vino - en to bg translation catalogue (67 entries)

en: Send this command by email
bg: Изпращане на тази команда по имейл

en: There was an error displaying help:
    %s
bg: Имаше грешка при показване на помощта:
    %s

en: Remote Desktop
bg: Отдалечено работно място

en: Set your remote desktop access preferences
bg: Настройки за отдалечено влизане на работното място

en: <b>Security</b>
bg: <b>Сигурност</b>

en: <b>Sharing</b>
bg: <b>Споделяне</b>

en: A_sk you for confirmation
bg: Питане за потвърждение

en: Allow other users to _view your desktop
bg: Позволяване на други потребители да виждат вашето работно място

en: Remote Desktop Preferences
bg: Настройки на отдалечения достъп

en: Some of these preferences are locked down
bg: Някои от тези настройки са заключени

en: Users can view your desktop using this command:
bg: Потребителите могат да наблюдават вашето работно място, като ползват тази команда:

en: When a user tries to view or control your desktop:
bg: Когато потребител се опита да види или контролира вашето работно място:

en: _Allow other users to control your desktop
bg: Позволяване на други потребители да контролират вашето работно място

en: _Password:
bg: Парола:

en: _Require the user to enter this password:
bg: Изискване на парола от потребителя:

en: Address
bg: Адрес

en: The address pointed to by the widget
bg: Адресът посочван от уиджета

en: Tooltip
bg: Подсказка

en: A tooltip for this URL
bg: Подсказка за това URL

en: URL color
bg: URL цвят

en: The color of the URL's label
bg: Цветът на надписа на URL-то

en: Screen
bg: Екран

en: The screen to be monitored
bg: Екрана, който да бъде наблюдаван

en: Your XServer does not support the XTest extension - remote desktop access will be view-only
bg: Вашият XServer не поддържа разширението XTest - отдалеченият достъп, ще позволява само наблюдение

en: The screen on which to display the prompt
bg: Екранът, на който да се появи запитването

en: A user on the computer '%s' is trying to remotely view or control your desktop.
bg: Потребител на компютъра "%s" се опитва отдалечено да види или контролира вашето работно място.

en: <big><b>Another user is trying to view your desktop.</b></big>
bg: <big><b>Друг потребител иска да види вашето работно място.</b></big>

en: A user on another computer is trying to remotely view or control your desktop.
bg: Потребител на друг компютър се опитва отдалечено да вижда или контролира вашето работно място.

en: Do you want to allow them to do so?
bg: Искате ли да им разрешите това?

en: Question
bg: Въпрос

en: _Allow
bg: Позволение

en: _Refuse
bg: Отказ

en: The screen for which to create a VNC server
bg: Екранът, за който да се създаде VNC сървър

en: On Hold
bg: На пауза

en: Place all clients on hold
bg: Поставяне на всички клиенти на пауза

en: Prompt enabled
bg: Запитването е включено

en: Prompt the user about connection attempts
bg: Запитване на потребителя при опити за връзка

en: View Only
bg: Само преглед

en: Disallow keyboard/pointer input from clients
bg: Забраняване на използването на клавиатурата или мишката от клиенти

en: Require Encryption
bg: Изискване на криптиране

en: Require clients to use encryption
bg: Изискване от потребителите да използват криптиране

en: Authentication methods
bg: Методи на идентификация

en: The authentication methods this server should allow
bg: Методите на идентификация, които този сървър разрешава

en: VNC Password
bg: Парола за VNC

en: The password (base64 encoded) used to authenticate types using the VncAuth method
bg: Паролата (кодирана с base64) използвана за идентификация при метода VncAuth.

en: Allowed authentication methods
bg: Позволени методи за идентификация

en: E-mail address to which the remote desktop URL should be sent
bg: Адрес на ел. поща, на който трябва да се прати URL-то на отдалеченото работно място

en: Enable remote desktop access
bg: Включване на достъпа от отдалечено място

en: If true, allows remote access to the desktop via the RFB protocol. Users on remote machines may then connect to the desktop using a vncviewer.
bg: Ако е включено, позволява отдалечения достъп до работното място през протокола RFB. Потребителите на отдалечените машини могат да се свържат с работното място чрез vncviewer.

en: If true, remote users accessing the desktop are not allowed access until the user on the host machine approves the connection. Recommended especially when access is not password protected.
bg: Ако е включено, на отдалечените потребители не им е позволен достъп, докато потребителя на машината-приемник не одобри връзката. Това е препоръчително, особено ако достъпът не е защитен с парола.

en: If true, remote users accessing the desktop are only allowed to view the desktop. Remote user's will not be able to use the mouse or keyboard.
bg: Ако е включено, на отдалечените потребители ще се позволява само да наблюдават работното място. Отдалечените потребители няма да могат да използват мишката или клавиатурата.

en: If true, remote users accessing the desktop are required to be able support encryption. It is highly recommended that you use a client which supports encryption unless the intervening network is trusted.
bg: Ако е включено, отдалечените потребители са задължени да поддържат криптиране. Силно препоръчително е да използвате клиент, който поддържа криптиране, освен ако мрежата не е доверена.

en: Lists the authentication methods with which remote users may access the desktop. There are two possible authentication methods; "vnc" causes the remote user to be prompted for a password (the password is specified by the vnc_password key) before connecting and "none" which allows any remote user to connect.
bg: Изброява методите за идентификация, с който отдалечените потребители могат да получат достъп до работното място. Има два възможни метода за идентификация: "vnc" - изисква парола от отдалечения потребител (паролата е определена от ключа vnc_password) преди да позволи връзката, а "none" позволява на всеки потребител да се свърже.

en: Only allow remote users to view the desktop
bg: Позволение на отдалечените потребители само да гледат работното място

en: Password required for "vnc" authentication
bg: Нужна е парола за идентификация "vnc"

en: Prompt the user before completing a connection
bg: Запитване до потребителя преди завършване на връзката

en: Require encryption
bg: Изискване на криптиране

en: The password which the remote user will be prompted for if the "vnc" authentication method is used. The password specified by the key is base64 encoded.
bg: Паролата, за която отдалечения потребител ще бъде попитан, ако се използва метода за идентификация "vnc". Паролата определена от ключа е кодирана по base64.

en: This key specifies the e-mail address to which the remote desktop URL should be sent if the user clicks on the URL in the Remote Desktop preferences dialog.
bg: Този ключ определя електронния адрес, на който да се прати URL-то на отдалеченото работно място, ако потребителя щракне с мишката върху URL-то в настройките за отдалеченото работно място.

en: Remote Desktop server already running; exiting ...
bg: Има вече включен сървър за отдалечено работно, програмата спира...

en: Problem registering the remote desktop server with bonobo-activation; exiting ...
bg: Проблем при регистрирането на сървъра за отдалечен достъп с bonobo-activation, програмата спира...

en: Remote desktop server died, restarting
bg: Сървърът за отдалеченото работно място умря. В момента се рестартира

en: Activation of %s failed: %s
bg: Активирането на %s пропадна: %s

en: Activation of %s failed: Unknown Error
bg: Активирането на %s пропадна: непозната грешка

en: Failed to activate remote desktop server: tried too many times
bg: Грешка при активирането на сървъра за отдалечено работно място: прекалено много опити

en: Starting remote desktop server
bg: Стартира се сървър за отдалечено работно място

en: Not starting remote desktop server
bg: Не се стартира сървъра за отдалечено работно място
