gnome-boxes master - en to bg translation catalogue (96 entries)

en: Boxes
bg: Машини

en: Simple virtual machine viewer/manager
bg: Лесно управление и преглед на виртуални машини

en: View and use virtual machines
bg: Преглед и връзка към виртуални машини

en: Collections
bg: Колекции

en: The list of boxes collections
bg: Колекция с машини

en: Screenshot interval
bg: Интервал за заснемане

en: The interval in seconds between screenshot updates
bg: Интервал в секунди между обновяванията на екрана

en: Animation duration
bg: Продължителност на анимация

en: The time it takes for transitions and animation, in ms.
bg: Продължителност за преход и анимация в милисекунди.

en: Window size
bg: Размер на прозорец

en: Window size (width and height)
bg: Размер на прозорец (широчина и височина)

en: Window position
bg: Позиция на прозореца

en: Window position (x and y)
bg: Позиция на прозореца (х и у)

en: Window maximized
bg: Максимизиран прозорец

en: Window maximized state
bg: Състояние на максимизиран прозорец

en: A simple GNOME 3 application to access remote or virtual systems
bg: Приложение за достъп до отдалечени или виртуални машини

en: New
bg: Нова

en: Properties
bg: Свойства

en: Fullscreen
bg: Цял екран

en: About Boxes
bg: Относно

en: Quit
bg: Спиране на програмата

en: Box '%s' has been deleted
bg: Машината „%s“ е изтрита

en: %u box has been deleted | %u boxes have been deleted
bg[0]: %u машина е изтрита
bg[1]: %u машини са изтрити

en: Virtualizer
bg: Виртуализатор

en: URI
bg: Адрес

en: Protocol
bg: Протокол

en: RAM
bg: Памет

en: Changes require restart of '%s'. Attempt restart?
bg: Промените изискват рестартиране на „%s“. Да се рестартира ли?

en: Storage
bg: Място на съхранение

note: 3rd row
en: Password
bg: Парола

en: Display version number
bg: Показване на версията

note: A 'broker' is a virtual-machine manager (could be local or remote). Currently libvirt is the only one supported.
en: URI to display, broker or installer media
bg: Адрес за показване, мениджър на машини инсталационен носител

en: - A simple application to access remote or virtual machines
bg: — приложение за достъп до отдалечени или виртуални машини

en: Login
bg: Влизане

en: System
bg: Система

en: Display
bg: Екран

en: Devices
bg: Устройства

en: CPU:
bg: Процесор:

en: I/O:
bg: В/И:

en: Net:
bg: Мрежа:

en: Name
bg: Име

en: New and Recent
bg: Нови и последни

en: Favorites
bg: Предпочитани

en: Private
bg: Лични

en: Shared with you
bg: Споделена с вас

en: Create
bg: Създаване

en: Share clipboard
bg: Споделяне на буфера за обмен

en: Resize guest
bg: Преоразмеряване на госта

en: USB redirection
bg: Пренасочване на USB

en: %d selected | %d selected
bg[0]: %d избран
bg[1]: %d избрани

en: Click on items to select them
bg: Отбележете елемент, за да го изберете

en: no password
bg: без парола

en: No username provided
bg: Без потребителско име

en: Choose express install to automatically preconfigure the box with optimal settings.
bg: Чрез експресното инсталиране получавате автоматичен избор на оптимални настройки.

note: First row
en: Express Install
bg: Експресно инсталиране

en: Username
bg: Потребител

en: _Add Password
bg: _Парола

en: Read-only
bg: Само за четене

note: Microsoft Windows product key
en: Product Key
bg: Продуктов ключ

en: _Add Product Key
bg: _Продуктов ключ

en: Enter URL
bg: Въвеждане на адрес

en: Select a file
bg: Избор на образ

en: <b>Desktop Access</b>
    
    Will add boxes for all systems available from this account.
bg: <b>Достъп до работна станция</b>
    
    Ще добави машини за всички системи налични от тази регистрация.

en: 32-bit x86 system
bg: 32 битова х86 система

en: 64-bit x86 system
bg: 64 битова х86 система

note: Translator comment: %s is name of vendor here (e.g Canonical Ltd or Red Hat Inc)
en:  from %s
bg:  от %s

en: Select a device or ISO file
bg: Избор на устройство или файл с образ

en: Box creation failed!
bg: Създаването е неуспешно!

en: C_ontinue
bg: П_родължаване

en: C_reate
bg: С_ъздаване

en: Please enter desktop or collection URI
bg: Въведете адрес на машина или колекция

en: Will add boxes for all systems available from this account.
bg: Ще добави машини за всички системи налични от тази регистрация.

en: Will add a single box.
bg: Ще добави една машина.

en: Desktop Access
bg: Достъп до работна станция

en: Invalid URI
bg: Неправилен адрес

en: Unsupported protocol '%s'
bg: Неподдържан протокол „%s“

en: Will create a new box with the following properties:
bg: Ще създаде нова машина със следните настройки:

en: Type
bg: Вид

en: Host
bg: Домакин

en: Port
bg: Порт

en: TLS Port
bg: Порт за TLS

en: Will add boxes for all systems available from this account:
bg: Ще добави машини за всички системи налични от тази регистрация:

en: Memory
bg: Памет

en: Disk
bg: Диск

en: %s maximum
bg: %s максимално

en: Introduction
bg: Въведение

en: Creating a Box will allow you to use another operating system directly from your existing login.
    
    You may connect to an existing machine <b><i>over the network</i></b> or create a <b><i>virtual machine</i></b> that runs locally on your own.
bg: Създаването на машина ще ви позволи директно да използвате друга операционна система от съществуващата ви регистрация.
    
    Можете да се свържете към съществуваща машина <b><i>по мрежата</i></b> или да създадете <b><i>виртуална машина</i></b>, която се изпълнява на вашата машина.

en: Source Selection
bg: Избор на източник

en: Insert operating system installation media or select a source below
bg: Поставете инсталационен носител с операционна система или изберете образ отдолу

en: Any trademarks shown above are used merely for identification of software products you have already obtained and are the property of their respective owners.
bg: Всички търговски марки показани по-горе се използват единствено за обозначаване на софтуерни продукти, които вече притежавате и са собственост на съответните притежатели.

en: Preparation
bg: Подготовка

en: Preparing to create new box
bg: Подготовка за създаване на машина

en: Analyzing installer media.
bg: Анализиране на инсталационния носител.

en: Setup
bg: Инсталация

en: Review
bg: Преглед

en: Create a Box
bg: Създаване на машина
