gnome-music master - en to bg translation catalogue (121 entries)

en: Music
bg: Музика

en: Play and organize your music collection
bg: Слушайте и организирайте колекцията си от музика

en: An easy and pleasant way to play your music.
bg: Лесен и удобен начин да слушате музика.

en: Find tracks in your local collection, use automatically generated playlists or curate a fresh one.
bg: Откриване на песни в локалната ви колекция, ползване на автоматично или ръчно създадени списъци за изпълнение.

en: The GNOME Music developers
bg: Разработчиците на „Музика на GNOME“

en: Music Player
bg: Изпълнение на музика

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Music;Player;
bg: music;player;музика;плеър;песни;слуша;

en: Window size
bg: Размер на прозореца

en: Window size (width and height).
bg: Размер на прозореца (широчина и височина).

en: Window maximized
bg: Прозорецът е максимизиран

en: Window maximized state.
bg: Прозорецът е в максимизирано състояние.

en: Playback repeat mode
bg: Режим на повторение

note: Translators: Don't translate allowed values, just the description in the brackets
en: Value identifies whether to repeat or randomize playback through the collection. Allowed values are: “none” (repeat and shuffle are off), “song” (repeat current song), “all” (repeat playlist, no shuffle), “shuffle” (shuffle playlist, presumes repeat all).
bg: Стойносттa определя дали да се повтарят или да се възпроизвеждат разбъркано нещата от колекцията. Позволени стойности са: „none“ (без повтаряне или разбъркване), „song“ (повтаряне на текущата песен), „all“ (повтаряне без разбъркване на списък за изпълнение) и „shuffle“ (повтаряне на списък за изпълнение с разбъркване).

en: Enable ReplayGain
bg: Включване на автоматичното регулиране на звука

en: Enables or disables ReplayGain for albums
bg: Позволяване или не на автоматичното регулиране на звука за албуми

en: Inhibit system suspend
bg: Предотвратяване на заспиване на системата

en: Enables or disables inhibiting system suspend while playing music
bg: Позволяване или не на заспиване на системата докато се изпълнява музика

en: Report music history to Last.fm
bg: Докладване на изпълняваната музика към Last.fm

en: Enables or disables sending scrobbles and the “currently playing” info to Last.fm.
bg: Позволяване или не на пращане на информацията за слушаната музика към Last.fm.

en: Copyright © 2018 GNOME Music Developers
bg: Авторски права: © 2018 Разработчиците на „Музика на GNOME“

en: A music player and management application for GNOME.
bg: Изпълнение и организиране на песни и музика за GNOME.

en: Visit GNOME Music website
bg: Посетете сайта на Музика на GNOME

en: GNOME Music is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    GNOME Music is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Music; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.
    
    The GNOME Music authors hereby grant permission for non-GPL compatible GStreamer plugins to be used and distributed together with GStreamer and GNOME Music.  This permission is above and beyond the permissions granted by the GPL license by which GNOME Music is covered.  If you modify this code, you may extend this exception to your version of the code, but you are not obligated to do so.  If you do not wish to do so, delete this exception statement from your version.
bg: Тази програма (GNOME Music) е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 2 на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.
    
    Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.
    
    Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) заедно с тази програма. Ако не сте, пишете на Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.
    
    Авторите на GNOME Music дават изрично разрешение за съвместно използване и разпространение на GNOME Music с приставките на GStreamer, които не са съвместими с GNU GPL. Това право е над и извън правата предоставени от GNU GPL — лицензът, по който GNOME Music се разпространява. Ако промените този код, може да разрешите това изключение за вашата версия на кода, но това не е задължително. Ако не желаете да позволите това изключение, изтрийте тази клауза от от вашата версия.

en: Play
bg: Изпълнение

en: _Play
bg: _Изпълнение

en: Add to _Favorite Songs
bg: Добавяне в любими песни…

en: _Add to Playlist…
bg: _Добавяне в списък…

en: Last.fm Account
bg: Регистрация за Last.fm

en: Report Music Listening
bg: Публикуване на слушаната музика

en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _About Music
bg: _Относно „Музика“

en: Welcome to Music
bg: Добре дошли в „Музика“

en: Menu
bg: Меню

en: Select
bg: Избор

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: Search
bg: Търсене

en: Back
bg: Назад

[ctx: shortcut window]
en: General
bg: Общи

[ctx: shortcut window]
en: Close window
bg: Затваряне на прозорец

[ctx: shortcut window]
en: Search
bg: Търсене

[ctx: shortcut window]
en: Help
bg: Помощ

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

[ctx: shortcut window]
en: Playback
bg: Изпълнение

[ctx: shortcut window]
en: Play/Pause
bg: Изпълнение/пауза

[ctx: shortcut window]
en: Next song
bg: Следваща песен

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
bg: Предишна песен

[ctx: shortcut window]
en: Toggle repeat
bg: Повтаряне

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffle
bg: Разбъркване

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
bg: Навигация

[ctx: shortcut window]
en: Go to Albums
bg: Към албумите

[ctx: shortcut window]
en: Go to Artists
bg: Към изпълнителите

[ctx: shortcut window]
en: Go to Songs
bg: Към песните

[ctx: shortcut window]
en: Go to Playlists
bg: Към списъците

[ctx: shortcut window]
en: Go back
bg: Назад

en: The contents of your Music Folder will appear here
bg: Съдържанието на папката с музика ще се появи тук.

en: Last.fm is a music discovery service that gives you personalised recommendations based on the music you listen to.
bg: Last.fm е услуга, за откриване на музика. Тя дава препоръки на базата на това, което слушате.

en: Music Reporting Not Setup
bg: Публикуването на музика не е настроено

en: Login to your Last.fm account to report your music listening.
bg: Впишете се в регистрацията си в Last.fm, за да публикувате каква музика слушате.

en: Login
bg: Вписване

en: Previous
bg: Предишна

en: Next
bg: Следваща

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: _Rename…
bg: Пре_именуване…

en: Playlist Name
bg: Име на списъка за изпълнение

en: _Done
bg: _Готово

en: Enter a name for your first playlist
bg: Въведете име за списъка за изпълнение

en: C_reate
bg: _Създаване

en: New Playlist…
bg: Нов списък…

en: Add
bg: Добавяне

en: Add to Playlist
bg: Добавяне в списък

en: _Add
bg: _Добавяне

en: Artists
bg: Автори

en: View All
bg: Преглед на всички

en: Albums
bg: Албуми

en: Songs
bg: Песни

en: Select All
bg: Избор на всички

en: Select None
bg: Избор на някои

en: Click on items to select them
bg: Изберете елементи чрез натискане

en: _Add to Playlist
bg: _Добавяне в списък

en: _Remove from Playlist
bg: _Изваждане от списък

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Most Played
bg: Най-слушани

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Never Played
bg: Никога слушани

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Played
bg: Скоро слушани

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Added
bg: Скоро добавени

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Favorite Songs
bg: Любими песни

en: Unable to play the file
bg: Файлът не може да се възпроизведе

en: _Find in {}
bg: _Търсене в {}

note: TRANSLATORS: separator for two codecs
en:  and
bg:  и

en: {} is required to play the file, but is not installed. | {} are required to play the file, but are not installed.
bg[0]: За да се пусне файлът е нужен {}, който не е инсталиран.
bg[1]: За да се пусне файлът са нужни {}, които не са инсталирани.

en: Playing music
bg: Изпълнение на музика

note: Translators: "shuffle" causes tracks to play in random order.
en: Shuffle
bg: Разбъркване

en: Repeat Song
bg: Повтаряне на песента

en: Repeat All
bg: Повтаряне на всички

en: Shuffle/Repeat Off
bg: Разбъркване/повтаряне изключено

en: Playlist {} removed
bg: Списъкът „{}“ е премахнат

en: Undo
bg: Отмяна

en: {} removed from {}
bg: „{}“ е извадена от „{}“

en: Unknown album
bg: Неизвестен албум

en: Unknown Artist
bg: Неизвестен автор

en: Your XDG Music directory is not set.
bg: Папката ви с музика (по XDG) не е настроена.

en: Music Folder
bg: Папка с музика

note: TRANSLATORS: This is a label to display a link to open user's music folder. {} will be replaced with the translated text 'Music folder'
en: The contents of your {} will appear here.
bg: Съдържанието на „{}“ ще се появи тук.

en: No Music Found
bg: Няма музика

en: Try a Different Search
bg: Друго търсене

en: GNOME Music could not connect to Tracker.
bg: Музиката на GNOME не може да установи връзка с Tracker.

en: Your music files cannot be indexed without Tracker running.
bg: Файловете с музика не може да се индексират без Tracker.

en: Your system Tracker version seems outdated.
bg: Версията на Tracker в системата ви е стара.

en: Music needs Tracker version 3.0.0 or higher.
bg: Музиката на GNOME изисква версия поне 3.0.0.

en: Playlists
bg: Списъци за изпълнение

en: Artists Results
bg: Резултати — изпълнителни

en: Albums Results
bg: Резултати — албуми

en: {} minute | {} minutes
bg[0]: {} минута
bg[1]: {} минути

en: Disc {}
bg: Диск {}

en: Selected {} song | Selected {} songs
bg[0]: Избрана е {} песен
bg[1]: Избрани са {} песни

en: Your music listening is reported to Last.fm.
bg: Информацията за изпълненията, които слушате, се публикува към Last.fm.

en: Your music listening is not reported to Last.fm.
bg: Информацията за изпълненията, които слушате, не се публикува към Last.fm.

note: TRANSLATORS: displays the username of the Last.fm account
en: Logged in as {}
bg: Вписани сте като „{}“

en: Configure
bg: Настройки

en: Pause
bg: Пауза

en: {} Song | {} Songs
bg[0]: {} песен
bg[1]: {} песни
