gnome-settings-daemon master - en to bg translation catalogue (579 entries)

en: GNOME Settings Daemon
bg: Сървър за настройките на GNOME

en: Smartcard removal action
bg: Действие при изключване на чип-картата

en: Set this to one of "none", "lock-screen", or "force-logout". The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
bg: Задайте „none“ (без действие), „lock_screen“ (заключване на екрана) или „force_logout“ (принудителен изход). Действието ще се предприема, когато чип-картата, използвана за вход в системата, бъде извадена.

en: Disable touchpad while typing
bg: Изключване на сензорния панел по време на писане

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
bg: Задайте да е истина, ако имате проблем със случайно докосване на сензорния панел по време на писане.

en: Enable horizontal scrolling
bg: Включване на хоризонталното придвижване

en: Set this to TRUE to allow horizontal scrolling by the same method selected with the scroll_method key.
bg: Задайте да е истина, за да позволите хоризонтално придвижване по начина указан в ключа „scroll_method“.

en: Select the touchpad scroll method
bg: Избор на вида придвижване чрез сензорния панел

en: Select the touchpad scroll method. Supported values are: "disabled", "edge-scrolling", "two-finger-scrolling".
bg: Избор на метода на предвижване чрез сензорния панел. Възможни стойности са „disabled“ (изключено), „edge-scrolling“ (чрез ръба на панела), „two-finger-scrolling“ (с два пръста)

en: Enable mouse clicks with touchpad
bg: Включване на натискане на бутоните на мишката чрез сензорния панел

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
bg: Задайте да е истина, за да подавате натискания на бутоните на мишката чрез потупване по сензорния панел.

en: Enable touchpad
bg: Включване на сензорния панел

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
bg: Задайте да е истина, за да включите всички сензорни панели.

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
bg: Показване на текущото положение на показалеца при натискане и отпускане на клавиша „Control“.

en: Double click time
bg: Време за двойно натискане

en: Length of a double click in milliseconds.
bg: Време за двойно натискане в милисекунди.

en: Drag threshold
bg: Праг за влачене

en: Distance before a drag is started.
bg: Минимално разстояние за начало на влачене.

en: Middle button emulation
bg: Емулиране на среден бутон

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
bg: Включване на емулация на натискане на средния бутон на мишката чрез едновременно натискане на левия и десния бутони.

en: Whether the tablet's orientation is locked, or rotated automatically.
bg: Дали ориентацията на таблета е твърдо зададена или автоматично се променя.

en: Device hotplug custom command
bg: Команда при добавяне, изваждане на устройство

en: Command to be run when a device is added or removed.
bg: Команда, която да се изпълни при добавянето или изваждането на устройство.

en: Activation of this plugin
bg: Стартиране на тази приставка

en: Whether this plugin would be activated by gnome-settings-daemon or not
bg: Дали приставката да се стартира от gnome-settings-daemon или не

en: Priority to use for this plugin
bg: Приоритет на приставката

en: Priority to use for this plugin in gnome-settings-daemon startup queue
bg: Приоритет на приставката в опашката за стартиране на gnome-settings-daemon

en: Wacom stylus absolute mode
bg: Абсолютен режим на писалката.

en: Enable this to set the tablet to absolute mode.
bg: Ако е истина, таблетът ще ползва абсолютни координати.

en: Wacom tablet area
bg: Област на таблета.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the area usable by the tools.
bg: Координатите на областта достъпна за инструментите (x1, y1 и x2, y2).

en: Wacom tablet rotation
bg: Завъртане на таблета.

en: Set this to 'none', 'cw' for 90 degree clockwise, 'half' for 180 degree, and 'ccw' for 90 degree counterclockwise.
bg: Позволените стойности са „none“ (без завъртане), „cw“ (90° по часовниковата стрелка), „half“ (180°) и „ccw“ (90° обратно на часовниковата стрелка).

en: Wacom touch feature
bg: Допир на таблета.

en: Enable this to move the cursor when the user touches the tablet.
bg: Ако е истина, показалецът ще се мести, когато потребителят докосва таблета.

en: Wacom tablet PC feature
bg: Функции на таблета за компютъра.

en: Enable this to only report stylus events when the tip is pressed.
bg: Ако е истина, събитията от писалката ще се докладват, само когато перото ѝ е натиснато.

en: Wacom display mapping
bg: Настроен монитор

en: EDID information of monitor to map tablet to. Must be in the format [vendor, product, serial]. ["","",""] disables mapping.
bg: Информация по EDID за монитора, към който е настроен таблетът. Трябва да е във формат „[производител, продукт, сериен №]“. За изключване на настройката използвайте „["","",""]“.

en: Wacom stylus pressure curve
bg: Крива на натиск на писалката.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the stylus.
bg: Координатите на кривата за натиска за писалката (x1, y1 и x2, y2).

en: Wacom stylus button mapping
bg: Режим на абсолютни координати на писалката.

en: Set this to the logical button mapping.
bg: Логическото разпределение на бутона.

en: Wacom stylus pressure threshold
bg: Праг на натиск на писалката.

en: Set this to the pressure value at which a stylus click event is generated.
bg: Ниво на натиск за генериране на събитие „натискане“ чрез писалката.

en: Wacom eraser pressure curve
bg: Крива на натиска на гумата.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the eraser.
bg: Координатите на кривата за натиска за гумата (x1, y1 и x2, y2).

en: Wacom eraser button mapping
bg: Функции на бутоните на гумата.

en: Wacom eraser pressure threshold
bg: Праг на натиска на гумата.

en: Set this to the pressure value at which an eraser click event is generated.
bg: Ниво на натиск за генериране на събитие „натискане за изтриване“ чрез писалката.

en: Wacom button action type
bg: Вид действие на бутоните

en: The type of action triggered by the button being pressed.
bg: Видът на действието задействано чрез натискане на бутона.

en: Key combination for the custom action
bg: Клавишна комбинация за потребителско действие

en: The keyboard shortcut generated when the button is pressed for custom actions.
bg: Клавишната комбинация, която се генерира при натискането на бутона за потребителско действие.

en: Key combinations for an elevator custom action
bg: Клавишни комбинации за издигащо потребителско действие

en: The keyboard shortcuts generated when a touchring or touchstrip is used for custom actions (up followed by down).
bg: Клавишните комбинации, които се генерират при използването на сензорното поле за потребителски действия.

en: The duration a display profile is valid
bg: Продължителност на валидност на цветови профил на устройство

en: This is the number of days after which the display color profile is considered invalid.
bg: Брой дни, след чието изтичане цветовият профил на излъчващо устройство трябва да се обнови

en: The duration a printer profile is valid
bg: Продължителност на валидност на цветови профил на принтер

en: This is the number of days after which the printer color profile is considered invalid.
bg: Брой дни, след чието изтичане цветовият профил на принтер трябва да се обнови

en: Mount paths to ignore
bg: Монтирани пътища, които да се пренебрегват

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
bg: Списък с монтирани пътища, които да не се взимат под внимание за предупрежденията за свободното място.

en: Free percentage notify threshold
bg: Праг на свободното място, при който да се предупреждава

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
bg: Процент свободно място за първо предупреждение за липса на място. Ако свободното място падне под този процент, ще се покаже предупреждение.

en: Subsequent free space percentage notify threshold
bg: Праг за повторно предупреждение за свободното дисково пространство

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
bg: Процент, с който трябва да намалее свободното пространство на диска, преди да се покаже ново предупреждение.

en: Free space notify threshold
bg: Праг на свободното място, при който да се предупреждава

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
bg: Обем в GB. Ако наличното свободно място е повече, няма да се показва предупреждение.

en: Minimum notify period for repeated warnings
bg: Минимален интервал между предупрежденията

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
bg: Интервал в минути. Повторните предупреждения за файловата система ще се появяват не по-често от този период.

en: Custom keybindings
bg: Потребителски клавишни комбинации

en: List of custom keybindings
bg: Списък с потребителските клавишни комбинации

en: Launch calculator
bg: Стартиране на калкулатор

en: Binding to launch the calculator.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на калкулатора

en: Launch email client
bg: Стартиране на програма за е-поща

en: Binding to launch the email client.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на програмата за е-поща

en: Eject
bg: Изваждане

en: Binding to eject an optical disc.
bg: Клавишна комбинация за изваждане на оптичен диск

en: Launch help browser
bg: Стартиране на програмата за помощ

en: Binding to launch the help browser.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на програмата за помощ.

en: Home folder
bg: Домашна папка

en: Binding to open the Home folder.
bg: Клавишна комбинация за отваряне на домашната папка.

en: Launch media player
bg: Стартиране на програмата за мултимедия

en: Binding to launch the media player.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на програмата за мултимедия.

en: Next track
bg: Следваща песен

en: Binding to skip to next track.
bg: Клавишна комбинация за отиване на следваща песен.

en: Pause playback
bg: Пауза при изпълнение на музика

en: Binding to pause playback.
bg: Клавишна комбинация за пауза при изпълнение на музика.

en: Play (or play/pause)
bg: Изпълнение (или изпълнение/пауза)

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
bg: Клавишна комбинация за изпълнение на музика (или превключване изпълнение/пауза).

en: Log out
bg: Излизане от системата

en: Binding to log out.
bg: Клавишна комбинация за излизане от системата.

en: Previous track
bg: Предишна песен

en: Binding to skip to previous track.
bg: Клавишна комбинация за отиване на предходна песен.

en: Lock screen
bg: Заключване на екрана

en: Binding to lock the screen.
bg: Клавишна комбинация за заключване на екрана.

en: Search
bg: Търсене

en: Binding to launch the search tool.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на инструмента за търсене.

en: Stop playback
bg: Спиране на изпълнението

en: Binding to stop playback.
bg: Клавишна комбинация за спиране на изпълнението.

en: Volume down
bg: Намаляване на звука

en: Binding to lower the system volume.
bg: Клавишна комбинация за намаляване на нивото на звука.

en: Volume mute
bg: Заглушаване на звука

en: Binding to mute the system volume.
bg: Клавишна комбинация за заглушаване на звука.

en: Volume up
bg: Увеличаване на звука

en: Binding to raise the system volume.
bg: Клавишна комбинация за увеличаване на нивото на звука.

en: Take a screenshot
bg: Снимане на екрана

en: Binding to take a screenshot.
bg: Клавишна комбинация за снимка на екрана.

en: Take a screenshot of a window
bg: Снимка на отделен прозорец

en: Binding to take a screenshot of a window.
bg: Клавишна комбинация за снимка на прозорец.

en: Take a screenshot of an area
bg: Снимка на област от екрана

en: Binding to take a screenshot of an area.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на екранния четец.

en: Copy a screenshot to clipboard
bg: Копиране на снимка на екрана в буфера за обмен

en: Binding to copy a screenshot to clipboard.
bg: Клавишна комбинация за снимка на област на екрана.

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
bg: Копиране на снимка на отделен прозорец в буфера за обмен

en: Binding to copy a screenshot of a window to clipboard.
bg: Клавишна комбинация за копиране на снимка на отделен прозорец в буфера за обмен.

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
bg: Копиране на снимка на област от екрана в буфера за обмен

en: Binding to copy a screenshot of an area to clipboard.
bg: Клавишна комбинация за копиране на снимка на област от екрана в буфера за обмен.

en: Launch web browser
bg: Стартиране на Интернет браузъра

en: Binding to launch the web browser.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на Интернет браузъра.

en: Toggle magnifier
bg: Превключване на лупата

en: Binding to show the screen magnifier
bg: Клавишна комбинация за показване на лупата.

en: Toggle screen reader
bg: Превключване на екранния четец

en: Binding to start the screen reader
bg: Клавишна комбинация за стартиране на екранния четец.

en: Toggle on-screen keyboard
bg: Превключване на екранната клавиатура

en: Binding to show the on-screen keyboard
bg: Клавишна комбинация за показване на екранната клавиатура.

en: Increase text size
bg: Увеличаване на размера на текста

en: Binding to increase the text size
bg: Клавишна комбинация за увеличаване на размера на текста

en: Decrease text size
bg: Намаляване на размера на текста.

en: Binding to decrease the text size
bg: Клавишна комбинация за смаляване на размера на текста

en: Toggle contrast
bg: Превключване на контраста

en: Binding to toggle the interface contrast
bg: Клавишна комбинация за превключване на контраста на интерфейса.

en: Magnifier zoom in
bg: Увеличаване на мащаба

en: Binding for the magnifier to zoom in
bg: Клавишна комбинация за увеличаване на мащаба на лупата

en: Magnifier zoom out
bg: Намаляване на мащаба

en: Binding for the magnifier to zoom out
bg: Клавишна комбинация за намаляване на мащаба на лупата

en: Name
bg: Име

en: Name of the custom binding
bg: Име на потребителската клавишна комбинация

en: Binding
bg: Клавишна комбинация

en: Binding for the custom binding
bg: Потребителска клавишна комбинация

en: Command
bg: Команда

en: Command to run when the binding is invoked
bg: Команда при клавишната комбинация

en: Percentage considered low
bg: Процент заряд считан за нисък

en: The percentage of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is false.
bg: Процент заряд на батерията, който се счита за нисък. Използва се, само когато ключът „use-time-for-policy“ е лъжа.

en: Percentage considered critical
bg: Процент заряд считан за критично нисък

en: The percentage of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is false.
bg: Процент заряд на батерията, който се счита за критично нисък. Използва се, само когато ключът „use-time-for-policy“ е лъжа.

en: Percentage action is taken
bg: Процент за предприемане на действие

en: The percentage of the battery when the critical action is performed. Only valid when use-time-for-policy is false.
bg: Процент заряд на батерията, при който се предприема действие. Използва се, само когато ключът „use-time-for-policy“ е лъжа.

en: The time remaining when low
bg: Оставащо време считано за кратко

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is true.
bg: Оставащо време за работа на батерии, при коeто се счита за кратко. Използва се, само когато ключът „use-time-for-policy“ (политика базирана на време) е истина.

en: The time remaining when critical
bg: Оставащо време считано за критично кратко

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is true.
bg: Оставащо време за работа на батерии, което се счита за критично кратко. Използва се, само когато ключът „use-time-for-policy“ (политика базирана на време) е истина.

en: The time remaining when action is taken
bg: Оставащо време за предприемане на действие

en: The time remaining in seconds of the battery when critical action is taken. Only valid when use-time-for-policy is true.
bg: Оставащо време за работа на батерии, при коeто се предприема действие. Използва се, само когато ключът „use-time-for-policy“ е истина.

en: Whether to use time-based notifications
bg: Дали да се използват уведомявания по време

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
bg: Да се базира ли уведомяването на оставащо време. Когато е лъжа, се ползва процентът на заряда, което може да помогне, ако подсистемата ACPI на BIOS не функционира правилно.

en: If we should show the recalled battery warning for a broken battery
bg: Да се уведомява ли при увредена батерия, че тя може да е обявена за връщане.

en: If we should show the recalled battery warning for a broken battery. Set this to false only if you know your battery is okay.
bg: Да се уведомява ли при увредена батерия, че тя може да е обявена за връщане. Задайте да е лъжа, само ако сте сигурни, че батерията ви е наред.

en: The install root to use when adding and removing packages
bg: Коренова папка при добавяне и изтриване на пакети.

en: The install root to use when processing packages, which is changed when using LTSP or when testing.
bg: Коренова папка при добавяне и изтриване на пакети. Обикновено се сменя при тестване на пакет или LTSP (проекта за терминални сървъри базирани на Линукс).

en: Use mobile broadband connections
bg: Използване на мобилни, широколентови връзки.

en: Use mobile broadband connections such as GSM and CDMA to check for updates.
bg: Използване на мобилни широколентови връзки (GSM, CDMA) за проверка и изтегляне на обновления.

en: Use WiFi connections
bg: Използване на безжичните връзки.

en: Use WiFi (wireless LAN) connections to check for updates. It may be faster to download packages when on a wired connection, and the VPN or proxy required may also only be available on wired connections.
bg: Използване на безжични мрежи (WiFi) за проверка и изтегляне на обновления. Все пак е възможно по жична мрежа обновленията да се изтеглят по-бързо и/или ВЧМ и сървърът-посредник да работят.

en: Automatically download updates in the background without confirmation
bg: Автоматично изтегляне на обновленията на заден фон без искане на потвърждение.

en: Automatically download updates in the background without confirmation. Updates will be auto-downloaded when using wired network connnections, and also WiFi if 'connection-use-wifi' is enabled and mobile broadband if 'connection-use-mobile' is enabled.
bg: Автоматично изтегляне без питане на потребителя на обновления на заден фон. Обновленията се изтеглят, когато се ползва жична, безжична (WiFi) мрежа, когато ключът „connection-use-wifi“ (ползване на WiFi) е истина, и мобилна безжична мрежа, когато ключът „connection-use-mobile“ (ползване на мобилна безжична мрежа) е истина.

en: Automatically install these types of updates
bg: Автоматично инсталиране на такива обновления

en: Automatically install these types of updates.
bg: Автоматично инсталиране на такива обновления.

en: Get the update list when the session starts
bg: Изтегляне на списъка с обновления в началото на сесията

en: Get the update list when the session starts, even if not scheduled to.
bg: Изтегляне на списъка с обновления в началото на сесията, дори това да не е запланувано.

en: How often to check for updates
bg: Честота на проверка за обновления

en: How often to check for updates. Value is in seconds. This is a maximum amount of time that can pass between a security update being published, and the update being automatically installed or the user notified.
bg: Честота на проверка за обновления. Стойността е в секунди, представлява максималното време между публикуването на обновление по сигурността и момента на инсталиране или предупреждаване на потребителя.

en: How often to notify the user that non-critical updates are available
bg: Честота на уведомяване на потребителя за некритични обновления

en: How often to tell the user there are non-critical updates. Value is in seconds. Security update notifications are always shown after the check for updates, but non-critical notifications should be shown a lot less frequently.
bg: Честота на уведомяване на потребителя за некритични обновления в секунди. Обновленията по сигурността винаги се показват при проверка за обновления, но за некритични, честотата за уведомяване трябва да е по-малка.

en: The last time we told the user about non-critical notifications
bg: Време на последно уведомяване за некритични обновления.

en: The last time we notified the user about non-critical updates. Value is in seconds since the epoch, or zero for never.
bg: Време на последно уведомяване за некритични обновления. Стойността е секунди след епохата, 0 означава, че досега уведомяване не е имало.

en: How often to check for distribution upgrades
bg: Честота на проверка за обновления на дистрибуцията

en: How often to check for distribution upgrades. Value is in seconds.
bg: Честота на проверка за обновленията на дистрибуцията в секунди.

en: How often to refresh the package cache
bg: Честота на опресняване на кеша с пакетите

en: How often to refresh the package cache. Value is in seconds.
bg: Честота на опресняване на кеша с пакетите в секунди.

en: The number of seconds at session startup to wait before checking for updates
bg: Брой секунди след стартирането на сесията, след които да се провери за обновления.

en: The number of seconds at session startup to wait before checking for updates. Value is in seconds.
bg: Брой секунди след стартирането на сесията, след които да се провери за обновления.

en: Install updates automatically when running on battery power
bg: Автоматично инсталиране на обновленията при захранване от батерии.

en: Install updates automatically when running on battery power.
bg: Автоматично инсталиране на обновленията при захранване от батерии.

en: Notify the user when distribution upgrades are available
bg: Уведомяване на потребителя при наличие на обновления на дистрибуцията.

en: Notify the user when distribution upgrades are available.
bg: Уведомяване на потребителя при наличие на обновления на дистрибуцията.

en: Notify the user for completed updates
bg: Уведомяване на потребителя при завършване на обновяване.

en: Notify the user for completed updates. This may be a useful notification for some users as installing updates prevents shutdown.
bg: Уведомяване на потребителя при завършване на обновяване. За някои потребители това е важно, защото по време на този процес компютърът не може да бъде изключен.

en: Notify the user for completed updates where the user needs to restart
bg: Уведомяване на потребителя при завършване на обновяване и необходимост от рестартиране.

en: Notify the user for completed updates where the user needs to restart.
bg: Уведомяване на потребителя при завършване на обновяване и необходимост от рестартиране.

en: Notify the user when the automatic update was not started on battery power
bg: Уведомяване на потребителя при пропускане на автоматично обновяване при захранване от батерии.

en: Notify the user when the update was not automatically started because the machine is running on battery power.
bg: Уведомяване на потребителя при пропускане на автоматично обновяване при захранване от батерии.

en: Notify the user when the update was started
bg: Уведомяване на потребителя при начало на обновяване.

en: Notify the user when the update was started.
bg: Уведомяване на потребителя при начало на обновяване.

en: Ask the user if additional firmware should be installed
bg: Питане на потребителя при инсталиране на допълнителен фърмуер.

en: Ask the user if additional firmware should be installed if it is available.
bg: Запитване на потребителя при появата на допълнителен фърмуер дали той да бъде инсталиран.

en: Firmware files that should not be searched for
bg: Файлове с фърмуер, които да не се търсят

en: Firmware files that should not be searched for, separated by commas. These can include '*' and '?' characters.
bg: Файлове с фърмуер, които да не бъдат търсени. Имената им, които могат да включват знаците „*“ и „?“, са разделени със запетаи.

en: Devices that should be ignored
bg: Устройства, които да бъдат прескачани

en: Devices that should be ignored, separated by commas. These can include '*' and '?' characters.
bg: Устройства, които да бъдат пренебрегвани. Имената им, които могат да включват знаците „*“ и „?“, са разделени със запетаи.

en: The filenames on removable media that designate it a software source.
bg: Имена на файлове върху носителя, които го определят като източник на софтуер.

en: When removable media is inserted, it is checked to see if it contains any important filenames in the root directory. If the filename matches, then an updates check is performed. This allows post-install disks to be used to update running systems.
bg: При поставянето на носител на информация се проверява дали кореновата му папка съдържа определени системни файлове. Ако това е така, се прави обновяване на системата. Това позволява използването на специално приготвени дискове за обновяването на работещи системи след инсталацията им.

en: File for default configuration for RandR
bg: Файл за стандартните настройки на RandR.

en: The XRandR plugin will look for a default configuration in the file specified by this key. This is similar to the ~/.config/monitors.xml that normally gets stored in users' home directories. If a user does not have such a file, or has one that does not match the user's setup of monitors, then the file specified by this key will be used instead.
bg: Приставката за управление на XRandR ще търси настройките по подразбиране в указания файл. Съдържанието е същото като на файла „~/.config/monitors.xml“, където се съхраняват потребителските настройки. Ако даден потребител няма такъв файл или съдържанието му не отговаря на наличните монитори, ще се използва файлът, указан с този ключ.

en: Whether to turn off specific monitors after boot
bg: Дали определени монитори да бъдат спирани след стартиране.

en: 'clone' will display the same thing on all monitors, 'dock' will switch off the internal monitor, 'do-nothing' will use the default Xorg behaviour (extend the desktop in recent versions)
bg: „clone“ (клониране) показва еднакво изображение на всички монитори, „dock“ (скачване) изключва вградения монитор, „do-nothing“ (нищо да не се прави) оставя стандартното поведение на Xorg – при последните му версии работният плот се разширява на всички монитори.

en: Antialiasing
bg: Заглаждане

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
bg: Видът на заглаждане при изобразяване на шрифтове. Възможни стойности са „none“ (без заглаждане), „grayscale“ (стандартно за степени на сивото) и „rgba“ (за подпикселно заглаждане — само за екрани тип LCD).

en: Hinting
bg: Шрифтови подсказки

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
bg: Видът на шрифтовите подсказки при изобразяване на шрифтове. Възможни стойности са „none“ (без подсказки), „slight“ (леки), „medium“ (средни) и „full“ (за пълни подсказки — възможно е да причини изкривяване на някои букви).

en: RGBA order
bg: Ред на RGBA

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
bg: Редът на подпикселните елементи при екран тип LCD — използва се, само когато заглаждането е зададено на „rgba“. Възможни стойности са „rgb“ (за червено отляво — най-често срещано), „bgr“ (за синьо отляво), „vrgb“ (за червено отгоре) и „vbgr“ (за червено отдолу).

en: List of explicitly disabled GTK+ modules
bg: Списък с изрично изключените модули на GTK+.

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will not be loaded, even if enabled by default in their configuration.
bg: Списък от имената на модулите на GTK+, които да не бъдат заредени, дори ако по подразбиране трябва да бъде зареден.

en: List of explicitly enabled GTK+ modules
bg: Списък с изрично включените модули на GTK+.

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will be loaded, usually in addition to conditional and forcibly disabled ones.
bg: Списък от имената на модулите на GTK+, които да бъдат заредени. Той допълва модулите, които се зареждат при определено условие или са изключени.

en: Enable debugging code
bg: Включване на код за изчистване на грешки

en: Exit after a time (for debugging)
bg: Изход след време — за изчистване на грешки

en: Accessibility Keyboard
bg: Достъпност на клавиатурата

en: Accessibility keyboard plugin
bg: Приставка за достъпност на клавиатурата

en: There was an error displaying help: %s
bg: Възникна грешка при показването на помощта: %s

en: Slow Keys Turned On
bg: Бавните клавиши са включени

en: Slow Keys Turned Off
bg: Бавните клавиши са изключени

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
bg: Току що задържахте клавиша „Shift“ за 8 секунди. Това е бърз клавиш за функцията „Бавни клавиши“, която влияе върху работата на клавиатурата ви.

en: Universal Access
bg: Универсален достъп

en: Turn Off
bg: Изключване

en: Turn On
bg: Включване

en: Leave On
bg: Оставяне включено

en: Leave Off
bg: Оставяне изключено

en: _Turn Off
bg: _Изключване

en: _Turn On
bg: _Включване

en: _Leave On
bg: _Оставане включено

en: _Leave Off
bg: _Оставане изключено

en: Sticky Keys Turned On
bg: Лепкавите клавиши са включени

en: Sticky Keys Turned Off
bg: Лепкавите клавиши са изключени

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
bg: Току що натиснахте клавиша „Shift“ 5 пъти последователно. Това е бързият клавиш за функцията „Лепкави клавиши“, която влияе върху работата на клавиатурата ви.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
bg: Току що натиснахте два клавиша едновременно, или клавиша „Shift“ 5 пъти подред. Това изключва функцията „Лепкави клавиши“, която влияе върху работата на клавиатурата ви.

en: Universal Access Preferences
bg: Настройки за универсален достъп

en: Use on-screen _keyboard
bg: Ползване на _екранна клавиатура

en: Use screen _reader
bg: Ползване на екранен _четец

en: Use screen _magnifier
bg: Ползване на _лупа

en: Enhance _contrast in colors
bg: _Увеличен цветови контраст

en: Make _text larger and easier to read
bg: _Едър и лесен за четене шрифт

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
bg: _Клавишните комбинации да са клавишни последователности (лепкави клавиши)

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
bg: _Пренебрегване на повторните натискания на клавиши (подскачащи клавиши)

en: Press and _hold keys to accept them (Slow Keys)
bg: _Задържане на клавишите след натискане (бавни клавиши)

en: Accessibility settings
bg: Настройки на достъпността

en: Accessibility settings plugin
bg: Приставка за настройките на достъпността

en: Mount Helper
bg: Помощник за монтиране

en: Automount and autorun plugged devices
bg: Автоматично монтиране на устройствата и пускане на програмите от тях

en: Unable to mount %s
bg: „%s“ не може да се монтира

en: Unable to open a folder for %s
bg: Не може да се отвори папка за „%s“

en: Ask what to do
bg: Да се пита за действие

en: Do Nothing
bg: Нищо да не се прави

en: Open Folder
bg: Отваряне на папка

en: Unable to eject %p
bg: „%p“ не може да се извади

en: Unable to unmount %p
bg: „%p“ не може да се демонтира

en: You have just inserted an Audio CD.
bg: Поставихте аудио CD.

en: You have just inserted an Audio DVD.
bg: Поставихте аудио DVD.

en: You have just inserted a Video DVD.
bg: Поставихте видео DVD.

en: You have just inserted a Video CD.
bg: Поставихте видео CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
bg: Поставихте супер видео CD.

en: You have just inserted a blank CD.
bg: Поставихте празно CD.

en: You have just inserted a blank DVD.
bg: Поставихте празно DVD.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
bg: Поставихте празен диск Blu-Ray.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
bg: Поставихте празно HD DVD.

en: You have just inserted a Photo CD.
bg: Поставихте CD за фотографии.

en: You have just inserted a Picture CD.
bg: Поставихте CD за снимки.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
bg: Поставихте носител с цифрови снимки.

en: You have just inserted a digital audio player.
bg: Поставихте цифров аудио плеър.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
bg: Поставихте носител със софтуер за автоматично стартиране.

note: fallback to generic greeting
en: You have just inserted a medium.
bg: Поставихте цифров носител.

en: Choose what application to launch.
bg: Изберете програмата, която да се стартира.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
bg: Изберете как „%s“ да се отвори и дали същото действие да се прилага за другите носители от вида „%s“.

en: _Always perform this action
bg: _Винаги да се извършва това действие

en: _Eject
bg: _Изваждане

en: _Unmount
bg: _Демонтиране

en: Background
bg: Фон

en: Background plugin
bg: Приставка за фон

en: Clipboard
bg: Буфер за обмен

en: Clipboard plugin
bg: Приставка за буфера за обмен

en: Color
bg: Цветове

en: Color plugin
bg: Приставка за цветове

en: Recalibrate now
bg: Калибриране на цвета

note: TRANSLATORS: this is when the device has not been recalibrated in a while
en: Recalibration required
bg: Необходимо е да калибрирате цветовете

note: TRANSLATORS: this is when the display has not been recalibrated in a while
en: The display '%s' should be recalibrated soon.
bg: Дисплеят „%s“ скоро ще трябва да бъде калибриран наново.

note: TRANSLATORS: this is when the printer has not been recalibrated in a while
en: The printer '%s' should be recalibrated soon.
bg: Принтерът „%s“ скоро ще трябва да бъде калибриран наново.

note: TRANSLATORS: this is the application name
en: GNOME Settings Daemon Color Plugin
bg: Приставка за цветове към сървъра за настройките на GNOME

note: TRANSLATORS: this is a sound description
en: Color calibration device added
bg: Добавено е устройство за калибриране по цвят

note: TRANSLATORS: this is a sound description
en: Color calibration device removed
bg: Махнато е устройство за калибриране по цвят

en: Dummy
bg: Фиктивна

en: Dummy plugin
bg: Фиктивна приставка (за тестване)

en: Low Disk Space on "%s"
bg: Дисковото пространство на „%s“ привършва

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
bg: В „%s“ са останали свободни само %s. Пробвайте да изчистите кошчето.

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
bg: В „%s“ са останали свободни само %s.

note: Set up all the window stuff here
en: Low Disk Space
bg: Дисковото пространство привършва

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
bg: На компютъра са останали свободни само %s. Пробвайте да изчистите кошчето.

en: This computer has only %s disk space remaining.
bg: На компютъра са останали свободни само %s.

en: Disk space
bg: Дисково пространство

en: Examine
bg: Проверка

en: Empty Trash
bg: Изчистване на кошчето

en: Ignore
bg: Пренебрегване

en: Don't show any warnings again for this file system
bg: Повече да не се показват никакви предупреждения за тази файлова система

en: Don't show any warnings again
bg: Повече да не се показват никакви предупреждения

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
bg: Можете да освободите място като изчистите кошчето, като изтриете неизползваните програми и файлове или като преместите част от нещата на друг диск или дял.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
bg: Можете да освободите място като изтриете неизползваните програми и файлове или като преместите част от нещата на друг диск или дял.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
bg: Можете да освободите място като изчистите кошчето, като изтриете неизползваните програми и файлове или като преместите част от нещата на външен диск.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
bg: Можете да освободите място като изтриете неизползваните програми и файлове или като преместите част от нещата на външен диск.

en: Examine…
bg: Проверка…

en: Error activating XKB configuration.
    There can be various reasons for that.
    
    If you report this situation as a bug, include the results of
     • <b>%s</b>
     • <b>%s</b>
     • <b>%s</b>
     • <b>%s</b>
bg: Грешка при прилагане на настройките на XKB.
    Причините за това могат да са най-различни.
    
    Ако решите да докладвате инцидента като грешка, включете резултатите от изпълнението на следните команди:
     • <b>%s</b>
     • <b>%s</b>
     • <b>%s</b>
     • <b>%s</b>

en: _Layouts
bg: _Подредби

en: Show _Keyboard Layout...
bg: Показване на _текущата подредба…

note: translators note: * This is the name of the gnome-control-center "region" panel
en: Region and Language Settings
bg: Настройки на региона и езика

note: TRANSLATORS: wireless keyboard with internal battery
en: Keyboard | Keyboards
bg[0]: Клавиатура
bg[1]: Клавиатури

en: Keyboard plugin
bg: Приставка за клавиатурата

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
bg: Изключено

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
bg[0]: %u вход
bg[1]: %u входа

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
bg[0]: %u изход
bg[1]: %u изхода

en: System Sounds
bg: Системните звуци

en: Media keys
bg: Мултимедийни клавиши

en: Media keys plugin
bg: Приставка за мултимедийни клавиши

en: Could not enable mouse accessibility features
bg: Неуспех при включване на функциите за достъпност на мишката

en: Mouse accessibility requires Mousetweaks to be installed on your system.
bg: За достъпност на мишката на системата трябва да е инсталиран Mousetweaks.

note: TRANSLATORS: wireless mice with internal batteries
en: Mouse | Mice
bg[0]: Мишка
bg[1]: Мишки

en: Mouse plugin
bg: Приставка за мишката

en: Unknown time
bg: Неизвестно време

en: %i minute | %i minutes
bg[0]: %i минута
bg[1]: %i минути

en: %i hour | %i hours
bg[0]: %i час
bg[1]: %i часа

note: TRANSLATOR: "%i %s %i %s" are "%i hours %i minutes" * Swap order with "%2$s %2$i %1$s %1$i if needed
en: %i %s %i %s
bg: %i %s и %i %s

en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часа

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

note: TRANSLATORS: The laptop battery is charged, and we know a time. * The parameter is the time, e.g. 7 hours 6 minutes
en: provides %s laptop runtime
bg: осигурява %s работа на компютъра

note: TRANSLATORS: the device is discharging, and we have a time remaining * The first parameter is the device type, e.g. "Laptop battery" and * the second is the time, e.g. 7 hours 6 minutes
en: %s %s remaining
bg: %s: остават %s работа

note: TRANSLATORS: device is charging, and we have a time to full and a percentage * The first parameter is the device type, e.g. "Laptop battery" and * the second is the time, e.g. "7 hours 6 minutes" TRANSLATORS: device is charging, and we have a time to full and a percentage.
en: %s %s until charged
bg: %s: остават %s до разреждане

note: TRANSLATORS: the device is charging, and we have a time to full and empty. * The parameter is a time string, e.g. "7 hours 6 minutes"
en: provides %s battery runtime
bg: осигурява %s работа с батерии

note: TRANSLATORS: the type of data, e.g. Laptop battery
en: Product:
bg: Продукт:

note: TRANSLATORS: device is missing TRANSLATORS: device is charged TRANSLATORS: device is charging TRANSLATORS: device is discharging
en: Status:
bg: Състояние:

en: Missing
bg: Липсва

note: TRANSLATORS: battery state
en: Charged
bg: Заредени

note: TRANSLATORS: battery state
en: Charging
bg: Зареждане

note: TRANSLATORS: battery state
en: Discharging
bg: Разреждане

note: TRANSLATORS: percentage
en: Percentage charge:
bg: Процент заряд:

note: TRANSLATORS: manufacturer
en: Vendor:
bg: Производител:

note: TRANSLATORS: how the battery is made, e.g. Lithium Ion
en: Technology:
bg: Технология:

note: TRANSLATORS: serial number of the battery
en: Serial number:
bg: Сериен номер:

note: TRANSLATORS: model number of the battery
en: Model:
bg: Модел:

note: TRANSLATORS: time to fully charged
en: Charge time:
bg: Време за зареждане:

note: TRANSLATORS: time to empty
en: Discharge time:
bg: Време за разреждане:

note: TRANSLATORS: Excellent, Good, Fair and Poor are all related to battery Capacity
en: Excellent
bg: Отличен

en: Good
bg: Добър

en: Fair
bg: Среден

en: Poor
bg: Лош

en: Capacity:
bg: Капацитет:

en: Current charge:
bg: Текущ заряд:

en: Last full charge:
bg: Последно пълно зареждане:

en: Design charge:
bg: Проектен заряд:

en: Charge rate:
bg: Скорост на зареждане:

note: TRANSLATORS: system power cord
en: AC adapter | AC adapters
bg[0]: Адаптер за ел. мрежа
bg[1]: Адаптери за ел. мрежа

note: TRANSLATORS: laptop primary battery
en: Laptop battery | Laptop batteries
bg[0]: Батерия на преносим компютър
bg[1]: Батерии на преносим компютър

note: TRANSLATORS: battery-backed AC power source
en: UPS | UPSs
bg[0]: Непрекъсваемо токозахранване
bg[1]: Непрекъсваеми токозахранвания

note: TRANSLATORS: a monitor is a device to measure voltage and current
en: Monitor | Monitors
bg[0]: Монитор
bg[1]: Монитори

note: TRANSLATORS: portable device
en: PDA | PDAs
bg[0]: Цифрово помощник
bg[1]: Цифрови помощници

note: TRANSLATORS: cell phone (mobile...)
en: Cell phone | Cell phones
bg[0]: Мобилен телефон
bg[1]: Мобилни телефони

note: TRANSLATORS: media player, mp3 etc
en: Media player | Media players
bg[0]: Музикално устройство
bg[1]: Музикално устройство

note: TRANSLATORS: tablet device
en: Tablet | Tablets
bg[0]: Таблет
bg[1]: Таблети

note: TRANSLATORS: tablet device
en: Computer | Computers
bg[0]: Компютър
bg[1]: Компютри

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Lithium Ion
bg: Литиево-йонна

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Lithium Polymer
bg: Литиево-полимерна

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Lithium Iron Phosphate
bg: Литиево-желязно-фосфатна

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Lead acid
bg: Оловна

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Nickel Cadmium
bg: Никелово-кадмиева

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Nickel metal hydride
bg: Никелово-метално-хидридна

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Unknown technology
bg: Неизвестна технология

note: TRANSLATORS: battery state
en: Empty
bg: Разредена

note: TRANSLATORS: battery state
en: Waiting to charge
bg: Изчаква зареждане

note: TRANSLATORS: battery state
en: Waiting to discharge
bg: Изчаква разреждане

note: TRANSLATORS: device not present
en: Laptop battery not present
bg: Липсва батерия на преносимия компютър

note: TRANSLATORS: battery state
en: Laptop battery is charging
bg: Зареждане на батерията на преносимия компютър

note: TRANSLATORS: battery state
en: Laptop battery is discharging
bg: Разреждане на батерията на преносимия компютър

note: TRANSLATORS: battery state
en: Laptop battery is empty
bg: Батерията на преносимия компютър е разредена

note: TRANSLATORS: battery state
en: Laptop battery is charged
bg: Батерията на преносимия компютър е заредена

note: TRANSLATORS: battery state
en: Laptop battery is waiting to charge
bg: Батерията на преносимия компютър изчаква зареждане

note: TRANSLATORS: battery state
en: Laptop battery is waiting to discharge
bg: Батерията на преносимия компютър изчаква разреждане

note: TRANSLATORS: battery state
en: UPS is charging
bg: Непрекъсваемото токозахранване се зарежда

note: TRANSLATORS: battery state
en: UPS is discharging
bg: Непрекъсваемото токозахранване се разрежда

note: TRANSLATORS: battery state
en: UPS is empty
bg: Непрекъсваемото токозахранване е разредено

note: TRANSLATORS: battery state
en: UPS is charged
bg: Непрекъсваемото токозахранване е заредено

note: TRANSLATORS: battery state
en: Mouse is charging
bg: Мишката се зарежда

note: TRANSLATORS: battery state
en: Mouse is discharging
bg: Мишката се разрежда

note: TRANSLATORS: battery state
en: Mouse is empty
bg: Мишката е разредена

note: TRANSLATORS: battery state
en: Mouse is charged
bg: Мишката е заредена

note: TRANSLATORS: battery state
en: Keyboard is charging
bg: Клавиатурата се зарежда

note: TRANSLATORS: battery state
en: Keyboard is discharging
bg: Клавиатурата се разрежда

note: TRANSLATORS: battery state
en: Keyboard is empty
bg: Клавиатурата е разредена

note: TRANSLATORS: battery state
en: Keyboard is charged
bg: Клавиатурата е заредена

note: TRANSLATORS: battery state
en: PDA is charging
bg: Цифровият помощник се зарежда

note: TRANSLATORS: battery state
en: PDA is discharging
bg: Цифровият помощник се разрежда

note: TRANSLATORS: battery state
en: PDA is empty
bg: Цифровият помощник е разреден

note: TRANSLATORS: battery state
en: PDA is charged
bg: Цифровият помощник е зареден

note: TRANSLATORS: battery state
en: Cell phone is charging
bg: Мобилният телефон се зарежда

note: TRANSLATORS: battery state
en: Cell phone is discharging
bg: Мобилният телефон се разрежда

note: TRANSLATORS: battery state
en: Cell phone is empty
bg: Мобилният телефон е разреден

note: TRANSLATORS: battery state
en: Cell phone is charged
bg: Мобилният телефон е зареден

note: TRANSLATORS: battery state
en: Media player is charging
bg: Музикалното устройство се зарежда

note: TRANSLATORS: battery state
en: Media player is discharging
bg: Музикалното устройство се разрежда

note: TRANSLATORS: battery state
en: Media player is empty
bg: Музикалното устройство е разредено

note: TRANSLATORS: battery state
en: Media player is charged
bg: Музикалното устройство е заредено

note: TRANSLATORS: battery state
en: Tablet is charging
bg: Таблетът се зарежда

note: TRANSLATORS: battery state
en: Tablet is discharging
bg: Таблетът се разрежда

note: TRANSLATORS: battery state
en: Tablet is empty
bg: Таблетът е разреден

note: TRANSLATORS: battery state
en: Tablet is charged
bg: Таблетът е зареден

note: TRANSLATORS: battery state
en: Computer is charging
bg: Компютърът се зарежда

note: TRANSLATORS: battery state
en: Computer is discharging
bg: Компютърът се разрежда

note: TRANSLATORS: battery state
en: Computer is empty
bg: Компютърът е разреден

note: TRANSLATORS: battery state
en: Computer is charged
bg: Компютърът е зареден

note: TRANSLATORS: the battery may be recalled by it's vendor
en: Battery may be recalled
bg: Батерията може да е обявена за връщане

en: A battery in your computer may have been recalled by %s and you may be at risk.
bg: Батерия на компютъра може да е обявена за връщане от %s, възможно е да сте изложени на риск.

en: For more information visit the battery recall website.
bg: За повече информация посетете сайта за връщане на батерии.

note: TRANSLATORS: button text, visit the manufacturers recall website
en: Visit recall website
bg: Посещаване на сайта за връщане на батерии

note: TRANSLATORS: button text, do not show this bubble again
en: Do not show me this again
bg: Съобщението да не се показва повече

note: TRANSLATORS: UPS is now discharging
en: UPS Discharging
bg: Разреждане на непрекъсваемото токозахранване

note: TRANSLATORS: tell the user how much time they have got
en: %s of UPS backup power remaining
bg: Остават %s работа от непрекъсваемо токозахранване

note: TRANSLATORS: this is the notification application name
en: Power
bg: Заряд

note: TRANSLATORS: laptop battery low, and we only have one battery
en: Battery low
bg: Зарядът на батерията е нисък

note: TRANSLATORS: laptop battery low, and we have more than one kind of battery
en: Laptop battery low
bg: Зарядът на батерията на компютъра е нисък

note: TRANSLATORS: tell the user how much time they have got
en: Approximately <b>%s</b> remaining (%.0f%%)
bg: Остават приблизително <b>%s</b> (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: UPS is starting to get a little low
en: UPS low
bg: Зарядът на непрекъсваемото токозахранване е нисък

note: TRANSLATORS: tell the user how much time they have got
en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS backup power (%.0f%%)
bg: Оставят приблизително <b>%s</b> работа с непрекъсваемото токозахранване (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: mouse is getting a little low TRANSLATORS: the mouse battery is very low
en: Mouse battery low
bg: Зарядът на мишката е нисък

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: Wireless mouse is low in power (%.0f%%)
bg: Зарядът на безжичната мишката е нисък (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: keyboard is getting a little low TRANSLATORS: the keyboard battery is very low
en: Keyboard battery low
bg: Зарядът на клавиатурата е нисък

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: Wireless keyboard is low in power (%.0f%%)
bg: Зарядът на безжичната клавиатура е нисък (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: PDA is getting a little low TRANSLATORS: the PDA battery is very low
en: PDA battery low
bg: Зарядът на цифровия помощник е нисък

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: PDA is low in power (%.0f%%)
bg: Зарядът на цифровия помощник е нисък (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: cell phone (mobile) is getting a little low TRANSLATORS: the cell battery is very low
en: Cell phone battery low
bg: Зарядът на мобилния телефон е нисък

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
bg: Зарядът на мобилния телефон е нисък (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: media player, e.g. mp3 is getting a little low
en: Media player battery low
bg: Зарядът на плеъра е нисък

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: Media player is low in power (%.0f%%)
bg: Зарядът на плеъра е нисък (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: graphics tablet, e.g. wacom is getting a little low TRANSLATORS: the cell battery is very low
en: Tablet battery low
bg: Зарядът на таблета е нисък

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: Tablet is low in power (%.0f%%)
bg: Зарядът на таблета е нисък (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: computer, e.g. ipad is getting a little low TRANSLATORS: the cell battery is very low
en: Attached computer battery low
bg: Ниско ниво на батерията на свързания компютър

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
bg: Зарядът на свързания компютър е нисък (%.0f %%)

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Battery is low
bg: Ниско ниво на батерията

note: TRANSLATORS: laptop battery critically low, and only have one kind of battery
en: Battery critically low
bg: Критично ниско ниво на батерията

note: TRANSLATORS: laptop battery critically low, and we have more than one type of battery TRANSLATORS: laptop battery is really, really, low
en: Laptop battery critically low
bg: Критично ниско ниво на батерията на преносимия компютър

note: TRANSLATORS: tell the use to insert the plug, as we're not going to do anything
en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
bg: Включете адаптера за електрическата мрежа, за да не загубите данни.

note: TRANSLATORS: give the user a ultimatum
en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
bg: Съвсем скоро този компютър ще бъде приспан, ако не го включите в електрическата мрежа.

note: TRANSLATORS: give the user a ultimatum
en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
bg: Съвсем скоро този компютър ще бъде дълбоко приспан, ако не го включите в електрическата мрежа.

note: TRANSLATORS: give the user a ultimatum
en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
bg: Съвсем скоро този компютър ще бъде изключен, ако не го включите в електрическата мрежа.

note: TRANSLATORS: the UPS is very low TRANSLATORS: UPS is really, really, low
en: UPS critically low
bg: Критично ниско ниво на непрекъсваемото токозахранване

note: TRANSLATORS: give the user a ultimatum
en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
bg: Остава приблизително <b>%s</b> живот на непрекъсваемото токозахранване (%.0f %%). Включете компютъра към електрическата мрежа, за да избегнете загуба на данни.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: Wireless mouse is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Безжичната мишка е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не я презаредите, ще се изключи.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: Wireless keyboard is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Безжичната клавиатура е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не я презаредите, ще се изключи.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Цифровият помощник е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Мобилният телефон е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Музикалното устройство е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Таблетът е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
bg: Свързаният компютър е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Battery is critically low
bg: Зарядът на батерията е критично нисък

note: TRANSLATORS: computer will shutdown without saving data
en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде <b>изгасен</b>, когато батерията напълно се изчерпи.

note: TRANSLATORS: computer will suspend
en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.
    <b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде приспан.
    <b>БЕЛЕЖКА:</b> За поддържането на компютъра в това състояние е необходим малък заряд на батерията.

note: TRANSLATORS: computer will hibernate
en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде дълбоко приспан.

note: TRANSLATORS: computer will just shutdown
en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде изключен.

note: TRANSLATORS: computer will shutdown without saving data
en: UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
bg: Непрекъсваемото токозахранване е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде <b>изгасен</b>, когато непрекъсваемото токозахранване се разреди.

note: TRANSLATORS: computer will hibernate
en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
bg: Непрекъсваемото токозахранване е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде дълбоко приспан.

note: TRANSLATORS: computer will just shutdown
en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
bg: Непрекъсваемото токозахранване е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде изключен.

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Lid has been opened
bg: Екранът е отворен

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Lid has been closed
bg: Екранът е затворен

note: TRANSLATORS: this is the title of the power manager status icon * that is only shown in fallback mode
en: Power Manager
bg: Управление на захранването

note: SECURITY: - A normal active user on the local machine does not need permission to change the backlight brightness.
en: Modify the laptop brightness
bg: Промяна на яркостта на екрана

en: Authentication is required to modify the laptop brightness
bg: За промяна на яркостта на екрана се изисква идентификация

en: Power plugin
bg: Приставка за захранването

note: Translators: We are configuring new printer
en: Configuring new printer
bg: Настройване на нов принтер

note: Translators: Just wait
en: Please wait...
bg: Изчакайте…

note: Translators: We have no driver installed for this printer
en: Missing printer driver
bg: Драйверът за принтера липсва

note: Translators: We have no driver installed for the device
en: No printer driver for %s.
bg: Драйверът за принтера „%s“ липсва.

note: Translators: We have no driver installed for this printer
en: No driver for this printer.
bg: Драйверът за този принтер липсва.

en: Printers
bg: Принтери

note: Translators: The printer is low on toner (same as in system-config-printer)
en: Toner low
bg: Тонерът е на привършване

note: Translators: The printer has no toner left (same as in system-config-printer)
en: Toner empty
bg: Тонерът свърши

note: Translators: The printer is in the process of connecting to a shared network output device (same as in system-config-printer)
en: Not connected?
bg: Дали няма връзка?

note: Translators: One or more covers on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: Cover open
bg: Отворен капак

note: Translators: A filter or backend is not installed (same as in system-config-printer)
en: Printer configuration error
bg: Грешка в настройките на принтера

note: Translators: One or more doors on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: Door open
bg: Отворена вратичка

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Marker supply low
bg: Мастилото е на привършване

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
bg: Мастилото свърши

note: Translators: At least one input tray is low on media (same as in system-config-printer)
en: Paper low
bg: Хартията е на привършване

note: Translators: At least one input tray is empty (same as in system-config-printer)
en: Out of paper
bg: Хартията свърши

note: Translators: The printer is offline (same as in system-config-printer)
en: Printer off-line
bg: Принтерът е недостъпен

note: Translators: The printer has detected an error (same as in system-config-printer) Translators: This is a title of an error notification for a printer
en: Printer error
bg: Грешка при печат

note: Translators: The printer is low on toner (same as in system-config-printer)
en: Printer '%s' is low on toner.
bg: Тонерът на принтера „%s“ е на привършване.

note: Translators: The printer has no toner left (same as in system-config-printer)
en: Printer '%s' has no toner left.
bg: Тонерът на принтера „%s“ свърши.

note: Translators: The printer is in the process of connecting to a shared network output device (same as in system-config-printer)
en: Printer '%s' may not be connected.
bg: Принтерът „%s“ вероятно не е свързан.

note: Translators: One or more covers on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: The cover is open on printer '%s'.
bg: Капакът на принтера „%s“ не е затворен.

note: Translators: A filter or backend is not installed (same as in system-config-printer)
en: There is a missing print filter for printer '%s'.
bg: Липсва филтър за печат на принтера „%s“.

note: Translators: One or more doors on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: The door is open on printer '%s'.
bg: Някоя вратичка на принтера „%s“ не е затворена.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer '%s' is low on a marker supply.
bg: Мастилото на принтера „%s“ е на привършване.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer '%s' is out of a marker supply.
bg: Мастилото на принтера „%s“ свърши.

note: Translators: At least one input tray is low on media (same as in system-config-printer)
en: Printer '%s' is low on paper.
bg: Хартията на принтера „%s“ е на привършване.

note: Translators: At least one input tray is empty (same as in system-config-printer)
en: Printer '%s' is out of paper.
bg: Хартията на принтера „%s“ свърши.

note: Translators: The printer is offline (same as in system-config-printer)
en: Printer '%s' is currently off-line.
bg: Принтерът „%s“ е недостъпен.

note: Translators: The printer has detected an error (same as in system-config-printer)
en: There is a problem on printer '%s'.
bg: Проблеми с печата на „%s“.

en: Printer added
bg: Добавен е принтер

en: Printer removed
bg: Принтерът е махнат

note: Translators: A print job has been stopped
en: Printing stopped
bg: Печатането е спряно

note: Translators: "print-job xy" on a printer
en: "%s" on %s
bg: „%s“ на %s

note: Translators: A print job has been canceled
en: Printing canceled
bg: Печатането е отказано

note: Translators: A print job has been aborted
en: Printing aborted
bg: Печатането е преустановено

note: Translators: A print job has been completed
en: Printing completed
bg: Печатането завърши

note: Translators: A job is printing
en: Printing
bg: Печатане

note: Translators: This is a title of a report notification for a printer
en: Printer report
bg: Доклад за печат

note: Translators: This is a title of a warning notification for a printer
en: Printer warning
bg: Предупреждение за печат

note: Translators: "Printer 'MyPrinterName': 'Description of the report/warning/error from a PPD file'."
en: Printer '%s': '%s'.
bg: Принтерът „%s“: „%s“.

en: Print-notifications
bg: Уведомяване при печат

en: Print-notifications plugin
bg: Приставка за уведомяване при печат

en: received error or hang up from event source
bg: получена е грешка или прекъсване при комуникация с чип-картата

en: NSS security system could not be initialized
bg: Неуспех при инициализиране на системата за сигурност NSS

en: no suitable smartcard driver could be found
bg: не е намерен подходящ драйвер за чип-картата

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
bg: неуспех при зареждане на драйвера за чип-карти „%s“

en: could not watch for incoming card events - %s
bg: неуспех при получаване на данни от картата – %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
bg: неочаквана грешка при изчакване на информация от чип-картата

note: TRANSLATORS: we need to restart so the new hardware can re-request the firmware
en: You will need to restart this computer before the hardware will work correctly.
bg: Трябва да рестартирате компютъра, за да може хардуерът да проработи правилно.

note: TRANSLATORS: title of libnotify bubble
en: Additional software was installed
bg: Инсталиран бе допълнителен софтуер

en: Software Updates
bg: Обновления на софтуера

note: TRANSLATORS: we need to remove an replug so the new hardware can re-request the firmware
en: You will need to remove and then reinsert the hardware before it will work correctly.
bg: Трябва да извадите и повторно да сложите хардуера, за да проработи правилно.

note: TRANSLATORS: we need to remove an replug so the new hardware can re-request the firmware
en: Your hardware has been set up and is now ready to use.
bg: Хардуерът е настроен и може да го ползвате.

note: TRANSLATORS: we need another package to keep udev quiet
en: Additional firmware is required to make hardware in this computer function correctly.
bg: Необходим е допълнителен фърмуер за правилната работа на този хардуер в компютъра.

note: TRANSLATORS: title of libnotify bubble
en: Additional firmware required
bg: Необходим е допълнителен фърмуер

note: TRANSLATORS: button label
en: Install firmware
bg: Инсталиране на фърмуер

note: TRANSLATORS: we should ignore this device and not ask anymore
en: Ignore devices
bg: Прескачане на устройствата

note: TRANSLATORS: a distro update is available, e.g. Fedora 8 to Fedora 9
en: Distribution upgrades available
bg: Налични са обновления на дистрибуцията

note: TRANSLATORS: provides more information about the upgrade
en: More information
bg: Повече информация

note: TRANSLATORS: title in the libnotify popup
en: Update | Updates
bg[0]: Обновление
bg[1]: Обновления

note: TRANSLATORS: message when there are security updates
en: An important software update is available | Important software updates are available
bg[0]: Налично е важно обновление на софтуера.
bg[1]: Налични са важни обновления на софтуера.

note: TRANSLATORS: button: open the update viewer to install updates
en: Install updates
bg: Инсталиране на обновления

note: TRANSLATORS: message when there are non-security updates
en: A software update is available. | Software updates are available.
bg[0]: Налично е обновление на софтуера.
bg[1]: Налични са обновления на софтуера.

note: TRANSLATORS: policy says update, but we are on battery and so prompt
en: Automatic updates are not being installed as the computer is running on battery power
bg: Докато компютърът се захранва от батерии, обновленията няма да се инсталират автоматично.

note: TRANSLATORS: informs user will not install by default
en: Updates not installed
bg: Обновления не се инсталират

note: TRANSLATORS: to hell with my battery life, just do it
en: Install the updates anyway
bg: Обновленията да се инсталират

en: No restart is required.
bg: Не е необходимо да рестартирате системата.

en: A restart is required.
bg: Необходимо е да рестартирате системата.

en: You need to log out and log back in.
bg: Необходимо е да излезете и да влезете в системата.

en: You need to restart the application.
bg: Необходимо е да рестартирате програмата.

en: You need to log out and log back in to remain secure.
bg: Необходимо е да излезете и да влезете в системата, за да бъдете защитени.

en: A restart is required to remain secure.
bg: Необходимо е да рестартирате системата, за да бъдете защитени.

note: TRANSLATORS: we did the update, but some updates were skipped and not applied
en: One package was skipped: | Some packages were skipped:
bg[0]: Пропуснат е един пакет:
bg[1]: Пропуснати са няколко пакета:

note: TRANSLATORS: title: system update completed all okay
en: The system update has completed
bg: Обновяването на системата завърши

note: TRANSLATORS: restart computer as system packages need update
en: Restart computer now
bg: Рестартиране на компютъра

note: TRANSLATORS: the updates mechanism
en: Updates
bg: Обновления

note: TRANSLATORS: we failed to get the updates multiple times, * and now we need to inform the user that something might be wrong
en: Unable to access software updates
bg: Няма достъп до обновленията на софтуера

note: TRANSLATORS: try again, this time launching the update viewer
en: Try again
bg: Пробвайте отново

note: TRANSLATORS: the reason why we've inhibited it
en: A transaction that cannot be interrupted is running
bg: В момента тече транзакция, която не може да бъде прекъсната

en: Left Ring Mode #%d
bg: Режим на левия пръстен № %d

en: Right Ring Mode #%d
bg: Режим на десния пръстен № %d

en: Left Touchstrip Mode #%d
bg: Режим на лявата сензорна лента № %d

en: Right Touchstrip Mode #%d
bg: Режим на дясната сензорна лента № %d

en: Left Touchring Mode Switch
bg: Превключвател на режима на левия сензорен пръстен

en: Right Touchring Mode Switch
bg: Превключвател на режима на десния сензорен пръстен

en: Left Touchstrip Mode Switch
bg: Превключвател на режима на лявата сензорна лента

en: Right Touchstrip Mode Switch
bg: Превключвател на режима на дясната сензорна лента

en: Mode Switch #%d
bg: Превключвател на режима № %d

en: Left Button #%d
bg: Ляв бутон № %d

en: Right Button #%d
bg: Десен бутон № %d

en: Top Button #%d
bg: Горен бутон № %d

en: Bottom Button #%d
bg: Долен бутон № %d

en: Could not switch the monitor configuration
bg: Настройките на екрана не могат да бъдат сменени

en: Could not restore the display's configuration
bg: Настройките на екрана не могат да бъдат възстановени

en: Could not restore the display's configuration from a backup
bg: Настройките на екрана не могат да бъдат възстановени от резервно копие

en: The display will be reset to its previous configuration in %d second | The display will be reset to its previous configuration in %d seconds
bg[0]: След %d секунда ще бъдат върнати старите настройки на екрана
bg[1]: След %d секунди ще бъдат върнати старите настройки на екрана

en: Does the display look OK?
bg: Наред ли е екрана?

en: _Restore Previous Configuration
bg: _Възстановяване на предишните настройки

en: _Keep This Configuration
bg: _Запазване на тези настройки

en: The selected configuration for displays could not be applied
bg: Избраните настройки на екраните не могат да бъдат приложени

en: Could not refresh the screen information: %s
bg: Информацията за екрана не може да бъде обновена: %s

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
bg: Опит за смяна на настройките на екрана въпреки това.

en: Could not apply the stored configuration for monitors
bg: Запазените настройките на екраните не можаха да бъдат приложени

en: Set up screen size and rotation settings
bg: Настройки за размер на екрана и ротация

en: X Settings
bg: Настройки на X

en: Manage X Settings
bg: Управление на настройките на X
