meld-0.9.4.1 - en to bg translation catalogue (222 entries)

en: Error converting pattern '%s' to regular expression
bg: Грешка при преобразуването на шаблона „%s“ към регулярен израз

en: Hide %s
bg: Скриване на %s

en: [%s] Scanning
bg: [%s] Проверка

en: [%s] Scanning %s
bg: [%s] Проверка на %s

en: '%s' hidden by '%s'
bg: „%s“ е скрит от „%s“

en: You are running a case insensitive comparison on a case sensitive filesystem. Some files are not visible:
    %s
bg: Извършвате сравнение без отчитане на регистъра на буквите върху файлова система, която отчита регистъра на буквите. Някои файлове не се виждат:
    %s

en: [%s] Done
bg: [%s] Готово

en: '%s' exists.
    Overwrite?
bg: „%s“ съществува.
    Да се презапише?

en: Error copying '%s' to '%s'
    
    %s.
bg: Грешка при копиране на „%s“ в „%s“
    
    %s.

en: '%s' is a directory.
    Remove recusively?
bg: „%s“ е директория.
    Да се изтрие ли рекурсивно?

en: Error removing %s
    
    %s.
bg: Грешка при изтриването на %s
    
    %s.

en: %i second | %i seconds
bg[0]: %i секунда
bg[1]: %i секунди

en: %i minute | %i minutes
bg[0]: %i минута
bg[1]: %i минути

en: %i hour | %i hours
bg[0]: %i час
bg[1]: %i часа

en: %i day | %i days
bg[0]: %i ден
bg[1]: %i дена

en: %i week | %i weeks
bg[0]: %i седмица
bg[1]: %i седмици

en: %i month | %i months
bg[0]: %i месец
bg[1]: %i месеца

en: %i year | %i years
bg[0]: %i година
bg[1]: %i години

note: Abbreviation for insert,overwrite so that it will fit in the status bar
en: INS,OVR
bg: Вмъкване,Заместване

note: Abbreviation for line, column so that it will fit in the status bar
en: Ln %i, Col %i
bg: Ред %i, Кол. %i

en: Regular expression '%s' changed the number of lines in the file. Comparison will be incorrect. See the user manual for more details.
bg: Регулярният израз „%s“ промени броя на редовете във файла. Сравнението няма да бъде коректно. Обърнете се към ръководството за повече информация.

en: Regular expression error
    '%s'
bg: Грешка в регулярния израз
    „%s“

en: The regular expression '%s' was not found.
bg: Регулярният израз „%s“ не бе открит

en: The text '%s' was not found.
bg: Текстът „%s“ не бе открит

en: [%s] Set num panes
bg: [%s] Задаване на броя панели

en: [%s] Opening files
bg: [%s] Отваряне на файлове

en: Could not read from '%s'
bg: Невъзможно четене от „%s“

en: The error was:
bg: Грешката бе:

en: [%s] Reading files
bg: [%s] Прочитане на файлове

en: It contains ascii nulls.
    Perhaps it is a binary file.
bg: Съдъжа символа ASCII NUL.
    Вероятно е двоичен файл.

en: I tried encodings %s.
bg: Беше пробвано кодиране %s.

en: [%s] Computing differences
bg: [%s] Изчисляване на разликите

en: "%s" exists!
    Overwrite?
bg: „%s“ съществува.
    Да се презапише?

en: Error writing to %s
    
    %s.
bg: Грешка при запис в %s
    
    %s.

en: Choose a name for buffer %i.
bg: Избор на име за буфера %i.

en: This file '%s' contains a mixture of line endings.
    
    Which format would you like to use?
bg: Комбинациите за край на ред във файла „%s“ са различни.
    
    Кой вариант искате да се ползва?

en: '%s' contains characters not encodable with '%s'
    Would you like to save as UTF-8?
bg: „%s“ съдържа символи, които не могат да се кодират чрез „%s“
    Желаете ли да се запише в „UTF-8“?

note: save as
en: Save patch as...
bg: Запис на кръпка като...

en: Refreshing will discard changes in:
    %s
    
    You cannot undo this operation.
bg: Обновяването ще препокрие промените в:
    %s
    
    Няма да можете да отмените тази операция.

en: Case
bg: Регистър

en: Copy Left
bg: Копиране наляво

en: Copy Right
bg: Копиране надясно

en: Copy left
bg: Копиране от десния панел в левия

en: Copy right
bg: Копиране от левия панел в десния

en: Delete selected
bg: Изтриване на избраното

en: Diff
bg: Разлики

en: Diff selection
bg: Разлики в избраното

en: Edit
bg: Редактиране

en: Hide selected
bg: Скриване на избраното

en: Hide...
bg: Скриване...

en: Ignore case of entries
bg: Регистърът на избраното да е без значение

en: Launch _Comparison
bg: Стартиране на _сравнение

en: Left
bg: Ляв

en: Modified
bg: Променен

en: New
bg: Нов

en: Right
bg: Десен

en: Same
bg: Еднакъв

en: Show identical
bg: Показване на еднаквите

en: Show modified
bg: Показване на променените

en: Show new
bg: Показване на новите

en: _Delete Selected
bg: _Изтриване на избраните

en: <span weight="bold" size="larger">Some files have been modified.
    Which ones would you like to save?</span>
bg: <span weight="bold" size="larger">Някои файлове са променени.
    Кои от тях искате да се запишат?</span>

en: Copy All _Left
bg: Копиране всичко на_ляво

en: Copy All _Right
bg: Копиране всичко на_дясно

en: Copy to Clipboard
bg: Копиране в междинния буфер

en: Create Patch
bg: Създаване на кръпка

en: Find
bg: Търсене

en: Make Patch
bg: Създаване на кръпка

en: Match _entire word only
bg: Съвпадане само по _цели думи

en: Regular e_xpression
bg: Ре_гулярен израз

en: Save modified files?
bg: Запис на променените файлове?

en: Search for:
bg: Търсене за:

en: _Match case
bg: _Регистърът на буквите е от значение

en: _Wrap around
bg: _С достигане до края да се почне отначало

en: (gnome-default-editor)
bg: (редактор-на-GNOME-по-подразбиране)

en: <b>Drawing Style</b>
bg: <b>Стил на чертане</b>

en: <b>Edit Menu</b>
bg: <b>Редактиране на меню</b>

en: <b>Font</b>
bg: <b>Шрифт</b>

en: <b>Global options</b>
bg: <b>Глобални настройки</b>

en: <b>Loading</b>
bg: <b>Зареждане</b>

en: <b>Misc</b>
bg: <b>Разни</b>

en: <b>Saving</b>
bg: <b>Запис</b>

en: <b>Toolbar Appearance</b>
bg: <b>Вид на лентата с инструменти</b>

en: <b>Update Options</b>
bg: <b>Настройки за обновяване</b>

en: <b>Whitespace</b>
bg: <b>Празни символи</b>

en: <span weight="bold" size="x-large">Diff</span>
bg: <span weight="bold" size="x-large">Разлики</span>

en: <span weight="bold" size="x-large">Display</span>
bg: <span weight="bold" size="x-large">Визуализация</span>

en: <span weight="bold" size="x-large">Editor</span>
bg: <span weight="bold" size="x-large">Редактор</span>

en: <span weight="bold" size="x-large">Encoding</span>
bg: <span weight="bold" size="x-large">Кодиране</span>

en: <span weight="bold" size="x-large">File Filters</span>
bg: <span weight="bold" size="x-large">Филтри за файлове</span>

en: <span weight="bold" size="x-large">Text Filters</span>
bg: <span weight="bold" size="x-large">Филтри за текст</span>

en: Automatically supply missing newline at end of file.
bg: Автоматично завършване на файл с празен ред.

en: CVS Directory
bg: Директория под CVS

en: CVS binary
bg: Програма за CVS

en: Choose Files
bg: Избор на файлове

en: Choose how the central bar of the diff viewer is drawn. You may wish to choose a simpler mode if you find scrolling is slow.
bg: Избор на изобразяваме на централния панел. Може да предпочетете по-семпъл вариант, ако прелистването е прекалено бавно

en: Copyright (C) 2002 Stephen Kennedy
bg: Авторски права (C) 2002 Stephen Kennedy

en: Create missing directories (-d)
bg: Създаване на липсващите директории (-d)

en: Curved : Filled Curves
bg: Криви: запълнени криви

en: Custom command
bg: Потребителска команда

en: Directory
bg: Папка

en: Display
bg: Визуализация

en: Edit menu popup invokes
bg: Изскачащото меню за редакция стартира

en: Editor
bg: Редактор

en: Encoding
bg: Кодиране

en: File Filters
bg: Филтър за файлове

en: Gnome Default
bg: Подразбиращата настройка на GNOME

en: Gnome default editor
bg: Подразбиращият се за GNOME редактор

en: Icons Only
bg: Само икони

en: Ignore .cvsrc (-f)
bg: Игнориране на .cvsrc (-f)

en: Ignore changes in amount of white space
bg: Игнориране на промените в празните символи

en: Ignore changes in case; consider upper and lower-case letters equivalent
bg: Игнориране на регистъра - главните и малките букви се считат за еквивалентни

en: Ignore changes that just insert or delete blank lines
bg: Игнориране на промени в броя и положението на празните редове

en: Ignore changes which insert or delete blank lines
bg: Игнориране на промени в броя и положението на празните редове

en: Internal editor
bg: Вътрешен редактор

en: Line Wrapping
bg: Пренасяне на редове

en: Locate CVS binary : Meld
bg: Meld: избор на програма за CVS

en: Mine
bg: Мои

en: My Directory
bg: Моята директория

en: My File
bg: Моят файл

en: New...
bg: Нов...

en: Original
bg: Първоначални

en: Original Directory
bg: Първоначална директория

en: Original File
bg: Първоначален файл

en: Other
bg: Чужди

en: Other Directory
bg: Чужда директория

en: Other File
bg: Чужд файл

en: Preferences : Meld
bg: Настройки: Meld

en: Prune empty directories (-P)
bg: Премахване на празните директории (-P)

en: Quiet mode (-q)
bg: Тих режим (-q)

en: Report _Bug
bg: _Докладване на грешка

en: Save _As
bg: Запис _като

en: Save in UTF-8 encoding
bg: Запис в файловете в кодиране UTF-8

en: Save in the files original encoding
bg: Запис на файловете в първоначалното кодиране

en: Show line numbers
bg: Показване на номерата на редовете

en: Simple : Lines only
bg: Семпли: само линии

en: Solid : Filled Quadilaterals
bg: Запълнени: запълнени четириъгълници

en: Tab width
bg: Ширина на табулатора

en: Text Beside Icons
bg: Текст до иконите

en: Text Filters
bg: Филтри за текст

en: Text Only
bg: Само текст

en: Text Under Icons
bg: Текст под иконите

en: Three way directory
bg: Сравнение на 3 директории

en: Three way file
bg: Сравнение на 3 файла

en: Two way directory
bg: Сравнение на 2 директории

en: Two way file
bg: Сравнение на 2 файла

en: Use Compression (-z)
bg: Ползване на компресия (-z)

en: Use GNOME monospace font.
bg: Ползване на едноразреден шрифт

en: Use custom font.
bg: Използване на потребителски шрифт

en: Use syntax highlighting
bg: Използване на осветяване на синтаксиса

en: Version control view
bg: Изглед спрямо контрола на версиите

en: When loading, try these codecs in order. (e.g. utf8, iso8859)
bg: При зареждане на файл, пробвай кодиранията в тази последователност (напр.: utf8, iso8859)

en: When performing directory comparisons, you may filter out files and directories by name. Each pattern is a list of shell style wildcards separated by spaces.
bg: При сравнения на директории някои файлове и директории може да се пренебрегват. Всеки ред е списък от шаблони на обвивката, разделени с интервали.

en: When performing file comparisons, you may ignore certain types of changes. Each pattern here is a python regular expression which replaces matching text with the empty string before comparison is performed. If the expression contains groups, only the groups are replaced. See the user manual for more details.
bg: При сравнение на файлове някои промени може да се пренебрегват. Всеки шаблон тук е регулярен израз в езика Питон, който заменя всеки напасващ текст с празен низ преди да се извърши сравнението. Ако изразът съдържа групи, само групите се заменят. Обърнете се към ръководството за повече подробности.

en: Whitespace is significant
bg: Празните символи имат значение

en: _Character
bg: _Символ

en: _Contents
bg: _Съдържание

en: _Diff
bg: _Сравняване

en: _Directory Comparison
bg: Сравнение на _директории

en: _Down
bg: На_долу

en: _File Comparison
bg: Сравнение на _файлове

en: _Logo
bg: _Лого

en: _New...
bg: _Нов...

en: _None
bg: _Без

en: _Save
bg: Запис

en: _Three Way Compare
bg: _Тройно сравнение

en: _Up
bg: На_горе

en: _Version Control Browser
bg: Навигация при контрола на _версиите

en: _Word
bg: _Дума

en: Add _Binary
bg: Добавяне на д_воичен

en: Add to VC
bg: Добавяне към КВ

en: Commit
bg: Подаване

en: Commit Files
bg: Файлове за подаване

en: Date
bg: Дата

en: Delete locally
bg: Локално изтриване

en: Diff Options
bg: Настройки за разликите

en: Diff selected
bg: Разлики в избраните

en: Flatten directories
bg: Представяне на директориите като една

en: Ignored
bg: Игнорирани

en: Local copy against other remote revision
bg: Работно копие спрямо различна версия в хранилището

en: Local copy against same remote revision
bg: Работно копие спрямо същата версия в хранилището

en: Log Message
bg: Съобщение в дневника

en: Non _VC
bg: Извън _контрол

en: Previous Logs
bg: Предишни съобщения

en: Remove _Locally
bg: _Локално изтриване

en: Remove from VC
bg: Премахване от контрол

en: Show unversioned files
bg: Показване на неконтролираните файлове

en: Tag
bg: Етикет

en: Update
bg: Обновяване

en: VC Log
bg: Дневник на хранилището

en: _Add
bg: _Добавяне

en: _Commit
bg: _Подаване

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Flatten
bg: _Без йерархия

en: _Modified
bg: _Променени

en: _Normal
bg: _Нормални

en: _Remove
bg: _Премахване

en: _Update
bg: _Обновяване

en: Meld requires %s or higher.
bg: Meld изисква %s или по-висока версия.

en: Due to incompatible API changes some functions may not operate as expected.
bg: Поради несъвместими промени в API-тата, някои функции работят по различен от очаквания начин.

en: Compare and merge your files.
bg: Сравняване и сливане на файлове.

en: Meld Diff Viewer
bg: Програма за сравняване Meld

en: Line numbers are only available if you have pysourceview installed.
bg: Номерата на редовете се визуализират, само ако имате инсталиран pygtksourceview.

en: Syntax highlighting is only available if you have pysourceview installed.
bg: Синтаксисът се осветява, само ако имате инсталиран pygtksourceview.

en: Cannot compare a mixture of files and directories.
bg: Невъзможно е да се сравняват файлове с директории.

note: ############################################################################### usage
en: Meld is a file and directory comparison tool. Usage:
    
        meld                        Start with no windows open
        meld <dir>                  Start with VC browser in 'dir'
        meld <file>                 Start with VC diff of 'file'
        meld <file> <file> [file]   Start with 2 or 3 way file comparison
        meld <dir>  <dir>  [dir]    Start with 2 or 3 way directory comparison
    
    Options:
        -h, --help                  Show this help text and exit
        -v, --version               Display the version and exit
    
    For more information choose help -> contents.
    Report bugs at http://bugzilla.gnome.org/buglist.cgi?product=meld
    Discuss meld at http://mail.gnome.org/mailman/listinfo/meld-list
bg: Meld е инструмент за сравняване на файлове и директории. Употреба:
    
        meld                        Стартира без отворени прозорци
        meld <директория>           Стартира с навигация спрямо хранилището в „директорията“
        meld <файл>                 Стартира с показване на разликите на „файла“ спрямо хранилището
        meld <файл> <файл> [файл]   Стартира с показване на разликите между 2 или 3 файла
        meld <дир>  <дир>  [дир]    Стартира с показване на разликите между 2 или 3 директории
    
    Опции:
        -h, --help                  Показва помощно съобщение и приключва
        -v, --version               Показва версията и приключва
    
    За повече информация изберете „Помощ“ -> „Съдържание“.
    Докладвайте грешки на адрес: http://bugzilla.gnome.org/buglist.cgi?product=meld
    Обсъждайте meld на адрес: http://mail.gnome.org/mailman/listinfo/gnome-devtools

en: Meld %s
    Written by Stephen Kennedy <stevek@gnome.org>
bg: Meld %s
    Написан от Stephen Kennedy <stevek@gnome.org>

en: Wrong number of arguments (Got %i)
bg: Грешен брой аргументи (получени са %i)

en: untitled
bg: безименен

note: no common path. empty names get changed to "[None]"
en: [None]
bg: [Липсва]

en: Name
bg: Име

en: Location
bg: Местоположение

en: Status
bg: Състояние

en: Rev
bg: Ревизия

en: Options
bg: Настройки

en: (Empty)
bg: (Празен)

en: [%s] Fetching differences
bg: [%s] Извличане на разликите

en: [%s] Applying patch
bg: [%s] Прилагане на кръпка

en: No differences found.
bg: Няма намерени разлики

en: Select some files first.
bg: Първо изберете файлове.

note: These are the possible states of files. Be sure to get the colons correct.
en: Ignored:Unversioned:::Error::Newly added:Modified:<b>Conflict</b>:Removed:Missing
bg: Игнориран:Неконтролиран:::Грешка::Новодобавен:Променен:<b>В конфликт</b>:Изтрит:Липсващ

en: Error converting to a regular expression
    The pattern was '%s'
    The error was '%s'
bg: Грешка при преобразуване към регулярен израз
    Изразът е: „%s“
    Грешката е: „%s“
