг звуков изход от „Избор на мултимедийни системи“.

en: Couldn't load the '%s' audio driver
    Check that the device is not busy.
bg: Грешка при зареждане на звуков драйвер „%s“
    Проверете дали устройството не е заето.

en: No video output is available. Make sure that the program is correctly installed.
bg: Няма наличен видео изход. Проверете дали програмата е инсталирана правилно.

en: The server you are trying to connect to is not known.
bg: Посоченият сървър е неизвестен.

en: The device name you specified (%s) seems to be invalid.
bg: Посоченото име на устройство (%s) е грешно.

en: The server you are trying to connect to (%s) is unreachable.
bg: Посоченият сървър (%s) е недостъпен.

en: The connection to this server was refused.
bg: Посоченият сървър отказва да се свърже с Вас.

en: The specified movie could not be found.
bg: Посоченият филм не може да бъде намерен.

en: The source seems encrypted, and can't be read. Are you trying to play an encrypted DVD without libdvdcss?
bg: Вероятно източникът е криптиран и не може да бъде прочетен. За да гледате на криптирани DVD инсталирайте libdvdcss.

en: The movie could not be read.
bg: Филмът не може да бъде прочетен.

en: A problem occurred while loading a library or a decoder (%s).
bg: Грешка при зареждане на библиотека или декодер (%s).

en: This file is encrypted and cannot be played back.
bg: Този файл е криптиран и не може да бъде изпълнен.

en: For security reasons, this movie can not be played back.
bg: Поради причини свързани със сигурността, не можете да гледате този филм.

en: The audio device is busy. Is another application using it?
bg: Звуковата карта е заета. Използва ли се от друга програма?

en: You are not allowed to open this file.
bg: Не ви е позволено да отваряте този файл.

en: The server refused access to this file or stream.
bg: Сървърът отказва достъп до този файл или поток.

en: The file you tried to play is an empty file.
bg: Файлът, който се опитвате да пуснете, е празен.

en: There is no plugin to handle this movie.
bg: Липсва подходяща приставка за гледане на този филм.

en: This movie is broken and can not be played further.
bg: Филмът е повреден и възпроизвеждането не може да продължи.

en: This location is not a valid one.
bg: Това местоположение не е валидно.

en: This movie could not be opened.
bg: Филмът не може да бъде отворен.

en: Generic Error.
bg: Обща грешка.

en: This movie is a still image. You can open it with an image viewer.
bg: Този филм е статично изображение. Пробвайте да го отворите с програма за преглед на изображения.

en: Video codec '%s' is not handled. You might need to install additional plugins to be able to play some types of movies
bg: Видео кодекът „%s“ не се поддържа. Ако се налага, инсталирайте допълнителни приставки.

en: Audio codec '%s' is not handled. You might need to install additional plugins to be able to play some types of movies
bg: Звуковия кодек „%s“ не се поддържа. Ако се налага, инсталирайте допълнителни приставки.

en: This is an audio-only file, and there is no audio output available.
bg: Това е чист звуков файл, но няма наличен изходен звуков поток.

en: Language %d
bg: Език %d

en: Movie is not playing.
bg: Филмът не се изпълнява.

en: No video to capture.
bg: Няма видео за запис.

en: Video codec is not handled.
bg: Видео кодекът не се поддържа.

en: %d hour | %d hours
bg[0]: %d час
bg[1]: %d часа

en: %d minute | %d minutes
bg[0]: %d минута
bg[1]: %d минути

en: %d second | %d seconds
bg[0]: %d секунда
bg[1]: %d секунди

en: Failed to find real device node for %s: %s
bg: Неуспех при търсенето на истинския файл за устройство на %s: %s

en: Failed to read symbolic link %s: %s
bg: Неуспех при четенето от символната връзка %s: %s

en: Failed to find mountpoint for device %s in /etc/fstab
bg: Неуспех при търсене на точката за монтиране на устройството %s от /etc/fstab

en: Please check that a disc is present in the drive.
bg: Проверете има ли носител в устройството.

en: Failed to open device %s for reading: %s
bg: Неуспех при отварянето на устройството %s за четене: %s

en: Failed to retrieve capabilities of device %s: %s
bg: Неуспех при получаването на характеристиките на устройството %s: %s

en: Drive status 0x%x (%s) - check disc
bg: Състояние на устройството 0x%x (%s), проверете диска

en: Unexpected error status %d while mounting %s
bg: Неочаквана грешка %d при монтирането на %s

en: Error getting %s disc status: %s
bg: Неуспех при получаване на състоянието на диск %s: %s

en: Unexpected/unknown cd type 0x%x (%s)
bg: Неочакван/непознат вид CD - 0x%x (%s)

en: Audio CD
bg: Звуково CD

en: Video CD
bg: Видео CD

en: Couldn't write parser: %s
bg: Парсерът не може да бъде записан: %s

en: Couldn't open file '%s': %s
bg: Файлът „%s“ не може да бъде отворен: %s
