gnome-games master - en to bg translation catalogue (74 entries)

en: GNOME Mines
bg: Мини

en: Clear hidden mines from a minefield
bg: Изчистете скритите мини от дъската

en: GNOME Mines is a puzzle game where you search for hidden mines. Flag the spaces with mines as quickly as possible to make the board a safer place. You win the game when you've flagged every mine on the board. Be careful not to trigger one, or the game is over!
bg: „Мини“ е игра, в която търсите скрити бомби. Отбележете местата, където смятате, че те са и така направете дъската едно по-безопасно място. Или ще откриете всички мини и ще победите, или при злощастен случай ще гръмнете.

en: You can select the size of the field you want to play on at the start of the game. If you get stuck, you can ask for a hint: there's a time penalty, but that's better than hitting a mine!
bg: Може да задавате размера на игралното поле. Ако не може да продължите, поискайте подсказка. Това води до наказателно време, но поне няма да се взривите.

en: Mines
bg: Мини

en: minesweeper;
bg: мини;бомби;minesweeper

en: Small board
bg: Малка дъска

en: Medium board
bg: Средна дъска

en: Big board
bg: Голяма дъска

en: The theme to use
bg: Тема

en: The title of the tile theme to use.
bg: Име на темата, която да се използва.

en: Use the unknown flag
bg: Използване на флагчета за непознато

en: Set to true to be able to mark squares as unknown.
bg: Трябва да е „Истина“, за да е разрешено маркирането на квадратчета като неизвестни.

en: Warning about too many flags
bg: Предупреждения при прекалено много флагчета

en: Set to true to enable warning icons when too many flags are placed next to a numbered tile.
bg: Трябва да е „Истина“, за да се появява предупреждение при слагането на прекалено много флагчета.

en: Enable automatic placing of flags
bg: Включване на автоматичното поставяне на флагчета

en: Set to true to automatically flag squares as mined when enough squares are revealed
bg: Задайте да е „Истина“, за да се поставят автоматично флагчета върху мините, когато са отрити достатъчно квадратчета

en: Enable animations
bg: Включване на анимациите

en: Set to false to disable theme-defined transition animations
bg: Темите понякога използват анимации, които може да изключите, като зададете този ключ да е лъжа

en: Number of columns in a custom game
bg: Брой колони в произволна игра

en: Number of rows in a custom game
bg: Брой редове в произволната игра

en: The number of mines in a custom game
bg: Броят мини в произволна игра

en: Board size
bg: Размер на дъската

en: Size of the board (0-2 = small-large, 3=custom)
bg: Размер на дъската „0“ (малка), „1“ (средна), „2“ (голяма), „3“ (произволна)

en: Width of the window in pixels
bg: Широчината на прозореца в пиксели

en: Height of the window in pixels
bg: Височината на прозореца в пиксели

en: true if the window is maximized
bg: истина, ако прозорецът е максимизиран

en: _Width
bg: _Широчина

en: _Height
bg: _Височина

en: Percent _mines
bg: Процент _мини

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Play Game
bg: _Нова игра

en: _Pause
bg: _Пауза

en: Change _Difficulty
bg: Друга _трудност

en: _Best Times
bg: _Най-кратки времена

en: _Play Again
bg: _Нова игра

en: Paused
bg: На пауза

en: Print release version and exit
bg: Извеждане на версията и спиране на програмата

en: Small game
bg: Малка дъска

en: Medium game
bg: Средна дъска

en: Big game
bg: Голяма дъска

en: _Scores
bg: _Резултати

en: A_ppearance
bg: _Външен вид

en: _Show Warnings
bg: _Предупреждения

en: _Use Question Flags
bg: _Въпросителни флагчета

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _About
bg: _Относно

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: _Mines
bg: _Мини

en: _New Game
bg: _Нова игра

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: Custom
bg: Друго

en: <b>%d</b> mine | <b>%d</b> mines
bg[0]: <b>%d</b> мина
bg[1]: <b>%d</b> мини

en: Do you want to start a new game?
bg: Искате ли да започнете нова игра?

en: If you start a new game, your current progress will be lost.
bg: Ако започнете нова игра, ще загубите текущото постижение.

en: Keep Current Game
bg: Продължаване на текущата игра

en: Start New Game
bg: Започване на нова игра

en: St_art Over
bg: _Начало

en: _Resume
bg: _Продължаване

en: Play _Again
bg: _Нова игра

en: Main game:
bg: Основната игра:

en: Score:
bg: Резултат:

en: Resizing and SVG support:
bg: Оразмеряване и поддръжка на SVG:

en: Clear explosive mines off the board
bg: Отбележете къде са мините по дъската

en: _Close
bg: _Спиране на програмата

en: New Game
bg: Нова игра

en: _OK
bg: _Добре

en: Size:
bg: Размер:

en: Date
bg: Дата

en: Time
bg: Време

en: %u × %u, %u mine | %u × %u, %u mines
bg[0]: %u × %u, %u мина
bg[1]: %u × %u, %u мини

en: Use _animations
bg: _Анимации

en: Select Theme
bg: Избор на тема

en: Close
bg: Спиране на програмата
