gnome-documents master - en to bg translation catalogue (201 entries)

en: Books
bg: Книги

en: An e-book manager application for GNOME
bg: Програма за управление на е-книги в GNOME

en: A simple application to access and organize your e-books on GNOME. It is meant to be a simple and elegant replacement for using a file manager to deal with e-books.
bg: Опростено приложение за достъп, организиране и споделяне на е-книгите в GNOME. Предназначено е да бъде олекотен и елегантен заместник на файловия мениджър при работа с е-документи.

en: It lets you:
bg: Чрез него можете да:

en: View recent e-books
bg: Скорошни е-книги

en: Search through e-books
bg: Търсене в e-книгите

en: View e-books (PDF and comics) fullscreen
bg: Преглед на е-книгите (PDF и комикси) на цял екран

en: Print e-books
bg: Отпечатване на е-книги

en: Access, manage and share books
bg: Преглед, управление и споделяне на е-книги

en: Books;Comics;ePub;PDF;
bg: книги;комикси;документи;books;comics;epub;pdf;

en: View as
bg: Изглед като

en: View as type
bg: Изглед като вид

en: Sort by
bg: Подреждане по

en: Sort by type
bg: Подреждане по вид

en: Window size
bg: Размер на прозореца

en: Window size (width and height).
bg: Размер на прозореца (широчина и височина).

en: Window position
bg: Местоположение на прозореца

en: Window position (x and y).
bg: Местоположение на прозореца (x и y).

en: Window maximized
bg: Максимизиран прозорец

en: Window maximized state
bg: Максимизирано състояние на прозорец

en: Night mode
bg: Нощен режим

en: Whether the application is in night mode.
bg: Дали програмата е в режим „Нощ“

en: Documents
bg: Документи

en: A document manager application for GNOME
bg: Програма за управление на документи в GNOME

en: A simple application to access, organize and share your documents on GNOME. It is meant to be a simple and elegant replacement for using a file manager to deal with documents. Seamless cloud integration is offered through GNOME Online Accounts.
bg: Опростено приложение за достъп, организиране и споделяне на документите в GNOME. Предназначено е да бъде олекотен и елегантен заместник на файловия мениджър при работа с документи. Предлага постоянна интеграция с облака чрез регистрациите на GNOME.

en: View recent local and online documents
bg: Преглед на скоро отваряните документи – локални и в Интернет

en: Access your Google, ownCloud or OneDrive content
bg: Достъп до вашите данни в Google, ownCloud или OneDrive

en: Search through documents
bg: Търсене в документите

en: See new documents shared by friends
bg: Преглед на новите документи споделени от вашите приятели

en: View documents fullscreen
bg: Преглед на документите на цял екран

en: Print documents
bg: Отпечатване на документи

en: Select favorites
bg: Избор на любими документи

en: Allow opening full featured editor for non-trivial changes
bg: Разрешаване на отварянето в специализиран редактор при повече промени

en: Access, manage and share documents
bg: Преглед, управление и споделяне на документи

en: Docs;PDF;Document;
bg: Документи;PDF;Документ;Docs;PDF;Document;

en: Fullscreen
bg: На цял екран

en: Night Mode
bg: Нощен режим

en: Keyboard Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

en: Help
bg: Помощ

en: About
bg: Относно

en: Quit
bg: Спиране на програмата

[ctx: shortcut window]
en: General
bg: Общи

[ctx: shortcut window]
en: Show help
bg: Показва на помощта

[ctx: shortcut window]
en: Quit
bg: Спиране на програмата

[ctx: shortcut window]
en: Search
bg: Търсене

[ctx: shortcut window]
en: Print the current document
bg: Отпечатване на текущия документ

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
bg: Придвижване

[ctx: shortcut window]
en: Go back
bg: Назад

[ctx: shortcut window]
en: Preview
bg: Преглед

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
bg: Увеличаване

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
bg: Намаляване

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark the current page
bg: Отметка за тази страница

[ctx: shortcut window]
en: Open places and bookmarks dialog
bg: Отваряне на прозореца за отметки и места

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
bg: Копиране на избрания текст в буфера за обмен

[ctx: shortcut window]
en: Rotate anti-clockwise
bg: Завъртане обратно на часовниковата стрелка

[ctx: shortcut window]
en: Rotate clockwise
bg: Завъртане по часовниковата стрелка

[ctx: shortcut window]
en: Next occurrence of the search string
bg: Следваща поява на низа

[ctx: shortcut window]
en: Previous occurrence of the search string
bg: Предишна поява на низа

[ctx: shortcut window]
en: Presentation mode
bg: Режим на презентация

[ctx: shortcut window]
en: Open action menu
bg: Отваряне на менюто за действия

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
bg: На цял екран

en: Enter a name for your first collection
bg: Въведете името за вашата първа колекция

en: New Collection…
bg: Нова колекция…

en: Add
bg: Добавяне

en: Cancel
bg: Отказ

note: Label for Done button in Sharing dialog
en: Done
bg: Готово

en: _Copy
bg: _Копиране

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open
bg: Отваряне

en: Edit
bg: Редактиране

en: Print…
bg: Отпечатване…

en: Present
bg: Презентация

en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Zoom Out
bg: Намаляване

en: Rotate ↶
bg: Завъртане ↶

en: Rotate ↷
bg: Завъртане ↷

en: Properties
bg: Свойства

en: Select All
bg: Избор на всичко

en: Select None
bg: Изчистване на избора

en: Collections
bg: Колекции

en: View items as a grid of icons
bg: Обектите да са подредени в решетка

en: View items as a list
bg: Обектите да са подредени в списък

en: Sort
bg: Подреждане

en: Author
bg: Автор

en: Date
bg: Дата

en: Name
bg: Име

en: Failed to print document
bg: Документът не може да бъде отпечатан

note: Translators: this refers to local documents
en: Local
bg: Местни

en: Getting Started with Documents
bg: Първи стъпки с документи

en: Collection
bg: Колекция

note: overridden
en: Google Docs
bg: Документи от Google

en: Spreadsheet
bg: Електронна таблица

en: Presentation
bg: Презентация

en: e-Book
bg: Е-книга

en: Document
bg: Документ

en: Please check the network connection.
bg: Проверете връзката с мрежата.

en: Please check the network proxy settings.
bg: Проверете настройките на сървъра-посредник.

en: Unable to sign in to the document service.
bg: Неуспешна идентификация към услугата за документи.

en: Unable to locate this document.
bg: Този документ не може да бъде намерен.

en: Hmm, something is fishy (%d).
bg: Нещо не е наред (%d).

en: You are using a preview of Books. Full viewing capabilities are coming soon!
bg: Използвате бета версия на програмата за книги. Съвсем скоро ще дойдат пълните ѝ възможности.

en: LibreOffice support is not available. Please contact your system administrator.
bg: Липсва поддръжка на LibreOffice. Говорете със системния си администратор и помолете да я инсталира.

note: Translators: %s is the title of a document
en: Oops! Unable to load “%s”
bg: „%s“ не може да бъде зареден

en: View
bg: Изглед

en: Page %u of %u
bg: Страница %u от %u

en: Unable to load the document
bg: Неуспешно зареждане на документа

en: LibreOffice is required to view this document
bg: За преглед на този документ е нужен LibreOffice

note: Translators: %s is the number of the page, already formatted * as a string, for example "Page 5".
en: Page %s
bg: Страница %s

en: No bookmarks
bg: Няма отметки

en: Loading…
bg: Зареждане…

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: No table of contents
bg: Няма таблица на съдържанието

en: Contents
bg: Съдържание

en: A document manager application
bg: Програма за управление на документи

en: An e-books manager application
bg: Програма за управление на е-книги

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open with %s
bg: Отваряне с %s

en: Search
bg: Търсене

en: Back
bg: Назад

note: Translators: this is the menu to change view settings
en: View Menu
bg: Меню за изгледа

en: Click on items to select them
bg: Натиснете върху обектите, за да ги изберете.

en: %d selected | %d selected
bg[0]: Избран е %d обект
bg[1]: Избрани са %d обекта

en: Select Items
bg: Избор на обекти

note: Translators: only one item has been deleted and %s is its name
en: “%s” deleted
bg: Обектът „%s“ е изтрит

note: Translators: one or more items might have been deleted, and %d is the count
en: %d item deleted | %d items deleted
bg[0]: %d обект е изтрит
bg[1]: %d обекти са изтрити

en: Undo
bg: Отмяна

en: Printing “%s”: %s
bg: Отпечатване на „%s“: %s

en: Your documents are being indexed
bg: Документите в момента се индексират

en: Some documents might not be available during this process
bg: По време на този процес някои документи може да не са достъпни

note: Translators: %s refers to an online account provider, e.g. "Google", or "Windows Live".
en: Fetching documents from %s
bg: Извличане на документи от %s

en: Fetching documents from online accounts
bg: Извличане на документи от регистрации в сайтове

en: Password Required
bg: Изисква се парола

en: _Unlock
bg: _Отключване

en: Document %s is locked and requires a password to be opened.
bg: Документът %s е заключен и изисква парола, за да бъде отключен.

en: _Password
bg: _Парола

en: Running in presentation mode
bg: Работа в режим презентация

en: Present On
bg: Презентация на

note: Translators: "Mirrored" describes when both displays show the same view
en: Mirrored
bg: Еднакво изображение

en: Primary
bg: Основен

en: Off
bg: Изключен

en: Secondary
bg: Втори

en: Bookmark this page
bg: Отметка за тази страница

en: Find Previous
bg: Предишна поява

en: Find Next
bg: Следваща поява

[ctx: Document Title]
note: Title item Translators: "Title" is the label next to the document title in the properties dialog
en: Title
bg: Заглавие

[ctx: Document Author]
note: Translators: "Author" is the label next to the document author in the properties dialog
en: Author
bg: Автор

note: Source item
en: Source
bg: Източник

note: Date Modified item
en: Date Modified
bg: Дата на промяна

en: Date Created
bg: Дата на създаване

[ctx: Document Type]
note: Document type item Translators: "Type" is the label next to the document type (PDF, spreadsheet, ...) in the properties dialog
en: Type
bg: Вид

en: Category
bg: Категория

note: Translators: this refers to new and recent documents Translators: this refers to documents
en: All
bg: Всички

note: Translators: this refers to favorite documents
en: Favorites
bg: Любими

note: Translators: this refers to shared documents
en: Shared with you
bg: Споделени с вас

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Type" refers to a search filter on the document type (PDF, spreadsheet, ...)
en: Type
bg: Вид

en: PDF Documents
bg: Документи — PDF

en: e-Books
bg: Е-книги

en: Comics
bg: Комикси

en: Presentations
bg: Презентации

en: Spreadsheets
bg: Електронни таблици

en: Text Documents
bg: Документи — текст

note: Translators: this is a verb that refers to "All", "Title", "Author", and "Content" as in "Match All", "Match Title", "Match Author", and "Match Content"
en: Match
bg: Съвпадение

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Title" refers to "Match Title" when searching
en: Title
bg: Заглавие

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Author" refers to "Match Author" when searching
en: Author
bg: Автор

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Content" refers to "Match Content" when searching
en: Content
bg: Съдържание

en: Sources
bg: Изходни файлове

en: Rename…
bg: Преименуване…

en: Delete
bg: Изтриване

en: “%s” removed
bg: Обектът „%s“ е изтрит

en: Rename
bg: Преименуване

[ctx: Dialog Title]
note: Translators: "Collections" refers to documents in this context
en: Collections
bg: Колекции

en: Sharing Settings
bg: Настройки за споделяне

note: Label for widget group for changing document permissions
en: Document permissions
bg: Права за документа

note: Label for permission change in Sharing dialog
en: Change
bg: Смяна

note: Label for radiobutton that sets doc permission to private
en: Private
bg: Личен

en: Public
bg: Публичен

note: Label for checkbutton that sets doc permission to Can edit
en: Everyone can edit
bg: Всеки може да редактира

note: Label for widget group used for adding new contacts
en: Add people
bg: Добавяне на хора

note: Editable text in entry field
en: Enter an email address
bg: Въведете адрес на е-поща

en: Can edit
bg: Може да редактира

en: Can view
bg: Може да вижда

en: Everyone can read
bg: Всеки може да чете

en: Save
bg: Запис

en: Owner
bg: Собственик

en: You can ask %s for access
bg: Може да помолите %s за достъп

en: The document was not updated
bg: Документът не е бил обновен

en: Untitled Document
bg: Документ без име

en: Unable to fetch the list of documents
bg: Списъкът с документи не може да бъде извлечен

en: No collections found
bg: Няма колекции

en: No books found
bg: Няма книги

en: No documents found
bg: Няма документи

en: Try a different search
bg: Опитайте друго търсене!

en: You can create collections from the Books view
bg: Можете да създавате колекции от изгледа за книги

en: You can create collections from the Documents view
bg: Можете да създавате колекции от изгледа за документи

en: Documents from your <a href="system-settings">Online Accounts</a> and <a href="file://%s">Documents folder</a> will appear here.
bg: Документите от <a href='system-settings'>регистрации в сайтове</a> и <a href='file://%s'>папката „Документи“</a> ще се покажат тук.

en: Yesterday
bg: Вчера

en: %d day ago | %d days ago
bg[0]: Преди %d ден
bg[1]: Преди %d дена

en: Last week
bg: Последната седмица

en: %d week ago | %d weeks ago
bg[0]: Преди %d седмица
bg[1]: Преди %d седмици

en: Last month
bg: Последният месец

en: %d month ago | %d months ago
bg[0]: Преди %d месец
bg[1]: Преди %d месеца

en: Last year
bg: Последната година

en: %d year ago | %d years ago
bg[0]: Преди %d година
bg[1]: Преди %d години
