gnome-shell master - en to bg translation catalogue (364 entries)

en: Record a screencast
bg: Записване на екрана

en: Screenshots
bg: Снимки на екрана

en: Focus the active notification
bg: Фокусиране на текущото уведомление

en: Open the application menu
bg: Отваряне на менюто с програми

en: Show all applications
bg: Показване на всички програми

en: Show the message tray
bg: Показване на областта за уведомяване

en: System
bg: Системни

en: GNOME Shell
bg: Обвивка на GNOME

en: Window management and application launching
bg: Управление на прозорци и стартиране на програми

en: Configure GNOME Shell Extensions
bg: Настройки на разширенията на обвивката на GNOME

en: GNOME Shell Extension Preferences
bg: Настройки на разширенията на обвивката на GNOME

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
bg: Разрешава достъпа до вътрешни инструменти за наблюдение и изчистване грешки чрез Alt-F2.

en: Always show the 'Log out' menuitem in the user menu.
bg: Винаги да се показва „Изход“ в менюто на потребителя

en: Arrangement of buttons on the titlebar
bg: Подредба на бутоните в заглавната лента

en: Attach modal dialog to the parent window
bg: Прилепени модални диалогови прозорци

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are 'thumbnail-only' (shows a thumbnail of the window), 'app-icon-only' (shows only the application icon) or 'both'.
bg: Определя как бутоните да се показват в областта за превключване. Възможните стойности са: 'thumbnail-only' (показване на миниатюра на прозореца), 'app-icon-only' (показване само на иконата на приложението) и 'both' (и двете).

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
bg: Включване на прилепването и максимизирането на прозорците по границите на екрана

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
bg: Включване на вътрешни инструменти полезни за разработчици и изпитатели чрез Alt-F2

en: File extension used for storing the screencast
bg: Разширение на файла за съхранение на записите

en: Framerate used for recording screencasts.
bg: Честота на кадрите за създаваните записи

en: GNOME Shell extensions have a uuid property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension DBus methods on org.gnome.Shell.
bg: Разширенията на Обвивката на GNOME имат идентификатор (uuid). Този ключ съдържа списък на разширенията, които да се зареждат. Само разширения включени в списъка ще бъдат заредени. Можете да променяте този списък с методите на DBus — EnableExtension и DisableExtension на org.gnome.Shell.

en: History for command (Alt-F2) dialog
bg: История на командата Alt-F2

en: History for the looking glass dialog
bg: История на прозореца с огледалото

en: If true, display the ISO week date in the calendar.
bg: Показване на деня от седмицата по ISO, ако е истина.

en: Internally used to store the last IM presence explicitly set by the user. The value here is from the TpConnectionPresenceType enumeration.
bg: Използва се вътрешно от програмата за съхранение на последното изрично зададено от потребителя състояние за моментните съобщения. Стойността се взема от „TpConnectionPresenceType“.

en: Internally used to store the last session presence status for the user. The value here is from the GsmPresenceStatus enumeration.
bg: Използва се вътрешно от програмата за съхранение на информация за последната сесия за състоянието на потребителя. Стойността се взема от „GsmPresenceStatus“.

en: Keybinding to focus the active notification
bg: Клавишна комбинация за фокусиране на текущото уведомление

en: Keybinding to focus the active notification.
bg: Клавишна комбинация за фокусиране на текущото уведомление.

en: Keybinding to open the "Show Applications" view
bg: Клавишна комбинация за отваряне на изгледа „Показване на програмите“

en: Keybinding to open the "Show Applications" view of the Activities Overview.
bg: Клавишна комбинация за отваряне на изгледа „Показване на програмите“ за прегледа на дейностите.

en: Keybinding to open the application menu
bg: Клавишна комбинация за менюто за програми

en: Keybinding to open the application menu.
bg: Клавишна комбинация за отваряне на менюто за програми.

en: Keybinding to start/stop the builtin screen recorder.
bg: Клавишна комбинация пускане и спиране на вградената програма за запис на екрана.

en: Keybinding to toggle the screen recorder
bg: Клавишна комбинация за включване/изключване на програмата за запис на екрана

en: Keybinding to toggle the visibility of the message tray
bg: Клавишна комбинация за показване/скриване на областта за уведомяване

en: Keybinding to toggle the visibility of the message tray.
bg: Клавишна комбинация за показване/скриване на областта за уведомяване.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
bg: Списък на идентификаторите на файловете във формат .desktop за любими програми

en: Sets the GStreamer pipeline used to encode recordings. It follows the syntax used for gst-launch. The pipeline should have an unconnected sink pad where the recorded video is recorded. It will normally have a unconnected source pad; output from that pad will be written into the output file. However the pipeline can also take care of its own output - this might be used to send the output to an icecast server via shout2send or similar. When unset or set to an empty value, the default pipeline will be used. This is currently 'vp8enc min_quantizer=13 max_quantizer=13 cpu-used=5 deadline=1000000 threads=%T ! queue ! webmmux' and records to WEBM using the VP8 codec. %T is used as a placeholder for a guess at the optimal thread count on the system.
bg: Задава конвейера на GStreamer, който ще се използва за кодиране на записите. Използвайте синтаксиса на gst-launch. Конвейерът трябва да бъде с несвързан блок-приемник, където се записва видеото. Обикновено конвейерът е с несвързан блок-източник. Изходът от този блок ще бъде записан в изходния файл. Въпреки това конвейерът може да задава собствен изход — това може да се използва за изпращане на изхода към сървър за icecast чрез „shout2send“ или подобен елемент. Когато този ключ не е зададен или стойността му e празна, се използва стандартния конвейер. За момента това е „vp8enc min_quantizer=13 max_quantizer=13 cpu-used=5 deadline=1000000 threads=%T ! queue ! webmmux“ и записва видео контейнер WEBM и използва кодера VP8. Стойността в „%T“ указва предполагаемия оптимален брой нишки за системата.

en: Show the week date in the calendar
bg: Показване на деня от седмицата в календара

en: The application icon mode.
bg: Режимът за иконата на програмата.

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
bg: Програмите, които отговарят на тези идентификатор, ще бъдат показани в областта „Любими“.

en: The filename for recorded screencasts will be a unique filename based on the current date, and use this extension. It should be changed when recording to a different container format.
bg: Разширението ще се използва към името на файла за създадените записи на екрана, което ще бъде уникално и ще зависи от текущата дата. Трябва да го промените, когато записвате в различен формат на контейнера.

en: The framerate of the resulting screencast recordered by GNOME Shell's screencast recorder in frames-per-second.
bg: Честота на кадрите за записа на екрана създаден от записващата програма на Обвивката на GNOME в кадри за секунда.

en: The gstreamer pipeline used to encode the screencast
bg: Конвейерът на gstreamer за кодиране на записа на екрана

en: The shell normally monitors active applications in order to present the most used ones (e.g. in launchers). While this data will be kept private, you may want to disable this for privacy reasons. Please note that doing so won't remove already saved data.
bg: Обикновено обвивката наблюдава работещите програми, за да представя най-често използваните (например в стартери). Въпреки, че тази информация се пази в тайна, може да желаете да изключите тази функционалност, за да защитите личните си данни. Забележете, че дори да го направите, това няма да премахне вече запазените данни.

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a 'Remember Password' checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
bg: Обвивката ще поиска парола, когато се монтира шифрирано устройство или отдалечена файлова система. Ще се предостави отметка „Запомняне на паролата“, ако е възможно запазването на паролата за по-късно използване.

en: The type of keyboard to use.
bg: Видът на клавиатурата, която да се ползва.

en: This key overrides the automatic hiding of the 'Log out' menuitem in single-user, single-session situations.
bg: Този ключ предефинира автоматичното скриване на обекта „Изход“ от менюто в режими с един потребител или единична сесия.

en: This key overrides the key in org.gnome.desktop.wm.preferences when running GNOME Shell.
bg: Този ключ предефинира ключа org.gnome.desktop.wm.preferences, когато се използва GNOME Shell.

en: This key overrides the key in org.gnome.mutter when running GNOME Shell.
bg: Този ключ предефинира ключа org.gnome.mutter, когато се използва GNOME Shell.

en: Uuids of extensions to enable
bg: Идентификатори (uuid) на разширения, които да бъдат включени

en: Whether to collect stats about applications usage
bg: Дали да се събира статистика за използването на програми

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
bg: Дали да се запазват пароли за монтиране на шифрирани или отдалечени файлови системи

en: Which keyboard to use
bg: Коя клавиатура да се ползва

en: Workspaces are managed dynamically
bg: Работните плотове се управляват динамично

en: Workspaces only on primary monitor
bg: Работните плотове са само на основния монитор

en: There was an error loading the preferences dialog for %s:
bg: Възникна грешка при зареждане на прозореца с настройки за „%s“

en: Extension
bg: Разширение

en: Select an extension to configure using the combobox above.
bg: Изберете разширение, което да се настрои като използвате падащото меню по-горе.

en: Session...
bg: Сесия…

[ctx: title]
en: Sign In
bg: Регистриране

note: translators: this message is shown below the user list on the login screen. It can be activated to reveal an entry for manually entering the username.
en: Not listed?
bg: Липсва в списъка?

en: Cancel
bg: Отказване

[ctx: button]
en: Sign In
bg: Регистриране

en: Next
bg: Напред

note: TTLS and PEAP are actually much more complicated, but this complication is not visible here since we only care about phase2 authentication (and don't even care of which one)
en: Username:
bg: Потребител:

en: Login Window
bg: Екран за идентификация

note: Translators: accessible name of the power menu in the login screen
en: Power
bg: Спиране

en: Suspend
bg: Приспиване

en: Restart
bg: Рестартиране

en: Power Off
bg: Изключване

en: Authentication error
bg: Грешка при удостоверяване

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can swipe their finger instead
en: (or swipe finger)
bg: (или се регистрирайте с пръстов отпечатък)

en: (e.g., user or %s)
bg: (напр. потребител или %s)

en: Command not found
bg: Командата не беше открита

note: Replace "Error invoking GLib.shell_parse_argv: " with something nicer
en: Could not parse command:
bg: Неуспех при анализиране на командата:

en: Execution of '%s' failed:
bg: Неуспешно изпълнение на „%s“:

note: Translators: Filter to display all applications
en: All
bg: Всички

en: New Window
bg: Нов прозорец

en: Remove from Favorites
bg: Премахване от „Любими“

en: Add to Favorites
bg: Добавяне в „Любими“

en: %s has been added to your favorites.
bg: Програмата „%s“ беше добавена в „Любими“

en: %s has been removed from your favorites.
bg: Програмата „%s“ беше премахната от „Любими“

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
bg: Цял ден

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S".
en: S
bg: Н

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
bg: П

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
bg: В

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
bg: С

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
bg: Ч

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
bg: П

[ctx: grid saturday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Saturday
en: S
bg: С

[ctx: list sunday]
note: Translators: Event list abbreviation for Sunday. * * NOTE: These list abbreviations are normally not shown together * so they need to be unique (e.g. Tuesday and Thursday cannot * both be 'T').
en: Su
bg: Нд

[ctx: list monday]
note: Translators: Event list abbreviation for Monday
en: M
bg: Пн

[ctx: list tuesday]
note: Translators: Event list abbreviation for Tuesday
en: T
bg: Вт

[ctx: list wednesday]
note: Translators: Event list abbreviation for Wednesday
en: W
bg: Ср

[ctx: list thursday]
note: Translators: Event list abbreviation for Thursday
en: Th
bg: Чт

[ctx: list friday]
note: Translators: Event list abbreviation for Friday
en: F
bg: Пт

[ctx: list saturday]
note: Translators: Event list abbreviation for Saturday
en: S
bg: Сб

note: Translators: Text to show if there are no events
en: Nothing Scheduled
bg: Няма нищо запланувано

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on different year
en: %A, %B %d, %Y
bg: %A, %B, %d, %Y

en: Today
bg: Днес

en: Tomorrow
bg: Утре

en: This week
bg: Тази седмица

en: Next week
bg: Следващата седмица

en: External drive connected
bg: Закачен е външен диск

en: External drive disconnected
bg: Отдалеченият диск е разкачен

en: Removable Devices
bg: Външни устройства

en: Open with %s
bg: Отваряне с %s

en: Eject
bg: Изваждане

en: Password:
bg: Парола:

en: Type again:
bg: Въведете отново:

en: Connect
bg: Свързване

note: Cisco LEAP
en: Password:
bg: Парола:

note: static WEP
en: Key:
bg: Ключ:

en: Identity:
bg: Самоличност:

en: Private key password:
bg: Парола за частният ключ:

en: Service:
bg: Услуга:

en: Authentication required by wireless network
bg: Изисква се удостоверяване за безжична мрежа

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network '%s'.
bg: За достъп до безжичната мрежа „%s“ са необходими пароли или криптирани ключове.

en: Wired 802.1X authentication
bg: Жична идентификация 802.1Х

en: Network name:
bg: Име на мрежата:

en: DSL authentication
bg: Удостоверяване за DSL

en: PIN code required
bg: Необходим е PIN

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
bg: Мобилното устройство изисква ПИН

en: PIN:
bg: ПИН:

en: Mobile broadband network password
bg: Парола за мобилна широколентова връзка

en: A password is required to connect to '%s'.
bg: За свързване към „%s“ се изисква парола.

en: Authentication Required
bg: Необходимо е удостоверяване

en: Administrator
bg: Администратор

en: Authenticate
bg: Удостоверяване

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn't work. Please try again.
bg: Действието не беше успешно. Опитайте отново.

note: Translators: this is a filename used for screencast recording
en: Screencast from %d %t
bg: Запис от %d %t.

note: FIXME: We don't have a 'chat room' icon (bgo #653737) use system-users for now as Empathy does.
en: Invitation
bg: Покана

note: We got the TpContact
en: Call
bg: Разговор

note: We got the TpContact
en: File Transfer
bg: Обмен на файлове

en: Chat
bg: Разговори

en: Unmute
bg: Пускане на звука

en: Mute
bg: Заглушаване

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: <b>Yesterday</b>, <b>%H:%M</b>
bg: <b>Вчера</b>, <b>%H:%M</b>

note: Translators: this is the other person changing their old IM name to their new IM name.
en: %s is now known as %s
bg: %s в момента е познат като %s

note: translators: argument is a room name like * room@jabber.org for example.
en: Invitation to %s
bg: Покана за присъединяване към %s

note: translators: first argument is the name of a contact and the second * one the name of a room. "Alice is inviting you to join room@jabber.org * for example.
en: %s is inviting you to join %s
bg: %s ви кани да се присъедините към %s

en: Decline
bg: Отклоняване

en: Accept
bg: Приемане

note: translators: argument is a contact name like Alice for example.
en: Video call from %s
bg: Видео разговор от %s

note: translators: argument is a contact name like Alice for example.
en: Call from %s
bg: Повикване от %s

note: translators: this is a button label (verb), not a noun
en: Answer
bg: Отговор

note: To translators: The first parameter is * the contact's alias and the second one is the * file name. The string will be something * like: "Alice is sending you test.ogg"
en: %s is sending you %s
bg: %s ви праща „%s“

note: To translators: The parameter is the contact's alias
en: %s would like permission to see when you are online
bg: %s иска разрешение да вижда дали сте в мрежата

en: Network error
bg: Мрежова грешка

en: Authentication failed
bg: Неуспешно идентифициране

en: Encryption error
bg: Грешка в шифрирането

en: Certificate not provided
bg: Не е предоставен сертификат

en: Certificate untrusted
bg: Сертификатът не е доверен

en: Certificate expired
bg: Сертификатът е изтекъл

en: Certificate not activated
bg: Сертификатът не е влязъл в сила

en: Certificate hostname mismatch
bg: Несъвпадане на името с това в сертификата

en: Certificate fingerprint mismatch
bg: Несъвпадане на отпечатъка на сертификата

en: Certificate self-signed
bg: Сертификатът е самоподписан

en: Status is set to offline
bg: Състоянието е „Извън мрежата“.

en: Encryption is not available
bg: Не е налично шифриране

en: Certificate is invalid
bg: Сертификатът е неправилен

en: Connection has been refused
bg: Връзката е отказана

en: Connection can't be established
bg: Не може да се установи връзка

en: Connection has been lost
bg: Връзката прекъсна

en: This account is already connected to the server
bg: Тази регистрация вече е свързана към сървъра

en: Connection has been replaced by a new connection using the same resource
bg: Връзката бе заместена от нова връзка, използваща същия ресурс

en: The account already exists on the server
bg: На сървъра вече има регистрация с такова име.

en: Server is currently too busy to handle the connection
bg: В момента сървърът е твърде натоварен, за да обработи заявката за свързване

en: Certificate has been revoked
bg: Сертификатът е анулиран

en: Certificate uses an insecure cipher algorithm or is cryptographically weak
bg: Сертификатът използва несигурен шифър или слаб алгоритъм за шифриране

en: The length of the server certificate, or the depth of the server certificate chain, exceed the limits imposed by the cryptography library
bg: Дължината на сертификата на сървъра или дълбочината на сертификационната му верига надхвърля ограниченията на криптографската библиотека

en: Internal error
bg: Вътрешна грешка

note: translators: argument is the account name, like * name@jabber.org for example.
en: Unable to connect to %s
bg: Неуспех при свързване към %s

en: View account
bg: Преглед на регистрацията

en: Unknown reason
bg: Неизвестна причина

en: Windows
bg: Прозорци

en: Show Applications
bg: Показване на програмите

en: Open Calendar
bg: Отваряне на календара

en: Open Clocks
bg: Отваряне на часовниците

en: Date and Time Settings
bg: Настройки на датата и времето

[ctx: title]
en: Log Out %s
bg: Изход на „%s“

[ctx: title]
en: Log Out
bg: Изход

en: Click Log Out to quit these applications and log out of the system.
bg: Натиснете „Изход“, за да спрете тези програми и да излезете от системата.

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
bg[0]: Потребителят „%s“ ще излезе от системата автоматично след %d секунда.
bg[1]: Потребителят „%s“ ще излезе от системата автоматично след %d секунди.

en: You will be logged out automatically in %d second. | You will be logged out automatically in %d seconds.
bg[0]: Ще излезете от системата автоматично след %d секунда.
bg[1]: Ще излезете от системата автоматично след %d секунди.

en: Logging out of the system.
bg: Излизане от системата.

[ctx: button]
en: Log Out
bg: Изход

[ctx: title]
en: Power Off
bg: Изключване

en: Click Power Off to quit these applications and power off the system.
bg: Натиснете „Изключване“, за да спрете тези програми и да излезете от системата.

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
bg[0]: Системата ще се изключи автоматично след %d секунда.
bg[1]: Системата ще се изключи автоматично след %d секунди.

en: Powering off the system.
bg: Изключване на системата.

[ctx: button]
en: Restart
bg: Рестартиране

[ctx: button]
en: Power Off
bg: Изключване

[ctx: title]
en: Restart
bg: Рестартиране

en: Click Restart to quit these applications and restart the system.
bg: Натиснете „Рестартиране“, за да спрете тези програми и да рестартирате системата.

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
bg[0]: Системата ще се рестартира автоматично след %d секунда.
bg[1]: Системата ще се рестартира автоматично след %d секунди.

en: Restarting the system.
bg: Рестартиране на системата.

en: Install
bg: Инсталиране

en: Download and install '%s' from extensions.gnome.org?
bg: Да се изтегли и инсталира ли „%s“ от from extensions.gnome.org?

en: tray
bg: област за уведомяване

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: No extensions installed
bg: Няма инсталирани разширения

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors.
bg: Разширението %s не е обозначило никакви грешки.

en: Hide Errors
bg: Скриване на грешките

en: Show Errors
bg: Показване на грешките

en: Enabled
bg: Включено

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
bg: Изключено

en: Error
bg: Грешка

en: Out of date
bg: Остаряло

en: Downloading
bg: Изтегляне

en: View Source
bg: Преглед на изходния код

en: Web Page
bg: Домашна страница

en: Open
bg: Отваряне

en: Remove
bg: Изтриване

en: No Messages
bg: Липсват съобщения

en: Message Tray
bg: Област за уведомяване

en: System Information
bg: Информация за системата

[ctx: program]
en: Unknown
bg: Неизвестна

en: Undo
bg: Отмяна

en: Overview
bg: Преглед

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters.
en: Type to search...
bg: Търсене на написаното…

note: Translators: this is the name of the dock/favorites area on the left of the overview
en: Dash
bg: Най-ползвани

en: Quit
bg: Спиране на програмата

note: Translators: If there is no suitable word for "Activities" in your language, you can use the word for "Overview".
en: Activities
bg: Дейности

en: Top Bar
bg: Горна лента

note: Translators: this MUST be either "toggle-switch-us" (for toggle switches containing the English words "ON" and "OFF") or "toggle-switch-intl" (for toggle switches containing "◯" and "|"). Other values will simply result in invisible toggle switches.
en: toggle-switch-us
bg: toggle-switch-intl

en: Enter a Command
bg: Въведете команда

en: Close
bg: Затваряне

note: Translators: This is a time format for a date in long format
en: %A, %B %d
bg: %3$d %2$B, %1$A

en: %d new message | %d new messages
bg[0]: %d ново съобщение
bg[1]: %d нови съобщения

en: %d new notification | %d new notifications
bg[0]: %d ново известие
bg[1]: %d нови известия

en: Lock
bg: Заключване

en: Searching...
bg: Търсене…

en: No results.
bg: Няма съвпадения.

en: Copy
bg: Копиране

en: Paste
bg: Поставяне

en: Show Text
bg: Показване на текста

en: Hide Text
bg: Скриване на текста

en: Password
bg: Парола

en: Remember Password
bg: Запомняне на паролата

en: Unlock
bg: Отключване

en: Accessibility
bg: Достъпност

en: Zoom
bg: Увеличаване

en: Screen Reader
bg: Четец на екрана

en: Screen Keyboard
bg: Екранна клавиатура

en: Visual Alerts
bg: Визуална помощ

en: Sticky Keys
bg: Лепкави клавиши

en: Slow Keys
bg: Бавни клавиши

en: Bounce Keys
bg: Подскачащи клавиши

en: Mouse Keys
bg: Клавиши за мишка

en: Universal Access Settings
bg: Настройки на универсалния достъп

en: High Contrast
bg: Висок контраст

en: Large Text
bg: Едър текст

en: Visibility
bg: Видимост

en: Send Files to Device...
bg: Изпращане на файлове на устройство...

en: Set up a New Device...
bg: Настройка на ново устройство…

en: Bluetooth Settings
bg: Настройки на Bluetooth

note: TRANSLATORS: this means that bluetooth was disabled by hardware rfkill
en: hardware disabled
bg: устройството е изключено (чрез бутон)

en: Connection
bg: Свързване

en: disconnecting...
bg: прекъсване на връзката…

en: connecting...
bg: свързване…

en: Send Files...
bg: Изпращане на файлове...

en: Keyboard Settings
bg: Настройка на клавиатурата

en: Mouse Settings
bg: Настройки на мишката

en: Sound Settings
bg: Настройки на звука

en: Authorization request from %s
bg: Заявка за упълномощаване от „%s“

en: Device %s wants access to the service '%s'
bg: Устройството %s иска достъп до услугата „%s“

en: Always grant access
bg: Винаги позволяване на достъп

en: Grant this time only
bg: Позволяване само този път

en: Reject
bg: Отхвърляне

note: Translators: argument is the device short name
en: Pairing confirmation for %s
bg: Потвърждение за сдвояване с „%s“

en: Device %s wants to pair with this computer
bg: Устройството %s иска да се сдвои с този компютър

en: Please confirm whether the PIN '%06d' matches the one on the device.
bg: Потвърдете дали ПИНът „%06d“ съвпада с този на устройството.

note: Translators: this is the verb, not the noun
en: Matches
bg: Съвпадения

en: Does not match
bg: Няма съвпадения

en: Pairing request for %s
bg: Запитване за свързване с „%s“

en: Please enter the PIN mentioned on the device.
bg: Въведете кода на устройството %s.

en: OK
bg: Добре

en: Show Keyboard Layout
bg: Показване на клавиатурната подредба

en: Region and Language Settings
bg: Настройки на региона и езика

en: Volume, network, battery
bg: Сила на звука, мрежа, батерия

en: <unknown>
bg: <неизвестно>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
bg: изключено

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
bg: без управление

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
bg: изисква се удостоверяване

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
bg: липсва фърмуер

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
bg: кабелът е изваден

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
bg: недостъпно

en: connection failed
bg: връзката е неуспешна

en: More...
bg: Повече…

note: TRANSLATORS: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
bg: Връзката е осъществена (няма налични данни)

en: Wired
bg: Жична

en: Auto Ethernet
bg: Автоматична мрежа по Ethernet

en: Mobile broadband
bg: Мобилна широколентова

en: Auto broadband
bg: Автоматична широколентова мрежа

en: Auto dial-up
bg: Автоматична мрежа през модем

note: TRANSLATORS: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
bg: Автоматична мрежа към „%s“

en: Auto bluetooth
bg: Автоматична мрежа по Bluetooth

en: Auto wireless
bg: Автоматична безжична мрежа

en: Enable networking
bg: Включване на мрежата

en: Wi-Fi
bg: Безжична мрежа

en: Network Settings
bg: Настройки на мрежата

en: Network Manager
bg: Управление на мрежата

en: Connection failed
bg: Връзката е неуспешна

en: Activation of network connection failed
bg: Осъществяването на връзка към мрежата е неуспешно

en: Networking is disabled
bg: Мрежата е изключена

en: Battery
bg: Батерия

en: Power Settings
bg: Настройка на захранването

note: 0 is reported when UPower does not have enough data to estimate battery life
en: Estimating...
bg: Приблизително времето…

en: %d hour remaining | %d hours remaining
bg[0]: Остава %d час
bg[1]: Остават %d часа

note: TRANSLATORS: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: %d %s %d %s remaining
bg: Остават %d %s и %d %s

en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часа

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

en: %d minute remaining | %d minutes remaining
bg[0]: остават %d минути
bg[1]: остават %d минути

[ctx: percent of battery remaining]
en: %d%%
bg: %d %%

en: AC adapter
bg: Адаптер за ел. мрежа

en: Laptop battery
bg: Батерия на преносим компютър

en: UPS
bg: Непрекъсваемо токозахранване

en: Monitor
bg: Монитор

en: Mouse
bg: Мишка

en: PDA
bg: Цифров помощник

en: Cell phone
bg: Мобилен телефон

en: Media player
bg: Музикално устройство

en: Tablet
bg: Таблет

en: Computer
bg: Компютър

[ctx: device]
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Volume changed
bg: Сила на звука беше променена

note: Translators: This is the label for audio volume
en: Volume
bg: Сила на звука

en: Microphone
bg: Микрофон

en: Log in as another user
bg: Влезте като друг потребител

en: Unlock Window
bg: Отключване на прозореца

en: Available
bg: На линия

en: Busy
bg: Зает

en: Invisible
bg: Невидим

en: Away
bg: Отсъстващ

en: Idle
bg: Бездействие

en: Offline
bg: Изключен

en: Notifications
bg: Известия

en: Settings
bg: Настройки

en: Switch User
bg: Смяна на потребител

en: Log Out
bg: Изход

en: Install Updates & Restart
bg: Инсталиране на обновленията и рестартиране

en: Your chat status will be set to busy
bg: Състоянието ви ще се зададе да е „Зает“

en: Notifications are now disabled, including chat messages. Your online status has been adjusted to let others know that you might not see their messages.
bg: Известяванията са изключени, включително и бързите съобщения. Състоянието ви онлайн е обновено, за да покаже на другите, че може и да не видите веднага техните съобщения.

en: Applications
bg: Програми

en: Search
bg: Търсене

en: Sorry, no wisdom for you today:
    %s
bg: Мъдрост днес не ще да има:
    %s

en: %s the Oracle says
bg: А пророчицата рече «%s»

en: '%s' is ready
bg: Програмата „%s“ е готова за употреба

en: Evolution Calendar
bg: Календар на Evolution

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
bg[0]: %u изход
bg[1]: %u изхода

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
bg[0]: %u вход
bg[1]: %u входа

en: System Sounds
bg: Системни звуци

en: Print version
bg: Показване на версията

en: Mode used by GDM for login screen
bg: Режим използван от GDM за екрана за влизане

en: Use a specific mode, e.g. "gdm" for login screen
bg: Използване на определен режим за екрана за идентификация, напр. „gdm“

en: List possible modes
bg: Списък на достъпните режими

en: Failed to launch '%s'
bg: Неуспех при стартиране на „%s“

en: Passwords do not match.
bg: Паролите не съвпадат.

en: Password cannot be blank
bg: Не може да не попълнете паролата

en: United Kingdom
bg: Великобритания

en: Default
bg: Стандартно

en: Authentication dialog was dismissed by the user
bg: Прозорецът за упълномощаване беше затворен от потребителя
