gnome-calculator master - en to bg translation catalogue (593 entries)

en: Calculator
bg: Калкулатор

en: Perform arithmetic, scientific or financial calculations
bg: Извършване на аритметични, научни или финансови изчисления

en: Calculator is an application that solves mathematical equations. Though it at first appears to be a simple calculator with only basic arithmetic operations, you can switch into Advanced, Financial, or Programming mode to find a surprising set of capabilities.
bg: „Калкулаторът на GNOME“ е приложение, което изчислява математически изрази. Първоначално показва основен калкулатор само с прости аритметични операции, но можете да превключите към режимите „Разширен“, „Финансов“ или „Програмиране“. В тези режими ще намерите впечатляващ набор от функционалности.

en: The Advanced calculator supports many operations, including: logarithms, factorials, trigonometric and hyperbolic functions, modulus division, complex numbers, random number generation, prime factorization and unit conversions.
bg: Режимът „Разширен“ поддържа множество операции включително: логаритми, факториели, тригонометрични и хиперболични функции, делене по модул, комплексни числа, генериране на случайни числа, разлагане на прости множители и преобразуване на мерни единици.

en: Financial mode supports several computations, including periodic interest rate, present and future value, double declining and straight line depreciation, and many others.
bg: Режимът „Финансов“ поддържа множество изчисления, включително изчисление на лихва за период от време, текуща и бъдеща стойност, амортизации по линеен метод и метод на намаляващия се остатък и др.

en: Programming mode supports conversion between common bases (binary, octal, decimal, and hexadecimal), boolean algebra, one’s and two’s complementation, character to character code conversion, and more.
bg: Режимът „Програмиране“ поддържа преобразуване между често използвани бройни системи (двоична, осмична, десетична и шестнайсетична), булева алгебра, преобразуване в обратен и допълнителен код, преобразуване на знак в код и др.

en: Basic Mode
bg: Основен режим

en: Advanced Mode
bg: Разширен режим

en: Financial Mode
bg: Финансов режим

en: Programming Mode
bg: Програмистки режим

en: Keyboard Mode
bg: Клавиатурен режим

en: The GNOME Project
bg: Проектът GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: calculation;arithmetic;scientific;financial;
bg: калкулатор;аритметични;научни;финансови;изчисления;calculation;arithmetic;scientific;financial;

en: Accuracy value
bg: Стойност на точността

en: The number of digits displayed after the numeric point
bg: Броят на показваните цифри след десетичната запетая

en: Word size
bg: Размер на думата

en: The size of the words used in bitwise operations
bg: Размерът на думата, използван в побитови операции

en: Numeric Base
bg: Бройна система

en: The numeric base
bg: Бройната система

en: Show Thousands Separators
bg: Показване на разделителя за хилядите

en: Indicates whether thousands separators are shown in large numbers.
bg: Дали да се изобразяват разделители на хилядите при големи числа.

en: Show Trailing Zeroes
bg: Показване на крайните нули

en: Indicates whether any trailing zeroes after the numeric point should be shown in the display value.
bg: Дали в изобразяваната стойност да бъдат показвани и крайните нули след десетичната запетая.

en: Number format
bg: Формат на числата

en: The format to display numbers in
bg: Форматът, в който да се показват числата

en: Angle units
bg: Мерна единица за ъгъл

en: The angle units to use
bg: Мерната единица за ъгъл, която да се използва

en: Currency update interval
bg: Интервал за обновяване на валутните курсове

en: How often the currency exchange rates should be updated. A value of 0 means the currency exchange rates won't be fetched from the network at all.
bg: Колко често да се обновяват валутните курсове. Стойност 0 означава въобще да не се обновяват.

en: Button mode
bg: Режим за бутоните

en: The button mode
bg: Режимът на бутоните

en: Source currency
bg: От валута

en: Currency of the current calculation
bg: Валута, в която е текущата стойност

en: Target currency
bg: Към валута

en: Currency to convert the current calculation into
bg: Валута, в която да се обърне текущата стойност

en: Source units
bg: От мерна единица

en: Units of the current calculation
bg: Мерна единица, в която е текущата стойност

en: Target units
bg: Към мерна единица

en: Units to convert the current calculation into
bg: Мерна единица, в която да се обърне текущата стойност

en: Internal precision
bg: Вътрешна точност

en: The internal precision used with the MPFR library
bg: Вътрешната точност, която да се използва от библиотеката „MPFR“

en: Window position
bg: Разположение на прозореца

en: Window position (x and y) of the last closed window.
bg: Разположение (x и y) на последно затворения прозорец.

en: UAE Dirham
bg: Дирхам на ОАЕ

en: Australian Dollar
bg: Австралийски долар

en: Bangladeshi Taka
bg: Бангладешка така

en: Bulgarian Lev
bg: Български лев

en: Bahraini Dinar
bg: Бахрейнски динар

en: Brunei Dollar
bg: Брунейски долар

en: Brazilian Real
bg: Бразилски реал

en: Botswana Pula
bg: Ботсуанска пула

en: Canadian Dollar
bg: Канадски долар

en: CFA Franc
bg: Западноафрикански франк

en: Swiss Franc
bg: Швейцарски франк

en: Chilean Peso
bg: Чилийско песо

en: Chinese Yuan
bg: Китайски юан

en: Colombian Peso
bg: Колумбийско песо

en: Czech Koruna
bg: Чешка крона

en: Danish Krone
bg: Датска крона

en: Algerian Dinar
bg: Алжирски динар

en: Estonian Kroon
bg: Естонска крона

en: Euro
bg: Евро

en: British Pound Sterling
bg: Британска лира

en: Hong Kong Dollar
bg: Хонгконгски долар

en: Croatian Kuna
bg: Хърватска куна

en: Hungarian Forint
bg: Унгарски форинт

en: Indonesian Rupiah
bg: Индонезийска рупия

en: Israeli New Shekel
bg: Израелски шекел

en: Indian Rupee
bg: Индийска рупия

en: Iranian Rial
bg: Ирански риал

en: Icelandic Krona
bg: Исландска крона

en: Japanese Yen
bg: Японска йена

en: South Korean Won
bg: Южнокорейски вон

en: Kuwaiti Dinar
bg: Кувейтски динар

en: Kazakhstani Tenge
bg: Казахстанско тенге

en: Sri Lankan Rupee
bg: Шриланкийска рупия

en: Libyan Dinar
bg: Либийски динар

en: Mauritian Rupee
bg: Маврицийска рупия

en: Mexican Peso
bg: Мексиканско песо

en: Malaysian Ringgit
bg: Малайзийски рингит

en: Norwegian Krone
bg: Норвежка крона

en: Nepalese Rupee
bg: Непалска рупия

en: New Zealand Dollar
bg: Новозеландски долар

en: Omani Rial
bg: Омански риал

en: Peruvian Nuevo Sol
bg: Перуански сол

en: Philippine Peso
bg: Филипинско песо

en: Pakistani Rupee
bg: Пакистанска рупия

en: Polish Zloty
bg: Полска злота

en: Qatari Riyal
bg: Катарски риал

en: New Romanian Leu
bg: Румънска лея

en: Russian Rouble
bg: Руска рубла

en: Saudi Riyal
bg: Саудитски риал

en: Serbian Dinar
bg: Сръбски динар

en: Swedish Krona
bg: Шведска крона

en: Singapore Dollar
bg: Сингапурски долар

en: Thai Baht
bg: Тайландски бат

en: Tunisian Dinar
bg: Тунизийски динар

en: Turkish Lira
bg: Турска лира

en: T&T Dollar (TTD)
bg: Долар на Тринидат и Тобаго

en: US Dollar
bg: Щатски долар

en: Uruguayan Peso
bg: Уругвайско песо

en: Venezuelan Bolívar
bg: Венецуелски боливар

en: South African Rand
bg: Южноафрикански ранд

note: Translators: conversion keyword, used e.g. 1 EUR in USD, 1 EUR to USD
en: in
bg: в

en: to
bg: към

en: The zeroth root of a number is undefined
bg: Корен нулев е неопределена операция

en: Error: the number of periods must be positive
bg: Грешка: броят на периодите трябва да е положителен

en: Logarithm
bg: Логаритъм

en: Natural logarithm
bg: Натурален логаритъм

en: Square root
bg: Корен квадратен

en: Absolute value
bg: Абсолютна стойност

en: Signum
bg: Знак

en: Argument
bg: Аргумент

en: Conjugate
bg: Спрегнато

en: Integer
bg: Цяло число

en: Fraction
bg: Дроб

en: Floor
bg: Долна скобка

en: Ceiling
bg: Горна скобка

en: Round
bg: Закръгляне

en: Real
bg: Реална част

en: Imaginary
bg: Имагинерна част

en: Sine
bg: Синус

en: Cosine
bg: Косинус

en: Tangent
bg: Тангенс

en: Arc sine
bg: Аркуссинус

en: Arc cosine
bg: Аркускосинус

en: Arc tangent
bg: Аркустангенс

en: Inverse sine
bg: Обратнен синус

en: Inverse cosine
bg: Обратен косинус

en: Inverse tangent
bg: Обратен тангенс

en: Hyperbolic sine
bg: Хиперболичен синус

en: Hyperbolic cosine
bg: Хиперболичен косинус

en: Hyperbolic tangent
bg: Хиперболичен тангенс

en: Hyperbolic arcsine
bg: Хиперболичен аркуссинус

en: Hyperbolic arccosine
bg: Хиперболичен аркускосинус

en: Hyperbolic arctangent
bg: Хиперболичен аркустангенс

en: Inverse hyperbolic sine
bg: Обратен хиперболичен синус

en: Inverse hyperbolic cosine
bg: Обратен хиперболичен косинус

en: Inverse hyperbolic tangent
bg: Обратен хиперболичен тангенс

en: One's complement
bg: Обратен код

en: Two's complement
bg: Допълнителен код

note: Message displayed when cannot toggle bit in display
en: Displayed value not an integer
bg: Показваната стойност не е цяло число

note: Error shown when trying to undo with no undo history
en: No undo history
bg: Няма история за отмяна на действие

note: Error shown when trying to redo with no redo history
en: No redo history
bg: Няма история за повтаряне на отменено действие

en: No sane value to store
bg: Тази стойност не може да се запази

note: Error displayed to user when they perform a bitwise operation on numbers greater than the current word
en: Overflow. Try a bigger word size
bg: Препълване. Опитайте с по-голям размер на думата

note: Error displayed to user when they an unknown variable is entered
en: Unknown variable “%s”
bg: Неизвестна променлива „%s“

note: Error displayed to user when an unknown function is entered
en: Function “%s” is not defined
bg: Функцията „%s“ не е дефинирана

note: Error displayed to user when an conversion with unknown units is attempted
en: Unknown conversion
bg: Неизвестна мерна единица

note: Unknown error. Error displayed to user when they enter an invalid calculation
en: Malformed expression
bg: Неправилен израз

en: Calculating
bg: Изчисляване

note: Error displayed when trying to factorize a non-integer value
en: Need an integer to factorize
bg: За разлагането на множители е необходимо цяло число

note: This message is displayed in the status bar when a bit shift operation is performed and the display does not contain a number
en: No sane value to bitwise shift
bg: Тази стойност не може да се отмести побитово

note: Translators: Error displayed when underflow error occured
en: Underflow error
bg: Грешка поради твърде малка стойност

note: Translators: Error displayed when overflow error occured
en: Overflow error
bg: Грешка поради препълване

note: Translators: Error display when attempting to take argument of zero
en: Argument not defined for zero
bg: Аргументът е неопределен при нула

note: Translators: Error displayed when attempted to raise 0 to a negative re_exponent
en: The power of zero is undefined for a negative exponent
bg: Степен с основа нула и отрицателен степенен показател е неопределена

note: Translators: Error displayed when attempted to raise 0 to power of zero
en: Zero raised to zero is undefined
bg: Нула на нулева степен е неопределена

note: Translators: Error displayed when attempting to take logarithm of zero
en: Logarithm of zero is undefined
bg: Логаритъм от нула е неопределен

note: Translators: Error displayed when attempted take the factorial of a negative or complex number
en: Factorial is only defined for non-negative real numbers
bg: Факториел е определен само за неотрицателни, реални числа

note: Translators: Error displayed attempted to divide by zero
en: Division by zero is undefined
bg: Деленето на нула е неопределено

note: Translators: Error displayed when attemping to do a modulus division on non-integer numbers
en: Modulus division is only defined for integers
bg: Остатъкът от делене е определен само за цели числа

note: Translators: Error displayed when tangent value is undefined
en: Tangent is undefined for angles that are multiples of π (180°) from π∕2 (90°)
bg: Функцията тангенс е неопределена за ъгли от вида π∕2 + kπ (или 90° + k.180°), k ∈ ℤ

note: Translators: Error displayed when inverse sine value is undefined
en: Inverse sine is undefined for values outside [-1, 1]
bg: Функцията обратен синус е неопределена за стойности извън интервала [-1, 1]

note: Translators: Error displayed when inverse cosine value is undefined
en: Inverse cosine is undefined for values outside [-1, 1]
bg: Функцията обратен косинус е неопределена за стойности извън интервала [-1, 1]

note: Translators: Error displayed when trying to calculate undefined atan(i) or atan (-i)
en: Arctangent function is undefined for values i and -i
bg: Функцията обратен тангенс е неопределена за стойностите 𝑖 и -𝑖

note: Translators: Error displayed when inverse hyperbolic cosine value is undefined
en: Inverse hyperbolic cosine is undefined for values less than one
bg: Функцията обратен хиперболичен косинус е неопределена за стойности по-малки от единица

note: Translators: Error displayed when inverse hyperbolic tangent value is undefined
en: Inverse hyperbolic tangent is undefined for values outside [-1, 1]
bg: Функцията обратен хиперболичен тангенс е неопределена за стойности извън интервала [-1, 1]

note: Translators: Error displayed when boolean AND attempted on non-integer values
en: Boolean AND is only defined for positive integers
bg: Булевата функция „ИЛИ“ е определена само за положителни цели числа

note: Translators: Error displayed when boolean OR attempted on non-integer values
en: Boolean OR is only defined for positive integers
bg: Булевата функция „ИЛИ“ е определена само за положителни цели числа

note: Translators: Error displayed when boolean XOR attempted on non-integer values
en: Boolean XOR is only defined for positive integers
bg: Булевата функция „изключващо ИЛИ“ е определена само за положителни цели числа

note: Translators: Error displayed when boolean XOR attempted on non-integer values
en: Boolean NOT is only defined for positive integers
bg: Булевата функция „НЕ“ е определена само за положителни цели числа

note: Translators: Error displayed when bit shift attempted on non-integer values
en: Shift is only possible on integer values
bg: Преместването е възможно само за цели числа

en: Overflow: the result couldn’t be calculated
bg: Препълване: резултатът не може де се изчисли

en: Angle
bg: ъгъл

en: Length
bg: дължина

en: Speed
bg: скорост

en: Area
bg: площ

en: Volume
bg: обем

en: Mass
bg: маса

en: Duration
bg: време

en: Frequency
bg: честота

en: Temperature
bg: температура

en: Digital Storage
bg: цифрови данни

note: FIXME: Approximations of 1/(units in a circle), therefore, 360 deg != 400 grads
en: Degrees
bg: градуси

[ctx: unit-format]
en: %s degrees
bg: %s градуса

[ctx: unit-symbols]
en: degree,degrees,deg
bg: degree,degrees,deg,градус,градуса,градуси,град,грд

en: Radians
bg: радиани

[ctx: unit-format]
en: %s radians
bg: %s радиана

[ctx: unit-symbols]
en: radian,radians,rad
bg: radian,radians,rad,радиан,радиана,радиани,рад

en: Gradians
bg: градиани

[ctx: unit-format]
en: %s gradians
bg: %s градиана

[ctx: unit-symbols]
en: gradian,gradians,grad
bg: gradian,gradians,grad,градиан,градиана,градиани,грдн

en: Parsecs
bg: парсеци

[ctx: unit-symbols]
en: parsec,parsecs,pc
bg: parsec,parsecs,pc,парсек,парсека,парсеци,пс

en: Light Years
bg: светлинни години

[ctx: unit-symbols]
en: lightyear,lightyears,ly
bg: lightyear,lightyears,ly,светлинна година,светлинни години,сг

en: Astronomical Units
bg: астрономически единици

[ctx: unit-symbols]
en: au
bg: au,астрономическа единица,астрономически единици,астр. ед.,астр.ед.,ае

en: Rack Units
bg: единица в стелаж

en: Nautical Miles
bg: морски мили

[ctx: unit-symbols]
en: nmi
bg: nmi,морски мили,мор.м.

en: Miles
bg: мили

[ctx: unit-symbols]
en: mile,miles,mi
bg: mile,miles,mi,миля,мили,ми

en: Kilometers
bg: километри

[ctx: unit-symbols]
en: kilometer,kilometers,km,kms
bg: kilometer,kilometers,km,kms,километър,километра,километри,км

en: Cables
bg: кабелти

[ctx: unit-symbols]
en: cable,cables,cb
bg: cable,cables,cb,кабелт,кабелта,кабелти,кбл

en: Fathoms
bg: фатоми

[ctx: unit-symbols]
en: fathom,fathoms,ftm
bg: fathom,fathoms,ftm,фатом,фатома,фатоми,фтм

en: Meters
bg: метри

[ctx: unit-symbols]
en: meter,meters,m
bg: meter,meters,m,метър,метра,метри,м

en: Yards
bg: ярдове

[ctx: unit-symbols]
en: yard,yards,yd
bg: yard,yards,yd,ярд,ярда,я

en: Feet
bg: футове

[ctx: unit-symbols]
en: foot,feet,ft
bg: foot,feet,ft,фут,фута,ф

en: Inches
bg: инчове

[ctx: unit-symbols]
en: inch,inches,in
bg: inch,inches,in,инч,инча,ин,цол,цола,цолове,ц,дюйм,дюйма,дюймове,д

en: Centimeters
bg: сантиметри

[ctx: unit-symbols]
en: centimeter,centimeters,cm,cms
bg: centimeter,centimeters,cm,cms,сантиметър,сантиметра,сантиметри,см

en: Millimeters
bg: милиметри

[ctx: unit-symbols]
en: millimeter,millimeters,mm
bg: millimeter,millimeters,mm,милиметър,милиметра,милиметри,мм

en: Micrometers
bg: микрометри

[ctx: unit-symbols]
en: micrometer,micrometers,um
bg: micrometer,micrometers,um,μm,микрометър,микрометра,микрометри,μм

en: Nanometers
bg: нанометри

[ctx: unit-symbols]
en: nanometer,nanometers,nm
bg: nanometer,nanometers,nm,нанометър,нанометра,нанометри,нм

en: Desktop Publishing Point
bg: типографски пунктове

[ctx: unit-symbols]
en: point,pt,points,pts
bg: point,pt,points,pts,пункт,пункта,пт

en: Kilometers per hour
bg: километри в час

[ctx: unit-symbols]
en: kilometers per hour,kmph,kmh,kph
bg: kilometers per hour,kmph,kmh,kph,киломентри в час,км/ч,км в час,кмч

en: Miles per hour
bg: мили в час

[ctx: unit-symbols]
en: milesph,miles per hour,mi/h,miph,mph
bg: milesph,miles per hour,mi/h,miph,mph,мили в час,мили/час,мили/ч,мл/ч

en: Meters per second
bg: Метри в секунда

[ctx: unit-symbols]
en: meters per second,mps
bg: meters per second,mps,м/с,мвс

en: Feet per second
bg: Футове в секунда

[ctx: unit-symbols]
en: fps,feet per second,feetps
bg: fps,feet per second,feetps,фута в секунда,фута в сек.,фута/сек.,фута/с,ф/с

en: Knots
bg: Възли

[ctx: unit-symbols]
en: kt,kn,nd,knot,knots
bg: kt,kn,nd,knot,knots,възел,възли,възела,въз,взл,взли

en: Hectares
bg: хектари

[ctx: unit-symbols]
en: hectare,hectares,ha
bg: hectare,hectares,ha,хектар,хектара,хектари,хкт,хе

en: Acres
bg: акри

[ctx: unit-format]
en: %s acres
bg: %s acrs

[ctx: unit-symbols]
en: acre,acres
bg: acre,acres,акър,акра,акри

en: Square Foot
bg: квадратен фут

[ctx: unit-symbols]
en: ft²
bg: ft²,квадратен фут,квадратни фута,квадратни футове,кв.ф.,кв. ф.,кв.фт.,кв. фт.,ф²,фт²

en: Square Meters
bg: квадратни метри

[ctx: unit-symbols]
en: m²
bg: m²,м²,квадратен метър,квадратни метри,кв.м.,кв. м.,

en: Square Centimeters
bg: квадратни сантиметри

[ctx: unit-symbols]
en: cm²
bg: cm²,см²,квадратни сантиметри,кв.см.,кв. см.

en: Square Millimeters
bg: квадратни милиметри

[ctx: unit-symbols]
en: mm²
bg: mm²,мм²,квадратни милиметри,кв.мм.,кв. мм.

en: Cubic Meters
bg: кубични метри

[ctx: unit-symbols]
en: m³
bg: m³,м³,кубични метри,кубични метра,куб.м.,куб. м.

en: US Gallons
bg: американски галони

[ctx: unit-symbols]
en: gallon,gallons,gal
bg: gallon,gallons,gal,галон,галона,галони,гал

en: Liters
bg: литри

[ctx: unit-symbols]
en: litre,litres,liter,liters,L
bg: litre,litres,liter,liters,L,литър,литра,литри,л

en: US Quarts
bg: американски кварти

[ctx: unit-symbols]
en: quart,quarts,qt
bg: quart,quarts,qt,кварта,кварти,кв

en: US Pints
bg: американски пинти

[ctx: unit-symbols]
en: pint,pints,pt
bg: pint,pints,pt,пинта,пинти,пт

en: Metric Cups
bg: метрични чаши

[ctx: unit-symbols]
en: cup,cups,cp
bg: cup,cups,cp,метрична чаша,метрични чаши,мч,метр.ч.,метр. ч.

en: Milliliters
bg: милилитри

[ctx: unit-symbols]
en: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³
bg: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³,милилитър,милилитра,милилитри,мл,см³

en: Microliters
bg: микролитри

[ctx: unit-symbols]
en: mm³,μL,uL
bg: mm³,μL,uL,мм³,μл,μл

en: Tonnes
bg: тонове

[ctx: unit-symbols]
en: tonne,tonnes
bg: tonne,tonnes,тон,тона,тонове

en: Kilograms
bg: килограми

[ctx: unit-symbols]
en: kilogram,kilograms,kilogramme,kilogrammes,kg,kgs
bg: kilogram,kilograms,kilogramme,kilogrammes,kg,kgs,килограм,килограма,килограми,кг

en: Pounds
bg: фунтове

[ctx: unit-symbols]
en: pound,pounds,lb,lbs
bg: pound,pounds,lb,lbs,паунд,паунда,паунди,пнд,пн,либра,либри,лбр,лб,фунт,фнт

en: Ounces
bg: унции

[ctx: unit-symbols]
en: ounce,ounces,oz
bg: ounce,ounces,oz,унция,унции,унц,ун

en: Grams
bg: грамове

[ctx: unit-symbols]
en: gram,grams,gramme,grammes,g
bg: gram,grams,gramme,grammes,g,грам,грама,грамове,гр,г

en: Stone
bg: камъни

[ctx: unit-symbols]
en: stone,st,stones
bg: stone,st,stones,камък,камъни,стоун,стоуна,стоунове

en: Centuries
bg: векове

[ctx: unit-format]
en: %s centuries
bg: %s века

[ctx: unit-symbols]
en: century,centuries
bg: century,centuries,век,века,векове

en: Decades
bg: десетилетия

[ctx: unit-format]
en: %s decades
bg: %s десетилетия

[ctx: unit-symbols]
en: decade,decades
bg: decade,decades,десетилетие,десетилетия,декада,декади

en: Years
bg: години

[ctx: unit-format]
en: %s years
bg: %s години

[ctx: unit-symbols]
en: year,years
bg: year,years,година,години

en: Months
bg: месеци

[ctx: unit-format]
en: %s months
bg: %s месеца

[ctx: unit-symbols]
en: month,months
bg: month,months,месец,месеци,месеца

en: Weeks
bg: седмици

[ctx: unit-format]
en: %s weeks
bg: %s седмици

[ctx: unit-symbols]
en: week,weeks
bg: week,weeks,седмица,седмици,неделя,недели

en: Days
bg: денонощия

[ctx: unit-format]
en: %s days
bg: %s дни

[ctx: unit-symbols]
en: day,days
bg: day,days,ден,дена,дни

en: Hours
bg: часове

[ctx: unit-format]
en: %s hours
bg: %s часа

[ctx: unit-symbols]
en: hour,hours
bg: hour,hours,час,часа,часове

en: Minutes
bg: минути

[ctx: unit-format]
en: %s minutes
bg: %s минути

[ctx: unit-symbols]
en: minute,minutes
bg: minute,minutes,минута,минути

en: Seconds
bg: секунди

[ctx: unit-symbols]
en: second,seconds,s
bg: second,seconds,s,секунда,секунди,сек,с

en: Milliseconds
bg: милисекунди

[ctx: unit-symbols]
en: millisecond,milliseconds,ms
bg: millisecond,milliseconds,ms,милисекунда,милисекунди,мс

en: Microseconds
bg: микросекунди

[ctx: unit-symbols]
en: microsecond,microseconds,us,μs
bg: microsecond,microseconds,us,μs,микро секунда,микро секунди,uс,μс

en: Celsius
bg: целзий

[ctx: unit-symbols]
en: degC,˚C,C,c,Celsius,celsius
bg: degC,˚C,C,c,˚Ц,Ц,ц,Целзий,целзий

en: Fahrenheit
bg: фаренхайт

[ctx: unit-symbols]
en: degF,˚F,F,f,Fahrenheit,fahrenheit
bg: degF,˚F,F,f,˚Ф,Ф,ф,Фаренхайт,фаренхайт

en: Kelvin
bg: келвин

[ctx: unit-format]
en: %s K
bg: %s К

[ctx: unit-symbols]
en: k,K,Kelvin,kelvin
bg: k,K,к,К,Келвин,келвин

en: Rankine
bg: ранкин

[ctx: unit-symbols]
en: degR,˚R,˚Ra,r,R,Rankine,rankine
bg: degR,˚R,˚Ra,r,R,˚Р,˚Ра,р,Р,Ранкин,ранкин

note: We use IEC prefix for digital storage units. i.e. 1 kB = 1 KiloByte = 1000 bytes, and 1 KiB = 1 kibiByte = 1024 bytes
en: Bits
bg: битове

[ctx: unit-symbols]
en: bit,bits,b
bg: bit,bits,b,бит,бита,битове,б

en: Bytes
bg: байтове

[ctx: unit-symbols]
en: byte,bytes,B
bg: byte,bytes,B,байт,байта,байтове,Б

en: Nibbles
bg: полубайтове

[ctx: unit-format]
en: %s nibble
bg: %s полубайта

[ctx: unit-symbols]
en: nibble,nibbles
bg: nibble,nibbles,нибъл,нибли,полубайт,полубайтове,тетрада,тетради

note: The SI symbol for kilo is k, however we also allow "KB" and "Kb", as they are widely used and accepted.
en: Kilobits
bg: килобитове

[ctx: unit-symbols]
en: kilobit,kilobits,kb,Kb
bg: kilobit,kilobits,kb,Kb,килобит,килобита,килобитове,кб,Кб

en: Kilobytes
bg: килобайтове

[ctx: unit-symbols]
en: kilobyte,kilobytes,kB,KB
bg: kilobyte,kilobytes,kB,KB,килобайт,килобайта,килобайтове,кБ,КБ

en: Kibibits
bg: кибибитове

[ctx: unit-symbols]
en: kibibit,kibibits,Kib
bg: kibibit,kibibits,Kib,кибибит,кибибита,кибибитове,Киб

en: Kibibytes
bg: кибибайтове

[ctx: unit-symbols]
en: kibibyte,kibibytes,KiB
bg: kibibyte,kibibytes,KiB,кибибайт,кибибайта,кибибайтове,КиБ

en: Megabits
bg: мегабитове

[ctx: unit-symbols]
en: megabit,megabits,Mb
bg: megabit,megabits,Mb,мегабит,мегабита,мегабитове,Мб

en: Megabytes
bg: мегабайтове

[ctx: unit-symbols]
en: megabyte,megabytes,MB
bg: megabyte,megabytes,MB,мегабайт,мегабайта,мегабайтове,МБ

en: Mebibits
bg: мебибитове

[ctx: unit-symbols]
en: mebibit,mebibits,Mib
bg: mebibit,mebibits,Mib,мебибит,мебибита,мебибитове,Миб

en: Mebibytes
bg: мебибайтове

[ctx: unit-symbols]
en: mebibyte,mebibytes,MiB
bg: mebibyte,mebibytes,MiB,мебибайт,мебибайта,мебибайтове,МиБ

en: Gigabits
bg: гигабитове

[ctx: unit-symbols]
en: gigabit,gigabits,Gb
bg: gigabit,gigabits,Gb,гигабит,гигабита,гигабитове,Гб

en: Gigabytes
bg: гигабайтове

[ctx: unit-symbols]
en: gigabyte,gigabytes,GB
bg: gigabyte,gigabytes,GB,гигабайт,гигабайта,гигабайтове,ГБ

en: Gibibits
bg: гибибитове

[ctx: unit-symbols]
en: gibibit,gibibits,Gib
bg: gibibit,gibibits,Gib,гибибит,гибибита,гибибитове,Гиб

en: Gibibytes
bg: гибибайтове

[ctx: unit-symbols]
en: gibibyte,gibibytes,GiB
bg: gibibyte,gibibytes,GiB,гибибайт,гибибайта,гибибайтове,ГиБ

en: Terabits
bg: терабитове

[ctx: unit-symbols]
en: terabit,terabits,Tb
bg: terabit,terabits,Tb,терабит,терабита,терабитове,Тб

en: Terabytes
bg: терабайтове

[ctx: unit-symbols]
en: terabyte,terabytes,TB
bg: terabyte,terabytes,TB,терабайт,терабайта,терабайтове,ТБ,TB

en: Tebibits
bg: тебибитове

[ctx: unit-symbols]
en: tebibit,tebibits,Tib
bg: tebibit,tebibits,Tib,тебибит,тебибита,тебибитове,Тиб

en: Tebibytes
bg: тебибайтове

[ctx: unit-symbols]
en: tebibyte,tebibytes,TiB
bg: tebibyte,tebibytes,TiB,тебибайт,тебибайта,тебибайтове,ТиБ

en: Petabits
bg: петабитове

[ctx: unit-symbols]
en: petabit,petabits,Pb
bg: petabit,petabits,Pb,петабит,петабита,петабитове,Пб

en: Petabytes
bg: петабайтове

[ctx: unit-symbols]
en: petabyte,petabytes,PB
bg: petabyte,petabytes,PB,патабайт,петабайта,петабайтове,ПБ

en: Pebibits
bg: пебибитове

[ctx: unit-symbols]
en: pebibit,pebibits,Pib
bg: pebibit,pebibits,Pib,пебибит,пебибита,пебибитове,Пиб

en: Pebibytes
bg: пебибайтове

[ctx: unit-symbols]
en: pebibyte,pebibytes,PiB
bg: pebibyte,pebibytes,PiB,пебибайт,пебибайта,пебибайтове,ПиБ

en: Exabits
bg: ексабитове

[ctx: unit-symbols]
en: exabit,exabits,Eb
bg: exabit,exabits,Eb,ексабит,ексабита,ексабитове,Еб

en: Exabytes
bg: ексабайтове

[ctx: unit-symbols]
en: exabyte,exabytes,EB
bg: exabyte,exabytes,EB,ексабайта,ексабайта,ексабайтове,ЕБ

en: Exbibits
bg: ексбибитове

[ctx: unit-symbols]
en: exbibit,exbibits,Eib
bg: exbibit,exbibits,Eib,ексбибит,ексбибита,ексбибитове,Еиб

en: Exbibytes
bg: ексбибайтове

[ctx: unit-symbols]
en: exbibyte,exbibytes,EiB
bg: exbibyte,exbibytes,EiB,ексбибайт,ексбибайта,ексбибайтове,ЕиБ

en: Zettabits
bg: сетабитове

[ctx: unit-symbols]
en: zettabit,zettabits,Zb
bg: zettabit,zettabits,Zb,сетабит,сетабита,сетабитове,Сб

en: Zettabytes
bg: сетабайтове

[ctx: unit-symbols]
en: zettabyte,zettabytes,ZB
bg: zettabyte,zettabytes,ZB,сетабайт,сетабайта,сетабайтове,СБ

en: Zebibits
bg: себибитове

[ctx: unit-symbols]
en: zebibit,zebibits,Zib
bg: zebibit,zebibits,Zib,себибит,себибита,себибитове,Сиб

en: Zebibytes
bg: себибайтове

[ctx: unit-symbols]
en: zebibyte,zebibytes,ZiB
bg: zebibyte,zebibytes,ZiB,себибайт,себибайта,себибайтове,СиБ

en: Yottabits
bg: йотабитове

[ctx: unit-symbols]
en: yottabit,yottabits,Yb
bg: yottabit,yottabits,Yb,йотабит,йотабита,йотабитове,Йб

en: Yottabytes
bg: йотабайтове

[ctx: unit-symbols]
en: yottabyte,yottabytes,YB
bg: yottabyte,yottabytes,YB,йотабайт,йотабайта,йотабайтове,ЙБ

en: Yobibits
bg: йобибитове

[ctx: unit-symbols]
en: yobibit,yobibits,Yib
bg: yobibit,yobibits,Yib,йобибит,йобибита,йобибитове,Йиб

en: Yobibytes
bg: йобибайтове

[ctx: unit-symbols]
en: yobibyte,yobibytes,YiB
bg: yobibyte,yobibytes,YiB,йобибайт,йобибайта,йобибайтове,ЙиБ

en: Hertz
bg: херц

[ctx: unit-symbols]
en: hertz,Hz
bg: hertz,Hz,херц,херца,херци

en: Kilohertz
bg: килохерци

[ctx: unit-symbols]
en: kilohertz,kHz
bg: kilohertz,kHz,килохерц,килохерца,килохерци

en: Megahertz
bg: мегахерц

[ctx: unit-symbols]
en: megahertz,MHz
bg: megahertz,MHz,мегахерц,мегахерца,мегахерци

en: Gigahertz
bg: гигахерци

[ctx: unit-symbols]
en: gigahertz,GHz
bg: gigahertz,GHz,гигахерц,гигахерца,гигахерци

en: Terahertz
bg: терахерц

[ctx: unit-symbols]
en: terahertz,THz
bg: terahertz,терахерц,терахерца,терахерци

en: Currency
bg: валута

note: Translators: result of currency conversion, %s is the symbol, %%s is the placeholder for amount, i.e.: USD100
en: %s%%s
bg: %%2s %1s

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy result to clipboard
bg: Копиране на резултата в буфера за обмен

en: Modulus divide
bg: Остатък от делене

en: Divide [/]
bg: Деление [/]

en: Multiply [*]
bg: Умножение [*]

en: Subtract [-]
bg: Изваждане [-]

en: Add [+]
bg: Събиране [+]

en: Pi [Ctrl+P]
bg: Пи [Ctrl+P]

en: Root [Ctrl+R]
bg: Корен [Ctrl+R]

en: Square [Ctrl+2]
bg: Повдигане на квадрат [Ctrl+2]

en: Clear Display [Escape]
bg: Изчистване на района за преглед [Escape]

en: Start Group [(]
bg: Отваряне на скоба [(]

en: End Group [)]
bg: Затваряне на скоба [)]

en: Percentage [%]
bg: Процент [%]

en: Calculate Result
bg: Смятане на резултат

en: Subscript Mode [Alt]
bg: Режим за долен индекс [Alt]

en: Superscript Mode [Ctrl]
bg: Режим за горен индекс [Ctrl]

en: Factorize [Ctrl+F]
bg: Разлагане на прости множители [Ctrl+F]

en: Scientific Exponent [Ctrl+E]
bg: Експоненциален запис [Ctrl+E]

en: Hyperbolic Cosine
bg: Хиперболичен косинус

en: Hyperbolic Sine
bg: Хиперболичен синус

en: Hyperbolic Tangent
bg: Хиперболичен тангенс

en: Exponent [^ or **]
bg: Степен [^ или **]

en: Inverse [Ctrl+I]
bg: Обратна функция [Ctrl+I]

en: Euler’s Number
bg: Неперово число

en: Natural Logarithm
bg: Натурален логаритъм

en: Factorial [!]
bg: Факториел [!]

en: Absolute Value [|]
bg: Абсолютна стойност [|]

en: Imaginary Unit
bg: Имагинерна единица

en: Real Component
bg: Реална част

en: Imaginary Component
bg: Имагинерна част

en: Complex Conjugate
bg: Спрегнато на комплексно число

en: Complex Argument
bg: Аргумент — комплексно число

en: Memory
bg: Памет

note: The label on the memory button
en: x
bg: памет

en: Additional Functions
bg: Допълнителни функции

en: Modulus Divide
bg: Остатък от делене

note: Title of Compounding Term dialog
en: Compounding Term
bg: Сложна лихва

note: Compounding Term Dialog: Label before present value input Periodic Interest Rate Dialog: Label before present value input
en: Present _Value:
bg: _Текуща стойност:

note: Compounding Term Dialog: Label before periodic interest rate input Future Value Dialog: Label before periodic interest rate input Periodic Payment Dialog: Label before periodic interest rate input Present Value Dialog: Label before periodic interest rate input Payment Period Dialog: Label before per
en: Periodic Interest _Rate:
bg: _Лихвен процент на период:

note: Compounding Term Dialog: Description of calculation
en: Calculates the number of compounding periods necessary to increase an investment of present value to a future value, at a fixed interest rate per compounding period.
bg: Изчисляване на времето в брой периоди, необходимо за увеличаването на днешната стойност на инвестиция в бъдеща при фиксиран лихвен процент на период и сложна лихва.

note: Compounding Term Dialog: Label before future value input Periodic Interest Rate Dialog: Label before future value input
en: _Future Value:
bg: _Бъдеща стойност:

en: _Cancel
bg: _Отказ

note: Compounding Term Dialog: Calculate button Double-Declining Depreciation Dialog: Calculate button Future Value Dialog: Calculate button Gross Profit Margin Dialog: Calculate button Periodic Payment Dialog: Calculate button Present Value Dialog: Calculate button Periodic Interest Rate Dialog: Calculat
en: C_alculate
bg: _Изчисляване

note: Title of Double-Declining Depreciation dialog
en: Double-Declining Depreciation
bg: Намаляващ се остатък

note: Double-Declining Depreciation Dialog: Description of calculation
en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the double-declining balance method.
bg: Изчисляване на амортизацията на актив за определен период, като се полза метода на намаляващия се остатък.

note: Double-Declining Depreciation Dialog: Label before cost input Gross Profit Margin Dialog: Label before cost input
en: C_ost:
bg: _Разход:

note: Double-Declining Depreciation Dialog: Label before life input Straight-Line Depreciation Dialog: Label before life input Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Label before life input
en: _Life:
bg: _Срок:

note: Double-Declining Depreciation Dialog: Label before period input Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Label before period input
en: _Period:
bg: _Период:

note: Title of Future Value dialog
en: Future Value
bg: Бъдеща стойност

note: Future Value Dialog: Description of calculation
en: Calculates the future value of an investment based on a series of equal payments at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
bg: Изчисляване на бъдещата стойност на инвестиция от еднакви суми с лихвен процент на период на база периодите в срока.

note: Future Value Dialog: Label before periodic payment input Present Value Dialog: Label before periodic payment input Payment Period Dialog: Label before periodic payment input
en: _Periodic Payment:
bg: _Периодично плащане:

note: Future Value Dialog: Label before number of periods input Present Value Dialog: Label before number of periods input
en: _Number of Periods:
bg: _Брой периоди:

note: Title of Gross Profit Margin dialog
en: Gross Profit Margin
bg: Брутна норма на печалба

note: Gross Profit Margin Dialog: Description of calculation
en: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin.
bg: Изчисляване на цената за препродажба на продукт на база разход и търсена норма на печалба.

note: Gross Profit Margin Dialog: Label before margin input
en: _Margin:
bg: _Норма:

note: Title of Periodic Payment dialog
en: Periodic Payment
bg: Периодично плащане

note: Periodic Payment Dialog: Description of calculation
en: Calculates the amount of the periodic payment of a loan, where payments are made at the end of each payment period.
bg: Изчисляване на размера на периодично изплащане на заем, като плащанията се извършват в края на всеки период.

note: Periodic Payment Dialog: Label before principal input
en: _Principal:
bg: _Главница:

note: Periodic Payment Dialog: Label before term input Periodic Interest Rate Dialog: Label before term input
en: _Term:
bg: _Период:

note: Title of Present Value dialog
en: Present Value
bg: Текуща стойност

note: Present Value Dialog: Description of calculation
en: Calculates the present value of an investment based on a series of equal payments discounted at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
bg: Изчисляване на текущата стойност на инвестиция на равни вноски, които се сконтират с лихвен процент на период, и броя периоди за плащане в срока.

note: Title of Periodic Interest Rate dialog
en: Periodic Interest Rate
bg: Лихвен процент на период

note: Periodic Interest Rate Dialog: Description of calculation
en: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment to a future value, over the number of compounding periods.
bg: Изчисляване на лихвеният процент, който ще увеличи сегашната стойност на инвестиция до бъдеща при периодично сложно олихвяване.

note: Title of Straight-Line Depreciation dialog
en: Straight-Line Depreciation
bg: Линейна амортизация

note: Straight-Line Depreciation Dialog: Label before cost input Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Label before cost input
en: _Cost:
bg: _Разходи:

note: Straight-Line Depreciation Dialog: Label before salvage input Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Label before salvage input
en: _Salvage:
bg: _Остатъчна стойност

note: Straight-Line Depreciation Dialog: Description of calculation
en: Calculates the straight-line depreciation of an asset for one period. The straight-line method of depreciation divides the depreciable cost evenly over the useful life of an asset. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
bg: Изчисляване на амортизацията на актив за определен период, като се полза линейния метод. При този метод амортизационната норма е постоянна, амортизируемата стойност се разпределя равномерно през срока на годност. Срокът на годност е броят периоди, най-често години, през които активът се амортизира.

note: Title of Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation dialog
en: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation
bg: Увеличаваща се сума на числата

note: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Description of calculation
en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the Sum-of-the-Years’-Digits method. This method of depreciation accelerates the rate of depreciation, so that more depreciation expense occurs in earlier periods than in later ones. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
bg: Изчисляване на амортизацията на актив за определен период, като се полза метода на увеличаващата се сума на числата. При този метод увеличението на амортизационните отчисления се засилва. По-голямата част от амортизацията се начислява в по-ранните периоди. Срокът на годност е броят периоди, най-често години, през които активът се амортизира.

note: Title of Payment Period dialog
en: Payment Period
bg: Период на плащане

note: Payment Period Dialog: Label before future value input
en: Future _Value:
bg: _Бъдеща стойност:

note: Payment Period Dialog: Description of calculation
en: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value, at a periodic interest rate.
bg: Изчисляване на броя периодични плащания, които са необходими при плащане на анюитетни вноски за натрупване на бъдеща стойност при периодично начислявана лихва.

note: Calculates the number of compounding periods necessary to increase an investment of present value pv to a future value of fv, at a fixed interest rate of int per compounding period. See also: http://en.wikipedia.org/wiki/Compound_interest
en: Ctrm
bg: СрПг

note: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the double-declining balance method. See also: http://en.wikipedia.org/wiki/Depreciation
en: Ddb
bg: ДПО

en: Double Declining Depreciation
bg: Намаляващ се остатък

note: Calculates the future value of an investment based on a series of equal payments, each of amount pmt, at a periodic interest rate of int, over the number of payment periods in the term. See also: http://en.wikipedia.org/wiki/Future_value
en: Fv
bg: БСт

note: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value of fv, at a periodic interest rate of int. Each payment is equal to amount pmt. See also: http://en.wikipedia.org/wiki/Annuity_(finance_theory)
en: Term
bg: Период

en: Financial Term
bg: Финансов период

note: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the Sum-Of-The-Years’-Digits method. This method of depreciation accelerates the rate of depreciation, so that more depreciation expense occurs in earlier periods than in later ones. The depreciable cost is cost 
en: Syd
bg: ПлнА

en: Sum of the Years Digits Depreciation
bg: Увеличаваща се сума на числата

note: Calculates the straight-line depreciation of an asset for one period. The depreciable cost is cost - salvage. The straight-line method of depreciation divides the depreciable cost evenly over the useful life of an asset. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset 
en: Sln
bg: ЛнАм

en: Straight Line Depreciation
bg: Линейна амортизация

note: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment of present value pv to a future value of fv, over the number of compounding periods in term. See also: http://en.wikipedia.org/wiki/Interest
en: Rate
bg: Лихва

note: Calculates the present value of an investment based on a series of equal payments, each of amount pmt, discounted at a periodic interest rate of int, over the number of payment periods in the term. See also: http://en.wikipedia.org/wiki/Present_value
en: Pv
bg: ТСт

note: Calculates the amount of the periodic payment of a loan, where payments are made at the end of each payment period. See also: http://en.wikipedia.org/wiki/Amortization_schedule
en: Pmt
bg: ППл

note: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin. See also: http://en.wikipedia.org/wiki/Gross_profit_margin
en: Gpm
bg: БНП

en: Binary
bg: Двоична

en: Octal
bg: Осмична

en: Decimal
bg: Десетична

en: Hexadecimal
bg: Шестнайсетична

en: Subscript mode [Alt]
bg: Режим за долен индекс [Alt]

en: Superscript mode [Ctrl]
bg: Режим за горен индекс [Crl]

en: Shift Left
bg: Отместване наляво

en: Shift Right
bg: Отместване надясно

en: Boolean Exclusive OR
bg: Булева функция „изключващо ИЛИ“

en: Boolean OR
bg: Булева функция „ИЛИ“

en: Boolean AND
bg: Булева функция „И“

en: Boolean NOT
bg: Булева функция „НЕ“

en: Ones’ Complement
bg: Обратен код

en: Two’s Complement
bg: Допълнителен код

en: Binary Logarithm
bg: Двоичен логаритъм

en: Integer Component
bg: Целочислена част

en: Fractional Component
bg: Дробна част

note: Title of insert character code dialog
en: Insert Character Code
bg: Вмъкване на код на знак

en: Change word size
bg: Смяна на размера на думата

note: Insert ASCII dialog: Label before character entry
en: Ch_aracter:
bg: _Знак:

note: Insert ASCII dialog: Button to insert selected character
en: _Insert
bg: _Вмъкване

note: Translators: Do not translate possible mode names basic, advanced, financial, programming and keyboard
en: Start in given mode (basic, advanced, financial, programming, keyboard)
bg: Стартиране в този режим („basic“ — основен, „advanced“ — разширен, „financial“ — финансов, „programming“ — програмиране, „keyboard“ — клавиатура)

en: Solve given equation
bg: Решаване на уравнение

en: Start with given equation
bg: Започване с даденото уравнение

en: Show release version
bg: Показване на версията

en: Are you sure you want to close all open windows?
bg: Сигурни ли сте, че искате да затворите всички прозорци?

en: Close _All
bg: Затваряне на _всички

en: %d-bit | %d-bit
bg[0]: %d-бит
bg[1]: %d-бита

en: %d place | %d places
bg[0]: %d знак
bg[1]: %d знака

en:  to
bg:  към

en: Switch conversion units
bg: Размяна на единиците за преобразуване

en: Defined Functions
bg: Дефинирани функции

en: Built-in keywords
bg: Вградени ключови думи

en: Defined currencies
bg: Дефинирани валути

en: Defined Variables
bg: Дефинирани променливи

en: New function
bg: Нова функция

en: Select no. of arguments
bg: Брой аргументи

en: 8-bit
bg: 8-бита

en: 16-bit
bg: 16-бита

en: 32-bit
bg: 32-бита

en: 64-bit
bg: 64-бита

en: Never
bg: Никога

en: Daily
bg: Ежедневно

en: Weekly
bg: Ежеседмично

en: Number of _decimals
bg: _Брой знаци след запетаята:

en: Trailing _zeroes
bg: _Крайни нули

en: _Thousands separators
bg: Разделител за _хилядите

en: _Angle units
bg: Мерна единица за _ъгъл

en: Word _size
bg: _Размер на думата:

en: E_xchange rate refresh interval
bg: _Интервал зо опресняване на валутните курсове

[ctx: shortcut window]
en: General
bg: Общи

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
bg: Отваряне на нов прозорец

[ctx: shortcut window]
en: Close current window
bg: Затваряне на текущия прозорец

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
bg: Спиране на програмата

[ctx: shortcut window]
en: Show help
bg: Извеждане на помощта

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
bg: Отваряне на менюто

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
bg: Настройки

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
bg: Клавишни комбинации

[ctx: shortcut window]
en: Clear history
bg: Изчистване на историята

[ctx: shortcut window]
en: Switching modes
bg: Превключване между режимите

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Basic mode
bg: Основен

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Advanced mode
bg: Разширен

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Financial mode
bg: Финансов

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Programming mode
bg: Програмиране

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Keyboard mode
bg: Клавиатура

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard entry
bg: Въвеждане от клавиатурата

[ctx: shortcut window]
en: Multiply (×)
bg: Умножение (×)

[ctx: shortcut window]
en: Divide (÷)
bg: Деление (÷)

[ctx: shortcut window]
en: Square root (√)
bg: Корен квадратен (√))

[ctx: shortcut window]
en: Inverse
bg: Обратна функция

[ctx: shortcut window]
en: Pi (π)
bg: Пи (π)

[ctx: shortcut window]
en: Enter numbers in scientific format
bg: Въвеждане на числа в научен формат

[ctx: shortcut window]
en: Programming mode
bg: Програмиране

[ctx: shortcut window]
en: Switch to binary
bg: Двоичен запис

[ctx: shortcut window]
en: Switch to octal
bg: Осмичен запис

[ctx: shortcut window]
en: Switch to decimal
bg: Десетичен запис

[ctx: shortcut window]
en: Switch to hexadecimal
bg: Шестнайсетичен запис

[ctx: shortcut window]
en: Others
bg: Други

[ctx: shortcut window]
en: Copy
bg: Копиране

[ctx: shortcut window]
en: Paste
bg: Поставяне

[ctx: shortcut window]
en: Undo
bg: Отмяна

[ctx: shortcut window]
en: Redo
bg: Повтаряне

[ctx: shortcut window]
en: Previous result
bg: Предишен резултат

[ctx: shortcut window]
en: Next result
bg: Следващ резултат

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Keyboard mode (alt.)
bg: Клавиатура (алт.)

en: Variable name
bg: Име на променлива

en: Store value into existing or new variable
bg: Запазване на стойността в съществуваща или нова променлива

en: Basic
bg: Основен

en: Advanced
bg: Разширен

en: Financial
bg: Финансов

en: Programming
bg: Програмиране

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: _New Window
bg: _Нов прозорец

note: Translators: entry of the Setup submenu of the hamburger menu (with a mnemonic that appears when pressing Alt); set number format to "automatic"; other possible options are "_Fixed", "_Scientific" and "_Engineering"
en: _Automatic
bg: _Автоматично

note: Translators: entry of the Setup submenu of the hamburger menu (with a mnemonic that appears when pressing Alt); set number format to "fixed"; other possible options are "_Automatic", "_Scientific" and "_Engineering"
en: _Fixed
bg: _Фиксиран

note: Translators: entry of the Setup submenu of the hamburger menu (with a mnemonic that appears when pressing Alt); set number format to "scientific"; other possible options are "_Fixed", "_Automatic" and "_Engineering"
en: _Scientific
bg: _Научен

note: Translators: entry of the Setup submenu of the hamburger menu (with a mnemonic that appears when pressing Alt); set number format to "engineering"; other possible options are "_Fixed", "_Scientific" and "_Automatic"
en: _Engineering
bg: _Инженерен

en: Preferences
bg: Настройки

en: Keyboard Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

en: _Help
bg: Помо_щ

en: About Calculator
bg: Относно „Калкулатор“

en: Mode Selection
bg: Избор на режим

en: Undo
bg: Отмяна

en: Main Menu
bg: Основно меню

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата
