baobab master - en to bg translation catalogue (61 entries)

en: Disk Usage Analyzer
bg: Анализатор на ползването на диска

en: Check folder sizes and available disk space
bg: Проверка на размерите на папките и свободното пространство на диска

en: A simple application to keep your disk usage and available space under control.
bg: Лесно за употреба приложение за преглед на използваното дисково пространство.

en: Disk Usage Analyzer can scan specific folders, storage devices and online accounts. It provides both a tree and a graphical representation showing the size of each folder, making it easy to identify where disk space is wasted.
bg: С „Анализатора на ползването на диска“ може да преглеждате папки, устройства и регистрации онлайн. Програмата има графично и дървовидно представяния на използваното дисково пространство на всяка папка, което спомага да откриете къде то се губи.

en: The GNOME Project
bg: Проектът GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: storage;space;cleanup;
bg: пространство;обем;размер;свободно;заето;изчистване;освобождаване;storage;space;cleanup;

en: Excluded partitions URIs
bg: Адреси на пропускани дялове

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
bg: Списък с адреси на дялове, които да се пропускат при претърсване.

en: Active Chart
bg: Активна графика

en: Which type of chart should be displayed.
bg: Кой вид графика да се ползва.

en: Window size
bg: Размер на прозореца

en: The initial size of the window
bg: Първоначален размер на прозореца

en: Window state
bg: Състояние на прозореца

en: The GdkWindowState of the window
bg: Състоянието GdkWindowState на прозореца

en: Print version information and exit
bg: Извеждане на версията и спиране на програмата

en: %d item | %d items
bg[0]: %d обект
bg[1]: %d обекта

note: Translators: when the last modified time is unknown
en: Unknown
bg: Неизвестно

note: Translators: when the last modified time is today
en: Today
bg: Днес

note: Translators: when the last modified time is "days" days ago
en: %lu day | %lu days
bg[0]: %lu ден
bg[1]: %lu дни

note: Translators: when the last modified time is "months" months ago
en: %lu month | %lu months
bg[0]: %lu месец
bg[1]: %lu месеца

note: Translators: when the last modified time is "years" years ago
en: %lu year | %lu years
bg[0]: %lu година
bg[1]: %lu години

en: This Computer
bg: Този компютър

en: Remote Locations
bg: Устройства и местоположения

en: %s Total
bg: Общо: %s

en: %s Available
bg: Свободно: %s

note: useful for some remote mounts where we don't know the size but do have a usage figure
en: %s Used
bg: Използвано: %s

en: Home folder
bg: Домашна папка

en: Computer
bg: Този компютър

en: Scan Folder…
bg: Претърсване на папка…

en: _Open Folder
bg: _Отваряне на папка

en: _Copy Path to Clipboard
bg: _Копиране на пътя в буфера за обмен

en: Mo_ve to Trash
bg: П_реместване в кошчето

en: Close
bg: Затваряне

en: Folder
bg: Папка

en: Size
bg: Размер

en: Contents
bg: Ръководство

en: Modified
bg: Променен

en: Rings Chart
bg: Пръстеновидна графика

en: Treemap Chart
bg: Дървовидна графика

en: Select Folder
bg: Избор на папка

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Open
bg: _Отваряне

en: Recursively analyze mount points
bg: Рекурсивно анализиране на точките на монтиране

en: Could not analyze volume.
bg: Неуспешен анализ на използването на файловата система.

en: Failed to show help
bg: Неуспешно показване на помощта

en: A graphical tool to analyze disk usage.
bg: Графичен инструмент за анализиране на ползването на диска.

en: Failed to open file
bg: Неуспешно отваряне на файла

en: Failed to move file to the trash
bg: Неуспешно преместване на файла в кошчето

en: Devices & Locations
bg: Устройства и местоположения

en: Could not scan folder “%s”
bg: Папката „%s“ не може да бъде претърсена

en: Could not scan some of the folders contained in “%s”
bg: Някои от подпапките на „%s“ не може да бъдат претърсени

en: Could not detect occupied disk sizes.
bg: Неуспешно анализиране на използването на диска.

en: Apparent sizes are shown instead.
bg: Показани са ориентировъчни размери.

note: || is_virtual_filesystem ()
en: “%s” is not a valid folder
bg: „%s“ не е валидна папка

en: Could not analyze disk usage.
bg: Неуспешно анализиране на използването на диска.

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _About
bg: _Относно

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: Go to _parent folder
bg: Към _горната папка

en: Zoom _in
bg: _Увеличаване

en: Zoom _out
bg: _Намаляване
