gedit - en to bg translation catalogue (220 entries)

en: gedit Manual V2.8
bg: Ръководство за GEdit, версия 2.8

en: GNOME Documentation Project
bg: Проектът за превод на документацията на GNOME

en: GNOME Documentation Team
bg: Екипът за превод на документацията на GNOME

en: Cicek provided information from earlier revisions of the gedit application.
bg: Cicek предостави информация от ранни редакции на GEdit.

en: George provided information about plugins.
bg: George предостави информация относно приставките.

en: Sun Java Desktop System Documentation Team
bg: Екипът за документацията на Java Desktop System

en: gedit Manual V2.7
bg: Ръководство за GEdit, версия 2.7

en: March 2004
bg: Март 2004

en: Sun GNOME Documentation Team
bg: Екипът по документация на GNOME на Sun

en: gedit Manual V2.6
bg: Ръководство за GEdit, версия 2.6

en: September 2003
bg: Септември 2003

en: gedit Manual V2.5
bg: Ръководство за GEdit, версия 2.5

en: March 2003
bg: Март 2003

en: gedit Manual V2.4
bg: Ръководство за GEdit, версия 2.4

en: January 2003
bg: Януари 2003

en: gedit Manual V2.3
bg: Ръководство за GEdit, версия 2.3

en: September 2002
bg: Септември 2003

en: gedit Manual V2.2
bg: Ръководство за GEdit, версия 2.2

en: August 2002
bg: Август 2002

en: gedit Manual V2.1
bg: Ръководство за GEdit, версия 2.1

en: June 2002
bg: Юни 2002

en: gedit Manual V2.0
bg: Ръководство за GEdit, версия 2.0

en: March 2002
bg: Март 2002

en: gedit V1.0
bg: Gedit, версия 1.0

en: This manual describes version 2.7.91 of gedit.
bg: Това ръководство описва GEdit, версия 2.7.91

en: Feedback
bg: Обратна връзка

en: To report a bug or make a suggestion regarding the <application>gedit</application> application or this manual, follow the directions in the <ulink url="ghelp:gnome-feedback" type="help">GNOME Feedback Page</ulink>.
bg: За да докладвате за грешка или да направите предложение относно програмата за преглед на документи Evince или това ръководство, следвайте указанията, описани в <ulink url= "ghelp:gnome-feedback " type= "help">Страницата за обратна връзка на GNOME</ulink>.

en: text editor
bg: текстов редактор

en: Introduction
bg: Въведение

en: The <application>gedit</application> application enables you to create and edit text files. You can use <application>gedit</application> plugins to perform a variety of tasks related to text-editing from within the <application>gedit</application> window.
bg: Програмата <application>gedit</application> Ви позволява да създавате и редактирате текстови файлове. Може да използвате приставки към <application>gedit</application>, които да извършват най-раазлични задачи свързани с редактиране на текст.

en: Getting Started
bg: Първи стъпки

en: To Start gedit
bg: Стартиране на GEdit

en: You can start <application>gedit</application> in the following ways:
bg: Може да стартирате<application>gedit</application> по следните начини:

en: <guimenu>Applications</guimenu> menu
bg: От менюто <guimenu>Програми</guimenu>

en: Choose <menuchoice><guisubmenu>Accessories</guisubmenu><guimenuitem>Text Editor</guimenuitem></menuchoice>.
bg: Изберете <menuchoice><guisubmenu>Помощни програми</guisubmenu><guimenuitem>Текстов редактор</guimenuitem></menuchoice>.

en: Command line
bg: От командния ред

en: Execute the following command: <command>gedit</command>
bg: Изпълнете следната команда: <command>gedit</command>

en: When You Start gedit
bg: Когато стартирате GEdit

en: When you start <application>gedit</application>, the following window is displayed:
bg: Когато стартирате <application>gedit</application> се появява следният прозорец:

en: gedit Window
bg: Прозорец на GEdit

en: Shows gedit main window.
bg: Показва главния прозорец на gedit.

en: The <application>gedit</application> window contains the following elements:
bg: Прозорецът на <application>gedit</application> съдържа следните елементи:

en: Menubar
bg: Лента с менюта

en: The menus on the menubar contain all of the commands you need to work with files in <application>gedit</application>.
bg: Менютата на лентата с менюта съдържат всички, команди, от които може да избирате при работа с файлове в <application>gedit</application>.

en: Toolbar
bg: Лента с инструменти

en: The toolbar contains a subset of the commands that you can access from the menubar.
bg: Лентата с инструменти съдържа набор от команди, които са налични и в менютата.

en: Display area
bg: Район на преглед

en: The display area contains the text of the file that you are editing.
bg: Района на преглед съдържа текста на файла, който редактирате.

en: Output window
bg: Изходен прозорец

en: The output window displays the output returned by the Shell command plugin.
bg: Изходният прозорец показва изходните съобщения върнати от приставката за командния ред.

en: Statusbar
bg: Лента за състоянието

en: The statusbar displays information about current <application>gedit</application> activity and contextual information about the menu items. The statusbar also displays the following information:
bg: Лентата за състоянието показва информация относно текущата активност на <application>gedit</application> и контекстуална информация относно елементите в менютата. Лентата за състоянието също така показва и следната информация:

en: Cursor position: the line number and column number where the cursor is located.
bg: Позиция на курсора: номер на реда и позицията, където се намира в момента курсора.

en: Edit mode: If the editor is in insert mode, the statusbar contains the text <guilabel>INS</guilabel>. If the editor is in overwrite mode, the statusbar contains the text <guilabel>OVR</guilabel>. Press the <keycap>Insert</keycap> key to change edit mode.
bg: Режим на редактиране: Ако редакторът е в режим вмъкване, лентата за състоянието съдържа текста <guilabel>INS</guilabel>. Ако редакторът е в режим на презаписване, лентата за състоянието съдържа текста <guilabel>OVR</guilabel>. Натиснете клавиша <keycap>Insert</keycap>, за да променяте режима.

en: When you right-click in the <application>gedit</application> window, the application displays a popup menu. The popup menu contains the most common text editing commands.
bg: Когато натиснете с дясното копче в прозореца на <application>gedit</application>, програмата показва меню. Това меню съдържа най-често използваните команди при работа с текст.

en: UI Component
bg: Компонент

en: Action
bg: Действие

en: Window
bg: Прозорец

en: Drag a file into the <application>gedit</application> window from another application such as a file manager.
bg: Изтеглете файл в прозореца на <application>gedit</application> от друга програма, като например файлов мениджър.

en: Choose <menuchoice><guimenu>File</guimenu><guimenuitem>Open</guimenuitem></menuchoice>.
bg: Изберете <menuchoice><guimenu>Файл</guimenu><guimenuitem>Отваряне</guimenuitem></menuchoice>.

en: If you have recently opened the file, choose <menuchoice><guimenu>File</guimenu><guimenuitem>Open Recent</guimenuitem></menuchoice>.
bg: Ако наскоро сте отворили файла, изберете <menuchoice><guimenu>Файл</guimenu><guimenuitem>Отваряне на скорошни</guimenuitem></menuchoice>.

en: Click on the <guibutton>Open</guibutton> toolbar button.
bg: Натиснете на бутона <guibutton>Отваряне</guibutton> в лентата с инструменти.

en: Right-click popup menu
bg: От менюто при натисканте с дясното копче

en: Right-click on the file in a file manager window, then choose <guilabel>Open With</guilabel> from the popup menu.
bg: Натиснете с дясното копче на мишката върху файл във файловия мениджър и после изберете <guilabel>Отваряне с</guilabel> от появилото се меню.

en: Shortcut keys
bg: Бързи клавиши

en: Press <keycombo><keycap>Ctrl</keycap><keycap>O</keycap></keycombo>.
bg: Натиснете <keycombo><keycap>Ctrl</keycap><keycap>O</keycap></keycombo>.

en: In <application>gedit</application>, you can perform the same action in several ways. For example, you can open a file in the following ways: <informaltable frame="all"><tgroup cols="2" colsep="1" rowsep="1"><colspec colname="COLSPEC0" colwidth="50*"/><colspec colname="COLSPEC1" colwidth="50*"/><thead><row valign="top"><entry colname="COLSPEC0"><placeholder-1/></entry><entry colname="COLSPEC1" align="left"><placeholder-2/></entry></row></thead><tbody><row valign="top"><placeholder-3/><placeholder-4/></row><row valign="top"><placeholder-5/><entry><placeholder-6/><placeholder-7/></entry></row><row valign="top"><placeholder-8/><placeholder-9/></row><row valign="top"><placeholder-10/><placeholder-11/></row><row valign="top"><placeholder-12/><placeholder-13/></row></tbody></tgroup></informaltable>
bg: В <application>gedit</application> може да извършвате едно действие по няколко различни начина. Например, може да отворите файл по следните начини: <informaltable frame="all"><tgroup cols="2" colsep="1" rowsep="1"><colspec colname="COLSPEC0" colwidth="50*"/><colspec colname="COLSPEC1" colwidth="50*"/><thead><row valign="top"><entry colname="COLSPEC0"><placeholder-1/></entry><entry colname="COLSPEC1" align="left"><placeholder-2/></entry></row></thead><tbody><row valign="top"><placeholder-3/><placeholder-4/></row><row valign="top"><placeholder-5/><entry><placeholder-6/><placeholder-7/></entry></row><row valign="top"><placeholder-8/><placeholder-9/></row><row valign="top"><placeholder-10/><placeholder-11/></row><row valign="top"><placeholder-12/><placeholder-13/></row></tbody></tgroup></informaltable>

en: This manual documents functionality from the menubar.
bg: Това ръководство документира функционалността през менютата.

en: To Open a File
bg: Отваряне на файл

en: To open a file, choose <menuchoice><guimenu>File</guimenu><guimenuitem>Open</guimenuitem></menuchoice> to display the <guilabel>Open File</guilabel> dialog. Select the file that you want to open, then click <guibutton>Open</guibutton>. The file is displayed in the <application>gedit</application> window.
bg: За да отворите файл, изберете <menuchoice><guimenu>Файл</guimenu><guimenuitem>Отваряне</guimenuitem></menuchoice>, за да се покаже прозорецът <guilabel>Отваряне на файл</guilabel>. Изберете файла, който искате да отворите и после натиснете <guibutton>Отваряне</guibutton>. Файлът се показва в прозореца на <application>gedit</application>.

en: You can open multiple files in <application>gedit</application>. The application displays one file at a time in the application window. The application adds a tab for each open file to the window. To display another open file, click on the tab that corresponds to the file. To create a new <application> gedit</application> window for each file that is open, drag the tab corresponding to each file to the desktop background.
bg: Може да отворите множество файлове в <application>gedit</application>. Програмата показва един файл наведнъж в прозорец. Добавя се подпрозорец за всеки отворен файл. За да се покаже друг файл, просто изберете неговия подпрозорец. За да се създаде нов прозорец на <application>gedit</application> за всеки отворен файл, изтеглете съответния подпрозорец към фона на работния плот.

en: You can also use the <guimenu>Documents</guimenu> menu to move between the open files. You can choose <menuchoice><guimenu>Documents</guimenu><guimenuitem>Move to New Window</guimenuitem></menuchoice> to move a document to a new <application> gedit</application> window.
bg: Може също да използвате менюто <guimenu>Документи</guimenu>, за да се придвижвате между отворените файлове. Може да изберете <menuchoice><guimenu>Документи</guimenu><guimenuitem>Преместване в нов прозорец</guimenuitem></menuchoice>, за да преместите документ към нов прозорец на <application>gedit</application>.

en: Shows Recent Files menu icon.
bg: Показва иконата в менюто за скорошните файлове

en: The application records the paths and filenames of the five most recent files that you edited and displays the files as menu items on the <menuchoice><guimenu>File</guimenu></menuchoice> menu. You can also click on the <placeholder-1/> icon on the toolbar to display the list of recent files.
bg: Програмата записва местоположението на последните пет редактирани файла и показва файловете като елементи от менюто <menuchoice><guimenu>Файл</guimenu></menuchoice>. Може да натиснете иконата <placeholder-1/> от лентата с инструменти, за да видите списъка с последните файлове.

en: To Open Multiple Files from a Command Line
bg: Отваряне на множество файлове от командния ред

en: You can run <application>gedit</application> from a command line and open a single file or multiple files. To open multiple files from a command line, type the following command, then press <keycap>Return</keycap>:
bg: Може да стартирате <application>gedit</application> от командния ред и да отворите един или много файлове. За да отворите много файлове от командния ред, въведете следната команда и после натиснете <keycap>Enter</keycap>:

en: When the application starts, the files that you specify are displayed in the <application>gedit</application> window.
bg: Когато програмата се стартира, файловете, които сте определили се появяват в прозореца на <application>gedit</application>.

en: For more information on how to run <application>gedit</application> from a command line, see <ulink url="man:gedit" type="man"><citerefentry><refentrytitle>gedit</refentrytitle><manvolnum>1</manvolnum></citerefentry></ulink>.
bg: За повече информация относно как да стартирате <application>gedit</application> от командния ред, вижте <ulink url="man:gedit" type="man"><citerefentry><refentrytitle>gedit</refentrytitle><manvolnum>1</manvolnum></citerefentry></ulink>.

en: Usage
bg: Употреба

en: To Create a New File
bg: Създаване на нов текстов файл

en: To create a new file, choose <menuchoice><guimenu>File</guimenu><guimenuitem>New</guimenuitem></menuchoice>. The application displays a new file in the <application>gedit</application> window.
bg: За да създадете нов файл, изберете <menuchoice><guimenu>Файл</guimenu><guimenuitem>Нов</guimenuitem></menuchoice>. Програмата показва нов файл в прозореца си.

en: To Save a File
bg: Запазване на файл

en: You can save files in the following ways:
bg: Може да запазвате файлове по следните начини:

en: To save changes to an existing file, choose <menuchoice><guimenu>File</guimenu><guimenuitem>Save</guimenuitem></menuchoice>.
bg: За да запазите промените по съществуващ файл, изберете <menuchoice><guimenu>Файл</guimenu><guimenuitem>Запазване</guimenuitem></menuchoice>.

en: To save a new file or to save an existing file under a new filename, choose <menuchoice><guimenu>File</guimenu><guimenuitem>Save As</guimenuitem></menuchoice>. Enter a name for the file in the <guilabel>Save As</guilabel> dialog, then click <guibutton>Save</guibutton>.
bg: За да запазите нов файл или да запазите съществуващ файл под друго име, изберете <menuchoice><guimenu>Файл</guimenu><guimenuitem>Запазване като</guimenuitem></menuchoice>. Въведете име за файла в прозореца <guilabel>Запазване като</guilabel> и после натиснете <guibutton>Запазване</guibutton>.

en: To save all of the files that are currently open in <application>gedit</application>, choose <menuchoice><guimenu>Documents</guimenu><guimenuitem>Save All</guimenuitem></menuchoice>.
bg: За да запазите всички файлове, които са отворени в <application>gedit</application>, изберете <menuchoice><guimenu>Документи</guimenu><guimenuitem>Запазване на всички</guimenuitem></menuchoice>.

en: To close all of the files that are currently open in <application>gedit</application>, choose <menuchoice><guimenu>Documents</guimenu><guimenuitem>Close All</guimenuitem></menuchoice>.
bg: За да затворите всички файлове, които са отворени в <application>gedit</application>, изберете <menuchoice><guimenu>Документи</guimenu><guimenuitem>Затваряне на всички</guimenuitem></menuchoice>.

en: To Edit Text
bg: Редактиране на текст

en: You can edit the text of a file in the following ways:
bg: Може да редактирате текста във файл по следните начини:

en: Type new text from the keyboard.
bg: Въведете нов текст чрез клавиатурата.

en: To copy the selected text to a buffer, choose <menuchoice><guimenu>Edit</guimenu><guimenuitem>Copy</guimenuitem></menuchoice>.
bg: За да копирате избрания текст във временната памет, изберете <menuchoice><guimenu>Редактиране</guimenu><guimenuitem>Копиране</guimenuitem></menuchoice>.

en: To delete the selected text from the file and move the selected text to a buffer, choose <menuchoice><guimenu>Edit</guimenu><guimenuitem>Cut</guimenuitem></menuchoice>.
bg: За да изтриете избрания текст от файла и същевременно да го преместите във временната памет, изберете <menuchoice><guimenu>Редактиране</guimenu><guimenuitem>Изрязване</guimenuitem></menuchoice>.

en: To permanently delete the selected text from the file, choose <menuchoice><guimenu>Edit</guimenu><guimenuitem>Delete</guimenuitem></menuchoice>.
bg: За да изтриете за постоянно избрания текст от файла, изберете <menuchoice><guimenu>Редактиране</guimenu><guimenuitem>Изтриване</guimenuitem></menuchoice>.

en: To insert the contents of the buffer at the cursor position, choose <menuchoice><guimenu>Edit</guimenu><guimenuitem>Paste</guimenuitem></menuchoice>. You must cut or copy text before you can paste text into the file.
bg: За да вмъкнете съдържанието на временната памет при позицията на курсора, изберете <menuchoice><guimenu>Редактиране</guimenu><guimenuitem>Постаряне</guimenuitem></menuchoice>. Трябва да изрежете или копирате текст, преди да може да го поставяте в някъде.

en: To select all of the text in a file, choose <menuchoice><guimenu>Edit</guimenu><guimenuitem>Select All</guimenuitem></menuchoice>.
bg: За да изберете целия текст във файл, изберете <menuchoice><guimenu>Редактиране</guimenu><guimenuitem>Избор на всичко</guimenuitem></menuchoice>.

en: To Undo or Redo Edits
bg: Отмяна и повтаряне на редакции

en: To undo an edit, choose <menuchoice><guimenu>Edit</guimenu><guimenuitem>Undo</guimenuitem></menuchoice>. To redo an edit, choose <menuchoice><guimenu>Edit</guimenu><guimenuitem>Redo</guimenuitem></menuchoice>. The number of previous edits that you can undo is determined by the <guilabel>Undo</guilabel> limit setting in the <xref linkend="gedit-prefs-editor"/> tabbed section of the <guilabel>Preferences</guilabel> dialog.
bg: За да отмените редакция, изберете <menuchoice><guimenu>Редактиране</guimenu><guimenuitem>Отмяна</guimenuitem></menuchoice>. За да върнете редакция, изберете <menuchoice><guimenu>Редактиране</guimenu><guimenuitem>Повтаряне</guimenuitem></menuchoice>. Броят на предишните редакции, които може да отмените се определя от ограниченията за <guilabel>Отмяна</guilabel> настроени в раздела <xref·linkend="gedit-prefs-editor"/> на настройките.

en: To Find Text
bg: Търсене на текст

en: To search a file for a string, perform the following steps:
bg: За да търсите низ във файл, следвайте следните стъпки:

en: Choose <menuchoice><guimenu>Search</guimenu><guimenuitem>Find</guimenuitem></menuchoice> to display the <guilabel>Find</guilabel> dialog.
bg: Изберете <menuchoice><guimenu>Търсене</guimenu><guimenuitem>Търсене</guimenuitem></menuchoice>, за да се появи прозорецът за <guilabel>Търсене</guilabel>.

en: Type the string that you want to find, in the <guilabel>Search for</guilabel> field.
bg: Въведете низа, който искате да откриете в полето <guilabel>Търсене за</guilabel>.

en: You can include the following escape sequences:
bg: Може да включите следните изходни последователности:

en: Use this escape sequence to specify a new line.
bg: Определя нов ред.

en: Use this escape sequence to specify a tab character.
bg: Определя табулация.

en: To Find and Replace Text
bg: Търсене и замяна на текст

en: Enter the URI of the file that you want to open.
bg: Въведете адреса на файла, който искате да отворите.

en: To Pipe the Output of a Command to a File
bg: Извеждане на изходните съобщения на команда към файл

en: To Set the Page Options
bg: Настройване на страницата

en: Line Numbers
bg: Номера на редове

en: Text Wrapping
bg: Режим с пренасяне

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Body
bg: Тяло

en: Line numbers
bg: Номера на редове

en: To Print a File
bg: Разпечатване на файл

en: Print range
bg: Обхват на печата

en: All
bg: Всичко

en: Lines
bg: Редове

en: Selection
bg: Избраното

en: Copies
bg: Копия

en: Printer
bg: Принтер

en: Settings
bg: Настройки

en: Location
bg: Местоположение

en: File
bg: Файл

en: Custom
bg: Личен

en: State
bg: Състояние

en: Type
bg: Вид

en: Comment
bg: Коментар

en: Paper size
bg: Размер на хартията

en: Width
bg: Ширина

en: Height
bg: Височина

en: Feed orientation
bg: Ориентация на листоподаването

en: Page orientation
bg: Ориентация на страницата

en: Paper tray
bg: Контейнер за хартията

en: To Customize the Toolbar
bg: Персонализиране на лентата с инструменти

en: Icons Only
bg: Само икони

en: Text for All Icons
bg: Текст за всички икони

en: Sources
bg: Източници

en: Scripts
bg: Скриптове

en: Preferences
bg: Настройки

en: Editor
bg: Редактор

en: Auto Indentation
bg: Автоматичен отстъп

en: File Saving
bg: Запазване на файлове

en: Undo
bg: Отмяна

en: View
bg: Изглед

en: Right Margin
bg: Дясна граница

en: Font &amp; Colors
bg: Шрифт и цветове

en: Font
bg: Шрифт

en: Colors
bg: Цветове

en: Syntax Highlighting
bg: Отбелязване на синтаксиса

en: Highlight mode
bg: Режим на отбелязване

en: Elements
bg: Елементи

en: Button
bg: Бутон

en: Format
bg: Формат

en: Bold
bg: Удебелен

en: Italic
bg: Наклонен

en: Underline
bg: Подчертан

en: Strikethrough
bg: Зачеркнат

en: Foreground
bg: Текст

en: Background
bg: Фон

en: Plugins
bg: Приставки

en: Working with Plugins
bg: Работа с приставки

en: Plugin Name
bg: Име на приставка

en: ChangeCase
bg: Промяна на регистъра

en: Changes the case of the selected text.
bg: Променя регистъра (малки/големи букви) на избрания текст.

en: Indent lines
bg: Отстъп надясно на редовете

en: Insert Date/Time
bg: Вмъкване на дата/време

en: Shell command
bg: Команда от шел

en: Sort
bg: Подреждане

en: Spell checker
bg: Проверка на правописа

en: Tag list
bg: Списък с етикети

en: Displays a window that contains a list of common tags. You can use the window to insert a tag into a file.
bg: Показва прозорец, който съдържа списък с често срещани етикети. Може да използвате прозореца, за да вмъквате етикети във файла.

en: User name
bg: Име на потребител

en: Enabled
bg: Активен

en: Plugin
bg: Приставка

en: Displays a list of the plugins that you can use with <application>gedit</application>.
bg: Показва списък с приставките, които може да използвате с <application>gedit</application>.

en: When you load a plugin, <application>gedit</application> adds the plugin to the appropriate <application>gedit</application> menu, as described in the following table.
bg: Когато заредите приставка, <application>gedit</application> я добавя към съответното меню, както е описано в следната таблица.

en: Added to Menu
bg: Добавена в меню

en: Edit
bg: Редактиране

en: Change Case
bg: Смяна на регистъра

en: All Upper Case
bg: Само големи букви

en: All Lower Case
bg: Само малки букви

en: Invert Case
bg: Обръщане на регистъра

en: Title Case
bg: Капитализация като заглавие

en: Tools
bg: Инструменти

en: Indent
bg: Отстъп надясно

en: Unindent
bg: Отстъп наляво

en: Run Command
bg: Изпълняване на команда

en: Check Spelling
bg: Проверка на правописа

en: Autocheck Spelling
bg: Автоматична проверка на правописа

en: Set Language
bg: Избор на език

en: Tag List
bg: Списък с етикети

en: Insert User Name
bg: Вмъкване на име на потребител

en: To Load a gedit Plugin
bg: Зареждане на приставка за gedit

en: To load a <application>gedit</application> plugin, perform the following steps:
bg: За да заредите приставка на <application>gedit</application>, следвайте следните стъпки:

en: To Remove a gedit Plugin
bg: Премахване на приставка за gedit

en: A plugin remains loaded when you quit <application>gedit</application>.
bg: Приставката остава заредена, когато затворите <application>gedit</application>.

en: To remove a <application>gedit</application> plugin, perform the following steps:
bg: За да премахнете приставка на <application>gedit</application>, следвайте следните стъпки:

en: To Use the ChangeCase Plugin
bg: Използване на приставката за промяна на регистъра

en: Choose one of the following menu items:
bg: Изберете един от следните елементи на меню:

en: Menu Item
bg: Елемент от меню

en: Example
bg: Пример

en: <literal>This Text</literal> becomes <literal>tHIS tEXT</literal>
bg: <literal>Този Текст</literal> се превръща в <literal>тОЗИ тЕКСТ</literal>.

en: To Use the Document Statistics Plugin
bg: Използване на приставката за статистика за документа

en: Load the Document Statistics plugin.
bg: Зареждане на приставката за статистика за документ

en: Number of lines in the current document.
bg: Брой редове в текущия документ

en: Number of words in the current document.
bg: Брой думи в текущия документ

en: Number of characters, including spaces, in the current document.
bg: Брой символи, включително интервали, в текущия документ

en: Number of characters, not including spaces, in the current document.
bg: Брой символи, без интервалите, в текущия документ

en: Number of bytes in the current document.
bg: Брой байта в текущия документ

en: To Use the Indent Lines Plugin
bg: Използване на приставката за отстъп

en: Load the Indent lines plugin.
bg: Зареждане на приставката за отстъп

en: To Use the Insert Date/Time Plugin
bg: Използване на приставката за вмъкване на дата/време

en: Load the Insert Date/Time plugin.
bg: Зареждане на приставката за вмъкване на дата/време

en: To Use the Shell Command Plugin
bg: Използване на приставката за команди за шел

en: Load the Shell command plugin.
bg: Зареждане на приставката за шел команда

en: Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License (GFDL), Version 1.1 or any later version published by the Free Software Foundation with no Invariant Sections, no Front-Cover Texts, and no Back-Cover Texts. You can find a copy of the GFDL at this <ulink type="help" url="ghelp:fdl">link</ulink> or in the file COPYING-DOCS distributed with this manual.
bg: Предоставя·се·разрешение·за·копиране,·разпространение·и/или·промяна·на·този·документ,·съгласно·условията·на·„Лиценза·за·свободна·документация·на·GNU“,·версия·1.1·или·всяка·следваща·версия,·издадена·от·Фондация·„Свободен·софтуер“;·без·„Непроменливи·раздели“,·„Текстове·на·предната·корица“,·както·и·„Текстове·на·задната·корица“.·Копие·на·лиценза·може·да·бъде·намерено·<ulink·type="help"·url="ghelp:fdl">тук</ulink>·или·във·файла·COPYING-DOCS,·разпространяван·с·това·ръководство.

en: This manual is part of a collection of GNOME manuals distributed under the GFDL. If you want to distribute this manual separately from the collection, you can do so by adding a copy of the license to the manual, as described in section 6 of the license.
bg: Това·ръководство·е·част·от·колекция·ръководства·за·GNOME,·разпространявани·под·GFDL.·Ако·искате·да·разпространявате·това·ръководство·отделно,·можете·да·го·направите,·като·включите·копие·на·лиценза·към·ръководството,·както·е·описано·в·раздел·6·от·лиценза.

en: Many of the names used by companies to distinguish their products and services are claimed as trademarks. Where those names appear in any GNOME documentation, and the members of the GNOME Documentation Project are made aware of those trademarks, then the names are in capital letters or initial capital letters.
bg: Много·от·имената,·използвани·от·компании,·за·да·отличават·собствените·си·продукти·и·услуги,·са·регистрирани·търговски·марки.·Когато·такива·имена·присъстват·в·която·и·да·е·документация·за·GNOME·и·членовете·на·проекта·за·документация·на·GNOME·са·осведомени·за·съответните·търговски·марки,·тогава·имената·са·с·главни·букви·или·начални·главни·букви.

en: DOCUMENT IS PROVIDED ON AN "AS IS" BASIS, WITHOUT WARRANTY OF ANY KIND, EITHER EXPRESSED OR IMPLIED, INCLUDING, WITHOUT LIMITATION, WARRANTIES THAT THE DOCUMENT OR MODIFIED VERSION OF THE DOCUMENT IS FREE OF DEFECTS MERCHANTABLE, FIT FOR A PARTICULAR PURPOSE OR NON-INFRINGING. THE ENTIRE RISK AS TO THE QUALITY, ACCURACY, AND PERFORMANCE OF THE DOCUMENT OR MODIFIED VERSION OF THE DOCUMENT IS WITH YOU. SHOULD ANY DOCUMENT OR MODIFIED VERSION PROVE DEFECTIVE IN ANY RESPECT, YOU (NOT THE INITIAL WRITER, AUTHOR OR ANY CONTRIBUTOR) ASSUME THE COST OF ANY NECESSARY SERVICING, REPAIR OR CORRECTION. THIS DISCLAIMER OF WARRANTY CONSTITUTES AN ESSENTIAL PART OF THIS LICENSE. NO USE OF ANY DOCUMENT OR MODIFIED VERSION OF THE DOCUMENT IS AUTHORIZED HEREUNDER EXCEPT UNDER THIS DISCLAIMER; AND
bg: ДОКУМЕНТЪТ·СЕ·ПРЕДОСТАВЯ·НА·БАЗА·„КАКТО·Е“,·БЕЗ·КАКВАТО·И·ДА·Е·ГАРАНЦИЯ,·ПРЯКА·ИЛИ·КОСВЕНА,·ВКЛЮЧИТЕЛНО·БЕЗ·ОГРАНИЧЕНИЯ·И·ГАРАНЦИИ,·ЧЕ·ДОКУМЕНТЪТ·ИЛИ·ПРОМЕНЕНАТА·МУ·ВЕРСИЯ·СА·БЕЗ·ДЕФЕКТИ,·ГОДНИ·ЗА·КОНКРЕТНА·УПОТРЕБА·ИЛИ·НЕНАРУШАВАЩИ.·ЦЕЛИЯТ·РИСК·ОТНОСНО·КАЧЕСТВОТО,·ТОЧНОСТТА·И·ХАРАКТЕРИСТИКИТЕ·НА·ДОКУМЕНТА·ИЛИ·ПРОМЕНЕНАТА·МУ·ВЕРСИЯ·Е·ЗА·ВАША·СМЕТКА.·АКО·НЯКОЙ·ДОКУМЕНТ·ИЛИ·ПРОМЕНЕНАТА·МУ·ВЕРСИЯ·СЕ·ОКАЖЕ·ДЕФЕКТЕН·В·КАКВОТО·И·ДА·Е·ОТНОШЕНИЕ,·ВИЕ·(НЕ·ПЪРВОНАЧАЛНИЯ·АВТОР·ИЛИ·КОЙТО·И·ДА·Е·ДОПРИНЕСЪЛ·ЗА·РАЗРАБОТКАТА)·ПОЕМАТЕ·РАЗХОДИТЕ·ЗА·ВСЯКАКВО·НЕОБХОДИМО·ОБСЛУЖВАНЕ,·ПОПРАВКА·ИЛИ·КОРЕКЦИИ.·ТОВА·ОТКАЗВАНЕ·ОТ·ГАРАНЦИЯТА·ПРЕДСТАВЛЯВА·СЪЩЕСТВЕНА·ЧАСТ·ОТ·ТОЗИ·ЛИЦЕНЗ.·НЕ·Е·РАЗРЕШЕНА·УПОТРЕБАТА·НА·КОЙТО·И·ДА·Е·ДОКУМЕНТ·ИЛИ·ПРОМЕНЕНАТА·ВЕРСИЯ·НА·ДОКУМЕНТА, ОСВЕН ПРИ·СПАЗВАНЕ НА ТОЗИ ОТКАЗ ОТ ГАРАНЦИЯ;·И

en: UNDER NO CIRCUMSTANCES AND UNDER NO LEGAL THEORY, WHETHER IN TORT (INCLUDING NEGLIGENCE), CONTRACT, OR OTHERWISE, SHALL THE AUTHOR, INITIAL WRITER, ANY CONTRIBUTOR, OR ANY DISTRIBUTOR OF THE DOCUMENT OR MODIFIED VERSION OF THE DOCUMENT, OR ANY SUPPLIER OF ANY OF SUCH PARTIES, BE LIABLE TO ANY PERSON FOR ANY DIRECT, INDIRECT, SPECIAL, INCIDENTAL, OR CONSEQUENTIAL DAMAGES OF ANY CHARACTER INCLUDING, WITHOUT LIMITATION, DAMAGES FOR LOSS OF GOODWILL, WORK STOPPAGE, COMPUTER FAILURE OR MALFUNCTION, OR ANY AND ALL OTHER DAMAGES OR LOSSES ARISING OUT OF OR RELATING TO USE OF THE DOCUMENT AND MODIFIED VERSIONS OF THE DOCUMENT, EVEN IF SUCH PARTY SHALL HAVE BEEN INFORMED OF THE POSSIBILITY OF SUCH DAMAGES.
bg: ПРИ·НИКАКВИ·ОБСТОЯТЕЛСТВА·И·ПОД·НИКАКВА·ЮРИДИЧЕСКА·ОСНОВА,·НЕЗАВИСИМО·ДАЛИ·Е·В·НАРУШЕНИЕ·(ВКЛЮЧИТЕЛНО·ПРИЧИНЕНО·ОТ·НЕБРЕЖНОСТ),·ДОГОВОР·ИЛИ·ДРУГО,·АВТОРЪТ,·ПЪРВОНАЧАЛНИЯТ·АВТОР·ИЛИ·КОЙТО·И·ДА·Е·ДОПРИНЕСЪЛ·ЗА·РАЗРАБОТКАТА,·ИЛИ·КОЙТО·И·ДА·Е·ДИСТРИБУТОР·НА·ДОКУМЕНТА·ИЛИ·ПРОМЕНЕНАТА·МУ·ВЕРСИЯ,·ИЛИ·КОЙТО·И·ДА·Е·ДОСТАВЧИК·НА·КОЯТО·И·ДА·Е·ОТ·ИЗБРОЕНИТЕ·СТРАНИ,·НЯМА·ДА·БЪДЕ·ОТГОВОРЕН·ПРЕД·НИКОГО·ЗА·ВСИЧКИ·ПРЕКИ,·КОСВЕНИ,·СПЕЦИАЛНИ,·СЛУЧАЙНИ·ИЛИ·ПОСЛЕДСТВЕНИ·ЩЕТИ·ОТ·КАКЪВТО·И·ДА·Е·ХАРАКТЕР,·ВКЛЮЧИТЕЛНО,·БЕЗ·ОГРАНИЧЕНИЯ,·ЩЕТИ·ЗА·ЗАГУБА·НА·ДОБРОЖЕЛАТЕЛНОСТ,·СПИРАНЕ·НА·РАБОТАТА,·КОМПЮТЪРНА·ПОВРЕДА·ИЛИ·НЕИЗПРАВНОСТ,·ИЛИ·ВСЯКАКВИ·ДРУГИ·ЩЕТИ·ИЛИ·ЗАГУБИ,·ВЪЗНИКНАЛИ·ИЛИ·СВЪРЗАНИ·С·УПОТРЕБАТА·НА·ДОКУМЕНТА·ИЛИ·ПРОМЕНЕНИТЕ·МУ·ВЕРСИИ,·ДОРИ·И·КОГАТО·ТАЗИ·СТРАНА·Е·БИЛА·ИНФОРМИРАНА·ЗА·ВЪЗМОЖНОСТТА·ОТ·ТАКИВА·ЩЕТИ.
