bug-buddy - en to bg translation catalogue (168 entries)

en: Submit bug report
bg: Подаване на доклад за грешка

en: Only send report to yourself
bg: Изпращане на доклада само до мен

en: Save report to file
bg: Запазване на доклада във файл

en: crashed application
bg: забила програма

en: core file
bg: core файл

en: nothing
bg: нищо

en: Name of contact
bg: Име за контакт

en: NAME
bg: ИМЕ

en: Email address of contact
bg: Адрес на ел. поща за контакт

en: EMAIL
bg: ЕЛ. ПОЩА

en: Package containing the program
bg: Пакет, съдържащ програмата

en: PACKAGE
bg: ПАКЕТ

en: Version of the package
bg: Версия на пакета

en: VERSION
bg: ВЕРСИЯ

en: File name of crashed program
bg: Име на файл от забилата програма

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: PID of crashed program
bg: PID на забилата програма

en: Core file from program
bg: Core файл от програмата

en: Text file to include in the report
bg: Текстов файл за включване в доклада

en: PID of the program to kill after the report
bg: PID на програмата за убиване след доклада

en: KILL
bg: УБИВАНЕ

en: Could not find widget named %s at %s
bg: Не може да се намери графичен обект с име %s в %s

en: gdb has not finished getting the debugging information.
    Kill the gdb process (the stack trace will be incomplete)?
bg: gdb не е завършил получаването на информация.
    Убиване на процеса gdb (трасирането на стека няма да бъде пълно)?

en: gdb has already exited
bg: gdb вече съществува

en: Save Backtrace
bg: Запазване на "backtrace"

en: Please wait while Bug Buddy saves the stack trace...
bg: Изчакайте докато Bug Buddy запази трасирането на стека...

en: The stack trace was not saved in %s:
    
    %s
    
    Please try again, maybe with a different file name.
bg: Трасирането на стека не е запазено в %s:
    
    %s
    
    Пробвайте отново, например с ново име

en: _Start Mailer
bg: _Стартиране на пощенската програма

en: _Send Report
bg: _Изпращане на доклад

en: Hide Debugging Options
bg: Скриване на опциите за изчистване на грешки

en: Show Debugging Options
bg: Показване на опциите за изчистване на грешки

en: $GNOME_CRASHED_APPNAME is deprecated.
    Please use the --appname command line argument instead.
bg: $GNOME_CRASHED_APPNAME вече не се поддържа.
    Вместо това използвайте опцията на командния ред --appname.

en: $GNOME_CRASHED_PID is deprecated.
    Please use the --pid command line argument instead.
bg: $GNOME_CRASHED_PID вече не се поддържа.
    Вместо това използвайте опцията на командния ред --pid.

en: To debug a process, the application name is also required.
    Please also supply an --appname command line argument.
bg: За да изчиствате грешки, програмата трябва да има име.
    Добавете аргумент на командния ред с опцията --appname.

en: Bug Buddy could not load its user interface file (%s).
    Please make sure Bug Buddy was installed correctly.
bg: Bug Buddy не може да зареди интерфейсния си файл (%s).
    Проверете дали Bug Buddy е правилно инсталиран.

en: Bug Buddy could not update its bug information.
    The old one will be used.
bg: Bug Buddy не успя да обнови информацията за грешките.
    Ще се използва старата.

en: Bug Report Tool
bg: Докладване за грешки

en: Report a bug in GNOME-based applications
bg: Докладване за грешки в програми към GNOME

en: 
    Welcome to Bug Buddy, a bug reporting tool for GNOME. It will step you through the process of submitting a bug report.
    
    Please, select the kind of problem you want to report and press the "Forward" button:
bg: 
    Добре дошли в Bug Buddy, инструмент за докладване на грешки в GNOME. Той ще Ви води през стъпките за изпращане на доклад за грешка.
    
    Изберете вида проблема, който искате да докладвате и натиснете бутона за следваща стъпка:

en: <span weight="bold" size="larger">Bug Buddy update</span>
    
    The bug information that is stored on your system is outdated. Choosing "Update" will update it. Choosing "Don't update" will force the bug reporting to use old data.
bg: <span weight="bold" size="larger">Bug Buddy обновява информацията</span>
    
    Информацията за грешки, която се намира на системата Ви е остаряла. "Актуализиране" ще оправи това. Ако изберете "Без актуализиране", ще използвате старите данни.

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Assbarn Phenomenon
bg: Assbarn феномен

en: Binary file:
bg: Двоичен файл:

en: Bug Buddy can send debugging information with your bug report.
    The correct options should have been selected for you automatically.
bg: Bug Buddy може да изпрати информацията за изчистване на грешки с вашия доклад за грешка.
    Правилните опции трябва да са били избрани автоматично.

en: Bug Buddy is now collecting information on your crash to submit to a bug tracking system. This is an automated process, and may take a few minutes. When it is done, you can press 'Show Debugging Details' to see the information or press 'Forward' to move to the next step in the process.
bg: Bug Buddy сега събира информация за забиването, за да я прати към система за следене на грешките. Това е автоматичен процес и може да отнеме няколко минути. Когато свърши, може да натиснете "Показване на подробна информация за грешки" за да видите информацията или да натиснете "Напред", за да се придвижите към следващата стъпка в процеса.

en: Bug Buddy uses email to submit the bug reports.
    Please choose how you would like Bug Buddy to send email.
bg: Bug Buddy използва ел. поща за изпращане на доклад за грешка.
    Изберете как желаете Bug Buddy да изпраща поща.

en: Cc:
bg: Копие до:

en: Core file
bg: Core файл

en: D_ebug a crashed or running application (experts only)
bg: _Изчистване на грешки на забила или работеща програма (само за експерти)

en: Debug
bg: Изч. гр.

en: Description
bg: Описание

en: Downloading files
bg: Теглят се файлове

en: Email:
bg: Ел. поща:

en: Include a text file
bg: Прикачване на текстов файл

en: Just s_ave to a file so I can submit a bug report manually
bg: Запазва във файл, така че докладът да може да се изпрати ръчно

en: Name:
bg: Име:

en: Path of sendmail:
bg: Път до sendmail:

en: Please choose a component, version, and severity level.
bg: Изберете компонент, версия и ниво на тежест

en: Please make any final corrections to the bug report.
    Notice that it will be shown at http://bugzilla.gnome.org
    It will include your name, e-mail address, and maybe
    some information about how the application crashed. If the
    document you were working on contained sensitive information,
    you may not want to submit this bug report
bg: Моля, направете последни корекции по доклада си за грешка.
    Забележете, че той ще бъде показан на http://bugzilla.gnome.org
    Ще включва вашето име, ел. поща адрес и може би информация
    за това как програмата е забила. Ако документа, върху който
    сте работили съдържа поверителна информация, може би
    не бихте искали да пускате този доклад

en: Please make your bug report in English, if possible.
bg: Съставете доклада за грешки на английски, ако е възможно

en: Please select the product or application for the bug you wish to report.
bg: Изберете продукт или програма, чийто грешка искате да докладвате.

en: Please take a minute to see if your bug is one of the most frequently reported bugs.
    If the bug is already reported, please do not report it again.
bg: Проверете дали грешката не е от най-често изпращаните.
    Не я докладвайте повторно.

en: Please wait while Bug Buddy updates its list
    of products for the bug tracking systems.
bg: Изчакайте докато Bug Buddy обнови списъка от
    продукти в системата за изчистване на грешки.

en: Process ID:
bg: ID на процеса:

en: Save in:
bg: Запазване в:

en: Save the report to...
bg: Запазване на доклада в...

en: Saving:
bg: Запазва се:

en: Sendmail Settings
bg: Настройки на Sendmail

en: Severity:
bg: Тежест:

en: Show _Applications
bg: Показване на _програмите

en: Show _Debugging Details
bg: Показване на по_дробности за изчистване на грешки

en: Show _Products
bg: Показване на п_родуктите

en: Show most frequent bugs in:
bg: Показване на най-честите грешки в:

en: Simple
bg: Обикновен

en: Start
bg: Започване

en: Stop
bg: Спиране

en: Submit another bug
bg: Изпращане на друг доклад

en: Summary
bg: Обобщение

en: The _application does not function correctly
bg: Програмата не функционира правилно

en: The _documentation is wrong
bg: Документацията е погрешна

en: The _translation is wrong
bg: Преводът е грешен

en: To:
bg: До:

en: Use _sendmail directly
bg: Директно използване на sendmail

en: Version:
bg: Версия:

en: _Don't update
bg: _Без актуализиране

en: _Request a missing feature
bg: _Искане за липсваща възможност

en: _Update
bg: _Актуализиране

en: component
bg: компонент

en: desc
bg: опис.

en: email info
bg: инфо ел. поща

en: finished
bg: завършено

en: intro
bg: интро

en: mail config
bg: настройки на пощата

en: mostfreq
bg: най-чести

en: product
bg: продукт

en: %d of %d
bg: %d от %d

en: Product
bg: Продукт

en: Component
bg: Компонент

en: Bug Buddy could not open '%s'.
    Please make sure Bug Buddy was installed correctly.
    
    Bug Buddy will now quit.
bg: Bug Buddy не успя да отвори "%s".
    Проверете дали Bug Buddy е правилно инсталиран.
    
    Bug Buddy сега ще приключи работа.

en: Bug Buddy could not find any information on where to submit bugs.
    
    Please make sure Bug Buddy was installed correctly.
    
    Bug Buddy will now quit.
bg: Bug Buddy не успя да намери информация къде да изпрати доклада за грешка.
    
    Проверете дали Bug Buddy е правилно инсталиран.
    
    Bug Buddy сега ще приключи работа.

en: Couldn't load icon for %s
bg: Неуспех при зареждане на иконата за %s

en: URI to show when clicked.
bg: URI за показване при натискане.

en: Visited
bg: Посетени

en: If the URI has been visited before.
bg: Ако URI е бил посещаван досега.

en: Obtaining stack trace... (%d)
bg: Получава се трасировката на стека... (%d)

en: Unable to process core file with gdb:
    '%s'
bg: Не може да се обработи core файла с gdb:
    "%s"

en: GDB was unable to determine which binary created
    '%s'
bg: GDB не успя да определи кой изпълним файл е създал
    "%s"

en: Error on read... aborting
bg: Грешка при четене... прекъсване

en: Both a binary file and PID are required to debug.
bg: За изчистването на грешки са необходими както PID, така и двоичен файл.

en: The binary file could not be found. Try using an absolute path.
bg: Двоичният файл не може да бъде намерен. Опитайте с абсолютно описване на пътя.

en: GDB could not be found on your system.
    Debugging information will not be obtained.
bg: Не е открит GDB във вашата система.
    Информацията за изчистване на грешки не може да бъде получена.

en: Could not find the gdb-cmd file.
    Please try reinstalling Bug Buddy.
bg: Не може да се намери файла gdb-cmd.
    Пробвайте да преинсталирате Bug Buddy.

en: There was an error running gdb:
    
    %s
bg: Има грешка при изпълнение на gdb:
    
    %s

en: Could not read symbolic link information for %s
bg: Неуспех при прочитане на информацията за символната връзка %s

en: The file has too many symbolic links.
bg: Файлът има прекалено много символни връзки

en: Main loop isn't running!
bg: Основният цикъл не се изпълнява!

en: Error setting up sigchld handler: %s
bg: Грешка при определяне кой ще обработва sigchld: %s

en: Invalid filename.
bg: Невалидно име на файла.

en: There already exists a file name '%s'.
    
    Do you wish to overwrite this file?
bg: Вече съществува файл с име "%s".
    
    Да бъде ли презаписан?

en: _Overwrite
bg: _Презаписване

en: Could not create a backup file.
bg: Не може да се създаде резервно копие.

en: Welcome to Bug Buddy
bg: Добре дошли в Bug Buddy

en: Collecting debug info
bg: Събиране на информация за грешката

en: Select a Product or Application
bg: Избиране на продукт или програма

en: Select a Component
bg: Избиране на компонент

en: Frequently Reported Bugs
bg: Често докладвани грешки

en: Bug Description
bg: Описание на грешката

en: Mail Configuration
bg: Настройки на пощата

en: Confirmation
bg: Потвърждение

en: Finished!
bg: Завършено!

note: Translators should localize the following string * which will give them credit in the About box. * E.g. "Fulano de Tal <fulano@detal.com>"
en: translator_credits-PLEASE_ADD_YOURSELF_HERE
bg: Ростислав "zbrox" Райков <zbrox@i-space.org>
    Владимир Петков <vpetkov@i-space.org>
    
    Проектът за превод на GNOME има нужда от подкрепа.
    Научете повече за нас на http://gnome.cult.bg
    Докладвайте за грешки на http://gnome.cult.bg/bugs

en: The graphical bug reporting tool for GNOME.
bg: Графичен инструмент за докладване на грешки в GNOME.

en: The lame Bug Buddy web page
bg: Недомислената уеб страница на Bug Buddy

en: Please enter your name.
bg: Въведете вашето име.

en: Please enter a valid email address.
bg: Въведете валиден адрес на ел. поща.

en: '%s' doesn't seem to exist.
    
    Please check the path to sendmail again.
bg: "%s" не съществува.
    
    Проверете отново пътя до sendmail.

en: Please enter a valid email command.
bg: Въведете валидна команда за ел. поща.

en: The specified file does not exist.
bg: Указаният файл не съществува.

en: File is of type: %s
bg: Файлът е от тип: %s

en: '%s' is a %s file.
    
    Bug Buddy can only submit plaintext (text/*) files.
bg: "%s" е файл %s.
    
    Bug Buddy може да изпаща само файлове с обикновен текст (text/*).

en: You must include a comprehensible subject line in your bug report.
bg: Трябва да включите понятна тема на доклада за грешка.

en: You must include a comprehensible description in your bug report.
bg: Трябва да включите понятно описание в доклада за грешка.

en: Please wait while Bug Buddy saves your bug report...
bg: Почакайте докато Bug Buddy запазва доклада за грешка...

en: The bug report was not saved in %s:
    
    %s
    
    Please try again, maybe with a different file name.
bg: Докладът за грешка не е запазен в %s:
    
    %s
    
    Пробвайте отново, например с ново име

en: Your bug report was saved in %s
bg: Докладът ви е запазен в %s

en: Please wait while Bug Buddy submits your bug report...
bg: Почакайте докато Bug Buddy подава доклада за грешка...

en: There was an error submitting the bug report:
    
    %s
bg: Имаше грешка при подаването на доклада за грешка:
    
    %s

en: Your bug report has been submitted to:
    
            <%s>
    
    Bug reporting is an important part of making Free Software. Thank you for helping.
bg: Вашият доклад за грешка е подаден към:
    
            <%s>
    
    Съобщаването на грешки е важна част от създаването на свободен софтуер. Благодарим Ви за помощта.

en: Please, select the core file or running application to debug.
bg: Изберете, в коя програма или core файл да изчиствате грешки.

en: %s
    
    Notice that the software you are running (%s) is older than six months.
    You may want to consider upgrading to a newer version of %s system
bg: %s
    
    Забележете, че софтуерът, който върви (%s) е по-стар от 6 месеца.
    Би било добре да го обновите с по-нова версия на %s система

en: Please choose a product for your bug report.
bg: Трябва да зададете продукт във вашия доклад.

en: Please choose a component, version, and severity level for product %s
bg: Изберете компонент, версия и ниво на тежест за продукта %s

en: Please choose an application for your bug report.
bg: Избиране на програма за докладване.

en: Please choose a component, version, and severity level for application %s
bg: Изберете компонент, версия и ниво на тежест за програмата %s

en: This Application has bug information, but Bug Buddy doesn't know about it. Please choose another application.
bg: Програмата има информация за грешки, но Bug Buddy не знае за нея. Моля, изберете друга програма.

en: You must specify a component for your bug report.
bg: Трябва да укажете компонент във вашия доклад.

en: Bug reporter name
bg: Име на докладващия

en: Email Address
bg: Ел. поща

en: Email Address for submiting bug reports to GNOME Bugzilla. This address will be used for correspondence regarding the bug you are submitting. If you already have a GNOME Bugzilla account, please use it as your Email Address.
bg: Ел. поща за пускането на доклади за грешки в GNOME Bugzilla. Това писмоще бъде използвано за следене на грешката, която сте докладвали. Ако вече имате акаунт в GNOME Bugzilla, моля, използвайте го като адрес за ел. поща.

en: File to save bug reports
bg: Файл за запазване на доклади

en: File where you want to save your bug report in order to submit it later.
bg: Файл, в който искате да запазите вашия доклад за грешка, за да го пратите по-късно.

en: Last time Bug Buddy checked for updates
bg: Последния път, когато Bug Buddy провери за обновявания

en: Path in your local filesystem where sendmail or equivalent is located.
bg: Път в локалната файлова система, където е sendmail или негов еквивалент.

en: Path to sendmail like mailer program
bg: Път до програмата sendmail

en: Real name of user reporting the bug.
bg: Истинско име на потребителя докладващ грешката.

en: This is the last time (UNIX timestamp) when Bug Buddy checked for updates of Bugzilla information.
bg: Това е последния път (UNIX отбелязване на времето), когато Bug Buddy провери за обновявания на Bugzilla информацията.

en: Use sendmail for submitting bug reports to GNOME Bugzilla. Right now, this is the only supported method.
bg: Използва sendmail за подаване на рапорти за грешки към GNOME Bugzilla. За сега, това е единствения поддържан метод.

en: Use sendmail to send bug reports
bg: Използва sendmail, за да изпраща доклади
