glib master - en to bg translation catalogue (1191 entries)

en: Setting default applications not supported yet
bg: Задаването на приложение като стандартно не се поддържа

en: Setting application as last used for type not supported yet
bg: Задаването на последно ползваното приложение като стандартно не се поддържа

en: GApplication options
bg: Настройки на „GApplication“

en: Show GApplication options
bg: Извеждане на настройките за „GApplication“

en: Enter GApplication service mode (use from D-Bus service files)
bg: Влизане в обслужващ режим на „GAplication“ (чрез обслужващи файлове на D-Bus)

en: Override the application’s ID
bg: Предефиниране на идентификатора на приложение

en: Replace the running instance
bg: Замяна на стартирания процес

en: Print help
bg: Извеждане на помощта

en: [COMMAND]
bg: [КОМАНДА]

en: Print version
bg: Извеждане на версията

en: Print version information and exit
bg: Извеждане на версията

en: List applications
bg: Показване на приложения

en: List the installed D-Bus activatable applications (by .desktop files)
bg: Показване на инсталираните приложения за D-Bus, които може да се задействат (чрез файлове „.desktop“)

en: Launch an application
bg: Стартиране на програма

en: Launch the application (with optional files to open)
bg: Стартиране на програма (евентуално с файлове за отваряне)

en: APPID [FILE…]
bg: ИД_НА_ПРИЛОЖЕНИЕ [ФАЙЛ…]

en: Activate an action
bg: Активиране на действие

en: Invoke an action on the application
bg: Повикване на действие за приложението

en: APPID ACTION [PARAMETER]
bg: ИД_НА_ПРИЛОЖЕНИЕ ДЕЙСТВИЕ [ПАРАМЕТЪР]

en: List available actions
bg: Показване на действията

en: List static actions for an application (from .desktop file)
bg: Показване на предварително зададени действия за приложение (от файл „.desktop“)

en: APPID
bg: ИД_НА_ПРИЛОЖЕНИЕ

en: COMMAND
bg: КОМАНДА

en: The command to print detailed help for
bg: Командата за извеждане на подробна помощ за

en: Application identifier in D-Bus format (eg: org.example.viewer)
bg: Идентификатор на приложение във формат D-Bus (например: „org.example.viewer“)

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: Optional relative or absolute filenames, or URIs to open
bg: Незадължителни относителни или абсолютни пътища или адреси за отваряне

en: ACTION
bg: ДЕЙСТВИЕ

en: The action name to invoke
bg: Действието, което да се извърши

en: PARAMETER
bg: ПАРАМЕТЪР

en: Optional parameter to the action invocation, in GVariant format
bg: Незадължителен параметър при извикване на действието. Във формат за „GVariant“

en: Unknown command %s
bg: Непозната команда „%s“

en: Usage:
bg: Употреба:

en: Arguments:
bg: Аргументи:

en: [ARGS…]
bg: [АРГУМЕНТ…]

en: Commands:
bg: Команди:

note: Translators: do not translate 'help', but please translate 'COMMAND'.
en: Use “%s help COMMAND” to get detailed help.
bg: Въведете „%s help КОМАНДА“ за подробна помощ.

en: %s command requires an application id to directly follow
bg: Командата „%s“ изисква идентификатор на приложение за директно следене

en: invalid application id: “%s”
bg: неизвестен идентификатор на приложение „%s“

note: Translators: %s is replaced with a command name like 'list-actions'
en: “%s” takes no arguments
bg: „%s“ не приема аргументи

en: unable to connect to D-Bus: %s
bg: неуспешно свързване към D-Bus: %s

en: error sending %s message to application: %s
bg: грешка при изпращане на съобщение „%s“ до приложение „%s“

en: action name must be given after application id
bg: името на действие трябва да бъде подадено след идентификатора на приложение

en: invalid action name: “%s”
    action names must consist of only alphanumerics, “-” and “.”
bg: неправилно име на действие: „%s“
    името трябва да съдържа букви, цифри, „-“ или „.“

en: error parsing action parameter: %s
bg: грешка при анализа на параметър: %s

en: actions accept a maximum of one parameter
bg: действията приемат само по един параметър

en: list-actions command takes only the application id
bg: командата „list-actions“ изисква само идентификатор на приложение

en: unable to find desktop file for application %s
bg: не може да се открие файл „.desktop“ за приложението „%s“

en: unrecognised command: %s
bg: непозната команда „%s“

en: Too large count value passed to %s
bg: Подадена е прекалено голяма стойност на „%s“

en: Seek not supported on base stream
bg: Търсенето не се поддържа от основния поток

en: Cannot truncate GBufferedInputStream
bg: „GBufferedInputStream“ не може да се съкрати

en: Stream is already closed
bg: Потокът вече е затворен

en: Truncate not supported on base stream
bg: Основният поток не може да се съкращава

en: Operation was cancelled
bg: Действието е прекратено

en: Invalid object, not initialized
bg: Неправилен обект, не е инициализирано

en: Incomplete multibyte sequence in input
bg: Непълна байтова последователност на входа

en: Not enough space in destination
bg: Няма достатъчно място в целта

en: Invalid byte sequence in conversion input
bg: Грешна байтова последователност на входа за преобразуване

en: Error during conversion: %s
bg: Грешка по време на преобразуване: %s

en: Cancellable initialization not supported
bg: Не се поддържа отменима инициализация

en: Conversion from character set “%s” to “%s” is not supported
bg: Преобразуването от набора знаци „%s“ към „%s“ не се поддържа

en: Could not open converter from “%s” to “%s”
bg: Не може да се отвори конвертор от „%s“ към „%s“

en: %s type
bg: Вид на „%s“

en: Unknown type
bg: Непознат вид

en: %s filetype
bg: Вид на файла „%s“

en: GCredentials contains invalid data
bg: „GCredentials“ съдържат неправилни данни

en: GCredentials is not implemented on this OS
bg: Операционната система няма реализация на „GCredentials“

en: There is no GCredentials support for your platform
bg: Платформата не поддържа „GCredentials“

en: GCredentials does not contain a process ID on this OS
bg: Реализацията на „GCredentials“ върху тази операционна система не съдържа идентификатор на процес

en: Credentials spoofing is not possible on this OS
bg: Замяната на данни за идентификация е невъзможна на тази операционна система

en: Unexpected early end-of-stream
bg: Неочаквано ранен край на поток

en: Unsupported key “%s” in address entry “%s”
bg: Неподдържан ключ „%s“ в адрес „%s“

en: Meaningless key/value pair combination in address entry “%s”
bg: Безсмислена комбинация от ключ и стойност в адреса „%s“

en: Address “%s” is invalid (need exactly one of path, dir, tmpdir, or abstract keys)
bg: Адресът „%s“ е грешен (трябва да съдържа само едно от следните: път, директория, временна директория или абстрактни ключове)

en: Error in address “%s” — the “%s” attribute is malformed
bg: Грешка в адреса „%s“ — атрибутът „%s“ е неправилен

en: Unknown or unsupported transport “%s” for address “%s”
bg: Непознат или неподдържан транспорт „%s“ за адрес „%s“

en: Address element “%s” does not contain a colon (:)
bg: Елементът на адреса „%s“ не съдържа двоеточие („:“)

en: Transport name in address element “%s” must not be empty
bg: Името на транспорта в елемента на адреса „%s“ не трябва да е празно

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” does not contain an equal sign
bg: Двойката ключ/стойност %d, „%s“ в адресния елемент „%s“ не съдържа знак за равенство („=“)

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” must not have an empty key
bg: Двойката ключ/стойност %d, „%s“ в адресния елемент „%s“ съдържа празен ключ

en: Error unescaping key or value in Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s”
bg: Грешка при декодиране на ключа или стойността в двойката %d, „%s“ в адресния елемент „%s“

en: Error in address “%s” — the unix transport requires exactly one of the keys “path” or “abstract” to be set
bg: Грешка в адреса „%s“ — транспортът „unix“ изисква точно един от ключовете „path“ или „abstract“

en: Error in address “%s” — the host attribute is missing or malformed
bg: Грешка в адреса „%s“ — атрибутът за хост „host“ липсва или е грешен

en: Error in address “%s” — the port attribute is missing or malformed
bg: Грешка в адреса „%s“ — атрибутът за порт „port“ липсва или е грешен

en: Error in address “%s” — the noncefile attribute is missing or malformed
bg: Грешка в адреса „%s“ — атрибутът за момент „noncefile“ липсва или е грешен

en: Error auto-launching:
bg: Грешка при автоматично стартиране:

en: Error opening nonce file “%s”: %s
bg: Грешка при отваряне на моментен файл „%s“: %s

en: Error reading from nonce file “%s”: %s
bg: Грешка при четене на моментен файл „%s“: %s

en: Error reading from nonce file “%s”, expected 16 bytes, got %d
bg: Грешка при четене на моментен файл „%s“, очакват се 16 байта, а са получени %d

en: Error writing contents of nonce file “%s” to stream:
bg: Грешка при запис на съдържанието на моментен файл „%s“ в поток:

en: The given address is empty
bg: Даденият адрес е празен

en: Cannot spawn a message bus when AT_SECURE is set
bg: Създаването на шина за обмен на съобщения не е възможно при изрично зададен „AT_SECURE“

en: Cannot spawn a message bus without a machine-id:
bg: Създаването на шина за обмен на съобщения не е възможно без идентификатор на машина:

en: Cannot autolaunch D-Bus without X11 $DISPLAY
bg: D-Bus не може да се стартира автоматично без „$DISPLAY“ от X11

en: Error spawning command line “%s”:
bg: Грешка при изпълняване на външна команда „%s“:

en: Cannot determine session bus address (not implemented for this OS)
bg: Адресът на шината на сесията не може да се определи (липсва реализация за тази операционна система)

en: Cannot determine bus address from DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable — unknown value “%s”
bg: Адресът на шината не може да се определи от променливата на обкръжението „DBUS_STARTER_BUS_TYPE“ — непозната стойност „%s“

en: Cannot determine bus address because the DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable is not set
bg: Адресът на шината не може да се определи, защото променливата „DBUS_STARTER_BUS_TYPE“ липсва в обкръжението

en: Unknown bus type %d
bg: Непознат вид шина %d

en: Unexpected lack of content trying to read a line
bg: Неочаквана липса на съдържание при опит за четене на ред

en: Unexpected lack of content trying to (safely) read a line
bg: Неочаквана липса на съдържание при опит за (безопасно) четене на ред

en: Exhausted all available authentication mechanisms (tried: %s) (available: %s)
bg: Изчерпване на наличните механизми за идентификация (пробвани: %s) (налични: %s)

en: User IDs must be the same for peer and server
bg: Идентификаторите за потребител от сървъра и отсрещната страна трябва да са еднакви

en: Cancelled via GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer
bg: Прекъсване чрез „GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer“

en: Error when getting information for directory “%s”: %s
bg: Грешка при получаване на информация за папка „%s“: %s

en: Permissions on directory “%s” are malformed. Expected mode 0700, got 0%o
bg: Правата за достъп до папката „%s“ са повредени. Очакван режим 0700, получен 0%o

en: Error creating directory “%s”: %s
bg: Грешка при създаване на папка „%s“: %s

en: Operation not supported
bg: Действието не се поддържа

en: Error opening keyring “%s” for reading:
bg: Грешка при отваряне на ключодържателя „%s“ за четене:

en: Line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
bg: Ред %d на ключодържателя „%s“, съдържащ „%s“, е повреден

en: First token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
bg: Първата лексема на ред %d на ключодържателя „%s“, съдържащ „%s“, е повреден

en: Second token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
bg: Втората лексема на ред %d на ключодържателя „%s“, съдържащ „%s“, е повредена

en: Didn’t find cookie with id %d in the keyring at “%s”
bg: Не е намерена бисквитка с идентификатор %d в ключодържателя в „%s“

en: Error creating lock file “%s”: %s
bg: Грешка при създаване на файла за синхронизация „%s“: %s

en: Error deleting stale lock file “%s”: %s
bg: Грешка при изтриване на остарелия файл за синхронизация „%s“: %s

en: Error closing (unlinked) lock file “%s”: %s
bg: Грешка при затваряне на възможно изтрития файл за синхронизация „%s“: %s

en: Error unlinking lock file “%s”: %s
bg: Грешка при изтриване на файла за синхронизация „%s“: %s

en: Error opening keyring “%s” for writing:
bg: Грешка при отваряне на ключодържателя „%s“ за запис:

en: (Additionally, releasing the lock for “%s” also failed: %s)
bg: (Допълнително, отключването на „%s“ бе също неуспешно: %s)

en: The connection is closed
bg: Връзката прекъсна

en: Timeout was reached
bg: Времето за изчакване е просрочено

en: Unsupported flags encountered when constructing a client-side connection
bg: Неподдържани флагове при създаване на изходяща връзка

en: No such interface “org.freedesktop.DBus.Properties” on object at path %s
bg: Обектът в „%s“ няма интерфейс „org.freedesktop.DBus.Properties“

en: No such property “%s”
bg: Липсва свойство „%s“

en: Property “%s” is not readable
bg: Свойството „%s“ не поддържа четене

en: Property “%s” is not writable
bg: Свойството „%s“ не поддържа запис

en: Error setting property “%s”: Expected type “%s” but got “%s”
bg: Грешка при задаване на свойството „%s“: Очакван е вид „%s“, а е получен „%s“

en: No such interface “%s”
bg: Липсва интерфейс „%s“

en: No such interface “%s” on object at path %s
bg: Липсва интерфейс „%s“ към обекта в „%s“

en: No such method “%s”
bg: Липсва метод „%s“

en: Type of message, “%s”, does not match expected type “%s”
bg: Видът на съобщението („%s“) не съвпада с очаквания („%s“)

en: An object is already exported for the interface %s at %s
bg: Вече е наличен обект за интерфейса „%s“ в „%s“

en: Unable to retrieve property %s.%s
bg: Свойството „%s.%s“ не може да бъде получено

en: Unable to set property %s.%s
bg: Свойството „%s.%s“ не може да бъде зададено

en: Method “%s” returned type “%s”, but expected “%s”
bg: Методът „%s“ върна вид „%s“, а се очаква „%s“

en: Method “%s” on interface “%s” with signature “%s” does not exist
bg: Не съществува метод „%s“ на интерфейса „%s“ със сигнатура „%s“

en: A subtree is already exported for %s
bg: Вече е изнесено поддърво за „%s“

en: Object does not exist at path “%s”
bg: Обектът липсва в пътя „%s“

en: type is INVALID
bg: видът е „INVALID“

en: METHOD_CALL message: PATH or MEMBER header field is missing
bg: Съобщение „METHOD_CALL“: в заглавната част липсват полета „PATH“ или „MEMBER“

en: METHOD_RETURN message: REPLY_SERIAL header field is missing
bg: Съобщение „METHOD_RETURN“: в заглавната част липсва поле „REPLY_SERIAL“

en: ERROR message: REPLY_SERIAL or ERROR_NAME header field is missing
bg: Съобщение „ERROR“: в заглавната част липсват полета „REPLY_SERIAL“ или „ERROR_NAME“

en: SIGNAL message: PATH, INTERFACE or MEMBER header field is missing
bg: Съобщение „SIGNAL“: в заглавната част липсват полета „PATH“, „INTERFACE“ или „MEMBER“

en: SIGNAL message: The PATH header field is using the reserved value /org/freedesktop/DBus/Local
bg: Съобщение „SIGNAL“: Полето „PATH“ в заглавната част използва запазената стойност „/org/freedesktop/DBus/Local“

en: SIGNAL message: The INTERFACE header field is using the reserved value org.freedesktop.DBus.Local
bg: Съобщение „SIGNAL“: Полето „INTERFACE“ в заглавната част използва запазената стойност „org.freedesktop.DBus.Local“

en: Wanted to read %lu byte but only got %lu | Wanted to read %lu bytes but only got %lu
bg[0]: При опит за четене на %lu байт бяха получени %lu
bg[1]: При опит за четене на %lu байта бяха получени %lu

en: Expected NUL byte after the string “%s” but found byte %d
bg: След низа „%s“ се очаква байт NUL, а не %d

en: Expected valid UTF-8 string but found invalid bytes at byte offset %d (length of string is %d). The valid UTF-8 string up until that point was “%s”
bg: Очаква се низ, кодиран в UTF-8, а са получени неправилни байтове при отместване %d (дължината на низа е %d). Декодираният от UTF-8 низ до тази позиция е „%s“

en: Value nested too deeply
bg: Прекалено дълбоко вложена стойност

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus object path
bg: Анализираната стойност „%s“ не е допустим път до обект в D-Bus

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature
bg: Анализираната стойност „%s“ не е допустима сигнатура в D-Bus

en: Encountered array of length %u byte. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB). | Encountered array of length %u bytes. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB).
bg[0]: Срещнат е масив с дължина %u байт. Максималната дължина е 2²⁶ (64 MiB)
bg[1]: Срещнат е масив с дължина %u байта. Максималната дължина е 2²⁶ (64 MiB)

en: Encountered array of type “a%c”, expected to have a length a multiple of %u bytes, but found to be %u bytes in length
bg: Получен бе масив от вид „a%c“. Очакваше се да има дължина делима на %u байта, но тя бе %u байта

en: Empty structures (tuples) are not allowed in D-Bus
bg: Празни структури (n-орки) не са позволени в D-Bus

en: Parsed value “%s” for variant is not a valid D-Bus signature
bg: Анализираната вариантна стойност „%s“ не е допустима сигнатура в D-Bus

en: Error deserializing GVariant with type string “%s” from the D-Bus wire format
bg: Грешка при десериализиране на „GVariant“ от вид „%s“ от машинния формат на D-Bus

en: Invalid endianness value. Expected 0x6c (“l”) or 0x42 (“B”) but found value 0x%02x
bg: Недопустима стойност на индикатора за подреждане на байтовете в думи. Очаква се или 0x6c („l“), или 0x42 („B“), а е открита стойност 0x%02x

en: Invalid major protocol version. Expected 1 but found %d
bg: Недопустима главна версия на протокола. Очаква се 1, а е открита %d

en: Signature header found but is not of type signature
bg: Заглавната част със сигнатура е намерена, на тя не е за вид

en: Signature header with signature “%s” found but message body is empty
bg: Открита е заглавна част със сигнатура „%s“, обаче тялото на съобщението е празно

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature (for body)
bg: Разчетената стойност „%s“ не е допустима сигнатура в D-Bus (за тяло)

en: No signature header in message but the message body is %u byte | No signature header in message but the message body is %u bytes
bg[0]: В заглавната част на съобщението няма сигнатура, а тялото е %u байт
bg[1]: В заглавната част на съобщението няма сигнатура, а тялото е %u байта

en: Cannot deserialize message:
bg: Неуспешно декодиране на съобщение:

en: Error serializing GVariant with type string “%s” to the D-Bus wire format
bg: Грешка при сериализиране на „GVariant“ от вид „%s“ в машинния формат на D-Bus

en: Number of file descriptors in message (%d) differs from header field (%d)
bg: Броят файлови дескриптори в съобщението (%d) е различно от броя в заглавното поле (%d)

en: Cannot serialize message:
bg: Неуспешна сериализация на съобщението:

en: Message body has signature “%s” but there is no signature header
bg: Тялото на съобщението има сигнатура „%s“, но няма заглавна част за сигнатура

en: Message body has type signature “%s” but signature in the header field is “%s”
bg: Тялото на съобщението има сигнатура за вид „%s“, но полето в заглавната част за сигнатури е „%s“

en: Message body is empty but signature in the header field is “(%s)”
bg: Тялото на съобщението е празно, а сигнатурата в полето на заглавната част е „(%s)“

en: Error return with body of type “%s”
bg: Връщане на грешка с тяло от вид „%s“

en: Error return with empty body
bg: Връщане на грешка с празно тяло на съобщението

en: (Type any character to close this window)
bg: (Въведете произволен знак, за да затворите този прозорец)

en: Session dbus not running, and autolaunch failed
bg: Шината на сесията D-Bus не е стартирана. Автоматичното ѝ стартиране бе също неуспешно

en: Unable to get Hardware profile: %s
bg: Неуспешно определяне на хардуерния профил: %s

note: Translators: Both placeholders are file paths
en: Unable to load %s or %s:
bg: Неуспешно зареждане на „%s“ или „%s“:

en: Error calling StartServiceByName for %s:
bg: Грешка при извикване на „StartServiceByName“ за %s:

en: Unexpected reply %d from StartServiceByName("%s") method
bg: Неочакван отговор „%d“ от метода „StartServicebyName("%s")“

en: Cannot invoke method; proxy is for the well-known name %s without an owner, and proxy was constructed with the G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START flag
bg: Не може да се направи обръщение към метода. Посредникът е за известно име без собственик „%s“, а е създаден с флага „G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START“

en: Abstract namespace not supported
bg: Не се поддържа абстрактно пространство за имена

en: Cannot specify nonce file when creating a server
bg: Не може да се задава моментен файл при създаване на сървър

en: Error writing nonce file at “%s”: %s
bg: Грешка при запис в моментен файл „%s“: %s

en: The string “%s” is not a valid D-Bus GUID
bg: Низът „%s“ не е допустим глобален идентификатор (GIUD) в D-Bus

en: Cannot listen on unsupported transport “%s”
bg: Невъзможно е да се чака за връзки по неподдържан транспорт „%s“

en: Commands:
      help         Shows this information
      introspect   Introspect a remote object
      monitor      Monitor a remote object
      call         Invoke a method on a remote object
      emit         Emit a signal
      wait         Wait for a bus name to appear
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
bg: Команди:
      help         Извеждане на този текст
      introspect   Анализ на отдалечен обект
      monitor      Наблюдение на отдалечен обект
      call         Обръщане към метод на отдалечен обект
      emit         Издаване на сигнал
      wait         Изчакване да се появи името
    
    Използвайте „%s КОМАНДА --help“ за допълнителна информация за всяка команда.

en: Error: %s
bg: Грешка: %s

en: Error parsing introspection XML: %s
bg: Грешка при анализа на XML с аналитична информация: %s

en: Error: %s is not a valid name
bg: Грешка: „%s“ не е вярно име

en: Error: %s is not a valid object path
bg: Грешка: „%s“ не е допустим път до обект

en: Connect to the system bus
bg: Свързване към системната шина

en: Connect to the session bus
bg: Свързване към сесийната шина

en: Connect to given D-Bus address
bg: Свързване към даден адрес на D-Bus

en: Connection Endpoint Options:
bg: Варианти за връзка:

en: Options specifying the connection endpoint
bg: Опции, указващи точката за връзка

en: No connection endpoint specified
bg: Не е указана точка за връзка

en: Multiple connection endpoints specified
bg: Указани са множество точки за връзка

en: Warning: According to introspection data, interface “%s” does not exist
bg: Предупреждение: Според анализа интерфейсът „%s“ не съществува

en: Warning: According to introspection data, method “%s” does not exist on interface “%s”
bg: Предупреждение: Според анализа методът „%s“ не се предлага от интерфейса „%s“

en: Optional destination for signal (unique name)
bg: Незадължителен получател на сигнала (уникално име)

en: Object path to emit signal on
bg: Път до обекта, към който да се излъчи сигнал

en: Signal and interface name
bg: Име на сигнал и интерфейс

en: Emit a signal.
bg: Издаване на сигнал.

en: Error connecting: %s
bg: Грешка при свързване: %s

en: Error: %s is not a valid unique bus name.
bg: Грешка: „%s“ не е вярно, уникално име на шина

en: Error: Object path is not specified
bg: Грешка: Не е указан път до обект

en: Error: Signal name is not specified
bg: Грешка: Не е указано име на сигнал

en: Error: Signal name “%s” is invalid
bg: Грешка: „%s“ не е допустимо име на сигнал

en: Error: %s is not a valid interface name
bg: Грешка: „%s“ не е допустимо име на интерфейс

en: Error: %s is not a valid member name
bg: Грешка: „%s“ не е допустимо име на член

note: Use the original non-"parse-me-harder" error
en: Error parsing parameter %d: %s
bg: Грешка при анализ на параметър %d: %s

en: Error flushing connection: %s
bg: Грешка при изчистване на буферите при предаването на данните на връзка: %s

en: Destination name to invoke method on
bg: Целево име, към чийто метод да се направи обръщение

en: Object path to invoke method on
bg: Път до обект, към чийто метод да се направи обръщение

en: Method and interface name
bg: Име на метод и интерфейс

en: Timeout in seconds
bg: Време за изчакване в секунди

en: Allow interactive authorization
bg: Позволяване на интерактивно упълномощаване

en: Invoke a method on a remote object.
bg: Обръщение към метод на отдалечен обект

en: Error: Destination is not specified
bg: Грешка: не е указана цел

en: Error: %s is not a valid bus name
bg: Грешка: „%s“ е неправилно име на шина

en: Error: Method name is not specified
bg: Грешка: Не е указано име на метод

en: Error: Method name “%s” is invalid
bg: Грешка: „%s“ е неправилно име на метод

en: Error parsing parameter %d of type “%s”: %s
bg: Грешка при анализ на параметър %d от вид „%s“: %s

en: Error adding handle %d: %s
bg: Грешка при добавяне на функция за обработка %d: %s

en: Destination name to introspect
bg: Име на целта за анализ

en: Object path to introspect
bg: Път до обекта за анализ

en: Print XML
bg: Извеждане на XML

en: Introspect children
bg: Анализ на наследниците

en: Only print properties
bg: Извеждане само на свойствата

en: Introspect a remote object.
bg: Анализ на отдалечен обект.

en: Destination name to monitor
bg: Име на целта за наблюдение

en: Object path to monitor
bg: Път до обекта за наблюдение

en: Monitor a remote object.
bg: Наблюдение на отдалечен обект.

en: Error: can’t monitor a non-message-bus connection
bg: ГРЕШКА: може да се наблюдават само връзки към шината за съобщения

en: Service to activate before waiting for the other one (well-known name)
bg: Услуга за задействане преди изчакване на другата (трябва да е известно име)

en: Timeout to wait for before exiting with an error (seconds); 0 for no timeout (default)
bg: Време за изчакване в секунди преди изход с грешка. Стандартно е 0 за изчакване без ограничение

en: [OPTION…] BUS-NAME
bg: [ОПЦИЯ…] ИМЕ_ПО_ШИНА

en: Wait for a bus name to appear.
bg: Изчакване за появата на името по шината.

en: Error: A service to activate for must be specified.
bg: Грешка: не е указана услуга за задействане.

en: Error: A service to wait for must be specified.
bg: Грешка: не е указана услуга за изчакване.

en: Error: Too many arguments.
bg: Грешка: Твърде много аргументи.

en: Error: %s is not a valid well-known bus name.
bg: Грешка: „%s“ не е известно име на шина.

en: Not authorized to change debug settings
bg: Няма права за смяната на настройки за изчистване на грешки

en: Unnamed
bg: Без име

en: Desktop file didn’t specify Exec field
bg: Във файла „.desktop“ липсва поле за изпълнение (Exec)

en: Unable to find terminal required for application
bg: Не може да се открие терминал за приложението

en: Can’t create user application configuration folder %s: %s
bg: Не може да се създаде папката с потребителските настройки %s: %s

en: Can’t create user MIME configuration folder %s: %s
bg: Не може да се създаде папката с настройките за MIME %s: %s

en: Application information lacks an identifier
bg: В информацията за програма липсва идентификатор

en: Can’t create user desktop file %s
bg: Не може да се създаде файл „.desktop“: „%s“

en: Custom definition for %s
bg: Потребителска дефиниция за %s

en: drive doesn’t implement eject
bg: устройството не поддържа изваждане

note: Translators: This is an error * message for drive objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: drive doesn’t implement eject or eject_with_operation
bg: устройството не поддържа нито изваждане, нито изваждане с действие

en: drive doesn’t implement polling for media
bg: устройството не поддържа следене за носител

en: drive doesn’t implement start
bg: устройството не поддържа стартиране

en: drive doesn’t implement stop
bg: устройството не поддържа спиране

en: TLS backend does not implement TLS binding retrieval
bg: Поддръжката на TLS е без изтегляне на свързването по TLS

en: TLS support is not available
bg: Липсва поддръжка на TLS

en: DTLS support is not available
bg: Липсва поддръжка на DTLS

en: Can’t handle version %d of GEmblem encoding
bg: Версия %d на кодирането „GEmblem“ не се поддържа

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblem encoding
bg: Неправилен брой лексеми (%d) в кодирането „GEmblem“

en: Can’t handle version %d of GEmblemedIcon encoding
bg: Версия %d на кодирането „GEmblemedIcon“ не се поддържа

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblemedIcon encoding
bg: Неправилен брой лексеми (%d) в кодирането „GEmblemedIcon“

en: Expected a GEmblem for GEmblemedIcon
bg: Очакваше се „GEmblem“ за „GEmblemedIcon“

note: Translators: This is an error message when * trying to find the enclosing (user visible) * mount of a file, but none exists.
en: Containing mount does not exist
bg: Съдържащият монтиран обект не съществува

en: Can’t copy over directory
bg: Не може да се копира върху папка

en: Can’t copy directory over directory
bg: Папка не може да се копира върху папка

en: Target file exists
bg: Целевият файл съществува

en: Can’t recursively copy directory
bg: Папката не може да се копира рекурсивно

en: Splice not supported
bg: Не се поддържа прилепване (splice)

en: Error splicing file: %s
bg: Грешка при прилепване (splice) на файл: %s

en: Copy (reflink/clone) between mounts is not supported
bg: Копирането между различни монтирани дялове чрез „reflink“/„clone“ не се поддържа

en: Copy (reflink/clone) is not supported or invalid
bg: Копирането чрез „reflink“/„clone“ не се поддържа или е извършено неправилно

en: Copy (reflink/clone) is not supported or didn’t work
bg: Копирането чрез „reflink“/„clone“ не се поддържа или не проработи

en: Can’t copy special file
bg: Не може да се копира специален файл

en: Invalid symlink value given
bg: Зададена е неправилна стойност на символна връзка

en: Symbolic links not supported
bg: Символни връзки не се поддържат

en: Trash not supported
bg: Не се поддържа кошче

en: File names cannot contain “%c”
bg: Файловите имена не може да съдържат „%c“

en: volume doesn’t implement mount
bg: томът не поддържа монтиране

en: No application is registered as handling this file
bg: Не е регистрирано приложение за обработка на този вид файлове

en: Enumerator is closed
bg: Броячът е затворен

en: File enumerator has outstanding operation
bg: Файловият брояч все още не е привършил

en: File enumerator is already closed
bg: Файловият брояч вече е затворен

en: Can’t handle version %d of GFileIcon encoding
bg: Версия %d на кодирането „GFileIcon“ не се поддържа

en: Malformed input data for GFileIcon
bg: Неправилни входни данни за „GFileIcon“

en: Stream doesn’t support query_info
bg: Потокът не поддържа запитване за информация („query_info“)

en: Seek not supported on stream
bg: Търсенето не се поддържа от потока

en: Truncate not allowed on input stream
bg: Входният поток не може да се съкращава

en: Truncate not supported on stream
bg: Потокът не може да се съкращава

en: Invalid hostname
bg: Неправилно име на хост

en: Bad HTTP proxy reply
bg: Неправилен отговор от сървъра-посредник по HTTP

en: HTTP proxy connection not allowed
bg: Не е позволена връзка към сървъра-посредник по HTTP

en: HTTP proxy authentication failed
bg: Неуспешна идентификация пред сървъра-посредник по HTTP

en: HTTP proxy authentication required
bg: Изисква се идентификация пред сървъра-посредник по HTTP

en: HTTP proxy connection failed: %i
bg: Неуспешна връзка към сървъра-посредник по HTTP: %i

en: HTTP proxy response too big
bg: Отговорът от сървъра-посредник по HTTP е прекалено дълъг

en: HTTP proxy server closed connection unexpectedly.
bg: Сървърът-посредник по HTTP неочаквано прекрати връзката

en: Wrong number of tokens (%d)
bg: Неправилен брой лексеми (%d)

en: No type for class name %s
bg: Липсва вид за името на клас „%s“

en: Type %s does not implement the GIcon interface
bg: Видът „%s“ не поддържа интерфейса „GIcon“

en: Type %s is not classed
bg: Видът „%s“ не е клас

en: Malformed version number: %s
bg: Неправилен номер на версия: %s

en: Type %s does not implement from_tokens() on the GIcon interface
bg: Видът „%s“ не поддържа „from_tokens()“ от интерфейса „GIcon“

en: Can’t handle the supplied version of the icon encoding
bg: Подадената версия на кодирането на икони не се поддържа

en: No address specified
bg: Не е указан адрес

en: Length %u is too long for address
bg: Дължината на адреса %u е прекалено голяма

en: Address has bits set beyond prefix length
bg: В адреса са зададени битове след префикса му

en: Could not parse “%s” as IP address mask
bg: „%s“ не е маска за адреси на IP

en: Not enough space for socket address
bg: Няма достатъчно място за адреса на гнездо

en: Unsupported socket address
bg: Неподдържан адрес на гнездо

en: Input stream doesn’t implement read
bg: Входният поток не поддържа четене

note: Translators: This is an error you get if there is already an * operation running against this stream when you try to start * one Translators: This is an error you get if there is * already an operation running against this stream when * you try to start one
en: Stream has outstanding operation
bg: Действията върху потока не са привършили

en: Copy with file
bg: Копиране със файла

en: Keep with file when moved
bg: Да се мести заедно с файла

en: “version” takes no arguments
bg: „version“ не приема аргументи

en: Usage:
bg: Употреба:

en: Print version information and exit.
bg: Извеждане на версията и изход.

en: Commands:
bg: Команди:

en: Concatenate files to standard output
bg: Обединяване на съдържанието на файловете на стандартния изход

en: Copy one or more files
bg: Копиране на един или повече файлове

en: Show information about locations
bg: Извеждане на информация за местоположенията

en: Launch an application from a desktop file
bg: Стартиране на приложение чрез файл „.desktop“

en: List the contents of locations
bg: Извеждане на съдържанието на местоположенията

en: Get or set the handler for a mimetype
bg: Получаване или задаване на програмата за обработка на определен вид по MIME

en: Create directories
bg: Създаване на папки

en: Monitor files and directories for changes
bg: Наблюдаване на файлове и директории за промени

en: Mount or unmount the locations
bg: Монтиране/демонтиране на местоположение

en: Move one or more files
bg: Преместване на един или повече файлове

en: Open files with the default application
bg: Отваряне на файлове със стандартната програма

en: Rename a file
bg: Преименуване на файл

en: Delete one or more files
bg: Изтриване на един или повече файлове

en: Read from standard input and save
bg: Изчитане от стандартния вход и запазване

en: Set a file attribute
bg: Задаване на файлов атрибут

en: Move files or directories to the trash
bg: Преместване на файлове или папки в кошчето

en: Lists the contents of locations in a tree
bg: Извеждане на съдържанието на местоположение в дървовиден изглед

en: Use %s to get detailed help.
bg: Въведете %s за подробна помощ.

en: Error writing to stdout
bg: Грешка при извеждане към стандартния изход

note: Translators: commandline placeholder
en: LOCATION
bg: МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ

en: Concatenate files and print to standard output.
bg: Обединяване на съдържанието на файловете и извеждане на стандартния изход.

en: gio cat works just like the traditional cat utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
bg: „gio cat“ е аналог на „cat“, но се ползват местоположения по GIO, а не локални
    файлове. Така може да ползвате „smb://server/resource/file.txt“, например.

en: No locations given
bg: Не са дадени местоположения

en: No target directory
bg: Не е зададена целева папка

en: Show progress
bg: Извеждане на прогреса

en: Prompt before overwrite
bg: Питане преди презапис

en: Preserve all attributes
bg: Запазване на всички атрибути

en: Backup existing destination files
bg: Резервно копие на съществуващи целеви файлове

en: Never follow symbolic links
bg: Без проследяване на символни връзки

en: Use default permissions for the destination
bg: Стандартни права за целта

en: Transferred %s out of %s (%s/s)
bg: Прехвърлени са %s от общо %s (%s/s)

note: Translators: commandline placeholder
en: SOURCE
bg: ИЗТОЧНИК

note: Translators: commandline placeholder
en: DESTINATION
bg: ЦЕЛ

en: Copy one or more files from SOURCE to DESTINATION.
bg: Копиране на един или повече файлове от ИЗТОЧНИКа към ЦЕЛта.

en: gio copy is similar to the traditional cp utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
bg: „gio copy“ е аналог на „cp“, но се ползват местоположения по GIO, а не локални
    файлове. Така може да ползвате „smb://server/resource/file.txt“, например.

en: Destination %s is not a directory
bg: Целта „%s“ не е папка

en: %s: overwrite “%s”?
bg: %s: да се презапише ли „%s“?

en: List writable attributes
bg: Списък на атрибутите, които може да се запишат

en: Get file system info
bg: Получаване на информация за файловата система

en: The attributes to get
bg: Атрибути за получаване

en: ATTRIBUTES
bg: АТРИБУТИ

en: Don’t follow symbolic links
bg: Без проследяване на символни връзки

en: attributes:
bg: атрибути:

note: Translators: This is a noun and represents and attribute of a file
en: display name: %s
bg: име за показване: %s

note: Translators: This is a noun and represents and attribute of a file
en: edit name: %s
bg: име за редактиране: %s

en: name: %s
bg: име: %s

en: type: %s
bg: вид: %s

en: size:
bg: размер:

en: hidden
bg: скрит

en: uri: %s
bg: адрес: %s

en: local path: %s
bg: локален път: %s

en: unix mount: %s%s %s %s %s
bg: монтирано по unix: %s%s %s %s %s

en: Settable attributes:
bg: Атрибути за задаване:

en: Writable attribute namespaces:
bg: Пространства от имена на атрибути за запис:

en: Show information about locations.
bg: Извеждане на информация за местоположенията.

en: gio info is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon, or just by
    namespace, e.g. unix, or by “*”, which matches all attributes
bg: „gio info“ е аналог на „ls“, но се ползват местоположения по GIO, а не локални
    файлове. Така може да ползвате „smb://server/resource/file.txt“, например.
    Файловите атрибути също се указват с името им по GIO, напр: „standard::icon“,
    просто чрез името на пространството от имена „unix“ или „*“, което съответства
    на всички атрибути

note: Translators: commandline placeholder
en: DESKTOP-FILE [FILE-ARG …]
bg: ФАЙЛ_DESKTOP [АРГУМЕНТ_ФАЙЛ …]

en: Launch an application from a desktop file, passing optional filename arguments to it.
bg: Стартиране на приложение от файл „desktop“ като може да се добавят аргументи-имена на файлове.

en: No desktop file given
bg: Не е указан файл „desktop“

en: The launch command is not currently supported on this platform
bg: Командата за стартиране не се поддържа на тази платформа

en: Unable to load ‘%s‘: %s
bg: Не може да се зареди „%s“: %s

en: Unable to load application information for ‘%s‘
bg: Не може да се зареди информацията за приложението „%s“

en: Unable to launch application ‘%s’: %s
bg: Не може да се стартира приложението „%s“: %s

en: Show hidden files
bg: Показване на скритите файлове

en: Use a long listing format
bg: Подробен формат на извеждане

en: Print display names
bg: Отпечатване на имената за показване

en: Print full URIs
bg: Отпечатване на целите адреси

en: List the contents of the locations.
bg: Изброяване на съдържанието на местоположенията.

en: gio list is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon
bg: gio list is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon<
    
    „gio list“ е аналог на „ls“, но се ползват местоположения по GIO, а не
    локални файлове. Така може да ползвате „smb://server/resource/file.txt“,
    например. Файловите атрибути също се указват с името им по GIO, напр:
    „standard::icon“

note: Translators: commandline placeholder
en: MIMETYPE
bg: ВИД_MIME

en: HANDLER
bg: ОБРАБОТВАЩА_ПРОГРАМА

en: Get or set the handler for a mimetype.
bg: Получаване или задаване на ОБРАБОТВАЩАта_ПРОГРАМА за даден ВИД_MIME.

en: If no handler is given, lists registered and recommended applications
    for the mimetype. If a handler is given, it is set as the default
    handler for the mimetype.
bg: Ако не е указано обработващо приложение, се извеждат регистрирани и препоръчани
    програми за този вид MIME. Ако е указана такова, то се задава като стандартното
    за обработка на този вид MIME.

en: Must specify a single mimetype, and maybe a handler
bg: Трябва да укажете точно един вид MIME и максимум едно приложение

en: No default applications for “%s”
bg: Няма стандартно приложение за „%s“

en: Default application for “%s”: %s
bg: Стандартно приложение за „%s“: %s

en: Registered applications:
bg: Регистрирани приложения:

en: No registered applications
bg: Няма регистрирани приложения:

en: Recommended applications:
bg: Препоръчани приложения:

en: No recommended applications
bg: Няма препоръчани приложения:

en: Failed to load info for handler “%s”
bg: Неуспешно зареждане на информация за функцията за обработка „%s“

en: Failed to set “%s” as the default handler for “%s”: %s
bg: „%s“ не може да се зададе като стандартното приложение за обработка на „%s“: %s

en: Create parent directories
bg: Създаване на родителските папки

en: Create directories.
bg: Създаване на папки.

en: gio mkdir is similar to the traditional mkdir utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/mydir as location.
bg: „gio mkdir“ е аналог на „mkdir“, но се ползват местоположения по GIO, а не
    локални файлове. Така може да ползвате „smb://server/resource/file.txt“,
    например.

en: Monitor a directory (default: depends on type)
bg: Следене на директория (стандартно: зависи от вида)

en: Monitor a file (default: depends on type)
bg: Следене на файл (стандартно: зависи от вида)

en: Monitor a file directly (notices changes made via hardlinks)
bg: Директно следене на файл (отбелязват се промени през твърди връзки)

en: Monitors a file directly, but doesn’t report changes
bg: Директно следене на файл без докладване на промени

en: Report moves and renames as simple deleted/created events
bg: Докладване на преместванията/преименуванията като прости събития за изтриване и създаване наново

en: Watch for mount events
bg: Следене за събития по монтиране

en: Monitor files or directories for changes.
bg: Следене на файлове или директории за промени.

en: Mount as mountable
bg: Монтиране като подлежащо за монтиране

en: Mount volume with device file, or other identifier
bg: Монтиране на том чрез файла му за устройство или друг идентификатор

en: ID
bg: ИДЕНТИФИКАТОР

en: Unmount
bg: Демонтиране

en: Eject
bg: Изваждане

en: Stop drive with device file
bg: Спиране на устройството, отговарящо на файла за устройство

en: DEVICE
bg: УСТРОЙСТВО

en: Unmount all mounts with the given scheme
bg: Демонтиране на всичко монтирано с текущата схема

en: SCHEME
bg: СХЕМА

en: Ignore outstanding file operations when unmounting or ejecting
bg: При демонтиране или изваждане предстоящите операции да се прескочат

en: Use an anonymous user when authenticating
bg: Идентификация като анонимен потребител

note: Translator: List here is a verb as in 'List all mounts'
en: List
bg: Изброяване

en: Monitor events
bg: Наблюдаване на събитията

en: Show extra information
bg: Показване на допълнителна информация

en: The numeric PIM when unlocking a VeraCrypt volume
bg: Личен мултипликатор на итерациите (PIM) при дешифрирането на том на VeraCrypt

en: Mount a TCRYPT hidden volume
bg: Монтиране на том скрит с TCRYPT

en: Mount a TCRYPT system volume
bg: Монтиране на системен том с TCRYPT

en: Anonymous access denied
bg: Анонимният достъп е отказан

en: No drive for device file
bg: Няма устройство към файла за устройство

en: No volume for given ID
bg: Няма том с такъв идентификатор

en: Mount or unmount the locations.
bg: Монтиране или демонтиране на местоположенията.

en: Don’t use copy and delete fallback
bg: Без резервния вариант с копиране и последващо изтриване

en: Move one or more files from SOURCE to DEST.
bg: Преместване на един или повече файлове от ИЗТОЧНИКа към ЦЕЛта.

en: gio move is similar to the traditional mv utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location
bg: „gio move“ е аналог на „mv“, но се ползват местоположения по GIO, а не локални
    файлове. Така може да ползвате „smb://server/resource/file.txt“, например

en: Target %s is not a directory
bg: Целта „%s“ не е папка

en: Open files with the default application that
    is registered to handle files of this type.
bg: Отваряне на файлове със стандартното приложение, което
    е регистрирано да обработва файлове от този вид.

en: Ignore nonexistent files, never prompt
bg: Прескачане на несъществуващите файлове без предупреждаване

en: Delete the given files.
bg: Изтриване на изброените файлове.

en: NAME
bg: ИМЕ

en: Rename a file.
bg: Преименуване на файл.

en: Missing argument
bg: Липсва аргумент

en: Too many arguments
bg: Прекалено много аргументи

en: Rename successful. New uri: %s
bg: Успешно преименуване. Новият адрес е: %s

en: Only create if not existing
bg: Създаване, ако не съществува

en: Append to end of file
bg: Добавяне към края на файла

en: When creating, restrict access to the current user
bg: При създаване ограничаване на права до такива за текущия потребител

en: When replacing, replace as if the destination did not exist
bg: При заместване да се замества все едно целта не съществува

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Print new etag at end
bg: Отпечатване на нов ETAG в края

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: The etag of the file being overwritten
bg: Етикетът ETAG на файла, който се презаписва

en: Error reading from standard input
bg: Грешка при четене от стандартния вход

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Etag not available
bg: Липсва ETAG

en: Read from standard input and save to DEST.
bg: Четене от стандартния вход и запис в ЦЕЛта.

en: No destination given
bg: Не е зададена цел

en: Type of the attribute
bg: Вид атрибут

en: TYPE
bg: ВИД

en: ATTRIBUTE
bg: АТРИБУТ

en: VALUE
bg: СТОЙНОСТ

en: Set a file attribute of LOCATION.
bg: Задаване на файлов атрибут МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ.

en: Location not specified
bg: Местоположението не е указано

en: Attribute not specified
bg: Атрибутът не е указан

en: Value not specified
bg: Стойността не е указана

en: Invalid attribute type “%s”
bg: Неправилен вид на атрибут „%s“

en: Empty the trash
bg: Изчистване на кошчето

en: List files in the trash with their original locations
bg: Списък на файловете в кошчето заедно с първоначалното им местоположение

en: Restore a file from trash to its original location (possibly recreating the directory)
bg: Възстановяване на файл от кошчето в първоначалното му местоположение (това може да доведе до възстановяване на папка)

en: Unable to find original path
bg: Първоначалният път не може да бъде открит

en: Unable to recreate original location:
bg: Първоначалното местоположение не може да се възстанови:

en: Unable to move file to its original location:
bg: Този файл не може да се премести на първоначалното си местоположение:

en: Move/Restore files or directories to the trash.
bg: Преместване/възстановяване на файлове или директории от кошчето.

en: Note: for --restore switch, if the original location of the trashed file 
    already exists, it will not be overwritten unless --force is set.
bg: Бележка: ако на оригиналното местоположение съответстващо обекта посочен към
    опцията „--restore“ съществува, то няма да бъде презаписано, освен ако не е
    дадена и опцията „--force“.

en: Location given doesn't start with trash:///
bg: Местоположението не започва с „trash:///“

en: Follow symbolic links, mounts and shortcuts
bg: Проследяване на символните връзки, монтираните устройства и ускорителите

en: List contents of directories in a tree-like format.
bg: Извеждане на съдържанието на директориите в дървовиден вариант.

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
bg: Елементът <%s> не е позволен в <%s>

en: Element <%s> not allowed at toplevel
bg: Елементът <%s> не е позволен на най-горно ниво

en: File %s appears multiple times in the resource
bg: Файлът „%s“ присъства многократно в ресурса

en: Failed to locate “%s” in any source directory
bg: „%s“ липсва във всички папки за ресурси

en: Failed to locate “%s” in current directory
bg: „%s“ липсва в текущата папка

en: Unknown processing option “%s”
bg: Непозната опция за обработка „%s“

note: Translators: the first %s is a gresource XML attribute, * the second %s is an environment variable, and the third * %s is a command line tool
en: %s preprocessing requested, but %s is not set, and %s is not in PATH
bg: Заявена е предварителна обработка с „%s“, но „%s“ не е зададен, а и „%s“ не е в „PATH“

en: Error reading file %s: %s
bg: Грешка при четене на файл „%s“: %s

en: Error compressing file %s
bg: Грешка при компресиране на файл: %s

en: text may not appear inside <%s>
bg: в <%s> не е позволен текст

en: Show program version and exit
bg: Извеждане на версията на програмата и изход

en: Name of the output file
bg: Име на изходния файл

en: The directories to load files referenced in FILE from (default: current directory)
bg: Папката откъдето да се заредят файловете, указани във ФАЙЛа (стандартно е текущата)

en: DIRECTORY
bg: ПАПКА

en: Generate output in the format selected for by the target filename extension
bg: Формат на изхода според разширението на изходния файл

en: Generate source header
bg: Заглавни части

en: Generate source code used to link in the resource file into your code
bg: Генериране на изходния код за свързване на ресурсния файл в кода ви

en: Generate dependency list
bg: Списък със зависимостите

en: Name of the dependency file to generate
bg: Име на файл със зависимости, който да се генерира

en: Include phony targets in the generated dependency file
bg: Включване на изкуствените цели в генерираните файлове със зависимости

en: Don’t automatically create and register resource
bg: Без автоматично генериране и регистриране на ресурси

en: Don’t export functions; declare them G_GNUC_INTERNAL
bg: Не изнасяйте функции. Декларирайте ги с „G_GNUC_INTERNAL“

en: Don’t embed resource data in the C file; assume it's linked externally instead
bg: Без вграждане на ресурсните данни във файла на C — приемане, че е свързан

en: C identifier name used for the generated source code
bg: Идентификатор на C за генерирания изходен код

en: The target C compiler (default: the CC environment variable)
bg: Целеви компилатор на C (стандартно: съдържанието на променливата на средата „CC“)

en: Compile a resource specification into a resource file.
    Resource specification files have the extension .gresource.xml,
    and the resource file have the extension called .gresource.
bg: Компилиране на файловете с указания за ресурси в ресурсен файл.
    Файловете за указване на ресурси трябва да завършват на „.gresource.xml“,
    а ресурсният файл — на „.gresource“.

en: You should give exactly one file name
bg: Изисква се точно едно име на файл

en: nick must be a minimum of 2 characters
bg: псевдонимът трябва да е поне 2 знака

en: Invalid numeric value
bg: Неправилна числова стойност

en: <value nick='%s'/> already specified
bg: вече е указано <value nick='%s'>

en: value='%s' already specified
bg: value='%s' вече е указано

en: flags values must have at most 1 bit set
bg: стойността за флаговете трябва да има поне един зададен бит

en: <%s> must contain at least one <value>
bg: <%s> трябва да съдържа поне един възел <value>

en: <%s> is not contained in the specified range
bg: <%s> липсва в указания диапазон

en: <%s> is not a valid member of the specified enumerated type
bg: <%s> не е правилен член на указания изброим вид

en: <%s> contains string not in the specified flags type
bg: <%s> съдържа низ, който не е в указания вид за флагове

en: <%s> contains a string not in <choices>
bg: <%s> съдържа низ, който липсва в <choices>

en: <range/> already specified for this key
bg: <range/> вече е указано за ключа

en: <range> not allowed for keys of type “%s”
bg: <range> не се позволява за ключове от вида „%s“

en: <range> specified minimum is greater than maximum
bg: указаният минимум за <range> е по-голям от максимума

en: unsupported l10n category: %s
bg: неподдържана категория за локализиране: %s

en: l10n requested, but no gettext domain given
bg: изискано е локализиране, но липсва област на „gettext“

en: translation context given for value without l10n enabled
bg: даден е преводачески контекст за стойност без локализиране

en: Failed to parse <default> value of type “%s”:
bg: Неуспешен анализ на стойността за <default> от вида „%s“:

en: <choices> cannot be specified for keys tagged as having an enumerated type
bg: <choices> не може да се указва за ключове, които са отбелязани, че са от изброим вид

en: <choices> already specified for this key
bg: <choices> вече е указано за този ключ

en: <choices> not allowed for keys of type “%s”
bg: <choices> не е позволен за ключове от вид „%s“

en: <choice value='%s'/> already given
bg: <choice value='%s'/> вече е указано за този ключ

en: <choices> must contain at least one <choice>
bg: <choices> трябва да съдържа поне един <choice>

en: <aliases> already specified for this key
bg: <aliases> вече е указано за този ключ

en: <aliases> can only be specified for keys with enumerated or flags types or after <choices>
bg: <aliases> може да се указва само за ключове от изброим или флагов вид или след <choices>

en: <alias value='%s'/> given when “%s” is already a member of the enumerated type
bg: <alias value='%s'/> е указано, но „%s“ вече е е член на е изброимия вид

en: <alias value='%s'/> given when <choice value='%s'/> was already given
bg: <alias value='%s'/> е указано, но <choice value='%s'/> вече е зададен

en: <alias value='%s'/> already specified
bg: <alias value='%s'/> вече е указано за този ключ

en: alias target “%s” is not in enumerated type
bg: целта на псевдоним „%s“ не е изброим вид

en: alias target “%s” is not in <choices>
bg: целта на псевдоним „%s“ не е в <choices>

en: <aliases> must contain at least one <alias>
bg: <aliases> трябва да съдържа поне един <alias>

en: Empty names are not permitted
bg: Празни имена не са позволени

en: Invalid name “%s”: names must begin with a lowercase letter
bg: Неправилно име „%s“: имената трябва да започват с малка буква

en: Invalid name “%s”: invalid character “%c”; only lowercase letters, numbers and hyphen (“-”) are permitted
bg: Неправилно име „%s“: неправилен знак „%c“ — позволени са само малки букви, цифри и тире („-“)

en: Invalid name “%s”: two successive hyphens (“--”) are not permitted
bg: Неправилно име „%s“: не са позволени две последователни тирета („--“)

en: Invalid name “%s”: the last character may not be a hyphen (“-”)
bg: Неправилно име „%s“: последният знак не може да е тире („-“)

en: Invalid name “%s”: maximum length is 1024
bg: Неправилно име „%s“: максималната дължина е 1024

en: <child name='%s'> already specified
bg: <child name='%s'> вече е указано

en: Cannot add keys to a “list-of” schema
bg: Към схема „list-of“ не може да се добавят ключове

en: <key name='%s'> already specified
bg: <key name='%s'> вече е указано

en: <key name='%s'> shadows <key name='%s'> in <schema id='%s'>; use <override> to modify value
bg: <key name='%s'> засенчва <key name='%s'> в <schema id='%s'>. Използвайте <override>, за да промените стойността

en: Exactly one of “type”, “enum” or “flags” must be specified as an attribute to <key>
bg: Като атрибут на <key> трябва да присъства точно едно от „type“, „enum“ или „flags“

en: <%s id='%s'> not (yet) defined.
bg: <%s id='%s'> не е дефинирано (все още).

en: Invalid GVariant type string “%s”
bg: Неправилен низ за вид на „GVariant“: „%s“

en: <override> given but schema isn’t extending anything
bg: Използвано е <override>, но схемата не разширява нищо

en: No <key name='%s'> to override
bg: Липсва <key name='%s'> за предефиниране

en: <override name='%s'> already specified
bg: Вече е указано <override name='%s'>

en: <schema id='%s'> already specified
bg: Вече е указано <schema id='%s'>

en: <schema id='%s'> extends not yet existing schema “%s”
bg: <schema id='%s'> добавя към схема „%s“, която още не съществува

en: <schema id='%s'> is list of not yet existing schema “%s”
bg: <schema id='%s'> е списък на схема „%s“, която още не съществува

en: Cannot be a list of a schema with a path
bg: Не може да е списък от схема с път

en: Cannot extend a schema with a path
bg: Схема не може да се разширява с път

en: <schema id='%s'> is a list, extending <schema id='%s'> which is not a list
bg: <schema id='%s'> е списък, разширяващ <schema id='%s'>, която не е списък

en: <schema id='%s' list-of='%s'> extends <schema id='%s' list-of='%s'> but “%s” does not extend “%s”
bg: <schema id='%s' list-of='%s'> разширява <schema id='%s' list-of='%s'>, но „%s“ не разширява „%s“

en: A path, if given, must begin and end with a slash
bg: Всеки път трябва да започва и да завършва с наклонена черта („/“)

en: The path of a list must end with “:/”
bg: Пътят на списък трябва да завършва с „:/“

en: Warning: Schema “%s” has path “%s”.  Paths starting with “/apps/”, “/desktop/” or “/system/” are deprecated.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: схемата „%s“ съдържа пътя „%s“. Пътищата, които започват с „/apps/“, „/desktop/“ или „/system/“ са остарели.

en: <%s id='%s'> already specified
bg: вече е указано <%s id='%s'>

en: Only one <%s> element allowed inside <%s>
bg: Само един елемент <%s> е позволен в <%s>

en: Element <%s> not allowed at the top level
bg: Елементът <%s> не е позволен на най-горно ниво

en: Element <default> is required in <key>
bg: Задължително е в <key> да има елемент <default>

en: Text may not appear inside <%s>
bg: В <%s> не е позволен текст

en: Warning: undefined reference to <schema id='%s'/>
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: недефиниран указател към <schema id='%s'/>

note: Translators: Do not translate "--strict".
en: --strict was specified; exiting.
bg: Указано е „--strict“, изход.

en: This entire file has been ignored.
bg: Целият файл е пренебрегнат.

en: Ignoring this file.
bg: Пренебрегване на файла.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”; ignoring override for this key.
bg: Липсва ключ „%s“ в схемата „%s“, указан във файла за предефиниране „%s“. Това предифиниране се прескача.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s” and --strict was specified; exiting.
bg: Липсва ключ „%s“ в схемата „%s“, указан във файла за предефиниране „%s“, зададена е и опцията „--strict“, затова програмата приключва.

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”); ignoring override for this key.
bg: Не може да се предостави предефиниране за всяка работна среда за локализирания ключ „%s“ в схемата „%s“ (файлът с предефинирана стойност е „%s“). Това предифиниране се прескача.

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”) and --strict was specified; exiting.
bg: Не може да се предостави предефиниране за всяка работна среда за локализирания ключ „%s“ в схемата „%s“ (файлът с предефинирана стойност е „%s“), зададена е и опцията „--strict“, затова програмата приключва.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. Ignoring override for this key.
bg: Грешка при анализиране на ключа „%s“ от схемата „%s“, указан във файла за предефиниране „%s“ — %s. Това предифиниране се прескача.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. --strict was specified; exiting.
bg: Грешка при анализиране на ключа „%s“ от схемата „%s“, указан във файла за предефиниране „%s“ — %s, зададена е и опцията „--strict“, затова програмата приключва.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema; ignoring override for this key.
bg: Предефинирането на ключа „%s“ в схемата „%s“ във файла за предефиниране „%s“ е извън обсега, даден в схемата. Това предифиниране се прескача.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema and --strict was specified; exiting.
bg: Предефинирането на ключа „%s“ в схемата „%s“ във файла за предефиниране „%s“ е извън обсега, даден в схемата, зададена е и опцията „--strict“, затова програмата приключва.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices; ignoring override for this key.
bg: Предефинирането на ключа „%s“ в схемата „%s“ във файла за предефиниране „%s“ не е в списъка с позволени стойности. Това предифиниране се прескача.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices and --strict was specified; exiting.
bg: Предефинирането на ключа „%s“ в схемата „%s“ във файла за предефиниране „%s“ не е в списъка с позволени стойности, зададена е и опцията „--strict“, затова програмата приключва.

en: Where to store the gschemas.compiled file
bg: Място за съхраняване на файла „gschemas.compiled“

en: Abort on any errors in schemas
bg: Прекъсване на работа при всякакви грешки в схемите

en: Do not write the gschema.compiled file
bg: Без запис на файл „gschema.compiled“

en: Do not enforce key name restrictions
bg: Без налагане на ограниченията за имена на ключове

en: Compile all GSettings schema files into a schema cache.
    Schema files are required to have the extension .gschema.xml,
    and the cache file is called gschemas.compiled.
bg: Компилиране на всички файлове със схеми за „GSettings“ в кеш.
    Файловете със схемите трябва да завършват на „.gschema.xml“,
    а файлът с кеша се нарича „gschemas.compiled“.

en: You should give exactly one directory name
bg: Изисква се точно едно име на папка

en: No schema files found: doing nothing.
bg: Не са открити файлове със схеми: нищо няма да се прави.

en: No schema files found: removed existing output file.
bg: Не са открити файлове със схеми: съществуващият резултатен файл е премахнат.

en: Invalid filename %s
bg: Неправилно име на файл: %s

en: Error getting filesystem info for %s: %s
bg: Грешка при получаване на информация за файловата система за „%s“: %s

note: Translators: This is an error message when trying to find * the enclosing (user visible) mount of a file, but none * exists.
en: Containing mount for file %s not found
bg: Съдържащият монтиран обект за файла „%s“ не съществува

en: Can’t rename root directory
bg: Кореновата папка не може да се преименува

en: Error renaming file %s: %s
bg: Грешка при преименуване на файла „%s“: %s

en: Can’t rename file, filename already exists
bg: Файлът не може да се преименува — съществува друг файл с такова име

en: Invalid filename
bg: Неправилно име на файл

en: Error opening file %s: %s
bg: Грешка при отваряне на файла „%s“: %s

en: Error removing file %s: %s
bg: Грешка при изтриване на файла „%s“: %s

en: Error trashing file %s: %s
bg: Грешка при преместване на файл в кошчето „%s“: %s

en: Unable to create trash directory %s: %s
bg: Неуспешно създаване на папката за кошче „%s“: %s

en: Unable to find toplevel directory to trash %s
bg: Не може да се открие най-горната папка за преместване в кошчето на „%s“

en: Trashing on system internal mounts is not supported
bg: Преместване в кошчето на монтираните вътрешни системни томове не се поддържа

en: Unable to find or create trash directory %s to trash %s
bg: Не може да се създаде папката за кошче „%s“ за изхвърлянето на „%s“

en: Unable to create trashing info file for %s: %s
bg: Неуспешно създаване на файл с информация за кошчето за „%s“: %s

en: Unable to trash file %s across filesystem boundaries
bg: Неуспешно преместване на файл в кошче на друга файлова система: %s

en: Unable to trash file %s: %s
bg: Неуспешно преместване на файл в кошчето „%s“: %s

en: Unable to trash file %s
bg: Неуспешно преместване на файл в кошчето „%s“

en: Error creating directory %s: %s
bg: Грешка при създаване на папка „%s“: %s

en: Filesystem does not support symbolic links
bg: Файловата система не поддържа символни връзки

en: Error making symbolic link %s: %s
bg: Грешка при създаване на символна връзка „%s“: %s

en: Error moving file %s: %s
bg: Грешка при преместване на файл „%s“: %s

en: Can’t move directory over directory
bg: Папка не може да бъде преместена върху папка

en: Backup file creation failed
bg: Неуспешно създаване на резервен файл

en: Error removing target file: %s
bg: Грешка при премахване на целевия файл: %s

en: Move between mounts not supported
bg: Не се поддържа местене между монтирани местоположения

en: Could not determine the disk usage of %s: %s
bg: Не може да се определи заетото място на %s: %s

en: Attribute value must be non-NULL
bg: Стойността на атрибут не трябва да е NULL

en: Invalid attribute type (string expected)
bg: Неправилен вид на атрибут (очакваше се низ)

en: Invalid extended attribute name
bg: Неправилно име на допълнителен атрибут

en: Error setting extended attribute “%s”: %s
bg: Грешка при задаване на разширен атрибут „%s“: %s

en:  (invalid encoding)
bg:  (неправилно кодиране)

en: Error when getting information for file “%s”: %s
bg: Грешка при получаване на информация за файла „%s“: %s

en: Error when getting information for file descriptor: %s
bg: Грешка при получаване на информация за файловия дескриптор: %s

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
bg: Неправилен вид на атрибут (очакваше се uint32)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
bg: Неправилен вид на атрибут (очакваше се uint64)

en: Invalid attribute type (byte string expected)
bg: Неправилен вид на атрибут (очакваше се низ от байтове)

en: Cannot set permissions on symlinks
bg: Грешка при задаване на правата за достъп на символната връзка

en: Error setting permissions: %s
bg: Грешка при задаване на правата за достъп: %s

en: Error setting owner: %s
bg: Грешка при задаване на собственик: %s

en: symlink must be non-NULL
bg: символната връзка трябва да не е NULL

en: Error setting symlink: %s
bg: Грешка при задаване на символна връзка: %s

en: Error setting symlink: file is not a symlink
bg: Грешка при задаване на символна връзка: файлът не е такава

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld are negative
bg: Допълнителните наносекунди %d за времевото клеймо по UNIX %lld са отрицателни

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld reach 1 second
bg: Допълнителните наносекунди %d за времевото клеймо по UNIX %lld стигат 1 секунда

en: UNIX timestamp %lld does not fit into 64 bits
bg: Времевото клеймо по UNIX %lld не се помества в 64 бита

en: UNIX timestamp %lld is outside of the range supported by Windows
bg: Времевото клеймо по UNIX %lld е извън диапазона, поддържан в Windows

en: File name “%s” cannot be converted to UTF-16
bg: Името на файла „%s“ не може да се преобразува в UTF-16

en: File “%s” cannot be opened: Windows Error %lu
bg: Файлът „%s“ не може да бъде отворен — грешка от Windows: %lu

en: Error setting modification or access time for file “%s”: %lu
bg: Грешка при задаване на времето на промяна или достъп на файла „%s“: %lu

en: Error setting modification or access time: %s
bg: Грешка при задаване на времето на промяна или достъп: %s

en: SELinux context must be non-NULL
bg: Контекстът на SELinux трябва да не е NULL

en: SELinux is not enabled on this system
bg: SELinux не е включен на тази система

en: Error setting SELinux context: %s
bg: Грешка при задаване на контекста на SELinux: %s

en: Setting attribute %s not supported
bg: Не се поддържа задаването на атрибута %s

en: Error reading from file: %s
bg: Грешка при четене от файл: %s

en: Error closing file: %s
bg: Грешка при затваряне на файл: %s

en: Error seeking in file: %s
bg: Грешка при търсене във файл: %s

en: Unable to find default local file monitor type
bg: Стандартната функционалност за наблюдение на локални файлове не може да бъде открита

en: Error writing to file: %s
bg: Грешка при запис във файл: %s

en: Error removing old backup link: %s
bg: Грешка при премахване на стара, резервна връзка: %s

en: Error creating backup copy: %s
bg: Грешка при създаване на резервно копие: %s

en: Error renaming temporary file: %s
bg: Грешка при преименуване на временен файл: %s

en: Error truncating file: %s
bg: Грешка при съкращаване на файл: %s

en: Error opening file “%s”: %s
bg: Грешка при отваряне на файла „%s“: %s

en: Target file is a directory
bg: Целевият файл е папка

en: Target file is not a regular file
bg: Целевият файл не е обикновен файл

en: The file was externally modified
bg: Файлът бе променен от външно приложение

en: Error removing old file: %s
bg: Грешка при изтриване на стар файл: %s

en: Invalid GSeekType supplied
bg: Зададен е неправилен „GSeekType“

en: Invalid seek request
bg: Неправилна заявка за търсене

en: Cannot truncate GMemoryInputStream
bg: „GMemoryInputStream“ не може да се съкрати

en: Memory output stream not resizable
bg: Изходящият поток в паметта не може да бъде преоразмерен

en: Failed to resize memory output stream
bg: Неуспешно преоразмеряване на изходящия поток в паметта

en: Amount of memory required to process the write is larger than available address space
bg: Количеството памет, необходимо за обработката на записа, е по-голямо от наличното адресно пространство.

en: Requested seek before the beginning of the stream
bg: Заявеното търсене е преди началото на потока

en: Requested seek beyond the end of the stream
bg: Заявеното търсене е след края на потока

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement unmount.
en: mount doesn’t implement “unmount”
bg: монтираният обект не поддържа демонтиране

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement eject.
en: mount doesn’t implement “eject”
bg: монтираният обект не поддържа изваждане

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of unmount or unmount_with_operation.
en: mount doesn’t implement “unmount” or “unmount_with_operation”
bg: монтираният обект не поддържа нито демонтиране, нито демонтиране с действие

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: mount doesn’t implement “eject” or “eject_with_operation”
bg: монтираният обект не поддържа нито изваждане, нито изваждане с действие

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement remount.
en: mount doesn’t implement “remount”
bg: монтираният обект не поддържа повторно монтиране

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn’t implement content type guessing
bg: монтираният обект не поддържа откриване на вида

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn’t implement synchronous content type guessing
bg: монтираният обект не поддържа синхронно откриване на вида

en: Hostname “%s” contains “[” but not “]”
bg: Името на хоста „%s“ съдържа „[“, но липсва „]“

en: Network unreachable
bg: Мрежата е недостъпна

en: Host unreachable
bg: Хостът е недостъпен

en: Could not create network monitor: %s
bg: Състоянието на мрежата не може да бъде наблюдавано: %s

en: Could not create network monitor:
bg: Състоянието на мрежата не може да бъде наблюдавано:

en: Could not get network status:
bg: Състоянието на мрежата не може да бъде получено:

en: NetworkManager not running
bg: „NetworkManager“ не работи

en: NetworkManager version too old
bg: Прекалено стара версия на „NetworkManager“

en: Output stream doesn’t implement write
bg: Изходният поток не поддържа запис

en: Sum of vectors passed to %s too large
bg: Сумата на векторите подадена на „%s“ е прекалено голяма

en: Source stream is already closed
bg: Изходният поток вече е затворен

note: Translators: the first placeholder is a domain name, the * second is an error message
en: Error resolving “%s”: %s
bg: Грешка при откриване по адрес на „%s“: %s

note: Translators: The placeholder is for a function name.
en: %s not implemented
bg: няма реализация на „%s“

en: Invalid domain
bg: Неправилен домейн

en: The resource at “%s” does not exist
bg: Ресурсът при „%s“ не съществува

en: The resource at “%s” failed to decompress
bg: Ресурсът при „%s“ не може да се декомпресира

en: The resource at “%s” is not a directory
bg: Ресурсът при „%s“ не е папка

en: Input stream doesn’t implement seek
bg: Входният поток не поддържа търсене

en: List sections containing resources in an elf FILE
bg: Изброяване на разделите с ресурси във ФАЙЛа във формат elf

en: List resources
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
bg: Изброяване на ресурсите
    Ако е даден РАЗДЕЛ, се изброяват само ресурсите в него
    Ако е даден ПЪТ, се изброяват само съвпадащите ресурси

en: FILE [PATH]
bg: ФАЙЛ [ПЪТ]

en: SECTION
bg: РАЗДЕЛ

en: List resources with details
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
    Details include the section, size and compression
bg: Подробно изброяване на ресурсите
    Ако е даден РАЗДЕЛ, се изброяват само ресурсите в него
    Ако е даден ПЪТ, се изброяват само съвпадащите ресурси
    Подробностите включват раздел, размер и компресия

en: Extract a resource file to stdout
bg: Разархивиране на ресурс към стандартния изход

en: FILE PATH
bg: ПЪТ ДО ФАЙЛ

en: Usage:
      gresource [--section SECTION] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      sections                  List resource sections
      list                      List resources
      details                   List resources with details
      extract                   Extract a resource
    
    Use “gresource help COMMAND” to get detailed help.
bg: Употреба:
      gresource [--section РАЗДЕЛ] КОМАНДА [АРГУМЕНТ…]
    
    Команда:
      help                      Тази информация
      sections                  Списък с разделите ресурси
      list                      Списък с ресурсите
      details                   Подробен списък с ресурси
      extract                   Разархивиране на ресурс
    
    За подробна информация изпълнете „gresource help КОМАНДА“

en: Usage:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s
bg: Употреба:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s

en:   SECTION   An (optional) elf section name
bg:   РАЗДЕЛ    (Незадължително) име на раздел в elf

en:   COMMAND   The (optional) command to explain
bg:   КОМАНДА   Помощ за командата или обща помощ, ако не е указано име

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
bg:   ФАЙЛ      Файл във формат elf (изпълним или споделена библиотека)

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
                or a compiled resource file
bg:   ФАЙЛ      Файл във формат elf (изпълним или споделена библиотека)
                или компилиран файл с ресурси

en: [PATH]
bg: [ПЪТ]

en:   PATH      An (optional) resource path (may be partial)
bg:   ПЪТ       (Незадължителен) (непълен) път до ресурс

en: PATH
bg: ПЪТ

en:   PATH      A resource path
bg:   ПЪТ       Път до ресурс

en: No such schema “%s”
bg: Липсва схема „%s“

en: Schema “%s” is not relocatable (path must not be specified)
bg: Схемата „%s“ не може да се мести (не трябва да указвате път)

en: Schema “%s” is relocatable (path must be specified)
bg: Схемата „%s“ може да се мести (трябва да укажете път)

en: Empty path given.
bg: Даден е празен път.

en: Path must begin with a slash (/)
bg: Пътят трябва да започва с наклонена черта („/“)

en: Path must end with a slash (/)
bg: Пътят трябва да завършва с наклонена черта („/“)

en: Path must not contain two adjacent slashes (//)
bg: Пътят не трябва да съдържа две последователни наклонени черти („//“)

en: The provided value is outside of the valid range
bg: Стойността е извън интервала на допустимите стойности

en: The key is not writable
bg: Ключът не поддържа запис

en: List the installed (non-relocatable) schemas
bg: Извеждане на инсталираните схеми (които не се местят)

en: List the installed relocatable schemas
bg: Извеждане на инсталираните схеми, които може да се местят

en: List the keys in SCHEMA
bg: Извеждане на ключовете в СХЕМАта

en: SCHEMA[:PATH]
bg: СХЕМА[:ПЪТ]

en: List the children of SCHEMA
bg: Извеждане на наследниците на СХЕМАта

en: List keys and values, recursively
    If no SCHEMA is given, list all keys
bg: Рекурсивно извеждане на ключовете и стойностите им.
    Ако липсва СХЕМА, се извеждат всички ключове

en: [SCHEMA[:PATH]]
bg: [СХЕМА[:ПЪТ]]

en: Get the value of KEY
bg: Получаване на стойността на КЛЮЧ

en: SCHEMA[:PATH] KEY
bg: СХЕМА[:ПЪТ] КЛЮЧ

en: Query the range of valid values for KEY
bg: Запитване за интервала от допустими стойности за КЛЮЧа

en: Query the description for KEY
bg: Запитване на описанието за КЛЮЧа

en: Set the value of KEY to VALUE
bg: Задаване на СТОЙНОСТта на КЛЮЧ

en: SCHEMA[:PATH] KEY VALUE
bg: СХЕМА[:ПЪТ] КЛЮЧ СТОЙНОСТ

en: Reset KEY to its default value
bg: Връщане на стандартната стойност на КЛЮЧ

en: Reset all keys in SCHEMA to their defaults
bg: Връщане на стандартната стойност на всички ключове в СХЕМАта

en: Check if KEY is writable
bg: Проверка дали стойността на КЛЮЧ може да се променя

en: Monitor KEY for changes.
    If no KEY is specified, monitor all keys in SCHEMA.
    Use ^C to stop monitoring.
bg: Наблюдение на КЛЮЧа за промени.
    Ако не е указан определен КЛЮЧ, се следят всички във СХЕМАта.
    Наблюдението се спира с „^C“.

en: SCHEMA[:PATH] [KEY]
bg: СХЕМА[:ПЪТ] [КЛЮЧ]

en: Usage:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      list-schemas              List installed schemas
      list-relocatable-schemas  List relocatable schemas
      list-keys                 List keys in a schema
      list-children             List children of a schema
      list-recursively          List keys and values, recursively
      range                     Queries the range of a key
      describe                  Queries the description of a key
      get                       Get the value of a key
      set                       Set the value of a key
      reset                     Reset the value of a key
      reset-recursively         Reset all values in a given schema
      writable                  Check if a key is writable
      monitor                   Watch for changes
    
    Use “gsettings help COMMAND” to get detailed help.
bg: Употреба:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir ПАПКА_НА_СХЕМА] КОМАНДА [АРГУМЕНТИ…]
    
    Команди:
      help                      Показване на този текст
      list-schemas              Извеждане на инсталираните схеми
      list-relocatable-schemas  Извеждане на схемите, които може да се местят
      list-keys                 Извеждане на ключовете в схема
      list-children             Извеждане на наследниците на схема
      list-recursively          Рекурсивно извеждане на ключовете и стойностите им
      range                     Какъв е интервалът от допустими стойности за ключ
      get                       Получаване на стойността на даден ключ
      set                       Промяна на стойността на даден ключ
      reset                     Връщане на стандартната стойност на даден ключ
      reset-recursively         Връщане на стойностите на всички ключове в схема
      writable                  Проверка дали даден ключ може да се променя
      monitor                   Наблюдение на даден ключ за промени
    
    Използвайте „gsettings help КОМАНДА“ за допълнителна информация.

en: Usage:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] %s %s
    
    %s
bg: Уореба:
      gsettings [--schemadir ПАПКА_НА_СХЕМА] %s %s
    
    %s

en:   SCHEMADIR A directory to search for additional schemas
bg:   ПАПКА_НА_СХЕМА     Папка, в която да се търсят допълнителни схеми

en:   SCHEMA    The name of the schema
      PATH      The path, for relocatable schemas
bg: Аргументи:
      СХЕМА       Името на схемата
      ПЪТ         Път (за схеми, които може да се местят)

en:   KEY       The (optional) key within the schema
bg:   КЛЮЧ        Ключ в схемата (незадължителен)

en:   KEY       The key within the schema
bg:   КЛЮЧ        Ключ в схемата

en:   VALUE     The value to set
bg:   СТОЙНОСТ    Стойност, която да бъде зададена

en: Could not load schemas from %s: %s
bg: Схеми от „%s“ не може да се заредят: %s

en: No schemas installed
bg: Не са открити схеми

en: Empty schema name given
bg: Подадено е празно име за схема

en: No such key “%s”
bg: Липсва ключ „%s“

en: Invalid socket, not initialized
bg: Неправилно гнездо, не е инициализирано

en: Invalid socket, initialization failed due to: %s
bg: Неправилно гнездо, неуспешна инициализация понеже: %s

en: Socket is already closed
bg: Гнездото вече е затворено

en: Socket I/O timed out
bg: Просрочено време за отговор при входни-изходна операция с гнездото

en: creating GSocket from fd: %s
bg: създаване на „GSocket“ от файлов дескриптор: %s

en: Unable to create socket: %s
bg: Неуспешно създаване на гнездо: %s

en: Unknown family was specified
bg: Указан е непознат вид версия на протокол

en: Unknown protocol was specified
bg: Указан е непознат протокол

en: Cannot use datagram operations on a non-datagram socket.
bg: Не може да се използват операции за дейтаграми върху гнезда, които не са за дейтаграми.

en: Cannot use datagram operations on a socket with a timeout set.
bg: Не може да се използват операции за дейтаграми върху гнезда без зададено максимално време за операцията.

en: could not get local address: %s
bg: локалният адрес не може да бъде получен :%s

en: could not get remote address: %s
bg: отдалеченият адрес не може да бъде получен :%s

en: could not listen: %s
bg: не може да се слуша: %s

en: Error binding to address %s: %s
bg: Грешка при свързване към адрес %s: %s

en: Error joining multicast group: %s
bg: Грешка при включване към група за разпръскване: %s

en: Error leaving multicast group: %s
bg: Грешка при напускане на група за разпръскване: %s

en: No support for source-specific multicast
bg: Липсва поддръжка за насочено разпръскване

en: Unsupported socket family
bg: Неподдържана фамилия гнездо

en: source-specific not an IPv4 address
bg: насочено разпръскване не към адрес по IPv4

en: Interface name too long
bg: Името на интерфейса е твърде дълго

en: Interface not found: %s
bg: Интерфейсът липсва: %s

en: No support for IPv4 source-specific multicast
bg: Липсва поддръжка за насочено разпръскване по IPv4

en: No support for IPv6 source-specific multicast
bg: Липсва поддръжка за насочено разпръскване по IPv6

en: Error accepting connection: %s
bg: Грешка при приемане на връзка: %s

en: Connection in progress
bg: В момента се осъществява връзка

en: Unable to get pending error:
bg: Неуспешно получаване на текущата грешка:

en: Error receiving data: %s
bg: Грешка при получаване на данни: %s

en: Error sending data: %s
bg: Грешка при изпращане на данни: %s

en: Unable to shutdown socket: %s
bg: Неуспешно изключване на гнездо: %s

en: Error closing socket: %s
bg: Грешка при затваряне на гнездо: %s

en: Waiting for socket condition: %s
bg: Изчакване за състояние на гнездо: %s

en: Unable to send message: %s
bg: Неуспешно изпращане на съобщение: %s

en: Message vectors too large
bg: Векторите на съобщението са прекалено дълги

en: Error sending message: %s
bg: Грешка при изпращане на съобщение: %s

en: GSocketControlMessage not supported on Windows
bg: „GSocketControlMessage“ не се поддържа под Windows

en: Error receiving message: %s
bg: Грешка при изпращане на съобщение: %s

en: Unable to read socket credentials: %s
bg: Неуспешно изчитане на правата на гнездо: %s

en: g_socket_get_credentials not implemented for this OS
bg: „g_socket_get_credentials“ не е реализирана на тази операционна система

en: Could not connect to proxy server %s:
bg: Неуспешно свързване към сървъра-посредник %s:

en: Could not connect to %s:
bg: Неуспешно свързване към „%s“:

en: Could not connect:
bg: Неуспешно свързване:

en: Proxying over a non-TCP connection is not supported.
bg: Не се поддържа посредничество на връзки извън TCP.

en: Proxy protocol “%s” is not supported.
bg: Протоколът за посредничество „%s“ не се поддържа.

en: Listener is already closed
bg: Функцията за слушане вече е затворена

en: Added socket is closed
bg: Добавеното гнездо е затворено

en: SOCKSv4 does not support IPv6 address “%s”
bg: SOCKSv4 не поддържа адреса IPv6 „%s“

en: Username is too long for SOCKSv4 protocol
bg: Потребителското име е твърде дълго за протокола SOCKSv4

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv4 protocol
bg: Името на хоста „%s“ е твърде дълго за протокола SOCKSv4

en: The server is not a SOCKSv4 proxy server.
bg: Този сървър не е посредник чрез SOCKSv4.

en: Connection through SOCKSv4 server was rejected
bg: Връзката през сървъра SOCKSv4 беше отхвърлена

en: The server is not a SOCKSv5 proxy server.
bg: Този сървър не посредничи чрез SOCKSv5.

en: The SOCKSv5 proxy requires authentication.
bg: Посредникът чрез SOCKSv5 изисква идентификация.

en: The SOCKSv5 proxy requires an authentication method that is not supported by GLib.
bg: Посредникът чрез SOCKSv5 изисква механизъм за идентификация, който не се поддържа от GLib.

en: Username or password is too long for SOCKSv5 protocol.
bg: Потребителското име или паролата са твърде дълги за протокола SOCKSv5.

en: SOCKSv5 authentication failed due to wrong username or password.
bg: Идентифицирането за SOCKSv4 не успя поради грешно потребителско име или парола.

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv5 protocol
bg: Името на хоста „%s“ е твърде дълго за протокола SOCKSv5

en: The SOCKSv5 proxy server uses unknown address type.
bg: Сървърът-посредник за SOCKSv5 използва непознат вид адрес.

en: Internal SOCKSv5 proxy server error.
bg: Вътрешна грешка на сървъра-посредник за SOCKSv5.

en: SOCKSv5 connection not allowed by ruleset.
bg: Правилата не позволяват свързването по SOCKSv5.

en: Host unreachable through SOCKSv5 server.
bg: Хостът не е достъпен през сървъра за SOCKSv5.

en: Network unreachable through SOCKSv5 proxy.
bg: Мрежата не е достъпна през сървъра-посредник за SOCKSv5.

en: Connection refused through SOCKSv5 proxy.
bg: Връзката през посредник за SOCKSv5 е отказана.

en: SOCKSv5 proxy does not support “connect” command.
bg: Сървърът-посредник за SOCKSv5 не поддържа командата „connect“.

en: SOCKSv5 proxy does not support provided address type.
bg: Сървърът-посредник за SOCKSv5 не поддържа предоставения вид адрес.

en: Unknown SOCKSv5 proxy error.
bg: Неизвестна грешка със сървъра-посредник за SOCKSv5.

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
bg: Неуспешно създаване на канал за комуникация с дъщерен процес (%s)

en: Pipes are not supported in this platform
bg: Тази платформа не поддържа програмни канали

en: Can’t handle version %d of GThemedIcon encoding
bg: Версия %d на кодирането „GThemedIcon“ не се поддържа

en: No valid addresses were found
bg: Не бяха намерени валидни адреси

en: Error reverse-resolving “%s”: %s
bg: Грешка при обратно откриване по адрес на „%s“: %s

note: Translators: the placeholder is a DNS record type, such as ‘MX’ or ‘SRV’
en: Error parsing DNS %s record: malformed DNS packet
bg: Неуспешен анализ на запис %s в DNS: неправилен пакет от DNS

en: No DNS record of the requested type for “%s”
bg: Няма запис в DNS от указания вид за „%s“

en: Temporarily unable to resolve “%s”
bg: Временно е невъзможно „%s“ да бъде открит по адрес

en: Error resolving “%s”
bg: Грешка при откриване по адрес на „%s“

en: Malformed DNS packet
bg: Неправилен пакет от DNS

en: Failed to parse DNS response for “%s”:
bg: Неуспешен анализ на отговора от DNS за „%s“:

en: No PEM-encoded private key found
bg: Липсва частен ключ, шифриран с PEM

en: Cannot decrypt PEM-encoded private key
bg: Частният ключ, шифриран с PEM, не може да бъде дешифриран

en: Could not parse PEM-encoded private key
bg: Частният ключ, шифриран с PEM, не може да бъде анализиран

en: No PEM-encoded certificate found
bg: Липсва сертификат, шифриран с PEM

en: Could not parse PEM-encoded certificate
bg: Сертификатът, шифриран с PEM, не може да бъде анализиран

en: The current TLS backend does not support PKCS #12
bg: Реализацията на TLS не поддържа PKCS #12

en: This GTlsBackend does not support creating PKCS #11 certificates
bg: Тази реализация на „GTlsBackend“ не поддържа създаване на сертификати PKCS #11

en: This is the last chance to enter the password correctly before your access is locked out.
bg: Това е последният ви шанс да въведете правилна парола, преди машината да се заключи.

note: Translators: This is not the 'This is the last chance' string. It is * displayed when more than one attempt is allowed.
en: Several passwords entered have been incorrect, and your access will be locked out after further failures.
bg: Няколко пъти сте въвели неправилна парола. Ако отново сгрешите, машината ще се заключи за достъп.

en: The password entered is incorrect.
bg: Въведената парола е неправилна.

en: Sending FD is not supported
bg: Изпращането на файлов дескриптор не се поддържа

en: Expecting 1 control message, got %d | Expecting 1 control message, got %d
bg[0]: Очакваше се 1 контролно съобщение, а беше получено %d
bg[1]: Очакваше се 1 контролно съобщение, а бяха получени %d

en: Unexpected type of ancillary data
bg: Неочакван вид на помощните данни

en: Expecting one fd, but got %d
     | Expecting one fd, but got %d
bg[0]: Очакваше се един файлов дескриптор, а беше получен %d
bg[1]: Очакваше се един файлов дескриптор, а бяха получени %d

en: Received invalid fd
bg: Получен е неправилен файлов дескриптор

en: Receiving FD is not supported
bg: Получаването на файлов дескриптор не се поддържа

en: Error sending credentials:
bg: Грешка при изпращане на самоличност:

en: Error checking if SO_PASSCRED is enabled for socket: %s
bg: Грешка при проверка дали „SO_PASSCRED“ е позволено за гнездото: %s

en: Error enabling SO_PASSCRED: %s
bg: Грешка при разрешаване на „SO_PASSCRED“: %s

en: Expecting to read a single byte for receiving credentials but read zero bytes
bg: Очаква се един байт за получаване на самоличност, но са прочетени 0 байта.

en: Not expecting control message, but got %d
bg: Не се очакваше контролно съобщение, а бяха получени %d

en: Error while disabling SO_PASSCRED: %s
bg: Грешка при забраняване на „SO_PASSCRED“: %s

en: Error reading from file descriptor: %s
bg: Грешка при четене от файловия дескриптор: %s

en: Error closing file descriptor: %s
bg: Грешка при затваряне на файловия дескриптор: %s

en: Filesystem root
bg: Коренова папка на файловата система

en: Error writing to file descriptor: %s
bg: Грешка при запис във файловия дескриптор: %s

en: Abstract UNIX domain socket addresses not supported on this system
bg: Тази система не поддържа абстрактни адреси на гнезда за домейни в Unix

en: volume doesn’t implement eject
bg: томът не поддържа изваждане

note: Translators: This is an error * message for volume objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: volume doesn’t implement eject or eject_with_operation
bg: томът не поддържа нито изваждане, нито изваждане с действие

en: Error reading from handle: %s
bg: Грешка при четене от манипулатор: %s

en: Error closing handle: %s
bg: Грешка при затваряне на манипулатор: %s

en: Error writing to handle: %s
bg: Грешка при запис в манипулатор: %s

en: Not enough memory
bg: недостатъчно памет

en: Internal error: %s
bg: Вътрешна грешка: %s

en: Need more input
bg: Необходими са още данни от входа

en: Invalid compressed data
bg: Неправилни, компресирани данни

en: Address to listen on
bg: Адрес, на който да се слуша

en: Ignored, for compat with GTestDbus
bg: Стойността няма значение, просто осигурява съвместимост с „GTestDbus“

en: Print address
bg: Извеждане на адреса

en: Print address in shell mode
bg: Извеждане на адреса в режим за обвивката

en: Run a dbus service
bg: Стартиране на сесийна шина D-Bus

en: Wrong args
bg: Неправилни аргументи

en: Unexpected attribute “%s” for element “%s”
bg: Неочакван атрибут „%s“ на елемента „%s“

en: Attribute “%s” of element “%s” not found
bg: Атрибутът „%s“ на елемента „%s“ не е открит

en: Unexpected tag “%s”, tag “%s” expected
bg: Неочакван етикет „%s“, очакваше се „%s“

en: Unexpected tag “%s” inside “%s”
bg: Неочакван етикет „%s“ вътре в „%s“

en: Invalid date/time ‘%s’ in bookmark file
bg: Неправилна дата или време „%s“ във файла с отметки

en: No valid bookmark file found in data dirs
bg: Не може да се открие валиден файл с отметки в папките с данни

en: A bookmark for URI “%s” already exists
bg: Вече съществува отметка за адреса „%s“

en: No bookmark found for URI “%s”
bg: Не е открита отметка за адреса „%s“

en: No MIME type defined in the bookmark for URI “%s”
bg: Не е указан видът MIME в отметката за адреса „%s“

en: No private flag has been defined in bookmark for URI “%s”
bg: Не е зададен флаг за лични данни в отметката за адреса „%s“

en: No groups set in bookmark for URI “%s”
bg: Не са зададени групи в отметката за адреса „%s“

en: No application with name “%s” registered a bookmark for “%s”
bg: Никоя програма „%s“ не е регистрирала отметка за „%s“

en: Failed to expand exec line “%s” with URI “%s”
bg: Неуспешно дописване за изпълнение на реда „%s“ с адреса „%s“

en: Unrepresentable character in conversion input
bg: Неправилна последователност на входа

en: Partial character sequence at end of input
bg: Непълна знакова последователност в края на входните данни

en: Cannot convert fallback “%s” to codeset “%s”
bg: Заместващият знак „%s“ не може да бъде преобразуван към знак от набора „%s“

en: Embedded NUL byte in conversion input
bg: На входа за преобразуване има байт NUL

en: Embedded NUL byte in conversion output
bg: На изхода от преобразуване има байт NUL

en: The URI “%s” is not an absolute URI using the “file” scheme
bg: Адресът „%s“ не е абсолютен при използване на схемата „file“ (файлова система)

en: The local file URI “%s” may not include a “#”
bg: Адресът „%s“ на локален файл не може да включва „#“

en: The URI “%s” is invalid
bg: Адресът „%s“ е неправилен

en: The hostname of the URI “%s” is invalid
bg: Името на хоста в адреса „%s“ е неправилно

en: The URI “%s” contains invalidly escaped characters
bg: Адресът „%s“ съдържа грешни екраниращи последователности

en: The pathname “%s” is not an absolute path
bg: Пътят „%s“ не е абсолютен

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date and the time
en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
bg: %d.%m.%Y, %a, %H:%M:%S

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date
en: %m/%d/%y
bg: %d.%m.%Y

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing 12 hour time
en: %I:%M:%S %p
bg: %l:%M:%S %p

[ctx: full month name]
note: Translators: Some languages (Baltic, Slavic, Greek, and some more) * need different grammatical forms of month names depending on whether * they are standalone or in a complete date context, with the day * number.  Some other languages may prefer starting with uppercase when * they are standalone an
en: January
bg: януари

[ctx: full month name]
en: February
bg: февруари

[ctx: full month name]
en: March
bg: март

[ctx: full month name]
en: April
bg: април

[ctx: full month name]
en: May
bg: май

[ctx: full month name]
en: June
bg: юни

[ctx: full month name]
en: July
bg: юли

[ctx: full month name]
en: August
bg: август

[ctx: full month name]
en: September
bg: септември

[ctx: full month name]
en: October
bg: октомври

[ctx: full month name]
en: November
bg: ноември

[ctx: full month name]
en: December
bg: декември

[ctx: abbreviated month name]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a complete * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context. 
en: Jan
bg: яну

[ctx: abbreviated month name]
en: Feb
bg: фев

[ctx: abbreviated month name]
en: Mar
bg: мар

[ctx: abbreviated month name]
en: Apr
bg: апр

[ctx: abbreviated month name]
en: May
bg: май

[ctx: abbreviated month name]
en: Jun
bg: юни

[ctx: abbreviated month name]
en: Jul
bg: юли

[ctx: abbreviated month name]
en: Aug
bg: авг

[ctx: abbreviated month name]
en: Sep
bg: сеп

[ctx: abbreviated month name]
en: Oct
bg: окт

[ctx: abbreviated month name]
en: Nov
bg: ное

[ctx: abbreviated month name]
en: Dec
bg: дек

[ctx: full weekday name]
en: Monday
bg: понеделник

[ctx: full weekday name]
en: Tuesday
bg: вторник

[ctx: full weekday name]
en: Wednesday
bg: сряда

[ctx: full weekday name]
en: Thursday
bg: четвъртък

[ctx: full weekday name]
en: Friday
bg: петък

[ctx: full weekday name]
en: Saturday
bg: събота

[ctx: full weekday name]
en: Sunday
bg: неделя

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Mon
bg: пн

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Tue
bg: вт

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Wed
bg: ср

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Thu
bg: чт

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Fri
bg: пт

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sat
bg: сб

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sun
bg: нд

[ctx: full month name with day]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a full * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context.  Her
en: January
bg: януари

[ctx: full month name with day]
en: February
bg: февруари

[ctx: full month name with day]
en: March
bg: март

[ctx: full month name with day]
en: April
bg: април

[ctx: full month name with day]
en: May
bg: май

[ctx: full month name with day]
en: June
bg: юни

[ctx: full month name with day]
en: July
bg: юли

[ctx: full month name with day]
en: August
bg: август

[ctx: full month name with day]
en: September
bg: септември

[ctx: full month name with day]
en: October
bg: октомври

[ctx: full month name with day]
en: November
bg: ноември

[ctx: full month name with day]
en: December
bg: декември

[ctx: abbreviated month name with day]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a full * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context.  Her
en: Jan
bg: яну

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Feb
bg: фев

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Mar
bg: мар

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Apr
bg: апр

[ctx: abbreviated month name with day]
en: May
bg: май

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jun
bg: юни

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jul
bg: юли

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Aug
bg: авг

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Sep
bg: сеп

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Oct
bg: окт

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Nov
bg: ное

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Dec
bg: дек

[ctx: GDateTime]
note: Translators: 'before midday' indicator
en: AM
bg: пр.об.

[ctx: GDateTime]
note: Translators: 'after midday' indicator
en: PM
bg: сл.об.

en: Error opening directory “%s”: %s
bg: Грешка при отваряне на папка „%s“: %s

en: Could not allocate %lu byte to read file “%s” | Could not allocate %lu bytes to read file “%s”
bg[0]: Неуспешно заделяне на %lu байт за четене на файла „%s“
bg[1]: Неуспешно заделяне на %lu байта за четене на файла „%s“

en: Error reading file “%s”: %s
bg: Грешка при четене на файл „%s“: %s

en: File “%s” is too large
bg: Файлът „%s“ е прекалено голям

en: Failed to read from file “%s”: %s
bg: Неуспешно четене от файл „%s“: %s

en: Failed to open file “%s”: %s
bg: Неуспешно отваряне на файл „%s“: %s

en: Failed to get attributes of file “%s”: fstat() failed: %s
bg: Неуспешно получаване на атрибутите на файл „%s“: неуспешно изпълнение на „fstat()“: %s

en: Failed to open file “%s”: fdopen() failed: %s
bg: Неуспешно отваряне на файл „%s“: неуспешно изпълнение на „fdopen()“: %s

en: Failed to rename file “%s” to “%s”: g_rename() failed: %s
bg: Неуспешно преименуване на файл „%s“ на „%s“: неуспешно изпълнение на „g_rename()“: %s

en: Failed to write file “%s”: write() failed: %s
bg: Неуспешен запис на файл „%s“: неуспешно изпълнение на „write()“: %s

en: Failed to write file “%s”: fsync() failed: %s
bg: Неуспешен запис на файл „%s“: неуспешно изпълнение на „fsync()“: %s

en: Failed to create file “%s”: %s
bg: Неуспешно създаване на файл „%s“: %s

en: Existing file “%s” could not be removed: g_unlink() failed: %s
bg: Неуспешно изтриване на съществуващия файл „%s“: неуспешно изпълнение на „g_unlink()“: %s

en: Template “%s” invalid, should not contain a “%s”
bg: Шаблонът „%s“ е неправилен, не трябва да съдържа „%s“

en: Template “%s” doesn’t contain XXXXXX
bg: Шаблонът „%s“ не съдържа „XXXXXX“

en: Failed to read the symbolic link “%s”: %s
bg: Неуспешно четене на символната връзка „%s“: %s

en: Could not open converter from “%s” to “%s”: %s
bg: Не може да се отвори конвертор от „%s“ към „%s“: %s

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_line_string
bg: Не може да се чете от „g_io_channel_read_line_string“

en: Leftover unconverted data in read buffer
bg: В буфера за четене останаха непреобразувани данни

en: Channel terminates in a partial character
bg: Каналът прекъсна на непълен знак

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_to_end
bg: Не може да се чете от „g_io_channel_read_to_end“

en: Valid key file could not be found in search dirs
bg: Не може да се открие валиден файл с ключове в папките с данни

en: Not a regular file
bg: Не е обикновен файл

en: Key file contains line “%s” which is not a key-value pair, group, or comment
bg: Ключовият файл съдържа реда „%s“, който не е нито двойка ключ-стойност, нито група, нито коментар

en: Invalid group name: %s
bg: Неправилно име на група: „%s“

en: Key file does not start with a group
bg: Ключовият файл не започва с група

en: Invalid key name: %.*s
bg: Неправилно име на ключ: „%.*s“

en: Key file contains unsupported encoding “%s”
bg: Ключовият файл съдържа неподдържаното кодиране „%s“

en: Key file does not have group “%s”
bg: Ключовият файл не съдържа групата „%s“

en: Key file does not have key “%s” in group “%s”
bg: Ключовият файл не съдържа ключа „%s“ в групата „%s“

en: Key file contains key “%s” with value “%s” which is not UTF-8
bg: Ключовият файл съдържа ключ „%s“ със стойност „%s“, която не е в UTF-8

en: Key file contains key “%s” which has a value that cannot be interpreted.
bg: Ключовият файл съдържа ключа „%s“, чиято стойност не може да бъде анализирана.

en: Key file contains key “%s” in group “%s” which has a value that cannot be interpreted.
bg: Ключовият файл съдържа ключа „%s“ в групата „%s“, чиято стойност не може да бъде анализирана.

en: Key “%s” in group “%s” has value “%s” where %s was expected
bg: Ключът „%s“ в групата „%s“ има стойност „%s“, а се очакваше „%s“

en: Key file contains escape character at end of line
bg: Ключовият файл съдържа екранираща последователност в край на ред

en: Key file contains invalid escape sequence “%s”
bg: Ключовият файл съдържа грешна екранираща последователност — „%s“

en: Value “%s” cannot be interpreted as a number.
bg: Стойността „%s“ не може да се интерпретира като число.

en: Integer value “%s” out of range
bg: Целочислената стойност „%s“ е извън интервала на допустими стойности

en: Value “%s” cannot be interpreted as a float number.
bg: Стойността „%s“ не може да се интерпретира като число с плаваща запетая.

en: Value “%s” cannot be interpreted as a boolean.
bg: Стойността „%s“ не може да се интерпретира като булева.

en: Failed to get attributes of file “%s%s%s%s”: fstat() failed: %s
bg: Неуспешно получаване на атрибутите на файла „%s%s%s%s“: неуспешно изпълнение на „fstat()“: %s

en: Failed to map %s%s%s%s: mmap() failed: %s
bg: Неуспешно отваряне на файл в паметта „%s%s%s%s“: неуспешно изпълнение на „mmap()“: %s

en: Failed to open file “%s”: open() failed: %s
bg: Неуспешно отваряне на файл „%s“: неуспешно изпълнение на „open()“: %s

en: Error on line %d char %d:
bg: Грешка на ред %d, знак %d:

en: Invalid UTF-8 encoded text in name — not valid “%s”
bg: Неправилно кодиран текст в UTF-8 — „%s“ е грешен

en: “%s” is not a valid name
bg: „%s“ е неправилно име

en: “%s” is not a valid name: “%c”
bg: „%s“ е неправилно име: „%c“

en: Error on line %d: %s
bg: Грешка на ред %d: %s

en: Failed to parse “%-.*s”, which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) — perhaps the digit is too large
bg: Грешка при анализ на „%-.*s“, което трябва да е число в указател на знак (напр. „&#234;“). Вероятно числото е твърде голямо

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
bg: Указателят на знак не завършва с „;“. Най-вероятно сте използвали „&“, без той да е начало на заместваща последователност. Представете го чрез „&amp;“

en: Character reference “%-.*s” does not encode a permitted character
bg: Указателят на знак „%-.*s“ не представя разрешен знак при декодиране

en: Empty entity “&;” seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
bg: Намерена е празна заместваща последователност: „&;“. Валидни последователности са: „&amp;“, „&quot;“, „&lt;“, „&gt;“, „&apos;“

en: Entity name “%-.*s” is not known
bg: Името на заместващата последователност „%-.*s“ е неизвестно

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
bg: Заместващата последователност не завършва с „;“. Най-вероятно сте използвали „&“, без той да е начало на заместваща последователност. Представете го чрез „&amp;“

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
bg: Документът трябва да започва с елемент (напр. <book>)

en: “%s” is not a valid character following a “<” character; it may not begin an element name
bg: „%s“ е неправилен знак след „<“. Името на елемент не може да започне с него

en: Odd character “%s”, expected a “>” character to end the empty-element tag “%s”
bg: Неподходящ знак „%s“, очаква се етикетът на празния елемент „%s“ да завърши с „>“

en: Too many attributes in element “%s”
bg: Прекалено много атрибути в елемента „%s“

en: Odd character “%s”, expected a “=” after attribute name “%s” of element “%s”
bg: Неподходящ знак „%s“, очаква се „=“ след името на атрибут „%s“ на елемент „%s“

en: Odd character “%s”, expected a “>” or “/” character to end the start tag of element “%s”, or optionally an attribute; perhaps you used an invalid character in an attribute name
bg: Неподходящ знак „%s“, очаква се или отварящият етикет на елемента „%s“ да завърши със знак „>“ или „/“, или евентуално да продължи с атрибут. Най-вероятно използвате неправилен знак в името на атрибут

en: Odd character “%s”, expected an open quote mark after the equals sign when giving value for attribute “%s” of element “%s”
bg: Неподходящ знак „%s“, очаква се знак „"“ или „'“ след знака за равенство, когато се присвоява стойност на атрибута „%s“ на елемент „%s“

en: “%s” is not a valid character following the characters “</”; “%s” may not begin an element name
bg: „%s“ е неправилен знак след „</“. Името на елемент не може да започва с „%s“

en: “%s” is not a valid character following the close element name “%s”; the allowed character is “>”
bg: „%s“ е неправилен знак при завършването на затварящ етикет с име „%s“. Позволен е знакът „>“

en: Element “%s” was closed, no element is currently open
bg: Елементът „%s“ е затворен, няма текущо отворен елемент

en: Element “%s” was closed, but the currently open element is “%s”
bg: Елементът „%s“ е затворен, но текущо е отворен елемент „%s“

en: Document was empty or contained only whitespace
bg: Документът е празен или съдържа само празни знаци

en: Document ended unexpectedly just after an open angle bracket “<”
bg: Документът завършва неочаквано веднага след отваряща счупена скоба — „<“

en: Document ended unexpectedly with elements still open — “%s” was the last element opened
bg: Документът завършва неочаквано — има отворени елементи. Последно отворен е „%s“

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
bg: Документът завършва неочаквано, очаква се затваряща счупена скоба да завърши етикета <%s/>

en: Document ended unexpectedly inside an element name
bg: Документът завършва неочаквано в името на елемент

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
bg: Документът завършва неочаквано в името на атрибут

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
bg: Документът завършва неочаквано в отварящ етикет на елемент

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
bg: Документът завършва неочаквано след знака за равенство след името на атрибута. Атрибутът няма стойност

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
bg: Документът завършва неочаквано вътре в стойността на атрибут

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for element “%s”
bg: Документът завършва неочаквано в затварящия етикет на елемент „%s“

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for an unopened element
bg: Документът завършва неочаквано в затварящия етикет на неотворен елемент

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
bg: Документът завършва неочаквано в коментар или инструкция за обработка

en: [OPTION…]
bg: [ОПЦИЯ…]

en: Help Options:
bg: Настройки на помощта:

en: Show help options
bg: Показване на настройките на помощта

en: Show all help options
bg: Показване на всички настройки на помощта

en: Application Options:
bg: Настройки на приложението:

en: Options:
bg: Настройки:

en: Cannot parse integer value “%s” for %s
bg: Не може да се анализира целочислената стойност „%s“ за %s

en: Integer value “%s” for %s out of range
bg: Целочислената стойност „%s“ за %s е извън интервала на допустимите стойности

en: Cannot parse double value “%s” for %s
bg: Не може да се анализира стойността с повишена точност double „%s“ за %s

en: Double value “%s” for %s out of range
bg: Стойността с повишена точност — double „%s“ за %s е извън интервала на допустимите стойности

en: Error parsing option %s
bg: Грешка при анализа на опцията „%s“

en: Missing argument for %s
bg: Липсва аргумент за „%s“

en: Unknown option %s
bg: Непозната опция „%s“

en: corrupted object
bg: повреден обект

en: internal error or corrupted object
bg: вътрешна грешка или повреден обект

en: out of memory
bg: недостатъчно памет

en: backtracking limit reached
bg: достигната е границата на обратното връщане

en: the pattern contains items not supported for partial matching
bg: шаблонът съдържа елементи, които не се поддържат при частично съвпадение

en: internal error
bg: вътрешна грешка

en: back references as conditions are not supported for partial matching
bg: обратните указатели не се поддържат като условие при частично съвпадение

en: recursion limit reached
bg: прекалено дълбока рекурсия

en: invalid combination of newline flags
bg: неправилна комбинация от флагове за нов ред

en: bad offset
bg: неправилно отместване

en: short utf8
bg: прекалено къс UTF-8

en: recursion loop
bg: зацикляне при рекурсия

en: unknown error
bg: непозната грешка

en: \ at end of pattern
bg: „\“ в края на шаблон

en: \c at end of pattern
bg: „\c“ в края на шаблон

en: unrecognized character following \
bg: след „\“ следва непознат знак

en: numbers out of order in {} quantifier
bg: числата не са в правилен ред в определението за брой с „{}“

en: number too big in {} quantifier
bg: прекалено голямо число в определението за брой с „{}“

en: missing terminating ] for character class
bg: липсва завършващ знак „]“ за клас от знаци

en: invalid escape sequence in character class
bg: грешна екранираща последователност в класа от знаци

en: range out of order in character class
bg: знаците са в неправилен ред в класа от знаци

en: nothing to repeat
bg: няма какво да се повтори

en: unexpected repeat
bg: неочаквано повторение

en: unrecognized character after (? or (?-
bg: непознат знак след „(?“ или „(?-“

en: POSIX named classes are supported only within a class
bg: именованите класове от POSIX се поддържат само в клас

en: missing terminating )
bg: липсва завършваща „)“

en: reference to non-existent subpattern
bg: указател към несъществуващ подшаблон

en: missing ) after comment
bg: липсва „)“ след коментар

en: regular expression is too large
bg: регулярният израз е прекалено голям

en: failed to get memory
bg: неуспешно получаване на памет

en: ) without opening (
bg: „)“ без отваряща „(“

en: code overflow
bg: препълване на кода

en: unrecognized character after (?<
bg: непознат знак след „(?<“

en: lookbehind assertion is not fixed length
bg: предположението за преглед назад не е с постоянна дължина

en: malformed number or name after (?(
bg: неправилен номер или име след „(?(“

en: conditional group contains more than two branches
bg: условната група съдържа повече от две разклонения

en: assertion expected after (?(
bg: очаква се предположение след „(?(“

note: translators: '(?R' and '(?[+-]digits' are both meant as (groups of) * sequences here, '(?-54' would be an example for the second group.
en: (?R or (?[+-]digits must be followed by )
bg: „(?R“ или „(?[+-]цифри“ трябва да се следват от „)“

en: unknown POSIX class name
bg: непознато име на клас по POSIX

en: POSIX collating elements are not supported
bg: не се поддържат елементи на POSIX за подредба

en: character value in \x{...} sequence is too large
bg: знаковата стойност в последователността „\x{…}“ е прекалено голяма

en: invalid condition (?(0)
bg: неправилно условие „(?(0)“

en: \C not allowed in lookbehind assertion
bg: предположението за преглед назад не може да съдържа „\C“

en: escapes \L, \l, \N{name}, \U, and \u are not supported
bg: екраниранията „\L“, „\l“, „\N{name}“, „\U“ и „\u“ не се поддържат

en: recursive call could loop indefinitely
bg: рекурсивно извикване може да доведе до безкраен цикъл

en: unrecognized character after (?P
bg: непознат знак след „(?P“

en: missing terminator in subpattern name
bg: липсва краен знак в име на подшаблон

en: two named subpatterns have the same name
bg: два именовани подшаблона са с еднакво име

en: malformed \P or \p sequence
bg: неправилни последователности „\P“ или „\p“

en: unknown property name after \P or \p
bg: непознато име на свойство след „\P“ или „\p“

en: subpattern name is too long (maximum 32 characters)
bg: името на подшаблон е прекалено дълго (максимално е 32 знака)

en: too many named subpatterns (maximum 10,000)
bg: прекалено много именовани подшаблони (максимумът е 10 000)

en: octal value is greater than \377
bg: осмичната стойност е по-голяма от „\377“

en: overran compiling workspace
bg: надхвърлено е работното пространство за компилация

en: previously-checked referenced subpattern not found
bg: не е открит указан предварително проверен подшаблон

en: DEFINE group contains more than one branch
bg: група „DEFINE“ съдържа повече от едно разклонение

en: inconsistent NEWLINE options
bg: несъвместими опции за нов ред

en: \g is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name or number, or by a plain number
bg: „\g“ не е последвано от име, число във фигурни или квадратни скоби, цитирано име или обикновено число

en: a numbered reference must not be zero
bg: номерираният указател не трябва да е „0“

en: an argument is not allowed for (*ACCEPT), (*FAIL), or (*COMMIT)
bg: „(*ACCEPT)“, „(*FAIL)“ и „(*COMMIT)“ не приемат аргументи

en: (*VERB) not recognized
bg: неразпознат „(*ГЛАГОЛ)“

en: number is too big
bg: числото е прекалено голямо

en: missing subpattern name after (?&
bg: липсва име на подшаблон след „(?&“

en: digit expected after (?+
bg: очаква се цифра след „(?+“

en: ] is an invalid data character in JavaScript compatibility mode
bg: „]“ е неправилен знак за данни в режима съвместим с JavaScript

en: different names for subpatterns of the same number are not allowed
bg: не са позволени различни имена за подшаблони с еднакъв номер

en: (*MARK) must have an argument
bg: „(*MARK)“ изисква аргумент

en: \c must be followed by an ASCII character
bg: „\c“ трябва да се следва от знак от ASCII

en: \k is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name
bg: „\k“ не е последвано от име във фигурни или квадратни скоби или от цитирано име

en: \N is not supported in a class
bg: „\N“ не се поддържа в клас

en: too many forward references
bg: прекалено много указатели напред

en: name is too long in (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), or (*THEN)
bg: името е прекалено дълго за „(*MARK)“, „(*PRUNE)“, „(*SKIP)“ и „(*THEN)“

en: character value in \u.... sequence is too large
bg: знаковата стойност в последователността „\u…“ е прекалено голяма

en: Error while matching regular expression %s: %s
bg: Грешка при напасването на регулярния израз „%s“: %s

en: PCRE library is compiled without UTF8 support
bg: Библиотеката PCRE е компилирана без поддръжка на UTF-8

en: PCRE library is compiled without UTF8 properties support
bg: Библиотеката PCRE е компилирана без поддръжка на настройки в UTF-8

en: PCRE library is compiled with incompatible options
bg: Библиотеката PCRE е компилирана с несъвместими опции

en: Error while optimizing regular expression %s: %s
bg: Грешка при оптимизирането на регулярния израз %s: %s

en: Error while compiling regular expression %s at char %d: %s
bg: Грешка при компилирането на регулярния израз %s, знак %d: %s

en: hexadecimal digit or “}” expected
bg: очаква се шестнадесетично число или „}“

en: hexadecimal digit expected
bg: очаква се шестнадесетично число

en: missing “<” in symbolic reference
bg: в символния указател липсва „<“

en: unfinished symbolic reference
bg: незавършен символен указател

en: zero-length symbolic reference
bg: символен указател с нулева дължина

en: digit expected
bg: очаква се цифра

en: illegal symbolic reference
bg: неправилен символен указател

en: stray final “\”
bg: в края има един знак „\“ в повече

en: unknown escape sequence
bg: непозната екранираща последователност

en: Error while parsing replacement text “%s” at char %lu: %s
bg: Грешка при анализа на текста за замяна „%s“ при знак %lu: %s

en: Quoted text doesn’t begin with a quotation mark
bg: Цитиран текст не започва със знака „"“ или „'“

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
bg: Липсват затварящи кавички в команден ред или друг текст цитиран за обвивката

en: Text ended just after a “\” character. (The text was “%s”)
bg: Текстът свърши веднага след знак „\“. (Текстът е „%s“)

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was “%s”)
bg: Текстът свърши преди откриването на затварящи кавички за „%c“. (Текстът е „%s“)

en: Text was empty (or contained only whitespace)
bg: Текстът е празен (или съдържа само празни знаци)

en: Failed to read data from child process (%s)
bg: Неуспешно четене на данни от дъщерен процес (%s)

en: Unexpected error in reading data from a child process (%s)
bg: Неочаквана грешка в „select()“ при четене на данни от дъщерен процес (%s)

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
bg: Неочаквана грешка в „waitpid()“ (%s)

en: Child process exited with code %ld
bg: Дъщерният процес завърши с код %ld

en: Child process killed by signal %ld
bg: Дъщерният процес бе убит от сигнал %ld

en: Child process stopped by signal %ld
bg: Дъщерният процес бе спрян от сигнал %ld

en: Child process exited abnormally
bg: Дъщерният процес завърши аварийно

en: Failed to read from child pipe (%s)
bg: Неуспешно четене от дъщерен канал (%s)

en: Failed to spawn child process “%s” (%s)
bg: Неуспешно пораждане на дъщерен процес „%s“ (%s)

en: Failed to fork (%s)
bg: Неуспешно пораждане (%s)

en: Failed to change to directory “%s” (%s)
bg: Неуспешна смяна към папка „%s“ (%s)

en: Failed to execute child process “%s” (%s)
bg: Неуспешно изпълнение на дъщерен процес „%s“ (%s)

en: Failed to open file to remap file descriptor (%s)
bg: Неуспешно отваряне на файл за заместване на файлов дескриптор (%s)

en: Failed to duplicate file descriptor for child process (%s)
bg: Неуспешно дублиране на файлов дескриптор за дъщерен процес (%s)

en: Failed to fork child process (%s)
bg: Неуспешно разклоняване на дъщерен процес (%s)

en: Failed to close file descriptor for child process (%s)
bg: Неуспешно затваряне на файловия дескриптор на дъщерен процес (%s)

en: Unknown error executing child process “%s”
bg: Неизвестна грешка при изпълнение на дъщерен процес „%s“

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
bg: Неуспешно четене на достатъчно данни от канала на дъщерен процес (с идентификатор %s)

en: Failed to read data from child process
bg: Неуспешно четене на данни от дъщерен процес

en: Failed to execute child process (%s)
bg: Неуспешно изпълнение на дъщерен процес (%s)

en: Failed to dup() in child process (%s)
bg: Неуспешно разклоняване на дъщерен процес чрез „dup()“ (%s)

en: Invalid program name: %s
bg: Неправилно име на програма: %s

en: Invalid string in argument vector at %d: %s
bg: Неправилен низ във вектора с аргументи на позиция %d: %s

en: Invalid string in environment: %s
bg: Неправилен низ в средата: %s

en: Invalid working directory: %s
bg: Неправилна работна папка: %s

en: Failed to execute helper program (%s)
bg: Неуспешно изпълнение на програмата за помощта (%s)

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
bg: Неочаквана грешка в „g_io_channel_win32_poll()“ при четене на данни от дъщерен процес

en: Empty string is not a number
bg: Празен низ не е число

en: “%s” is not a signed number
bg: „%s“ е число със знак

en: Number “%s” is out of bounds [%s, %s]
bg: Числото „%s“ е извън диапазона на допустимите стойности [%s, %s]

en: “%s” is not an unsigned number
bg: „%s“ не е число без знак

en: Invalid %-encoding in URI
bg: Неправилно кодиране с „%“ в адрес

en: Illegal character in URI
bg: Неправилен знак в адрес

en: Non-UTF-8 characters in URI
bg: Знаци в адрес, които не са UTF-8

en: Invalid IPv6 address ‘%.*s’ in URI
bg: Неправилен запис за IPv6 „%.*s“ в адреса

en: Illegal encoded IP address ‘%.*s’ in URI
bg: Неправилен запис за IP „%.*s“ в адреса

en: Illegal internationalized hostname ‘%.*s’ in URI
bg: Неправилно име не на латиница „%.*s“ в адреса

en: Could not parse port ‘%.*s’ in URI
bg: Портът в адреса „%.*s“ не може да се анализира

en: Port ‘%.*s’ in URI is out of range
bg: Портът в адреса „%.*s“ е извън допустимия диапазон

en: URI ‘%s’ is not an absolute URI
bg: Адресът „%s“ не е абсолютен

en: URI ‘%s’ has no host component
bg: Липсва хост в адреса „%s“

en: URI is not absolute, and no base URI was provided
bg: Адресът не абсолютен, а не е зададен базов адрес

en: Missing ‘=’ and parameter value
bg: Липсва „=“ и стойност на параметъра

en: Failed to allocate memory
bg: Неуспешно заделяне на памет

en: Character out of range for UTF-8
bg: Знак извън обхвата на UTF-8

en: Invalid sequence in conversion input
bg: Неправилна последователност на входа

en: Character out of range for UTF-16
bg: Знак извън обхвата на UTF-16

note: Translators: Keep the no-break space between %.1f and the unit symbol
en: %.1f Gb
bg: %.1f GB

en: %u byte | %u bytes
bg[0]: %u B
bg[1]: %u B

en: %u bit | %u bits
bg[0]: %u бит
bg[1]: %u бита

note: Translators: the %s in "%s bytes" will always be replaced by a number.
en: %s byte | %s bytes
bg[0]: %s байт
bg[1]: %s байта

note: Translators: the %s in "%s bits" will always be replaced by a number.
en: %s bit | %s bits
bg[0]: %s бит
bg[1]: %s бита

note: Translators: this is from the deprecated function g_format_size_for_display() which uses 'KB' to * mean 1024 bytes.  I am aware that 'KB' is not correct, but it has been preserved for reasons of * compatibility.  Users will not see this string unless a program is using this deprecated function. * Pl
en: %.1f KB
bg: %.1f KB

en: %.1f MB
bg: %.1f MB

en: %.1f GB
bg: %.1f GB

en: %.1f TB
bg: %.1f TB

en: %.1f PB
bg: %.1f PB

en: %.1f EB
bg: %.1f EB
