gnome-user-share - en to bg translation catalogue (13 entries)

en: If this is true, the Public directory in the users home directory will be shared when the user is logged in.
bg: Ако това е вярно, публичната папка в домашната папка на потребителя ще бъде споделена, когато потребителя е влезнал в системата.

en: Share Public directory
bg: Споделяне на публична папка

en: When to ask for passwords. Possible values are "never", "on_write", and "always".
bg: Кога да се пита за пароли. Възможите опции са: „never“ (никога), „on_write“ (при запис), „always“ (винаги)

en: When to require passwords
bg: Кога да се изискват пароли

en: Never
bg: Никога

en: When writing files
bg: При запис на файлове

en: Always
bg: Винаги

en: <b>Share Files</b>
bg: <b>Споделяне на файлове</b>

en: File Sharing Preferences
bg: Настройки на споделянето на файлове

en: Share Public files on network
bg: Споделяне на публични файлове по мрежата

en: _Password:
bg: Парола:

en: _Require password:
bg: Изисква парола:

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
bg: Публичните файлове на %s
