gnome-bluetooth master - en to bg translation catalogue (139 entries)

en: Click to select device...
bg: Натиснете, за да изберете устройство…

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: No adapters available
bg: Няма налични адаптери

en: Searching for devices...
bg: Търсене на устройства…

en: Device
bg: Устройство

en: Type
bg: Вид

en: Devices
bg: Устройства

en: All categories
bg: Всички категории

en: Paired
bg: Сдвоени

en: Trusted
bg: Доверени

en: Not paired or trusted
bg: Несдвоени или недоверени

en: Paired or trusted
bg: Сдвоени или доверени

note: This is the title of the filter section of the Bluetooth device chooser. * It used to say Show Only Bluetooth Devices With...
en: Show:
bg: Показване на:

note: The device category filter
en: Device _category:
bg: _Категория устройство:

en: Select the device category to filter
bg: Изберете категорията устройства, по която да се филтрира списъка отгоре

note: The device type filter
en: Device _type:
bg: _Вид устройство:

en: Select the device type to filter
bg: Изберете вида устройства, по която да се филтрира списъка отгоре

en: Input devices (mice, keyboards, etc.)
bg: Входни устройства (мишки, клавиатури и др.)

en: Headphones, headsets and other audio devices
bg: Слушалки, слушалки с микрофон и други аудио устройства

en: All types
bg: Всички видове

en: Phone
bg: Телефон

en: Modem
bg: Модем

en: Computer
bg: Компютър

en: Network
bg: Мрежа

note: translators: a hands-free headset, a combination of a single speaker with a microphone
en: Headset
bg: Слушалки

en: Headphones
bg: Слушалки

en: Audio device
bg: Устройство за Bluetooth

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Mouse
bg: Мишка

en: Camera
bg: Камера

en: Printer
bg: Принтер

en: Joypad
bg: Джойстик

en: Tablet
bg: Таблет

en: Video device
bg: Видео устройство

en: Use this GPS device for Geolocation services
bg: Използване този GPS за откриване на местоположението

note: translators: * This is in a test plugin, please make sure you add the "(test)" part, * or leave untranslated
en: Access the Internet using your cell phone (test)
bg: Сърфиране в Интернет през вашия мобилен телефон (пробно)

en: Turn on Bluetooth
bg: Включване на Bluetooth

en: Bluetooth: Off
bg: Bluetooth: изключен

en: Turn off Bluetooth
bg: Изключване на Bluetooth

en: Bluetooth: On
bg: Bluetooth: включен

en: Bluetooth: Disabled
bg: Bluetooth: забранен

en: Disconnecting...
bg: Прекъсване на връзката…

en: Connecting...
bg: Свързване…

en: Connected
bg: Свързан

en: Disconnected
bg: Прекъсната връзка

en: Disconnect
bg: Прекъсване на връзката

en: Connect
bg: Свързване

en: Send files...
bg: Изпращане на файлове…

en: Browse files...
bg: Преглед на файлове…

en: Keyboard Settings
bg: Настройки на клавиатурата

en: Mouse and Touchpad Settings
bg: Настройки на мишката и сензорния панел

en: Sound Settings
bg: Настройки на звука

en: Debug
bg: Отстраняване на грешки

note: Parse command-line options
en: - Bluetooth applet
bg: — аплет за Bluetooth

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
bg: %s
    Изпълнете „%s --help“, за да видите пълен списък на всички команди.

en: Bluetooth Applet
bg: Аплет за Bluetooth

en: Device '%s' wants to pair with this computer
bg: Устройството „%s“ иска да се сдвои с този компютър

en: Please enter the PIN mentioned on device %s.
bg: Въведете кода на устройството %s.

en: Please confirm whether the PIN '%s' matches the one on device %s.
bg: Потвърдете дали кодът „%s“ съвпада с този на %s.

note: translators: Whether to grant access to a particular service
en: Grant access to '%s'
bg: Позволяване достъп до „%s“?

en: Device %s wants access to the service '%s'.
bg: Устройството %s иска достъп до услугата „%s“.

note: translators: this is a popup telling you a particular device * has asked for pairing
en: Pairing request for '%s'
bg: Запитване за свързване с „%s“

en: Bluetooth device
bg: Устройство за Bluetooth

en: Enter PIN
bg: Въвеждане на код

note: translators: this is a popup telling you a particular device * has asked for pairing
en: Pairing confirmation for '%s'
bg: Потвърждение за сдвояване с „%s“

en: Verify PIN
bg: Проверка на код

en: Authorization request from '%s'
bg: Заявка за упълномощаване от „%s“

en: Check authorization
bg: Проверка на упълномощаването

en: Bluetooth Manager
bg: Управление на Bluetooth

en: Bluetooth Manager applet
bg: Аплет за управление на устройства за Bluetooth

en: Bluetooth: Checking
bg: Bluetooth: проверка

en: Visible
bg: Видим

en: Send files to device...
bg: Изпращане на файлове на устройство…

en: Set up new device...
bg: Добавяне на ново устройство…

en: Bluetooth Settings
bg: Настройки на Bluetooth

en: Quit
bg: Спиране на програмата

en: _Always grant access
bg: _Винаги позволяване на достъп

en: _Reject
bg: _Отхвърляне

en: _Grant
bg: _Позволяване

en: _Does not match
bg: _Не съвпада

en: _Matches
bg: _Съвпада

en: _Show input
bg: _Показване на входа

note: translators: * The '%s' is the device name, for example: * Pairing with 'Sony Bluetooth Headset' cancelled
en: Pairing with '%s' cancelled
bg: Сдвояването с „%s“ е отказано

en: Please confirm that the PIN displayed on '%s' matches this one.
bg: Моля потвърдете, че PIN показан на '%s' съвпада с този.

en: Please enter the following PIN:
bg: Моля въведете следния код:

note: translators: * The '%s' is the device name, for example: * Setting up 'Sony Bluetooth Headset' failed
en: Setting up '%s' failed
bg: Добавянето на  „%s“ е неуспешно

note: translators: * The '%s' is the device name, for example: * Connecting to 'Sony Bluetooth Headset'...
en: Connecting to '%s'...
bg: Свързване към „%s“…

en: Please enter the following PIN on '%s':
bg: Въведете следния код на „%s“:

en: Please enter the following PIN on '%s' and press “Enter” on the keyboard:
bg: Въведете следния код на „%s“ и натиснете клавиша „Enter“ на клавиатурата:

en: Please move the joystick of your iCade in the following directions:
bg: Придвижете джойстика на устройството iCade в следните посоки:

note: translators: * The '%s' is the device name, for example: * Please wait while finishing setup on 'Sony Bluetooth Headset'...
en: Please wait while finishing setup on device '%s'...
bg: Изчакайте докато се завърши добавянето на устройство „%s“…

en: Successfully set up new device '%s'
bg: Устройството „%s е добавено успешно

en: Bluetooth New Device Setup
bg: Добавяне на ново Bluetooth за устройство

en: PIN _options...
bg: _Настройки на кода…

en: Device Search
bg: Търсене на устройство

en: Device Setup
bg: Добавяне на устройство

en: Finishing New Device Setup
bg: Завършване на добавяне на ново устройство

en: Select the additional services you want to use with your device:
bg: Изберете допълнителните услуги, които искате да използвате с вашето устройство:

en: Setup Summary
bg: Настройки

en: PIN Options
bg: Настройки на кода

en: _Automatic PIN selection
bg: _Автоматично избиране на код

note: Translators: this is a PIN with a set value, such as 1111, or 0000
en: Fixed PIN
bg: Постоянен код

en: '0000' (most headsets, mice and GPS devices)
bg: „0000“ (повечето слушалки с микрофон, мишки и устройства за GPS)

en: '1111'
bg: „1111“

en: '1234'
bg: „1234“

en: Do not pair
bg: Без сдвояване

en: Custom PIN:
bg: Друг код:

en: _Try Again
bg: _Опитайте отново

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: _Cancel
bg: _Отказ

note: This is a button to answer: Does the PIN matches the one on the device?
en: Does not match
bg: Не съвпада

note: This is a button to answer: Does the PIN matches the one on the device?
en: Matches
bg: Съвпада

en: Bluetooth Device Setup
bg: Настройки на устройство за Bluetooth

en: Setup Bluetooth devices
bg: Настройки на устройства за Bluetooth

en: %'d second | %'d seconds
bg[0]: %'d секунда
bg[1]: %'d секунди

en: %'d minute | %'d minutes
bg[0]: %'d минута
bg[1]: %'d минути

en: %'d hour | %'d hours
bg[0]: %'d час
bg[1]: %'d часа

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
bg[0]: приблизително %'d час
bg[1]: приблизително %'d часа

en: File Transfer
bg: Прехвърляне на файл

en: _Retry
bg: _Повторен опит

note: translators: This is the heading for the progress dialogue
en: Sending files via Bluetooth
bg: Изпращане на файлове чрез Bluetooth

en: From:
bg: От:

en: To:
bg: Към:

en: An unknown error occurred
bg: Възникна неизвестна грешка

en: Make sure that the remote device is switched on and that it accepts Bluetooth connections
bg: Проверете дали другото устройство е включено и приема връзки по Bluetooth

en: Sending %s
bg: Изпращане на %s

en: Sending file %d of %d
bg: Изпращане на файл %d от %d

en: %d KB/s
bg: %d KB/s

en: %d B/s
bg: %d B/s

en: Select device to send to
bg: Избор на устройство, към което ще се изпраща

en: _Send
bg: Изпращане _до

en: Choose files to send
bg: Избор на файлове за изпращане

en: Select
bg: Избор

en: Remote device to use
bg: Отдалечено устройство

en: Remote device's name
bg: Име на отдалечено устройство

en: Programming error: could not find the device in the list
bg: Програмна грешка, устройството не може да се намери в този списък

en: OBEX Push file transfer unsupported
bg: Не се поддръжка прехвърляне на файлове чрез Obex Push

en: Bluetooth Transfer
bg: Предаване чрез Bluetooth

en: Send files via Bluetooth
bg: Изпращане на файлове чрез Bluetooth
