cheese master - en to bg translation catalogue (116 entries)

en: Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
bg: Заснeмане на снимки и клипове с вашата уеб камера и прилагане на ефекти

en: Cheese Website
bg: Уеб сайт на Cheese

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: _About
bg: _Относно

en: Share…
bg: Споделяне…

en: Save _As…
bg: Запазване _като…

en: Move to _Trash
bg: Пре_местване в кошчето

en: Move _All to Trash
bg: Преместване на _всичко в кошчето

en: _Wide Mode
bg: _Широк интерфейс

en: _Take a Photo
bg: _Снимане на снимка

en: Take a photo
bg: Снимане

en: _Record a Video
bg: _Запис на клип

en: Record a video
bg: Запис на клип

en: Take _Multiple Photos
bg: _Снимане на серия от снимки

en: Take multiple photos
bg: Снимане на серия от снимки

en: _Photo
bg: _Снимка

en: _Video
bg: _Клип

en: _Burst
bg: _Серия

en: _Effects
bg: _Ефекти

en: P_revious Effects
bg: _Предишни ефекти

en: Ne_xt Effects
bg: _Следващи ефекти

en: Photo mode
bg: Режим „Снимка“

en: Video mode
bg: Режим „Видео“

en: Photo burst mode
bg: Серия от снимки

en: Previous
bg: Предишен

en: Effects
bg: Ефекти

en: Next
bg: Следващ

en: Leave fullscreen
bg: Изход от цял екран

en: _Leave Fullscreen
bg: Изход от _цял екран

en: Preferences
bg: Настройки

en: Device
bg: Устройство

en: Photo resolution
bg: Разделителна способност за снимки

en: Video resolution
bg: Разделителна способност за клипове

en: Webcam
bg: Камера

en: Brightness
bg: Яркост

en: Saturation
bg: Насищане

en: Hue
bg: Оттенък

en: Contrast
bg: Контраст

en: Image
bg: Изображение

en: <b>Shutter</b>
bg: <b>Затвор</b>

en: _Countdown
bg: _Отброяване

en: Fire _Flash
bg: _Светкавица

en: Burst mode
bg: Серия от снимки

en: Number of photos
bg: Брой снимки

en: Delay between photos (seconds)
bg: Интервал между снимките в секунди

en: Capture
bg: Заснемане

en: Cheese Webcam Booth
bg: Крива камера с Cheese

en: Use a countdown
bg: Отброяване

en: Set to true to show a countdown before taking a photo
bg: Отброяване преди заснемане

en: Countdown length
bg: Времетраене

en: The duration of the countdown before taking a photo, in seconds
bg: Времетраене на отброяването в секунди

en: Fire flash before taking a picture
bg: Използване на светкавица

en: Set to true to fire a flash when taking a picture
bg: Използване на светкавица при снимане

en: Camera device string indicator
bg: Указател до устройство

en: The path to the device node which points to the camera, for example /dev/video0
bg: Път до видео устройство (например „/dev/video0“).

en: Last selected effect
bg: Последен ефект

en: Name of the installed effect that was selected last
bg: Име на последния използван ефект

en: Photo width
bg: Широчина на снимка

en: The width of the image captured from the camera, in pixels
bg: Широчина на заснетото изображение в пиксели

en: Photo height
bg: Височина на снимка

en: The height of the image captured from the camera, in pixels
bg: Височина на заснетото изображение в пиксели

en: Video width
bg: Широчина на клип

en: The width of the video captured from the camera, in pixels
bg: Широчина на заснетия клип в пиксели

en: Video height
bg: Височина на клип

en: The height of the video captured from the camera, in pixels
bg: Височина на заснетия клип в пиксели

en: Picture brightness
bg: Яркост

en: Adjusts the brightness of the picture coming from the camera
bg: Настройване на яркостта на входящото изображение

en: Picture contrast
bg: Контраст

en: Adjusts the contrast of the picture coming from the camera
bg: Настройване контраста на входящото изображение

en: Picture saturation
bg: Насищане

en: Adjusts the saturation of the picture coming from the camera
bg: Настройване на наситеността на входящото изображение

en: Picture hue
bg: Нюанс

en: Adjusts the hue (color tint) of the picture coming from the camera
bg: Настройване на нюанса на входящото изображение

en: Video Path
bg: Път до клипове

en: Defines the path where the videos are stored. If empty, "XDG_VIDEO/Webcam" will be used.
bg: Указва път до папка за съхраняване на клипове. Стандартно се запазват в „XDG_PHOTO/Webcam“.

en: Photo Path
bg: Път до снимки

en: Defines the path where the photos are stored. If empty, "XDG_PHOTO/Webcam" will be used.
bg: Указва път до папка за съхраняване на снимките. Стандартно се запазват в „XDG_PHOTO/Webcam“.

en: Whether to start in wide mode
bg: Широк интерфейс

en: If set to true, Cheese will start up in wide mode, with the image collection placed on the right-hand side. Useful with small screens.
bg: Изпълнение на приложението с широк интерфейс като колекцията със снимки стои отдясно. Подходящ за малки екрани.

en: Whether to start in fullscreen
bg: На цял екран

en: If set to true, Cheese will start up in fullscreen mode.
bg: Изпълнение на приложението на цял екран.

en: Time between photos in burst mode
bg: Интервал между снимките

en: The length of time, in milliseconds, to delay between taking each photo in a burst sequence of photos. If the burst delay is less than the countdown duration, the countdown duration will be used instead.
bg: Интервал в милисекунди между снимките заснети в режим „Серия от снимки“. Ще се използва времето за отброяване в случай, че зададения интервал е по-малък от него.

en: Number of photos in burst mode
bg: Брой снимки

en: The number of photos to take in a single burst.
bg: Брой снимки заснети в една серия.

en: Shutter sound
bg: Звук при снимка

en: _Take a photo
bg: _Снимка

en: _Discard photo
bg: Да _не се запазва

en: Device capabilities not supported
bg: Някои възможности на устройството не се поддържат

en: Failed to initialize device %s for capability probing
bg: Устройството „%s“ не може да се инициализира за проверка на възможностите му

en: Unknown device
bg: Непозната камера

en: Cancellable initialization not supported
bg: Не се поддържа инициализация, която може да се отмени

en: No device found
bg: Липсва камера

en: One or more needed GStreamer elements are missing:
bg: Липсва поне един елемент на gstreamer:

en: No Effect
bg: Без ефект

en: Start in wide mode
bg: Стартиране с широк интерфейс

en: Device to use as a camera
bg: Кое устройство (камера) да се използва

en: DEVICE
bg: УСТРОЙСТВО

en: Output version information and exit
bg: Извеждане на информация за версията и изход

en: Start in fullscreen mode
bg: Стартиране на цял екран

en: - Take photos and videos from your webcam
bg: — заснемане на снимки и клипове с вашата камера

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
bg: Изпълнете „%s --help“, за да видите списък с наличните опции на командния ред.

en: Another instance of Cheese is currently running
bg: Програмата Cheese вече е стартирана

en: Could not open %s
bg: „%s“ не може да се отвори

en: Are you sure you want to permanently delete the file? | Are you sure you want to permanently delete %d files?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате да изтриете файла?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %d файла?

en: If you delete an item, it will be permanently lost | If you delete the items, they will be permanently lost
bg[0]: Изтритият обект е безвъзвратно изгубен
bg[1]: Изтритите обекти са безвъзвратно изгубени

en: Could not move %s to trash
bg: „%s“ не може да бъде преместен в кошчето

note: Nothing selected.
en: Save File
bg: Запазване

en: Could not save %s
bg: „%s“ не може да бъде запазен

en: Stop _Recording
bg: _Край на запис

en: Stop recording
bg: Край на запис

en: Stop _Taking Pictures
bg: _Стоп

en: Stop taking pictures
bg: Стоп

en: No effects found
bg: Липсват ефекти
