gnome-tweak-tool - en to bg translation catalogue (169 entries)

en: GNOME Tweaks
bg: Натаманяване на GNOME

en: Tweak advanced GNOME 3 settings
bg: Нагласяне на разширените настройки на GNOME 3

en: GNOME Tweaks allows adjusting advanced GNOME options.
bg: „Натаманяване на GNOME“ позволява нагласянето на разширените настройки на GNOME.

en: It can install and manage themes and extensions, change power settings, manage startup applications, and enable desktop icons among other settings.
bg: Чрез програмата могат да се инсталират и управляват темите и разширенията, да се променят настройките на захранването, да се управляват автоматично стартираните програми, да се включват иконките на работния плот, както и много други неща.

en: Tweaks
bg: Настройки

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Settings;Advanced;Preferences;Extensions;Fonts;Theme;XKB;Keyboard;Typing;
bg: Настройки;Разширени;Предпочитания;Разширения;Шрифтове;Тема;XKB;Клавиатура;Въвеждане;

en: _Reset to Defaults
bg: Връщане на _стандартните настройки

en: Disable All Shell Extensions
bg: Изключване на всички разширения на обвивката на GNOME

en: _About
bg: _Относно

en: _Quit
bg: _Изход

en: Reset to Defaults
bg: Връщане на стандартните настройки

en: Reset all tweak settings to the original default state?
bg: Да се върнат ли всички „натаманени“ настройки на стандартните си стойности?

en: GNOME Shell
bg: Обвивка на GNOME

en: (%s mode)
bg: (режим: %s)

en: GNOME Shell is not running
bg: Обвивката на GNOME не е стартирана

en: Homepage
bg: Начална страница

en: Miscellaneous
bg: Допълнителни

en: Search Tweaks…
bg: Търсене в настройките…

en: Applications
bg: Програми

en: Icons
bg: Икони

en: Cursor
bg: Показалец на мишката

en: Shell
bg: Обвивка

en: Install custom or user themes for gnome-shell
bg: Инсталиране на друга тема за обвивката на GNOME

note: check the shell is running and the usertheme extension is present
en: Unknown error
bg: Непозната грешка

en: Shell not running
bg: Обвивката не е стартирана

en: Shell user-theme extension incorrectly installed
bg: Разширението за теми на обвивката на GNOME е инсталирано неправилно

en: Shell user-theme extension not enabled
bg: Разширението за теми на обвивката на GNOME не е включено

en: Could not list shell extensions
bg: Разширенията на обвивката на GNOME не могат да бъдат изброени

en: <i>Default</i>
bg: <i>Стандартно</i>

en: Select a theme
bg: Избор на тема

en: %s theme updated successfully
bg: Темата „%s“ е обновена успешно

en: %s theme installed successfully
bg: Темата „%s“ е успешно инсталирана

en: Error installing theme
bg: Грешка при инсталиране на тема

note: does not look like a valid theme
en: Invalid theme
bg: Неправилна тема

en: Appearance
bg: Външен вид

note: GSettingsSwitchTweak("Buttons Icons","org.gnome.desktop.interface", "buttons-have-icons"), GSettingsSwitchTweak("Menu Icons","org.gnome.desktop.interface", "menus-have-icons"),
en: Animations
bg: Анимации

en: Themes
bg: Теми

en: Show Icons
bg: Показване на иконите

en: Desktop
bg: Работен плот

en: Icons on Desktop
bg: Икони на работния плот

en: Home
bg: Домашна папка

en: Network Servers
bg: Мрежови сървъри

en: Trash
bg: Кошче

en: Mounted Volumes
bg: Монтирани устройства

en: Background
bg: Фон

en: Image
bg: Изображение

en: Adjustment
bg: Регулиране

en: Lock Screen
bg: Заключване на екрана

en: Hinting
bg: Шрифтови подсказки

en: Antialiasing
bg: Заглаждане на шрифтовете

en: Full
bg: Пълно

en: Medium
bg: Средно

en: Slight
bg: Леко

en: None
bg: Никакво

en: Subpixel (for LCD screens)
bg: Подпикселно (за LCD)

en: Standard (grayscale)
bg: Стандартно (степени на сивото)

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Window Title
bg: Заглавия на прозорците

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Document
bg: Документи

en: Monospace
bg: Равноширок

en: Scaling Factor
bg: Коефициент на мащабиране

en: Disabled
bg: Изключени

en: Typing
bg: Клавиатура

en: Suspend when laptop lid is closed
bg: Приспиване при затварянето на екрана на лаптопа

en: Power
bg: Захранване

en: No Extensions Installed
bg: Няма инсталирани разширения

en: Browse in Software
bg: Търсене в програмите

en: Extension downloading
bg: Изтегляне на разширение

en: Error loading extension
bg: Грешка при изтеглянето на разширение

en: Extension does not support shell version
bg: Разширението не поддържа тази версия на обвивката

en: Unknown extension error
bg: Непозната грешка от разширението

en: Updating
bg: Обновяване

en: Error
bg: Грешка

en: Update
bg: Обновяване

en: Extensions
bg: Разширения на обвивката

en: Startup applications are automatically started when you log in.
bg: Началните програми се стартират автоматично при влизането в графичната среда.

en: Startup Applications
bg: Начални програми

en: Search Applications…
bg: Търсене на програма…

note: Translators: This is the accelerator for opening the AppChooser search-bar
en: <primary>f
bg: <модификатор>f

en: running
bg: стартирани

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Add
bg: _Добавяне

en: Remove
bg: Премахване

en: New startup application
bg: Нова програма при стартиране

en: Add a new application to be run at startup
bg: Добавяне на нова програма, която да се стартира при влизане в графичната среда

en: Application Menu
bg: Меню с програмите

en: Top Bar
bg: Лентата отгоре

en: Battery Percentage
bg: Процент батерия

en: Clock
bg: Часовник

en: Date
bg: Дата

en: Seconds
bg: Секунди

en: Calendar
bg: Календар

en: Week Numbers
bg: Номера на седмиците

en: Window Focus
bg: Фокусиране на прозорци

en: Click to Focus
bg: При натискане

en: Windows are focused when they are clicked.
bg: Прозорците се фокусират при натискане на бутон на мишката в тях.

en: Sloppy
bg: При посочване

en: Window is focused when hovered with the pointer. Windows remain focused when the desktop is hovered.
bg: Прозорците се фокусират при посочване с показалеца на мишката и остават така дори той да е върху работния плот.

en: Secondary-Click
bg: Натискане на втория бутон

en: Window is focused when hovered with the pointer. Hovering the desktop removes focus from the previous window.
bg: Прозорците се фокусират при посочване с показалеца на мишката, но ако той е върху работния плот — фокусът се маха.

en: Placement
bg: Поставяне

note: Translators: For RTL languages, this is the "Right" direction since the interface is flipped
en: Left
bg: Ляво

note: Translators: For RTL languages, this is the "Left" direction since the interface is flipped
en: Right
bg: Дясно

en: Window scaling
bg: Мащабиране на прозорците

en: Adjust GDK window scaling factor for HiDPI
bg: Промяна на коефициента за мащабиране на прозорците на GTK при висока разделителна способност (HiDPI)

en: Settings will be reverted in %d second | Settings will be reverted in %d seconds
bg[0]: След %d секунда настройките ще бъдат отменени
bg[1]: След %d секунди настройките ще бъдат отменени

en: Do you want to keep these HiDPI settings?
bg: Искате ли да запазите настройките за висока разделителна способност (HiDPI)?

en: Revert Settings
bg: Отмяна на промените

en: Keep Changes
bg: Запазване на промените

en: HiDPI
bg: Висока разделителна способност

en: Windows
bg: Прозорци

en: Attach Modal Dialogs
bg: Прикрепени модални прозорци

en: When on, modal dialog windows are attached to their parent windows, and cannot be moved.
bg: Модалните прозорци да са прикрепени към създалите ги прозорци и да не могат да се мърдат.

en: Resize with Secondary-Click
bg: Преоразмеряване с натискане на втория бутон

en: Window Action Key
bg: Клавиш за действия с прозорци

en: Raise Windows When Focused
bg: Фокусирането издига прозорците

en: Titlebar Actions
bg: Действия със заглавната лента

en: Double-Click
bg: Двойно натискане

en: Middle-Click
bg: Натискане на средния бутон

en: Titlebar Buttons
bg: Бутони на заглавната лента

en: Maximize
bg: Максимизиране

en: Minimize
bg: Минимизиране

en: Dynamic Workspaces
bg: Динамични работни плотове

en: Workspaces can be created on demand, and are automatically removed when empty.
bg: Работните плотове се създават при нужда и автоматично се премахват, когато са празни.

en: Static Workspaces
bg: Статични работни плотове

en: Number of workspaces is fixed.
bg: Постоянен брой на работните плотове

en: Display Handling
bg: Управление на екраните

en: Workspaces span displays
bg: Работните плотове да обхващат повече от един екран

en: Workspaces
bg: Работни плотове

en: Workspaces on primary display only
bg: Работни плотове само за основния екран

en: Additional displays are treated as independent workspaces.
bg: Допълнителните екрани са независими работни плотове.

en: The current workspace includes additional displays.
bg: Текущият работен плот обхваща повече от един екран.

en: Number of Workspaces
bg: Брой на работните плотове

en: Emacs Input
bg: Клавишни комбинации на Emacs

en: Overrides shortcuts to use keybindings from the Emacs editor.
bg: Да се използват клавишните комбинации на Emacs.

en: Compose Key
bg: Compose

en: Menu
bg: Меню

en: Right Alt
bg: Десен Alt

en: Right Ctrl
bg: Десен Ctrl

en: Right Super
bg: Десен Super

en: Left Ctrl
bg: Ляв Ctrl

en: Allows entering additional characters.
bg: Позволява въвеждането на допълнителни знаци.

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press the compose key and then a sequence of characters.
    
    Many unusual characters can be entered by combining standard ones. For example, compose key followed by <b>C</b> and <b>o</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
bg: Клавишът за композиране позволява въвеждането на множество допълнителни знаци. За да се възползвате, натиснете Compose и въведете няколко знака.
    
    Може да комбинирате множество знаци. Например Compose, натискане на <b>C</b> и <b>o</b> след това ще въведе <b>©</b>. Compose, натискане на <b>a</b> и <b>'</b> след това ще въведе <b>á</b>; а Compose, натискане на <b>ю</b> и <b>`</b> след това ще въведе <b>ю̀</b>.

en: Overview Shortcut
bg: Преглед

en: Left Super
bg: Ляв Super

en: Additional Layout Options
bg: Допълнителни настройки на подредбата

en: Keyboard & Mouse
bg: Клавиатура и мишка

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Show Extended Input Sources
bg: Показване на допълнителните начини за вход

en: Increases the choice of input sources in the Settings application.
bg: Повече начини за вход на данни в настройките.

en: Mouse
bg: Мишка

en: Acceleration Profile
bg: Профил на ускорението

en: Pointer Location
bg: Местоположение на показалеца

en: Press the Ctrl key to highlight the pointer.
bg: Показалеца на мишката се откроява чрез натискането на Ctrl.

en: Middle Click Paste
bg: Поставяне на текста със средния бутон

en: Touchpad
bg: Сензорен панел

en: Click Method
bg: Начин на натискане

en: Disable While Typing
bg: Изключване при натискане на клавиатурата

en: Device
bg: Устройство

note: indicates the default theme, e.g Adwaita (default)
en: %s <i>(default)</i>
bg: „%s“ <i>стандартно</i>

en: Configuration changes require restart
bg: Промяната на настройките изисква рестартиране

en: Your session needs to be restarted for settings to take effect
bg: Промените ще влязат в сила след рестартирането на сесията

en: Restart Session
bg: Рестартиране на сесията

en: Enable dark theme for all applications
bg: Включване на тъмна тема за всички приложения

en: Enable the dark theme hint for all the applications in the session
bg: Включване на подсказка за тъмна тема за всички програми в сесията

en: Global Dark Theme
bg: Тъмна тема

en: Applications need to be restarted for this change to take place.
bg: Промените ще влязат в сила след рестартирането на програмите.

en: Error writing setting
bg: Грешка при запазването на настройките
