gnome-session master - en to bg translation catalogue (67 entries)

en: Custom
bg: Други

en: This entry lets you select a saved session
bg: Оттук може да изберете сесия запазена от вас

en: This session logs you into GNOME
bg: Влизане в GNOME

en: GNOME dummy
bg: GNOME — фиктивна

en: GNOME on Wayland
bg: GNOME с Wayland

en: GNOME on Xorg
bg: GNOME с Xorg

en: Save sessions
bg: Запазване на сесиите

en: If enabled, gnome-session will save the session automatically.
bg: Когато е включено, „gnome-session“ ще запазва сесията автоматично.

en: Save this session
bg: Запазване на тази сесия

en: When enabled, gnome-session will automatically save the next session at log out even if auto saving is disabled.
bg: Когато е включено, „gnome-session“ автоматично ще запази следващата сесия при изход, дори ако автоматичното запазване на сесии е изключено.

en: Logout prompt
bg: Питане преди изход

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
bg: Когато е включено, „gnome-session“ ще пита потребителя, преди да прекрати сесията.

en: Show the fallback warning
bg: Показване на предупреждение при резервен вариант

en: If enabled, gnome-session will display a warning dialog after login if the session was automatically fallen back.
bg: Когато е включено, „gnome-session“ ще извежда прозорец с предупреждение, ако при влизане е ползван резервният вариант за сесия.

en: Custom Session
bg: Друга сесия

en: Please select a custom session to run
bg: Изберете коя друга сесия да се стартира

en: _New Session
bg: _Нова сесия

en: _Remove Session
bg: Из_триване на сесия

en: Rena_me Session
bg: Пре_именуване на сесия

en: _Continue
bg: _Продължаване

en: Oh no!  Something has gone wrong.
bg: О, не! Нещо се обърка.

en: A problem has occurred and the system can’t recover. Please contact a system administrator
bg: Възникна проблем и системата не може да се справи. Свържете се със системен администратор

en: A problem has occurred and the system can’t recover. All extensions have been disabled as a precaution.
bg: Възникна проблем и системата не може да се справи. За всеки случай всички разширения са изключени.

en: A problem has occurred and the system can’t recover.
    Please log out and try again.
bg: Възникна проблем и системата не може да се справи.
    Излезте от системата и опитайте отново.

en: _Log Out
bg: _Изход

en: Enable debugging code
bg: Включване на изчистването на грешки

en: Allow logout
bg: Разрешаване на изхода

en: Show extension warning
bg: Показване на предупреждение за разширение

en: Not responding
bg: Не отговаря

en: _Log out
bg: _Изход

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
bg: Запомнена програма

en: This program is blocking logout.
bg: Тази програма блокира излизането.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
bg: Отхвърляне на свързванията с нови клиенти, защото тази сесия в момента се затваря

en: Could not create ICE listening socket: %s
bg: Неуспешно създаване на гнездо на ICE за слушане: %s

en: Running as systemd service
bg: Изпълнение като услуга на „systemd“

en: Use systemd session management
bg: Управление на сесиите със „systemd“

en: Use builtin session management (rather than the systemd based one)
bg: Използване на вграденото управление на сесии (вместо това на „systemd“)

en: Override standard autostart directories
bg: Използване на различни от стандартните папки за стартиране при влизане

en: AUTOSTART_DIR
bg: ПАПКА_ЗА_АВТОМАТИЧНО_СТАРТИРАНЕ

en: Session to use
bg: Коя сесия да се ползва

en: SESSION_NAME
bg: ИМЕ_НА_СЕСИЯ

en: Do not load user-specified applications
bg: Да не се зареждат програми, зададени от потребителя

en: Version of this application
bg: Версията на програмата

note: Translators: the 'fail whale' is the black dialog we show when something goes seriously wrong
en: Show the fail whale dialog for testing
bg: Показване на черния екран за грешка с тестови цели

en: Disable hardware acceleration check
bg: Изключване на проверката за хардуерно ускорение

en:  — the GNOME session manager
bg:  — управление на сесиите на GNOME

en: Start gnome-session-shutdown.target
bg: Изпълнение на „gnome-session-shutdown.target“

en: Start gnome-session-shutdown.target when receiving EOF or a single byte on stdin
bg: Стартиране на „gnome-session-shutdown.target“ при получаване на край на файл или сама на единичен байт на стандартния вход

en: Signal initialization done to gnome-session
bg: Извършено е инициализиране на сигналите на „gnome-session“

en: Restart dbus.service if it is running
bg: Рестартиране на „dbus.service“, ако се изпълнява

en: Run from ExecStopPost to start gnome-session-failed.target on service failure
bg: Изпълнение от „ExecStopPost“, за да се стартираt „gnome-session-failed.target“ при грешка в услугата

en: Program needs exactly one parameter
bg: Програмата изисква точно един параметър

en: %s [OPTION…] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only    Do not launch COMMAND and wait forever instead
      -l, --list        List the existing inhibitions, and exit
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
bg: %s [ОПЦИЯ…] КОМАНДА
    
    Изпълняване на КОМАНДАта с ограничена функционалност на сесията.
    
      -h, --help        Извеждане на тази помощ
      --version         Извеждане на версията на програмата
      --app-id ИД       ИДентификатор на програмата стартирана с ограничена
                        сесия (незадължително)
      --reason ПРИЧИНА  ПРИЧИНАта за ограничаване (незадължително)
      --inhibit АРГ     Какво да се ограничи, списък разделен с двоеточие.
                        Възможните стойности са logout (изход), switch-user (смяна
                        на потребител), suspend (приспиване), idle (бездействие),
                        automount (автоматично монтиране)
      --inhibit-only    Команда не се изпълнява, стартира се направо сесия
      -l, --list        Извеждане на списък с ограниченията и изход
    Ако не е указана опция „--inhibit“, за стандартна се ползва стойност „idle“.

en: Failed to execute %s
bg: Неуспешно изпълнение на %s

en: %s requires an argument
bg: %s изисква аргумент

en: Log out
bg: Изход

en: Power off
bg: Изключване

en: Reboot
bg: Рестартиране

en: Ignoring any existing inhibitors
bg: Изход въпреки блокиращите програми

en: Don’t prompt for user confirmation
bg: Без потвърждаване

en: Could not connect to the session manager
bg: Не може да се изгради връзка към управлението на сесии

en: Program called with conflicting options
bg: Програмата е стартирана с противоречащи си опции

en: Session %d
bg: Сесия %d

en: Session names are not allowed to start with “.” or contain “/” characters
bg: Имената на сесиите не може да започват със знака „.“ или да съдържат знака „/“

en: Session names are not allowed to start with “.”
bg: Имената на сесиите не може да започват със знака „.“

en: Session names are not allowed to contain “/” characters
bg: Имената на сесиите не може да съдържат знака „/“

en: A session named “%s” already exists
bg: Вече има сесия с това име — „%s“
