epiphany 2.12 - en to bg translation catalogue (779 entries)

en: Epiphany automation
bg: Автоматизация на Epiphany

en: Browse and organize your bookmarks
bg: Разглеждане и организиране на вашите отметки

en: Epiphany Web Bookmarks
bg: Отметки за страници в Интернет

en: Web Bookmarks
bg: Отметки

en: A list of protocols to be considered safe in addition to the default, when disable_unsafe_protocols is enabled.
bg: Списък с протоколи, които да се считат за безопасни в допълнение към стандартните, когато е включено disable_unsafe_protocols.

en: Additional safe protocols
bg: Допълнителни безопасни протоколи

en: Disable JavaScript chrome control
bg: Спиране на JavaScript хром контрола

en: Disable JavaScript's control over window chrome.
bg: Изключване на контрола на JavaScript върху хромирането на прозорците

en: Disable all historical information by disabling back and forward navigation, not allowing the history dialog and hiding the most used bookmarks list.
bg: Изключване на информацията за предишни посещения като изключва навигацията „Назад“ и „Напред“, не позволява на прозореца за историята да се покаже и скрива най-често използваните отметки.

en: Disable arbitrary URLs
bg: Спиране на произволните адреси

en: Disable bookmark editing
bg: Спиране редактирането на отметките

en: Disable history
bg: Спиране на историята

en: Disable the user's ability to add or edit bookmarks.
bg: Спиране възможността на потребителите да редактират или добавят отметки.

en: Disable the user's ability to edit toolbars.
bg: Спиране възможността на потребителите да редактират лентите с инструменти.

en: Disable the user's ability to type in a URL to Epiphany.
bg: Спиране възможността на потребителите да въвеждат адреси в браузъра.

en: Disable toolbar editing
bg: Спиране на редакцията на лентата с инструменти

en: Disable unsafe protocols
bg: Спиране на несигурните протоколи

en: Disables loading of content from unsafe protocols. Safe protocols are http and https.
bg: Изключване на зареждането на съдържание от не безопасни протоколи. Безопасните са http и https.

en: Epiphany cannot quit
bg: Epiphany не може да бъде спрян

en: Hide menubar by default
bg: Скриване на лентата с менютата по подразбиране

en: Hide the menubar by default. The menubar can still be accessed using F10.
bg: Скриване на лентата с менюта по подразбиране. Менюто ще може да бъде достигнато чрез натискане на клавиша F10.

en: Lock in fullscreen mode
bg: Заключване на режима „На цял екран“

en: Locks Epiphany in fullscreen mode.
bg: Заключване на режима „На цял екран“.

en: User is not allowed to close Epiphany
bg: Потребителят няма право да спира Epiphany

en: Browse the web
bg: Сърфиране в Интернет

en: Epiphany Web Browser
bg: Интернет браузър (Epiphany)

note: sets the name to appear in the window list applet when grouping windows
en: Web Browser
bg: Интернет браузър

en: Active extensions
bg: Активни разширения

en: Address of the user's home page.
bg: Адрес на домашната страница на потребителя.

en: Allow popups
bg: Разрешаване на изскачащите прозорци

en: Allow sites to open new windows using JavaScript (if JavaScript is enabled).
bg: Страниците могат да отварят нови прозорци чрез JavaScript (ако е позволен JavaScript).

en: Always show the tab bar
bg: Винаги да се показва лентата със страниците

en: Automatic downloads
bg: Автоматични изтегляния

en: Autowrap for find in page
bg: Автоматична обвивка за търсене в страница

en: Browse with caret
bg: Навигация с каретка

en: Cookie accept
bg: Приемане на бисквитки

en: Default encoding
bg: Стандартно кодиране

en: Default encoding. Accepted values are: "armscii-8", "Big5", "Big5-HKSCS", "EUC-JP", "EUC-KR", "gb18030", "GB2312", "geostd8", "HZ-GB-2312", "IBM850", "IBM852", "IBM855", "IBM857", "IBM862", "IBM864", "IBM866", "ISO-2022-CN", "ISO-2022-JP", "ISO-2022-KR", "ISO-8859-1", "ISO-8859-2", "ISO-8859-3", "ISO-8859-4", "ISO-8859-5", "ISO-8859-6", "ISO-8859-7", "ISO-8859-8", "ISO-8859-8-I", "ISO-8859-9", "ISO-8859-10", "ISO-8859-11", "ISO-8859-13", "ISO-8859-14", "ISO-8859-15", "ISO-8859-16", "ISO-IR-111", "KOI8-R", "KOI8-U", "Shift_JIS", "TIS-620", "UTF-7", "UTF-8", "VISCII", "windows-874", "windows-1250", "windows-1251", "windows-1252", "windows-1253", "windows-1254", "windows-1255", "windows-1256", "windows-1257", "windows-1258", "x-euc-tw", "x-gbk", "x-johab", "x-mac-arabic", "x-mac-ce", "x-mac-croatian", "x-mac-cyrillic", "x-mac-devanagari", "x-mac-farsi", "x-mac-greek", "x-mac-gujarati", "x-mac-gurmukhi", "x-mac-hebrew", "x-mac-icelandic", "x-mac-roman", "x-mac-romanian", "x-mac-turkish", "x-mac-ukrainian", "x-user-defined", "x-viet-tcvn5712", "x-viet-vps" and "x-windows-949".
bg: Подразбиращо се кодиране. Приемливите стойности са: „armscii-8“, „Big5“, „Big5-HKSCS“, „EUC-JP“, „EUC-KR“, „gb18030“, „GB2312“, „geostd8“, „HZ-GB-2312“, „IBM850“, „IBM852“, „IBM855“, „IBM857“, „IBM862“, „IBM864“, „IBM866“, „ISO-2022-CN“, „ISO-2022-JP“, „ISO-2022-KR“, „ISO-8859-1“, „ISO-8859-2“, „ISO-8859-3“, „ISO-8859-4“, „ISO-8859-5“, „ISO-8859-6“, „ISO-8859-7“, „ISO-8859-8“, „ISO-8859-8-I“, „ISO-8859-9“, „ISO-8859-10“, „ISO-8859-11“, „ISO-8859-13“, „ISO-8859-14“, „ISO-8859-15“, „ISO-8859-16“, „ISO-IR-111“, „KOI8-R“, „KOI8-U“, „Shift_JIS“, „TIS-620“, „UTF-7“, „UTF-8“, „VISCII“, „windows-874“, „windows-1250“, „windows-1251“, „windows-1252“, „windows-1253“, „windows-1254“, „windows-1255“, „windows-1256“, „windows-1257“, „windows-1258“, „x-euc-tw“, „x-gbk“, „x-johab“, „x-mac-arabic“, „x-mac-ce“, „x-mac-croatian“, „x-mac-cyrillic“, „x-mac-devanagari“, „x-mac-farsi“, „x-mac-greek“, „x-mac-gujarati“, „x-mac-gurmukhi“, „x-mac-hebrew“, „x-mac-icelandic“, „x-mac-roman“, „x-mac-romanian“, „x-mac-turkish“, „x-mac-ukrainian“, „x-user-defined“, „x-viet-tcvn5712“, „x-viet-vps“ and „x-windows-949“.

en: Default font type
bg: Стандартен шрифт

en: Default font type. Possible values are "serif" and "sans-serif".
bg: Стандартен шрифт. Възможните стойности са „serif“ и „sans-serif“.

en: Enable Java
bg: Включване на Java

en: Enable JavaScript
bg: Включване на JavaScript

en: For find in page, whether to start again at the beginning after reaching the end of the page.
bg: За търсене в страница, или да започне от начало или след достигане на края на страницата.

en: History pages time range
bg: Времеви обхват на историята за страниците

en: Home page
bg: Домашна страница

en: Languages
bg: Езици

en: Lists the active extensions.
bg: Изписване на активните разширения.

en: Match case for find in page
bg: Големината на буквите има
    значение при търсене в стр.

en: Middle click to open the web page pointed to by the currently selected text
bg: Натискане на среден бутон на мишката, да отваря посочената чрез избирания текст страница

en: Middle clicking on the main view pane will open the web page pointed to by the currently selected text.
bg: Натискане на среден бутон на мишката върху основната страница ще отвори посочената с избрания в момента текст.

en: Preferred languages, two letter codes.
bg: Предпочитани езици, кодове от по две букви.

en: Show bookmarks bar by default
bg: Показване на лентата с отметките по подразбиране

en: Show statusbar by default
bg: Показване на лентата за състоянието по подразбиране

en: Show the history pages visited "ever", "last_two_days", "last_three_days", "today".
bg: Показване на страниците от историята посетени „ever“, „last_two_days“, „last_three_days“, „today“.

en: Show the tab bar also when there is only one tab open.
bg: Показване на лентата за страниците, дори когато има само една отворена страница.

en: Show toolbars by default
bg: Показване на лентата с инструменти по подразбиране

en: Size of disk cache
bg: Големина на кеша

en: Size of disk cache, in MB.
bg: Големина на кеша в МБ.

en: The bookmark information shown in the editor view
bg: Информацията за отметките показана в прозореца за редакция

en: The bookmark information shown in the editor view. Valid values in the list are "address" and "title".
bg: Информацията за отметките показана при редакция. Валидни стойности в списъка са „address“ и „title“.

en: The currently selected fonts language
bg: Текущият избран език за шрифтовете

en: The currently selected fonts language. Valid values are "ar" (arabic), "x-baltic" (baltic languages), "x-central-euro" (central european languages), "x-cyrillic" (languages written with cyrillic alphabet), "el" (greek), "he" (hebrew), "ja" (japanese), "ko" (korean), "zh-CN" (simplified chinese), "th" (thai), "zh-TW" (traditional chinese), "tr" (turkish), "x-unicode" (other languages), "x-western" (languages written in latin script), "x-tamil" (tamil) and "x-devanagari" (devanagari).
bg: Текущият избран език за шритовете. Валидни стойности са „ar“ (арабски), „x-baltic“ (балтийски езици), „x-central-euro“ (централноевропейски езици), „x-cyrillic“ (езици с писменост на кирилица), „el“ (гръцки), „he“ (иврит), „ja“ (японски), „ko“ (корейски), „zh-CN“ (опростен китайски), „th“ (тайски), „zh-TW“ (традиционен китайски), „tr“ (турски), „x-unicode“ (други езици), „x-western“ (езици с писменост на латиница), „x-tamil“ (тамилски) и „x-devanagari“ (индийски).

en: The downloads folder
bg: Папката с изтеглените файлове

en: The encoding autodetector. Empty string means autodetect is off
bg: Автоматично засичане на кодовата таблица. Празно място означава, че автоматичното засичане е изключено.

en: The encoding autodetector. Valid entries are "" (autodetectors off), "cjk_parallel_state_machine" (autodetect east asian encodings), "ja_parallel_state_machine" (autodetect japanese encodings), "ko_parallel_state_machine" (autodetect korean encodings), "ruprob" (autodetect russian encodings), "ukprob" (autodetect ukrainian encodings), "zh_parallel_state_machine" (autodetect chinese encodings), "zhcn_parallel_state_machine" (autodetect simplified chinese encodings), "zhtw_parallel_state_machine" (autodetect traditional chinese encodings) and "universal_charset_detector" (autodetect most encodings).
bg: Автоматично засичане на кодовата таблица. Валидни стойности са „“ (изключено), „cjk_parallel_state_machine“ (за източно европейските кодови таблици), „ja_parallel_state_machine“ (за японските кодови таблици), „ko_parallel_state_machine“ (за корейските кодови таблици), „ruprob“ (за руските кодови таблици), „ukprob“ (за украински кодови таблици), „zh_parallel_state_machine“ (за китайски кодови таблици), „zhcn_parallel_state_machine“ (за опростени китайски кодови таблици), „zhtw_parallel_state_machine“ (за традиционни китайски кодови таблици) и „universal_charset_detector“ (за повечето кодови таблици).

en: The page information shown in the history view
bg: Информация за страниците показвана в прегледа на историята

en: The page information shown in the history view. Valid values in the list are "address", "title".
bg: Информация за страниците показани в историята. Валидни стойности в списъка са „address“, „title“.

en: The path of the folder where to download files to; or "Downloads" to use the default downloads folder, or "Desktop" to use the desktop folder.
bg: Пътят до папката, където да се изтеглят файловете. За да ползвате стандартната папка задайте „Downloads“, а ако искате да ги запазвате върху работния плот задайте „Desktop“.

en: Toolbar style
bg: Стил на лентата с инструменти

en: Toolbar style. Allowed values are "" (use GNOME default style), "both" (text and icons), "both-horiz" (text besides icons), "icons", and "text".
bg: Стил на лентата с инструменти. Позволени стойности са „“ (стандартен стил на GNOME), „both“ (текст и икони), „both-horiz“ (текст до иконите) „icons“ и „text“

en: Use own colors
bg: Използване на собствени цветове

en: Use own fonts
bg: Използване на собствени шрифтове

en: Use your own colors instead of the colors the page requests.
bg: Използване на ваши цветове, вместо цветовете от страниците.

en: Use your own fonts instead of the fonts the page requests.
bg: Използване на ваши шрифтове, вместо шрифтовете предоставени от страниците.

en: When files cannot be opened by the browser they are automatically downloaded to the download folder and opened with the appropriate application.
bg: Когато файловете не могат да бъдат отворени с браузъра, те автоматично се изтеглят в стандартната папка за изтегляне и се отварят с подходяща програма.

en: Where to accept cookies from. Possible values are "anywhere", "current site" and "nowhere".
bg: От къде да приема бисквитки. Възможните стойности са „anywhere“, „current site“ и „nowhere“.

en: Whether to print the date in the footer
bg: Къде да се разпечата датата в долната част

en: Whether to print the page address in the header
bg: Къде в горната част да се разпечата адреса на страницата

en: Whether to print the page numbers (x of total) in the footer
bg: Къде в долната част да се разпечата номера на страницата (x от общо)

en: Whether to print the page title in the header
bg: Дали в горната част да се разпечатва заглавието на страницата

en: x-western
bg: x-западен

en: <b>Fingerprints</b>
bg: <b>Пръстови отпечатъци</b>

en: <b>Issued By</b>
bg: <b>Издаден от</b>

en: <b>Issued To</b>
bg: <b>Издаден до</b>

en: <b>Validity</b>
bg: <b>Валидност</b>

en: Certificate _Fields
bg: Полета на серти_фиката

en: Certificate _Hierarchy
bg: Йерар_хия на сертификата

en: Common Name:
bg: Общо име:

en: DYNAMIC
bg: ДИНАМИЧНИ

en: Details
bg: Подробности

en: Expires On:
bg: Изтича на:

en: Field _Value
bg: _Стойност на полето

en: General
bg: Основни

en: Issued On:
bg: Издаден на:

en: MD5 Fingerprint:
bg: Пръстови отпечатъци тип MD5:

en: Organization:
bg: Организация:

en: Organizational Unit:
bg: Организационна единица:

en: SHA1 Fingerprint:
bg: Пръстови отпечатъци тип SHA1:

en: Serial Number:
bg: Сериен номер:

en: <b>_Automatic</b>
bg: <b>_Автоматично</b>

en: <b>_Use a different encoding:</b>
bg: <b>_Използване на различно кодиране:</b>

en: Cookies
bg: Бисквитки

note: The name of the default downloads folder
en: Downloads
bg: Изтегляния

en: Passwords
bg: Пароли

en: Personal Data
bg: Лична информация

en: Text Encoding
bg: Кодиране на текста

en: Use the encoding specified by the document
bg: Използване на кодирането, определено от документа

en: _Show password
bg: Показване на _паролата

en: <b>Colors</b>
bg: <b>Цветове</b>

en: <b>Cookies</b>
bg: <b>Бисквитки</b>

en: <b>Downloads</b>
bg: <b>Изтегляния</b>

en: <b>Encodings</b>
bg: <b>Кодирания</b>

en: <b>Fonts</b>
bg: <b>Шрифтове</b>

en: <b>Home page</b>
bg: <b>Домашна страница</b>

en: <b>Languages</b>
bg: <b>Езици</b>

en: <b>Temporary Files</b>
bg: <b>Временни файлове</b>

en: <b>Web Content</b>
bg: <b>Интернет съдържание</b>

en: A_utomatically download and open files
bg: А_втоматично изтегляне и отваряне на файловете

en: Add Language
bg: Добавяне на език

en: Al_ways use the desktop theme colors
bg: Винаги да се използва темата с цветове на работната среда

en: Allow popup _windows
bg: Позволяване на изскачащите _прозорци

en: Always use _these fonts
bg: Винаги да се използват _тези шрифтове

en: Au_todetect:
bg: _Автоматично засичане:

en: Choose a l_anguage:
bg: Избор на _език:

note: Translators: the mnemonic shouldn't conflict with any of the * standard items in the GtkEntry context menu (Cut, Copy, Paste, Delete, * Select All, Input Methods and Insert Unicode control character.)
en: Cl_ear
bg: Из_чистване

en: De_fault:
bg: По _подразбиране:

en: Enable Java_Script
bg: Включване на Java_Script

en: Enable _Java
bg: Включване на _Java

en: Fonts and Colors
bg: Шрифтове и цветове

en: For l_anguage:
bg: За _език:

en: Language
bg: Език

en: MB
bg: МБ

en: Only _from sites you visit
bg: Само _от страници, които посещавате

en: Preferences
bg: Настройки

en: Privacy
bg: Защита на личните данни

en: Set to Current _Page
bg: Като текущата _страница

en: Set to _Blank Page
bg: _Празна страница

en: _Address:
bg: _Адрес:

en: _Always accept
bg: _Винаги да бъдат приемани

en: _Disk space:
bg: Заемано пространство:

en: _Download folder:
bg: _Папка за запазване на изтеглените файлове:

en: _Fixed width:
bg: _Фиксирана широчина:

en: _Minimum size:
bg: Мини_мален размер:

en: _Never accept
bg: _Никога да не бъдат приемани

en: _Variable width:
bg: _Променлива широчина:

en: <b>Footers</b>
bg: <b>Долен колонтитул</b>

en: <b>Headers</b>
bg: <b>Горен колонтитул</b>

en: Appearance
bg: Изглед

en: C_olor
bg: _Цвят

en: P_age title
bg: Заг_лавие на страницата

en: Page _numbers
bg: Номера на _страниците

en: Paper
bg: Хартия

en: Print Setup
bg: Настройки на печата

en: _Date
bg: _Дата

en: _Grayscale
bg: _Черно-бял

en: _Page address
bg: Адрес на с_траницата

note: this opens the downloader window, or brings it to the foreground if already open
en: _Show Downloads
bg: _Показване на изтеглянията

en: _Pause
bg: _Пауза

en: _Resume
bg: _Продължаване

note: translators: first %s is filename, "%s of %s" is current/total file size
en: %s
    %s of %s
bg: %s
    %s от %s

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: %d download | %d downloads
bg[0]: %d изтегляне
bg[1]: %d изтегляния

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: download status|Unknown
bg: Неизвестно

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: download status|Failed
bg: Неуспешно

en: File
bg: Файл

en: Remaining
bg: Остават

en: Arabic (_IBM-864)
bg: Арабски (_IBM-864)

en: Arabic (ISO-_8859-6)
bg: Арабски (ISO-_8859-6)

en: Arabic (_MacArabic)
bg: Арабски (_MacArabic)

en: Arabic (_Windows-1256)
bg: Арабски (_Windows-1256)

en: Baltic (_ISO-8859-13)
bg: Балтийски (_ISO-8859-13)

en: Baltic (I_SO-8859-4)
bg: Балтийски (I_SO-8859-4)

en: Baltic (_Windows-1257)
bg: Балтийски (_Windows-1257)

en: _Armenian (ARMSCII-8)
bg: _Арменски (ARMSCII-8)

en: _Georgian (GEOSTD8)
bg: _Грузински (GEOSTD8)

en: Central European (_IBM-852)
bg: Централно европейски (_IBM-852)

en: Central European (I_SO-8859-2)
bg: Централно европейски (I_SO-8859-2)

en: Central European (_MacCE)
bg: Централно европейски (_MacCE)

en: Central European (_Windows-1250)
bg: Централно европейски (_Windows-1250)

en: Chinese Simplified (_GB18030)
bg: Китайски, опростен (_GB18030)

en: Chinese Simplified (G_B2312)
bg: Китайски, опростен (G_B2312)

en: Chinese Simplified (GB_K)
bg: Китайски, опростен (GB_K)

en: Chinese Simplified (_HZ)
bg: Китайски, опростен (_HZ)

en: Chinese Simplified (_ISO-2022-CN)
bg: Китайски, опростен (_ISO-2022-CN)

en: Chinese Traditional (Big_5)
bg: Китайски, традиционен (Big_5)

en: Chinese Traditional (Big5-HK_SCS)
bg: Китайски, традиционен (Big5-HK_SCS)

en: Chinese Traditional (_EUC-TW)
bg: Китайски, традиционен (_EUC-TW)

en: Cyrillic (_IBM-855)
bg: Кирилица (_IBM-855)

en: Cyrillic (I_SO-8859-5)
bg: Кирилица (I_SO-8859-5)

en: Cyrillic (IS_O-IR-111)
bg: Кирилица (IS_O-IR-111)

en: Cyrillic (_KOI8-R)
bg: Кирилица (_KOI8-R)

en: Cyrillic (_MacCyrillic)
bg: Кирилица (_MacCyrillic)

en: Cyrillic (_Windows-1251)
bg: Кирилица/_Българска (_Windows-1251)

en: Cyrillic/_Russian (IBM-866)
bg: Кирилица/_Руска (IBM-866)

en: Greek (_ISO-8859-7)
bg: Гръцки (_ISO-8859-7)

en: Greek (_MacGreek)
bg: Гръцки (_MacGreek)

en: Greek (_Windows-1253)
bg: Гръцки (_Windows-1253)

en: Gujarati (_MacGujarati)
bg: Гужарати (_MacGujarati)

en: Gurmukhi (Mac_Gurmukhi)
bg: Гурмуки (Mac_Gurmukhi)

en: Hindi (Mac_Devanagari)
bg: Хинди (Mac_Devanagari)

en: Hebrew (_IBM-862)
bg: Иврит (_IBM-862)

en: Hebrew (IS_O-8859-8-I)
bg: Иврит (IS_O-8859-8-I)

en: Hebrew (_MacHebrew)
bg: Иврит (_MacHebrew)

en: Hebrew (_Windows-1255)
bg: Иврит (_Windows-1255)

en: _Visual Hebrew (ISO-8859-8)
bg: Визуален иврит (ISO-8859-8)

en: Japanese (_EUC-JP)
bg: Японски (_EUC-JP)

en: Japanese (_ISO-2022-JP)
bg: Японски (_ISO-2022-JP)

en: Japanese (_Shift-JIS)
bg: Японски (_Shift-JIS)

en: Korean (_EUC-KR)
bg: Корейски (_EUC-KR)

en: Korean (_ISO-2022-KR)
bg: Корейски (_ISO-2022-KR)

en: Korean (_JOHAB)
bg: Корейски (_JOHAB)

en: Korean (_UHC)
bg: Корейски (_UHC)

en: _Celtic (ISO-8859-14)
bg: _Келтски (ISO-8859-14)

en: _Icelandic (MacIcelandic)
bg: _Исландски (MacIcelandic)

en: _Nordic (ISO-8859-10)
bg: Скандинавски (ISO-8859-10)

en: _Persian (MacFarsi)
bg: _Персийски (MacFarsi)

en: Croatian (Mac_Croatian)
bg: Хърватски (Mac_Croatian)

en: _Romanian (MacRomanian)
bg: _Румънски (MacRomanian)

en: R_omanian (ISO-8859-16)
bg: Р_умънски (ISO-8859-16)

en: South _European (ISO-8859-3)
bg: Южно _евопейски (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-_620)
bg: Тай (TIS-_620)

en: Thai (IS_O-8859-11)
bg: Тай (IS_O-8859-11)

en: _Thai (Windows-874)
bg: _Тай (Windows-874)

en: Turkish (_IBM-857)
bg: Турски (_IBM-857)

en: Turkish (I_SO-8859-9)
bg: Турски (I_SO-8859-9)

en: Turkish (_MacTurkish)
bg: Турски (_MacTurkish)

en: Turkish (_Windows-1254)
bg: Турски (_Windows-1254)

en: Unicode (UTF-_8)
bg: Уникод (UTF-_8)

en: Cyrillic/Ukrainian (_KOI8-U)
bg: Кирилица/Украинска (_KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (Mac_Ukrainian)
bg: Кирилица/Украинска (Mac_Ukrainian)

en: Vietnamese (_TCVN)
bg: Виетнамски (_TCVN)

en: Vietnamese (_VISCII)
bg: Виетнамски (_VISCII)

en: Vietnamese (V_PS)
bg: Виетнамски (V_PS)

en: Vietnamese (_Windows-1258)
bg: Виетнамски (_Windows-1258)

en: Western (_IBM-850)
bg: Западен (_IBM-850)

en: Western (_ISO-8859-1)
bg: Западен (_ISO-8859-1)

en: Western (IS_O-8859-15)
bg: Западен (IS_O-8859-15)

en: Western (_MacRoman)
bg: Западен (_MacRoman)

en: Western (_Windows-1252)
bg: Западен (_Windows-1252)

note: the following encodings are so rarely used that we don't want to pollute the "related" * part of the encodings menu with them, so we set the language group to 0 here
en: English (_US-ASCII)
bg: Английски (_US-ASCII)

en: Unicode (UTF-_16 BE)
bg: Уникод (UTF-_16 BE)

en: Unicode (UTF-1_6 LE)
bg: Уникод (UTF-1_6 LE)

en: Unicode (UTF-_32 BE)
bg: Уникод (UTF-_32 BE)

en: Unicode (UTF-3_2 LE)
bg: Уникод (UTF-3_2 LE)

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: autodetectors|Off
bg: Изключено

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: automatically detect ... character encodings|Chinese
bg: Китайски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: automatically detect ... character encodings|Simplified Chinese
bg: Китайски, опростен

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: automatically detect ... character encodings|Traditional Chinese
bg: Китайски, традиционен

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: automatically detect ... character encodings|East Asian
bg: Източноазиатски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: automatically detect ... character encodings|Japanese
bg: Японски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: automatically detect ... character encodings|Korean
bg: Корейски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: automatically detect ... character encodings|Russian
bg: Руски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: automatically detect ... character encodings|Universal
bg: Универсален

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: automatically detect ... character encodings|Ukrainian
bg: Украински

note: translators: this is the title that an unknown encoding will * be displayed as.
en: Unknown (%s)
bg: Непознат (%s)

en: All
bg: Всички

en: Others
bg: Други

en: Local files
bg: Локални файлове

en: Save
bg: Запазване

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: File Type:|Unknown
bg: Неизвестен

en: Download this potentially unsafe file?
bg: Да бъде ли изтеглен потенциално опасния файл?

note: translators: First %s is the file type description, Second %s is the file name
en: File Type: “%s”.
    
    It is unsafe to open “%s” as it could potentially damage your documents or invade your privacy. You can download it instead.
bg: Вид файл: „%s“.
    
    Опасно е да отваряте „%s“, възможно е да повреди документите Ви или да застраши личните ви данни. Вместо това, можете да го изтеглите.

en: Open this file?
bg: Отваряне на този файл?

note: translators: First %s is the file type description, Second %s is the file name, Third %s is the application used to open the file
en: File Type: “%s”.
    
    You can open “%s” using “%s” or save it.
bg: Вид файл: „%s“.
    
    Можете да отворите „%s“ чрез „%s“ или можете да го запазите.

en: Download this file?
bg: Изтегляне на този файл?

note: translators: First %s is the file type description, Second %s is the file name
en: File Type: “%s”.
    
    You have no application able to open “%s”. You can download it instead.
bg: Вид файл: „%s“.
    
    Не разполагате с програма, способна да отвори „%s“. Вместо това, можете да го изтеглите.

en: _Save As...
bg: Запазване _като...

note: Translators: %s is the name of a protocol, like "http" etc.
en: “%s” Protocol is not Supported
bg: Протоколът “%s” не се поддържа

note: Translators: %s is the name of a protocol, like "http" etc.
en: “%s” protocol is not supported.
bg: Протоколът “%s” не се поддържа.

note: FIXME: get the list of supported protocols from necko
en: Supported protocols are “http”, “https”, “ftp”, “file”, “smb” and “sftp”.
bg: Поддържаните протоколи са “http”, “https”, “ftp”, “file”, “smb” и “sftp”.

note: Translators: %s is the path and filename, for example "/home/user/test.html"
en: File “%s” not Found
bg: Файлът “%s” не е намерен

note: Translators: %s is the path and filename, for example "/home/user/test.html"
en: File “%s” not found.
bg: Файлът “%s” не е намерен.

en: Check the location of the file and try again.
bg: Проверете местоположението на файла и опитайте отново.

note: Translators: %s is the hostname, like "www.example.com"
en: “%s” Could not be Found
bg: „%s” не може да бъде намерен

note: Translators: %s is the hostname, like "www.example.com"
en: “%s” could not be found.
bg: “%s” не може да бъде намерен.

en: Check that you are connected to the internet, and that the address is correct.
bg: Проверете дали сте свързани към Интернет, и че въведеният адрес е точен.

en: If this page used to exist, you may find an archived version:
bg: Ако тази страница е съществувала, то вие сте намерили архивирана версия:

en: “%s” Refused the Connection
bg: „%s” отказа свързване

en: “%s” refused the connection.
bg: “%s” отказа свързване.

en: The server may be busy or you may have a network connection problem. Try again later.
bg: Сървърът може да е зает или е възможно да имате проблеми с мрежата. Опитайте отново по-късно.

en: There may be an old version of the page you wanted:
bg: Възможно е да има стара версия на търсената от вас страница:

en: “%s” Interrupted the Connection
bg: „%s” прекъсна връзката.

en: “%s” interrupted the connection.
bg: “%s” прекъсна връзката.

en: “%s” is not Responding
bg: „%s” не отговаря.

en: “%s” is not responding.
bg: “%s” не отговаря.

en: The connection was lost because the server took too long to respond.
bg: Връзката беше прекъсната, защото сървърът се забави прекалено много при отговора.

en: Invalid Address
bg: Адресът не е точен

en: Invalid address.
bg: Неточен адрес.

en: The address you entered is not valid.
bg: Въведеният адрес е невалиден.

en: “%s” Redirected Too Many Times
bg: „%s” пренасочи твърде много пъти

en: “%s” redirected too many times.
bg: “%s” пренасочи твърде много пъти.

en: The redirection has been stopped for security reasons.
bg: Пренасочването беше прекъснато поради причини свързани със сигурността.

en: “%s” Requires an Encrypted Connection
bg: „%s” изисква криптирана връзка

en: “%s” requires an encrypted connection.
bg: “%s” изисква криптирана връзка.

en: The document could not be loaded because encryption support is not installed.
bg: Документът не може да бъде зареден, защото поддръжката на криптиране не е инсталирана.

en: “%s” Dropped the Connection
bg: „%s” преустанови връзката

en: “%s” dropped the connection.
bg: “%s” преустанови връзката.

en: The server dropped the connection before any data could be read.
bg: Сървърът преустанови връзката преди да бъдат прочетени каквито и да е данни.

en: Cannot Load Document Whilst Working Offline
bg: Документът не може да бъде зареден в режим „Изключен“

en: Cannot load document whilst working offline.
bg: Документът не може да бъде зареден в режим „Изключен“

en: To view this document, disable “Work Offline” and try again.
bg: За да прегледате този документ, спрете режима "Изключен" и опитайте отново

en: “%s” Denied Access to Port “%d”
bg: „%s” отказа достъп до порт „%d”

en: “%s” denied access to port “%d”.
bg: “%s” отказа достъп до порт “%d”.

en: Could not Connect to Proxy Server
bg: Неуспех при свързването към сървър посредник

en: Could not connect to proxy server.
bg: Неуспех при свързването към сървър посредник.

en: Check your proxy server settings. If the connection still fails, there may be a problem with your proxy server or your network connection.
bg: Проверете настройките на сървъра посредник. Ако връзката и след това е неуспешна, възможно е да има някакъв проблем със сървъра посредник или с вашата мрежа.

en: Could not Display Content
bg: Съдържанието не може да бъде изобразено

en: Could not display content.
bg: Съдържанието не може да бъде изобразено.

en: The page uses an unsupported or invalid form of compression.
bg: Страницата използва неподдържана или невалидна форма на компресия.

en: The page “%s” in this tab was not fully loaded yet when the web browser crashed; it could have caused the crash.
bg: Интернет страницата „%s“ в текущия прозорец не бе заредена докрай, когато Epiphany заби. Може би страницата е причината за забиването.

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: You may find an old version:|in the Google Cache
bg: в кешът на Google

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: You may find an old version:|in the Internet Archive
bg: в Интернет архив

en: Untitled
bg: Без заглавие

en: All files
bg: Всички файлове

en: Web pages
bg: Интернет страници

en: Text files
bg: Текстови файлове

en: Images
bg: Изображения

en: XML files
bg: XML файлове

en: XUL files
bg: XUL файлове

en: _Select Certificate
bg: _Избиране на сертификат

en: Choose a certificate to present as identification to “%s”.
bg: Избиране на сертификат, който да бъде представен като идентификация пред „%s“.

en: Select a certificate to identify yourself.
bg: Изберете сертификат, с който да се удостоверявате

en: Certificate _Details
bg: Детайли за сертификата

note: Add the buttons
en: _View Certificate
bg: _Преглед на сертификат

en: _Accept
bg: _Приемане

en: The site “%s” returned security information for “%s”. It is possible that someone is intercepting your communication to obtain your confidential information.
bg: Сайтът „%s“ върна информация по сигурността за „%s“. Възможно е някой да засича Вашите връзки, за да получи достъп до личната Ви информация.

en: You should only accept the security information if you trust “%s” and “%s”.
bg: Би трябвало да приемате информацията за сигурност, само ако имате доверие на „%s“ и „%s“.

en: Accept incorrect security information?
bg: Ще приемете ли некоректната информация за сигурността?

en: It was not possible to automatically trust “%s”. It is possible that someone is intercepting your communication to obtain your confidential information.
bg: Браузърът не може да се довери автоматично на „%s“. Възможно е някой да засича вашите връзки, за да получи достъп до личната ви информация.

en: You should only connect to the site if you are certain you are connected to “%s”.
bg: Трябва да се свързвате със сайта само ако сте сигурни, че сте свързани към „%s“.

en: Connect to untrusted site?
bg: Искате ли да се свържете с тази непроверена страница?

en: _Trust this security information from now on
bg: _Доверяване от сега нататък

en: Co_nnect
bg: Св_ързване

en: Accept expired security information?
bg: Да се приеме ли остарялата информация за сигурност?

note: Translators: first %s is a hostname, second %s is a time/date
en: The security information for “%s” expired on %s.
bg: Информацията за сигурността относно „%s“ изтича на %s.

en: Accept not yet valid security information?
bg: Приемане на все още невалидната информация за сигурност?

note: Translators: first %s is a hostname, second %s is a time/date
en: The security information for “%s” isn't valid until %s.
bg: Информацията за сигурността относно „%s“ е невалидна докато %s.

en: You should ensure that your computer's time is correct.
bg: Трябва да се уверите, че часовника на компютъра е верен.

en: Cannot establish connection to “%s”.
bg: Връзката с „%s“ не може да бъде осъществена.

en: The certificate revocation list (CRL) from “%s” needs to be updated.
bg: Списъкът за отхвърляне на сертификати (СRL) от „%s“ трябва да бъде обновен.

en: Please ask your system administrator for assistance.
bg: Помолете вашия системен администратор за съдействие.

en: Trust new Certificate Authority?
bg: Доверявате ли се на този нов сертификат?

en: _Trust CA
bg: _Доверяване на CA

en: Trust new Certificate Authority “%s” to identify web sites?
bg: Доверявате ли се на „%s“ при идентификацията на Интернет страници?

en: Before trusting a Certificate Authority (CA) you should verify the certificate is authentic.
bg: Преди да се доверите на Агенцията за сертификати трябва да се уверите в истинността на техния сертификат.

en: Certificate already exists.
bg: Сертификатът вече съществува.

en: The certificate has already been imported.
bg: Сертификатът вече беше внесен.

en: _Backup Certificate
bg: Резервно копие на сертификат

en: Select password.
bg: Избиране на парола.

en: Select a password to protect this certificate.
bg: Избиране на парола за защита на този сертификат.

en: _Password:
bg: _Парола:

en: Con_firm password:
bg: Пот_върждаване на паролата:

note: TODO: We need a better password quality meter
en: Password quality:
bg: Качество на паролата:

en: I_mport Certificate
bg: В_насяне на сертификат

en: Password required.
bg: Изисква се парола.

en: Enter the password for this certificate.
bg: Въведете парола за този сертификат.

en: Certificate Revocation List Imported
bg: Списъци за отхвърляне на сертификати, които са внесени

en: Certificate Revocation List (CRL) successfully imported
bg: Списъкът за отхвърляне на сертификати е внесен успешно

en: Unit:
bg: Единица:

en: Next Update:
bg: Следващо осъвременяване:

en: Not part of certificate
bg: Не е част от сертификат

en: Certificate Properties
bg: Настройки на сертификат

en: This certificate has been verified for the following uses:
bg: Този сертификат е проверен за следните потребители:

en: Could not verify this certificate because it has been revoked.
bg: Неуспешна проверка на сертификата - той е бил отхвърлен.

en: Could not verify this certificate because it has expired.
bg: Този сертификат не може да бъде проверен защото е изтекъл.

en: Could not verify this certificate because it is not trusted.
bg: Този сертификат не може да бъде проверен защото не му е гласувано доверие.

en: Could not verify this certificate because the issuer is not trusted.
bg: Този сертификат не може да бъде проверен защото издателят му не се ползва с доверие.

en: Could not verify this certificate because the issuer is unknown.
bg: Този сертификат не може да бъде проверен защото издателя му е непознат.

en: Could not verify this certificate because the CA certificate is invalid.
bg: Не може да се провери този сертификат, защото CA сертификатът е невалиден.

en: Could not verify this certificate for unknown reasons.
bg: Този сертификат не може да бъде проверен поради неизвестни причини.

en: Generating Private Key.
bg: Генериране на частен ключ

en: Please wait while a new private key is generated. This process could take a few minutes.
bg: Изчакайте докато новия личен ключ се генерира. Този процес може да отнеме няколко минути.

en: Security Notice
bg: Предупреждение за сигурността

en: This page is loaded over a secure connection
bg: Разглеждате тази страница чрез сигурна връзка

en: The padlock icon in the statusbar indicates whether a page is secure.
bg: Иконата с катинара върху лентата за състоянието показва дали дадена страница е сигурна.

en: Security Warning
bg: Предупреждение за сигурността

en: This page is loaded over a low security connection
bg: Разглеждате тази страница чрез несигурна връзка

en: Any information you see or enter on this page could easily be intercepted by a third party.
bg: Всяка информация, която виждате или въвеждате в тази страница, може да бъде проследена от трети лица.

en: Some parts of this page are loaded over an insecure connection
bg: Някои части от тази страница са заредени чрез несигурна връзка.

en: Some information you see or enter will be sent over an insecure connection, and could easily be intercepted by a third party.
bg: Част от информацията, която въведохте, ще бъде изпратена чрез несигурна връзка и лесно може да бъде прочетена/проследена от трети лица.

en: Send this information over an insecure connection?
bg: Изпращане на тази информация чрез несигурна връзка?

en: The information you have entered will be sent over an insecure connection, and could easily be intercepted by a third party.
bg: Информацията, която въведохте, ще бъде изпратена чрез несигурна връзка и може да бъде прочетена/проследена от трети лица.

en: _Send
bg: _Изпращане

en: Although this page was loaded over a secure connection, the information you have entered will be sent over an insecure connection, and could easily be intercepted by a third party.
bg: Въпреки, че тази страница беше заредена чрез сигурна връзка, информацията, която въведохте, ще бъде изпратена чрез несигурна връзка и лесно ще може да бъде прочетена/проследена от трети лица.

en: Files
bg: Файлове

note: We do this before reading the user pref file so that the user * still can overwrite this pref. * We don't use the default-prefs.js file since that cannot be * localised (see bug #144909). translators: this is the URL that searches from the location * entry get directed to. The search terms will be _
en: http://www.google.com/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=
bg: http://www.google.com/search?hl=bg&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=

en: Epiphany can't be used now. Mozilla initialization failed.
bg: В момента Epiphany не може да бъде използван. Браузърът Mozilla не може да бъде намерен.

en: Generating PDF is not supported
bg: Генерирането на PDF не се поддържа

en: Printing is not supported on this printer
bg: Разпечатването не се поддържа на този принтер

en: You were trying to print to a printer using the “%s” driver. This program requires a PostScript printer driver.
bg: Опитвахте се да печатате на принтер използвайки драйвера „%s“. Тази програма изисква драйвер за принтер от вида PostScript.

en: _From:
bg: _От:

en: Sets the start of the range of pages to be printed
bg: Задава началото на обхвата за печат на страниците

en: _To:
bg: _До:

en: Sets the end of the range of pages to be printed
bg: Задава краят на обвахата за печат на страниците

en: Print
bg: Печат

en: Pages
bg: Страници

en: GConf error:
      %s
bg: Грешка в GConf:
      %s

en: _Move on Toolbar
bg: Преместване по _лентата с инструменти

en: _Remove from Toolbar
bg: _Премахване от лентата с инструменти

en: _Remove Toolbar
bg: _Премахване на лентата с инструменти

en: Separator
bg: Разделител

en: All supported types
bg: Всички поддържани типове

en: %s exists, please move it out of the way.
bg: %s не съществува, премахнете го.

en: Failed to create directory %s.
bg: Папката %s не може да бъде създадена.

en: Directory “%s” is not writable
bg: В папката „%s" не може да се пише

en: You do not have permission to create files in this directory.
bg: Нямате права за създаването на файлове в тази директория.

en: Directory not Writable
bg: В папката не може да се пише

en: Cannot overwrite existing file “%s”
bg: Презаписването на съществуващия файл “%s” е неуспешно

en: A file with this name alreay exists and you don't have permission to overwrite it.
bg: Вече съществува файл с такова име и нямате право да го презапишете.

en: Cannot Overwrite File
bg: Презаписването на файла е неуспешно

en: Could not display help: %s
bg: Помощта не може да бъде изобразена: %s

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Arabic
bg: Арабски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Baltic
bg: Балтийски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Central European
bg: Централно Европейски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Cyrillic
bg: Кирилица

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Devanagari
bg: Деванагари

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Greek
bg: Гръцки

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Hebrew
bg: Иврит

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Japanese
bg: Японски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Korean
bg: Корейски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Simplified Chinese
bg: Китайски, опростен

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Tamil
bg: Тамилски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Thai
bg: Тайски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Traditional Chinese
bg: Китайски, традиционен

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Traditional Chinese (Hong Kong)
bg: Китайски, традиционен (Хонг Конг)

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Turkish
bg: Турски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Armenian
bg: Арменски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Bengali
bg: Бенгали

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Unified Canadian Syllabics
bg: Ескимоски (Канада)

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Ethiopic
bg: Етиопски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Georgian
bg: Грузински

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Gujarati
bg: Гужарати

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Gurmukhi
bg: Гурмуки

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Khmer
bg: Кхмерски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Malayalam
bg: Малайлам

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Western
bg: Западни

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Other Scripts
bg: Други скриптове

en: Close Tab
bg: Затваряне на страница

en: Popup Windows
bg: Изскачащи прозорци

en: History
bg: История

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Address Entry
bg: Запис на адрес

en: _Download
bg: _Изтегляне

en: Drag and drop this icon to create a link to this page
bg: Изтеглете и пуснете тази икона, за да създадете връзка към тази страница

en: Unsafe protocol.
bg: Несигурен протокол.

en: The address has not been loaded, because it refers to an unsafe protocol and thereby presents a security risk to your system.
bg: Адресите не са били заредени, защото сочат към несигурни протоколи и следователно представляват опасност за вашата система.

en: No address found.
bg: Адресът не е намерен.

en: No web address could be found in this file.
bg: В този файл не могат да бъдат намерени никакви адреси.

note: Translators: "Desktop File" refers to .desktop files containing a link
en: Epiphany Desktop File Plugin
bg: Приставка за стартери на Epiphany

en: This plugin handles “.desktop” files containing web links.
bg: Приставката обработва файлове с разширение .desktop, които сочат към места в Интернет

en: Open in New _Tab | Open in New _Tabs
bg[0]: Отваряне в нова _страница
bg[1]: Отваряне в нови _страници

note: File Menu
en: Open in New _Window | Open in New _Windows
bg[0]: Отваряне в нов _прозорец
bg[1]: Отваряне в нови _прозорци

en: “%s” Properties
bg: „%s" настройки

en: _Title:
bg: _Заглавие:

en: To_pics:
bg: Те_ми:

en: Remove from this topic
bg: Премахване от тази тема

note: Toplevel
en: _File
bg: _Файл

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _View
bg: _Изглед

en: _Help
bg: _Помощ

note: File Menu
en: _New Topic
bg: _Нова тема

en: Create a new topic
bg: Създаване на нова тема

en: Open the selected bookmark in a new window
bg: Отваряне на избраната отметка в нов прозорец

en: Open the selected bookmark in a new tab
bg: Отваряне на избраната отметка в нова страница

en: _Rename...
bg: _Преименуване...

en: Rename the selected bookmark or topic
bg: Преименуване на избраната отметка или тема

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: Delete the selected bookmark or topic
bg: Изтриване на избраната отметка или тема

en: _Properties
bg: _Настройки

en: View or modify the properties of the selected bookmark
bg: Преглед или промяна на настройките на избраната отметка

en: _Import Bookmarks...
bg: _Внасяне на отметки...

en: Import bookmarks from another browser or a bookmarks file
bg: Вмъкване на отметки от друг браузър или файл с отметки

en: _Export Bookmarks...
bg: _Изнасяне на отметки...

en: Export bookmarks to a file
bg: Изнасяне на отметки във файл

en: _Close
bg: _Затваряне

en: Close the bookmarks window
bg: Затваряне на прозорецът с отметките

note: Edit Menu
en: Cu_t
bg: Из_рязване

en: Cut the selection
bg: Изрязване на избрания текст

en: _Copy
bg: _Копиране

en: Copy the selection
bg: Копиране на избрания текст

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: Paste the clipboard
bg: Поставяне от буфера за обмен

en: Select _All
bg: Избиране на _всичко

en: Select all bookmarks or text
bg: Избиране на всички отметки или текст

note: Help Menu Help menu
en: _Contents
bg: _Ръководство

en: Display bookmarks help
bg: Показване на помощта за отметките

en: _About
bg: _Относно

en: Display credits for the web browser creators
bg: Показване на информацията за създателите тази програма

note: View Menu
en: _Title
bg: _Заглавие

en: Show only the title column
bg: Показване само на титулната колона

en: T_itle and Address
bg: За_главие и адрес

en: Show both the title and address columns
bg: Показване на колоните за заглавието и адреса

en: Type a topic
bg: Тип тема

en: Delete topic “%s”?
bg: Изтриване на темата „%s“?

en: Delete this topic?
bg: Изтриване на тази тема?

en: Deleting this topic will cause all its bookmarks to become uncategorized, unless they also belong to other topics. The bookmarks will not be deleted.
bg: Изтриването на тази тема ще разбърка всички нейни отметки, освен ако те не принадлежат към друга тема. Отметките няма да бъдат изтрити.

en: _Delete Topic
bg: _Изтриване на тема

note: Translators: The %s is the name of a Mozilla profile.
en: Mozilla “%s” profile
bg: Профил „%s“ на Mozilla

en: Import failed
bg: Внасянето е неуспешно

en: Import Failed
bg: Внасянето е неуспешно

en: The bookmarks from “%s” could not be imported because the file is corrupted or of an unsupported type.
bg: Отметките от „%s“ не могат да бъдат внесени, защото файлът е развален или е от неподдържан файлов формат.

en: Import bookmarks from file
bg: Внасяне на отметки от файл

en: Firefox/Mozilla bookmarks
bg: Отметки от Firefox/Mozilla

en: Galeon/Konqueror bookmarks
bg: Отметки от Galeon/Konqueror

en: Epiphany bookmarks
bg: Отметки от Epiphany

en: Export Bookmarks
bg: Изнасяне на отметки

note: Make a format selection combo & label
en: File format:
bg: Файлов формат:

en: Import Bookmarks
bg: Внасяне на отметки

en: I_mport
bg: В_насяне

en: Import bookmarks from:
bg: Внасяне на отметки от:

en: _Copy Address
bg: _Копиране на адрес

en: _Search:
bg: _Търсене:

en: Topics
bg: Теми

en: Title
bg: Заглавие

en: Address
bg: Адреси

note: Translators you should change these links to respect your locale. * For instance in .nl these should be * "http://www.google.nl" and "http://www.google.nl/search?q=%s"
en: Search the web
bg: Търсене в Интернет

en: http://www.google.com/search?q=%s&ie=UTF-8&oe=UTF-8
bg: http://www.google.co.uk/search?q=%s&ie=UTF-8&oe=UTF-8

en: Entertainment
bg: Забавление

en: News
bg: Новини

en: Shopping
bg: Пазаруване

en: Sports
bg: Спортове

en: Travel
bg: Пътуване

en: Work
bg: Работа

note: translators: the %s is the title of the bookmark
en: Update bookmark “%s”?
bg: Осъвременяване на отметката „%s“?

note: translators: the %s is a URL
en: The bookmarked page has moved to “%s”.
bg: Страницата с отметките беше преместена в „%s“.

en: _Don't Update
bg: _Да не се актуализира

en: _Update
bg: _Актуализиране

en: Update Bookmark?
bg: Актуализиране на отметка?

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string. Translators: this topic contains all bookmarks
en: bookmarks|All
bg: Всички

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string. Translators: this topic contains the most used bookmarks
en: bookmarks|Most Visited
bg: Най-използвани

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string. Translators: this topic contains the not categorized bookmarks
en: bookmarks|Not Categorized
bg: Неразпределени

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string. Translators: this is an automatic topic containing local websites bookmarks * autodiscovered with zeroconf.
en: bookmarks|Local Sites
bg: Местни сайтове

en: Add Bookmark
bg: Добавяне на отметка

en: You already have a bookmark titled “%s” for this page.
bg: Вече съществува отметка с име „%s“ за тази страница.

en: _View Properties
bg: _Преглед на настройките

en: Duplicated Bookmark
bg: Дублирани отметки

en: Quick Bookmark
bg: Бърза отметка

en: Open in New _Tabs
bg: Отваряне в нови _страници

en: Related
bg: Свързан

en: Quick Topic
bg: Бърза тема

en: Encodings
bg: Кодиране

en: _Other...
bg: _Други...

en: Other encodings
bg: Други кодирания

en: _Automatic
bg: _Автоматичен

en: Phrase not found
bg: Фразата не е намерена

en: Find wrapped
bg: Търсене с пренос

en: Find:
bg: Търсене:

en: Find Previous
bg: Предишно търсене

en: Find previous occurrence of the search string
bg: Търсене на предишното място на търсен низ

en: Find Next
bg: Следващо търсене

en: Find next occurrence of the search string
bg: Търсене на следващото споменаване на низ

note: exit button
en: Leave Fullscreen
bg: Напускане на „Цял екран“

en: Go
bg: Отиване

en: Open the selected history link in a new window
bg: Отваряне на избраната връзка в нов прозорец

en: Open the selected history link in a new tab
bg: Отваряне на избраната връзка в нова страница

en: Delete the selected history link
bg: Изтриване на избраната връзка

en: Add _Bookmark...
bg: _Добавяне на отметка...

en: Bookmark the selected history link
bg: Добавяне в отметките на избраната връзка

en: Close the history window
bg: Затваряне на прозореца с историята

en: Select all history links or text
bg: Избиране на всички посещавани адреси или текст

en: Clear _History
bg: Изчистване на _историята

en: Clear your browsing history
bg: Изтриване на адресите на посетените от вас страници в Интернет

en: Display history help
bg: Показване на помощ за историята

en: _Address
bg: _Адрес

en: Show only the address column
bg: Показване само на колоната с адреса

en: Clear browsing history?
bg: Изчистване на историята?

en: Clearing the browsing history will cause all history links to be permanently deleted.
bg: Изчистването на историята ще доведе до постоянното изтриване на адресите на всички посетени Интернет страници.

en: Clear History
bg: Изчистване на историята

en: Last 30 minutes
bg: Последните 30 минути

en: Today
bg: Днес

note: keep this in sync with embed/ephy-history.c's HISTORY_PAGE_OBSOLETE_DAYS
en: Last %d day | Last %d days
bg[0]: Последният %d ден
bg[1]: Последните %d дни

en: Sites
bg: Интернет страници

en: Open a new tab in an existing window
bg: Отваряне на нова страница в съществуващия прозорец

en: Run in full screen mode
bg: Работа на цял екран

en: Load the given session file
bg: Зареждане на файла на дадената сесия

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: Add a bookmark (don't open any window)
bg: Добавяне на отметка (не се отварят никакви прозорци)

en: URL
bg: АДРЕС

en: Import bookmarks from the given file
bg: Вмъкване на отметки от посочения файл

en: Launch the bookmarks editor
bg: Стартиране на редактора на отметките

en: Close tab
bg: Затваряне на страница

en: Recover previous browser windows and tabs?
bg: Възстановяване на предишните прозорци и страници?

en: Epiphany appears to have exited unexpectedly the last time it was run. You can recover the opened windows and tabs.
bg: Epiphany спря неочаквано по време на предишната сесия. Можете да възстановите отворените прозорци и страници.

en: _Don't Recover
bg: _Без възстановяване

en: _Recover
bg: _Възстановяване

en: Crash Recovery
bg: Възстановяване след срив

en: Sidebar extension required
bg: Изисква се разширение за страничната лента

en: Sidebar Extension Required
bg: Изисква се разширение за страничната лента

en: The link you clicked needs the sidebar extension to be installed.
bg: Връзката, която натиснахте, се нуждае от инсталирана странична лента.

en: Bonobo couldn't locate the GNOME_Epiphany_Automation.server file. You can use bonobo-activation-sysconf to configure the search path for bonobo server files.
bg: Bonobo не може да намери GNOME_Epiphany_Automation.server файла. Може да използвате bonobo-activation-sysconf, за да конфигурирате къде да се търси за сървърни файлове.

en: Epiphany can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to register the automation server
bg: Epiphany не може да бъде използван, заради неочаквана грешка от Bonobo при опит да се регистрира автоматизиращия сървър

en: Epiphany can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the automation object.
bg: Epiphany не може да бъде използван, заради неочаквана грешка от Bonobo при опит да се открие обект от автоматизацията.

en: Blank page
bg: Празна страница

note: translators: %s here is the address of the web page
en: Loading “%s”...
bg: Зареждане на „%s“...

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Redirecting to “%s”...
bg: Пренасочване към „%s"...

en: Transferring data from “%s”...
bg: Пренасяне на данни от „%s"...

en: Waiting for authorization from “%s”...
bg: Очакване на разрешение от „%s"...

en: Switch to this tab
bg: Превключване към тази страница

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: toolbar style|Default
bg: Стандартни

en: Toolbar Editor
bg: _Редактор на лентата с инструментите

note: translators: translate the same as in gnome-control-center
en: Toolbar _button labels:
bg: Надписи на бутоните:

en: _Add a New Toolbar
bg: _Добавяне на нова лента с инструменти

en: _Back
bg: _Назад

en: Go to the previous visited page
bg: Отива на предишната посетена страница

note: this is the tooltip on the Back button's drop-down arrow, which will show * a menu with all sites you can go 'back' to
en: Back history
bg: Предишни страници

en: _Forward
bg: _Напред

en: Go to the next visited page
bg: Отиване на следващата посетена страница

note: this is the tooltip on the Forward button's drop-down arrow, which will show * a menu with all sites you can go 'forward' to
en: Forward history
bg: Следващи страници

en: _Up
bg: _Нагоре

en: Go up one level
bg: Нагоре с едно ниво

note: this is the tooltip on the Up button's drop-down arrow, which will show * a menu with al sites you can go 'up' to
en: List of upper levels
bg: Списък на предишните нива

en: Enter a web address to open, or a phrase to search for
bg: Въведете адрес или фраза за търсене

en: Zoom
bg: Увеличение

en: Adjust the text size
bg: Нагласяне размера на текста

en: Go to the address entered in the address entry
bg: Отиване на адреса въведен в полето за адреси

en: _Home
bg: _У дома

en: Go to the home page
bg: Отиване в домашната страница

en: _Bookmarks
bg: _Отметки

en: _Go
bg: _Отиване

en: T_ools
bg: _Инструменти

en: _Tabs
bg: _Страници

note: File menu
en: _New Window
bg: _Нов прозорец

en: Open a new window
bg: Отваряне на нов прозорец

en: New _Tab
bg: Нова _страница

en: Open a new tab
bg: Отваряне на нова страница

en: _Open...
bg: _Отваряне...

en: Open a file
bg: Отваряне на файл

en: Save _As...
bg: Запазване _като...

en: Save the current page
bg: Запазване на текущата страница

en: Print Set_up...
bg: Настройки на печата

en: Setup the page settings for printing
bg: Определяне на настройките за страница при печатане

en: Print Pre_view
bg: Преглед, преди печата

en: Print preview
bg: Преглед, преди печата

en: _Print...
bg: _Печат...

en: Print the current page
bg: Печат на текущата страница

en: S_end Link by Email...
bg: И_зпращане на е-писмо...

en: Send a link of the current page
bg: Изпращане на връзка за текущата страница

en: Close this tab
bg: Затваряне на тази страница

note: Edit menu
en: _Undo
bg: _Възстановяване

en: Undo the last action
bg: Отказване на последното действие

en: Re_do
bg: Повта_ряне

en: Redo the last undone action
bg: Повтаряне на последното недовършено действие

en: Paste clipboard
bg: Поставяне от буфера за обмен

en: Select the entire page
bg: Избиране на цялата страница

en: _Find...
bg: _Търсене...

en: Find a word or phrase in the page
bg: Търсене за дума или фраза в страницата

en: Find Ne_xt
bg: С_ледващо търсене

en: Find next occurrence of the word or phrase
bg: Търсене на следващото споменаване на дума или фраза

en: Find Pre_vious
bg: Пр_едишно търсене

en: Find previous occurrence of the word or phrase
bg: Търсене на предишното място на дума или фраза

en: P_ersonal Data
bg: Ли_чна информация

en: View and remove cookies and passwords
bg: Преглед или премахване на бисквитки и пароли

en: T_oolbars
bg: Ленти с _инструменти

en: Customize toolbars
bg: Настройване на лентите с инструменти

en: P_references
bg: На_стройки

en: Configure the web browser
bg: Настройване на Интернет браузъра

note: View menu
en: _Stop
bg: _Спиране

en: Stop current data transfer
bg: Спиране на текущото пренасяне на данни

en: _Reload
bg: _Презареждане

en: Display the latest content of the current page
bg: Показване на последното съдържание на текущата страница

en: Zoom _In
bg: _Увеличаване

en: Increase the text size
bg: Увеличаване размера на текста

en: Zoom _Out
bg: Нама_ляване

en: Decrease the text size
bg: Намаляване размера на текста

en: _Normal Size
bg: _Нормален размер

en: Use the normal text size
bg: Използване на нормален размер на текста

en: Text _Encoding
bg: _Кодиране на текста

en: Change the text encoding
bg: Промяна кодирането на текста

en: _Page Source
bg: Изходен _код на страницата

en: View the source code of the page
bg: Показване изходния код на страницата

note: Bookmarks menu
en: _Add Bookmark...
bg: _Добавяне на отметка...

en: Add a bookmark for the current page
bg: Добавяне на отметка за тази страница

en: _Edit Bookmarks
bg: _Редакция на отметки

en: Open the bookmarks window
bg: Отваряне на прозореца с отметките

note: Go menu
en: _Location...
bg: _Местоположение...

en: Go to a specified location
bg: Отива на посочения адрес

en: H_istory
bg: _История

en: Open the history window
bg: Отваряне на прозорец историята на посетените страници в Интернет

note: Tabs menu
en: _Previous Tab
bg: _Предишна страница

en: Activate previous tab
bg: Активиране на предишната страница

en: _Next Tab
bg: _Следваща страница

en: Activate next tab
bg: Активиране на следващата страница

en: Move Tab _Left
bg: Преместване на страницата в_ляво

en: Move current tab to left
bg: Преместване на текущата страница вляво

en: Move Tab _Right
bg: Преместване на страницата в_дясно

en: Move current tab to right
bg: Преместване на текущата страница вдясно

en: _Detach Tab
bg: _Отделяне на страницата

en: Detach current tab
bg: Отделяне на текущата страница

en: Display web browser help
bg: Показване на помощта за Интернет браузъра

note: File Menu
en: _Work Offline
bg: _Преминаване в режим „Изключен“

en: Switch to offline mode
bg: Преминаване в режим „Изключен“

note: View Menu
en: _Toolbar
bg: _Лента с инструменти

en: Show or hide toolbar
bg: Показване или скриване лентата с инструменти

en: St_atusbar
bg: Лента за _състоянието

en: Show or hide statusbar
bg: Показване или скриване на лентата за състоянието

en: _Fullscreen
bg: На _цял екран

en: Browse at full screen
bg: Сърфиране на цял екран

en: Popup _Windows
bg: Изскачащи _прозорци

en: Show or hide unrequested popup windows from this site
bg: Показване или скриване на непоисканите изскачащи прозорци от този сайт

en: Selection Caret
bg: Избор на каретка

note: Document
en: Add Boo_kmark...
bg: Добавяне на от_метка...

note: Framed document
en: Show Only _This Frame
bg: Показване само на тази _рамка

en: Show only this frame in this window
bg: Показване само на тази рамка в този прозорец

note: Links
en: _Open Link
bg: _Отваряне на връзка

en: Open link in this window
bg: Отваряне на връзката в този прозорец

en: Open Link in New _Window
bg: Отваряне на връзката в нов _прозорец

en: Open link in a new window
bg: Отваряне на връзката в нов прозорец

en: Open Link in New _Tab
bg: Отваряне на връзката в нова _страница

en: Open link in a new tab
bg: Отваряне на връзката в нова страница

en: _Download Link
bg: _Изтегляне на връзката

en: _Save Link As...
bg: Запазване на връзката _като...

en: Save link with a different name
bg: Запазване на връзката под различно име

en: _Bookmark Link...
bg: _Добавяне на връзката в отметките...

en: _Copy Link Address
bg: _Копиране адреса на връзката

note: Email links This is on the context menu on a mailto: link and opens the mail program
en: _Send Email...
bg: И_зпращане на е-писмо...

en: _Copy Email Address
bg: Копиране на адресът на ел. поща

note: Images
en: Open _Image
bg: Отваряне на _изображението

en: _Save Image As...
bg: _Запазване на изображение като...

en: _Use Image As Background
bg: _Използване на изображението като фон

en: Copy I_mage Address
bg: Копиране адресът на из_ображението

en: There are unsubmitted changes to form elements
bg: Има неизпратени промени по елементите от формуляра

en: If you close the document anyway, you will lose that information.
bg: Ако все пак затворите документа, ще загубите тази информация.

en: Close _Document
bg: Затваряне на _документа

en: Open
bg: Отваряне

en: Save As
bg: Запазване като

en: Bookmark
bg: Отметка

en: Find
bg: Търсене

en: Insecure
bg: Несигурно

en: Broken
bg: Развален

en: Low
bg: Нисък

en: High
bg: Висок

en: Security level: %s
bg: Ниво на сигурност: %s

en: %d hidden popup window | %d hidden popup windows
bg[0]: %d скрит изскачащ прозорец
bg[1]: %d скрити изскачащи прозорци

en: Open image “%s”
bg: Отваряне на изображението „%s“

en: Use as desktop background “%s”
bg: Използване на изображението „%s“ като фон

en: Save image “%s”
bg: Запазване на изображението „%s“

en: Copy image address “%s”
bg: Копиране адреса на изображението „%s“

en: Send email to address “%s”
bg: Изпращане на е-писмо до „%s“

en: Copy email address “%s”
bg: Копиране адреса на е-поща „%s“

en: Save link “%s”
bg: Запазване на връзката „%s“

en: Bookmark link “%s”
bg: Отмятане на връзката „%s“

en: Copy link's address “%s”
bg: Копиране адреса на връзката „%s“

en: Cookie Properties
bg: Настройки на бисквитките

en: Content:
bg: Съдържание:

en: Path:
bg: Пътека:

en: Send for:
bg: Изпращане за:

en: Encrypted connections only
bg: Само криптирани връзки с Интернет

en: Any type of connection
bg: Всеки тип връзка с Интернет

en: Expires:
bg: Изтича на:

en: End of current session
bg: Край на текущата сесия

en: Domain
bg: Домейн

en: Name
bg: Име

en: Host
bg: Хост

en: User Name
bg: Потребителско име

en: User Password
bg: Паролa

en: Download Link
bg: Изтегляне на връзката

en: Save Link As
bg: Запазване на връзката като

en: Save Image As
bg: Запазване на изображението като...

en: First
bg: Първи

en: Go to the first page
bg: Отиване на първата посетена страница

en: Last
bg: Последен

en: Go to the last page
bg: Отиване на последната посетена страница

en: Previous
bg: Предишен

en: Go to the previous page
bg: Отиване на предишната страница

en: Next
bg: Следващ

en: Go to next page
bg: Отиване на следващата страница

en: Close
bg: Затваряне

en: Close print preview
bg: Затваряне на прегледа преди печат

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string. * Translators: the first %s is the language name, and the * second %s is the locale name. Example: * "French (France)"
en: language|%s (%s)
bg: %s (%s)

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string. * Translators: this refers to a user-define language code * (one which isn't in our built-in list).
en: language|User defined (%s)
bg: Зададен от потребителя (%s)

en: System language (%s) | System languages (%s)
bg[0]: Системен език (%s)
bg[1]: Системни езици (%s)

en: Select a Directory
bg: Избор на папка

en: Contact us at:
bg: Свържете се с нас на:

en: Contributors:
bg: Допринесли:

en: Past developers:
bg: Предишни разработчици:

en: <epiphany-list@gnome.org> or <gnome-doc-list@gnome.org>
bg: <epiphany-list@gnome.org> или <gnome-doc-list@gnome.org>

en: GNOME Web Browser
bg: Интернет браузър на GNOME

en: GNOME Web Browser Website
bg: Интернет браузър към GNOME
